Westerschouwens raadhuis nu in „aanvaardbare schets" gereed Raadsleden konden zich indruk vormen van hun toekomstige zetels AGENDA NOORD-ZEELAND Familie STEENLAND INDUSTRIETERREIN NIEUWERKERK IS NU TOTAAL OPGEDEELD KERKDIENSTEN een administratieve kracht Driewegen komt in 1963 met moeite uit adverteren In de P.Z.C. ZATERDAG 29 DECEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Twee jaar na de herindeling WESTERSCHOUWEN heeft nog net voor het moment, dat de herin deling van gemeenten op het eiland haar tweede jaardag beleeft, een aanvaardbaar bouwplan voor het nieuwe raadhuis in Haamstede op tafel. Vrijdagmorgen kon burgemeester jhr. R. J. H. Q. Röell de schets, waarover tussen b. en w. en architect ïr. P. J. 't Hooft te Goes in grote lijnen overeenstemming is bereikt, aan de raadsleden tonen. In de langzamerhand wat sjofele vergaderzaal op de bovenverdieping van het oude raadhuis konden de heren zich zo een indruk vormen van hun toekomstige „zetels" op ongeveer dezelfde plaats. Want zoals bekend komt het nieuwe gebouw aan de Haamsteedse Ring tegenover de kerk te staan, wanneer daar de puinhopen van het te slopen huidige raadhuis zullen zijn geruimd. Met een aantrekkelijke frontbreedte, mogelijk door links en rechts van het pand een gebouw aan te kopen, krygt de grote gemeente Wester- schouwen dan de beschikking over een modern, comfortabel en effi ciënt ingedeeld en ingericht com plex. De thans ontworpen schets is voor het college van b. en w. „een goede basis voor verdere verfijnin gen en detailwijzigingen". De entree van het in strakke lijnen op te trekken gebouw zal worden vormd door een bordes. Links van ingang is een gedeelte ontworpen voor het onderbrengen van het administra tieve apparaat secretarie, burgerlij ke stand, financiën en gemeente-ont vanger en aan de rechterkant van de entree zullen een kamer voor bur gemeester en secretaris worden inge richt met vergaderruimte voor het col lege van b. en w. Een ruime kelder zal worden gereserveerd voor centrale ver warming en een post voor de B.B. Dc bovenverdieping krijgt een meer repre sentatief karakter. Een royale raadzaal aan de voorkant met een vouwwand, die het zal mogelijk maken deze ruimte naar believen te vergroten. Op die ma nier krijgt het gemeentebestuur een waardige gelegenheid voor het ont vangen van gezelschappen. Verder ko men op de bovenverdieping een kantoor met tekenkamer voor de (gemeente)- opzichter en een kleinere vergaderzaal. Op het bouwterrein is bovendien nog een mogelijkheid geschapen voor het onderbrengen van de brandweerauto. Zo snel mogelijk zal thans worden ge werkt voor het opmaken van een defi nitief plan, dat dan bij de bevoegde in stanties kan worden ingediend. Combinatie De twee Groene Kruisverenigingen in de gemeente één voor de kernen Haamstede/Burgh en één voor Kenesso, Noordwelle en Serooskerke krijgen met terugwerkende kracht tot 1 janu ari 1962 een belangrijke subsidieverho ging. B. en w. stelden de raad voor om veertig procent van het contributiebe drag met een minimum van f 1500, aan beide verenigingen te verlenen. Met bijdragen voor dc exploitatie van (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 320U VAN DOESELAAR,-tel. 2158 VANDAAG. Middelburg City: De overval. 19 en 21 uur, a.l. Electro: Geronimo, de laatste der Apachen. 19 en 21.15 uur. M laar. Burgerzaal stadhuis. Expositie Zeeuwse kunstenaarskring. 141" uur. Van Ben- thom en J uiting: Expositie De Luasanet, 9—18 uur. De vier wlndekes: Expositie ceramiek, etsen en gravures Van Gelder, 9—18 uur: De Schakel: Oudejaarsbal- masque met Lazy River Six. 20 uur. Vlisslngvn Alhnmbra: De overval. 2U uur. a.l. Luxor: The magnificent seven. 19 en 21 uur. 14 jaar. Viiknnllebesteding voor de schooljeugd: s morgens om halt tien: Noorder Kapel: All Ben Lux: Gerelor- meerd jeugdge'bouw: Talentenjacht; Don Bosco: Film Trouwe kameraden; Haven- dorp: Film Cees de zoon van de stroper. Goes Grand: Het zwaard van Zorro. 19 en 21 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Matrozen ln ny lons. 18.45 en 21 uur, a.l. Luxor Cafe Oriental. 18.45 en 21 uur. a.l. Terneii7.cn Luxor: Zondige lielde. 20 uur, 14 Jaar. Concertgebouw: Tarzan en Ta nya. 20 uur. 14 Jaar Oostburg - Ledeltheater: blue Hawaii. 1» cn 21 uur, a.l. Sas van Gent Olympiatheater. De stalen klauw. 20 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw. Eddie houdt van vrouwen. 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Een engel In huis. 18.30 uur, a.l. Het Centrum: Koorts ln het bloed, 21 uur, 18 Jnnr. IJ'/.endljke Hofzichtthcater: Via Mala, 20 uur, 18 Jaar. Breskens Cnslnobtoseoop: De man van Tnnger, 20 uur, 14 Jaar. Zlerikzec Concertzaal: De onverzoenhj- ken, 20 uur, 14 Jnnr: IJsbnan: schaats wedstrijden over 140 meter, 13.30 uur. Haamstede Bioscoop Bom: De dochter van de woestijn, 20 uur, 14 Jaar. St.-Maartensdijk - Bioscoop ..De Gouden Leeuw": Roekeloos avontuur in Alaska. 19.30 uur, 14 Jaar. MORGEN. Middelburg City: De overval. 15. 19 en 21 uur, a.l. Electro: Goronlmio. de laatste der Apaehen. 15.30 en 19.30 uur. H Jaar. Burgerzaal stadhuis: Expositie Zeeuwse kunstenaarskring. 1417 uur. Vllsslngcn Alhambra: De overval. 14.30 en 20 uur. a.l. Luxor: The magnificent se ven, 15. 19 en 21 uur. 14 Jaar. Goes Grand: Met de drie Stooges de lucht ln. 15 uur. a.l. Grand: Het zwaaid van Zorro. 19 en 21 uur. 14 laar Bergen op Zoom Roxy: Muirozen m ny lons. 14 30, 10.30, 18.45 en 21 uui, a.l, Luxor: Café Oricntnl, 16, 18.45 en 21 uur, Tcrncuzcn Luxor: Vrljgczellenparajys. 14 uur, a.l. Luxor: Zondige liefde. 10.30 en 20 uur, 14 jaar. Concertgebouw Tarzan en Tanya. 20 uur. 14 Jaar. Hulst Bioseoopgebouw De dikke en de dunne zetten de stad op stelten. i5 uur, a.l. Bioscoopgebouw Eddle houdt van vrouwen. 17.15 en u uur. 14 laar. Sas van Gent - Olympiatheater. De stalen klauw. 14.30 uur. a.l. Olympiatheater. Sappho, dc venus van Lesbos. 17 en 20 uur. 14 Jaar. Axel Het Centrum: Een engel in huls. 15.45 uur, a.l. Het Centrum: Koorts ln het bloed, 20 uur, 18 Jnnr. Oost lm rg Ledeltheater: Jerry als huis knecht, 14 uur, a.l. Ledeltheater Blue Hawaii, 16.30 en 20 uur, a.l, IJzondljke - Hpfzlcbtthentcr: Luchtig en kluchtig, 17 uur, alle leeftijden. Hol- zichtthenter: Via Main, 20 uur, ii) Janr. Breskens Cnsinobiosooop: Supermarkt der Marine, 16 en 20 uur, alle leeftijden. Zlerikzee Concertzaal: Alles de lucht In, 15 uur, alle leeftijden; De onverzoenüj- ken, 20 uur, 14 Jaar. één wijkgebouw 500,en van de gemeentelijke dienst voor sociale bij stand komt dit voor de vereniging Burgh/Haamstede neer op een tege moetkoming van f 3585 en voor die van Renesse. Noordwelle en Serooskerke op f 2125. De laatste vereniging beschikt evenwel over twee wijkgebouwen: te Renesse en te Noordwelle. De lasten in de exploita tie van deze gebouwen zijn voor de ver eniging bijzonder zwaar. Daar het ge bouw te Noordwelle maar sporadisch wordt gebruikt kan de gemeente deze last bezwaarlijk overnemen, aangezien de noodzaak van het gebouw niet kan worden aangetoond. Daarom deden b. en w. de vereniging in hun voorstel de suggestie naar een oplossing te zoeken in de vorm van een combinatie wijkge- bouw-dorpshuis te Noordwelle. De nor male woning, die thans in dit dorp voor het houden van vergaderingen en uit voeringen is ingericht komt dan weer vrij. Vooral nu bij de restauratie van de kerk bovendien nog een zaal wordt gecreëerd heeft Noordwelle op dit punt niet te klagen. De heer M. J. Steur (v. v.d vroeg zich af of het gebouw voor een dergelijke combinatie van mogelijk heden wel geschikt is, wanneer „Het Groene Kruis" er een permanent depót moet houden. Ook de heer J. C. Hendrikse (p.v.d. a.) vond de oplossing niet zo eenvou dig, waarbij hij het college bovendien nog verweet „dat het op de stoel van het bestuur van de vereniging" was gaan zitten. Maar de burgemeester wees dit argument snel van de hand. „Het is slechts een suggestie. De zaak zal in overleg moeten worden bekeken". Wethouder L. v. d. Kloos ter vulde deze opmerking nog aan met de vraag: „Wat heeft het be stuur dan gedaan om tot een oplos sing te komen Waarom kwamen zi zelf niet met een initiatief?" „Betere sleutel' Harde noten werden in deze laatste raadsvergadering van 1962 nog ge kraakt over de woningbouw- En daar bij kwam met name het facet van de „sluimerende bouwcapaciteit" in de ge meente naar voren. Burgemeester Röell zei er dit van; „Aan Schouwen-Duive- land zijn 26 woningen voor 1963 toege wezen. Die worden allemaal in Zierik- zee gebouwd. En dat terwijl in Wester- schouwen dertien aannemers zijn ge vestigd. Ook voor de zomerwoningen zjjn geen toewijzingen. Het klanten- werk neemt af. Die bedrijven zullen dus personeel moeten ontslaan, wat ze mo gelijk in de toekomst weer hard nodig hebben". Over de hoofden van de raadsleden heen deed de voorzitter een dringend beroep op de centrale overheid in an dere jaren een betere verdeelsleutel voor het woningcontingent te hanteren. De behoefte aan woningen ligt in Wes- terschouwen op ongeveer zestig geval len. Een deel van de woningzoekenden kan worden ondergebracht in de Oos tenrijkse zomerwoningen, maar dit is een ongewenste situatie. Wethouder Van de Klooster merkte in verband hiermee nog op, dat de groei van de gemeente sterk wordt afgeremd door de huidige woningbouwpolitiek. Per manente bewoning wordt steeds min der in de Schouwse Westhoek. Ook de toewijzing van vrije woningen en pre miewoningen is voor Westerschouwen dermate beperkt, dat er praktisch niets voor de recreatie van de grond kan ko men. „En dat terwijl de gemeente grote bouwterreinen heeft klaar liggen", al dus burgemeester Röell. die meende dit euvel te moeten signaleren. THOLEN Kerstvieringen Op een kerstviering in het verenigings gebouw te Tholen waren samen de herv. dameskrans, de geref. vrouwen bond, de Ned. chr. vrouwenbond en de bijbelstudiekring. Hierbij waren onge veer 100 vrouwen aanwezig. Er werd kerstliturgie gelezen en er was solo-, koorzang en declamatie. Bij de zieken werd namens de verenigingen fruit be zorgd. De kinderen van de zondagsschool en de catechisanten van de Ned. Prot. Bond afd. Tholen kwamen voor een kerstvie ring bijeen in het gebouw van de Ned. Prot. bond. De leiding van deze avond berustte bij mevrouw Brouwer uit Ber gen op Zoom. Er werden kerstliederen gezongen en onder leiding van mevrouw De Regt werd een kerstspel getiteld „De tocht naar het Kind" opgevoerd. Mej. M. Beukelaar deed een vertelling. De kerstviering van de kinderen van de Ned. herv. zondagsschool was in de Ned. herv. kerk. Na het zingen van ps. 98 vers 1 opende ouderling J. van de Velde de avond. De kerstvertelling werd gedaan door mej. De Jonge en hef kerst verhaal en de toespraak aan de leerlin gen die de school verlieten, door mej. Cense. De kinderen zongen de kerst cantate „Immanuel". De avond werd door ouderling Van de Velde met gebed gesloten. DRE1SCHOR V erkeersdiploma's uitgereikt In het Dorpshuis tc Dreischor werden donderdagavond door burgemeester A. H. Vermeulen van Brouwershaven aan 32 geslaagde cursisten van de onlangs gehouden verkeerssleuteltest de ver- kcerscertificaten met sleuteltje uitge reikt, Tot de geslaagden behoorde o.a. dc 85-jarige heer A. J. Vorjaal uit Drei schor, welke met slechts 4 fouten uit stekend uit de bus was gekomen. Met de bereikte resultaten zal men in Dreischor zeker tevreden zijn, want het aantal geslaagden is hoog te noemen. Ook voor de docent van deze cursus, de heer A. M. Klaassc. wachtmeester der rijkspolitie te Dreischor, is dit een verheugend resultaat cn een bekroning voor het vele werk dat door hem in ver band met de Verkeerssleutela vonden werd verricht. Dc gebruikelijke norm: „Meer dan vijf fouten, afgewezen", werd door drie deelnemers overschreden, zo dat deze moesten worden afgewezen- Onder de 32 deelnemers bevonden zich 9 dames. Vier deelnemers bleken allo examenvragen foutloos te hebben inge vuld mej. Ineke de Keizer, J. J. de Wilde, J. J. Schot en J. Slager Mzn. De volgende mensen ontvingen het ver- keerssleutel-certificaat met sleuteltje: J Padmos. C. P. Pols Jr., C. M. Dooge, M. E. Fondse-Kommcr, L. Guequierrc, J. P. van der Linde, C. de Vlieger, J. C. van der Maas, Arie Schutte, A. P. Ver- jaal, L. M. v. d. Maas-Lindhout, J. Sla ger Mzn., A. J. Verjaal, J. J. Schot, A. A. Hage, J. J. de Wilde, H. A- Fondse, A. Snijders, P. W. de Waaij, C. J. van der Werf-Vane, F. Roggeband, J. L. Bodbijl, M. J, J. de Keijzer, Corrie H. P. v. d. Linde, J. C- v. d. Linde, W. J. Hage, M. N. Klippel, C. J. Dooge, M. Moer- mond-Bal, N. M. Klaasse-Den Haan, G. Rozemond en Anth. Nuijens. Tot slot van de avond werd een drietal films vertoond. De voorzitter van dc plaatselijke afdeling van Veilig Ver keer, de heer M. v. d. Maas sprak een dankwoord. SIRJANSLAND Jaarvergadering D.E.S. In het verenigingsgebouw te Sirjansland was dezer dagen een ledenvergadering van de korfbalvereniging D-E.S. onder leiding van de voorzitter, de heer A. Heule. Nadat de voorzitter het afgelo pen jaar de revue had laten passeren kwam allereerst de jaarlijkse uitvoering Ier sprake. Men besloot deze in 't voor jaar te houden. Voor het op te voeren toneelstuk gaven zich al 10 leden op, Verder kwam het microkorfbal ter sprake. De bedoeling hiervan is om, wanneer deze sport in de winter niet beoefend kan worden, dit alsnog „bin nenshuis" te doen om op deze wijze „in vorm" te blijven. Dit kan in Nieu- werkerk gebeuren. In principe was voor deze sport wel belangstelling. Nadat nog enige huishoudelijke zaken werden besproken werd deze geanimeerde ver gadering door de voorzitter gesloten. Kerstfeest zondagsschool In het jeugdgebouw te Sirjansland werd op tweede kerstdag het kerstfeest var de zondagsschool gevierd. Na het zin gen van Psalm 150 vers 1 en na gubed sprak de heer L. Klink een openings woord. Hij gaf daarbij een overzicht van het afgelopen jaar. Hierna zongen de kinderen onder leiding van Wim van Dienst een paar kerstliederen en zes oudere leerlingen zegden een Messiaan se profetie op als inleiding op de kerst geschiedenis. die daarna werd verteld. In de pauze werd een collecte gehouden In verband met de gunstige financiële positie dank zij do opbrengst van de lijstcollecte 90,werd deze collecte bestemd voor de anti-hongeractie. Het resultaat was 28,50. Door alle aan wezigen werd „Daar ruist langs de wol ken" gezongen, waarbij de heer P. Hij- boer Mz. op het orgel begeleidde. Er volgde nu een kerstverhaal door Wim v. Dienst. Men nam afscheid van Jan Stuik, Dick Felius en Piet Neele. Zij ontvingen een psalm- en gezangenboekje. Nadat de heer Klink een slotwoord had gesproken werd deze mooie avond na het zingen van de Avondzang met dank gebed gesloten. RIJWIELHANDEL EN TAXIBEDRIJF, TEL. 496- 1 januari 1963, G.N. VOOR HET NIEUWE BOEKJAAR loonstaten - registers - ordners - rekeningkaarten en controlebladen voor doorschrijfboekhouding voorraadkaarten - bedrijfsformu- lieren - notulenboeken - kantoor agenda's - accountspapier - inven- tarisatieblocs - hangmappen - stofmappen en alle andere hulp middelen voor uw administratie Vlissingen, telefoon (0184) 2733 Schaatssport In Sirjansland is de afgelopen dagen de schaatssport druk beoefend. In het dijlc- water lagen twee prachtige banen. Daar het ijs ondiep is, kon men zich zonder gevaar op het ijs begeven. Wan neer de vorst aanhoudt zal vandaag zaterdagmiddag een ijsfeest worden gehouden. Een consumptietent is reeds geplaatst. OOSTERLAND Kerstfeestviering Nederlands hervormde zondagsschool Onder leiding van de heer Jac. van der Maas Pz. hebben de leerlingen van de Nederlands hervormde zondagsschool te Oosterland in het hervormd kerkge bouw het kerstfeest gevierd. De heer Van der Maas opende met gebed de feestviering, waarna Rina Stoutjesdijk, Matty Zeijler, Marja van der Maas en Hubrecht Stouten kerstgedichten voor droegen. Daarna werden liederen gezon gen, met orgelbegeleiding van Ria Stout jesdijk. Bijzonder aardig was het optre den van een kwartet, dat op goede wijze een liedje zong, getiteld: „Geen wiegje als rustplaats". Naar aanleiding van Lucas 2 8 bracht de heer Van der Maas op eenvoudige wijze het kerstge beuren naar voren. Daan van der Have en Wim Stouten, Rina Stoutjesdijk en Matty Zeijler ontvingen ter gelegenheid van hun afscheid van de school het traditionele bijbeltje als aandenken. De heer J. van der Maas sloot de kerst feestviering met dankgebed. Bij het ver trek ontvingen de ongeveer 60 leerlingen een kerstboekje OUD-VOSSEMEER Kerstfeest zondagsschool De kerstfeestviering van de zondags school te Oud-Vossemeer trok ook dit jaar veel belangstelling. De hervormde kerk was bijna geheel bezet. Ds. Ph. J. Leenhouts opende de bijeen komst met Schriftlezing naar Lucas 2. Het programma omvatte 28 punten, sa menzang, zang door de kinderen, decla matie en solozang. Leider B. de Graaf vertelde de kerstgeschiedenis en leider M. C. Droogers vertelde later een mooi kerstverhaal. Een tiental kinderen ging de zondags school verlaten en kreeg van ds. Leen- mans een diploma en een bijbeltje aan geboden. Namens de kerkeraden der hervormde en Geref. Kerk dankte ds. Leenman het personeel van de zondagsschool voor al het werk dat ze in het afgelopen jaar hadden verricht. Mr. J. J. Versluijs, ouderling der Geref. Kerk. sprak een slotwoord. Raad Duiveland verkocht restant In Sirjansland bleken twee Lage Wegen te zijn Het industrieterrein van Niemverkerk is plotseling eigenlijk te klein geworden. Dat bleek vrijdagavond in de raad van Duiveland, toen het gemeentebestuur een verzoek van de groothandel in lancl- bouwprodukten M. Smits te behandelen kreeg om de nog beschikbare oppervlak te te kopen voor de pry's van 2,80 per vierkante meter. Het bedrijf heeft plan nen om hier een aantal gebouwen neer te zetten. Maar hoeveel ruimte deze zui len kunnen beslaan, werd in deze verga dering nog niet duidelyk. De gemeente moet hier namelijk met de nodige omzichtigheid te werk gaan. Om te beginnen heeft zij nog geen uitsluitsel van een beroepschrift ten aanzien van de verplaatsing van het bedrijf van de heer P. Stoutjes dijk en bovendien heeft men te ma ken met optierechten van de sproei- vereniging en de Delta Plastic Bouw, die hiervan gebruik willen maken. Daaraan is evenwel de bepaling verbon den, dat binnen twee jaar moet worden gebouwd. Uit de bespreking kwam ver der de wens naar voren nog een plaats te reserveren voor een weegbrug, die in Nieuwerkerk in de toekomst zeker in een grote behoefte voorziet. Het perceel bouwterrein gelegen aan de Burgemees ter Boumanstraat, dat de firma Smits eveneens graag in eigendom wilde heb ben, zal niet worden verkocht, aange zien hierop van andere zijde aanspraak wordt gemaakt. De beslissing kon in de ze laatste vergadering van het jaar dan ook niet veraer gaan dan een machti ging aan b. en w. om de te verkopen oppervlakte aan de groothandel uit Oosterland nader te bepalen. Bij het vaststellen van de verkeersmaatregelen voor de gehele gemeente Duiveland kwa men de heren plotseling voor een raad sel te staan. In het kleine Sirjansland blijken name lijk twee Lage Wegen te bestaan. De aan wijzing van een voorrangskruising met de Korte Poststraat kwam daardoor wat in de lücht te hangen. Er werden kaar ten voor de dag gehaald en inderdaad gaan in het dorp een weg en een pad, aat in herverkavelingsverband een gro- Uitvoering kerkkoor Tijdens een matig bezochte kerstzang- dienst in de hervormde kerk te Oud- Vossemeer gaf het kerkkoor onder lei ding van dirigent A. H. Ridderhof een uitvoering. Ds. Ph. J. Leenmans verrichtte de ope ning en sprak een meditatie uit. Voor het eerste stuk, een breed uitge werkt „Ere zij God", trad een, speciaal hiervoor gevormd kinderkoor op. Afgewisseld met gemeentezang voerde het koor nog een viertal kerstliederen uit, „Daar is uit 's werelds duistere wolken", „O kerstnacht schoner dan de dagen", „Hoor, de eng'len zingen d' eer" en „Gloria, in excelsis Deo". Het onder grote aandacht beluisterde programma werd besloten met een moei lijke maar goed uitgevoerde koorbewer- lting van ps. 150. ZONDAG 30 DECEMER Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven: 10 ds- Oort; Bruinisse: 10 en 5 ds. Poort; Burgh: 10 ds. Duvekot; Dreischor: 11 ds. Groenewegen; Eikerzee (Scharen- dijke): 10 ds. v. Liere; Haamstede: 10 en 7 ds. Zonneveld: Kerkwervc: 2.30 ds. Boer; Nieuwerkerk: 9.30 ds. Groene wegen; Noordwelle: 9.30 ds. v. d. Ban; Noordgouwe: 10 vic. Keiling; Ouwer- kerk: 7 ds. Assendorp; Oosterland: 10 ds. Westerhof. 6 ds. Groenewegen: Re nesse: 11 ds. v. d. Ban; Serooskerke: 10 ds. Boer; Sirjansland: 10 en 6.30 ds. Vliet; Zierikzee. Nieuwe kerk: 10 ds- v. Boven; Gasthuiskerk10 ds. Assendorp, 7 ds. Gerritsen: Zonnemaire: 10 ds. Don. Geref. Kerk: Brouwershaven 10 en 2 30 Boerma; Bruinisse 10 en 5 ds. Huyzer; Haamstede 10 en 3 ds. Den Heeten; Nieuwerkerk 10 en 3 ds. Vreug- denhil; Oosterland 10 en 2.30 ds. Becker; Zierikzee 10 en 5 ds. Tiemersma; Zon nemaire 10 en 2.30 ds. Tiemersma. Geref. Gent.: Bruinisse 10 en 5 leesd.; Haamstede 10 en 3 leesd.; Nieuwerkerk 10 en 3 leesd.; Oosterland 10, 2.30 en 6 leesd.; Zierikzee (St.-Domusstr.) 10, 2 en 6 leesd. Oud-Geref. Gent.: Bruinisse 10 en 5 leesd.; Oosterland 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk: Kerkwerve 10, 2.30 en 6.30; Zierikzee idem; Haamstede idem; Nieuwerkerk idem. Leger des Heils: Zierikzee 10 en 7.30 samenkomst. Ned. Herv. Kerk: Oud-Vossemeer 10 ds. Leenmans. 6.30 idem; Poortvliet 10 leesd.. 6 ds. Van Dyk; Scherpenisse 10 ds. Alblas, 2.30 dhr. Konings; St.-Anna- land 10 ds. Van Dijk, 6 ds. Zwanenburg; Stavenisse 10 ds. Zwanenburg, 6 ds. Broere; St.-Maartensdijk 9.30 en 2 ds. Van der Haar; Tholen 10 dhr. Koning: Sint-Philipsland 9.30 leesd., 2.30 ds. Kortleve van Klundert. Geref. Kerk: Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. Capello; Poortvliet 10 leesd., 2.30 ds. Haverkamp; Tholen 10 en 5 ds. Haver kamp. Geref. Gem.: Poortvliet 10, 2 en 6 leesd.; Scherpenisse 9.30, 2 en 6 leesd.; St.-An- naland 9.30, 2 en 6 leesd.; Tholen 10, 2 en 6.30 leesd.; St.-Phiüpsland 9.30. 2.30 en 6 leesd. Oud-Geref. Gem.: St.-Maartensdijk 9.30, 2 en 6; Sint-Philipsland 9.30, 2.30 en 6 leesd.; Stavenissc 9.30 en 6 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk: Oud-Vossemeer 10 en 2.30 leesd., 6.30 ds. Van Doorn; Tholen 10 ds. Van Doorn, 6.30 leesd. Rehoboth: St.-Maartensdijk 7 dienst. Oud-Geref. Kerk: St.-Maartensdyk 9.30, 2 en 6 leesd. Geref. Gem. in Ned.: Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd. MAANDAG 31 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven: 7 ds. Oort; Bruinisse: 7 ds. de Jonge; Burgh: ALGEMEEN ZIEKENFONDS „SCHOUWEN DUIVELAND" - ZIERIKZEE. Premie vrijwillige verzekering. Met ingang van 6 januari 1963 is de premie vastge steld op 2,92. per betalende verzekerde per week, 8 cent aanvullingsfonds. Zulks wegens stijging van de kosten van geneeskundige verzorging. Premie bejaardenverzekering De premie van de ziekenfondsverzekering voor bejaar den wordt met ingang van 6 januari 1963, ƒ1,24 per week. Voor degenen wier inkomen niet meer bedraagt dan 3354 per jaar en 2,48 per week voor personen met een inkomen tussen 3354.en 4364,per jaar. Bij deze bedragen komt dan eveneens nog de premie voor het aanvullingsfonds a 8 cent per persoon pet- week. ALGEMEEN ZIEKENFONDS „SCHOUWEN-DUIVELAND" - ZIERIKZEE. vraagt voor spoedige indiensttreding, liefst per 1 februari a.s. (vrl.) Mulo-diploma vereist. Schriftelijke sollicitaties vóór 8 februari 1963 te richten aan het bestuur, Havenpark 8 te Zierikzee. WILT U IEDERE DAG HET LAATSTE NIEUWS IN DE BRIEVENBUS? DAN EEN ABONNEMENT OP DE PROVINCLALE ZEEUWS COURANT 7 ds. Don; Dreischor: 8.15 vic. Kelling; Eikerzee Scharendijke7 ds. v. d. Ban; Haamstede: 7 ds. Boer; Kerkwer ve: 7.30 ds. Zonneveld; Nieuwerkerk: 7 ds. Westerhof; Noordwelle: 6 ds. van Liere; Noordgouwe: 7 vic. Kelling; Oosterland: ds. Groenewegen: Kenesse: 7.30 ds. v. Liere; Serooskerke: 6 ds. Zonneveld; Sirjansland: 7 ds. v. Vliet; Zierikzee, Gasthuiskerk: 7 ds. Assen dorp. 8.30 ds. Boer; Zonnemaire: 7 ds. Duvekot. Geref. Kerk: Brouwershaven 7 ds. Went- sel; Bruinisse 7 ds. Den Heeten; Haam stede 8 ds. Boerma; Nieuwerker 6.30 ds. Becker; Oosterland 8 ds. Becker; Zierik zee 7 ds. Tiemersma; Zonnemaire 7 ds. Huyser. Geref. Gem.: Bruinisse, Haamstede, Nieuwerkerk. Oosterland 7 leesd. Oud-Geref. Gem.: Bruinisse en Ooster land 7 leesdienst. Ned. Herv. Kerk: Oud-Vossemeer 7 ds. Leenmans: Poortvliet 7 ds. Van Dijk; Scherpenisse 7 ds. Alblas; St.-Annaland 7 dhr. Van Herk; Stavenisse 7.30 ds. Zwanenburg; St.-Maartensdijk 7 ds. Van der Haar; Tholen 7 dhr. Konings; SL- Philipsland 7 eerw. heer Van Donkers- goed. eref. Kerk: Oud-Vossemeer 6 ds. Ha verkamp; Poortvliet 6.30 ds. Van Eg- mond; Tholen 8 ds. Van Egmond. Geref. Gem.: Poortvliet 6, Scherpenisse 6. St.-Annaland 6, Tholen 6.30, St.-Phi- lipsland 7 leesdienst. Oud-Geref. Gent.: St.-Maartensdijk en Stavenisse 9.30 leesdienst. Sint-Philipsland 7.30 ds. Gebraad. Clir. Geref. Kerk: Oud-Vossemeer en Tholen 7 leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: Oud-Vossemeer 6.30 leesdienst. DINSDAG 1 JANUARI Ned. Herv, Kerk. Bruinisse: 10 Burgh: 10 ds. Don; Eikerzee (Scharen dijke): 10 ds. v. d. Ban; Haamptede: 10 ds. Boer; Nieuwerkerk: 10 ds. Wester hof; Oosterland: 10 ds. Groenewegen; Sirjansland: 10 leesdienst: Zierikzee, Gasthuiskerk: 10 ds. Metselaar. Geref. Kerk: Brouwershaven 10 ds. Wentsel; Bruinisse 10 ds. Den Heeten: Haamstede 10 (jeugdgeb.) ds. Boerma; Nieuwerkerk 10.30 ds. Becker; Ooster land 9 ds. Becker: Zierikzee 10 ds. Joos- se: Zonnemaire 10 en 2.30 ds. Huyser. Geref. Gem.: Bruinisse. Haamstede, Nieuwerkerk en Oosterland 10 leesd. Oud-Geref. Gem.: Bruinisse 10 leesd.; Oosterland 9.30 leesd. Ned. Herv. Kerk: Oud-Vossemeer 10 ds. Leenmans; Poortvliet 10 ds. Van Dijk; Scherpenisse 10 ds. Alblas; St.-Anna land 10 dhr. Van Herk; Stavenisse 10 ds. Zwanenburg; St.-Maartensdyk 9.30 ds. v. d. Haar; Tholen 10 dhr. Konings; St.- Philipsland 9.30 ds. Donkersgoed. Geref. Kerk: Poortvliet 9 ds. Van Eg- mond; Tholen 10.30 ds. Van Egmond. Gcrcf. Gem.: Poortvliet 10. Scherpenisse 9.30. St.-Annaland 9.30. Tholen 10 en Philipsland 9.30 leesdienst- Oud-Geref. Gem.: St.Maartensdyk, St.- Phiüpsland 9.30 ds. Gebraad, Stavenis se 9.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Oud-Vossemeer 10 leesd.; Tholen 10 leesd. Geref. Gem. in Ned.: Oud-Vossemeer 10 leesdienst. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Zierikzee: dokter W. Bontkes. Touwbaan 20. tel. 2280: Brouwershaven. Noordgouwe en Dreischor: dokter J. L. Braber. Dreischor. tel. 01112280: Oosterland en Bruinisse. dok- J. W. de Putter. Oosterland. tel. 01114— Tholen. Poortvliet, St.-Philipsland. Nieuw- en Oud-Vossemeer: dokter L. D. Loo.vsen, Plantage D. Tholen, tel. 01660—542 cn dokter R. C. Renes, Raadhuisstraat 26, Oud-Vossemeer, lel. 01667400; Stavenisse. Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland: dokter J. M. v.. d. Bel, St.-Maartensdijk. tel. 016G6— 400. DIERENARTSEN. Voor Schouwen-Duiveland: dokter C. J. II. Scheuerman, Zierikzee, tel, 01110—2180. ter allure heeft gekregen, beide onder de naam Lageweg door. B. en w. zullen nu een andere naam verzinnen en dit in een volgende vergadering in de ver keersmaatregelen passen. Een bedrag van 750 werd gevoteerd voor de financiering van enkele eenvou dige muziekinstrumenten, nu de Stich ting Zeeuwse Muziekschool het volgend najaar in Duiveland wil starten met een klas voor algemeen vormend muziek onderwijs. Het krediet was namelijk een vereiste om de klas te kunnen oprichten. Aan het slot van de vergadering gaf burgemeester A. A. van Eeten nog een terugblik op het afgelopen jaar, waarbij nog enkele ogenblikken stilte in acht werden genomen ter nagedachtenis aan prinses Wilhelmina en aan de 33 in woners, die in 1962 in Duiveland zjjn overleden. ZUID-BEVELAND YERSEKE Oesterputten vorstvrij Enkele oesterkwekers-exporteurs te Yerseke zijn er toe overgegaan hun oesterputten te verwarmen om ze zo doende vorstvrij te houden. Tijdens de vorst van de laatste dagen is dan ook geen hinder ondervonden bij het uit de putten halen van de consumptieoesters. Leger des Heils voerde twee lekespeien op In het hervormd verenigingsgebouw „De Haven" gaf het Leger des Heils te Yerseke tweede kerstdag een opvoering van twee lekespeien „Een van deze klei nen" en „De meeste van deze is de lief de". Verder was er muziek van de gi taar- en mandolineclub. De belangstel ling was goed. WEMELDINGE Kerstwijdingsdienst Op eerste kerstdag werd in de Neder lands hervormde kerk te Wemeldinge een kerstwijdingsdienst gehouden. Aan deze dienst werkten mee de muziek vereniging O.K.K. onder leiding van de dirigent, de heer A. van de Cingel. Voor ganger in deze dienst was ds. B. Zood- sma en organist de heer C. Phiüpse. Het kerkkoor zong O, kerstnacht scho ner dan de dagen, Herders hoe ont waakt gij niet? en Hoor d'Englen zin gen. De muziekvereniging voerde uit „Finale" alsmede enkele liederen met gemeentezang, ds. Zooodsma sprak over het onderwerp „Achting of Aanbid ding". Kerstbijeenkomst De bond van plattelandsvrouwen, afde ling Wemeldinge, hield dezer dagen haar kerstbijeenkomst. Medewerking verleenden mejuffrouw K. Glerum, so praan, mejuffrouw N. Wisse, alt. en de heer D. Manneke, piano. De leiding be rustte bij mevrouw L. Visser-Blom- maard. Bijna f 200 voor Kinderzorg De opbrengst van de Kinderzorgbusjes was in Wemeldinge 185.62, hiervan haalden Leni Vleugel en .Adri Zuiddijk 54 04 op, Susan van Kleunen en Jan- neke Speelziek 26.36, Ella Ruissen en Nelüe Huibregtse 34.36. Kees Bur- ger en C. de Schipper 12.51, Ria de est en Mïeke van Dokkum 33.K. Hamelink en Hannie van Stel 25.35. DRIEWEGEN Contactavond lagere landbouwschool De ouders van de leerlingen der lagere landbouwschool te Oudelande waren dezer dagen op een contactavond om te horen over de vorderingen, die hun pu pillen hebben gemaakt. Een behoorlijk aantal was aanwezig. De leerkrachten waren van zeven tot ongeveer tien uur regelmatig bezet. Ook nu weer kwam tot uiting dat dit contact zeer bevorder lijk kan zijn voor de goede gang van zaken. De ouders krijgen vaak een heel andere kijk op deze vorm van onder wijs, en de verhouding tussen ouders, leerlingen en school wordt er ten zeer ste door bevorderd. Driewegen komt in 1963 financieel met moeite uit. Op de begroting voor vol gend jaar is een bedrag van 610,58 „onvoorzien" uitgetrokken. Dit bleek tij dens de raadsvergadering van vrijdag middag, toen de leden de begroting kre gen aangeboden. „Er zit weinig rek in", zo merkte burgemeester D. Lodder op. „Eigenlijk zou de Nieuwstraat opnieuw bestraat moeten worden", zo zei hij. Maar de mogelijkheid om dit op deze begroting te realiseren achtte de voor zitter niet groot. Niet in de begroting opgenomen is het schilderen van de to ren, dat ongeveer 300 zou vergen. De gewone dienst op de begroting toont aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 174.503,24. De kapitaaldiensl heeft een nadelig slot van f 125.499,03. De inkomsten zijn 161.422,56 en de uit gaven belopen 286.921,59. De raad besloot de regeling brandstof- fentoeslag voor minder draagkrachtigen te wijzigen. Voor deze toeslag komen in de toekomst in aanmerking gezinnen met een inkomen van maximaal 2850 per jaar en alleenwonenden of kostgan gers met een maximum-inkomen van 2100 per jaar. De begroting 1963 van het Burgerlijk Armbestuur werd goed gekeurd met aan inkomsten en uitgaven op de gewone dienst 901,61. De ge meentesubsidie, die deze begroting slui tend maakt, komt op 1600. De dienst voor Geestelijke Volksgezond heid in Zeeland en het Zeeuws Wit-Gele Kruis krijgen in de toekomst een jaar lijkse subsidie van 5 cent per inwoner. De door het ministerie van binnenlandse zaken voorgestelde salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel ontmoetten geen bezwaren. Het fiat van de raad kreeg ook de nieuwe gemeenschappelij ke regeling voor de keuringsdienst van slachtdieren en vlees, kring Goes. Oriëntatierit M.A.B.C. Tweede kerstdag organiseerde de MA. B.C. te Driewegen een oriëntatie-puzzel- rit. De volledige uitslag was als volgt: Bromfietsen: 1. J. Lalkens te Driewegen met 137 strafpunten. Auto's en motoren: 1. M. P. Mol te Drie wegen met 11 strafpunten, 2. H. A. Schipper te Oostkapelle met 51 straf- pnt., 3. M. Verheijke te EUewoutsdijk met 52 strafpt., 4, H. Dekker te Drie wegen met 52 strafpnt., 5. P. Vermare te Ovezande met 53 strafpnt., 6. H. Rijk te Ovezande met 53 strafpnt., 7. J. Knuist te St.-Maartensdijk met 54 straf pnt., 8. M. J. Allemekinders te Baar land met 62 strafpnt., 9. J. Maat te El- lewoutsdijk met 62 strafpnt., 10. M. van Sabben te Driewegen met 95 strafpnt., U. J. Koogstrate te Ovezande met 98 strafpnt., 12. J. Wirtz te Oudelande met 101 strafpnt., 13. Lamper te Yerseke met 104 strafpnt., 14. J. Dominicus te Nieuwdorp met 112 strafpnt.. 15. J. van 't Veer te Oudelande met 153 strafpnt.. 16. J. v. d. Broek te Goes met 173 strafpnt.. 17. M. Steijn te Yerseke met 232 strafpnt.. 18. W. J. de Regt te Kloe- tinge met 275 strafpnt.. 19. mej. v. d. Broek te Goes met 278 strafpnt. Een rijder is niet aangekomen. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 28 december. Fruit: appelen: Goudrenetten 80-85 48. 75-80 47—49. 65-75 46—50, ITO 38— 42. III fijn 41, III grof 4447. Golden Deli cious 75-80 78, 70-75 74, 65-70 68—71, 60-65 56. IID 37. Peren: Saint Remy III grof 29-32. Groenten: Witlof 1,13—1.42. Prei 45—88. Sla 411. Glasandijvie 3598. Savooiekool 17 53. Veldsla 6581. Wijnpeen 414. Spmiten 100—1.46. Knolselderij 6—16. Rode kool 7—27. Witte kool 5—10. Uien 28—31. EIERNOTER1NGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Prijsklasse 0 21 cent, idem I 20 cent, idem H 19 cent. idem III 18 cent, idem IV 17 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM december. Andijvie 4376. Sla 519. Sa vooiekool 1024. Prei 2879. Rode kool 14 35. Witte kool 7—28. Witlof 27—1.16. Sprui ten 25—1.89. Boerenkool 1630. Waspeen 38—47. VEILING V.V.Z.B. GOES 28 december. Groenten: per kg: Spruiten All 66—73, Bn 35—36. afwijkend 32—53 Prei AI 85—97, All 70—75. Witlof Al 123—127, All 115. BI 120. Bn 77—104. afwijkend 83— 36. Rode lcool All 1427. Bn 24 Peen 936. Andijvie 55. Witte kool 21. Boerenkool n 29 !0. Uien II 9, stek 35. Knolselderij 34. Per stuk: Knolselderij 29. VISMIJN COLIJNSPLAAT 28 december. 694 kg exportgamalen 4,21 5.04. 25 kg schar. 132 kg sprot. 4 kg kabel- v. 3 kg bot. 51 kg ongesorteerde vis. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. Tot mijn leedwezen vernam ik het heen gaan van de heer C. L. J. VAN BEERS, op de leeftijd van 59 jaar. Voor de diensten aan mij bewezen zal hij steeds in mijn gedach ten blijven voortleven. H. J. Smits Sr. Retranchement, 25 december 1962. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, onze geliefde behuwd zuster. tante en oud tante. mejuffrouw ELIZABETH LEENHOUTS, in de ouderdom van 78 jaar. Groede: Familie J. Verhage Breskens: Familie Wed. P. Leenhouts- Verplanke Groede, 28 dec. 1962. Voorstraat. De begrafenis zal plaatshebhen op maan dag 31 december a-s., des namiddags 3 uur op de algemene be graafplaats te Groede. Heden overleed in haar Heiland, in het zieken huis Oostwal te Goes, onze lieve vrouw, moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder geb. van Wijngen, in de ouderdom van ruim 80 jaren. Oudelande: Mar. van Hekken EUewoutsdijk: Mar. van Hekken C. van Hekken- de Broekert Goes: P. van Hekken L- van Hekken- de Smii Oudelande: St. van Hekken N. van Hekken- Meijaarc: Klein- en achter kleinkinderen. '62. Oudelande, 27 dec. Doelstraat 15. De Degrafenis zal plaatshebben D.V. op 31 december a.s. te 12 uur te Oudelande. PROVINCIALE STOOMBOOTDIENSTEN IN ZEELAND. DIENST KRUININGEN-PERKPOLDER. Door onvoorziene omstandigheden zullen op HEDEN zaterdag 29 december 1962 de 2 laatste reizen, op zondag 30 december 1962 alle reizen, op maandag 31 december 1962 de 2 laatste reizen en op dinsdag 1 januari 1963 alle reizen, gemaakt worden door het m.s. Koningin Juliana. Gedurende deze perioden is de maximum toelaatbare hoogte van de voertuigen inclusief lading, 3.40 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 33