TWAALF MAANDEN BINNENLAND« IN FOTO'S Alles Voor tel. 3083 zaterdagnummer Zaterdag 29 dec. 1962 m j iflfc bracht ook voor Nederland niet enkel vreugde. P De naam „Harmeien" en de datum „8 januari" Xw |V B vormen voor velen een begrip, waaraan veel W ^*3 BB droefheid is verbonden. Op de ochtend van deze 8ste januari vond bij Harmeien de grootste ramp uit de geschiedenis van de Nederlandse Spoorwegen plaats. Twee treinen reden op elkaar in, vele tientallen mensen verloren het leven. Enkele maanden later was het feest voor het koninklijk paar. Temidden van vorsten en vorstinnen vierden koningin en prins hun zilveren bruiloft. Een tocht door alle Nederlandse provincies besloot de feestelijkheden. Voor minister Cals werd de maand juli één van de beste van zijn leven. De Tweede Kamer aanvaardde namelijk zijn vermaarde mammoetwet. Op duizenden kilometers afstand van het moederland vochten Nederlandse militairen in het oerwoud van Nieuw-Guinea een bittere strijd tegen de hon derden Indonesische infiltranten, die op het omstreden eiland landden. De overeenkomst met Indonesië maakte hieraan een eind. Voor de Nederlandse honden en katten bracht de maand oktober bepaald niet veel goeds. Gevallen van hondsdolheid schrikten de Nederlanders op en de honden en katten gingen aan de lijn. Voor de Nederlandse bouwwereld bracht oktober daarentegen wel vreugde. In Zwolle werd de miljoenste na de oorlog gebouwde woning in ge bruik genomen. Koningin Juliana woonde de feestelijkheden bij. Ongeveer 16 miljoen gulden en een wereldrecord voor t.v.-miss Mies Bouw man, dat leverde een 23-urige televisie-marathon voor „Het Dorp" op. De vreugde over dit resultaat was nog niet bedaard, toen Nederland in rouw werd gedompeld. Op 82-jarige leeftijd overleed op paleis 't Loo bij Apel doorn koningin Wilhelmina. Op 8 december werd haar stoffelijk overschot na een indrukwekkende plechtigheid bijgezet in de grafkelder der Oranjes onder de Nieuwe Kerk in Delft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21