WINTER MAAKT WADDENEILANDEN ONBEREIKBAAR Luchtbrug met Ameland door mist uitgevallen Volgens Soekarno geen communistische druk s£ BOUW VLISSINGSE PIER BEGINT IN 1963 mits rijksgoedkeuring spoedig wordt verkregen Indiaas - Pakisiaans overleg wil niet erg Vandaag... Indonesië en Broenei Wij sympathiseren alleen met volk van Noord-Borneo' Venus heeft geringe aantrekkingskracht ADENAUER EENS MET AKKOORD VAN NASSAU Het Zeeuwse viooltje 205e jaargang - no. 305 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie. F. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok. 0 Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. 0 Bureaus: Vllsslngen: Walstraat 58-60. tel 2355 (b.gg. red. 3508/3546, adv 3647/3643). Middelburg: Markt 51, tel. 3841 Cb.g.g red. 207o/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red 7853, adv 5213); Oostburg: tel 2395; Terneuzen: red. tel. 2116, adm. tel. on>. "i-—"1 Adv.pr 27 ct. p. mm. Min. p adv 4,-. Ingez. med. 3 x tarief Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct. p. regel (min. 1,25). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Vrijdag 28 december '62 Hulp voor vogels in nood Pagina 2 Zierlkzee red. tel. 2425 adm. tel 2094 OVERAL IN EUROPA SLACHTOFFERS EN SCHADE DOOR BARRE WEER Het winterweer, dat heel Nederland met een witte sneeuwvacht bedekte, heeft gisteren de meeste Waddeneilanden totaal van de buitenwereld afgesneden. Ameland reeds drie dagen geïso leerd was ook gisterochtend niet met de postboot te bereiken. Door de mist viel bovendien de laatste verbinding met het eiland, de luchtbrug op Leeuwarden, uit. Dezelfde mist maakte ook een eind aan de veerdienst op Ter schelling en Vlieland. Een laatste poging om verbinding te krij gen met Schiermonnikoog mislukte gisteren eveneens. De bevaarbaarheid der Nederlandse binnenwateren is sterk ver minderd. Het IJselmeer en de wateren in het noorden van het land liggen nagenoeg dicht. Alleen het Eemskanaal is nog be vaarbaar voor sterke schepen. In de rest van Nederland wordt de vaart bemoeilijkt door drijfijs. Op Ameland bevinden zich tien tallen bezoekers van „de vaste wal", die slechts de beide kerst dagen op het'eiland wilden door brengen, maar die nu buiten hun wil nog langer op het eiland moeten blijven. De boten die vanuit Harlingen de dienst op de Waddeneilanden Vlieland en Ter schelling onderhouden, konden gisteren de overtocht niet maken. Een dichte mist, in normale omstandigheden geen beletsel voor de met radar uitgeruste schepen, was daar de oorzaak van. De lichtboeien en andere betonning langs de vaargeulen op de Waddenzee zijn na melijk uit vrees voor ijsgang in veilige haven gebracht. Zonder bebakemng is de Waddenzee bij mist niet te bevaren. De ongeveer 100 passagiers, die gister morgen aan boord gegaan waren en de gehele dag gewacht hadden, moesten een onderkomen voor de nacht zoeken. Als de mist iets optrekt hoopt men het vanmorgen om elf uur nog eens te pro beren. De rijksveerboot „Brakzand" slaagde er gistermorgen ondanks de hulp van een kleine ijsbreker niet in van Oostmahorn uit Schiermonnikoog te bereiken. Hal verwege moest het kleine konvooi, dat behalve de veerboot en de ysbreker een barkas omvatte, wegens de ijsgang en de dichte mist de terugtocht aanvaar den. De omstreeks 30 passagiers op Schiermonnikoog, alsmede een zieke in een ambulancewagen, wachtten ver geefs. Volgens de dokter moest de vrouw, een hartpatiënte, in een ziekenhuis worden opgenomen. Rest van Europa Ook de rest van Europa had ninder van het barre winterweer. Engeland lag onder een dikke laag sneeuw. Aan de vorst schijnt de eerste dagen nog geen eind te komen. De wegen zijn slecht berijdbaar en de treinen hebben vaak aanzienlijke vertraging. Ook in Joegoslavië heeft het flink ge sneeuwd. Ten zuiden van Belgrado zijn 13 dorpen van de buitenwereld afgesne den. De gletsjerpiloot Henri Giraud uit Grenoble heeft gistermiddag met zijn vliegtuig „Chouca" de missionarissen van het „Notre Dame de la Saiette" sanctuarium, dat op een hoogte van 1800 meter in het gebergte van Pelvoux is gelegen, van voedsel voorzien. Dit ge- is het 25 jaar geloden, dat de beroemde Franse componist en di rigent J. Maurice Ravel te Parijs overleed. IJsslachtoffers Reddingshond geeft richtlijnen De 18-jarige Ronny Kolk uit Oterleek is bü het schaatsen op de Ringvaart in zyn woonplaats in een wak gereden en verdronken. Zyn elfjarige broer zich te redden. In Anna Paulowna is de 24-jarige Johan Visch uit Heiloo bij het schaatsen op de Van Ewjjcksvaart in een wak gereden en verdronken. Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Bond tot het Redden van Dren kelingen heeft wenken opgesteld om ijs- ongevallen zoveel mogelijk te voorko- De bond raadt aan bh Ijstochten steeds een stevige Ifjn van 10 a 15 meter mee te nemen, aan beide einden voorzien van een flinke lus. De lijn kan gemakeklijk worden meegenomen, gewikkeld om het lichaam of over de schouder hangend, of gebonden op een reddingsklos. Ook voor politiepersoneel en baanverzorgers acht de bona deze attributen onmisbaar. Groepjes schaatsenrijders moeten steeds een stevige stok meenemen. Indien iemand door het ijs is gezakt moeten twee mensen de lijn aan ae uit einden vasthouden en het midden van de lijn binnen het bereik van de drenke ling brengen. Wil men een drenkeling naderen dan moet men een lijnverbin ding hebben met een man aan de wal of aan een vast punt. Met klem raadt de bond aan de drenkelingen nooit lopend op het ijs te naderen, maar liggend over het ijs schuiven. Daarbij dienen de armen benen zoveel mogelijk gespreid te zyn om de druk op het jjs te verminderen. Gebruik van een plank, een vaarboom, een omgekeerde tafel, dus alles wat het dragende vlak kan vergroten is zeer aan te bevelen. 0 Drie gewapende bandieten hebben een overval gepleegd op een Juwclierszaak ln Cannes en Juwelen ter waarde van ruim 500.000 gulden buitgemaakt, bouw, waar 80 missionarissen wonen, is door de zware sneeuwval geïsoleerd. Henri Giraud, die dichtbij kon landen, bracht 45 kilo vlees en zal vandaag nog voor groente zorgen. De bewoners van het gebouw keken gisteren wel vreemd op, toen plotse ling een gezelschap door de sneeuw aan kwam ploeteren. Het ware twee missionarissen, 10 studenten e een 30-tal Nederlandse toeristen, die de tocht hadden aangedurfd en de sneeuwstorm getrotseerd. Allen zou den daar de nacht doorbrengen. Sinaasappelramp De koudegolf, die Spanje teistert, heeft ernstige schade toegebracht aan de fruitteelt „Ramp voor de sinaasappe len", zo schreef gisteravond het Madri- leense blad „Informacjones". In het ge bied van Alicante, aan de Spaanse zuid oostkust. is 75 procent van de oogst door de vorst verloren gegaan. In Barcelona is men zich intussen aan het „uitgraven". Daaraan wordt mee gewerkt door soldaten, politie, brand weer en burgers. De sneeuw die er is gevallen, heeft een record van een halve eeuw gebroken. Us in Rome Een vijftigtal kleine Italiaanse steden was door de sneeuw van de buitenwe reld afgesneden en 27 wegen waren op verscheidene plaatsen onbegaanbaar. In Rome was gistermorgen op vele stra ten een dnnne laag ys te zien, terwijl het in het noorden van het land sneeuw de. In Zuid-Italië viel nu en dan regen en het sneeuwde in het gebied van de Alpen tot aan Sicilië. President Soekarno van Indonesië heeft gisteren ontkend dat de In donesische sympathie met de re bellie in Broenei een gevolg is van de invloed der communisten. ,Men beschuldigt mij ervan dooi de communisten te zijn beïnvloed. Dit is onjuist. Wij sympathiseren met het volk van Noord-Borneo omdat wij trouw zijn aan de begin selen van Bandoeng", zo verklaar de de president in een redevoering. (Op de conferentie die in 1955 in Ban doeng werd gehouden bepleitten de Afri kaanse en Aziatische afgevaardigden onder meer dat een einde zou worden gemaakt aan het kolonialisme). „Sommige mensen zijn verbolgen over de sympathie die wij koesteren voor het volk van Noord-Borneo. Zy hebben sma lend verklaard dat wij door de commu nisten zijn beïnvloed", aldus het Indone sische staatshoofd. Hij voegde hieraan toe dat deze mensen hadden gedaan als of de communisten heel wat in de melk te brokkelen hadden en dat hierdoor in feite hulde aan de communisten was ge bracht. „Aidit (de leider van de Indonesische communistische partij) heeft zelf ge zegd dat hfj geen invloed op mij uitoe fent". zo zei Soekarno. Hy dacht blijkbaar nan premier Ab- doel Rahman van Malakka toen hij zyn toespraak met de volgende woor den vervolgde: „laat de man maar amok maken. Hierdoor heeft hij zi"h blootgegeven. Hij heeft een commu- nistenphobie. Ik hoef niet te zeggen over wie ik het heb want hij heeft zich reeds blootgegeven en zijn kaar ten op tafel gelegd". Soekarno sprak volgens het Indonesi sche persbureau „Antara" ter gelegen heid van de viering van de afschaffing van het analfabetisme in Djakarta. De plechtigheid werd gehouden in het sta dion der Aziatische spelen Verklaring De Indonesische minister van buiten landse zaken, Soebandrio, heeft gisteren een verklaring uitgegeven waarin Ab- doel Rahman wordt aangeraden zijn me ningen over Indonesië slechts via diplo matieke kanalen te uiten. Soebandrio sprak nadat de ambassadeur van Malakka, Dato Kamaroeddin Bin Hadji Idris, hem een aide memoire van zyn regering had overhandigd. Hij zei dat Rahman, in zijn openbare verklarin gen, verwarring aan de dag had gelegd. Volgens de minister zou binnenkort een officieel antwoord op de aide memoire worden gegeven. Ook in de Italiaanse alpen is een dik pak sneeuw gevallen. Op de foto een ingesneeuwde autobus in Cervinia aan de voet van de berg Cervino Matterhorn) De vlocht van het Amerikaanse ruimtevaartuig Mariner-II, dat dertien dagen geleden de planeet Venus op een afstand van 34.500 km passeerde, heeft aangetoond dat Venus geen of slechts een ge ring magnetisch veld bezit. De Mariner-II zendt nog steeds gegevens naar de aarde. Men ver wachtte gisteren waardevolle me tingen van de straling van de zon op nog geen 10 miljoen km. Het ruimtevaartuig zou de zon dichter bij passeren dan enig andere sa- teiliet tot dusver heeft gedaan. Volgens geleerden is het zwakke magnetische veld van Venus mo gelijk een gevolg van de trage om wenteling van de planeet. Russische onderzoekingen hebben b.v. aangetoond, dat de langzaam draaiende maan een magnetisch veld heeft dat in kracht slechts een derde is van dat van de aar de. De Mariner-n die 290 miljoen km moest afleggen om bij Venus te komen, is deze planeet nu al 5,6 miljoen kilometer voorbij. In ver houding tot de zon beweegt het ruimtevaartuig zich met een snel heid van 144.000 km per uur. Jonge Oostduitse vluchteling na spionage gegrepen De Westberlijnse politie heeft meege deeld, gisteren een 23-jarige Oostduitse vluchteling gearresteerd te hebben, die verdacht wordt van spionage voor Oostduitse geheime dienst. Hy wordt ook van verdacht de ligging van een ont snappingstunnel te hebben verraden, waaraan hij zelf had meegegraven. De verdachte had de Westberlijnse poli- ;gd, in februari 1959 naar het .uitgeweken" te zh'n. Hij had een ing gevonden in West-Duitsland. van dit jaar was hij op naar West-Berlijn door Oost-Duitslanc in Oost-Duitsland aangehouden. Hij had erin toegestemd als communistisch agent te werken en mocht als tegen prestatie verwanten in Oost-Duitsland bezoeken, aldus heeft de Westberlijnse politie meegedeeld. Bondskanselier Adenauer heeft zijn algemene instemming betuigd met het akkoord van Nassau, waarbij president Kennedy en pre mier Maemillan overeenkwamen dat Engeland Polarisraketten krijgt voor duikboten die deel zul len gaan uitmaken van de strategi sche strijdmacht van de N.A.V.O. Dit is in diplomatieke kringen te Washington vernomen. In een brief aan president Kennedy vroeg de Westduitse regeringsleider meer bijzonderheden over het plan en hij stelde voor dit te laten bespreken door de permanente N.A V.O.-raad te Parijs. Het Amerikaanse staatshoofd had op 21 december de bondskanselier in een brief in kennis gesteld van het resultaat van zijn overleg met premier Maemillan Hierbij was ook gewag gemaakt van het aanbod om Frankrijk eveneens .Polaris raketten ter beschikking te stellen op dezelfde voorwaarden als aan Engeland. West-Duitsland mag<. volgens de be staande verdragen geen kernwapens be zitten. Vermiste jongens in kanaal verdronken Gistermorgen omstreeks elf uur heeft de rijkspolitie te B er gum (Fr.) in samen werking met de politie te water, uit het Prinses Margrietkanaal bij. Bergum de stoffelijke overschotten opgedregd van de veertienjarige Harke en de vijftien jarige Hendrikus de Vries uit Suameer. De jongens werden sedert de avond van eerste kerstdag vermist na een schaats tocht op de kanalen rond Bergum. De stoffelijke overschotten werden gevon den nadat de politie het ijs had vernield in de buurt van de plaats waar een politieman op tweede kerstdag al een handschoen van een van de jongens had gevonden. DONKERE WOLKEN BOVEN KASJMIR Oorzaak: akkoord tussen Pakistan en Peking -China se minister van buitenlandse zaken, Mohammed Ali, aanwezig. De middag bijeenkomst werd afgelast maar de dele gatieleiders Sardar Swaran Singh voor India en Z. A. Bhoetto voor Pa kistan zetten het overleg, dat van daag eindigt, voort. Na de eerste dag van het overleg tussen India en Pakistan over hun al vijftien jaar bestaande geschil over Kasjmir, overheerst een alge meen pessimisme ten aanzien van een mogelijk akkoord. Deze indruk hebben waarnemers in beide dele gaties opgedaan. Men verwacht niet, dat de besprekingen voortij dig zullen worden afgebroken, maar de mogelijkheden voor een concreet resultaat lijken niet groot. Het begin van het overleg verliep al niet erg vlot. Reeds na zeventig minuten werd de ochtendvergadering afgebroken omdat president Ajoeb Khan van Paki stan de delegatieleiders wilde spreken. Bij dit onderhoud was ook de Pakistaan- Achttien gewonden door slippende bus Gistermorgen is op de Haaksberger- straat nabij Boekelo een bus met arbei ders, die in de richting Enschede reed, geslipt en tegen een stilstaande bns van de Gelderse Tramwegen gebotst. Hierbij liepen achttien mensen verwondingen op. Drie arbeiders moesten in een zieken huis in Enschede worden opgenomen, evenals een passagier, die naast de chauffeur van de arbeidersbus zat. De bus van de Gelderse Tramwegen werd slechts licht beschadigd. De arbeiders bus liep aan de voorzijde zware schade op. „Te vroeg' President Ajoeb Khan zou de Indiase delegatieleider en eveneens de Britse en Amerikaanse gezanten in Rawalpindi gezegd hebben, dat de „overeenstemming in beginsel" tus sen China en Pakistan over de de marcatie van hun gemeenschappelij ke grens, waar woensdag in een be kendmaking gewag van werd ge maakt, eigenlijk op een te vroeg tijd stip bekend was gemaakt en niet moest worden gezien in het licht van de Indiaas-Pakistaanse besprekingen. Zoals gemeld, loopt de grens tussen China en Pakistan over 480 kilometer langs het door Pakistan bestuurde ge deelte van Kasjmir. India en Pakistan betwisten elkaar het recht, om geheel Kasjmir onder bestuur te hebben. De reacties van India op de bekendmaking van de overeenstemming tussen Paki stan en China zijn bijzonder scherp ge weest. Standpunten Uit de verklaringen waarmee de bespre kingen tussen India en Pakistan giste ren werden geopend bleek al, dat beide partijen de kwestie-Kasjmir vanuit een verschillend gezichtspunt benaderen. De Indiase delegatieleider zei, dat deze kwestie niet afzonderlijk kan worden behandeld, maar dat alle geschilpunten tussen beide landen ter sprake moeten worden gebracht. De Pakistaanse afge vaardigde daarentegen pleitte voor een „snelle uitvoering" van V.N.-resoluties van vele jaren geleden, waarin een .op roep wordt gedaan tot een volksstem ming in Kasjmir over de toekomst van het gebied. In de vorige week gehouden vergade ring van Zeelands staten is aange kondigd, dat er in 1963 een „ont wikkelingsdag" zal worden gehouden. Een nadere precisering van de plannen werd niet gegeven, maar de mededeling" kwam tijdens een discussie over de „pu blic-relations" van het provinciaal be stuur. Men mag derhalve aannemen, dat het doel van zulk een dag zal zijn Zee land in het middelpunt van de (natio nale) belangstelling te plaatsen. Om deze reden zijn wy uiterst benieuwd naar de wijze, waarop deze dag zal worden georganiseerd. In de wandelgan gen hoofden wij echter al fluisteren, dat voorlopig werd gedacht aan een bijeen komst met allerlei Haagse ambtenaren van min-Series en andere instellingen met wie Zeeuwse instanties voortdurend contact onderhouden. Op zichzelf is dat geen onaantrekkelijk idee, maar men zal het met ons eens zijn, dat een derge lijke bijeenkomst niet de naam „Ontwik kelingsdag" mag dragen. Hier is slechts sprake van een bepaalde vorm van overigens zeer nutüge voorlichting aan een bepaalde categorie, voor wie deze informatie gewenst wordt geacht. Een voorlichtingsdag als hier bedoeld zou weliswaar een punt van een uitge breid „public-relations"-programma kunnen vormen, maar toch slechts een ondergeschikt punt. Een programma: met het noemen van dit woord is dunkt ons. de kern van de zaak benaderd. In de statenzit- ting werd gevraagd om meer publiciteit en terecht werd er daarbij op gewezen, dat het er daarbij om gaat de belang stelling voor Zeeland gaande te houden. Met andere woorden: deze provincie dient ernst te maken met het opzetten van een programma om Zeeland voort durend en op de juiste wijze in de be langstelling te krijgen én te houden Maar zulk een programma is iets heel anders dan het organiseren van een „ontwikkelingsdag". Alleen dit woord al is in staat menigeen schrik aan te ja gen: wij althans hebben lugubere visioe nen van een dag met vier of vijf spre kers,. die stuk voor stuk verzekeren, dat Zeeland hét land van de toekomst is. En in de zaal een aantal aandacht-simulerende heren, die na elke spreker braafjes in de handen klappen. Waarna een paar weken nadien een boekje volgt, waarin alles nog eens is na te lezen. Een feestelijke bijeenkomst waarvan er twaalf in een dozijn gaan maar er in Nederland minstens per jaar tien dozijn worden georganiseerd. Mis schien hebben we er een té zwartgallige voorstelling van, maar zelfs na verwij dering van alle zwart en alle gal kun nen we er niet geestdriftig over wor den. Met de organisatie „eens-een-keer" van een dag met het obligate sprekers programma is Zeeland niet gebaat. Wil men dit gewest inderdaad in de belang stelling krijgen (en houden!), dan moet er heel anders worden aangepakt, dan dient er een programma te komen! Wy erkennen: incidenteel wordt er reeds veel gedaan, waarbij met name het E.T.I. zich dapper weert. Maar desondanks kan er veel meer gebeuren en vooral: er moet syste matischer worden gewerkt in breder verband. Onlangs hebben we op deze plaats met nadruk betoogd, dat er toch vooral op moet worden gelet dat de Oosterscheldebrug wordt „uitgebaat" (zoals onze Belgische vrienden zeggen) ten dienste van Zeelands reputatie. Er kan bij wijze van spreken in Rotterdam geen kiezelsteen in een metrotunnel wor den gelegd of heel Nederland staat er vol ontzag met het hoofd bij te schud den. Maar in Zeeland bouwt men bij wij ze van spreken de grootste brug van Europa zonder dat er een haan naar kraait. Wij spelen het viooltje, dat in het verborgene bloeit: het Zeeuwse viooltje. Of is het soms een lamsoor? Bescheidenheid moge een deugd zijn, op het stuk van „reputatiebehartiging" komt het er echter op aan op het juiste moment op de juiste trommel te slaan. Daarvoor is een grote waakzaamheid nodig, een zich voortdurend afvragen hoe net een of andere project den volke kan worden getoond, daartoe is syste matiek vereist, die helaas nu ten enen male ontbreekt. Een programma dus. Plus een fonds en een aantal mensen, die zich bera den over de uitvoering van .allerlei pun ten uit het programma. Moet er een film worden gemaakt over bepaalde aspecten van het Zeeuwse leven? Over verdwijnende aspecten zoals kleder drachten? Hoe. wordt het voorlichtings centrum rond de Oosterscheldebrug ge presenteerd? Hoe wordt de Nederlandse pers van informatie voorzien over de meer dan treurige houding van de mi nister van verkeer en waterstaat met betrekking tot de oesterproef? Welke mededelingen zijn nodig over de bouw van nieuwe veerschepen? Welke instan ties moeten worden uitgenodigd voor be zoeken aan bepaalde projecten? Enzo voort enzovoort, de lijst js gemakkelijk aan te vullen. Maar aan een dergelijke systematiek is tot dusver praktisch niets gedaan: een voorlichtingsblad van de provincie is een ontijdige dood gestor ven, een documentatiemap, waarvan trots werd aangekondigd dat voortdu rend aanvullingen zouden verschijnen, is ergens in het moeras (of om in stijl te blijven: in de Zeeuwse klei) blyven steken. Er zal op dit stuk van zaken nog heel veel moeten veranderen. Op vragen over dit voorlichtingskapit tel is in de staten geantwoord: er komt een ontwikkelingsdag. Het is een antwoord, dat ons niet helemaal heeft gerustgesteld: er zijn op dit stuk van zaken forsere maatregelen nodig. Op zelfde plaats als „vooroorlogse" MET DE BOUW van een pier aan de Vlissingse boulevard kan worden begonnen, zodra de rijksgoedkeuring voor dit ob ject verkregen is. Dit heeft de heer R. Zwolsman, voorzitter van de raad van beheer van de N.V. Exploitatie Maatschappij Scheveningen (de N.V. E.M.S.), donderdag meegedeeld in een aandeelhoudersvergadering van deze maatschappij. Met enig op timisme voorspelde de heer Zwolsman, dat de pier reeds in de zomer van 1964 geopend za! kunnen worden, als het inder daad mogelijk is 'OGS met de bouw i- n. De heer Zwolsman liet voorts tijdens de aandeelhoudersver gadering weten, dat de autori teiten met de plaats van de pier akkoord zijn gegaan. Desge vraagd verklaarde de hoofdin genieur van het arrondissement Vlissingen van rijkswaterstaat, ir. H. Wieringa, echter, dat er tussen de initiatiefnemers en rijkswaterstaat nog geen over eenkomst is over deze plaats. „Het plan voor deze pier hebben wij inderdaad ontvangen en in onderzoek", zo vertelde hij ons, „maar we zijn daarmee nog niet klaar. Daarom kunnen we uiter aard ook nog geen beslissing nemen over de plaats van dezi pier", aldus de heer Wieringa Hij voegde er nog aan toe: „Hef wil overigens niet zeggen, da het zo heel lang moet duren". Het ziet er wel naar uit, dat de Vlis singse pier er ongetwijfeld zal ko men. De heer Zwolsman heeft name lijk met de N.V. E.M.S. grote verwachtingen van de toeristische ontwikkeling op Walcheren en met name in Vlissingen. Hij meent, dat een pier een belangrijke bijdrage is in die ontwikkeling en dat ér juist in Vlissingen grote mogelijkheden voor dit object zyn door de onmiddellijke nabijheid van de vaargeul, waar de grote zeeschepen passeren. Lengte: 140 mete, Het huidige plan voor dit Vlissings object voorziet in een pier van onge veer 140 meter lengte. De wandel promenades zullen eindigen in eer zogenaamd piereiland, waar men di verse vermakelijkheden wil vestige: als een café-restaurant, een zonne '.erras en zelfs enkele winkeltjes. On 1er dit piereiland zal een beweegbar mderetage worden aangelegd: eer Matvorm, dat met eb en vloed om ^ag en omhoog schuift langs d ^ertien meter hoge palen Dit pla' (Zie slot pag. 2 kol. 5) Prinses Marijke naar Oostenrijk (Van onze Haagse redactie) Prinses Marijke is gistermiddag met haar verzorgster mej. Ingen Housz en met twee vriendinnen per trein naar Oostenrijk vertrok ken voor een wintervr.kantie. Van de zijde van het hof werd niet be kendgemaakt in welk vakantie oord de prinses zal verblijven. Ook de overige leden van de ko ninklijke familie zullen op vakan tie gaan. Dit is mogelijk, omdat na het overlijden van koningin Wilhelmina geen protocollaire rouw is aangenomen. WaarschijnT lijk zullen koningin en prins, an ders dan traditie geworden is. ech ter niet met de jaarwisseling in het buitenland zijn. Verwacht wordt dat de vakantie vorst eind januari zal beginnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1