Witte kerst in het Zeemanserfje 0 Skoda NOORD-ZEELAND AGENDA Officiële opening iuimvee-expositie ZUID-BEVELAND MASSALE OPENLUCHTKERSTZANG OP HAVENPLEIN IN ZIERIKZEE DONDERDAG.27 DECEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 pi HET werd toch nog, zij het dan wat schrieltjes, een witte kerst in Zeeland, toen gisteren, op de middag tweede kerstdag, een fijne poeder sneeuw voor een dun, maar wit en winters kleedje zorgde. „Een witte wade", zei men in de tijd van de wit te kerstdagen. „Hondeweer", zei gisteren een man met een gelijnde hond. En dat was maar zwakjes, als men het gemop per achter de autosturen had kunnen horen. Misschien leent de tijd zich niet meer voor een witte kerst. De romantiek van het besneeuwde Zeemanserfje, het hofje in het oude stadsdeel van Vlissingen, is wat zoet. Toch wel mooi, zo'n even besneeuwd hofje. Maar wel erg „even". Niet de witte kerst van vroeger. Laten we voor zichtig wezen. Wie weet wat het vandaag zal zijn... (Foto P.Z.C.) illlllllllllillllllllllllillllllll ZIERIKZEE KERSTVIERING IN N.C.V.B.-AFDELING De afdeling Zierikzee van de Neder landse Christen Vrouwen Bond heeft vo rige week de maandelijkse bijeenkomst in het teken van kerstfeest geplaatst. Dat gebeurde in het hervormd vereni gingsgebouw, waar de presidente, me vrouw A. van Vloten-van Rijswijk, een groot aantal dames kon verwelkomen. Nadat was begonnen met het zingen van gezang 26 vers 1 mediteerde de presidente naar aanleiding van eftkele gedeelten uit het Lucas-evangelie. De kerstllturgle werd verzorgd door de da mes De Bruijne-de Vlieger en Fluijt- Woudstra. Afgewisseld door kerstlie deren las mevrouw Bakker-de Boer het kerstverhaal „De handen van Bo-es" van Hille Goerthé. Mevrouw Van der Wekken-Verbeek declameerde drie kerstgedichten. De avond werd besloten met het „Ere zij God". DREISCHOR Veilig Verkeer Vandaag donderdagavond is in het dorpshuis aan de Ring te Drelschor een contactavond van de plaatselijke afde ling van het Verbond voor Veilig Ver keer, die om 7 uur begint. Op deze avond zal de filmcentrale van Shell Nederland N.V. uit Den Haag, enige films vertonen op het gebied van verkeer, luchtvaart en motorsport. De geslaagden van de onlangs gehouden verkeerscursus krijgen een certificaat met verkeerssleutel uitgereikt. SCHERPENISSE Aanbesteding Het bestuur van het Calomiteuze Water schap heeft dezer dagen in het hotel Sturris aanbesteed herstel on vernieu wing en onderhoud voor het; jaar 1963 aan de kram en rijs en steenglooiing- werken en bijkomende werken. Er wa ren de volgende (hoogste) inschrijvingen: A. J. Herwich, Willemstad 52.000 en L. J. Dekker .idem. De laagste inschrij ver was A. v. d. Werf. Sint-Maartens dijk 48.800. „De Zeebaars" In het hotel Sturris te Scherpenisse hield de „Zeebaars" een ontspannings avond waar goede belangstelling voor was. De Schcldezonen uit Hoogerheide voerden een toneelstuk op, waarna men nog enige tijü bijeen bleef. OUD-VOSSEMEER KERSTWIJDINGEN VOOR BEJAARDEN Voor alle bejaarden uit Oud-Vossemeer organiseerden de dames van het V.V.H. vorige week een kerstwijding. Het ver enigingsgebouw was geheel gevuld toen de presidente, mevrouw Versluijs-Sij- brandy de bijeenkomst opende. Het programma bestond uit het zingen van een aantal kerstliederen en een verhaal van mevrouw Droogers-Jansen. Pastoor A. H. J. Vermeulen bood de bejaarden een traktatie aan. De gezellige bijeen komst werd met een koffiemaaltijd be sloten. De middag daarvoor verzorgde de Ned. herv. diaconie eveneens een kerst wijding voor de bejaarden, Deze bijeenkomst, die in de Ned. herv. kerk werd gehouden, stond onder leiding van ds. Ph. J. Leën- mans. Ten slotte kregen de ouden van dagen allen een zakje fruit en versnape ringen aangeboden. Gelijke giften wer den deze week aangeboden door het V.V.H., de plattelandsvrouwen en de diaconieën der R.-K. en Gcref. Kerk. ANNA-JACOBAPOLDER Uitslag winkelweek De uitslag van de Groene Kruis winkel weekactie te Anna-Jacobapolder is als volgt: De hoofdprijs, een radio, ging naar C. Reynhout; een stofzuiger naar Joh. van Dijke; een casette naar C. Zuidweg; een strjjktafel naar A. Faasse en een strijk ijzer naar Chr. Wisse. 48 prijzen werden verloot en een troostprijs, een koelkast, die ging naar de heer Joh. Mol. De prijzen voor de kinderen zijn gewon nen door: W. van Herk, J. Zuidweg, M. Zuidweg en J. Quist. De prijzen werden bekendgemaakt door burgemeester De Jonge en de heer Renee. Kerstfeestvieringen De C.P.B. en de N.C.V.B. te Anna-Jaco bapolder vierden samen hun kerstavond. De heer Ooms uit Woudenberg vertelde een kerstverhaal en mej. zr. Slob uit Amersfoort declameerde kerstgedichten. Verder was er solozang van mevrouw Quïst-Everaers en een koortje zong en kele toepasselijke liederen. Deze druk bezochte avond stond geheel onder lei ding van mej. Van Strien, presidente der N.C.V.B. Deze vereniging komt 22 janu ari weer bijeen. Als spreker zal dan op treden de heer Jonkheer uit Dordrecht. Bejaarde dame kwam onder bus terecht De 67-jarige mevrouw De N. uit Arne- muiden heeft op eerste kerstdag een verbrijzelde arm opgelopen, toen zij bij het verlaten van een autobus op de Zoil- markt to Vlissingen struikelde en onder het voortuig terechtkwam. Bij het weg rijden van de bus, bestuurd door J, F. J. de L., kwam het achtewiel van het voer tuig over de rechterarm van de dame. Dokter R. Grlppeling verleende eerste hulp. Mevrouw De N. werd later per ambulance naar het ziekenhuis „Bethes- da" overgebracht. VANDAAG. Middelburg City: De overval, 20 uur, a.l. Etcctro: De blikken ridder, 19.30 uur, a.l. Vun Bcntbcm en Jutting: Expositie De Lussanet, 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: Dc overval. 20 uur. a.l. Luxor: Follow that dream, 20 uur. a l. Goes Grand: .The magnificent seven. 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: De blikken ridder. 20 uur, a.l. Luxor: De man met het ijze ren masker, 20 uur, 14 Jaar. Oostburg Ledelthoater: Zondige liefde, 20 uur, 14 Jaar, WALCHEREN MIDOELBI/RG Activiteiten van Leger des Heils Het Leger des Heils jeugd- en zangkoor uit Middelburg bracht onder leiding van kapiteine D. Betgen een bezoek aan enkele tehuizen in de Zeeuwse hoofd stad. Zo werden er kerstliederen gezon gen in het huis van bewaring, in het gasthuis, het gereformeerd rusthuis aan het Noordbolwerk en de Godshuizen te Veere. Een flinke groep zangers heeft bij vele eenzame zieken en bejaarden op verschillende plaatsen in de stad ge zongen, hetgeen uiteraard ten zeerste op prijs gesteld werd. Op de avond voor Kerstmis werden in de Leger des Heilszaal aan de Hoog straat de kerstpaketten uitgedeeld. Een honderdtal mensen kregen, nadat kapi teine Betgen hen had gewezen op de werkelijke zin van het kerstgebeuren, en nadat zij ook geluisterd hadden naar enkele kerstliederen, een pakket levens middelen mee naar huis. In alle diensten verleende het muziek korps zijn medewerking bij de samen zang. Bevordering bij cultuur technische dienst Bij de cultuurtechnische dienst in Noord-Holland is bevorderd tot tech nisch hoofdambtenaar, standplaats Alk maar, de heer M. J. Dormaar. voorheen te Middelburg. KERSTMIDDAG IN DE RIJKSKWEEKSCHOOL De rijkskweekschool en de gemeentelij ke opleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg hebben de jaarlijkse kerstmiddag gehouden in de aula van de school. Hierbij waren behalve docen ten en hun echtgenoten en leerlingen, ook hoofden en personeel van leer-, oefen- en hospiteerscholen aanwezig. In verband met het sterk gestegen aantal leerlingen aan beide scholen moest dit jaar voor het eerst de kerstmiddag in twee gescheiden gedeelten worden ge houden. Dit deed echter aan het geheel geen afbreuk. Er was koorzang door de leerlingenkoren van beide scholen, resp. onder leiding van de heren Maul en Lichtendahl, verder blokfluitspel, voor dracht en een kerstspel van Thornton Wilder „Een lang kerstdiner". Door het groot aantal medewerkenden kon tweemaal een eigen programma gebracht worden, enkel het toneelstuk ging belde malen. Na aflobp begon voor beide scholen de vakantie. Het was een zeer geslaagde middag. Kerstbijeenkomst luthersen In het kerkeraadsgebouw van de Evan gelisch Lutherse Gemeente te Middel burg was dezer dagen een kerstavond van de dameskrans en de mannenver- eniging. Mevrouw Ten Rouwelaar-Hun- telaar opende de bijeenkomst. De litur gie van de Ned. :Luth. Vrouwen Bond werd door leden verzorgd, terwijl me vrouw Duunk-Bögeholz en de heer De Veij kerstverhalen lazen. Ds. Ten Rou- welaar verzorgde de dagsluiting. Jehova's getuigen bijeen Van 21 tot 23 december was „Het Schut tershof" te Middelburg het trefpunt van Jehovahs getuigen uit Brabant en Zee land. Door middel van lezingen en de monstraties werd duidelijk gemaakt hoe men de verlammende geest van gemak zucht, die de mensheid in onze tijd be dreigt, kan overwinnen. Het hoogtepunt van de vergaderingen, de toespraak „Het bijbelse antwoord op ons Ri'obleem hoe een wereldramp te overleven" van de heer A. D. de Kruijff, werd beluisterd door 472 be zoekers. Burgemeester mr. B, Kolff van Vlissin gen zal vrijdagavond 28 december in Vlissingen een provinciale tentoonstel ling van pluimvee, sierduiven en kony- fien openen. De expositie duurt tot en met 30 december in de lokalen van de lagere technische school aan de Koude- kerkseweg. De Vlissingse pluimvee-, sierduiven- en konijnenfokkersvereni ging „Het edele ras" organiseert de ten toonstelling, waaraan medewerking: ver lenen de zusterverenigingen uit Middel burg en Souburg. De catalogus telt 462 nummers. Vijf keurmeesters zullen vrij dag de ingezonden dieren beoordelen. Ondr-r de beschikbaar gestelde ereprij zen Zijn medailles van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard, van de mi nister van landbouw, de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, van de burgemeesters van Vlissingen en Middelburg, r'smede van het gemeente bestuur van Souburg. Ook vele bedrij ven hebben ereprijzen geschonken. Luthersen bij kerstwijding e dameskrans en de mannenvereni- ging van de Lutherse Kerk in Vlissim ;en waren dezer dagen bijeen in het laarten Lutherhuis op een kerstwij- dingsavond. Mevrouw Ten Rouwelaar leidde het eerste gedeelte, terwijl ver schillende leden "van de vereniging de kerstliturgie leidden. Mevrouw Pihl las een meditatie. Kerstverhalen werden ge lezen door mevrouw en de heer Van den Berge. In het Noors zong de heer J. Pihl een kerstlied. Met een korte vesper sloot ds. Ten Rouwelaar de avond. Z OUTELANDE Gezamenlijke kerstviering In zaal Middendorp te Zoutelande hiel den de N.C.V.B., de hervormde vrouwen groep, de C.J.V., dezer dagen een ge meenschappelijke kerstavond waar ook de bejaarden aanwezig waren. De medi tatie werd verzorgd door mevrouw P. de Kok-Verhage en mevrouw Van Dul- lemen vertelde een kerstverhaal. Ter afwisseling zorgden verschillende leden voor declamatie. Een koortje zong enke le liederen. Aan het slot van de avond kregen de bejaarden en de zieken na mens de kerk een bakje fruit aangebo den. VEERE Meer dan 12 miljoen kilo bieten op weegbrug Tijdens de afgelopen bietencampagne heeft men op de weegbrug van Alge meen Belang te Veere de volgende hoe veelheden bieten gewogen: C. S. M. 3.845.010 kilo, V.C.S. 7.266.900 kilo, Sas van Gent 1.586.630 kilo, Puttershoek 163.060 kilo. In totaal 12.861.600 kilo bieten. Bovendien is er in totaal 220.120 kilo pulp gewogen. SINT-LAURENS VERGADERING Z.L.M.- De afdeling Sint-Laurens van de Z.L.M. vergaderde onder leiding van de voor zitter de heer J- Koole Dzn. Na een ver slag van de kadercursus door de heer A. Dingemanse sprak de heer C. P. J. van Iwaarden, secretaris der Z.L.M, over „Onze pachtcontracten lopen af in 1964". Ook werd het probleem van de baggerspecie op bouw- en weiland besproken. Tot slot werden enkele films gedraaid. GOES Kerstconcert knapenkoor Ter afsluiting van de plechtigheden rondom de kerstfeestviering, waaraan het knapenkoor van de katholieke Zeeuwse koorschool in ruime mate heeft meegewerkt, heeft dit koor op de mid dag van tweede kerstdag, in de paro chiekerk te Goes een concert gegeven. Ruim 300 mensen hebben koude en sneeuw getrotseerd en zijn naar de kerk getogen, waar zij een concert beluister den, wat wij niet licht zullen vergeten. Het gehalte van deze interkerkelijke concerten neemt iedere keer toe. In 't eerste gedeelte leidde directeur-di- rigent-organist E. Heyblok de koorkna pen in een zestal liederen, waarin voor al de Weihnachts-cantate van V. Lü- beck zeer goed werd vertolkt en het „Hark the herald Angels sing" van Mendelssohn voor een waardig slot van het eerste gedeelte zorgde. In het tweede gedeelte zong het kna penkoor samen met het mannenkoor een achttal liederen, waarbij de Kerstkoraal 147 van J. S. Bach en het Laudate Do- minum van W. A. Mozart tot de hoog tepunten behoorden. Na samenzang van drie kerstliederen besloot het koor dit geslaagde kerstconcert met een feeste lijk Gloria. Kerstbijeenkomst van „De Zonnebloem" Dezer dagen hield de Stichting Vorming Bedrïjfsjeugd „De Zonnebloem" te Goes een kerstbijeenkomst voor deelneem sters aan dè cursusen, docenten en voor bestuursleden. De bijeenkomst stond on der leiding van mevrouw Kamphuis. Een van de meisjes las het kerstevangelie, terwijl een drietal meisjes kerstpoêzie declameerde. Na samenzang werden enkele kerstliederen gezongen door een koortje. Mevrouw Janssen las een kerst verhaal voor. De meisjes hadden de kerstversiering zelf verzorgd; terwijl zij ook de zorg op zich hadden genomen voor een maaltijd. Het slotwoord werd gesproken door de vicevoorzitter, heer L. Pieterse. Kleine botsingen op tweede kerstdag ■s-GRAVENPOLDER Kerstavond De hervormde vrouwenvereniging „Door liefde dienende" te 's-Gravenpolder hield dezer dagen haar kerstavond in gebouw Ons Dorpsleven" te 's-Gravenpolder onder leiding van mevrouw Geensen- Koole. Het programma werd verzorgd door de leden. Het bevatte kerstliturgie, een kerstverhaal, verteld door de presi dente mevrouw Geensen en samenzang dente mevrouw Geensen en samenzang. De muzikale leiding was in handen van B. D. de Klerk. De goed bezochte avond werd gesloten met gebed door de heer A. Korstanje. ELLEWOUTSD1JK Ruim twee miljoen kilo bieten op weegbrug Op de weegbrug „Hoop in de toekomst" aan het station Ellewoutsdijk werden in 1962 onder meer gewogen 2.365.210 kg suikerbieten. IN DE BEURS onder de Gasthuis- kerk van Zierikzee hebben aan de vooravond van Kerstmis honderden inwoners en belangstellenden uit de omliggende dorpen zich in een mas sale samenzang voorbereid op de feestdagen. Ondanks de gure oosten wind over het koude Havenplein werd hier met de herhaling van een vorig jaar geslaagd experiment nu een traditie in het leven geroepen. Het was stil op het plein, toen uit de daarop mondende straten tegen acht uur de deelnemers aan het massale kerstkoor naderden. Zij werden opgevangen door een ge dienstig comité met stencils, waarop het programma voor de openlucht- dienst stond vermeld. Plotseling klonken uit de luidsprekers in dc beurs de eerste tonen van het voor twee minuten in het stopcontact en zeven uur heerlijke warmte Prijs 14,95. Warmwaterzakken en Bedkruiken 4n verschillende kwaliteiten en prijzen. L. C. HOOGERHUIS GARAGE WANDEL - Tel. 01114-482 DEALER voor SCHOUWEN- DUIVELAND, NIEUWERKERK UNIC DEALER Leuke, sportieve warme winterkleding voor jongens en meisjes. „DE MAGNEET" spel tot het „Komt allen te zamen.." De adjunct-directeur van de Stich ting Zeeuwse Muziekschool in Zie rikzee, dc heer Jac. M. Luijkenaar de-man-van-het-idee zat ach ter het kerkorgel, dat zijn muziek tegen de historische gevels weg- echode. Een reeks van goed in het gehoor liggende kerstliederen, uitge kozen in overleg met de plaatselijke predikanten, de pastoor van de r.-k.- parochie en de kapitein van het Le ger des Heils, vond weerklank in de menigte, die voor dit initiatief de kou had getrotseerd. Nadat het „Kyrie eleis" van het be kende lied „Nu srjt wellekome" tot driemaal toe van onder de beursbo- gen had geklonken, opende burge meester mr. F. Th. Dijckmeester de bijbel om het kerstevangelie voor te lezen. De enige gesproken woorden in deze sobere, maar stylvolle open luchtzang, waarmee Zierikzee nu voor de tweede maal een waarde volle introductie op het kerstfeest meegaf aan ieder, die het wilde ho ren- „Daar is uit 's werelds duistere wolken", was het antwoord op de bijbelse kerstboodschap van de "bur gemeester. Het orgel zette daarna nog vier maal in voor een nieuw lied. „Stille nacht", „De herdertjes lagen by nachte", „In Bethlehems stal", Een massaal „Ere zij God" besloot deze stemmige kerstzang in liet centrum van Zierikzee, De menigte in de beurs verspreidde zich weer. Zierik zee heeft de basis gelegd voor een zinvolle traditie. NIEUWERKERK. BRUINISSE - Tel. 01114-265 Tel. 01118-470 v//////#/////////////////#/////////w////////»w//m PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT de grootste krant in Zeeland 1 AVAROS geheel automatisch, staande start, de veilige brommer, vanaf 505 gld. JAWA, nieuw model, voor en ach tervering, 2 versn., staande start, met snelh. meter, v.a. 475 gld. ZÜNDAPP de onverwoestbare, uit voorraad. C. WANDEL Nieemverkerk tel. 01114-487 Op de avond van tweede kerstdag deden zich in Goes enkele aanrijdinkjes voor, waarbij slechts materiële schade aan voertuigen ontstond. Omstreeks zeven uur botsten op de hoek Singelstraat Kreukelstraat twee personenauto's met elkaar. De aanrijding; onstond, doordat de automobilist L. T. uit Kloetinge bij het nemen van een bocht op het linker wegdek geraakte waar een personen auto, bestuurd door de heer G. J. T. uit Baarland naderde. Iets meer dan een uur later verleende C. N. B. uit Goes, bestuurder van een personenwagen op de hoek' Lange Vorststraat-Korte Kerk straat geen voorrang aan de automobi list C. S. van de B. uit Goes. Een botsing was het gevolg- KAPELLE Vacature ouderling Met ingang van het nieuwe jaar zal de heer M. de Schipper te Kapelle zijn ambt als ouderling bij de Nederlands heer Hervormde Gemeente te Kapelle neer leggen. Op 21 januari zal voor de ont stane vacature een verkiezing worden gehouden, waarvoor de kerkeraad in middels gelegenheid heeft gegeven om kandidaten te stellen. Bijeenkomst Jonge Kerk De Jonge Kerk te Kapelle hield in het gebouw „Obadja" een goed bezochte kerstbijeenkomst. De heer M. Allewijn uit Goes las proza waarop Ans Meeuse aansloot met kerstgedichten. Het kerst verhaal werd gelezen door mevrouw Vercouteren-van Oost. De bijeenkomst werd met een liturgische avondwijding besloten. De algehele leiding was in handen van ds. E. P. J. Jebbink- Ook de bejaarden uit de gemeente vierden het kerstfeest. Dit werd hun aangeboden door de diaconie der Neder lands Hervormde Kerk eveneens in „Obadja". Mevrouw Jebbink-Paap las een kerstverhaal; enkele dames van de bejaardencömmissie brachten zelf een spel. Namens de diaconie sprak de heer G D. v. d. Kuijl een openingswoord. De slui ting verrichtte ds. E. P. J. Jebbink. In hotel „De Zwaan" kwamen de leden van de afdeling Kapelle van de Bond van Plattelandsvrouwen samen De pre sidente mevrouw Mieras-de Vos las na 'n openingswoord het kerstevangelie en hield een korte toespraak. Het koor zong diverse liederen; een duet gebracht door de dames Bekkenes en Van Koeve- ringe bracht toepasselijke zang ten ge hore, terwijl mejuffrouw W. Braam en kele gedichten declameerde en een kerst verhaal voorlas. Ook was er samen zang. Ook de kleuters van de christelijke kleu terschool vierden kerstfeest. Dit was in de school „Hummelhonk" waarbij ook vele moeders aanwezig wai'en. BIEZEUNGE Kerkelijke inzamelingen De in deNederlands hervormde kerk te Biezelinge gehouden dankdagcollecte heeft voor kerkvoogdij 641,61 en voor diaconie 255,32 opgebracht. De ge wone collecte over november voor de kerkvoogdij leverde 176,95 op en een extra inzameling 51,05. Aan gewone inzamelingen voor diaconie over novem ber bracht de gemeente 165,40 bijeen. Een collecte voor de hervormde school leverde 57,61 op en de dekenactie voor de vluchtelingen in Algerije 77.50, alsmede een deken en een hoeveelheid kleren. DRIEWEGEN KINDERZORGACTIE In Driewegen ls bijeengebracht voor klndèrzorg 13 zakken aardapoelen, zakken groente en fruit, kleding 33 in contanten. Collecte Voor de diaconie van de Nederlandse Hervormde Kerk te Driewegen is 24,17 bijeengebracht. Scheepüaartberichten Vlissingen aangekomen op 22-12: Victor-H van (binnendoor) Rotterdam, Nunez De Bal boa van zee, Monte-Arnabal van Gent, Eddy- Stone van Gent, Canada van Antwerpen, Vietor-H van Oostende, Continuity van nAt- werpen, 23-12: Bari van Rotterdam, Libelle van Esbjerg, Zeevaart van Ipswich, Marie- Christine van Mon-Ross, Noorderhaven van Ullapool, Konny-M van Ipswich, Gretschen Yon Allworden van Brussel. John-V van Grangemouth, 24-12: Jacar van Sauda. Vlissingen vertrokken op 22-12: Despatsch naar Londen, Brens naar Bilbao. Viotor-H naar Oostende. Nunez De Balbao naar Mal- mo. Victor-H naar (binnendoor) Rotterdam. Libelle naar Brussel. 23-12: Continuity naar Moville, Vrede naar Hamburg, 24-12: Marie- Christine naar Dahouet. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 22- 12: Prinses-Margriet van Le-Havre. Abbe- kerk van Mombasa, Teun van Cardiff. Wil- lem-Barendsz van Boston-Llincs, Soleni van Plymouth. Jonet van Londen, Doris van Bremen, Jacob-Teelcman van zee, 23-12: Rempang van Valencia, Salatiga van Duin kerken, Spica van Ipswich, Arvo van Ips wich, Eagle van Londen, Hydra van zee. Falco van Noordzee/Gent, Diana V van IJmuiden. Maarsbergen van Belfast. Schie- dtjk van Rotterdam. Fram van Londen. Laarderkerk van Le-Havre. Capri van Stet tin. Gruno van Aberdeen. 24-12: Senegal- kust van Hamburg. Carasso van Liznrd/Ter- neu7.en. Koh 1 Noord van zee. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 22- Voco naar Savona, Delft naar Amster dam, Eemsmond naar Zeebrugge, Prins- Alexander naar Le-Havre. Meerkerk naar Rotterdam. Algol naar LaB-Palmas. Alme naar Dublin. Goote naar Liverpool, Raket naar zee, Marian-H naar Spain, 23-12: Hoc- Vinces naar Londen, Willemstad naar Am sterdam, Mount-Everest naar zee, Matthew naar Rotterdam/Terneuzen. Dongedijk naar Londen. Lauwers naar zee. Falco naar Noordzee/Gent, Servaaskerk naar Hamburg, Spes-Major naar zee, Aardenburgh naar Rot terdam. Lendert naar Bordeaux. Lauriers gracht naar Helsinki. Abbekerk naar Rotter dam. Nossauhaven naar Rotterdam. Doris naar Le-Havre, Jozef-Swenden naar Rotter dam. P. Wijdenes (90) in de bloemetjes De nestor van de Nederlandse wiskundeleraren de heer P. Wijde nes uit Amsterdam is zaterdag middag in „Die Port van Cleve" in Amsterdam gehuldigd ter ge legenheid an het 50-jarig bestaan van het Nieuw Tijdschrift voor Wiskunde, waarvan hy de oprich ter is en ter ere van zijn 90ste verjaardag. De heer Wijdenes. erelid van het wiskundig genootschap „Een on vermoeide arbeid komt alles te boven" en tevens erelid van de vereniging van leraren in de wis kunde, de mechanica en de cos- mografie „Wimecos" werd op 22 december 1872 geboren in Opper does in Noord-Holland. Op 14- jarige leeftijd slaagde hij als beste kandidaat voor het vergelijkend coelatingsexamen vèn de rijks kweekschool te Middelburg, waar mee h(j een beurs van 300 per jaar verdiende. In 1891 behaalde hij de onderwij- tersacte, vier jaar later verwierf aij de acte wiskunde l.o. In latere jaren behaalde de heer Wijdenes Dok de actes m.o. K. 1 en m.o. K. 5. Meer dan een miljoen schoolboe ken met ruim honderd verschil lende titels, dragen de naam van 3e heer Wijdenes, die zijn werk zaamheden tot op dc dag van van- laag voortzet, hoewel hij reeds jaren niet meer voor de klas staat. Zeer velen kwamen de vitale 90- jarige gelukwensen met de twee jubilea. De redactie van het Nieuw Tijdschrift voor Wiskunde bood de heer Wijdenes een speci ale jubileumuitgave aan. Tijdens de huldiging werd een toast uitgebracht: v.l.n.r. dr. P. Muldereen 85-jarige oud-leraar wiskunde; de 88-jarige professor Fr. Schuh, eveneens een oud-le raar wiskunde, de heer P. Wijde nes en de 60-jarige mevrouvj Wij denes. WOLPHAARTSDIJK Kerstviering De hervormde en geref. vrouwenvereni ging en de Ned. Chr. Vrouwen Bond te Wolphaartsdijk hielden een gezamenlijke kerstavond in de kleuterschool. Mej. N. Wande! opende de avond, waarna een zestal leden de liturgie verzorgde. Hierna was er declamatie en zang. waarop mevrouw H. van Liere-Hoek een kerstverhaal vertelde. De avond werd gesloten door mevrouw W. Mintjes- v. d. Linde. KERKNIEUWS Kerkelijke mutaties GEREF. GEMEENTEN. Ds. G. A. Zijderveld te Capelle aan de IJsel heeft het beroep naar de Gerefor meerde Gemeente te Middelburg aange nomen. NED. HERVORMDE KERK. Aangenomen naar Emmen, W. Goedhart voorganger noodgemeente te Venendaal. Aangenomen naar Leersum, G. Over- gaau te. Woubrugge. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Ridderkerk. C. Wisse te Hendrik Ido Ambacht. Ds. J. Tolsma 90 jaar Ds- J. Tolsma te Zeist, emeritus predi kant van de Christelyke Gereformeerde Kerken in Nederland werd dezer dagen negentig jaar. Ds. Tolsma werd 21 december 1872 uit rooms-katholieke ouders te Leeuwar den geboren. In het voorjaar van 1897 ging hy op ruim vierentwintig jarige leeftijd over naar het protestantisme. Van 1905 tot 1908 diende hij drie jaar de Christelijke Gereformeerde Kerk van 's-Gravenhage als diaken en in 1908 liet hij zich inschrijven als student aan de theologische school van de Christelijke Gereformeerde Kerken in Nederland. Op 14 november 1915 werd hg door wij len prof. P. J. M. de Bruin uit Apel doorn bevestigd als predikant van de Christelyke Gereformeerde Kerk van Aalten. Op 2 november 1924 werd hij predikant van Zaamslag. Ten slotte diende ds. Tolsma tot 1 november 1948, toen hem op bijna zesenzeventigjarige leeftijd emeritaat werd verleend ruim zes jaar de Christelyke Gereformeerde Kerk van 's-Gravenmoer in Noord-Bra bant. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. Totale aanvoer 1385 stuks. Vette koeien en ossen 350. Gebruiksvee 409. Vette kalveren 6. Graskalveren 379. Varkens 158. Paarden (0. Prijzen (resp. voor Ie, 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 260—295 230—260 210—230 Varkens (lev. gew.) 190 188 186 Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) in guldens per stuk. Groskalveren 300 235 200 Nuchtere kalveren 160 140 130 Kalf- melkkoeien 1075 975 775 Vare koeien 700 600 500 Vaarzen 800 700 500 Pinken 500 575 325 Vette koeien: aanvoer klein, handel goed. prijzen prijshoudend. Graskalveren: aanvoer kort. handel redelijk, prijzen ongewijzigd. Nuchtere kalveren: aanvoer aanvankelijk minder, handel kalm. prijzen iets hoger Var kens (levend gew.): aanvoer klein, handel vlug. prijzen ruim prijshoudend. Kalf- en melkkoeien: aanvoer matig, handel redelijk, prijzen onveranderd. Vare koeien: aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen ruim prijs houdend. Vaarzen en pinken: aanvoer kort. handel stroef, prijzen als vorige week VEILING V.V.Z3. GOES 24 december. Groenten: per kg: Spruiten AH 70—79, BH 37—39, afwijkend 32. Prei AI 75— 80. Witlof AI 134—136. AH 125. BI 120. Knol selderij 38. Rode kool All 28. Bil 24. Witte kool All 10—13, Bil 6, Per bos: Sélderij 19.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9