Vrijgelaten Cubanen geven strijd niet op Artime vraagt hulp Belgische expedities naar de zuidpool Klfwkenïiitcle ether FIL0UT STOOM nnlvoerd in de stratosfeer Waar zijn onze scneoen r DONDERDAG 27 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE C OU RANT 7 Na hereniging met familie in V.S. De 1113 Cubanen die bij de mis lukte invasie in de Varkensbaai van Cuba 20 maanden geleden krijgsgevangen werden gemaakt, zijn aan de vooravond van Kerst mis met hun familieleden en vrien den in de Verenigde Staten her enigd. Ongeveer 2500 Cubanen hadden twee dagen lang in een grote hangar die vroeger gebruikt werd voor amphibie- vliegtuigen op de gevangenen gewacht. De menigte zwol aan tot ruim 4000 toen het nieuws bekend werd dat de laatste groep onderweg was. Er werdén vele vreugdetranen geplengd bij het gelukki ge weerzien. Maandagavond werd een groot kerst diner aangericht waarna de Cubanen zich naar de kerk begaven om de nacht mis bij te wonen. President Kennedy sprak er zijn grote vreugde over uit dat de Cubanen door de Cubaanse regering waren vrijgelaten. De onderhandelingen waren bijna gestrand op de kwestie van de vrij lating van Manuel Artime en andere leiders van de invasie, zoals José San Roman, Carlos Varona, Eneito Oliva en Joe Miro Torra. De 29-ja- rige Artime was, volgens een der andere vrijgelatenen, 18 maanden in afzondering gevangen gehouden in in een ondergronds „hol". Hij lag er naakt en kreeg slechts een dunne deken om zich te warmen. Voedsel werd hem door een stalen deur toe geworpen. De Cubaanse autoriteiten zeiden Artime, dat hij tot 30 jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Artime deed tijdens een persconferentie na zijn vrijlating een beroep op alle regeringen van het westelijk halfrond hun strijdkrachten te bundelen tegen „Willem Ruys" blijft in de vaart „De „Willem Ruys" kan technisch ge sproken nog zeker tien jaren mee. Op het ogenblik zijn W\j zeker niet van plan geforceerd een einde te maken aan onze passagiersvaart", aldus een woordvoer der van de directie van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd bij de aankomst van de „Willem Ruys" in Rotterdam van do achttiende rond-de-wereld-reis van dit schip. Geruchten als zou de maatschappij Ne derland in Amsterdam overwegen van de „Johan van Oldenbarnevelt" ook de „Oranje" te verkopen en aldus een eind maken aan de passagiersvaart, waren aanleiding tot vragen die bovengenoemd antwoord tot gevolg hadden. „De zeer sterke kostenverhogende gages van de bemanning werden "in 1961 met 10 pro cent en in 1962 met 3 procent verhoogd, de verlofsrechten werden uitgebreid en de secundaire arbeidsvoorwaarden wer den verhoogd alsmede de revaluatie hebben de passagiersvaart nog moei lijker gemaakt dan deze al was", aldus mededelingen van de woordvoerder van de Rotterdamse Lloyd. JAPANSE VISSERS IN ORKAAN OMGEKOMEN Naar eerst thans wordt vernomen zijn op 22 december bij de Samao-arehlpel twee Japanse vissersschepen in een or kaan vergaan. De 41 opvarenden zijn waarschijnlijk verdronken. Een redding boot heeft op de plaats van do ramp slechts wrakstukken aangetroffen. het regime van Fidel Castro. Volgens Artime, kan men met die eenheid het communistische bewind op Cuba binnen week ten val brengen. Artime verkondigde dat de bij de inva sie gevangen genomen Cubanen die thans tegen Amerikaanse medicamenten zijn uitgeruild, zelf vastbesloten zijn nog eens een aanval op Castro c.s. te wa gen. „Wij hebben ons woord gegeven aan onze doden, aan het Cubaanse volk en aan de vrije wereld, dat wij Cuba zullen bevrijden of bij die poging zul len sterven". Verkiezingslijsten C.H.U. voor 1963 De verkiezingslijsten van de C.H.U. zul len volgend jaar voor het gehele land geljjk zyn wat de eerste twintig kandi daten betreft. Op de tien volgende num mers (21 t/m 80) zullen de lijsten per kamerkring verschillen, omdat deze plaatsen worden ingenomen door kandi daten uit de eigen kamerkring. De C.H.U. heeft voor de achttien kamer kringen zestien lijsten nodig, die aan de staart van elkaar afwijken. Voor drie kamerkringen: Tilburg, 's-Hertogen- bosch en Maastricht, kan namelijk met dezelfde lijst worden volstaan. Het hoofdbestuur van de C.H.U. heeft zich zaterdag tijdens een vergadering in Utrecht akkoord verklaard met dit ge temperd meer-lijstenstelsel. Het hoofd bestuur stelde aan de hand van de gros lijst een vertrouwelijk advies op be stemd voor de kiesverenigingen. Zater dag 9 februari zullen in het land acht groepsvergaderingen worden gehouden, tijdens welke afgevaardigden van kies verenigingen de kandidatenlijsten zullen vaststellen. België heeft het plan om In het seizoen 1963,-'64 haar zuidpoolexpedities te hervatten. De Belgische expedities zullen vanuit het „Koning Boude- wijnstation", op 70 graden 26 minu ten zuiderbreedte en 24 graden 1 mi nuut oosterlengte, hun tochten on dernemen. De basis werd gedurende het geofysisch jaar door do Belgi sche poolreizigers gebruikt. In het 1961-'62 seizoen, staakte België ech ter het poolonderzoek. De Belgische prins Antoine de Ligne heeft zich verleden week onderhou den met hoge functionarissen in de V.S. van het departement van bui tenlandse zaken, het departement van marine, het departement van handel, de nationale akademie voor wetenschappen en van verschillende bureaus voor het zuidpoolonderzoek. Afscheid voorzitter landbouwhogeschool Per 31 december treedt de heer J. M. van Bommel van Vloten af, na elf jaar voorzitter van het bestuur van de land bouwhogeschool in Wageningen te zijn geweest. Het officiële afscheid zal plaatshebben op vrjjdag 28 december. De heer Van Bommel van Vloten zal bij deze gelegenheid worden toegesproken door mr. V. G. M. Marijnen, minister van landbouw en visserij, namens de over heid, mr. M. de Niet, burgemeester van Wageningen, als oudste lid van het be stuur van de landbouwhogeschool, prof. ir. W. F. Eijsvoogel, als rector magnifi cus van de landbouwhogeschool, mr. J. de Visser, secretaris van het bestuur van de landbouwhogeschool, namens het personeel en door B. M. Jellema, voor zitter van de Wageningse studenten raad, namens de landbouwkundige stu denten. DONDERDAG 27 DECEMBER. HILVERSUM I 402 meter. 746 kc/s. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Kleuterkoor: Kerstliedjes. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal ensemble. 13.40 Wisse- wassen..., licht programma. NCRV: 14.00 Promenade orkest: amusements muziek. 14.40 Populaire klassieke mu ziek. 15.40 Instrumentaal kwintet. 16.00 Verkenningen in de Bijbel. 16.20 Piano recital: moderne muziek. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursbe richten. 17.45 Kerstconcert (gr.). 18.05 Grammofoonmuziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Pianospel: lichte muziek. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Grammofoonmuziek voor dc teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Lichte grammofoonmuziek. 20.20 Recht zo die gaat. hoorspel. 20.50 Samen uit. samen thuis, gevarieerd programma. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.25 Boekbespre- HILVERSUM II. 298 meter. 1007 kc/s. 12.00 Zang en plano. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dansorkest en zangsolisten. 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Metropole orkest: amusementsmuziek. 14.00 Sopraan en piano: Klassieke en moderne liederen. 14.30 Voor de huisvrouw. 15.05 Lichte grammofoonmuziek. 15.30 Voordracht. 15.50 Pianorecital: klassieke en mo derne muziek. 16.20 Lichte grammo foonmuziek voor de jeugd. 17-00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Even tueel actueel. 18.20 Pianorecital: lichte muziek. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Ge sproken brief. 18.40 Licht instiumentaal trio. 19.00 Open het Dorp. 19.30 Car rousel. een programma, dat alle kan ten opgaat. 20.00 Nieuws- 20.05 Omroep orkest en solisten: moderne muziek. 21.25 Sylvia en de muls, hoorspel. 22.15 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actua liteiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Discotaria: nieuwe grammofoonplaten. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 1930 Andacollo, filmdocumen- taire. KRO: 19.50 Actualiteiten. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Kijk op kunst. 20.50 De gecroonde leersse, blij spel. 22.55 Epiloog. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA. 16.0018.00 Voor de jeugd. 19.00 Voor de jongeren. 19.30 Voor 'ie vrouw. 20.00 Nieuws. 20.25 Het manneke. 20.30 Het boefje en de koningin (The mudlark), familiefilm. 22.00 Problemen van nu, reportage. 22.30 Nieuws. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. 19.00 Cinq anglais pour Noël, schetsje. 19.30 De Christenen in het sociale le ven. 20.00 Journaal. 20.30 Monsieur Tout le Monde, wedstrijdprogramma. 21.30 Le carrousel aux images, nieuwe films. 2200 Lectuur voor allen. 22.50 Journaal. VRIJDAG 28 DECEMBER. HILVERSUM I 402 nieter. 746 bc/s. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Amusementsmu ziek (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmu ziek. 8.45 Lichte orkestmuziek (gr.). 9 00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoon muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Viool zilver: programma voor de oudere en ;piano: moderne muziek. 11.15 In luisteraars. HILVERSUM O. 298 meter. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Och- tehdgyi v.nastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne orkestmuziek (gr.). VPRO: '10.00 Boekbespreking. VARA: 10.20 Voor dc vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Altviool en piano: Moderne mu ziek. 11.40 Orgelspel: lichte muziek. JA,05WALD, DAT HEB IK HAAR. VERTELD. MOET JE HAAR NU NAAR HUIS BRENGEN?HET ERG LAAT. 2286. Na verloop van tijd begon dit gedachtenspelletje de kristalman blijkbaar te vervelen, want de rose stralenkrans die hem omhulde, be gon te verflauwen. Zonder veel ver dere plichtplegingen keerde hij zich abrupt om en onverschillig tinkelend, waggelde hij weg. Arends expressie was niet bijster opgewekt. „En?? Ben je wat wijzer geworden?" vroeg Buck. Arend schudde het hoofd. „Geen sikkepit! Geloof me, die glinsterende kereltjes beschikken over een geweldig popentiaal en ze zyn gevaarlijk intelligent. De grote kristaleenheid, met wie wij het eerst spraken, is hun leider. De Meester, noemen zij hem. Hij is wat je noemt een super-creatie, de spil waarom alles draalt! In de loop der tijden z{|n vele andere eenheden in hem opgegaan, slechts de hoogstontwikkel- dc sllicum-intcllccten, tja, het is eigenlijk moeilijk uit te leggen. Hij verzekert het voort bestaan van zijn soortgenoten en droomt zelfs van toekomstige veroveringen van andere pla neten. Zijn „volk" staat voor 100 pet. achter hem en gehoorzaamt leder bevel". „En die andere verschijningen aan de oppervlakte, die zwarte wolkvormen?' vroeg Sandra. „Dat zijn eigenlijk de slaven der silicaten. Zij worden mentaal gedirigeerd. Het was de Meester, die hun bevel gaf ons gevangen te nemen. n vna&kt O M 11? D „Het zou Kunnen, - terwijl hij peinzend ln zijn koffie roerde. „Hot zou kunnen. Maar, onder ons ge zegd en gezwegen, ik hoop maar dat het niet zo is, lieve", „Dat het niot zo is?" herhaalde zijn vrouw verbaasd. „Maar je zoekt toch hemel en aarde af nofU haar motief voor die moord?" „Ja. maar ik hen or bang. dat, de oude l)aas voor dit motief zijn neus zal op. halen. Hij zal. zeggen, dat, a's .:et erop aankomt, een vrouw altijd wel een smoes kan vinden om zich uit een moei lijke situatie te praten. Vooral a's zij met een verliefd man te maken heeft. En in aanmerking genomen, dat dat huwelijk amper twee maanden oud is, kunnen we wel aannemen, dat mijnheer Carl Bauer Johnson nog in die gezegen de toestand verkeert" „Maar wat wil je dan? Wa.ir vind je een ander motief? Die chantage moet toch iets te maken hebben gehad met dat huwelijk?" „Ja, maar ik hoop alleen maar zijde lings. Ik bedoel, dat er niets is in dat huwelijk op zichzelf, waarmee Kitty Grijpsma haar kon chanteren".- Behalve aan Johnsons aversie van gescheiden vrouwen". „Niet van gescheiden vrouwen, als ik me goed herinner, maar van echtschei dingen. En ik geloof, dat Carla Berke laar intelligent en welbespraakt, genoog ia om nem te kunnen overtuigen, dat hot met die scheiding van haar een uitzon derlijk geval was". „Daar twijfel lk niet aan. Manr waar ïaal je dan een motief gedaan?" „Ik hoop, dat lk dat motief zal vindon in de echtscheiding. Ik kan het niet van me afzetten, dat er met die schelding Iets niet klopt. Wat weet lk ook niet. Vries beweert, dat hij de papieren niet heeft gezien. Dat kan best waar z(jn, maar hij kan het even goed liegen. Als Hernipns me zoiets vertelde, zou ik het 'adeJJvt aannemen. Maar waar het om Vries gaatIk vertrouw die kerel nu eenmaal niet. Bovendien zou Her mans z'.ch ongetwijfeld de moeite heb ben gegeven die papieren te gaan Inzien. Enfin, ik wil er nu morgen zelf maar ?cns achterheen". ..Dat is hy eigenlijk nu al- De aanwijzin gen zijn zo sterk: dat je er eenvoudig niet omheen kunt. Als ik maar niet zo stom was geweest slapende honden wak ker te maken met myn geklets over mo tievenWeet je. dit is nu juist geen zaak om trots op te zijn. Als ik eraan denk, hoo ik de ene flater na de andere geslagen hebHet is een wonder, dat ik nog niet meer brokken heb gemaakt. Heb je nog een kop koffie voor mij?" HOOFDSTUK XXXI By het terugdenken aan de zaak-Gryps. ma zag Porquln later altyd weer lange, natte wegen en de driftig heen en weer schietende ruitenwissertjes langs Cle mentines beregende voorruit. Toen hy eindeiyk in Almelo arriveerde, deden schouders en armen hem pijn van de inspanning, die hy zich had moeten ge troosten om de auto het slippen op het gladde wegdek te beletten De griffieklerk was een klein, nietig manneke met de drabbige teint van de chronische maaglijder. Zijn spits gezicht had een uitdrukking van permanente ontevredenheid. Toen Perquin met zyn verzoek voor de dag kwam zette hy zich haast automa tisch schrap. Een vloed van woorden waaronder: niet toegestaan, niet gebrui- keiyk en onmogeiyk telkens terugkeer den. werd over de ongelukkige vrager uitgestort. „Maar het is beslist noodzakeiyk, dat ik die papieren zie", protesteerde Perquin, „Ja, mynheer, U schynt te denken, dat dat zo maar gaat. Dan kan iedereen wel komen, U moet eerst maar eens „Hoor eens", zei een zo langzamerhand zijn geduld verliezende Perquin. „dat het zo maar niet gaat, merk ik nu zo lang zamerhand wel. Maar dat ik do eerste de beste zou zijn, aaar moot ik nu toch tegenop komen. Als U eens even zien wilt. „O. U is van de politie?" Hij haalde de magere schoudertjes op, „Nou ja", zei hy berustend en slofte weg om ergens uit een geheimzinnige diepte het vraagde op te delven. Perquin keek hem na en dacht, hoe hij nu waarschijniyk al jaren lang probeer de zich te verzetten tegen alles en nog wat om er zich uitoindeiyk bij rtvcr te leggen mét een schouderophalen en'een berustend: „Nou ja'". Met een vyandig gebaar stak de kletk Perquin de papieren toe en mompelde Iets van niet mogen meenemen. Perquin op zijn beurt antwoordde suikerzoet, dat het hem heel erg speet, maar dat dit niettemin nodig zou zijn. Na lang gere dekavel en een herhaalde raadpleging met onzichtbare, hogere machten, kreeg hij eindelijk na een ontvangbewijs te hebben getekend, de papieren mee. „Van samenwerking gesproken", mom pelde hy narrig, terwijl hij door de stro. mende regen weer een toevlucht zocht by Clementine. Daar was hy nu een hele dag mee kwyt, met dat stompzinnige gedoe en waarschyniyk nog voor niets. Toen hij laat in de middag op 't bureau terugkeerde, schoot adjudant Breiman op hem af en zei veelbetekenend, dat commissaris Van Wavercn al de hele dag naar hem had gevraagd. Hij mom pelde iets en verdween in zijn kamer als een koriyn in zyn hol. Neen, hy was nog niet klaar voor commissaris Van Waveren. Het zou afhangen van de inhoud van de papieren, die hy kribbig op zyn bureau gooide, of hij wel ooit klaar zou zijn voor een ontmoeting met hem over de moordzaak-Grijpsma. Hoofdinspecteur Perquin opende de en veloppe. Het vonnis betreffende de scheiding van Caroline Johanna Maria Berkelaar en Antoon Frederik Verdoes was geheel in orde. Een normaal vonnis zonder iets buitenmodels. En hier had den we de akte van berusting door ge daagde getekend op twaalf januari tweeënvijftig Het enige motief voor de moord moest dus hebben gelegen in het simpele feit. dat mr. Carl Bauer John son iets had tegen echtscheidingen. Dat was natuurlijk te gek om los te lopen en commissaris Van daveren zou net dan ook geen ogenblik willen laten gel den. En al stapelde hy, hoofdinspecteur Pieter Auguste Perquin, nu ook alle aanwijzigingen tegen Carla Berkelaar of liever mrs. Bauer Johnson op tot ze een toren vormden zo hoog als de Mount Everest, de brave commisaris zou er zelfs niet naar willen kijken. Hy" zou blijven roepen om een motief- (Wordt vervolgd) 1 Op 22 december 1962 overleed te Sint-Jansteen, tot onze diepe droefheid, onverwacht," nog voor- zieh van het H. Oliesel, onze geliefde echtge noot, vader en grootvader, broer, zwager en oom, de heer PRUDENTUS HUBERTUS GEIRNAERDT, echtgenoot van mevrouw Julma Augusta de Bock, oud-burgemeester van de gemeente Sint-Jansteen, geboren te Veghel 6 september 1888. Mevrouw J. A. Geirnaerdt-de Bock De heer en mevrouw E. H. M. Geirnaerdt- de Baan Familie Geirnaerdt en kinderen Familie De Bock. De plechtige uitvaart heeft plaatsgehad op woens dag 26 december in de parochiekerk van Sint- Joannes dee Doper te Sint-Jansteen Dat zijn ziel ruste in vrede. Heden is in vrede ontslapen mijn geliefde man, onze lieve vader, behuwd- en grootvader MAARTEN HOOGESTEGER, in de ouderdom van 75 jaar. Echtgenoot van C. W- Vermeulen, eerder weduwnaar van T. Oele. Uit aller naam, C. W., Hoogesteger-Vermeulen. Goes, 25 december 1962. Kleine Kade 23- De begrafenis zal D.V. plaatshebben op vrijdag 28 dec. Vertrek vanaf het sterfhuis om 14 uur. In de kerstnacht heeft de Heere tot Zich geno men onze lieve moeder en grootmoeder ESTHER CATHARINA SCHEELE, geb. De Putter, ln de ouderdom van 76 jaar. Wissehkerke R- J- Scheele. J. Scheele-Kruidenier. Biezelinge P. Scheele. J. J. Scheele-Blok. C. E. A. Scheele. Kapelle Akosombo (Ghana) E. A. Vandenbroucke-Scheele. J. A- M. Vandenbroucke. En kleinkinderen. Kapelle, 25 december 1962. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 28 de cember a-s. om 2 uur op de algemene begraaf plaats te Kapelle. Plotseling werden tot onze diepe droefheid van ons weggenomen onze geliefde broer en en zwager WILLEM HARPE, op de leeftijd van 56 jaar en onze geliefde zuster en schoonzuster MARIA HARPE, geboren Overweg, op de leeftijd van 53 jaar. Namens de families, A. Harpe. G. E. Overweg. Rotterdam, 24 december 1962. Correspondentieadres Hendrikstraat 29 te Middelburg. Heden overleed in het St.-Josephziekenhuls nog onverwacht, onze geliefde zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader CORNELIS LAMBERTUS JOHANNES VAN BEERS, op de leeftijd van 59 jaar, Vlissingen J. van Beers- de Ridder. Den Haag E. M. S. van der Hoeven-van Beers. A. W- van der Hoeven. Vlissingen: S. M. E. Caron- van Beers. L. Caron. J. J. P. Nuis- van Beers. C. J. Nuis. En kleinkinderen. Vlissingen, 25 december 1962. Nieuwstraat 9- Condoleantie-adres Beursstraat la. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 29 december a.s. des nam. 2 uur vanaf het St.-Joseph- ziekenhuis. Heden nam de Here tot Zich. onze lieve zuster, behuwdzuster, tante en nicht, ADRIANA BRANDERHORST, op de leeftijd van 66 jaar. Kruiningen M. Hamelink- Branderhorst. G. J. Hamelink. Wolphaartsdijk Wed- J. Branderhorst- Kloet. Neven en nichten. Middelburg, 24 december 1962. Pottenbakkerssingel 2. De teraardebestelling zal D-V. plaatsvinden op vrijdag 28 decem ber 1962, op de alge mene begraafplaats te Middelburg. Vertrek vanaf Pottenbakkers- singel 2, om 12.00 uur- Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, craze lieve broeder en oom DOROTHEUS HENDRIK HAGEMAN, weduwnaar van Goudina Overweel, in de ouderdom van 68 jaar. E- Wielemaker- Hageman. J. P. R. Hageman. J. J. Hageman. Neven en nichten. Middelburg, 25 december 1962. VI. Molenstraat 14. Vrijdagmiddag 2 uur PAARDEVLEES Abattoir Seisweg - Middelburg DE KRANT KUNT U NIET MISSEN. GEEN DAG Na een langdurig lij den overleed onze ge liefde zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader DOROTHEUS HENDRIK HAGEMAN, weduwnaar van Goudina Overweel, op de leeftijd van 68 jaar. Uit aller naam, C. P. Buckingham- Hageman. Middelburg, 25 december 1962. Karei Doormanplein 13 Teraardebestelling vrijdag 28 december, nam. 2.30 uur vanaf het sterfhuis. Heden is plotseling maar rustig voor al tijd ingeslapen, onze lieve zorgzame man, vader, behuwd- enN grootvader MARINUS JOBSE, op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam, Z. Jobse-Roelse. O- en W.-Souburg, 25 december 1962. Vlisstngsestraat 69. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 28 december a.s. om 12.30 uur van af het sterfhuis. Op 23 dec. 1962 nam de Heer tot Zich onze zuster en schoonzuster HENDRIKA MARIA SIGTERMANS, in de ouderdom van 71 jaar. J. W. Sigtërrhans. H. Sigtermans- Schreurs. Middelburg, dec. 1962. Stadhuisstraat 1. De begrafenis vindt plaats te Utrecht op 28 dec. 1962. Heden overleed te Voorburg onze gelief de broeder, zwager en oom, de heer in dc ouderdom van 74 jaar. Vlissingen: J. Brasser- van der Eyk L. Brasser Doorn: J. P. Sehönfeldt- van der Eyk J. B. Schönfeldt Vlissingen, 23 dec. '63. Heden nam de Here tot Zich, na een smar telijk doch geduldig gedragen lijden, onze lieve zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER BOOGAARD, wedn. van Janna Daane, in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, M. Oosthoek- Boogaard. Vlissingen, 25 dec. 1962. Jac. van Campenstraat 33. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 29 dec. a.s. om 11 uur vanaf het sterfhuis- De heer en mevrouw WITKAM-BARREE geven met vreugde en dank- kennis van an hun zoo: STEVEN. Goes. 23 dec. 1962. Opril Grote Markt 13. G. H. VAN BERGEN, tandarts, Middelburg. Tot nadere aankondiging geen praktijk. Spoedgevallen worden waar genomen door de tandartsen ter plaatse. Heden is nog over- wacht van ons heenge gaan, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder LENA VAN DIENST, weduwe van A. van Burgh, in de ouderdom van 80 jaar. Souburg N. Bostelaar- van Burgh. J. Bostelaar. Vlissingen M- N. Florusse- van Burgh. W. Florusse. Souburg A.W.J. van Burgh. Klein- en achter kleinkinderen. Souburg, 24 december 1962. Nieuwstraat 26. De teraardebestelling zal plaatshebben te Zierik zee op vrijdag 28 december a s., des namiddags te plm. 14.45 uur. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed geheel onverwachts onze ge liefde broeder en oom, de heer JACOBUS WIELEMAKER, in de ouderdom van 82 jaar. Namens de familie, Koudekerke, 24 december 1962. Heden overleed tot on ze diepe droefheid zacht en kalm onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader in de ouderdom van 82 jaar. Familie Van Boven. 's-Gra venpolder, 25 dec. 1962. Nazareth 29. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op zaterdag 29 dec. as. des middags om 12 uur vanuit het Vereni gingsgebouw. Heden overleed zacht en kalm, nog onver wachts onze geliefde moeder, behuw-d- en grootmoeder JACOBA STROOSNUDER, wed. van Johannes van Nieuwenhuize, in de ouderdom van ruim 86 jaar. 's-Gravenhage J. van Nieuwenhuize. M. van Nicuwenhuize- de Smit. Breda J. v. d. Meer- van Nieuwenhuize. Jan en Elly- Kruiningen, 24 december 1962. Zandweg 17. De begrafenis zal plaatshebben heden 27 december te 12 uur op de algemene begraaf plaats te Kruiningen. Vertrek van het sterf huis 11-45 uur. Heden is zacht en kalm van ons heenge gaan, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder JANNA S UZ ANN A VISSER, weduwe van J. J- van den Bergen, in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, J- J. van den Bergen. Vlissingen, 25 december 1962. Jacob van Campenstraat 37. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 28 december a.s„ vertrek Jacob van Campenstraat 37 des voornv'ddags 11 uur. Ambtenaar T.H. te Delft aangehouden De politie te Delft heeft de 34-jarige D. II. uit Delft, administratief ambtenaar bij de technische hogeschool aldaar, aangehouden. De than is ingesloten, verdacht van ver duistering van een bedrag van ongeveer 13.000 gulden. H. zou zich gedurende een kleine twee jaar hebben schuldig ge maakt aan het opnemen van gefingeer de voorschotten en het plaatsen van val se handtekeningen. BULGAR1JE-P0RTUGAL IN ROTTERDAM De besllsingswedstrijd, die Bulgarije en Portugal voor het toernooi om de Euro pese beker voor landenteams moeten spelen, zal waarschijniyk woensdag 9 januari in het Rotterdamse Feyenoord- stadion worden gehouden. Aanvankeiyk was als wedstrydatum 2 januari voorgesteld. Het is voor de K.N. V.B. echter onmogelijk op een dergelijke korte termyn een interland te organise ren. Tijdens de kerstdagen zuilen de vertegenwoordigers van Bulgarije en Portugal met de K.N.V.B. overleg ple gen over de nieuwe datum. Een derde treffén tussen Bulgarye en omdat belde teams elk een keer met 3-1 hadden gewonnen. 28 december Vlissingen Tcrneuzen Hansweert Zlerikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER nap uur meter 2.39 2.02 3.08 2.18 3.49 2.28 4.11 1.33 4.39 1.64 t nap uur meter 14.57 2.19 16.34 1.56 16.57 1.86 nap uur meter 9.15 2.01 9.41 2.17 10.14 2.31 nap uur meter 21.22 1.87 22.01 1.36 22.25 1.62

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7