EEN FANTASTISCH STEL KNAPEN" HOOFDPIJN Klanken uit de ether ASPRO PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer fou\ew =5Ü Waar zijn onze schepen? MAANDAG 24 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 VI „Nee, de tijden krijg je niet te zien", zegt EGBERT VAN *T OEVER (35) met glinsterende pretoogjes. „Niet, omdat ik je niet vertrouw, maar omdat het afspraak is, omdat het een onderdeel is van het trai ningsprogramma, dat Maarse, Hol- lehoom en ik hebben uitgestip peld". We zitten in het gezellige restaurant van de Amsterdamse kunstijsbaan, kort nadat de leden van de schaatskernploeg onder linge wedstrijden hebben verreden. „Noem dat nou geen selectiewedstrij den voor Deventer, het zijn gewoon trainingswedstryden. Daarom zyn de tijden Se de jongens rijden ook niet alleszeggend. Als we bekend geven wat bijvoorbeeld een Rudi Liebregts vanavond op de vijf kilometer heeft gereden dan gaan outsiders daar al lerlei verhalen, gissingen en progno ses aan vastklampen, terwijl Rudi die tijd misschien reed omdat hij de op dracht had meer op zijn techniek te letten dan op zyn snelheid. Begrijp je wat ik bedoel? We willen voorko men dat men nu al conclusies trekt. We hebben van 18 oktober, toen we hier in Amsterdam met de training begonnen, tot december er zelfs geen klokje bygehad. Alleen maar op tech niek, op stijl gereden. Iedere rjjder heeft zijn eigen stijl. Wij zijn er om die techniek van zyn rijden in zijn eigen styl te vervolmaken, om fout jes bij te schaven, niet om zijn stijl te veranderen, hem een andere ma nier van rijden op te dringen". „Dat is mijn mening. Dat zeg ik niet omdat ik de trainer van vorig seizoen Piet Zwanenburg de les wil lezen. Je kunt nergens over oordelen als je er niet dagelijks bij bent geweest. Ik ben zes seizoenen als rijder met de kernploeg naar Hamar geweest. Ik weet hoe gespannen, hoe kwets baar de sfeer is onder jongens die naar zulke belangrijke wedstrijden toegroeien. Het minste geringste, het meest onverwachte kan die sfeer doen exploderen of er een bom is ge gooid". Feiten Kwetsbaar „En niet allemaal Van der Griften van te maken?" vullen wij aan, den kend aan de verkrampte manier waarop Rudi Liebregts vorig seizoen over de baan ging. Men meende toen dat Liebregts zo tegenviel omdat hem die „schoppende" manier van rijden zoals Van der Grift dat doet, was opgedrongen. „Waar de een wereldkampioen mee wordt kan voor een ander volkomen fout zyn", zegt de kleine, al enigs zins kalende Egbert van 't Oever. „Laten we ons aan de nuchtere fei ten houden. Piet Zwanenburg zou dit seizoen gewoon weer als trainer mee naar het noorden zijn gegaan. Daar uit kun je maar een conclusie trek ken en die is: dat hij het volgens de K.X.S.B. vorig seizoen niet slecht ge daan heeft. Vergeet dus die kritiek en Alle geruchten en ga niet natrap pen. Er is geen sprake van dat de K.X.S.B. Zwanenburg voor my opzij feschoven heeft. Toen wij op 18 okto- er begonnen, zou ik de jeugdtrai- ning ter hand nemen en Zwanenburg de kernploegoefening. Toen Zwanen burg in een ziekenhuis opgenomen moest worden vroeg men mij zolang de kernploeg te nemen en Maarse de jeugdtraining over te geven. Met de heer Holleboom (leraar aan het C.LO.S.) die de schaatsers al jaren lang conditietraining geeft, vormden wij een driemanschap dat van de K.X.S.B. de opdracht kreeg een trai ningsschema uit te stippelen. Daar na nam de K.X.S.B. de beslissing toen bleek dat de heer Zwanenburg te veel gemist had door zijn ziekte dat ik als trainer van de kernploeg mee zou gaan naar Hamar, naar de Europese kampioenschappen in Gottnenburg en naar de wereldkam pioenschappen in Tokio". BJij en bang Twee januari vertrekken we. Ik zal bly zijn als het zover is, bly en ook... een beetje bang. Blij, omdat we dan elke dag by elkaar zijn. De laatste weken hebben we zowat iedere avond behalve 's zondags met de kern ploeg getraind en goed getraind dank zij de prachtige conditie van het Am sterdamse kunstijs. Alle lof voor „ys- beeld, ik ben maar gewoon een tuin baas op een bloembollenbedrijf in Vo gelenzang. Wat ik van hardrijden op de schaats weet heb ik in de praktijk geleerd. In die praktijk heb ik verge leken bij een Van der Grift en Rudi Liebregts geen daverende resultaten bereikt. Ik mocht maar één keer mee doen aan de Europese kampioen schappen, waarop ik toen niet geklas seerd werd. Ik heb twee keer aan de Olympische Spelen meegedaan met als beste re sultaat (in 1952 in Oslo) een negen tiende plaats op de 5000 en de 10.000 meter. Ik ben nooit een enorme krachtpatser geweest. Wat ik bereik te dankte ik aan myn wilskracht, aan my'n „heilig vuur". De laatste zes jaar ben ik niet meer naar het buitenland geweest. Wat ik dus van de buitenlandse cracks weet, heb ik uit de kranten net als ieder een. Prognoses voor de komende wedstrijden kan ik dus niet geven." V ertrouwen man" Kistenmaker! Maar dat heen en weer reizen wordt voor de jongens op de duur toch een te grote last. In Hamar kunnen we aan elkaar wen nen, naar elkaar toegroeien, elkaar iedere minuut van de dag helpen. Dat is een van de voornaamste, zo niet de voornaamste taak van een coach (Klaas Schenk) en een trainer, om van die ploeg nerveuze rijders een vriendenclub te maken, één familie die voor elkaar alles over heeft. En nou, waar ik een beetje bang voor ben: hoe zullen de jongens my accep teren. Vergeet niet, ik ben geen theo reticus, geen wetenschappelijk ge schoold trainer als Carlisle bijvoor- „De K.X.S.B. heeft me alle vertrou wen gegeven. Ons trainingsschema is zonder meer aangenomen. Zullen de jongens me dat vertrouwen ook ge ven Oh, hier in Amsterdam gaat alles prima. Maar straks als alle ze nuwsnaren tot het uiterste gespan nen worden? Denk niet dat ik geen zelfvertrou wen heb. Dan zou ik niet gaan. Maar ik bekijk de zaken nuchter. Ik heb weinig mee, geen op wetenschap steu nende theoretische kennis, geen ge zaghebbende eigen prestaties, alleen mijn praktische kennis, mijn vertrou wen en mijn „heilig vuur". Ik hoop straks in Gothenburg en in Tokio dat vuur op de jongens over te kunnen brengen. Lukt me dat, dan zul je eens wat zien, want het is een fantastisch stel knapen waar ik mee ga. Ik hoop alleen dat men ons onze gang laat gaan, dat er zo weinig mo gelijk 'bemoeienis van buitenaf zal zijn, want één ding weet ik heel ze ker: jongens met strak gespannen ze nuwen zij mentaal heel gauw ge kwetst! Ze tegen zulke kwetsuren te bescher men beschouw ik als mijn moeilijk ste taak, moeilijker dan het wegscha ven van de laatste technische onvol komenheden en het berekenen van rondety'den." Jan Dassen. 2285. Als de silicum-wezens zich voeden met metaal, dan kon Piloot Storm dit exemplaar wel aan een paar „versnaperingen" helpen! Hy doorzocht de zakken van zyn tem- peratuurpak, tot hy een zakmesje, een stalen veer en nog enkele meta len voorwerpen vond. Daarmee hoopte hy van de kristalman enige inlichtingen te krygen, die hem mis schien konden helpen bij een even tuele ontsnappingspoging. Arend wierp de voorwerpen op de grond, waar ze onmiddeliyk door een krls- taliyne tentakel werden opgeveegd. Het metaal loste letterlijk op In een korte felle gloed van hitte en ener gie! Een zacht rose schynsel door trok daarna de gehele transparant-silikate fi guur. De kristalman was kenneiyk in een goed humeur gekomen, want hij liet zich daarna ge willig „ondervragen". Gedurende enkele minuten stond Piloot Storm in nauw mentaal contact met hem en voerden zy een geluidloos gesprek. Het was vooral de ligging van dc onderaardse grot ten, die Arend interesseerde, amdat hy nog steeds op een ontsnapping hoopte. leed ze niet? Dat was dan maar heel gelukkig. En zoals zuster gezegd had. op bijkomen was geen kans? Ze had weieens gehoord, dat zulke patiënten kort voor hun dood nog weieens een hel der ogenblik hadden. In dit geval vol komen uitgesloten? Ja, dan begreep zy ook wel. dat haar komst niet de min ste zin zou hebben. Ja, dan moest zy er maar in berusten en. zoals ze al ge zegd had. hopen, dat het niet al te lang zou duren. Carla Berkelaars stem klonk merkbaar opgewekter dan aan het be gin. „Je kunt me geloven of niet," zei de zuster, die de telefoon had aangeno men, later tegen een collega, „maar je kon echt merken, dat ze er blij om was, dat die arme vrouw er niet meer boven op kwam". „Dat kan dan nog weieens een koude douche worden", merkte de collega op. „Heeft ze hoop iets te erven?" Twee dagen later zat rechercheur Vries weer tegenover hoofdinspecteur Perquin, trok zyn bol gezicht in een gewichtige plooi en overhandigde hem. zonder er zich bewust van te zijn, het motief voor de moord op Kitty Grypsma op een presenteerblaadje. Maar dat drong eerst later tot Perquin door. „U had me gevraagd alle bijzonderhe den te verzamelen, die ik maar te weten kon komen over een zekere Antoon Fre- derik Verdoes. Genoemde Verdoes van zyn beroep planter. Hy bevond zich in zesenveertig nog in het voormalig Nedcrlands-Indië, Dat klopt toch En hij moet nu zo ongeveer veertig jaar oud zyn. Op twaalf mei zesenveertig ge trouwd te Tjimahl, Java. Ja, en dat was alles. U zult moeten toegeven, inspec teur, dat het niet veel Is. Rechercheur Vries schraapte gewichtig zyn keel. „Neen", antwoordde Perquin en dacht, dat hy er een lief ding voor zou overhebben, als die kerel niet zo verschrikkeiyk gewichtig deed, maar dadeiyk tot de kern van de zaak zou ko men. „Hot spijt mij u te moeten zeggen, dat genoemde Antoon Frederik Verdoes zich niet meer binnen het koninki-yk bevindt. Hy keerde in oktober eenenvyftig terug uit Idonesië eu vertrok in maart van het daarop volgend jaar naar Ethiopië, waar hy eveneens werkzaam is in de cultures". „Hemelse goedheid," dacht Perquin, „ik vraag hem toch niet my een volledig po litierapport voor te dragen". „Antoon Frederik Verdoes," dreunde re chercheur Vries" stem verder, „werd op twaalf augustus negentien geboren te Banjoe Blroc, bezocht de h.b.s. in Soe- rabaja en studeerde in Nederland tro pische landbouw. Antoon Frederik Verdoes geniet een quin dacht, dat het veiliger was aan te nemen, dat het de zaak kon veran deren, wanneer er met die scheiding iets niet in de haak was. En wanneer Car la Berkelaar met trouwplannen rond liep. Voor en aleer hij had uitgevonden of dat zo was, bestond er alleen nog maar een mogelykheid. dat zij een mo tief gehad zou hebben voor de moord op Kitty Grijpsma. Maar nog geen ze erheid. Neen, bij lange na nog geen zekerheid. Hy doorbladerde het rapport van Vries. Waarom stond die vent er toch altijd op het voor te dragen in plaats rustig die getypte blaadjes op je bureau te leggen? Eens kyken. Ja. daar stond het. Verdoes was in juli drieënvyftig her trouwd. Het was een huwelyk met de handschoen geweest. Nu, als er iets niet in orde was geweest met die scheiding, had die man toeh ook niet kunnen her trouwen. Neen, het was eigeniyk een verloren hoop. Die vrouw moest een ander motief hebben gehad. Maar welk? T" de zaak hiermee bekeken, inspec- kinderon, een jongen, genaamd „Hoe die kinderen heten kan me geen laars schelen", zei Perqui bitter. „Heb je nog meer bijzonderheden?" „Meer bijzonderheden? Dat eerste hu welyk werd in januari tweeënvijftig door scheiding ontbonden. Maar ik denk niet, dat..." „Het in Tjimahl gesloten huwelyk? En hoe heette die eerste vrouw? De naam van die eerste vrouw!" schreeuwde Per quin bijna. „De naam van die eerste...? Neemt u me niet kwalijk, ik dacht dat dat niet van zoveel belang was." zei hij lijmerig „Maar het staat me voor, dat ik die toch ook ergens heb opgenoteerd. Ik ben altyd accuraat, ook in kleinigheden. Wacht cs... nee... onder P staat het niet..." Zijn vette, stompe vingers bla derden ijverig In zijn notitieboekje. „Aha hier heb ik het. Ik wist wel, dat... Ca roline. Johanna. Maria Berkelaar. Juist zo heet ze". „En de scheiding is uitgesproken, „In Almelo". „Dank je," zei hoofdinspecteur Perquin. Hij voelde zelf wel, dat dat bedankje erg magertjes klonk en had graag iets vrTendelykcrs gezegd. Maar hij wist- nu al by ervaring, dat dat hem nu eenmaal tegenover rechercheur Vries niet moge lijk was. Dus Carla Berkelaar was geen onge trouwde, maar een gescheiden vrouw. Dat veranderde de hele zaak, Maar deed hel dat werkelijk? Hoofdinspecteur Per- „Neen, dank je, ik zou niet weten w. zei Perquin lusteloos. Hij had weer sterk het besef nog even ver te zyn als ln het begin wat het motief voor deze moord betrof. Dat motief zou wel te vinden zijn geweest in die verdwenen papieren en daar alleen. En dan zou hij nooit weten, wat het geweest was. Alle wetenschap daarover was verdwenen met die ver vloekte papieren. Als Van Waveren nu maar naar rede had willen luisteren. Maar het was zyn eigen schuld. Hij was begonnen zo hoog van de toren te hlazen over dal motief. Vind het motief en je hebt dc dader. Nu, het was wel anders uitgepakt. De daders had hy. Tenmin ste hy zou zo de hand op haar kun nen leggen. Maar het motief? Hoe kwam hy achter het motief? „Heb je dat echtscheidingsvonnis ge zien?" vroeg hij de in de richting van de deur schuivende rug van de rechercheur. „Neen ik wist niet, dat dat ook al nodig was", antwoordde hy beledigd. „Ze zyn wis en drie gescheiden, hel vonnis staat ingeschreven bij de. burgerlijke stand. En dan is de zaak toch O.K., zou ik zo gen". „Niet altijd", zei Perquin meer tegqn zichzelf dan tegen rechercheur Vries. „Nou, bovendien zyn ze beiden her trouwd en ik zou niet weten, hoe dat kon als...". „Beiden hertrouwd? Wat bedoel je daar mee?" zei Perquin heftig Nu was ten slotte de Caroline en dc rest Berkelaar, die met Verdoes was getrouwd indertyd, nog weer een andere dan de Carla Ber kelaar van Votre Beauté, ondanks de vreemd gevormde oren, die beiden ge meen hadden. Het leek wel of hy in deze Advertentie DAGBLAD C0B0UW (Het vakdagblad voor de bouwwereld) Voor een gratis proefabonnement COBOUW. POSTBUS 1067, DEN HAAG MAANDAG 24 DECEMBER HILVERSUM L 402 m. 746 bc/s. MIDDAG 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Accordeonorkest. 12.53 Grammofoonmu- ziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Lichte gram- mofoonmuziek. 14.05 Kamerorkest en radiokoor: klassieke muziek. 14.35 Sa men uit, Samen thuis, gevarieerd pro gramma. 15.45 Lichte grammofoonmu- ziek. 16.00 Adventswyding voor de zie ken. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Walsmuziek (gr.) 17.45 Regeringsuitzending: Kerstmis op de Nederlandse Antillen, door Henk Den- nert. AVOXD 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Klassieke grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Advents- en Interna tionale Advents- en kerstviering in het Concertgebouw te Amsterdam. 21.45 Kamermuziek (gr.) 22.00 Parlementair commentaar. 22.15 Kamermuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Muzikale vraag baak. 23.40 Zangrecital (gr.) 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. 1007 bc/s. MIDDAG 12.00 Voor het platteland. 12.05 Dans- orkest met zangsoliste. 12.30 Medede lingen ten behoeve van land- en tuin bouw. 12.33 Actualiteiten of grammo foonmuziek. 12.38 Elektronisch orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de midden stand. 13.20 Instrumentaal trio: amuse mentsmuziek. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.25 De gestrafte preutsheid, blijspel. 15.35 Fluit en piano. 16.00 Zestig minu ten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Mesen langs de weg: ellendige zaak de ene blunder na de an dere moest slaan. „Nou, gewoon, dat ze allebei hertrouwd zyn. Verdoes en die eerste vrouw van hem. Zij is getrouwd in Londen, augustus, begin augustus". „Met wie?". „Ja hoort u es, als ik had geweten, dat u ook die eerste vrouw wou hebben na gegaan...". ,Dus je weet de naam niet?" ,Dat heb ik nu ook weer niet gezegd, inspecteur". Dc woorden vloeiden lang zaam over zyn lippen Als een dikke, kleverige bry dacht Perquin. En?" vroeg hij scherp. „Een ogenblikkie. Een ogenblikkie. Hier staat het. Carl Bauer Johnson. Uit New York en Los Angeles. Begrijp ik niet goed. Een mens kan toch maar op één plaats tegelijk wonen, zou ik tenmin ste zeggen, 't Is maar, dat u het weet, maar die eerste vrouw, zal ik maar zeg den is dezelfde als die juffrouw Berke laar van die schoonheidstent. Maar ze noemt d'r eigen juffrouw. Waarom, dat zou ik niet kunnen zeggen. Nou ja, het was u toch immers speciaal om hem te doen en niet om haar" Dus Carla Berkelaar was gescheiden en hertrouwd. Waarom dat huwelijk in Londen En waarom was het zo stil jeh'ouden? Bauer Johnson. De naam :wam hem bekend voor, maar hij kon zich onmogelijk herinneren waar en hoe en wanneer hij hem eerder had gehoord. Maar wie weet, misschien dat Susanne... Susanne toonde zich weer een onuitput- teiyke bron van informatie. Zoals trou wens altijd. Het merkwaardige, of be ter een van haar merkwaardige eigen schappen was, dat ze nooit iets scheen te. vergeten van wat zij eenmaal gezien, gehoord of gelegen had. Toen haar man zyn verhaal had gedaan kostte het haar maar een paar minuten om de heer C. Bauer Johnson thuis te brengen. Wie hy is? Wacht even. hy is. ja. ik heb het, hy is de president of directeur, hoe je het maar noemen wilt van Beauty Inc. Beter gezegd, hij is Beauty Inc. Ik be doel natuurlijk de firma, niet zijn uiter lijk, dat is niet zo bijzonder aantrek kelijk. Herinner je niet? Hy is immers de man van die kruistocht tegen echt scheidingen Geen wonder, dat Carla Berkelaar er de voorkeur aan gaf in Londen te trouwen. En in stilte. De f de man verstaat natuurlijk geen st. woord Hollands. Ze kyken daar niet zo nauw als hier wat de papierwinkel be treft, zodat ze er veel meer kans had dat gescheiden zyn te camoufleren. Denk je, dat Kitty Grijpsma haar daarmee heeft gechanteerd? Haar heeft gedreigd aan Johnson te verklappen, dat zy niet ongetrouwd, maar gescheiden was"' streekuitzending. 17.35 Licht instrumen taal trio. 17.50 Het Maccabeeënfeest; de herdenking van een volksopstand, toe spraak. AVOND 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Ac tualiteiten. 18.30 Licht ensemble. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Regeringsuitzending: Van varen en sparen. Een zilvervloot- programma van Miep Diekman, gepre senteerd door Herman Stok en Elisabeth Mooij. 19.30 Maliënkolder. 20.00 Nws, 20.05 Melodieën-Expres. 20.30 Je neemt er wat van mee...!, quiz. 21.20 Instru mentaal licht sextet. 21.50 Marimba, veertiendaags maandagavond-magazine. 22.30 Nieuws. 22.40 Kamerorkest en so listen: Klassieke en moderne muziek. 23.55 Nieuws. KRO: 24.00—1.30 Plechti ge nachtmis. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.55—18.40 Eurovisie: Protes tantse kerkdienst te Frankfurt. KRO: ,19.30 De kleine advent, een korte be zinning op het komende kerstgebeuren. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: Uitzen ding van de P.S.P. BRT/KRO: 20.30 En waar de ster bleef stille staan, t.v.-spel naar een kerstlegende. 21.40 Dauwt, he melen, dauwt..., een stemmingspro gramma op kerstavond. IKOR: 23.00 De deuren open!, hervormde kerstnacht dienst. NTS: 23.551.10 Eurovisie: Nachtmis te Vezelay (Frankrijk). VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 17.00 Eurovisie: Adeste Fideles: Kerst liederen uit vier Europese landen. 17.40 18.10 Ouden van dagen, filmisch stem mingsbeeld. -19.00 Tienerklanken, pro gramma voor de jongeren. 19.30 Het naaikistje, animatiefilm. 19.40 Zoeklicht op de culturele actualiteit. 20.00 Nws. 20.30 En waar de ster bleef stille staan, kerstlegende. 21.40 Dauwt, hemelen, dauwt, stemmingsprogramma. 22.25 Het wonder van de cello, film. 22.40 Nieuws. 22.55 Verfilmde kerstnovellen. 23.55 1.10 Eurovisie: Vezelay: Nachtmis. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 18.00 Eurovisie: Protestantse kerkdienst te Frankfurt. 18.40 Berichten. 18.45 Voor de kinderen. 19.20 Sportprogram ma. 20.00 Journaal. 20.30 Le Miracle de la 34ème Rue, speelfilm. 22.00- Noël aux Tisons, gevarieerd programma. 22.40 La Casse Noisettes, ballet van Tsjaikowski. 23.551.10 Eurovisie: Nachtmis in Ve zelay. DINSDAG 25 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. NCRV: 00.0001.00 Gemeenschappelijke kerstnachtdienst. 7.00 Kerstzangdienst. 8.00 Nieuws. 8.15 Amsterdams koper ensemble: kerstmuziek, 8.30 Morgenwy- ding. 9.15 Meisjeskoor met orgelbegelei ding: kerstliederen. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Kinderkoor: kerstliedjes. 9.55 In leiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Kerstliederen. 13.00 NATIONAAL PRO GRAMMA: Kersttoespraak door H.M. de Koningin. 13.15 Nieuws: aansluitend: mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 13.30 Jongenskoor, met sopraansoliste en orgel: kerstliederen (gr.). 13.45 The Messiah, oratorium. (In de pauze: De Messiah, lezing). 16.30 Kerstuitzending voor de jeugd. CONVENT VAN KER KEN: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.10 Kerstboodschap voor onze Ambo- nese medechristenen. NCRV: 18.30 Kerstconcert. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Kerstliedjes. 20.30 En leidde hen naar Egypte, hoorspel. 21.20 Fluit en clave- cimbel: klassieke muziek. 21.50 Alle volkeren zullen komen..., klankbeeld over kerstviering bij buitenlandse arbei ders in Nederland. 22.20 Grammofoon muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Hy kwam by de zijnen, een keuze uit wat de mensen schreven over de Menswording. 23.45 Avondgebed. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Italiaanse in strumentale muziek uit de 17e en 18e (gr.). 9.00 Voor de kleuters. 9.10 Het kerstgebeuren, een spel voor kinde ren met muziek. 9.40 Lichte grammo foonmuziek. VPRO: 10.00 Klassieke grammofoonmuziek. 10.30 Protestantse kerkdienst. 11.40 Laat ons met wede, gesprek. AVRO: 12.00 Kleurrijke klan ken: muziekrevue. 12.50 Carillonspel. 13.00 NATIONAAL PROGRAMMA: Kersttoespraak door H.M. de Koningin. 13.15 Nieuws en mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 13.30 Kamerorkest en soliste: Klassieke en moderne muziek. 14.30 Karen, hoorspel. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Volkskerstzang. 18.00 Nws. 18.15 Licht instrumentaal ensemble 18.45 Voor de jeugd. 19.30 Een nieuwe Christmas Carol, interviews. 20.00 Nws. 20.05 .Kerstguirlandes, gevarieerd pro gramma. 21.30 Internationale kerstlie deren. 22.00 Kerstman privé, cabaret programma. 22.30 Nieuws en medede lingen. 22.40 Dansmuziek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 15.00 Eurovisie: Billy Smarts Circus. 16.00 Nanook de Eskimo, film. 16.5017.30 Eurovisie: Christmas Ca rols: kerstliederen. KRO: 19.30 Trip tiek: a. Radiofilharmonisch sextet, b. Kerstmis in de schilderkunst, een do cumentaire film. c. Zangrecital. NTS: 20.1022.10 La Bohème, opera. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 11.0011.40 Protestantse kerkdienst. 16.00 Eurovisie: Circus Billy Smart, kerstprogramma. 17.0018.10 De groe ne jaren, film voor de jeugd. 19.00 De stalen kringloopHarvik, reportage. 19.45 Ons kunstbezit. 20.00 Nieuws. 20.10 Eurovisie: La Bohème, opera. 22.15 Kerstgedichten. 22.30 Nieuws. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 17.30 L'Auberge en l'Ange Gardien, spel. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de jeugd. 19.00 Capucine, drama voor de jeugd. 19.30 La Terre et les Saisons: Sous les Sapins. 20.00 Journaal. 20.30 Le Bour geois Gentilhomme, komedie. 22.45 Journaal. WOENSDAG 26 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Kerkorgelmu- ziek (gr.) 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en weer bericht. 9.45 Oud-Duitse kerstliederen (gr.) IKOR: 10.00 ...en laat ons vrolijk springen! Kerstliederen met commen taar. 10.17 Kroniek van het mede-lijden, verhalen over het werk van de Wereld raad van Kerken. 10.30 Volkskerstzang. 11.30 Incarnatie, programma van oude en nieuwe poëzie, rondom het feest van Christus' geboorte. NCRV: 12.00 Vocaal ensemble, carillonbespeling en koper kwintet: Geestelijke liederen. 12.30 Klas sieke grammofoonmuziek. 12.40 Licht instrumentaal ensemble. 13.00 Nieuws, (gr.). 14.05 Gewijde muziek (gr.) 14 30 Kerstviering Molukse Kerk. 15.00 Klassieke kamermuziek. 15.30 Ontmoe tingen met Nederlandse emigranten in Canada. 15.50 Moderne kamermuziek (gr.) 16.00 Kerstviering van een gere formeerde zondagsschool. 17.15 Klassie ke kamermuziek (gr.). 17.30 Kerstmu ziek voor miljoenen (opn.). 18.30 Mo derne orkestmuziek (gr.) 18.30 Meisjes koor met orgelspel: kerstliederen. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Mededelin gen of grammofoonmuziek. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Radio-kamerork., koren en sol.: Weihnachts-Oratorium. 20.55 De dag van Bethlehem, voordracht. 21.20 Popu laire muziek. 22.00 Kerkorgelconcert (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover- denking. 22.55 Amusementsmuziek (gr.) 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.40 Een niet te Grote God, klankschets. 23.5524.00 Nieuws. (Wordt vervolgd) HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Kerstmuziek (gr.). 8.50 Voor de kinderen. 9.05 Lichte grammo foonmuziek. 9.35 Kerstmuziek uit de Barok (gr.). VPRO: 10.00 Kerstcanta te. 10.15 Het kleine wonder, horspel. 11.15 Tot uw dienst, documentaire. VARA: 12.00 Kerstliederen. 12.10 O kerstnacht, schoner dan de dagen!, toe spraak. 12.25 Lichte grammofoonmu ziek. 12.40 Griekse volksmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmu ziek. 13.30 Wat Kan kon. fragmenten oudejaarsavondprogramma's van —1960. 14.00 Kamerorkest: klas sieke muziek. 14.30 Dit is uw leven. 15.30 Lichte grammofoonmuziek. 16.50 Kerstconcert: Knapenkoor, strykorgest, orgel en fluit. 17.20 In de mensen een welbehagen: kerstliederen. 17.50 Rege ringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor weggebruikers. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht orkest en solist. 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Een andere keer zal an ders zyn. kerstfantasie. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Pianorecital: moderne muziek. 20.35 Koningin in Judea, hoorspel. 21.45 Promenade-orkest: amusementsmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Onder de mistletoe: Een licht verteerbaar kerstmenu. 23.55 24.00 Nieuws. TELEYTSIEPROGRA.MMA'S VARA: 14.15 Voor de kinderen. 14.55 16.10 De kleine voortvluchtige, t.v.- film. 16.15 Zaalhandbal te Utrecht. KRO 17.20 Voor de kinderen. NTS: 17.50 18.00 De Verrekijker, NTS-jeugdjour- naal. 19.30 Sport in beeld. 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 20.30 De Rudi Carrellshow. 21.45 Jan Vrijman ontmoet: kinderen, documentaire film. NTS: 22.55 Strijkorkest: Muziek uit de Italiaanse Barok. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 16.0017.45 Eurovisie: Reportage van het kunstschaatsen te Garmisch-Parten- kirchen. 19.00 Mijn vriend Fiieka, t.v.- feuilleton voor de jeugd. 19.25 Teletaal- les. 20.00 Nieuws. 20.30 Rudi Carrell show. 21.45, Bonanza, t.v.-western. 22.35 Medium: Toneel. 22.55 Nieuws. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 16.00 Eurovisie Garmisch-Partenkir- chen: schoonryden op de schaats. 16.45 Eurovisie: Utrecht: Handbalkampioen schappen. 17.2017.45 Eurovisie Gar- misch-Partenkirchenvervolg reportage schoonryden op de schaats. 18.30 Berich ten. 18.33 Voor de jeugd. 19.00 Engelse les. 19.30 Voor de vrouw 20.00 Jour naal. 20.30 Le Vie Privée d'Elisabeth et d'Essex, film. 22.15 L'Oeil Révélateur: Le monde sonore des animaux. 22.45 Journaal. DONDERDAG 27 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. MORGEN KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke gram mofoonmuziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kleuters. NCRV: 10.00 Gram mofoonmuziek. 10,03 Kerkorgelmuziek (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Kerst liederen (gr.) KRO: 11.00 Voor de zie ken. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. MORGEN AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek: VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht en lichte grammofoonmuziek. 9.00 Och tendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke grammo foonmuziek. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Klas sieke kamermuziek. 11.40 Wildtuine van Noord-Zoeloeland, klankbeeld. (Advertentie) neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. 2 'ASPRO's tt&ntutëetfct/ HOOG EN LAAG WATER •ersteende resten van een schepsel, aap noch mens, dat naar schatting veertien miljoen Jaar geleden leefde, hebben de naam Kenyapithecus Wickeri gekregen, naar de Kenyase boer Wickeri die het fossiel vo rig jaar vond. De resten bestaan uit stukken bovenkaak en een tand en wijzen volgens de Britse anthropoloog dr. Leaky meer de menselijke kant uit dan enige andere vondsi uit die tijd. 25 december nap -f nap nap nap meter uur rteter meter uur meter Vlissingen 0.53 1.74 13.06 1.91 7.13 1.70 19.33 1.90 Terneuzen 1.18 1.90 13.30 2.07 7.38 1.86 19.59 2.06 Hansweert 1.53 2.07 14.06 2.23 8.12 2.00 20.32 2.20 Zienkzee 2.23 1.23 14.32 1.35 7.54 1.30 20.13 1.48 Wemeldinge 2.41 1.50 14.56 1.62 8.11 1.52 20.33 1.72 26 december Vlissingen 1.26 1.85 13.39 2.05 7.54 1.85 20.09 1.91 Terneuzen 1.54 2.01 14.04 2.21 8.19 2.01 20,34 2.07 Hansweert 2.32 2.15 14.45 2.34 8.53 2.15 21.09 2.21 Zïerikzee 2.59 1.27 15.09 1.45 8.32 1.40 20.48 1.44 Wemeldinge 3.18 1.56 1533 1.73 8.52 1.66 21.11 1.70 27 december Vlissingen 2.00 1.95 14.19 2.13 8.37 1.94 20.45 1.89 Terneuzen 2.29 2.11 14.45 2.29 9.02 2.10 21.11 2.05 Hansweert 3.09 2.22 15.26 2.40 9.34 2.24 21.47 2.19 Zierikzee 3.33 1.31 15.53 1.50 9.11 1.46 21.23 1.39 Wemeldinge 3.58 1.61 16.16 1.80 9.33 1.71 21.48 1.66

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9