Op 24 en 31 december zal vrijwel overal worden gewerkt Pieter Wijdenes van de schoolboekjes wordt 90 Militaire missie V.S. niet welkom in Kongo KLANKBORD wat ruikt dat lekker! Indruk uit bedrijfsleven iV.S. laten aantal extra-treinen rijden ZATERDAG 22 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 Hebt u nog vragen? Schrijf dan aan Niemeyer Adviescentrum voor Pijprokers, Postbus 41, Groningen. (Van een onzer redacteuren) Het is bepaald niet zo, dat in de bedrijven in Nederland van zon dag af tot nieuwjaar een alge mene vakantiesfeer zal heersen. Wel worden er incidenteel wat snipperdagen en resterende! va kanties opgenomen, maar van een algemene uittocht is toch geen sprake. Dit is de indruk, die men kan krijgen uit mede delingen van grote bedrijven, werkgeversorganisaties en ka mers van koophandel. Typerend is wellicht het standpunt, dat de ondernemingsraad van Phi lips Eindhoven heeft ingenomen. Men had er graag op de maandagen 24 en 31 december vrij gehad, maar omdat die oren dan toch ingehaald hadden moeten worden, is van een verplichte snipperdag afgezien zo zullen de meesten van de 75000 Philips-werknemers in Nederland gewoon hun werk doen. Bij de Hoog ovens in IJmuïden is het al niet an ders, al ligt hier een sterkere na druk op het opnemen van resterend verlof. Overheidsdienaren, in totaal zo'n 250.000 man, „zullen in meerderheid op de beide maandagen thuis mo- fen blijven". Spoorwegpersoneel eeft voorzover het gemist kan worden eveneens een verplichte snipperdag. Voor de ruim 50.000 P.T.T.-ers geldt een beperkte dienst, dus ook een beperkt verlof. Ochtendbestelling De postdienst kent alleen een och tendbestelling, de kantoren werken zowel voor post, als voor telegraaf en telefoon on zaterdag. Postcheque- en girodienst zijn behalve voor spoedopdrachten gesloten. In principe heeft het bouwbedrijf geen verplichte snipperdagen. Wel zullen er incidenteel nogal wat vrije dagen worden opgenomen, maar dat blijkt eerder achteraf. Een groot be drijf met enige duizenden werkne mers meldde echter, dat het kan toorpersoneel op 24 december vrij zal hebben, op 31 december niet. Banken blijven de 24ste open en streven naar een zaterdagse dienst voor oudejaardag. Een handelsmaat schappij te Amsterdam met 3500 werknemers meldt, zich daaraan ge conformeerd te hebben. Op a.s. maandag wordt gewerkt, op maan dag 31 december gaan de kantoren na 1 uur 's midadgs dicht. Het per- HET IS EEN BEETJE moeilijk als je zelf geen echte teen ager meer bent, alle teenagerij van heden ten aage bij te benen. Ook al tracht je de pas er in en de vaart der maatschappij bij te houdenten einde niet achterop te raken en bij de stok-oude thirty- agers terecht te komen, om dan door de onstuimige voorhoede als een te oud en te moe man, als niet ter zake doende, op zij te voorden geschoven, altijd gelukken die po gingen niet. Ik zeg: het is een beetje moeilijk om, in alle oprechtheid, alle afgo den van liedjeszang en dansjes- dans zo serieus te nemen als de tieners dat doen en om alle ge nieën die zij ten troon hebben ge heven als zodanig te er- en her kennen. Maar ik doe mijn best, uit louter drang tot zelfbehoud, opdat men mij niet als waardeloos vod uit de babybox werpe. Soms gelukt het mij vlot, gemak kelijk en van heler harte. Zo las ik onlangs dat een enquête onder Amerikaanse meisjes heeft aan getoond, dat die lieverds gemid deld zeven lippenstiften bézitten, dat zij elke vier a vijf dagen hun haar wassen, dat zij hei gehele tweemaal per dag borstelen. Ne gentig procent gébruikt nog meer make-up, negen-en-tachtig pro cent doet lak op de nagels en acht-en-tachtig procent gebruikt parfum. Dat wil allemaal heel wat zeagen, vooral voor iemand die, zoals ik, zich nog vaag herinnert dat op maken gelijk stond met onzede lijkheid en dat lippen kleuren een duivelse gewoonte was, die door elke fatsoenlijke vrouw werd ver afschuwd. Een dame met rood- ge.maakte lippen wds geen dame. 'Integendeel. En opmaken behal ve het gelaat tot smachtende bleekheid bepoederen) was nét zo immoreel en stuitend voor een als alcoholica gebruiken, of of, gaan. Zulk soort dingen behoor den thuis in de kringen-des-ver- derfs. Misschien hebt U wel eens verno men van de tijden die veranderen en wij in en met hent Nu, dat moet U dan ook maar even bedenken ten opzichte van bovengenoemde uitkomsten van deze Amerikaanse enquête, wan neer U geneigd bent daarover het voorhoofd te fronsen of luidkeels „bah!" te roepen, „bah. zulclce jonge kinderen en dan al lippc- stiften..." Ik doe daar, uit volle borst en overtuiging, niet aan mee. Niet dat ik niet ergens grenzen getrok ken zou willen zien, maar in prin cipe vind ik het best dat ook de jongste vrouwen veel zorg aan haar uiterlijk besteden. Ik vind het in ieder geval heel wat beter dan de onverzorgdheid, waarvan ik om de haverklap de onaantrekkelijke, vale voorbeel den ontmoet: dat grauwe, groeze lige, onaantrekkelijke goedje van Idng-niet-meer-tieners, dat, ver moed ik, wel pinnige kritiek zal hebben op „die jeugd van tegen woordig." Ik zou toel willen dat de lang- niet-meer-tieners dezelfde zorg aan haar uiterlijk zouden beste den als de jonkies. De wereld zou er plezieriger door worden en het aledaagse leven fleuriger. Wat er nu in trein en bus om me heen zit... Nou... EL1AS Verschillend Overigens is in Amsterdam voor het bedrijfsleven de situatie telkens verschillend, zo deelt de kamer van koophandel ter plaatse mede. De ef fectenbeurs is beide dagen gesloten. Op donderdag 27 en vrijdag 28 de cember wordt in principe normaal gewerkt. Bij de arbeidsinspectie en de looncontroledienst zijn echter nogal wat aanvragen van bedrijven binnengekomen, die dan willen slui ten. Daartoe bestaat de mogelijkheid Voor de maandagen 24 en 31" decem ber is de situatie tegenovergesteld: er kan dan in afwijking van het ge bruik vergunning worden gevraagd om 's morgens niet te sluiten. Vooral winkelbedrijven blijken wel voor dergelijke vergunningen interesse te hebben. Extra-treinen Om op genoemde maandagen een versterkt vervoer van reizigers in den lande op te vangen hebben de Ne- derlandsche Spoorwegen vijftig ex tra treinen op schema gesteld, voor al tussen Gooi, Kennemerland en Zaanstreek, Venlo en Utrecht, Roo sendaal en Rotterdam, Zwolle en Groningen, Groningen en Leeuwar den en rond Hengelo. Geneesmiddelen met meclizine worden onderzocht In België, Luxemburg en Nederland wordt thans een onderzoek voorbereid of ingesteld naar de werking van enke le geneesmiddelen, die meclizine bevat ten (postafene, emesafene, cranimal en suprimal). Dit blijkt uit een brief aan artsen en apothekers van een Nederlands bedrijf, dat de meclizine-houdende produkten in licentie vervaardigt. Het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid heeft er onlangs op gewezen, dat het gebruik van deze geneesmiddelen gedurende de zwangerschap niet anders dient te ge schieden dan op voorschrift van de be handelende arts. Twee onderzoekingen, waarbij in totaal 38.000 moeders waren betrokken, heb ben tot dusver geen aanwijzing opgele verd voor een eventueel misvormend ef fect door meclizine op het ongeboren kind, aldus deze brief. Deze eindigt met de mededeling dat de fabrikant aanneemt dat de uiteenzettin gen de artsen in staat stellen hun pa tiënten, die met meclizine gedurende de zwangerschap zijn behandeld; de ge ruststelling te geven waarop zij recht hebben. ...een begrip in de wiskunde... Werkjes over algebra beleefden in halve eeuw 64 drukken Een der grootste wiskunde-peda- gogen van Nederland, de heer P. Wijdenes, viert vandaag zijn 90ste verjaardag. Op 24 december zal hem ter ere van deze verjaardag en het feit dat zijn algebra-leerboekjes voor M.U.L.O. thans in 64e en 65e druk, vijftig jaar geleden voor het eerste uitgegeven werden, een receptie worden aangeboden 1872 te Opperdoes bij Hoorn geboren. Hij was de derde uit een negen kin deren tellend landbouwersgezin. In 1879 verhuisde het gezin Wijdenes naar Nibbixwoud waar Pieter naar de lagere school ging. Hoewel dit een tweemansschool was, stond het on- derwys er op een hoog peil. Na de la gere school te hebben doorlopen be zocht Pieter Wijdenes de voorberei dende klas van de normaalschool te Hoorn Dit betekende voor hem een dagelijkse wandeling van 9 kilometer heen en 9 kilometer terug. Op veer tienjarige leeftijd deed hij toelatings examen voor de kweekschool te Mid delburg. Pieter Wijdenes werd onder wijzer! Nummer één Voor het toelatingsexamen slaagde hij als nummer éen en daardoor werd hem "n studiebeurs van 300,'s jaars toegewezen. Aan de school in Middelburg gaf de broer van zijn vroegere onderwijzer les. Pieters beste vakken waren aardrijkskunde en geschiedenis. Niets wees er op dat Wijdenes later één van de groot ste wiskunde-pedagogen zou worden. Grotendeels door zelfstudie behaalde hij in 1894 de akte tekenen l.o.; en een jaar later zijn hoofdakte. Een paar maanden daarna deed hij examen voor de akte wiskunde l.o. Hij slaag de, maar verschilde tijdens het mon delinge gedeelte van het examen van mening met zijn examinator, de be kende professor Van Geer. Toen hij die akte eenmaal behaald had ging hij verder in de wiskunde. De autodi dact behaalde in 1899 weer enige wiskundeaRtes. In 1902 werd Wijdenes benoemd aan de driejarige h.b.s. te Almelo. Hier bleef hjj tot 1907 toen hij aan eenzelfde school te Rotterdam werd benoemd. Na vier jaar Rotterdam, kwam Wij denes weer in Amsterdam terug. In 1911 werd hij benoemd aan de h.b.s. aan de Weteringschans waar hij tot 1925 aan verbonden bleef. De direc teur van die h.bs. was de latere mi nister van onderwijs Bolkcstein. Leerboeken Behalve zgn taak aan de h.b.s. wijdde Wijdenes vanaf 1911 grote aandacht aan dc opleiding van leerkrachten, het redigeren van tijdschriften op wiskundegebïed en het schrijven van leogboekcn. Reeds in 1907 had hij zijn eerste schreden gerot op het terrein van de publikatie. Maar sinds 1912, toen zijn leerboeken voor de mulo voor het eerst verschenen, is er een Geen Nederlandse visa voor jonge Russen Het Sowjet-persburcau Tass heeft gis teren gemeld dat de Nederlandse am bassade in de Sowjet-Unie geen visa heeft willen geven aan een Russische ieugddeleantie die was uitgenodigd voor het negende congres van het algemeen Nederlands jeugdverboml te Rotterdam. Dit congres wordt vandaag geopend. Tass meldde voorts «lat er geen verkla ring is gegeven voor «ie afwijzing van de verzoeken om visa. Een woordvoerder van het centrale co mité van de bond van jonge communis ten van de Sowjet-Unie heeft volgens Tass gezegd, dat uit de weigering an dermaal blijkt „dat zekere kringen in Nederland hun toevlucht nemen tot zeer verschillende methoden om te voorko men dat er vriendschappelijke contacten tussen de jeugd van de twee landen ont staan en tot ontwikkeling komen". Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag hooft in antwoord op een vraag beves tigd dat de desbetreffende verzoeken om visa zijn afgewezen en dat dit, zoals gebruikelijk bij het weigeren van visa. zonder opgave van redenen is gebeurd. onafgebroken stroom uitgaven van zijn hand bij zijn uitgever versche nen. Het boek dat hij in 1912 voor het mulo-onderwijs schreef wordt tot op de huidige dag nog gebruikt, terwijl Wijdenes zelf geen enkele praktische ervaring bij dit type onderwijs heeft gehad. Vrijwel alle leerlingen van het onderwijs hebben sinds 1912 zeker wel eens te maken gehad met de naam Wijdenes. immers hij schreef standaardwerken voor de mulo, h.b.s., middelbare han delsscholen, het nijverheidsonderwijs, voor accountantsopleidingen e.a. Op 1 september 1913 richtte Wijdenes samen met H. G. A. Verkaart het Nieuw Tijdschrift voor de wiskunde op en later volgde er nog een bij voegsel op dat thans onder de naam Euclides verschijnt. Door het ijs Nu is Pieter Wijdenes bijna negen tig. De receptie is maandagmid dag 24 december van 3-5 uur in een der zalen vari de Poort van Kleef te Amsterdam. Advertentie MEESTERWERKEN VAN Z TOT A W. J. CAMPER, Lange Delft 51 - MIDDELBURG JAC. MOURER, Horloger - ZIERIKZEE J. DE VOOGD, horloger - juwelier Scheldestr. 15, VLJSSINGEN, tel. 2204 c. HARINCK, „De KJokkenwinkel" L. Vorststr 35 - GOES - Tel. 6629 KOLONEL VRIJGELATEN IN „SPIEGEL"-AFFAIRE Kolonel Adolf Wicht, hoofd van de af deling Noord-Duitsland van de legerin- lichtingendienst in Hamburg, die des tijds in verband met de „Spiegel"-affai- re was gearresteerd, is gisteren op last van het federale parket uit zijn voor lopige hechtenis ontslagen. Het parket acht geen gronden voor zijn langere ge vangenhouding aanwezig. Kolonel Wicht werd er van verdacht de „Spiegel" te hebben ingelicht over de voorgenomen justitiële actie tegen dit weekblad. VAKANTIEREGELING VOOR ARBEIDERS ZONDER C.A.O. Het college van rijksbemiddelaars heeft een nieuwe minimum-vakantieregeling vastgesteld voor de werknemers op wie geen C-A.O. van toepassing is en voor wie het college geen andere regeling heeft vastgesteld of goedgekeurd. Deze werknemers hebben met ingang van 28 december ieder kalenderjaar recht op een aangesloten vakantie met behoud van loon van één kaienderweek. Bovendien hebben zij recht op een aan tal snipperdagen gelijk aan het normale aantal dagen, waarop zij gemiddeld per week werken. De nieuwe regeling komt in de plaats van de minimum-vakantie regeling van 1952. Toen heeft het colle ge van rijksbemiddelaars een minimum vakantie van een week vastgesteld. Het college heeft echter overwogen dat het gewenst is om aan die regeling enige uitbreiding te geven, in verband met de ontwikkeling van de vakantierechten in het bedrijfsleven. Het college heeft verder onder meer bepaald dat reeds bestaande regelingen, die gunstiger zijn, gehandhaafd moeten worden. Het college kan op verzoek ontheffing verlenen. Vervoer honden en katten toegestaan De minister van landbouw en visserij heeft met onmiddellijke ingang het ver bod van vervoer van honden en katten uit de gemeenten Amsterdam en Nieu- weramstel ingetrokken. In het gemeentehuis van Koog aan de Zaan is vrijdagmiddag het huwelijk voltrokken van de 27-jarige Franz Rïetzsch met de 20-jarige Renate Tren- ner. Beiden zijn afkomstig uit Oost-Duitsland. Franz wilde dolgraag wer ken bij Flentrop Orgelbouw in Zaandam. Hij diende bij de Oostduitse autoriteiten de nodige verzoeken in, doch hij werd van het kastje naar de muur gestuurd. Ten einde raad besloot hij illegaal naar het westen te gaan. Renate, die fotolaborante is, was gaarne bereid hem te volgen. In Wormerveer krijgt het echtpaar de beschikking over een gedeelte van een woning. Op de foto bewonderen Franz en Renate een Nederlands trouwboekje, een kostbaar bezit. uinnnnnMiwwwwwwwvuuwuwwvwuuwwwwiiwuwwwwwuuwtfwvwwwwiniwwwwwwinAMAAnnAnivwinnnnnniMW Een zakenman Het is nu vrijwel zeker, dat Enge land de Skybolt-raket zal opgeven voor de Polaris-raket, waardoor het zwaartepunt van de Britse verdedi ng niet langer bij de luchtmacht zal „jrusten, maar bij de vloot komt te liggen. De Polaris is namelijk een ra ket, die er op gemaakt is door duikbo ten te worden afgeschoten. Het opmerkelijke is dat het Skybolt- conflict, dat zoveel beroering bracht in Engeland en in de Verenigde Staten in feite de tweede Britse raketrel is bin nen twee jaar. En het ironische van het geval is, dat het probleem er niet zou zijn geweest, wanneer in 1960 Harold Watkinson, de vorige Britse minister van defensie zijn zin had gekregen. Watkinson verraste in april 1960 het Britse Lagerhuis met de mededeling, dat Engeland de ontwikkeling van de Blue Streak (Blauwe Bliksem), een lange afstandsraket, zou stopzetten. Een jaar daarvoor, in 1959, had Enge land deze raket in produktie genomen. In 1960 kwam minister Watkinson echter tot de conclusie, dat te grote nadelen kleefden aan de „Blue Straek", wapen dat gebonden was aan vaste „V.S. WILLEN BASIS IN KONGO" Oppositie richt zich fel tegen Amerikanen Afgevaardigden van de oppositie in het Kongolese parlement heb ben de centrale Kongolese rege ring dringend verzocht bij secre taris-generaal Thant van de Ver enigde Naties te protesteren tegen het zenden van een Ajnerikaanse militaire missie naar Kongo. In een brief aan de voorzitter van de kamer van afgevaardigden noemen zij het besluit om de missie te zenden een bedreiging van de Kongolese soeverei niteit. De V.S. worden ervan beschul digd „met de medeplichtigheid van de Verenigde Naties" een militaire basis in Kongo te willen vestigen. De komst van de missie zou worden beschouwd als „een agressie" en op de voorzitter van de kamer wordt een be roep gedaan een protestbrief te zenden aan Thant. die volgens de protesterende afgevaardigden heeft bijgedragen tot het besluit om de missie te sturen. Meerderheid De brief van de afgevaardigden is rondgedeeld door Gabriël Joemboe, een leider van de pro-Ginzengisti- sche groep en schijnt krachtige steun te krijgen van de leden van de oppo sitie, die tegenover de regeringsaan hangers in de kamer in de meerder heid zijn. De Kongolese kamer heeft inmiddels een resolutie goedgekeurd met een verzoek aan de regering, Antoine Gizenga bin nen 48 uur vrij te laten. De Amerikaanse missie, waartegen de Kongolese oppositie zich keert, is gister avond reeds in Leopoldstad gearriveerd. De missie, die onder leiding staat van generaal Lewis Truman, werd begroet door leden van de Amerikaanse ambas sade. G.S. Noord-Holland achter rapport- Witteman Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben meegedeeld, dat zij de conclu sies van het rapport-Witteman, wa aan de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen ten aanzien van de salariëring van musici aanbevolen wordt in plaats van vijf drie klassen voor de orkesten te vormen, zeer wel aanvaard baar achten. De daarin voorgestelde classificatie van de orkesten moet met name voor het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest een grote verbetering worden geacht. Gedeputeerde Staten zouden het ern stig betreuren indien deze classificatie niet spoedig tot stand zou komen. maar ik rook ook lekker! Voortrekkers is de lichte, door-en-door rijpe tabak, die het pijproken tot een puur genoegen maakt.Voor u - en door zijn geur ook voor anderen! VT-162 A Het Wereldgebeuren „Deze vaste lanceerbases", zo ver klaarde minister Watkinson dat jaar ia een witboek over de Britse defensie, „is in geval van oorlog te kwetsbaar". In het Lagerhuis .stak na deze verklarin gen van de minister precies zo'n storm van kritiek op als de afgelopen week bij de mededeling, dat Amerika de Skybolt wilde afschaffen. Engeland had toen aan de „Blue Streak" 650 miljoen gulden uitgegeven. Voltooiing van het project zou de Brit se schatkist op vijf a zes miljard ko men. „Daarom kunnen we er beter nu mee stoppen", meende minister Wat kinson, die bovendien uiteenzette, dat die 650 miljoen gulden niet geheel weg gegooid waren, want de Blue Streak- studie had onder meer de ontwikkeling van een bijzonder geleidingssysteem projectielen opgeleverd. Toen dus in 1960 de produktie van de Blue Straek in Engeland gestaakt werd, meende iedereen dat de re uring zich de Polaris zou 'aanschaffen. .Iet was namelijk bekend, dat minister Watkinson voorstander van dit wa- >en was. )ie voorkeur van de minister was zeer begrijpelijk, want de Polaris is hoe wel ook geschikt voor de lancering van af spoorwagens en auto's toch in de eerste plaats een vlootwapen en Harold Watkinson had een zwak voor de zee- strijdkrachten sedert hij in de tweede wereldoorlog als vrijwilliger bij de ma rine had gediend. Maar het gebeurde niet zoals de minis ter wilde. Engeland kreeg de Skybolt. die in Amerika werd gemaakt en die de Britten veel minder kostte dan de Blue Streak. Had men toen gedaan wat minister Ha rold Watkinson zo graag had gezien, dan zou er nooit een Sltyboltrel zijn geweest en dan had Engeland nu al twee jaar met de Polaris-raket ge werkt. Nu krijgt Engeland dan toch de Pola ris, maar de heer Watkinson maakt dat niet meer mee, althans niet als minis ter. Eerder dit jaar moest hij aftre den bij de grote zuivering in het Britse kabinet, die premier Macmillan de bij naam „Mackie Messer" bezorgde. Toch is de heer Watkinson, al heeft hg niet meer met Skybolt, Blue Streak of Polaris te maken, nog een drukbesproken figuur in het Britse La gerhuis. Dat komt juist door zijn ont slag. De ex-minister is er door zijn gedwon gen vertrek niet slechter op geworden. Hij kreeg een baantje bij een van de grootste Britse concerns, een bedrijf dat elektronische apparatuur vervaardigt en dat in financiële kringen vooral ook bekend is om zgn flinke winstuitkerin gen aan de directieleden. In 1961 bij voorbeeld kreeg de directie volgens de Observer vijf miljoen gulden te verde len. In het Lagerhuis werd heftig geprotes teerd tegen de benoeming van de heer Harold Watkinson bij dit bedrijf, vooral van Labourzijde. Niet omdat men de heer Watkinson zijn winstaandeel niet gunde, maar wel omdat verschillende afgevaardigden het niet juist vonden, dat een regeringsfunctionaris onmiddel lijk na zijn ontslag een betrekking aan vaardde bij een bedrijf, dat leveranties doet aan de staat. Inderdaad is het een feit. dat het con cern, dat oud-minister Watkinson zo graag in zijn directie opnam, het Britse ministerie van defensie als voornaam ste klant heeft. Intussen is het rumoer alweer verstom<i, omdat de heer Watkinson zich slechts enkele maanden heeft beziggehouden met de handel in elektronische instru menten. Hij zit sedert kort in de di rectie van een andere onderneming, in een bedrijf dat frisdranken in de nan- del brengt en er is blijkbaar niemand in het Lagerhuis, die vreest dat de ex- minister zijn limonade bij de diverse ministeries aan de man zal trachten te brengen. Premier Macmillan heeft bij al die moeilijkheden in het Lagerhuis rond de figuur van Watkinson even spontaan de zijde van zijn oud-minister gekozen als hij hem in het begin van het jaar heeft ontslagen. Hij wilde pertinent geen termijn stel len, waarbinnen het ex-regeringsfunc tionarissen verboden zou zijn een hoge post te bezetten in het bedrijfsleven, ook niet wanneer het bedrijf in kwes tie belang zou hebben bij een directeur met goede relaties op de ministeries. Premier Macmillan wees er op, dat oud minister Watkinson altijd al een zaken man was geweest, ook toen hij de belan gen van de staat behartigde. Toen had echter de staat daar voordeel van. Toen Watkinson in 1955 benoemd werd tot minister van luchtvaart en transport voerde hg inderdaad een zeer zakelijk beleid. Hij leidde de genationaliseerde spoorwegen en luchtvaartmaatschap pijen alsof het particuliere bedrijven waren. Watkinson was dan ook in het bedrijfsleven groot geworden. Voor hij in de tweede wereldoorlog marineoffi cier werd, had hij een kleine machine fabriek opgebouwd tot een groot be drijf. Zijn methode was zich óók met de details te bemoeien, zo kwam het dat hij zich even thuis voelde in de werk plaatsen als achter de directietafel. „Ik ben een zakenman en ik houd van een zakelijke benadering", zei hij eens van zichzelf. Zo benaderde hij ook de raketproblemen indertijd. Het is jam mer voor Engeland, dat toen niet beter naar hem is geluisterd. HAROLD WATKINSON ...Engeland wilde niet luisteren...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 3