Stukadoor verkocht nog niet afbetaalde autos AGENDA NOORD-ZEELAND KERKDIENSTEN SANERINGSPLAN HAVENKWARTIER GEEN STRUIKELBLOK VOOR RAAD MARKTBERICHTEN ELEKTRISCHE LUIDINSTALLATIE VOOR KERKTOREN KERKWERVE ZATERDAG 22 DECEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Politierechter Middelburg A fbetalingsschuld bedroeg f 4000,- „Verdachte maakt niet de indruk, dat Iiij enig idee heeft van zyn fout", merk te officier J. L. Andreae donderdagmid dag op over de stucadoor A. L, uit Zie- rikzee. „Bii een schuld van 4000, aan afbetalingen koopt hy rustig een televisie-toestel, natuurlijk ook op afbetaling". Het feit, waarvoor verdach te terecht stond, was verkoop van twee bestelauto's, die hij nog niet had be taald. Met veel ingewikkelde verhalen trachtte hij zich er voor de politierech ter uit te praten, maar mr. B. S. Sieper- da, noemde het „een kwestie van veel fantasie". Hij vonniste een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 6 maanden met een proeftijd van 3 jaar, onder toe- zichtsteling van het Leger des Heils met de bijzondere voorwaarde, dat ver dachte zijn schuld binnen de proeftijd zou hebben afbetaald. Verdacht van diefstal en heling ver schenen voor de politierechter vader en zoon P. H. en L. F. H. uit Hulst. De zoon had vele diefstallen gepleegd, on der meer van grammofoonplaten, wek kers, elektrische scheerapparaten en si garen. De vader nam de dingen in ont vangst en verkocht onder meer een scheerapparaat aan zijn buurman. „U als vader heeft in de hand ge werkt dat de jongen ging stelen", meende de officier „als uw zoon in de gevangenis moet, kunt U het zich aantrekken". Mr. Andreae vor derde een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 3 maanden voor de zoon. Van de vader eiste hij een geldboete van 100, De politierechter miniseerde de gevan genisstraf van de zoon tot 3 maanden, waarvan 2 weken onvoorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toe- zichtstelling van een reclasseringsver- eniging. De vader legde hij een boete van 75 op. Ook vader G. J. B. uit St.-Jansteen had gestolen goed van zijn zoon aangeno men. als verjaardagscadeau. „U had moeten weten, dat de wekker nooit door uw zoon betaald had kunnen worden" zei de officier, die een boete van 75 eiste. Het vonnis luidde ƒ50. Een geldboete van ƒ60 kreeg de land arbeider A. M. de R. uit Dreischór voor het zich wederrechtelijk toe-eigenen van een zak kunstmest, die later doorver kocht. v. V. een boete van ƒ200, ontzegging het rijbewijs voor 6 maanden en voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met de proeftijd van 3 jaar. „U kunt beter helemaal niet drin- icen, want aan ééntje heeft U nooit genoeg" meende de politierechter, die :evens onder toezichfstelling van het consultatiebureau voor alcoholisme vergde. De fabrieksarbeider A. K. uit Koewacht was in kennelijke staat van dronken schap op zijn brommer aangetroffen. Het kwam hem te staan op 75 en een voorwaardelijke straf van 4 weken met de proeftijd van 3 jaar. De officier had een iets hogere geldboete ƒ100 geëist. Een vreemde verklaring gaf de Belg L. int Hulst voor het feit dat hij met zijn fiets in de sloot was terechtge komen. „De fiets gleed opeens weg en ik daarna ook, er achteraan". „U tuimelde mét uw fiets tegelijkertijd, in de sloot, omdat U teveel gedron ken had" meende de officier. Con form de eis werd verdachte veroor deeld tot 30 en een voorwaardelijke straf van één week met een proeftijd van 2 jaar. De tenlastelegging tegen de vishandelaar W. K. S. uit Zierikzee luidde het weder rechtelijk binnendringen in de woning van zijn gescheiden vrouw. De officier vorderde hiervoor 75, de politierechter legde een boete van ƒ25 op. Een ruzie tussen twee fabrieksarbeid sters eindigde in een vechtpartij. Mejuf frouw J. H. J. uit Sas van Gent trok liaar tegenstandsters daarby hardhan dig aan het haar, hetgeen haar op ƒ25 kwam te staan. Dubieus „Bij het oprapen van een doosje luci fers, raakte mijn hand de greep van de kas. Er ging meteen een alarmschei over" zo verklaarde de van diefstal ver dachte W. J. A. S. Uit Oudenbosch. „Ik had helemaal niet de bedoeling geld weg te nemen, had zelf genoeg op zak. Ge zien de dubia: heeft verdachte aan de kas gezeten om te stelen, om te wis selen of per ongeluk? meende de of ficier evenals de politierechter verdach te te moeten vrijspreken. Voor het besturen van een auto onder invloed van alcohol, kreeg de handelaar FEÊSTKLANKEN DEKKER'S DRANKEN VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51. TELEFOON 4266 VANDAAG Middelburg City: Jeugdvoorstellingen P-Z. Z-, 11. 14. 16 uur; City: De Overval. 20 uur. a.L; Electro: Follow that dream, 19. 21.15 uur, a.l.: Van Benthem en Jutting: expositie De Lussanet, 9—18 uur: De vier Windekes: expositie ceramiek, etsen en gravures; De Vergenoeging: dansavond The Blue Jeans. 8 uur. De Schakel: in stuif hervormde Jeugdraad: advents- avond met film „Dal van de Vrede". 20 uur. Vlissingen Alhambra: De overval. 19 en 21 uur. 14 Janr. Luxor: De blikken ridder. 19 en 21 uur. a.1.: Muziekschool: afscheid P. de RooU. 10 uur. Goes Grand: ..Cape Fear": 19 en 21 uur. 18 Jaar: Veilinghal; Volkskerstzang- avond. 19.30 uur; Korenbeurs: Jaarverga dering provinciale bond „Wit-Gelc Kruis". 10 uur. Tcrneuzrn Luxor: The ladies man. 20 uur, a.1.; Concertgebouw: De piraten van Tor- tugn, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympiatheatcr: Nachtclub „De Groene Spin". 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Lcdeltheater: Hercules contra de vampiers. 19 en 21 uur. 14 Jaar. Huist Bioscoopgebouw: Ik zal mij wreken op uw dochter. 20 uur. 14 Jaar. Axel Het Centrum: Greep naar de macht, 18.30 uur, 14 Jaar. IJzendIJkc Ilofzichttheater: Saiomé en de koningin van Sheba. 20 uur. 14 Jaar. Brcskens Casinobioscoop: De man uit Mi chigan. 20 uur, 14 Jaar. Zierikzee Concertzaal: Sappho, de venus van Lesbos. 20 uur. 14 Jaar. naamstedc Hotel Bom: Alles de lucht ln, 20 uur, a.l. Slnt-MnnrtcnsdUk De Gouden Leeuw: De rode kaperkapitein. 19,30 uur, 14 Jaar. Stavcnlsse Dorpshuls: Toneelavond L.J.G., 19.15 uur. Bergen op Zooin Roxy; Zedenpolitie con tra blond. 18.45 en 21 uur. 18 Jaar, Lu xor: Cnrtouche, 18.45 en 21 uur. 14 Jaar. MORGEN Middelburg City: De Overval. 14.30 en 20 uur. o.L; Electro: Follow that dream, 15.30 en 19.30 uur. a.l. Vlissingen Alhambra: De overval. 15. 19 en 21 uur. 14 Jaar: Luxor: De blikken ridder. 15. 19 en 21 uur. a.l.; Concertge bouw: Feestavond Belgisch Loodswezen, 20 uur. Goes Grand: Dwars door de hel. 15 uur, 14 Jaar; „Cnpe Fear", 19 en 21 uur, 18 Jaar. Tcrneuzcn Luxor: De piraten van Tortu- ga, 14 uur. 14 Jaar: Luxor: Jerry nis huisknecht, 16.30 en 20 uur. a.l.; Concert gebouw: De piraten van Torluga. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olymptatheaier: Fracasse, 14.30 uur, a.l., Olymplathonter: Rocco en zijn broers, 17 en 20 uur. 18 Jaar. Oostburg Ledeltheater: State fair. 14 uur. a.l.: Lcdeltlvater Hercules contra de vampiers. 16 30 en 20 uur. i4 Jaar. Buist Bloscoopivhouw: Charlie Chnplln's festival, 15 uur. a.l.: Bioscoopgebouw: Ik zal mij wreken op uw dochter, 17 15 en 20 uur. 14 laar. Axel Het Centrum: Greep naar de mneht, 15,45 uur. 14 Jaar; Het Centrum: De stil le getuige. 20 uur. 18 Jaar. IJzcndijkc Hotzichtthealer: Salome en de koningin van Sheba. 17 en 20 uur. 14 J. Brcskens Casinobioscoop: Mannen achter prikkeldraad. 16 en 20 uur, 14 Jaar. Zierikzee Concertzaal- Pepe, 15 uur, a.l. Concertgebouw: Sappho, de venus van Lesbos. 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: De gele tomah- hawk. 14.30 uur, 14 Jaar: Roxy: Zedenpo litie contra blond. 16.30, 18.45 en 21 18 Jaar: Luxor: De zoon van Zorro, 14 uur, 14 Jnnr: Luxor: Cartouche, 16, 18.45 en 21 uur 14 Jaar. Films in Noord-Zeeland „PEPE", MET EEN KEUR VAN BEROEMDE STERREN Het beroemde liedje „Pepe" heeft regisseur Geroge Sidney geïnspi reerd tot een film met dezelfde ti tel. Hij heeft de zaken bepaald groots aangepakt. Een keur van beroemde sterren werkt mee, om er maar enkele te noemen: de ko miek Cantinflas, Maurice Cheva lier, Bing Crosby, Bobby Darin, Sammy Davis jr., Jimmy Durante, Zsa Zsa Gabor, Dan Dailey enz. Het is een monsterproduktie met uitstekend amusement. „Sappho, de Venus van Lesbos" voert ons terug in de oudheid. Een spannende geschiedenis met mooie vrouwen, strijd- wagenrennen en meer van dergelijke vermaken. In de hoofdrollen Kerwin Matthews en Tina Louise (Concertzaal- Zierikzee). In de bioscoop van hotel Bom in Haam stede „Alles de lucht in". De komiek Norman Wisdom zet hier de boel weer eens op stelten, dus een ouderwetse gooi- en smijtfilm. waarin Wisdom uit blinkt. In „De oGuden Leeuw" in Sint- Maartensdijk wordt weer een geducht robbertje gevochten in „De rode kaper kapitein". brouwershaven Uilvoering openbare Vindt u dat ook zo erg? Duizenden nemen het ons kwalijk dat dc VPRO onder geen enkel hoedje is té vangen. Maar er zijn meer dan 150.000 anderen die juist daarom abonné zijn op VRIJE GELUIDEN. Bovendien hebben nog talloze anderen sympathie voor het streven van dc VPRO naar mdér openheid en méér verdraagzaamheid in ons volksleven. Hoort u daar ook bij? Neem dan nu 'n abonnement op Vrije Geluiden... het radio-tv-blad van de VPRO. Doe het... dé VPRO heeft u nodig! De prijs is fl. 3.25 per kwartaal, ons adres: POSTBUS 11, HILVERSUM. ZUID-BEVELAND :oes Geslaagde wedstrijdavond van „Perlaboc" De personeelsvereniging van het Land bouwcentrum Zeeland „Perlaboc" te Goes, hield dezer dagen in de kantine voor haar leden en hun dames een wedstrijdavond. Naast een bridge-drive werden wedstrijden gespeeld in canas- tra, jokeren, schaken en dammen. De bridge-drive was voortreffelijk georga niseerd door de heer M. J. Noordhoek. Voor deze drive bestond flinke belang stelling en er werd enthousiast ge speeld. Als de drie beste paren kwamen uit de strijd: 1. de heren B. Mouris en J. Markusse, 2. de dames R. L. Odems en R. v. d. Valk, 3. de heren G. J. Kerk- voort en J. B. Meyer. Bij canasta was het winnende paar de heer en mevrouw Meulenberg. Bij jokeren wonnen de he ren A. v- d. Nouland en v. d. Nouland jr. Bij het schaken was de winnaar de heer J. van NieuwerLhuyze en dammen de heer P. A. Romijn. hansweert plaatselijke vrouwenvereniging „Komt allen te zamen" zongen. Mevrouw Oort las het evangelie naar Lucas 2 vers 1 tot 7. waarna mevrouw Wentsel decla meerde „Geen plaats in de herberg". Nadat mevrouw Brandenburg een ge dicht had voorgedragen vertelde mevr. J. v. d. Hamer-v. d. Weele een zelf geschreven kerstverhaal. De titel van dit verhaal was „Grootvader van het por tret". Het dameskoor liet verder nog enige liederen horen. Inmiddels had ook burgemeester A. H. Vermeulen zich on der de aanwezigen geschaard om nog een gedeelte van de kerstviering te kun nen meemaken. Na een kerstverhaal van mevrouw Clarisse zong het koor „Gloria in excelcis Deo" waarna allen als slot lied zongen „Dankt, dankt nu allen God". Namens de ouden van dagen sprak de heer N. Romijn een woord van dank. haamstede Kerstfeest herv. verenigingen Gezamenlijk en op sfeervolle wijze vit. den de leden van de mannenvereniging, het Nederlands hervormd kerkkoor en de Jonge Kerk groep Haamstede hun kerstfeest. De leiding van deze avond had de voorzitter van de Jonge Kerk, de wandelt, zal een groot Licht zien. De verdere avond werd doorgebracht met het 'zingen van kerstliederen; er werd gemediteerd en gedeclameerd. Het kerk koor zelf zong eveneens kerstliederen. De plaatselijke predikant, ds. L. Boer, vertelde het kerstverhaal. Ds. Boer, die ook het slótwoord sprak, zeide daarin, dat het gevaar steeds groter wordt, dat men door de uiterlijke feestelijkheden rond het kerstfeest, niet meer in staat is het Kind te zien. lagere school Voor een geheel gevulde bovenzaal van hotel „Jacob Cats" te Brouwershaven gaven de kinderen van de openbare la gere school hun Opgevoerd werd bedrijven „De Nachtegaal" naar een sprookje van Hans Andersen door Wil de Wingerd. De voorzitter van de ouder- commissie, de heer J. C. A. Koster, verwelkomde in het bijzonder wethou der L. M. Moermond. Onder regie van de heer H. G. de Vries, die het gehele stuk met de kinderen had ingestudeerd, werd het sprookje op goede wijze voor het voetlicht gebracht. Mede door de mooie decors, vervaardigd door de heer P. C. Malipaard en de verlichting ver zorgd door de heer A. J. Langedijk, kreeg het geheel een bijzonder effect, waarbij vooral de fraaie kostuums tot hun recht kwamen. In de pauze voerden zes leerlingen onder leiding van de heer A. J. Langedijk een aantal lichamelijke oefeningen uit. Een collecte voor „Open het Dorp" bracht 79,11 op. Aan het slot van de avond sprak de heer H. P. de Munck een woord van dank tot de kinderen en de onderwijzers. De heer Koster sprak eveneens een woord van dank, waarbij hij vooral betrok mevrouw De Munck, die vele jaren behulpzaam is bij het verkleden van de kinderen. Stijlvol kerstfeest van bejaardensoos De bejaarden van Brouwershaven heb ben woensdagmiddag het kerstfeest ge vierd in het jeugdgebouw. De presiden te, mevrouw Vermeulen, zwaaide in haar welkomstwoord lof toe aan de Bond van Plattelandsvrouwen, die de kerstversiering aanbracht. Mevrouw Wentsel las de liturgie, waarna een da meskoor, bestaande uit leden van de Ouderavond Dinsdagavond werd een ouderavond ge houden van de openbare lagere school te Hansweert, in het dorpshuis „Kaj Munk". De voorzitter van de oudercom missie de heer C. Slabbekoorn opende de bijeenkomst. Vervolgens brachten se cretaris C. Kraak en penningmeester J. Bosma hun jaarverslagen uit. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Kraak herkozen, terwijl in de plaats van de heer J. Baas, die niet herkiesbaar was, de heer J. Geluk werd gekozen. Na de pauze bracht mevrouw Verhage- Potter verslag uit van de schoolreisjes, die het afgelopen jaar zijn gehouden. De heer Boon, hoofd van de school, sprak hierna zijn dank uit aan allen die had den meegewerkt om de school, en voor al het gymnastieklokaal, te restaureren. In de rondvraag werd het punt van dc vakantiespreiding nog besproken. Daar na sloot de voorzitter de vergadering, waarna de ouders de gelegenheid kre gen het werk van de kinderen te bekij ken en met het onderwijzend personeel te spreken. KAPELLE Organist G. de Kok gaf geslaagd kerstconcert Het bijzonder slechte weer is waar schijnlijk de voornaamste oorzaak ge weest van het slechte bezoek aan het donderdagavond in de hervormde kerk in Kapelle gegeven kerstconcert door de organist de heer G. de Kok uit Goes., het vrij evangelisch kerkkoor uit Goes en het gemengd koor uit Rilland Bath, eveneens onder leiding van de heer De Kok. De heer De Kok opende het concert met het spelen van de openingsmars „Trum pet Volontary" van Jeremiah Clarke. Daarna was er samenzang en vervol gens speelde de heer De Kok op het or gel uit de kerstsuite no 1 van Jan Zwart „Er ruist langs de wolken" en „O hoe heerlijk", en de pastorale uit kerstsuite no 11 van Jan Zwart. Het koor uit Rilland zone eerst het „Ave Verum" van Mozart en daarna „du Hirte Israëls" van Bortnianskf, het Franse kerstliedje „Stil is de nacht". .Lichte nacht van de Zwaan" en „Oud Kerstliedje" van E. Wettig Weissen- born. Nadat er weer samenzang was geweest bracht het koor uit Goes verschillende nummers waaronder „Stille Nacht", „In 't nachtelijk duister en een twijgje groen en teder". Vervolgens speelde G. de Kok nog kerstliederen van Feike Asma, Jan Bonefaas, S. Landman en Jan Zwart, waarna dit goede kerst concert werd besloten met de samen zang van gezang 18. s-HEER-ARENDSKERKE Kerstmiddag voor bejaarden Donderdagmiddag kregen de bejaarden te 's-Heer-Arendskerke een kerstmid dag aangeboden in het jeugdgebouw „Trefpunt". De organisatie van deze middag berustte bij de hervormde man nenvereniging. Het geheel stond onder leiding van ds. Baars. De leden van de vrouwenvereniging zorgden voor ver snaperingen. Mevrouw Baars-Bor droeg tijdens deze middag een kerstverhaal voor. nieuwerkerk Kerstfeest herv. vrouwengroep In „Rehoboth" te Nieuwerkerk vierde de herv. vrouwengroep, samen met ve le genodigden haar kerstavond. De pre sidente mevr. Westerhof opende de bij eenkomst met de liturgie uit de „Fak kel" Ere zij God. Mevr. Stoutjesdijk- van den Berg las een mooi kerstverhaal. De avond werd verder gevuld met zang van enkele dames en samenzang. Voor de langdurige zieken waren mooie fruit- bakjes aangeschaft welkè door de leden werden bezorgd. stavenisse Lezing over gladiolenteelt Dezer dagen hield de Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembollencul tuur, afdeling „Stavenisse en Omstre ken", in hotel „Zeeland" te Stavenisse een lezing met filmvertoning. Voorzitter, de heer M. Neele jr. mocht naast een aantal belangstellenden ook de spre kers, de heren Glas en Van Nieuwkerk welkom heten. De heer Glas sprak over de toepassing van de moderne bemes ting in de gladiolenteelt. De voorzitter dankte de heer Glas voor zijn uiteenzet ting en gaf de aanwezigen gelegenheid tot het stellen van vragen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Daarna werd er pauze gehouden. Na de pauze werden door dhr. Glas de films: „Van zaad tot tomaat" en „Voedt de akker, de akker voedt" vertoond. Ook werd er een film van het bloemencorso, dat dit jaar te Lisse gehouden werd, vertoond. ZONDAG 23 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 ds. Leenmans, 3 ds. Kortleve Klundert, Poortvliet 10 leesd. 6 n.m. ds. v. Dijk, Scherpenisse 10 ds. Alblas 2.30 ds. v. Dijk, St. Annaland 10 en 6 kand. v. d. Bonk, Driebergen, Stavenisse 10 en 6 ds. Zwanenburg, St. Maartensdijk 9.30, 2 ds. v. d. Haar, Tholen 10 ds. v. Dijk. 3 ds. Alblas, St. Philipsland 9.30 ds. v. Donkersgoed, H.A., 2.30 ds. Leenmans. Gercf. Kerk. Oud Vossemeer 10 en 3 ds. Visser, Bovenhardinxveld, Poortvliet 10 leesd., 2.30 ds. v. Egmond, Tholen 10 ds. v. Egmond, 5 ds. v. d. Stoel. Geref. Geiu. Tholen 10, 2.30 en 6.30 leesd., St. Philipsland 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., Oud-Geref. Gem. St. Philipsland 9.30, 2.30 en 6 ds. Gebraad, Stavenisse 9.30, 2 en 6 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk. Oud Vossemeer 10, 14.30 en 18.30 leesd., Tholen 10 en 6.30 ds. v. Doorn. Geref. Gent. in Ned. Oud-Vossemeer 10, 14.30 en 18.30 leesd., ZONDAG 23 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 10 ds. Oost, Bruinisse 10 en 5 ds. v. d. Sluys, Burgh 10 ds. v. Liere, Dreischór 11 ds. Groencwegen. Eikerzee (Scharendijke) 10 ds. Duvekot, 7 ds. v. d. Ban interk.. Haamstede 10 ds. Boer. 7 interk. dienst, Kerkwerve 2.30 ds. Zonneveld, Nieuwer kerk 10 ds. Westerhof, Noordwelle 9.30 ds. Don, Noordgouwe 10 vic. Keiling, Ouwerkerk 10 dhr. Malipaard, Ooster- land 9.30 en 6 ds. Groenewegen, Rcnes- se 11 ds. Don, Serooskerke 10 ds. Zon neveld, Sirjansland 10 leesd., 6.30 ds. v. Vliet. Zierikzee: Nieuwe kerk 10 ds. Assendorp, Gasthuiskerk 10 ds. v. Vliet Revalidatie van een zieke buurt Verkeer s wenken" niet „gewichtig" genoeg voor uitstel steeds verder aftakelende havenkwartier is vrijdagavond voor de sterk uitgedun de raad vier leden ontbraken geen struikelblok geworden. Van verschillen- do kanten werden de voorgestelde maat regelen in de vorm van bijzondere rooi- lijnhesluiten en bestemmingsvoorschrif ten benaderd. De bezwaarschriften kwa men op de weegschaal van de discussie, maar geen van alle kregen zjj een zoda nige importantie aangemeten, dat de vaststelling van het plan er door wordt tegengehouden. De enige reserve „partiële herzieningen in de toekomst moeten mogelijk zyn" hief burge meester mr. F. Th. Dljckmeester op, door op dit punt een positieve toezeg ging te doen. Dc dames on heren raadsleden luidden zich op de hoogte gesteld van de be zwaren uit het kamp van de belangheb benden, zo hadden een blik laten glijden over de „verkeerswenken" van het drie manschap Schaap, Knaap, Klaasscn waarvan wij gisteren melding maakten maar een positief standpunt ten op zichte van het plan „tot revalidatie van een zieke buurt" was er niet door aan getast. „Er zullen wel kleine klappen vallen", zo veronderstelde de heer L. Th. Fen- nema (prot. chr.), „maar dan zijn er toch de schadevergoedingsregclen. Nieuwe gezichtspunten zijn er na de termyn van het ter visie leggen niet naar voren gekomen". Mevrouw J. P. van der Werve-Schouls (sprekend namens de P.v.d.A.-fractie) zag ook geen enkele aanleiding om de beslis sing uit te stellen. „Laten we nu voortborduren, anders begint de uit zichtloze procedure opnieuw. Het driemanschap was wel wat laat met zjjn suggestie". Overigens kwam mevrouw Van der Wer- vc nog met het idee, de raadsleden on der deskundige leiding ter plaatse voor te lichten, zodat men zich een meet reëel beeld kan vormen van de veran dering, dan via de kaarten van het sahenngsgebied mogelijk is. (H.D.), 7 ds. Zonneveld, Zonnemaire 10 ds. v. d. Ban. Gereformeerde Kerk: Brouwershaven jn 2.30 ds. Wentsel; Bruinisse 10 ds. Den Heeten, 5 ds. Huijser; Haamstede 10 ds. Boerma, 3 ds. Den Heeten; 7 uur interkerkelijke dienst; Nieuwerkerk 10 en 3 ds. Becker; Oosterland 1 Oen 2.3C ds. Van Kapel: Zierikzee 10 ds. Huij ser; 2.30 ds. Den Heeter. Geref. Gemeente: Bruinisse 10 en 4 leesd; Haamstede 10 en 3 leesdienst; Nieuwerkerk 10 en 3 leesdienst; Ooster land 10, 2.30 en 6 leesdienst; Zierikzee (St.-Domusstr.) 10. 2 en 6 leesdienst. Oud-Geref. Gemeente: Bruinisse 10 en 5 leesdienst; Oosterland 9.30, 2 en 6 lees dienst. Chr. Geref. Kerk: Kerkwerve 10 en 3 leesdienst; Zierikzee 10 en 6 ds. v. d. Klis; Haamstede 10 en 3 leesd; Nieu werkerk 10 leesdienst. Leger des Heils: Zierikzee 10 en 7.30 samenkomst. MAANDAG 24 DECEMBER Geref. Kerk: Haamstede 8.30 interk. dienst te Renesse. EERSTE KERSTDAG 25 DEC. Ned. Herv. Kerk. Oud Vossemeer 10 en 3, 's avonds kerstzangdienst ds. Leen mans. Poortvliet 10 en 6 ds. v. Dijk, Scherpenisse 10 en 2.30 ds. Alblas, St.- Annaland 10 en 6 kand. Vroegindeweij, Stavenisse 10 en 6 ds. Zwanenburg. St. Maartensdijk 9.30 en 2 ds. v. d. Haar, Tholen 10 en 3 kand. Gebraad, Yerseke, St.-Philipsland 9.30 ds. Donkersgoed, 2.30 ds. Broere, Dinteloord. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. Snel, Nieuwveen, Poortvliet 10 en 2.30 ds. v. Egmond, Tholen 10 en 5 ds. v. Egmond. Geref. Gent. Tholen 10 en 2.30 leesd., St. Philipsland 9.30, 2.30 en 6 leesd. Oud-Geref. Gem. St. Philipsland 9.30, 2.30 en 6 ds. Gebraad. Stavenisse 9.30 2 ds. Slager. Chr. Gereformeerde Kerk. Tholen 10 en 6.30 ds. v. Don, Oud-Vossemeer 10 en 14.30 leesd. Geref. Gent. in Ned. Oud-Vossemeer 10 en 14.30 leesdienst. EERSTE KERSTDAG 25 DEC. Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 10 ds. Oort. Bruinisse 10 ds. v. Itterzon, 5 zangd.. Burgh 10 ds. Don, Dreischór 10 dhr. Malipaard, Elkerzoe (Scharendij ke) 10 ds. v. d. Ban, Haamstede 10 en 7 ds. Boer, Kerkwerve 10 ds. Zonneveld, Nieuwerkerk 10 ds. Westerhof, Noord welle 11 ds. v. Liere. Noordgouwe 10 vic. Kelling, Ouwerkerk 11 ds. Groene wegen, Oosterland 9.30 ds. Groenewegen Renesse 9.30 ds. v. Liere, Serooskerke 2.30 ds. Zonneveld, Sirjansland 10 ds. v. Vliet. Zierikzee: Nieuwe kerk 10 kand. Bauman. Gasthuiskerk 10 ds. As sendorp, Zonnemaire 10 ds. Duvekot. Geref. Kerk: Brouwershaven 10 en 2 30 ds. Wentsel; Bruinisse 10.30 ds. Den Heeten, 5 kerstzangdienst; Haamstede 10 en 3 ds. Boerma; Nieuwerkerk 10 en 3 ds. Becker; Oosterland 9 ds. Den Hee ten; Zierikzee 10 en 5 ds. Tiemersma; Zonnemaire 10 en 2.30 ds. Huijser. Geref. Gemeente: Bruinisse 10 en 5 lees- Haamstede 10 en 3 leesdienst; Nieuwer kerk 10, 2.30 en 6 leesdienst; Oosterland 10, 2.30 en 6 leesdienst; Zierikzee (St. Domusstr.) 10 en 2 leesdienst. Oud-Gcref. Gem.: Bruinisse 10 en 5 leesdienst; Oosterland 9.30 en 2 lees dienst. Chr. Geref. Kerk: Kerkwerve 10 VEILING TERNEUZEV. Sla 14.60—15.90. Knolselderij 7—12. Andijvie II 38. Rode kool 15. Savooiekool 7—21. Witte kool 14. Breekpeen 10. Waspeen 18. Prei A II 2049. Spruiten geschoond 89—95, onge- schoond 57—76. Witlof A 91—92, A II 82, B 91—96, B H 65—91, afwijkend 48—72. Goud renet I 85 52. 80 52. 75 50, 70 48. 65 43, II 85 80 49. 75 48, 70 47. 65 42. II D 31, III grof 43, III fijn 35, kroet 23. Golden Delicious I 58, 75 72—74. 70 74, 65 69. 60 57—59, II 75 70 65, 65 60. 60 40. II D 35—36, grof 50, fijn 26, kroet 28. Jonathan I 80 3555, 75 55— 56. 70 53—57, 65 47. 60 18, II 80 26. 75 33, 70 II D 14—15, III grof 25. III fijn 12—13. kroet 1115. Coxs Oranje I 75 94, 70 93. 65 78. 60 57. 55 44. II 75 81, 70 83 65 70—80. 60 55, 55 25. II D 21, m grof 54, fijn 22, kroet 15. Aanvoer vismijn In de week van 915 december zijn aan de Vismijn te Breskens aangevoerd: 267.364 kg haring; 112 kg bot: 174 kg schar; 658 kg schol; 32 kg tong: 9 kg rog: 9 kg Kongeraal, 5932 kg kabeljauw; 15 kg tar bot; 2612 kg sardijn: 2 leg zalm; 18 558 kg wijting; 1745 kg exportgarnalen; 270.292 kg sardijn puf. Raad Middenschouwen Trottoirs in stratenplan Scharendijke afgeraden IN DE KERKTOREN van Kerkwerve 7.aF een elektrische luidinstallatie wor den gebouwd. Enkele weken geleden de begrafenis van prinses Wilhelmi- is weer gebleken, dat de huidige manier van klokluiden bijzonder onhan dig en vermoeiend is. In de begroting hebben b. en w. nog een kleine ruimte gevonden, waarin een bedrag van 1250 voor het benodigde krediet kan worden gepast. Vrijdagmiddag besloot de raad van Middenschouwen om een bestelling te plaatsen by „De Klok" in Aarle- Rixtel. Dat zal gebeuren vóór 1 janua ri aanstaande, de datum, waarop de prijzen met twintig procent omhoog gaan. Verschillende voorzieningen, die in het komende jaar getroffen moeten worden in de verschillende kernen, kwanten in deze laatste vergadering van 1962 aan de orde. Zo legde bur gemeester S. Francke opnieuw de kaarten van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" voor het straten plan in Scharendijke op tafel. By hun overwegingen over de verbete ringen in het wegdek zijn b. en w. op de vraag gestuit: moeten er in het dorp verhoogde trottoirs komen of niet? Een advies van de A.N.W.B. raadde dit af. aangezien deze trottoirs niet over hun volle lengte anderhalve meter breed kunnen worden. „Dan zijn ver hoogde trottoirs niet bruikbaar en het overige verkeer tot last." B. en w. wil den dit advies wel opvolgen en zij peil den vrijdagmiddag de mening van de raad. De heren konden zich hierin vol ledig vinden. Het advies is doorgezon den naar de Centrale Dienst. Deze zal ook bezien welk soort wegdek zal wor den gebruikt, een gesloten constructie of klinkers. Op enkele punten heeft de gemeente voor de uitvoering van het plan strookjes van voortuinen nodig. De ze zijn deels in eigendom bij particulie ren. B. en w. kregen machtiging om met de eigenaren in onderhandeling te treden. Het ziet ernaar uit, dat het stratenplan volgend voorjaar kan wor den aangepakt. dere opmerkingen hechtte de raad zijn goedkeuring aan een verordening op .jet gebruik van het gemeentelijk vereni gingsgebouw met inventaris te Kerk werve. Daarin hebben b. en w. de ta rieven vastgelegd, onderverdeeld in abonnementen, bijeenkomsten tijdens de winter- en zomermaanden. „We heb ben gezocht naar normen, die voor de gemeente een redelijke opbrengst geven en voor de clubs en verenigingen ac ceptabel zyn". zo lichtte burgemeester Francke dè verordening toe. Licht om te kleden De sportvereniging „W.I.K." te Kerk werve verzocht de raad om elektrische verlichting aan te brengen in het kleed lokaal op het gemeentelijk sportterrein. „Vooral in deze korte winterdagen komt het herhaaldelijk voor, dat de deelne mers aan wedstrijden na afloop in de duisternis naar hun kleren moeten zoe ken en zich ouder de lichtmast op het veld moeten omkleden". Het bestuur van de sportvereniging vond dit een weinig aanlokkelijke situa tie. Daarom besloot de raad op het ver zoek in te gaan. De aanleg exclusief een aantal materialen komt neer op een investering van 370. Zonder ver- de heer Westerink: Zierikzee 10 en 6 ds. M- v. d. Klis; Haamstede 10 en de heer Westerink; Nieuwerkerk 10 godsdienst oefening; 3 ds. v. d. Klis. TWEEDE KERSTDAG 26 DEC. Ned. Herv. Kerk. 18 kerstfeest zondags school, Poortvliet 6.30 kerstviering zon dagsschool. Scherpenisse 10 kand. Vroegindewij, 6.30 kerstviering zondags school, St. Annaland 10 ds. Gebraad. Stavenisse 1.30 kerstfeest zondagsschool St. Maartensdijk 9.30 ds. v. d. Haar, 6.30 kerstviering. Tholen 10 ds. Alblas, St. Philipsland 5 kerstviering. Geref. Kerk. Oud Vossemeer 10 kerst- declamatorium, Tholen 10 ds. Alblas. Geref. Gem. Tholen 10 ds. Suyker, St.- Philipsland 2 dhr. Verhoef. Oud-Geref. Gem. St. Philipsland 9.30 ds. Gebraad, Stavenisse 9.30 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk. Oud Vossemeer 10 ds. van Doorn, Tholen 10 leesd. Ned. Protestantenbond. Tholen 10.30 ds. J. v. d. Boek. Vlissingen. Geref. Gein. in Ned. Ooud Vossemeer 10 leesd. WOENSDAG Gereformeerde Kerk: Brouwershaven 2.30 ds. Wensel- Chr- Geref. Kerk: Kerkwerve 10 de heer Westerink; Zierikzee 10 ds. v. d. Klis. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Zierikzee: dokter C. M. van Hoorn, Haven- pai'k.35, tel. 2080; Brouwershaven, Noordgou we en Dreischór: dokter jhr. H. Backer, Noordgouwe. tel. 01112480; Oosterland en Bruinisse- dokter J. W. de Putter. Ooster land. tel. 01114—280. Tholen, Poortvliet, Sint- Philipsland, Nieuw- en Oud-Vossemeer. dok ter H. Menger. Sint-Philipsland. tel. 01677 500 en dokter P. J. Duinker, Hoogstraat 48. Tholen, tel. 01660500; Stavenisse, Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland: dokter H. Zoeteman, Stavenisse, tel. 01663400. DIERENARTSEN Voor Schouwen-Duiveland: dokter W. A. M. Kalkman, Renesse, tel. 01116—310. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 21 december. Fruit: Peren: Gieser Witdeman 50-60 49—50, in grof 38. St. Remy 65-70 26. H D 25—26. UI fijn 20—21, in grof 27. Ap pelen: Goudrenet 75-85 4770. 70-75 4868. 65-70 44—51. II D 38, UI fijn 23—38. Hl grof 41—51. Jonathan 75-80 31, 70-75 22—25. 65-70 17—20, 60-65 17—40. II D 9—10, III fijn 9—11, III grof 11—23. 'Golden Delicious 80-op 77, 70-80 67—73, 65-70 62—64, 60-65 53—65, II D 13—15, III fijn 27, III grof 27. Groenten: Glas veldsla 64—1.01. Sla 4—46. Witlof 1,08—1.19. Rode kool 11—24. Selderij 67—95. Glasandij- 37—83. Andijvie 23. Spruiten geschoond 34—1.04, ongeschoond 1866. Kroten 20. Prei 39 50. Savooiekool A II W K. 18.50. Wijnpeen 810. Waspeen 13—33. Knolselderij 523. Uien 1720. Ramenas 1719. Witlof 710. Bloemkool 6 per kist 4778. 8 per kist 4447, 10 per kist 30. Boerenkool 10. Savooiekool A 11 24. VEILING STAVENISSE. Uien middel 27.5027.54, bonken 25. drielin gen 33.50, Pickles 37.90. Aanvoer 62 ton. VEILING BERGF.N OP ZOOM. 21 december. Andijvie 2662. Sla 5—16. Spi nazie 4245. Waspeen 1037. Prei 1140. Sa vooiekool 721. Rode kool 1322. Witte kool -11. Spruiten 20—1.61. Witlof 43—1.10. Kro- i 13. Boerenkool 15.21. Golden Delicious 2454. Jonathan 2042. Goudrenet 3650. Cox Oranje 23—72. Present van Ermgaard 11 VEÏLINGSVERENIGING „ZUID-BEVELAND", GOES Groenten. Knolselderij H 811 per stuk: Selderij 1015 per bos. Knolselderij I 22—28. Selderij 2540, Uien stek 1—6, Spruiten AI 59—65, AH 44—58, BI 45—57. BH 26—14. afw. 16—36, Witlof AI 1,25, AH 1,21. BI 1.23, BII 1,25, afw. 62—70, Prei AI 46—53, All 49, afw. 19. Andijvie I 80—82, U 64—75. Groene sav. kool BI 11—18, afw. 7—8, Rode kool BI 18— 21, Wite kool I 15—16, H 8—9. Boerenkool I 14—16, Veldsla H 21—35, Peen BI 7, Aardap pelen H 9. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgamalen 1983 kg 2.81—3.29: schar 44 bot 42 kg: wijting 31 kg: sprot 68 kg: ongesorteerde vis 83 kg. Met algemene stemmen werd om over te gaan tot de instelling van het administratieve instituut wo ningbedrijf voor de exploitatie van de 83 woningwetwoningen, die in de ver schillende kernen zijn gebouwd. Het gaat hier om een gangbare zelfstandi ge administratieve maatregel, die een beter overzicht geeft van het gemeente lijk woningbezit dan het secretarie- register en het grootboek van de ont vanger kunnen doen. Nagekomen advertenties RECTIFICATIE. Heden nam de Here tot Zich na een gedul dig gedragen lijden in de volle overtuiging des geloofs mijn innig geliefde man, DIRK WILLEM NICOLAI, op de jeugdige leeftijd van 26 jaar. C. Nicolaï- van Soest Rouwdienst op maan dag 24 december a.s. om 14.15 uur in het hervormd kerkcentrum te Oostburg. Vertrek van het hervormd kerkcentrum om 3 uur. Heden overleed, na een langdurige ziekte mijn lieve en zorgzame man, vader, groot- en over grootvader, broeder, zwager en oom, de heer ENGEL WITTE, op de leeftijd van 71 jaar. C. Witte-Bruijnzeel. C. C. de Jonge. Corrie de Jonge. C. C. van den Berg- de Jonge. J. J. van den Berg. Ellen. C. Dek (huisgenote). Kruiningen, 21 december 1962. Snellemarkt 10. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 24 december a s. des namiddags te 13 uur op de algemene begraafplaats te Krui ningen. Heden overleed, tot on: ze diepe droefheid, iri het ziekenhuis te Mid delburg, in haar Here en Heiland, onze zeer geliefde zuster, be huwdzuster, tante en nicht TANNETJE COPPOOLSE- LOUWERSE, wed. van K. Coppoolse Kzn., in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, Corn. Louwerse Joh.zn. Jannetje Louwerse Joh.d. Serooskerke, 21 december 1962. Noordweg 70. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 24 december om 12.00 uur. BESPREKING VEERSE PARKEERPROBLEEM In het verslag van de gemeenteraad van Veere is een storend foutje geslopen. B. en w. zullen, om een goede oplossing te vinden voor het parkeren op de rijbanen van de Markt geen bespreking houden met de firma Caljouw, maar met de fir ma Poppe. Kerstavond van mannenvereniging Onder leiding van de heer I. J- de Groo- te hield de hervormde mannenvereniging te Kapelle haar kerstavond. Ook dc vrouwen waren hierbij aanwezig. Eerst werd de kerstliturgie van het C.J.V. ge volgd, waarbij veel samenzang, decla matie en schriftlezing aan de orde kwam. Na de pauze was er een ont spanningsprogramma, dat werd geleid door de heren Jos de Jager en L. van Wel. Algemene kennisgeving. Heden nam de Here tot Zich, na een kortston dige ziekte, mijn lieve zorgzame mar. MARINES VAN DEN BERGEN, in de ouderdom van 86 jaar. E. M. van den Bergen- Drury. Vlissingen, 21 december 1962. Scheldestraat 62. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 24 dec. a.s- Vertrek Scheldestraat 62, des nam. 2 uur. Heden ging van ons heen in de hope des eeuwigen levens, onze lieve zwager en oom MARINES VAN DEN BERGEN, in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam,. M. Labrujère. Vlissingen, 21 december 1962. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader MAARTEN KALLEMKIN, op de leeftijd van 89 jaar. Namens de familie, N. Kallemein- van der Vliet. Wolphaartsdijk, 21 december 1962. De begrafenis zal plaatsvinden D.V- 24 december a.s. des na middags 3 uur vanuit „Zorgvliet" (Nazareth). Zondagsdienst Taxi's Middelbars BLANKER, telef. 2865 T.C. WALCHEREN, teL 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 29