Stukadoor verkocht nog niet afbetaalde auto's pTCJARDI DEKKER'S DRANKEN AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN KERKDIENSTEN MARKTBERICHTEN „R0CC0 EN ZIJN BROERSEEN GOEDE FILM VAN VISCONTI zaterdag 22 december 1962 Wissel Zeeuws-Vlsanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COU RANT Politierechter Middelburg A fbetalingsschuld bedroeg 4000,- „Verdachte maakt niet de indruk, dat hy enig idee heeft van zijn fout", merk te officier J. L. Andreae donderdagmid dag op over de stucadoor A. L. uit Zie- rikzee. „Bij een schuld van 4000, aan afbetalingen koopt hij rustig een televisie-toestel, natuurlijk ook op afbetaling". Het feit, waarvoor verdach te terecht stond, was verkoop van twee bestelauto's, die hij nog niet had be taald. Met veel ingewikkelde verhalen trachtte hij zich er voor de politierech ter uit te praten, maar mr. B. S. Sieper- da, noemde het „een kwestie van veel fantasie". Hij vonniste een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 6 maanden met een proeftijd van 3 jaar, onder toe- zichtsteling van het Leger des Heils met de bijzondere voorwaarde, dat ver dachte zyn schuld binuen de proeftijd zou hebben afbetaald. Verdacht van diefstal en heling ver schenen voor de politierechter vader en zoon P. H. en L. F. H. uit Hulst. De zoon had vele diefstallen gepleegd, on der meer van grammofoonplaten, wek kers, elektrische scheerapparaten en si garen. De vader nam de dingen in ont vangst en verkocht onder meer een scheerapparaat aan zijn buurman. „U als vader heeft in de hand ge werkt dat de jongen ging stelen", meende de officier „als uw zoon in de gevangenis moet, kunt U het zich aantrekken". Mr. Andreae vor derde een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 3 maanden voor de zoon. Van de vader eiste hij een geldboete van 100, De politierechter miniseerde de gevan genisstraf van de zoon tot 3 maanden, waarvan 2 weken onvoorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toe- zichtstelling van een reclasseringsver- eniging. De vader legde hij een boete van 75 op. Ook vader G. J. B. uit St.-Jansteen had gestolen goed van zijn zoon aangeno men, als verjaardagscadeau. „U had moeten weten, dat de wekker nooit door uw zoon betaald had kunnen worden" zei de officier, die een boete van ƒ75 eiste. Het vonnis luidde 50. Een geldboete van 60 kreeg de land arbeider A. M. de R. uit Dreischor voor het zich wederrechtelijk toe-eigenen van een zak kunstmest, die later doorver kocht. Dubieus „By het oprapen van een doosje luci fers, raakte mijn hand de greep van de kas. Er ging meteen een alarmschei over" zo verklaarde de van diefstal ver dachte W. J. A. S. Uit Oudenbosch. „Ik had helemaal niet de bedoeling geld weg te nemen, had zelf genoeg op zak. Ge zien de dubia: heeft verdachte aan de kas gezeten om te stelen, om te wis selen of per ongeluk? meende de of ficier evenals de politierechter verdach te te moeten vrijspreken. Voor het besturen van een auto onder invloed van alcohol, kreeg de handelaar (Advertentie) FEESTKLANKEN VLISSINGEN NIEUWENDIJK'51; TELEFOON'4266 VANDAAG Middelburg City: jeugdvoorstellingen P.Z. Z-, 11. 14. 16 uur; City: De Overval. 20 uur. a.l.: Electro: Follow that dream, 19. 21.15 uur. a.l.: Van Bcnthem en Jutting: expositie De Lussanet, 9—18 uur: De vier Windekes: expositie ceramiek, etsen en gravures; De Vergenoeging; dansavond The Blue Jeans, 8 uur. De Schakel: in stuif hervormde jeugdraad: advents- avond met film „Dal van de Vrede", 20 uur. Vlissingen Alhambra: De overval, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Luxor: De blikken ridder, 19 en 21 uur, a.l.: Muziekschool: afscheid P. de Rooij. 10 uur. Goes Grand: „Cape Fear": 19 en 21 uur. 18 Jaar; Veilinghal: Volkskers tzang- avond. 19.30 uur: Korenbeurs: Jaarverga dering provinciale bond „Wit-Gele Kruis". 10 uur. Terneuzen Luxor: The ladies man. 20 uur, a.l.: Concertgebouw: De piraten van Tor- tuga. 20 uur. 14 jaar. Sas van Gent Olymplatheater: Nachtclub „De Groene Spin". 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Hercules contra de vampiers, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Ik zal mij wreken op uw dochter, 20 uur. 14 Jaar. Axel Het Centrum: Greep naar de macht, 18.30 uur. 14 Jaar. lJzcndtjke Hoïziehitheater: Salomé en de koningin van Sheba. 20 uur, 14 Jaar. Brcskcns Casinobioscoop: De man uii Mi chigan, 20 uur, 14 Jaar. Zlcrlkzee Concertzaul: Sappho, de venus van Lesbos. 20 uur, 14 Janr. Haamstede Hotel Bom: Alles de lucht ln, 20 uur. a.l. Sint-Maartensdijk De Gouden Leeuw: De rode kaperkapitein, 19.30 uur, 14 Jaar. Stavenlsso Dorpshuis: Toneelavond L.J.G., 19.15 uur. Bergen op Zoom Roxy: Zedenpolitie con tra blond. 18.45 en 21 uur. 18 Jaar. Lu xor: Cartouche, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. MORGEN Middelburg City: Do Overval. 14.30 en 20 uur. a.l.: Electro: Follow that dream, 15.30 en 19.30 uur. a.l. Viisslngcn Alhambra: De overval. 15, 19 en 21 uur. 14 Jaar: Luxor: De blikken ridder. 15. 19 en 21 uur, a.l.; Concertge bouw: Feestavond Belgisch Loodswezen, 20 uur. Goes Grand: Dwars door de hel, 15 uur, 14 Janr: „Cape Fear", 19 en 21 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor: De piraten van Tortu- ga, 14 uur. 14 Jaar: Luxor: Jerry als huisknecht, 16.30 en 20 uur. a.l.: Concert gebouw: De piraten van Tortuga. 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympinlhentcr: Fracnsse, 14.30 uur, a.l.: Olympinthentcr: Roeco en zijn broers, 17 en 20 uur. 18 Jaar. Oostburg Ledeltheater: State fair, 14 uur. a.l.: Ledeltheater: Hercules contra do vampiers, 16.30 en 20 uur. 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Charlie Chaplin's festival, 15 uur, a.l.: Bioscoopgebouw: Ik zal mij wreken op uw dochter, 17.15 en 20 uur. 14 laar. Axel liet Centrum: Greep naar de macht, 15.45 uur, 14 Jaaè; Met Centrum: De stil le getuige. 20 uur. 18 Janr. IJzemlijke Hofzichtthentort Salomé en de koningin van Sheba, 17 en 20 uur, 14 J. Breskens Casinobioscoop: Mannen achter prikkeldraad. 16 en 20 uur, 14 Jaar. Zierlkzec Concertzaal- Pepe, 15 uur. a.l. Concertgebouw: Sappho, de venus van Lesbos. 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: De gele tomah- hawk, 14.30 uur, 14 Jaar: Roxy: Zedenpo litie contra blond, 16.30, 18.45 en 21 uur. 13 Jaar; Luxor: De zoon van Zorro. 14 uur. 14 jaar; Luxor: Cartouche, 16, 18.45 en 21 uur 14 Jaar. 200, ontzegging >or 6 maanden en voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met de proeftijd van 3 jaar. „U kunt beter helemaal niet drin ken, want aan ééntje heeft U nooit genoeg" meende de politierechter, die tevens onder toezichtstelling van het consultatiebureau voor alcoholisme vergde. De fabrieksarbeider A. K. uit Koewacht was in kennelijke staat van dronken schap op zijn brommer aangetroffen. Het kwam hem te staan op ƒ75 en een voorwaardelijke straf van 4 weken met de proeftijd van 3 jaar. De officier had een iets hogere geldboete ƒ100 geëist. Een vreemde verklaring gaf de Belg L. uit Hulst voor het feit dat hij met zijn fiets in de sloot was terechtge komen. „De fiets gleed opeens weg en ik daarna ook, er achteraan". „U tuimelde mét uw fiets tegelijkertijd in de sloot, omdat U teveel gedron ken had" meende de officier. Con form de eis werd verdachte veroor deeld tot 30 en een voorwaardelijke straf van één week met een proeftijd van 2 jaar. De tenlastelegging tegen de vishandelaar W. K. S. uit Zierikzee luidde het weder rechtelijk binnendringen in de woning van zijn gescheiden vrouw. De officier vorderde hiervoor ƒ75, de politierechter legde een boete van ƒ25 op. Een ruzie tussen twee fabrieksarbeid sters eindigde in een vechtpartij. Mejuf frouw J. H. J. uit Sas van Gent trok haar tegenstandsters daarbij hardhan dig aan het haar, hetgeen haar op 25 kwam te staan. (Advertentie) Vindt u dat ook zo erg? Duizenden nemen het ons kwalijk dat de VPRO onder geen enkel hoedje is té vangen. Maar er zijn meer dan 150.000 anderen die juist daarom abonné zijn op VRIJE GELUIDEN. Bovendien hebben nog talloze anderen sympathie voor het streven van de VPRO naar mcér openheid en méér verdraagzaamheid in nni volksleven. Hoort u daar ook bij? Neem dan nu 'n abonnement op Vrije Geluiden... het radio-tv-blad van de VPRO. Doe het... dé VPRO heeft n nodig! De prijs is 1. 3.25 per kwartaal, AXEL Ledenvergadering P.v.d.A. Dezer dagen hield de afdeling Axel van de Partij van de Arbeid een ledenverga dering in de bovenzaal van „Het Cen trum". De secretaris de heer K. Hame link bracht het jaarverslag uit, evenals de penningmeester, de heer J. Dronkers. De verslagen werden goedgekeurd en voorzitter C. van Bendegem dankte de ze functionarissen. Tot nieuw bestuurs lid werd gekozen mevrouw P. Maas- Dieleman. Hierna werd de laatste be grotingsbehandeling besproken en met name de gehouden algemene beschou wingen van het G.P.V., van de API. en de C.H.U. Kerstzang In de kerstnacht zullen er van de toren der hervormde kerk te Axel door mid del van een geluidsinstallatie kerstliede ren ten gehore worden gebracht. Indien de weersomstandigheden gunstig zijn, kan deze zang in de gehele kom der ge meente worden gehoord. Op de markt te Axel en aan de verschillende invals wegen zijn grote kerstbomen opgesteld. Ze zijn elektrisch verlicht. Kerstavond „Zorgvliet" In het Axelse bejaardentehuis „Zorg vliet" werd donderdag onder auspiciën van de afdeling Axel van de Bond var Plattelandsvrouwen een kerstavond ge houden. Mevrouw Visser las het kerst evangelie. Mevrouw R. Sanderse-Jacobs verzorgde de declamatie. Het zangkoor van de afdeling luisterde de avond op met het zingen van kerstliederen. Ds. P. J. Pennings sloot de bijeenkomst. Burgerlijke stand TERNEUZEN Bevallen: F. <le LegeDrabbe. d.: M. Ruben Dieleman, d.: H. W. de Ridder—Michielsen. z. te Hoek; G. van Heuvelen—van Buuren. d.: P. ScTioonakkerDieleman. d.: T. de RoeckFermont te Overslag, z.: V. J. Wal- houtRomeijn, z.; J. Hoogendoornvan den Andel, d. wonende te Hardinxveld-Giessen- dam; M. S. J. Kwint—Wieland. z.; A. J. Eek- Ars, z.; M. E. VerburgLnuret, z.; S. J. A. Helens van Laere, z.; M. M. Dieleman —Jansen: S. T. van de Sandevan de Woes- tijne, z.; E. C. Snrneel—Blomme, d. Getrouwd: C. Maas, 25 j. te Hoek met C. C, Loof. 24 J.; L. F. van den Berg, 24 J. en E. A. Ollebek. 21 J,; J- A. Micliael te Axel. 23 J. W. G. van Doorn. 19 j.: A I. van de Vel de, 32 J. te Philippine en F. L. E. van Hulle, 21 J.: H. Schou. 22 J. uit Tilburg en B. Hoek water. 19 J. Overleden: J. E. Meertens, 71 J. wed. van A. J Deij: A. J. Lensen. 79 J. e.v. E. Wisse uit Zanmslag; L. A. de Jonge, 59 J. e.v. A. C. Veerman: A. van Aken, 54 j. wed. van L. W. van Luik; G. Coppieters, 57 J. e.v. A. M. E. Vermeire te Koewacht: G. Riemens 75 J. e.v. P. Verstraten. ZUID-BEVELAND Geslaagde wedstrijdavond van „Perlaboc" De personeelsvereniging van het Land bouwcentrum Zeeland „Perlaboc" te Goes, hield dezer dagen in de kantine voor haar leden en hun dames een wedstrijdavond. Naast een bridge-drive werden wedstrijden gespeeld in canas- tra, jokeren, schaken en dammen. De bridge-drive was voortreffelijk georga niseerd door de heer M. J. Noordhoek. Voor deze drive bestond flinke belang stelling en er werd enthousiast ge speeld. Als de drie beste paren kwamen uit de strijd: 1. de heren B. Mouris en J. Markusse. 2. de dames R. L. Odems en R. v. d. Valk. 3. de heren G. J. Kerk- voort en J. B. Meyer. Bij canasta was het winnende paar de heer'en mevrouw Meulenberg. Bij jokeren wonnen de he ren A. v. d. Nouland en v. d. Nouland Ir. Bij het schaken was de winnaar de heer J. van Nieuwenhuyze en dammen de heer P. A. Romijn. HANSWEERT Ouderavond Dinsdagavond werd een ouderavond ge houden van de openbare lagere school te Hansweert, in het dorpshuis „Kaj Munk". De voorzitter van de oudercom missie de heer C. Slabbekoorn opende de bijeenkomst. Vervolgens brachten se cretaris C. Kraak en penningmeester J. Bosma hun jaarverslagen uit. By de bestuursverkiezing werd de heer C. Kraalt herkozen, terwijl in do plaats van de heer J. Baas, die niet herkiesbaar was, de heer J. Geluk werd gekozen. Na de pauze bracht mevrouw Verhage- Potter verslag uit van de schoolreisjes, die het afgelopen jaar zijn gehouden. De heer Boon, hoofd van de school, sprak hierna zijn dank uit aan allen die had den meegewerkt om de school, en voor al het gymnastieklokaal, te restaureren. In de rondvraag werd het punt van de vakantiespreiding nog besproken. Daar na sloot de voorzitter dc vergadering, waarna de ouders de gelegenheid kre- ;en het werk van de kinderen te beky- :cn en mot het onderwijzend personeel te spreken. CADZAND Bejaarden bijeen De bejaardensociëteit te Cadzand kwam donderdagmiddag weer bijeen in het verenigingsgebouw ,,'t Zwin", waar de gebroeders Boomsma uit Middelharnis een zeer boeiende lezing hielden over hun reis naar het Heilige Land en kleu rendia's over deze reis vertoonden. Deze lezing viel bij de talrijke aanwezigen zeer in de smaak. GROEDE Trekkerwedstrijd In Groede is dezer dagen een trekker- behendigheïdswedstrijd gehouden, die als streekgebeurtenis bedoeld was als selectiewedstrijd voor het nog te houden provinciaal kampioenschap. Ondanks de slechte weersgesteldheid mag de wed strijd toch als geslaagd aangemerkt worden. De heer I. de Bruyne uit Cadzand, die als kringvoorzitter van de Z.L.M. in West Zeeuwsch-Vlaanderen uitgenodigd was de uitslag bekend te maken en de prijzen uit te reiken, zei zeer enthousi ast te zijn over het houden van dergelij ke wedstrijden. Hij zei het zeer belang rijk te vinden, dat men als chauffeur van een tractor in de tegenwoordige tyd zijn voertuig zo goed mogelijk kan be heersen en daarmede alle mogelijke werkzaamheden kan verrichten. De heer 'De Bruijne sprak dan ook de hoop uit, dat de belangstelling voor deze wed strijden in de toekomst nog mag toene men. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: le prijs: de heer B, v, d. Slikke, 75 strafpunten; 2c prijs: de heer J. de Regt, 150 strafpunten; 3e prijs: de heer W. Verplanke, 169 strafpunten. De drie genoemde winnaars zullen in januari a.s. de streek vertegenwoordigen bij het provinciaal kampioenschap. WALCHEREN MIDDELBURG Afscheidsreceptie van J. de Ruyter bij rijkswaterstaat Vrijdagmiddag heeft de heer J. de Ruij- ter, administratief hoofdambtenaar var de rijkswaterstaat en bureelchef op het directiebureau te Middelburg officcel afscheid genomen van personeel en be langstellenden. De heer De Rnyter, die reeds 42 jaar bij de rijkswaterstaat werkzaam is, zal met ingang van 1 ja nuari 1963 de dienst verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd. Op een bijeenkomst voor het personeel in het gebouw van de directie Zeeland hebben' vertegenwoordigers van ver schillende arrondissementen het woord gevoerd. Namens de directie sprak de hoofdingenieur-directeur, ir. J. Zuur deeg, die enkele punten uit de lange loopbaan van de heer De Ruyter aan haalde en hem tenslotte een geschenk overhandigde: een staande schemerlamp. Mevrouw De Ruyter kreeg een groot bloemstuk. Ir. J. F. Sprenger, arron- dissements-ingenieur te Goes voerde het woord namens de arrondissements-inge- nieurs in het district Zeeland- Hij me moreerde onder meer dat zijn eerste contact met de heer De Ruyter dateer de uit de rampdagen. Evenals de heer L. H. Nelissen, bureelchef van het ar rondissement Terneuzen, dankte hij de scheidende hoofdambtenaar voor het prettige contact. In een kort dankwoord toonde de heer De Ruyter zich erken telijk voor de bewezen belangstelling en hartelijkheid. Ook tijdens een receptie kreeg de heer De Ruyter vele waarde rende woorden van collega's, vrienden en relaties in ontvangst te nemen. Kerstwijding chr. kweekschool Leerlingen uit alle klassen van de Christelijke Kweekschool voor Zeeland hebben donderdagavond in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg een kerst wijding verzorgd. De avond, die veel be langstelling trok, opende met samen zang van gezang 182. Een bijzonder eenstemmig en zuiver koor onder lei ding van de heer J. Rijn bracht ver scheidene liederen en gezangen ten ge hore. zoals „Midden in de winternacht", Cantate Domino van Dietrich Buxte- kude en het gezang 237:3. Het hoogtepunt van de avond vormde evenwel het kerstdeclamatorium „Dit wonderbaarlijke kind" van C. Rijnsdorp. uitstekend voorgedragen door enkele jongens en meisjes van de kweekschool. Ook het avondgebed werd gezegd door een van de leerlingen. Met de samen zang van „Lof zij den Heer" is de stem mige kerstwijding Cantate Domino be sloten. Kerstnachtdienst hervormde gemeente De hervormde gemeente van Middel burg houdt maandagavond om 11 uur zowel in de Nieuwe Kerk als in de Koorkerk een kerstnachtdienst. In bei de diensten zal een koor medewerking verlenen. Training herv. ambtsdragers De hervormde gemeente houdt op de donderdagen 24 januari, 14 februari en 14 maart in het Kerkcentrum aan het Koorkerkhof in Middelburg trainings avonden voor alle ambtsdragers en asp. ambtsdragers van de gemeente. SEROOSKERKE (W.) Kerstbijeenkomst N.C.V.B. Woensdagavond hield de N.C.V.B. te Se- rooskerke (W.) in het verenigingsge bouw haar kerstbijeenkomst onder lei ding van de presidente, mevrouw De Dreu-Thorenaar, die ook de meditatie uitsprak. De kerstliturgie werd ver zorgd door mevrouw I. Kodde-Meijers en mevrouw J. Jobse-de Visser, terwijl de samenzang werd begeleid door me vrouw Reynierse. Verder was er eer kerstgedicht door mevrouw C. Muize- laar-Dingemanse en een kerstverhaal door mevr. Den Herder-Remijnse. Een koortje samengesteld uit de leden zong met orgelbegeleiding van mevrouw Lan- gebeke-de Nood toepasselijke liederen. ZONDAG 23 DECEMBER Ned. Herv. Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Blom; Axel 10 ds. Pennings, 19.30 kerst wijding; Biervliet 10 ds. Evenhuis H.A.; Breskens 10 ds. Spaans; Cadzand 10 ds. Luuring; Groede 10 ds. Doornink; Hoek 10 en 2.30 ds. Van Meeuwen; Hoofdplaat 10 de heer Begeer; Honte- nisse 10 de heer Begeer; 9.30 ds. Grams berger; Hulst 10 ds. Timmers; Nieuw- vliet 10 wika Wasterval; Oostburg 10 ds. Van Dalen H.D.; Philippine 11 ds. Stern Retranchement 10 de heer Gunst; Sas van Gent 9.30 ds. Stern; Schoondijke 10 ds. Brinkman; Sluis 9.30 ds. Balk; Sluis kil 9.30 en 11 ds. Sipriaan; St.-Anna ter Muiden 1 ds. Balk; St.-Kruis 9 ds. Blom; Terneuzen Noordstraat 10 ds. Becht; De Schakel 9.30 ds. Poelman; Water landkerkje 10 ds. Bergsma; IJzendijke 10 ds. Scholten; Zaamslag 10 ds. v. d. Vlugt; Zuidzande 10 ds. Eijgendaal. Geref. Kerk: Aardenburg 10 en 3 ds. De Vries; Axel 10 ds. Van Leeuwen. 3 ds. Verbeek; Breskens 10 en 3 ds. Goslinga; Hoek 10 ds. Verbeek, 2.30 ds. Van Leeuwen: Oostburg 10 en 2.30 ds. Van Mechelen; Terneuzen 10 en 3 ds. Van Hattem; Schoondtjke 9 30 en 2.30 ds. Hendriks; Zaamslag 10 en 3 ds. Den Boer; Zoutespui 10 cn 3 ds. Van Ewyler. Geref. Gem.: Axel 10 cn 3 leesd.; Oost burg 10 cn 3 leesd.; Terneuzen 10 en 3 leesd. Oud-Geref. Gom.: Oostburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Gruiter. Vrye Evang. Gem.: Breskens 10 ds. Pr aas; Cadzand 9 ds. Van der Molen; Nieuwvliet 2.30 ds. Praas; Retranche ment 7 ds. Van der Molen. Evang. Luth. Kerk: Groede 9.30 ds. Ha mel H.A. Verg. der Gelovigen: Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Geref. (Vrügem.): Axel 10 en 2.30 ds. Kuiper; Hoek 10 en 2.30 ds. Ohmann Terneuzen 10 ds. Smit. 3 ds. v. d. Jagt; Zaamslag 9.30 cn 2.30 ds. Krytenburg; Zoutspui 10 en 2.30 ds. Van der Jagt; Oostburg, Rehoboth 10 en 2.30. Chr. Geef. Kerk: Zaamslag 9.30 en 2.30 leesdienst. Volle Evang. Stichting Filadelfia: (Re hoboth) 7.30 ds. De Vries. MAANDAG 24 DECEMBER Ned. Herv. Kerk: Aardenbuvg 22.30 ds. Blom; Breskens 20 kerstzangdienst; Cadzand 21 ds. v. d. Molen en ds. Luu ring; Groede 21.30 kerstnachtdienst; Hoofdplaat 21 kerslnachtdienst; Oost burg 23 kerstnachtdienst; Retranche ment 19.30 Adventswyding; Sas van Gent 19.30 kerstavond (geen dienst); Terneuzen, Noordstraat 23 ds. Scholten; IJzendijke 23 kerstnachtdienst; Zaam slag 19 interk. kerstwijding in Ned. herv. kerk; Zuidzande 19.30 zangdienst. EERSTE KERSTDAG Ned. Herv. Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Blom. 4 kerstfeest zondagsschool; Axel 10 vic. Den Blaauwen, 2.30 ds. Pennings; Biervliet 10 ds. Evenhuis; Breskens 10 ds. Spaans; Cadzand 10 ds. Luuring. 5 kerstviering zondagsschool; Driewegen 19 ds. Poelman; Groede 10 ds. Doornick; Hoek 10 en 2.30 ds. Van Meeuwen; Hoofdplaat 10 eerw. heer Begeer; Hon- tcnissc 9.30 ds. Gramsbergen; Hulst 10 ds. Timmers; Nieuwvliet 10 ds. Brezet; Oostburg 10 ds. Evenhuis; Philippine 2.30 ds Stern; Retranchement 10 de heer De Vries; Sas van Gent 9.30 ds. Stern; Schoondijke 10 ds. Brinkman, 5 zond- dagsschool; Sluis 9.30 ds. Balk; Sluiskil 9.30 en 11 ds. Cupedo; St.-Anna ter Mui den 11 ds. Balk; St.-Kruis 9 ds. Blom, 6 kerstfeest; Terneuzen. Noordstraat 10 ds. Poelman, 3 ds. Scholten; Dé Schakel 9.30 ds. v. d. Vlugt* Waterlandkerkje 10 Bergsma; IJzendijke 10 ds. Van Evert, 5 kerstfeest; Zaamslag 10 ds. Becht, 2.30 ds. Gramsbergen; Zuidzande 10 ds. Eijgendaal, 4.30 kerstfeestviering. Geref. Kerk: Aardenburg 10 en 3 ds. De Vries: Axel 10 en 2.30 ds. Van Leeu wen; Breskens 9 ds. Van Mechelen, 4 kand. Brinkman; Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek; Oostburg 10 en 2.30 ds. Van Mechelen; Terneuzen 10 en 3 ds. Van Hattem; Schoondijke 9.30 en 2.30 kand. Brinkman; Zaamslag 10 en 3 ds. Den Boer; Zoutespui 10 en 3 de heer Blok land. Geref. Gem.: Oostburg 10 en 3 leesd, Oud-Geref. Gem.: Oostburg 9.30 en 2.30 ds. Van dc Gruiter; Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesd. Vrije Evang. Geni.: Breskens 10 ds. Praas; Cadzand 9 ds. v. d. Molen; Nieuwvliet 10.30 ds. Van der Molen; Re tranchement 2.30 ds. Praas. Evang. Luth. Kerk: Groede 9.30 ds. Van Boven. Geref. Kerk (Vrijgem.)Axel 10 en 2.30 ds. Kuiper; Hoek 10 en 2.30 ds. Ohmann Terneuzen 10 en 3 ds. Smit; Zaamslag 9.30 ds. Krijtenburg, 2.30 ds. v. d. Jagt^ Zoutespui 10 ds. v. d. Jagt, 2.30 ds. Krij tenburg; Oostburg 10 en 2.30 ds. Kui per. Volle Evang. Stichting Filadelfia: (Re hoboth) Oostburg 7.30 ds. De Vries. TWEEDE KERSTDAG Ned. Herv. Kerk: Biervliet 16.45 kerst dienst zondagsschool; Breskens 5 kerst feest zondagsschool: Cadzand 2.30 kerst feest; Hoek 17 kerstfeest zondagsschool Hoofdplaat 5 kerstfeest zondagsschool: Hontcnisse 3 kerstfeestviering; Hulst 4 kerstfeest voor de jeugd; Oostburg 10 ds. Van Dalen, 4 kinderkerstfeest; Re tranchement 18 zondagsschool kerst feest: Sas van Gent 3.30 zondagsschool- feest; Schoondijke 10 ds. Doornink; Sluiskil 2.30 kinderkerstfeest; Water landkerkje 4.30 zondagsschool kerst feest; Zaamslag 5 kerstfeest zondags school. Geref. Kerk: Aardenburg 5 kerstfeest zondagsschool; Oostburg 10 en 2.30 ds. Van Mechelen; Schoondijke 2.30 kerst feest zondagsschool. Geref. Gem.: Axel 10 en 3 leesdienst; Oostburg 10 en 3 leesdienst; Terneuzen 10 en 3 leesdienst. Oud-Geref. Gem.: Oostburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Gruiter; Terneuzen 9,30, 2 en 6 leesdienst. Vrye Evang. Gem.: Breskens 10 ds. Van der Molen; Cadzand 9 ds. Praas; Nieuw vliet 10.30 ds. Praas; Retranchement 2,30 ds. v. d. Molen. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Terneuzen: dokter A. C. S. van Breda-Vrles- man, Herengracht 11, tel. 2003. Axel: dokter C. A. Sehiltman, Nieuwstrnat 36, tel. 777. Oostburg, Aardenburg en Eede: dokter N. J. VLISSINGEN Kerstbal „M. A. de Ruyterschool" De schoolvereniging van de „M. A. de Ruyterschool" te Vlissingen heeft vrij dagavond in „Britannia" het jaarlijkse kerstbal gegeven. Tijdens het eerste ge deelte van de feestavond hielden Cees de Lange en zijn gezelschap de vele aan wezigen leraren met dames, scholie ren en genodigden op een aangename wijze bezig. Cor Martelli en Annemarie van Tol brachten een revue in zakfor maat, verzorgden enkele schetsjes en zongen enige amusante liedjes. Verder kon men genieten van het optreden van de vrouw van Cees de Lange. Lucie Steyn. Cèes de Lange praatte de ver schillende programma-onderdelen aan elkaar, vertelde enkele moppen en kwam zelfs nog aan zingen toe. Het kwartet van Gerard Engelsma bracht voornamelijk het jeugdige publiek in de zaal tot enthousiasme met enkele vlotte nummertjes. Dit kwartet, bestaande uit Gerard Engelsma, trompet, Rinus van Galen, piano, Wim van de Braak, drums en Rudi Vos, bas en trombone, verzorgde later op de avond ook de muziek voor het bal, dat deze geslaagde feestavond afsloot. Kerstmiddag huisvrouwen In het Strandhotel te Vlissingen vier de dezer dagen de Ned. Ver. van Huis vrouwen, afdeling Vlissingen, kerstfeest. De presidente, mevrouw E. van Nieuw- veld heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de actrice mevrouw A. Top en het koortje van zes leden onder leiding van mevrouw Spanjer. Dit koor bracht enige kerstliederen ten gehore, waarna mevrouw Top twee stukjes pro za voordroeg van Anna Blaman. Na de pauze zong het koor nog enige liederen, waaronder een bijzonder mooi Vlaams kerstlied. Mevrouw Top besloot haar voordracht met een kerstsprook je en twee gedichten. Na samenzang sloot de presidente de kerstmiddag. De zaal was smaakvol versierd en er brandden kaarsen. if VIEUX VEILING TERNEUZEN. Sla 14.6015.90. Knolselderij 712. Andijvie II -38. Rode kool 15. Savooiekool 721. Witte kool 14. Breekpeen 10. Waspeen 18. Prei A II 2049. Spruiten geschoond 8995. onge- schoond 57—76. Witlof A 91—92. A II 82, B 9196, B n 6591, afwijkend 4872. Goud renet I 85 52. 80 52. 75 50. 70 48, 65 43, II 85 48, 80 49, 75 48, 70 47, 65 42, II D 31. UI grof 43, III fijn 35, kroet 23. Golden Delicious I 80 68. 75 72—74, 70 74, 65 69, 60 57—59, II 75 63, 70 65, 65 60, 60 40, II D 35—36, grof 50, fijn 26, kroet 28. Jonatlran I 80 3555, 75 55— 56, 70 53—57. 65 47. 60 18, II 80 26, 75 33, 70 23. II D 14—15, Hl grof 25, Hl fijn 12—13, kroet 1115. Coxs Oranje I 75 94. 70 93, 65 78, 60 57, 55 44. II 75 81, 70 83 65 70—80, 60 55, 55 25. H D 21. IH grof 54, fijn 22, kroet 15. Aanvoer vismijn In de week van 915 december zijn aan de Vismijn te Breskens aangevoerd: 267.364 kg haring; 112 kg bot: 174 kg schar: 658 kg schol; 32 kg tong: 9 kg rog; 9 kg Kongeraal, 5932 kg kabeljauw: 15 kg tar bot; 2612 kg sardijn; 2 kg zalm: 18.558 kg wijting; 1745 kg exportgarnalen: 270.292 kg sardijn puf. FILMS IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Pat Boone in een nieuwe film, „State Fair" „Rocco en zijn broers" is een van de beste films, die Luchino Visconti, een bekend Italiaans regisseur in zijn carrièe heeft gemaakt. Het is een drama, dat zich afspeelt in een zeer armelijke Milanese familie. De moeder is weduwe en probeert met haar vijf zoons een nieuw bestaan op te bouwen. Onder de zoons onderling zijn nogal wat spanningen. Op dit thema borduurt Visconti verder. Alain Delon ep Claudia Cardinale hebben de hoofdrollen in dit uitste kende drama. „Fracasse" is een spannende avontu renfilm, die verder weinig om het lijf heeft. Een drietal mysterieuze moor den zorgt voor spanning in „Nacht club De groene spin", een film die behalve spanning ook nog amuse ment biedt. (Olympiath eater, Sas van Gent). „De piraten van Tortuga" in Concert gebouw, Terneuzen werd reeds eer der besproken. Een plezierige piraten- film met fikse vechtpartijen en de onvermijdelijke liefdesgeschiedenis. „Hercules contra de vampiers" doet even ongeloofwaardig aan als de an dere produkten in de Hercules-serie. (Ook in Ledeltheater, Oostburg). Pat Boone Ledeltheater vertoont voorts „State Fair", de nieuwste film van Pat Boone. Een vrolijke muziekfilm met een aardig verhaaltje, waarin we on der meer Bobby Darin en Pamela Tiffin zien. Het verhaal van „Zondi ge liefde" is niet helemaal origineel: een mondaine wouw, die door een man in het verderf wordt gestort..., „Cape Fear" („Ik zal mij wreken op uw dochter") bespraken we reeds vorige week. „Charley Chaplins Festi val", een kostelijke serie lachfilms en „La Dolce Vita" werden eveneens reeds eerder besproken. ..Sag mir adieu", een Duitse muziek film is reeds een oude bekende. (Al le Bioscoopgebouw in Hulst). In het Luxortheater in Terneuzen zien we Jerry Lewis zijn capriolen ma ken en ditmaal als huisknecht. Jerry weet altijd wel voor anderhalf uur prettige ontspanning te zorgen. „Blue Hawaii" met Elvis Presley be spraken we reeds eerder, een ple zierige film". ,,Rear Window Het' Centrum in Axel heeft- een span nende western op het programma staan. In „Greep naar de macht" zien we Jeff Chandler en Fess Parker met revolvers op de heup rondrijden. „Real Window" (Stille Getuige) is een voortreffelijke film, hoewel al vrij bejaard. James Stewart en Grace Kelly hebben de hoofdrollen. Hitchcock was de regisseur en dus Rijk te Aardenburg, tel. 01177-466. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: dokter Chr. Kalk man te Biervliet, tel. 01152—345. Zuidzande, Cadzand, Sluis en Retranchement: dokter J. W. Beek te Zuidzande. tel. 01170—2424. Bres kens, Groede en Schoondijke: dokter J. W. Jansen te Groede, tel. 01171366. Apotheek Terneuzen: A. J. Klaassen, Noord- straat 54. tel, 2090. DIERENARTSEN Oostburg, Groede en Sluis: dokter I- Ris- secuw te Groede. tel. 01171400. Axel, Sas van Gent en Zaamslag: dokter J. Jansen te Axel. tel. 01155—488. KERSTDAGEN Terneuzen: dokter J. J. J. van de Griek, Scheldekade 27. tel. 2020 (eerste kerstdag), dokter K. J. Hoving. Axelsestraat 27. tel, 2445 (tweede kerstdag). Axel: dokter A. Kats. Oranjestraat 19. tel. 555 (eerste kerst dag). dokter K. Boor. Noordstraat 8. tel. 666 (tweede kerstdag). Oostburg. Aarden- burg en Eede: dokter F. F. Loose te Oost burg. tel. 011702121 (eerste kerstdag), dok- J. C Hage te Aardenburg, tel. 01177366 (tweede kerstdag). Biervliet. Hoofdplaat en IJzendijke: dokter J. H. M. Lockefeer te IJzendijke, tel. 01176366 (eerste kerstdag), dokter A. E. Lievens te IJzendijke, tel. 01176—266 (tweede kerstdag). Zuidzande. Cadzand, Sluis en Retranchement: dokter H. Bom te Cadzand, tel. 01179366 (eerste kerstdag), dokter G. V. M. de Meyer te Sluis, tel. 01178366 (tweede kerstdag). Bres kens, Groede en Schoondijke: dokter A. C. Ossewaarde te Breskens, tel. 01172566. Apotheek Terneuzen: A. J. Klaassen. Noord- it 54, tel. 2090 (eerste kerstdag). Hamann. Noordstraat 69. tel. 2060 (tweede kerstdag). DIERENARTSEN Oostburg. Groede en Sluis: dokter W. van Veen te Oostburg. tel. 01170—2693 (eerste kerstdag), dokter W. H. Kapsenberg te Sluis, teL 01178—225 (tweede kerstdag). Axel. Sas Gent en Zaamslag: dokter J. F. de Haas te Zaamslag, tel. 01153—366 (van 24 dec. 24.00 uur tot 26 dec. 24.00 uur). topspanning rondom een byna per fecte moord. Catherine Valente voert een vlotte show. ten tonele in „Abends in die Scala" een film vol bekende schlagers en vrolijke melodietjes. „The greatest show on earth" is ook al een oude bekende. Een uitstekende circnsfilm van Cecil B. de Mille. Het bekende Bijbelse verhaal van „Sa lomo en de koningin van Sheba" is te zien in het Hofzicht-theater in IJzendijke. Yul Brynner en Gina Lol- lobriglda in de hoofdrollen van dit spektakel stuk. „Kapo" kreeg reeds verschillende ma len een bespreking, evenals „Immer will ich dir gehören". Het Casino in Breskens vertoont „De man uit Michigan" een verdienstelij ke western en „Mannen achter prik keldraad", een boeiende film over het leven in een Duits krijgsgevangen kamp. Voorts wordt de Engelse Ro yal Navy weer eens op de hak geno men in „Supermarkt der marine" met Peter Sellers. Nagekomen advertenties RECTIFICATIE. Heden nam de Here tot Zich na een gedul dig gedragen lijden in de volle overtuiging des geloofs mijn innig geliefde man, DIRK WILLEM NICOLAI, op de jeugdige leeftijd van 26 jaar. C. Nicolai- van Soest Oostburg, 20 dec. 1962. Jan Steenstraat 13. Rouwdienst op maan dag 24 december a.s. om 14.15 uur in het hervormd kerkcentrum te Oostburg. Vertrek van het hervormd kerkcentrum om 3 uur. Heden overleed, na een langdurige ziekte mijn lieve en zorgzame man, vader, groot- en over grootvader, broeder, zwager en oom, de heer ENGEL WITTE, op de leeftijd van 71 jaar. C. Wit te-Brui jnzeel. C. C. de Jonge. Corrie de Jonge. C. C. van den Berg- de Jonge. J. J. van den Berg. Ellen. C. Dek (huisgenote). Kruiningen, 21 december 1962. Snellemarkt 10- De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 24 december a.s. des namiddags te 13 uur op de algemene begraafplaats te Krui ningen. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, in het ziekenhuis te Mid delburg, in haar Here en Heiland, onze zeer geliefde zuster, be huwdzuster, tante en nicht TANNETJE COPPOOLSE- LOUWERSE, wed. van K. Coppoolse Kzn., in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, Corn. Louwerse Joh.zn. Jannetje Louwerse Joh.d. Serooskerke, 21 december 1962. Noordweg 70, De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 24 december om 12.00 uur. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 21 december. Fruit: Peren: Gieser Wildeman 50-60 49—50, Hl grof 38. St. Remy 65-70 26, n D 25—26. IH fijn 20—21, IH grof 27. Ap pelen: Goudrenet 75-85 4770. 70-75 4368. 65-70 44—51, H D 38, Hl fijn 23—38, Hl grof 41—51. Jonathan 75-80 31, 70-75 22—25. 65-70 17—20, 60-65 17—40. II D 9—10. Hl fijn 9—II, III grof 1123. Golden Delicious 80-op 77. 70-80 67—73, 65-70 62—64. 60-65 53—65, II D 13—15, III fijn 27, IH grof 27. Groenten: Glas veldsla 64—1.01. Sla 4—46. Witlof 1.08—1.19. Rode kool 1124. Selderij 6795. Glasandij- vie 37—83. Andijvie 23. Spruiten geschoond 34—1.04, ongeschoond 1866. Kroten 20. Prei 39.50. Savooiekool A n W.K. 18.50. Wijnpeen 810. Waspeen 1333. Knolselderij 523. Uien 17—20. Ramenas 17—19. Witlof 7—10. Bloemkool 6 per kist 4778. 8 per kist 4457, 10 per kist 30. Boerenkool 10. Savooiekool A 11 24. VEILING STAVENISSE. Uien middel 27.5027.54, bonken 25. drielin gen 33.50, Pickles 37.90. Aanvoer 62 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. 21 december. Andijvie 2662. Sla 516. Spi nazie 4245. Waspeen 1037. Prei 1140. Sa vooiekool 721. Rode kool 13—22. Witte kool 7—11. Spruiten 20—1.61. Witlof 43—1.10. Kro ten 13. Boerenkool 15,21. Golden Delicious 24—54. Jonathan 2042. Goudrenet 36—50. Cox Oranje 23—72. Present van Ermgaard 11 52. Comtesse de Paris 646. Saint Remy 16 —27. Pondspeer 15—20. VEILINGSVERENIGING „ZCID-BEVELAND", GOES Groenten. Knolselderij II 811 per stuk: Selderij 1015 per bos. Knolselderij I 22—28. Selderij 2510, Uien stek 16, Spruiten AI 59—65, All 44—58, Bï 45—57, Bil 26—14. afw. 16—36, Witlof AI 1,25, AH 1,21, BI 1,23, Bil 1,25, afw. 62—70, Prei AI 46—53, AH 49. afw. 19, Andijvie I 8082, II 6475, Groene sav. kool BI 11—18, afw. 7—8. Rode kool BI 18— 21, Wite kool I 15—16, n 8—9, Boerenkool I 14—16, Veldsla H 21—35, Peen BI 7, Aardap pelen H 9. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgamalen 1983 kg 2.31—3.29: schar 44 kg: bot 42 kg: wijting 31 kg: sprot 63 kg: ongesorteerde vis 83 kg. BESPREKING VEERSE PARKEERPROBLEEM In het verslag van de gemeenteraad van Veere is een storend foutje geslopen. B. en w. zullen, om een goede oplossing te vinden voor het parkeren op de rijbanen van de Markt geen bespreking houden met de firma Caljouw, maar met de fir ma Poppe. Kerstavond van mannenvereniging Onder leiding van de heer I. J. de Groo- te hield de hervormde mannenvereniging te Kapeile haar kerstavond. Ook de vrouwen waren hierbij aanwezig. Eerst werd de kerstliturgie van het C.J.V. ge volgd, waarbij veel samenzang, decla matie en schriftlezing aan de orde kwam. Na de pauze was er een ont spanningsprogramma, dat werd geleid door de heren Jos de Jager en L. van Wel. Algemene kennisgeving. Heden nam de Here tot Zich, na een kortston dige ziekte, mijn lieve zorgzame man MARINES VAN DEN BERGEN, in de ouderdom van S6 jaar. E. M. van den Bergen- Drury. Vlissingen, 21 december 1962. Scheldestraat 62. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 24 dec. a.s. Vertrek Scheldestraat 62, des nam. 2 uur. Heden ging van ons heen in de hope des eeuwigen levens, onze lieve zwager en oom MARINTJS VAN DEN BERGEN, in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam, M. Labrujère. Vlissingen, 21 december 1962. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader MAARTEN KALLEMEIN, op de leeftijd van 89 jaar. Namens de familie, N. Kallemein- van der Vliet. Wolphaartsdijk. 21 december 1962. De begrafenis zal plaatsvinden D.V- 24 december a.s. des na middags 3 uur vanuit „Zorgvliet" (Nazareth). Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, teler. 2865 T.C. WALCHEREN, tel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 27