Stukadoor verkocht nog niet afbetaalde auto's pm.i AGENDA ZUID-BEVELAND KERKDIENSTEN ïDUJARDI MARKTBERICHTEN ZATERDAG 22 DECEMBER 1962 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Politierechter Middelburg A fbetalingsschuld bedroeg f4000,- „Verdachte maakt niet de indruk, dat hij enig idee heeft van zyn font", merk te officier J. L. Andreae donderdagmid dag op over de stucadoor A. L. uit Zie- rïkzee. „Bij een schuld van ƒ4000, aan afbetalingen koopt hij rustig een televisie-toestel, natuurlijk ook op afbetaling". Het feit, waarvoor verdach te terecht stond, was verkoop van twee bestelauto's, die hy nog niet had be taald. Met veel ingewikkelde verhalen trachtte hy zich er voor de politierech ter uit te praten, maar mr. B. S. Sïepcr- da, noemde het „een kwestie van veel fantasie". Hy vonniste een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 6 maanden met een proeftijd van 3 jaar, onder toe- zichtsteling van het Leger des Heils met de bijzondere voorwaarde, dat ver dachte zyn schuld binnen de proeftijd zou. hebben afbetaald. Verdacht van diefstal en heling ver schenen voor de politierechter vader en zoon P. H. en L. F. H. uit Hulst. De zoon had vele diefstallen gepleegd, on der meer van grammofoonplaten, wek kers, elektrische scheerapparaten en si garen. De vader nam de dingen in ont vangst en verkocht onder meer een scheerapparaat aan zijn buurman. „U als vader heeft in de hand werkt dat de jongen ging stelen", meende de officier „als uw zoon in de gevangenis moet, kunt U het zich aantrekken". Mr. Andreae vor derde een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 3 maanden voor de zoon. Van de vader eiste hij een geldboete van 100, De politierechter miniseerde de gevan genisstraf van de zoon tot 3 maanden, waarvan 2 weken onvoorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toe- zïchtstelling van een reclasseringsver- eniging. De vader legde hy een boete van 75 op. Ook vader G. J. B. uit St.-Jansteen had gestolen goed van zyn zoon aangeno men, als verjaardagscadeau. „U had moeten weten, dat de wekker nooit door uw zoon betaald had kunnen worden" zei de officier, die een boete van ƒ75 eiste. Het vonnis luidde 50. Een geldboete van 60 kreeg de land arbeider A. M. de R. uit Dreischor voor het zich wederrechtelijk toe-eigenen van een zak kunstmest, die later doorver kocht. Dubieus „Bij het oprapen van een doosje luci fers, raakte my'n hand de greep van de kas. Er ging meteen een alarmschei over" zo verklaarde de van diefstal ver dachte W. J. A. S. uit Oudenbosch. „Ik had helemaal niet de bedoeling geld weg te nemen, had zelf genoeg op zak. Ge zien de dubia: heeft verdachte aan de kas gezeten om te stelen, om te wis selen of per ongeluk? meende de of ficier evenals de politierechter verdach te te moeten vrijspreken. Voor het besturen van een auto onder invloed van alcohol, kreeg de handelaar v. V. een boete 1 voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met de proeftijd van 3 jaar. „U kunt beter helemaal niet drin ken, want aan ééntje heeft U nooit jenoeg" meende de politierechter, die :evens onder toezichtstelling van het consultatiebureau voor alcoholisme vergde. De fabrieksarbeider A..K. uit Koewacht was in kennelijke staat van dronken schap op zijn brommer aangetroffen. Het kwam hem te staan op 75 en een voorwaardelijke straf van 4 weken met de proeftijd van 3 jaar. De officier had een iets hogere geldboete ƒ100 geëist. Een vreemde verklaring gaf de Belg L. uit Hulst voor het feit dat hij mei zijn fiets in de sloot was terechtge komen. „De fiets gleed opeens weg en ik daarna ook, er achteraan". „U tuimelde mét uw fiets tegelykertijd in de sloot, omdat U teveel gedron ken had" meende de officier. Con form de eis werd verdachte veroor deeld tot 30 en een voorwaardelijke straf van één week met een proeftijd van 2 jaar. De tenlastelegging tegen de vishandelaar W. K. S. uit Zierikzee luidde het weder rechtelijk binnendringen in de woning van zijn gescheiden vrouw. De officier vorderde hiervoor 75, de politierechter legde een boete van ƒ25 op. Een ruzie tussen twee fabrieksarbeid sters, eindigde in een vechtpartij. Mejuf frouw J. H. J. uit Sas van Gent trok haar tegenstandsters daarby hardhan dig aan het haar, hetgeen haar op ƒ25 kwam te staan. feestklanken DEKKER'S DRANKEN VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51TELEFOON 4266 VANDAAG Middelburg City: Jeugdvoorstellingen P.Z. Z.. 11. 14. 10 uur; City: De Overval, 20 uur, a.1.; Electro: Follow that dream, 19, 21.15 uur, u.l.: Van Benthem en Jutting: expositie De Lussanet. 9—18 uur; De vier Windekcs: expositie ceramiek, etsen en gravures; Dc Vergenoeging: dansavond The Blue Jeans, 8 uur. De Schakel: In- stuit hervormde Jeugdraad: advents- avond met tilm „Dal van de Vrede". 20 Vlissingen Alhambra: De overval 19 en 21 uur. 14 Jaar. Luxor: De blikken ridder, 19 en 21 uur. a.l.; Muziekschool: afscheid P. de RooiJ. 10 uur Goes Grand: „Cape Fear"; 19 en 21 uur. 18 Jaar: Veilinghui: Volkskerstzang- avond. 19.30 uur; Korenbeurs: Jaarverga dering provinciale bond „Wit-Gele Kruis", 10 uur. Terneuzcn Luxor: The Indies man, 20 uur, a.l.; Concertgebouw: De piraten van Tor- tugn, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olymplathcater: Nachtclub „De Groene Spin". 20 uur. 14 Jaar. Oosthurg LodoHhenter: Hercules contra do vampiers, 19 en 21 uur, 14 )oar. Hulst Bioscoopgebouw: Ik zal mij wreken op uw dochter, 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum: Greep naar de macht, 18.30 uur. 14 jaar. Mzendijke Hofzlchttheater: Salomé er koningin van Shebn, 20 uur. 14 Jaar. Breskc-ns Casinobioscoop: De man uit Mi chigan, 20 uur, 14 Jnnr. Zlerlkzcc Concertzaal: Sappho, de venus van Lesbos. 20 uur. 14 Jaar. Haamstede Hotel Bom: Alles de lucht tn, 20 uur. a.l. Slnt-MaartensdQk De Gouden Leeuw: De rode kaperkapitein, 19.30 uur, 14 Jaar. Stavcnisse Dorpshuis: Toneelavond L.J.G.. 19.15 uur. Bergen op Zoom - Roxy: Zedenpolitie con tra blond. 18.45 en 21 uur. 18 Jaar. Lu xor: Cartouche. 18.45 en 21 uur. 14 Jaar. MORGEN Middelburg City: De Overval. 14.30 en 20 uur. a.l.; Electro: Follow that dream, 15.30 en 19.30 uur. a.l. Vlissingen Alhambra: De overval. 15. 19 en 21 uur, 14 Jnnr: Luxor: Dc blikken ridder, 15, 19 en 21 uur. a.l.: Concertge bouw: Feestavond Belgisch Loodswezen, 20 uur. Goes Grand: Dwars door de hel, 15 uur. 14 Jaar; „Cape Fear". 19 en 21 uur, 18 Jaar, Terneuzen Luxor: De piraten van Tortu- ga, 14 uur, 14 Jaar: Luxor. Jerr.v als huisknecht, 16.30 en 20 uur. a.l.: Concert gebouw: De piraten van Tortuga, 20 uur. 14 laar. Sas van Gent - Olymplathcater: Frucasse, 14.30 uur, a.l.: Olymplathenter Roeco en zijn broers. 17 en 20 uur. 18 jaar. Oostburg - Lcdelthenter State fair. 14 uut, a.l.: Ledeltheater: Hercules contra de vampiers. 16.30 en 20 uur. :4 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw Charlie Chaplln' festival, 15 uur. a.l.. Bioscoopgebouw- Ik zal mij wreken op uw dochter, 17 15 en 20 uur. 14 Jnnr. Axel Het Centrum: Greep naar de macht, 15.45 uur. 14 Jnnr: Het Centrum: De stil le getuige. 20 uur. 18 Jaar. IJzcndljke - Hofzlchttheater: Salome ei koningin van Shcba. 17 en 20 uur. 1 Breskens Casinobioscoop: Mannen achter prikkeldraad, 16 en 20 uur. 14 jaar. Eicrikzce Concertzaal- Pepe, 15 uur. Concertgebouw: Sappho, de venus van Lesbos. 20 uur, 11 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: De gele tomah- hawk, 14.30 uur. 14 Jnar; Roxy: Zedenpo litie contra blond. 16,30, 18.45 en 21 uur, 18 jaar; Luxor: Dc zoon van Zorro, 14 uur, 14 jaar: Luxor: Cartouche, 16, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. ƒ200, ontzegging (Advertentie) Vindt u dat ook zo erg? Duizenden nemen het ons kwalijk dat de VPRO onder geen enkel hoedje is tc vangen. Maar er zijn meer dan 150.000 anderen die juist daarom abonné zijn op VRIJE GELUIDEN. Bovendien hebben nog talloze anderen sympathie voor het streven van de VPRO naar mécr openheid en méér verdraagzaamheid in ons volksleven. Hoort u daar ook bij? Neem dan nu 'n abonnement op Vrije Geluiden... het radio-tv-blad van de VPRO. Doe het... dé VPRO heeft u nodig! De prijs is fl. 3.25 per kwartaal, ;oes Geslaagde wédstrijdavond van „Perlaboc" De personeelsvereniging van het Land bouwcentrum Zeeland „Perlaboc" te Goes, hield dezer dagen in de kantine voor haar leden en hun dames een wedstrijdavond. Naast een bridge-drive werden wedstrijden gespeeld in canas- tra, jokeren, schaken en dammen. De bridge-drive was voortreffelijk georga niseerd door de heer M. J. Noordhoelc. Voor deze drive bestond flinke belang stelling en er werd enthousiast ge speeld. Als de drie beste paren kwamen uit de strijd: 1. de heren B. Mouris en J. Markusse, 2, de dames R. L. Odems en R. v. d. Valk, 3. de heren G. J. Kerk- voort en J. B. Meyer Bij canasta was het winnende paar de heer en mevrouw Meulenberg. Bij jokeren wonnen de he ren A. v. d. Nouland en v. d. Nouland jr. Bij het schaken was de winnaar de leer J. van Nieuwenhuyze en dammen de heer P. A. Romijn. Stijlvolle kerstwijding van hervormde bejaarden De kerkeraad van de hervormde ge meente Goes heeft zijn oudere gemeen teleden donderdagavond in „Dc Prins van Oranje" een stijlvolle kerstwijdings- avond aangeboden. Enige honderden be jaarden volgden aandachtig het kerst spel „De dwaze schaapherder", dat ten tonele werd gevoerd door de leden en oud-leden van de Jeugdkerk onder re gie van wika Hiensch. Voorts luisterden de aanwezigen geboeid naar het door de heer M. Allewijn voorgedragen kerst verhaal. Ds. C. Metselaar sprak een kerstwoord. Aan deze wijdingsbijeen komst werd luister bijgezet door het hervormd kerkkoor onder leiding van de heer A. Kousemaker. Voorts was er sa menzang. De heer A. de Hollander sprak een welkomstwoord. Nieuwjaarsreceptie gemeente Goes Het gemeentebestuur van Goes zal ter gelegenheid van de jaarwisseling een nieuwjaarsreceptie houden voor de in gezetenen van Goes. Het gemeentebe stuur recipieert in de raadzaal van liet stadhuis en wel 2 januari as. van 16.30 uur 's middags tot 18.00 uur. KAPELLE Organist G. de Kok gaf geslaagd kerstconcert Het, bijzonder slechte weer is waar schijnlijk de voornaamste oorzaak ge weest van liet slechte bezoek aan het. donderdagavond in de hervormde kerk in Kapello gegeven kerstconcert door de organist de heer G. de Kok uit Goes, het vrij evangelisch kerkkoor uit Goes en het gemengd koor uit Rilland Bath, eveneens onder leiding van de heer De Kok. De heer De Kok opende het concert met het spelen van de openingsmars „Trum pet Volontary" van Jeremiah Clarke. Daarna was er samenzang en vervol gens speelde de heer De Kok op het or gel uit de kerstsuite no 1 van Jan Zwart „Er ruist langs de wolken" en „O hoe heerlijk", en de pastorale uit kerstsuite no 11 van Jan Zwart. Het koor uit Rilland zone eerst het „Ave Verum" van Mozart en daarna „du Hirte Tsraëls" van Bortnianski, het Franse kerstliedje „Stil is de nacht", .Lichte nacht van de Zwaan" en „Oud Kerstliedje" van E. Wettig Weisscn- born. Nadai- bracht het koor uit Goes verschillende nummers waaronder „Stille Nacht", „In 't nachtelijk duister en een twijgje groen en teder". Vervolgens speelde G. de Kok nog kerstliederen van Feike Asma, Jan Bonefaas, S. Landman en Jan Zwart, waarna dit goede kerst concert werd besloten met dc samen zang van gezang 18. VHEER-ARENDSKERJCE Kerstmiddag voor bejaarden Donderdagmiddag kregen de bejaarden te 's-Heer-Arendskerke een kerstmid dag aangeboden in het jeugdgebouw „Trefpunt". De organisatie van deze middag berustte bij de hervormde man- nenvereniging. Het geheel stond onder leiding van ds. Baars. De leden van de vrouwenvereniging zorgden voor ver snaperingen. Mevrouw Baars-Bor droeg tfldens deze middag een kerstverhaal Jaarvergadering bejaardensociéteit Dezer dagen hield te bejaardensociëteit te Nisse haar eerste jaarvergadering, die onder leiding stond van de nog steeds voorlopige voorzitter, de heer P. Kloos terman. De heer J. Schipper die dit jaar penningmeester is geweest, bracht ver slag uit over de inkomsten en de uit gaven. Er werd nu een bestuur geko zen. Hierin namen Zitting de heren P. Kloosterman, J. Schipper en C. Otte sr. Er is een reglement opgemaakt en goed gekeurd. Verder werd nog besloten en kele spelen aan te schaffen. Ook zul len er in de komende bijeenkomsten filmen worden vertoond. KRABBENDIJKE Interkerkelijke kerstsamenkomst Maandagavond 24 december a.s. aan vang half acht wordt in de Nederlands hervormde kerk te Krabbendijke een in terkerkelijke kerstsamenkomst gehou- NISSE Gemeenteraad Nisse Op maandag 24 december komt de raad der gemeente Nisse in openbare verga dering bijeen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot herbenoeming van de commissie ingevolge de woonruimtewet, voorstel tot wijziging van de verorde ning op heffing van begraafrechten in do gemeente Nisse en een voorstel om de ophaaldienst voor huisvuil met in gang van 1 januari 1963 uit te breiden, HANSWEERT Ouderavond Dinsdagavond werd een ouderavond ge houden van de openbare lagere school te Hansweert, in het dorpshuis „Kaj Munk". De voorzitter van de oudercom missie de heer C. Slabbekoorn opende de bijeenkomst. Vervolgens brachten se cretaris C. Kraak en penningmeester J. Bosma hun jaarverslagen uit. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Kraak herkozen, terwijl in de plaats van de heer J. Baas, die niet herkiesbaar was, de heer J. Geluk werd gekozen. Na de pauze bracht mevrouw Verhage- Potter verslag uit van de schoolreisjes, die het afgelopen jaar zijn gehouden. De heer Boon, hoofd van de school, sprak hierna zijn dank uit aan allen die had den meegewerkt om de school, en voor al het gymnastieklokaal, te restaureren. In de rondvraag werd het punt van de vakantiespreiding nog besproken. Daar na sloot de voorzitter de vergadering, waarna de ouders de gelegenheid kre gen het werk van de kinderen te bekij ken en met het onderwijzend personeel te spreken. RILLAND-BATH Rilland in gezamenlijke reinigingsdienst De gemeenteraad van Rilland-Bath heeft donderdagavond op voorstel van b. en w. in principe besloten toe te tre den tot gemeenschappelijke reinigings- dienst in samenwerking met de gemeen te Kruiningen, Yerseke, Waarde, Krab bendijke en Wemeldinge. Voordeel van toetreding is, dat tweemaal per week huisvuil zal worden opgehaald terwijl uniforme vuilnisemmers zullen worden gebruikt. Bovendien zal eenmaal per maand de gelegenheid worden gegeven voor het ophalen van grof huisvuil. De kosten zijn totaal geraamd op 11.2234. per jaar. Dit ii ongeveer 2200.00 meer kosten dan bij de huidige in eigen be heer gevoerde ophaaldienst. Door verho ging van de reinigingsrechten zal bo vendien een deel van deze hogere kosten worden opegvangen. Met het financiële gedeelte van deze re geling ging men vrij spoedig akkoord. De heer L. P. J. Brandenburg (p.v.d.a.) betwijfelde het echter, dat men twee halve dagen per week in staat zal zijn de hele gemeente af te werken. Ook de heren J. van den Boomgaard (c.h.) M. Rijk (k.v.p.) en J. Walraven (p.v.d.a.) deelden deze zienswijze. Men vond het ophalen van grof vuil voor één keer per maand wel erg weinig. De verhoging van de reinigingsrechten achtte men billijk, omdat de bewoners dan ook nog het gebruik van de emmers zullen krijgen. Nadat de voorzitter de toezegging had gedaan een uitgebreide nota over de tijdsduur van het ophalen aan de raadsleden te zullen zenden, werd zonder hoofdelijke stemming be sloten in principe tot de voorgestelde regeling toe te treden. den. Het Nederlands hervormd kerkkoor en de muziekvereniging „Concordia" zullen hun medewerking verlenen Voorts wordt door enkele personen een declamatie verzorgd. Ds. Kats, gerefor meerd predikant te Goes, zal de medita tie houden. Verder staat op het pro gramma samenzang met muziek en orgel. OVEZANDE Raad Ovezande wijzigde het uitbreidingsplan Tijdens de openbare vergadering van donderdagmiddag is de raad van Ove zande in principe akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. een wyziging te brengen in het uitbreidingsplan van de gemeente. Men wil nu ook het ge deelte noordoostzijde Bloemenstraat tussen Plataanweg en Dreef voor woningbouw bestemmen. De leden in de adviescommissie inge volge de woonruimtewet werden herbe noemd. Het zijn de heren W. A. Mol. A Rijk, K. L. van Steenbergen en L. Zuidhof. In de vacature, die ontstond bij het vertrek van de heer A. D. de Waal, werd voorzien door de heer M. Steijn. De raad besloot verder met in gang van 1 januari 1963 in Ovezan de de vijfdaagse werkweek in te voe ren en in verband daarmee het Alge meen Ambtenarenreglement te wijzi gen. Ook ging de raad akkoord met het voorstel van b. en w. medewerking te verlenen aan de oprichting van een streekorgaan voor de Zak van Zuid- Beveland. Burgemeester N. W, M. Mooyman, de nieuwe burgemeester van Ovezande, werd door de raad benoemd tot bezoldigd ambtenaar van de burger lijke stand. Eveneens werd besloten om ongeveer 136 vierkante meter grond van de paters Capucynen aan te kopen voor de bouw van een garage bij de burgemeesterswoning. De prijs per vier kante meter bedraagt 1,50. De heer W. van Liere, lid van het burgerlijk armbestuur werd opnieuw benoemd. NIEUWDORP Kerstfeest kleuterschool De christelijke kleuterschool te Nieuw- dorp hield kerstfeest in het schoolge bouw „De Ranken" te Nieuwdorp voor de kleine klas en ouders. Deze middag werd geopend door het hoofd der school, mej. J. H. Jansson. Na de begroeting berustte de leiding bij mej. E. v. d. Ber ge. Zij verzorgde een kerstkantate van de N.Z.V., „Een kindje is geboren". Na de pauze, waarin de kinderen werden getrakteerd, vertelde zij het vrije ver haal „Het kerstfeest van twee domme kindertjes", waarna zij voorging in dankgebed. Hierna volgde 's avonds een avond voor de grotere klas, met de ouders. Na be groeting en gebed door mej. J. H. Jans son volgde een prachtig programma. Zy vertelde eerst het kerstverhaal en na de pauze aan de hand van dia's het ver haal „Kootje en het kerstfeest". Perso neel, kleuters en ouders kunnen lerug- zien op een zeer geslaagde middag en avond. De belangstelling was groot. YERSEKE Interkerkelijke dienst Maandag 24 december a.s. 's avonds om half tien zal te Yerseke in de Neder lands hervormde kerk een interkerkelij ke kerstwijdingsdienst worden gehou den. In deze dienst zullen voorgaan ds. H. J. R. Reijenga, Ned. herv. pred. ds. D. de Jonge, predikant by de Vrije Evange lische Gemeente en majoor Hokke van het Leger des Heils. Verder medewer king van de zangvereniging „Excelsior" en enkele koperblazers van „Mozart". Bijzondere kerkdienst Woensdag 26 december zal door het Le ger des Heils te Yerseke 's avonds om half acht een bijzondere kerstdienst worden gehouden in het hervormd enigingsgebouw „De Haven". Opgevt zullen worden de lekespelen „Een van deze kleinen" en „De meeste van deze is de Liefde". Medewerking hieraan verle nen de Gezinsbond, gitaar- en mandoli neclub. ZONDAG 23 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Goes Grote Kerk: 10 ds. Strating, 5 ds. Nijssen; Oosterkerk 10 ds. Nijssen; jeugdkerk (Pr. v. Or.) 10 dhr. Cornet; jeugdkapel (Pr. v. Or.) 10 dhr. Van Gorp; 's-Heer-Abtskerke 10 ds. Lindeboom; 's-Heer-Arendskerke 10 ds. Baars, 6.30 bijzondere adventsdienst; 's-Heer-Hendrikskinderen 10 ds. Van Cruyningen; Kattendijke 10 ds. Kooren; Kloetinge 10.30 ds. Van Djjk, maandag 22 kerslnachtdienst; Wilhelminadorp 1( ds. Hamminga; Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Van Liere; maandag 10 n.m. kerstnachtdienst; Baarland 9.30 ds. Be neder; Borssele 10 en 2.30 ds. Vrijland; Driewegen 9 ds. Das; Ellewoutsdijk 9.30 ds. Blok; 's-Gravenpolder 9.30 ds. Klu- wer, 6 ds. Rothfusz; 's-Heerenhoek 2.30 ds. Kwakkelstein; Heinkenszand 10 ds. Kwakkelstein, 2.30 ds. Holwerda; Hoe- dekenskerke 9.30 en 2 ds. Hulsbergen; Lewedorp 10.45 ds. Snoep; Nieuwdorp 10 ds. Holwerda. 2.30 ds. Blok; Nisse 10 mej. P. Stok; Oudelande 9.30 ds. Jonker, 2 ds. Beneder; Ovezande 10.30 ds. Das; Biezelinge 10 en 2.30 ds Sieders; Hans- weert 9.30 ds. Van Melle; Kapelle 10 ds. ds. Van Woerden, 2.30 ds. Jebbink; Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. Van Leeu wen; Kruiningen 10 en 2.30 ds. Hoff- Rilland-Bath 10 en 2.30 ds. Blok; Schore 9.30 en 2 ds. Mooij; Waarde 9.30 en 2.30 ds. Hennlng; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Zoodsma; Yerseke 10 en 2.30 ds. Reijenga. Geref. Kerk. Goes Westerkerk 10 ds. Jansen, 5 ds. Kats; Oosterkerk 9.15 ds. Kats, 5 ds. Jansen; Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Booy; Baarland 10 leesd., 2.30 ds. Jansen; Borssele 10 leesd., 2.30 ds. Kats; Driewegen 9.30 en 2 ds. Goe- dendorp; 's-Gravenpolder 10 en 2.30 ds. De Craene; Heinkenszand 10 en 2.30 kand. BrinkmanLewedorp 9.15 en 2.30 ds. v. d. Veen; Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Stam; Kapelle 10 dr. Koolstra, 2.30 ds. v. d. Leek; Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. Joh. Booy; Kruiningen 10 ds. v. d. Leek, 2.30 dr. Koolstra; Rilland-Bath 10 en 2.30 ds. Le Cointre; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Hoogkamer; Yerseke 10 en 2.30 ds. Booy. Geref. Kerk (art. 31). Goes 10 en 3 ds. Doumai Geref. Gemeente. Goes 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Wolphaartsdijk 9.30, 2 en 6 ds. Honkoop; Borssele 9.30, 2 en 6 leesd.; 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 6 leesd.;. Hoe- dekenskerke 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nieuwdorp 9 30, 2 en 5.30 leesd.; Nisse 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Biezelinge 9.30, 2 en 6 leesd.; Krabbendijke 9.30, 2 en 6 leesd.; Kruiningen 9.30, 2 en 6 leesd.; Waarde 9.30, 2 en 6 leesd.; Wemeldinge 10 en 4.30 leesd.; Yerseke 9.30, 2 en 6 leesd.; Rilland-Bath 9.30, 2 en 6 leesd. Oud-Geref. Gemeente. 's-Gravenpolder 9.30, 1.30 en 5.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 10 leesd., 5.30 ds. Van Dijken; Goes 5.30 ds. Van Dijken. Vrij Evang. Gemeente. Goes 10 ds. Ka- relse, 5 ds. Niewöhner; Wemeldinge 10 ds. Niewöhner, 2.30 ds. Karelse; Yerse ke 10 en 2.30 ds. De Jonge; Rilland- Bath 10 en 2.30 evang. Faasen. Ver. van Vrijz. Herv. Goes 10.30 ds. Van Beek. Leger des Heils. Goes 10 heiliglngsd., 7.45 verlossingssamenkomst o.l.v. maj. Picters; Yerseke 10 en 6 samenkomst o.l.v. envoy Staudt, Rotterdam. Adventkerk. Goes (zaterdag) 2.30 belstudie; 3.30 Ds. Vink. Ned. Herv. Kerk. Colijnsplaat 10 ds. Dykmeijer, 2.30 ds. Postma, Geersdijk 10 en 2.30 de heer Kraak. Kamperland 10 ds. Postma. 2.30 ds. Dykmeijer, Kats 10 ds. Visbeek, 2 ds. Visbeck, Kortgene 10 ds. Metselaar, 2.30 ds. Koole, Wissen- kerke 10 ds. Koole, 2.30 ds. Wlllekes. Geref. Kerk. Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. Bouwmeester. Kamperland 9.30 en 2.30 ds. Radder, Geersdyk 10 en 2.30 ds. Van Aller. Geref. Gemeente. Colijnsplaat 10, 2 leesd.; Kamperland 10, 2.30 en 6 idem; Kortgene 10, 2.30 en 6 idem. MAANDAG 24 DECEMBER Ned. Ilerv. Kerk. Colijnsplaat 10 kerst nachtdienst, Kamperland 11 kerstnacht dienst ds. Postma, Kortgene 9 kerst nachtdienst, Wissenlterke 8.30 ds. Koole (zangdienst). 24 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Goes Grote Kerk 11 ds. Metselaar; Kloetinge 23 uur ds. Van Kruiningen; Wolphaartsdijk interkerk, nachtdienst 10 uur; Kruiningen kerst nachtdienst 11 uur; Yerseke 9.30 uur kerstnachtdienst; Ovezande kerstnacht dienst; Borssele 22.30 kerstnachtdienst; Riland-Bath kerstnachtdienst. EERSTE KERSTDAG 2a DEC. Ned. Herv. Kerk. Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. Dykmeijer, Geersdijk 10 en 2.30 de heer Kraak, Kamperland 2.30 ds. Koole, Kats 10 ds. Visbeek, Kortgene 10 ds. Willekes, Wissenkerke 10 ds. Koole, 2.30 ds. Postma. Geref. Kerk. Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. De Jong, Kamperland 9.30 en 2.30 ds. Radder, Geersdijk 10 en 2.30 ds. Van Aller. Geref. Gem. Colijnsplaat 10 en 2 leesd. Kamperland 10, 2.30 en 6 leesd., Kort- ;ene 10, 2.30 en 6 leesd. Ned. Herv. Kerk: Goes Oosterkerk 10.45 ds. Janssen, Grote Kerk 10 ds. Nijssen, 5 ds. Janssen, Jeugdkerk (Pr. v. Or.) en Jeugdkapel (Pr. v. 0.)vwika Hiensch. 's-Heer Abtskerke 10 ds. Hamminga, 6 kerstviering zondagsschool. 's-Heer- Arendskerke 10 en 2.30 ds. Baars, 's- Heer Hendrikskinderen 10 en 2.30 ds. Van Dijk. Kattendijke 10.30 ds. Van Cruyningen, 7 zangdienst. Wilhelmina dorp 10 ds. Lindeboom. Wolphaartsdijk 10 ds. Van Liere, 2.30 ds. Nijssen. Baar land 9.30 ds. Beneder, 2 ds. Jonker. Bors sele 10 ds. Vrijland, 2.30 ds. Hulsbergen. Driewegen 10 ds. Das. Ellewoutsdijk 9.30 ds. Blok. 's-Gravenpolder 10 ds- Kluiver. Heinkenszand 10 ds. Kwakkel stein. 2.30 ds. Das. Hoedekenskerke 9.30 ds. Hulsbergen, 2 ds. Kooren. Lewedorp 10.45 ds. Nauta, 4 interkerk, oecum. Nieuwdorp 10 ds Holwerda, 2.30 ds. Vrijland. Nisse 9.30 ds. Kooren, 2 ds. Kwakkelstein. Oudelande 4.30 ds. Jon ker, 2 ds. Blok. Ovezande 2 ds. Beneder. Biezelinge 10 ds. Sieders, 2.30 ds. Hui zing. Hansweert 10 ds. Bronsgeest. Ka pelle 10 en 2.30 ds. Jebbink. Krabben dijke 4.30 en 2.30 ds. Van Leeuwen. Kruiningen 10 ds. Hoffman. 2.30 ds. Siepers. Rilland-Bath 10 ds. Bolk. Scho re 9.30 ds- Mooy, 2 ds. Hoffman. Waar de 9.30 en 2.30 ds. Huizing. Wemeldinge 10 en 5 ds. Zuidsma. Yerseke 10 ds. Reyenga, 2.30 ds. Jebbink. Geref. Kerk: Goes Westerkerk 10 ds. Jansen, 5 ds. Kats, Oosterkerk 9.15 ds. Kats, 5 ds. Jansen. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Hoornstra. Baarland 10 en 2.30 ds. De Craene. Borssele 10 ds. v. d. Veen, 2.30 ds. Jansen. Driewegen 9.30 leesdienst, 2 ds. v. d. Veen. 's-Graven polder 10.30 ds. Kats, 4.30 ds. Koolstra. Heinkenszand 10 en 2.30 kand. Baayens. Lewedorp 9.15 en 2.30 ds. Leene. Nieuwdorp 10 en 2.30 ds- Goedendorp. Krabbendy'kc 10 en 2.30 ds. Fidder. Krui ningen 10 en 2.30 ds. Koolstra. Rilland- Bath 10 en 2.30 ds. Tissink, Ossendrecht. Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Hoogkamer. Yerseke 10 en 2.30 ds. Booy. Geref. Gem. 9.30 en 6 cis. Honkoop. Wol- rtsdijk 9.30 en 2 leesd. Borssele en 1.30 de heer Weststrate. 's-Gra venpolder 9.30, 2 en 6 leesd. Hoedekens kerke 9.30 leed., 4 de heer Weststrate. Nieuwdorp 9.30 en 2 leesd. Nisse 2 leesd. Biezelinge 9.30 en 2 leesd. Krabbendijke 9.30, 2 en 6 ds. Suyker. Kruiningen 9.30. 2 en 6 leesd. Waarde 9.30, 2 en 6 leesd. Wemeldinge 10 en 4.30 leesd. Yerseke 10, 1.45 en 5.45 leead. Rilland-Bath 9. en 2 leesd. Chr. Geref. Kerk Biezelinge 10 leesd., 5.30 ds. Van Dijken- Goes 5.30 ds. Van Dijken. Vrije Evang. Gem. Goes 10 ds. Karelse, 3 liturg, dienst. Wemeldinge 10 ds Niewöhner. 6 kerstfeest zondagsschool Yerseke 10 en 2.30 ds. De Jonge. Ril- land-Bath 10 ds. W. Kos, Driebergen. Ver. van Vryz. Ilcrv. Goes 9.30 ds. Van Beek. Doopsgzinde Gem. Goes 4.30 mej. dr. Bakker. Leger des Heils. Goes 6 dienst, 10.30 dienst, 7 dienst. Yerseke 06 v.m., 10.30 en 18 uur samenkomsten. TWEEDE KERSTDAG 26 DEC. Ned. Herv. Kerk. Colijnsplaat 6 kerst feest zondagsschool,. Geersdyk 6 kerst feest zondagsschool. Geref. Gem. Colijnsplaat 10 en 2 leesd., Kamperland 10, 2.30 en 6 leesd., Kortge ne 10, 2.30 en 6 leesd. WOENSDAG 2e KERSTDAG Ned. Herv. Kerk. Goes Grote Kerk 4.30 Westhill-kerstfeest, 7 kerstfeest zon dagsschool; 's-Heer-Abtskerke 10 ds. Hamminga; 's-Heer-Hendrikskinderen 5 kerstviering zondagsschool; Kattendijke 5 kerstviering zondagsschool; Kloetinge 5 kerstviering zondagsschool; Nisse kerstfeest zondagsschool; Kapelle 18 kerstfeest zondagsschool; Waarde 5 kerstfeest zondagsschool. Geref. Gemeente. Goes 9 en 6 ds. Hon koop; Wolphaartsdijk 9.30 en 2 lees dienst; Borssele 9.30 en 1.30 stud. Ver- strate; 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 6 leesdienst: Hoedekenskerke 3.30 kerst feest zondagsschool; Nieuwdorp 9.30 en 2 leesd.; Nisse 9.30 en 2 leesd.; Biezelin- e 9.30 en 2 leesd.; Krabbendijke 9.30, en 6 ds. Suyker; Kruiningen 9.30, 2 en 6 leesd.; Waarde 9.30, 2 en 6 leesd.; We meldinge 10 en 4.30 leesd.; Yerseke 9.30, 2 en 6 ds. Honkoop; Riland-Bath 9.30 en 2 leesdienst. Vry Evang. Gemeente. Goes 2.30 zon- Leger des Heils. Goes 7.30 n.m. samen komst; Yerseke 7.30 opvoering lekespel in gebouw „De Haven". ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Goes: dokter C. Griep. Frans den Hollander laan 29, tel. 5821; Wolphaartsdijk, 's-Heer- Arendskerke en Heinkenszand: dokter A. J. Zonnevylle te 's-Heer-Arendskerke, tel. 01106—202: Rilland, Krabbendijke, Kruinin gen en Hansweert: dokter C. A. Donker te Krabbendijke. tel. 01134—544: Hoedekensker ke en Kwadendamme: dokter S. E. J. Wöst- nn te Ovezande: tel. 01195150: Borssele Nieuwdorp: dokter H. M. J. Kiviet te Borssele tel. 01105—203: Kloetinge, Wemel dinge en Kapelle: dokter A. J. Eckhardt te Wemeldinge. tel. 01192—438; Kapelle en Bie zelinge. dokter H. W. ter Haar te Biezelin ge. tel. 01102—500; Driewegen en 's-Heeren- hoek; dokter J. Geldof te Driewegen, tel. 01195—275. Ziekenauto Goes: tel. 5619 b.g.g. 7605. Apotheek Goes: De Goesche Apotheek, K lokstraat 19. tel. 7104. Chirurgendienst: dr. M.' J. de Bruin, tel. 5208. DIERENARTSEN De praktijk van dokter G. Booneschansor te Kruiningen wordt waargenomen door dokter M. Gaakeer te Ovezande, tel. 01195—283 en dokter A. A. Elzerman te Goes, tel. 01100 5259. Ook dokter A. C. Noordenbos te Heinkens zand. tel. 01106—290, heeft dienst. KERSTDAGEN Goes: dokter T. F. v. d. Werft. Wijngaard straat 51, tel. 7451: Wolphaartsdijk, 's-Heer- Arendskerke en Heinkenszand: dokter A. J. Zonnevylle te 's-Heer-Arendskerke. tel. 01106—202, tie kerstdag) en dokter H. P. var. Maanen te Heinkenszand. tel. 0110623<l (2e kerstdag). Rilland, Krabbendijke. Kruinin gen en Hansweert: dokter P. Allewtln te Kruiningen, tel. 01130—566. Hoedekenskerke Kwadendamme: dokter S. E. J. Wöst- nn te Ovezande, tel. 01195150. Kloetinge, Wemeldinge en Kapelle: dokter H. J. Entink te Kloetinge, tel 01100—6857. lie kerstdag) dokter E. F. Faeee-Schaefler te "apelle, tel. 01103—260 (2e kerstdag). Kapelle en Bie zelinge: dokter I. J. Risseeuw le Kapelle. tel. 01102—290. Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter J. Geldof te Driewegen, tel. 01195— 275. Ziekenauto Goes: tel. 5619 b.g.g. 7695. Apotheek Goes: De Zeeuwsehe Apotheek, Grote Markt 10, tel. 5255. Chirurgendienst: dr. M. J. de Bruin. tel. 5 DIERENARTSEN De praktijk van dokter A. A, Elzerman Goes wordt waargenomen door dokter M. Gaakeer te Ovezande, tel. 01195—283 en door dokter G. Booneschansclier te Kruiningen. tel. 01130—233. Ook dokter A. C. Noordenbos te Heinkens zand, tel. 01106—290, heeft dienst. if VIEUX VEILING TERNEUZEN. Sla 14.60—15.90. Knolselderij 7—12. Andijvie "3. Rode kool 15. Savooiekool 72L Witte kool 14. Breekpeen 10. Waspeen 18. Prei A II 2049. Spruiten geschoond 8995, onge- schoond 57—76. Witlof A 91—92, A II 82, B 91—96, B n 65—91, afwijkend 48—72. Goud renet I 85 52, 80 52, 75 50, 70 48, 65 43, II 85 48, 80 49, 75 48, 70 47, 65 42. II D 31, III grof 43, III fijn 35, kroet 23. Golden Delicious I 80 68, 75 72—74, 70 74, 65 09, 60 57—59, II 75 63. 70 65, 65 60, 60 40, II D 35—36, grof 50, fijn 26, kroet 28. Jonathan I 80 3555, 75 55 56, 70 53—57, 65 47, 60 18, II 80 26, 75 33, 70 23. n D 14r-15, Hl grof 25, IH fijn 12—13, kroet 11—15. Coxs Oranje I 75 94. 70 93. 65 78, 60 57, 55 44, II 75 81, 70 83 65 70—80, 60 55, 55 25, n D 21, III grof 54, fijn 22, kroet 15. Aanvoer vismijn In de week van 915 december zijn aan de Vismijn te Breskens aangevoerd: 267.364 kg haring: 112 kg bot: 174 kg schar: 658 kg schol: 32 kg tong; 9 kg rog: 9 kg Kongeraal 5932 kg kabeljauw: 15 kg tar bot; 2612 kg sardjjn; 2 kg zalm: 18.553 kg wijting: 1745 kg exportgarnalen: 270.292 kg sardijn puf. DRIEWEGEN Raad komt bijeen Op de agenda voor de vergadering van de gemeenteraad van Driewegen staan voor vrijdag 28 december de volgende punten op het programma: een voorstel tot vaststelling van een nieuwe ge meenschappelijke regeling voor de keu ringsdienst van slachtdieren en vlees voor de keuringskring Goes, een voor stel tot goedkeuring van de begroting burgerlijk armbestuur 1963 en een voor stel tot wijziging van de gemeentebegro ting 1962. Tenslotte zal ae gemeentebe groting ter behandeling worden aange boden. KLOETINGE Winterlezing oud-leerlingen land- en tuinbouwcursussen De vereniging van oud-leerlingen van land- en tuinbouwwintercursussen te Kloetinge hield woensdagavond haar eerste winterlezing van dit seizoen, waarvoor een goede belangstelling be stond. De heren J. Hertgers te Kloetin ge en P. Huissen te Krabbendijke waren als sprekers uitgenodigd. Hun onder werp Ziektebestrijding met de mogelijk heden voor 1963" werd door de „vak mensen" met belangsteling gevolgd. Te meer daar hierbij ook zeer waardevolle adviezen werden verstrekt. Nagekomen advertenties RECTIFICATIE. Heden nam de Here tot Zich na een gedul dig gedragen lijden in de volle overtuiging des geloofs mijn innig geliefde man, DIRK WILLEM NICOLAI, op de jeugdige leeftyd van 26 jaar. C. Nicolai- van Soest Oostburg, 20 dec. 1962. Jan Steenstraat 13. Rouwdienst op maan dag 24 december a.s. om 14.15 uur in het hervormd kerkcentrum te Oostburg. Vertrek van het hervormd kerkcentrum om 3 uur. Heden overleed, na een langdurige ziekte mijn lieve en zorgzame man, vader, groot- en over grootvader, broeder, zwager en oom, de heer ENGEL WITTE, op de leeftijd van 71 jaar. C. Witte-Bruijnzeel. C. C. de Jonge. Corrie de Jonge. C. C. van den Berg- de Jonge. J. J- van den Berg. Ellen. C. Dek (huisgenote). Kruiningen, 21 december 1962, Snellemarkt 10- De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 24 december a.s. des namiddags te 13 uur op de algemene begraafplaats te Krui ningen. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, in het ziekenhuis te Mid delburg, in haar Here en Heiland, onze zeer geliefde zuster, be huwdzuster, tante en nicht TANNETJE COPPOOLSE- LOUWERSE, wed. van K- Coppoolse Kzn., in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, Corn. Louwerse Joh.zn. Jannetje Louwerse Joh.d. Serooskerke, 21 december 1962. Noordweg 70. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 24 december om 12.00 uur. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 21 december. Fruit: Peren: Gieser Wildeman 50-60 49—50, III grof 38. St. Remy 65-70 26. II D 25—26, IH fijn 20—21, IH grof 27. Ap pelen: Goudrenet 75-85 4770. 70-75 4868. 65-70 4451, II D 38. Hl fijn 23—38, IH grof 41—51. Jonathan 75-80 31, 70-75 22—25, 65-70 17—20, 60-65 17—40, II D 9—10. IH fijn 9—11, IH grof 11—23. Golden Delicious 80-op 77, 70-80 67—73, 65-70 62—64, 60-65 53—65, H D 13—15, IH fijn 27, III grot 27. Groenten: Glas veldsla 64—1.01. Sla 4—46. Witlof 1.08—1.19. Rode kool 1.1—24. Selderij 67—95. Glasandij- vie 37—83. Andijvie 23. Spruiten geschoond 341.04, ongesehoond 1866. Kroten 20. Prei 39.50. Savooiekool A H WJC. 18.50. Wijnpeen 8—10. Waspeen 13—33. Knolselderij 5—23. Uien 17—20. Ramenas 17—19. Witlof 7—10. Bloemkool 6 per kist 47—78, 8 per kist 4447. 10 per kist 30. Boerenkool 10, Savooiekool A H 24. VEILING STAVENISSE. Uien middel 27.50—27.54, bonken 25, drielin gen 33.50. Pickles 37.90. Aanvoer 62 ton. VEILING BERGEN OP ZOOM. 21 december. Andijvie 26—62. Sla 5—16. Spi nazie 42—15. Waspeen 10—37. Prei 11—W. Sa vooiekool 7—21. Rode kool 13—22. Witte kool 7—11. Spruiten 20—1.61. Witlof 43—1.10. Kro ten 13. Boerenkool 15.21. Golden Delicious 24—54. Jonathan 2042. Goudrenet 36—50. Cox Oranje 23—72. Present van Ermgaard 11 —52. Comlesse de Paris 616. Saint Remy 16 —27. Pondspeer 15—20. VEI LINGS VERENIGING „ZUID-BEVELAND", GOES Groenten. Knolselderij H 811 per stuk: Selderij 1015 per bos. Knolselderij I 2228, Selderij 2540, Uien stek 1—6, Spruiten AI 59—65, All 44—58, BI 45—57, BH 26-^4, afw. 16—36, Witlof AI 1,25, AH 1,21, BI 1,23, Bil 1,25, afw. 62—70. Prei AI 46—53. All 49, afw. 19, Andijvie I 8082, II 6475. Groene sav. kool BI 1118, afw. 7—8. Rode kool BI 18 21, Wite kool I 15—16, II 8—9, Boerenkool I 14—16, Veldsla II 21—35, Peen BI 7, Aardap pelen H 9. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 1983 kg 2.81—3.29: schar 44 kg; bot 42 kg: wijting 31 kg: sprot 68 kg: ongesorteerde vis 83 kg. BESPREKING VEERSE PARKEERPROBLEEM In het verslag van de gemeenteraad van Veere is een storend foutje geslopen. B. en w. zullen, om een goede oplossing te vinden voor het parkeren op de rijbanen van de Markt geen bespreking houden met de firma Caljouw, maar met de fir ma Poppe. Kerstavond van mannenvereniging Onder leiding van de heer I. J. de Groo- te hield de hervormde mannenvereniging te Kapelle haar kerstavond. Ook dé vrouwen waren hierbij aanwezig. Eerst werd de kerstliturgie van het C.J.V. ge volgd, waarbij veel samenzang, decla matie en schriftlezing aan de orde kwam. Na de pauze was er een ont- spanningsprogramma, dat werd geleid door de heren Jos de Jager en L. van Wel. Algemene kennisgeving. Heden nam de Here tot Zich, na een kortston dige ziekte, mijn lieve zorgzame man MARINTJS VAN DEN BERGEN, in de ouderdom van 86 jaar. E. M. van den Bergen- Drury. Vlissingen, 21 december 1962. Scheldestraat 62. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 24 dec. a.s- Vertrek Scheldestraat 62, des nam. 2 uur. Heden ging van ons heen in de hope des eeuwigen levens, onze lieve zwager en oom MARINES VAN DEN BERGEN, in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam, M. Labrujère. Vlissingen, 21 december 1962. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader MAARTEN KALLEMEIN, op de leeftijd van 89 jaar. Namens de familie, N. Kallemein- van der Vliet. Wolphaartsdijk, 21 december 1962. De begrafenis zal plaatsvinden D.V- 24 december a.s. des na middags 3 uur vanuit „Zorgvliet" (Nazareth). (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelbars BLANKER, telef. 2865 T.C. WALCHEREN, teL 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 25