Voetgangersstraten in saneringsplan Zierikzee Oud-tuinbouwcursisten te Zierikzee jubileren NOORD-ZEELAND Centrale bakkerij in Breskens een feit DE OVERVAL AGENDA AANPASSING WORDT BELANGRIJK PROBLEEM VOOR DE LANDBOUW HAAMSTEEDSE HUISHOUDSCHOOL DEED DIRECTRICE UITGELEIDE SPAARBANK VAN DE C06P. RAIFFEISENBANK „ZIERIKZEE e.o." IEDERE DAG adverteren In de P.Z.C. VRIJDAG 21 DECEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Verkeerswenken aan de raad Drie inwoners willen beslissing uitstellen EEN DAG voordat het ontwerp sane ringsplan voor liet Havenkwartier van Zierikzee aan de orde wordt gesteld, hebben de raadsleden, van een drietal ingezetenen, enkele verkeerswenken meegekregen naar de vergadering van vanavond. „IVIaak niet alle straten geschikt voor snelverkeer, maar verdeel ze in zuiver voetgangersstraten en verkeersstraten. De contrastwerking, die hierdoor ont staat verhoogt het stedebouwkundig ef fect". Dat is de belangrijkste geaacli- tengang van een bezwaarschrift tegen het saneringsplan. Het is ondertekend door dr. mr. H. P. Schaap, procureur, ir. J. M. Knaap, leraar aan het lyceum, en notaris Joh. Klaassen. Vier maanden geleden al hebben zij een verzoekschrift met voorlopige bezwaren ingediend. Thans komen zij daarop nader terug na overleg met enige belanghebbende verenigingen, zoals V.V.V., „Stad en Lande van Schduwen-Duiveland" en de middenstandsvereniging. Ook heb ben de drie heren deskundige voor lichting en adviezen ingewonnen bij „stedebouwkundigen van naam". De besprekingen hebben het drietal even wel genoopt de raad in ernstige over weging te geven om het sanerings plan vandaag niet zonder meer goed te keuren, maar de beslissing daar over aan te houden tot ook de geraad pleegde verenigingen adviezen heb ben uitgebracht. In hun brief aan de raadsleden werken de drie Zierïk- zeese inwoners hun verkeersideeën nader uit. „Maak van de Sint-Domusstraat en vooral ook van de karakteristieke, daar op uitkomende sloppen en smalle straten Sint-Jacobsstraat, Visslop, Korte Sint-Janstraat zuivere voetgangers straten, voor zover dit mogehjk is Evenzo van straatgedeelten, die de St.- Domusstraat zullen verbinden met de nieuw ontworpen Doorbraakstraat, die de haaks op ae Nieuwe Haven gerichte straatjes in tweeën moet hakken". De ondertekenaars van het ingediende stuk willen met deze nieuwe „levens- streng" voor het saneringsgebied nog verder gaan. „Doortrekken van de Lan ge Sint-Janstraat naar de Breestraat. Eventueel zou de nieuwe straat nog doorgetrokken kunnen worden naar de Manhuisstraat of Raamstraat, al naar gelang de regeling van het verkeer ten zuiden van ae lijn Oude Haven-Post- straat-Westraat. het rijverkeer; 2. toegangsweg tot het in het Havenkwartier aan te leggen par keerterrein. De nieuwe straat zal name lijk volgens de drie heren moeten wor den voorzien van enige parkeerterrei nen, vooral met het oog op de te ver wachten stroom vreemdelingen, die met autobussen en dergelijke Zierikzee bin nenkomen en dicht by het centrum wil len parkeren. Zij wijzen in verband hiermee op de concessie-aanvraag van de A.Vl.Z, voor een rechtstreekse verbinding Zierikzee-Goes over de Oosterschelde- brug, waarvan \vy vorige week mel ding maakten. „En die zou dan een begin- of eindpunt op een parkeer terrein midden in de oude stad moe ten vinden". Het drietal vindt in zyn brief aan de raadsleden verder, dat geen aandacht is geschonken aan een regeling van het verkeer van de Nieuwe Haven naar het industrieterrein vice versa. „Men kan toch niet én snelverkeer én grote tou ringcars in beide richtingen door de Zuidhavenpoort wringen?" zo stellen zij. Daarom doen zy de raadsleden twee mogeiykheden aan de hand: a. het uit gaande verkeer rechts naar de Zuid havenpoort, waar nu nog krotten staan met een waaiervormige aanbouw van het vaste gedeelte van de ophaalbrug; b. op de duur een stevige brug, geschikt voor zwaardere wieldruk dan 3,4 ton over de Nieuwe Haven naar de Oost- havendijk-Deltaweg. Vervroegde „jaarwisseling" van P.v.d.A.-afdeling Een stampvolle zaal met leden van de Partij van de Arbeid en de Vrouwenbond heeft deze week in het „Huis van Nas sau" te Zierikzee geluisterd naar een heldere en leerzame toespraak van mej. A. B. Pomper, Statenlid van Zuid-Hol land. In een vlot gepresenteerd betoog bepaalde zij op de zogenaamde jaarwis selingsbijeenkomst van de plaatselijke afdelingen de aandacht van haar gehoor bij de moderne politieke verhoudingen, dié men volgens spreekster steeds meer in Europees verband moet gaan zien. „Wij doen nog wel aan nationale poli tiek", aldus het Rotterdamse statenlid voor de Partij van de Arbeid, „maar tel kens weer worden onze zaken en belan gen in het internationale vlak getrok ken". Duideiyk stelde zij in haar gedocu menteerde inleiding, dat het socialisme steeds de weg heeft gewezen en dat nog doet naar een Europese en wereldwijde ordening. Overigens zonder de eigen be langen uit het oog te verliezen. Dat be wees zij ook in het vervolg van haar toe spraak, die gericht was op een aantal praktische zaken van het kabinet-De Quay, zoals de loonpolitiek en de aange kondigde belastingverlaging. Haar inlei ding werd met een waarderend applaus beloond. De Zierikzeese afdelingen hadden op de ze traditionele bijeenkomst aan het eind van het jaar een aantal gasten uit Brui- nisse in hun midden. Voorzitter J. Pom per leidde de avond in. Er werd een schetsje onder de titel „Muurschildering' opgevoerd. Mevrouw Catshoek las enkele gedichtjes van Annie Schmidt voor en mevrouw Oole-Goudzwaard leverde een aardige voordracht. De muzikale mede werking was in handen van het zang koor, ditmaal onder leiding van de heer K. Feyen. De heer P. v. d. Hulle zorgde voor pianobegeleiding. Het slotwoord werd gesproken door de president van de vrouwenbond, mevrouw Van der Lans. Parkeerterreinen Volgens de drie appellerende Zierik- zeeënaars heeft deze doorbraak een tweeledig doel: 1. doorstroming van Na een voorbereiding van week de stichtingsakte g< de N.V. Broodbakkerij West Zeeuwsch- week de stichtingsakte gepasseerd Vlaanderen te Breskens. Tev stuk grond aangekocht ten oosten de ryksweg te Breskens waar de grote centrale bakkerij wordt gebouwd, die een oppervlakte krügt van 1600 m2. In middels is ryksgoedkeuring hiervoor verkregen en zal de architect, de heer J. Rooncn, het project zo spoedig mogelijk bestcdingsklaar maken. De bakkers hopen in 1963 nog in de nieuwe bakkerij te kunnen beginnen mét bakken van brood en banket. Voor het bakken van brood zullen de modernste machines op dit gebied worden aange kocht, zoals een automatische gaasmat- ovcn, die door gas wordt verwarmd. Voor klein werk gebak en dergeiyke zal gebruik worden gemaakt van in- schletovens. Voor elk onderdeel van het bakkerybedryf zal een aparte afdeling worden gebouwd. Reeds nu bestaat bui ten de gemeente belangstelling voor de ze bakkerij, omdat men hieruit mede in verband met personeelsmoeiiykheden makkeiyker brood zal kunnen betrek ken. Aan de grotere vraag naar brood gedurende het toeristenseizoen kan door de particuliere bakkerijen niet" alleen meer worden voldaan. De bezorging in Breskens zal geheel worden vereenvou digd en met het modernste materiaal worden uitgevoerd. De directie zal wor den gevormd door alle negen Breskense bakkers, van wie er enkele als directeur zullen fungeren. De anderen worden commissaris. Deze plannen kunnen wor den verwezeniykt in nauwe samenwer king met het E.T.I. in Zeeland, de rijks- middenstandsconsulent, de heer J. Cor- stanje en de heer Schuilenberger van de Nederlandse Bakkerijstichting in Den Haag. Naast de film, ook het boek door dr. L. de Jong. Geeft één van de span nendste en aangrijpendste gebeurtenissen van de be zetting weer: de bevrij ding van vijftig politieke gevangenen, voor de dood bestemd, door de Friese K.P. uit het Huis van Be waring te Leeuwarden. Met 40 foto's 2,95. Paul Krugerstraat 41 - 43 Vllssingcn - Tel. (01184) 2733. VANDAAG Middelburg City: De overval. 20 uur, alle leeftijden. Electro: Follow that dream, 19.30 uur. alle leeftijden. Schouwburg: uitvoering aid. Middelburg Zeeuwse bal letschool. 19.30 uur. Wöhler: Natuurkun dig Gezelschap, 20 uur. Schakel: leden vergadering F.V. Delta. 19.30 uur. Van Benthem en Jutting: expositie De Lussa- nct, 9—18 uur. Vllssingcn Alhambra: De overval, 2D uur. 14 Jaar; Luxor: De blikken ridder, 20 uur. a.l.: Britannia: Kerstbal „M.A. de Ruyterschool". 20 uur, Goes Grand: „Cape Fenr": 20 uur. 18 Jaar; Korenbeurs: vergadering „Brede wate ring van Zuid-Beveland". 14.00 uur. Bergen op Zoom Roxy: Cartouche, 20 uur, 14 Jaar. rcrncuzen Luxor: The ladies man. 20 uur. Jus Roco NIEUWERKERK Kerstfeest bejaarden Ook de bejaarden van Nieuwerkerk hebben hun kerstfeest in „Ons Dorps huis" gevierd. Met een hartelijk welkom opende mevr. Van Eeten deze bijeen komst in de sfeervol versierde zaal. In het bijzonder richtte zij een woord van welkom tot het comité van Ouwerkerk, dat aangeboden had een deel van deze middag te verzorgen. Hierna las mevr. Van Eeten het kerst evangelie. Een zangkoortje zong enige kerstliederen. Door het gezelschap van Ouwerkerk werd een stukje in twee bedryven opgevoerd, getiteld „Het Bloe- menvrouwtje". Het kinderkoortje zong enige mooie liederen. Aan het slot sprak mevr. Van Eeten dankwoorden aan al len, die hadden medegewerkt om deze middag te doen slagen. Zij wenst allen een goede kersttijd. Dr. Becker sprak een slotwoord naar aanleiding van de lofzang van Maria met als een belofte, dat de nederigen verhoogd en de hon- gerigen gevoed zullen worden, wanneer hun ziel zich verheft tot Gods eer. Slot zang was Psalm 89 1, waarna hy voorging in gebed. Plattelandsvrouwen vierden kerstfeest In de stemmig versierde zaal van „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk heeft de Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Duiveland, haar kerstfeest gevierd. Na een harteiyk welkomstwoord las de pre sidente mevr. Van Eeten het kerstevan gelie, waarna gezameniyk werd gezon gen „Hoe zal ik u ontvangen". Voor en na de pauze zong het koortje, onder lei ding van mevr. Kaasen verschillende kerstliederen. Opgevoerd werd een kerststuk, getiteld „De Sneeuwman". Het prachtige decor was van de heer C, A. Lievense. Door mevr. Westerhof werd een verhaal gelezen „Een orgel een jongen en een orgel", dat met intense aandacht werd beluisterd. Gezameniyk werden nog enige kerstliederen gezon gen. In haar slotwoord herdacht mevr. Van Eeten het overiyden van H.K.H. Koningin Wilhelmina. Tot slot zong men nog het „Ere zij God". SCHERPEN1SSE Kerstwijding Het Ned. herv. zangkoor te Scherpenis- se zal a.s. zaterdagavond 22 december een zangdienst houden onder leiding van de heer A. L. Riedijk. De meditatie wordt verzorgd door ds. Alblas. Kerstmiddag bejaarden Dezer dagen werd aan de bejaarden van Scherpenisse in het „Hollandse Huis" een kerstmiddag aangeboden. De orga nisatie was in handen van de plaatselij ke afdeling van de. Bond van Platte landsvrouwen. Er werden onder meer toneelstukjes opgevoerd en dia's ver toond. OUWERKERK Filmavond in dorpshuis Het Verbond voor Veilig Verkeer, afde ling Duiveland organiseerde dezer da gen in het dorpshuis te Ouwerkerk een filmavond. De heer T. J. Walhout mocht in zyn openingswoord de heren Modder man en Mol, propagandisten, welkom heten. Het programma bestond uit de vertoning van een vijftal interessante films. De heren, J. W. Heynen, C. Hen- drikse en P. K. van der Werf, die voor lopig zitting hadden genomen in het voorlopig bestuur, werden definitief be noemd. Tenslotte deelde de heer Arden- ne mede, dat hij in de tweede week van januari hoopt te starten met een nieu we verkeerscursus. ZUID-BEVELAND GOES Kerstconcert Katholieke Zeeuwse Koorschool Vanwege het succes van voorgaande ja ren zullen de knapen van de Katholie ke Koorschool te Goes ook nu een kerst concert in de r.-k. kerk verzorgen. Op 2e kerstdag, 's middags om half vier, worden weer vele belangstellenden ver wacht om deze interkerkelijke bijeen komst mee te maken. Het eerste deel van het concert ver zorgen de zangertjes voorin de kerk. Met begeleiding van het koororgel zul len zij composities ten gehore brengen van Bach, Lübeck, Mendolssohn e.a. Voor het tweede gedeelte van het con cert zullen de jongens zich naar het zangkoor begeven om samen met het parochiale mannenkoor het concert te vervolgen met werken van Gallus, Praetorius, Mozart, Clemens en Cuypers. Het geheel staat onder leiding van di recteur-organist E. Heijblok. Middenstandsvrouwen vierden kerstfeest De Goese middenstands vrouwen vereni ging hield dezer dagen in een stemmig versierde bovenzaal van „De Prins van Oranje" de jaarlijkse kerstfeestviering. De presidente, mevrouw Dominicus-de Graaff sprak een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen. Zy hield een toe spraakje naar aanleiding van Lucas 2. De heer en mevrouw Tamminga brach ten daarna enkele oude kerstliederen ten gehore. Mevrouw Tamminga trad ook op met solozang, terwyl zy samen met mevrouw Berks ook een duet zong. Gezameniyk werden eveneens enkele kerstliederen gezongen. Tijdens het daarop volgende souper vertelde de heer M. Allewyn een boeiend kerstverhaal. Kerstavond N.C.V.B. In een feestelijk versierde zaal van „De Prins van Oranje" te Goes heeft de Göë- se afdeling van de N.C.V.B. de kerstbij- eenkomst gehouden. Spreekster was me vrouw D. Piets-Metselaar uit Gouda. Na het begroetingswoord van de presidente, mejuffrouw M. Glerum, lazen enkele da mes de liturgie en werden enkele liede ren gezongen. Het koor van de afdeling bracht onder leiding van mevrouw N. Schipp er-Roze verdienstelijk enkele kerstnummers ten gehore. Mevrouw D. Piets-Metselaar declameerde voor een geboeid gehoor „In 't nieuwe vaderland" van M. Labberton en „De meeste is de Liefde" van Schietse- Tydens deze bijeenkomst gaven zich vijf nieuwe leden op. De volgende vergade ring wordt gehouden op 8 januari a.s. in ,De Prins van Oranje". (Advertentie) POORTVLIET KERKVERGADERING De N.C.V.B. afdeling Poortvliet hield dezer dagen in het gemeentehuis een kerstvergadering. Mevro w Hooger- brugge sprak over het onderwerp „Ad vent". Na de afhandeling van enige huishoudelijke agendapunten volgde een kerstviering. Er werden gedichten voor gedragen, liedjes gezongen en ook werd er een kerstverhaal voorgelezen. De vol gende vergadering zal op 15 januari worden gehouden. Spreker tydens deze byeenkomst is de heer Wetseloor. Ir. J. Prins voor Z.L.M.-kring Oost-Z. -Beveland „Regering moet de boer steunen, niet afvallen" De aanpassing aan de nieuwe ontwikke lingen wordt in de toekomst een der belangrijkste problemen voor de boer. Dit voorspelde woensdagmiddag de se cretaris van de Z.L.M., ir. J. Prins, tij dens de algemene vergadering van <U Z.L.M.-kring Oost-Zuid-Beveland in „De Caisson" te Biezelinge. De heer Prins die het woord voerde over „Aanpassing in land- en tuinbouw maakte in dit verband enkele kritische kanttekenin gen over het door de overheid gevoerde prijsbeleid. Zo verklaarde hij het „beknibbelen" v de regering op de landbouwpryzen Levenslustige vereniging STIMULEREND WERK OP ANIMO VOOR TUINBOUW EEN bloeiende vereniging met een uitermate instructief karakter staat in Zierikzee voor het veertigjarig ju bileum: de vereniging van oud-leer lingen van de tuinbouwwintercur- sussen. Donderdag 3 januari aan staande zal de gebruikelijke maande lijkse vergadering in het „Huis van Nassau" daarom een feestelijke fran je krügen. Voorzitter P. van Beve- ren zal in een historisch overzicht stilstaan by het wel en wee van de hechte, actievo en nog steeds by- zonder levenslustige organisatie, hy zal de saillante momenten uit de ver vlogen veertig jaar ophalen en van zelfsprekend zal zyn speech worden gevolgd door do nodige felicitaties. Byscholing aan gediplomeerden in de bedrijfstak van de tuinbouw Dat is het doel van de vereni ging, die thans ongeveer zestig leden telt. In do loop van vier decennia zyn wel ongeveer zes honderd vergaderingen gehouden. En het opvallende daarbij .is, dat zij stoeds druk worden bezocht. Dat was ook het geval met de tweejarige wintercursussen en de specialistisch gerichte cursussen. Het begon allemaal in de twintiger jaren. Een groep initiatiefnemers diende een aanvraag in by de minis ter, er werd subsidie toegezegd en de gemeente stelde een lokaal be schikbaar. Het eerste onderwerp voor een volwassencursus: tuinbouw in de volle grond. Direct daarna werd gestart met de winterse program ma's. En het effect daarvan was op 3 januari 1923 de oprichting van de vereniging van oud-leerlingen. Daar aan is nog een „grote naam" verbon den: die van erevoorzitter en op richter ir. A. W. van de Plassche, de oud-directeur-generaal van de land bouw. Dank zy zijn opvattingen heeft de leiding van de cursussen er steeds naar gestreefd erkenning te krijgen voor de examens. In zestien gevallen is dat gelukt via de inmiddels opge heven Nederlandse Pomologische Vereniging. Tientallen jaren hebben de heren Van Beveren en C. O. J. Hendrikse er nu al in het bestuur van de vereniging opzitten. Met vier andere actieve leden uit de beginperiode komen zij op verschil lende oude groepsfoto's voor. Pren ten, genomen bij speciale gebeurte nissen in het bestaan van de vereni ging, zoals bijvoorbeeld het optre den van de eerste sprocibrigade. Enthousiasme Voordat in de dertiger jaren te Haamstede een tuinbouwschool werd opgericht werden verschillende cur sussen voor jongeren gegeven. De scholingsprogramma's voor volwasse nen eindigden in 1960, toen de lagere landbouwschool van de Z.L.M. werd uitgebreid met een afdeling voor de tuinbouw. Opvallend is het daarom, dat aanbesteding van de bouw van een nieuwe land- en tuinbouwschool in Zierikzee ongeveer geiyktljdig valt met het jubileum van de oud-leer lingenvereniging. In Zierikzee en om geving heeft de actieve organisatie steeds stimulerend gewerkt -op de animo om zich op de tuinbouw toe te leggen. Twee inundaties hebben het eiland getroffen en de bongerds ver dronken. Met oud-secretaris W v. d. Velde ging ook het archief van de vereniging in de golven onder. Maar opnieuw legt men zich thans toe op de tuinbouw. En de vergaderingen van de oud-leerlingenVereniging weerspiegelen het enthousiasme. begrijpelijk te vinden. „Want de boer zit op het ogenblik met grote investeringen voor mechanisatie en mogelijke omscha keling", zo stelde hij. „De E.E.G. wordt een, narde economische zaak en de over heid moet ons by die aanpassing steu nen inplaats van afvallen", aldus spre ker. De heer Prins bekleriitoonde, dat ook de boer zélf al het mogelijke moet doen om tot aanpassing te komen. Zeeuwse voor beelden daarvan noemde hij de over schakeling van land- naar tuinbouw en de grote mechanisatie in het individuele bedryf. In te grote mechanisatie zag de heer Prins het gevaar van een struc- tuurvergrotende tendens, die een druk op het bedrijf kan leggen. Zo achtte hij in Zeeland het aantal combines aan de hoge kant. Hij pleitte in dit verband voor meer samenwerking. Belangrijk voor de aanpassing in de toekomst vond ir. Prins ook een goed bedrijfsecono misch inzicht. „En daarin staan we zwak", zo zei hij. Slechts 14 van de boeren neemt kennis van bedryfsecono- mische raporten. Een ander punt, waar de Z.L.M.-secretaris de nadruk op leg de, was het belang van een goede oplei ding Wat de vererving betreft merkte jeer Prins op, dat het zaak is tijdig te zien wat er in de toekomst moet ge beuren. Over de aanpassing in groter verband, verklaarde de inleider, dat het de taak van de verschillende landbouworganisa ties is de ondernemer in de juiste rich- te houden. De voorlichting achtte 'rins in dit opzicht onmisbaar. De problemen rondom de afzet moeten volgens de heer Prins organisatorisch worden aangepakt. De produkten moe ten steeds meer gezamenlijk naar de markt worden gebracht. Voor samen werking pleitte de heer Prins ook om stand te houden bij de maatschappelijke reorganisatie, die relatief en absoluut het aantal mensen in de landbouw doet dalen. „We krijgen te maken met de be langen van andere, groeiende groepe ringen; En door gezameniyk optreden moeten we onze belangen verdedigen", aldus de heer Prins. Nieuwe voorzitter De heer K. Dees uit Biezelinge werd benoemd tot nieuwe voorzitter van de kring Oost-Zuid-Beveland. Hij krygt tevens zitting in het hoofdbe stuur van do Z.L.M. Deze voorzit tersverkiezing was nodig wegens het om gezondheidsredenen aftreden van do lieer C. J. v. d. Werf uit Rilland- Bath. Tot hoofdbestuurslid werd verder geko zen de heer J. A. Vogelaar uit Krabben- dyke. Waarnemend voorzitter E. A. Suij bracht de aftredende voorzitter met en kele hartelijke woorden dank voor zyn vele verdiensten voor de Z.L.M. De ver gadering onderstreepte zyn woorden met applaus. Mevrouw M. G. J. Verwest-Nieuhof Veel waardering voor taakopvatting Voor het begin van de kerstvakantie heeft de christelijke landbouwhuishoud- school van de Z.L.M. te Haamstede woensdagmiddag afscheid genomen van de enkele maanden geleden getrouwde directrice, mevrouw M. G. J. Verwest- Nieuhof. In een van de lokalen v oude, vervallen school de nieuwbouw maakt zij in functie niet meer mee hebben allen, die het landbouwhuïshoud- onderwijs een goed hart toedragen, de kwaliteiten van mevrouw Verwest nog eens in de hoogte gestoken. Acht jaar de school draaiende te hebben gehouden was reden genoeg haar te complimente ren hij het vertrek. De consulente voor deze tak van on derwijs van de Z.L.M., mejuffrouw A. van der Leeden, deed dat om te beginnen in een joviaal en prettig ge stemd toespraakje. Ze had veel respect voor de manier, waarop me vrouw Verwest haar functie opvatte en waardeerde haar als vriendin bij zonder. Op haar huwelijksdag had de directrice ai een groot cadeau ont vangen. Nu zij de provincie verlaat om in Breda te gaan wonen gaf me juffrouw Van der Leeden haar het boekje „Kent TT Zeeland ook mee. Misschien niet heel Zeeland, maar in der geval wel de Schouwse Westhoek kende mevrouw Verwest nu voldoende. Ze heeft dat bewezen in haar werkpe riode. Ze wist wat op school van haar verwacht werd. „U hebt hier tot volle tevredenheid gewerkt", zo was namelijk de conclusie van wethouder P. L. Vis, namens het gemeentebestuur van Wes- terschouwen. Haar Zierikzeese collega, mejuffrouw C. van Liere was ook bij het afscheid pre sent en roemde in een toespraakje de goede onderlinge verstandhouding tus sen de beide scholen. Namens het con tact-comité was mevrouw Van Waveren- van Egmond afgevaardigd om een be dankje te spreken en de beste wensen mede te geven Het personeel deed dat bij monde van de heer L. de Waard. Ook de leerlingen hadden eeen deputatie naar dit „offi ciële" afscheid gezonden. Ina Louwerse voor de meisjes het woord. Ze had verder een boeket meegebracht en daar was dan g de taakoverdracht aan de nieuwbenoemde directrice, die na de kerstvakantie in functie treedt: mejuf frouw E. van de Stadt. Met een enkel woord deed zij haar voorgangster uit geleide. Mevrouw Verwest bedankte met een kort toespraakje voor deze grootse „ovatie" bij haar afscheid. „Ik heb hier altijd met plezier gewerktDe voor zitter van het schoolbestuur, ds. L Boer besloot de bijeenkomst op de gebruike lijke manier. Bedrijfsstudiegroep stelt: MESTVEEHOUDERIJ WEINIG WINSTGEVEND OP THOLEN De werkgroep mestveehoudery van de Bedrijfsstudiegroep Tholen en Sint-Phi- lipsland is tot de conclusie gekomen, dat deze tak van bedrijf de laatste jaren moeilyk winstgevend te maken was. Acht Thoolse bedryven hebben zich de afgelopen wintergeleend voor een on derzoek naar de bedryfsresultaten. Aan koop, verkoop en uren van verzorging werden nauwkeurig geregistreerd om tot een overzochtelyke beoordeling te kunnen komen. Een negatief advies was het eindresultaat. Dit heeft de heer C. den Engelsen, hoofd assistent A by het rijks veeteeltconsulent- schap voor Zeeland deze week meege deeld op een vergadering van de be- dryfsstudiegroep in „De Tol" te Poort vliet. De ongeveer vijftig agrariërs van de beide eilanden hielden zich hier be zig met de „verbeterde arbeidsmethodes in en om de boerdery". Een onderwerp, waarvoor voorzitter M. C. J. Kosten bij zyn gehoor kon inleiden ir. D. C. M. Boonman te Wageningen. Deze begon met te stellen, dat op de gemengde be drijven ongeveer tweederde deel van de arbeid wordt gestoken in werkzaamhe den in en om de boerdery. „Om dit zo rationeel mogelyk te kunnen uitvoeren dienen de bedrijfsgebouwen te worden aangepast", zo stelde hij. En in dit ver band beval de heer Boonman verschil lende moderniseringen en vernieuwingen aan zoals het verwijderen van drempels, het verbreden van deuren naar de ge bouwen, het verkorten van looplijnen en het gebruik van het veel gepropageerde voederwagentje. Ook voerde hij een plei dooi voor erfverharding rondom de be dryven. Ook op het gebied van de ak kerbouw deed de spreker in Poortvliet waardevolle suggesties. Hy zag graag meer samenwerking tussen de landbou wers en loonwerkers en hun collega's. Vooral waar het gaat om het transport bij het oogsten. Een interessante discus sie ontspon zich nog na afloop van zyr inleiding. Binnenkort kunnen de leden van de be drijfsstudiegroep zich in de praktyk op deze moderne arbeidsmethodes oriënte ren. Op 9 januari aanstaande zal name lijk op het bedrijf van de heer Duijnhou- wer te Scherpenisse een demonstratie worden gegeven met een uitmestinstal latie, met melkmachines en het voeder wagentje. Reeds meer dan 6.000.000/ spaargeld werd aan ons toevertrouwd. Ook UW spaargeld nemen wy gaarne aan Dagelijks opvraagbaar; goede rente. Ons kantoor te Zierikzee is ook des zaterdags van 9-12 geopend. WALCHEREN MIDDELBURG N.C.V.B. vierde kerstfeest Met een groot aantal leden heeft de Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afdeling Middelburg-stad dinsdag kerst feest gevierd. De presidente met enkele bestuursleden verzorgde de meditatie en de kerstliturgie, terwijl een kerstver haal ten gehore werd gebracht door me juffrouw J. Kazemier. Met woorden van dank en een aandenken nam men af scheid van mejuffrouw C. H. Ludikhui- ze, die gedurende 3 jaar hoofdleidster is geweest van de eigen bejaardensocië teit. Zij wordt opgevolgd door mevrouw G. de Haan-Veenstra. In de vergadering van 25 januari zal jonkvrouw mr. C. W. I. Wt te waal van Stoetwegen spreken over „Wij en de ontwikkelingslanden". Marktberichten VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 567 kg 2.283.95; sprot 27.500 kg. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILTNG. Weekaanvoer ca 1.200.00 stuks, waarvan 409.894 in veiling werden gebracht. Handel: kalm. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 51 tot 55 gram 13,62—14.27: 5§ tot 60 gram 14.26 14.60: 60 tot 64 gram 14,65—14,85: 64 tot 68 gram 14,96—15.42. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer ca. 509.978 stuks. Handel kalm. Prijzen (per 100 stuks), eieren van 42 tot 53' gram 11.28—13.89: 54 tot 61 gram 13.98—14,43: van 61 tot 72 gram 14.47—16.04: eendeneieren 64 tot 67 gram 10,01—10,52; 69 tot 71 gram 10.9911,09. N.B. donderdag 27 december as. geen veiling. EIERMARKT Aanvoer 2 100.000 stuks. Handel: vlug. Prij zen (per 100 stuks), eieren van 61 tot 65 gram 14.65—15.25. alg. prijs 14.80, kiloprijs 2,37 op basis 62>,z gram, henneëieren van 52 60 gram 13.75—14.55. kiloprijs 2,64—2.42. de eiermarkt wordt donderdag 27 de cember des avonds gehouden. VLISSINGEN Afscheid P. de Rooij van de muziekschool Zaterdagmorgen zal de afdeling Vlis- singen van de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool afscheid nemen van de heer P. de Rooij, die vanaf de oprichting le raar aan de muziekschool is geweest. Tijdens deze bijeenkomst, die tegen elf uur is belegd in het gebouw van de mu ziekschool aan de Badhuisstraat, zullen onder meer het voltallige- bestuur en het lerarenkorps aanwezig zijn. Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den van onze zeer gewaardeerde medewerker, de heer CORNELIS J. J. VAN DEN BROEKE, op de leeftijd van 50 jaar. Zijn grote toewijding en plichtsbetrachting zullen bij ons steeds in dankbare herinnering voortleven. Directie en personeel fa. de Muijnck Petri. Vlissingen, 20 december 1962. Heden heeft God vol komen onverwacht van mij weggenomen mijn innig geliefde, zeer zorgzame echtgenoot CORNELIS JAN JOHANNES VAN DEN BROEKE, op de leeftijd van 50 jaar. Gods wil geschiede. C- E. v. d. Broeke- Taal- O- en W.-Souburg, 19 december 1962. Emmastraat 13. De teraardebestelling zal plaatshebben op za terdag 22 december a.s. Vertrek vanaf Em mastraat 13 te 12.30 u. Heden heeft God on verwacht tot Zich ge nomen onze geliefde broer, zwager, oom en neef CORNELIS JAN JOHANNES VAN DEN BROEKE, op de leeftijd van 50 jaar. Uit aller naam, J. van den Broeke. O.- en W.-Souburg. 19 december 1962. I Tot onze grote droef heid overleed heden na een kortstondige ziek te in volle overgave aan Gods H. Wil, ge sterkt door de H.H. Sa cramenten der zieken, op» de leeftijd van 56 jaar, mijn geliefde vrouw, onze zorgzame moeder en grootmoe der MARIA THERESIA ANTONIA ROLF. echtgenote van Jozef Everhardus Leopold van Waegeningh. Uit aller naam, J. E. L. van Waegeningh Middèlburg, 19 dec. '62 Vlasmarkt 3. De gezongen H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedra gen zaterdag 22 de cember 1962 in de pa rochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus te Middelburg om 8.30 uur, waarna de begra fenis zal plaatshebben op het r.-k. kerkhof. Heden nam de Here tot Zich na een gedul dig gedragen lijden in de volle overtuiging des teloofs onze innig ge- efde zoon, schoon zoon, broeder, behuwd- broeder en oom DIRK WILLEM XICOLAI, op de jeugdige leeftijd van 26 jaar. Breskens: Wed. S. Nicolai- van Bortel Breskens: A. Nieolai J. M. Nicolai- Roest- W. D. Nieolai D. S. van de Vyver- Nicolai W. l. van de Vyvei Haarlem: J. C. Nieolai Breskens: A. Traas S. Traas- van Soest Asperen: J. van Soest C. van Soest-Bel Noordwijk: D. van Soest Oostburg, 20 dec. 1962. Jan Steenstraat 13. Hiermede geven wy kennis van net overlij den van onze zeer ge achte secretaris, de heer P. C. SCHIPPERS. Zijn jarenlange toewij ding voor het werk van onze bond, zullen wij in dankbare herin nering gedenken. Bestuur en leden Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt". Goes, december 1962. W. FEIKEMA is zaterdag 22 december AFWEZIG. Heden nam de Here tot Zich na een gedul dig gedragen lijden in de volle overtuiging des geloofs mijn innig geliefde man, onze zoon, schoonzoon, broe der, behuwdbroeder en oom, de heer DIRK WILLEM NTCOLAI, op de jeugdige leeftyd van 26 jaar. C. Nicolai- van Soest Oostburg, 20 dec- 1962. Jan Steenstraat 13. Rouwdienst op woens dag 24 december a.s. om 14.15 uur in het hervormd kerkcentrum te Oostburg. Vertrek van het hervormd kerkcentrum om 3 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17