Schrijvers-duo „trok" informaties uit robot CAPRI Begroting Baarland pas in 1963 in behandeling Jaarverslag Gasthuis te Middelburg Ruzie RF.TMS7F.CF OP RODE LEGER Extra kerstaanbieding HOLLAERS VERBERKT WALCHEREN AGENDA ACHT WINNAARS IN SP0RTT0T0 MARKTBERICHTEN Besluit van G.S. ZES WONINGWETWONINGEN AAN KOUDEKERKE TOEGEWEZEN „MONA USA" ALS VORSTELIJK BEZOEKSTER IN NEW YORK DONDERDAG 20 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Kantongerecht Middelburg Inlichtingen-apparaat functioneerde niet Voor de Middelburgse politierechter mr. H. Moolenburgli stonden woensdag de schrijvers C. B. V. uit Rotterdam en H. P. V. uit Vlissïngen terecht. Zy zouden schrijvers C. ingei de nacht van 10 op 11 juli omstreeks kwart voor één aan een „robot" een apparaat voor het geven van inlichtin gen aan de toeristen op de Vlissingse boulevard vlak bij het kustlicht, hebben getrokken en geduwd zodat het appa raat tenslotte scheef kwam te staan. „Uit louter baldadigheid' vermeldde de tenlastelegging. C. B. V. bleek het ech ter met deze zinsnede in het geheel niet eens. „Baldadigheid is een tendentieuze opmerking, die helemaal niet bij de fei ten past", was hij van mening. V. en V. verklaarden verder, dat zij een kwartje in het apparaat hadden gegooid en dat zij, toen de „robot" weigerde, er aan haddoen geschud, om te proberen toch nog de nodige inlichtingen los te krij gen. „We merkten te laat dat het ding al kapot was en reeds losstond", zeiden zij. Op een vraag van de kantonrechter waarom zij dan wel naar het apparaat wilden luisteren, verklaarde C. B. V., dat hij „die metalen stem in de stilte van de nacht een fascinerend geluid" vond. Als getuige in deze zaak trad op E. G. P., matroos van het Belgisch Loodswezen, die op die nacht wacht had in de uitkijktoren onder het kustlicht. Hh' verklaarde te hebben gezien, dat C. B. V. en H. P. V. te gen het apparaat hadden geduwd. „De een trok er aan terwijl de ander met zijn schouder tegen de robot duwde", verklaarde hij. De officier vay justitie, mr. P. K. Doe- dens, achtte het tenlastegelegde over tuigend bewezen en eiste tegen ieder een boete van 20 subS. 4 dagen. Mr. Moolenburgh was van mening, dat het heel goed mogelijk was, dat C. B. V. en H. P. V. een kwartje in het apparaat hadden gegooid en dat zij, toen het ap paraat niet functioneerde te ver waren gegaan met het „schudden" Hij oracht de boetes terug tot 7.50 subs. 2 dagen. De landbouwer M. K. te Kruiningen had na het invallen van de duisternis op de rijksweg gereden met zijn tractor met aanhangwagen, terwijl dit laatste voer tuig niet was voorzien van deugdelijke achterlichten. Volgens K. waren echter de achterlichten van zijn tractor duide lijk te zien, omdat de aanhangwagen een stuk lager was dan de trekker. Uil de verklaring van de verbalisant, de wachtmeester der eerste klasse van de rijkspolitie A. P. L. de B. bleek echter, dat deze achterlichten alleen zichtbaar waren voor bestuurders van niet al lage wagens. De officier eiste een boete van 50 subs. 10 dagen. De kantonrech ter maakte er 35 subs. 5 dagen van. Dank zy een grondige voorbereiding en de medewerking van de personeelsleden heelt de invoering van de a-daagse werkweek de normale dienstverlening in het Gasthuis te Middelburg niet ver stoord. Aldus wordt meegedeeld in het jaarverslag over 1961 van het bestuur der Godshuizen te Middelburg. De in voering van de 5-daagse werkweek bracht natuurlijk vele moeïlykheden met zich, vooral ten aanzien van de verple gingsdienst en de huishoudelijke dienst. Bij de te nemen maatregelen moest im mers het belang van de patiënten voor op staan. Nog niet alle problemen waren in het verslagjaar afdoende opgelost, maar er viel reeds te constateren, dat de nieuwe werkwijze de dienst niet heeft gestoord. Voorts wordt medegedeeld, dat op initia tief van de aan het Gasthuis verbonden internist, dr. L. P. Roegholt, plannen in voorbereiding waren voor de oprichting van een trombose-dienst voor Walche ren. De stijging van de aanvragen tot opname en het beschikbaar zijn van meer verplegenden hadden tot gevolg, dat het aantal verpleegdagen ten opzich te van 1960 toenam. Wegens verpleging of behandeling in Gasthuis, polikliniek, De losarbeider C. P. J. S. was op 15 juli betrokken geweest bij een flink buren gerucht in de Mattheus Smallegange- buurt. te Goes. Er was daarbij geschol den, met stenen tegen ruiten gegooid, tegen een vuilnisbak geschopt en met een bezem tegen, een deur geslaircn. Op de zitting van 28 november had S. ver klaard alleen toeschouwer te zijn ge weest. Woensdag bleek uit de verklaringen van de twee getuigen, de gebroeders C. J. en J. C. van de W., die ook bij de ruzie be trokken waren geweest, dat S. alleen maar jassen had vastgehouden. De offi cier achtte echter het tenlastegelegde bewezen en vorderde een boete van 25 subs. 5 dagen. Volgens de kantonrechter was de zaak echter niet voldoende uit de doeken gekomen en hij sprak S vrij Eveneens werd vrijgesproken de Mid delburger L. de R die on 30 juli te Mid delburg met zijn personenauto bij het inhalen van twee fietsters niet voldoen de naar links zou zyn uitgeweken. De officier had eveneens vrijspraak ge vraagd. De landarbeider J. M. P. T. te 's-Heer-Arendskerke kreeg een boete De Franse kampioensploog Stade de Reims, tegenstander van Feijenoord in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker, heeft woensdagavond te Reims een vriendschappelijke wed strijd tegen dc ploeg van het Rode Leger (Rusland) met 10 gewonnen. Het doel punt werd na de rust gescoord. KERSTCHAKME kies uw kleur uit de 2()() moderne kleuren LIPPENSTIFT vanaf 75 ct. PARFUMERIE Segeersstraai 4, Middelburg. van 25 subs. 3 dagen wegens het rij den met een tractor met twee aanhang- wgaens, terwijl van het achterste voer tuig de achterlichteu niet werkten. De officier had 25 subs. 5 dagen geëist. De grondwerker W. B. te Middelburg kreeg conform te eis een boete van 30 subs. 6 dagen, omdat hij op 30 juli te Nieuw- en St.-Joosland met zijn fiets de doorgang niet had vrijgelaten voor een personenauto. De bedrijfseconoom A. H. P. te Roosen daal was met zijn auto op 4 augustus te Vlissingen tegen een bakfiets gereden, omdat hij uit moest wijken voor een kind, zoals hij verklaarde. Dit leverde hem een boete op van 15 subs. 3 da gen. De officier had 20 subs. 4 dagen geëist. De typiste J. K. te Schore kreeg een boete van 10 subs. 10 dagen omdat zy op 4 augustus te Middelburg met een personenauto de doorgang niet had vrij gelaten voor een andere van rechts ko mende personenwagen. De officier had 15 subs. 3 dagen geëist. WAARDEBON Bij aankoop van een paar handschoenen ONTVANGT U BIJ INLEVERING VAN DEZE BON 2,50 TERUG. Lange Noordstraat 35 MIDDELBURG. MIDDELBURG VLISSINGEN Kerstbal Belgisch Loodswezen laboratorium en gebruikziekenauto werden rekeningen uitgeschreven tot een totaal van ruim 1,4 miljoen. Do salarissen van verpleegsters en leer lingen werden medio 1961 belangrijk verhoogd. De meeste lasten zijn niet alleen opgevangen door een verhoging van de tarieven, maar ook door een ver hoging van de tarieven voor het gebruik van de operatiekamer. De aanschaf van een nieuwe ziekenauto met daarmee ge- tarief voor het gebruik van auto moest worden verhoogd. Kerstwijding hervormde vrouwenvereniging De hervormde vrouwengroep „In dienst der kerk" t.e Middelburg hield een druk bezochte kerstwijdingsdfenst In de fees telijk versierde zaal van „De Schakel". Na de opening werd door de aanwezigen de liturgie „Ere zij God" uitgevoerd Mevrouw Korstanje uit Kloetinge las een kerstverhaal in Zeeuws dialect. Na de pauze werd door de dames Koole, Stufkens en Wattel het hoorspel „De Drie Koningen" opgevoerd. Er was ver der samenzang: het zangkoor der ver eniging zong onder leiding van mej. Vos kérstliederen. Mevr. Koole verleen de muzikale medewerking. De presiden te, mevr. Stufkens-Loodewijk, sprak een inleidend en een slotwoord. OOSTKAPELLE Kerstvergadering N.C.V.B. De N.C.V.B.-afdeling Oostkapelle kwam dinsdagmiddag voor de kerstvergade- ring bijeen in het verenigingsgebouw te Oostkapelle. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente, mevrouw An- not-Ketel. De kerstliturgie van de .C.V.B. werd verzorgd door de dames Steennis en v. d. Klis. Het programma vermeldde verder het lezen van kerst verhalen, declamatie en koorzang. Ook de bejaarden waren in "de gelegenheid gesteld deze middag by te wonen, waar van veel gebruik was gemaakt. Een collecte voor de „Open het Dorp"-actie: bracht f60,57 op. Er waren omstreeks' 100 aanwezigen. VROUWENPOLDER Kerstnachtdienst in Vrouwenpolder Maandag 24 december, des avonds tien uur. wordt in de Nederlands hervormde kerk te Vrouwenpolder de jaarlijkse kerstnachtdienst gehouden. Liturg in deze dienst is ds. J. de Boer, terwijl de meditatie uitgesproken wordt door ds. De Jong. Verdere medewerking verlenen het kerkkoor en een meisjeskoor. Het orgel wordt bespeeld door .Tan Hekhuis Wz.. terwijl ook medewerking wordt verleend door Wim Hekhuis, trompet. A RNEMU1DEN Hoofd der school benoemd Hot hoofd van de openbare lagere school te Arnemuiden. de heer B. J. van rle. Velde is met ingang van 1 anril 1963 benoemd tot hoofd van de nrofessor Kohnstammsnhoo) te Amersfoort. VANDAAG. Middelburg Electro: Voetstappen zonder spoor. 1D.3Ü uur. 18 jnnr. Concertzaal kerstwijding chr kweekschool, lu.ju uui Bogardznal. byeenkomsi chr. plattelands vrouwen, 11 uur. Van Ucnthem cn Jut ting expositie De Luss.inet. a—18 uur. Vlissingen - Alhnmbra. Misdaad achter het voetlicht, 20 uur, W Jaar. Luxor Met donderend geweld. 20 uur, 14 Jnur Goes Grand: Misdaad achter het voet licht, 20 uur. Schuticrahot: cabaretavond Chr. lyceum, 19.30 uur. Prins van Oran je: kerstmiddag aid. Goes en omstreken Ned. Bond vnn Plattelandsvrouwen. 14 Als de vrouw VAN ONZE ADVERTEERDERS FIRMA HOFMAN OPENDE NIEUWE WINKEL De firma A. M. Hofman aan de Lange Noordstraat 25 te Middelburg heeft dinsdag haar geheel vernieuwde winkel geopend. De metamorfose is volledig: het Is haast onvoorstelbaar een derge lijk modern interieur in de plaats van de oudq winkel te denken. De verkoop ruimte is circa 55 vlerkante meter gro ter geworden, maar het lijkt wel of er driemaal zoveel bijgekomen Is. De etalages en de winkelruimte zijn dus aanmerkelijk vergroot, waardoor de ar tikelen veel beter tot hun recht komen. Door de grote etalages hebben de klan ten thans in tegenstelling tot vroeger een „doorkijk" in de gehele winkel. Door dit alios is net assortiment van de firma Hofman, vooral op het gebied van vvo- en klanten de heren Hofman met deze opvallende verbouwing kwamen gelukwensen. De Sportclub van het Belgisch Loodswe zen in Vlissingen houdt zondag een groot kerstbal in het Concertgebouw, 's Middags om half drie is er eerst een bijeenkomst voor de kinderen en 's avonds om half negen begint het dans- festijn voor de ouderen. Onder meer zul len optreden de Lachzaaiers uit Oosten de onder leiding van Bert Gevaert. Zoals bekend moest onlangs het Sint-Nico- laas-bal van de sportvereniging van het Belgisch Loodswezen worden afgelast. Afscheid van collectant In het kerkenkantoor aan de Branderij- straat te Vlissingen is dezer dagen in een samenkomst van kerkvoogden en collectanten van de hervormde kerk afscheid genomen van de heer J. Mari- nissen, die 42 jaar collectant is geweest van de Vlissingse hervormde gemeente In hartelijkè en waarderende bewoor dingen werd de heer Marinissen achter eenvolgens toegesproken door de heer Joh. P. Ventevogel, voorzitter van de kerkvoogdij, de heer A. Prince, die na mens het college van collectanten het woord voerde en ds. A. Th. Rothfusz als voorzitter van de centrale kerkeraad, Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlissingen zijn in het tijdvak van 11 tot 18 decem ber als gevonden gedeponeerd: diverse dameshandschoenen, portemonnee zon der inhoud, vulpen, diverse herenhand schoenen, portemonnee met inhoud, ge breide want, diverse kinderhandschoen tjes, Lipssleutel, polshorloge, handtas je, paar kinderwanten, want, puntensiy- ïr, herenwanten, bal, drie sleuteltjes, inderportemonnee, want, bril en diver se dames- en herenrijwielen. Aan liet bureau zijn ooit de adressen te bekomen waar de navolgende voorwer pen zijn te bevragen: dameshórloge, portemonnee met inhoud, vulpen, lege weekendtas, zilveren armbandje, glacé handschoen, portefeuille^ mètInhoud, sjaal, nog een portefeuille met inhoud, damespolshorloge, portemonnee met in houd en rozenkrans. SEROOSKERKE (W.) K.N .G.V ,-vaardigheidsproeven Maandagavond hebben leden van de S.V. Serooskerke (W.) in het vereni gingsgebouw K.N.G.V.-vaardigheids- -iroeven afgelegd, waarvoor de volgende :andidaten slaagden: meisjes A: J. Moelker, T. Sinke, G. Jakobse, C. Rie- mens, D. Jongepier Jd., Corrie Wille- boordse, A. Stroo, R. Janse Ad., L. Lou- werse, M. Moelker, In. Janse Jd., S. Wattel, I. Reynierse, L. de Keijzer, L. Francke, J. Jongepier Ld., N. Louwerse; meisjes B: Cobi Willeboordse, M. Jobse Md., A. de Witte, C. Louwerse Joh.d., T. Wattel. I. de Keijzer; jongens A: P. Lou werse Joh.z., H. Jobse Mz., J. Ossewaar- de, S. Koole Fz.; jongens B: S. Koole Chr.z., A. Abrahamse, J. Tatenhove, Tj. Ossewaarde; dames 3e klas: C. Jobse Pd., R. Jobse Ld., M. Barentsen, M. E. Joziasse, C. Ton, S. Jongepier Jd., Tr. de Keijzer; dames 2e klas; C. C. de Buck, C. Louwerse Pd., H. Noordhoelc, N. Christiaanse, mevr. R. de Pagter- Francke, C. Louwerse Wd.; heren 3e klas: J. Reynierse; heren S^e klas: P. Koole. Als jurylid fungeerden de heren P. Cappon en C. van Loo uit Middel burg. Filmavond C.F.A. De filmvoorstelling van de C.F.A. te Serooskerke (W.), die door de uitvaart plechtigheid van koningin Wilhelmina op 8 december geen doorgang kon vin-| den, is nu vastgesteld op zaterdag 22 de cember a.s. Vertoond zal worden de film „Het leven begint bij 100". Des middags (s er oen kindervoorstelling. VEERE Raad komt bijeen Vanmiddag om half drie komt de ge meenteraad van Veere bijeen. De agenda vermeldt onder meer de behandeling van de gemeentebegroting voor 1963. Kruiningen won van Yerseke in strijd om PZC-schaakbeker De schaakclub Kruiningen heeft dins dagavond in hot tournooi om de P.Z.C.- beker met 40 gewonnen van Yerseke. De uitslagen: C. JansenL, Manneke 10, A. QuakkelaarA. C. Willemsen 10, J. KareiseM. C. Polderman 10 W. Kareise—C. van Stee 1—0 Gelijke-spelenpot blijft weer staan Er meldden zich acht gegadigden voor de eerste prys van de z.g. dubbele toto- pot, van de zondagen 9 en 16 december. De totale inleg hiervoor bedroeg 1.739.751,50. Aan pryzen kwam daar door beschikbaar 574.118.De acht deelnemers die twaalf uitslagen juist voorspelden, ontvingen elk netto een be drag van 33.550,01. Voor de tweede prys van 172.244,80 het pryzentotaal van de eerste prijs was 315.764,80 meldden zich 104 deelnemers. Zij kunnen elk een netto bedrag van 1407,77 tegemoet zien. De .potvoor de extra-prijs .van de ge lijke spelen, die twee weken niet werd uitgekeerd en die al een inhoud heeft van 86.117,70 blijft staan tot de vol gende toto. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: Betty Jean van Rotterdam. St. Merriel van Rede, Atlanti M. Livanos van Westhartlepool. 18-12: Brettland van Zee. Sirius van Terneuzen. Miranda van Gent, Inchmull van Bremen, Waardecht van Zee (proefvaart). Landwade van Zee. Vlissingen vertrokken 17-12: Eagle naar Lon den, Hertha Johanna III naar Wismar, Jut land naar Abö, Antje Oltman naar Hamburg, Amasus naar Rotterdam, Idanel naar Rot terdam, Jojiet naar Great Yarmouth, Betty Jean naar Duinkerken, Donau naar Great Yarmouth, Germane naar Korsör, Patria r Zee. 18-12: Mallard naar Zee Waar- drecht naar zee voor proefvaart, Landwade naar Zee. Brettland naar Zee. St. Merriel naar Baltimore. 19-12: Inchmull naar Lou- renco Marques. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 17-12: Leemans van Rotterdam, Hoyledeslngel van Kolobrezi, Oberon van Hamburg, IJsel van IJmuiden, Diogenes van Hamburg. Ouwer- kerk van Bremen. Labotas van Categana. 18- Fambo van Oporto. Sandenburgh van Rotterdam. Helena van Bremen. Overijsel van Bremen. Seashell van Londen. Seroos- kërk van Duinkerken, Oranje van Ipswich, Jongkind van Belfast, Groningen van Em- den, Eemsmond van Tolkis, Prinses Irene van Tolkis naar Gent, Calchas van Klaipeda, Vermeersingel van Vlaardingen. Valiant van Hull. Konny A van Amsterdam. Sporonia van Milos naar Gent. Nero van Cadiz. Kat- sedijk van Bremen. Friesland van Rotterdam naar Sluiskil. Sommelsdijk van Hamburg. Veritas van Zee. 19-12: Subra van Las Pal- mas. Prins Alexander van Rotterdam. Baltic van Zee. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 17-12: Gré naar Stockholm, anzibar naar Londen. Lydia naar Limerick, Antares naar Mont Rose, Agamemnon naar Amsterdam. Paul Westers naar Waterford. Gerry S naar Port Talbot. Zus naar Londen. Prinsenbeek nara Rotterdam- 18-12: Oberon naar Amsterdam. Leuvehaven naar Malmö. Aldabi naar Rot terdam. Eos naar Hamburg, Twin naar Kor- sèr.Algorab naar Rotterdam. Gloria Maris Middlesborough, Labotas naar Rotter dam, Kamperdijk naar Rotterdam. Sanden burgh naar Rotterdam. IJsel naar Le Havre. Midsland naar Leith van Terneuzen. 19-12.- Diogenes naar Rotterdam. Bijenhouders kwamen in Oostburg bijeen Tijdens de dinsdagavond in hotel,, De Eenhoorn" te Oostourg gehouden bijeen komst van de afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Ned. Bijenbond hield de heer A. J. van Aerts, leraar in alge mene dienst bij het rijksbijenconsulent- schap te Wageningen, een zeer leerzame en interessante' lezing over het onder werp: „De Krainer-Koninginneteelt". Als voornaamste punten van deze bij zondere teelt noemde spreker, dat deze bij weinig steeklustlg is, weinig zwerm- lustig maar daartegenover een' goede haaldrift heeft. Na afloop van deze in leiding werd de uitslag bekendgemaakt van een onder de leden onderling ge houden bedrijfswedstrijd, waarbij als ju ryleden waren opgetreden de heren A. J. van Willigen uit Goes, J. A. Boidin uit Oostburg en C. Manneke uit Bres- kens. De winnaars, die allen een boe kebon kregen aangeboden, waren: le prijs: I. de Hullu .te Nieuw vliet, 2e pr. P. de Milliano te Breskens, 3e pr. P. de Feijter te Sluis en 4e pr. C. van Hermon te Aardenburg. Als sluitstuk van deze goed bezochte vergadering, die werd voorgezeten door de heer A. Hoolhorst uit Oostburg, werd vertoond over de kunstmatige inseminatie in de bijenteelt, die in Ne derland, zij het nog in mindere mate, o.a. al wordt toegepast op het eiland Schiermonnikoog. VEILING TERNEUZEN. Sla 12.70—16. Knolselder^ 18. Meerlanders I 10.30—12. Bintjes X 11.90. Andijvie II 51—68. Rode kool 722. Savooiekool 1225. Witte kool 513. Boerenkool 17. Breekpeen 9—14. Waspeen 15—18. Prei A II 48—63. B II 44. Knolselderij per kg 21. Spruiten geschoond 114, ongeschoond 6979. Uien 1416. Witlof A 122—127, A O 101—114, B 100—116. B II 86—103, fawijkend 54—91. Veldsla 99. Appe len: Goudrenet I 85 56—57, 80 57. 75 56—58, 70 54, 65 45—49, II 85 47—54, 80 47—56, 75 47—50, 70 4550. 65 40-^15, U D 33—39, IH grof 3944, m Eijn 26—37. kroet 11—31 Coxs Oranje I 80 96—103, 75 77—104, 70 85—94, f" 71—82, 60 54—63, 55 42—44, H 80 90. 75 91- 92, 70 93. 65 72. 60 60, 55 24, II D 19—27, III grof 61, Hl fijn 18—26, kroet 24—35. Golden Delicious I 80 68. 75 74—77. 70 76—78, 65 68— 70. 60 57. H 80 62—71, 75 63—72. 70 62 65 51—61, 60 40—41, II D 20—26. Hl grof 39— 45. III fijn 1535. kroet 1024. Jonathan 1 80 52—56. 75 55—58. 70 56. 65 48—55. 60 34—37. XI 80 27—37, 75 35—45, 70 36—47. 65 30—38. 60 14—29, IH grof 13—22. Hl fijn 16—25. kroet 9—12. Winston n 80 29. 75 25. 70 20—26. 65 16—21, 60 15. III grof 15. III fijn 11. kroet 9. Zoete appelen III fijn 3139. kroet 20. Con ference n 65-70 58. 60-65 59. 55-60 47. II D 31 —34, Hl grof 40. IH fijn 30, kroel 17. Saint Remy I 75 23—26. 65 25—26, II D 24—26. III grof 22—25. Hl fijn 20—21. kroet 18. EIERNOTER1NGEN. Eiernotering van de Coöp. Wouwse Melkin richting Bergen op Zoom. Ingaande donder dag 20 december 1962. Prijsklas 0: 20 cent: idem 1: 19 cent: idem 2: 18 cent: idem 3: 17 cent: idem 4: 16 cent. GEMEENTERAAD VERGADERDE Toenemende belangstelling voor de recreatie Burgemeester VV. N. van Liere deelde tijdens de dinsdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad var Baarland mede, dat de gemeentebegro ting 1963 in de loop van de volgende maand de raadsleden zal worden aan geboden. De begroting Is, wat de ge wone dienst betreft, zeer goed sluitend te maken, waarby nog behoorlijk ruimte blijft voor diverse extra uitgaven. De begroting zal eind januari of begin fe bruari in behandeling komen. bouwen van 'n zandbak by ae spoorwegovergang, dit ten behoeve van het vluggër kunnen la den van een auto voor het strooien van zand bij gladheid van de wegen. Deze bak zal een inhoud krijgen van 10 ku bieke meter, juist voldoende om de ge hele gemeente te kunnen bestrijken voor één keer. De heren A. Beulens (k.v.p.) en C. J. de Mol (gem. belang) juichten dit voorstel ten zeerste toe en wezen op noodzakelijkheid hiervan. Ook de heer I. van Hemert (herv. kiezers) kon er mee instemmen, maar zag dan ook gaarne, dat de achterwegen in het dorp Ter vervanging van krotwoningen De gemeenteraad van Koudekerke heeft woensdagmiddag in een vry vlot tempo een 21 punten tellende agenda doorge werkt. Voordat tot de behandeling van deze vry lijvige agenda werd overge gaan, herdacht burgemeester, J. L. Dreg- mans met een kei woord het overlijden an koningin Wilhelmina. De burge meester noemde haar „Wilhelmina de grote". Ook sprak hij - énkele woorden mens met een enkel woord 't overlijden van oud-wethouder cn raadslid de heer de Kroo. Staand nam de raad enige ogenblikken stilte in acht. Bij de behandeling kon de voorzitter mededelen, dat G.S. besloten hebben van het contingent woningen voor Zeeland zes woningen toe te wijzen aan Koudekerke, uitslöitend ter ver vanging van krotwoningen. „Wij zyn daar erg content mee", aldus de heer Dregmans. Ook was er een schrijven binnengeko men van de plaatselijke Oranjevereni ging, waarin een verzoek werd gedaan mogelijkheden voor oprichting van een monument ter nagedachtenis aan ko ningin Wilhelmina. Ook verzocht; deze organisatie de naam Dorpsplein te wij zigen in Koningin Wilhelminaplein. B. en w. zullen zich nog over deze kwestie beraden. Tijdens de zitting van de ge meenteraad werd de heer A. Meyers commies ter secretarie te Vlissingen beëdigd. Hij is benoemd tot plaats vervangend gemeentesecretaris en -ont vanger. Dit ter voorziening in de vaca ture. die ontstaat by het vertrek van de heer A. G. Geelhoed naar Rijnsburg. Hem werd per 1 januari 1963 eervol ont slag verleend. Door het vertrek van de heer Geelhoed moest er eveneens een ambtenaar van de burgerlijke stand en een secretaris-penningmeester van de ge meentelijke instelling voor maatschap pelijke zorg worden gekozen. De stem ming bepaalde, dat de heer-A. Meijers, de beëdigde plaatsvervanger voor secre taris mr. L. A. van Splunder. deze func ties met ingang van 16 januari i963 zal gaan vervullen. HERZIENING De gemeenteraad van Koudekerke bepaalde op 19 december 1961. dat de herziening van de plannen uitbrei dingsplan „Kom 195S". het uitbrei dingsplan „Dishoek 1959" en het uit breidingsplan in hoofdzaak voor de De „jongedame niet de mysterieuze glimlach", Leonardo da Vinci's schil derij „Mona Lisa", Is gisteren veilig en wel met de lynboot „France", waarop voor haar in een luxe hut passage was geboekt, uit Le Havre in New York aangekomen. De Gioconda met haar „onbetaalbare" glim lach is zoals bekend door het Paryse Louvre uitgeleend voor een ten toonstelling In het nationale museum in Washington en later in New York. De journalisten die de vanwege de nodige veiligheidsmaatregelen als vorstelijke bezoekster behandelde jongedame op de kade opwachtten, liepen nochtans geen gevaar om al te zeer onder de bekoring van haar eeuwenoude maar altyd jong blijvende glimlach te geraken, want zij bleef in haar kist van metaal en plastiek, waarvan het binnenste ge durende de gehele reis nauwkeurig op een temperatuur van 62 graden Fahrenheit en een vochtigheidsgraad van 45 procent werd gehouden. De maatschappij van de „France" had bovendien gezorgd voor een spe ciale afschutting van plastiek vanaf het schip naar de kade als extra beveiliging tegen de atmosferische Invloeden ln het vreemde land. De kist zou pas in. het museum in Washington geopend worden, aldus een ambtenaar van de douane. iwwwvuwwwwuwl hele: gemeente zou worden voorbe- reid. De voorzitter kon gisteren me- dedélen dat de wijziging van de plan nen spoedig ter hand kan worden ge nomen. |De raad besloot het strand binnen de grenzen van de gemeente voor de riode van 1963 tot en met 1967 van ryk te huren tegen een huursom van 675,jer jaar en het voor eenzelfde periode aan de plaatselijke V.V.V. te verhuren voor eenzelfde bedrag. Bij de behandeling van het voorstel van b. en w. tot het bouwen van een wachthuisje voor buspassagiers, tekende het raads lid P. Flipse (g.b.) bezwaar aan. Hij achtte het niet wenselijk, dat dit ge bouwtje een plaatsje zou krijgen op het Dorpsplein, zoals men had voor gesteld. „Een misbaksel hebben we al, zei hij en doelde daarbij op de kiosk. Nou komt er nog één bij." Ook de heer J. Vos (c.h.) meende dat het huisje het dorp wel zou ontsieren. Hij was echter ook van mening, dat de buspassagiers er mee gebaat zullen zijn. De voorzitter vond het een harde nood zaak. „We zullen er veel mensen een groot genoegen mee doen. De mensen hebben al genoeg kou geleden." De heer Flipse vroeg, „of er geen andere mo gelijkheden onderzocht konden worden, waarop de voorzitter antwoordde „Het schuiven op de lange baan zou een ge vaarlijke zet zyn". Bij stemming ging het merendeel van de raad akkoord met het voorstel tot de bouw. De kosten van dit wachthuisje in Westkapelle staat eenzelfde gebouwtje worden geraamd op ƒ4770. RESTANTEN „By de uitvoering van restauratiewerk zaamheden aan de Nederlands hervorm de kerk te Koudekerke is gebleken, dat de muren in een zodanige toestand ver keren, dat een verder gaande restauratie op korte termyn noodzakelijk moet wor den geacht" aldus luidde het schrijven van de kerkvoogdij van de Nederlands hervormde gemeente. De architect M. J. j. van Beveren schat te de kosten op 71.000,Nadat de gemeente in 1961 had besloten een sub sidie van 4500.te verlenen ging de raad gisteren akkoord met het voor stel van b. en w. voor dit gedeelte van de restauratie een subsidie van 10.650 te verlenen. De raad besloot onder meer ook een bedrag van ƒ500,— beschik baar te stellen voor de aankoop van een elektrische luidinstallatie in de gemeen tetoren door de kerkvoordij van de Ne derlands hervormde gemeente. Voorts ging de raad er mee akkoord percelen grond in plan west aan te kopen voor een gezamenlijk bedrag van ƒ51.102,25 B. en w. werden gemachtigd met de pachtster de wed. W! Verhage te Kou dekerke van een deel van het perceel een overeenkomst aan te gaan, waarbij deze afstand doet van haar paclitrechten tegen betaling dooi- de gemeente van een bedrag ƒ1520,Eveneens werd be sloten tot aankoop van een perceel grond in het plan „Dishoek" voor een totaalbedrag van 10.S51 over te gaan. Het raadslid P. D. Izeboud (a.r.) infor meerde naar mogelijkheden voor een betere verlichting op de Biggekerkse- weg. De voorzitter zei, dat er in Kou dekerke nog wel meer donkere hoeken te vinden zijn. Binnen afzienbare tiid hppen b. en w. na overleg met de P.Z. E.M. met een voorstel te komen. Collecte De collecte voor het Koningin Wilhèl- minafonds in de Nederlands hervormde kerk te Oosterland heeft 91,74 opge bracht. Deze collecte werd gehouden tij dens de interkerkelijke herdenkings dienst na het overlijden van koningin Wilhelmina. bij het strooien niet zullen worden geten. Dit is in het verleden nogal eens gebeurd, betoogde hij. Wethouder H. de Vriend bestreed de bewering. Hij vond het gezegde eenblamage voor b. en w. Na enige discussie werd het voorstël zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Eveneens werd een reservepost vastge steld voor herstel van het lykenhuisje. Bij de verkiezing van een lid van de dienst maatschappelijke zorg week de raad af van een door het bestuur var de dienst opgestelde aanbeveling, waar in als nummer 1. de heer I. van Hemert, raadslid, was aanbevolen: met 4 tegen 2 stemmen benoemde de raad de heer B. P. Tramper. Wethouder De Vriend ver dedigde na de stemming het raadsbe sluit. Hij memoreerde dat vele jaren geleden werd besloten geen raadsleden ;e benoemen in de dienst maatschappe lijke zorg (toen nog het burgerlijk arm bestuur), daar deze dienst rekenplichtig is aan de raad en men het daarom be ter vond geen raadsleden in het bestuur te benoemen. Recreatie Gezien de toenemende belangstelling voor recreatie in de gemeente, waar onder een aanvraag tot inrichting enz. van een kampeerterrein c.q. kampeerboerderij, stelde de raad een kampeerverordening vast, ontleend aan een model van de Kampeerraad. Mede in verband hiermede en de no dige uitwerking van het reeds in het plan-in-hoofdzaak opgenomen recreatiegebied werd een vvy'ziging van het gemeentelijke nitbreidings- plan in voorbereiding aangenomen. De gemeenschappelijke regeling van de vleeskeuringsdienst, die door het toé voegen van Noord-Beveland bij de krini Goes moest worden aangepast, wer< momen. Voorts besloot de raad tot aankoop van een B.-aandeel van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. verzoeken om subsidie v. d. Stichting Dienst Geestelijke Volksgezondheid in Zeeland en van de bond Mobilisatie invaliden voor een éénmalige bijdrage voor stichting van een monument te Drachten werd afwijzend beslist. Een éénmalige uitkering van 5 cent per in woner werd verleend aan de Zeeuwse Stichting Revalidatie. Daar voor de meente nog geen voldoende aanleiding bestaat tot toetreding tot de Neder lands-Belgische Vereniging Zeeland werd op een daartoe gedaan verzoek af wijzend beslist. Men wil de zaak eerst aanzien. De gesuggereerde ruimte in de begro ting 1963 was voor de heer C. J. de Mol (gem. belangen) aanleiding het college te verzoeken om zo mogelijk over te gaan tot de bouw van een tweede wachthuisje ten gerieve van de wach tende buspassagiers. De heer Beulens (k.v.p.) stelde tot slot een vraag over de verbetering van de straat. Na deze openbare vergadering ging de raad over in besloten zitting, waarin het recreatieplan ter tafel kwam. Ge zien de vele cijfers, die hierin naar vo ren kwamen, achtte de raadsvoorzitter liet nog niet gewenst hierover in het openbaar te discuseren. VEILING GOES. 19 december. Groenten: Per stuk: Bloemkool afw. 1351. Knolselderij II 15. Per bos: Sel derij 12. Per kg: Spruiten A 1 5863. A II 36—52, B II 21—23, afw. 15—36. Witlof A I 1118, A n 98—110, B I 113. B n 111, afw. 67— 81. Prei A I 49—53, A tl 48—51. Andijvie I 86. II 46, afw. 23. Uien afw. 2—10, stek 1—6. Knolselderij U 24. Selderij 31—41. Groene sav. kool I 19, B I 15—17, afw. 5—6. Rode kool I 21—23, B I 18—20. Witte kool I 13. B I 5. Boerenkool I 10—13. B I 7—13. Veldsla I 90, U 8—75, afw. 25. Peen B i 6. C X 4. Aard appelen 8—9. VEILING KAPELLE. 19 december. Jonathan 1 80 4351, I 75 55 01, I 70 54—65. I 65 45—57, 1 60 37—43, U 75 27—37, II 80 32, II 70 29—40, n 65 22—37, II 60 20—23, II d 17—21, grof 19—23, fijn 16—19. Golden Delicious I 80 74—79, I 75 72—82, I 70 73—79, I 65 61—72, I 60 53—63. 11 80 70, H 75 65—70. II 70 64—72, II 65 58—63. II 60 40—52, II d 32—41, grot 40—58, fijn 18—37. Goudrenet I 85 53—65, I 80 56—64, I 75 60-63, I 70 48— 51, I 65 44—49, II 85 51—52, II 80 49—50. Q 75 48—50. II 70 47—48, II 65 44. II d 34—39, grof 43—19, fijn 29—40. rood: I 85 78. I 80 77—83, I 75 82—86, I 70 62—68, I 65 53—59, Hd 31. Coxs Or. Pippin I 75 87-88, I 70 85—100, I 65 73—81, I 60 56—63, I 55 33-35, II 55 35—42, H d 21—22. grof 30—50, fijn 21—30. Winston I 65 23, n 60 21, II 55 -9. II d 18 Sterappel H 65 59—69, II 60 56—57. II 55 32-43, Hd 18. Zoete Ermgaard I 65 62, I 55 61, II d 30, fijn 24. Campagnezoet II 60 40. Kroetappelen 17. Comtesse de Paris 1 65 17. I 60 15. I 55 13. II 70 20—22. II 65 17—18, H 60 12—16, n 55 11— 13. nd 10—10. grof 11—14, fijn 9. St. Remy I 75 27. I 65 25—26, II 65 25. II d 21—23. grof 24. fijn 15—19. Gieser Wildeman I 60 60. I 55 43. I 50 44—45, II S 42. H 50 36—43, I d 19—23, tijn 14—17. Kleipeer U 50 21. H d II. Zwijn- drechtse Wijnpeer n 50 18. n d 12. fijn 11. Doyenne du Cornice II 70 95. n 65 102, H d 62—73. Aardappelen I 14. II 6—9. Groenten: Rode kool 18. Sav. kool 7 te23. Spruiten 40— 67. Boerenkool 13—29. Witlof 56—121. Prei 2441. Uien 11—21. Koolrapen 6te—7. Knol selderij 1617. Bosselderij 10. Veldsla 100. Andijvie 71. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 december. Andijvie 33—61. Sla 820. Spi nazie 30—36. Waspeen 1047. Prei 1641. Savooiekool 7—19. Rode kool 16—21. Witte kool 914. Spruiten 251.45. Witlof 651.21. Kroten 6—15. Boerenkool 11—14. Golden De licious 15—82. Jonathan 10—66. Goudrenet 18 —71. Cox Oranje 14—81. Present van Enge land 2241. Comtesse de Paris 6—43. Saint Remy 1226. Pondspeer 1922. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 149 kg 3 48: bot 22 kg: 6prot 14.500 kg; ongesorteerde vis 5 kg. Nagekomen advertenties Heden is na een lang durige ziekte van ons weggenomen, onze in nig geliefde dochter en zuster RIE DITZEL, op de leeftijd van 19 jaar. J. H. Ditzel J. Ditzel-Hasper Mini Joop Hans Goes, 19 dec. 1962. P. C. Quantstraat 17. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 22 dec. a.s. te Goes op de algemene begraafplaats. Vertrek P. C. Quant straat 17 te 11.45 uur. Officiële publikatie VLISSINGEN Sluiting bureaus cn diensten der gemeente op 24 cn 31 december 1962. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op 24 en 31 december a.s. de bureaus van alle open bare instellingen en de diensten der go- ate voor het publiek gesloten zullen zijn, uitzondering van liet bureau voor de burgerlijke stand, hetwelk op genoemde, da gen zal zijn geopend van 9,00 tot 10.00 uur. MIDDELBURG n w. van Middelburg maken bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn openbare vergadering van 17 december 1962 besloot >t: het verlenen v; de artikelen 50 wet aan: de vereniging „Christelijke school aan 't Zana" alhier tot het bouwen van een drieklassige kleuterschool aan de Leeu werikstraat ter vervanging van haar kleuterschool aan de Oude Koudekprkse- "weg; het verlenen van medewerking ingevolge de artikelen 72 e.v. der lager onderwijs wet 1920 aan: 1. het r.-k. kerk- en schoolbestuur alhier tot het aanschaffen van een circulatie- pomp der centrale verwarmlngsinstal- latie in haar schooi voor gewoon lager onderwijs aan de Bachtensteene: 2. het bestuur van de vereniging voor Gereformeerd onderwijs te Middelburg tot het overdragen in eigendom van het schoolgebouw aan de Mastgalstraat no, 30. Middelburg. 18 december 1962. Burgemeester cn wethouders voornoemd. Mr. J. Drijber. burgemeester. Mr. J- Hooij. secretaris. Heden overleed onze geliefdezuster, be huwdzuster en pleeg moeder ADKIANA HUIJSSEN, weduwe van ■Jac. A. Vos, ln de ouderdom van ruim 91 jaar. Aardenburg: J. Huqssen- geb. Luteijn Sluis: Jac. Huijssen Arnemuiden: J. J, Huijssen W. Huijssen- Herweïjer Sluis: J. Ketele F. Ketele- Ondrousek Neven en nichten. Sluis, IS dec. 1962. Begrafenis zaterdag 22 december a.s. om 14.00 uur, vanaf Hoog straat 16. Sluis. Heden werd van ons weggenomen, onze lie ve, 'zeer zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, XEELTJE GOEDBLOED- ÏOBSE, in de ouderdom van 92 jaren. Middelburg: J. Goedbloed M. A. H. Goedbloed- van Veen Koudekerke: L. Goedbloed A. A. M. Goedbloed- Cujé Arnhem: J. Goedbloed Middelburg: A. Goedbloed B. Goedbloed- van Dyke Oost-Souburg: S. Joosse- Goedbloed A. Joosse Harderwijk: L. Goedbloed Middelburg: E. Goedbloed E. 'loedbloed- Klatter Klein- en achter kleinkinderen. Middelburg. 19 dec. '62 Veersesingel 22. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag '22 december a.s.. op de algemene be graafplaats te Middel burg. om plm. 10.30 u. Heden overleed plotseling onze innig geliefde man, broer, zwager en oom, de heer J. NIEUYVENHUIJSE, arts te Kruiningen, jp de leeftijd van 64 jaar. Kruiningen: C. J. P. Nieuwenhuljse-Rinkes Kruiningen, 19 december 1962, Hoofdstraat 20. Liever geen bezoek - Geen toespraken De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 22 de cember aanstaande des namiddags te 13 uur op de algemene begraafplaats .te Kruiningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5