Schrijvers-duo „trok" informaties uit robot CAPRI Begroting Baarland pas in 1963 in behandeling Schouwens vogelwacht verbreedt de „horizon" RFÏMS 7F0F OP RODE LEGER Extra kerstaanbieding HOLLAERS VERBERKT NOORD-ZEELAND AGENDA RAAD YERSEKE STEMT TEGEN WIJZIGING POLITIEREGLEMENT MARKTBERICHTEN MIDDENSCHOUWEN WIL KOMEN TOT EEN EIGEN WONINGBEDRIJF ACHT WINNAARS IN SP0RTT0T0 DONDERDAG 20 DECEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Kantongerecht Middelburg Inlichtingen-apparaat functioneerde niet Voor de Middelburgse politierechter mr. H. Moolenburgh stonden woensdag de schrijvers C. B. V. uit Rotterdam en H. P. V. uit Vlissingen terecht. Zij zouden in de nacht van 10 op 11 juli omstreeks kwart voor één aan een „robot" een apparaat voor het geven van inlichtin gen aan de toeristen op de Vlissingse boulevard vlak bij het kustlicht, hebben getrokken en geduwd zodat het appa raat tenslotte scheef kwam te staan. „Uit louter baldadigheid' vermeldde de tenlastelegging. C. B. V. bleek het ech ter met deze zinsnede in het geheel niet eens. „Baldadigheid is een tendentieuze opmerking, die helemaal niet bij de fei ten past", was hij van mening. V. en V. verklaarden verder, dat zij een kwartje in het appairaat hadden gegooid en dat zij, toen de „robot" weigerde, er aan haddoen geschud, om te proberen toch nog de nodige inlichtingen los te krij gen. „We merkten te laat dat het ding al kapot was en reeds losstond", zeiden zij. Op een vraag van de kantonrechter waarom zij dan wel naar het apparaat wilden luisteren, verklaarde. C. B. V., dat hij „die metalen stem iri de stilte van de nacht een fascinerend geluid" vond. Als getuige in deze zaak trad op E. G. P„ matroos van het Belgisch Loodswezen, die op die nacht wacht had in de uitkijktoren onder het kustlicht. Hij verklaarde te hebben gezien, dat C. B. V. en H. P. V. te gen het apparaat hadden geduwd. „De een trok er aan terwijl de ander met zijn schouder tegen de robot duwde", verklaarde hij. De -officier van justitie, mr. P. K. Doe- dens, achtte het tenlastegelegde over tuigend bewezen en eiste tegen ieder een boete van 20 subs. 4 dagen. Mr. Moolenburgh was van mening, dat het heel goed mogelijk was, dat C. B. V. en H. P. V. een kwartje in het apparaat hadden gegooid en dat zij, toen net ap paraat niet functioneerde te ver waren gegaan met het „schudden". Hij bracht de boetes terug tot 7.50 subs. 2 dagen. De landbouwer M. K. te Kruiningen had na het invallen van de duisternis op de rijksweg gereden met zijn tractor met aanhangwagen, terwijl dit laatste voer tuig niet was voorzien van deugdelijke achterlichten. Volgens K: waren echter de achterlichten van zijn tractor duide lijk te zien, omdat de aanhangwagen een stuk lager was dan de trekker, uit de verklaring van de verbalisant, de wachtmeester der eerste klasse van de rijkspolitie A. P. L. de B. bleek echter, dat deze achterlichten alleen zichtbaar waren voor bestuurders van niet al lage wagens. De officier eiste een boete van 50 subs. 10 dagen. De kantonrech ter maakte er 35 subs. 5 dagen van. van 25 subs. 3 dagen wegens het rij den met een tractor met twee aanhang- wgaens, terwijl van het achterste voer tuig de achterlichten niet werkten. De officier had 25 subs. 5 dagen geëist. De grondwerker W. B, te Middelburg kreeg conform te eis een boete van 30 subs. 6 dagen, omdat hij op '30 juli te Nieuw- en St.-Joosland met zijn fiets de doorgang niet had vrijgelaten voor een personenauto. De bedrijfseconoom A. H. P. te Roosen daal was met zijn auto op 4 augustus te Vlissingen tegen een bakfiets gereden, omdat hij uit moest wijken voor een kind, zoals hij verklaarde. Dit leverde hem een boete op van 15 subs. 3 da gen. De officier had 20 subs. 4 dagen geëist. De typiste J. K. te Schore kreeg een boete van 10 subs. 10 dagen omdat zij op 4 augustus te Middelburg met een personenauto de doorgang niet had vrij gelaten voor een andere van rechts ko mende personenwagen. De officier had 15 subs. 3 dagen geëist. Ruzie De losarbeidér C. P. J. S. was op 1.5 juli betrokken geweest bij een flink buren gerucht in do Mattheus Smallegange- buurt te Goes. Er was daarbij geschol den, met stenen tegen ruiten gegooid, tegen een vuilnisbak geschopt en met een bezem tegen een deur geslagen. Op de zitting van 28 november had S. ver klaard alleen toeschouwer te zijn ge weest. Woensdag bleek uit de verklaringen van de twee getuigen, de gebroeders C. J. en J. C. van de W„ die ook bij de ruzie be trokken waren geweest, dat S. alleen maar jassen had vastgehouden. De offi cier achtte echter het tenlastegelegde bewezen en vorderde een boete van 25 subs. 5 dagen. Volgens de kantonrechter was de zaak echter niet voldoende uit de doeken gekomen en hij snrak S. vrij Eveneens werd vrijgesproken de Mld- dolburger L. de R. die op 30 juli te Mid delburg met zijn personenauto bij het inhalen van twee fietsters niet voldoen de naar links zou zijn uitgeweken. De officier had eveneens vrijspraak ge vraagd. De landarbeider J. M. P. T. te 's-Heer-Arendskerke kreeg een boete De Franse kampioensploeg Stade d Reims, tegenstander van Feijenoord in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker, heeft woensdagavond te Reims een vriendschappelijke wed strijd tegen de ploeg van het Rode Leger (Rusland) met 10 gewonnen. Het doel punt werd na de rust gescoord. Advertentie j KEKSTCHARME kies uw kleui uit de 200 moderne kleuren LIPPENSTIFT vanaf 75 ct. (Advertentie) WAARDEBON Bij aankoop van een paar handschoenen ONTVANGT U BIJ INLEVERING VAN DEZE BON 2,50 TERUG. Zierikzeese Heilsleger biedt minder-validen kerstmiddag PARFUMERIE Segeersstraat 4, Middelburg. ZIERIKZEE Massale kerstzang op het Havenplein Het initiatief om op de vooravond van Kerstmis een massale openluclit-zang- dienst op het Havenplein van Zierikzee te organiseren is vorig jaar met een zo grote belangstelling ontvangen, dat deze aanstaande maandagavond om acht uur zal worden herhaald. Ongeveer duizend inwoners van de stad en de omliggende plaatsen gaven toen gehoor aan de op roep om voor de beurs van de Gasthuis- kerk met het zingen van een aantal liederen de feestdagen in te leiden. Aan de gevel van de kerk hingen luid sprekers, die de begeleidende muziek van het orgel waarachter de man van het idee: muziekschool-directeur Jac. M. Luykenaar weergaven. In 'overleg met de plaatselijke predikan ten, de pastoor van de r.-Ic. parochie en de kapitein van liet Leger des Heils was een programma samengesteld, dat ieder bij het betreden van het Havenplein in stencil werd uitgereikt. Burgemeester mr. F. Th. Bijckmeester las het evan gelie voor. Zo zal het aanstaande maan dagavond 24 december weer zijn. De massale kerstzang in het dan zo stille centrum van Zierikzee begint ai een traditie, te worden. Inmiddels heeft de grote kerstboom met de versiering, ver vaardigd door leerlingen van de open bare lagere school, ook weer een plaats je in het centrum gekregen: nu in het Havenpark. Schouwse Plattelandsvrouwen hadden stemmige kerstavond De bovenzaal van het „Huis van Nas sau" te Zierikzee had dinsdagavond met groen, kerststukjes en kaarsen een stemmige omlijsting gekregen toen daar de afdeling Schouwen van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen zeventig leden had verzameld voor de gebruikelijke kerstavond. Een bijeen komst met een keurig verzorgd pro gramma, dat de organiserende commis sie veel voldoening heeft gegeven. Het gebodene 'werd namelijk bijzonder ge apprecieerd. De presidente, mevrouw L. van Bent- Aan het Rot, verwelkomde de dames. In een korte toespraak herdacht zij het overlijden van prinses Wilhelmina. Als introductie en thema voor wat deze avond verder zou worden geboden las mevrouw M. G. van der Veen-deVries het kerstevangelie voor. „Komt allen te zamen" was het lied, waarmee dit werd beantwoord. In de sfeer van het feest rondom de geboorte van Christus kwam het facet van de naastenliefde op deze kerstavond in Zierikzee treffend tot uiting. Om te beginnen was er voor de pauze het toneelstukje „De Sneeuw man". Zes dames van de zusterafdeling Duiveland en drie kinderen legden bi de opvoe-'1 opdracht, feest heeft meegekregen Bij dit simpele toneelverhaal sloot latei- in het programma als een schokkend voorbeeld aan de filmstrook met toe lichting over de nood van hongerende en praktisch dakloze bewoners en vluchtelingen In alle delen van de we reld. Mevrouw R. Woldinga-Veldkamp, zelf jarenlang ervaring in het vluch- tclingenwerk, zorgde voor een inlei ding op dit probleem. Ze toonde dc dames beelden uit India, Hongkong, Algerije. Namen, die in combinatie met het woord armoede en het begrip vluchteling een beruchte klank hebben. Het effect van de lezing was een voor stel uit de vergadering om een collecte te houden als een bescheiden bijdrage in de leniging van de grote nood. De opbrengst was honderd gulden. Muzi kaal werd het programma nog omlijst met pianospel van mevrouw M..T Ochtman-Moelijker. OOSTERLAND Kerstwijdingsdienst Op eerste kerstdag begint om half ze- van 's avonds in de Nederlandse her vormde kerk te Oosterland een kerst- wijdingsdienst, waarin ds. Groenewegen zal voorgaan. Op twoede kerstdag is zoals gewoonlijk het kerstfeest van de leerlingen van de zondagsschool in de Nederlands her- moe kerk. Dit begint om vier uur Kerstfeestviering voor bejaarden De kerstfeestviering voor de Ooster- landse bejaarden zal vandaag don derdag worden gehouden. De kerst- feestviering begint om twee uur in het hervormd verenigingsgebouw. Het Leger des Heilskorps van Zierik zee heeft het bestuur van de Cen trale Werkplaats voor minder vali den op Schouwen-Duiveland aange boden voor het personeel een kerst- middag te verzorgen. Een geste, die met grote instemming' werd begroet. Zo zullen de mannelijke en vrouwe lijke werkkrachten in de beide af delingen van de werkplaats morgen middag (vrijdag) in „De Lichtboei' het gebouw van het Heilsleger aan de Poststraat bijeenkomen. Ze zul len daar worden onthaald. Het orga niserende korps zorgt voor een pro gramma met een kerstverhaal en en kele films. Bovendien heeft liet Leger des Heils aangeboden bjj te dragen in liet kerstpakket, dat het personeel van de werkplaats ieder jaar wordt aangeboden. STAVENISSE Actie „Open het Dorp" De collecte, die te Stavenisse ten bate van de actie „Open het Dorp" gehouden werd, heeft opgebracht de som van f 275,De verkoop van zilveren sleu teltjes ten bate van dezelfde actie is nog in volle gang. Kerstviering bejaarden VANDAAG. Middelburg Electro: Voetstappen «onder spoor, Ul.30 uur, 18 Juni'. Concertzaal; Icerstwijcling chr. kweekschool, 10.30 uur. Qognrdzaai: bijeenkomst chr, plattelands vrouwen, 14 uur. Van Benthem on Jut ting. expositie De Lussanet, u18 uur. Vlissingen Alhambra: Misdaad achter het voetlicht, 20 uur, 14 jnnr. Luxor Mei donderend geweld. 20 uur, 14 Jaar. Gors Grand: Misdaad achter hei voei- licht, 20 uur. Schuttershol: cabaretavond Chr. lyceum, 10.30 uur. Prins van Oran je: Uerstmiddag nfd. Goes en1 omstreken Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, 14 Als de vr Collecte De collecte voor het Koningin Wllhel- mlnafonds in de Nederlands hervormde kerk te Oosterland heeft 91,74 opge bracht. Deze collecte werd gehouden tij dens de interkerkelijke herdenkings dienst na het overlijden van koningin Wilhelmina. de kerk te Stavenisse een kerstfeestvie ring voor de. bejaarden worden gehou den. De leiding van deze bijeenkomst is in handen van de plaatselijke predikant ds. L. G. Zwanenburg. Het programma bevat onder meer een meditatie over het kerstgebeuren door de predikant. Verder zal er gedeclameerd en zullen er gedichten voorgedragen worden. Een toor van de afdeling Stavenisse van de N.C.V.B. zal zijn medewerking verle door het zingen van enkele kerstli ren. Ook zullen traktaties niet ontbre ken.. SINT-MAARTENSDIJK Landbouwbelang vergaderde De coöperatieve Iandbouwvereniginj „Landbouwbelang" te St.-Maartensdijl heeft woensdagavond haar algemene ledenvergadering gehouden in café Smerdiek te St.-Maartensdijk. Bij de be stuursverkiezingen werden de heren A. W. Kloet en A. L. Hage herkozen. In de vacature van Chr. Hoek werd de heer M. Bazen gekozen. De leden kozen de heer Hage tot lid van de coöperatie „Eiland Tholen" Hierna vertelde de heer W. C. Sinke uit Goes aan de hand van dia's over de Z.L.M.-reis naar Oostenrijk en Italië. Tot besluit werd de film van Bert Haanstra Delta-fase I vertoond. SINT-PH1LIPSLAND Concordia verkoopt oliebollen De muziekvereniging „Concordia" St.-Philipsland is van plan om op maan dag 24 december een huis-aan-huis- yerkoop van oliebollen te houden, zowel in St.-Philipsland als in Anna Jacoba- polder. Tevens is er ook gelegenheid om aan het kraam, dat in de Voorstraat (eplaatst zal worden, deze lekkernijen ;e kopen. Met vijf tegen vier stemmen Honderd gulden subsidie «oor Z.L.M. Wederom kwam een voorstel van b. en w. tot wyziging van het straatpolitie- reglement aan de orde. Hierin zou de bepaling worden opgenomen, dat het tussen 18 en 24 uur is verboden fietsen en bromfietsen te plaatsen op de trot toirs of op de rijweg op de Vierstraat vanaf liet Kerkplein tot aan de split sing Mosselstraat. In de laatst gehou den raadsvergadering staakten de stem men. Naar aanleiding van een ingediend bezwaarschrift van een aantal nering doenden uit de Vierstraat was het tijd stip van ingang van het verbod gewij zigd in 19 tot 24 uur. Zonder enige dis cussie kwam het voorstel in stemming. Het werd nu verworpen met 5 stemmen tegen en 4 voor. Tegen stemden de lie ren C. Pekaar (p.v.d.a.); J. van de Vel de en J. van Schaik (c.lx.)H. Corne- lisse (s.g.p.) en J. de Koeijer (a.r.). Voor de kring- oostelijk Zuid-Beveland van de Z.L.M. werd een subsidie van 100 beschikbaar gesteld voor de land bouwtentoonstelling op 13, 14 en 15 juni 1963 te Kruiningen. Beslotén werd als nog de subsidie aan het Zeeuws Studie fonds te verhogen tot 10 cent per inwo ner. Eveneens ging de raad akkoord met 25 subsidie voor de Nederlands- Belgische Vereniging Zeeland, die se dert 1 juli 1962 tevens optreedt als pro vinciale afdeling van het Comité-Bene- lux. Door deze bijdrage treedt de ge meente als lid van bovengenoemde vere niging toe. Aangetekend werd, dat de fractie van de S.G.P. werd geacht tegen dit voorstel te zijn. Nieuw raadslid De geloofsbrieven van de heer J. Korstanje, .die de plaats zal innemen van mej. A. Oom (p.v.d.a.) werden in orde bevonden. Tijdens de volgende raadsvergadering zal de beëdiging plaatsvinden. De raadsvoorzitter bracht mej. Oom, die wegens ziekte afwezig was, dank voor de samenwerking er grote interesse, die zij steeds voor de gemeentezaken, speciaal op sociaal ter rein, toonde. Tot lid van de commissie tot wering' van schoolverzuim werden gekozen de heren J. C. Snoep, F. C. Bustraan en C. Sinke. B. J. de Winter, W. H. Verdonk, J. Glerum en J. Vermaat, H. Slabbe- koorn en G. Tissink. Burgemeester Wil- lemsen sprak een woord van dank en waardering tot de heer M. Mol, die 25 jaar het secretariaat van dezé commis sie waarnam en nu Om gezondheidsre denen moet bedanken. Besloten werd felden ter beschikking te stellen aan het iestuur van de vereniging voor gere formeerd lager ^onderwijs voor school materiaal. Naar aanleiding van een verzoek van de heer A. Riedijk en an dere bewoners van de Damstraat besloot de raad een put met afvoerbuizen aan te laten leggen voor de afvoering van overtollig water. De termijn voor on bewoonbaar verklaren van de woning Langeville werd voor een jaar verlengd zij het onder portesten van de heren H. Cornelisse, J. van de Velde en J. de Koeijer. Voorts stelde de raad de ge meenschappelijke regeling, voor de rei nigingsdienst vast. De heer Van de Velde (c.h.) bemerkingen doch legde zich bij het besluit neer. Goedgekeurd De begroting 1963 voor de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg werd goedgekeurd. De gemeentelijke subsidie bedraagt 39.000.00. In zijn antwoord op de algemene beschouwin gen sprak burgemeester A. C. Willem- sen de wens uit, dat de overheid mét betrekking tot de schadevergoedingen aan de gedupeerden door de Deltawer ken haar plicht zal verstaan en deze schade tot een minimum zal beperken. Over de bouw van een politiebureau met aangrenzend twee woningen voor het personeel was de raadsvoorzitter vrij timistiseh. Hij sprak de verwachting dat dit project aan de Marijkelaan bin nen 'niet al te lange tijd zal gereedko men. VEILING TERNEUZEN. Sla 12.70—16. Knolselderij 18. Meerlanders I 10.80—12. Bintjes I 11.90. Andijvie II 51—68. Rode kool 7—22. Savooiekool 12—25. Witte kool 513. Boerenkool 17. Breekpeen 9—14. Waspeen 1518. Prei A II 4863, B II 44. Knolselderij per kg 21. Spruiten geschoond 114, ongeschoond 6979. Uien 1416. Witlol A 122—127. A n 101—114, B 100—116. B II 86—103, fawijkend 54—91. Veldsla 99. Appe len: Goudrenet I 85 5657, 80 57, 75 56—58, 70 54, 65 45—49, II 85 47—54, 80 47—56, 75 47—30, 70 45—50, 65 40—45, II D 33—39. Ill grof 39—44, III fijn 26—37, kroet II—31 Coxa Oranje I 80 96—103, 75 77—104. 70 85—94, 65 71—82, 60 54—63, 55 42—44. II 80 90, 75 91— 92, 70 93. 65 72, 60 60, 55 24, II D 19—27, III grof 61. IH fijn 18—26, kroe: 24—35.. Golden "Delicious I 80 68, 75 74—77, 70 76—78. 65 68— 70, 60 57. II 80 62—71, 75 63—72. 70 62—69, 65 51—61, 60 40—41, II D 20—26. III grot 39— 45, UI fijn 15—35, kroet 10—24 Jonathan I 80 52—56, 75 55—58. 70 56. 65 48—55, 60 34—37. II 80 27—37, 75 35-45, 70 36-47.63 30—38. 60 14—29, III grof 13—22, III fijn 16—25. kroet 9—12. Winston II 80 29. 75- 25, 70 20—26, 65 16—21, 60 15, III grof 15. Ill fijn 11. kroet 9. Zoete appelen III fijn 3139. kroet 20 Con ference II 65-70 58. 60-65 59, 55-60 47. II D 31 —34, III grof 40. m fijn 30, kroet 17. Saint Remy I 75 23—26. 65 25—26, II D 24—26, III grof 22—25, III fijn 20—21, kroet 18. EIERNOTERINGEN. Eiernotering van de Coöp. Wouwse Melkin richting Bergen op Zoom. Ingaande donder dag 20 december 1962. Prijsklas 0: 20 cent; idem 1: 19 cent: idem 2: 13 cent; idem 3: 17 cent: idem 4: 16 cent. GEMEENTERAAD VERGADERDE Toenemende belangstelling voor de recreatie Burgemeester W. N. van Liere deelde tijdens de dinsdagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Baarland mede, dat de gemeentebegro ting 1963 in de loop van de volgende maand de raadsleden zal worden aan geboden. De begrofing is, wat de ge wone dienst betreft, zeer goed sluitend te maken, waarbij nog behooriyk ruimte blijft voor diverse extra uitgaven. De begroting zal eind januari of begin fe bruari in behandeling komen. Bij begrotingswijziging 1962 werd be sloten over te gaan tot het bouwen 'n zandbak bij de spoorwegovergang, dit ten behoeve van het vlugger kunnen la den van een auto voor het strooien van zand bij gladheid van de wegen. Deze bak zal een inhoud krijgen van 10 ku bieke meter, juist voldoende om de ge hele gemeente te kunnen bestrijken voor één keer. De heren A. Beulens (k.v.p.) en C. J. de Mol (gem. belang) juichten dit voorstel ten zeerste toe en wezen op de noodzakelijkheid hiervan. Ook de heer I. van Hemert (herv. kiezers) kon er ntee instemmen, maar zag dan ook gaarne, dat de achterwegen in het dorp VOORSTEL B. EN W. AAN RAAD Voor 85 huizen in twaalf complexen MIDDENSCHOUWEN krijgt zoals vele andere gemeenten een woning bedrijf, wanneer de raad zich morgen middag (vrijdag) akkoord verklaart met en voorstel van b. en w. in deze richting. Het gaat hier om een zuiver administratief instituut, waarvan het beheer berust bij het college. In de voor maiige gemeenten Duivendjjke, Eiker zee, Kllemeet en Kerkwerve werden voor dc herindeling op Schouwen-Dui veland al verschillende complexen wo ningwetwoningen geëxploiteerd- Nu deze vier gemeenten zijn samengevoegd tot Middenschouwen is haar een bezit van in totaal 83 woningwetwoningen, verdeeld over elf complexen, toegewezen. Volgend jaar zullen weer twee wo ningwetwoningen gereedkomen, zo dat" opnieuw een uitbreiding voor de deur staat. Voor al Meze complexen wordt van rijkswege in het nadelig exploitatiesaldo een bijdrage ver leend, waarvoor moet worden vol daan aan bepaalde voorwaarden. Een daarvan is, dat van elk complex af- Ook natuurbescherming In de praktijk komt dit erop neer, aldus b. en w. in hun toelichting aan de raad, dat voor ieder complex, dat in de ge- zonderlijke extra-comptabele rekening meenterekening is verantwoord een af wordt opgemaakt. Bovendien heeft het ministerie erop aangedrongen een af zonderlijke administratie voor de wo ningwetwoningen in te voeren. Dit heeft b. en w. het plan ingegeven om met ingang van 1 januari aanstaande een zogenaamd woningbedrijf in te stellen. De woningen kunnen dan zelfstandig worden geadministreerd. BEHEER Bij hun voorstel laten b. en w. nog even nadrukkelijk uitkomen, dat van eigen domsoverdracht van de bezittingen aan het wonningbedrijf geen sprake is, omdat het bedrijf slechts een administratieve eenheid vormt. De raad moet voor een zodanig bedrijf regelen voor het beheer vaststellen, waartoe een concept-be- heersverordening bij de stukken is voegd. Morgenmiddag zal over deze aangele genheid een beslissing worden genomen. De raad vergadert dan om twee uur in het noodsecretarie van Scharendijke. De agenda voor deze bijeenkomst vermeldt verder een voorstel om een verordening vast te stellen, waarin het gebruik van het gemeentelijk verenigingsgebouw met inventaris te Kerkwerve wordt geregeld. Verder komt aan de orde de onderhand se aanbesteding van de bouw van twee woningwetwoningen aan de Platteweg in Scharendijke. Meer excursies en natuurgidsen De Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" wil in de naaste toekomst haar ge zichtskring verruimen. „Naast de vogels is er op het eiland veel meer, dat onze bescherming waard is: liet; duinland schap met zjjn flora en fauna, de sa menhang tussen planten en dieren, het weidegebied, het duinbos met zijn insck- ten, planten en paddestoelen, de Schel- dentonden en dergelijke". In het con tactorgaan „Sterna" ontvouwt het be stuur een programma voor zijn nieuwe activiteiten, die voornamelijk gericht zullen zijn op natuurbescherming. .4 staande vrijdagavond zal de leden in vergadering te Burgh worden gevraagd via een statutenwijziging hun fiat deze initiatieven te geven. Om haar wijdere belangstellingssfeer bij feïnteresseerden onmiddellijk juist te unnen introduceren, is het nodig, dat de naam van de vereniging wordt anderd in „Schouwse natuur- en vogel wacht". In de statuten zou het bestuur de doelstellingen graag als volgt om schrijven: belangstelling voor de natuur en het landschap van Schouwen-Duive land opwekken en stimuleren, het pu bliek ervan overtuigen, dat een verant- woord gebruik dient te worden gemaakt van het natuur- en latidschapsschoon, In het bijzonder zou de vereniging zi... dan willen bepalen tot het organiseren van excursies, het installeren van na tuurgidsen en het naleven van de wette lijke bepalingen, die op haar „werkter rein" van toepassing zijn. VERHUUR gelegenheidskleding. Zowel voor dames als heren. Billijke tarieven. BERGEN OP ZOOM. Steenbergsestraat 28, telefoon 01640 - 4480. FIRMA GEBR. TEBBENS Stoffen - dames- en herenkleding naar maat. De huidige Duiveland" is op 10 mei 1949 opge- vogehvacht „Schouwen- rlcht. Sedertdien heeft zij een zeer grote kring vrienden rond zich ver zameld. Op het ogenblik staan in de boeken van de penningmeester ruin 600 leden ingeschreven. Daarnaast ii er een jeugdvogelwacht in het leven geroepen, die ook veel interesse heeft gevonden. Enkele honderden leden hebben ziclt in de loop der jaren aan deze jeugdorganisatie gebonden. Recht Van spreiden stand op het, eiland gedaan. De vogel wacht heeft zich beijverd voor de aan leg en de rust in de broedgebieden, In strenge winters trok men erop uit om de vogels op het ijs te voederen. Dc nieuwe opzet van de vereniging bete kent niet. dat nu de vogels aan de aan dacht zullen ontsnappen. Maar met gro te veranderingen op Schouwen-Duive land in het vooruitzicht, wil de vogel wacht zich nóg- meer voor het behoud van de natuur op het eiland inzetten. Wil men recht van spreken hebben, dan zal ook het bestreken werkterrein rui mer moeten zijn. Het bestuur heeft al contact gezocht met verschillende lan delijke instanties op dit. gebied. bij het strooien niet zullen worden ver geten. Dit is in het verleden nogal eens ebeurd, betoogde hij. Wethouder H. de rriend bestreed de bewering. Hij vond het gezegde een blamage voor b. en w. Na enige discussie werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Eveneens werd een reservepost vastge steld voor herstel van het lijkenhuisje. Bij de verkiezing van een lid van de dienst maatschappelijke zorg week de raad af van een door het bestuur van dienst opgestelde aanbevelin; als nummer i. de heer I. van raadslid, was aanbevolen; met 4 tegen 2 stemmen benoemde de raad de heer B. P. Tramper. Wethouder De Vriend ver dedigde na de stemming het raadsbe sluit. Hij memoreerde aat vele jaren geleden werd besloten geen raadsleden te benoemen in de dienst maatschappe lijke zorg (toen nog het burgerlijk arm bestuur), daar deze dienst rekenplichtig is aan de raad en men het daarom be ter vond geen raadsleden in het bestuur te benoemen. Recreatie Gezien de toenemende belangstelling voor recreatie in de gemeente, waar onder een aanvraag tot inrichting enz. van een kampeerterrein c.q. kampeerboerderij, stelde de raad een kampeerverordening vast, ontleend aan een model van de Kampeerraad. Mede in verband hiermede en de no dige uitwerking van het reeds in hei plan-in-hoofdzaak opgenomen recreatiegebied werd een wijziging van het gemeentelijke uitbreidings plan in voorbereiding aangenomen. De gemeenschappelijke regeling van de vleeskeuringsdienst, die door liét toe voegen van Noord-Bevèland bij de kring Goes moest worden aangepast, were aangenomen. Voorts besloot de raad tot aankoop van een B.-aandeel van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. d verzoeken om subsidie v. d. Stichting _ienst Geestelijke Volksgezondheid ir Zeeland en van de bond Mobilisatie- invaliden voor een éénmalige bijdrage voor stichting van een monument te Drachten werd afwijzend beslist. Een éénmalige uitkering van 5 cent per in woner werd verleend aan de Zeeuwse Stichting Revalidatie. Daar voor de ge meente nog geen voldoende aanleiding bestaat tot toetreding tot de Neder lands-Belgische Vereniging Zeeland Jverzoek af- eerst ting 1963 was voor de heer C. J. de (gent. belangen) aanleiding het college te verzoeken om zo mogelijk over te gaan tot de bouw van een tweede wachthuisje ten gerieve van de wach tende buspassagiers. De heer Beulens (k.v.p.) stelde tot slot een vraag over de verbetering van de straat. Na deze openbare- vergadering ging de raad over in besloten zitting, waarin het recreatiepian ter tafel kwam. Ge zien de vele cijfers, die hierin naar vo ren kwamen, achtte de raadsvoorzitter het nog niet gewenst hierover in het openbaar te discuseren. ZUID-BEVELAND HOEDEKENSKERKE Kerstavond N.C.V.B. De N.C.V.B. te Hoedekenskerke hield haar jaarlijkse kerstavond in het vereni gingsgebouw, onder leiding van de pre sidente. .mevrouw M. van Doeselaar- Meeuwse, die ook de meditatie verzorg de. De liturgie van de N.C.V.B. werd ge bruikt en verzorgd door de bestuurs leden. Mevrouw A. van de Ree-Hajer, de secretarese, las een kerstverhaal voor getiteld „De veilige weg". Enkele leden leverden een bijdrage tot liet welslagen van deze avond in de vorm van een stukje proza of een gedicht. Gezamen lijk werden vele mooie kerstliederen ge zongen. Gelijke-spelenpot weer slaan Er meldden zich acht gegadigden v de eerste prjjs van de z.g. dubbele toto- pot, van de zondagen 9 en 16 december. De totale inleg hiervoor bedroeg f 1.739.731,50. Aan prjjzen kwam daar door beschikbaar 574.118.Do acht deelnemers die twaalf uitslagen juist voorspelden, ontvingen elk netto een be drag van f 33.550,01. Voor de tweede prijs van 172.244,80 het prijzentotaal van de eerste prijs was 315.764.80 meldden zich 104 deelnemers. Zij kunnen elk een netto bedrag van 1407,77 tegemoet zien. De pot voor de extra-prijs van de ge lijke spelen, die twee weken niet werd uitgekeerd en die al een inhoud heeft van 86.117,70 blijft staan tot de vol. gende toto. VEILING GOES. 19 december. Groenten: Per stuk: Bloemkool afw. 13—51. Knolselderij II 15. Per bos: Sél- derij 12. Per kg: Spruiten A I 5863, A II 36—52, B II 21—23, afw. 15—36. Witlof A I 1118, A H 98—110, B I 113, B II 111. afw. 67— 81. Prei A I 49—53, A II 43—51. Andijvie I 86, II 46. afw. 23. Uien afw. 2—10, stek 1—6. Knolselderij IT 24. Selderfl 31^-41. Groene kool I 19. B I 15—17, afw. 5—6. Rode kool I 21—23. B I 18—20. Witte kool I 13. B I Boerenkool I 10—13, B I 7—13. Veldsla I 90, II 8—75, afw. 25, Peen B i 6, C I 4. Aard appelen 89. VEILING KAPELLE. 19 december. Jonathan I 80 4351, I 75 55 61, I 70 5465, I 65 45-57. I 60 3743, II 75 27—37, II 80 32, U 70 29—40, II 65 22—37, II 60 20—23,. II d 17—21, grof 19—23, fijn 16—19. Golden Delicious I 80 74—79, I 75 72—82, I 70 73—79, I 65 61—72, I 60 53—63, U 80 70. Et 75 65—70. II 70 64—72, II 65 53—63. II 60 40—52. II d 32—41. grof 40—58, fijn 18—37. Goudrenet I 85 53—65. I 80 56—64, I 75 60—63, I 70 48— 51. I 65 44—49. II 85 51—52. U 80 49—50. 11 75 48—50, II 70 47—48, II 65 44, II d 34—39, grof 43—49, fijn 29—40, rood: I 85 78, I 80 77—83, I 75 82—86, I 70 62—68, I 65 53—59, li d 31. Coxs Or. Pippin I 75 87—88, I 70 85—100, I 65 ,73—81, I 60 56—03. I 55 33—35, II 55 35—42, U d 21—22. grof 30—50, fijn 21—30. Winston I 65 23, II 60 21, II 55 -9. U d 18. Sterappel II 65 59—69, II 60 56—57. II 55 32—43. II d 18. Zoete Ermgaard I 65 62, I 55 61, II d 30, fijn 24. Campagnezoet II 60 40. Kroetappelen 17. Comtesse de Paris I 65 17. 1 60 15, I 55 13. II 70 20—22. II 65 17—18. II 60 12—16, H 55 11— 13. II d 10—10. grof 11—14, fijn 9- St. Remy I 75 27. 1 65 25—26. H 65 25. II d 21—23, grof 24, fijn 1519. Gieser Wildeman I 60 60, I 55 48, I 50 44—45. II 5 42, II 50 36—43. I d 19—23, fijn 14—17. Kleipeer II 50 21, II d 11. Zwijn- drechtse Wijnpeer II 50 18. H d 12, fijn 11. Doyenne du Cornice II 70 95. II 65 102. II d 62—73. Aardappelen I 14, II 6—9. Groenten: Rode kool 18. Sav. kool 7li—23. Spruiten 40— Boerenkool 13—29. Witlof 56—121. Prei 24—41. uien 11—21. Koolrapen 6',i—7. Knol selderij 16—17. Bosselderij 10. Veldsla 100. Andijvie 71. VEILING BERGEN OP ZOOM. december. Andijvie 3361. Sla 820. Spi nazie 30—36. Waspeen 1047. Prei 1641. Savooiekool 719. Rode kool 1621, Witte kool 914. Spruiten 251.45. Witlof 651.21. Kroten 6—15. Boerenkool 11—14. Golden De licious 15—82. Jonathan 10—66. Goudrenet 18 •71. Cox Oranje 14—81. Present van Enge land 2241. Comtesse de Paris 643. Saint Remy 12—26. Pondspeer 19—22. VISMIJN COL1JNSPLAAT. Exportgarnalen 149 kg 3 48: bot 22 kg: sprot 14.500 kg; ongesorteerde vis 5 kg. Nagekomen advertenties Heden is na een lang durige ziekte van ons weggenomen, onze in nig geliefde dochter en zuster RIE DITZEL, op de leeftijd van 19 jaar. J. H. Ditzel J. Ditzel-Hasper Mini Joop Hans Goes, 19 dec. 1962. P. C. Quantstraat 17. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 22 dec. a.s. te Goes op de algemene begraafplaats. Vertrek P. C. Quant straat 17 te 11.45 uur. Héden overleed onze geliefde' zuster, be- huwdzustér en pleeg moeder ADR1ANA HUIJSSEN, weduwe van Jac- A. Vos, in de ouderdom van ruim 91 jaar. Aardenburg: J. Huijssen- geb. Luteijn Sluis: Jac. Huijssen Arnemuiden: J. J. Huijssen W. Huijssen- Herweijer Sluis: J. Ketele F. Ketel e- Ondrousek Neven en nichten. Sluis, ris dec. 1962. Begrafenis zaterdag 22 december a.s. om 14.00 uur, vanaf Hoog straat 16, Sluis. KRABBENDIJKE Raad komt bijeen Donderdag 27 december a.s. komt de gemeenteraad van Krabbendijke, des avonds 20 uur, in openbare vergadering bfleen. Op de agenda zijn de volgende punten vermeld: een aanvrage ex art. 72 der lager-onderwijswet 1920 van het be stuur van de lagere school Juliana- straat tot het aanleggen van een gas- verwarming, het verplaatsen van df rijwielstalling en het betegelen van eer gedeelte schoolterrein. Met deze aan vrage is een bedrag van 8700 ge moeid. Verder een voorstel tot het doen bou wen van de uit het contingent 1963 toe gewezen 12 woningwetwoningen en het geven van straatnamen. De volgende namen zijn voorgesteld: Westerschelde- straat, Deltastraat, Kraaiertstraat en Lodijkestraat. Voor de realisering van het uitbrei dingsplan zuid-oost, onderdeel kruis punt Noordweg-Dorpsstraat, is beno digd een perceel boomgaard, eigendom van de heer G. Houtekamer, groot 1600 m2. De bedongen prijs is 14.992. De ambtswoning van de burgemeester dient te worden gerestaureerd. De keu ken moet na afbraak geheel opnieuw worden opgetrokken en o.a, ter vermij ding van vocht wordt het noodzakelijk geacht een centrale verwarmingsinstal- lat.ie aan te leggen. De totale kosten van een en ander worden geraamd op 23.000,—. Voorts is er een voorstel tot wijziging van de ziektekostenregeling, wijziging van de rangen- en salarisverordening en wijziging van de begroting 1963. Hedén werd van ons weggenomen, onze lie ve, zeer zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder. NEELTJE GOF.DBLOED- fOBSE, in de ouderdom van 92 jaren. Middel hurg: J. Goedbloed M. A. H. Goedbloed- van Veen Koudekerke: L. Goedbloed A. A. M. Goedbloed- Cujé Arnhem J. Gbedbloed Middelburg: A. Goedbloed B. Goedbloed- van Dijke Oost-Souburg: S. Joosse- Goedbloed A. Joosse Harderwijk: L. Goedbloed M'ddelburg: E. Goedbloed E. Goedbloed- Klatter Klein- en achter kleinkinderen. Middelburg. 19 dec. '62 Veersesingel 22. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 22 december a.s., op de algemene be graafplaats te Middel burg. om plm. 10.30 u. Heden overleed plotseling onze innig- geliefde man, broer, zwager en oom, de heer J NIKli WKNHUIJSE, arts te Kruiningen, Dp de leeftijd van 64 jaar. Kruiningen: C. J. P. Nieuwenhurjse-Rïnkes Kruiningen, 19 december 1962, Hoofdstraat 20. Liever geen bezoek - Geen toespraken De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 22 de cember aanstaande des namiddags te 13 uur op de algemene begraafplaats te Kruiningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21