MACMILLAN GEEFT ENGELANDS EIGEN KERNWAPENS NIET PRIJS Ondertekening akkoord E.E.G.-Afrika uitgesteld Geen cent begroot voor aanleg oesterproefhassin Touwtrekken om het „Skybolt"- project Overleg CA.O.-metaal opnieuw onderbroken ENGELAND IN BEGINSEL AKKOORD MET AFSCHEIDING NIASSALAND Bij vliegramp in Polen 32 doden Het vervelende aapje Standbeeld koning George III besmeurd MEMORIE VAN ANTWOORD VERKEER EN WATERSTAAT TOONT AAN: 205e jaargang - no. 300 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. van de Velde. P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W.Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week. 8,00 per kw.; franco per post 8.25 p. kw. Losse Walstraat 58-60. tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546. adv. 3647/3643). Middelburg: Markt 51. tel. 8841 (b.g.g. red. 2078/3169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv 5213); Oostburg: tel. 2911. Zierikzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.pr. 27 ct. p. mm. Min. p. adv 4.-. Ingea. med. 3 s tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct. p. regel (min. 125). .Brieven bur. 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Temeuzen: red. tel. 2116, adm. tel. dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Donderdag 20 dec. '62 „Zware grond" gaf géén trap na... Pagina 9 „Onafhankelijkheid in defensieaangelegenheden' Engeland is vastbesloten er een eigen kernmacht op na te blijven houden en zijn rol als een van de voornaamste deelgenoten in het Atlantisch bondgenootschap te blijven spelen. Engeland wil in de grootst mogelijke mate met zijn voornaamste bondgenoten blijven samenwerken, doch tegelijkertijd zijn onafhankelijkheid in defensieaangelegenheden handhaven. Dit heeft premier Mac- millan gisteren uiteengezet aan president Kennedy. De beide staatslieden hadden op de Bahama-eilanden een eerste formele bespreking. De bespreking duurde gisteren ruim twee uur en werd voor de lunch afge broken. Engelands positie als onafhan kelijke kernmogendheid was het voor naamste onderwerp van gesprek. Veel aandacht werd besteed aan een heel complex van vraagstukken, dat zou voortvloeien uit het vrijwel vaststaande besluit van de Verenigde Staten om het Skybolt-project verder te laten varen. Bij de lunchpauze was volgens welinge lichte kringen nog geen enkel besluit genomen. Van Amerikaanse zijde zou echter wel begrip zijn getoond voor En gelands verlangen een onafhankelijke kernmogendheid te blijven. Na hun ge sprek confereerden Kennedy en Mac- millan afzonderlijk met hun staven van adviseurs. Hierna verzamelden allen zich aan een werklunch, in Macmillans residentie, een luxueuze villa, die uit zicht biedt op de Atlantische Oceaan. Kongo Als een van de mogelijke hoofdpun ten in de besprekingen tussen de staatslieden diende zich dinsdag avond plotseling de kwestie-Kongo aan. Juist voordat Kennedy en Macmillan dinsdagavond laat een eerste informeel zouden hebben werd bekend, „Mr. Sassen werd niet afgeluisterd" Oud-minister mr. D. IJ. Stikker, die op het ogenblik in zjjn villa aan het Conto- meer in Italië verblijft, heeft ontkend dat hij in 1949 een gesprek heeft laten afluisteren dat werd gevoerd tussen de toenmalige minister van overzeese ge- hiedsdelen, ntr. E. M. J. Sassen, en de toenmalige hoge vertegenwoordiger van de kroon in Djakarta, prof. dr. J. L. M. Beel. Ook ontkent de vroegere minister van buitenlandse zaken, die thans secre taris-generaal van de N.A.V-O. is, dat hjj gesprekken heeft laten afluisteren die mr. Sassen voerde met prof. dr. C. P. M. Romnie, de toenmalige voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van de K.VJP. De kwestie van het afluisteren staat, zoals wij dezer dagen meldden, in het deze week verschenen boek „De liquida tie van een imperium" van de Haagse advocaat mr. dr. C. Smit. Mr. Stikker gelooft dat de heer Smit zich heeft vergist. Hij heeft met de schrijver van het boek wel over de tele foonaffaire gesproken, maar de toe dracht is anders geweest. In 1949, al dus mr. Stikker, wilde ik via de rege- rlngslijn een telefoongesprek voeren met prof. Beel, maar de lijn bleek be zet door mr. Sassen, die op dat moment §ecn minister van overzeese gebieds- elen meer was. Ik heb de lijn toen voor de regering laten vrijmaken. De be ambten die dat deden hebben gehoord wat mr. Sassen zei. dat de V.S. een militaire delegatie naar Kongo zullen sturen om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden van de V.N.-troepen in Kongo om een even tuele Russische poging, voordeel te trekken uit de spanningen, te weer staan. De Amerikanen vrezen namelijk, dat de Russen op het punt staan pre mier Adoela hulp aan te bieden in de strijd tegen Katanga. De Amerikaanse staatssecretaris voor politieke zaken, George McGhee, reisde naar Brussel om over de Kongolese kwestie te praten en met name over het aanbod van Tsjombe een gedeelte van de Katangese inkomsten ter be schikking van de centrale regering te stellen. Plannen Algemeen werd aangenomen, dat president Kennedy er bij premier Macmillap op zal aandringen de plannen te ondersteunen, die ten doel hebben Tsjonmbe door economische sancties tot toegeven te dwingen. Macmillan zal vandaag (donderdag) ook een onderhoud hebben met de Cana dese premier Diefenbaker over een groot deel van de politieke kwesties, die sinds de Gemenebestconferentie van septem ber aan de orde zjjn gekomen. UIT FEDERATIE MET RHODESIË Verwantschap niet verbroken tussen N.- en Z.-Rhodesië De Britse minister voor aangele genheden betreffende de federatie van Rhodesië en Niassaland, R. A. Butler, heeft gisteren bekendge maakt, dat de Britse regering in beginsel ermee instemt, dat aan Niasaland wordt toegestaan, uit de federatie te treden. Niassaland is een van de twee Britse protectoraten het andere is Noord- Rhodesië die met de intern zelfbe- sturende kolonië Zuid-Rhodeslë de fede ratie van Rhodesië en Niassaland vor men. V erwantschap Engeland heeft vorige maand Niassa land het recht op intern zelfbestuur ver leend. Minister Butler zei nog. dat uit treding van Niassaland uit de federatie niet zou betekenen, dat de huidige con stitutionele verwantschap tussen Noord en Zuid-Rhodesië daarvoor verbroken wordt. De Britse regering had spoedig overleg voorgesteld met de regering van de federatie en met de regeringen van de deelgebieden. Volgens minister Butler zullen de finan ciële en economische gevolgen van een afscheiding voor Niassaland ernstig zijn en er zouden uitvoerige onderhandelin gen nodig zijn voordat Niassaland zich kunnen afscheiden. De premier van de Rhodesische federa- tiCj sir Roy Welensky, reageerde, op het Britse besluit door te verklaren, dat Engeland de federatie heeft verraden. De premier oefende felle kritiek op de Engelse regering, omdat men in Londen in net geheel geen rekening zou hebben gehouden met de opvattingen van de ederale regering. Een ontbinding van de federatie zou een „daad van de reinste waanzin" zjjn, aldus sir Roy Welensky. Alle 82 inzittenden, onder wie vjjf be manningsleden, van een Pools vliegtuig, een Viscount, zijn' gisteravond om het leven gekomen, doordat het toestel bjj de landing nabij Warschau ontplofte en neerstortte. Dit meldde het Poolse pers bureau P.A.P. Het vliegtuig kwam van Brussel, via Berljjn, en spatte na de ontploffing in stukken uiteen. Nog enige moeilijkheden Datum van ingang waarschijnlijk 1 juli 1963 De r rs van de zes E.E.G.- landi de achttien onafhanke lijke Afrikaanse staten hebben de ondertekening van het nieuwe as sociatieverdrag een dag moeten uitstellen. Gisteravond laat bleek het niet meer mogelijk een voor lopige eindtekst te formuleren, die vóór middernacht zou kunnen worden geparafeerd. De ministers zouden proberen in de af gelopen nacht de laatste moeilijkheden uit de weg te ruimen, zodat vandaag tot ondertekening zou kunnen worden over gegaan. Gehoopt was, dat gisteren in de loop van de dag de laatste hand aan de tekst zou kunnen worden gelegd. De grote principes waren geregeld ën ook onder de Afrikaanse ministers zelf was over eenstemming bereikt over de verdeling van dc financ'"" onder hun lan den. Beraad De cindreductie van de verschillende artikelen bleek echter onverwachte moeilijkheden op te leveren, niet in het minst door de houding van een aantal Afrikaanse afgevaardigden, die tot in de kleinste details beraad noodzakelijk achtten om te voor komen, dat naar hun mening andere interpretaties mogelijk zouden kun nen worden. Het nieuwe associatieverdrag komt in de plaats van het oud vjjf-jarige ak koord, dat eind dit jaar afloopt. In ieder geval zal het niet meer mogelijk zyn het nieuwe verdrag op 1 januari van kracht te laten worden. Er zijn dan ook overgangsbepalingen vastgesteld tot aan de. datum van in werkingtreding van het nieuwe akkoord: waarschijnlijk 1 juli 1963. Met het nieu we verdrag is een financiële steun door de „zes" aan de 18 Afrikaanse landen voorzien van ongeveer drie miljard gul den over een periode van vijf jaar. Mevrouw Wynne op Schiphol Mevrouw Sheila Wynne, die maandag hoar man in de Loebianka-gevangenis te Moskou mocht opzoeken, is gister avond om vijf uur op komen. Daar moest zd voor ze naar Londen V Schiphol aan ge il uur wacht doorreizen. Naar bekend is haar echtgenoot, de 42- jarige Londense zakenman Greville Wynne begin november op beschuldi ging van spionage in Boedapest ge arresteerd. Op Schiphol stond een legertje journa listen en fotografen gereed toen het K.L.M.-toestel uit Moskou aankwam. De gezagvoerder deelde echter mede dat mevrouw Wynne geen interview wilde toestaan, anders zou ze in het toestel blijven. Dit zou overigens bezwaarlijk gaan, want ze moest in ieder geval in een andere machine overstappen. Als allerlaatste kwam zij tenslotte de trap af en doorstond gelaten het spervuur van de flitslampen. Met een wit bontmutsje op het hoofd er gehuld in een bruine bontjas stapte zj vervolgens tussen een lid van ae ko ninklijke marechaussee en van de Schip- holpolitie in naar de aankomsthal, om stuwd door fotografen en journalisten. In de aankomsthal bracht men haar in de ontvangstkamer, waarin geen enkele vertegenwoordiger van de pers werd toe gelaten. Werkgevers betalen opleiding jonge landarbeiders Het bestuur van het Landbouwschap heeft gisteren een door de hoofdafde ling sociale zaken geopperd plan aan vaard, dat beoogt de schoolopleiding ,n jonge landarbeiders door de werk- vers gezamenlyk te doen dragen. Dc doeling is, dat dit per gebied zal ge beuren, en alleen daar waar de land bouw behoefte voelt aan zo'n regeling. De landbouworganisaties in een bepaald gebied zullen, met instemming van de landarbeidersbonden, het Landbouw schap kunnen vragen een bestemmings heffing vast te stellen. Uit de oprengst van die heffing zullen de aan het school bezoek van jonge landarbeiders verbon den kosten (boeken, schoolgeld, gereed- grgdgeltg. OPSTANDELINGENLEIDER IN HET PROTECTORAAT BROENEl GEVANGEN Britse troepen hebben gisteren de leider van de opstandelingen in het gebied van Seria, in Broenei, Mo- nin bin Ahmad, gevangen geno men. Monin was leider van de link se Raayat-partij in Seria en Koe- ala Belait. Volgens een politie-autoriteit is de naam van de algemene leider van de opstan dige strijdmacht nu bekend. De man wordt achtervolgd. Intussen is het merendeel van de leiders van de Raayat-partij, die de opstand zou hebben georganiseerd, aangehouden. Ongeveer 1000 opstandelingen, die het grootste deel van de rebellenmacht zou den vormen, zouden zich in bergachtig gebied in het grensgebied tussen Broe nei en Serawak hebben teruggetrokken, waar zjj door Britse troepen worden achtervolgd. President Soekarno heeft het Indone sische volk opgewekt de opstand in Broe nei te steunen. Wie niet mee deed, ver ried zijn eigen ziel. Minstens 5 doden bij brand in Paramaribo De gevolgen van de brand, die dinsdag middag uitbrak in een Chinees waren huis in Paramaribo, zijn veel ernstiger dan aanvankelijk werd vermoed. Gister middag om 12 uur waren de verkoolde resten van vjjf mensen, waaronder drie kinderen, gevonden. Nog één volwassene en één kind worden vermist. Men ver moedt, dat ook zij in de vlammen zijn omgekomen. Verondersteld wordt, dat de brand ont stond, doordat bij een demonstratie van vuurwerk een brandend stuk in de eta lage terecht kwam, waar eveneens vuur werk was opgeslagen. Door de ontstane paniek zouden enkele kinderen onder de voet zijn gelopen, terwijl anderen door de enorme rook, die ogenblikkelijk ontstond, geen kans meer hebben gezien om de uitgang te bereiken. De schade, die de brand heeft aange richt, wordt geschat op meer dan een miljoen Nederlands^ guldens. Minister Korthals kan voor 1963 op zijn begroting geen fondsen uit trekken voor de aanleg van werken ten behoeve van de oesterproef in het Veer- se Gat, zo heeft hij gisteren meegedeeld aan de Tweede Kamer in zijn memorie van antwoord. Wij vragen met enige na druk de aandacht voor dit zinnetje, want daarachter gaat een héél naar spelletje verborgen, een spelletje waar over bittere opmerkingen moeten wor den gemaakt. Laten wij de voorgeschiedenis rusten: iedereen weet, dat in Zeeland al ja ren wordt gevochten om achter de dijk door het Veerse Gat een bassin te krij gen om proeven te nemen voor het kunstmatig kweken van oesters, ieder een weet dat een vorige regering bij monde van minister Mansholt bij de be handeling van de Deltawet deze proef nadrukkelijk heeft toegezegd, iedereen weet tenslotte ook dat rijkswaterstaat in het bijzonder de deltadienst het tot stand komen daarvan voortdurend heeft tegengewerkt. Er werd zelfs met zoveel succes getrai neerd, dat de dam door het Veerse Gat er al puntgaaf lag zonder dat er ook nog maar iets was gedaan aan enige voorbereidin; nodig voor de proef. Woensdag arriveerde de kerstman per helikopter bij het Goois kinder ziekenhuis te Huizen om de patiën tjes met zijn gulle gaven te ver blijden. Hij was hiertoe in staat gesteld door het 298ste squadron van de koninklijke luchtmacht op Ypenburg, dat ook het vervoer per helikopter voor zijn rekening nam. Direct na zijn aankomst mengde de kerstman zich tussen de kinderen en het personeel van het ziekenhuis. NOG GEEN DATUM VOOR VOORTZETTING Evenmin resultaat bij gesprek over beambten-c.a.o. De vakraad voor de metaalindus trie heeft gisteravond in Den Haag het beraad over de vernieuwing van de collectieve arbeidsovereen komst voor de handarbeiders in de metaalindustrie opnieuw onder broken. Na afloop van de verga dering werd van de zijde van de vakraad medegedeeld, dat de werkgevers enige tijd hebben moe ten vragen voor overleg met hun ledenorganisaties. Een nadere da tum voor voortzetting van het be raad is nog niet vastgesteld. Uit reacties van de kant van een der twee partijen, die bij het overleg zjjn betrokken, bleek gisteravond, dat de sfeer tijdens het overleg niet helemaal goed was. Zo te zien is er geen enkele verandering gekomen in de wederzijdse standpunten. Wat de nieuwe c.a.o. voor de beamb ten in de metaalindustrie betreft werd gisteravond van werknemers zijde medegedeeld, dat de gisteren in Den Haag gehouden vergadering van de centrale commissie voor de beambten in de metaalindustrie niet tot resultaat heeft geleid. De werkgevers leggen ten aanzien van de werknemersvoorstellen weinig toe schietelijkheid aan de dag. Ook kon het overleg over de verplichte pensioenvoor ziening voor de beambten niet worden afgerond. Het beraad over de nieuwe c.a.o. zal op 3 januari a.s. worden voort gezet. Daar de huidige c.a.o. op 31 december afloopt zal op 1 januari een contract loos tijdperk ingaan. Ook de pensioen voorziening voor de beambten zal pas op een later tijdstip kunnen ingaan. H. J. Hofstra niet in Tweede Kamer Oud-minister van financiën, de heer H. J. Hofstra, hééft z|jn benoeming tot lid van de Tweede Kamer niet aanvaard. De heer Hofstra, thans vice-president- directeur van Verolme N.V., verblijft momenteel in Brazilië. Naar gisteren is vernomen, zjjn op standbeeld van koning George III op het terrein van Windsor Castle haken kruisen geschilderd en anti-monarchis tische leuzen geschreven. (Windsor Castle is liet weekeindverbljjf van ko ningin Elizabeth van Engeland). Eerst toen de politie foto's van het standbeeld had genomen en vinger afdrukken had vastgelegd, hebben werklieden het monument schoonge maakt. INDONESISCH COMITÉ VOOR STEUN AAN REBELLEN IN BROENEl In Djakarta is een comité gevormd dat de opstand in Broenei op Noord-Borneo ondersteunt en de Indonesische regering verzocht heeft de opstandelingenrege ring van „premier" A. M. Azahari te er kennen. Het „comité voor solidariteit met de re volutie van het volk van Noord-Borneo' kwam tot stand op initiatief van de „Beweging 1945", een organisatie van veteranen uit de Indonesische vrijheids strijd tegen Nederland. 44 politieke par tijen en andere organisaties sloten zich bij het initiatief aan. ntltjK voor de werken, [aar gelukkig, on danks alle tegenstribbelen zag het er enige maanden geleden toch naar uit, dat het experiment zou worden doorge zet. Dat bleek onder meer uit de bege leidingsbrief bij de provinciale begroting 1963, waarin het volgende stond ver- eld: „Wil men nog tijdig over de uitkom sten van de proef beschikken om ver plaatsing naar elders (van de oester cultuur) op een verantwoorde ma nier te kunnen beoordelen, dan zal in het voorjaar van 1963 een begin die nen te worden gemaakt met de wer ken, hetgeen voor zover ons be kend in de bedoeling ligt". Maar sinds gisteren is duidelijk, dat deze werken niet zullen worden bekos tigd door het departement van verkeer en waterstaat. Door wie dan wel? Door het ministe rie van landbouw en visserij? Wij menen echter te weten, dat de afspraak tussen de beide departementen was, dat waterstaat de aanleg van de werken zou betalen en landbouw de kosten van de proef. Op deze basis was men tot overeenstemming .gekomen in het afgelo pen jaar. En wanneer men nu deze we tenschap zet naast het zinnetje uit de gisteren verschenen memorie, het zinne tje dus waarin de heer Korthals mee deelt dat hij géén fondsen heeft, dan komt er in feite een heel vervelend aap je uit de fraaie waterstaatsmouw. Zien wij het goed, dan wordt het spel letje als volgt gespeeld. Waterstaat moet met zijn werken binnen de grenzen blijven, gesteld door de minister van fi nanciën. Op een bepaald moment gaat men echter bij de opstelling van de begro ting over de schreef, zodat er moet wor den geschrapt. Welnu, de waterstaats- heren nemen het blauwe potlood, gaan de posten na, komen bij het bedrag, no dig voor de oesterproef, kijken elkaar aan en... de post is al doorgehaald. Na tuurlijk, de oesterproef het eerste er uit, zo redeneren zii; tenslotte gaat het hier niet om een direct waterstaatsbe lang. Als dat oesterexperiment er dan zo nodig dient te komen, moeten de heren van landbouw maar het geld neer tellen, zo redeneren de waterstaatsheren verder. Maar het is nu al duidelijk, dat de minister van landbouw en visserij niet zomaar in eens het geld beschikbaar heeft, het was trouwens afspraak dat de kosten verdeeld zouden worden. Ge volg: géén oesterproef. Wel een aantal brave gezichten in Den Haag: „We heb ben het heus wel gewild, maar U weet hoe dat gaat: er was geen ruimte in de begroting". O, wat een vervelend aapje. Wij zijn er ons van bewust, dat we hier de gang van zaken heel sim pel hebben voorgesteld, maar we ziin er tevens van overtuigd, dat we ondanks het trekken van grove lijnen toch niet heel erg naast de waarheid zitten. Dit is die waarheid: waterstaat wenst geen proef en dus komt er geen proef. Wan neer er iemand in ons land de rijkswa terstaat een „staat in de staat" noemt, dan springt het hele korps ingenieurs geschrokken op om in koor te verzeke ren, dat daarvan géén sprake is. O nee Hoe is het ook weer met de oesterproef? Wij stellen opnieuw vast: het is een bit tere zaak! schap, loonderving) geheel oi lyk betaald kunnen worden. President Kennedy en premier Macmillan zijn in Nassau op de Bahama-eilanden voor besprekin- gen bijeen. Op de foto, welke na de aankomst van de Amerikaanse president werd gemaakt, v.l.n.r.: president Kennedy, premier Mac millan en de Engelse minister van buitenlandse zaken Lord Home. Minister: Vaste oeververbinding over W ester schelde voorlopig niet nodig IN 1963 ZAL nog niét begonnen worden met de aanleg van een oesterproefhassin in het Veerse Gat! Dit blijkt uit de memorie van antwoord op de begroting van het ministerie van verkeer en waterstaat. Minister drs. H. A. Korthals deelt namelijk mee: „Voor 1963 konden op de begroting geen fondsen worden uit getrokken voor aanleg van werken voor een oesterproefhassin in het afgesloten Veerse Gat. Wel is deze aangelegenheid een on derwerp van overleg tussen de ministers van verkeer en water staat en van landbouw en visserij". I De minister acht een vaste I oeververbinding over de Westerschelde voorlopig niet van beslissende be1""' voor de integratie 1 Zeeuwsch-Vlaanderen overig Nederland. Uit deze memorie van antwoord sprin gen voorts een aantal voor Zeeland be langrijke punten naar voren: De Bijdragewet Deltawerken is een belangrijke stap dich ter bij de realisering geko men, want „het wetsontwerp heeft thans het departement verlaten. De minister acht het urgent, dat spoedig een definitieve beheersregeling voor de Sloe- haven tot stand komt. Enke le bedrijven overwegen ern stig zich in het Zuidsloe te vestigen. IHet ligt in het voornemen met de verbetering van de Westerscheldeveerhavens 1964 een aanvang te maken. Zo mogelijk zullen echter in 1963 reeds voorbereidende werkzaamheden worden ver richt te Perkpolder. De minister geeft geen direct antwoord op de vraag of een deel van de Vlissingse boule vards kwetsbaar is als zee wering. Wel deelt hij mee, dat na de ramp van 1953 aan de buitenbekleding van de boulevards Bankert en Evert- sen voorzieningen zijn ge troffen, waardoor deze delen „belangrijk aan veiligheid hebben gewonnen". BHet onderzoek naar de moge lijkheid van inpoldering van het Land van Saeftinge is niet gevorderd sinds vorig jaar. MOSSELCULTUUR De vraag of de mosselcultuur voor Zee land kan worden behouden, staat ter be oordeling van de minister van landbouw en visserij. Wel heeft minister Korthals van zjjn ambtgenoot vernomen, dat wacht wordt, dat na de afsluiting de Oosterschelde de uitoefening van mosselcultuur in Zeeland niet meer mo gelijk zal zijn. CONCENTRATIE In verband met het ontwerp Bijdragen- wet Deltawerken deelt de minister mee, dat er op het gebied van concentratie van waterkerende waterschappen geen sprake is van stilstand. Zowel in Zee land als in het noorden van het land is er voortgang geweest. In Zeeland is dit werk voor liet grootste deel volbracht en in het noorden van het land zijn on langs weer belangrijke voorstellen tot waterschapsconcentratie Ingediend. SCHADEREGELING Ook nu weer kan dc minister nog geen wetsontwerp in het vooruitzicht stellen voor de schaderegeling in ver band met de uitvoering van het Del taplan. De commissie ex artikel 8 van de deltawet heeft zich tot dus verre beziggehouden met het bijeen brengen van materiaal, benodigd voor het maken van een wetsontwerp en voor het geven van tussentijdse ad viezen. Er zijn hier echter zoveel uiteenlopende belangen, dat dit een zeer omvangrijk werk is. Over het tijdstip van indiening van het wetsontwerp kan de minister dan ook nog geen mededeling doen. De accute moeilijkheden voor nagenoeg alle gevallen, die verband hielden met de af sluiting van het Veerse Gat, zijn op be vredigende wijze opgelost door verschil lende bestaande regelingen. CALAMITEUZE POLDERS Over het wetsontwerp betreffende de Zeeuwse waterkeringen is een advies ontvangen van de raad van de water staat. Dit advies wordt thans „intern" bestudeerd. Het is nog niet mogelijk mee te delen wanneer de indiening van een wetsontwerp ter vervanging van de wet op de calamiteuze polders kan worden verwacht. (Zie slot pag. 2 kol. 3)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1