Schrijvers-duo „trok" informaties uit robot CAPRI RFJMSZF.GE OP RODE LEGER AGENDA Extra kerstaanbieding HOLLAERS VERBERKT ZEEUWSCH-VLAANDEREN GESLOTEN RIJNBERG's HANDELSBUREAU MARKTBERICHTEN W. Z.-VLAAMSE C.B.T.B. HIELD WINTER-LEDENVERGADERING RIJNBERG'S HANDELSBUREAU U DOET TOCH OOK MEE?! DONDERDAG 20 DECEMBER 1962 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kantongerecht Middelburg Inlichtingen-apparaal functioneerde niet Voor de Middelburgse politierechter mr. H. Moolenburgh stonden woensdag de schrijvers C. B. V. uit Rotterdam en H. P. V. uit Vlissingen terecht. Zij zouden in de nacht van 10 op 11 juli omstreeks kwart voor één aan een „robot" een apparaat voor het geven van inlichtin gen aan de toeristen op de Vlissingse boulevard vlak bij het kustlicht, hebben getrokken en geduwd zodat het appa raat tenslotte scheef kwam te staan. „Uit louter baldadigheid' vermeldde de tenlastelegging. C. B. V. bleek het ech ter met deze zinsnede in het geheel niet eens. „Baldadigheid is een tendentieuze opmerking, die helemaal niet bij de fei ten past", was hij van mening. V. en V. verklaarden verder, dat zij een kwartje in het apparaat hadden gegooid en dat zij, toen de „robot" weigerde, er aan haddoen geschud, om te proberen toch nog de nodige inlichtingen los te krij gen. „We merkten te laat dat het ding al kapot was en reeds losstond", zeiden zij. Op een vraag van de kantonrechter waarom zij dan wel naar het apparaat wilden luisteren, verklaarde C. B. V.. dat hij „die metalen stem in de stilte van de nacht een fascinerend geluid" vond. Als getuige in deze zaak trad op E. G. P., matroos van het Belgisch Loodswezen, die op die nacht wacht had in de uitkijktoren onder het kustlicht. Hij verklaarde te hebben gezien, dat C. B. V. en H. P. V. te gen het apparaat hadden geduwd. „De een trok er aan terwijl de ander met zijn schouder tegen de robot duwde", verklaarde hij. De officier van justitie, mr. P. K. Doe- dens, achtte het tenlastegelegde over tuigend bewezen en eiste tegen ieder een boete van 20 subs. 4 dagen. Mr. Moolenburgh was van mening, dat het heel goed mogelijk was, dat C. B. V. H. P. V. een kwartje in het appar hadden gegooid en dat zij, toen het paraat niet functioneerde te ver warén gegaan met het „schudden". Hij bracht de boetes terug tot 7.50 subs. 2 dagen. De landbouwer M. K. te Kruiningen had na het invallen van de duisternis op de rijksweg gereden met zijn tractor met aanhangwagen, terwijl dit laatste voer tuig niet was voorzien van deugdelijke achterlichten. Volgens K. waren echter de achterlichten van zijn tractor duide lijk te zien, omdat de aanhangwager een stuk lager was dan de trekker. Uil de verklaring van de verbalisant, d( wachtmeester der eerste klasse van de rijkspolitie A. P. L. de B. bleek echter, dat deze achterlichten alleen zichtbaar waren voor bestuurders van niet al lage wagens. De officier eiste een boete van 50 subs. 10 dagen. De kantonrech ter maakte er 35 subs. 5 dagen van. van 25 subs. 3 dagen wegens het rij den met een tractor met twee aanhang- wgaens, terwijl van het achterste voer tuig de achterlichten niet werkten. De officier had 25 subs. 5 dagen geëist. De grondwerker W. B. te Middelburg kreeg conform te eis een boete van 30 subs. 6 dagen, omdat hij op 30 juli te Nieuw- en St.-Joosland met zijn fiets de doorgang niet had vrijgelaten voor een personenauto. De bedrijfseconoom A. H. P. te Roosen daal was met zijn auto op 4 augustus te Vlissingen tegen een bakfiets gereden, omdat hij uit moest wijken voor een kind, zoals hij verklaarde. Dit leverde hem een boete op van 15 subs. 3 da gen. De officier had 20 subs. 4 da geëist. De typiste J. K. te Schore kreeg een boete van 10 subs. 10 dagen omdat zij op 4 augustus te Middelburg met een personenauto de doorgang niet had vrij gelaten voor een andere van rechts ko mende personenwagen. De officier had 15 subs. 3 dagen geëist. Ruzie De losarbeider C. P. J. S. was op 15 juli betrokken geweest bij een flink buren gerucht in de Mattheus Sniallegange- buurt te Goes. Er was daarbij geschol den, met stenen tegen ruiten gegooid, tegen een vuilnisbak geschopt en met een bezem tegen een deur geslagen. Op ile zitting van 28 november had S. ver klaard alleen toeschouwer te zijn ge weest. Woensdag bleek uit de verklaringen van de twee getuigen, de gebroeders C. J. en J. C. van de W., die ook bij de ruzie be trokken waren geweest, dat S. alleen maar jassen had vastgehouden. De offi cler achtte echter het tenlastegelegde bewezen en vorderde een boete van 25 subs. 5 dagen. Volgens do kantonrechter was de zaak echter niet voldoende uit de doeken gekomen en hy sprak S. vril. Eveneens werd vril gesproken de Mid delburger L. de R. die op 30 juli te Mid delburg met zijn personenauto by het inhalen van twee fietsters niet voldoen de naar links zou zyn uitgeweken. De officier had eveneens vrijspraak ge vraagd. De landarbeider J. M. P. T. te 's-Heer-Arendskerke kreeg een boete De Franse kampioensplocg Stade de Reims, tegenstander van Feyenoord in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker, heeft woensdagavond te Reims een vriendschappeiyke wed- stryd tegen de ploeg van het Rode Leger (Rusland) met 10 gewonnen. Het doel punt werd na de rust gescoord. Advertentie) PARFUMERIE Scgecrsstraat 4, Middelburg. VANDAAG. Middelburg Electro: Voetstappen zonder spoor, 19.30 uur. 18 Jaar. Concertzaal: kerstwijding chr. kweekschool, 19.30 uur. Bogardzaal: bijeenkomst chr. plattelands vrouwen, 14 uur. Van Benthem en Jut ting. expositie De Lussnnet, 918 uur. Vlissingen Alhambra: Misdaad achter het voetlicht. 20 uur. 14 Jaar. Luxor Met donderend geweld. 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Misdaad achter het licht, 20 uur. Schuttershof: cabaretavond Chr. lyceum, 19.30 uur. Prins van Oran je: kerstmiddag afd. Goes en omstreken Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, Als de vrouw WAARDEBON Bij aankoop van een paar handschoenen ONTVANGT TJ BIJ INLEVERING VAN DEZE BON 2,50 TERUG. Walstraat 78 VLISSINGEN. Oudermiddag b.i.o.-school OOSTBURG R.K.J.B. Oostburg vierde 12?-jarig bestaan De afdeling Oostburg-Groede van de R.K.J.B. hield dinsdag in hotel „Du Com merce" te Oostburg een bijeenkomst ter gelegenheid van het 12%-jarig bestaan. Ter viering van dit koperen jubileum was er 's middags een vergadering die werd voorgezeten door de heer A. Mod- de uit Oostburg, die in zijn openings woord de werkzaamheden en activitei ten van de laatste jaren memoreerde- Afdelingssecretaris A. van Waes uit Schoondyke gaf op humoristische wijze een overzicht van de 12% jaar dat de afdeling bestaat, waarin hij verschillen de voorvallen de revue liet passeren. De technisch adviseur, de heer P. L. de Rijk uit Schoondijke hield de feestrede. Naast een beschouwing over het verle den schonk hij vooral aandacht aan de toekomst. Wat dit laatste betreft wees hy er op dat de agrarische jeugd steeds minder in aantal wordt, in verband waarmede hij adviseerde de vereniging op bredere basis op te zetten, zodat ook niet-agrarische jeugdigen lid kun nen worden. Het onderwerp dat spr. voor zijn feest rede had gekozen luidde: „Koperen ge zichtspunten gezien door het technisch oog". Onder de diverse sprekers die bij jubileum hun gelukwensen aanboden wa ren de geestelijk adviseur pastoor-deken A. A. F. Lievegoed, de afdelingsvoorzit ter van de N.C.B. de heer A. P. Modde uit Oostburg, de heer R. Calon uit Hoofdplaat als kringvoorzitter van de R.K.J-B., de heer E. Buijck uit Water landkerkje die de eerste voorzitter van de toenmalige afdeling Oostburg-Aar denburg is geweest. Ook de heer F. van de Vijver uit Waterlandkerkje, die 12 jaar geleden initiatiefnemer tot op richting van de afdeling geweest is, was ter vergadering aanwezig. De voorzitter overhandigde zowel aan de geesteiyk adviseur als aan de tech nisch adviseur, die vanaf de oprichting als zodanig aan de afdeling zijn verbon den, als waardering een kist sigaren. Na een gezamenlijke maaltijd was er 's avonds een gezellig samenzyn, waar ook de dames van de leden, alle oud-le den en de leden van de R.K J.B.B. aan wezig waren, tijdens welke het cabaret gezelschap „De Cleeman's" uit Rotter dam voor de vrolijke noot zorgden. Nieuwe verwarming in Ned. herv. kerk In het bijzijn van enkele genodigden is dezer dagen de nieuwe verwarming van de Ned. herv. kerk te Oostburg in ge bruik gesteld, zulks ter gelegenheid van de officiële overdracht. Nadat eerst de kerkvoogdij de oliestook-heteluchtinstal- latie van de aannemer had overgeno men, droeg deze het geheel op zijn beurt weer over aan de kerkeraad. Hier bij voerden o-a. het woord de president kerkvoogd de heer J. Sanderse, de oud president kerkvoogd de heer J. H. van Kampen en de predikant ds. H. van Da len. De elektrische voetverwarming die tot nu toe vooral in de winter de tempe ratuur in de kerk niet op voldoende hoogte kon brengen, blijft gehandhaafd. De nieuwe installatie werd door het overhalen van een handle in gebruik esteld door de oudste kerkvoogd de ieer P. Daansen. Bijenhouders kwamen in Oostburg bijeen Tydens de dinsdagavond in hotel,, De Eenhoorn" te Oostburg gehouden byeen- komst van de afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Ned. Byenbond hield de heer A. J. van Aerts, leraar in alge mene dienst by het ryksbyenconsulent- schap te Wageningen, een zeer leerzame en interessante lezing over het onder werp: „De Krainer-Koninginneteelt". Als voornaamste punten van deze bij zondere teelt noemde spreker, dat deze by weinig steeklustig is, weinig zwerm- lustig maar daartegenover een goede haaldrift heeft. Na afloop van deze in leiding werd de uitslag bekendgemaakt van een onder de leden onderling ge houden bedrijfswedatryd, waarbij als ju ryleden waren opgetreden de heren A. J. van Willigen uit Goes, J. A. Boidin uit Oostburg en C. Manneke uit Bres- kens. De winnaars, die allen een boe kebon kregen aangeboden, waren: le prijs: I. de Hullu te Nieuwvliet, 2e pr. P. 'de Milliano te Breskens, 3e pr. P. de Feyter te Sluis en 4e pr. C. van Hermon te Aardenburg. Als sluitstuk van deze goed bezochte vergadering, die werd voorgezeten door de heer A.Hoolhorst uit Oostburg. werd een film vertoond over de kunstmatige inseminatie in de byenteelt, die in Ne derland, zij het nog in mindere mate, o.a. al wordt toegepast op het eiland Schiermonnikoog. In de houten barakken van de Gratama- straat te Oostburg, waarin nog altyd de Streekschool voor Openbaar Buiten gewoon Lager Onderwys sedert de stich ting enkele jaren geleden is onderge bracht, werd dezer dagen een goed ge slaagde oudermiddag gehouden. Na een kort welkom en een daaropvolgend ope ningswoord van het hoofd der school, de heer H. van der Velden, die daarby een praatje hield over de samenwerking tussen de ouders van de schoolgaande kinderen en het onderwijzend personeel, werden in het jaaroverzicht enkele hoogtepunten van de school aangehaald, zoals de deelname en het- zeer mooie resultaat by het jeugdverkeersexamen, de schoolreizen, enz. Vervolgens werden dia's vertoond over deze schooluitstapjes, zowel van de kleintjes als van de grotere leerlingen, terwijl over de schoolreis naar Dom burg een film werd vertoond. Het hier bij gesproken woord was op geluid gezet door Rob Rosenkranz uit Oostburg. Het programma na de pauze werd heel verzorgd door de leerlingen. Zo zegden de kleintjes enkele versjes op, welke waren ingestudeerd door de on- derwyzeres mevr. U. Neve-Tourné. De vier jaargetijden, lente, zomer, herfst en winter, in gedichtvorm was ingestu deerd door de onderwyzeres mevr. Van der Velden. De leerling Tos. Vermeulen bracht op accordeon amusementsmuziek ten gehore. Tot slot werd het toneel stukje „De nieuwsgierige kleermakers vrouw" opgevoerd, dat door een groot aantal leerlingen werd gebracht onder regie van mevr. Van der Velden. Tydens de pauze was er voor de ouders gele genheid om met de onderwyzers over de vorderingen van de leèrlingen te pra ten, terwijl in iedere klas een tentoon stelling van het werk van de leerlingen was opgesteld. KERSTNACHTDIENST Op maandagavond 24 december a.s. om 11 uur wordt er, zoals gebruikelijk in Ned. herv. kerk te Oostburg een kerstnachtdienst gehouden. Het onder werp van deze nachtdienst, waarin ds. Hugo van Dalen zal voorgaan, is: ..Een Licht der Lichten". Aan deze dienst wordt medewerking verleend door het Ned. Herv, Kerkkoor, TERNEUZEN Georganiseerd overleg provinciaal personeel In verband met het bedanken van de heer C. J. van Minnen te Terneuzen als plaatsvervangend lid van de commissie voor georganiseerd overleg voor het provinciaal personeel, is door de alge mene bond van provinciaal personeel in Nederland als opvolger aangewezen de heer C. A. L. Kotvis te Middelburg. Gedeputeerde Staten hebben voorts als plaatsvervangend lid van die commissie aangewezen, ir. J. van der Linden, hoofdplanoloog bij de Prov. Planologi sche bienst te Middelburg. BIERVLIET Uitslag biljartprijskamp In hotel „De Vriendschap" te Biervliet heeft men dezer dagen een grote bil- jartpryskamp gehouden. Aan deze prijs kamp namen 64 spelers deel. De i" was: L W. van Hooreweder, Mald H. Meert, Biervliet; 2. M. Engels, vliet-P. van de Sande, IJzendijke; 3. H. van den Hemel-A. Veraart, beiden Bier vliet; 4. M. Dellaert, Gent-R. Dieleman, Axel; 5. O. van den Hemel, Philippine- G. Deveneyns, Watervliet; 6. A. Lacayse, Zelzate-A. Ysebaert, Philippine; 7. D. Standaert, Maldegem-F. Standaert, Eede; 8. G. Boerman, LJzendijke-P. Groothaert, Axel. De hoogste serie werd gemaakt door Th. Crape, Waarschoot, met 30 caramboles. D. Standaert, Eede, kwam met 1 carambole minder op de tweede plaats. Z UIDZANDE Uitvoering Juliana en Veronica Het dameskoor „Juliana" en de konink- lyke „Veronica" te Zuidzande, gaven de zer dagen in de zaal van hotel „De Zwaan" te Zuidzande het gebruikeiyke najaarsconcert waarvoor een grote be langstelling bestond. De muziekvereni ging. onder leiding van de heer J. Meij- ers uit Terneuzen, brachten onder ande re ten gehore de mars Death of Glory van R. B. Hall; ouverture Nabucco van G. Verdi, Gouden Bruiloft van Delhaye en Royal Standard van P. Chesterton. Het dameskoor „Juliana", onder leiding de heer M. Zonneveld zong ach tereenvolgens: In Dulci Jubilo van M Praetorius; Domine ad adjuvandum van J. Gallus: Hebe deine Augen auf van F. Mendelsohn; Spinnerlied van R. Wagner; Die Nachtigall van X. Imja- loff; Lentezang van Henry Purcell; O Nederland let op uw zaak in een be werking van T. Vyverberg en Daar was laatst een meisje loos in een bewerking van A. Hontelé. Ook het jeugdkorps van „Veronica" ver leende medewerking aan deze avond en bracht ten gehore: Bummel Petrus van Kersten; Koor der Partisanen van Bel lini en tw'ee stukjes voor jeugdorkest van Van Bruggen. Verder voerden leden van het dameskoor nog op de revue: „Vroeger en Nu" door C. M. van den Berg-Akkerman, terwyi de avond met een druk bezocht bal werd besloten. Oostburgsestraat krijgt binnenkort riolering Na vele jaren van wachten, zullen de bewoners van de huizen langs de Oost burgsestraat te Zuidzande, gelegen tus sen de bebouwde kom en de Oostburgse- brug, thans binnen enkele weken ook het gemak leren kennen van riolering. In de afgelopen jaren werden door het gemeentebestuur steeds pogingen ge daan het werk te doen uitvoeren met rijkssubsidie met als resultaat dat dit project uiteindelijk voor 1962 op het pro gramma werd gesteld en nu dus uitge voerd wordt met D.A.C.W.-subsidie. Kerstmiddag bejaarden Dinsdagmiddag werd in de zaal van ho tel „De Zwaan" te Zuidzande de kerst middag gehouden voor de bejaarden. De dames van het Oranjecomité hadden met groen en kaarsen de zaal een stem mige aanblik gegeven en zoals gebrui kelijk werd het kerstevangelie voorgele zen door de plaatselyke predikant ds. Eijgendaal. De leerlingen van de kleuterschool had den voor elk der bejaarden een kerst groet vervaardigd, terwyl de kleuters verder nog hun medewerking aan deze middag kwamen verlenen door het zin gen van enkele kerstliederen. Met een gezamenlijke eenvoudige koffiemaaltijd werd deze geslaagde middag besloten. Kerstmiddag N.V.V.- Vrouwenbond In de stemmig met groen en branden de kaarsen versierde toneelzaal van ho tel-café „Victory" te Oostburg: hield de Federatie West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de N.V.V. Vrouwenbond dinsdag middag een biieenkomst, die geheel in het teken stond van het naderend kerst feest. De voorzitter, mevrouw M. A. Dijk-Langstraat uit Biervliet schonk in haar openingswoord aandacht aan de betekenis van het kerstfeest, terwijl mevrouw M. Henseh-van Zandvliet uit Breskens een kerstverhaal voorla.». Ver der werdc er kerstliederen gezongen en grammofoonplaten met stemmige mu ziek gedraaid. Naast een onderlinge verloting in de pauzes werd de aanwe zigen een toepasseiyke traditie aange boden. OP MAANDAG 24 DECEMBER is onze zaak REPRO RIJNBERG TERNEUZEN VEILING TERNEUZEN. Sla 12.70—16. Knolselderij 18. Meerlanders I 10.80—12. Bintjes I 11.90. Andijvie II 51—63. kool 7—22. Savooiekool 12—25. Witte kool 5—13. Boerenkool 17. Breekpeen 9—14. Waspeen 15—18. Prei A II 4863, B II 44. Knolselderij per kg 21. Spruiten geschoond 114, ongeschoond 69-19. Uien 1416. Witlof A 122—127, A II 101—114, B 100—116, B II 86—103, fawijkend 54—91. Veldsla 99. Appe len: Goudrenet I 85 5657, 80 57, 75 5658, 70 54, 65 45—49. II 85 47—54. 80 47—56, 75 47—50. 70 45—50, 65 40-45. II D 33—39, III grof 39—44. m fijn 26—37, kroet 11—31 Coxs Oranje I 80 96—103, 75 77—104. 70 85—94, 65 71—82, 60 54—63, 55 42—44. II 80 90. 75 91— 92. 70 93, 65 72, 60 60. 55 24. II D 19—27, III grof 61. ni fijn 18—26. kroet 2435. Golden Delicious I 80 68, 75 74—77, 70 76—78, 65 70, 60 57. II 80 62—71, 75 63—72, 70 62—69, 65 51—61. 60 40-41, II D 20—26. IH grof 39— 45. m fijn 15—35. kroet 10—24. Jonathan I 5, 75 55—58. 70 56. 65 48—55, 60 34—37. H 80 27—37. 75 35—45. 70 36—47, 65 30—38. 60 14—29, III grof 13—22, III fijn 16—25. kroet 9—12. Winston H 80 29, 75 25, 70 20—26. 65 16—21, 60 15, m grof 15. Hl fijn 11, kroet 9. Zoete appelen III fijn 31—39, kroet 20. Con ference H 65-70 58. 60-65 59. 55-60 47, II D 31 —34, m grof 40. III fijn 30, kroet 17. Saint Remy I 75 23—26, 65 25—26. II D 24—26, m grof 22—25, IH fijn 20—21, kroet 18. EIERNOTERINGTN. Eiernotering van de Coöp. Wouwse Melkin richting Bergen op Zoom. Ingaande donder dag 20 december 1962. Prijsklas 0: 20 cent: idem 1: 19 cent: idem 2: 18 cent: idem 3: 17 cent: idem 4: 16 cent. Goede belangstelling Veranderingen in landbouw besproken De Gewestelijke afdeling W-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Christelyke Boeren- en Tuindersbond (C.B.T.B.) hield dins dagavond in hotel-café „Victory" te Oostburg zyn eerste winterledenverga- dering, waarvoor een zeer grote belang stelling bestond. Na de gebruikeiyke opening met gebed en schriftlezing, gaf de voorzitter, de heer J. P. Quaak uit Schoondyke, een overzicht over het byna afgelopen jaar. Spreker zei hierbij dat het afgelopen jaar heeft geleerd dat een „ijzeren bouwplan" niet is uit te voeren. Wel was hij van mening, dat de opbrengsten en de prijszetting van de oogst 1962 gunstig waren uitgevallen, terwyl de Kwalitatieve en kwantitatieve opbrengst van de bieten was tegengevallen. Ver der stipte hij de moeiiykheden by het kleine gemengde bedryf aan en noemde de houding van de regering erg krap, fezien de belangrijkheid van de bedryfs- ak landbouw. Tydens deze vergadering werd medede ling gedaan dat er een ontwikkelings cursus zal worden gehouden' evenals een lascursus in de lagere technische school te Oostburg onder auspiciën van de landbouwpraktijkschool te Schoon dyke. Verder werd de aandacht van de aanwezigen gevraagd voor de viering van het 20-jarig bestaan van de rijks middelbare landbouwschool te Schoon dyke op 11 januari 1963, by welk jubi leum ir. P. W. Bakker Arkema uit Wa- lijke Raatj van T verordening zal uitvaardigen ter bestrij ding van de wilde haver. Het door de heer W. de Wolf, bedrijfs economische voorlichter, van de Zeeuw se C.B.T.B. uit Goes, gehouden refe raat over het onderwerp: „De Landbouw in Nederland en de veranderingen daar in had wel zeer de belangstelling van de aanwezigen. Opmerkelyk zei spreker het te vinden, dat de welvaart het grootst is in die landen waar de land bouw relatief de kleinste bedryfstaK is. De L.EJ.-uitkomsten leren ons, aldus inleider, dat de totale produkte in de landbouw uitgedrukt in guldens nog steeds stygt en in 1961 6,6 miljoen gul den bedroeg. Van dit bedrag kwam 1,2 miljoen voort uit de akkerbouwsector, 4,1 miljoen uit de veehouderij en 1,2 miljoen uit de tuinbouw, berekend naar de telersprijzen, aldus de heer de Wolf. Volgens spreker wordt er van de totale produktie 34 van de akkerbouw ge ëxporteerd, 40 van de veehouderij en 58 %uit de tuinbouw. Spreker was de mening toegedaan dat de totale produk tie in de akkerbouw constant blijft, die in de veehoudery een stijging vertoonde van 30 en die in de tuinbouw met 50 steeg. Als bijzonderheid noemde hy nog, dat wat betreft de akkerbouw 7o van de produktie uit de teelt voortkomt, 14 uit de aardappel teelt, 14 uit de verbouw van suiker bieten en de rest uit de overige gewas sen. Na de gelegenheid te hebben gesteld tot het stellen van vragen waarvan en kelen een dankbaar gebruik maakten, sloot de voorzitter deze goed geslaagde vergadering. WATERLANDKERKJE VERKEERSCURSUS Onder leiding van de wachtmeester le klasse der rykspolitie,. de heer A. L. van Oyen te Groede is deze winter in het Dorpshuis te Waterlandkerkje, een verkeerscursus gehouden. De cursus be stond uit 10 lessen. Dezer dagen reikte burgemeester M. J. Verbrugge de diplo ma's uit. Aan alle 25 personen, die de sus beëindigden kon het diploma na aan examen worden uitgereikt, na melijk de dames: G. v. d. Vijver; M. Pijc- ke-van Pamelen; J. Risseeuw-Basting; J. Haartsen-Meerman. De heren: J. Buy ze; C. H. Jansen; J. P. v. d. Broeke; M. J. Poissonnier; A. v. d. Vijver; M. Verheije; J. J. de Bruijne; W. J. A. Dhondt; U. Pieters; L. Pieters; G. J. C. Tas; A. J. de Poorter; J. de Bruijne; R. Tazelaar; F. Tazelaar; J. J. Schilleman; D. Dek ker; M. J. Verbrugge; E. Pycke; J. dc Milliano; P. Verhaeghe. De examencommissie bestond uit de he ren P. A. Vermeulen, Waterlandkerkje, H. v. d. Velden te Oostburg en A. L. van Oyen te Groede. Na de uitreiking bleven de cursisten en genodigden nog geruime tyd gezellig in het Dorpshuis byeen. VEILING GOES. 19 december. Groenten: Per stuk: Bloemkool afw. 13—51. Knolselderij II 15. Per boe. Sel derij 12. Per kg: Spruiten A I 5863, A H 36—52. B II 21—23, afw. 15—36. Witlof A I 1118. A n 98—110, B I 113, B II 111. afw. 67— 81. Prei A I 49—53, A II 48—51. Andijvie I 86, II 46. afw. 23. Uien afw. 2—10. stek 1—6. Knolselderij H 24. Selderij 31—41. Groene sav. kool I 19. B I 15—17. afw. 5-6. Rode kool I 21—23, B I 18—20. Witte kool I 13. B I 5. Boerenkool I 10—13. B I 7—13. Veldsla I 90. II 8—75, afw. 25. Peen B I 6. C I 4. Aard appelen 8—9. VEILING KAPELLE. 19 december. Jonathan I 30 4351. I 75 55 61. I 70 54—65. I 65 45—57. I 60 37—43. II 75 27—37, II 80 32. II 70 29—40. II 65 22—37, II 20-23. II d 17—21. grof 19—23. fijn 16—19. Golden Delicious I 80 74—79, I 75 72—82. I TO 73—79, I 65 61—72. I 60 53—63, U 80 70, II 75 65—70, U 70 64—72. II 65 58—63. II 60 40—52. II d 32—41. grof 40—58. fijn 18—37. Goudrenet 53—65. I 80 56-64, I 75 60—63, I 70 48— 51, I 65 4449. U 85 51—52, II 80 49—50. II 75 48—50, II 70 47—48, H 65 44. II d 34—39. grof 43_49. fjjn 29—40. rood: I 85 78, I 80 77—83, I 75 82—36, I 70 62—68, I 65 53—59. U d 31. Coxs Or. Pippin I 75 87—88. X 70 85—100. I 65 73—81, I 60 56—63. I 55 33—35. II 55 35—42, n d 21—22, grof 3050. fijn 21—30. Winston I 65 23. IX 60 21. II 55 -9. II d 18 Sterappel II 65 59—69. II 60 56—57. II 55 32—43. D d 18. Zoete Ermgaard I 65 62, I 55 61. Q d 30, fijn 24. Campagnezoet II 60 40. Kroetappelen 17. Comtesse de Paris I 65 17. 1 60 15, I 55 13, II 70 20—22. n 65 17—18. II 60 12—16, II 55 11— 13, II d 10—10. grof 11—14. fijn 9. St. Remy I 75 27. I 65 25—26. II 65 25. II d 21—23. grof 24. fijn 1519. Gleser Wildeman I 60 60, I 55 48. I 50 44—45. II 5 42. II 50 36—43. I d 19—23, fijn 14—17. Kleipeer II 50 21. H d 11. Zwijn- drechtse Wijnpeer II 50 18, II d 12, fijn 11. Doyenne du Cornice II 70 95, U 65 102, II d 6273. Aardappelen I 14. Q 69. Groenten: Rode kool 18. Sav. kool 7',423. Spruiten 40— 67. Boerenkool 13-29. Witlof 56—121 Prei 24—41. Uien 11—21. Koolrapen 614—7. Knol selderij 16—17. Bosselderij 10. Veldsla 100. Andijvie 71. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 december. Andijvie 3361. Sla 820. Spi nazie 3036. Waspeen 1047. Prei 1641. Savooiekool 7—19. Rode kool 16—21. Witte kool 914. Spruiten 251.45. Witlof 651.2L Kroten 615. Boerenkool 1114. Golden De licious 15—82. Jonathan 10—66. Goudrenet 13 —71. Cox Oranje 14—81. Present van Enge land 2241. Comtesse de Paris 5—43. Saint Remy 12—26. Pondspeer 19—22. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 149 kg 3.48: bot 22 kg: sprot 14.500 kg: ongesorteerde vis 5 kg. le prijs 2e prijs co O prijs 4e prijs Prijskamp op groot biljart De Oostburgse biljartvereniging „Krijt op Tijd" houdt traditiegetrouw op 2e Kerstdag in de beide clublokalen hotel „Du Commerce" en hotel „de Windt" een prijskamp op groot biljart. Reeds nu is de deelname verzekerd van enkele cracks uit de streek, maar ook van en kele goede naam genietende Belgische spelers. De prijzen bestaan uit kalkoe nen. U doet toch ook wel mee U maakt een slagzin, betrekking hebbende op onze zaak en daarmee kunt U één der onderstaande waardevolle prijzen winnen TRIUMPH KOFFERSCHRIJFMACHINE t.w.v. 335, goederen uit onze collectie- t.w.v. 100, idem t.w.v. 50, idem t.w.v. 25, Deelname-formulieren gratis aan onze zaak tot 31 december 1962. WALCHEREN MIDDELBURG Kerstwijding hervormde vrouwenvereniging De hervormde vrouwengroep „In dienst der kerk" te Middelburg hield een druk bezochte kerstwydingsdienst in de fees- telyk versierde zaal van „De Schakel". Na de opening werd door de aanwezigen de liturgie „Ere zij God" uitgevoerd. Mevrouw Korstanje uit Kloetinge las een kerstverhaal in Zeeuws dialect. Na de pauze werd door de dames Koole, Stufkens en Wattel het hoorspel „De Drie Koningen" opgevoerd. Er was ver der samenzang: het zangkoor der ver eniging zong onder leiding van mej. Vos kerstliederen. Mevr. Koole verleen de muzikale medewerking. De presiden te, mevr. Stufkens-Loodewijk, sprak een inleidend en een slotwoord. VLISSINGEN Kerstbal Belgisch Loodswezen De Sportclub van het Belgisch Loodswe zen in Vlissingen houdt zondag een groot kerstbal in het Concertgebouw, 's Middags om half drie is er eerst een bijeenkomst voor de kinderen er 's avonds om half negen begint het dans- festijn voor de ouderen. Onder meer zul len optreden de Lachzaaiers uit Oosten de onder leiding van Bert Gevaert. Zoals bekend moest onlangs het Sint-Nico- laas-bal van de sportvereniging van het Belgisch Loodswezen worden afgelast. Afscheid van collectant In het kerkenkantoor aan de Branderij- straat te Vlissingen is dezer dagen in een samenkomst van kerkvoogden en collectanten van de hervormde kerk afscheid genomen van de heer J. Mari- nissen, die 42 jaar collectant is geweest van de Vlissingse hervormde gemeente In hartelijke en waarderende bewoor dingen werd de heer Marinissen achter eenvolgens toegesproken door de heer Joh. P. Ventevogel, voorzitter van de kerkvoogdy, de heer A. Prince, die na mens het college van collectanten het woord voerde en ds. A. Th. Rothfusz als voorzitter van de centrale kerkeraad. VEERE Raad komt bijeen Vanmiddag om half drie komt de ge meenteraad van Veere bijeen. De agenda vermeldt onder meer de behandeling van de gemeentebegroting voor 1963. ARNEMUIDEN Hoofd der school benoemd Het hoofd van de openbare lagere school te Arnemuiden, de heer B. J. van de Velde is met ingang van 1 april 1963 benoemd tot hoofd van de professor Kohnstammschool te Amersfoort. kantoormachines - kantoormeubelen - tekenartikelen TERNEUZEN 6 GEZELLIGE PRIJSVRAGEN t.b.v. TRINITEITSKERK TERNEUZEN Nagekomen advertenties Heden is na een lang durige ziekte van ons weggenomen, onze in nig geliefde dochter en zuster RIE DITZEL, op de leeftijd van 19 jaar. J. H. Ditzel J. Ditzel-Hasper Mini Joop Hans Goes, 19 dec. 1962. P. C. Quantstraat 17. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 22 dec. aa. te Goes op de algemene Vertrek P. C. Quant straat 17 te 11.45 uur. Heden overleed onze geliefde zuster, be huwdzuster en pleeg moeder ADRIANA HUIJSSEN, weduwe van •Jac. A. Vos, in de ouderdom van ruim 91 jaar. Aardenburg: J. Huyssen- geb. Luteijn Sluis: Jac. Huyssen Arnemuiden: J. J. Huijssen W. Huyssen- Herweijer Sluis: J. Ketele F. Ketele- Ondrousek Neven en nichten. Sluis, IS dec. 1962. Begrafenis zaterdag 22 december a.s. om 14.00 uur, vanaf Hoog straat 16. Sluis. Heden werd van ons weggenomen, onze lie ve, zeer zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, NEELTJE GOEDBLOED- JOBSE, in de ouderdom van 92 jaren. Middelburg: J. Goedbloed M. A. H. Goedbloed- van Veen Koudekerke: L. Goedbloed A. A. M. Goedbloed- Cujé Arnhem: J. Goedbloed Middelburg: A. Goedbloed B. Goedbloed- van Dyke Oost-Souburg: S. Joosse- Goedbloed A. Joosse Middelburg: E. Goedbloed E. Goedbloed- Klatter Klein- en achter kleinkinderen. Middelburg. 19 dec. '62 Veersesingel 22. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 22 december a.s., op de algemene be graafplaats te Middel burg, om plm. 10.30 u. Heden overleed plotseling onze innig geliefde man, broer, zwager en oom, de heer J. NIEUWENHllIJSE, arts te Kruiningen, jp de leeftijd van 64 jaar. Kruiningen: C. J. P. Nieuwenhuyse-Rinkes Kruiningen, 19 december 1962, Hoofdstraat 20. Liever geen bezoek - Geen toespraken De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 22 de cember aanstaande des namiddags te 13 uur op de algemene begraafplaats te Kruiningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 19