Schrijvers-duo „trok" informaties uit robot Begroting Baarland pas in 1963 in behandeling RF.ÏMS7F0F OP RODE LEGER AGENDA Extra kerstaanbieding HOLLAERS VERBERKT ZUID-BEVELAND RAAD YERSEKE STEMT TEGEN WIJZIGING POLITIEREGLEMENT MARKTBERICHTEN MIDDENSCHOUWEN WIL KOMEN TOT EEN EIGEN WONINGBEDRIJF GOEDKEURING VERKREGEN VOOR BOUW 12 WONINGEN IN KAPELLE ACHT WINNAARS IN SP0RTT0T0 DONDERDAG 20 DECEMBER 1962 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Kantongerecht Middelburg Inlichtingen-apparaat functioneerde niet Voor de Middelburgse politierechter mr. H. Moolenburgli stonden woensdag de schryvers C. B. V. uit Rotterdam en H. P. V. uit Vfissingen terecht. Zy zouden in de nacht van 10 op 11 juli omstreeks kwart voor één aan een „robot" een apparaat voor het geven van inlichtin gen aan de toeristen op de Vlissingse boulevard vlak bij het kustlicht, hebben getrokken en geduwd zodat het appa raat tenslotte scheef kwam te staan. „Uit louter baldadigheid' vermeldde de tenlastelegging. C. B. V. bleek het ech ter met deze zinsnede in het geheel niét eens. „Baldadigheid is een tendentieuze opmerking, die helemaal niet bij de fei ten past", was hij van mening. V. en V. verklaarden verder, dat zij een kwartje in het apparaat hadden gegooid en dat zij, toen de „robot" weigerde, er aan haddoen geschud, om te proberen toch nog de nodige inlichtingen los te krij gen. „We merkten te laat dat het ding al kapot was en reeds losstond", zeiden zij. Op een vraag van de kantonrechter waarom zij dan wel naar het apparaat wilden luisteren, verklaarde C. B. V., dat hij „die metalen stem in de stilte van de nacht een fascinerend geluid" vond. Als getuige in deze zaak trad op E. G. P., matroos van het Belgisch Loodswezen, die op die nacht wacht had in de uitkyktoren onder het kustlicht. Hij verklaarde te hebben gezien, dat C. B. V. en H. P. V. te gen het apparaat hadden geduwd. „De een trok er aan terwijl de ander met zijn schouder tegen de robot duwde", verklaarde hij. De officier van justitie, mr. P. K. Doe- dens. achtte het tenlastegelegde over tuigend bewezen en eiste tegen ieder een boete van 20 subs. 4 dagen. Mr. Moolenburgh was van mening, dat het heel goed mogelijk was, dat C. B. V. en H. P. V. een kwartje in het apparaat hadden gegooid en dat zij, toen net ap paraat niet functioneerde te ver waren gegaan met het „schudden". Hij bracht de boetes terug tot 7.50 subs. 2 dagen. Dc landbouwer M. K. te Kruiningen had na het invallen van de duisternis op de rijksweg gereden met zijn tractor met aanhangwagen, terwijl dit laatste voer tuig niet was voorzien van deugdelijke achterlichten. Volgens K. waren echter de achterlichten van zijn tractor duide lijk te zien, omdat de aanhangwagen een stuk lager was dan de trekker. Uit de verklaring van de verbalisant, de wachtmeester der eerste klasse van de rijkspolitie A. P. L. de B. bleek echter, dat deze achterlichten alleen zichtbaar waren voor bestuurders van niet al lage wagens. De officier eiste een boete van 50 subs. 10 dagen. De kantonrech ter maakte er 35 subs. 5 dagen van. van 25 subs. 3 dagen wegens het rij den met een tractor met twee aanhang- wgaens, terwijl van het achterste voer tuig de achterlichten niet werkten. De officier had 25 subs. 5 dagen geëist. De grondwerker W. B. te Middelburg kreeg conform te eis een boete van 30 subs. 6 dagen, omdat hij op 30 juli te Nieuw- en St.-Joosland met zijn fiets de doorgang niet had vrijgelaten voor een personenauto. De bedrijfseconoom A. H. P. te Roosen daal was met zijn auto op 4 augustus te Vlissingen tegen een bakfiets gereden, omdat hij uit moest wijken voor een kind, zoals hij verklaarde. Dit leverde hem een boete op van 15 subs. 3 da gen. De officier had 20 subs. 4 dagen geëist. De typiste J. K. te Schore kreeg een boete van 10 subs. 10 dagen omdat zij op 4 augustus te Middelburg met een personenauto de doorgang niet had vrij gelaten voor een andere van rechts ko mende personenwagen. De officier had 15 subs. 3 dagen geëist; Tjjdens de dinsdagavond gehouden ver- adering van de gemeenteraad van iaarland werd besloten onder voorbe houd dat alle betrokken gemeenten meedoen, deel te nemen aan het streek- orgaan. Burgemeester W. N. van Liere gaf vooraf een korte toelichting, waar in hy er op wees, dat de oprichting van een streekorgaan in de zak van Zuïd- Beveland uiteraard moet worden gezien als een experiment en een soort proef neming. Hy was echter van mening, dat de klei- ■emeenten in deze streek zodanig op elkaar zijn aangewezen, dat een der gelijk orgaan zeer zeker nuttig werk kan doen. Als voorbeeld stelde hij het stichten van een school voor meer dan een gemeente, wat gezien de achteruit gang in de bevolking zeer wel mogelijk moet worden geacht. De heer C. J. de Mol (gem. belang) was van oordeel dat in de komende jaren beslist ~"1 Ruzie De losarbeider C. P. J. S. was op 15 juli betrokken geweest bij eeu flink buren gerucht in de Mattheus Smallegange- buurt te Goes. Er was daarbij geschol den, met stenen tegen ruiten gegooid, tegen een vuilnisbak geschopt en met een bezem tegen een deur geslngen. On de zitting van 28 november had S. ver klaard alleen toeschouwer te zjjn ge weest. Woensdag bleek uit de verklaringen van de twee getuigen, de gebroeders C. J. en J. C. van de W., die ook bij de ruzie be trokken waren geweest, dat S. alleen maar jassen had vastgehouden. De offi cier achtte echter het tenlastegelegde bewezen en vorderde een boete van 25 subs. 5 dagen. Volgens de kantonrechter was de zaak echter niét voldoende uit de doeken gekomen en hfj sprak S vrij Eveneens werd vrijgesproken de Mid delburger L. de R. die op 30 juli te Mid delburg met zijn personenauto bij het inhalen van twee fietsters niet voldoen de naar links zou zijn uitgeweken. De officier had eveneens vrijspraak ge vraagd. De landarbeider J. M. P. T. te 's-Heer-Arendskerlce kreeg een boete De Franse kampioensploeg Stade de Reims, tegenstander van Feyenoord in dc kwartfinales van het toernooi om de Europese beker, heeft woensdagavond te Reims een vriendschappelijke wed strijd tegen de ploeg van het Rode Leger (Rusland) met 10 gewonnen. Het doel punt werd na de rust gescoord. (Advertentie) KERSTCHARME kies uw kleur uit de 200 moderne kleuren LIPPENSTIFT vanaf 75 ct. Segeersslraat 4, Middelburg. VANDAAG. Middelburg Eleeiro: Voetstappen ionder spoor. 19.30 uur, 18 junr, Concertzaal, kerstwqdlng chr. kweekschool. 19.30 Bogardzaal. bijeenkomst chr. plattelands vrouwen. li uur. Van Benthem en ting- expositie De Lussanet, 918 uu Vlissingen - Alhambra: Misdaad uchter voetlicht. 20 uur. 14 Jaar. Luxor Met donderend geweld. 20 uur. 14 Jaar. Goes Grand: Misdaad achter het licht, 20 uur Schuttershofcabaretavond Chr. lyceum, 19.30 uur. Prins van Oran je: Icerstmlddag afd. Goes en omstreken Ned. Bond van Plattelandsvrnuwei uur Bergen op Zoom Luxor: Als dc v {Advertentie) WAARDEBON Bij aankoop van een paar handschoenen ONTVANGT U BIJ INLEVERING VAN DEZE BON 2,50 TERUG. Lange Noordstraat 35 MIDDELBURG. BAARLAND IN STREEKORGAAN len komen, die gezamenlijk moeten wor den opgelost. Ook de heer A. Beulens (k.v.p.) zag in hét plan wel perspectief mits de andere gemeenten hieraan mee doen. Hij zag het streekorgaan dan ook een, zy het op andere leest geschoeide, voortzetting van de streekverbetering. Wethouder H. de Vriend (gem. belang) vestigde de aandacht op de steeds toe nemende uitbreiding van de bollenteelt en de hoge exportkosten hiervan naar Lisse. Wellicht kan via het streekorgaan een veiling in de onmiddellijke nabijheid worden gesticht. De heer M. Elenbaas (s.g.p.) zag er niet veel heil in gezien de uitgestrektheid en vond ook de kos ten aan de deelname verbonden aan de hoge kant. De hoge post aan salarissen onder andere van de adviseur van de stichting vormde een ernstig beletsel voor de heer I. van Hemert (herv. kie zers). Nadat burgemeester Van Liere nog op de noodzakelijkheid van een der gelijk onbevooroordeeld adviseur had gewezen alsmede op het feit, dat de eerste jaren 75 pet-door het Rijk zal wor den bijgedragen in de salarissen bracht hij het voorstel tot deelname In stem ming. Met de stemmen van de heren I. van Hemert en M. Elenbaas tegen werd het voorstel aangenomen. :or<; KERSTFEEST VOOR DE BEJAARDEN Een honderdtal Goese bejaarden heeft dinsdagavond de door het Leger des Heils te Goes georganiseerde kerstfeest viering meegemaakt in het gebouw aan het Ravelijn. De leiding van de bijeen komst was in handen van majoor Pie- ters en zijn echtgenote. De zangbrigade, het muziekkorps en de gitaarband van het Leger des Heils zetten de kerst avond luister bjj. Na een declamatie over Zeeland door zuster L. Kaaistelcer- De Dreu werd het Zeeuwse volkslied gezongen. Met grote belangstelling be luisterden de bejaarden een kerstver haal van majoor E. J. Franken. Nadat het „Ere zy Gód" was gezongen en mevrouw Pieterse de aanwezigen had toegesproken, werd een kerstver rassing uitgereikt. KRUININGEN Kruiningen won van Yerseke in strijd om PZC-schaakbeker De schaakclub Kruiningen heeft dins dagavond in het tournooi om de P.Z.C.- bcker met 40 gewonnen van Yerseke. De uitslagen: C. JansenL. Manneke 10, A. QuakkelaarA. C. Willemsen 10, J. KarelscM. C. Polderman 10 W. KarelseC. van Stee 10. KRARBF.NDIJKE Raad komt bijeen Donderdag 27 december a.s. komt de gemeenteraad van Krabbendijke, des avonds 20 uur, in openbare vergadering bijeen. Op de agenda zijn de volgende punten vermeld: een aanvrage ex art. 72 der lager-onderwljswet 1920 van het be stuur van de lagere school Juliana- straat tot het aanleggen van een gas- verwarming, het verplaatsen van de rijwielstalling en het betegelen van een gedeelte schoolterrein. Met deze aan vrage is een bedrag van 8700 ge moeid. Verder een voorstel tot het doen bou wen van de uit het contingent 1963 toe gewezen 12 woningwetwoningen en het geven van straatnamen. De volgende namen zijn voorgesteld: Westerschelde- straat, Deltastraat, Kraalertstraat en Lodijkestraat. Voor de realisering van het uitbrei dingsplan zuid-oost, onderdeel kruis punt Noordweg-Dorpsstraat. is beno digd een perceel boomgaard, eigendom van de heer G. Houtekamer, groot 1600 m2. De bedongen prijs is 14.992. De ambtswoning van de burgemeester dient te worden gerestaureerd. De keu ken moet na afbraak geheel opnieuw worden opgetrokken en o.a. ter vermij ding van vocht wordt het noodzakelijk geacht een centrale verwarmingsinstal- latic aan te leggen. De totale kosten van een cn ander worden geraamd op 23.000,—. Voorts is er een voorstel tot wijziging van de ziektekostenregeling, wijziging van de rangen- en salarisverordening en wijziging van de begroting 1963. DRIEWEGEN Kaartavond „De Zingende Bougie" De motor-, auto- en bromfietsclub „De Zingende Bougie" te Driewegen hield dezer dagen in de zaal van de neer Jacs. van de Guchte te Driewegen een kaart avond voor leden en niet-leden. Het was een geslaagde avond waaraan 20 kaart- liefhebbers deelnamen. De uitslagen wa ren als volgt: 1. P. Vermeule, Ovezan- 2. W. Jeremiasse, Ellewoutsdijk; 3. VI. Goeree Azn., Driewegen: 4. M. Koens, Ovezande; 5. J. Spruit, Driewe gen; 6. J. Bosman, Driewegen; 7. S. iehipper, Ellewoutsdijk; 8. J. Lalkens, Driewegen; 9. I. Padmos, Oudelande; 10. J. van Oosten, Driewegen; 11. A. Pad mos, Driewegen: 12. J. Knopjes, Ove zande; 13. H. Rijk, Ovezande: 14. J. van Loo, Driewegen; 15. J. v. d. Guchte, Driewegen; 16. H. A. Schipper, Oost- kapelle 17. P. Vermare, Ovezande; 18 A. Goeman, Driewegen; 19. J. Heeren- thals, Nisse; 20. C. Goeree Mzn, Drie wegen. HOEDEKENSKERKE Kerstavond N.C.V.B. De N.C.V.B. te Hoedekenskerke hield haar jaarlijkse kerstavond in het vereni gingsgebouw, onder leiding van de pre sidente, mevrouw M. van Doeselaar- Meeuwse, die ook de meditatie verzorg de. De liturgie van de N.C.V.B. werd ge bruikt en verzorgd door de bestuurs leden. Mevrouw A. van de Ree-Hajer, de secretarese, las een kerstverhaal 1 "teld „De veilige weg". Enkele lt jrden een bijdrage tot het welslagen van deze avond in de vorm van een stukje proza of een gedicht. Gezamen lijk werden vele mooie kerstliederen ge- Wederom kwam een voorstel van b. en w. tot wyziging van het straatpolitie- reglement aan de orde. Hierin zou de bepaling worden opgenomen, dat het tussen 18 en 24 uur is verboden fietsen en bromfietsen te plaatsen op de trot toirs of op de rijweg op de Vierstraat vanaf het Kerkplein tot aan de split sing Mosselstraat. In de laatst gehou den raadsvergadering staakten de stem men. Naar aanleiding van een ingediend bezwaarschrift van een aantal nering doenden uit de Viérstraat was het tijd stip van ingang van het verbod gewij zigd in 19 tot 24 uur. Zonder enige dis cussie kwam het voorstel in stemming. Het werd nu verworpen met 5 stemmen tegen en 4 voor. Tegen stemden de he ren C. Pelcaar (p.v.d.a.)J. van de Vel de en J. van Schaik (c.h.); H. Corne- lisse (s.g.p.) en J. de Koejjer (a.r.). Voor de kring oostelijk Zuid-Beveland van de Z.L.M. werd een subsidie van 100 beschikbaar gesteld voor de land bouwtentoonstelling op 13, 14 en 15 juni 1963 te Kruiningen. Besloten werd als nog de subsidie aan het Zeeuws Studie fonds te verhogen tot 10 cent per inwo ner. Eveneens ging de raad akkoord met 25 subsidie voor de Nederlands- Belgische Vereniging Zeeland, die se dert 1 juli 1962 tevens optreedt als pro vinciale afdeling van het Comité-Bene- lux. Door deze bijdrage treedt de ge meente als lid van bovengenoemde vere niging toe. Aangetekend werd, dat de fractie van de S.GP. werd geacht tegen dit voorstel te zijn. Met vijf tegen vier stemmen Honderd gulden subsidie uoor Z.I.M. bewoonbaar verklaren van de woning Langeville werd voor een jaar verlengd zij het onder portesten van de heren H. Comelisse, J. van de Velde en J. de Koeijer. Voorts stelde de raad de ge meenschappelijke regeling voor de rei nigingsdienst vast. De heer Van de Velde (c.h.) bemerkingen doch legde zich bij het besluit neer. Goedgekeurd De begroting 1963 voor de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg werd goedgekeurd. De gemeentelijke subsidie bedraagt 39.000.00. In zijn antwoord op de algemene beschouwin gen sprak burgemeester A. C. Willem sen de wens uit, dat de overheid met betrekking tot de schadevergoedingen aan de gedupeerden door de Deltawer ken haar plicht zal verstaan en deze schade tot een minimum zal beperken. Over de bouw van een politiebureau met aangrenzend twee woningen voor het personeel was de raadsvoorzitter vrij op timistisch. Hij sprak de verwachting uit, dat dit project aan de Marijkelaan bin nen niet al te lange tijd zal gereedko men. Nieuw raadslid De geloofsbrieven van de heer J. Korstanje, die de plaats zal innemen van mej. A. Oom (p.v.d.a.) werden in orde bevonden. Tijdens de volgende raadsvergadering zal de beëdiging plaatsvinden. De raadsvoorzitter bracht mej. Oom, die wegens ziekte afwezig was, dank voor de samenwerking en de. grote interesse, die zij steeds voor de gemeentezaken, speciaal op sociaal ter rein, toonde. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, werden gekozen de heren J. C. Snoep, F. C. Bustraan en C. Sinke. B. J. de Winter, W. H Verdonk, J. Glerum en J. Vermaat, H. Slabbe- koorn en G. Tissink. Burgemeester Wil lemsen sprak een woord van dank en waardering tot de heer M. Mol, die 25 jaar het secretariaat van deze commis sie waarnam en nu om gezondheidsre denen moet bedanken. Besloten werd telden ter beschikking te stellen aan het estuur van de vereniging voor ge formeerd lager onderwijs voor sch materiaal. Naar aanleiding van een verzoek van de heer A. Riedijk en dere bewoners van de Damstraat besloot de raad een put met afvoerbuizen aan te laten leggen voor de afvoering van overtollig water. De termijn voor on- VEILING TE RN eu ZEN'. Sla 12.70—16. Knolselderij 18. Meerlanders J 10.80—12. Bintjes I 11.90. Andijvie II 51—68. Rode kool 7—22.Savooiekool 12—25. Witte kool 5—13. Boerenkool 17. Breekpeen 9—14. Waspeen 15—18. Prei A II 48—63, B II 44. Knolselderij per kg 21. Spruiten geschoond 114, ongeschoond 69TB. Uien 1416. Witlof A 122—127. A n 101—114. B 100—116. B II 86—103, fawijkend 54—91. Veldsla 99. Appe len: Goudrenet I 85 5657, 80 57. 75 56—58, 70 54. 65 45—49, H 85 47—54. 80 47—56, 75 47—50, 70 45—50, 65 40-45. II D 33—39, III grof 39—44, III fijn 26—37. kroet 11—31 Coxr Oranje I 80 96—103, 75 77—104, 70 85—94. 65 71—82, 60 54—63, 55 42—44. II 80 90. 75 91— 92, 70 93. 65 72. 60 60. 55 24, II D 19—27. Ill grof 61. Hl fijn 18—26, kroet 24—35. Golden Delicious I 80 68, 75 74—77, 70 76—78, 65 68— 70. 60 57, II 80 62—71. 75 63—72. 70 62—69, 65 51—61, 60 40—41, II D 20—26, III grot 39— 45. III fijn 15—35. kroet 10—24 Jonathan I 80 52—56, 75 55—58, 70 56. 65 48—55. 60 34—37. II 80 27—37, 75 35—45, 70 3G-^J7. 65 30- 60 14—29, III grof 13—22, III fijn 16—25. kroet 9—12. Winston II 80 29. 75 25, 70 20—26. 65 16—21, 00 15, in grof 15, in fijn 11. kroet 9. Zoete appelen III fijn 31—39. kroet 20. Con ference n 65-70 58. 60-65 59, 55-60 47. li D 31 -34. III. grof 40. III fijn 30. kroet 17. Saint Remy I 75 23—26, 65 25—26. II D 24—26, grof 22—25, III fijn 20—21, kroet 18. EIERNOTERINGEN. Eiernotering van de Coöp. Wouwse Melkin richting Bergen op Zoom. Ingaande donder dag 20 december 1962. Prijsklas 0: 20 cent; idem 1: 19 cent; Idem 2: 18 cent: idem 3: 17 cent: idem 4: 16 cent. GEMEENTERAAD VERGADERDE Toenemende belangstelling voor de recreatie Burgemeester W. N. van Liere deelde tijdens de dinsdagavond gehouden ver- C'sring van de gemeenteraad van rland mede, dat de gemeentebegro ting 1963 in de loop van de volgende maand de raadsleden zal worden aan geboden. De begroting is, wat de ge wone dienst betreft, zeer goed sluitend te maken, waarbij nog behoorlijk ruimte blijft voor diverse extra uitgaven. De begroting zal eind januari of begin fe bruari in behandeling komen. Bij begrotingswijziging 1962 werd be sloten over te gaan tot het bouwen van 'n zandbak bij de spoorwegovergang, dit ten behoeve van het vlugger kunnen la den van een auto voor het strooien van zand bij gladheid van de wegen. Deze bak zal een inhoud krijgen van 10 ku bieke meter, juist voldoende, om de ge hele gemeente te kunnen bestrijken voor één keer. De heren A. Beulens (k.v.p.) en C. J. de Mol (gem. belang) juichten dit voorstel ten zeerste toe en wezen op de noodzakelijkheid hiervan. Ook de heer I. van Hemert (herv. kiezers) kon er mee instemmen, maar zag dan ook gaarne, dat de achterwegen in het dorp Verkiezing diaken Als diaken van de Nederlandse Hervorm de Kerk te Hoedekekenskerke is geko zen de heer R. Hoek van Dijke. Zesjaarlijkse stemming De vergadering van stemgerechtigde le den der Nederlandse Hervormde Kerk te Hoedekenskerke heeft, zich in meer derheid uitgesproken voor de bestaande toestand, waarin de gemeente zelf, er niet de kerkeraad, beslist over benoe mingen en beroepen in de komende zes jaar. Bedankt voor notabel De heer M. Wieckardt te Hoedekens kerke heeft zijn benoeming tot notabel der Ned. Herv. Kerk niet aangenomen. benoemd te Hoedekenskerke heeft in de vergadering van 17 dec. jl. benoemd tot lid van het burgerlijk arm bestuur in de vacature van de heer J. Raas, de heer J. Nagelkerke te Kwa- dendamme. WEMELDINGE Gouden huwelijksfeest In de Oranjeboomstraat te Wemeldinge was het woensdag groot feest. Het echt paar A. C. Lovering-Comelisse vierde het gouden huwelijksfeest. Het echtpaar mocht op deze dag veel gelukwensen in ontvangst nemen. In de avonduren bracht de muziekvereniging O.K.K. een serenade. VOORSTEL B. EN W. AAN RAAD Voor 85 huizen in twaalf complexen Lid BA. De gemeenteraad MIDDENSCHOUWEN krygt zoals vele andere gemeenten een woning bedrijf, wanneer de raad zicb morgen middag (vrydag) akkoord verklaart met en voorstel van b. en w. in deze richting. Het gaat hier om een zuiver administratief instituut, waarvan het beheer berust by het college. In de voor malige gemeenten Duivendyke, Eiker zee, EUemeet en Kerkwerve werden voor de herindeling op Schouwen-Dui- veland al verschillende complexen wo ningwetwoningen geëxploiteerd. Nu deze vier gemeenten zijn samengevoegd tot Middenschouwen is haar een bezit van in totaal 83 woningwetwoningen, verdeeld over elf complexen, toegewezen. Volgend jaar zullen weer twee wo ningwetwoningen gereedkomen, zo dat opnieuw een uitbreiding voor de deur staat. Voor al deze complexen wordt van rykswege in het nadelig exploitatiesaldo een bijdrage ver leend, waarvoor moet worden vol daan aan bepaalde voorwaarden. Een daarvan is, dat van elk complex af- Mededeling aan de raad: Aantal voor 1963 aldus mn toelichting aan de raad, dat voor ieder complex, dat in de ge- zonderlijke extra-comptabele rekening meenterekening is verantwoord een af wordt opgemaakt. Bovendien heeft het ministerie erop aangedrongen een af zonderlijke administratie voor de wo ningwetwoningen in te voeren. Dit heeft b. en w. het plan ingegeven om met ingang van 1 januari aanstaande een zogenaamd woningbedrijf in te stellen. De woningen kunnen dan zelfstandig worden geadministreerd. BEHEER Bij hun voorstel laten b. en w. nog even nadrukkelijk uitkomen, dat van eigen domsoverdracht van de bezittingen aan het wonningbedryf geen sprake is. omdat het bedrijf slechts een administratieve eenheid vormt. De raad moet voor een zodanig bedrijf regelen voor het beheer vaststellen, waartoe een concept-be- heersverordening bij de stukken is ge voegd. Morgenmiddag zal over deze aangele genheid een beslissing worden genomen. De raad vergadert dan om twee uur in het noodsecretarie van Scharendijke. De agenda voor deze bijeenkomst vermeldt verder een voorstel om een verordening vast te stellen, waarin het gebruik van het gemeentelijk verenigingsgebouw met inventaris te Kerkwerve wordt geregeld. Verder komt aan de orde de onderhand se aanbesteding van de bouw van twee woningwetwoningen aan de Platteweg in Scharendijke. bij het strooien niet zullen worden ver geten. Dit is in het verleden nogal eens gebeurd, betoogde hij. Wethouder H. de Vriend bestreed de bewering. Hij vond het gezegde een blamage voor b. en w. Na enige discussie werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Eveneens werd een reservepost vastge steld voor herstel van het lrjkenhuisje. Bij de verkiezing van een lid van de dienst maatschappelijke zorg week de raad af van een door het bestuur van raadslid, was aanbevolen; met 4 tegen 2 stemmen benoemde de raad de heer B. P. Tramper. Wethouder De Vriend ver dedigde na de stemming het raadsbe sluit. Hij memoreerde dat vele jaren geleden werd besloten geen raadsïeder te benoemen in de dienst maatschappe lijke zorg (toen nog het burgerlijk arm bestuur), daar deze dienst rekenplichtig is aan de raad en men het daarom be ter vond geen raadsleden in het bestuur te benoemen. Recreatie Gezien de toenemende belangstelling voor recreatie in de gemeente, waar onder een aanvraag tot inrichting enz. van een kampeerterrein kampeerboerderij, stelde de raad kampeerverordening vast, ontleend aan een model van de Kampeerraad. Mede in verband hiermede en de no dige uitwerking van het reeds in het plan-in-hoofdzaak opgenomen recreatiegebied werd een wijziging van het gemeentelijke uitbreidings plan in voorbereiding aangenomen. De gemeenschappelijke regeling van de vleeskeuringsdienst, die door het toe voegen van Noord-Beveland bij de kring Goes moest worden aangepast, were genomen. Voorts besloot de raad tot coop van een B.-aandeel van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Op verzoeken om subsidie v. d. Stichting Dienst Geestelijke Volksgezondheid in Zeeland en van de bond Mobilisatie invaliden voor een éénmalige brjdragi voor stichting van een monument t< Drachten werd afwijzend beslist. Een éénmalige uitkering van 5 cent per in woner werd verleend aan de Zeeuwse Stichting Revalidatie. Daar voor de ge meente nog geen voldoende aanleiding bestaat tot toetreding tot de Neder lands-Belgische Vereniging Zeeland werd op een daartoe gedaan verzoek af wijzend beslist. Men wil de zaak eerst aanzien. De gesuggereerde ruimte in de bes ting 1963 was voor de heer C. J. de Mol (gem. belangen) aanleiding het college te verzoeken om zo mogelijk over te gaan tot de bonw van een tweede wachthuisje ten gerieve van de wach tende buspassagiers. De heer Beulens (k.v.p.) stelde tot slot een vraag over de verbetering van de straat. Na deze openbare vergadering ging de raad over in besloten zitting, waarin het recreatieplan ter tafel kwam. Ge zien de vele cijfers, die hierin naar_ vo ren kwamen, achtte de raadsvoorzitter het nog niet gewenst hierover in het openbaar te discuseren. VEILING GOES. 19 december. Groenten: Per stuk: Bloemkool afw. 13—51. Knolselderij II 15. Per bos. Sel derij 12. Per kg: Spruiten A I 5863. A II 36—52, B II 21—23. afw. 15—36. Witlof A I 1118, A n 98—110, B I 113, B II 111. afw. 67— 81. Prei A I 49—53. A II 48—51- Andijvie I 86, H 46. afw. 23. Uien afw. 2—10. stek 1—6. Knolselderij n 24. Selderij 31—41. Groene sav. kool I 19, B I 15—17. afw. 5—6. Rode kool I 21—23, B I 18—20. Witte kool I 13. B I Boerenkool I 10—13, B I 7—13. Veldsla I 90, II 8—75, afw. 25. Peen B I 6, C I 4. Aard appelen 8—9. VEILING KAPELLE. 19 december. Jonathan I 80 4351, I 75 53 61, I 70 54—65, I 65 45—57. 1 60 37-43. II 75 27—37, II 80 32, II 70 29—10, II 65 22—37, II 60 20—23. II d 17—21, grof 19—23, fijn 16—19. Golden Delicious I 80 74—79, I 75 72—82, I 70 73—79, I 65 61—72, I 60 53—63, H 80 70, II 75 65—70, II 70 64—72, II 65 58—63, II 60 40—52, II d 32—41. grof 4058, fijn 18—37. Goudrenet l 85 53—65, I 80 56—64, I 75 60—63, I 70 48— 51. I 65 44—49, II 85 51—52, II 80 49—50. II 75 48—50, II 70 47—48, II 65 44. II d 34—39, grof 43—49, fijn 29—40, rood: I 85 78, I 80 77—83, I 75 82—86, I 70 62—68, I 65 53—59, II d 31. Coxs Or. Pippin I 75 87—88, I 70 85—100. I 65 73—81, I 60 56—63, I 55 33—35, II 55 35—42, II d 21—22. grof 30—50, fijn 21—30. Winston I 65 23, II 60 21. H 55 -9, II d 18. Sterappel II 65 59—69, II GO56—57. II 55 32—43, II d 18. Zoete Ermgaard I 65 62, I 55 61, II d 30, fijn 24. Campagnezoet n 60 40. Kroetappelen 17. Comtesse de Paris I 65 17, I 60 15. I 55 13, II 70 20—22. H 65 17—18. II 60 12—16, II 55 11— 13. II d 10—10. grof 11—14, fijn 9. St. Remy I 75 27, I 65 25—26, II 65 25. II d 21—23. grof 24, fijn 15—19. Gieser Wildeman I 60 60, I 55 48, I 50 44—45, H 5 42, O 50 36—43, I d 19—23, fijn 14—17. Kleipeer II 50 21. II d 11. Zwtjn- drechtse Wijnpeer TI 50 18, II d 12. rijn 11. Doyenne du Cornice n 70 95, H 65 102. II d 6273. Aardappelen I 14, II 69. Groenten: Rode kool 18. Sav. kool 7 23. Spruiten 40— 67. Boerenkool 13—29. Witlof 56—121. Prei 2441. Uien 11—21. Koolrapen 6!i7. Knol selderij 16—17. Bosselderij 10. Veldsla 100. Andijvie 71. VEILING BERGEN OP ZOOM. december. Andijvie 3361. Sla 820. Spï- zie 30—36. Waspeen 10—47. Prei 16—41. Savooiekool 719. Rode kool 1621. Witte kool 9—14. Spruiten 25—1.45. Witlof 651-21. Kroten 6—15. Boerenkool 11—14. Golden De licious 1582. Jonathan 1066. Goudrenet 18 —71. Cox Oranje 1481. Present van Enge land 2241. Comtesse de Paris 643. Saint Remy 12—26. Pondspeer 1922. VISMIJN COUJNSPLAAT. Exportgamalen 149 kg 3.48: bot 22 kg: sprot 14.500 kg: ongesorteerde vis 5 kg. te weinig Officiële publikatie GOES Openbare bekendmaking. Burgemeester en wethouders van Goes ma ken bekend, dat op 24 cn 31 dcc. a.s., alle kantoren van de gemeentelijke instelling ge sloten zullen zijn. uitgezonderd het bureau vóór de burgerlijke stand, hetwelk op dagen geopend zal zijn vnn 912 uur en dc welteliikse marktdag zal worden gehou den op de maandagen 24 cn 31 december Tydens de dinsdagavond gehouden raadsvergadering in Kapelle deelde bur gemeester H. G. van Suylckom mede dat juist dezer dagen goedkeuring is ont vangen voor de bouw van 12 woningen voor particulieren Ingevolge het plan Le Olercq. Deze vergunningen hebben twee jaar op zlcli laten vvaentop. De wonin gen komen aan de Vyverstraat en Dreef. Nog enkele andere, particulieren kregen hun bouwvergunning. Op liet ogenblik wachten er nog 11. Met. voldoenini maakte burgemeester van Suylekom ooi ag van do tien wonlngwetwoningei de gemeente voor .10(13 is toegewe zen, al bl(jft liet te weinig voor deze snel groeiende gemeente, waar de werk' gelegenheid nog steeds sterk toeneemt. De raadsvoorzitter deelde mee dat de aankopen van grond voor 't nieuwe uit breidingsplan in de gemeente vrijwel „rond" zijn, zodat waarschijnlijk onteige ning niet nodig is. B. en w. hopen de raad hierover in jan. nadere voorstellen te doen. Het Zeeuwse consultatiebureau voor alcoholisme kr(jgt voortaan 75 subsidie. De heren De Koeyer (c.h.), Slabbekoorn (s.g.p.) en De Schipper (vrije lijst) waren er tegen. Zij vonden 50 genoeg. De stichting militaire tehuizen van het humanistisch thuisfront krijgt weer een subsidie van 15. De r.-k. stichting voor reestelijke volksgezondheid van het Jeeuwse Wit Gele Kruis krijgt voortaan 10, en de Ned. Federatie voor bejaar denzorg 25. De dienst voor geestelijke volksgezondheid in Zeeland kreeg een subsidie van 5 cent per inwoner of 225. Een subsidieverzoek van de r.-k. reclasseringsvereniging afdeling Zeeland krijgt geen subsidie maar wanneer voor personen in dc gemeente medewerking wordt verleend, zal dc vereniging gelijke voet worden behandeld als Prot. reclasserlngsraad. Voor het recrea tieplan „Oude dijk" te Biczelingo be sloot de raad van de heer S. Beeke in de voormalige haven aldaar een perceeltje •ond aan te kopen groot 120 m2 voor 96 en van de heer H. v. d. Velde te De Bilt een perceel groot 2110 m2 voor 10.128. Met de afgraving van de oude dijk aldaar is men thans druk bezig. Verkoop Woningen Aan de heer Cl Tramper werd de door hem bewoonde woningwetwoning de Warretjes 23 vefkocht voor 1.2.268 en aan de lieer A .Toorenaav diens woning Oude Bosstraat 27 voor 8437. Tevens werd bericht ontvangen dat ook de heren-P. Hoogstrate Oude Bosstraat 31 en M. J. de Jager, Oude Bosstraat 15 hun woningwetwoning kunnen kopen voor resp. 9216 en 9269. De raad be sloot ermee akkoord te gaan, indien de ze heren voor dit bedrag de woning wil len kopen. Bij dit punt merkte de heer Van Hoorn (v.v.d.) nog op een groot voorstander te zijn van eigen woning- bezit, maar hy vond het toeh we! typerend dat de eerste die in behan deling komt de heer Tramper is, de man die enkele jaren geleden als raadslid tegen het verkopen van de woningen was. Bij de rondvraag vroeg de heer Rijn (Schore) een lantaarn tc plaatsen dit dorp in de Eeweg en op het eind van de Haaimeet, 'iets waar b. en w. al mee bezig zijn, aldus de voorzitter. De heer De Koeyer wees er op dat de weg kanten in Eversdyk beginnen te verzak ken. Het wordt daar gevaarlijk. Het polderbestuur zal hierop worden gewe- Raad komt bijeen Vanmiddag om halt drie komt de ge meenteraad van Veere bijeen. De agenda vermeldt onder meer de behandeling van de. gemeentebegroting voor 1963. WOLPH AARTSDIJK Familieavond chr. landarbeiders De Nederlands Christelijke Landarbei- dersbond, afdeling Wolphaartsdnk, gal vrijdagavond haar jaarlijkse familie avond in het dorpshuis. Op deze avond die onder leiding van de voorzitter, de heer D. C. Hannewyk stond, werd een aantal leerzame films vertoond. 's-Mid- dags was er een filmprogramma voor de jeugd. Uitvoering „Ons Genoegen Zaterdagavond gaf de toneelvereniging Ons Genoegen in het dorpshuis te Wol- phaartsdijk een zeer geslaagde opvoe ring van het toneelstuk in 3 bedryven; „Zomaar een veearts", onder regie van de heer L. P. Pieterse. De avond, die zeer goed was bezocht, werd met een gezellig bal besloten. Kerstavond Plattelandsvrouwen Maandagavond hield de afdeling Wol- phaartsdiik van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen haar jaarlijkse kerstavond in het dorpshuis. De presi dente, mevrouw A. C. Noteboom-Blok sprak een openingswoord en las het kerstevangelie voor. De avond werd ver der verzorgd door mevrouw A. C. Piets- Metselaar uit Gouda, die verschillende gedichten declameerde en een tweetal kerstverhalen vertelde. NIEUWDORP Kerstnachtdienst in herv. kerk Op 24 december, 's avonds half elf zal in de Nederlands hervormde kerk te Nieuwdorp een kerstnachtdienst worden gehouden. Aan deze dienst, waarin ds. R. Holwerda, Ned. hervormd predikant te Nieuwdorp zal voorgaan, zal het chr. gemengd koor „Tot nut en genoegen" te Nieuwdorp o.l.v. mej. Kousemaker te Goes medewerking verlenen. 's-GRA VENPOLDER Begrotingsvergadering gemeenteraad De gemeenteraad van 's-Gravenpolder zal vrijdag 21 december 's avonds om acht uur in vergadering bijeenkomen om onder meer de begroting van 1963 te behandelen. Gelijke-spelenpot blijft uieer slaan Er meldden zich acht, gegadigden voor de eerste prijs van de z.g. dubbele toto- lot, van de zondagen 9 en 16 december. Je totale inleg hiervoor bedroeg f 1.739.751,50. Aan pryzen kwam daar door beschikbaar f 574.118.De acht deelnemers die twaalf uitslagen juist voorspelden, ontvingen elk netto een drag van 33.550,01. Voor de tweede prijs van J 172.244,80 het prijzentotaal van de eerste prijs was 315.764,80 meldden zich 104 deelnemers. Zij kunnen elk een netto bedrag van 1407,77 tegemoet zien. De pot voor de extra-prijs van de ge lijke spelen, die twee weken niet werd uitgekeerd en die al een inhoud heeft van 86.117,70 blyft staan tot de vol gende toto. Nagekomen advertenties Heden is na een lang durige ziekte van ons weggenomen, onze in nig geliefde dochter en zuster RIE DITZEL, op de leeftijd van 19 jaar. J. H. Ditzel J- Dïtzel-Hasper Mini Joop Hans Goes, 19 dec. 1962. P. C. Quantstraat 17. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 22 dec. a.s. te Goes op de algemene begraafplaats. Vertrek P. C. Quant straat 17 te 11.45 uur. Héden Overleed onze geliefde zuster, be huwdzuster en pleeg moeder AD K IA NA HUIJSSEN, weduwe van .Jac. A. Vos, In de ouderdom van ruim 91 jaar. Aardenburg: J. Huyssen- geb. Lutejjn Sluis: Jac. Huyssen Amemuiden: J. J. Huyssen W. Huijssen- Herweijer Sluis: J. Ketelé F. Ketele- Ondrousek Neven en nichten. Sluis, 18 dec. 1962. Begrafenis zaterdag 22 december a.s. om 14.00 uur. vanaf Hoog straat 16. Sluis. Heden werd van ons weggenomen, onze lie ve, zeer zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder. NEELTJE GOEDBI.OED- •JOBSE, in de ouderdom van 92 jaren. Middelburg: J. Goedbloed M. A. H. Goedbloed- van Veen Koudekerke: L. Goedbloed A. A- M. Goedbloed- Cujé Arnhem: J. Goedbloed Middelburg: A. Goedbloed B. Goedbloed- van Dijke Oost-Souburg: S. loosse- Goedbloed A. Joosse Harderwijk: L. Goedbloed Middelburs E. Goedbloed- Klatter Klein- en achter kleinkinderen. Middelburg. 19 dec. '62 Veersesingel 22. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 22 december a.s.. op de algemene be graafplaats te Middel burg, om plm. 10.30 u. Heden overleed plotseling onze innig geliefde man, broer, zwager en oom, de heer J. N IE t.' WEN HU 1JSE, arts te Kruiningen, jp de leeftijd van 64 jaar. Kruiningen: C. J. P. Nieuwenhuijse-Rinkes Kruiningen, 19 december 1962, Hoofdstraat 20. Liever geen bezoek - Geen toespraken De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 22 de cember aanstaande des namiddags te 13 uur op de algemene begraafplaats te Kruiningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17