DE P J.C. Waterschap Tholen breekt met een traditie en voert dijklasten in „School met den Bijbel" in Krabbendijke geopend a: 3 oT 3 CL „Holle Pinkel en de ridder - roem" Er moet einde komen aan woningnood N ONDERHOUD HALVE DIJKSLOTEN TOCH MAAR AAN HET WATERSCHAP JONGE MENSEN HEBBEN WEINIG AMBITIE VOOR RIJWIELBRANCHE Verontrusting over grootwinkelbedrijven THRILLER VAN HITCHCOCK UIT REGISSEURS BESTE JAREN Twee voorbeelden van de moderne Franse filmkunst CD CD CD CL Qj LQ CP qT a. CD CD WOENSDAG 19 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Algemene vergadering in Scherpenisse OP THOLEN heeft het waterschap gebroken met de traditie, die de dijken rondom en binnen het eiland vrij van geschot had „verklaard". Met één stem tegen hebben de hoofdingelanden dinsdagmorgen in de algemene verga dering van het waterschap, in het „Holland-Huis" te Scherpenisse, hun fiat gegeven aan het voorstel van het bestuur om voortaan de dijken aan te slaan voor zeven gulden per hectare per jaar. Deze last zal in de toekomst stijgen in verhouding met andere geschotten. Het opbrengend vermogen van de dijken werd algemeen als doorslaggevend argument voor het nieuwe geschot aanvaard. Doorn van Poortvliet. Hij nam de Behalve door burgemeester W. J. van principiële kanten van het voorstel op de korrel en schoof de aard en bestemming van de dijken als water kering naar voren. „Ze hebben altijd nog een functionele taak. Ook de binnendijken. En zy leveren als zo danig het nodige profijt op." Boven dien legde de historische situatie „ze zyn altijd vrij geweest; dijken dienen om liet land te beveiligen" voor de heer Van Doorn veel ge wicht in de schaal. Hij adviseerde het bestuur daarom, dit vrij plotseling op de agenda gevoerde voorstel terug te nemen en het zowel van de kant van het waterschap, als in de kringen van de belanghebbenden eerst even te laten bezinken. Enige bij val kreeg de Poortvlietse burgemeester van de kant van notaris D. v. d. Velde uit- Tholen, die erop attendeerde dat de opbrengst van dijken na de-herverkave ling belangrijk kleiner is geworden. „Er is veel minder gelegenheid om te ver pachten; de bermen zijn soms zo steil, dat ze niet meer kunnen worden be weid". Dit bezwaar verwees dijkgraaf H. van Gorsel evenwel naar de herver kaveling: het kan daar op ander niveau worden aangesneden. Uit de vergade ring -werd nog een beroep gedaan op de sportiviteit van de dijkeigenaren in deze. Welnu; bij de hoofdingelanden was die wel te vinden. Ook toen het erom ging het bestuur te volgen in een zwaai van honderd- tachtig graden op zyn standpunt ten aanzien van het overnemen van het on derhoud ran de halve dyksloten door het waterschap. Nemen maanden gele den viel de hamer van de voorzitter over de beslissing om dit onderhoud door de aangelanden te laten uitvoeren. Van de kant van de ingelanden kwamen toen- bezwaren tegen het plan van» we gen en waterlopen in het herverkave- lingsblok, die geen genade vonden in de ogen van het bestuur. Met een duidelijke meerderheid nam de vergadering het plan tot de eigendom, beheer en onderhoud aan. Van de mo gelijkheid om beroep aan te tekenen werd afgezien. Maar de morrende inge landen hadden geen vrede met de beslis sing van de vergadering. Er vormde zien een oppositiegroep. r Hét klelnonderhoud van de dijksloten, waarop openbare wegen liggen, behoor de niet te worden toegewezen aan de eigenaren-gebruikers van de aan de dijk grenzende kavels, zo redeneerden deze ingelanden. Scherpe verwijten heeft het waterschapsbestuur van deze kant naar 1iëTf hoofd geslingerd gekregen. De dijk graaf reisde de districtsvergaderingen af. Toen blcelc, dat de meerderheid het bestuur wel kon volgen in zijn streven het klein onderhoud van alle halve dijk sloten aan het waterschap te trekken. Evenwel met de restrictie dat het ge schot met 1.50 per hectare zou worden DOOR BURGEMEESTER L. CNOSSEN Fraai gebouw met twee lokalen Postduivententoonstelling te Krabbendijke De postduivenhouder8verenlging „De Luchtbode" tc krabbendijke. aangeslo ten bij de N.B.V.Z., organiseerde dezer dagen een duivententoonstelling, waar aan 100 dulvenhouders met 400 duiven deelnamen. De uitslag was als volgt: Klasse li 1. C. Vermast, Yerseke; M. Sentse, Rilland-Bath; 3. Jac. van Stel, Rilland-Bath; 4. C. Sonkc. Waar de; 5; J. J. de Jonge, Krabbendijke. Klasse II: 1. G. Dusarduijn, Groede; 2. Jac van Stel. Rilland-Bath; 3. Anth. van Daalen, Oud-Vossemecr; 4. Jac. van Stel, Rilland-Bath; 5. Anth. van Daa len. Oud-Vossemeer; Klass III: 1. F. Borremans, Oost-Souburg; 2. E. Ver mast, Yerseke; 3. L. Haest, Zundert; .4. M. Minnaard, Krabbendijke; 5. A. Geerts, Waarde; Klasse IV; 1. A. A. Douw. Oud-Vossemecr; 2. F. Borremans, Oost-Souburg; 3. C. M. Harthoorn, Krabbendijke; 4. H. Jansen, Poortvliet; 5. W. Krijnen, Waarde; Klasse V: 1. M. Blaauwkamcr, Waarde; 2. A. Nelemans, .Zundert; 3. F. Dlctus. Zundert; 4. P. J. Maat, Ellewoutsdij'k; 5. P. Heystek, Wil lemstad; Klasse VI; 1. Anth. van Daa len, Oud-Vossemeer; 2. Anth. Schoute ren, Steenbergen; 3. H. Pauwe, Yerseke 4. P. Dictus Pzn., Zundert; 5. S. J Prevö, Rilland-Bath. De mooiste doffer op de tentoonstelling was van C. Vermast te Yerseke. De mooiste duivin van A. A. Douw te Oud- Vossemeer. Belde heren ontvingen hier voor een beker en een prachtige elektri sche handmixer. verhoogd en dat ook de dijken zouden worden belast. De waterleidingen, die het waterschap daarmee te verzorgen krijgt, belopen tezamen een lengte van 320 kilometer. t Tegenstemmers waren er nu niet meer. Zelfs niet de heer Suurland uit Stave- nisse, die bij de behandeling van dit onderwerp de hele rumoerige gang van zaken over dit geschot nog weer eens uit de doeken wilde doen. „We vallen van de ene onbillijkheid in de andere. Eerst moesten de aangrenzen de grond- ebrüikers voor het onderhoud op- En nu zyn het weer de grond gebruikers met halve wegsloten grt - - - - hun percelen". Ook deze halve zend a wegsloten in onderhoud nemen bij het waterschap ging het bestuur toch te ver. Een voorstel in die richting werd bovendien niet ondersteund. INVESTERING In 1963 staan drie dyksverbeteringswer- ken op Tholen op het programma. Bij de begroting voor het dienstjaar werd een opsomming van deze kapitaalsob jecten gegeven. Het gaat hier om een deel van de zeedyken van de polder Muije te Sint-Maartensdyk, van de pol der Noord in deze gemeente en van de polder Stavenisse. In totaal zal bijna 55.000 voor deze werken moeten wor den geïnvesteerd. De voltooiing van de herverkalingswer- ken op het eiland zal de onderhouds kosten aan waterleidingen en wegen voor het waterschap aanmerkelyk ver hogen. Er zal een begin moeten worden gemaakt met het aanbrengen van slijt lagen op de wegen. Voor 1962 is reeds een bedrag van ƒ39.000 uitgetrokken. Daarom noemde het bestuur het bij de aanbieding van de nieuwe begroting zeer twijfelachtig, of aan een lasten- styging zal kunnen worden ontkomen. De begroting sluit op de gewone dienst met een bedrag aan inkomsten en uit gaven van 1.071.102.50 en de kapitaal- dienst geeft een nadelig saldo te zien van ƒ174.650,99. In zijn openingswoord deelde de dyk- graaf Van Gorsel nog mee, dat het afgelopen stormweekend het water schap een schade van vierduizend gul den heeft opgeleverd, voornamelijk aan de onderbermen in de dijken. Burgemeester L. Cnossen van Krabben dijke heeft dinsdagmiddag in aanwe zigheid van een klein aantal genodig den de nieuwe tweeklassige „School met de Bijbel" van de Vereniging tot instandhouding van een christelijke school op gereformeerde grondslag geopend. De eerste burger van Krab bendijke verrichtte de opening met een sleutel, die hem werd aangebo den door twee leerlingen van de hoogste klas, Matjan Blauwkamer en Ineke Hoogesteger. Tegen half drie kwamen de genodigden bijeen in het gebouw Noordweg 13, waar burgemeester Cnossen een begroe tingswoord sprak. Hy releveerde in het kort de moeilyko weg. welke het ge meentebestuur en het schoolbestuur hebben moeten afleggen alvorens de school tot stand is gekomen. Ruim zes jaar geleden werden reeds plannen ge maakt tot vervanging van de oude school, die uit 1899 dateert en die in teen enkel opzicht aan de thans gel ende eisen voldeed. Dank en waarde ring uitte burgemeester Cnossen aan het adres van degenen, die op enigerlei wijze bij de bouw betrokken zyn ge weest. Hy noemde de school een op de ?raktijk afgestemd gebouw, dat een raaie aanwinst is voor de gemeente. Hulde bracht hij aan architect B. J. J. M. Stevens uit Haarlem en aan aanne mer W. M. van Doorn te Krabbendijke. Vervolgens droeg de burgemeester het gebouw in eigendom over de voorzitter van de schoolvereniging, de heer H. J. van Ham. Schoolstrijd De heer van Harn wees er in een toespraak op. dat- de „School met de Bijbol" «Ie eerste christelijke school is geweest in Krabbendijke. In 1925 hebben de hervormde ge meente en de Gereformeerde Gemeen te een eigen school gesticht. Volgens de heer Van Harn is dit toen aan leiding geweest tot een hevige school strijd in Krabbendijke, waarhij harde Burgemeester L. Cnossen van Krabbendijke heeft dinsdagmid dag de nieuwe tweeklassige .school met de bijbel" van de Vereniging tot. instandhouding van een christelijke school op gerefor meerde grondslag geopend. De foto geeft een beeld van het mo ment. waarop burgemeester Cnos sen het gebouw opende, door de voordeur te ontsluiten. (Foto P.Z.C.) President wil... salarisverlaging President Ben Zwi van Israël heeft geëist het salaris dat voor hem in het komende begrotings jaar is uitgetrokken, tot een derde terug te brengen. De president heeft een reis door Afrika ikt en tydens zi" l heeft de financiëi van he 450 op bracht. De president zegt nu dat de com missie rekening had moeten hou den met zyn herhaalde verzoeken om zijn salaris op hetzelfde peil te handhaven. De voorzitter van de commissie antwoordde hierop dat nu besloten is de persoonlyke gevoelens van de president naast zich neer te leggen vanwege het principe dat ermee gemoeid is, namelijk een passende beloning voor een hoge functie. het parlement zijn salaris van op loOO Israëlische ponden ge- KRACHTIGE PLEIDOOIEN IN TWEEDE KAMER HOOGSTE PRIORITEIT VOOR (Van onze parlementaire redacteur) Er moet nu maar eens een eind aan de woningnood komen. We moeten alles op alles zetten om in korte tijd de woning voorraad zodanig aan te vullen, dat de ellendige toestanden, die men nu nog op verscheidene plaatsen aantreft, niet meer voorkomen. Dit was de stemming, waarin de Tweede Kamer verkeerde, toen zij dinsdag de begroting van volks huisvesting en bonwnyverheid voor 1963 behandelde. De Kamer was niet helemaal ontevreden over wat minister Van Aartsen doet, Tweedaags congres van A.N.B.O.R. woorden werden gebezigd en scherpe pennen gebruikt. Het gevolg van de afsplitsing is ge weest, dat het aantal leerlingen van de „School met de Bijbel" met 50 daalde en dat het aantal onderwijzers werd gehalveerd. Overigens, zo zei de heer Van Harn, is de schoolstryd al lang achter de rug en bestaat er thans een goede samenwerking tussen de christe lijke scholen in Krabbendijke. Het gezelschap ging vervolgens naar de school, waar de burgemeester in aan wezigheid van de genodigden en de schoolkinderen het gebouw opende. Na dat men de school had bezichtigd, ver zamelde het gezelschap zich opnieuw in het gebouw Noordweg 13. Woorden van felicitatie werden nog gesproken door mevrouw M. van Bovcn-van Velzen na mens de oud-leerlingen, die enkele ge schenken aanbood, en de heren J. op 't Hof, oud-hoofd van de school, A. J. Busch namens de hoofden van de overi ge scholen in Krabbendyite en het hoofd van de „School met de Bijbel", de heer J. Philipse. „Er zyn in Nederland weinig jonge men sen, die de rijwielbranche aantrekkelyk vinden. Veelal komt dat, omdat hen te weinig zelfstandigheid in het bedrijf wordt verleend, omdat de zoon van een ondernemer dikwijls wordt afgescheept met een klein zakgeld omdat de vader zo lang mogelijk de touwtjes zelf in handen wil houden". Dit zei de heer H. Zandman, voorzitter van de Alge mene Nederlandse Bond van onderne mers in het rywiel-kleinbedryf (A.N. B.O.R.) dinsdagmiddag, tydens de eerste dag van het congres van deze bond, dat in het Vlissingse hotel-restaurant „Bri tannia" wordt gehouden. De heer Zand man verklaarde, dat het aantal rywiel- handelaren in tien jaar tyds met 1750 is afgenomen en momenteel 9470 be draagt: 4500 van hen zijn lid van de ANJ.O.R. Dit tweedaagse congres van de A.NH.O.R. werd met een kort, sym pathiek speechje geopend door bur gemeester mr. B. Kolff van Vlissin- gen, die het grote aantal verzamelde bondsleden van harte verwelkomde in de Scheldestad. Burgemeester Kolff noemde ons land een typisch land voor rijwielen, dat ook ver maardheid geniet in het buitenland. „Ik hoop, dat Nederland als rijwiel- sportminnende natie (waarmee hij niet alleen de rensport bedoelde) een grote toekomst zal hebben", aldus de eerste burger van Vlissingen, die was ingeleid door de heer W. J. van Uxem, voorzitter van de afdeling Walcheren van de A.N.B.O.R. T oekomst In een korte beschouwing over het wel en wee van de bond toonde de heer Zandman zich enigszins verontrust over de steeds sterker opkomende grootwin- ken- en postorderbedrijven, die een we zenlek gevgar kunnen vormen vlooi* de Films in Zeeland Er is weer een Hitchcock te zien: „Misdaad achter het voetlicht", 'het zoveelste meesterwerk van de „master of suspence". Jane Wy- man, Mariene Dietrich, Michael Wilding, Richard Todd, dame Sybil Thornedike en de Britse humorist Alistair Sim spelen de hoofdrollen in deze thriller, die vertoond wordt in twee theaters tegelijk: Grand (Goes) en Alhambra (Vlissingen). staan in Alaska, het verhaal van een sober leven in het barre noorden, van de ontwikkeling van dit kille gebied en van dé mensen, die daar hun leven aan wijden. „Roekeloos avontuur" wordt ver toond in Alhambra (Vlissingen). Voorts twee westerns of westernachtige rol prenten in ieder geval. Namelyk in Luxor (Vlissingen): „Met donderend ge weld", waarin Charlton Heston de rol van Buffalo Bill speelt en waarin Forest Tucker te zien in als Wild Bill Hickock, twee legendarische figuren uit het oude westen. Voorts in Grand (Goes): „Nacht der vergelding", een film over houthakkers, die het aan de stok krygen met de ran- Zo indrukwekkend als het nameniystje hierboven, zo boeiend is de film. Het. is niet een van Hitchcocks meest recente werken, maar het is wel een van zijn boeiendste, dat een geheel andere Hitch cock doet leren kennen, namelyk de regisseur van de pure navrante thriller, dezelfde filmkunstenaar toch ook, die later zyn totaal anders zy'nde psycholo gische rolprenten presenteerde en tot een succes wist te maken. Een zeer byzonder soort politiefilm is te zien in Electro (Middelburg), waar Claude Chabrols „A double tour" of „Voetstappen zonder spoor" wordt ver toond. In de hoofdrollen Antonella Lual- Madeleine Robinson en Jean-Paul Bélmondo. Chabrol laat zijn ironie de vrije teugel. Hy beschrijft een wat vreemd gezin, waarvan de leden hun eigen bizarre problemen hebben. De lief de speelt een bëlangryke rol ln „Voet stappen" en de misdaad is feiteiyk maar bijzaak, een zeer boeiende zaak overi gens, die de vraagstukken nog gecom pliceerder maakt en dc film naar een dramatisch climax voert. Dezelfde bioscoop vertoont in samen werking met de Z.V.U. nog een Fran se film, te weten „Een vrouw is een vrouw" van Jean-Luc Godard, gene ratiegenoot van de vorige regisseur- en de man van de nouvelle vague. „Een vrouw is een vrouw", met An na Karlna, Jean-Claude Brialy en alweer Jean-Paul Bclmondo, is Go- dards visie op een driehoeksverhou ding. Hy maakte de film na de wed denschap met zyn vriend, de regis seur Philippe de Broca, dat hy een geheel ander soort film zou kunnen maken als diens „Les joux de Pamour", met gebruikmaking van hetzelfde gegeven. Het resultaat is een aparte komedie met vele tra gische trekjes, waarin men de voor het drama zo gevoelige Godard dui- delyk herkent. Richard Burton, de metgezel van Liz Taylor, is te zien in de hoofdrol van „Roekeloos avontuur in Alaska", een avonturenfilm van Vincent Sherman r de gelijknamige roman van de be kende schrijfster Edno Fcr'-<*r. Het is het relaas van een p'omersbe- Tenslotte wordt in City (Middelburg) onder auspiciën van de christelijke film actie een ontroerende Britse film ver toond, die het naieve geloof van kin deren in 't goede tot thema heeft. Hayley Mills speelt in „De vreemdeling" de be langrijkste kinderrol. Bryan Forbes voerde de regie. De film is gebaseerd op de roman „Whistle down the wind'" van Mary Hayley Bell. markt van de rijwielhandelaar-midden stander. „Wy zijn evenwel niet bang voor de tekomst van de rywielhandel", aldus de heer Zandman,, want we heb ben enkele sterke afweermiddelen. We moeten zorgen voor de goede kwaliteit van het verkochte artikel en de klant een uitmuntende service verlenen alsmede alle toezeggingen nakomen".. De heer Zandman was er van overtuigd dat door een goed samenwerkende rijwiel-klein handel inderdaad een sterk afweermid del tegen de grootwinkelbedrijven kan worden geschapen. „In de rijwielhandel, eventueel gecombineerd met de brom- fietshandel is zeker een goede boter ham te verdienen". Een „doorn in het oog van het A-N. "l.O.R.-hoofdbestuur" zyn de ontheffin- ;en, die momenteel worden verleend op le vestigingswet zodat de rijwielhan del kan worden geleid door personen, die niet in het bezit zijn van de ver eiste diploma's. Omzetvergelijking rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje, gaf ver volgens een overzicht van de omzetont wikkeling in de rijwïelbranche, die in het begin van 1962 een aanzienlijk la ger bedrag laat zien dan in het voorjaar van 1961. De heer Korstanje vroeg ach af of een economische samenwerking niet de aangewezen weg is. ..De middenstandswereld is momenteel in beroering, maar door een goede sa menwerking heeft men hetzelfde wapen handen als het grootwinkelbedrijf", heer Zandman deelde naar aanlei ding van de suggestie van de heer Korstanje mede, dat één grote organi satie zeer belangrijk is en dat omzet- alsmede kostenvergelykingen momen teel reeds in discussiegroepen worden gemaakt. Daarna spraken nog de heren Wielenga namens de Koninklijke Ne derlandse Middenstands Bond en C. Kwanten namens de R.-k. bond van rij wielhandelaren. De heer L. A. Slotema- ker van het Centraal bureau voor de .rywielhandel pleitte/voor een uniforme administratie, die nog geen werkelyke belangstelling- en geloof bij de rijwiel- detaillisten hèeft gevonden. De heer J. Hulsman van de Stichting Fiets vroeg de vergadering een grotere bijdrage voor het fonds collectieve propaganda, zowel in bondsverband als individueel. In het voorjaar van 1963 zal de Stich ting Fiets starten met een nieuwe prys- vraagactie. zoals die ook in het voor jaar van 1961 is gehouden. Tot erelid van de bond werd vervolgens benoemd de heer A. Bosma, die als hoofdbe stuurslid afscheid nam. De heer N. Ver ver werd tot lid van verdienste benoemd, waarna, mevrouw Van Uxem in de bloe metjes werd gezet voor haar verdiens ten voor de bond. Haar echtgenoot nam als voorzitter van de afdeling Walche ren van de A.N.B.O.R. het vaantje voor het 55-jarig lidmaatschap op symboli sche wijze in ontvangst. Ook de afde ling Rotterdam werd dit vaantje uitge reikt. In het hoofdbestuur van de bond werden herkozen de heren H. Zandman, voorzitter, W. A. C. van Es, secretaris, en als leden de heren B. Kaalverink en K. Landsman. Des avonds bood de afdeling Walcheren van de A.N.B.O.R. het grote aantal bondsleden een cabaretprogranmia aan. In dc grote zaal van „Britannia" traden onder meer voor het voètlicht „The Three Jacksons", „The Melton Brothers" „The Movers", „The Crocksons" en „The Hadory's" alsmede het teenagersterre tje Ria Valk. Voorlichting over bestrijding van wilde haver Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse landbouwmaatschappij heeft dezer da gen in een vergadering besloten in januari een extra vergadering te wijden aan de problemen rond de reorganisatie van de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst en aan de taak van de landbouworgani saties in dezen. Het bestuur wil dan ook de nog te verschijnen landbouwnota van de minister van landbouw bespreken. Nagegaan zal verder worden of een verordening ter bestrijding van wilde haver door het landbouwschap voor Schouwen-Duiveland juridisch moge lijk is. In samenwerking met de voor- maar hy doet niet genoeg. De Kamer begreep, dat er moeilijkheden optreden, die zich aan de invloed van de bewinds- onttrekken, maar hy zet niet alles op haren en snaren om de gevolgen van die moeilijkheden zoveel mogelijk te be perken. De minister stelt zich voor in 1963 te bouwen 40.000 woningenwetwoningen, 25.000 premiewoningen en 25.000 onge subsidieerde woningen. De heer Andries- sen (k.v.p.) vroeg hem het aantal pre miewoningen op te voeren tot 30.000 ten koste van de woningen in de vrije sector. Met klem drong de neer Andriessen erop aan de produkuviteit in de woningbouw op te voeren. Hij was ervan overtuigd, dat dit mogelijk is. Er moet meer ge pland worden ook op langere termijn en meer gecoördineerd. De bouw zal gebaseerd moeten zijn op een nauwkeu rig behoefte-onderzoek. Ook de heer Bommer van de P.v.dA.. pleitte voor het geven van een uiterste prioriteit aan de woningbouw. De con sequenties voor de andere bouwobjecten moet men dan maar aanvaarden. Het aantal bouwvakarbeiders is vermeer derd, maar zij zyn nagenoeg allemaal naar andere sectoren dan de woning bouw gegaan. neer Bommer drong er sterk op aan de bouwproduktiviteit op te voeren door industriële bouw. Daarvoor is dure re search nodig, maar dat móet men maar eens voor over hebben. De c< trale overheid heeft hier een roeping. De heer Van der Peyl van de C.H.U. wilde de produktiviteit mede verhogen door meer continuïteit in de bouw te verzekeren. Er moet getracht worden in de winter door te werken door de toe- Eiassing van daartoe geëigende midde- en. Hij vroeg verder aandacht voor de scholen- en de kassenbouw. De liberale heer Schuitemaker noemde evenals de heer Kodde de vrije bouw de gezondste sector van de woningbouw. In deze sector zal de bouw moeten toene men, wil men pp prijsdaling kunnen re kenen. Minister. Van Aartsen zal op de vragen en opmerkingen die op het gebied van het bouwbeleid zijn gemaakt vandaag antwoorden. lichtingsdienst zal in heel Zeeland een voorlichtingscampagne over be strijding van de wilde haver worden gevoerd. De Zeeuwse deelnemers aan de cursus ..plattelandsjongeren zoeken nieuwe we gen", in januari in verschillende volks hogescholen, zullen een subsidie van de Z.L.M. hiervoor krijgen. Tevens zal in overleg met het bestuur van de P.J.G. in Zeeland de totale Z.L.M.-subsidie worden bezien. De heer J. W. Scheele te Zaamslag werd benoemd tot lid van de Gewestelijke raad van het Landbouwschap in de plaats van de heer W. Koster. Ook wordt de heer Scheele voorgedragen voor het lidmaatschap van de bestuurs commissie van deze raad. In de vacatu res, ontstaan door het om gezondheids redenen bedankte van de heer C. J. v. d. Werff zal nog worden voorzien. Als hoofdbestuurslid werden opnieuw be noemd de heren S. J. Dees voor Noord- Beveland en C. J. v. d. Linden voor de vereniging van oud-leerlingen. De heer J. A. van Nieuwenhuijzen werd herbe noemd als lid van de commissie land bouwonderwijs. Duivententoonstelling van „Nog Sneller" De postduivenhoudersvereniging „Nog Sneller" te Breskens heeft een provin ciale tentoonstelling gehouden in het Casino te Breskens, waar 763 duiven in keurig verzorgde kooitjes zaten. Voor de keurmeesters was het niet zo gemakkelijk de mooiste beestjes eruit te halen. De keurmeesters waren de heren A. Boonaarts, Uden; H. Roovers, Utrecht; J. Arnouts, Etten en R. van de-Veke, Zaamslag. Ondanks het slech te weer was de belangstelling van de zyde der duivenliefhebbers goed. De uit slag is: Klasse I oude doffers: 1. J. Dathijn, Breskens; 2 en 3 J. Klaaijsen, Breskens; 4. A, Weeda, Nieuwvliet; 5. A. Vermeu len, Breskens; Klasse II oude duivin- nen: 1. M. de Visser, Breskens; 2. J. Evers, Aardenburg; 3. J. Wille, Zuid- zande; 4. E. Ryckaert, Breskens: 5. J. V. d. Broeke, Breskens; Klasse m ja rige doffers: 1. gebr. Timmerman, Hoofdplaat; 2. C. Jansen, Breskens; 3. Jac. Jansen, Breskens; 4. A. Weeda, Nieuwvliet; 5. J. Quaars, Breskens; Klasse IV jarige duivinnen: 1. J. Vas- seur, Cadzand; 2. C. de Jonge, Sasput; 3. A. Weeda, Nieuwvliet: 4. F. Waage- naer. Vlissingen; 5. J. Versprille. Groe de; Klasse V jonge doffers: 1. J. Leynse Vlissingen; 2. J. Pleyte, Breskens; 3. R. Blomme, Biervliet; 4. Iz. de Jonge, Breskens; 5. P. Buize, Breskens. Klas se VI jonge duivinnen: 1 en 3 G. Dusar- duyn, Groede; 2. A. Weeda, Nieuwvliet; 4. P. Buize, Breskens; 5. J. Faas, Bres kens: Klasse VII late doffers: 1. W. de Jonge, Biervliet; 2. J. Klaaysen, Bres kens; 3. M. de Reu, Breskens; 4. J. Adam, Breskens; 5. F. Lacor, Vlissingen Klasse Vin late duivinnen: 1. Ko Quaars, Breskens, 2. H. Krijger, Bier vliet 3. Joh. de Smet. IJzendijke; 4. J. Klaaijsen, Breskens; 5. J. Carels, Bres kens; Klasse IX kampioendoffers: 1. A. Vermeulen, Breskens; 2. A. v. d. Voor de, Breskens; 3. J. Haak, Biervliet; 4. J. v. d. Lijkë, Breskens; Klasse X kam- pioenduivinnen1. C. Jonge, Sasput; 2. P. v. d. Broecke, IJzendijke; Klasse XI kampioen jonge duiven: 1. C. de Jonge, Sasput; 2. P. de Zutter, Aardenburg; 3. geb. Termote, Biervliet. Klasse XII kampioen jonge duivinnen: 1. P. de Zut ter, Aardenburg; 2. F. Lacor, Vlissingen 3. C. -Ekkenbus, Groede. Kampioen dof fer werd de heer A. Vermeulen Bres- Tijdens- de gehele tentoonstelling was er ook nog het rad van avontuur waarvan veel gebruik werd gemaakt. De Illustrissimus Senatus Studiosoruin Amstelo- damensium vervult hiermede de droeve plicht kennis te geven van het overlijden van de heer J. P. VEENING, in leven lid van het Amsterdarrisdi Studenten corps. In verband hiermede heeft de LS.S-A. dë alge mene corpsrouw voor de mannelijke en vrouwe- lyke leden van het A.S.C. uitgeschreven tot en met 21 december. Voor den I.S.SA: R. Ch. M. A. H. Specken, Amsterdam, 18 december 1962. Heden ontsliep mijn lieve man en onze vader, behuwd- en grootvader ABRAHAM SALOME in de ouderdom van 81 jaar. Breskens: Rotterdam: is' van Gent: L. Salomé-Klaassen J. Ph. Salomé H. Salomé-Odink C.' Salomé S. Salomé-Desmidt' Francis *P* Breskens, 18 december 1962, Rijksweg 18. De overledene, is opgebaard in het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen. De teraardebestelling zal plaatsvinden te Breskens, op vrijdag 21 december a.s., vertrek Rijksweg 18 te 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestel ling Rijksweg 18. Heden overleed na een langdurig en smarte- lyk lijden, onze gelief de zuster, behuwdzus ter en tante GEERTRUIDA MARIA JOHANNA VAN DEN BERGE- DESSON, in de ouderdom van 61 •jaar. Middelburg: M. A- Hoogesteger- Desson M. J. Hoogesteger C. A. Hoogesteger- J. Hoogesteger A. B. Jobse-Desson Amersfoort: Mevr. A. A. van den Berge- Louws Neven en nichten. Middelburg, 18 dec. '62 Heden overleed onze geliefde vader, be huwd-, groot-, over groot- cn betovergroot vader, AARNAUD LOUWERSE, weduwnaar van Tannetje de Wolf, in de ouderdom van 97 jaar. Uit aller naam, W. Louwerse' O.- en W.-Souburg, 18 december 1962. Nieuwe Vliss.weg 141. De teraardebestelling zal plaatsvinden, op vrijdag 21 december a.s., om één uur vanaf het sterfhuis- De Heere, die geen re kenschap geeft van Zyn daden, nam plotse ling tot Zich, onze ge liefde en zorgzame man, vader, benuwd- en grootvader, de heer MARTINIS CORNELIS LANSEN, echtgenoot van Jacomyntje van Belle, in de ouderdom van ruim 71 jaar. J. Lansen- Van Belle Zierikzee: F. M. Renshof- Lansen J. W. Renshof Axel: M. F. de Kunder- Lansen N. de Kunder Hilversum: J. M. Hidden- Lansen I. Hidden Axel: J. Laüsen Kleinkinderen en verdere familie. De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 21 december a.s. te 14.00 uur. IQ CD CD- IS! CD 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7