Spannende strijd tussen Smerdiek en Krabbendijke resulteerde in 2-2 Bethesda' nam afscheid van voorzitter J. Moll Microkorfbal in Vlissingen en Goes Hervormde kerkvoogdij Den Burg boos ORKEST SPEELDE KALK VAN DE MUUR EN LIET PEUKJES LIGGEN SECRETARIS RUISAARD VAN W0EPHAARTSDIJK GEHULDIGD VEENDAM UIT BEKERSTRIJD 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 DECEMBER 1962 LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL Middelburg speelde zich veilig Ondanks de slechte weers- en ter reinomstandigheden werden in de landelijke vierde klas van het za terdagvoetbal toch nog 5 van de 11 vastgestelde wedstrijden speeld. In 4A ging alleen het Zeeuwse duel tussen Smerdiek en Krabbendijke door, met als uitslag 22. In de vierde klas B distan tieerde Middelburg zich een flink eind van de rode-lantaarndrager via een 61 zege op het bezoeken de Mevo. WN kreeg op eigen veld de kous op zijn kop van Chrislan- dia (45)al bestaat de theoreti sche mogelijkheid dat WN via een ingediend protest er toch nog één puntje van overhoudt. AZW had weinig moeite om buur man Spui onder de duim te houden (60), terwijl SW '54 voor de achtste maal de halve winst in palmde, ditmaal tegen Zwaluwse Boys (2—2). VIERDE KLAS A 10 Aalburg S.S.C. Sprang 9 Krabbendijke 12 Wijk 10 Roda Boys 11 Rillandia 10 Good Luck 11 Smerdiek 12 "Wemeldinge 11 Sleeuwijk 11 4e KLAS B Dinteloord 12 A.Z.V.V. 13 Arnemuïden 12 Chrislandia 13 V.V.N. 13 S.V.V. '54 13 Zwaluwse Boys 13 Tem. Boys 12 Middelburg 13 Mevo 13 Spui 13 Nieuwdorp 12 2 10 18 26—10 2 3 14 31—11 1 2 13 33—17 3 4 13 24—19 3 3 11 17- 1 5 11 24- 2 4 10 23—20 4 4 10 22- 5 6 7 17—33 2 7 6 18—45 3 7 5 17—34 1 1 21 30—17 1 2 21 56—20 2 3 16 32—17 2 4 16 35—32 3 4 15 39—31 8 2 14 33—24 2 6 12 31—20 1 6 11 30—34 2 7 10 28- 1 9 7 21—54 1 10 5 22—56 2 9 4 1547 Smerd iek-Krabbendijke 2-2 Smerdiek en Krabbendijke hebben ondanks de moeilijke omstandigheden een aantrekkelijk nartijtje voet bal gespeeld. Voor de rust, met de sterke wind als bondgenoot, had de thuisclub een veldmeerderheid. Toen na 1" minuten spelen linkshalf Bout de bal hoog voor het doel bracht kopte linksbinnen v. d. Hoek de onhoudbaar voor doelman Krïekaard in de touwen (1-0). Krabbendijke lanceerde enkele tegenaanvallen, waarbij P. Kaat juist naast schoot en P. Tramper even later zijn schot door het houtwerk zag gekeerd. In deze periode onderscheidde zich de Krabbendijke-doelman door enkele fraaie reddingen. Na de rust namen de bezoekers de touwtjes in handen en na 8 minuten kwam na een on overzichtelijke situatie de gelijkmaker van de voet van P. Tramper (1-1). Krabbendijke nam na 16 minuten een voorsprong, toen doelman Lindhout de spekgladde bal niet klemvast kon krij gen en Korstanje daarvan profiteerde om de stand op 1-2 te brengen. Smerdiek gaf zich geenszins gewonnen en toen Lobbezoo na 23 minuten binnen de be ruchte lijnen een overtreding tegen v. d. Ree begin, honoreerde de scheidsrechter dit met een strafschop die door Knuist in de gelijkmaker werd omgezet (2-2), VOETBAL IN ENGELAND Het rijke Everton deed zaterdag een belangrijke stap op de weg naar kampioenschap van de Engelse lea., door concurrent Burnley met een 3-1 ne derlaag naar huis te sturen. Stormach tige wind en zware regenval maakten de wedstrijden voor de eerste ronde van de tweede eompetïtiehelft allesbehalve tot een pretje, maar voor Everton was dit geen bezwaar om Burnley voor de tweede maal in dit seizoen een neder laag toe te brengen. Tottenham Hotspur profiteerde volledig van de gelegenheid om naar de tweede plaats op te rukken door Birmingham City te verslaan (0-2) en volgt nu met drie punten achterstand op de leiders. Overigens hadden de Spurs de grootste moeite met Birmingham, want de doel punten door Jimmy Greaves en Bob by Smith, kwamen pas in de laatste twee minuten tot stand. Leicester City, vierde met slechts twee punten achterstand op Bumley, zou in de thuiswedstrijd tegen het bescheiden geplaatste Fulham wel niet op grote moeilijkheden stuiten, zo dacht men. Het pakte echter anders uit. Ondanks het feit, dat Johny Haynes nog steeds niet meespeelt, kwam Fulham tot verrassend goed spel, hetgeen Leicester op een on verwachte nederlaag kwam te staan: 2-3. Daardoor werd de situatie voor hekkesluiter Leyton Orient, dat in de derbij tegen Arsenal zonder succes bleef (2-0) wel zeer onprettig. De achterstand op Fulma groeide tot drie punten en bovendien won ook degradatie-kandidaat Ipswich Town met 1-0 tegen Blackburn Rovers). De opmars van Arsenal werd door de zege op Leyton dus niet onder broken. De „gunners" zijn nu vanuit de lagere regionen in een ruk „doorge stoomd" naar de negende plaats. Zaterdag j.l. zijn zowel in de vcilinghal te Goes ais op het Bonedijkeplein te Vlissingen microkorfbawedstrijde speeld. Te Vlissingen waren de gen als volgt: Swift 4—Vedo 1—2, Swift 5—Swift 4 21, Vedo 2Stormvogels 10. In Goes werden slechts 3 seniorenwedstrij den gespeeld, die voor het jonge BKC niet ongunstig zijn verlopen. Hoewel ae Breskenaren Togo 4 goed partij ga ven moesten zij met een 20 nederlaag genoegen nemén. Tegen Zeelandia 2 kwamen zij echter met een 30 zege uit het veld. De uitslagen waren: 3B: BKC—Togo 4 0—2, BKO -Zeelan dia 2 30. 3D: De Poel—Tjoba 4 0—1. Adspiranten D: Swift COlympia 21. Adspiranten E: Swift DTjoba B 2 0, Blauw Wit CDe Poel 05. Adspi ranten F: Swift EVopo 01. Elto B Swift E 3—0, Swift F—Vopo 0—1, Elto B—Swift F 30. Elto BVopo 1—1. Pupillen B: Togo BTjoba B 10. Door de bijzonder slechte weers- en ter reintoestanden werden alle veldkorfbal- wedstrijden 7IfR ofo-oioef- In de slotfase kreeg de thuisclub toen nog de beste kansen maar in de stand kwam geen wijziging meer, waarmee een voor beide partijen bevredigende uit slag werd verkregen (2-2). Middelbarg-Mevo 6-1 Middelburg heeft een ruime maar geflat teerde 6-11 zege behaald op een zich uitstekend en sportief verwerend Mevo. De bezoekers pasten zich beter aan bij de moeilijke omstandigheden en in het begin kwam de Middelburg-defensie nogal eens in de. verdrukking. Na 10 mi nuten kwam Mevo goedkoop aan een 0-1 voorsprong toen spil Bastiaanse een terugspeelbal in eigen doel zag verdwij nen. Toen na een half uur spelen Rid derhof de bal fraai aan Dirven doorgaf maakte deze geen fout (1-1). Toerf vijf minuten later rechtshalf Romyn een ver schot loste verdween deze toevalstreffer in het Mevodoel (2-1), waardoor Mid delburg met een wat geflatteerde 2-1 ruststand thee kon gaan drinken. Ook na rust begon Mevo met een veld- overwicht, maar toen Dirven na ruim een kwartier, na goed voorbereidend werk van Ridderhof, door twee doel punten de stand op 4-1 had opgevoerd, was de Mevo-weerstand gebroken. Ook het uithoudingsvermogen bij de bezoe kers raakte wat uitgeput en toen na een half uur rechtsbuiten Evertse met een vliegend schot de stand op 5-1 had ge bracht was het pleit beslecht. Tien mi nuten voor het einde knalde Melse te gen de paal, maar de bal kwam hierna bij Dirven die geen moeite had het hal ve dozijn vol te maken (6-1). Scheids rechter van Kiel leidde rustig en cor rect. m.V.-Spui6-0 Vooral in de eerste helft werd door beide partijen slecht gevoetbald. Wel had de thuisclub een grote veldmeer derheid, maar doelman Van Harn in het Spui-doel was 'in prima vorm en door enkele fantastische reddingen bleef de A.Z.V.V.-voorsprong voor de rust tot één doelpunt beperkt. Dit ontstond na een kwartier, toen v. d- Hout via de onderkant van de lat raak schoot (1-0). De enkele Spui- doelkansen bleven onbenut. Na de rust ging het bij A.Z.V.V. heel wat beter en ook nu moest Spui zich tot enkele, vrij gevaarlijke, uitvallen be perken. Na 10 minuten gaf Lensen de bal goed door naar Borgt, die daarna geen fout maakte (2-0). Toen na 23 minuten Len sen zich mooi vrijspeelde had ook doel man Van Harn geen verweer, waardoor de stand op 3-0 werd gebracht. Debutant Klap kopte na 25 minuten op fraaie wij ze een goed genomen hoekschop in het Spui-doel (4-0), waarna v. d. Hout 5 minuten later, eveneens met een fraaie kopbal, de stand tot 5-0 opvoerde. Een fraai doelpunt dat deze laatste kort daarop maakte werd terecht wegens buitenspel geannuleerd. 7 minuten voor het einde werd de eindstand bereikt (6-0). Lensen passeerde enkele verdedi gers en loste daarna uit een bijna onmo gelijke hoek een schot dat. doel trof (6-0). N. H. Ph. O. nu verboden in kerk te concerteren Het bestuur van het Noord-Hollands Philharmoniscli Orkest heeft mede gedeeld, met teleurstelling het be richt te hebben vernomen dat het orkest niet meer zou mogen musice ren in de Nederlandse hervormde kerk in Den Burg op Texel. Ook de wijze, waarop het besluit van df kerkvoogdij dezer gemeente gemoti veerd wordt, heeft bij het bestuur teleurstelling gewekt. Het bestuur heeft onmiddellijk contact opgeno men met de burgemeester van Texel en met het bestuur van de kunst kring Texel, onder wier auspiciën de concerten gegeven worden. De kerkvoogdij van de hervormde kerk in Den Burg had de kunstkring „Tes- sel" meegedeeld, dat het orkest we gens „vrij ongedisciplineerd optre den" niet meer in de kerk zou mogen optreden. Het N. H. Ph. O. pleegt tweemaal per jaar, in het voorjaar en in het najaar, in de kerk te con certeren. Volgens de kerkvoogdij wa ren ondanks het rookverbod peukjes onder de tribune gevonden. Voorts zou er zo hard zijn gespeeld dat de kalk van de muren sprong en de eer ste violist zou de orkestleden tijdens de uitvoering tot de orde hebben moeten roepen, „Niets aan de hand" De leden van het orkest spraken hun verbazing uit over het besluit van de kerkvoogdij. Volgens de eerste violist de heer Jan Hesmerg, is er tijdens het concert van afgelopen zomer niets aan de hand geweest. Dat hij de orkestleden tot de orde heeft geroepen is niet juist. Wel heeft hij zich ge wend tot enkele kinderen op de eer ste rij, die niet rustig zaten te luiste ren. De leden van het orkest houden zich waar zij ook spelen aan het rookverbod. Er is in de kerk niet ferookt, echter wel in een der zalen, etgeen toegestaan was. „Indien er peukjes van sigaretten onder het ge- improviseerde podium gevonden zijn, dan waren zij niet afkomstig van de musici", aldus de heer Hesmerg. De peukjes waren mogelijk van hen die het podium hebben opgebouwd of afgebroken. Optocht Vermoed wordt dat de beslissing pas de laatste dagen definitief is geworden De echtgenote van Amemvidens burge meester, mevrouw E. Hack-de Feijter, heeft zaterdag het nieuwe gymnastiék- gébouw in Arnemuiden geopend. Op de foto krijgt zij de sleutel van het gebouw aangeboden door de in Zeeuwse dracht gestoken 6-jarige Cobi de Vos en Cas par van Hemèrt. (Foto P.Z.C.) nadat op Texel de zogenaamde St.- Nicolaasavond-optocht is gehouden. Op een bord in de stoet stond „geen concert meer van het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest in de kerk". Mogeljjk is de kerkvoogdij op deze gronden tot het besluit gekomen. Het bestuur van het orkest heeft opge merkt naar aanleiding van het feit dat ondanks het verbod in de kerk geapplaudisseerd is, dat mogelijk en kele Duitsers, die de aanwijzing op het programma niet gelezen hebben, geklapt hebben. Het verbaast het be stuur dat er pas nu een reactie komt op het optreden, dat op 22 juni heeft plaatsgehad. Het bestuur betreurt de onjuiste wijze van voorstelling van zaken door de kerkvoogdij van de hervormde gemeente in Den Burg, omdat er niets gebeurd is dat aan stootgevend genoemd kan worden. Hoogtij voor de wegwijzerdienst van A.N.W.B. (.Van onze Haagse redactie) Met Kerstmis zal de wegwijzerdienst van de A.N.W.B., binnen een periode van vijf weken, 850 verkeersborden hebben geplaatst. Het is een record- project, waarbij alle ploegen van de A-N.W.B.-wegwijzerdienst zijn inge schakeld. De verhoorde activiteit is noodzakelijk geworden doordat voor het eind van bet jaar verschillende nieuwe weg- vakken zullen worden opengesteld. De 850 verkeersborden zijn, resp. zul len worden geplaatst langs de wegen Afsluitdijk-Harlingen, Roosendaal- Zevenbergen, Oosterhout-Breda, reveld-Veendam, 2e rijbaan provinci ale weg Den Haag-Delft, Oosterwol- de-Smilde en de autosnelweg om Amersfoort. De A.N.W.B. zal nog deze weken ver lichte wegwijzers plaatsen in Alk maar, Almelo, Breda, Den Haag, En schede, Hilversum en Kampen. Ir Haarlem en Utrecht, waar reeds lichtwijzers staan, zal een tweede se rie worden geplaatst. Volgend jaar zullen verlichte wegwijzers worden neergezet in Helmond, Den Bosch, Roosendaal, Rotterdam, Schiedam en Voorburg. Gunstiger resultaat bij „Schokbeton" Met betrekking tot de algemene gang van zaken in de N.V. Schokbeton gedu rende 1962 heeft de directie medege deeld, dat de over 1962 behaalde resul taten, voor zover tot nu toe te overzien, gunstiger zullen zijn dan die van 1961. De verwachtingen voor 1963 zijn bevre digend te noemen. De bedrijven zijn ruim van opdrachten voorzien. Nederland tegen V.N.-resoIutie geboorteregeling (Van e i onzer redacteuren) Nederland heeft zich in de tweede (eco nomische) commissie van de algemene vergadering in New York onthouden by de stemming over een resolutie, die o.rn. beoogt de regeringen van onderontwik kelde landen steun te verlenen by ge- boortenbeperking. In de resolutie die was ingediend door Zweden, Denemarken en negen Afri kaans-Aziatische landen wordt aan se cretaris-generaal Thant verzocht eeE onderzoek te doen instellen naar de wis selwerking tussen de economische ont wikkeling en de bevolkingsaanwas. Aan bevolen wordt, dat de sociale en econo mische raad van de V.N. bijzondere aan dacht zal besteden aan de behoeften van minder ontwikkelde landen aan investe ringen op het gebied van onderwijs en gezondheidszorg en dat de V.N. deze landen op verzoek „technische bijstand" zal verlenen inzake bevolkingsproble men. De resolutie is na lange discussie aangenomen met 43 tegen 14 stemmen bij 42 onthoudingen. De meeste tegen stand kreeg de uitdrukking „technische bijstand" omdat vele leden daarin de mo gelijkheid geopend zagen dat de V.N. zich actief zou gaan bemoeien met de geboorteregeling. De Nederlandse afgevaardigde mr. J. H. Lubbers, die zich al by de discussies ver zette tegen de gewraakte zinsnede stelde voor de uitdrukking „technische bij stand" te vervangen door bijvoorbeeld AAN VERKORTE REGELING MONDELING EINDEXAMEN WORDT NIET GETORND Met het oog op de korte tijdsduur die nog rest voor het begin van de eind examens 19G3, aclit de minister van O. K. en W. het onverantwoord in te gaan op de suggestie van een aantal classici- gecommitteerden om verlengde examens mogelijk te maken, onder meer in die vakken die ingevolge de nieuwe tijdelijke noodregeling by het mondelinge examen zullen vervallen. Minister Cals geeft dit antwoord in een brief aan de gecommit teerden, die hun ongerustheid hebben uitgesproken over de aangekondigde verkorting van het mondelinge eind examen. Wel verklaart de bewindsman zich bereid de uitvoerbaarheid van de suggestie te laten onderzoeken door zijn deparement ten einde mede op basis van de ervaringen die bij de ko mende eindexamens worden opgedaan het voorstel later opnieuw in overweging te nemen. Het voornaamste bezwaar dat de ge committeerden tijdens een op 30 novem ber gehouden bespreking met de minister en de staatssecretaris van onderwijs naar voren brachten, betrof het op voeren van rapportcijfers als examen- cijfers. Zij achtten dit met name voor Grieks en Latijn onaanvaardbaar, omdat zij meenden dat de door de leraren- examinatoren gegeven rapportcijfers geen voldoende vertrouwen verdienen. Danny Kaye heeft een spoedoperatie wegens blindedarmontsteking ondergaan. Hij was met zijn particulier vliegtuig op weg Hollywood naar Washington, toen zich verschijnselen openbaarden. Hij besloot een tussenlanding te Rochester in de staat Minesota, waar hij regelmatig medisch derzocht wordt. Daar werd de operatie uit gevoerd. Bijeenkomst in dorpshuis i de ZKB afgelast. Veel waardering en stroom geschenken Een stroom van felicitaties en geschen ken wachtte zaterdagmiddag de ge meentesecretaris van Wolphaartsdyk, de heer J. P. J. Ruisaard, toen hij tij dens een receptie in het dorpshuis werd gehuldigd in verband met zyn 25-jarig ambtsjubileum: de lieer Ruisaard, sinds 1949 secretaris van Wolphaartsdyk, was zaterdag een kwart eeuw in dienst van deze gemeente. Een verrassing in het bekervoetbal was wel dat de club uit de tweede divisie N.E.C. een 3-2 overwinning behaalde op Veendam, de ploeg van Frans de Mnnck- De enige competitiewedstrijd die werd gespeeld, tussen Haarlem Helmondia '55 voor de tweede divisie B eindigde in een 3-2 zege voor Hel mondia. De uitslagen waren: K.N.V.B.-BEKER: TWEEDE RONDE: HVC-Sittaraia 0-2; Velox-NOAD afg. PEC-Excelsior 0-1: Veendam-NEC 2-3. Alkmaar-DWS 3-1; Vlissingen-Go Ahead 3-5; RBC-Zwolse Boys 2-1 (na verlenging); Enschedese Boys-KFC 1-2 (na verlenging); De Graafschan-For- tuna Vlaardingen 2-2 (De Graafschap wint na strafschoppen)DHC-Be Quick 2-3; Limburgia-VSV 2-3; Vitesse-SHS afg.; 't Gooi-Roda JC 0-0 (na verlen ing 0-1); Longa-Elinkwijk 2-4; VVV- Jtandaard 6-2; DFC-Hilversum 4-0; Wageningen-RCH afg. Tijdens een plechtige zitting in de Rid derzaal in Den Haag is de prijs der Nederlandse letteren 1962, welke was toegekend aan Stijn Streuvels, aan de bejaarde Vlaamse auteur overhandigd. Op de foto ziet men hoe minister Cals de oorkonde, welke bij de prijs behoort, aan de heer Str euvel* overhandigt. Twee wedstrijden in zaterdagvoetbal n het Zeeuwse zaterdagvoetbal ziji slechts twee wedstrijden doorgegaan. In de le klas was dat Meeuwen-Bruse Boys, waarbij de lijstaanvoerders met 3-0 wonnen én in de 2e klas A was dat VCK H-Oostkapelle, waarin de bezoe kers met 3-2 de baas bleven. De rest van de wedstrijden werd afge last- Peter Post won prijs „Stan Ockers" Onze landgenoot Peter Post en de Belg Rik van Steenbergen hebben zaterdaf avond in Antwerpen de wedstrijd nel ter dernies om de grote pry's Stan Ockers beheerst. Post finishte als eerste na in één uur 59.250 km afgelegd te hebben en Van Steenbergen eindigde met slechts één lengte achterstand als tweede. De Deen Palle Lykke, die derde werd, had een ronde achterstand. Emile Seve- reyns (België) eindigde als vierde op twee ronden. De Nederlander Ad Biemans versloeg in de laatste-wedstrijd van de strijd om de Antwerpse armband zijn tegenstander Joosen (België) met een tijd van 6 min. 19,4 sec. over de 5 km. Biemans was niet verplicht de 5 km vol te maken, aangezien hij de Belg reeds na 4 km had ingehaald. Thea Belmer en Joost Blits wonnen Steenwedstrijd ipnieuw hebben Thea Belmer en Joos. Blits hun naam in de Steemvedstryd bo venaan de ranglijst geplaatst. Maar even als verleden jaar is dit pas gebeurd na een uiterst spannende en goede turndag. De spanning bij de dames kwam vooral toen Thea Belmer op de evemviclitshalk een fout maakte en van de bal afstapte. Dit kostte haar een volle punt. KERKNIEUWS classis Apeldoorn heeft praepara- toir geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer Joh. Kroeze, kand. aan de theologische hogeschool te Kampen. Kand. Kroeze is na 6 januari 1963 be roepbaar. Adres: Elsweg 69, Apeldoorn. GEREF. KERKEN. Beroepen te Nieuw-Vennep (tweede maal): G. W. H. Peddemors te Heerde; te Oude en Nieuwe Wetering: Y. Stien- stra te Wapenveld. De classis Amersfoort heeft toir geëxamineerd en beroe] weg 38 B, Hilversum. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Rotterdam-West: H. Llgten- berg te Utrecht en F. Mallan te Vcc- nendaal, van wie eerstgenoemde is be roepen. Druk bezochte receptie Benoemd tot erelid Het christelijk streekziekenhuis „Bethesda" te VILssïngen heeft za terdagmiddag afscheid genomen van voorzitter J. Moll, die woens dag naar zijn nieuwe woonplaats De^Bilt vertrekt. Tijdens een af scheidsreceptie, die het bestuur de scheidende voorzitter aanbood, waren een groot aantal personen aanwezig om de heei M6H te ver tellen, hoezeer zij zijn werk voor het ziekenhuis op prijs stellen. Zij lieten het niet alleen bij woorden, maar boden ook nog een groot aantal geschenken aan. Het be stuur bracht zijn waardering tot uiting door de heer Moll tot erelid te benoemen. voor het vele werk, dat de heer als voorzitter voor „Bethesda" heeft ge daan. „Toen wy ongeveer 10 Jaar ge leden een voorzitter nodig hadden waren wij blij, dat' de keuze op U viel, want wij hadden iemand nodig, die praktisch was gevormd. U zat niet voor de eer in het bestuur. Wij hebben in U een voorzitter gehad, die met grote stout moedigheid te werk ging en die de grote ontwikkeling van het ziekenhuis heefl ;eleid en gestimuleerd", sprak hij tot le heer Moll. Hij memoreerde verder, dat de heer Moll altijd grote waarde heeft toegekend aan de goede contacten met het ziekenhuispersoneel. Ds. Ver schoor betrok in z(jn dankwoord ook me vrouw Moll. Namens het bestuur bood hij de scheidende voorzitter een bureau aan. Burgemeester mr. B. Kolff toonde even eens grote waardering voor de vele acti viteiten van de heer Moll. „U heeft na afscheid als directeur van gemeente werken het tempo niet verlaagd, maar wel het accent verlegd. Nu IJ uw activi teiten gaat neerleggen, wil ik U zeggen, dat U zich voor geheel Vlissingen ver dienstelijk heeft gemaakt". Burgemees ter mr. Kolff richtte zich ook tot me vrouw Moll en sprak zijn waardering uit voor de steun, die zij haar man heert verleend. Stimulerende kracht De geneesheer-directeur dokter W. K. Schullng verklaarde tot mevrouw Moll, dat li(j in korte tijd, dat hij aan liet ziekenhuis is verhonden een ding heeft gemerkt: „De werklust en de belang stelling van uw man is voor een groot deel aan U te danken. U was aehter de schermen de stimulerende kracht". Hij bood het echtpaar Moll een ingelijste foto van het ziekenhuis aan. Namens het personeel sprak portier- zuster Heersma enkele woorden tot de heer Moll en bood hem een fauteuil aan. Dr. W. A. Bax bood namens de speci alisten aan de heer en mevrouw Moll zijn beste wensen aan voor de toekomst. „De lege plaats, die U achter laat. zal moeilijk 2ijn te vervullen", was hij van mening „Ons werk lag op verschillend terrein, maar er waren vele raakvlak ken". Hij bood de eerste twee delen aan van de encyclopedie van Winkler Prins. Namens het bestuur van het r.-k. ziekenhuis „St.-Joseph" te Vlissingen sprak de voorzitter, de heer A. W. van Nieuwland. „Het spijt ons, dat U Vlis singen gaat verlaten. Want in de jaren, dat U voorzitter bentgeweest, hebben wij altjjd prettig met U samengewerkt", aldus de heer Van Nieuwland, die de heer Moll alvast uitnodigde de viering van het 50-jarig bestaan van „St.-Jo seph" op 5 januari a.s. bij te wonen. Hij bood hem een staande schemerlamp aan. Ds. J. Kwast richtte zich namens de predikanten tot de heer Moll of „na mens de kring van onbezoldigde me dewerkers" zoals hij dat noemde. Hij tekende de vele activiteiten van dè heer Moll met deze uitdrukking: „Het was veel meer dan een mols hoop". „Door U tot ere-lid te benoe men heeft het bestuur de wens te kennén gegeven, dat U blijft meeden ken over de vernieuwing van het ziekenhuis", aldus ds. Kwast. Namens „De vrienden van Bethesda" sprak de heer W. Sanderse een woord van dank tot de heer Moll, die hij een enveloppe met inhoud aanbood. Pastoor H. M. Adriaanssens bracht de heer Moll dank voor de „buitengewone, charmante wijze. waarop de r.-k.- riesters altijd in „Bethesda" worden bejegend. „Ik heb deze sfeer van het begin af aan in verband gebracht met U". aldus pastoor Adriaanssens. Tandarts H. B. J. Knoop bracht dc heer Moll namens het Ziekenfonds Walche ren dank voor de prettige samenwer king, die men altijd van hem heeft on dervonden. Hij bood een boekebon aan Namens het bestuur van de „Godshui zen" te Middelburg richtte dokter C. F. Frumau het woord tot de scheidende voorzitter van Bethesda. Wijsheid Ds. F. S. Kloosterman sprak als wljk- Jikant. „U heeft uw werk altijd ge daan met een grote wijsheid. U wist dat achter alles God stond. U was er zich van bewust, dat God het zal volbrengen, Hij alleen" zo sprak hjj. Hij bood dc heer Moll een enveloppe met Inhoud aan. Namens het Vlissingse bejaardentehuis sprak de heer B. G. de Graaf een woord van dank tot de heer Moll. Hij bood een kist sigaren aan. De heer Moll sprak aan het eind van de receptie zijn dank uit aan het bestuur en aan alle sprekers voor hun woorden en voor de geschenken. Hij bleek er na al die waarderende woor den niet van overtuigd te zyn, dat zijn vele activiteiten hem öls een verdienste moeten worden aangerekend. „Er zijn twee belangryke dingen in het leven", zei hij. „Je moet trachten je arbeid zo goed mogelijk te verrichten en je moet daarnaast proberen iets te zijn voor je medemens". Tot slot konden de vele aanwezigen met een handdruk afscheid i de heer en mevrouw Moll. Zaterdagmiddag is in het dorps huis van Wolphaartsdijk gemeen tesecretaris J. P. J. Ruisaard ge huldigd: hij was 25 jaar in dienst bij de gemeente Wolphaartsdijk. Wethouder J. Knuit rechts feliciteerde namens de raad. Foto P.Z..C) Burgemeester B. H. G. ter Haar Rome- ny was de eerste spreker in een door het gemeentebestuur aan de receptie voorafgaande belegde bijeenkomst. De heer Ter Haar gaf een rake karak terschets van de jubilaris: „een secre taris-figuur in optima forma, beschei den, betrouwbaar en deskundig, adjec tieven, waaruit een greep is gedaan". Namens de burgerij van Wolphaarts dijk bood hij de heer Ruisaard een pols horloge en een autoradio aan- De heer Ruisaard is secretaris-penningmeester van een bijna onopsombaar aantal ver enigingen op sportgebied en maatschap pelijk terrein. De waardering voor het vele verdienstelijke werk van de jubi laris kwam tot uiting in de vele fraaie geschenken, die de „rij van sprekers" aandroegen. Zo wensten achtereenvol gens geluk oud-burgemeester S. A. N. van Oeveren van Wolphaartsdyk, wet houder j. Knuijt, die naast een ge- sshenk van de gemeenteraad, de heer Ruisaard de gebruikelijke gratificatie- enveloppe aanbood; de heer P. Poley, de gemeente-ontvanger, die namens hét gemeentepersoneel complimenteerde, de neer G. de Jager, namens de water sportvereniging „Wolphaartsdijk", ds. K. van Liere, hervormd predikant te Wolphaartsdijk, burgemeester D. Lod der van Driewegen, namens de prot. chr. stichting voor maatschappelijk werk en gezinsverzorging in West- Zuid-Beveland, waarvan de jubilaris penningmeester is; de heer D. P. Saa- man uit Goes, namens de Zeeuwse Korfbal Bond; de heer C. Meeuwso uit Goes, namens vrienden; burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke namens de vereniging van B. en S. op de Beve- landen; de neer Van Strien uit Goes namens de burgerlijke armbesturen en. de heer P. Kik namens de voetbalver eniging van Wolphaartsdyk. Nadat de heer Ruisaard een dank woord had gesproken, volgde de ge animeerde en drukbezochte recep tie. Aan het begin van de bijeen komst had de muziekvereniging „Advendo" een serenade gebracht. Nagekomen advertenties Heden overleed tot on ze diepe droefheid, onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader OTTO DE KLEIJN, in de ouderdom van 95 jaar. Middelburg: P. M. de Kleijn M. J. de Kleijn- de Wette en kinderen M. van Hoeve- de Kleijn A. J. van Hoeve Hulst: J. de Kleijn G. L. H. do Kleijn- Borchers en kinderen Oostkapelle, 13 dec. '63 Huize .Ter Mantellnge'. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 19 december a.s. om 12 uur op de be graafplaats te Oostka pelle. Condoleantieadres Blauwcdijk 1, Middelburg. Nog onvérwacht nam de Here tot Zich onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JACOBUS WATTEL, op de gezegende leef tijd van 84 jaar. Middelburg: M. Wattcl- van de Broekc L. Wattel M. Wattel 1. Wattel-Bos A. Wattel Wed. L. Boone- Wattel Den Maag: M. Wattel-Ton K. Ton O.- en W. Souburg: S. Geldof-Wattel J. P. Geldof Klein- en achter kleinkinderen Middelburg, 15 december 1962. Kon. Julianastr. 17- De hegrafenis zal plaatsvinden woensdag 19 december a.s. Ver trek van het sterfhuis om 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 4