Raad van beroep hoorde narigheden van mosselpelsters aan „Geen pessimisme over resultaten in 1962" Belgische jager schoot beschermde vogel VACHT AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN BEGROTING BIERVLIET SLUITEND MET BEDRAG UIT SALDIRESERVE ELKE DAG ÉÉN UUR GRATIS KOPEN .VEtifiErajftET mODES 18,90 rOONDER'S SCH0ENHANDEL J. F. Rouw, Apotheken tot 90 Financieringen Verzekeringen BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen DECEMBER 1962 TISWI ieBUWS-f loon™»" PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VAN MAART TOT JUNI WERKELOOS Advertentie HET ZOU voor talryke Thoolse mosselpelsters heel wat plezieriger zyn wanneer zij het hele jaar deze diertjes van hun schalen konden ontdoen, in plaats van rond negen maanden, zodat zy een deel van het jaar ongeveer van maart tot juni als zodanig werkeloos zyn. Dat bleek donderdag, toen enkele mossel pelsters hun moeilykheden mochten voorleggen aan de raad van beroep, die in Middelburg onder voorzitterschap van mr. W. C. van Zwieten zitting hield. De beide mosselpelsters, mej. L. H. en mej. M. B., beiden uit de stad Tholen, had den volgens de bedrijfsvereniging voor de voedings- en genotmiddelen onvol doende geprobeerd werk te krijgen gedurende de periode van maart tot juni in 1962. En deswegen had de bedryfsvereniging hun werkeloosheidsuitkering na 12 maart 1962 niet uitbetaald. GETUIGE-VERKLARINGEN STONDEN LIJNRECHT TEGENOVER ELKAAR Daartegen waren de beide mosselpel sters, inmiddels sinds enkele dagen res- n mevrouw - in beroep gegaan. Zij hadden wel degelijk' gepro beerd werk te krijgen: via het arbeids bureau namelijk waren zij bij de fabri kant A.T. te Tholen terechtgekomen. Die wilde de dames wel aannemen, maar dan moesten zij op de fabriek blij ven omdat zo verklaarde T. als ge tuige de opleiding lang en kostbaar is. Dat wilden de meisjes echter niet: zij wilden weer terug naar de mosse len, wanneer die er weer waren, waarbij ze bovendien veel meer konden verdie- leden, was hij teruggekomen Zeeuwsch-Vlaanderen, waar hij nu slachtingen verrichtte. Toen mr. Van Zwieten naar het be roep van W. vroeg, viel de voorzitter van de raad van beroep bij het ant woord van de ene in de andere verba zing. W. bleek metselaar te zijn, voorts timmerman, slager, landarbeider, chauf- De heer J. Rijtsma, die als gemach tigde optrad voor mevrouw N., ver klaarde, dat zijn cliënte niet altyd werkeloos is in de betreffende pe riode, omdat zij dan vaak meegaat naar het bedrijf, waar haar vader werkt. De heer Rijtsma achtte me vrouw N. dan ook geen verzekerde, die regelmatig vrij-af is voor reke ning van het algemeen verzeke ringsfonds. Dat zijn cliënte zonder werk is, achtte pleiter een gevolg van de door de fabrikant gestelde arbeidsvoorwaarden. Vreemd De heer Rijtsma vond het verder wat vreemd, dat het Thoolse arbeidsbureau de meisjes naar een werkkring ge stuurd heeft waaraan een opleiding ver bonden was. Het arbeidsbureau wist im mers volgens pleiter, dat het voor ty- delijk was, terwijl het ook wist, dat er op 12 maart werkgevers waren, die tij delijke krachten best, konden gebruiken. Hy meende dan ook, dat de uitkering ten onrechte geweigerd was. Volgens de gemachtigde van de be drijfsvereniging, de heer M. L. 't Hart, zou men in deze kwestie niet moeten treden in de bevoegdheden van het ar beidsbureau. De gevolgen van het zon der werk zQn achtte de heer 't Hart voor rekening van de beide meisjes te zijn. De uitkering kon volgens hem dan ook niet gedaan worden. In de zaak tegen de landbouwersknecht J. J. S. uit Biervliet stonden de getuige- verklaringen lijnrecht tegenover elkaar. Aan S. had de bedrijfsvereniging voor het agrarische bedrijf een uitkering ge weigerd, omdat S. op 2, 3 en 4 augustus 3961 gewerkt zou hebben gedurende een periode, dat hi1 in de W.W- was. „Niet waar", verzekerde S. ten stellig ste tot mr. Van Zwieten, „ik heb alleen op 9 augustus bij de landbouwer H. B. uit Biervliet gewerkt en niet op 2, 3 cn 4 augustus". Geen eed Aanvankelijk dreigden er enkele moeilijkheden, omdat een der getui gen de landbouwer B., weigerde de eed af te leggen. „M'n geloof is er tegen en bovendien heb ik het nog niet gedaan", verklaarde B. Nadat mr. Zwieten de zitting een ogenblik geschorst had, vroeg lijj nogmaals of B. bereid was de eed af te leggen, waartoe deze na nog enig aandrin gen overging. Toen kon hij dan ook verklaren, dat S. op 9 augustus by hem gewerkt had en niet op de andere dagen. Volgens de tweede getuige, de landbouwer A. van W. een buurman van B. had hit samen van S. op 2 en 3 augustus zyn buurman B. met stro- en vlasoogsten geholpen. „Die verklaring moet een vergissing zijn", meende B. en ook S. hield vol, dat hij alleen op 9 augustus gewerkt had. „Ik heb belde mannen nog de raad ge geven om niet door te zetten", vertelde Van \V. vervolgens, „maar ze hebben toch doorgezet. „Toen S. bji me kwam met de mededeling: ,,'t Is mis geweest", liel» ik hem nog de raad gegeven te erkennen ais een vent", verklaarde Van \V. De derde zaak ging tegen de Oostburg- se inwoner P. J. W., die eveneens door de bedryfsvereniging voor het agrarisch bedryf een uitkering op 20 en 23 november geweigerd was. omdat hy vrijwillig werkeloos zou zyn gewor den. w. ontkende dat: hij was eerst werkzaam geweest by een toeleverings bedrijf van de Hoogovens te LJmuiden. maar toen zijn pogingen om vast werk by de Hoogovens te krijgen schipbreuk Kerst- en nieuwjaarskaarten DE VEY MESTDAGH BELLAMYPARK 58 VLISSINGEN Middelburg City: Uitvoering Juliana, 20 uur. Electro: Het zwaard van Zorro, 19.30 uur. 14 Jaar. Schouwburg: Voor stelling H.M.D.T., 20 uur. Schuttcrshot: Feestavond buurtvereniging 't Zand. 2 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie De Lussanet, 918 uur. Vlisslngen Alliambra: De rlmboevechtere van Birma. 20 uur, 14 Jaar: Luxor Jer ry als hulsknecht, 20 uur. a.l. Goes Grand: Do rimboevechters van Bir ma: 20 uur, 14 Jaar: Prins van Oranje: concert Kunstmaandorkest; 20 uur. Cen traal: vergadering A.R.-kiesver., 20 Bergen op Zoom Luxor: Huis der ontucht, 20 uur, 18 Jaar. Tcnteuzcn Luxor: Cape Fcarc, 20 uur, 18 Jaar. Sas van Gent Olympiathcatcr Gevaarlij ke verhoudingen. 20 uur. 18 Jaar. Zicrikzcc Concertzaal: Filmliga met „Wilde aardbeien". 20 uur. Anna Jacolmpoldcr Dorpshuis: Gezlns- avond Z.A.R. Tholen en St. Fhllipaland, 19.15 uur. Vele beroepen feur, havenarbeider en daartussen door werkte hy ook aan de wegen. „Dus U bent al straatmaker ook", vroeg mr. Van Zwieten in opperste ver bazing. Volgens de bedryfsvereniging had W. echter bij het bedryf in IJmuï- den kunnen blyven. Hij had het risi co zelf genomen, zodat er geen uit kering gegeven werd. De controleur J. A. uit Terneuzen was door de bedrijfsvereniging voor over heidsdiensten een uitkering geweigerd, omdat hij onvoldoende getracht had werk te verkrijgen in de periode, dat hg niet als controleur voor de B.V-A.B. werkzaam kon zijn. Een maand of 3 moest hij daarom zonder werk over bruggen. Het arbeidsbureau had een 'iaan als grondwerker-sjouwer voor hem :evonden, maar omdat A. vond, dat Jit werk hem niet paste en omdat het hem bovendien in contact bracht met mensen, die hij anders moest controle ren, ging deze baan niet door. „De mindere waardering van A. voor het werk als grondwerker-sjouwer kan ik gelukkig met delen", meende de heer 't Hart als gemachtigde voor de bedrijfsvereniging. Hy bleef dan ook bij het besluit de uitkering niet te doen. Voorzitter Z.L.M. W. Zeeuwsch-Vlaanderen: Najaarsledenvergaiering in Oostburg „Een ding is zeker. Het boeren wordt steeds duurder. Er is een voortdurende stijging van prijzen en lonen, van bouwen en onderhoudskosten, van pacht en grondkosten en van de kosten van levensonderhoud". Tot deze conclusie kwam voorzitter I. de Bruyne, donder dagmiddag in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg, tydens de zeer druk bezochte najaarsledenvergadering van de Z.L.M.- kring West Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer De Bruyne zag overigens geen re den om over de resultaten van 1962 een pessimistisch geluid te laten horen. Meteorologisch gezien is het jaar zelfs een buitenbeentje gebleken. De ver wachtingen waren minder goed. Een lang aanhoudende vorst in het voorjaar, een zeer slechte zomer en een vroeg in vallende winter. De oogst is evenwel l geweest en op tyd geborgen. Hoe wel de uiteindelyke bedrijfsresultaten eerst medio 1963 bekend zullen zyn, kan toch reeds worden gesproken van een gepaste dankbaarheid", aldus de kring voorzitter in zyn terugblik op het byna fgelopen jaar. Over de ontwikkelingen in de land bouw zei de heer De Bruyne, dat men aanvankelijk in alle bescheiden heid meende, dat dit jaar de helft van het graan in los gestorte vorm zou worden afgevoerd. „Het is even wel 75 tot 80 procent geworden en volgend jaar wordt dit bepaald de volle honderd procent", zo voegde hy eraan toe. „Ook de aardappelen worden hoofd zakelijk in los gestorte vorm afge voerd''. Het zal volgens de Z.L.M.-kringvoorzit- ter niet lang meer duren of de aard appel komt éérst in mensenhanden als hij op de sorteerband ligt, ter aflevering aan de consument. „De suikerbieten wa ren dit jaar vrywel geheel voor de grote bui binnen". Ook dit gewas heeft zeer sterk in het teken van de mechanisatie gestaan. Misschien zijn de ontwikkelin gen hier nog sterker dan in de aard appelsector, meende de heer De Bruyne. rij zei hy, dat deze vrijwel op de „slacht bank" ligt- Ander emplooi Op een gezegde van de Nederlandse minister van landbouw, dat de agra riërs niet te veel moeten willen de len in wat slechts voor weinigen is weggelegd, zei de voorzitter: „Laat hij ons dan wyzen waar en hoe voor ons ander emplooi is te vinden". Hij citeerde de woorden van de Z.L.M.- voorzitter, nameiyk, dat de regering de moeilykheden in de landbouw niet vol doende onderkent. „Eerst interne kracht Stormachtig De West-Zeeuws-VIaamse kringvoorzit ter zag trouwens een stormachtige ont wikkeling op het gehele landbouwgebied, zowel in de methodiek als in de capa citeit. „De eerste maaidorsers met een capaciteit van 8000 kg per uur zyn er en er komen er nog meer by. De meer- rijige aardappelrooiers hebben definitief hun plaats veroverd. Het bedryfsleven getroost zich zeer grote investeringen om deze landbouwmachines tc kannen vervaardigen", aldus de heer De Bruy ne. De mechanisatie noemde de kringvoor zitter een noodwendige toepassing van de arbeidskrachtvoorziening door mid del van kapitaal. Hy meende in dit ver band toch een waarschuwend woord te moeten laten horen. Er komt namelijk in vele gevallen een destrueuze struc tuurverwording om de hoek kyken. De steeds groter wordende machines zyn in feite funest voor het perceel. „By de verdergaande mechanisatie zal gedacht moeten worden aan gebruik van machi nes in combinatie met anderen", was zyn mening. Ook pleitte hij voor verdere uitbouw van verwerkingsmogeiykheden op coöperatief gebied. Over de ontwik keling van de landbouw in Europees verband zei de kringvoorzitter, dat in 1962 de integratie weer iets verder is gegroeid. „De touwtjes in het beleid wor den steeds meer verlegd van Den Haag naar Brussel. Het nieuwe beleid op het gebied van de granen begint merkbaar te worden. Met de eieren en slachtvee- produkten is dit nog niet het geval", al dus de heer De Bruyne, volgens wie het gemengd bedryf dit reeds aan de lyvei iceft ondervonden. Van de kippenhoude- Kerstdagen in het PALACE HOTEL NOORDWIJK AAN ZEE. Van maandag 24 december vóór het diner tot donderdag 27 decem ber né. het ontbijt 100,p.pers. (Kerstdiners inbegrepen). Elke dag langer 25, vol pension. Orkest HANS NINABER met als bijzondere gast voor de beide kerstdagen de bekende Franse chanteuse ANN SANDRINE. Tel. 01719 - 2345 voor reservering en nadere details. UZENDUKE Jaarlijkse feestavond accordeonorkest„Flandria" De jaarlykse bonte avond van het be kende Zeeuwsch-Vlaamse accordeonor kest „Flandria" wordt deze keer iets bijzonders. Voor deze avond, die zondag 16 december om half acht in het jeugd- gebouw te LJzendyke zal worden ge houden heeft het bestuur zich van de medewerking verzekerd van Nederlands meest bekende komieken uit de Rudy Carell-show „De Mounty's". De muziek nummers voor deze avond zyn door dirigent Anthonisse met zorg gekozen. TERNEUZEN Lustrumviering SCHOONDIJKE Uitvoering „Nut en Genoegen" veertien dagen uitgesteld De uitvoering van de toneelvereniging „Nut en Genoegen" te Schoondijke is wegens ziekte van een van de speelsters uitgesteld tot zaterdag 29 december in zaal Wijffels. Oorspronkeiyk zou deze uitvoering op 15 december gegeven wor- tonen, alvorens naar buiten te treden", zo voegde hij er aan toe. „Na de een wording zal eerst moeten worden beke ken of de Nederlandse landbouw het volle pond of slechts de kruimels ont vangt". Sprekgr noemde het noodzake lijk, dat binnen de organisaties wordt meegepraat over de toekomstige beleids- lynen. „Anders gaat het over ons maar zonder ons", zei hy. De begroting voor 1963, sluitend met een postje onvoorzien van 20, werd goedgekeurd. De hoofdbestuursleden I. de Bruyne te Cadzand en A. Salomé te IJzeridyke werden met respectievelijk 83 en 77 van de 93 uitgebrachte stem men herkozen. In de komende winter zal de Z.L.M. een juist gericht onderzoek r de verhouding landbouw-recreatie aan de orde stellen. „Dit geldt in het bijzonder voor West Zeeuwsch-Vlaande ren", voegde de kringvoorzitter er toe. Verder zal de kring meewerken aan cursussen, aan een cursus onderhoud tractoren en aan één in zaaitechniek en precisiezaden. Het ledental van de kring is kortgeleden de 700 gepasseerd. Tot slot deelde de heer De Bruyne nog mede, dat de algemene Z.L.M.-vergadering zal worden gehouden op 17 december a.s Daarin zal onder meer spreken de di recteur-generaal voor de landbouw. Kantongerecht Oostburg Verdachte had vogel niet herkend In de Oostburgse kantongerechtzaal is donderdagmorgen langdurig gesproken over tureluurs, watersnippen en zwarte ruiters. Het „debat" over zwoele vluch ten, smalle snavels en zomer- en winter- kleily van vogels, ging eigenlyk over het hoofd heen van de verdachte, die overi gens zelf, met een opgezette watersnip stond te zwaaien. Deze verdachte was de Belg P. M. uit Gent, die op 4 oktober naby de Braak manpolder een tweetal zwarte ruiters of tureluurs in ieder geval beschermde vogels had gedood. M. zei het verschil niet te hebben gezien. Hy dacht, dat de vogels, die hy had neergeschoten, wa tersnippen waren. Ik moet me hebben vergist, zei hy. Volgens kantonrechter mr. H. van de Belt mag zoiets een geoefend jager niet overkomen. Hy nam het verdachte ook kwalijk tegen de zon in te hebben ge schoten. In dat geval kunnen kogels te rechtkomen op plaatsen, waar ze onge lukken kunnen veroorzaken. M. zei een verzameling opgezette vogels te hebben. „Zijn daar ook zwarte ruiters by?", vroeg de kantonrechter. „Inderdaad", aldus de Gentenaar, „maar die komen uit België". De officier van justitie, mr. K. P. Doe- dens, zei in zijn requisitoir, dat snippen heel moeiiyk te kennen zijn. Ook hy was van mening, dat een goed jager verschil tussen deze wel op elkaar lijkende vo- rels moet weten. Hy eiste een boete van 100 subs. 20 dagen en'teruggave van het in beslaggenomen jachtgeweer. Ver- dacht.es raadsman, mr. C. Wabeke, twyfelde eraan of de door de betrokken jachtopziener gevonden vogels, wel de aangeschotenen waren. Hij had verno men, dat de jachtopziener de vogel naar een professor had gestuurd om achter de juiste identiteit te komen. „Hoe kan men dan van myn cliënt verwachten, dat hy in een fractie van een seconde uitmaakt of het hier een snip of een zwarte ruiter betreft", vroeg verdediger Aan dit zeer dubieuze geval ontbreekt de opzet, aldus mr. Wabeke, die ontslag van rechtsvervolging vroeg. Kantonrechter mr. H. van de Belt was van mening, dat men de vogels juist moot identificeren of zich anders moet onthouden van schieten. Hij bepaalde de boete op f 50 subs. 10 dagen met terug gave van het jachtgeweer. Uit de bocht De monteur G. M. B. uit IJzendijke stond terecht, omdat hy in de nacht van bejaarde N.V.V.'ers Ruim zeventig leden van het NW heb ben woensdagmiddag in het gebouw „De Schakel" te Terneuzen hun jaarlijkse jaarlijkse bijeenkomst was, werd daar- reünie gehouden. Aangezien dit de vijfde aan een feestelijk tintje gegeven. De voorzitster van de NW-vrouwenbond te Terneuzen, mevrouw J. DierxHarms, begroette in haar openingswoord de spe ciale gasten van de middag mevrouw E. RijpstraKnook en mevrouw Van Os Maters, respectievelijk presidente en secretaresse van de Federatie Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening afdeling Terneuzen. Verder sprak zij een woord van welkom tot de heer C. Hoek, dis- trictsbestuurder van het NW in Zee land- Mevrouw Dierx belichtte vooral de zorg voor de bejaarden. Het „bejaard zijn" wordt volgens de voorzitster te veel tot een probleem verheven. Zij noemde het vooral fout om deze mensen in een uit zonderingspositie te manoeuvreren. „De moderne bejaardenzorg moet er in de eerste plaats op zijn gericht, deze men sen zo lang als mogelijk is in leven te houden", was zij van mening. Tot de bejaarden zelf zei zij: „Blijf U richten op het wereldgebeuren en zorg er voor, dat U ook geestelijk volwaardige mede burgers blijft". De heer C. Hoek wees onder meer op de grote veranderingen, die zich ook in de vakbeweging hebben voorgedaan. Het louter materiële streven van enkele tien tallen jaren geleden, heeft plaats ge maakt voor belangstelling in tal van andere zaken. Toch was de heer Hoek van mening, dat nog velen aan de rand van het bestaansminimum leven. Accordeonist J. Witte uit Sluiskil, leden van de toneelgroep van de NW-vrou- wenbond en vooral de bejaarden zelf, zorgden daarna voor een feestelijke middag, die werd besloten met een ge zamenlijke koffiemaaltijd. De heer C. Hofman sprak namens de bejaarden een woord van dank. Bridgedrive voor „Open het dorp' Ten behoeve van de actie „Open het Dorp" organiseert de Terneuzense bridgeclub „Luctor" op woensdag 19 de cember aanstaande in hotel „Des Pays Bas", een open bridgedrive, waaraan een groot aantal pryzen is verbonden. De raad van Biervliet heeft de gemeen tebegroting voor 1963 vastgesteld. De gewone dienst sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 732.901,01. Dank zy aanwending van 1/30 deel van de saldireserve een bedrag van 4.691,31 kon op de post voor on voorziene uitgaven een bedrag van 3.787,41 worden uitgetrokken. De inkomsten van de kapitaaldienst be dragen 1.401.622,61. de uitgaven 1.857.562,90, een nadelig saldo dus van 455.740,29. Verder wera de eerste wij ziging van deze begroting vastgesteld. Aan de inkomsten-werd onder meer een bedrag van 4256 toegevoegd wegens verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. De uitgaven werden onder andere verhoogd met een bedrag van 2000 wegens verruiming van de gemeentelijke kolentoeslagrege- voor bejaarden. Op voorstel van b. "en w. werd namelijk besloten het aantal weken gedurende welke de ko- lentoeslag wordt verstrekt te verhogen van 13 tot 26. Verder werd op voorstel van de heer G. Claeys (k.v.p.) besloten aan bejaarden die inwonende werken de kinderen hebben of die zelf inwonend zyn, maar overigens in de termen van de regeling vallen, de volle kolentoeslag toe te kennen. Tot nog toe werd in deze gevallen slechts een uitkering van 50 pet verstrekt. De kolentoeslag bedraagt 5,10 per week. In totaal is thans voor 22 juli met een snelheid van 100 kilome ter per uur met zyn auto uit de zeer ge- vaariyke bocht tussen Waterlandkerkje en IJzendijke was gevlogen. Van de vier inzittenden kwam B. in het ziekenhuis terecht. „Een wijze van rijden, die heel dicht bij een ontheffing van de rijbe voegdheid ligt", aldus de officier, die een boete eiste van f 125 subs. 25 dagen. Uit spraak f 100 subs. 20 dagen. De landbouwer A. B. uit Zuidzande stond terecht, omdat hy op 22 juli te Groede een jongen van veertien jaar met een tractor had laten rijden. De aanhangwagen achter de tractor was bovendien niet voorzien van zijlichten. Eis f 40 subs. 8 dagen en f 20 subs. 4 dagen. Uitspraak: f40 subs. 8 dagen en f 15 subs. 3 dagen. De landbouwer F. van de V. uit Water landkerkje kreeg conform de eis een boete van f 30 subs. 6 dagen, omdat hij op 22 oktober te Aardenburg met zyn tractor een stilstaande auto had bescha digd. De eis tegen de melkhandelaar W. V. uit Sluis luidde f 25 subs. 5 dagen omdat hy op 23 juli in zijn woonplaats zyn auto tussen twee andere voertuigen wilde parkeren en daarbij een der auto's be schadigde. Uitspraak f 20 subs. 4 dagen. Conform de eis werd tenslotte veroor deeld tot een boete van f 15 subs. 3 da gen de chauffeur J. R. uit Hoofdplaat, die by het achteruitryden met een vrachtauto een geparkeerde scooter had beschadigd. Raad vergaderde Nog post onvoorzien van f 3787,41 f 200 per gezin vermeerderd met 25 voor ieder gezinslid worden verstrekt. Daarnaast kan, indien b. en w. dit no dig vinden, aan de bewoners over het le, 2e en 3e jaar na de ontruiming een huurcompensatie van 2, 1 en 0,50 er week worden toegekend. 5y de rondvraag stelde de heer A. Dijk (vrije lijst) voor een regeling vast te stellen krachten welke de behoeftige bewoners van de bejaardenwoningen aan de Tuinstraat, voorzover deze geen krot hebben verlaten toch eenzelfde te gemoetkoming te verlenen. De burge meester adviseerde hiervoor geen alge mene regeling vast te stellen maar ge val voor geval te laten beoordelen door burgemeester en wethouders. Hiertoe wera besloten. 5,10 per v... uitvoering van de kolentoeslagregeling in de begroting 1963 een bedrag van 5000 geraamd. Bij behandeling van de begroting in formeerde de heer Claeijs of er al plan nen zyn tot verbetering van de huisvuil ophaaldienst, die tot nog toe met paard en wagen werkt. Burgemeester A. P. Kostense deelde mee, dat momenteel overleg gaande is tussen een aantal ge meenten in West Zeeuwsch-Vlaanderen om te komen tot een gemeenschappe lijke regeling voor het ophalen van huisvuil. Uitgegaan wordt daarby van het aanschaffen van een roltrommel- auto. B. en w. hopen in '63 met 'n afge rond voorstel over deze kweste te ko- De heer J. J. van de Velde (p.v.d.a.) pleitte voor verbetering van het buiten schilderwerk aan de woningwetwonin gen in de gemeente, eventueel te be kostigen uit woningbouwreserves. De burgemeester zei, dat de moeilykheden met betrekking tot dit schilderwerk niet uitsluitend van financiële aard zijn, maar dat het de laatste jaren moeiiyk is om schilders te krijgen. De heer Claeys juichte het toe, dat in de begroting 1963 een begin is gemaakt met de vorming van een reserve van 50.000 in verhand met de aansluiting van de nog ongeveer 50 onrendabele percelen in de gemeente op het elek triciteitsnet. Hij vroeg hoever de plan nen thans gevorderd zyn. De burge meester deelde mee, dat de onlangs in gestelde enquête over de bereidheid van belanghebbenden tot aansluiting tegen valt. Ongeveer 50 pet van de belangheb benden doet mee, 10 pet doet niet mee terwyl van 40 pet nog geen enkele r is ontvangen. Op voorstel van b. en w. werd besloten tot uitbreiding van de bestaande alge mene begraafplaats aan de Beukei- straat, een en ander overeenkomstig het daartoe door de Nederlandse Heide Mij ontworpen plan. Deze uitbreidinr beslaat een oppervlakte van 7000 m2 De kosten worden geraamd op ongeveer 10.000 exclusief grondkosten. Deze uitbreiding is inmiddels urgent gewor den doordat de bestaande begraafplaats btina geheel vol is. Binnenkort zal de Nederlandse Heide My met de uitvoe ring beginnen. De raad stelde een regeling vast voor het verlenen van tegemoetkomingen uit het krotopruimingsfonds. Krachtens de ze regeling zal aan de bewoners die een krot ontruimen een bydrage van OOSTBURG St.-Nicolaasbijeenkomst Postzegelclub De postzegelclub „Het hand van Cad zand" hield in hotel „De Eenhoorn" een Sint-Nicolaasbyeenkomst. Ofschoon deze door omstandigheden wat verlaat was, bestond er voor deze avond een byzonder grote belangstelling. De heer A- Rorye uit Vlissingen had gezorgd dat hy met 'n grote keurcollectie aanwezig was. gebruikelijke gratis lotery bevatte ook zeer fraaie pryzen. Eervol ontslag Aan mevrouw E. L. Meert werd met ingang van 1 januari 1963 eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school B te Driewegen, onder dankzegging voor hetgeen zy in een reeks van jaren voor het onderwas heeft gedaan. Dit ontslag was noodzakelijk in verband met het feit, dat het gemiddeld aan- Op voorstel van b. en w. werd mevrouw Meert met ingang van dezelfde datum benoemd tot vakonderwilzeres in de nuttige handwerken aan deze school. Vastgesteld werd een verordening inza ke het toekennen van een uitkering ineens van 2,2 pet van de jaarwedde over 1962 aan het gemeentepersoneel. De heer P. J. R. Bax, waarnemend Hoofd van de openbare lagere school A werd met ingang van 1 december 1962 benoemd tot hoofd van die school in vaste dienst. Verder werd een groot aantal subsidieverzoeken behandeld. Daarvan werden er 13 afgewezen, waar van verscheidene op grond van door de Provinciale Gezondheidsraad en de Stichting Zeeland voor Maatschap! Werk verstrekte adviezen. De subs verzoeken van de plaatseiyke midden standsvereniging „Willem Beukelsz.", het Zeeuws-Vlaamse Borgstellingsfonds te Terneuzen en de Nederlands-Belgi sche Vereniging Zeeland werden inge willigd. Besloten werd 't krediet in re kening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Graven- hage voor het jaar 1963 vast te stellen p 70.000. De vierde wyziging begro- _.ng 1962 werd zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld. In de wijziging werd onder meer een bedrag van f 1300 be stemd voor het aanschaffen van een zandstrooier. Aangeboden werd de ge meenterekening over 1961. De gewone dienst heeft aan inkomsten 900.526,69 en aan uitgaven 883.063,77. Er is een batig slot van 17.462,92. De kapitaal- dienst heeft aan inkomsten een bedrag van 1.226.293,01 en aan uitgaven 1.479.824,96. Hier is een nadelig slot van 253.531,95. De voorzitter deelde nog mee dat de verbetering van de bestrating in de Gentsestraat op 4 januari 1963 open baar aanbesteed zal worden. In de kos ten van dit werk heeft het rijk een sub sidie van 75 pet toegezegd. Marktberichten COiiP. VELUWSE EIERVEILING Weekaanvoer ca 1.200.000 stuks, waarvan 464.771 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 50—55 gram 12,81—13,24: 55—60 gram 13,34—13,72; 60—65 gram 13,78—14,01; 65—68 gram 14,14— 14,45. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 334.898 stuks, handel matig. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 3642 gram 8,34— 10.62: 52—53 gram 13.06 (een prijs): 55—59 gram 13,25—13,57: 59—64 gram 13,55—14,10: 66—67 gram 14,41 (een prijs); 71—75 gram 14.5914.90. Eendeëieren: van 6667 gram 10,63—10,93: van 69—70 gram 11,41. EIERMARKT Aanvoer 2.150.000 stuks, handel vlug. Prijzen (per 100 stuks): Eieren van 6165 gram 13,75—14.25, alg. prijs 13,85, kiloprijs 2,22 op basis 62la gram, henneëieren van 52—60 gram 13.00—13,60, kiloprijs 2,50—2,27. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2147 kg. 3,19—3.88. Schar 11 kg. Bot 62 kg. Wijting 24 kg. Kabeljauw 8 kg. Wulk 4 kg. Ongesorteerde vis 63 kg. VEILING SINT-ANNALAND. Uien middelsoort 22,30. bonken 21,50, drie lingen 32,10, pickles 36,80, stek 9,18. Aanvoer 53 ton. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Uien 1 bonken 22, middel 55-70 22,23, middel 40-55 23,50, drielingen 31, pickles 36.61, stek 8,21. Aanvoer 35 ton. de Provinciale Zeeuwse Courant Reeds vanaf 13 december Heden tot 6 uur n.m. geopend. Zaterdag tot 7 uur n.m. Op woensdagen tot 9 uur n.m. Allo dagen 1 uur alles gratis! Op zondagen gesloten. De barometer staat °P 99 Ideale vachtbottine in zwart en bruin voor heren en 'jongens Comfortabele spitse leest WATERDICHT onderwerk EEN „NIVOSCH"-produkt Vraagt U er eens naar bij: LEDERWAREN KOFFERS Axeisestraat 6, Terneuzen. De zaak waar U méér krijgt voor uw geld. LEDEL THEATER OOSTBURG Zaterdag 15 december, aanvang 7 en 9 uur, zondag 16 december, aanvang 4.30 en 8 uur. SOPHIA LOREN - JEAN PAUL BELMONDE ELEONORA BROWN in een ontroerend mooie film: „TWEE VROUWEN" Een schoonheid van een film, bekroond met de GOUDEN OSCAR voor het schitterend mooie spel van SOPHIA LOREN- Het dramatische en schokkende verhaal van twee vrouwen, die ge slagen werden door de verschrikking, de schaam teloosheid en de beestachtigheid van de oorlog. UIT DE PERS: Een film zoals wij de laatste jaren niet meer gezien hebben. Zeldzaam mooie film met prachtig spel van SOPHIA LOREN. WIJ NOEMEN DEZE FILM EEN DER BESTE FILMS VAN HET JAAR. Woensdag 19 december, aanvang 8 uur. GLENN FORD - MARIA SCHELL ANNE BAXTER in de „STORMLOOP NAAR HET WESTEN" De aarde sidderde onder het geweld van duizen den paardenhoeven en gaf zijn rijkdommen prijs aan moedige pioniers... Groots en gedurfd ver filmd, het verhaal van de man en de vrouw, die van een ruige wildernis een rijk land maakten. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2 uur, 14 jaar: „STORMLOOP NAAR BOBT WESTEN" Zondagmiddag 4.30 uur, 18 jaar: „TWEE VROUWEN" ATTENTIE: zaterdagavond zijn er twee film voorstellingen. Aanvang 7 en 9 uur. LUXOR THEATER TERNEUZEN Vanaf vrijdag 14 t.m. zondag 16 en dinsdag 18 en woensdag 19 dec. te 8 uur, brengen wij U ge durende 5 dagen drie topacteurs in een beroemde film van ongekende beklemmende spanning: GREGORY PECK - ROBERT MITCHUM POLLY BERGEN in de spannendste film van het jaar: „CAPE FEAR" (Ik zal mij op uw dochter wreken). Dit is de hevigste zenuwenoorlog, die U ooit op een film zag. Een dodelijke dreiging hing boven een gelukkig gezin. Een nachtmerrie, die schok kende werkelijkheid werd Een veroordeelde wilde zich wreken op een onschuldig meisje, maar nie mand wist wanneer en hoe!!! Een thriller van groot formaat! Enorm gespeeld met steeds toe nemende spanning. REEDS MAANDENLANG GEPROLONGEERD IN DE GROTE STEDEN!!! UIT DE PERS: Een fantastisch goede thriller, die ongetwijfeld wekenlang op het programma zal blijven staan. Een film die elke Hitchcock kan evenaren. Het toppunt van spanning. Zondagmiddag 2 uur, 14 jaar: „REVOLVERVECHTERS" Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag 4.30 uur: „CAPE FEAR" VERWACHT: ELVIS PRESLEY in zijn nieuwe film: BLUE HAW AU. ATTENTIE: MAANDAGAVOND is er GEEN filmvoorstelling. Makelaarskantoor Voltastraat 2, Terneuzen, tel- 01150-3270 MET UW ADVERTENTIE KOMT U BIJ MEER DAN 35.000 ABONNEES i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 15