Mogelijk in voorjaar 1963 afbouw duinpromenade Breskens Studie naar mogelijkheden van Breskense visserij in E.E.G.-verband AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN AXELSE RAADSLEDEN ONVOLDAAN OVER BEANTWOORDING VRAGEN PAARDEN VAN GOEDE KWALITEIT OP NAJAARSKEURING TE HULST ZUIDZANDE HEEFT VOOR 1963 3374,74 ONVOORZIEN Raad Westdorpe behandelde gemeentebegroting van 1963 MARKTBERICHTEN don-derdag i3 december 1962 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT t Maandag begroting in raad Naar alle waarschijnlijkheid zal in het voorjaar 1963 de laatste fase van de duinpromenade te Breskens aangelegd worden, met inbegrip van de verlichting langs deze weg, zo delen b. en w. van deze gemeente mede in de beschouwin gen bij de maandag 17 december des avonds half acht te behandelen begro ting voor 1963. Met de realisatie van de plannen voor de recreatieterreinen ten westen van de veerhaven zal hopelijk in het begrotings jaar een aanvang gemaakt kunnen wor den, indien het desbetreffende recrea tieplan de raad zal zijn gepasseerd. B. en w. stellen zich voor binnen korte tijd daarvoor de nodige voorstellen te doen. Het is het college bekend, dat vooruit lopend op de definitieve vaststelling van het uitbreidingsplan, het vormingscen trum Hedenesse en de N.V. Zeebad voor nemens zijn binnenkort de nodige be plantingen op hun terreinen aan te bren gen. De realisatie van de plannen voor de recreatieterreinen zal uitgaven met zich brengen, die moeilijk thans reeds zijn te schatten. Zij zijn dan ook niet in deze begroting opgenomen. De samenwerking van de kustgemeenten in het belang van de re creatieontwikkeling zien b. en w. met vertrouwen tegemoet. Het college van oordeel, dat zeer zeker ook op dit gebied nog grote (ook financiële) moge lijkheden aanwezig zijn. Bij de aanvang van 1963 zal de ge meente Breskens op de post onvoorziene uitgaven over ca. f 10.000 beschikken, wat b. en w. alleszins redelijk noemen. Alle kapitaalsuitgaven waartoe de raad tot op heden besloot, o.a. het bouwen van een nieuw gemeentehuis, de aanleg van de le en 2e fase van duinpromenade en het aanleggen van sportvelden met kleedlokalen zijn wat de kapitaalslas- ten betreft, in de begroting opgenomen. Een belangrijke uitgavevermlndering is de afschrijving op de wederopbouw- uitgaven. Deze afschrijving was tot dus ver f 23.090. Nu de rijksbijdrage in het wederop- bouwplan is vastgesteld (f 917.299,05) is het jaarlijkse bedrag van deze kapi taalsafschrijving vastgesteld op f 18.000. een voordeel dus van f 5000 per jaar. Industrieschap Een verheugend feit noemen b. ei de "oedkeuring van de gemeenschap pelijke regeling met Groede, Hoofd plaat en Schoondijke voor het Indu strieschap. De stedebouwkundigen van deze vier gemeenten zullen het indüstrieschap adviseren welke terreinen voor indu strie geschikt zijn. B. en w. spreken de wens uit dat door vestiging van nieuwe- en uitbouw van bestaande GROEDE Begrotingsvergadering gemeenteraad Groede De gemeenteraad van Groede, die aan staande vrijdag om zeven uur 's avonds in openbare vergadering bijeen zal ko men, zal het ontwerp-begroting 1963 behandelen. Deze gemeentebegroting is sluitend. De post onvoorzien bedraagt 4479,53. De inkomsten en uitgaven van de gewone dienst bedragen 233.399,34. Burgemeester en wethouders zullen tij dens deze vergadering aan de raad voorstellen om een bedrag van 63,42 per leerling van het openbaar lager on derwijs beschikbaar te stellen. Dit is overeenkomstig de raming van de ex- ploltatieuitgaven voor het dienstjaar 1963. Verder stellen b. en w. voor een subsi dieverzoek van de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. in te willigen. De afde ling vraagt een bedrag van honderd gulden. De Zeeuwse Stichting voor revalidatie wil in Middelburg een pand aankopen voor administratieruimte. Ze vraagt daartoe aan de gemeente Groede een eenmalige bijdrage van vijf cent per in woner. SAS VAN GENT Van onze adverteerders Opening garage en showroom C. Bos Woensdag heeft Dicky Bos te Sas van Gent de geheel nieuwe showroom en garage van haar vader, de heer C. Bos geopend. Voor deze opening en de unie ke uenaultshow, die daaraan was ver bonden, bestond grote belangstelling, showroom de verschillende types in ae showroom de versschillende types in de Renaultwagens bezichtigen zoals de Ca- ravelle en ae Rambler, maar de grootste aandacht ging uit naar vijf wagens van het nieuwe type Renault R 8. Ook hel college van b. cn w. van Sas van Gent gaf acte de présonce by deze opening van het hernieuwde en uitgebreide za- kennpand. Vele leveranciers en afne mers toonden belangstelling. Het maga zijn van het garagebedrijf is mooi en praktisch ingericht, terwijl 'n groot kan toor is bijgebouwd. Boven is een wo ning ingericht, die de eigenaar, de heer Bos, bewoont. De show is voor belang stellenden nog te bezichtigen tot zon dagavond twaalf uur. Middelburg City: Scrooge and Marley, Rob Gernerds solotonecl, 20 uur. Electro: Geen genade voor bandieten, IS).SO uur. 14 Jaar. Schouwburg: Voorstelling H.M.D.T., 20 uur. Van Ucnthem en Jut ting: Expositie De Lussanet. 9-18 uur, Vlissingen Alhambra: Filmvoorstelling 't Nut, 20 uur. Luxor: Paris blues. 20 uur. 14 Jaar. Strandhotcl: Ledenverga dering middenstandsvereniging „Ge meenschappelijk Belang". 20 uur. Goes Grand: Dertien stappen nnnr de dood. 20 uur. 18 Jnnr. Prins van Oranje: Ouderavond Van Dusseldorpschool, 20 uur. Grote Marlet; Pnardonkeuring, 10 uur. Centraal: Christelijke Emigratie Centrale afdeling Zeeland. 19.30 uur. Oostburg „De Eenhoorn": Algemene le denvergadering Z.L.M. kring West- Zeeuwsch-Vlnandoren, 14.15 uur. Zicrlkzec Hotel Van Oppen: Aandeel houdersvergadering Waterleiding Mij. „Schouwon-Duivelund", 14.30 uur. Huis Van Nassnu: Ledenvergadering Zterik- zcese IJsvereniging. 20 uur. Tliolen Hotel „Zeeland": Jaarvergadering Ver. Oud-leerlingen der R.M.L.S.-Goes. 10 uur. Sint-Annlnnd DorpBhuls: Amusements- avond Dorpsgemeenschap, 19.30 uur- bedrijven een dam opgeworpen zal kannen worden tegen de meestal ge dwongen verhuizing naar elders van de bij de industrie betrokken bevol kingsgroepen. B. en w. verhelen zich niet, dat stimu lering van industrievestiging op de lan ge duur geen blijvend succes kan heb ben, indien daarmee niet "elijke tred zal houden de bevordering van de leef baarheid der gemeenten. Een belangrijk aandeel in dit werk hebben de vereni gingen. B. en w. noemen het daarom verheugend, dat in een onlangs gehou den bespreking met de besturen van een aantal jeugd- en sportverenigingen be grip aanwezig was ten aanzien van de hier aanwezige problemen. In samen werking met de plaatselijke verenigin gen moet worden getracht de culturele ontwikkeling te bevorderen, zo zijn b- en w. van oordeel. Het college is voornemens om bij dit streven de medewerking van de Stich ting Zeeland te verzoeken. Een en an der is dan ook de reden dat 't bedrag van de uitkering ingevolge de financiële ver houding tussen rijk en gemeenten, ver kregen als probleemgebied, in een af zonderlijke begrotingspost is opgeno men. Evenals in 1961 en 1962 verwachten b. en w. dat ook in 1963 een groot aantal noodwoningen gesaneerd kan worden door het bouwen van vervan gende woningwetwoningen. De ge ringe toewijzing van bouwvolume werkt zeer remmend op de vestiging in Breskens. De realisering van plan West legt een zware taak op de dienst van openbare werken. B. en w- zijn van mening, dat uitbreiding van de personeelsbezetting voor on derhoud van straten en plantsoenen noodzakelijk is. Het college over weegt echter om op dit terrein voor alsnog het noodzakelijke te doen door mechanisatie. Vragen Nu de ontwikkeling van de E.E.G., de uitvoering van het Deltaplan en de voor bereidingen voor een derde havenbek ken nog niet in het stadium van directe gevolgen voor de visserij verkeren, me nen b. en w. dat er aanleiding is zich verder te oriënteren op de vraag welke mogelijkheden de E.E.G. aau de Zeeuwse visserij biedt en speciaal welke moge lijkheden ten opzichte van de Breskense visserij. Voorts welke maatregelen moeten wor den getroffen om in het kader van de uitvoering van het Deltaplan te komen tot een zo logisch en efficiënt mogelijke ontwikkeling van de visserij in Zeeland en welke taak de gemeente Breskens als blijvende haven aan open water hierbij kan vervullen. Tenslotte de vraag welke functie het derde havenbekken zal kunnen vervullen. B. en w. hebben f 1500 uitgetrokken op de vismijnbegro ting om zich hierover deskundig te la ten voorlichten en deze zaken grondig te bestuderen. „Ceres" hield druk bezochte jaarvergadering TERNEUZEN HUMOR EN TRAGIEK IN HET POLITIEBUREAU De leden van de Z.V.U., die gisteravond in de benedenzaal van hotel „Rotter dam" te Terneuzen de inleiding van de heer W- A. Tieman hebben beluisterd, zijn met een niet alledaags onderwerp geconfronteerd. De heer Tieman is na melijk hoofdinspecteur van politie, chef der recherche en zedenpolitie te Utrecht. En aangezien, liy gedurende zyn 35- jarige loopbaan al ie rangen heeft door lopen, bon hij heel wat frappante ge schiedenissen verteilen. Het onderwerp „humor en tragiek in het politiebureau", dat de heer Tieman tot'titel van zijn inleiding had gekozen was uiteraard bijzonder geschikt voor sterke verhalen. Daartoe heeft de heer Tieman zich echter niet laten verleiden, al waren de meeste der aangehaalde voorvallen ook weer niet voor al te jeugdige oren geschikt. Politiemensen, zoals de heer Tieman, realiseren zich een verhoor altijd, dat zij een mens voor zich hebben, die door opvoeding, milieu en vaak verschrikkelijk harde slagen van het leven gekomen zijn tot wat ze zijn: misdadigers. Humor ligt er meestal r heel dun bovenop. Voor wie verder kijken is altijd de tragiek aan de orde. Misdadiger beschouwen als een mens, die vaak heel veel naastenliefde is te kort gekomen, wiens levenspatroon door allerlei invloeden buiten zijn schuld is scheef getrokken, is niet alleen dé plicht van de rechercheur, die met het onderzoek is belast, maar van ons alle maal. Met deze filosofie besloot de heer Tieman ztfn boeiende inleiding. Voorlichtingsdag over ontwikkeling akkerbouw De rijkslandbouwvoorlichtingsdienst be legt dinsdag 18 december in de zaal van het Luxortheater van hotel Rotterdam te Terneuzen een voorlichtingsdag, die gewijd zal zijn aan de ontwikkeling van de akkerbouwbedryven in Groningen, de Hoekse Waard en de Noord-Oost-Pol- der. Het programma van die dag ver meldt onder meer inleidingen van ir M. Sanders, rijkslandbouwconsulent voor noordelijk Groningen on J. J. van Gas tel, bedrijfsdeskundigc akkerbouw in het consulentenschap Dordrecht, 's Mid dags houdt de heer A. P. Th. Willems, bearijfsdeskundige akkerbouw in het consulentschap Emmeloord, eveneens een inleiding. Naar aanleiding van de be handelde onderwerpen omtrent de ont wikkeling in deze drie gebieden kunnen vragen worden gesteld aan een forum, waarin naast de bovengenoemde perso nen ook ir. J. A. Haenen ais voorzitter zitting neemt. ZAAMSLAG Rijwieltoelage in raad Zaamslag In het verslag van de vergadering van de raad van Zaamslag in ae krant van dinsdag meldden wij, dat de heer r.. Florussen (p.v.d.a.) zich by de discus sie over de rijwieltoelage voor de ge meentewerklieden kantte tegen het ver strekken van deze toelage. De heer Flo russen was echter geponeerd tegen liet voorstel van b. en w„ dat inhield, dat niet aan alle gemeentewerklieden een rijwieltoelage zou worden verstrekt. Jn deze vergadering, die onder leiding stond van waarnemend burgemeester A. Koster, werd de kolentoeslag verhoogd van 40 tot 50 per jaar. WATERLANDKERKJE Uitvoering N.-H. jeugdactie De uitvoering van de Nederlands her vormde jeugdactie, die was uitgesteld wegens het overlijden van koningin Wil- helmina zal nu zaterdag 15 december £even worden. Men zal het toneelstuk Iet Sterrenkind" van Gé van Harlem opvoeren. OOSTBURG R.-k. gilde vrouwen De afdeling Oostburg van het r.-k.- vrouwengiide hield dinsdagavond in ho tel „De Eenhoorn" aldaar een bijeen komst, waar een bekende Amsterdamse likeurstokerij een demonstratie verzorg de. Na een kort welkomstwoord van de presidente, mevr. O. Ficrens—de Bruij- ckere hield de Amsterdamse journaliste mevr. L. M. A. van ParerenBles een inleiding over de geschiedenis van het bedryf. De heer J. Maarsen uit Amster dam vertoonde de kleurenfilm „Tradi tie", een film over de werkvvyzc en de bereiding van de verschillende produk- ten, waarna mevr. van ParerenBles vertelde over de rituelen by het drinken. In de pauze werd een quiz gehouden, waarby mevr. L. Acke—van de Velde de eerste prys won. De tweede prijs was voor mevr. M. de Miiliano—de Paepe en de derde voor mevr. J. Geurtz Veldman. De prijzen bestonden uit produkten van het bedryf, die deze de monstratieavond verzorgde. Na de pauze was er een demonstratie met diverse likeuren te gebruiken in de keuken. Natuurlek werden de aanwe zige dames en ook hun echtgenoten in de gelegenheid gesteld ccn en ander te. beproeven. De West-Zeeuws-Vlaamse vrouwenvere niging „Ceres" hield dinsdagmiddag hotel „De Eenhoorn" te Oostburg hi jaarvergadering die zeer druk bezocht was. Na een kort openingswoord van voorzitster, mevr. M. J. van Cruinihgen Erasmus uit Oostburg bracht de se cretaresse het jaarverslag uit. Hieruit bleek dat de vereniging momenteel in- geveer 520 leden telt. By de gehouden bestuursverkiezing wer den de drie periodiek aftredende be stuursleden herkozen. Dit waren mevr. M. Dielemanvan Houte uit Biervliet, mevr. J. de HulluLuteijn uit Schoon- dyke en mevr. E. le Clerqvan Iwaar- den uit Oostburg. In drie bestaande va catures werd voorzien door de verkie zing van de dames mevr. J. Leenhouts de Roo te Cadzand, mevr. P. Cruiningende Bruijne te Zuidzande mevr. L. RisseeuwBasting te IJzen- dijke. Besloten werd de excursie naar schoenfabriek en het stadhuis te Sluis en de St. Baafskerk te Aardenbur' x 13 december door te laten gaan. Hier voor gaven zich reeds meer dan 40 deel nemers op. Verder zal op 10 januari een voorstelling van „My fair Lady" te Antwerpen worden bijgewoond. Na de pauze gaf het echtpaar Popma uit Middelburg een opvoering van het poppentheater „De Zeeuwse Uilenspieghef", waarby de aanwezigen volop genoten van de echte Vlaamse hu mor. CADZAND Bevordering De heer A. de Koster, wachtmeester eerste klas en postcommandant van de rijkspolitie met standplaats Cadzand, is per 1 januari 1962 bevorderd tot opper wachtmeester. „Nieuwe Comedie" verzorgde schoolvoorstelling Z.V.U. Enkele honderden leerlingen van mid delbaar, uitgebreid, lager- en nijver heidsonderwijs, hebben woensdagavond in het Concertgebouw te Terneuzen de toneelvoorstelling „Don Quichotte op de bruiloft van Camacho" bygewoond". Dit blijspel in twee bedryven reeds uit voerig besproken in onze kunstrubriek van Pieter Langendijk werd gebracht door het toneelgezelschap De Nieuwe Comedie (Arena)Daar de voorstelling om reden van toneeltechnische aard in de avonduren plaatsvond, kon ook een aantal volwassenen van dit Z.V.U.-eve- nement meegenieten. CHR. MIDDENSTANDERS BESPRAKEN TOEKOMST VAN VLISSINGEN Over Zeelands toekomst en die van Vlissingen in het bijzonder, zijn de leden van de Christelyke Middenstandsvereni ging te Vlissingen woensdagavond dui delijk bepaald door de lieer De Schip- - vergadering De heer De'Schipper, die drs. M. C Verburg verving, die zoals aangekon digd de inleiding zou houden, memo reerde de voor Zeeland ongunstige fac toren, die in het verleden remmend hebben gewerkt op de ontwikkeling van het gewest. Daar tegenover staan nu echter de Deltawerken, de industrie kernen, de Sloehaven, het toerisme en de vroeger vaak ontbeerde steun van de overheid. Wat Vlissingen betreft wees de inleider speciaal op de indus- triemogeiykheden rond de Sloehaven, het groeiend aantal overnachtingen per seizoen in het kader van het toerisme, de activiteiten van de N.V. Landbank en de factoren die Vlissingen tot een aantrekkelijke woonstad maken, voor al wanneer de sanering zal zijn doorge voerd. Hy wekte de middenstanders op de kansen te grijpen die zich steeds dui- delyker voordoen. Uit de vragen, die de aanwezigen daar na op de inleider afvuurden bleek ech ter heel wat minder optimisme, zelfs pessimisme. Zo vroeg men zich waarom steeds over de opgaande lijn van Vlissingen wordt gesproken, terwijl het inwonertal alsmede de kans op omzetverhoging der winkeliers te rugloopt. In de ontwikkeling rond het Sloegebied zagen sommigen zelfs nade lige invloeden voor Vlissingen zoals een verder wegtrekken van inwoners. Na een geanimeerde bespreking han delde de vergadering, onder voorzitter schap van de heer J0I1. P. Ventevogel nog enkele huishoudelyke zaken af. Subsidieverzoeken aan gemeenteraad Het bestuur van de kring oostelijk Zuid- Beveland van de Z.L.M. verzoekt een financiële bydrag te willen verlenen in verband met de landbouwtentoon stelling. die gehouden zal worden op 13, 14 en 15 juni 1963 te Kruinïngen. Voorgesteld wordt hiervoor f 100, schikbaar te stellen. In verband met de aankoop van pand, dat na restauratie tot kantoor bestemd zal worden voor de Zeeuwse Stichting voor revalidatie te Middel burg, vraagt deze stichting een éénma lige bijdrage a 5 cent per inwoner- Ge let op het doel van deze stichting stel len b. en w. voor de gevraagde bijdra ge beschikbaar te stellen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat in de afgelopen jaren 10 inwoners uit Yerseke een studietoelage bij hel Zeeuws Studiefonds hebben aange vraagd, waarvan 7 verzoeken werden ingewilligd tot een totaalbedrag van f 4750. In verband hiermede stellen b. en w. de raad voor, ingaande 1 ja nuari 1962, alsnog een verhoogde sub sidie toe te kennen, nameiyk 5 op 10 cent per inwoner. Eveneens wordt voorgesteld toe te tre den als lid van de Nederlands-Belgische Vereniging Zeeland per 1 januari 1963 en hiervoor het gevraagde bedrag ad f 25,beschikbaar te stellen. De com missie voor hygiëne voor het kind in Zeeland doet eveneens een beroep op de gemeente om verhoging van subsidie. Voorgesteld wordt de subsidié van f 207 NIETS BEKEND OVER HERINDELING" Culturele films vrij van vermakelijkheidsbelasting De schriftelyke anlwoorden op vragen, gesteld in een vorige vergadering had den dinsdagavond in de Axelse gemeen teraad niet geheel de instemming van de vragenstellers. De heer A. H. van der Lee (gemeentebelangen) had nameiyk erzocht om een voorstel tot uittreding uit de gemeentelyke centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht en om instel ling van een commissie ad hoe ter bestu dering van de vraag welke maatregelen daarna genomen moesten worden. Het college van b. en w. van Axel had daarop geantwoord, dat deze materie in studie is. De heer Van der Lee noemde dit antwoord lieel summier en sprak de hoop uit, dat liet college by deze studie niet te laag zal talmen. Burgemeester M. K. van Dyke verwees de kwestie hierna naar een besloten zitting. Ook de heer D. J. Oggel (geref. poli tiek verbond) was niet tevreden met het antwoord van hot college, dat er niets bekend is over een herindeling van de gemeenten in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. „Myn vraag is voortge komen uit het nogal alarmerende ge deelte over deze kwestie in uw laat ste nieuwjaarsrede", aldus de heer, Oggel, die by het college aandrong er achter te komen wat „Middelburg" van plan is. „Die nieuwjaarsrede was een reactie op uitlatingen elders" (Terneuzen, red.), aldus burgemees ter Van Dyke, die herhaalde dat hem over herindeling niets bekend is. CULTURELE FILMS Het voorstel van b. en w. om zoge naamde culturele films vry te stellen van vermakelijkheidsbelasting gaf aanleiding tot een korte gedachten- wisseling. De lieer J. C. van Luyk (a.r.) zei, dat een dergelyk besluit precedenten zou gaan scheppen. De organisatoren van muziek- en zang uitvoeringen en van kerkorgelconcer ten zijn volgens hem ook tegen ver- makelykheidsbelasting. Geiyke mon niken, gelyke kappen, viel het C.H.U.- raadslid P. J. van Bendegem hem bh'. Het K.V.P.-raadslid E. A. Maas iteunde de bezwaren van de heer Van Luyk. Aan de orde z(fn alleen de 'ilmvoorstellingcn, aldus burgemees ter Van Dyke, die zei dat als uit gangspunt by het voorstel had ge golden de volksopvoeding via cultu rele films. Als do door de raadsleden genoemde organisaties en verenigin gen culturele films willen gaan ver tonen, dan vallen zy eveneens onder de regeling. Maar dan zullen do be treffende films het predikaat cultu reel moeten hebben verworven. Hier- na ging de raad met hel voorste) ak koord. voorstel 0111 een voorschot op de per muari aanstaande salarisverhoging. van de ambtenaren uit te betalen, onder vond bezwaren bij de- heer P. Scheele (p.v.d.a.) in die zin, dat hy het verschil Lussen het hoger en lager personeel te groot achtte. De prot. christelyke stich ting voor maatschappely'k werk in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen kreeg van de raad een aanvullende subsidie over 1961 van 450,Zonder hoofdelyke stem ming werden de reeds eerder gepubli ceerde voorstellen tot onderhandse aan besteding van -riolerings- en bestratings- werken goedgekeurd. By de aanvang van de vergadering deelde burgemeester Van Dyke'mee, dat een brief met rouw beklag is gezonden aan de koninklijke familie in verband met het overlijden van koningin Wilhclmina. Classis Middelburg Herv. Kerk over psalmberijming De classis Middelburg van de Neder landse Herv. Kerk kwam woensdag middag in vergadering byeen in het „Nederlands Koffiehuis". Na opening door de praeses, ds. J. de Boer uit Vrouwenpolder, werd de leiding overge dragen aan ds. H. Snoep te Middelburg, voorzitter van een door de classicale vergadering ingestelde commissie ter bespreking van de proeve.van een nïeu- we beryming van de psalmen, aangebo- Onder grote |l®,a"SstelIing den door de interkerkelyke stichting voor de psalmberyming. Hiertoe werd een rapport samenge steld, waarin grote waardering werd uitgesproken voor de samenstellers van de nieuwe berijming. Toch meende de commissie enkele kritische opmerkingen te moeten maken. Eveneens werd opge merkt, dat het wenselijk was geweest dat naast de voorgestelde berijming bin nen het gestelde raam berijmingen in geheel nieuwe melodieën, volkomen her zongen, aan de kerken waren aangebo den. In een discussie werd vooral aan dacht geschonken aan de berijming van de overleden dichter M. Nijhoff. Vooral, psalm 150 werd naar voren gebracht. De vraag kwam op: „Is het mogelijk, dat wanneer deze psalm niet wordt op- fenomen in de nieuwe psalmenbundel, e bewoordingen van Nijnoff een plaats kunnen krijgen onder de nieuwe gezan gen?" De aanwezigheid van enkele on- lerwij'skrachten in deze vergadering vas van belang om uit ervaringen te putten hoe de kinderen op school de verzen leren. De commissie sprak ten slotte de verwachting uit, dat de ge maakte opmerkingen gehoor zullen vin den by de interkerkelijke stichting voor de psalmberyming. „De kerken zyn be ter gebaat by" een behoorlijk overwogen en afgerond werk, dan met een resul taat; dat biykt uiteindelijk minder te voldoen", was men van mening. De ver gadering werd onder dankzegging voor het vele voorbereidende werk voor dit rapport door de praeses gesloten. Askegel van tien centimeter In het Kath. Mil. Tehuis te Middelburg is dezer dagen een sigarenrookwedstrya gehouden voor de in Middelburg gele gerde militairen. Deze avond, onder auspiciën van de Ned. ver. van sigaren fabrikanten werd geleid door de heer Bob Wallagh. Als winnaar kwam naar voren de korporaal Van Abben met een askegel van tien centimeter. Grote belangstelling Georganiseerd door „Door Eendracht Sterk" en „VVZF" ---woens dag te Huïsfc de fokpaardendag gehou den, die was georganiseerd door de Bond van Paardenfokkers „Door Een dracht Stork" te Hulst in samenwer king met de Vereniging van Zeeuwse Fokkers „V.V.Z.F te Axel. De aange voerde dieren waren van uitstekende kwaliteit en de jury had beslist geen gemakkelijke taak om de pryzen te kennen. Kampioen by de 1'/2-jarige merries werd „Gazelle d'Amice" van de heer P. Maenhout te Clinge- „René van Tol- hoek" van de heer Al Serrarens uit Os- senisse, sleepte de kampioenstitel weg by de 1',6-jarige hengsten. Het beste veulen van de gehele keuring was de merrie van 1962 van de heer H. Poppe te Koewacht. Na afloop was er een gezamenlijke maaitijd in „De Koning van Engeland", waarbij onder meer aanzaten de bur- leester van Hulst, de heer A. L. S „„„kefeer, gemeentesecretaris J. J? van Denderen, wethouder J. T. J- Mar tens en verder de algemeen voorzitter van „Het Nederlandsche Trekpaard'", de heer J. A. Stols, en de secretaris van deze organisatie, de heer Ch. Oomen- Deze bijeenkomst stond onder leiding van „D.E.S-"-voorzittcr, de heer J. P- Wesemael. UITSLAGEN Rubriek 1: merrieveulens geboren in 1962 grote maat: la: Fondine v. d. Kerkhoeven, eig. Jos van Wesemaal, Kloosterzande; lb: Bertha, eig. gebr. de Windt, Sint-Jansteen; lc: Nelly, eig. W- Kuypers, Kloosterzande; 2a: Dora, van Kapellebrugge, eig. Jos Dobbelaer, Sint-Jansteen; 2b: Denise van Molen hoek, eig. F. P. Brooymans, Hontenis- se; 3a: Gonny, eig- Jo Maerman-Borm, Hontenisse; 3b: Karla van Sehudde- beurs, eig. Jos Asselman, Schudde- beurs. Merrieveulens, kleine maat, geboren in 1962: la: Lady, eig. H. Poppe, Koe wacht (beste veulen van de keuring); lb: Frika van Clinge, eig. Aug. de Rechter, Clinge; 2a: Hermine, eig. Fl. RAAD VERGADERDE Reservering voor verbouw van gemeentehuisf 2500,- De gemeenteraad van Zuidzande die dinsdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwyn byeen- kwam, heeft zonder hoofdelijke stem ming de begroting voor 1963 vastge steld. Deze begroting heeft op de gewo ne dienst aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 256.078,91 en een post van onvoorziene uitgaven van f 8374,74. De kapitaaldienst is geraamd met een na delig saldo van f 69.370,02. leze begroting zön onder meer opge nomen reserveringen voor verbouw van liet gemeentehuis en voor verbetering van dè straatverlichting. Voor beide ób jecten elk f 2500,Di het algemeen zyn de ramingen verder dank zy de nieuwe financiële verhoudingsregeling tussen het ryk cn de gemeenten, welke regeling voor Zuidzande vry gunstig is, ruim op genomen kunnen worden. Op de kapi taaldienst is onder meer nog opgenomen een bedrag van f 10.000,voor herbe strating van de wegen in de kom der ge meente. De raad besloot de werken on derhands te gaan aanbesteden. De gemeenterekening over 1961 werd voorlopig vastgesteld met op de gewone dienst een batig saldo van f 362,08 en op de kapitaaldienst een nadelig saldo van f 7772,51. Deze rekening was nagezien door een commissie uit de raad, bestaan de uit de heren P. de Hullu en C. B. de Neve. Op verzoek van de N.V. Bouw fonds voor Nederlandse Gemeenten Reconstrueren Havenstraat te Aardenburg aanbesteed In het gemeentehuis te Aardenburg werd woensdagmiddag aanbesteed het reconstrueren van de Havenstraat ter lengte van ongeveer 330 meter met bij behorende werken. Er werd als volgt ingeschreven: fa. De Ruijsscher te Bier vliet f39.950: fa. Verweij en Scheerens te Oostburg f39.700; fa. Hol te Hulst f36.700; fa. Jansen en De Vos te Wa terlandkerkje f36.400; fa. wed. Tous- saint te Cadzand f 33.965. Het werk is behoudens hogere goedkeu ring gegund aan de fa. wed. Toussaint. werd besloten tot deelname in de nieu we aandelenserle van deze N.V. met twee aandelen. Met ingang van 1963 zal de gemeente toetreden als lid van de Nederlands-Belgische vereniging Zee land, het dameskoor „Juliana" zal met ingang van het nieuwe jaar een ver hoogde subsidie krijgen en jaarlyks f 250,ontvangen, terwijl de afdeling Zuidzande van de E.H.B.O. een bijdrage ineens zal ontvangen van f100,voor aan te schaffen materiaal. Ook de kos ten van zaalhuur voor cursus- en oefen avonden zal door de gemeente worden vergoed. De Zeeuwse stichting voor revalidatie werd een subsidie over 1962 toegekend van 5 cent per inwoner. De raad besloot verdér tót intrekking van zyn in 1965 genomen besluit tot het instellen van eenrichtingsverkeer in de Kamerik- én Zegveldstraat. De raad was het er over eens, dat de veiligheid van het verkeer eist, dat het verkeer op de as Oostburg- Cadzand voorrang dient te hebben op het andere verkeer en aan het college van Gedeputeerde Staten zal dan ook worden verzocht de nodige maatregelen te willen nemen. Een verzoek van de heer W. de Kramer te Zuidzande bruik van het perceeltje grond voor plaatsing van een benzinepomp, te kun nen maken, moest om verkeerstechni sche en andere redenen worden afgewe zen. Ook besloot de raad nog tot wijzi ging van de keurlonen, waardoor in de toekomst voor het keuren van een var ken f6,en voor een rund f12,zal moeten worden betaald. Tenslotte bepaalde de raad, dat de pre- helmina gehouden vergadering niet op te nemen, doch deze te bestemmen voor de te houden kerstmiddag voor de be jaarden. Post onvoorzien van f 10.384,24 Raadslid De Hulsters pleitte voor verbouw van gemeentehuis De raad Westdorpe heeft dezer dagen zyn goedkeuring gehecht aan de ge meentebegroting 1963, die op de gewone dienst aan inkomsten cn uitgaven een bedrag van f 613.678,10 laat zien met een post van onvoorziene uitgaven van f 10.384,24. De kapitaaldienst geeft aan ontvangsten f2.125.838,27 aan; de uitga ven belopen een bedrag van f 2.359.108,36. De begroting van de so ciale dienst werd eveneens vastgesteld met aan ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 18.972,13. By dit bedrag is een gemeenteiyk subsidie van f 16.000 inbegrepen. De heer A. dc Hulsters (k.v.p.) pleitte tijdens z(jn algemene beschouwing over- de begroting, voor verbetering van de wegen en de verbouw van het gemeente huis. De heer De Hulsters besprak ver der de woningbouw en drong aan op on bewoonbaarverklaring en afbreken van krotten. De heer M. Wille (k.v.p.) bracht de wenseiykheid van een derde gemeentewerkman naar voren. Hij drong er by het college van b. en w. op aan het nadelige saldo van het gemeen telyke badhuis weg te werken. Hij be treurde het dat op du begroting geen post voorkomt voor het geven van on- derwys In dc Franse taal en gaf b. en w. in overweging om alsnog te trachten een cursus in deze taal te laten geven. De heer A. de Beleir (k.v.p.) meende. dat indien het noodzakelijk is kapitaal- werken uit te voeren, gelden moeten worden aangetrokken en op uitvoering daarvan niet mag worden gewacht. Bur gemeester G. van Waes had aan het be gin van de begrotingsbehandeling een overzicht gegeven van de stand van za ken. Aan het begin van de raadsverga dering had burgemeester Van Waes in een toespraak het overiyden van H.K.H. Prinses Wilhelmina herdacht. RUILVERKAVELING Van Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedkeuring ontvangen op het besluit van de raad de grenzen van het ruilver- kavelingsblok „Canisvliet" vast te stel len, waarin zijn opgenomen de Canis- vlietpolder, Sint-Anthoniepolder en een gedeelte van de polder Beoosten en Be westen Bly. Buiten dit blok zyn gehou den de Autrichenpolder, Oud- en Nieuw- Paperscliorpolder en een gedeelte van de Emmapolder. Voorts werden enkele wij zigingen aangebracht in de verordening voor de bezoldiging van het gemeente- personeel. Hot besluit om de winkeliers gedurende het tijdvak van I april tot 30 september toe te staan hun winkels ge opend te laten zijn tot 19 uur, en van 1 oktober tot 31 maart tot 18 uur met uitzondering van de vrijdagavond als koopavond tot 21 uur is door de Ka mer van Koophandel goedgekeurd. Aan het kleuteronderwijs zal alsnog een bedrag van f 98,92 worden uitbetaald als vergoeding over het jaar 196i: aan' voorschotten over dat jaar is reeds een bedrag van 2445,72 uitbetaald. Verder werd besloten het bedrag per leerling van de r.-k. lagere school voor 1963 vast te stellen op f 65, de Kind, Sint-Jansteen; 2b: Flora van Nooitgedacht, eig. H. Freyser, Zaam slag; 3a: Brigita, eig. F. de Putter, Zaamslag; 3b: dier van H, de Vlieger, Sint-Jansteen; 3c: Cora van Paulus- polder, eig. Art. Hendriks, Pauluspol- der. Rubriek 2: hengstveulens geboren m 1962, grote maat: 1. Elegant van Prosper, eig. wed, Burm-v. d. Berge, Nieuw-Namen; la: Sarazani van Absdale, eig. Jac. de Putter, Axel; 2b: Eedelaman van Zevenaar, eig. Jos de Waal, Hulst. Hengstveulens geboren in 1962, kleine maat: 1. Indiogene van Hoogland, eig. Al Serrarens, Ossenisse; 2a: Matador van 't Hoogland, eig. AI. Serrarens, Ossenisse; 2b: Nolt van Melo, eig. Pr. Bruggeman, Graauw; 3. Joos, eig- Fr. van Hoeve, Axel. Rubriek 3: merries geboren in 1961, grote maat: la: (kampioen) Gazel lb d'Amice, eig. P. Maenhout, Clinge: 2a: Fabiola van Melo, eig- Jos Dobbelaer, Sint-Jansteen; 2b: Clara, eig. G. van Hoeve, Terneuzen; 3a: Elza, eig- C. A. Dees-Riemens, Zaamslag; 3b: Violette v. d- Braakman, eig. J. D. M. Brugge man, Philippine; 3c: Gracia, eig- F. de Putter, Zaamslag; lb: Truda van Abs dale, eig. M- L. M. IJsebaert, Axel. Merries geboren In 1961 middenmaat: la: Francien van Othene, eig. P- Suy, Sint-Jansteen; 2a: Azalea van Molen hoek, eig. F. P. Brooymans, Hontenis se. 2b: "Erna, eig- E. J. Verpoorte, Zaamslag; 2c: Hersa van 't Hooglana, eig. Al. Serrarens, Ossenisse. 2d: Liza, eig. E. J. Verpoorte, Zaamslag. 2e: Tosca van de Kouter, eig. C. L- Coe- nen, Nieuw-Namen. 3a: Jeannette, eig. Fr. van Hoeve, Axel. 3b: Jenny van Nooit Gedacht, eig. H. Freyser, Zaam slag. 3- Tosca van Pauluspolder, eig. Art. Hendriks. Pauluspolder- 3d: Bian- ca van Pauluspolder, eig. Arth. Hen driks, Pauluspolder. Merries, geboren in 1961, kleine maat: la: Vivian van Putlioeven, eig. Iz. de Feyter, Axel. lb: Lydia van Rovers- berg, eig- gebr. van Waverschoot, Lamswaarde. 2a: Lien van Puthoeve, eig. Iz. de Feyter, de Mul, Axel. 2b: Ankie van Zuiddorpe, eig. M. A. B- Puylaert, Zuiddorpe. 2c: Ronny van Pauwvliet, eig. A- van Hoeve, Zaam slag. 3a: Frieda v ,d. Patrijs, eig. C. A. Dees-Riemens. Zaamslag. 3b: Pi- rette van Zandberg, eig. P- S. d'Haens, Graauw. 3c: Sonia van Frida, eig. M- "3. Puylaert, Zuiddorpe. 3d: Conny van de Groene Boogerd, eig. wed. Ed. Verdurmen, Schuddebeurs. Rubriek 4: hengsten, geboren in 1961, grote maat: la: (kampioen): René van Tolhoek, eig. Al. Serrarens, Ossenisse. 2a: Rainier van Clara, eig. Al. Serra rens, Ossenisse. 2b. Monti van Hei kant, eig. Jac- de Putter, Axel. 2c- Monty van 't Hoogland, eig. Ai. Serra rens, Ossenisse. 2d: Romeo van Coe- gors, eig. gebr- Dieleman, Axel- Hengsten, geboren in 1961, kleine maat: la: Karei van Vogeldyk, eig. AI. Ser rarens. Ossenisse. 2a: Brillant v. d. Zeedijk, eig. M. L. M. IJsebaert. Axel J. Koster, Vogelwaarde- 2b: Plastic d- Punt, eig. M. Dieleman, Zaam slag. 2c: René van Julianahoeven, eig. Al. Serrarens, Ossenisse. 3a: Baron van Cantorine, eig. A. v. Hoeve, Zaam slag. 3b: Rudolf van den Baandijk, eig. AI .Serrarens, Ossenisse. 3c: Paul van de Mariahoeve, eig. gebr. van Campen, Graauw. Rubriek 5: 2 V*-jarige merries, geboren in 1960, grote maat: la: Prudentia van Baron, eig- J. de Regt, Zaamslag. 2a: Alice van Puthoeve, eig. Iz- de Feyter<, de Mul, Axel. 2b: Anita van Succes- seur, eig. C. Haak, Zaamslag; 3a: Tru- di van Baron, eig. gebr. R. en J. d'Hert, Graauw. Twee-en-een-half-jarige merries, gebo ren in 1960, kleine maat: la: Ria van de Hogeweg, eig. gez. M. en E. Borm, Sint-Jansteen. 2a: Carla van Zand berg, eig. P. S. d' Haens, Graauw. 2b: Mia van de Hogeweg, eig- gez. M. en E. Borm, Sint-Jansteen. 3a: Geertruuda van Heikant, eig. R. Doffemont, Sint- Jansteen. Rubriek 6: hengsten met afstammelin gen: la: René van Tonenhof, eig. AI. Serrarens, Ossenisse. la: (met veulens) Frits van Sint-Leendert. eig. Jos. de Waal, Hulst, lb: Baron de l'Hostee, eig. hengstenvereniging „Zeeuwsch- Vlaanderen", Axel. Rubriek 7: merries met afstammelin gen: la: Ninette van de Stendert, eig. Al. Serrarens, Ossenisse. Rubriek 8: fokgroepen: la: groep b.: eig. Al- Serrarens. Ossenisse. lb: groep a: Iz. de Feyter-de Mul, Axel. Rubriek 9: stalgroepen: la: groep D: Al. Serrarens, Ossenisse. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 12 december. Jonathan 1 75 48, 70 52. 65 4S— 50. 60 37—40. 2 75 28. 70 26. 65 24, 60 19, 2D 17—21, grof 17—23, fijn 16. Goudrenet 1 85 53. 80 52. 75 47—48, 70 46—48. 65 43. 2 75 46, 70 44. 65 42. 2D 39, grof 43. fijn 28—36: geel 1 85 55—66. 80 56—62. 75 53—57, 70 55. 65 47. Cox Or. Pippin 1 75 92—94, 70 86—90. 65 78—82. 60 56—62. 55 35—48. 2D 23—27. grof 4448, fijn 23—26. Golden Delicious 1 80 70—76. 75 69—70, 70 70—76, 65 63—71, 60 56—64, 2 80 63, 75 58—61, 70 57—68, 65 51— 62. 60 39—49, 2D 37—10, grof 33—58, fijn 18— 33. Sterappel 2 65 57—SO, 60 45—60. 55 30— 32. 2D 22—27. Franse Reinette 1 80 39, 75 39, 70 38, 80 42, 70 37. Winston 1 70 30— 34, 65 27—32, 60 23—24, 55 21. Zoete Ermgaard 2D 2942, ltroet 9. Ellison Oranje 1 70 50, 65 47, 2D 23. Doyenne du Comice 2 75 113, 70 110, 65 104, 2D 93 grof 85 fijn 67. Con- ference 2 65 58 60 52—53, 55 45. 2D 39, grof 43—45, fijn 37—38. St.. Remy 65 24—26, 2 65 21—24, 2D 17—23, grof 18. fijn 16. kroet 8—10. Comtesse de Paris 1 65 32, 60 17—21. 55 21, 2 65 16. 60 14, 55 11—12, 2D 10—11, grof 14. fijn 11, kroet 9. Gieser Wildeman 1 60 61. 55 48. 50 4215. 2D 21—24, grof 37. fijn 11—17. Jodenpeer 1 50 12. 60 16. 2D 6. Zwijndrechtse Wijnpeer 2 50 16. 2D 12. fijn 7. Beurre Alexander Lucas 1 75 34. Kleïpeer 1 50 20. 2D 12. Kroelappelen 16. Groenten: Rode kool 24—28 Sav. kool 15— 27. Spruiten 22—71. Uien 8—25. Prei 41— 45. Witlof A2 75—95. afw. 33—58. Knolselderij 1417 p. St. Kasandijvle 4556. Wilte kool 9. VEILING MIDDELBURG. 12 december. Appelen. Jonathan 1 80-op 44. 75-80 42. 70-75 50. 65-70 47. 60-65 3940; 2 80-op 24 75-80 24. 70-75 23—27. 65-70 25— 26. 60-65 20. 2D 17—27, 3 grof 17—18. 3 fijn 17. kroel 15. Lombarts Calville 85-op 32. 80-85 28. If-SO 30. 70-75 3-1. 65-70 32. 60-85 27. 2D 19. 3 grof 23. 3 fijn 17. kroet 15. Goudrenet 1 85-op 50. 80-85 48. 75-80 43, 70-75 45—47. 65-70 42. 2D 38. 3 grof 4). 3 fijn 37. kroet 26. Golden Delicious 1 80-op 72— 78. 75-80 70—79. 70-75 68—75. 65-70 66—71. 60-65 55—58, 2D 32—44: 2 75-80 63, 70-75 65. 65-70 54. 60-65 45, 3 grol 47. 3 fijn 28. kroet 18. Peren. St. Remy 1 75-op 25. 75-65 25—26. 2D 23. Comtesse de Paris 2 65-op 27. 60-65 25. 55-60 16, 2D 13. 3 grof 18, 3 fijn 11. VEILING BERGEN OP ZOOM. 12 -december, Andijvie 40—61. Sla 10—20. Witlof 84—118. Spruiten 25—142, Prei 14— 42. Waspeen 1640. Rode kool 8—19. Witte kool 8—13. Boerenkool 814. Sav. kool 7— 17. Kroten 9—21. Cox Orange 16—61. Goudrenet 46—54. Jo nathan 1545. Golden Delicious 17—84. Saint Remy G—26. Comtesse de Paris 6—40 Zoete Ermgaard 22—54. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2973 kg, 270—387. Schar 29 kg. Bot 76 kg. Wijting 71 kg. Kabeljauw 89 kg. Rog 20 kg. Sprot 20.000 kg. Onge sorteerde vis 162 kg. VEILING TERNEUZEN. Bloemkool B2 63. afw. 21—54. Knolselderij per stuk 5—17. Andijvie 2 60—64. Sav. kool 15~23- Witte kool 11—20. Boerenkool 11—25. Breekpeen 10—12. Waspeen A2 16. Prei A2 45—58. Knolselderij per kg 16—17. Spruiten geseh. 99—101, ongeschoond 56—81. Uien 15— 25. Witlof A 100—110, A2 81—88. B 90—95, B2 68—90, afw. 55—96. Veldsla 68. Goudrenet 1 85 48—50. 80 47—52. 75 43—53, 70 46—52. 65 4445, 2 85 46, 80" 45—46, 75 45. 70 44—45, 65 39—42. 2D 31. 3 grof 34—42. 3 fijn 29—37, kroet 26—31. Rode Goudrenet i 85 64. 80 62, 75 64. -70 65. 65 S3. 2 85 51. 80 52, 75 51, 70 49, 65 44. 2D 35. 3 grof 43, kroet 32. Cox Orange 1 80 93—94, 75 93—98, 70 93—99, 65 79—81, 60 58—62, 55 39. 2 80 78, 75 77—89. 70 72—86, 65 46—72. 60 48—54, 55 27—35. 2D 16—30, 3 grof 55—60, 3 fijn 25—28, kroet 16—30. Zoete appelen 3 grof' 25, fijn 28—35. Jonathan 1 80 46—55, 70 55. 65 48—50, 60 34. 2 80 43. 70 40. 65 29—32. 60 21—25. 3 grof 28—39. 3 fijn 18—20, kroet 9. Golden Deli- bious 1 80 68, 75 72—74. 70 71—72. 65 66. 60 51. 2 75 58—69. 70 50—87. 65 44—51, 60 43—14. 2D 26—36. 3 grof 55—57. 3 fijn 25— 43, kroet 19—26. Doyenne du Comice 2 80 115. 75 115. 70 113, 65 113. 2D 72—75, 3 grof 81. 3 fijn 6065. Conference 2 65 5354, 60 49—50. 55 42. 2D 37. 3 grof 4347. 3 fijn 2931. kroet 25. Saint Remy 1 75 27, 65 21— 25. 2D 24. 3 grof 22. 3 fijn 20—21. VEILING ROTTERDAM. 11 december. Aardappelen 10—14. Andijvie 64—94. Rode kool 11—26. Gele kool 15—22. Groene kool 7—22. Sla I A 23—29. Spruiten I A 73—1.03. n A 70—81. I B 64—72, U B 39— 54. I C 36—54. I D 88—97. Prei 28-41. Seldefij S- Peterselie 12. Grote peen 10—15. Uien 22—28. Uien geschild 25—35. Witlof I A 98— 1 08. II A 85—1.00. I B 97—1.02. II B 77—84. Aanvoer 30.000 kg. Black Alicante 1.47—1.73. Boerenkool 9—18. Coxs Orange Pippin KI. I A 72—1.07. I B 54—80. I C 37—59. Golden Delicious KI. I A 70—79. I B 64—71. Goud renetten KI. I A 48—55. I B 46—53. I C 46— 50. U A 4752, I B 4247. Glorie van Holland KI. I A 52—57. I B 53—55. I C 38—49. Lax- tons Superbe KL H A 55. II B 43. H C 34. VEILING GOES. 12 december. Groenten. Per stuk: Knolsel derij 1 15, 2 5—8. Per bos: Selderij 9- Per kg: Spruiten Al 58. A2 47—63, BI 17—30 B2 26—37. afw. 15—23. Witlof Al 96—101, A2 84—96. Prei Al 39—49, A2 19—36. Uien 2 17— 18, afw. 13. Knolselderij 1 16—25. Selderij 1836. Waspeen 15. Peen B2 4—11, Cl 8. Veldsla 1 110118, 2 5669. Boerenkool 1 18. BI 16. Witte kool 1 13. Rode kool 1 18— 22. BI 16—18. Groene sav. kool 1 1830. BI 22. EIERMARKT BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom ingaande don derdag 13 december 1962. Prijsklasse 0 19 cent; 1 18 cent: 2 17 cent: 3 16 cent; 4 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 17