FEIJENOORD EN EMOTIE VELDEN VASAS Rotterdamse club vocht zich in Deurne naar kwartfinales: 1-0 Bij Vlissingen-Go Ahead is een verrassing niet uitgesloten... NEDERLANDS LEGIOEN STUWDE LANDGENOTEN NAAR ZEGE Rus Bronstein in Hoogoventoernooi PROGRAMMA Reorganisatie VALV. MICRO-KORFBAL ZEEUWEN IN OVERGANGSKLASSE STAAN VOOR ZWARE OPGAVE Geen bezwaren tegen 5-daagse schoolweek l.o. VELDKORFBAL DONDERDAG 13 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van onze sportredacteur). DE HEL VAN DEURNE, die sinds jaar en dag niet meer door oranje leeuwen en rode duivels ontketend kon worden, bestend weer....-! Elf Rotterdamse voetballers en een schier ontelbaar, soms ook bijna hysterisch Nederlands legioen zorgden voor dit beklemmende inferno, toen Feijenoord daar in het Antwerp-stadion gisteravond aantrad tegen de Hongaarse kampioen Vasas. En het waren elf Hongaarse voetballers, die in deze helse heksenketel het slachtoffer werden van de onverzettelijke strijdlust van de tegenstander, maar ook van de soms nauwelijks te dragen emotionele spanningen, die opgewekt werden door tienduizenden Rotterdamse supporters met hun oorver dovende aanmoedigingskreten, hun opvallend lawaai van honderden ratels en hun schallende klaroenstoten uit vele toeters. Zo werd Feijenoord in deze slopende strijd van het Europese bekertoernooi als het ware naar een uitzonderlijk wapenfeit gedreven: een 10- zege op Vasas, dat hiermee werd uitgeschakeld voor de Europacup. Voor het eerst in de geschiedenis had een Nederlands team de kwart finales bereikt van de strijd om deze fel begeerde cup. Met één kost baar doelpunt tien minuten na rust gescoord door een opvallend ijverige Bennaers werd het lot van Vasas bezegeld in deze beslis singswedstrijd. Men weet het: zowel in Rotterdam, als in Boedapest waren de Nederlandse en de Hongaarse kampioenen niet verder ge komen dan een gelijk spel. Het was inderdaad een kostbaar doelpunt, want aan ieder van de Feijenoordspelers was een bedrag van 2000 extra in het vooruitzicht gesteld als zij doordrongen in de kwartfina les Het was overigens onbegrijpelijk, dat: de Hongaarse kampioensploeg, die ongetwijfeld meer pure voetbalkwali teiten bezit dan Feijenoord, niets heeft geleerd van de beide voorgaan de ontmoetingen. Opnieuw weigerden de technisch subliem spelende Hon garen open aanvallen op te zetten. Opnieuw breiden ze eindeloos voort; aan weliswaar knap en subliem aan- valsvoetbal, dat echter zo tot in den treure duurde, dat het wel onproduk- tief móest zijn. van falen, maar gewoonweg van de nu merieke meerderheid, die zij vrijwel te genover zich vonden. Doelbewust Feijenoord mocht dan ook nu weer aan zienlijk minder in de aanval zijn, toch verdienden de Nederlanders de 10 overwinning volkomen, omdat hun di recte aanvallen aanzienlijk, gevaarlijker waren dan het korte tik-tak-spel van de Vasas-spelers, dat inderdaad bij voortduring in schoonheid stierf. Bewust legde de Rotterdamse sterren- ploeg ook nu weer het accent op de ver dediging: meer dan vier man stuurde men niet in de aanval en vaak werd met voorbedachte rade het middenveld aan de Hongaren overgelaten. Deze doelbe wuste tactiek slaagde volkomen, want in de buurt van het Rotterdamse straf schopgebied waren er dan steeds zoveel wit-rood-gekleurde spelers paraat, dat er voor de Hongaren nauwelijks een doorkomen aan was. Eén van de grootste winstpunten van deze drie wedstrijden van Feijenoord te gen Vasas was voor liet Nederlandse voetbal ongetwijfeld het feit, dat Coen Moulijn zich weer ontwikkelde tot de ..ongrijpbare linksbuiten". Zijn directe tegenstander, de pas in het huwelijk ge treden linksback Ihasz had meestal slechts een middel om Moulijn de weg te versperren: een greep aan het shirtje van de lichtvoetige Rotterdammer. Waarschijnlijk werden dan ook tegen Moulijn de meeste vrije trappen veroor zaakt. Na Moulijn moet vooral de nooit rusten de Bennaers genoemd worden. Hij was het, die afwisselend met Bouwmees ter meestal optrad als zwervende halfspeler achter de viermansvoorhoede en hij legde vaak voortreffelijke contac ten tussen defensie en aanval. Bovendien was hij vaak eenmaal bil het scoren van een doelpunt zelfs beslissend in de spits van de aanvalslinie te vinden. Dat een zwoegende Krulver en een snel le Van der Gijp, de permanente speer punten van Feijenoord, niet tot enige produktïe kwam, was niet een gevolg Kruiver, één van de Rotterdamse „speerpunten", maakt het hier de Hon- yaarse defensie bijzonder lastig. Foto P.Z.C Grootse defensie Byna een apart hoofdstuk mag ge wijd worden aan de naar een grote vorm groeiende Rotterdamse defen sie met een ditmaal bijzondere klem- vaste Pieters Graafland aan het hoofd. Ook het driemanschap Ker- kum, Kraay en Veldhoen, slaagde er steeds weer in de aanvalsmachine van Vasas te ontwrichten, terwijl vooral Jan Klaassens keer op keer de Hongaarse aanvallen al in de kiem smoorde. Natuurlijk: de jonge Liebrecht kon de geblesseerde Beer tje Kreijermaat niet doen vergeten, maar dat Feijenoord zich aan deze speler niet miskocht heeft, werd ook nu weer duidelijk. Feijenoord begon overrompelend: Krui ver, rechtsbinnen spelend, maakte zich op het middenveld meester van de bal en joeg onmiddellijk een pass naar Bouwmeester, die zo plotseling voor de doelman kwam, dat hij zijn schot te haastig lanceerde en de internationale Hongaarse keeper Sentmihalyi kon red den. Even leek het er op, dat de Rot terdammers van plan waren fel op de aanval te spelen, want steeds weer transporteerden zij de bal snel naar de aanvalslinie. Een veldmeerderheid stond Vasas de Rotterdamse sterrenploeg ech ter niet toe en het getij leek te keren, toen stopper Kraay even buiten het strafschopgebied midvoor Bundzak slechts ten koste van een handsbal kon afremmen. Geraffineerd kogelde rechts binnen Machos langs het muurtje, maar ook rakelings langs de paalMaar steeds weer veerde Fetjenoord met veel gevaarlijker aanvallen terug. Eerst dwong Moulijn op links een corner af en vervolgens werd hij zonder vorm van proces omvergelopen door zijn tegen stander. eerder wanhoopsdaden leken dan een werkelijk serieuze poging om te doel punten. Voor een schril contrast zorgden de Feijenoorders in hun aanvallen: een ver re pass naar de vleugelspelers, hun snelle voorzet en dan kunst- en vlieg werk in de Hongaarse defensie om Krui ver of Van der Gijp het scoren te belet ten. De Hongaren waren kennelijk do delijk beangst voor deze simpele aan- valsmethodiek, want vooral Moulijn, Kruiver en Van der Gijp werden medo- genloos aan ledematen of kleding vast- epen of omvergelopen. Het regende ook vrije trappen -voor Feijenoord tussen middenlijn en strafschopgebied. En het regende ook kansen: Van der Gijp kopte uit een voorzet van Moulijn van dichtbij in de handen van de doel man, Kruiver kopte het leer over de uit gelopen keeper, maar ook net over de lat, Moulijn knalde de bal in het zijnet en Kruiver zag hoe zijn vlammend schot door Sentmihalyi net tot corner werd geslagen. Aan de andere kant leverde de stort vloed van Hongaarse attaques zowaar nog een gevaarlijk moment op: Machos ving op de rand van het 16-metergebied een dieptepass op; realiseerde zich te laat, dat hij in plezierige eenzaamheid stond, en schoot te snel, toen hij Kraay en Klaassens dreigend op zich toe zag komenPieters Graafland had geer moeite met het schot! Even later voor kwam stopper Meszoly een bijna zeker doelpunt, toen hij met een acrobatische omhaal een boogbal van Kruiver, die voor de voeten van de vrijstaande Van der Gijp dreigde te komen, onschadelijk maakte. Vasas deed onmiddellijk na rust alle alarmseinen in de Feyenoorddefensie op rood staan. Maar meer dan een corner kon de snelle Pal toch niet bewerkstelligen. En het was weer loos alarm, want uit de corner ont stond het wordt eentonig zo veel breiwerk, dat de Rotterdammers gemakkelijk konden ingrijpen. En di rect sloeg Feyenoord terug: via Kraay en Liebregt flitste de bal naar Kruiver, die tussen twee Hon garen door rakelings naast schoot. Dat dit Antwerp-stadion voor Feijenoord bijna „eigen veld" betekende, bleek in de tiende minuut, toen Bennaers zijn kost bare doelpunt scoorde. Want vrijwel nie mand bleef in die historische minuut zit- alles veerde juichend, armen- zwaaiend op. Het ging zo: Bennaers pikte in het cen trum van de aanval een van links ge komen bal op, scheen het leer kwijt te raken aan de Hongaarse stopper, maar toen Meszoly al volkomen zeker var zijn zaak was, ontfutselde de hardnekki ge Rotterdammer hem met een flitsende reactie weer de bal, sprintte met twee Hongaren op de hielen naar het doel, legde rustig aan en knalde in de linker hoek: 10. Orkanen van vreugdekreten stortten van de tribunes in deze Ant werpse kuip, die plotseling volkomen Rotterdams leek door de rood-witte pa raplu's, vlaggen, spandoeken Bennaers heeft de bal zojuist ontfut seld aan de Hongaarse stopper en is op weg naar het enige en dus beslis sende doelpunt. Even later sal hij een onhoudbaar schot lossen... Foto P Z.C.) Sporadisch De strjjd bleef opvallend wisselend en even werd Vasas werkelijk gevaarlijk, toen Matesz op links In de vrije ruimte sprintte en de bal voor het doel plaat ste. Vallend kopte Bundzak echter naast. Weliswaar was de snelheid, waarmee de Hongaren het spel van verdediging naar aanval verplaatsten opvallend, maar werkelijk gevaarlijke momenten ont stonden toch sporadisch uit deze aan vallen. Vasas mocht dan langzamerhand het heft in handen nemen, de Hongaren mochten dan aanval op aanval naar het Rotterdamse doel laten golven, hun scho ten kwamen echter van zo ver, dat het Onbegrijpelijk Onbegrijpelijk was enkele minuten later het afwerende gebaar van de Antwerpse scheidsrechter Van Nuffel, die overigens voortreffelijk leidde, op het moment, dat rechtsback Ihasz uit een voorzet van Bouwmeester de bal met de hand in het strafschopgebied wegsloeg. Deze daad was zo duidelijk opzettelijk, dat het on bestaanbaar leek, dat een heftig neen- schuddende Van Nuffel door liet spelen: onopzettelijk handsFeijenoord werd er niet door gedeprimeerd. Weer ging Moulijn naar voren, zijn voorzet werd opgevangen door Van der Gijp, maar op diens schot redde de Hongaarse doelman met een fabelachtige sprong.' In de laatste twintig minuten werd de spanning bijna ondraaglijk. Het spel mocht dan vaak niet van voortreffelijke klasse zijn, daartegenover stond zoveel zenuwslopende spanning dat niemand meer aan spelschoonheia, maar slechts aan bikkelharde strijd dacht De Hongaarse verdedigers waren meest al zo dodelijk beangst door de direct spelende Rotterdamse aanvallersdat zij met forse acties zoals hier door de Hongaarse stopper toegepast tegen midvoor Van der Gijp een doorbo ring trachtten te voorkomen. (Foto P.Z.C.) In die periode viel Vasas onstuimig aan en tijdens een ware stortvloed van aanvallen, veroorzaakte Kruiver hands op de rand van het strofschop- gebied. Weer plaatste de geraffineer de Machos zich achter de bal en hij gaf het leer nu een grillig effect mee, zoals alleen Lenstra dat in het Nederlandse voetbal kon. Ongetwij feld was de bal in de hoek gekrin geld. als de begerige banden van eer snel reagerende Pieters Graafland niet juist op tijd waren. Zonder twijfel ontsnapte Feijenoord een gelijk spel en een verlenging met twee hoor v>if«en "u mi ten op het mo ment, dat Bundzak met een prachtige omhaal in een rugwaartse salto tegen de lat knalde. Maar nog was de vecht lust van Feijenoord niet geblust: de laatste minuten waren zelfs voor de Rot terdammers en in die periode knalde Kruiver tegen de paal Niettemin kwam het laatste fluitsignaal voor de Rotterdamse supporters als een verlossing. De enige speler, die kon ont komen aan het Rotterdamse legioen, dat in luttele seconden het veld volkomen overspoelde, was Coen Moulijn, die dank zij zijn snelheid en zjjn grillige schijnbe wegingen nu óók aan zijn supportérs wist te ontkomen en als eerste de kleed kamer bereikte Het clublied van Feijenoord „Geen woo-hoorden, maar daa-haaden" klonk tot diep in de nacht in het ver baasde Antwerpse Tan naar Hastings De Nederlandse schaakkampioen H. L. Tan (Indonesië) heeft de uitnodiging eaccepteerd om deel te nemen aan het iternationaal toernooi te Hastings. Hi' il in de grootmeestergroep uitkomen. De eerste ronde van dit toernooi heel plaats op 27 december. Op 8 januari zal Tan weer in Nederland terug zijn. Men mag aannemen dat hij mee zal spe len in de grootmeestergroep van het 25ste Hoogoventoernooi, dat op die da tum in Beverwijk begint. Aan het 25ste Hoogoventoernooi, dat op 8 januari in Beverwijk begint, zal extra luister worden bijgezet door het uitkomen van de Russische grootmees ters Averbach en Bronstein. De 21-jarige wereldkampioene Nona Gaprindasjvili (Rusland), zal eveneens naar Beverwijk komen. Zij neemt deel aan de dames tienkamp, waarvoor de wedstrijden op 17 januari beginnen. Een wat merkwaardige situatie: twee aanvalsleiders (de Rotterdammer Fau der Gijp midden en de Hon gaar Bundzak) staan hier tegenover elkaar. Van der Gijp heeft zojuist een schot gelost, dat door Bundzak wordt onderschept. (Foto P.Z.C.) De 63-jarige filmacteur Charles Laughton heeft onverwachts het ziekenhuis van Holly wood, waar hij sinds 30 iuli behandeld werd wegens een kankergezwel, verlaten. De be handelende artsen hebben meegedeeld, - Laughton nog steeds zeer ernstig ziek is. BEKERVOETBAL BEGINT TWEE UUR DEVENTENAREN WILLEN NAAR EREDIVISIE De voetbalclub Vlissingen behoeft zon dag niet aan te treden voor een compe titiewedstrijd, maar een rustdag voor de Zeeuwse amateur eerste ltlasser wordt hot beslist niet: op eigen veld spelen de Vlissingers in do strijd om de K-N.V-B.- beker tegen Go Ahead uit de eerste divi sie. Ongetwijfeld zijn do betaalde voet ballers uit Deventer sterk favoriet, maar niettemin kan het een bijzonder interes sante wedstrijd worden. Juist in het be kervoetbal plegen immers do grootste errassingen te vallen. Samen met RBC is Go Ahead mo menteel leider van de eerste divisie. Er staan dit seizoen dus grote belan gen op het spel voor de Overijssel naren: mogelijke promotie naar de eredivisie. Het is te verwachten, dat de Deventenaren alles op deze kaart zullen zetten en zeker niet van plan zijn in de bekercompetitie hoge ogen te gooien. En hoewel Go Ahead als leider van de eerste divisie aan zijn stand verplicht is van de Vlissingse amateurs te winnen, opent juist het leiderschap van de ploeg uit Deven ter perspectieven voor de Zeeuwen.... In den lande staat deze wedstrijd in de belangstelling. Men weet, dat Vlissingen de laatste tijd grote overwinningen in de competitie heeft behaald en dat daar om dit treffen tussen profs en amateurs interessant kan zijn. De AVRO zal voor het sportprogramma van zondagmiddag een reportage verzorgen van deze wed strijd. De KNVB heeft besloten allo wedstrij den, die zondag voor de bekercompetitie worden gespeeld, om twee uur te laten beginnen. De bond heeft deze maatregel genomen om bij een eventuele verlen ging of het nemen van strafschoppen na ae verlenging niet in moeilijkheden te geraken door de vroeg invallende duis ternis. De Stichting Nationale Sporttotalisator herinnert do deelnemers aan de sport- toto van 15 en 16 december eraan, dat do wedstrijden 4 tot en met 20 gelden voor de Nederlandse voetbalbeker. Hier voor geldt dc bepaling, dat in geval van een gelijk spel de wedstrijd moet wor den verlengd. Voor het bepalen van de toto-uitslag telt echter slechts het resul taat van de normale speelduur, zodat een gelijk spel bij het invullen van het totoformulier tot de mogelijkheden be hoort. SPORTTOTO HRC—Kon. HFC (3), Velocitas- -WW (1), (2). Alkmaar—DWS (2). 't Gooi—Roda JC (3), DFCHilversum (1), Vcendam —NEC (1), Enschedese Boys—KFC (1). Vitesse—SHS (3). Wageningen—RCH (1). Longa—Elinkwijk (2), Limburgia VSV (1). KNVB-BEKER Tweede ronde: HVCSittardia, Velox NOAD, PECExcelsior, Vcendam NEC, AlkmaarDWS, VlissingenGo Ahead, RBCZwolse Boys, Enschedese BoysKFC, De GraafschapFortuna Vlaardingen, DHCBe Quick, Limbur gia—VSV, Vitesse—SHS, 't Gooi—Roda JC, Longa—Elinkwijk, VW—Stan daard, DFCHilversum, Wageningen RCH. TWEEDE DIVISIE B HaarlemHelmondia '55. AMATEURVOETBAL Tweede klas B: SteenbergenRood Wit W. Vierde klas G: De SchuttersVos meer. Vierde klas H: Aardenburg IJzendijke, KoewachtCorn. Boys. Re serve le klas: Vlissingen 2TSC 2 Middelburg 2Brabantia 2. Reserve 2e klas B: Middelburg 3Hontenisse 2. HW 2Axel 2, Corn. Boys 2—Zeeland Sport 2. Reserve 3e klas C: RAC MOC 2. uitkwam iu de hoogste het betaalde voetbal en nu grote moei lijkheden heeft om zich in de eerste di visie te handhaven, gaat reorganiseren. Door het steeds kleiner wordende aantal bezoekers is de Limburgse club in fi nanciële moeilijkheden geraakt. Besprekingen tussen ei ers en het bestuur van toe geleid, dat binnenkort een nieuw bestuur zal worden benoemd dat steun zal ontvangen van een groep Venlose financiers. FEIIENOORD: LAATSTE VAN DE ACHT... Feijenoord heeft zich door de overwinning op Vasas als laatste gevoegd bij het zevental teams, dat de elite van het Europese clubvoetbal vertegenwoordigt. Het komt nu in de kwartfinales van liet enerverende toernooi om de felbegeerde Europese beker voor landskampioenen uit tegen de vermaarde Franse kampioen Reims, de club van de beroemde Raymond Kopa. In de overige drie kwartfinale wedstrijden speelt het Belgische Anderlecht tegen het Schotse Dundee FC, de houder van de Europese beker, Benfica, tegen Dukla Praag (Tsjecho-SIowakije) en FC Milaan tegen de Turkse kampioen Galatasaray. De wedstrijden van de kwartfi nales moeten voor 15 maart 1963 gespeeld worden. Zaterdagmiddag a.s. beginnen de micro- wedstrijden, die zowel in de veilinghal te Goes als op het Bonedijkeplein te Vlis singen, worden gespeeld. Te Goes speelt men in de hal wedstrijden van 20 minu ten, terwijl „buiten" op het Bonedijke plein de tjjdsduur 30 minuten bedraagt. Voor de wedstrijden in Vlissingen luiden de prognoses: Swift IVVedo I 2: StormvogelsAni mo V 3; Swift VSwift IV 2: Vedo II Stormvogels 2; Vedo ISwift V 1. In Goes worden slechts drie senioren- wedstrijden gespeeld, terwijl voor de rest een aantal adspirant-achttallen aan zullen treden, waarvan vier van het Middelburgse Swift. Hoewel het moeilijk is iets van de krachtsverhoudingen te zeggen, willen we de volgende voorspel lingen doen: 3 B: BKC—Zeelandia H 2; BKC—Togo IV 2; 3D: De PoelTjoba IV 3; adsp. Swift COlympia 3; E: Blauw-Wit C—De Poel 2; Swift D—Tjoba B 2; F: Elto B—VOPO 2; Elto B—Swift F 1; Swift E—VOPO 3; Elto B—Swift E 3: Swift F—VOPO 2; Pupillen B: TOGO 1—Tjoba B 1. „Minuteman"-raket nu operationeel n een ceremonie die gehouden werd op de luchtbasis Malmstrom in Great Falls in de Amerikaanse staat Montana is de „Minuteman", de Amerikaanse inter continentale raket, operationeel gewor den. De Amerikaanse luchtmacht liet bij deze gelegenheid weten dat twintig van de raketten reeds opgesteld staan in on dergrondse silo's in Montana. Zij zijn gericht op doelen in Rusland en kunnen seconden nadat hiertoe het bevel is ge reven afgevuurd worden. Tijdens de Cu- jaanse crisis waren tien van de raket ten voor het gebruik gereed. De 18 meter lange raket heeft een reik wijdte van 9600 km. De in Montana op gestelde raketten zijn voorzien van atoomkoppen. Zaalhandbal Dames van Hellas niet kansloos tegen WLC-DES In de overgangsklas van het Nederlands Hand Verbond zullen de Zeeuwse ver tegenwoordigers het komende zondag bijzonder moeilijk krijgen. De darnes van Hellas zulen WLC-DES en de heren van Hellas ontmoeten Stratum Meteoor. Beide wedstrijden worden in de Philips- lial te Eindhoven gespeeld. WLC-DES versloeg afgelopen zondag DWS met 10-6, maar verloor van r.k. Snift met 3-1 en van Hygiea met 10-6.. Geheel kansloos zyn de dames van Hellas niet. Geheel anders staat het met het heren team van Hellas, dat de kracht van Stratum Meteoor wel niet zal kunnen weerstaan. De heren van EMM zullen ïergen op Zoom de vlag wel moeten strijken tegen Operatie 55. 3ergen op Zoom zal verder de heren districtswedstrijd Volharding-Volt wor den gespeeld, waarbij Volt iets hoger wordt aangeslagen. De dames van Vol harding zullen daar SIOS ontmoeten, waarbij het wel eens spannend kan toe gaan. De dames van Zeeland Sport kun nen van Fortuna winnen. De Neptunes dames die zeer goed zijn gestart zullen in Goes waarschijnlijk ook wel winnen van Tonido. De heren van Hellas n zullen de handen vol heb ben aan Fortuna en dit kan ook gezegd worden van Tonido II dat ODI zal ont vangen. De dames van ODI en Sparta zullen elkaar wel weinig toegeven. De heren van Neptunes kunnen winnen van Fortuna II. De uitslag van de dames ontmoeting Luctor-Robur valt niet te voorspellen. Overgansklas A: dames: H.C.G.-Borger; Niloc-Zeeburg; heren: Olympia Gr.-E. O.; Niloc-Aalsmeer; ESCA-Olympia ,C/DES-Hellas Gs.; DWS-r iwift; heren: EMM-Operatie 55; Str. Meteoor-Hellas Gs.; Hellas Hg.-Sittar- dia. District Zuid B: heren le klas: EBHV- Taxandria; Tachos-Tonido; Volharding- Volt. Afd. West-Brabant: heren le klas: Ra- iid-Velocitas: Velocitas-SOA; dames 2e :las: Be Fair-Rapid; heren tweede klas: SOA H-EBHV II; dames 3e klas: Uilenspiegel-EmBeEUilenspiegel-SOA II; Terheyden-EmBeE; SOA H-Terhey- den; heren 3e klas: Rapid II-Velocitas H; dames 4e klas: Were Di-Oisterwijk; EmBeE II-DVS; Were Di Ü-Oisterwijk; heren 4e klas: Rapid m-EBHV III; Het invoeren van de 5-daagse school week op kleuterscholen, lagere scholen, bij het voortgezet lager onderwijs, op huishoudscholen en l-t.s.-en stuit niet op overwegende bezwaren. Voor ulo scholen en het middelbaar onderwijs moet een verkorte schoolweek echter afgeraden worden, evenals voor de u.t. s., de h.t.s., kweekscholen en andere op leidingsscholen. Op deze scholen kunnen op de vrije zaterdag vervallende uren bezwaarlijk worden ingehaald. Dit is de conclusie van een commissie, die in september 1961 door de staatssecretaris van O- K. en VV. is ingesteld, teneinde de wense lijkheid na te gaan of er in verband met de voortschrijdende invoering van de 5- daagse werkweek maatregelen op on derwijsgebied moeten worden genomen. De commissie heeft thans haar rapport uitgebracht en brengt daarin de op vatting naar voren, dat de beslissing over het al dan niet invoeren van een 5-daagse schoolweek moet worden ge nomen door de instanties waarbij deze beslissing thans berust n.l. de minister als bestuurder van de rijksscholen, b. en w. als bestuur van gemeentescholen en door de besturen van bijzondere scholen. Afdeling Zeeland: dames le klas: Nep- tunus-Tonido; Fortuna-Zld. Sport; SI- OS-Volharding; heren le klas: Hellas Ü-Fortuna; Tonido II-ODI; dames 2e klas: ODI-Sporto: Luctor-Robur; heren 2e klas: Neptunus-Fortuna II; SÏOS II- EMM n. Dames junioren: ODI-Robur; Tonido- Hellas; heren junioren: Neptunes-Toni- do; jongens 14-15 jaar: SIOS-EMM; 'ongens 12-13 jaar: Tonido-Hellas; For- ;una B-EMM; meisjes Volharding-Ro- bur A; Zld. Sport-Tonido. Omdat zaterdag a.s. zowel te Goes als te Vlissingen microwedstryden worden gespeeld, is het veldprogramma slechts zeer bescheiden. Als de weersomstandig heden het toelaten, trekt Elto I naar Goes om daar als tegenstander te fun- Ïeren van de leiders van de eerste klas, ogo I. Zeer zeker zal deze laatste ploeg het ongeslagen record handhaven. In 2 A gaat Zuidwesters n als lantaarn drager tegen leider TOP een zekere ne derlaag tegemoet. Het enige wat de Sou burgers nog kunnen doen, is de cijfers zo laag mogelijk houden. In 2B ontvangt Olympia het Krabben- dijkse VIOS, dat nog slechts weinig bin nen de lijnen kwam." De uitslag zal niet ver van een puntenverdeling liggen. Misschien wordt het een kleine zege voor de huisclub. In 3 A kan Ondo n van het bezoekende NOAD winnen, terwijl Blauw-Wit twee punten ryker zal worden tegen Volhar ding n in Yerseke. In 3 C tenslotte be staat de mogelijkheid dat DOS 55 en Blauw-Wit III de punten broederlijk zul len delen. De prognoses luiden: 1: TOGO I—ELTO I 1; 2A: Zuidwes ters n—TOP 2; 2B: Olympia—VIOS 1; 3 A: ONDO 2—NOAD 1; 3B: Volhar ding n—Blauw-Wit 2; 3C: DOS 55— Blauw-Wit 3 3H; Adspiranten A: Swift AAnimo B 1; C: Animo DONDO B 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11