7e zijn er gek op Amsterdamse Bears PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer maalz f =g= Klanken uit de ether RYNBENDE'S Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 12 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 DE MENSEN zijn er gek op. Eén heeft zo'n ding in zijn serre gezet. Een ander kwam er helemaal voor uit Limburg en een der de sloeg er de achterruit van zijn busje voor kapot. Anders kon-ie het lange ding niet meenemen. Ze staan in Eind hoven en in Valkenisse in een oprijlaantje. Voor een ijssalon in de buurt van Dordt, in Zut- phen en in Den Haag. Je vindt ze op een midgetgolf - baan in Zoutelande en in Hen gelo. Maar het grootste deel is gekocht door particulieren op Walcheren. Nu is het afge lopen. Nu worden ze voorlo pig niet meer van de hand ge daan. Ze blijven nu in reserve. De oude Vlissingse gaslan taarns. /""Vnlangs nog belde een dame op of U ze er twaalf kon krygen. Er is nog steeds een flinke belangstel ling voor. Hoewel ze op het Vlissing se gasbedrijf toch wel iets gewend zijn, voelen ze het zo langzamerhand als een drukkende last. Maar het kan nu eenmaal niet meer. Voorlopig niet tenminste. De lantaarns, die nu nog over zijn, moeten als reserve dienen voor de 154, die nog dienst doen. Ze doen het nog steeds heel aardig. Toen vorige week het elektrisch licht uit viel, stonden de gaslantaarns wat gui tig te knipogen in het duister van een paar Vlissingse straten. Alsof ze zeggen wilden: zie jc nóu wel, gas is toch edit niet gek. De rest van de oude lantaarns, enige tientallen, liggen reserve te zijn op het terrein van de maatschappij met de lange naam: de N.V. Maatschappij tot gasvoorziening Midden-Zeeland, G.M.Z. in Vlissingen. Ze doen verder niets meer. Geen dienst. Ze liggen. Het ziet er een tikkeltje mistroostig uit. De palen roesten een beetje in gras en modder, vlak bij de hoge gashouder met 3500 m3 gas. Grote druppels regen vallen door de kille stilte naar beneden en glijden af langs de groene lantaarns. Ze liggen over en naast elkaar. Half onder de modder en met wat straat stenen ernaast. De grond is onder de lantaarnvoeten weggemaaid. De weinige krullerige versieringen doen met het mistroostig zijn mee. meester Jacob van Maris (57) („Jaap") de stapel metaal. Af en toe neemt hij een kijkje bij de palen en de kappen. Hij staat dan wat vreemd blauw in zijn overall met een alpiuootje op. Middenin de regen tussen de groene lantaarns. De kappen liggen niet in de regen. Die zijn van roodkoper en zijn opge borgen in een soort loods. Tussen de andere attributen van een gasbedrijf: moffen gietijzeren hulpstukken T.-stukken, plastic buizen en bochten, karretjes om de buizen te vervoeren, syphonpotten, verkeersborden en een bordje „wielrijders afstappen". Automobilisten zijn er heel wat ge weest. Allemaal mensen, die „weg" zijn van die oude gaslantaarns. Er is een hausse geweest. Enige tientallen muurlantaarns en lange straatlan taarns zijn de deur uitgegaan. Hoe viezer en groener de koperen lan taarns waren, hoe mooier de mensen ze vonden. Een ander zou misschien gezegd hebben dat het ding toch echt wel de deur uit kon. Maar de mensen die in Vlissingen op het terrein aan de Paardenstraat kwamen kijken, haalden de lantaarns juist in huis. Ze telden voor de kap met zo'n ruit f 35,neer, voor de paal een vijfen- twintigje en gingen overgelukkig weg met een lantaarn van 125 kilo. De lantaarns zijn nu reserve. Voor Vlissingen zelf en voor Veere, waar men op elektriciteit zal overgaan. Maar als het technisch lukt wil men daarvoor de oude gaslantaarns ge bruiken, vertelt hoofdboekhouder C. G. Verhoef van het gasbedrijf. Soms heeft men ze nodig. Vorig jaar zijn er bij de Arnebrug op de oude weg van Middelburg naar Arnemuiden geplaatst voor de spoor wegen. De anderhalf honderd in Vlis singen en Veere, rijn vermoedelijk de laatste lantaarns. Mei 1940 waren er nog 467 in het rayon Vlissingen, fe bruari 1955 was dat aantal tot 299 verminderd. In de loop der jaren zijn er heel wat opgeruimd. Voor de lief hebbers. Eén meneer, die In de buurt van Maastricht woont kwam expres ervoor naar Vlissingen. Vlissingse gaslantaarns voor bunga low's en in oprijlanener zyn heel wat mensen, die wat voor zo'n paal of muurlantaarn overhebben. De palen zijn toch niet antiek. Maar wél oud. Per slot is de gasvoorziening in Vlissingen al 21 november 1861 begonnen met 186 lantaarns. Het gas verving de olieverlichting. Na die 1S6 zijn er heel wat „jongeren" bijgeko men. De groene gevaarten doen het best bij de mensen, die graag iets „anders" willen hebben. Opkopers waren onder hen en veel particulieren van Wal cheren. Er kwam een menèer in een busje. De palen waren te lang. „Geeft niet", zei de meneer. En hij sloeg de achterruit kapot. Hij kwam zelfs nog een keer te rug in hetzelfde busje. Een ijssalon in Dordt is hele- JAAP VAN MARIS: voor de liefhebbers (Foto P.Z.C.) maal in stijl gebouwd: een net oprijlaantje en.... gaslantaarns uit Vlissingen. Een vertegenwoordiger arri veerde in een personenauto. Hij nam zijn aanwinst in zijn wagen mee naar huis. De lantaarn vond een plaatsje in de serre van van huis. Het staat erg gastvrij. ZWAK GESTEMD De beurs heeft dinsdagmiddag de minder gunstige tendentie van maandag voor de in ternationale waarden bij de opening met kracht voortgezet. De stemming was toen flauw. De forse koersdalingen vonden plaats bij zeer kalme handel. Er was in alle hoeken van de hoofdfondsen wat middenkoers aan bod, waardoor laag werd ingezet. Philips bij voorbeeld opende liefst f 5.30 lager op f 140.20 ten opzichte van de slotprijs van maandag. Unilevers, die op f 134.30 lager waren ge opend, konden later wat aantrekken. Kon. Olie min f 2.50 op f 148, waarna nog f 147.60 werd gedaan. Hoogovens hadden het zwaar te verduren met een koersverlies van 16 punten op 555. A.K.U. vijf punten lager op 400'/-. De flauwe stemming op het Damrak moet hoofdzakelijk worden toegeschreven aan de forse koersdaling van maandag in Wallstreet. Na een lange periode van opgaande koersen vonden maandag op de Newyorkse beurs flinke koersdalingen plaats, waardoor het dow jones-gemiddelde voor de industrie-aan delen er zeven punten inzakte tot 645. Ook de Nederlandse hoofdfondsen, waarvoor in Wall street de laatste dagen reeds de belangstel ling aan het afnemen was. konden zich niet aan een flauwe stemming onttrekken. Vooral aandelen Philips werden er aangeboden. De ^A'VVIAAAAnAAAAAAAAAAAAA'MAA/WWMMAAMIAAIVAMMMWtAAAAAItAAAAAAAAAAA/lAAAA/tAAAMVVMAAAAAAAiUIJUMAAAAAAAAA/VVMAAAiUUVWWWVAAAAIUtAyUNAIWMMWWAIWlAAA/IAAnAAAAAAAAAAA/VVWWUMAHlUVWV OSWALD WEEFT WE GISTERAVOND NOG BEZOCHT, CUVE, HU -WAS HE LEIY1AAL ONDERSTEBOVEN OVER DAT MEISJE. 2E HEET NADIA BR ATI A- NU-EEN OUDE ROE MEENSE FAMILIE-IN FEITE NET ZO'N BE-I DROG ALS GR1VOZELF 2275. Piloot Storm begon steeds meer te beseffen wel een dulvels- spel de Sllicum-Eenheid met hen speelde. Als zij geen kans zagen tij dig van dit onzalige planeet-restant tc ontsnappen, zouden zij domweg gebruikt worden als werktuigen voor een mogolflk vernietiging van hun eigen ras. De bedoelingen van de Eenheid lieten geen twijfel meer over, toen Arend de volgende im pressie ontving. De Pionier suisde door het heelal, terwijl de Aarde en haar satelliet in hun baan steeds dichterbij wentelden. Hjj zag zichzelf aan de controles zitten, maar toch had hij geen beheer over de machine, want achter hem stonden onoverwin nelijke kristalmensen, die hem dwongen recht op do Maan af te sturen. Onder hem schoof het barre bergland voorbij, tot hij de glanzende koe pols en torens van Lunapolis zag opdoemen. Keurig in rijen lagen de grote ruimteschepen op hun ankerplaatsen en hij wist dat de bezetting van de kolonie zich opmaakte om hem, Sandra en Buck een hartelijke ontvangst te bereiden. De Pionier landde miden tussen de koepels; de lucht- sluis schoof open eneen horde kristalmensen stortte zich naar buiten. Machteloos moest hij toezien! fouten III51| „Dat willen ze altijd; allemaal hebben ze iets te vragen en ik weet nooit de goede antwoorden", protesteerde zij angstig. „Heeft U er dan zo'n moeite mee die te vinden? Dat is werkeljjk erger dan het ljjkt. U moet niet gaan piekeren over het waarom van een vraag, die men U doet. Tien tegen één bedoelt de vrager er niets kwaads mee. U is, geloof ik, altijd bang, dat de vrager kwade bedoe lingen heeft, niet? U moet niet zo wantrouwend zijn en achter de een voudigste dingen moeilijkheden zoeken. Zegt maar gewoon, wat U weet. Of wal er precies is gebeurd, dan komen de dingen meestal wel op hun pootjes terecht. Waarom kon U mij bijvoorbeeld niet gewoon zeggen, dat U mevrouw Grjjpsma's gezicht had afgewassen? Daar stak toch niets in?" „Ik was bangU zou natuurlijk ge dacht hebbenIk hoopte Och, ik weet het niet meer", zei ze ongelukkig. „Waarom nam dat slaapmiddel in?" „Omdat ik Ik wou ,,U wou maar liever van alles af zijn, geloof ik. U koos de weg, die U de ge makkelijkste leek". Zij plukte nerveus aan haar laken en bleef koppig zwijgen. „U heeft de laatste tijd anonieme brie ven gekregen, die U beschuldigen van een dubbele moord. Waarom is U daar mee niet bij ons gekomen? U wist toch heel goed, dat die beschuldiging wat de moord op uw man betrof onzin was". „Neen, dat weet ik niet! Dat is het nu juist, ik weet het niet!" schreeuwde zij naast. „Hij kwam thuis en hij was weer weer dronken. En kleine Geert had per ongeluk een beeldje gebroken, dat op zijn bureau stond. Het was een prijs, die hij inderdaad had gewonnen. Waar mee weet ik niet meer, maar hij was er erg opgesteld. En ik was toch zo bang, zo bang, dat bij GeertBob kon zo wreed zijn. En ik hoorde hem komen en zag, dat Geert, arm ventje, verstijfde van angst. Heeft U weieens een kind van nog geen drie zien verstijven van angst? Ik ging naar de trap. Ik dacht alleen maar: „Hij mag het kind niet aanraken. Ik vermoord hem liever". Toen, ineens, lag hij onder aan de trap. Hij lag zo stil, hij bewoog zich niet meer. Wie weet, wat ik heb gedaan tussen dat ogenblik, toen ik hem de trap zag opkomen en het ogenblik toen ik hem daar beneden zag liggen? Zelf weet ik het niet meer, het is net alsof de tijd tussen die twee ogenblikken een donkere holte is. Ik heb er met Kit Grijpsma over gesproken. Er was nie mand anders en ik kende haar al van mijn schooltijd. En ze was zo prettig nuchter, Kit, ze gaf nooit toe aan aller lei Nu ja, ilc wil maar zeggen, Kit geloofde alleen maar, wat ze met haar eigen ogen zag. Kit lachte me uit. Ze zei, dat de dokter als doodsoorzaak hart verlamming had ingevuld. Wou ik het dan beter weten dan hij in plaats van biy te zijn, dat hij dat had opgegeven en niets anders? Maar ik had er geen vrede mee en ik heb er haar, toen ze uit de stad was, nog eens over geschreven ook. Ilc wist toen natuurlijk nog niet, dat Kitdat ze zulke dingen deed. Toen ik dat hoorde, ben ik erg geschrokken. En toen ze vroeg haar gratis te behan delen in ruil voor reclame in haar ar tikeltjes, heb ik gedacht: „Nu begint het". En ik heb ja gezegd, ik durfde eenvoudig niet anders. Later heb ik ge dacht, dat ik haar onrecht had aange daan, want de reclame, die zij voor Votre Beauté heeft gemaakt, heeft ons veel meer opgebracht, dan die gratis behandeling waard was. Maar die onge lukkige brief heeft zij toch nog bewaard en mij had ze gezegd, dat zij hem ver scheurd had. Carla denkt dat ze met haar chantage heeft gewacht tot dat Amerikaanse contract in kannen en kruiken was. Ze heeft my nog gewaar schuwd." Ze begon weer te huilen. „Ilc dacht nog wel, dat ze mij graag mocht. En ze deed net of ze dol was op de kinderen. Carla zegt, dat ilc zo weinig mensenkennis heb. En daar heeft ze gelijk in. Daardoor verpruts ik ook altyd alles. Als Carla er niet was ge weest, zou ik Votre Beauté ook ver prutst hebben. Tk kan alleen maar die preparaten samenstellen, ziet U, de rest was alles haar werk". ,,U was dus bang van mevrouw Grljps- ma?" Ze knikte hevig. „Ze had best kunnen eisen, dat zij al dat geld kreeg van die Amerikaanse transactie", zei ze, zo zacht dat hij moeite had haar te volgen. „En dan was er niets overgebleven voor de kinderen. Carla dacht dat ook „En omdat U dat wou verhinderen is U erover gaan denken mevrouw Grijps ma te vermoorden?" „Dat moet wel... Ik heb, net "als toen Bob stierf weer allerlei dingen gedaan, waarvan ilc me later niets kon herin neren. 1-Iet begon met dat preparaat van zeeajuin. Ilc vond het in mijn laborato rium. Daar moet ik het natuurlijk zelf hebben gebracht. Maar ik kon het my niet herinneren. Dat schjjn ik nooit te kunnen, als ik dingen doe. die Carla zegt, dat dat meer voorkomt, het is een soort verdringing. Ik heb die rommel toen dadelijk weggegooid, maar ik moet het toen al gebruikt hebben. Want vlak daarop kreeg Jacqueline Vermaassen die uitslag. En daarna nog een paar dames. Het waren allemaal dames, die ik niet... niet erg mocht, om zo te zeggen, daarop gebeurde dat met Kit". Ze slikte en keek hem hulpeloos aan. „Het is allemaal zo vreselijk, inspec teur". „Kunt U mij ook uitleggen, hoe zo'n vergiftig preparaat in die koffertjes kwam en daar, als het zijn werk liad fïdaan, er weer prompt uit verdween? r zat nooit iets, dat niet deugde, in die koffers, wanneer de inhoud onderzocht werd". Brigitte Reimers schudde ontkennend het hoofd. „Dat weet ik niet. Dat weet ilc werkelijk niet", zei ze onzeker. „Ziet U, ik herin ner me later nooit meer iets. Dat was zo met Bob en nu weer. En het kan nog best wezen, dat er ook nog andere din gen zijn gebeurd. Ilc bedoel, dat ik ook nog andere dingen heb gedaan, die ik ben vergeten. En die niemand heeft ge merkt. „Juist", zei hoofdinspecteur Pieter Au guste Perquin en hij vroeg zich af, of deze vrouw nu krankzinnig was of een geraffineerde actrice- Die juffrouw Ber kelaar had haar een neurotica genoemd. Maar was dat een afdoende verklaring voor deze pathologische leugens? Want dat waren het. Waarom had ze twee moorden bekend, waarvan men onmoge lijk kon bewijzen, dat zij die begaan had? Uit angst, dat men het wel zou kunnen? Ze verkeerde in de mening, dat de brief, die zij na haar mans dood geschreven had, tussen de papieren van mevrouw Grijpsma was gevonden. Maar volgens die dokter Best had zij haar man helemaal niet vermoord. Dat ze van de kaart was geweest na zijn val was hij bereid aan te nemen. Maar dat ze op een geraffineerde manier vijf vrouwen had vergiftigd, onder wie twee met de opzet haar het leven te bene menNeen, hij was te oud voor sprookjes. „U gebruikte voor mevrouw Grijpsma nicotine in plaats van zeeajuin omdat het uw plan was haar niet, zoals die an dere, een vervelende tijd te bezorgen, maar U haar werkelijk wou doden?" „Ja, anders had ilc toch geen nicotine gebruikt .(Wordt vervolgd) AAAAA*VVVVVVVVVVVVVV*AAAAAA Amsterdamse wisselmarkt stemming op de overige Europese beurzen was eveneens, niet bemoedigend. Alles bij elkaar vondt men het in Amsterdam begrij pelijk dat ook daar de stemming niet mee viel. Op de lagere openingskoersen volgde later op de middag voor alle internationale waarden een flink herstel. A.K.U. liep op tot 404%. In deze hoelc was een grote koper aanwezig. Het buitenland- toonde voor deze Btukken, alsme- 'oor de overige hoofdfondsen op het lage openingsniveau plotseling enige belangstel ling. Hierdoor liep de koers van Philips op tot f 142.20. Unilever steeg tot f 135.80. Kon. CONTANTE PRMZEN. Amsterdam. 11 december. Londen 10.09"/,—10.09%. New York 3.5914—3.60/,. Montreal 3.34Ï1— 3.34j|. Parijs 73.46'/-—73.51%. Brus sel 7.247.24%. Frankfort 90.05— 90.10. Stockholm 69.42%—69.47%. ZUrich 83.43%—83.48%. Milaan 57.96%—58.01%. Kopenhagen 52.16— 52.21. Oslo 50,39—50.44. Wenen 13.94%—13.95%. Lissabon 12.58'/«— 12.60%. Olie tot f 148.80. Hoogovens herstelden zich tot 560. Bij kalme handel verloren de scheepvaart- aandelen een tot twee punten. Ook de leiden de cultures lagen aangeboden in de markt. In de staatsEondsenhoek waa de stemming door elkaar aan de zwakke kant. De rentespaarbrieven 1952 die maandag 40 punten lager op 175 zijn verhandeld met een omzet van nominaal f 272.700. werden prak tisch onveranderd geadviseerd. Zoals bekend was de forse koersdaling het gevolg van de belastingherziening. „Homburg" N.V. in Cuyk (vleeswaren- en conservenfabrieken) komt binnenkort naar de beurs met een aan delenemissie a pari groot f 1.1 min. met claimrecht. Op de incourante markt werden, de aandelen de laatste tijd regelmatig ver handeld. De koers van maandag was 580 pro cent. Op donderdag 20 december lean worden ingeschreven op f 15 min. aandelen met claimrecht N.V. maatschappij tot exploitatie van steenfabrieken „Udénhout". Voor de in troductie van certificaten Shell Oil Company of Canada bestond een grote 'belangstelling. De koers per certificaat van 10 aandelen werd vastgesteld op circa 12% Canadese dol lar. A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. 7-12 10-12 469.2 465.8 324.8 324.7 132.1 133.2 251.2 251.3 150.8 151.1 348:7 347/3 Verklaring: Staatslen. Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '47 3% Ned '51 3% Ned. '48 3V» Ned '30 3% Ned. '55 3'/. Ned. '37 3 Gr. boek '46 Doll. '47 Inv. cert. 3 Ned. '62-64 Ned. Ind. '37 6V* W.B. Len. '57 Aandelen Amst. rubb. V.A. A.K.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie lucbtv. H.A.L. K.LM. K.N.S.M. Kon. Paketv, i gedaan en bieden; S gedaan 101% 91ft 96% 88% 91% 96% 88% 88% 92% 92% 92% 90'A 98%* 99% 106% 145.20 141.80 137.20* 135.40 150.40* 148.40 at. Mij. Ned. Nlev Goud. v. Ommeren Rott. LI. Schv. Unle Industrie enz. Alb. Heijn Am. droogd. Berg. Jurg. Berk. Pat. Blaauwh. Bijenk. Calvé Centr. Sulk. Fokker v. Gelder Gist sp. v. d. Heem Helneken Internat. Intervam K.N. Papier K. Zout Muller Ned. Dok Ned. kab. Netam Nijverdal Rott. Dr. Dok Schelde N.B. laten: b 131% 131% bieden; I laten; d Scholcbet. 2 Scholten F. 8 Stokvis i Vergd. Blik Vergd. Mach. i Vredes t. 3 Wilton 2 Zwanenb. 8 Interunie i Robeco 2 Valeurop 7 Banken A'd. Bank r.H. Mij. R'd. Bank Tw. Bank Am. Enka Am. mot. Am. Tel- Anaconda Beth. St. Clt. Serv. Curt- Wr. Intern. Industrie 324.8 Scheepvaart 132.1 Banken 251.2 Handel enz. 150.8 Algemeen 348:7 ex dividend; c ex claim 225% Du Pont Ge. Eleer. Gen. Mot. Int. Nick. Kennecott Nat. Can. Rep. Steel Shell Oil Stud. Pack. Tide Water U.S. Steel FREMIEL. Alkmaar A'dam "51 A'dam '56 1 A'dam '56 II A'dam '56 HI Breda '54 Dordr. '56 Eindh. '54 Ensch. '54 D. Haag '52 I D. Haag '52 H R'dam '52 I fi'dam '52 II K'dam '57 Utrecht '52 Z.-HoU. '57 Z.-Holl. '59 11-12 458.9 321/3 131.0 250.9 150.1 342.9 16ft 118% 42ft 236% 75% 58% dubbele jonge Klare yfHITE LABEL N.V. DISTILLEERDERIJ v/« SIMON RYNBENDE ZONEN - SCHIEDAM WOENSDAG 13 DECEMBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 12.10 Instrumentaal kwintet. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.32 Koorzang. 12.37 Kerkdienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal kwartet. 13.35 Moderne grammofoonmu- ziek. 14.30 Lichte grammofoonmuziek. 15.00 Utrechts Studentenkpor en -or kest: klassieke en moderne muziek. 15.50 Bijbelver telling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Vrije tijd..., wel besteed! 17.30 Kapel van de Konink lijke Luchtmacht (gr.). 17.40 Beursbe richten. 17.45 Licht instrumentaal cm semble. 18.05 Koorzang. 18.30 Het Spec trum: lezingen. 18.45 Pianospel: lichte muziek (gr.). 19.00 Nieuws en weerbe richten. 19.10 Mededelingen of grammo foonmuziek. 19.15 Leger des Heilskwar- tïer. 19.30 Radiokrant. 19.50 Moderne rammofoonmuziek. 20.00 Bij de gratie !ods, historisch klankbeeld. 21.30 Mo derne kamermuziek. 21.45 Kanttekenin gen op actuele gebeurtenissen. 22.00 Me- tropole-orkest. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Orgelconcert. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammofoonmuziek. (12.3012.33 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Licht orkest. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Kamerorkest: Klassieke muziek. 15.00 Meer kinderbij slag in 1963, toespraak. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Amateursprogramma. 17.30 Tentoonstellingsagenda. 17.35 Instru mentaal licht trio. 17.50 Regeringsuit zending: Geven en nemen. Tips voor weggebruikers. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Licht ensemble. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA-Varia en lichte platen. 19.20 De Mammoetwet, discussie. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Het Nederlands Koperorkest o.l.v. Gerard Boedijn; 20.30 Reportage tweede helft Vasas-Feijenoord; 21.15 Lichte grammofoonmuziek; 22.00 Pietro Car- done en zijn Italiaans ensemble. TELEVISIEPROGRAMMA'S. 15.1515.45 Mogelijke progr.-uitwis-! seling met Amerika via een nieuwe sa telliet. NCRV: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.30 Jeugdjournaal De Verrekij ker. (-17.45)AVRO: 19.30 Commentaar, critisch bulletin. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 De Verdedigers, T.V.-film. 21.15 Literaire ontmoetingen. 21.4522.30 Rondo sinfonico: Noordhollands Phil- harmonisch Orkest: Moderne muziek. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 18.30 Berichten. 18.33 Le Marche dans le Temps: De stad Bergen. 19.00 Engel se les. 19.30 Voor de wouw. 20.00 Jour naal. 20.30 Le Mur Invisible (Gentle men's Agreement), film. 22.20 Het waarnemend oog: programma over die ren. 22.45 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 17.00 Voor de jeugd. 18.00—18.35 Schooltelevisie. 19.00 Mijn vriend Flicka, T.V.-feuilleton voor de jeugd. (35). 19.25 Teletaalles. 20.00 Nieuws. 20.30 Bonan za, T.V,-Western. 21.20 Othello, opera. 22.35 Kroniek over de vrijetijdsbeste ding. 23.05 Nieuws. DONDERDAG IS NOVEMBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke ka mermuziek (gr.). 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huiswouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 NC RV-lied. 10.03 Geestelijke liederen. 10.15 Morgendienst. 10.45 Kerkorgelconcerf (gr.). KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liederen (opn.). HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de wouw. 1.10 De groenteman. 9.15 Kamerorkest gr.)oude muziek. 9.40 Morgenwijding. 0.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Bal letmuziek (gr.). 11.45 In het voetspoor der wetenschap, lezingen. Grossierscombinatie mag theedoeken verkopen De Hoge Baad heeft verworpen een he roep van de procureur-generaal bij liet hof in Den Haag, die in cassatie was ge komen van een arrest, waarbij de gros sierscombinatie niét strafbaar was ver klaard voor het verkopen van theedoe ken. Het hof achtte deze verkoop inherent aan het kruideniersbedrijf (vestigïngs- besluit levensmiddelen bedrijven). Te dezen aanzien heeft de Hoge Raad alleen overwogen, dat de overwegingen van het hof dat theedoeken behoren tot textiel- produkten voor het reinigen van huis houdelijke voorwerpen, als bedoeld in het vestigingsbesluit levénsmiddelenbe- drijven, 's hofs beslissing kunnen dra gen. Advertentie NU MODERNWASSEN met Reckicts WASMACHINE BLAUW Geen overlevenden bij mijnramp in Carmichaels De nog geringe hoop, dat reddingsploe gen overlevenden zouden vinden in een myn van de „U.S. Steel" te Carmichaels, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, .werd teniet gedaan, toen men maandag avond de stoffelijke overschotten van de vermisten boven bracht. j een gasontploffing werden vorige week donderdag zevenendertig mijnwer kers van de buitenwereld afgesneden. Hoewel men van hen geen tekenen van leven meer ontving togen redders on middellijk aan het werk. De 37 mannen zijn vermoedelijk op slag gedood toen het mijngas explodeerde. AZTEKA; met de exquise, 'exotische smaak van mild gekruide chocolade, f. 1.25 p. 100 gr. BONBONS ALPHACCA JO to Rljekl LAARDER KERK 11 te Suez f MAGHELHAEN 1 WATERLAND 8 HOOG EN LAAG WATER 13 december Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldïnge nap uur meter 2.51 2.22 3.22 2.38 4.04 2.43 414 1.67 4.44 1.93 nap uur meter 15.13 2.33 15-41 2.49 16.23 2.54 16.40 1.79 17.00 2.07 nap uur meter 9.26 2.13 9.58 2.29 10.31 2.43 10.06 1.72 10.24 1.97 nap uur meter 21.37 2-01 22-09 2.17 22.44 2.31 22.21 1.60 22.40 1.83

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9