Thoolse Z.L.M.-kring ingelicht over samenwerking coöperatie-particulier VOORZITTER P. W. C. VAN WESTEN „REGERING FAALDE TEN AANZIEN VAN GEMENGD BEDRIJF" AGENDA WALCHEREN Meubelen in moderne kleur met Ceta Bever PRACHTBIJTS^P?' ZUID-BEVELAND TWEE MILLE VOOR VERLICHTING SPORTTERREIN IN OOSTKAPELLE DUKE ELLINGTON SCHREEF VOOR „PARIS BLUES" DE JAZZMUZIEK MARKTBERICHTEN AFVALWATERLEIDING WORDT IN KANAALZONE 2 MIUOEN DUURDER WOENSDAG 12 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Algemene ledenvergadering „DE VERHOUDING, waarin coöperaties en particuliere ondernemingen vroe ger tot elkaar stonden was nodeloos scherp. De spanningen waren veel te groot en de zaken werden te veel als zwart-wit afgeschilderd. Het gaat er in de eerste plaats om, emotionele overwegingen te laten varen en zich dan af te vragen: zijn beide vormen nu wel zo verschillend? De meest spectaculaire ontwikkeling op -lit gebied heeft de Coöperatieve Melkcentrale laten zien". Om nu haar leden een indruk te geven van de mogelijkheden op dit punt ook voor andere takken van bedrijf in de tuinbouwsector met de conservenfabrielcen bijvoorbeeld had de kring Tholen en Sint-Philipsland van de Z.L.M. dinsdagmiddag de direc teur van de C.M.C., de heer B. v. d. Heide uit Den Haag, in haar midden voor een leerzame causerie. Hij was het, die tot bovenstaande uitspraak kwam. Voor een gehoor van landbouwers uit de streek tekende hij in „Hof van Holland" te Tholen de nieuwe situa tie tussen de melkleveranciers de coöpererende boeren en de afne mers de fabrieken ontstaan na de oorlog. „De coöperatie is aandeel houder geworden in vele bedrijven er zit op deze manier aan weerskanten van de onderhandelingstafel. In het begin heeft deze vorm van samen werking veel weerstanden ontmoet, maar gaandeweg kwam zy toch op gang en nu kunnen we op voet van gelijkheid verder gaan. We hebben er de allerbeste ervaringen mee Het waren veelbelovende indrukken, die de heer Van der Heide de Thoolse en Sint-Philiplandse Z.L.M.-kiing kon meegeven. Hij deed dat na een verhel derende blik in de groeiperiode van de melkcentrale. En als voorbeeld haalde de spreker aan het melkgebied rondom de grote steden in het westen, waar men pas na de oorlog de standaardi satie van de melk een aanleiding zag om een bepaalde organisatie op te bou wen. Dat het tenslotte een coöperatie werd lag alleen aan de omstandigheden. Z.L.M.-EXPOS1TIE 1963 NIET IN TENTEN De tweejaarlijkse tentoonstelling van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, die op 18, 14 en 1.5 juni 1963 in Kruinin- gen wordt gehouden, zal niet in tenten worden ondergebracht, zoals al jaren lang te doen gebruikelijk is. De Z.L.M. krijgt namelijk de beschikking over de gebouwen van de firma Meyer te Krui- ningen, met een totaal overdekte opper vlakte van 6000 vierkante meter. Dit deelde de heer W. Sinke, secretaris van de tentoonstellingscommissie, mede ty- dens de dinsdagavond in hotel „Van Leuven" te Kloosterzande gehouden vergadering van de kring Hulst der Z.L.M. De heer Sinke verklaarde, dat de over dekte tentoonstellingsruimte in Kruinin- gen tweemaal zo groot is dan by vorige exposities. In de onmiddellijke omge ving van de gebouwen, die op korte af stand van de rijksweg zijn gelegen, is acht hectare parkeerruimte. Voor de tentoonstelling van landbouwwerktui gen is een terrein van drie hectare be schikbaar. Als bijzondere attractie krijgt de tentoonstelling een militair element. Wat dit precies zal zijn, kon de tentoonstellingssecretaris in dit sta dium nog niet zeggen. RIJWIELHANDELAREN OP CONGRES IN VLISSINGEN Burgemeester mr. B. Kolff van Vlissin- gen zal 18 december in Vlissingen het tweedaagse congres van de Algemene bond van ondernemers in het rywlel- kleinbcdryf officieel openen. Dit con gres van de landelijke organisatie be gint 's middags in „Britannia". De landelijke bond komt voor de eerste maal naar Zeeland. Dit is mede in ver band met het elfde lustrum van de af deling Walcheren. De voorzitter var deze 65 leden tellende afdeling, de heer W. J. van Uxem uit Vlissingen, zal een welkomstwoord spreken. De bijeenkomst in Vlissingen is het 59ste congres in successie. De verga dering staat onder leiding van de heer H. Zandman, voorzitter van de lande lijke organisatie. Kerst- en W nieuwjaarskaarten DE VEY MESTDAGH BELLAMYPARK 58 - VÜSSINGEN VANDAAG. Middelburg Electro: Bloed en rozen, 19.30 uur. H Jaar. City: Feestavond P.Z.E.M., 20 uur. Noorderkcrk: Orgelconcert Jaap Nieuwenhuyse. 20 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie De Lussanei, 9-18 uur. Vlissingen Alhambra: Waarover men niet spreekt. 20 uur. 18 Jaar. Luxor: Paris blues, 20 uur, 14 Jaar. Hotel Noordzee- Boulevnrd: najaarsvergadering Nutsde- partement, 20 uur. Britannia: Voordracht dr. W. P. Tbeunissen over „In de monni kenrepubliek van de heilige berg Athos", voor de Z.V.Ü., 20 uur. Stranclhotel: Bij eenkomst Christelijke Middenstandsver eniging, 19.-15 uur. Goes Grand: Waarover men niet spreekt, 20 uur. 18 Jaar. Prins van Oranje: Kerst middag Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Goes, 14.30 uur Prins van Oranje- Winterledenvergade- ring C.P.B., 13.45 uur. Zaal Juliana: Le denvergadering C.B T B 10 uur. Bergen op Zoom Luxor: Barbara, de vrouw zonder moraal, 20 uur, 18 Jaar. Terneuzcn Luxor: Mijn dochter Patricia, 20 uur, 14 laar. Oostburg Ledeltheuter- Tussen kogels cn granaten, 20 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw Exodus. 20 uur, 14 Jaar. Zlerlkzoo Hervormd verenigingsgebouw Vereniging van Vrijzinnige Hervormden met kerstspel „De ster van Bethlehem". Tholen Hof van Holland: Jubileumverga dering christelijke nationale schoolvereni ging, 19.30 uur. vorm een duidelijke aversie. „De C. is dus op een schoen en een slof begon nen. Maar het systeem voldeed goed. Er werd besloten, dat de C.M.C. zich niet specifiek zou toeleggen op het oprich ten van eigen bedrijven. En dat was een belangrijke stimulans voor samenwer king met de particuliere ondernemin gen. Het werd mogelijk om met de fa brieken tot bepaalde akkoorden te ko men. Horizontaal en vertikaal groeide men naar elkaar toe. Met frappante voorbeelden maakte de heer Van der Heide een en ander aantoonbaar om tenslotte in een discussie nog nader op verschillende aspecten in te gaan. „E.E.G.-kapstok' Eerder op de middag hief de voorzitter van de kring, de heer P. W. C. van Westen waarschuwend de vinger op te gen het regeringsbeleid ten aanzien van de rund- en varkensmesterij". De gang van zaken in de veehouderij noemde hij „slecht". „Er komen slechte geluiden van de ge mengde bedrijven in het noorden van het land, de basis is klein en wankel baar". Verwijtend sprak de heer Van Westen over de EJE.G. op dit punt als van een kapstok, waaraan de regering alle tegenargumenten ophangt. „Er is geen samenwerking en solidariteit meer. Men kan alleen maar afschuiven. Wat er nu met gemengde bedrijven ge beurt kan ons hier in Zeeland volgend jaar overkomen." Veel optimistischer klanken kon df kringvoorzitter laten horen over de be- drijfsuïtkomsten van het afgelopen jaar in de sectoren van akkerbouw, fruitteelt en groenteteelt. „We zijn in onze landbouw begonnen met klachten, maar de bezorgdheid bleek een slechte geleider. Er werden topopbrengsten geboekt en het onderste regeltje was goed." Wat de groenteteelt voor het eiland Tholen betreft maakte de heer Van Westen nog gewag van de -roede resultaten met de warenhuizen, lie vele telers tot eigen initiatief hebben aangespoord. In deze vergadering werd de heer W. van Nieuwenhurjzen te St.-Philips- land herbenoemd als hoofdbestuurslid. Een voorstel tot verhoging van de con tributies werd aanvaard. ARNEMU1DEN Zanglustwil een volksvolière bouwen Het bestuur van de vogelvereniging „Zanglust" te Arnemuiden heeft beslo ten aan het gemeentebestuur van Arne muiden een stukje grond te vragen voor het daarop bouwen van een z.g. volks volière ten behoeve van de bevolking. De vereniging Zanglust zal de vogels ter beschikking stellen. Postduivententoonstelling Op 14 en 15 december a.s- zal de post- duivenhoudersverenigïng „De - Voor-I waarts" te Arnemuiden in het café van Hameling een postduivententoonstelling houden. De voorzitter van de postduivenhouders- vereniging, de heer J. de Ridder, deelde ons desgevraagd mede, dat er 400 dui ven ingezonden worden voor deze ten toonstelling. Als keurmeester van de duiven zal op treden de heer P. de Zeeuw uit Eindho ven. Een aantrekkelijke verloting zal op genoemde dagen worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Collectes De anti-Hongeractie-collecte te Arne muiden leverde 95,33 op. De collecte voor de Ned- Gravenstïchting bracht op 149,48. De dankdag-collecte in de Ned. herv. kerk te Arnemuiden, gehouden op woensdag 28 november j-l„ leverde ruim 2600.op. MIDDELBURG VLISSINGEN Speciale kerkdienst Anglikaanse Kerk Watervoorziening in het Plan-Zuid Nadat de Middelburgse raad reeds voor de gas- en elektriciteitsvoorziening het uitbreidingsplan-Zuid kredieten v leende van respectievelijk 315.000 en 62.000, vragen b. en w. van de hoofd stad thans een krediet voor het nemen van maatregelen voor de watervoorzie ning. Deze bestaan in eerste instantie uit het leggen van een toevoerleiding vanaf de Destaande meterput aan de Oude Vlissingseweg-hoek Schroeweg r plan-Zuid. De kosten daarvan wor den geraamd op 40.000. Onderlinge wedstrijd van kanariever. „Onze Zangers" De Walchese kanarievereniging „Onze Zangers" te Middelburg heeft op 7 en 8 december een onderlinge wedstrijd van zang- en kleurkanaries exoten er bastaarden gehouden, waarvan de uitslag .j als volgt: Zangvogels4 vogels E.K.: le pr. P Kesfeloo; 2e pr. J. Reinders; 3e pr. A Walraven; 4e pr. H. Knol; 5e pr. C. Lo- kerse- 2 vogels E.K.: le pr. M. Hooge- steger; 2e pr. C. Lokerse; 3e pr. A. Wal raven; 4e pr. J. Reinders; 5e pr. P. Kes- teloo. 1 vogel E.K.: le pr. P. Kesteloo; 2e pr- J. van Keulen; 3e pr. K. van Da len; 4e pr- J. Reinders; 5e pr. K. van Dalen; 6e pr. J. Schou; 7e pr. A. Wal raven. Mr. zanger hele wedstrijd E.K.: J. Reinders. Hoogste predicaat punten E.K.: J. Reinders. Kleurvogels: 4 vogels E.K.: le pr. C. Wfirtz; 2e pr. B. Baas. 2 vogels E.K.: le pr. C. Wirtz; 2e pr. P. M. Bavelo; 3e pr. B. Baas. 1 vogel E.K.: le pr. Ph. Roggeveen; 2e pr. C. Wirtz: 3e pr. C. Wirtz; 4e pr. A. van Horssen- Exoten: le en 2e pr. K. Tilroe; 3e pr. C. de Graaf. Beste klourvogel hele wedstrijd E.K.: Ph. Roggeveen. E.K. jeugdkampioen kleurvogels: B. Baas. E.K. jeugdkampi oen exoten: B. Baas. St.-Nicolaasavond N .V .V .-Vrouwenbond Maandag hield de vrouwenbond van het N.V.V. te Middelburg zijn Sint-Nicolaas- avond. Nadat de voorzitster, mevrouw van Wezel-Schoolmeester de bijeen komst had geopend, werden voor de pauze spelletjes gedaan en werd er ge zongen. Daarna kwam de sint en zijn knecht de vrouwen een bezoek brengen, waarbij geschenken werden uitgedeeld. Het geheel werd opgeluisterd door het accordeonduo Ad en Marijke de Pries ter. AAGTEKERKE Raad vanmiddag bijeen De gemeenteraad van Aagtekerke zal in de vergadering van vanmiddag 12 de cember om half twee de begroting voor 1963 vaststellen. Tevens krijgt de raad de gemeenterekening over 1961 aange boden. De raud zal verder diverse pen sioensgrondslagen voor het gemeente- personeel vaststellen, een wijziging op de begroting van 1962 behandelen cn spreken over de verbetering van de straatverlichting. De agenda vermeldt, voorts .".ivcrsG aanvragen om subsidie- Een speciale Anglikaanse kerkdienst ter voorbereiding op Kerstmis wordt vrij dagavond 14 december gehouden in het Vrijzinnig hervormde gebouw „Ophir" aan de Badhuisstraat in Vlissingen. In deze „Christmas carol service" zal voor gaan de heer A. Driver, reader van de Anglikaanse gemeente te Rotterdam- Pernis. Het uit 14 personen bestaande koor van de St. Mary's church uit Rotterdam zal kerstliederen zingen. Verschillende leken zullen het kerstverhaal en andere bijbel gedeelten lezen. De bijeenkomst, die ook door niet-Anglikanen kan worden bijge woond, begint om acht uur 's avonds. Brandje in keuken aan de Glacisstraat Omstreeks kwart over één werd de Vlis- singse brandweer dinsdagmiddag gealar meerd voor een brandje in de keuken van de familie Van S. aan de Glacis straat. Het vuur, dat snel om zich heen greep, kon met een enkele straal water worden bedwongen. Enige huisraad ging verloren. Het brandje ontstond, doordat mevrouw Van S. bij het verrichten van werkzaamheden in het keukentje een petroleumkacheltje omstootte. De fami lie Van S. is tegen brand verzekerd. Onderlinge schaakcompetitie Voor de onderlinge Vlissingse schaak competitie werden de volgende partijen gespeeld: J. C. Koetsenruijter-M. C. Braam afgebr.; A. de Ridder-C. J. Mommaas 1-0; A. Mast-W. Mesman aifgebr.; P. Benski-A. Vijfhuizen 1-0; A. Smit-J. v. ELzelingen 1-0; M. de Bruijne-J. den Engelsman 1-0. Zo makkelijk 18 fraaie houttinten I IirtWII I v-— s-HEERENHOEK GOUDEN PROFESSIEFEEST VAN ZR. STANISLAUS Zr. Stanislaus van de zusters francisca nessen te 's-Heerenhoek vierde dezer da- jen liaar gouden professiefeest. Zij werd ijdens de feestdag afgehaald door een stoet bruidjes, die haar naar de kapel begeleidde. Pastoor Witteman celebreer de daar de H. Mis, waarbij de zusters de gezangen uitvoerden. De pastoor hield tevens een feestpredikatie. Zuster Sta nislaus mocht op deze feestdag veel ge lukwensen in ontvangst nemen. Ook ont ving zy veel bloemen. Vandaag, woens dag, zullen de schoolkinderen in de gele genheid gesteld worden de zuster geluk te wensen. In de middaguren zullen ze worden getrakteerd. BIEZELINGE Collecte op dankdag bracht 2800,op De op dankdag in de christelijk gerefor meerde kerk te Biezelinge gehouden collecte voor kerk en diaconie bracht een bedrag op van ruim 2800, ~!OES „Tingel-Tangel" voor Algemene Kunstkring Een talrijk publiek heeft maandag avond in „De Prins van Oranje" geno ten van het cabaret „Tingel-Tangel", dat daar zijn nieuwste programma „Laat ze maar praten" bracht. Dat ge beurde voor de Algemene Kunstkring Goes en Omstreken. De medewerken den aan dit programma waren Marijke en Sieto Hoving, Adele Bloemendaal en Paul Deen. Voor de muzikale omlijsting zorgde pianist Wouter Denijs. „Tingel- Tangel" werd reeds eerder in ons blad besproken. Afloop verkoping Notaris M. E. J. F. van Dissel te Goes heeft dinsdagavond in de „Prins van Oranje" te Goes in het openbaar ver kocht het woonhuis „De Puije" met tuin te 's-Heerenhoek, ten verzoeke van de heer F. de Ruiter te 's-Heer Arenösker- ke. Koper werd de heer P. Krijgsman te Borssele voor het hoogst opgeboden be drag van ƒ36.300. V.B.O. op excursie naar Delft De Vereniging voor Bedrijfsoverleg te Goes is maandag op excursie geweest naar Delft. Op uitnodiging van de di recteur. de heer Boone, werd een bezoek gebracht aan ,,De Porseleinen Fles" In de fabriek werden de showrooms be zichtigd. Tevens stelden de Goesenaren zich op de hoogte van het fabricage proces van flessen. Een twintigtal leden met hun dames maakte het uitstapje mee. Ook burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes gaf van zijn belangstel ling blijk. WEMELDINGE Filmavond Instuif Voor de instuif op Wemeldinge bestaat een grote belangstelling van de jonge ren. Op twee plaatsen komt men regel matig bijeen. De Sint-Nicolaasavond werd in verband met het overlijden van prinses Wilhelmina afgelast. Nu zal er zaterdag a-s. in het jeugdgebouw aan de Dorpsstraat om 8 uur een film draaien, die ook al op een vroegere datum moest worden afgelast. Vertoond wordt de film „Verloren Grenzen". Raad voteerde Terreinhuar voetbalclub verhoogd tot f 250 De raad van Oostkapelle heeft in de dinsdagavond gehouden vergadering een krediet uitgetrokken van 2000 voor liet aanbrengen van een verlichting op het sportveld. Deze verlichting zal niet alleen ten dienste staan van de voetbal vereniging, maar zal ook kunnen wor den gebruikt voor de verlichting van de banen van de ijsclub „De Halve Maan". De huur, die de voetbalvereni ging voor het terrein moet betalen, werd verhoogd tot 250 per jaar. Bur gemeester F, G. Sponger deelde nog mede, dat do werkzaamheden om een oedo ijsbaan te krijgen, de volle nan acht van b. en w. hebben. De raad stelde verder de begroting voor 1963 vast. Geen van de raads leden hield ditmaal een algemene be schouwing. De heer A. Don (p.v.d.a.) zei °;een behoefte te heb ben aan een algemene beschouwing, omdat „G.S. geen aandacht schen- Films in Zeeland KIJKJE IN DE KELDERS VAN „DE LINKEROEVER" Duke Ellington schreef de muziek voor do film „Puris Blues", LUXOR (Vlis singen) die het leven van de naar Frankrijk geëmigreerde Amerikaanse jazzmusici in beeld brengt. Het is een aantrekkelijk filmpje, dat een kijkje gunt in de door toeristen veelbezochte keldertjes langs de Scine-oever, waar de musici in kwestie hun werk doen. Sidney Poiticr en Paul Newman spelen de hoofdrollen. Ze bespelen zelf hun in strumenten. Het aantrekkelijke is voorts dat men een aantal echte jazz musici niet de allermodernste in de film heeft laten optreden, terwijl ook de bezoekers van de keldertjes echt zijn, dat wil zeggen, echte kelderbezoekers en geen aangesleepte figuranten. Het verhaal over de uit Amerika weg gevluchte musici (omdat ze niet in de laatste stijl wensten te spelen) zou na tuurlijk niet volmaakt zijn geweest, wanneer er niet een romance aan vast zat. Daarvoor zorgen Joanne Woodward en Diahann Carroll, die dc rol van twee meisjes-toeristen uit de States spelen. Behalve deze twee sterren zien we nog Serge Reggianl als een aan verdovende middelen verslaafde zigeunermuzikant en Barbara Laage in een bijrolletje. Voorts vrijwel alleen reprises. In Grand (Goes) en Alhambra (Vlis singen) de rolprent over de pijnloze bevalling: „Waarover men niet spreekt" en in Electro (Middelburg) de 'actiefilm „Geen genade voor ban dieten" van Robert Taylor en Ri chard Widmark. De laatste bioscoop vertoont voorts de griezelfilm „Bloed en rozen", een dra- cula-achtige rolprent, waarin vreemd gesold wordt met de voorouders van de familie Karnstein, die op een oud land goed woont In de hoofdrollen Mel Fer rer, Elsa Martinelli en Annette Vadim. De regie berust vanzelfsprekend bij Ro- Ïer Vadim. u Grand (Goes) is dan nog de Franse verzetsfilm „De tien stappen naar de dood" te zien, een r.olpront waarin de liefde fataal is voor de schrijver-ver zetsman Paul Roy (Paul Guers). Claire Maurier speelt de vrouwelijke hoofd rol. Alhalmbra (Vlissingen) herbergt don derdagavond het Nut met een voor stelling (van meerdere films) gewijd aan de historie en het wezen van de film. ken aan de notulen van de begro tingszittingen, die dit college wor den toegezonden". Betreffende de ophaaldienst voor huis vuil deelde de burgemeester mede, dat met ingang van januari a.s. een aan merkelijke verbetering zal intreden. Het huisvuil zal dan tweemaal per week worden opgehaald namelijk op maan dag- en donderdagmorgen. Het reini gingsrecht zal worden verhoogd met eén gulden per emmer. De heer A. Don pleitte voor de aan schaf van een piano voor het vereni gingsgebouw in overleg met de vereni gingen, die daarvan gebruik willen ma ken. B. en w. zullen deze zaak nader bezien. De raadsleden brachten verder ver schillende wensen ter tafel, zoals on der meer het plaatsen van rustban ken in „De Manteling", verplaat sing van verkeersborden die dê ma ximumsnelheid voor de kom van de gemeente aanduiden, zo mogelijk op ruiming van bovengrondse elektri sche leidingen en verbetering van de bestratingen. De heer A. Coppoolse (a.r.) informeer de bij de raadsleden of het gemeente blad, dat de eerste jaargang achter de rug heeft, op prijs wordt gesteld. Er bleek hiervoor veel waardering te be staan, wat de heer C. den Hollander (g.b.) „aangenaam in de oren klonk".. Indertijd namelijk werd een vurig plei dooi van hem om te komen tot een uit gave van dit blad met 6 tegen 1 stem (die van de heer Den Hollander) ver worpen. Een besluit, waar de raad later op terug is gekomen. Twee beroep schriften betreffende de rioolbelasting werden ongegrond verklaard. By de aanvang van de vergadering had de raad het overlijden van koningin Wil helmina herdacht. Burgemeester Spren- ger memoreerde in een herdenkingstoe spraak onder meer dc drie bezoeken in 1894, 1945 en 1946, die de koningin aan Oostkapelle heeft gebracht. Nadat en kele ogenblikken stilte in acht waren genomen, deelde dc burgemeester mede, dat namens liet gemeente,besturu een schrijven van rouwbeklag was verzon den aan het koninklijk huis. Officiële publikatie MIDDELBURG Toepassing drankwet Burgemeester en weihouders van Middelburg maken bekend, dnt door C. J. MOERMAN, wonende te Vlissingen, domicilie kiezende te Middelburg. Lange Delft 25. een verlof A Is aangevraagd voor eon lokaliteit op de eerste verdieping van het perceel Lange Delft 25 ter oppervlakte van 193 m2. Binnen twee weken na deze bekendmaking kan ieder tegen liet verlenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij ons college inbren gen. Middelburg. 7 december 19G2. 'i wethouders voornoemd, Mr. J. Drijber, burgemeester, Mr. J. Hooij, Raad Wemeldinge behandelt begroting 1963 Vrijdagavond komt de raad der gemeen te Wemeldinge in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer behandeling van de begroting voor 1963 en een voorstel tot benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur in verband met de periodieke aftreding van het lid J. Burger. De aanbeveling luidt: J. Burger en Jacobus Hoogesteger Mz. Voorts staan op de agenda: een voorstel tot verlenging van de besluiten tot ver huring van alle woningwetwoningen, een voorstel tot aankoop en ruiling van di verse perceeltjes grond, alsmede de aan koop van de grond van de heer J. Do- minicus bestemd voor de bouw van een rioolwaterzui veringsinstall atie. Winkelactie besloten Zaterdag heeft de winkeliersvereniging uit Wemeldinge de grote prijs, een t.v.- toestel, aan de winnaar van de winkel actie toegekend. De prijs was voor de heer A. C. Koopman. De actie was over 6 weken verdeeld, waarbij iedere week waardebonnen beschikbaar waren ge steld. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 11-12: Kroonborg van Hansweert, Wilja van Terneuzen. Giove van Kopenhagen, Franz van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 10-12: Sherborne naar Zee, Greifswald naar Zee. 11-12: Kroon borg naar Vigo, Wilja naar Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen op 10-12: Ango- lakust van Hamburg, Gruno van Grange mouth, Servaskerk van Aden, Oranjefontein van Southampton, Cornelis Broere van Dor drecht, Seabreeze van Londen, Prins Willem II van Londen. 11-12: Noord van Amsterdam, Vindicat van Londen. Gepasseerd van Antwerpen op 10-12: Som- melsdijk naar Rotterdam, Adara naar Ham burg, Dalerdijk naar Londen, Nassauborg naar Rotterdam, Eagle naar Londen. 11-12: aan. Barcelona naar Bremen, Servaaskerk n. Huston. David naar Nantes, Thea n3ar Rou en. Barcelona naar Bremen. Servaaskerk naar Rotterdam. Aspera naar Waterford. Hoe Vin ces naar Londen, Raket naar Zee, Albert Wil lem naar Rouaan, Leendert Broere naar Ber- Vlissingen aangekomen op 9-12: Hoogvliet van Zee, Lupia van Ilse Worth, Gvardeislc nva rede, Griefswald van Antwerpen, Teun van Antwerpen, Sherborne van Antwerpen, Fram van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 8-12: Carnatian naar Riga. Leanne naar Antwerpen, Wind- sorbrook naar Antwerpen, Rookley naar Ma nilla. Gepasseerd naar Antwerpen op 8-12: Greta van Zee-Terneuzen. 9-12: Katendrecht van Rotterdam. Diligentia van Rotterdam, Liber ty van Grimsby. Neder Eems van Duinker ken. Mies van Sa-Gent, Adara van New Or leans. Roelof de Winter van Grangemouth, Ebro (slpb.) van Dover, Leendert Broere van Zee, Sommelsdijk vah New York, Velox van Middelsbrough. Pial van Zee. 10-12: Arvo van Zee, Garoet van Bremen. Gepasseerd van Antwerpen op 8-12; Hollan- dia naar Zee, Rien Teekman naar Valvik, Diet naar Zee, Fiona naar Zee. 9-12: Ouwer- kerk naar Rotterdam, Myson naar Stockholm, Zaankerk naar Zee, Isola naar Zee, Parkha- j ven naar Bremen, Peter Winsemuis naar Le Havre. Senegal naar Londen, Nassauhaven r Rotterdam, Agnes naar Londen, Soest- dijk naar Rotterdam. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2344 kg, 254—368. Bot 118 kg. Wijting 15 kg. Kabeljauw 82 kg. Rog 4 kg. Sprot 15 kg. Wulk 19 kg. Ongesorteerde vis 91 kg. EIERMARKT GOES. Bericht van handelaren. Kippeëieren 14 cent. Kleine eieren 10',J cent. BEURS GOES. 11 december, Granen, peulvruchten en zaden. Gerst, basis 17 boerensehoon af boerderij 27—29 per 100 kg. Tarwe, basis 17 boeren sehoon af boerderij 2931.50 per 100 kg. Groene erwten, boerensehoon af boerderij 40—51 per 100 kg. Schokkers, boerensehoon af boerderij 50—06 per 100 kg. Bruine bonen, boerensehoon af boerderij 65118 per 100 kg. Kapucijners, boerensehoon af boerderij 55 65 per 100 icg. Karwijzaad, boerensehoon af boerderij 100115 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering 10—11 per 100 kg.. Naar bintje voor export bestaat weinig vraag. Levering aan de sorteerinrichtïng, sor kosten voor rekening van de koper. Voeder- aardappelen noteerden 44,75 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 20 cent per kg, onafgestaart geleverd aan de sorteerin- richting. Hooi. Lucernehooi. geperst uit de ruiter 170 180 per ton. Weidehooi, 130140 per Veldbeemd, andere beemdsoorten en grassen 8090 per ton. Roodzwenk. 6 per ton. Gerstestro, 67,5072,50 per ton. Tarwestro, 57,50—62,50 per ton. Erwtenstro, 120—130 per ton. Vlas. De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 2026 cent per kg. levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een notering van 2330 cent per kg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Eieren. De eierprijs bedraagt 2,24 per kg. VEILING SINT-ANNALAND. Uien middel 22,88—21.51, bonken 22.50—22,57. drielingen 29,99, pickles 36,59. Aanvoer 135 VEILING STAVENISSE. Uien middel 21.80—21.02, bonken 22.70. drie lingen 30.20, picklers 35.80. Aanvoer 110 ton- Ontmoetingsdag Thoolse L.J.G. De Thoolse landbouwjongeren ver enigd in de L-J.G. beginnen het nieu we jaar op vrijdag 4 januari aanstaan de met een belangwekkend appel vooi en op de streek. Jarenlang heeft de or ganisatie aan bloedarmoede geleden, maar thans zijn er goede vitaminen voor nieuw leven aanwezig. In het „Hol land-Huis" te Scherpenisse belegt het bestuur daarom een ontmoetingsbyeen- komst, die 's middags in het teken van enkele actuele onderwerpen zal staan en 's avonds een ontspannend barakter zal dragen. In de middagbijeenkomst zullen de vol gende vragen aan de orde worden ge steld: „Betekent een goede boekhouding een vitale eis voor de landbouwer? Is de huidige ontwikkeling van de tuin bouw van belang voor de hele streek? Gezamenlijk zal na de gedachteüwisse- ling en deskundige voorlichting hier over de maaltijd worden gebruikt. In de avonduren zullen de L.J.G.-ers nog bij enkele andere facetten van organi satie en bedrijf worden bepaald, waar na de ontmoetingsdag eindigt niet een gezellig samenzijn. Nieuwe Comedie met blijspel „Don Quichotte" van Langendijk Vele leerlingen van middelbare, ulo- en nijverheidsscholen uit Middelburg heb ben gisteren genoten van de kleurige opvoering van het blijspel van Pieter Langendrjk „Don Quichotte op de brui loft van Kamacho". Het stuk werd meesterlijk gespeeld door het gezelschap De Nieuwe Comedie (Arena) uit Den Haag in de Schouwburg te Middelburg. Ook vandaag treedt De Nieuwe Come die daar nog een keer op in een och tendvoorstelling. 's Middags is er een voorstelling in Britannia te Vlissingen. De tournee sluit met de opvoering van „Don Quichotte" in Terneuzen, aanvang 7 uur in het Concertgebouw. Dankdagcollecte De dankdagcollecte in de Vrij Evang. Gemeente te Wemeldinge heeft opge bracht 855.63. Raad Sas van Gent De raad van de gemeente Sas van Gent heeft in de maandagavond gehouden ergadering een schrijven behandeld van de 'Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit schrijven was oor de heer F. L. S. de Meyer (g.b.) aanleiding om vragen te stellen over een bedrag van twee miljoen gulden, dat nog by de aanlegkosten komt. Het gehele werk zal daardoor tien miljoen vergen. „Destijds is meegedeeld, nadat Sas van Gent 60.000 voor eigen rekening had genomen, dat met de andere gemeenten alles rond was. En nu blijkt, dat Ter neuzen eerst een voorlopige lozing krygt en daarna pas een definitieve", aldus de heer De Meijer. Burgemeester R. A. J. den Boer deelde mede. dat deze kwestie samenhangt met een wijziging van de uitbreidingsplannen van Terneuzen. In het bedrag van twee miljoen gulden is volgens de burge meester ook de kostenstijging begrepen. De heer De Meyer informeerde daarop of men geen moeilijkheden zal krygen met het eigen uitbreidingsplan, aange zien het nog verscheidene jaren zal du ren voor Sas van Gent als laatste fase is aangesloten. Dit zal niet het geval zijn, zo bleek uit het antwoord van burgemeester Den Boei*. Bij de beantwoording van een vraag van de heer J. de Braai prot.-chr.) met be trekking tot de verkoop van woningwet woningen, bleek, dat juist de laatste weken nadat men ruim een jaar op antwoord had moeten wachten zeven gegadigden het bedrag van de schatting hebben betaald. De heer De Braai vroeg verder naar de woingwetwoningen in de Drafstraat, die in een slechte toestand verkeren door verwaarlozing van het I onderhoud. „Als cr toch mensen zijn, die deze panden willen kopen, kunnen de hui zen dan niet in een toestand worden gebracht, waarin zij verkoopbaar zijn?". Burgemeester Den Boer ant woordde, dat het ministerie van volkshuisvesting over deze kwestie richtlijnen heeft uitgegeven. De raad besloot aan de Dominicus- Saviostichting te Hulst met ingang van 1 januari 1963 een bijdrage te verlenen voor de stichting van een imbecielen- werkplaats. Deze bijdrage werd bepaald op ƒ1135 per geplaatste persoon. Aan de N. V. Nieuwe Nederlandse Maat schappij tot Vervaardiging van Spiegel glas werd een stuk grond verkocht voor de bouw van twee woningen. Een verzoek van de plaatselijke V.V.V. om een eenmalige subsidie van 238,25 ter dekking van het tekort over 1961. werd afgewezen. De raad kende aan de Zeeuwse Stich ting voor Revalidatie een éénmalige sub sidie toe van 5 cent per inwoner. De opbrengst zal dienen voor de aankoop, restauratie en exploitatie van het pand Dam 34 te Middelburg. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd voor 1963 een rekening- courantovereenkomst aangegaan van 200.000. Van onze adverteerders Hooverdemonstratie in ,,'t Anker" De firma gebroeders Van den Berg te Vlissingen heeft maandag en dinsdag in ,,'t Anker" een Hooverdemonstratie ge organiseerd. Een Hooverconsulente leg de daar aan belangstellende huisvrou wen de werking van dc nieuwste Hoover automatische wasmachines, stofzuigers, centrifuges en vloerwrijvers uit. Zij de monstreerde de verschillende machines en gaf de huisvrouwen praktische raad gevingen. Vanmiddag cn vanavond woensdag is de demonstratie ,'t Zwaantje" te Souburg. Dankdagcollecte De Dankdagcolleete in de N. h. 's-Heer-Arendskerke heeft 66 gebracht- De najaarszendingscollecte 390.22 op. kerk te 0-05 op- VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2827. Weekaanvoer 5224. Veile koeien en ossen 200. Gebruiksvee 600. Vette kalveren 220. Graskalveren 21L Nuchtere kalveren 961. Varkens 18. Lopers 68. Biggen 72. Paarden 29. Veulens L Schapen of lam meren 529. Bokken of geilen 23. Prijzen (resp. voor 1. 2e en 3e kwaliteit) (in cents per kg) Vette koeien 260—290 230—260 210—250 Vette kalveren 300—320 260—300 240—200 Sluchtpaarden 220 190 170 Prijzen (resp. voor 1, 2e en 3e kwaliteit) (in guldens pér stuk) Graskalveren 300 225 190 Nuchtere kalveren 370 350 340 Lopers 300 90 75 Biggen 55 48 42 Schapen 125 310 90 Lammeren 335 115 90 Kalf- en melkkoeien 1075 975 775 Vare koeien 675 575 450 Vaarzen 800 700 500 Pinken 500 375 325 Velte koeien aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen als gisteren: Vette kalveren aanvoer kort, handel vlug, prijzen hoger: Graskalveren aanvoer even kleiner, handel tamelijk, prijzen wat stijver; Nuchtere kalve ren aanvoer iets ruimer, handel goed. prij zen prijshoudend: Lopers en biggen aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen iets stijver; Slachtpaarden aanvoer matig, handel flauw, prijzen jonge paarden iets stijver: Schapen en lammeren aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen prijshoudend: Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen con stant: Vare koeien aanvoer matig, handel stil, prijzen onveranderd; Vaarzen en pinken aan voer even minder, handel redelijk, prijzen ongewijzigd. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien klas I honken 22.97, middel 51-70 21.61, middel 40-55 22.50—23.28. drielingen 30,01, picklers 35,61, stek 9.25—8.06. Aanvoer 50 ton. Aardappelen Bintje I 12.84, bonken 14.61. Fu rore 10.20. Aanvoer 10 ton. VEILING KRABBENDIJIvE. 11 december. Appels, Golden Delicious 1 85-90 64—66, 80-85 69—70, 75-80 64—74, 70-75 64— Ï4. 65-70 60—67, 60-65 51—58, 2 S5-90 60—64, 80-85 64—66, 75-8067—69. 70-75 66—70, 65-70 62 —65, 60-65 53—57, 2D 33—37, 3 grof 50—58, 3 fijn 30—35, kroet 19—27. Jonathan 1 85-90 40, 80-85 50. 75-80 59. 70-75 55. 65-70 47, 60-65 85-90 35, 80-85 37—38, 75-80 3441, 70-75 33—40, 65-70 27—37, 60-65 18—27, 2D 18—27, 2D 14—16, 3 grof 19—32,. 3 fijn 14. kroet 8—12. Cor. Or. P. 1 80-85 95, 75-80 79—103, 70-75 82— 103, 65-70 74—86, 60-65 51—70, 55-60 27—36, 2D 23. 3 grof 56—75, 3 fijn 23—32. kroet 20—28. Ermgaard 1 65-70 68, 55-60 59. 2D 25—32. Goudrenet 1 85-90 53. 80-85 48—52, 75-80 47— 70-75 46. 65-70 43—44, 2D 35—36. 3 grof 41—14. 3 fijn 33—34. kroet 28—31. Rode Goud renet 1 80-85 55, 75-80 57. 70-75 53. 65-70 46, 2D 41. Peren. D. du Cornice 1 75-80 116, 70-75 120, 65-70 114, 2D 96, 3 grof 97. 3 fijn 83. kroet 42. C. de Paris 1.70-75 26. 65-70 20—21, 60-65 18, 55-60 14, 2D 12, 3 grof 16, 3 fijn 8. kroet 6. Conference 1 65-70 67. 60-65 61, 55-60 2D 38—39, 3 grof 52, 3 fijn 37—38, kroet 21—26. Verpakte: Golden Del. 2 80-85 70, 75-30 72. 70-75 69. 65-70 65. 60-65 57—59. Jonathan 2 80-85 35, 75-80 45. 70-75 42. 65-70 38. 60-65 32. Winston 2 75-80 49, 70-75 52, 65-70 46. 60-65 42. 55-60 32. D. du Cornice 1 80-85 117, 75-80 125, 70-75 128, 65-70 120. VEILING MIDDELBURG. 11 december. Appelen. Goudrenet 75-35 43 47, 65-70 45, 2D 35—40. 3 fijn 12—38, 3 grof 41—60. Jonathan 75-80 52. 70-75 50, 65-75 26— 50, 60-70 3447, 2D 34—47, 2D 9—35, 3 fijn 926, 3 grof 1744. Golden Delicious 80-op 72, 75-80 74. 70-75 70—78, 70-65 40—75. 60-65 2D 39—47, 3 fijn 29—45, 3 grof 46-65. Peren. St. Remy 2D 18—23, 3 fijn 16-20. 3 grof 23. Groenten. Bloemkool 8 per kist 29—54. 10 per kist 10—37. Prei 47.50. Sav. kool 15— 15.50. Boerenkool 9. Sla 515. Wijnpeen 8 11. Andijvie 48—82. Witlof 70—87. Rode kool 22. Spruiten ongeschoond 3478. gesch. 54—96. Veldsla 19—151. Knolselderij 6—18. Uien ?.0—26. Breekpeen R—10. Witte kool 12—14. Bospeen 10—11. Waspeen 28—31. Kro- 1418. Herfetrapen 11—18. VEILING GOES. 11 december. Cox Orange Pippin 1 82—102, 75-80 92—105. 70-75 83—105, 65-70 75—88, 60-65 58—70, 55-60 42—48. 2D 14—27, 2 75-80 70-75 83. 65-70 67—73, 60-65 53—54. 55-60 grof 43—72, fijn 9—26. Goudrenet 1 90-95 57—63, 85-90 53—65, 80-85 51—60, 75-80 49— 57. 70-75 47, 65-70 45. 2D 35—42, 2 80-85 44— 47, 75-80 4445. 70-75 43, 65-70 40. grof 43— 47, fijn 37—39. kroet 26—29. Jonathan 1 80-85 58. 75-80 61—63, 70-75 53—62. 65-70 48—52, j 38—40, 2D 16—17.30. 2 80-85 36. 75-80 32—38. 70-75 27.40—34. 65-70 27,10—31. 60-65 18.40—21. grof 17—24. fijn 16.40—16.90. Golden Delicious 1 85-90 68—74. 80-85 68—72, 75-80 10—82. 70-75 55—81, 65-70 65—75, 60-65 50—57. 2D 16—39. 2 85-90 60. 80-85 63—70, 75-80 55— 75. 70-75 46—61, 65-70 40—63. 60-65 48—54. grof 27—65, fijn 1740. Lombarts Calville 1 80-85 35, 75-80 35, 70-75 34. 65-70 24, 60-65 38, 2D 23—26, 2 80-85 27-^19, 75-80 27—47, 70-75 25— 45. 65-70 1912. 60-65 35. grof 18—27. Ingrid Marie 1 75-85 73. 65-75 63—64. 60-65 46. Win- 1 80-85 42. 75-30 44. 70-75 44. Ellisons Orange 1 70-75 64. 65-70 61. 60-65 53. Dovenr.e au Cornice 1 85-90 107, 80-85 112—133. 75-80 117—119, 70-75 115—119. 65-70 110-116. 2D 94—98, 2 85-90 96. 80-85 102—106, 75-30 108— 110, 70-75 103—111, 65-70 lOO—105. grof 93—96, fijn 77—84. Saint Remy 1 75-85 27—28, 65-75 27—29, 2D 21—24, grof 18—23, fijn 9—20. Gieser Wildeman 1 60-70 59, 50-60 42—45. 2D 17—29. grof 3840, fijn 16—25. Dïv. appels geplukte kroet 16—16,20. monster: Conference 1 65 mm en op 6869. 60-65 65. 55-60 5558. Legjpont 1 65 en op 62. 60-65 54. 55-6Ö 36. Beurré Hardy -65 46. Totale aanvoer hard fruit 19 200 kisten. In november 228 schepen per dag door Kanaal van Zuid-Beveland In de maand november 196? passeerden door het Kanaal van Zuïd-Beveland in totna! 6816 schepen, die een totaal in houd hadden van 3.523.277 ton. Hiervan waren 4694 schepen van 2.463.023 ton geladen en 2152 schepen van 1.060.254 ton waren ledig. De geladen schepen bestonden uit: 4427 motorschepen van 2115.755 ton; 247 sleepschcpen van 339.420 ton en 20 coas ters van 7848 ton. De ledige schepen be stonden uit: 1591 motorschepen van 902.57S ton; 120 sleepsehepen van 143,039 ton; 17 coasters met een totaal inhoud van 6887 ton. Verder passeerden er 424 motor- en stoomsleepboten, welke een gezamenlijke tonnage hadden van 7750 ton. Tot de Rijnvaart behoorden 657 geladen motorschepen van 402.744 ton en 95 ge laden sleepscheoen van 132.461 ton; te vens 104 ledige motorschepen van 97.827 ton en 2 ledige sleepschenen van 2754 ton alleen van België- Eveneens tot de Rijnvaart behoorden 583 geladen motorschepen van 372.653 ton en 19 geladen sleepsehepen van 65.440 ton. Tevens 23 ledige motorsche pen van 13-063 ton allen naar België. In nationaliteiten waren de schepen ver deeld in: 4234 Nederlandse, 1891 Belgi sche. 273 Duitse. 209 Franse, 226 Zwit serse, 5 Luxemburgse. 5 Oostenrijkse, 1 Engels en 2 Oostduitse. In de maand november passeerden er 477 schepen minder dan in de maand ok tober van dit jaar- Deze achteruitgang vindt zijn oorzaak wel in de mist. die enkele dagen de scheepvaart stil legde. Per dag passeerden gemiddeld ruim 228 schepen deze maand het Kanaal door Zuid-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5