PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NIEUW KABINET IN WEST-DUITSLAND Von Hassel vervangt minister Strauss Militaire in crisis Argentinië Indonesiërs steunen opstahd in Broenei Moskou arresteert Rus wegens spionage Weggewandelde Zwingeul weer teruggestuurd Luchtmacht- generaal komt „in opstand" UNTEA-BESTUUR WORDT NIET VERKORT TRAMBOTSING IN ROTTERDAM - 9 GEWONDEN CHEMISCH REINIGEN PER AUTOMAAT IN EINDHOVEN Tankwagen reed lingeriewinkel binnen Premier Malakka verklaart Britten heroveren deel van Seria Geheimen aan Amerikanen en Britten gegeven VOOR IN STAND HOUDEN VAN DE VERDEDIGING Verslag 205e jaargang - no. 293 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 12 dec. 1963 a de Velde, F. I tel. 2355 Cb.g.g. 2011; Zierikzee.' red. tel. 2425. adm. tel. m. Min. p. adv. 4 8,00 per kw.franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlisslngen: J, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 71153, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: red. tel. 2116, adm. tel. Xngez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ot. p. regel (min. 1,25). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 369300 P.Z.C., Middelburg. N.S. hebben geen Belgen meer nodig Pagina 3 ZEVEN NIEUWE GEZICHTEN IN COALITIE, MAAR ZETELVERDELING TUSSEN CHRISTEN-DEMOCRATEN EN LIBERALEN BLEEF DEZELFDE De zeven weken oude Westduitse regeringscrisis is beëindigd. Bondskanselier Adenauer maakte gisteravond een nieuwe lijst van ministers bekend, waarop zeven nieuwe namen voorkomen. Opvolger van de omstreden minister van defensie Franz Josef Strauss wordt de 49-jarige premier van de deelstaat Sleeswijk- Holstein, Kai-Uwe von Hassel, een van de vier vice-voorzitters van Adenauers C.D.U. De andere nieuwe leden van de coa litieregering van christen-demo craten en liberalen zijn de libera len Ewald Bucher en Rolf Dahl- grün, respectievelijk 48 en 54 jaar oud, die hun partijgenoten Wolf gang Stammberger en Heinz Star ke opvolgen op de ministeries van justitie en financiën en de chris ten-democraten Rainer Barzel, die Ernst Lemmer opvolgt als minis ter voor zaken, die geheel Duits land betreffen en die met zijn 38 jaar de jongste minister wordt, de 45-jarige Brunó Heck, die minister van gezinszaken wordt in de plaats van Franz Würmeling, de 51-jarige Alois Niederalt, die Hans Joachim von Merkatz opvolgt als minister voor kabinetszaken en de 44-jarige Werner Dollinger, die minister van de schatkist wordt. Uit het oude kabinet verdween ook de minister voor atoomzaken, Siegfried Balke. Zijn taak wordt overgenomen door de vroegere minister van de schat kist, Hans Lenz. Tevreden Adenauer Adenauer zei, dat hij zeer tevreden is met zijn nieuwe kabinet. „Ik ge loof zelfs", zei hij, „dat deze rege ring op veel terreinen beter en met meer succes zal werken als de oude regering". De FDP heeft in de nieuwe regering vijf posten behouden, de CDU heeft twaalf ministers en haar Beierse zusterpartij vier, onder wie de nieu we ministers Niederalt en Dollinger. Hun ministersposten behielden: Ludwig Erhard (vice-kanselier en economische zaken), Gerhard Schroeder (buitenland se zaken), Werner Schwartz (land bouw), Theodor Blank (arbeid). Hans Christoph Seebohm (vervoer), Paul Lüc,ke (woningbouw), Elisabeth Schwarzhaupt (gezondheid) en Heinrich Krone (minister zonder portefeuille), al len van de CDU, de CSU-ers Hermann Hoecherl (binnenlandse zaken) en Ri chard Stiicklen (posterijen) en de libe ralen Wolfgang Mischnik (vluchtelin genzaken) en Walter Scheel (buiten landse hulpverlening). Argentinië wordt bedreigd door een nieuwe militaire crisis. De op perbevelhebber van de luchtmacht, brigadegeneraal Cayo Antonio Al- sina, die door de regering ontsla gen was, is naar Cordoba gegaan en heeft daar een onafhankelijk commando gevestigd. De regering heeft onmiddellijk bevel gegeven dat alle vliegtuigen aan de grond moeten blijven. Tevens heeft zij een nieuwe luchtmachtchef benoemd, de brigade-generaal Carlos Armanlni. Hij heeft verklaard, dat alle luchtmacht onderdelen hem gehoorzamen, behalve die te Cordoba. Alsina, die een belangrijke rol speelde tijdens de militaire crisis van septem ber, toen h(j de luchtmachteenheden in Buenos Aire3 ertoe overhaalde de huidi ge militaire leiding te steunen, schijnt echter vastbesloten zijn ontslag onge daan te maken. Hij heeft een aantal of ficieren die hem trouw zijn naar Cör- doba geroepen.. Bij hem in Cordoba be vindt zich waarschijnlijk ook de even eens ontslagen chef luchtmachtopera ties, brigade-generaal Juna Carlos OU- De opperbevelhebber van het Argentijn se leger heeft gisteren aan infanterie- eenheden in Cordoba bevel gegeven de verbindingscentra te bezetten, zodat neraal Alsina cr geen gebruik van kunnen maken. De staatssecretaris van liet leger, gene raal Benjamin Rattenbach, deelde na een bijeenkomst van het oorlogskabinet niee, dat de regering de situatie geheel in de band heeft. Een verkorting van de duur der UNTEA-periode op Nieuw-Guinea wordt door de Nederlandse rege ring en de Verenigde Naties niet overwogen. Dit deelde de minister president, prof. dr. J. E. de Quay, gisteren mede in de Eerste Kamer bij dë voortzetting van de alge mene politieke beschouwingen. De minister-president zei. dat er voor verkorting wel suggesties naar voren zijn gekomen, maar „dat zodanige ver ing en door de oricieel of on- sn". nemen, aldus prof. De Quay, dat de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties, juist mèt het oog op zulke speculaties en sug gesties, in de rede waarmede hij zijn ambt aanvaardde, met nadruk heeft ge zegd, dat hij vertrouwde, dat de bepa lingen van het gesloten en door de Verenigde Naties aanvaarde akkoord door de betrokken regeringen nauwge zet zouden worden uitgevoerd. Ook verzekerde de premier, dat Ne derland bij de onderhandelingen over het akkoord er nimmer aan heeft ge dacht de belangen van de Papoea's on dergeschikt te maken aan het berei ken van andere doeleinden, met name niet aan de wens tot herstel van de betrekkingen met Indonesië. De rege ring is geenszins van plan dit nu wel te doen, nu zij geen rechtstreekse ver antwoordelijkheid voor de Papoea's meer draagt. Het ontslag van de oud-minister van atoomzaken Siegfried Balke, heeft enige verbazing gewekt. Waarnemers in Bonn geloven, dat hij moest gaan, omdat hij protes tant is. Het is een ongeschreven regel dat van de vier ministers die de Beierse C.S.U. levert, 3 katho liek moeten zijn. Dollinger moest in het kabinet op aandringen van oud-minister Strauss, aldus de zegslieden, en omdat Dollinger pro testant is, moest Balke gaan. Gisteravond half tien zijn twei motorwagens van de gemeente tram in Rotterdam bij de Park sluizen met elkaar in frontale bot sing gekomen. Het waren een wagen van lijn 10, die linksaf langs het belastingkantoor wilde rijden en een wagen van lijn 15 die over de brug van de sluizen was gekomen. De gevolgen van de botsing waren ern stig: de voorbalcons van beide wagens werden volledig ingedrukt waarbij de bestuurders vrij ernstig gewond raak ten. In totaal liepen 9 mensen bij deze botsing min of meer ernstige verwon dingen op. Er waren 3 wagens van de geneeskundige dienst nodig om de ge wonden naar de ziekenhuizen „Dijk- zicht" en „Bergweg" te vervoeren. Geen der gewonden verkeert in levensgevaar. Het verkeer ter plaatse was meer dan een uur gestremd. De beide trams werden bestuurd door Italianen. De bestuurder van de wa gen van lijn 15, A. Battaglia, is door 3e botsing uit de tram geslingerd. Hij werd in ernstige toestand naar het zie kenhuis vervoerd. De wagen van lijn 10 werd bestuurd door G. Petangelo. In Eindhoven is gistermiddag de eerste muntenautomaat in ons land voor chemisch reinigen in gebruik genomen. De installatie is ondergebracht In een wassery en stomerij aan de Noord-Brabantlaan. De kledingstukken worden gedurende enige tijd met perchloorethyleen gewassen, gecentrifugeerd en gedroogd. Na 20 a 30 minuten is de cy clus voltooid en kan het goed uit de automaat worden genomen. De auto maat kan vier kilogram kleding behandelen (voor 5 x f 1). De (Ameri kaanse) muntautomaat is geïnstalleerd door een Amsterdamse firma. Een vertegenwoordiger van deze firma vertelde dat de omzetten in het chemisch reinigen In ons land de laatste jaren met sprongen omhoog zijn gegaan. In 1955 38,4 miljoen, 1956 48,1 miljoen, 1957, 54 miljoen, en in 1961 zelfs 70 miljoen gulden. Toch is volgens de meeste deskundigen de top nog lang niet bereikt, omdat vele huisvrouwen slechts weinig gebruik maken van de mogelijkheid tot chemisch reinigen. In Den Haag is dinsdag een lege tankioagen een lingeriewinkel binnen gereden. De wagen slipte tijdens het nemen van een bocht op de Gou verneurlaan, xoaarbij de chauffeur de macht over het stuur verloor. De combinatie raakte een verkeerszuil, reed over de middengeleider, drukte een personenauto weg en belandde via de etalage in een lingeriewinkel. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Foto: de trekker van de combinatie is bijna geheel in de winkel verdwenen. Naast de tank wagen de personenauto, welke werd meegesleept. 99 99 De premier van Malakka, Abdoel Rahman, heeft gisteren in het par lement, zonder namen te noemen, bepaalde Indonesische organisa ties ervan beschuldigd de opstand in Broenei te steunen. De opstan delingen hebben geld, wapens en opleiding in het aan Noord-Borneo grenzende Indonesische ontvangen, aldus de premier. De verschillende pluimveehahde- laren van Goor, in Twente, heb ben honderden ganzen opgekocht om deze nog een paar weken flink o*> te fokken, alvorens de dieren voor de kerstdis te leveren. Vele ganzen worden uitgevoerd naar de buurlanden. De foto toont de gevederde drukte bij een van de handelaren. Hij beschuldigde de partij „Raayat" en het nationale bevrijdingsleger van Noord-Borneo ervan, Brits Noord-Bor- neo aan Indonesië te willen overleve ren en daarmee de federatie Malaysia te willen torpederen. President Soekarno heeft de opstand maandagavond openlijk gesteund do'or te spreken over „een manifestatie van de strijd van jonge landen tegen het imperialisme", en te zeggen dat de „re volutie" zal slagen. Linkse Indonesi sche kranten en jeugdorganisaties heb ben de opstand eveneens gesteund. In donesië is altijd tegen een Maleise fede ratie gekant geweest. Engelse troepen hebben gisteren succesvolle aanvallen gedaan op de stellingen van de opstandelingen. De toestand in Broenei-stad is echter fespannen. Een deel van de stad eria is heroverd, waarbij een dode viel aan Britse zijde en zes doden en tien gewonden onder de opstan delingen werden geteld. De Britse troepen worden door het slechte weer gehinderd. Dë opstandelingen hielden gisteravond nog veertig Europese gijzelaars gevan gen. Er wonen ongeveer vijfhonderd luropeanen in Seria. n Koeala Belait, Zinbang en Siboeti ïn de opsta gen nog stevig i Geen paspoort Koudere poollucht met buien Een actieve stormdepressie is via Noord-Schotland naar Zuid- Scandinavië getrokken en voerde bij ons zachte oceaanlucht aan. Tn de loop van de dag zal ons een koufront passeren, waarbij de wind naar noordwest ruimt. Daarmee wordt koudere lucht uit het poolgebied afkomstig aange voerd. Op IJsland vriest het de gehele dag 5 tot 8 graden. In deze koude luchtstroom zijn de komende 48 uur bij ons ook en kele hagel- of natte-sneeuwbuien te verwachten. De temperatuur komt op een belangrgk lager ni veau. De koude onstabiele lucht dringt tot ver in Europa door, zodat er in tal van landen neer slag valt. Hoewel het wat kouder wordt, zit er geen periode met vorst In, zoals vorige week het geval was in ons land. de op stand in Broenei heeft opgeworpen, is ingetrokken. Het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken in Washing ton zei, dat Azahari tot nu toe geen vi sum voor de Verenigde Staten heeft ontvangen omdat zijn paspoort ongel dig is. Azahari, die op de Philipgijnen vertoeft heeft gezegd naar de Verenigde Na ties in New York te willen reizen om erkenning te vragen van de „Verenig de Staten van Borneo". Azahari had in Singapore een paspoort ontvangen als onderdaan van een Engels protec toraat. Het persbureau Tass meldt, dat een Russische staatsburger, die voor Amerika en Engeland spio neerde, is gearresteerd door de, Russische veiligheidsdienst. De arrestant heet O. V. Penkovski NIEUWE VERBINDING LOODRECHT OP KUST DE TECHNICI van het water schap Het Vrije van Sluis heb ben de natuur iu de omgeving van het Zwin om precies te zijn op liet strand van Cadzaiul vlak bij de Belgische grens de helpende hand toegestoken. Beter gezegd: zij hebben de mannen van Jac. Rijks aanne mingsbedrijf uit Heinkenszand met drie sterke bulldozers naar het strand gezonden om daar •ten nieuwe Zwingeul te graven, oodrecht op de kust en in de Maats van de in enkele jaren 'sinds 1957) „weggewandelde" geul. Overigens kan men in dit geval niet helemaal van een nieuwe sleuf spreken: wanneer men zegt., dat de enorme zand- schnivers de verbinding tussen de zee en bet Zwin-reservaat weer „teruggestuurd" hebben, dan is men heel wat dichter bij de waarheid. Het is reeds voor de derde maal na 1961, dat de natuur aan het eind van de Zeeuwse leust in Zoeuwsch- Vlaanderen een beetje geholpen wordt, want met zo'n geul „recht-toe- recht-aa.n" wil men de oeververdedi ging vooral bij Cadzand intact hou den. Dat is immers één van de voor naamste taken van de waterschaps technici, belangrijker nog dan het onderhouden van de Zwingeul, die er echter volgens afspraak-op-het-hoog- ste-niveau moet zijn om de Zwin- bevloeiing in stand te houden. of meer eigenaardige zaak. De zee heeft liet bepaald niet op dat kanaaltje voorzien en om die re den gaat de sleuf in de loop'der jaren" telkens aan de loop, richting Vlissingen.... De oorzaken van die verplaatsing zijn de stroom en vooral de straffe zuidwester, die hier zo vaak over zee en strand waait. Stroom en wind jagen de geul steeds verder naar liet noord oosten, zodat die nu na rond 5 jaar weer zo goed als even wijdig met de kust ligt. hoek" wil waaien en het zand- transport (zand, dat met de wind meekomt) verzekerd blijft, dan hopen zü daarmee het „natte" (tot de hoogwaterlijn) en het „droge" (van hoogwaterlijn tot de kust) strand intact te houden of te verbeteren. Gecompliceerd Gevaar „Aan de loop" Men 7,al zich wellicht afvragen waar de twet sinds 1951 gegraven Zwingeulen gebleven z(jn. Nu is het met dit nog geen halve IdDo- meter lange strandkanaal een min Steeds verder doorvretend (en steeds langer wordend) werd de sleuf een groeiend gevaar voor de nieuwe dui nen in de Zwinmonding in de eerste plaats en in een later stadium voor de verder noordelijk gelegen duinen. De geul was er immers de oorzaak van, dat het strandpeil verlaagde, omdat de geulstroom het zand naar zee meevoerde. Met het graven van de nieuwe verbinding willen de waterschaps mensen nu dit verlies tegengaan en er een „inkomend zandtrans- port'' tegenoverstellen. Wanneer de wind mnar vaak uit de „goeie Daarom experimenteren de water schapsmensen weer ten opzichte van de natuur. Dat „geultjegraven" lijkt haast op een eenvoudig kinderspelle tje, maar daartegenover is de ge schiedenis van het waarom van de geul veel gecompliceerder. De Belgen en de Nederlandse natuurliefheb bers niet minder, stellen namelijk erg veel prijs op een terugkerende over stroming met zeewater van het Zwin, omdat zij dit schorrengebied met zijn fraaie flora en fauna wensen te be houden. Vroeger hebben onze Zuider buren gevochten tegen de verzan ding van het Zwin, die enkele steden van hun welvaart door de scheep vaart beroofde, maar van recenter datum is het gevecht tegen de afslui ting van de Zwinmond. Tijdens de (Zie slot pag. 2 kol. 5) en hij was werkzaam bij de staats commissie voor coördinatie van wetenschappelijk onderzoek. Volgens Tass werden in 1961 en dit jaar door Penkovski geheime gegevens op wetenschappelijk, technisch, politiek en militair, terrein verzameld in opdracht van Britse en Amerikaanse inlichtingen diensten en aan deze overgedragen. Volgens Tass is vastgesteld dat de buiten gebruik Zijnde brievenbus in de poort van het pand Poesjkinskaja 5-6, een straat in Moskou, door de Amerikanen was gekozen voor Pen kovski. Een personeelslid van de Amerikaanse ambassade werd op 2 november op heterdaad betrapt toen hij spionagemateriaal uit die brie venbus haalde. Zakenman Het afdelingsverslag s ftahtlijn ow provinciale staten over de begroting 1963 be hoort een attractief stuk te zijn voor ieder, die in het wel en wee van het Zeeuwse gewest belangstelt. Helaas echter vormen de zesenveertig pagina's van het deze week verschenen verslag een taaie lectuur, grotendeels geschre ven in het houterige Nederlands, waar van onze ambteharenstand het mono- Eolie schijnt te bezitten. In dit stuk an men fraaie stijlbloemen aantreffen, vooral overbodige toevoegingen als: de „ingestelde" commissie, de „gestelde" vragen. Een enkele maal echter neemt het literaire verbeeldingsvermogen van de auteurs een bijzonder hoge vlucht. Zo wordt één keer medegedeeld, dat Gedeputeerde Staten „de niet van grond ontblote hoop" uitspreken. Een treffende beeldspraak in het agrarische Zeeland. Erger dan het taalgebruik evenwel is naar onze mening een verschijnsel, dat ons ditmaal in het bijzonder op viel en dat wij „open-deuren-intrappe- rij" zouden willen noemen. Uit het ver slag blijkt namelijk, dat sommige sta tenleden opmerkingen hebben gemaakt of vragen nebben gesteld, die volkomen overbodig zijn of die wijzen op beden kelijk gebrek aan kennis van zaken. Zo heeft in één afdeling een lid Gedepu teerde Staten „geadviseerd contact op te nemen met ae hoofdingenieur-direc teur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in Zeeland om inlichtin- f;en te verkrijgen over de bouwcapaci- eit". Uit de samenhang met het voor gaande in het verslag mag men conclude ren, dat hier met na me wordt gedoeld op de zogenaamde „slui merende bouwcapa citeit". Dit nu is een voorbeeld kennis van zaken. "Immers, Gedeputeer de Staten hebben voortdurend contact met de vertegenwoordiger van de mi nister van bouwnijverheid in Zeeland en bespreken met hem alle problemen rond de bouwcapaciteit. Dat weet ieder een, die wel eens met het provinciaal bestuur heeft te maken, dat behoort óók een statenlid te weten. En wat de sluimerende bouwcapaciteit betreft: mi nister Van Aartsen heeft daarover een duidelijke uitspraak gedaan na zijn jongste bezoek aan Zeeland: hij gelooft er niet aan. Deze verklaring is gepu bliceerd. Desondanks heeft nu in de af delingen van de staten een lid de op merking gemaakt: „Gedeputeerden moeten eens gaan praten met de hoofd ingenieur-directeur..." Een overbodig en zelfs pretentieus advies. Een tweede voorbeeld: enkele leden wilden weten of er voor de haven van Breskens gelden op de rijksbegro ting voor 1963 zijn uitgetrokken. Met andere woorden: zij weten het niet, zij hebben dus het bewuste stuk van de er niet op nageslagen. Een lid van Provinciale Staten van Zeeland moet op zijn minst kennis nemen van de waterstaatsbegro ting. Een dergelijk stuk is tegen beta ling van een gering bedrag bij de Staatsdrukkerij te verkrijgen en be hoort althans dat dachten wij in on ze onschuld bij elke statenfractie te circuleren. Maar daar is blijkbaar geen sprake van, zodat nu statenleden Ge deputeerden naar een weg vragen, die zij zelf hadden moeten weten. Een ge brek aan kennis van zaken1 De ingewikkelde vaagheden, waarmee een bepaald Haags ministerie het Nederlandse volk af en toe blij maakt, beginnen ook in de provincie indruk te laken, zo stelden we voorts bij lezing in dit begrotingsverslag vast. Er moet volgens een statenlid meer „wor den gelet op het aantrekken van krach ten om het volk te leren de leefbaar heid te beleven en om de situatie van vandaag en morgen aan te kunnen." Leren ae leefbaarheid te beleven en daarvoor moeten dus „krachten" wor den aangetrokken, leefbaarheidskrach ten dus. Het is vreemd, maar het zal wel goed wezen... Overigens hebben óók Gedeputeerden een snufje-Marga meegekregen: zij hebben zich meester -emaakt van het modewoord „begelei- len". Het college acht het een „uitdruk king, die haar plaats in het Nederlandse taaleigen verwierf", evenals de woorden „leefbaarheid en leefklimaat". Dat zijn namelijk termen we citeren weer let terlijk die „uitdrukking geven aan de geïntegreerde samenhang der maat schappelijke verschijnselen." Tass zeide dat Penkovski ook verbinding met de inlichtingendiensten onderhield via Greville Wynne, een Engelsman, die vah tijd tot tijd naar Rusland kwam, zogenaamd als zakenman, de tweede secretaris van de Amerikaanse ambas sade, Karlsson, en enkele andere func tionarissen van de diplomatieke verte genwoordiging van Amerika en Enge land. Wynne werd in Boedapest gearresteerd en werd overgedragen aan Russische autoriteiten. Hij wacht op berechting. Bewijzen Volgens Tass is ook dit bewijsmateriaal tegen Penkovski gevonden: drie minia tuur fototoestellen van het type Minox, codes voor ontcijfering van 'radiobood schappen uit het centrum van de inlich tingendienst, gecodeerde spionagerap- poTten, geheime inkt, radio-uitrusting, buitenlandse brievenbussen voor hand-, having van het contact met inlichtingen diensten en een vals Russisch paspoort om onder te duiken. Mond- en klauwzeer in Gramsbergen In de gemeente Gramsbergen hiermee is thans het vervoer van her kauwers en varkens in deze gemeente Tenslotte een woord van kritiek op de indeling van het geheel, overigens niet voor de eerste maal. Waarom laat men het mondeling antwoord van Ge deputeerden niet geheel weg uit het verslag? Of als dat te grote bezwaren oplevert: waarom niet gecombineerd met het schriftelijk antwoord? De over zichtelijkheid zou daardoor aanzienlijk toenemen. De huidige procedure levert namelijk allerlei overbodige doublures op, alsook nietszeggende zinnen. Een voorbeeld van het laatste: „Van de zijde van Gedeputeerde Staten wordt geantwoord dat ook van de zijde van het bedrijfsleven grote belangstelling bestaat voor de gevonden gasbel. Wel ke gevolgen dit zal hebben laat zich thans nog niet geheel overzien. Overi gens zal schriftelijk worden geant woord". Een dergelijk antwoord (over een „gevonden" gasbel!) houdt zó wei nig in, dat men maar beter de schrif- telijke mededeling had kunnen afwach ten. Voorbeelden van doublures: het - schriftelijke antwoord over de commis sie plattelandsbeleid is beter, gedetail leerder ook. dan hetgeen in eerste in stantie werd gezegd, hetzelfde geldt ten aanzien van de mededelingen over wo ningbouw. recreatie, toerisme enz. Dit alles brengt ons bij onze slotcon clusie: dit begrotingsverslag is uit een oogount van stiil en indeling rom melig. het kan korter, beter, zakelüker. Een tweede conclusie: dit verslag leert bovendien dat een aantal statenleden onvoldoende is ingewerkt. In een vol gende beschouwing willen wil terugko men op enkele beleidsonderwerpen. FILMER EMILE NATAN IN PARIJS VERONGELUKT De bekende Franse filmproducent Emi- le Natan heeft gisteren bij een ver keersongeluk in Parijs het leven verlo ren. Men vermoedt dat de cineast terwijl hij achter het stuur van zijn auto zat door een hartaanval getroffen werd en daar door met zijn wagen dodelijk veronge lukt is. Zijn meest bekende films waren „Het houten kruis", „Mayerling" en „Les miserables".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1