Vogelwaarde begroette nieuwe burgemeester Inpoldering Saeftinge Land van in studie Twee nieuwe scholen voor Zuid-Beveland kOSRAM Zeeuwse ALMANAK OP NOORD-BEVELAND LIGGEN MOGELIJKHEDEN VOOR TUINBOUW COMMISSARIS 100-JARIGE IN FELICITEERDE MIDDELBURG 27 WISSELBEKER VAN RODE KRUIS VOOR AFDELING TERNEUZEN mn isiSP VERWACHT. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 11 DECEMBER 1962 De heer P. J. G. Molthoff geïnstalleerd Meer samenwerking bepleit tussen muziekscholen Het voorstel van G.S. inzake de sub sidieaanvrage Stichting Terneuzense Muziekschool heeft bij het onderzoek in afdelingen vele statenleden opmer kingen doen plaatsen. Zo waren enkele leden niet te spreken over de samen werking tussen deze muziekschool en de Zeeuwse muziekschool. Waarom kan het niet zover komen, zo vroeg een statenlid zich af, dat ook de Terneuzen se muziekschool met de Zeeuwse mu ziekschool deelt in de verantwoordelijk heid voor het muziekonderwijs in heel Zeeland Desondanks pleiten deze le den er voor, nog eens een poging te doen tot het verkrijgen van meer sa menwerking. Dr. Van Ham hield lezing over Harry Mulisch Dr. J. van Ham heeft voor het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen in de bovenzaal van restaurant „Mondragon" te Zierikzee een lezing gehouden over Harry Mulisch en de moderne roman. Een bestuurslid, de heer N. A. van Wijk, deelde in zijn welkomstwoord mede dat de andere bestuursleden door ambts bezigheden verhinderd waren. In ver band met de zeer zware mist was het aantal aanwezige leden slechts zeer ge ring. Met grote interesse werd geluis terd naar de lezing van dr. Van Ham, reeds eerder in Middelburg gehouden. Zowel tijdens de pauze als aan het slot werden verschillende vragen gesteld en eigen meningen gegeven, waarop de spreker uitvoerig antwoordde. Aan het eind sprak de plaatsvervangend voorzitter een dankwoord en sloot de samenkomst waarin nog van verschil lende zijden de wenselijkheid werd uit gesproken om meer bijeenkomsten in Zierikzee te beleggen. Zeeuwen op wacht bij koninklijke grafkelder In het bericht in de P.Z.C. van gisteren onder de kop „Zeeuwen als erewacht" is een fout geslopen. De naam van de brigadecommandant van de Koninklijke Marechaussee te Sluis is in dit bericht verkeerd gespeld, en moet zijn P. Bosch in plaats van J. Bos. „Vierling"-gemeente had zich feestelijk getooid De vier Zeeuws-Vlaamse dorpen Stoppeldijk, Hengstdijk, Ossenisse en Bosehkapelle, te zamen vormend de gemeente Vogelwaarde, hebben maandagmiddag hun nieuwe bur gemeester de heer P. J. G. Molt hoff en diens gezin een hartelijk welkom bereid. De „vierling van Vogelwaarde", had zich voor de in tocht van het jonge burgemees tersgezin feestelijk opgemaakt. Overal wapperden vrolijk de vlag gen en in elk van de vier dorpen hadden dé schoolkinderen één wel komstlied voor de nieuwe burge meester ingestudeerd. Tussen de vreugdeuiting door werd de nieuwe burgemeester overigens wel geattendeerd op het feit, dat het besturen van de vierlinggemeente geen eenvoudige zaak is. „Al deze dorpen hebben een eigen bloedsom loop", zei waarnemend burgemeester F. A. de Bakker in zijn installatierede. „Hun harten kunnen soms heftig kloppen, en als een van het kwartet denkt misdeeld te zijn, zelfs wel eens in opstand komen Opsomming In kort bestek gaf de heer De Bakker een opsomming van belangrijke zaken, die in het voor de nieuwe burgemeester nog onbekende terrein klaarliggen. De landbouw noemde hij voor Vogelwaarde een.hoofdmiddel voor bestaan, maar de mechanisatie heeft al vele slachtoffers gemaakt. In veertien jaar tijd daalde het inwonertal van 4000 tot 3400. Gebrek aan woonruimte heeft daarbij een grote rol gespeeld. De bouw van woningen, aldus de heer De Bakker, is na de oorlog niet de sterk ste zijde geweest van deze gemeente. Belangrijk noemde hij de vestiging van de textielfabriek „De W°sterschelde" die de jonge mensen aan de gemeente kan blijven binden. Waarnemend-burgemees ter De Bakker sprak de hoop uit, dat burgemeester Molthoff evenals diens voorganger F. A. Hendrikse de „vier ling" van Vogelwaarde („pas het nozem- dom ontgroeid") met veel tact en wijs heid zal bestuderen. ffors van bureaucratie „TJ kunt daarby op onze volle medewer king rekenen", zei gemeentesecretaris R. G. A. Hermans namens het gemeente- personeel. „U zult wellicht nog moeten inen aan onze eigen werkwijze en sfeer, 'dié wars zijn van bór'ëaiicfatie", voegde hij er aan toe. In zijn maidenspeech tot de vele aanwe zigen in het raadzaaltje zei burgemees ter Molthoff getroffen te zijn door de hartelijke en spontane ontvangst. „Ik ben niet met plannen naar uw gemeente gekomen", zo voegde hij er aan toe, „omdat ik verwacht dat uw wethouders, de raadsleden en de bevolking mij wel zullen voorlichten. Besturen vraagt im mers aanpassing aan de omstandighe den. Uiteraard zal ik gebruik maken van mijn inzichten opgedaan als ambtenaar" aldus de heer Molthoff, die zei van me- X te zijn, dat niemand zijn taak ver en kan zonder een zekere vrees voor falen. Met de woorden „Schenk mij uw vertrouwen, dan schenk ik U het mij ne" besloot hij zijn eerste rede tot de raad. Advertentie Etherpraat Men pleegt te zeggen, dat grote gebeurtenissen hun schaduw voor uit werpen, een mooi, beeldend gezegde, dat eigenlijk niet eens uitsluitend op grote gebeurtenis sen van toepassing is. Ook kleine, huiselijke gebeurtenisjes hebben zo hun eigen, vooruitgeworpen schaduwtjes. Het kerstfeest bij voorbeeld. Dat is voor velen een gebeuren waar al vjeken tevoren terdege re kening mee gehouden wordt. Voor vissers onder anderen. Op de zogenaamde visserijbandis het zo'n beetje net gesprek van de dag. De grote vraag is ,£ijn we thuis met de kerst, ja of nee" en over dat punt wordt levendig van gedachten gewisseld, waarbij over en weer wordt vastgesteld wie vo rig jaar met kerst thuis was en wie niet. Maar dé vraag is na tuurlijk hoe het dit jaar zal ver lopen. waarbij de heren vissers elkaar via de ether opgewekt moed inspreken. ,.We houden moed ouer" wordt nogal eens beantwoord met .floop doet le ven over en sluiten maar" en dat is dan vaak het bemoedigend slot van een klein brokje, levens echte menselijkheid, via ae ether- golven de ruimte ingestuurd. Straks, na de kerst, .zullen ze hei elkaar wel weer vertellen, wie wel en wie niet thuis zijn geweest met. Over en sluiten maar. Maandagmiddag is burgemeester van Vogelwaarde, de heer P. J. G. Molthoff, ge ïnstalleerd. Op de foto: de bur gemeester met zijn vrouw en twee kinderen voor het gemeen tehuis te Stoppeldijk. Foto P.Z.C.) Toespraken Na het sluiten van deze buitengewone raadsvergadering werd een herderlijk woord namens de vier pastorieën gespro ken door pastoor G. Bongenaars van Hengstdijk. Burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent verwelkomde de nieuwe collega namens de vereniging van burgemeesters en secretarissen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Namens alle agrariërs sprak de heer A. Boeding van de N.C.B., die wees op de grote werken die de gemeente staan te wach ten in verband met de juist aangevan gen ruilverkaveling Stoppeldijk. Namens de K.A.B. werden een welkomstwoord gesproken door de heer R. Remorie en namens de buurgemeenten door Honte- nisses burgemeester C. J. van Hoote- gem. Burgemeester H. Derckx van Bu- del (vroeger te Heinkenszand) noemde de heer Molthoff een voor Budel zeer waardevolle kracht, ook buiten de meentesecretarie. ,,Ik hoop dat Vogelwaarde en Molthoff het goed met elkaar zullen vinden", be sloot hij. De heer F. A. Kees, gemeente secretaris van Budel zei, dat deze ge meente de heer Molthoff node had zien heengaan. Met een dankwoord door de nieuwe burgemeester van Vogelwaarde werd de bijeenkomst in het raadhuis be sloten. Daarna volgde een receptie, een rondrit door de vier dorpen en een feest avond voor de bewoners van Vogelwaar de. Benoeming De heer W. N. Jeremiasse te EUewouts- dijk, schrijver van 's rijksbelastingen en werkzaam bij de inspectie van de belastingen te Goes is bij beschikking van de staatssecretaris van financiën benoemd tot adjunct-commies. De be noeming gaat in per 1 december 1962. Motorspits liep lek op in Oostsluis Terneuzen In dc Oostsluis te Terneuzen heeft de Belgische motorspits „Jagu" maandag middag omstreeks kwart over twaalf een lek opgelopen na een aanvaring met het eveneens Belgische motorschip „Eugienne". De „Jagu" van schipper A. P. B. uit Antwerpen lag tegen de wal gemeerd toen de Eugienne gezagvoer der L. W. B. eveneens uit Antwerpen tegen de „Jagu" opvoer. Het anker van de „Eugienne" drong door de scheeps huid van de „Jagu" even beneden de waterlijn. Daar de „Jagu" water maak te, werd het lek gestempeld met een stuk „spek". Een haastig aangevoerd kraantje heeft daarna een gedeelte van de lading naar de andere kant van het schip overgezet waardoor het lek boven water kwam. Eerst daarna kon de Bel gische motorspits de sluis verlaten. Het schip zal in Terneuzen worden gerepa reerd. KLEURENDIA-FANTASIE HEDENAVOND 8 UUR grote zaal „BRITANNIA", VLISSINGEN WALTHER DENSER geeft injecties voor BETERE KLEURENFOTO'S De naam en faam van Walther Benser, zijn unieke kijk op de kleuren fotografie en de wijze, waarop hij ons meesleept in zijn fantasierijke methode van fotograferen staan borg voor een plezierige en inspirerende avond- Kaarten verkrijgbaar bij uw fotohandelaar of 's avonds aan de zaal. Slot van pag. 1 opzichte van Rotterdam als van het in ontwikkeling komende Sloegebied. In dit verband delen G.S. mee, dat de vestiging van bedreven in de kernge meente Sint Maartensdijk aanvankelijk in mindere mate, maar in de jongste tijd op bevredigende wyze tot ontwikkeling is gekomen. Zodra alle bedrijven, waar van de vestiging aldaar thans verzekerd is, volledig in bedrijf zullen zijn, is het aantal arbeidsplaatsen met 250 toege- Ai. WATTEL VOOR VER. BEDRIJFSVOORLICHTING Kleinere bedrijven moeten intensiveren Noord-Beveland biedt mogelijkheden voor do tuinbouw. In het bijzonder lig gen er kansen voor de fruitteelt. Deze mening sprak de heer M. Wattel, hoofd assistent A bij de Rijkstuinbouwvoor- iichtingsdienst, maandagavond uit tij dens een algemene vergadering van de „Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting op Noord-Beveland" in „De Koren beurs" te Kortgene. De heer Wattel hield zijn beschouwing over de „Tuinbouwaspecten voor Noord-Beveland" naar aanleiding van „de noodzaak om op de kleinere bedrij ven de produktie per man te verhogen in verband met de stijgende arbeids kosten". zoals voorzitter S. J. de Regt in zijn openingswoord verduidelijkte. De heer De Regt stelde daarbij, dat dit vaak alleen mogelijk is door te intensi veren in de richting van de tuinbouw. In zijn beschouwing wees de heer Wat tel er op, dat de elementaire voorwaar den voor de tuinbouw aanwezig zijn. Met name noemde hij het gunstige kli maat. de mogelijkheid om de grond een Mej. J. Baljé te Middelburg heeft zoals wij in ons blad van gisteren reeds gemeld hebben zondag haar hon derdste verjaardag gevierd. Nadat die dag de burgemeester van de Zeeuwse hoofdstad een bezoek bracht aan de oudste inwoonster van zijn gemeente, was het maandag Zeelands eerste bur ger, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die naar het gereformeerd rusthuis aan dc Branderijmolengang waar de ja rige reeds meer dan 21 jaar verblijft kwam om zijn gelukwensen aan te bie den. Gezeten bij de stoet van mej. Baljé waaromheen ook al de geschenken die zij zondag gekregen had. uitgestald moesten worden sprak jhr. De Ca sembroot enkele ogenblikken met de 100-jarige Zeeuwse, die ondanks het feit, dat ze blind is, zichtbaar van deze ontmoeting genoot. Op de foto: de com missaris der koningin in gesprek met mej. Baljé. (Foto P.Z.C.) hoog humusgehalte te geven en goed afzetgebied door de ontsluiting van het eiland. Voldoende water kan worden verkregen door „beregening". Wel vroeg de heer Wattel zich af „Zal de Noordbevelandse vrouw gaan plukken?" De fruitteelt achtte spreker van groot belang, omdat daarbij machines te ge bruiken zijn. Bovendien is er een vrij grote oppervlakte grond nodig. En de afzet ligt gunstig, aldus spreker. Om tot vakmanschap te komen zag de heer Wattel mogelijkheden in voorlichting 1 opleiding. Contractteelt Een andere kans om van de land bouw over te schakelen op de tuin bouw noemde de heer Wattel de con tractteelt van grovere produkten. Hij benadrukte echter, dat dit niet de basis van het bedrijf kan zijn, „om dat deze teelt niet vast ligt". Grove tuinbouw en intensieve contract- teelt van produkten, die vrij zijn, achtte de inleider bijzonder geschikt voor be drijven tussen de twee en vijf hectare. Hfj noemde in dit verband onder meer de teelt van vroege aardappelen, uien, winterbloemkool en bessen. De heer Wattel was van mening, dat Noord-Beveland nog niet aan intensieve tuinbouw toe is. Daarvoor achtte hij de moeilijkheden te groot, waarbij hij wees op de specialisatie, die op dat gebied nodig is. In zijn oDeningswoord deelde voorzitter J. S. de Regt nog mee. dat de jaarver gadering op 14 januari a.s. wordt houden. PASSERENDE AUTO GREEP WIELRIJDSTER Toen mevrouw D. L. uit Goes op haar fiets op de Veerseweg te Middelburg reeds, werd zij plotseling gegrepen door een haar passerende vrachtauto, be stuurd door M. C. uit Veere. De wiel- rijdster werd tegen de grond geslingerd en moest met een hersenschudding naar het Gasthuis vervoerd worden. Waar schijnlijk is zij naar links uitgeweken, toen de auto passeerde. EXAMENS Gemiddeld werkten er in 1961 2760 Zeeuwse arbeiders buiten Zeeland. Ber- ;en op Zoom (530), Rotterdam (940), Roosendaal (200), Breda (170), België (150) en de IJmond (120) waren de grootste „afnemers". G.S. achten het van het grootste belang, dat de arbeids gelegenheid in de provincie toeneemt, hetgeen ook inderdaad lukt: ondanks de afnemende werkgelegenheid in de land bouw neemt het aantal arbeidsplaatsen in Zeeland de laatste jaren gestadig toe. Van begin 1959 tot ultimo 1961 kwamen er bijvoorbeeld ongeveer 500 arbeids plaatsen bij. Plattelandsbeleid Bij besluit van 17 april 1962 werd reeds een adviescommissie voor het college van G.S. ingesteld met als taak op korte termijn een aantal prioriteiten in het plattelandsbeleid aan te geven aan de hand van een kritische bestudering van de Nota Plattelandsbeleid, samengesteld door de werkgroep agrarisch-sociale voorlichting van de Z.L.M. Voorts heeft deze commissie tot taak een voorstel aan G.S. te doen inzake taakomschrij ving en samenstelling van een commis sie, die het plattelandsbeleid op lange termijn zal bestuderen. Binnenkort kan het eerste rapport van de commissie worden tegemoetgezien. In dit rapport zal ook een omschrijving van het be grip „levenskrachtige kernen" worden enomen. Vasfe verbinding op Westerschelde De vaste oeververbinding over de Wes- terschelde heeft steeds de aandacht van het provinciaal bestuur. Zo is de werk groep Deltazaken bezig een documenta tie op te bouwen voor de argumentatie voor het tot stand komen van een vaste oeververbinding. Het vraagstuk van de vergelijking van de vaste oeververbin ding met de veerdiensten op financiële basis omvat veel meer dan een verge lijking van de kosten der investeringen. In een algemene studie zullen ook de financiële aspecten worden opgenomen. Van de instelling van een centrale type kamer voor de verschillende provinciale diensten, zoals door een statenlid in overweging werd gegeven, is geen kos tenbesparend effect te verwachten, te meer niet, daar deze diensten in ver schillende gebouwen zijn gehuisvest. Wel wordt de offset-drukmachine van de provinciale griffie mede gébruikt dooi de andere diensten. In de commissie voor het Westerschel- debekken, ingesteld door de minister van verkeer en waterstaat, hebben voor de provincie Zeeland zitting de hoofdinge nieur-directeur van de Provinciale Wa terstaat en de directeur van de Provin ciale Planologische dienst. Gedeputeerde Staten hebben er bij de minister op aan gedrongen een persoon uit de bestuur lijke sfeer in deze commissie op te ne men als daarin bestuurlijke problemen aan de orde komen. Rechtbankverslag In het rechtbankverslag in de kranten van zaterdag is abusievelijk vermeld, dat de verdediger van de twee landbou wers uit Haarde in de herverkavelings zaak, mr. H. J. der Weduwen, in Rotter dam woonachtig is. Het kantoor van mr. Der Weduwen is namelijk gevestigd in Goes. Schietwedstrijd In café „Het Wapen van Sluis" werd één dezer dagen een schietwedstrijd ge houden. De uitslag hiervan luidt: 1. W. de Witte 465 p.; 2."R. Grahame jr. 446 p.; 3. A. Baas 441 p.; 4. W. Ghijsels 439 punten. Aardappel van ruim cm In de sorteerplaats van het koel huis te Oostdijk van de heer G. Hoekman is bij het sorteren een aardappel aangetroffen van bij zonder grote lengte. Deze aardap pel is lang 27(2 cm en weegt ruim 900 gram. Het is niet bekend waar de aard appel gerooid is. UITREIKING DOOR KRINGCOMMISSARIS Hoogste resultaat in de Zeeuwse stedenwedstrijd Mr. J. J. van der Weel, kringcom missaris Zeeland van het Nederlandsche Roode Kruis, heeft maandagavond de wisselbeker, verbonden aan de Zeeuwse stedemvedstryd, uitgereikt aan de afde ling Terneuzen. Zoals bekend, wordt door dc vier Zeeuwse steden Middelburg, Vlissingen, Terneuzen en Goes jaarlijks een wedstrijd georganiseerd. De afde ling, die bij de inzamelingen in dat jaar de hoogste resultaten bereikt, komt in het bezit van de wisselbeker. Tot nu toe is de beker tweemaal ver overd door de afdeling Goes (1960 en 1961) en tweemaal door de afdeling Terneuzen (1959 en 1962). Het resul taat, dat de Zeeuwse steden dit jaar behaalden was als volgt: 1. Terneu zen 4926,-: 2. Goes 4385.-: 3. Vlis singen 4272,-: en 4. Middelburg f 3271.-. „Ik heb destijds bij vergissing eens w zegd, dat Terneuzen de vierde Zeeuwse stad is", aldus mr. Van Weel. „Aan de reacties en protesten merkte is toen hoe groot die fout was. Ik zal die fout niet opnieuw maken", zei de kringcommis saris maandagavond in het Terneuzense hotel „Rotterdam". „Vanavond is Ter neuzen zelfs de eerste stad van Zeeland", zo voegde hij er aan toe. Mr. Van Weel zei verder, dat de Terneuzense afdeling kans had gezien ruim 121 procent te behalen van het streefbedrag 1,- per gezin. „Alle hulde daarvoor", aldus de kringcommissaris, die verder onthulde, dat de afdeling Terneuzen dit jaar een niet onbelangrijke gift had geschonken aan het „Henri Dunant" fonds. Namens de afdeling Terneuzen werd de beker in ontvangst genomen door de heer A. Will. Tevoren had de voorzitter van de afdeling Terneuzen, mr. H. Rijp- stra een welkom toegeroepen tot de hoofdbestuurder van het Rode Kruis, de en aan de vele dames, die geheel belan geloos hun medewerking aan de inza meling hebben gegeven. „Het is goed nog eens rustig dit fraaie resultaat te overdenken", aldus mr. Rijpstra, die de hoop uitsprak, dat de dames volgend jaar opnieuw hun krach ten zullen geven aan dit goede werk. In een tijdbestek van enkele weken zullen op Zuid-Beveland twee nieuwe scholen worden geopend: de tweeklassige lagere school van de „Vereniging tot stichting en instandhouding van een christelijke school op gereformeer de grondslag" te Krabbendijke op dinsdag 18 december a.s. en de nieuwe openbare zesklassige openbare ulo te Kruinlngen op vrijdag 4 januari van het volgend jaar. De „School met de Bijbel" te Krabbendijke is verrezen in de seholenwijk van het bouwplan „Centrum" op een terrein naast de uloschool van de ge reformeerde gemeente. In deze omgeving zal te zijner tijd nog een vijfklassi- ge lagere school van de gereformeerde gemeente worden gebouwd. De nieuwe school, die zal worden geopend door burgemeester L. Cnossen. telt twee klassen. Het gebouw dient ter vervanging van de oude school aan de Wilhelminastraat. indertijd de eerste christelijke school in Krabbendijke La ter zijn daar de hervormde school en de lagere school van dc Gereformeerde nam mm Gemeente bijgekomen. Architect van dc nieuwe school is B. J. J. M. Steven- uit Haarlem, aannemer W. M. van Doorn uit Krabbendijke. In het uitbreidingsplan „Eindje de Rondte" te Kruinlngen wordt momenten de laatste hand gelegd aan de nieuwe openbare ulo. In Kruinlngen bestaul grote behoefte aan een permanente huisvesting voor de circa honderdvijftig leerlingen van de uloschool, want momenteel beschikt men over vier ver spreid liggende dependances, hetgeen bepaald een onprettige situatie is. Deze school is gebouwd naar een ontwerp van het architectenbureau irs. Rothui zen en 't Hooft N.V. te Middelburg en Goes. De aannemer J. A. Poley uil Kruiningen heeft de uitvoering voor zijn rekening genomen. Bouw- en in richtingskosten vergen een bedrag van circa drie ton. De school bestaat uil een één verdieping tellende vleugel met boven en beneden in totaal ze3 les lokalen. Loodrecht op de lokalenvleugel staat het „hoofdgebouw" met hal, lerarenkamer, overblijflokaal en natuurkundelokaal. De inspecteur van hel lager onderwijs In de inspectie Goes, de heer L. F. J. H. Frantzen zal de officiële opening verrichten. (Foto's P.Z.C.) Vestigingen G.S. zijn tevreden over de vestigin gen in de kanaalzone van Zeeuwsch- Vlaanderen en in het Zuid-Sloe. „Ter wijl de werken nog niet zijn voltooid, zijn de vestigingen zeer hoopgevend", aldus G.S. Er is dan ook geen aanlei ding om propaganda speciaal tot de industriële wereld te richten. Wel z(jn plannen in overweging genomen om in het voorjaar van 196Ï de mo- felijkheden, die deze grote projecten ieden en de behoefte aan verbete ring van de daarmee verband hou dende infra-structuur, nader te ont vouwen. Zoals bekend, zijn er voor 1963 aan Zeeland 1500 woningen toegewezen: 830 woningwetwoningen, 470 premiewonin gen en 200 ongesubsidieerde woningen. G.S. tekenen hierbij aan: „Het door ons aangevoerde argument, dat door ver groting van het aantal arbeidsplaatsen, Zeeland aanspraak kan maken op een hogere toewijzing dan voorheen, heeft kennelijk indruk op de betrokken be windsman gemaakt, aangezien de lan delijke adviescommissie voor de woning- verdeling voor Zeeland een belangrijk lager aantal had geadviseerd dan de minister heeft toegewezen". B.l.o.-scholen G.S. zijn bereid nogmaals bij de betrok ken minister aan te dringen op een ver laging van de minimum leerlingenschaal voor de vestiging van een bJ.o.-school op Tholen. Als de school er eenmaal is, zal na verloop van tijd zeker een voldoend aantal leerlingen aangemeld worden. Eenzelfde moeilijkheid doel zich voor by als op Walcheren 'n r.-k. b.l.o.-school. te voor Midden-Zeeland. Er zijn te weinig leerlingen om zowel op Zuid-Beveland de vestiging van een r.-k. b.l.o.-school stichten. Deze school zal vermoedelijk op Zuid-Beveland moeten komen. Sport De bevordering van de sport is niet een directe taak van de provinciale overheid. De provincie kan ook hier stimuleren en activeren. Dat wij bereid zijn hiervoor ook geld beschikbaar te stellen, blijkt wel uit het voorstel om aan de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk een extra subsidie be schikbaar te stellen, indien rij een taak aanvat voor jeugd- en sportzaken. Oeslerproef Indien met de uitvoering van de werkzaamheden, die verband houden met de technische uitvoering van de oesterproef thans onverwijld een be gin wordt gemaakt, is het naar de mening van G.S. nog niet te laat om aan de hand van de uitkomsten van de proef te zijner tijd een verant woorde keuze over een eventuele ver plaatsing van de oestercultures te maken. Voor de veerdiensten Kruiningen-Perk- older is voor de verbouw van de Prins ernhard inderdaad machtiging ver leend onderhandelingen te voeren met de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". G.S. verwachten, dat deze verbouw spoedig kan worden gegund, zodat het verbouw de en vergrote schip op 1 mei 1963 vaar klaar kan zijn. TOENEMENDE WIND. Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Tot krachtige en langs de kust tot stormachtige toenemende zuidweste lijke wind. Dezelfde middagtemperaturen als gisteren of iets hogere. ZON EN MAAN 12 december Zon op 8.38 onder 16.28 Maan op 17.50 onder 925

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2