COEN MOULIJN: ,WIJ NIET BANG VOOR VASAS' PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Amerika schenkt kop koffie met wat kennis Klanken uit de ether MAAR HELEMAAL GERUST OVER DE UITSLAG OOK WEER NIET GEBREK NERVEUS C0ENJTE DUIZENDEN GAAN Vreemde handel Waar zijn onze schepen? MAANDAG 10 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Coenfje, ik spaar al voor de tocht naar Reims zegt een man in de winkel. Hij zwaait een pas gekocht overhemd onder de arm, loopt met lange passen naar de deur, opent die, draait zich om en roept: „*k Ben mee naar Boedapest geweest, 'k wil jullie ook in Reims zien!" Rang I Met open mond blijft COEN MOULIJN even naar de fors toegeslagen deur kijken. Langzaam draait hij zijn hoofd in .mijn richting. Met ogen groot van verbazing mompelt hij: „Begrijp je nou zoiets?" Hoofdschuddend komt hij achter de toonbank vandaan. „Zo zijn er in Rotterdam velen. Praten over Reims of er geen Antwerpen is, of we die beslissingswedstrijd tegen Vasas al gewonnen hebben!" Dngetwyfeld zullen velé Zeeuw se voetbalfans woensdagavond in het Antwerpse Deurne-sta- dion zijn, als daar Feijenoord zijn beslissingswedstrijd speelt tegen de Hongaarse kampioen Vasas. Men weet het: de win naar van dit duel zal in de strijd om de Europacup in de kwartfinale moeten aantreden tegen de Franse kampioen Reims. In verband met deze beslissingswedstrijd in Ant werpen had onze medewerker ■Jan Dassen een gesprek met Coen Moulijn, wiens visie en overpeinzingen in bijgaand ar tikel beschreven zijn. een gewone kantoorbaan. Ging mee naar Boedapest. Wat kost zo'n reis? Vijfhonderd gulden? Vijfhonderd piek om ons anderhalf uur te zien spelen!" Hij tikt een poosje zwaar peinzend met zijn vingers op de arm leuning, veert dan plotseling snel rechtop: „Denk nou niet, dat ik bang ben voor die match in Antwerpen. Maar je moet de dingen reëel zien. Je gedach ten niet laten afleiden door je wensen. Eerlijk, na die wedstrijd tegen Vasas hier in Rotterdam, dacht ik: in Boe dapest gaan we d'r in met een nulle tje of drie, vier. Heb je in de kuip gezien wat een balbehandeling, wat een snelheid, wat een techniek die Hongaren hebben?! Met dat gelijke spel zijn ze tevreden, dacht ik. In Boedapest drukken ze door!" 'Hij springt op, staat vlak voor me. „Deden ze ook. Ze dwongen ons in de verdediging. Driekwart van de wed strijd hadden ze een meerderheid. Maar in dat koude Nep-stadion kwam hun grote gebrek aan het licht: ze hebben geen schot! Ze brei en, breien, breien, maar durven niet te schieten! Alles hadden ze daar in Boedapest mee. Ze kwamen met 1—0 voor. Kreyermaat raakte geblesseerd. Met 10 voor en tegen tien man, begrijp je! Toen een uitval van ons11! Elke wedstrijd heeft een beslissend moment. Dat doelpunt was de omme keer. Hun zelfvertrouwen knakte, wij groeiden! Vooral toen hun linksbin nen geblesseerd raakte. Tien tegen tien. Het kon! Als paarden werkten we. Met acht man in de verdediging en toch waren wij voor hun doel ge vaarlijker dan zij voor het onze, kre gen wy betere kansen dan zij, begrijp je! Die rechtsback van Vasas werd hoe langer hoe vervelender. Hoe vaak hij me niet in mijn kleren greep, 'k Heb als een vlo moeten springen om zijn maaiende benen te ontwyken. Daar moet zo'n scheidsrechter toch wat tegen doen! Hij gaf hem een officiële waarschuwing. Maar hij bleef ermee doorgaan. Ik begrijp dat het moeilyk is voor een scheidsrechter om iemand er uit te sturen in zo'n wedstrijd. Maar vroeg die Hongaar er niet „Na die strafschop, toén Kruiver ge haakt werd, en Van Kerkum ons naar 21 schoot, groeiden we nog meer. En die Hongaren maar breien. Helemaal de kluts kwijt. Toen die strafschop tegen in de laatste mi nuut... Nou ja... Ook een scheids rechter kan een fout maken. Voor ons was 't een dure fout. Misschien een heel'dure! Want of we die Hongaren in Ant werpen weer zo uit het lood kunnen krijgen als in Boedapest In Boedapest startten zij als favoriet. Wij zfln favoriet in Antwerpen, dat is een extra last. In Boedapest had den wij niets te verliezen, in Antwer pen wel. Ik geloof die verhalen niet, dat de Hongaren toegestemd hebben om in Antwerpen te spelen, omdat ze hPt hoofd al in de schoot hebben 0 Ze gingen met Antwerpen ak omdat ook zij graag het financiële voordeel meepikken van een uitver kocht huis. Die wedstrijd in het Nep- stadion werd voor hun een financiële sof, omdat de mensen liever bij de warme kachel naar de televisieuit zending van de wedstrijd keken. Er waren maar een -10.000 toeschouwers. Maar die gingen tekeer! Ik dacht dat alleen Italianen of Spanjaarden zo veel lawaai konden maken!" „Bekijk ook de andere kant eens! 't Kan ook best zijn dat die Hongaren weer zoveel zelfvertrouwen hebben, dat het ze weinig kan schelen waar ze spelen, als het veld maar goed is. GOED betekent voor hen: droog of hard. Op een zacht veld zijn wij met onze langere passes en met onze lan gere sprinten in het .voordeel. Een zacht veld smoort hun short-passing en remt hun startsnelheid. In de kor te sprints van twee, vier meter zijn ze ons de baas. Wat mij betreft: laat "t maar dooien en regenen! - Ja, ik draai weer stukken beter WAAROM? Weet ik niet. Verleden jaar september, toen ik deze zaak opende, wilde ik met alle geweld een goeie partij spelen. Je moet zoiets re- eel bekijken. Als ik goed speel, ben ik populair, praten ze over Coentje Moulijn, komen ze in myn zaak ko pen, begrijp je. Ik wilde toen meer dan ooit goed spelen, maar 't lukte niet. Die spanning van het moeten was te veel. Die zaak leidde m'n ge dachten af. Alles in die zaak was nieuw voor me, ik moest alles nog leren. Ik ging in het tweede spelen. Lukte ook niet. Tegen G.V.A.V. ging het ineens stuk ken beter. Nu draai ik weer lekker. Waarom? Ik train even hard, leef even serieus. Misschien komt het omdat ik me nu minder met de zaak bemoei, omdat die nu loopt". „Ik kan me meer op een wedstrijd concentreren. Dat heb ik nodig, ik ben nou eenmaal een nerveus hoen tje. De ochtend voor de wedstrijd moet mijn vrouw niet te veel tegen me zeggen. Dan ga ik meestal om een uur of tien tot twaalf met een vriend dammen of met Fransje niet afgelast .waren. Het zou een moeilijke wedstrijd zijn geworden. We winnen graag van Sparta om het Rotterdams prestige. Maar kan men het ons kwalijk nemen als wij vóór alles proberen ongeschonden uit de stryd te komen. Drie dagen later staan we tegen Vasas. Zelfs een heel lichte blessure raak je in drie dagen niet kwijt, gewonnen, om dat Rotterdamse pres tige énom niet verder achterop te raken in de competitie. Als we van die Europa-cup af zijn gaan we in de competitie vanzelf sprekend beter draaien, maar zo goed, dat we de huidige leiders kun nen inhalen? Moeilijk hè?" „In Antwerpen gooien we er natuur lijk alles tegenaan. Moeten we! Die Hongaren zijn rasvoetballers. Alleen door wilskracht, door het uiterste te geven, kunnen we ze kloppen. Dat is heel wat moeilijker dan die klant, die al voor Reims spaart, vermoedt. Wij, spelers, gaan pas aan Reims den ken, als we het Deumeveld met een zege hebben verlaten. We zullen Krêyermaat missen. Liebrechts, hoe dapper hij ook speelt, kan nooit de ervaring en vooral de morele moed, die Beertje vooral in zulke wedstrij den heeft, opbrengen. We zullen de steun van ons legioen nodig hebben. Ze gaan naar Antwer pen. Bij dnïzenden. Vanmorgen hoorde ik in het stadion iemand dui zend kaarten gelijk bestellen. Geen doorverkoper, nee, een knaap van een Rotterdamse fabriek, die met het hele personeel naar Deurne wil. Groots! We zullen knokken. Bang zij we niet voor Vasas, maar helemaal gerust over de uitslag Als zeg je die klant van me tegenkomt, hem dan dat hij van zijn opge spaarde Reims-geld ook-ecn kerst cadeautje voor zijn vrouw kan kopen. Of een nieuw overhemd bij mij!", be sluit de 25-jarige zakenman en links buiten van Feijenoord. de klok kijken, doodnerveus worden. Ze zeggen wel eens dat ik er in een wedstrijd niks aan gedaan heb. Dat is dan niet, omdat ik niet wil elke voetballer wil in een wedstrijd uit blinken maar omdat ik het niet kan, niet zie, niet voel. De mensen vergeten vaak dat je een gewone jongen bent, die door allerlei dingen afgeleid of moe kan zyn". „Kan men het ons kwalijk nemen, dat wij alles in een Europa-cup-wed- strijd kunnen geven en veel minder in een competitiewedstrijd? Onze defensie weerstaat de Hongaarse matadoren, maar is tegen Fortuna lék als een mandje. Is dat nou zo onlogisch Gisteren hadden we tegen Sparta moeten spelen, als alle wedstrijden COEN MOULIJN ...niet bang, maar 2273. Ondanks alles drong de grim mige humor van de situatie tot Arend door. Immers, wanneer me taal de voedselbron voor deze kris talwezens vormde, dan moest de Eenheid zich bij Arends gedachten- projecties van al die staalconstruc ties op Terra, wel gevoeld hebben als dc hongerige hotelgast, die een rijk- gevarieerd menu bestudeert. Hij kon zijn opponent bijna zien likkebaar den! Enige ogenblikken week de spanning, die Arend's brein zo lang gespannen had gehouden. Het schit terende „Monster zonder Ziel" scheen voorlopig genoeg te weten!... „Gij hebt mij waardevolle Informa ties verschaft gegevens die ik desnoods met geweld aan uw knappe hersens zou hebben ontnomen. Gij hebt mij uw macht ge toond: thans zal ik U de mijne laten zien!" Op nieuw was het alsof vingers van schroeiend licht zijn brein omknelden. Ook Sandra en Buck on dervonden dezelfde pijnlijke behandeling en KERKNIEUWS Per jaar voor 200 miljoen dollar kerkelijke hulp aan ontwikkelingsgebieden Onderzoekingen door het Internatio naal katholiek instituut voor kerkelijk sociaal onderzoek te Genéve en door de Wereldraad van Kerken hebben uitge wezen, dat christelijke kerken jaarlyks voor meer dan 200 miljoen dollar aan hnlp steken in de onderontwikkelde ge bieden. Dit heeft te Rome verklaard abbé Houtrat, de Belgische directeur van het Kerkelijk instituut voor reli gieus-sociaal onderzoek. Hij zei dat deze bedragen verre de uit gaven overtreffen, die de internationale organisaties der Verenigde Naties voor deze gebieden per jaar doen. De socio loog achtte het dringend noodzakelijk dat van de zijde der kerken een betere coördinatie tot stand komt, gebaseerd op gedegen wetenschappelijk onder zoek. Hiertoe is een overeenkomst ge sloten tussen kardinaal Agagianian, prefect van de congreatie voor de ver breiding van het geloof en dr. Visser 't Hooft, secretaris van de Wereldraad van Kerken over samenwerking bij het preliminaire wetenschappelijk onder zoek. Inzake efficiënte hulpverlening is het „Institute for social studies" te Den Haag er bij betrokken. Ds. H. A. van Loon 25 jaar predikant Woensdag 12 december is het 25 jaar geleden, dat ds. H. A. van Loon uit 's-Gravenliage-Loosduinen werd beves tigd als predikant In de Nederlandse Hervormde Kerk- Ds. Van Loon werd 27 december 1913 te Renswoude geboren. Ds. Van Loon werd 12 december 1937 door zijn zwa ger, ds. H. de Lange uit Arnhem, toen predikant te Werkendam, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente te Grijpskerke. Op 12 september 1948 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Loosduinen. Tijdens zijn ambtsbediening te Grijps kerke was ds. Van Loon onder andere lid van het classicaal bestuur van Mid delburg, van de classicale commissie voor het jongelidmatenwerk in de clas sis Middelburg. Na de oorlog was hij nog een paar jaar gedelegeerde voor femeenteopbouw in de classis Middel- jurg. Ds. Van Loon zal woensdagavond 12 december te Loosduinen recipiëren. Ds. Van Loon zal zondagmorgen 16 december in Grijpskerke een preek beurt vervullen. deinsden kreunend achteruit...... Maar lenslotte stonden zij machteloos en klein tegenover de tri omferende Eenheid. Wetenswaardig heden op papieren schoteltjes (Van onze correspondent Robert Breuer MILJOENEN AMERIKANEN, die da gelijks in vele restaurants en snackbars hnn kopje koffie tot zich nemen, krijgen in vele gevallen voor hun kwartje niet alleen hun héte lievelingsdrank maar ook, in de meest letterlijke zin, een dosis „ontwikkeling" voorgeschoteld. Dat men aan koffie een culturele bijsmaak ban geven is 'n nieuwe gedachte die in de V. S. als 'n bom insloeg. Een aantal bedrij ven borduurde er op voort. Zij bedruk ten papieren schoteltjes, die na het ge bruik werden weggeworpen, met interes sante wetenswaardigheden over de meest verschillende gebieden van het menselijk weten. Thans is in de V.S. een ni"""'° verzamelhartstocht uitgebroken verzamelen van schoteltjes. Voor deze „vinding" is een vrouwelijk „instinct" verantwoordelijk. De president van een papierwarenfabriek in Ohio, die tot nu toe al bijna 70 miljoen bedrukte schoteltjes heeft verkocht, verklaarde, dat het idee van zijn vrouw afkomstig was. Tijdens een gesprek over het zon- In Gothenburg, de op een na grootste Zweedse stad, zal een centraal geleid radio telefoon-netwerk voor auto's worden inge richt. een unicum in de wereld tot nog toe. Een zevental gemeentelijke diensten, zoals brandweer en ambulancedienst, begint er ;e. De Noorse minister van buitenlandse za ken Halvard Lange heeft het parlement mee gedeeld dat de regering voorstellen zal doen tot uitbreiding van de Noorse voorlichting de E.E.G.-landen. Het Noorse parlement heeft gestemd voor vergroting van de Noorse hulp aan de ont wikkelingslanden tot tien miljoen kronen meer dan de regering had voorgesteld. Ofwel in totaal 57 miljoen kronen in het komende belastingjaar. MACHINEFABRIEK HENSEN TEVREDEN OVER 1962 In het recente nummer van „Hefkracht" bedrijfsorgaan van de N.V. machine fabriek Hensen te Rotterdam, deelt de directie mede, dat de orderbezetting, die in de jaren na de laatste wereldoorlog 3 tot 3 jaren vooruit was, nu is terug gelopen tot ruim één jaar vooruit. Dit komt door het feit, dat de vennoot schap speciaal werkt voor de afname van investeringsgoederen. Het teruglopen van de investeringen is een verschijnsel dat zich thans sterk laat gelden. We zien dan ook allerwe gen dat het vertrouwen in de toekomst minder groot is. Door het gereedkomen van de nieuwe fabriek is de vennoot schap in staat naar alle projecten op haar gebied in binnen- en buitenland te kunnen mededingen. De investeringen op de buitenlandse markt zijn niet zo sterk teruggelopen als op de binnen landse markt. Het is de vennootschap gelukt, zy het onder zeer scherpe con currentie, belangrijke opdrachten t« boeken, terwijl een groot aantal pro jecten in vergevorderde onderhandelin- §en is. Het prysniveau is wel bedui end lager door de scherpte concurren tie, en de vennootschap zal door alle zeilen bij te zetten en zo efficiënt moge lijk te werken, moeten trachten de fi nanciële uitkomsten zo goed mogelijt te krijgen. Hoewel de tijden moeilijker zijn geworden, mogen wij, aldus de di- •rectie, toch over het jaar 1962 tevreden zijn. Vergelijken wij de uitkomsten met 1961, een jaar waarin wij tot een divi dendverlaging moesten overgaan, dan laat het zich nu aanzien, dat het divi dend, evenals dat was over 1960, weer is verdiend, zo besluit de mededeling nestelsel vroeg zijn vrouw hem plotse ling: „Waarom kunnen papieren bordjes niet met een schematische voorstelling van het zonnestelsel worden bedrukt?". Gevraagd gedaan! De fabrikant bracht de gewenste schoteltjes op de markt en het regende meteen al bestellingen en nabestellingen van restaurants, kantines en clubs. Uit alle delen van het land kwamen voorstellen voor verdere „drukbare ge bieden van wetenschap". Een twaalfjarige scholier stelde voor, dat men eens een verklaring van het Amerikaanse kiesstelsel op een schoteltje zou drukken. En dat gebeurde ook. Veel restaurateurs verklaarden, dat de „culturele schoteltjes" de beste reclame waren voor hun bedrijf. Want het is beslist een feit, dat de gemiddelde Amerikaansoms misschien op een wat ;emakkelijke' manierleergierig is. Zo ieeft men een tijdlang geregeld mensen .n de voorstadtreinen en de New- yorkse ondergrondse bezig kunnen zien met kleine bedrukte kaartjes. Toen wer den namelijk dozen met kaartjes m de handel gebracht, waarop moeilijke woor den en synoniemen waren gedrukt zodat men zijn woordenschat kon uitbreiden. Ook dat „spel" sloeg geweldig in. En nu hebben we dus de culturele scho teltjes met onderwerpen als: „Ameri kaanse uitvinders", „Het eeuwfeest van de burgeroorlog". „Het weer", „De ze en wereldwonderen" en „Ken je je ;eld?" Je nieuwste serie is gewijd aan vreemde landen met feitenmateriaal en plaatjes over Frankrijk, Duitsland, Italië, Mid den Amerika en Zuidoost-Azïe. Ook is men reeds begonnen met de pro- duktie van papieren schoteltjes onder bekers. Zij zijn bestemd voor de jongste cafébezoekers en bedrijkt met sprookjes en rijmpjes. Deze schoteltjes kunnen door de kinderen ook met kleurkrytjes worden beschilderd. De verzamelaars kunnen op het ogenblik reeds een série kopen, die vijftig verschillende motieven bevat. En de rage staat nog maar in zijn kinderschoenen. „Drink koffie en je leert wat", is ineens dé grote mode geworden. 'perquin nu\akt Op iet bureau handelde hij de lopende zaken af om vervolgens naar hüis te gaan. Daar zat hij in zijn grote stoel bij de openhaard gedoken en verzwolg sloten zwarte koffie. „Zit je over iets speciaals te piekeren?" vroeg Susanne eindelijk. „Een deurtje", mompelde haar echt vriend dromerig, „een kleine deurtje". „Een deurtje"' herhaalde zij. terwijl ze met een energieke handgreep de kof fiekan buiten zijn bereik zette. „Welk deurtje?" -In een zijgevel. Ik kan dat deurtje maar niet vergeten, lieve. Maar de drommel mag me halen als ik weet waarom. Ik zou ni«* weten, hoe Ik het in de zaak moest innassen. En toch kan ik het niet kwijt worden, dat vermale dijde deurtje. Een deurtje! Een deur tje! Nergens in de hele zaak is er sprake van een deurtje. Er was een dcurije in de zijgevel en daar kwam een meisje uit. Het is waarschijnlijk een ingang voor het personeel, veron derstel ik. Maar waarom moet ik er dan toch de hele tijd aan denken? Susanne, wees een engel en geef me nog één kop koffie, ik moet er tocht achterkomen, waarom ik word geobserdeerd door een smal deurtje in de zijgevel van Votre Beauté. Begrijp jij nu zoiets? Een deur. dat is een Ingang. Maar de moor denares van Kitty Gnjpsma had geen zijdeurtje nodig om binnen te komen. Die kon rustig door de hoofdingang gaan. Of ben je dat niet met mij eens, lieveling?" „Ja-a" zei Susanne. „ik kan tenminste niet Inzien, waarom zij door een zij deur zou zijn binnengekomen, tenzij ze een lid van het personeel is. Maar dan Is het heel normaal, dat ze naar binnen gaat door de personeelsingang Dat heeft dan om zo eens te zeggen niets te maken met haar kwaliteit als moordenares, maar enkele met haar kwaliteit als lid van het personeel". „Zie je nu wel", meende Perquin teleur gesteld. „Jij kunt er ook al geen touw aan vastknopen". „Neen, wacht eens even. Een deur. Door een deur ga je ergens binnen, maar ie gaat er ook door naar buiten, door een deur. Ik weet natuurlijk niet, of dat je iets helpt. Ik bedoel of je een deur, waardoor iemand naar buiten gaat, wel In de.zaak kunt inpassen. Toen je je voor het eerst van het bestaan van die deur bewust werd, kwam er juist een meisje door naar buiten. Misschien dat je ergens in je onderbewustzijn een of ander verband zag tussen die deur. waaruit iemand naar bulten kwam en die moord op Kitty Grijpsma". „Ik geloof, dat jij het hebt gevonden, Susanne, schat, je bent werkelijk een genie". „Dat is dan een groot compliment voor me. maar nu moet je niet denken, dat ie daarmee nog een kqp koffie van me loskrijgt. Weet je hoeveel je er van avond al hebt gedronken? Zeven". „Nu dat is dan een magisch getal", meende Perquin tevreden. „Juist", zei Susanne. „En het zou zon de zijn als je dat magische getal zeven nu ging veranderen in een gelijkvloerse acht". Het eerste deel van de nacht deed hoofd inspecteur Perquin geen oog dicht. Of beter, de ogen sluiten deed hij wel in een wanhopig pogen In slaap te komen. Maar tegen zijn gesloten oogleden zag hij al maar die smalle, kleine deur in de zijgevel van Votrc Beauté- Hij deed zijn best deze obsessie te be redeneren. Een deur, een kleine lage deur in een zijgevel had altijd een aroom van heimelijkheid. Niet voor hen. die haar dag in dag uit gebruikten, omdat zij voor de aangewezen entree was. maar voor de buitenstaander. Voor hem wekte zij gedachten aan geheimzinnige figuren, die door kieren gluurden, voor zo huar geheel openden om dan nog angstig naar alle kanten te kijken en gauw. gauw te verdwijnen om een hoek, in een donkere steeg of zich op te lossen in het straatgewoel. Die deur in de zijgevel van Votre Beau té was een heel gewone deur. Zij was de personeelsingang en daarmee uit. Maar was zij alleen maar dat. dc personeels ingang? Door die deur kon iemand, die geen lid was van het personeel, onge merkt nuar buiten gaan. En ongemerkt terugkeren- V/as dat hier gebeurd? Of was hij voor de zoveelste keer bezig een van die mooie theorieën on te bouwen, die alle basis misten? Goed, dat iemand die haar entree behoorde te maken door de hoofddeur, die kleine zijdeur gebruik te om ongemerkt te gaan óf te komen, daarin lag niets onmogelijks- Maar al werd dat gaan en komen er zo handig door gecamoufleerd, dat niemand zich ervan bewust werd. dat wou nog niet zeggen, dat de afwezigheid van de persoon in kwestie niet kon worden op gemerkt. .En waar bleef dan het alibi? Ieder, die in Votre Beauté werkzaam was op de dag van mevrouw Grijpma's dood, had een alibi. Natuurlijk, je kon uitgaan van de veronderstelling, dat nie mand de afwezigheid van een van dei beide firmanten had gemerkt, als een van hen dan werkelijk die deur had ge bruikt om stilletjes te verdwijnen. Maar dat zou dan meer geluk dan wijs heid geweest zijn. Iemand als de moor denares van Kitty Grijpsma zou het daarop nooit hebben laten aankomen, die wist heel precies wat een alibi voor de bewuste middag waard was in ver band met de beraamde diefstal van de voor haar belastende papieren, die onaf scheidelijk deel uitmaakte van haar plan voor de mo^rd. Neen, dacht hy wrevelig, het was niets met die deur, helemaal niets. Daarbij kwam nog, dat hij geen van de beide vrouwen als de schuldige kon zien. Vol gens Elzerman had Kitty Grijpsma een verband gelegd tussen de grote slag. die zij ging slaan, en ecntscheidingen en bigame huwelijken. Juffrouw Berkelaar was ongetrouwd en mevrouw Reimers weduwe, geen van beiden kon dus biga mie plegen. Met de beste wil ter wereld niet. Een aanstaande huwelijkspartner dan misschien? Voor zover hy wist be stond er voor geen van beide dames zo iemand. Noch juffrouw Berkelaar, noch mevrouw Reimers hadden trouwplannen. (Wordt vervolgd) MAANDAG 10 DECEMBER. HILVERSUM i. 402 rii. 746 kc/s. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmuziek uit de twintiger ja ren. 12.53 Grammofoonmuzielc of actua liteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht en semble. 13.45 Lichte grammofoonmu- ziek. 14.05 Schoolradio. 14.30 Samen uit, Samen thuis, gevarieerd programma (herh.). 15.40 Operette-melodieën (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Fluit en piano: moderne muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonumziek. 17.40 Beurs bericht. 17.45 Regeringsuitzending: De geschiedenis van net geldwezen in Suri name, door drs. C. de Jong. 18.00 Orgel concert. 18.30 Zangrecital: klassieke lie deren (gr.)'. 19.00 Nieuws en weerbe richten. 19.10 Grammofoonmuziek voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pianospel: lichte muziek (gr.). 20.05 Meisjeskoor en instrumentaal kwintet. 20.25 De N.V. Vaarwel, hoorspel. 21.15 Radio-kamerorkest en zangsoliste: Mo derne muziek en -liederen. 22.00 Volk en Staat, parlementair commentaar. 22.15 Klassieke en moderne kamermuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Muzikale vraagbaak. 23.40 Lichte grammofoon muziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Dansor- kest met zangsoliste. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Actualitei ten of grammofoonmuziek. 12.38 Elek tronisch orgel. 13.00 Nieuws. 13.15-Voor de Middenstand, praatje. 13.20 Instru mentaal sextet: lichte muziek. 13.45 Wikken en wegen, praatje. 14.00 Salon orkest en zangsolist. 14.30 Voor de jeugd. 15.15 Cello en piano. 15.45 Ar- cheologie in Israël, lezing. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Friese literatuur. 17.35 Orgelspel. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Licht ensemble. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Parlementair overzicht. 19.15 Re geringsuitzending: Bevolking schept eigen woonklimaat in Delfzijl. Gesprek met mr. A. A. J. Goldberg, burgemees ter van Delfzyl, voorzitter van de Stich- 19.00 Voor de jongeren. 19.30 Voor wie weent de giraf, animatiefilm. 19.40 Zoeklicht op de culturele actualiteit. 20.00 Nieuws. 20.30 Les grandes ma noeuvres, komedie. 22.10 Medium: toneel en literatuur. 22.40 Nieuws. DINSDAG 11 DECEMBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 bc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Kamermuziek (gr.). 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 achte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klassie ke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan:vooruit, lezing. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/s. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke grammo foonmuziek. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek voor het geestelijk leven, boekbespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. ting en functionaris deze Stichting. 19.30 Maliënkolder. 20.00 Nieuws. 20.05 Melodieën-Expres. 20.30 Je neemt er wat van mee...!, quiz. 21.20 Licht instrumentaal sextet. 21.50 Ma rimba, maandagavond-magazine. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiophilharmonisch or kest en groot koor: Klassieke muziek. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 19.30 Huckleberry Hound, film. 20.00 Journaal en wecroverzicht. 20.20 Zendtyd politieke partijen: Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 20.30 Dc gedresseerde bruinvis, film over het africhten van bruinvissen. 20.5522.40 Look for the silver lining, speelfilm. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. 19.00 Engelse les. 19.30 Sportuitzending. 20.00 Journaal. 20.30 Operaconcert. 21.15 Scandale, Japanse film. 22.55 Jour naal. Philipsbedrijf in Argentinië zal niet sluiten Berichten als zou Philips zijn fabriek voor elektrische apparaten en elektro nisch materiaal in Buenos Aires gaan sluiten, zijn van de zijde van de raad van bestuur van het concern positief te gengesproken. Wel is het zo, dat dit Philipsbedrijf, ten gevolge van de huidige economische en politieke moeilijkheden in Argentinië, tot een inkrimping van de personeelsbe zetting is moeten overgaan. Waren er namelijk op 31 juli ruim 3800 employés werkzaam, dit aantal is inmiddels terug gebracht tot 3500. Verder zullen rond Kerstmis de fabrieken voor drie weken worden gesloten, uiteraard met doorbe taling van loon. 0 De Noordse raad zal op zijn aanstaande vergadering in februari in Oslo een voorstel behandelen tot oprichting van een Noords instituut .voor opleiding van deelnemers aan internationale, in het. bijzonder Europese sa menwerking. In Zuid-Israël bij Tel Nagila ten noorden' van Bersjebu, zijn goed bewaarde overblijf selen van een oude Hylcsos-stad uit 1750- 1550 voor Christus blootgelegd, Men ontdekte hele straten en o.a. kinderskeletten in aarden kruiken. De politie in Rio de Janeiro heeft een helderziende gearresteerd, die er een vreemdsoortige handel in onroerende goederen op na hield. Zij verkocht aan haar klan ten eïgendomsbrieven voor ter reinen en huizen in het hierna maals. De prijs van de „boven natuurlijke" onroerende goederen hing af van de inkomsten van de adspirant-koper. degenen die er goed vo' r betaalden kregen na zes maanden een symbolische huis sleutel. De helderziende gebruikte de op brengst ook voor investeringen, zij het in aardse onroerende goe deren. Ongeveer dertig van haar klanten, onder wie een kolonel, hebben een klacht tegen haar in gediend en htm nare bevindingen in een televisie-uitzending uiteen gezet. {Advertentie) HOOG EN LAAG WATER 11 december Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wcmeldinge nap uur meter 1.20 2.20 1.52 2.36 2.36 2.44 2.47 1.69 3.09 1.95 13.39 14.08 14.53 2.24 2-40 2.46 nap uur meter 8.39 2.11 8.22 2.20 8.56 2.34 8.34 1.65 nap uur meter 20.56 2.10 20-45 2.28 21.20 2.42 20-56 1.72 21.12 1.96

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9