Uitbreidingsplan in de gemeenteraadTemeuzen WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA NOORD-ZEELAND ZUID-BEVELAND EIGENAARS VAN LOSLOPENDE HONDEN: BOETES VAN 10 DONDERDAG 6 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Van Steenbergenlaan-Oesterputten Flatgebouw met 8 woningen boven 2 onderverdiepingen I De gemeenteraad van Terneuzen zal zich in de openbare vergade ring van donderdag 13 december onder meer beraden over de her ziening van het belangrijke uit breidingsplan in onderdelen „Van Steenbergenlaan-Oesterputten". Dit plan is ontworpen om de open ruimte te vullen, welke is overge bleven na de totstandkoming van de uitbreidingsplannen „Zuid", „Oostelijk Bolwerk" en „Serlïp- penspolder". Hoofdelement van dit plan is de verlengde Willem de Zwijgerlaan (invalsweg), welke via de Scheldedijk naar de Schel- dekade voert. Een zijtak hiervan gaat via het terrein, waarop het nieuwe stadhuis is geprojec teerd, in de richting van de huidige Oostkolk. De Van Steenbergenlaan zal worden doorgetrokken en aansluiten op een tertiaire weg, die de hoofdverbin ding gaat vormen tussen de oude stad en de nieuwe woonwijk in de Serlippens- polder. Een belangrijk deel van het plan vormt het bijna gereed zijnde zwembad met bijbehorende ligweide en parkeer terrein. Ten westen daarvan is een tweetal open bare gebouwen geprojecteerd, waarvan er een bedoeld is als gymnastieklokaal, tevens sporthal. Langs de Van Steen bergenlaan is eveneens ruimte voor twee openbare gebouwen, waarbij ge dacht wordt aan "een postkantoor. Langs de Scheldeoever zijn vijf villa's geprojec teerd met een uniek uitzicht op de Wes- terschelde. De minimuminhoud van deze villa's zal 500 kubieke meter moeten zijn. De maximumhoogte is bepaald op 13 meter boven N.A.P. (de Scheldedijk is ter plaatse 8.25 meter hoog). Itingswerken te Sluiskil-West onderhands aan te besteden aan de firma C. D. de Ruijsscher Zoon te Biervliet voor een totaalbedrag van 340.418,Een soort gelijk voorstel betreft het onderhands aanbesteden van riolerings- en bestra- tingswerken bij de voormalige Oester putten en omgeving aan de N.V. aan nemersbedrijf M. P. Hol te Hulst voor 60.265,—. Voorgesteld wordt verder om per 1 ja nuari 1963 toe te treden tot de Neder lands-Belgische Vereniging „Zeeland". Etagewoningen In het plan is voorts ruimte voor circa 200 etagewoningen, waarvan de voor naamste kamers eveneens uitzicht op de Westerschelde krijgen. De parallel met de verlengde invalsweg geplande flat woningen zullen worden gebouwd in drie woonlagen boven twee onderverdiepin gen. Het aan de oostzijde gelegen flatge bouw zal acht woningen boven twee onderverdiepingen bevatten. Mét de watertoren zal dit gebouw een inte ressant motief in het silhouet van Terneuzen gaan vormen. Voorgesteld wordt verder van de héér R. Dees te Axel een perceel 3.29.10 hec tare aan de Hogedjjk aan te kopen, ter realisering van het industrieplan „Oos telijke Kanaaloever". De raad zal voorts een verzoek van de heer A. Zegers te Terneuzen behandelen, tot aankoop van 1050 vierkante meter grond op het ge meentelijk industrieterrein. Hierop zal een garagebedrijf worden gesticht. Grondaankopen Het ziet er naar uit, dat de Internatio nale Combinatie tot Uitvoering van Scheepvaartsluizen te Terneuzen enige tijd in deze gemeente zal verblijven. Deze I.C.U.S.T. heeft namelijk verzocht 2400 vierkante meter grond aan de Koedijk te mogen aankopen voor de bouw twee woningen. Verzoeken om grond aan te kopen voor woningbouw zijn verder binnengekomen van de heren C. Drabbe en M. de Visser te Sluiskil. Het college van b. en w. stelt de raad voor een gedeelte riolerings- en bestra- Ontwikkelingscursus voor C.B.T.B.'ers op Schouwen In Zierikzee zal in december en januari weer een ontwikkelingscursus van de Zeeuwse Christelijke Boeren en Tuin ders Bond en de jongerenorganisatie worden gehouden. Een voldoend aantal gegadigden heeft zich daarvoor reeds aangemeld. In zes avonden zullen weer verschillen de actuele onderwerpen aan de orde worden gesteld. In twee avonden be handelt de heer W. de Wolf, agrarisch- sociaal voorlichter van de Zeeuwse C. B.T.B., het onderwerp „De landbouw in Nederland en de veranderingen". De heer J. H. Blank, inspecteur van het centraal bureau, behandelt het onder werp „Afzet en verwerking van land en tuinbouwprodukten". Over „Over dracht van landbouwgronden" zal de rijksconsulent voor grond- en pachtza ken, dr. ir. W. H. Ubbink, een onderdeel van deze cursus verzorgen. Het laatste onderwerp is „Welvaart, geld en con junctuur", behandeld door drs. J. Dijk graaf. MIDDELBURG SINT IN SCHOOL C Sint-Nicolaas bracht dinsdag met zijn knechten een bezoek aan de openbare lagere school C te Middelburg. Er was een groot feest georganiseerd door de leerlingen van klasse 3 b van de rijks kweekschool te Middelburg voor de la gere schooljeugd van de o.l.s. C. Men voerde een schetsje op uit het dorps leven, hetgeen door alle aanwezigen bij zonder werd gewaardeerd. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 27 november tot 4 december 1962, zijn aan het bureau van politie te Vlissingen de navolgende voor werpen als gevonden opgegeven: diverse handschoenen en wanten, 3 T.L.- buizen, plastic mapje met balpen, grijze dames parapluie, rose parapluie met bamboe handvat, grijze herensjaal, kin dermuts en kindersportkous, 4 zakjes met inhoud, geruite boodschappentas, zilveren kinderarmband, geruit kinder jasje, horloge, grijze reistas, broodzaag, dop van benzinetank, kinderarmband je, lipssleutel, groene draagriem, hoofd doek, wollen das, rol kastpapier, bruine portemonnee met inhoud. Burgerlijke stand NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Bevallen: T. de Nood-Siereveld d. Ondertrouwd: P. Oppentoclit 38 j, en M. C. Kloet 29 j. Getrouwd: L, Joosse 29 j. en H. J. van Zwe den 22 j. Cli. Hitalessy 27 j. en S. Karelse 21 j. Overleden: M. van Strien 77 j. e.v. N. S. A. van Oeveren. Officiële publikatie VLISSINGEN. Onteigening in het helang van de volkshuis- Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlis singen brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 6 december 1962 gedurende 21 dagen ter gemeentesecretarie, kamer 2, 2e afdeling, voor een ieder ter inzage zal liggen het raadsbesluit van 30 november 1962, no. 11, tot onteigening in het belang van de volks huisvesting, ten name van de gemeente Vlis singen, van de in de daarbij behorende lijst vermelde eigendommen, gelegen aan de Bad huisstraat en aan de Paul Krugerstraat. Tot deze onteigening is besloten ter verkrij ging van de vrije eigendom van de percelen, getroffen door liet bij raadsbesluit van 1 sep tember 1961, no. 16, goedgekeurd door Ge deputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 14 .november 1961, no. 2808/326, 3e afde ling. vastgestelde „Bouwverbod Nieuwe Marlet". Vlissingen, 3 december 1962. VLISSINGEN. B. en w. van Vlissingen; gelet op artikel 46, tweede lid van de wet autovervoer personen; brengen ter openbare kennis; dat hun college de aan de heer M. Kloet verleende vergun ning voor het vervoer van personen met huurauto's in dien zin heeft gewijzigd, dat deze geldt voor drie huurauto's, waarvan er één evenwel uitsluitend mag worden gebe zigd voor het vervoer van trouwpartijen. Vlissingen, 13 november 1962. VLISSINGEN. a w. van Vlissingen; gelet op artikel 5, 6e lid sub c, van het wegenverkeersregle ment; brengen ter openbare kennis; dat zij in het belang van de vrijheid van het verkeer de veiligheid op de weg op grond van het bepaalde in artikel 4. eerste lid 6ub g van genoemd reglement hebben besloten een stopverbod in te stellen voor de westzijde de Torenstraat en voor het gedeelte van de Lange Zelke gelegen tussen de Spuistraat de Noordstraat: dat dit besluit voor een ieder ter inzage ligt ter gemeentesecretarie, 2e afdeling, kamer 1; dat ingevolge het bepaalde in artikel 5, ze vende lid van het wegenverkeersreglement bovengenoemd besluit in afschrift is toege zonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland, aan Gedepu teerde Staten van Zeeland, aan de A.N.W.B., aan de K.N.A.C. en aan de K.N.M.V. Vlissingen, 29 november 1962. VLISSINGEN. Drankwet', n w- van Vlissingen; gelet op artikel 45 der drankwet; doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer Jan Weeda, wonende te Vlissingen om een verlof >r de verkoop van zwak-alcoholische drank het klein (verlof A) voor de beneden- lokaliteit van liet perceel Scheldestraat 12 en van 6 december 1962 af gedurende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd, Vlissingen, 5 december 1962. MIDDELBURG. Condoleantie-registers ter tekening, n w. van Middelburg maken bekend, dat op de gemeentesecretarie, kamer 6, (aanmel den bij de bode) op 6 en 7 december,' telkens 10-12 en van 14-16 uur. condoleantie-re- :rs, in verband met het overlijden van H.K.H, Prinses Wilhelmlna, ter tekening zijn neergelegd. GROEDE Raad vergadert De raad van Grocde komt vanavond, donderdag, om aclit uur in vergade ring bijeen. De raad krijgt de agenda van de op 28 november verdaagde vergadering te behandelen. JUBILEUMBIJEENKOMST PLATTELANDSVROUWEN Mevrouw Feijt van de K.L.M.-afdeling voorlichting en reclame heeft dezer da gen tijdens een jubileumbijeenkomst van de Bond van plattelandsvrouwen, afde ling Groede een causerie gehouden ovei het werk van een stewardess bij de K.L.M. Zij lichtte haar praatje toe met dia's. Tijdens de pauze werd met een verloting een bedrag van omstreeks 200.voor de actie „Open het dorp" bijeengebracht. Deze avond werd geor ganiseerd in samenwerking met de Z.L. M.-afdeling Groede. Jubileum mevrouw De Feijler als kosteres lutherse kerk Dezer dagen was mevrouw C. P. A. du Feijter-Brakman te Grocde 12V> jaar kosteres van de evang. lutherse gemeen te te Groede. Do kerkeraad heeft haar gelukgewenst en ds. W. F. ten Rouwe- laar, consulent, overhandigde haar een enveloppe met inhoud. In de eredienst van zondag is het feit ook herdacht door de voorganger ds. J. van Woerden uit Middelburg. BETONMORTEL DE HANDEL IN DOUWMATERIALEN Middelburg Electro: Als in een donkere spiegel, 7.30 uur, 18 jaar; Van Benthem en Jutting: expositie De Lussanet, 918 Vlissingen-Alliambra: 's Nachts kan van alles gebeuren, 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Tarzan en zijn vijanden. 20 14 jaar. Goes-Grand: Ontcerde meisjes, 20 uur, 18 J. Bergen op Zoom-Roxy: Paris Blues, 20 uur, 14 jaar. BIERVLIET Sint op lagere scholen ZIERIKZEE Classicale jeugdcommissie stelt enquete in naar godsdienstlessen op school De vorige week gehouden vergadering van de classis Zierikzee der Nederlandse Hervormde Kerk, werd wegens ziekte van de praeses ds. M. G. Westerhof uit Nieuwerkerk geleid door ds. P. Alblas uit Scherpenisse, assessor. Nadat het overlijden van prinses Wilhelmina was herdacht werd gelezen 2 Cor. 5 1-9, waarna ds. Alblas een openingswoord sprak. De vergadering was bijeengeroe pen om te considereren over de nieuwe Psalmberijming. Tevoren zijn de 150 Psalmen door de predikanten in de 3 ver schillende ringen waaruit de classis be staat, onderzocht en beoordeeld. Iedere ring heeft een rapport over dé bevindin gen bij de praeses van de classis inge diend. Deze rapporten zijn door het Breed Mo- deramen bekeken. Alle ringen kwamen tot dezelfde conclusie. Naast veel waar dering voor de nieuwe berijming is er ook in sommige gevallen wel kritiek. Aangevoerd werd dat de berijming Has- per op sommige punten veel beter is. Ten slotte kwam men toch tot een oor deel over de berijming', dat geformuleerd werd door ds. Boer en ds. Van Liere. Ds. Van Liere bracht verslag uit van een door hem bijgewoonde P. K. V. vergade ring, ouderiing W. D. J. van Proorjen 10ES Sint-Nicolaas bij de kinderen van 't Honk N1SSE Dankdagcollecte De dankdagcollecte in de Ned. Herv. Sint-Nicolaas heeft aan het begin van deze week bezoek gebracht aan de twee openbare lagere scholen in de gemeente Biervliet. De leerlingen hadden voor deze gelegenheid liedjes en declamaties ingestudeerd. Op de school in de kom vertoonde de heer Van der Duin var Ouwehands Dierenpark dia's over deze dierentuin. Burgerlijke stand GROEDE. Bevallen: J. S. van de Ree-van Melle d. M. S. Risseeuw-Wille d. Getrouwd: Ch. J. van Dorst 51 J. en A. de Feijter 48 J. A. J. Aalbregt.se 25 J. en T. Robijn 17 J. BRESKENS. Bevallen: M. de Graaf-Vorduijn d. E. J. van de Wege-Luteijn d. M. A. Jacobs-Risseeuw d. Ondertrouwd: C. I. Jansen 27 J. en M. A. Jongman 23 J. Getrouwd: M. Lindenberg 26 J. en Y. S. J. Quekelberghe 23 j. J. Faas 23 1. en C. M. Buize 20 j. Overleden: A. C. Jansen e.v. W. Jongman. RETRANCIIEMENT. Getrouwd: J. L.' M, Wuyts 25 1. en J. S. van Hanegem 17 j, Overleden: s. Risseouw 79 J. wed. v. A. A. Masclee, I. Risseeuw 73 J. iiuntv kerk te Nisse heeft opgebracht ruim De kinderen van het jeugdzorgwerlt ƒ651, ,,'t Honk" van de Hervormde Jeugd raad te Goes kregen dinsdagmiddag in het C.J.V.-gebouw bezoek van Sint-Ni colaas en zwarte Piet. Wilta D. E- Hiensch, hoofdleider van het honltwerk, heette de hoge gasten hartelijk welkom. De sint vertelde de kinderen, dat het oude gebouw aan de Westliavendijk niet meer zo geschikt is voor het club werk. Hij koii nu mededelen, dat de te keningen van het nieuwe centrale jeugdgebouw, waar het honkwerk ook in zal worden ondergebracht, ter goedkeuring aan de regering te Den Haag zijn verzonden. Hij toonde een maquette, zoals het gebouw in de toe komst aan de Keizersdïjk eruit zal zien. Hij vertelde ook dat met ingang van januari mejuffrouw J. Wischmann van de academie voor sociale wetenschap pen en maatscliapplijk werk te Rotter dam, als hoofdleidstcr is benoemd om wika Hiensch in z(jn veelomvattende taak bij te springen. De sint sprak woorden van waardering tot alle leid sters en leiders van het clubwerk. Ook verschillende kinderen werden met toe passelijke woorden toegesproken. Na traktatie werd de kleurenfilm „On ze vriend de mens" vertoond, waarin men de belevenissen van Jackie en Hermine kon volgen. Zij hadden een vriend, die in een bos zorgde voor alle gewonde en zieke dieren. Met snoep en een cadeautje gingen de kinderen voldaan naar huis. 's-HEER-ARENDSKERKE Interkerkelijke herdenkingsdienst In de Nederlands hervormde kerk te - Heer Arendskerke is dinsdagavond een interkerkelijke herdenkingsdienst ge houden naar aanleiding van het over lijden van prinses Wilhelmina. Ds. D. Baars, Nederlands hervormd predikant opende de bijeenkomst met het lezen van psalm 103. De heer A. J. Kaland, lid van G-S. van Zeeland, voerde ver volgens het woord namens het oud lid van G.S. de heer C. Philipse, die reerde enkele ontmoetingen, die de heer Philipse met koningin Wilhelmina heeft gehad. Hij vertelde daarbij onder meer iets óver het bezoek, dat de ko ningin in de twintiger jaren op door reis naar Walcheren, bracht aan 's Heer Arendskerke. De heer J. Hommes, sprak namens ds Gereformeerde Ker ken en gaf een overzicht van het leven van prinses Wilhelmina. Hij sloot de i bijeenkomst met dankgebed. Instuif Herv. Jeugdraad Inplaats van het aangekondigde Sint- Nicolaasfeest van de instuif van de Herv. Jeugdraad te Goes werd in vel band met het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina de film „Moeder des lands" vertoond. De aanwezigen kregen door middel van deze documen taire een indruk van het veelbewogen leven van onze vroegere vorstin. Wika D. E. Hiensch sprak naar aanleiding van de film over de betekenis van ko ningin Wilhelmina in een periode van 50 jaar en als prinses na de abdicatie.. Hij las tot slot enkele gedeelten vooruit het boek „Eenzaam, maar niet alleen" waarin in het bijzonder het diepe ge loofsleven van de prinses tot uitdruk king komt. Op deze avond is ook gesproken over de dekenactie voor noodlijdenden in Al gerije. Indien deze actie in Goes ge voerd zal worden, zullen verschillende jongeren hieraan hun medewerking ge ven. In verband met de begrafenis van H.K.H. Prinses Wilhelmina zal a.s. za terdagavond geen instuif worden ge houden. KRABBENDIJKE VERGADERING C.J.V. UITGESTELD De voor beden donderdagavond vastgestelde jaarvergadering van de C.J.V. Krabbendijke is in verband met het overladen van prinses Wilhelmina uitgesteld tot een nader te bepalen da tum. ELLEWOUTSDIJK Raad komt bijeen Dc gemeenteraad van Ellewoutsdijk za! in de openbare vergadering van maan dag 10 december een voorstel behande- t verlening van een extra krediet 'erbetering van de straten en de trottoirs in deze gemeente. Met de bij komende werken is volgens de begroting van de gemeente-architect een bedrag an 3255 gemoeid. Voorts is er onder meer een voorstel tot aanschaffing van een graflift voor de begraafplaats. De totale kosten worden geschat op 750.Andere punten die tijdens de openbare raadsvergadering aan de orde zullen komen zijn: een voor stel tot het nemen van principe-besluit tot medewerking aan de vorming van een streekorgaan voor de Zalc van Zuid- Beveland, de vaststelling van de ge meentebegroting 1963 en een voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling voor de keuringsdienst van slachtdieren en vlees in de kring Goes. Door aansluiting van de gemeente Kort- gene en Wissenkerke bij de keurings kring Goes dient de gemeenschappelijke regeling te worden gewijzigd. Gemeenteraad komt bijeen Op dinsdag 11 december a.s. komt de raad der gemeente Nisse in openbare vergadering bijeen. De agenda bestaat slechts uit enkele punten, zoals het voorstel -tot. het verlenen van medewer king aan de vorming van een streek orgaan in de Zak,yan.Zuid-Bevelancl en de behandeling van de gemeentebegro ting 1963. Eindles kookcursus Dinsdagavond werd in de christelijke landbouwhuishoudschool te 's Heer Arendskerke de eindles gegeven van de cursus „fijne keuken". Deze cursus be stond uit 12 lessen en stond onder lei ding van mejuffrouw A. de Rijke. En kele cursisten moesten bij de eindles in verband met de dichte mist verstek la ten gaan. Na een dineetje werd namens de cursisten aan mejuffrouw De Rijke een cadeau en een enveloppe met in houd aangeboden. In januari zal bij voldoende deelname r een kookcursus worden gegeven- KRUININGEN Gemeenteraad komt vanavond bijeen De gemeenteraad van Kruiningen komt vandaag donderdag om zés uur bijeen. Men zal tijdens deze vergadering de gemeentebegroting 1963 behandelen. De raad zal ook de gemeenschappelijke regeling voor de reinigingsdienst van Kruiningen, Krabbendijke, Rilland-Bath, Yerseke en Wemeldinge bespreken. Burgerlijke stand GOES. Bevallen: J. A. Bakker-Smid d.: J. Vroon- Leeuwenburgh d.: A, Bruggcman-van Liere L. R. Heijnsdijlc-Boonman z.: J. C. Poppe- Tolleman 'd.; J. C. Dek-Hoogerland z.; P. J. Blo\c-Hoogstraate d.: J. A. van Ooy-van Iwaiirden z.: M. B. Slaakweg-Huizen z.; E. W. J. Mi nr. aard-Roosendaal z. Ondertrouwd: IT. Beldman 34 j. en M. Qualc- kelaar 29 j.; J. C. Jcrcmiasse 25 j. en P. Kole 21 j. Getrouwd: J. Rernijn 27 j. en N. Klap 24 j. F. Harinck 20 j. en P. J. H. I-Ioutekamer 19 j.; J. A. van Bronkhorst 27 j. en A. M. L. Dissel 26 j. Overleden: K. J. Slouthamer 67 j e.v. E. C. Smallegange: G. P. Nieuwersteee 53 J. e.v. M. van Son: L, Wellenian 44 i. e.v. E, M. Breas: van Koevcringen 63 j. deed hetzelfde vgn de vergadering van de Generale Synode. De catechese werd ook een punt van be spreking op deze vergadering, omdat van verschillende zijden werd aangedrongen op het geven van schoolcatechisaties te Zierikzee. De classicale jengdcommissïe zal worden ingeschakeld voor het houden van een enquête om te onderzoeken hoeveel leer lingen de godsdienstles of schoolcateehi- satie eventueel zouden bezoeken of hoe veel er zijn die momenteel geen cateche tisch onderwijs ontvangen. Ds. Don vroeg bij de rondvraag aandacht voor het strandpastoraat, in de kosten waarvan zijns inziens de classis zal n?A" ten meebetalen. Na de pauze in de middagvergadering refereerde ds. F. A. van Liere over het geschrift „De veranderde Plattelandssa menleving". Ds. L. G. Zwanenburg te Stavenisse sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. Zierikzeese brandweer maakte schoorsteeii schoon De brandweer van Zierikzee is woens dagmiddag om vijf uur plotseling uitge rukt voor een schoorsteenbrandje bij J. P. Kristalijn in de Nieuwe Bovenstraat. Het bleek, dat de schoorsteen „dicht" zat. De brandweer gaf enkele ogenblik ken onder druk water, waardoor de schoorsteen werd schoongemaakt. Er was weinig schade en veel publiek. STAVENISSE Spaaroverzicht Boerenleenbank Bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Stavenisse bedroeg het saldo per 31 oktober 1962 ƒ3.865.440,26. Storting in de maand november 1962 123.829,40. Terugbetaald ƒ62.494,76. Het saldo per 30 nov. bedroeg 3.926.774,90. ANNA-JACOBAPOLDER N.C.V.B. VERGADERDE Onder leiding van haar presidente, mej. Van Strien, hield de plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. te Anna Jaeobapolder dezer dagen een jaarvergadering. Deze avond werd geheel verzorgd door eigen leden mt zang, voordrachten en sa menspraak. In de pauze-werd nog een verloting ge houden. Mevr. v. d. Reest-Goudzwaard werd tot nieuw bestuurslid gekozen. De volgende vergadering wordt gehouden op 18 december. RILLAND-BATH. Bevallen: C. C. van der Maale-de Vries z N. A. Hoogesteger-Hoogstraate d. L. Mossel- .-van der Spuij d. M. N. Pol-Bal z. A Hoekman-WeBtst,rate d. Ondertrouwd: G. P. van de Griek 23 j. er W. Ch. van den Boomgaard 22 j. Getrouwd: J. J. Hoebeke 20 j, en A. C. Baas 19 j. J. M. Malee 20 1, en E. C. M. Minnaard 17 j. WISSENKERKE. Bevallen: A. A. v. d. Heiden-van Nes d. B. A, Versluijs-Meulenberg d. A. Reinhoudt- van Netten z. Getrouwd: C. Karreman 24 J. en H. A Haze 21 j. P. J. v. d. Maas 31 j. en M. B. Dijke 18 j. G. v. d. Heijde 21 1 en A. J. C v. d. Maas 19 j. Overleden: L. J. Bakker 75 I. wed. v. P. v. d, Moere. A. K. Leendertse 73 i. e.v. J. Rein- houdt. L. Minnaart 87 j. wed. v. C. Wirtz. Be heer Endel Are uit Fort Erie in Ontario, Canada, toont hier voor een televisietoestel van nor male afmetingen het miniatuur televisietoestelletje, dat hij heeft gemaakt. Het apparaatje werkt op een batterij van cellen, welke warmte omzetten in stroom. Het beeld in kleuren is anderhalf bij twee duim groot. Als het toestel letje rechts in grootte vergele ken met een sigaret over twee jaar op de markt komt, moet het vijftig dollar gaan kosten. SINT-PHILIPSLAND JUFFROUW VAN ROOIJEN VOOR C.P.B.-LEDEN In de „Druiventros" te St.-Philipsland vergaderde dezer dagen de afdeling Sint- Philipsland-Anna Jaeobapolder van de C.P.B. De spreekster van deze avond was juffrouw Van Rooijen te Zierikzee. Ze sprak over het werk van de maatschap pelijk werkster en de gezinsverzorgster. Na de lezing werd men in de gelegen heid gesteld over dit onderwerp vragen te stellen. Tot slot werd medegedeeld, dat de kerst avond op 18 december zal worden ge houden in samenwerking met de N.C.V.B. in „Ons Dorpshuis" te Anna Ja eobapolder. KAMPIOENSCHAPPEN VAN „DE REISDUIF" De kampioenschappen van de p.v. „De Reisduif" Sint-Philipsland zijn: Vitesse kampioen: 1. J. C. Verwijs 872 p. 2. A. Faasse 790 p. 3. L. Vermeïj 742 p. Midfond kampioen: 1. J. C. Verwijs 1382 p. 2. L. Vermeij 1197 p, 3, C. Verwijs 1125 Fond kampioen: 1. W. Neele 2136 p. 2. C. Verwijs 2075 p. 3. C. Verwijs 2041 p. Hok kampioen Vitesse: 1." Th. Bakker 2385 p. 2. A. Faasse 2258 p. 3. J. C. Ver wijs 2238 p. Hok kampioen Midfond: 1. J. C. Verwijs 2766 p. 2. C. Verwijs 2625 p. 3. L. Ver meij 2501 p. Hok kampioen Fond: 1. C. Verwijs 5070 p. 2. J. Zuidweg 44ÖS p. 3. Gebr. Fonteij- ne 4045 p. Kampioen duif: 1. C. Verwijs 2931 p. 2. idem 2448 p. 3. idem 2383 p. Kampioen jónge duiven: 1. W. Neele 1165 p. 2..J. Zuidweg 1071 p. 3. H. Kaas hoek 887 p. Hok kampioen jonge.duiven: l.:J..Zuïd- wég 3981 p. 2. H. Kaashoek 3813 p. 3. W. Neele 3773 p. Kampioen generaal: 1. Th. Bakker 104.8. 2. C. Verwijs 94.7. 3. J. Zuidweg 87.9. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 4 december. Aardappelen 1213. Andijvie 1 41—92. Bloemkool IA 6 stuks per bak 70—85, 7 per bak 51—64. Bloemkool 2A 6 stuks per bak 4460, 7 per bak 3945. Stoofsla 3656. Rode kool 20—29. Gele kool 13—21. GToene kool 20—32. Sla IA 20—36, 2A 12—15. Spruiten IA 96—116, 2A 72—98, 1B 81—92, 2B 62—76. IC 58—60, 1D 90—116, Aanvoer 15.000 kg. Prei 1 54—65. Selderij 12—19. Peterselie 14—15. Grote peen 916. Uien geschoond 2530. Uien 27. Witlof IA 115—127, 2A 107—120, 1B 105—114, 2B 97—106. Black Alicante 140—166. Boeren kool 22—35. Aanvoer witlof 28.000 kg. Cox Orange Pippin IA 8099, IB 6132, IC 45—60, 2A 67—79, 2B 51—58. Jonathan 2A 43—51, 2B 4045, 2C 29—38, Golden Delicious IA 7—86, 1B 71—73. Goudrenet IA 54—58, IB 52—53. Glorie van Holland 1A 64—65, 1B 45— 56. Légipont IA 70—73, IB 50—57. Gieser Wil deman IA 50—57, 1B 39—41. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiemoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 6 december 1962. Prijsklasse 0 20 cent, I 19 cent, II 18 cent, III 17 cent, IV 16 VEILING TERNEUZEN Sla 10,60—11,80. Bloemkool AH 80, B 48—53, Bn 22, CII 22—23. Knolselderij 6—18. Selderij 26—27. Bintjes II 10,80. Andijvie n 57—66. Rode kool 1322. Savooiekool 720. Witte kool 12. Boerenkool 620. Breeltpeen 101,4. Waspeen 27—44. Prei AH 41—65, B 22—33. Spruiten, geschoond 104109, ongeschoond 59—89. Uien 22—27. Witlof A 93, B 76—93, B 6688. afwijkend 4369. Veldsla 100. Jona than I 80 55. 75 53, 70 50, 65 41—48, 60 36—40, II 80 36, 75 47. 70 39-45. 65 28—39, 60 25. HD 14—15, III grof 25—26. m fijn 14—16, kroet 13—15. Goudrenetten I 35 47. 80 47, 75 47—49, 70 4648, 65 39. H 85 42, 80 42, 75 42—44, 70 40. 65 36, IID 31, III grof 39, III fijn 28—35, kroet 18. Cox Orange Pippin I 75 88. 70 85 87. 65 75. 60 64, 55 49, H 70 71, 65 61, 60 55— 57. 55 40-44, IID 22—25, Ht grof 53—61, Hl fijn 17—23, kroet 12—26. Golden Delicious I —68, 75 67—71, 70 66—71. 65 62. 60 52. II 80 58—65, 75 57—61. 70 57—60. 65 53—56, 60 44, IID 25. in grof 30^2. III fijn 19. Saint Remy I 65 25, H 65 23, IID 20—22, III grof 21, H fijn 18. kroet 14. VISMIJN COLIJNSPLAAT 484 kg exportgarnalen 2,72—2,91. 5 kg bot. VEILING BERGEN OP ZOOM december. Andijvie 6672. Kroten 714. Witlof 62—1.15. Waspeen 11—18..Spruiten 20— 70. Sla 516. Prei 30—52, Rode kool 13—24. Boerenkool 1524. Savooiekool 718. Bloem kool 11—95. Jonathan 1941. Goudrenetten 2954. Golden Delicious 2177. Present van Engeland 13 46. Gieser Wildeman 1246. VEILING „ZUID-BEVELAND" GOES december. Groenten: per stuk: Bloemkool BH 27—35, afwijkend 1637. Knolselderij I 20—24. H 611. Per bos: Selderij 8—10. Per kg: Spruiten AI 74, AH 58—70. Bil 43. Veld sla I 89. II 56—68. Witlof AI 105—111, AH 104, BI 100, BH 102. Prei AI 52—55, AH 47—50. Andijvie II 1528, afwijkend 1016. Peen BI -12, Cl 14, afwijkend 2—3. Selderij 71. Knol selderij 27—32. Uien II 21—22. afwijkend 16— 18, stek 7. Witte kool I 12, BI 4. Groene sa vooiekool BI 1521. Rode kool I 22, BH 8 18. Boerenkool I 28—34. n 26. Burgerlijke stand DUrVELAND. Bevallen: C. Stam-v. d. Vate d. W. Kooijman- Verwoert d. M. Otte-Roodhorst z. J. H. M. de Visser-Koopman d. E. A. Goudzwaar-v. d. Velde z. M. Bouwman-Bakker d. J. M. Dale- bout-Zandïjk d. J. E. Roks-Capelle z. M. N. Kuijper-Vijverberg z. J. Ista-Both d. Getrouwd: A. L. Capelle 23 j. en T. Roks 17 j. Overleden: J. J. van Dijk e.v. A. C. Fluijt. Risseeuw e.v. J. H. Fluijt. J. Stuik wedn. T. L. van Espen. SINT-ANNALAND. Bevallen: C. G. Hart-van Popering d. J. Fase- 'Goedegebuure z. A. Bruijnzeel-den Engels- d. P. M. van Popering-Hendrikse z. Getrouwd: J. W. van Vugt 26 j. en L. A. Breas 26 3. Overleden: P. Feijtel 55 3. e.v. P. de Jonge. KANTONRECHTER MIDDELBURG Ondanks te snel rijden vrijspraak voor scholier De eerste boete van 10,- voor het los laten lopen van een hond is woensdag door de kantonrechter te Middelburg, mt. J. Moolenburgh opgelegd aan de winkelier J. D. uit Middelburg. De land bouwer C. L. uit Middelburg dacht dat hij op eigen terrein zyn hond wel vrij kon laten lopen. „Ik zal 'm voortaan ook daar aan het lijntje houden", beloofde hij de kantonrechter; „hoewel ik het erg ind voor het beestje". De Oostkapelse landbouwer S. P. L. kreeg een geldboete van 60,- omdat hij met een paard en wagen zonder voor- en achterlichten had gereden. Het inhalen van een auto nabij een kruising in Vlissingen kwam de ra diomonteur P. A. S. uit Koudekerke duur te staan. Hij kwam bij deze ma noeuvre op de linkerweghelft waar een auto naderde, een politie-auto nog wel. Het argument van de ver dachte „reflex van zonlicht op de weg" ging niet op. De officier vor derde 50,-, de kantonrechter ver oordeelde tot een boete van 40,- De grossier G. J. R. uit Middelburg moest met 15,conform de eis boeten voor de nalatigheid van een van zqn werknemers. HOEDEKENSKERKE. Bevallen: J. Smulder-Timmerman d. Getrouwd: H. P. J. Hoondert 24 j. en C. Timmerman 2.1 j. C. Evertse 24 j. en E. J. Bro^re 21 j. B. I-Iartog 23 j. en M. G. Eind hout 22 j. Overleden: M. Walraven 83 i. M. Allemekin- ders 84 j. e.v. J. Acda. WOLPHAARTSDIJK. Bevallen: P. B. Krijnsen-Nijsse z. J. J. van Hanswijk-Koole d, A. F. van Liere-Planting d. Ondertrouwd: M. C. Schrier 28 j. en E. M. Koole 29 j. P. Nonnekes 31 j. en L. M. Ze gers 29 j. Getrouwd: P. Slabbekoom 26 j. en E. A. Eggebeen 23 j. N. Willemse 26 j. en J. de Jonge 21 j. HEINKENSZAND. Bevallen: M. L. D. Rijk-van Calmthout d. M. de Jonge-Grim z. C. Vermue-de Winter d. K. van ICleunen-Kuzee d. Getrouwd: L. de Jonge 24 1. en C. A, Remijn 25 1. A. A. Dourleijn 25 1. en M. C. Remijn 26 j. Overleden: C. de Jonge 81 1. wed. v. P. van 't Westende. 'S-GRAVENPOLDER. Ondertrouwd: J. op 't Hof 30 j. en P. van Liere 23 j. Getrouwd: J. B. de Winter en B. J. de Kra ker. W. M. Staal en J. Geldof. „Te snel", oordeelde mr. Moolenburgh over. de automobilist P. B. uit Middel burg. Mevrouw V. S. B.-v. S. kwam als gemachtigde voor haar man, die in Souburg de toegestane snelheid van km had overschreden. Op de eis van de officiér 75,- volgde een uit spraak van een geldboete van f 60,- Oob de zecvaartscholier R. S. uit Vlis singen had met zijn bromfiets harder gereden dan 30 km. Het werd voor hem éen goedkope straf: vrijspraak omdat de datum van de overtreding in het proces-verbaal verkeerd was opge.no- Bij verstek is de chauffeur J. de V. uit Grrjpskerke voor overtreding van de maximumsnelheid, veroordeeld tot een boete van 20,- VERHUUR gelegenheidskleding, i Zowel voor dames als heren S Billijke tarieven. BERGEN OP ZOOM, Steenbergsestraat 28, telefoon 01640 - 4480. FIRMA GEBR. TEBBENS S Stoffen - dames- en herenkleding naar maat. Te snel Geen voorrang Geen voorrang verleende de wielrijder W. J. C. uit Vlissingen aan een van rechtskomende fietser, hetgeen hem op een boete van 15,- kwam te staan. De vrachtwagenchauffeur G. F. uit Oostburg' was niet aanwezig, wél als getuige, de bestuurder van de auto die door hem aangereden werd, dc boek houder W. R- uit Vlissingen. Hij zette uiteen, dat de vrachtwagen hem bij de Keersluisbrug rechts geen doorgang had gelaten. Conform de eis kreeg de ver dachte hiervoor een boete van 40,- Eenzelfde bedrag moest de landbouwer J. L. uit Vrouwenpolder betalen omdat hij bij het links afslaan met zijn auto niet voldoende lette op achter hem ko mend verkeer. Een botsing was het ge volg. Mr. Doedens had 50,- gevor derd. Technisch Na een uiterst precies en technisch on derzoek met stopwatches en meetlatten kon de verdachte automobilist R. T., technisch ambtenaar te Middelburg, een lange uiteenzetting geven over de bot sing, die plaatsvond in Middelburg. By het keren op de weg was hij aangere den door een andere personenauto. Zijn nauwkeurige beschrijving wekte twijfel over de toedracht van de zaak bij de kantonrechter, die op 9 januari uit spraak zal doen. Ook de uitspraak tegen verdachte wiel rijder W. K. uit Middelburg, die bij het oversteken van de Nieuwe Viissingse- weg een auto hinderde, werd door de kantonrechter uitgesteld tot 9 januari- Mr. Doedens had een eis laten horen van 17,50- Nagekomen advertentie Zaterdag 8 december wegens sterfgeval gesloten P. VAN DER HOF kapper Scheldestraat 46, Vlissingen. Heden werd door een noodlottig ongeval uit ons midden weggeno men mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder MAATJE MARIA CATSEMAN echtgenote van Izaak Frangois Bron in de ouderdom van ruim 68 jaar. Schoondijke: I. F. Bron. Gouda: S- M. Simpelaar- Bron. A. Simpelaar. Sluis: A. Bron. Cadzand: S. S. de Nijs-Bron. J. A. de Nijs. IJzendijke: C. J. Bron. E. R. Bron-de Buck. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Schoondijke, 5 december 1962. Dorpsstraat 62. De begrafenis zal plaatshebben op za terdag 8 dee- om drie uur te Schoondijke. Heden overleed zacht en kalm na een gedul dig gedragen lijden tot onze diepe droef heid onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, HENDRIK NAGTEGAAL in de ouderdom van 77 jaar. God heeft hem verlost. Hij heeft goed gedaan. T. Nagtegaal- van der Kuijl. C. T. van der Hof- Naj P. van der T- C. Machielse- Nagtegaal. T. Machielse. M. H. Nagtegaal. J. Nagtegaal- de Rijke. En kleinkinderen. Vlissingen, 5 december 1962. Sottegemstraat 80, De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 8 december a.s. om 11.30 uur van af Sottegemstraat 80. Geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5