PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BELASTINGVERBETERINGEN IN VOORSTEL VAN REGERING Landbouwproblemen in Brussel nu opgelost Verpleegtehuis-in-aanbcuw in Goes krijgt vijftig bedden extra Beneden f12.000 nog alleen loonbelasting Chaos in verkeer door de zeer dichte mist Adenauer trekt zijn uitnodiging aan de socialisten in Frankrijk wijzigde houding plotseling Défilé in mistig Den Haag begonnen Een weekloon Capaciteit thans bijna 200 bedden Medewerker Eichmann in Chili gepakt Vandaag... 205e jaargang - no. 288 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 6 dec. 1962 Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W.Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.; franco per post i 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel..3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: red. tel. 2116, adm. tel. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv.pr. 27 ct. p. mm. Min. p. adv 4,-. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ot. p. regel (min. 1,25). „Brieven bur. van dit blad" 25 c"n Geen grote verhoging van margarineprijs Pagina 3 er. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. AFTREKBARE KOSTEN WORDEN VERHOOGD (Van onze parlementaire redacteur). De minister en de staatssecretaris van financiën hebben bij de Tweede Kamer voorstellen ingediend tot het aanbrengen van enkele belangrijke verzachtingen in de inkomstenbelasting en in de vermogensbelasting. Zij komen op het volgende neer. 0 De zogenaamde aanslaggrens voor loontrekkende» wordt verhoogd van f 8000 tot 12 000, waardoor ongeveer 275 000 belastingplichtigen meer buiten do heffing voor de inkomstenbelasting vallen. 0 De mogelijkheid wordt geopend een aanslag in de inkomstenbelasting te vragen voor de gevallen, waarin de loonbelasting als eindheffing eventueel to zamen met andere voorheffingen zoals bijvoorbeeld de dividendbelasting zou leiden tot een belastingdruk, die belangrijk uitgaat boven die van de inkomstenbelasting. Voorgesteld wordt deze mogelijkheid te openen indien de verrekenbare voorheffingen de inkom stenbelasting met meer dan 5 procent, docli ten minste 25 overtreffen. Is daarentegen voor de gevallen beneden de aanslaggrens de heffing van loon belasting voordeliger dan het heffen van Inkomstenbelasting, dan wordt met de loonbelasting volstaan. Aangenomen wordt, dat per jaar in ongeveer 200.000 gevallen van deze mogelijkheid gebruik gemaakt zal worden. 0 Het bedrag van de aftrekbare kosten die drukken op. inkomsten uit dienst betrekking, worden verhoogd van 100 tot f 150 en indien man en vrouw samen inkomsten genieten van tot 300. 0 Het maximum van de zogenaamde 5 procent-regeling wordt verhoogd 000 tot 800- Een derde gedeelte van de betaalde vermogensbelasting zal mogen worden afgetrokken van het inkomen, dat inkomstenbelasting in aanmerking komt- De tariefsvrijstelling voor de ver gensbelasting wordt verhoogd 30.000 volgt: g< 40.000, 200 Bondskanselier Adenauer heeft gisteravond zijn uitnodiging aan 3e socialisten om vandaag over de vorming van een coalitieregering te onderhandelen, ingetrokken. Volgens leden van de Christen-Demo cratische Unie deed hjj dit nadat hij be richten gelezen had, dat de socialisten als prjjs voor hun deelneming aan de regering zijn aftreden of de vaststelling van een spoedige datum daarvoor zou den eisen. Door mist 32 doden in Londen De Londonse politie heeft gisteren be kendgemaakt dat er sinds maandag nacht 32 mensen om het leven zijn ge komen in groot-Londen. Velen van lien stierven als een gevolg van. de dichte mist. Normaliter ligt het aantal slachtoffers in het gebied van groot-Londen op 6 tot 8. Britse medici hebben er by arbeiders die werk buitenshuis verrichten op aan gedrongen maskers te dragen en aan bronchitislijders is de raad gegeven niet naar buiten te gaan zolang de mist aan- W.E.U.-parlement bezorgd over het Brussels overleg De moeizame onderhandelingen tussen. Engeland en de E.E.G. hebben gisteren hun schaduw geworp.cn over de debat ten in het parlement der Westeuropese Unie, waarin afgevaardigden uit «le zes gcmeensehapslanden en Engeland zit ting hebben. Na een uitvoerige discussie, waarin veel bezorgdheid over de gang van zaken in Brussel doorklonk, hebben de afgevaar digden met grote meerderheid aan dc Bruselse conferentie een aanbeveling gericht, waarin ze 25 maart 1963 de zesde verjaardag van het E.E.G.-ver- drag ais uiterste termijn voor onder tekening van het toetredingsakkoord stellen. Desnoods zouden de ministers van de zes en Engeland met ingang van Èanuari semipermanente bijeen moeten ilijvcn om de overeenkomst tijdig ge reed te krijgen. Bij de stemming ver klaarden aileen .vier Britse socialisten zich tegen. Het behalen van bevredigen de toetredingsvoorwaarden woog voor hen zwaarder dan de duur der onder handelingen. ehuwden van ongehuwden van 22.500 tot 30.000, kinderaftrek va)n 7500 tot 10.000, extra-aftrek voor belasting plichtigen van 65 jaar en ouder en in validen van 20.000 tot 27.000. Het maximum van de aftrek voor een lijfrentepremie in de inkomstenbelas ting zal worden verhoogd van 3G00 tot 4500 per jaar- Lyfrentepremies, nodig om een redelijke toekomstvoorziening te creëeren voor een geestelijk of lichame lijk gebrekkig kind dat nietof slechts zeer ten dele in staat is in zijn eigen levensonderhoud te voorzien, mogen als persoonlyke verplichting in aftrek wor den gebracht boven de genoemde grens van 4500. 9 De maximumgrens voor de aftrek wegens giften in geld of anderszins met uitzondering van dividendbewijzen aan hier te lande gevestigde kerke lijke, charitatieve, culturele, weten schappelijke en het algmeen nut toege voegde instellingen wordt verhoogd van 4 procent tot 6 procent. (Zie slot pag. 9 kol. 5) fiantlijH Sfeer in Brussel opgeklaard Voor het eerst in lange tijd is in Brussel over de onderhandelingen met Engeland over het Britse lidmaatschap van de Europese Econo mische Gemeenschap weer het woord „overeenstemming" gebruikt. Deze sinterklaassurprise is afkomstig van de zes E.E.G.-landen, die gistermiddag dank zij een plotselinge wijziging van de Franse hou ding een oplossing in het vooruitzicht kunnen stellen van een van de twee netelige vraagstukken, die het overleg met Engeland in het slop dreigden te sturen. De toenadering tussen de „zes" betreft de wUzc, waarop Engeland zyn land bouwpolitiek zal moeten aanpassen aan het gemeenschappelijke landbouwbeleid van afc E.E.G. Uitgangspunt blijft daar bij, dat aanvaarding van dit gemeen schappelijke beleid door Engeland, ook in de overgangstijd, vbor de „zes" essen tieel is en dat dus het systeem van „defi ciency payments" waarbij de Britse boeren vaste garantieprijzen voor hun produkten wordt gegeven zal moeten verdwijnen. Daarnaast echter zal „begrip" worden getoond voor de Britse moeilijkheden, die voortkomen uit een belofte van de Britse regering aan het parlement om in de huidige zittingsperiode, die nor maal tot oktober 1964 loopt, geen wijzi- ;ingen in het Britse landbouwbeleid te irengen. Voorbereiding De „zes" zijn dan ook bereid na de toetreding van Engeland een „zeke re" voorbereidingsperiode toe t< staan, waarin de vaste garantieprij zen voor de landbouwers in Engeland niet onmiddellijk behoeven te worden afgeschaft. Over de lengte van deze periode hebben de „zes" nog geen uitspraak gedaan. Ook zyn de zes E.E.G.-Janden bereid in de overgangsperiode te aanvaarden, dat voor bepaalde Britse landbouwproduk- ten het huidige subsidiestelsel wordt •ervangen door andere steunmaatrege- en. Aflopend Dit zal echter alleen kunnen gelden voor'die pröduktën, waarvoor kan wor den aangetoond dat grote moeilijkheden zouden rijzen bij het plotseling wegval len van alle subsidies. De „zes" gaan er daarbij van uit, dat deze steunmaatrege len een aflopend karakter moeten heb ben en geheel moeten zyn verdwenen op 31 januari 1969, het einde van de over gangsperiode en de datum waarop de aanpassing van de Britse landbouw aan het E.E.G.-beleid tot stand móet zijn gekomen. Blijft nog het tweede grote landbouw vraagstuk, dat van de gemeenschappe lijke financiële verantwoordelijkheid, waarover de zes E.E.G.-landen bet on derling nog lang niet eens zijn en dat zyn gekomen. Bom ontploft bij Spaans consulaat in Amsterdam Gisterochtend omstreeks half acht een bom ontploft voor het Spaanse consulaat aan de Oranje Nassaulaan in Amsterdam. Nagenoeg alle ruiten van het consulaat sneuvelden. In de tuin werd een flfnke ravage aange richt. De politie werd pas een uur later door een personeelslid op de hoogte gesteld- De bom was in de tuin tegen het hek geplaatst. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Eervol ontslag voor jhr.W.J.H.B. Sandberg De Amsterdam gemeenteraad heeft zonder hoofdelyke stemming beslo ten jhr. W. J. II. B. Sandberg onder dankzegging voor zyn aan de ge meente bewezen diensten per I ja nuari 1963 eervol ontslag te verle nen als directeur van het stedelijk museum, tevens belast met het be heer der gemeentemusea. Jhr. Sand berg is van 1945 af directeur van het stedelijk museum geweest. 9 De noodtoestand die twee weken geleden voor het gebied van Leopoldslad was afge kondigd met liet oog op het grote aantal mis daden! is grotendeels opgeheven. Volgens de militaire gouverneur was dit mogelijk, door dat het merendeel van de bandieten die voot de onveiligheid verantwoordelijk werden ge acht is aangehouden. ELEKTRONISCH BREIN „KIEST" GESCHIKTE KERSTCADEAUS UIT Een groot, warenhuis in Amsterdam heeft voor het tijdvak tussen Sint- Nicolaas en Kerstmis een elektronische computor ingeschakeld om de cliënten te adviseren bij hun kerstinkopen. Deze computor, voor deze gelegenheid Cad-Ramac gedoopt, zoekt op grond van de door de cliënt verstrekte wenken voor welke leeftijd, in ivelke prijsklasse, man, vrouw, kind in zijn elektronische geheugen de in aanmerking komende geschenken op en drukt binnen 20 seconden auto matisch een lijst af van een aantal cadeaus met vermelding van prijs, afdeling en verdieping waar ze gekocht kunnen worden. Volgens de directie van het warenhuis is dit de eerste maal in Europa dat een computor voor een dergelijk doel wordt toegepast. Acht leden van het personeel van paleis Het Loo droegen dinsdag avond de kist met het stoffelijk overschot van prinses Wilheïmina het paleis aan het Lange Voor hout in Den Haag binnen. Op de voorgrond prins Bernhard. Slechts korte tijd trok gistermorgen de dichte mist van de Haagse Lange Voor hout op, juist om negen uur, toen het défilé langs de baar met het stoffelijke omhulsel van prinses Wilheïmina begon. Toen de deuren van bet paleis open gingen zag men prins Bernhard, gekleed in ceremonieel tenue van generaal van de luchtmacht en de grootofficier mr. W. C. baron Snouckaert van Scliauburg, die aan weerszijden van «le baar de dodenwacht betrokken hadden. .egen uur, bij de aanvang van het défilé legde de burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, die vergezeld was van de wethouders en een aantal raadsleden, een grote krans. Daarna begon het défilé der burgers. Aanvankelijk brachten enige honderden een laatste groet. Weldra was het pa leisbordesje met bloemen bedekt. Een delegatie van de organisatie van oud- stoottroepers genoot het voorrecht een bloemstuk in de vorm van een witte margriet met een gouden hart aan de voet van de kist te mogen plaatsen. Deze margriet is reeds achttien jaar lang een symbool van 'verbondenheid van koningin, later prinses Wilheïmina en de stoottroepers uit 1944. „Piratenaanval" op Cubaanse kust Volgens een bericht van radio-Havana, opgevangen door een luisterpost van de N .B.C. in New York, heeft een „pira- tensehip" een aanval op de Cubaanse kust ondernomen. 1-Iet schip zou gra naten hebben afgevuurd en een kust strook met machinegeweren hebben be schoten. De plaats van de aanval werd door ra dio-Havanna niet genoemd. Waterweg en Schiphol potdicht Goederentreinen van N.S. konden niet rijden Dc ongewoon dikke mist, waarin Nederland zich de laatste dagen heeft gehuld, had gisteravond aan vijf mensen het leven ge kost. Vele tientallen grote en kleine botsingen hebben mate riële schade veroorzaakt, waar van de omvang niet bij benade ring te schatten viel. Behalve van de mist ondervond het weg verkeer gisteren ook veel hinder van gladheid. Vele wegen in de provincies Friesland, Groningen, Drente, Overysel ten noorden van Zwolle en Noord- Zuid-Holland waren veranderd spiegelgladde ijsbanen. Tot zelfs in de grote steden was het wegverkeer vry'wel onmogelijk geworden. Het hele openbare vervoer in Den Haag, dus zowel trams, bussen als taxi's was gisteravond stilgeleg«l. Een groot aantal busondernemingen had de interlocale diensten geheel of gedeeltelijk gestaakt. In het gunstig ste geval reden de bussen met zeer grote vertraging. Tengevolge van de toenemende mist konden er in de afgelopen nacht geen goederentreinen rijden van er naar het westen des lands. De haven steden Rotterdam en Amsterdam zijn hierdoor, voor wat het goederen- Verkeer betreft, geheel geïsoleerd. Naar de spoorwegen meedeelden Wis dit in de laatste vijfentwintig jaar niet voorgekomen. De spoorwegen' ondervonden ook moeilijkheden met het reizigersvervoer. - Eén vliegtuig Uiteraard ondervonden ook scheepvaart en luchtverkeer grote hinder van de mist. Van Schiphol is gisteren één vliegtuig vertrokken. Het K.L.M.- toestel met bestemming Frankfort- Praag maakte van een korte opkla ring gebruik om op te stijgen. Het scheepvaartverkeer lag byna geheel stil. By Hoek van Holland zyn gïste- Ee-n technische firma in Tokio is op de markt gekomen met het apparaatje sleeping tone", dat iedere gebruiker binnen tien mi nuten naar het land der dromen doet verhuizen. Het toestelletje zendt een toon uit welke gelijkt op het onophoudelijk ruisen van regen, - welk geluid bijzonder slaapverwekkend is. De foto toont deze „slaapmachine" in gebruik. ren ruim twintig schepen binnen ge- tegen 75 tot 80 op andere da- Va, half zes is geen schip meer varen tef r. r W: Waterweg opgevaren. Ongekende rust In Amsterdam en omgeving veroorzaak ten de dichte mist en het verwachte bezoek van Sint-Nicolaas gister avond een ongekende rust op wegen, met als gevolg een minimum aantal' ongevallen. In Amsterdam regis treerde de politie over de gehele dag 140 aanrijdingen, waarvan er echter slechts tien in de avonduren plaats hadden. De trams en bussen in Am sterdam zijn, ondanks de mist, ge woon blijven rijden, hoewel de snel heden aanzienlijk lager lagen dan normaal. Zowel het weinige scheepvaartverkeer als "het wegverkeer ondervonden gro te hinder van de mist. Door de mist hepen gisteren slechts vijf schepen de Amsterdamse haven binnen. Tal rijke schepen gooiden het anker uit om het optrekken van de mist af te wachten, alvorens naar Amsterdam op te stomen. De loodsdiensten gin gen normaal door. n twee (kerkelijke) kringen is de me- ning uitgesproken, dat eigenlijk elke Nederlander, die over een inkomen be schikt, daarvan twee procent zou moe ten afstaan voor de onderontwikkelde gebieden op onze aarde. Dit zou dus be tekenen, dat men een weekloon per jaar zou moeten wegschenken en dat men daarmee tot in lengte van jaren zou moeten voortgaan. Het voorstel werd gedaan in de vorm van een protest tegen de Nederlandse regering die niet bereid was één procent van ons nationale inkomen voor de ach tergebleven volkeren te offeren. Nu zijn we, na de Mies-Bouwman-actie, wel overtuigd van de Nederlandse liefda digheidszin, maar we zijn toch een beetje geschrokken van'dat plan om beslag te leggen op gehele weeklonen. Wordt hier, zo vragen wij ons af, de liefdadigheids zin niet overtrokken tot liefdadigheids- overmoed, ook al gebeurt dat dan met de allerbeste bedoelingen? De Nederlandse regering heeft niet zon der goede redenen het beschikbaar stel len van één procent afgewezen. Zij voel de niet voor het uitgeven van zo'n enorm bedrag, zonder dat zy een helder denkbeeld had van het doel, waarvoor het geld besteed moet worden. En om dat heldere denkbeeld gaat het. Er heerst in de Westerse landen aller- wege twijfel aan de waarde van de economische hulp, zoals deze tot nog toe wordt verstrekt aan de onderontwik keld landen. De (Engelse) „Times" vestigde daarop deze week nog eens de aandacht. Vol gens de laatste schattingen wordt er thans reeds 30 miljard gulden per jaar aan schenkingen en leningen gegeven. Vyftien jaar lang is er geld gestrooid over Azië, Afrika en Latyns Amerika, zonder groot succes. Men is geleidelijk tot het inzicht gekomen, dat men met het verstrèkken van geld alleen deze achtergebleven volkeren .wellicht meer kwaad doet dan goed. Wat deze volke ren nodig hebben is een bredere basis voor hun economisch leven en die basis komt niet automatisch tevoorschijn uit het collectezakje waarmee men rondgaat in de Westerse landen. kan nu wel met de beste bedoe lingen veel geld beschikbaar stel- naar dat geld wordt, zodra het de gren3 overgaat, slechts „valuta". Het verandert van „liefdadigheidsmateriaal", in materiaal, waarmee financiers, eco nomen, technici enz. aan het werk moe ten. Hier rijst de vraag welke financiers en economen dat moeten zijn. De erva ring heeft in de achterliggende jaren al geleerd, dat men er heel verkeerd aan doet het werk over te laten aan de Ver enigde Naties. Elk helpend land zal zelf een weg moeten vinden om hulp te ver lenen aan bepaalde achtergebleven vol keren. Eigen financiers, economen, tech nici enz. zullen daarbij de leiding moeten hebben. En wat Nederland betreft zal de Nederlandse overheid heel nauwkeu rig moeten nagaan met welke onderont wikkelde landen men in zee wil gaan voor het uitvoeren van welvaartsprojec ten, die moeten passen in de economie van Nederland en in de economie van het uitgekozen ontwikkelingsland. Dan pas kan er een wisselwerking ont staan, die leidt haar een bredere basis van het economisch leven in het ontwik kelingsland. Het gaat dus niet slechts om het inpom pen van kapitaal in een onderontwikkeld land. Dat inpompen kan zelfs bepaald funest zijn voor de geldhuishouding in verscheidene van deze onderontwikkelde landen. Me' LUCHTVERONTREINIGING NEEMT NU SNEL TOE (Van een onzer verslaggevers) In het westen van Nederland heeft «1e weersgesteldheid van de laatste dagen de verontreiniging van de lucht snel doen toenemen. Metingen van het T.N.O. en K.N.M.I. hebben aangetoond, dat «ie concentraties van zwavcldiozyde (SO 2) en rook in de randstad Holland, en vooral in het Waterweggebied waar veel zware industrie is gevestigd, gelei delijk is opgelopen. „Een normaal verschijnsel in dit jaarge tijde", zegt het instituut voor gezond heidstechniek van het T.N.O., maar voegt er aan toe, dat de luchtverontrei niging nu toch sneller oploopt dan in andere jaren, omdat er in 't ongunstige weertype van de afgelopen dagen wei nig verandering is gekomen. Wanneer er op de grond vorst gemeten wordt en de temperatuur toont een snelle stijging in de onderste luchtlagen, dan worden fabrielcsdampen en uitlaat gassen niet afgevoerd maar blijven bo ven de aarde hangen. Andere factoren, die de afvoer belemmeren zyn mistvor- ming en het ontbreken van wind tijdens de afgelopen dagen. Ook met het stichten van i dustrieën en het verhogen van de produktie in onderontwikkelde landen moet men voorzichtig zijn. Deskundigen van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwik keling (waarin de Westerse industrielan den zich aaneensloten) zijn tot het in zicht gekomen, dat verhoging van de in dustriële en van de landbouwproduktie weinig zin heeft, wanneer er met een koopkrachtige vraag naar deze produk ten bestaat. Afzet van de hogere produktie kan be paald niet gevonden worden op de twij felachtige basis van giften en leningen. Een goed middel kan zyn het scheppen van een beter prijsniveau voor de land- bouwprodukten, welke de onderontwik kelde landen exporteren. Het geïndustri aliseerde Westen zal daarnaast bereid moeten zijn een hoeveelheid industrie- produkten te kopen van de ontwikke lingslanden om daardoor de jonge in dustrieën in die landen steviger op de been te helpen en de economische basis van die landen te verbreden. Door die verbreding schept men échte welvaart en daarom gaat het!! Het is zeker niet de bedoeling hier te betogen, dat men nu op korte termyn moet op houden met alle schenkingen en lenin gen uit de Westerse landen, want die 'blijven nog in bepaalde mate nodig. Maar ze moeten gegeven worden met grote bedachtzaamheid. Het werpen van weeklonen in een grote „hulppot" heeft bepaald weinig zin omdat men er het beoogde doel niet mee bereikt. MINISTERIËLE GOEDKEURING VERKREGEN TERWIJL de bouw van liet ver pleegtehuis voor langdurige zieken van de stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland" plan Valckeslot te Goes nauwelijks op gang is gekomen, is de eerste uitbreiding van het tehuis op pa pier al een feit! Dezer dagen heeft het stichtingsbestuur de goedkeu ring verkregen van de minister van sociale zaken en volksgezond heid om de capaciteit met liefst 50 bedden uit te breiden. Dit betekent, dat na gereedkomen van het gebouw plaats is voor byna 200 chronische zieken, Aanvankelijk wilde men de jongste uitbreiding in de vorm van een geheel nieuwe vleu gel realiseren, maar men is daarop teruggekomen. De goedkoopste op lossing is zonder meer een vierde laag op het reeds drie lagen tellende beddenhuis te bouwen. Per bed zal de nieuwe uitbreiding nauweiyks de helft kosten van het oorspronkelijk geraamde bedrag. Het gebouw zal slechts enkele maanden later worden opgeleverd dan aanvankelijk was ge pland: eind 1964, in plaats van i gustus van dat jaar. ,Het stichtingsbestuur is bqzonder inge- .lomen met deze belangryke vergroting van de capaciteit", vertelde ons de di recteur van de stichting, de heer M. L, Almekïnders uit Middelburg. Bij de voor bereiding van de plannen voor het nieu we verpleegtehuis in Goes heeft men veiligheidshalve een minimum aantal bedden per 1000 zielen in het „werkge bied" van de stichting aangehouden. Dit ondanks het feit, dat de behoefte in Zee land aan ziekenhuizen en verpleegte huizen relatief groter is dan de lande- lijke behoefte, als gevolg van een snel- Naarmate de bouw van het verpleegte huis in Goes vorderde in mei j.l. werd de eerste paal geslagen vermeldde de wachtlijst steeds meer namen. Eind ok tober j.l. stonden al 138 patiënten inge schreven, terwijl de capaciteit 141 bed den was. Druk Van verschillende zyden is de afge lopen maanden druk uitgeoefend op het stichtingsbestuur om het ver pleegtehuis een grotere capaciteit te gelten, omdat het tehuis anders by de opening al veel te klein zou zijii. Het waren medici in het byzonder specialisten ziekenhuisbesturen, gemeentebesturen, predikanten en vele anderen, die aandrang uitoefen tien op het bestuur, dat enkele maan den geleden liet ingrijpende besluit nam de capaciteit uit te breiden. Inmiddels is de zaak geheel rond, want de minister van sociale zaken en volks gezondheid beeft zijn fiat aan de plan nen gegeven. „Het 'is voor de stichting een hele aanpak", verklaarde de heer Almekinders. „Momenteel hebben we in Goes een project van 4.000.000 onder (Zie slot pag. 2 kol. 5) Walter Rauf, volgens de Westduitse justitie een medewerker van de dit jaar in Israël opgehangen jodenvervolger Adolf Eichmann, is in Chili gearresteerd en zal, naar verwacht wordt, aan West- Ouitsland worden uitgeleverd. Dit werd gisteren door een woordvoer der van het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn bekendgemaakt. Rauf zou tijdens de tweede wereldoorlog op het hoofdkwartier van de S.S. in Ber- lyn hebben gewerkt. ...is het 20 jaar geleden, dat ko ningin Wilheïmina te Londen haar bekende radiorede hield over de toekomst van Nederlands Oost- Indië. ...is het 400 jaar geleden, dat de beroemde Nederlandse portret- en landschapschilder en waterbouw- bouwkundige Jan van Scorel te Utrecht overleed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1