Amsterdamse Beurs Garderobe vandesint Klanken uit de ether PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer ONGEANIMEERD Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 5 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DRIE JAAR kwam hij en drie jaar bleef mijn geloof onwankelbaar. Toen mocht het niet meer. Van vader niet. De sint mocht niet meer komen. Hij had zich misdragen. In het vooroorlogse Middel burg, op de plaats waar de enge Lange Delft overging in de nog engere Korte Delft, had hij slag geleverd met een an dere sint. Mijn sint, op een paard en die andere, vuige indringer in z'n open ca lèche waren op elkaar ingereden, ze had den hun staven als lansen gebruikt en het was een hele rel geworden toen het publiek, in twee kampen verdeeld, tot aanmoedigen overging. Ma die rel mocht het niet meer. M'n vader nam me even apart. Je bent nu zeven, zei hij, je kunt het weten. Ja vader, zei ik, 't is Coppoolse. Maar wat bleef was een enorme weemoed, een hartstochtelijk ver langen naar de tijd dat Coppoolse op vijf december met onder zijn linkerarm een beduimelde, afgeleefde telefoongids onze drempel overschreed. A t/m H, zonder Amsterdam en 's-Gravenhage. Het laatste jaar had ik het door. Onder Abcoude was een door mijn vader samengesteld spiek- blaadje bevestigd, met links m'n ondeug den en rechts, onder het geringe gehucht Absdale m'n deugden. Maar hoe genoot ik van dit moment op de knie van Coppoolse! Ik wist hem achter die valse baard, maar wat deerde het, die baard was prachtig, soms klapte ik krachtig de knuisjes op elkaar, een onopgemerkt open-doekje voor Coppoolses acteertalent. M'n moeder ge noot van dit tafereeltje. In de gang, bij het afscheid, hoorde ik haar nog juist fluiste ren: „Kom volgend jaar maar weer, 't kan nog best". Maar Coppoolse zou niet meer komen. Voor het laatst had ik de voor zijn binnentreden stereotiepe opmerking gehoord - „Geen koffie met die baax-d!" Zo ging hij over iedere drempel, die baard stond hem slechts toe kleine hoeveel heden te gebruiken. Juist dat gaf een feestelijk reliëf aan zijn komst; m'n vader plaatste dan een fles op tafel, een gebaar, voor zéér bijzondere gebeurtenissen gereserveerd. Ofschoon Coppool se bekend stond als een streberig man, die op de maatschappelijke ladder al menig duwtje had uit gedeeld, was hij als sinterklaas de deemoed zelve, het beletsel van zjjn baard stemde hem oneindig mild, dromerig, hy werd een van mensenliefde overborrelend vat, misschien voelde hij zich op dat moment wel sinterklaas, wie zal het zeggen. Zijn concurrent was in het gewone leven vrien delijker, maar als sinterklaas per uur twee kwartjes duurder. Deze man was in alles de anti pode van onze sinterklaas. Zijn minzaamheid en hulpvaardigheid verdwenen naarmate de tocht over de daken vorderde; de bij zijn bezoeken gebruikte verversingen brachten een totale om mekeer teweeg, hij werd stekelig, ten leste agres sief. In de laatste uren van de vijfde december was hfi ongenietbaar, baande hij zich met zijn calèche een roekeloze weg door het centrum, links en rechts van alles in de zak frommelend. Zo, in de overgang van Lange naar Korte Delft moet het toen gebeurd zijn, dat de sinten bij hun ontmoeting de doorgang niet wilden vrijlaten. Menig Middelburger zal zich dit treffen herinne ren, het was weinig verheffend. Algemeen was het meegevoelen met de verhuurbedrijven en men nam zich voor maatregelen te nemen tegen der gelijke doublures en zeker tegen de daaruit voort vloeiende excessen. komen? Niets, vrijwel niets. In het Middel burgse sintengarderobe-verhuurbedrijf, waar ik gisteren een kijkje mocht nemen, hingen de rode mantels en mijters nog wat lusteloos bijeen, een enkel exemplaar was al in bedrijf, klein, voorbe reidend werk bij wat ons vandaag te wachten staat. Een vriéndelijke dame leidt ine rond, laat de im posante organisatieschema's zien: om het uur zijn alle beschikbare sinten- en pietenpakken verhuurd. Het tussenliggende uur is als volgt verdeeld: twintig minuten voor het optuigen, twintig minuten voor het ontmantelen, de reste rende twintig minuten zijn bestemd voor een vluchtig herstel van wat één uur van sinterklaas zijn tot verfloddering kan brengen. Daarom staan er strijkplanken gereed, hebben handige naai stertjes rode garens en gouddraad gereedgelegd om elke noodzakelijke ingreep binnen de beschik bare tijd te verrichten. meen geacht man als de sint niet zou ver wachten: ,,'t Zijn toch zulke viespoezen. Hier, kijkt U eens, hebben huurders van een middel bare school de handen maar aan afgesmeerd. Maar vanmorgen moesten ze van de directeur hun excuses komen maken. Op die manier heb je er een berg werk aan. En het moet allemaal in hoog tempo gebeuren. Een school in Vlissin- gen wil er bijvoorbeeld zes tegelijk hebben. Ja, het is allemaal door onszelf vervaardigd. Van plaatjes afgekeken. Ze zijn vex-schillend, maar de huurprijs is hetzelfde. De mooiste pakken hou den we voor mensen die kleine kinderen be zoeken. Dat zijn de serieuze sinterklazen. Die op geschoten jongens doen het natuurlijk maar voor hun plezier, maar ze denken er niet bij na dat kinderen er de volgende dag weer in moeten geloven. Bovendien wil je toch je naam als ver- '1 - '-x, JS? Ur ...strijkages voor de sint.. ...nog wat lusteloos bijeen... huurbedrijf hooghouden. Straks moeten ze weer naar de ziekenhuizen. De baard? Ja, die komt er vaak smerig af. Koffie en zo. Ik zeg zo dik wijls; gebruik een rietje als U drinkt. Maar ja, ga nu eens als sinterklaas met een ï'ïetje zitten drinken. Daarom nemen we ieder jaar twee nieu we baarden. Verkleden gebeurt vaak hier. Dat geeft wel eens moeilijkheden, want m'n eigen kleine jongen is tweeëneenhalf jaar. Verleden jaar zei hij: ben je sinterklaas z'n jas aan het strijken? 'k Probeer 'm natuurlijk zoveel moge lijk weg te houden, maar dat is niet zo gemak kelijk. Ja, er zit een hele organisatie aan vast. Stellen lijst op met data en de pakken, voor pie ten en sinten, genummerd. Daar zetten we de uren bij. Ik zeg er altijd speciaal bij: kom op tijd terug. Maar dat loopt op sinterklaasdag nog al eens in 't honderd. En als er één twintig minuten te laat komt loopt het de hele dag mis. Daarom hebben we altijd een reservepak achter de hand. We hebben geleerd. Eén december begint het, dan wordt het allengs druk ker tot de zesde. Vijf de cember is vanzelfspi-ekend de topdag. U begrijpt, dat er voor ons niet veel sin terklaas bij is. Het is wel gebeurd, dat zich hier zo'n vier sintei'klazen stonden te verdringen - waar is m'n baard, waai- is m'n mij ter? Of het altijd past? We gaan tot maat 54. 't Zijn lange gewaden, die wijd uithangen. Toch hebben we eenmaal een sinterklaas gehad, die had zo'n buikje, dat we hem er niet inkregen. Gelukkig kon hij er zelf ook om lachen". Vier sinten tegelijk. De vooruitgang slaat toch maar alom toe. Hoe is het nu voor het pand, als zo'n stoet zich onder het volk moet begeven? „Twee tegelijk proberen we zoveel mogelijk te vermijden. We laten er één langs voor en één langs achter weggaan. Ja, het is wel eens voor gekomen... Dan ontstaat er een hele oploop". zijn er weer. De oploop. Eén agressieve natuur en de zaak loopt uit de hand.. Toch lijkt het, of de wilde tyden van weleer voorbij zijn. Vanavond kijk ik hoe mijn kleine neef het er afbrengt, als hij de knie van de kindervriend heeft bestegen. De man heeft veel van Coppoolse. Die baard, dat telefoonboek. Hoewel er verschil len zijn. Niet omdat de nieuwe man zich van de districtsgids voor Zwolle bedient. Coppoolse had een neiging tot talmen, hij draalde nog wat in eigen tijd, als een reiziger, die buiten de herberg de sneeuwjacht weet. De nieuwe man houdt zich strikt aan de tarieven: vijf gulden voor een half uur. Vorig jaar liep het tot een uur uit. „Geef maar drie knaken", zei hij goedig op de stoep. Ik hoop dat m'n neefje het niet gehoord heeft. W\ HET WAS WEL DEGELIJK VOORBE SCHIKKING. CAROL. -HET ZIET ER NAAR UIT DAT HIJ HET SLACHT- OFFER GAAT WORDEA) VAN EEN HEEL OUDE TRUC?> 2269. Er kwam een voelbare golf van trotse minachting op de drie nietige mensen neer, terwijl de grote kristaleenheid hen fixeerde met zijn bijna onbegrijpelijke gedachten-tira de. „Ja, wy zQn de ultimate levens vorm! Wij kunnen ons voortbewegen in iedere figuur, wij absorberen voedsel, wij vermenigvuldigen ons, wij beheersen de mathematische en vele andere wetenschappen Eens vormden wij een grote beschaving, en spoedig zullen wij dat opnieuw zijn!" De Eenheid veranderde zich doorlopend, langzaam in steeds an dere, schitterende mozaïeken, als een enorme kaleidoscoop. Piloot Storm wilde iets zeggen, doch wei"d meteen geïnterrumpeei-d: „Spreek niet, protoplasmisch wezen! Zendt uw gedachten uit! Ik zal ze begrij pen!" Arend concentreerde zich en dacht: ,,U zegt, dat U voedsel tot U neemt! Wat en hoe?" „Gij zy't scherpzinnig!" kwam het antwoord. On- De stemming voor de internationale waarden is dinsdagmiddag bij de opening ongeani meerd geweest met over de gehele linie lage re koersen ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Er ging in de hoofdfondsen zeer weinig om. De markt stond onder invloed van de flauwe (tien tot vijftien punten lager) tendentie, die de Westduitse beurzen gisteren zien gaven, terwijl ook Zwitserland aan de lage kant was. Verder stelden de slotkoersen uit Wallstreet teleur, vooral voor de Neder landse hoofdfondsen, die er een flinke stap terug moesten doen. Alles bij elkaar factoren die een min of meer flauwe stemming in Am sterdam in de hand werkten. In alle hoeken viel middenkoersaanbod te verwerken Waar door. zoals dan gebruikelijk, laag wordt in gezet. Philips bijvoorbeeld vier gulden lager op 147,80. Unilever verloor 2,40 op 137,40. Kon. Olie min een gulden op 1 147,30. AKU moest een groot gedeelte van de maandag be haalde koerswinst prijsgeven bij een notering op 392 (305%terwijl Hoogovens acht pun ten lager in de markt lagen op 569. Zoals meestal na een lage opening als gevolg van middenkoersaanbod het geval is, zo trokken ook gistermiddag de koersen later wat aan. Dit bleek echter een tijdelijke opleving te zijn want in het laatste beurshalfuur brokkelden de koersen wederom af. De handel bleef ge durende de gehele middag zeer klein. Gezien de hausse tendentie van de voorgaan de vier weken, mede ten gevolge van de on verwachte opleving in verschillende takken van het bedrijfsleven, is men er in Amerika lang niet van overtuigd, dat in januari 1963 de zo gewenste belastingverlagingen door de regering aldaar zullen worden aangekondigd. De grote begrotingstekorten werken belas tingverlagingen niet direct in de hand. Men vreest dat, wanneer belastingverlagingen zul len plaatsvinden, deze dan over een zeer lan ge tijd zullen worden uitgesmeerd. De belas tingkwestie vormt een onzekere factor voor het koersverloop in Wallstreet voor de eerst komende dagen, aldus de beurs. In Amsterdam is de gang er wat uit. Men wordt kieskeuriger ten aanzien van de keuze van aandelen. De tussentijdse berichten van het Nederlandse bedrijfsleven zijn zeker niet slecht te noemen. Tot verkopen gaat men dan ook alleen over wanneer winst kan worden genomen. Op de incourante markt werden aandelen van de levensverzekering maat schappij „Nillmij" belangrijk hoger geadvi seerd. Dit op een tweede uitdeling in Agio- aandelen. In de scheepvaartsector viel de stemming niet tegen. De omzetten waren echter minimaal. De leidende cultures moesten wat terrein prijsgeven. In de staatsfondsenhoek lag de Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Amsterdam, 4 dec. Lónden 10.08 '/<- 10.09',4: New York 3.59H-3-60ft; Montreal 3.34ft-3.34&; Parijs 83.45- 73.50; Brussel 7.23%-7.24'A: Frank fort 90.03%-90.08%: Stockholm 69.47 %-69.52%; Zlirlch 83,41 %- 83.46%; Milaan 57.96'/2-58.01%; Ko penhagen 52.13%-52.18%: Oslo 50.39 50.44: Wenen 13,93>/2-13.94'/2; Lis sabon 12.58-12.5914. staffellening gevraagd in de markt. In de lokale afdelingen werden de bankaan delen, die maandag zeer vast waren, wat la ger geadviseerd. Aandelen „aniem" nationaal bezit, in welk fonds maandag bij een zeer vaste stemming voor nominaal 80.000 werd omgezet, kregen een iets lagere advieskoers. Koudijs noteerde dinsdag ex tien procent di vidend. Int. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES 30-11 3-12 4 470.8 326.4 132.4 246.2 326.2 349.4 Verklaring: Staatslen. Ned. '59 4% Ned. '60 4% Ned. '47 3% Ned '51 3% Ned. '48 S'fy Ned '90 3',4 Ned. '55 3'A Ned. '37 3 Gr. boek '46 Doll '47 Inv, cert. 3 Ned '62-64 Ned. Ind. '37 6 Vc W.B. Len. '57 Aandelen 4mst. rubb. H.VA. A.K.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie Sch. luchtv. H.A.L. K.L.M. K.N.S.M, Kon. Paketv. gedaan en bieden; gedaan i i laten: b bieden: I laten: d ex dividend: c ex claim 102'/, 91% 96% 87 ft 102% 102 Va 91» 96% 87» 88» 92% 92% -92SAS ze vorm van onderhoud komt van de energie bron, die gij elektronisch noemt, of om precies te zijn, de energie die vrijkomt door de disintegratie van metaal. Maar metaal wordt hier schaars; we moeten heel diep graven om het te vinden. Wel dra zullen wij gedwongen zijn deze kleine planeet te verlatenWij moeten ons verbreiden En gij zult ons daarbij helpen!" Brigitte zal de veiligheid van haar kin deren voor de tweede maal bedreigd hebben gezien en weer radeloos zijn ge worden, net zoals do eerste maal." „Koesterde mevrouw Grijpsma om de een of andere reden een wrok tegen me vrouw Reimers?" „Niet dat ik weet. Ik heb altyd de in druk gehad, dat ze Brigitte wel mocht. Ze hadden nog samen schoolgegaan. Maar ja, vrouwen als die mevrouw Grijpsma bekijken alles nu eenmaal za kelijk. Die sympathie, als er dan al zo iets hoeft bestaan, kan voor haar nooit een beletsel zijn geweest Brigitte de duimschroeven aan te zetten. „Waarschijnlijk niet," gaf Perquin toe. „Ik vertrouw, dat u, of wie daar dan ook over tc zeggen heeft, de laatste wens van die arme vrouw wel zal eer biedigen, nietwaar. De z ik zal nu toch wel worden geseponeerd? Zo noem je dat toch, nietwaar? Ik ben niet zo erg op de hoogte van juridische termen, „Als de schuldige dood is, heeft het weinig zin verdere stappen te nemen, juffrouw Berkelaar. Dan kunnen we wel niet anders doen dan een zaak sepone ren. Mijn dank voor uw Inlichtingen. Gezien alles wat er aan mevrouw Rei mers' dood voorafgegaan is en ook deze brief kan hier alleen maar sprake zijn van zelfmoord. Wat dat betreft geloof Ik, dat er geen verder onderzoek nodig is. In het ziekenhuis zullen ze trouwens wel alles doen, wat gedaan moet woi den". „Ik heb erg veel van haar gehouden' zei Carla Berkclaar nog eens. „Het zal erg vreemd zijn nu ze weg is. Eigenlijk ben ik blij, dat die Amerikaanse zaak zijn, beslag heeft gekregen en ik niet in Votre Beauté hoef te blijven. Ik zou het niet kunnen". „Zo. al weer terug?" vroeg commissa ris Van Waveren, „Dat heb je dan maar gauw afgewerkt". „Wat U afgewerkt noemt", meende helemaal moordzaak-Grljpsma nu laar hebben. Helemaal niet' „Je bent wei veeleisend. Wat wil je dan nog meer dan een zelfmoord met ach terlating van een bekentenis? Of twij fel je er misschien aan dat die beken tenis bona fide is? In dat geval zou ik niet weten, waarom ze dan zelfmoord heeft gepleegd". „Ik wil niet zeggen, dat die bekentenis niet echt zou zijn. Als je met echt ten minste bedoelt, dat Brigitte Reimers die eigenhandig heeft geschreven". „Bedoel je, dat ze dat ding niet vrijwil lig geschreven heeft? Dat er iemand met. een geladen pistool achter haar heeft gestaan?" vroeg Van Waveren spottend. „Tjonge, tjonge, ik wist niet, dat je zo'n romanticus was". „Neen, dat bedoel ik helemaal niet", antwoordde hoofdinspecteur Perquin kribbig. Maar als U deze brief gelezen heeft, zult U, denk ik, begrijpen, wat ik dan wel bedoel". „Is dal; die bekentenis?" „Ja, dat is die bekentenis' „Hm, ik geloof, dat ze aardig van de kook was, toen ze dit schreef. Je kunt heel zakelijk geregeld. Een nieuw tes tament gemaakt;, dat Amerikaanse con tract getekend, de kinderen naar fami lie gestuurdJe zou verwachten, dat ze daarna een keurige bekentenis zou schrijven met alle mogelijke details. En in plaats daarvan krijgen we zoiets. Een verhaal, waaraan je, zoals U daar even zei, geen touw kunt vastknopen, Als U mij nu vraagt: „Heeft Brigitte Reimers ja of neen haar man en me vrouw Grijpsma vermoord?, dan moet ik eerlijk antwoorden: „Ik weet het niet". „Volgens jou kan de zaak dus niet wor den geseponeei'd „Volgens mij niet. Ik ben bang, dat U mij wel een idioot zult vinden, maar ik heb het gevoel, dat die zelfmoord van mevrouw Reimers de zaak eerder heeft vertroebeld. Dat ze haar dronkelap van een man een stoot zóu hebben gegeven dat hy van de trap tuimelde, kan ik nog aannemen, dat kan ten slotte een soort reflexbeweging zy'n geweest. Maar dat dezelfde persoon, die deze warhoofdige brief schreef, zo'n onberispelijke, ik zou haast zeggen foutloze, moord zou heb ben uitgedokterd, neen, die brok ligt me te zwaar op de maag, commissaris. Die kan ik niet verteren' „Ze heeft de zaak. ik bedoel die zelf moord, anders toch heel verstandig voorbereid. Volstrekt niet warhoofdig. Ze heeft gewacht tot eerst dat contract in kannen en kruiken was. Ze heeft een testament gemaakt en gezorgd dat de kinderen de deur uit waren". j.Tot uw dienst. Maar dat zijn allemaal, ik zou byna zeggen routinediagetx. Din gen, die '.or mens doet, die niet vol slagen idioot is, als hy met zulke plan nen rondloopt. Dat is heel iets anders dan een misdaad in elkaar zetten, waar bij je de politie telkens een zet voor blijft. En die bekentenis? Wat zegt dat idiote ding nu anders dan dat die ano nieme brieven wel gelyk zullen hebben, maar dat zij zich van die beide moorden geen fluit herinnert?" „Uitvluchten", meende de commissaris. „Maar waarom? Waarom uitvluchten als je toch van plan bent er tussenuit te trekken? In die omstandigheden heeft iemand geen uitvluchten nodij zou ik zo denken". „Ja hoor eens, dat weet ik verder ook niet. Het is jammer, dat je het haar niet meer vragen kunt. Ja, wat is er?" liet hy erop volgen, terwyl hy de hoorn van hot toestel nam. „Hoofdinspecteur Perquin? Ja, is hier. Wat zeg je? Niet mogelijk! (Wordt vervolgd) 147.90* 146,80? öt. Mij. Ned. Niev Goud. v. Ommeren Rott. LI. Schv. Unie Industrie enz. Alb. Heijn Am. droogd. Berg. Jurg. Berk. Pat. Blaauwh. Bij enk. Calvé Centr. Suik. Fokker v. Gelder Gist sp. v. d. Heem Heineken Internat. Intervam K.N. Papier K. Zout Muller Ned. Dok Ned. kab. Netam Nijverdal Rott. Dr. Dok Schelde N.B. Sehokbet. Scholten F. Stokvis Vergd. Blik Vergd. Mach. Vredest. Wilton Zwanenb. Interunie Robeco Valeurop Banken A'd. Bank N.H. Mij. R'd. Bank Tw. Bank Amer. aand. Am. Enka Am. mot. Am. Tel. Anaconda Beth. St. Cit. Serv. Curt. Wr. 60» 16» 115% Du Pont Ge. Elecr. Ger>. Mot. Int. Nick. Kennecott Nat. Can. Rep. Steel Shell Oil Stud. Pack. Tide Water U.S. Steel PREMIEL. Alkmaar A'dam '51 A'dam '56 I A'dam '56 H A'dam '56 HI Breda '54 Dordr. '56 Eindh. '54 Ensch. '54 D. Haag '52 I D. Haag '-92 II R'dam '52 I R'dam '52 II R'dam '57 Utrecht '52 Z.-Holl. '57 Z.-Holl. '59 82 1 81 1 87% hoofdpijnhoof dp..;., ho... AKKERTJES cacUU helpen sneller en beter dan ooit WOENSDAG 5 DECEMBER 1962. HILVERSUM I. 402 meter 746 lic/s. 12.10 Accordeonorkest. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 1233 Geestelijke liederen. 12.37 Engels-Her vormde Alle-Dag-Kerkdienst. 13.00 Nieuws. 13-15 Licht instrumentaal en semble, met zang en accordeon. 13.35 Moderne grammofoonmuziek. 14.50 Les sen in het iriuziekbeluisteren. 15.20 Fluit en piano: moderne muziek. 15.50 Bybel- vertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17-15 Moderne jazzmuziek. 17.40 Beui-sberichten. 17.45 Licht instrumen taal kwartet. 17.55 Spektrum, lezingen. 18.10 Adventliederen. 18-30 Radio-Volks- Universiteit: hedendaagse letterkunde XI, door Jacques den Haan- 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Medede lingen of grammofoonmuziek. 19.15 Le ger des Heilskwartier (gr.). 19-30 Ra diokrant. 19.50 Licht instrumentaal en semble. 20.10 Kinderkoor: St.-Nicolaas- liedjes. 20.40 Uitpakken maar: amuse- mentsprogramma voor sinterklaas avond. 22.00 Toen kwam de stoomboot uit Nederland aanreportage van de feestelijke opening van het nieuw Diakonessenhuis te Paramaribo. 22.15 Pianospel met ritmische begeleiding (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Lichte grammofoonmu- ziek (verzoekprogramma)23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 meter 1007 kc/s. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammofoonmuziek. (12.3012.33 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw). 13 00 Nieuws. 1315 Italiaans ensemble met zangsolist- 13.45 Gesproken portet. 14.00 Jeugdconcert. 14.45 Volksliedjes en volksdansen. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Hammondorgel en mondaccordeon. 1730 Tentoonstellingsagenda. 17.35 Licht instrumentaal trio. 17.50 Rege ringsuitzending: Geven en nemen- Tips voor weggebruikers. 18-00 Nieuws en commentaar. 18.20 St-Nicolaas Canta te. 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Hij komt, hy komtSt.-Nicolaas be zoekt een kindertehuis. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20-05 Lichte grammofoonmuziek. 21.00 Tango-rumba-orkest met zangsolisten. 2L30 Sinterklaascabaret: Een pakje met een touwtje. 21.55 Pennies from heaven: lichte muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Jazz- magazine. 23.15 Omroeporkest: moderne muziek. 23.5524,00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 16.00 Voor de kinderen: Peperno ten-matinee. 17.00 De Verrekijker, in ternationaal jeugdjournaal. AVRO; 17.1Q17 40 Voor de kinderen. 17.45— 18.05 Logboek, een programma over de Bybel voor de jeugd. KRO: 19.30 Con tact op gevoelige hoogte, cabaretpro gramma. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Van onze sportredacteur. 20.40 Surprises, een zak vol oude filmkluch ten. 22.0022.35 Doe 'ns wat Meneer Sonneveld, cabaretprogramma. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 17.00^-18.00 Jeugdtelevisïe, 19-00, Feuil leton voor.de jeugd- 19-25 Automobilis tenkroniek. 20.00 Nieuws. .20.30 Schip per haast Mathilde, amusementspro gramma. 21.10 Cultuur-historische uit zending. 21.45 Pablo Casals, de be roemde Spaanse cellist en muziekpeda goog. 22.25 Nieuws. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 18.30 Berichten. 18 33 Waalse economi sche problemen. 19-00 Engelse les. 19 30 Voor, de vrouw. 20.00 Journaal. 20.30 Filmprogramma over het leven vaix de piloot Mermoz. 21.50 Wetenschappelyke uitzending. 22.45 Journaal. DONDERDAG 6 DECEMBER 1962 HILVERSUM I. 402 meter 746 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws- 7.15 Klassieke gram mofoonmuziek. 7-30 Voor de jeugd. 7.45 w w overweging. 8.0C Nieuws. 8.18 Klassieke grammofoonmu ziek. 8.30 Gemeenschapsmis van kinde ren. 9.30 Grammofoonmuziek. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Sinterklaasliedjes (gr.). NCRV: 10.00 Grammofoonmuziek. 10.03 Adventscantate (gr.). 10.15 Morgen dienst. 10.45 Kerkorgelconcert (gr.). KRO: 1100 Voor de zieken. HILVERSUM H. 298 meter. 1007 kc/s. AVRO: 700 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek- VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht en lichte grammofoonmuziek. 9.00 Och tendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Pianorecital: klassieke muziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10-00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Kamer orkest: moderne muziek. Economische en financiële situatie Brazilië slecht „De economische en financiële toestand van Brazilië is catastrofaal. Als de rege ring niet krachtdadig en snel handelt, loopt het land gevaar in een revolutie te worden gestort", zo heeft de voorzitter van de begrotingscommissie, Netto, iri het Braziliaanse Huis van Afgevaardig den verklaard. De economie van Brazilië bevindt zich volgens hem op het ogenblik in een vici euze cirkel: „de inflatoire tendens wordt sterkei', het nadelig saldo gToeit, de pry- zen stygen, het geld daalt in waarde". BIJ VLISCO PER JAAR 13 SALARISMAANDEN Het streven naar een hogere efficiëncy in de administratie en de wenselijkheid van een Ioonuitkering voor een langere periode dan een week voor het perso neel van de „Vlisco" katoendrukkerijen te Helmond hebben er toe geleid, dat de directie van 1 januari 1963 af het maand- en weekinkomen heeft omgezet "n een uniforme salarisregeling voor het ;ehele personeel. Deze regeling houdt in een vast basis inkomen per vier weken. De per maand gesalarieerden ontvangen dus na 1 ja nuari 1963 hun inkomen niet meer in twaalf doch in dertien perioden per jaar. Het personeel, dat tot op heden een weekinkomen geniet, ontvangt na 1 januari 1963 een vast basis-inkomen per vier weken met daarenboven een variabel inkomen per vier weken, be staande uit toeslagen en werkpremies, waarop de wettelijke inhoudingen in mindering worden gebracht. Teneinde' voor de beti'okkenen eventuele moei lijkheden ten aanzien van de besteding van hun inkomen te voorkomen, zijn voorzieningen-getroffen om deze over gang zo soepel mogelyk te doen verlo pen. Vrijstelling van invoerrechten op geschenken in E.E.G. Een afspraak tussen de landen van de E.E.G. zal voor bepaalde kleine ge schenkzendingen die particulieren ont vangen van andere particulieren die in het buitenland verbleven, van 1 decem ber 1962 af bij invoer geen belasting worden geheven, zo maakt het minis terie van financiën bekend. Deze vrijstelling geldt voor zendingen met een waarde tot f 45, die voor per- soonlyk gebruik zijn bestemd. De navolgende goederen zijn echter niet vx-ygesteld: wyn, mousserende wqn en andere mousserende dranken, gedistil leerd, likeuren en andere alcoholhouden de dranken, tabaksfabrikaten, genees middelen, parfumerieën, toiletartikelen en kosmetische produkten. Vrije dagen voor winkelpersoneel Bij beschikking van de staatsseretari van sociale zaken en volksgezondheid is bepaald, dat aan het winkelpersoneel dat op de maandagmorgens 24 en 31 december werkt, op donderdagmorgen 27 december en woensdagmorgen 2 januari vryaf zal worden gegeven- HOOG EN LAAG WATER 6 december Vlissingen Terneuzen Hansweei-t Zierikzee Wenieldinge - nap meter S.46 1.51 9.14 9,39 9.45 10.16 1.67 1.82 1.13 1,32 nap uur meter 21.38 1.66 22.03 1.82 22.38 1.96 22.50 1.38 23-04 1.62 nap uur meter 2.40 1.40 3.07 3.36 3.29 3.37 1.56 1.70 1.17 1.32 nap uur meter 15.30 1.75 15.58 191 16.26 2.05 16.07 1.55 16-16 J..74

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7