BEZWAREN LANDBOUW TEGEN STREEKPLAN SCHOUWEN „Dollemansrit" kostte fabrieksarbeider f325 fair fPil AGENDA Recreatie bepleit in boomgaarden langs Hoge Zoom NOORD-ZEELAND AANKOOPVERENIGING SCHOUWSE C.B.T.B. BEKEEK EIGEN POSITIE MARKTBERICHTEN NU STRAKS Fa. C. van de Klundert demi-winterjas A. DE BRUIN In de P.Z.C. kunt U IEDERE DAG adverteren GARAGE P. DEKKER, H. J. BEUKELAAR VtfÖENSDAG 5 DECEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Adres aan Gedeputeerde Staten Toogdag C.J.B.T.B. 26 januari in Goes De traditionele jaarvergadering en toog dag van de Zeeuwse ChristelQke Jonge Boeren en Tuinders Bond is voor dit sei zoen vastgesteld op zaterdag 26 Januari aanstaande. Ditmaal zal Goes wederom de gastvrouwe zijn. In de morgenuren worden de huishoudelijke zaken afge handeld en 's middags is er een geza menlijke vergadering met de platte landsmeisjes. Sint-Nicolaasfeesten van personeelsverenigingen Dezer dagen hielden de personeelsvereni gingen van de n.v. Jansen Zn. en Beckers Haardenfabriek N.V. te Bergen op Zoom, respectleveiyk in „De Holland se tuin" en in de kantine hun jaarlijks St.-Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden. Voor beide personeelsverenigin gen verzorgde Alj ben Lux's jeugdcaba- ret een kinderprogramma met gooche len, poppenkast en clownerie. Sint-Nico- laas verraste de jeugd met een ge schenkje. Examens Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaag de voor het doctoraal examen medicij nen mej. A. Meulenberg te Middelburg. Uitreiking diploma's gezelkandidaten Smecoma Tijdens een speciale bijeenkomst in ge bouw „Katholiek leven" te Eindhoven zal do heer H. Bertelsmann, directeur van de stichting vakopleiding voor sme den-, constructie- en machinebedrijven zaterdag 15 december de diploma's uit reiken aan de eerste grote landelijke groep gezelkandidaten. Van de deelnemers aan de voortgezette bedrijfsopleiding in het leerlingenstelsel zullen onder meer J. K. Noom uit St.- Maartensdijk en R. G. M. Scherbeyn uit Hoofdplaat het overkoepelend adspiran- tendiploma uit handen van de directeur van de stichting vakopleiding Smecoma mogen ontvangen. ÉÉN VEILING PER WEEK IN KAPELLE-BIEZELINGE In verband met het teruglopen van de aanvoer van fruit op de veiling in Ka- pclle-Biczclinge heeft de directie van deze veiling besloten met ingang van de komende week nog maar een veiling per weck te houden en wel op woens dagmiddag om 1 uur. Deze week wordt er nog geveild op woensdag en vrijdag- De regeling van één veiling per week geldt' voor onbepaalde tijd. Een uitzon dering geldt voor de kerstweek; dan zal er geen veiling worden gehouden in Kapelle. MItUlelliurg-Van Benthem cn Jutting: expo sitie De Lussanet, 9-18 uur. Hergen op Zoom-Roxy: De maffia slaat toe, 20 uur, 14 jaar. Ternctizen-IiUxor: De getekende, 20 uur, 18 J. Ooslburg-Ledelthenter: Mijn dochter Patricia, 20 uur, 14 jaar. Gewestelijke Raad. Op deze wijze heeft volgens de georganiseerde landbouw eer zekere bevriezing plaats van de voor re creatie geschikte terreinen, terwijl juist naar verdere ontplooiing moet worden gestreefd. Voorts ziet de landbouw gaarne be stemd voor recreatiebebouwing het in de omgeving van de Vertonweg in de gemeente Westerschouwen aan gegeven agrarisch gebied zonder be bouwing. In dit geval wordt als mo tief opgegeven de reeds bestaande recreatieve ontwikkeling in dit ge bied en het feit, dat ook daar verdro gende boomgaarden worden aange troffen. Alles pleit er volgens de landbouw voor deze gronden te be stemmen tot recreatiegebied. Pe Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft zich in een adres tot Gedeputeerde Staten van Zeeland gewend, waarin een groot aantal bezwaren wordt opgesomd tegen het ontwerp- streekplan Schouwen-Duiveland. Punt voor punt worden de verschil lende onderdelen van het plan ontleed, waarbij de georganiseerde landbouw kritische opmerkingen heeft gemaakt. Niet alleen wordt gezegd tegen welke onderdelen van het plan de landbouw bezwaren heeft, maar tevens wordt daarbij een uitvoerige motivering gegeven. De Gewestelijke Raad merkt in het adres op dat vooropgesteld dient worden, dat de georganiseerde land bouw gaarne zijn medewerking wenst te verlenen aan de ontwikkeling van Schouwen-Duiveland. Met name ten aanzien van de recreatie wil de land bouw een positieve bijdrage verlenen tot een verdere ontplooiing van dit gebied. „Daar tegenover staat, dat de landbouw anderzijds begrip verwacht voor de posi tie, waarin hij verkeert en met name een zo goed mogelijk gebruik van alle gronden wenst te verdedigen", aldus het adres, dat ondertekend is door de voor zitter en de secretaris van het Land bouwschap, respectievelijk de heren J P. van Duyse en W. Goeman. In het bijzonder voor dit laatste punt vragen adressanten de aandacht van het college van Gedeputeerde Staten. Zij vertrouwen er op, dat het college met de verlangens van de georgani seerde landbouw ernstig rekening zal willen houden. Kampeergebied De landbouw heeft ernstige bezwaren tegen het langs de Hoge Zoom in gemeente Westerschouwen geproii teerde agrarisch gebied B. Met Mui wordt er op aangedrongen dit gebied e bestemming te geven als kampeerge bied. In de motivering wordt opgemerkt, dat de fruitteelt in dit gebied met grote moeilijkheden heeft te kampen in ver band met de steeds toenemende verdro ging. Een niet onbelangrijk aantal boom gaarden moet derhalve voor de fruit teelt worden afgeschreven, hetgeen voor de betrokken telers ernstige financiële consequenties met zich meebrengt, al dus het adres. Voorts wordt er op gewe zen, dat aan het gemeentebestuur be paalde voorstellen zijn gedaan voor op name van deze boomgaarden in het re creatiegebied. Het gemeentebestuur Heeft alle mogelijke medewerking toe gezegd, vervolgen de briefschrijvers. De landbouw heeft dan ook ernstige bezwaren tegen bestemming als agrarisch gebied B voor aan de Hoge Zoom liggende boomgaarden, die voor een groot percentage aan ver droging lijden en die binnen afzien bare tijd niet meer als agrarisch kunnen worden beschouwd. De bouw van één landhuis per hal- tare biedt voor de betrokken eigenaren onvoldoende mogelijkheden in de recrea tiesector. Daarbij komt, dat het gezien de grote behoefte aan grond voor de recreatie onverantwoord moet worden geacht dergelijke grote percelen te be stemmen voor een enkeling, aldus de Zierikzee De landbouw maakt voorts bezwaar te gen de sterke uitbreiding van Zierikzee in noordelijke richting. Hij zou de voor keur willen geven aan uitbreiding ten westen en zuid-westen van deze stad. Adressanten zijn van mening, dat de ir. het westen en zuid-westen gelegen gronden kwalitatief minder zijn dan die ten noorden van de stad. Bezwaren le ven er ook bij de landbouw tegen de grote oppervlakte, welke voor industrie terrein is bestemd. In dit sinds kort ten koste van vele duizenden guldens verka veld gebied is een groot industrieterrein gepland, zonder dat op enigerlei wijze rekening fs gehouden met de kavelinde ling. De landbouw stelt voor een meer by de praktijk aansluitend terrein als zodanig te bestemmen, dat van kleinere omvang is. Daarbij zal naar het inzicht van de georganiseerde landbouw zoveel moge- lyk rekening moeten worden gehouden met de bestaande kavels, waardoor de thans aanwezige zeer schadelijke sny- dingen kunnen worden voorkomen. In het achryven aan Ged. Staten worden tevens enkele bezwaren opgesomd tegen de voorschriften. SEROOSKERKE (S.) Herdenkingsdienst Vrijdagavond werd in de Ned. herv. kerk te Serooskerke (Sch.) een herden kingsdienst gehouden, in verband met het overlijden van H'.K.H. Prinses Wil- helmina. Voorganger in déze dienst wat de plaatselijke predikant ds. Zonne veld. De burgemeester van Westen- schouwen, jhr. Roëll, sprak in deze dienst tevens een herdenkingswoord. V rouwenvereniging opgericht Op initiatief van mevrouw Zonneveld, echtgenote van de plaatselijke predi kant, is te Serooskerke (Sch.) een vrouwenvereniging opgericht. Voor deze vereniging, welke dinsdagsavonds om de veertien dagen bijeenkomst in de consistorie van de Ned. herv. kerk, hebben zich reeds tien dames opgege ven. Belangstellende dames, zijn nog van harte welkom. St.-Nicolaasfeest voor de schooljeugd Zaterdagavond werd in het Dorpshuis te Serooskerke (Sch.) het jaarlijks Sint-Nicolaasfeest voor de schoolkinde ren gehouden. De kinderen hadden een aantal toneelstukjes ingestudeerd, welke in bijzijn van Sint-Nicolaas werden opgevoerd. Alle kinderen kregen een cadeautje terwijl een tractatie natuur lijk niet ontbrak. Verkeerscursus gestart Dezer dagen is, in het kader van de Vereniging voor Veilig Verkeer, afd. Schouwen, te Serooskerke gestart met een verkeerscursus. Deze cursus wordt gehouden in het Dorpshuis, onder lei ding van de rayoncommandant der rijkspolitie, de heer A. W. Koppenhol. Dertig cursisten nemen aan deze cur sus deel. Actie „Open het Dorp" De actie „Open het Dorp" heeft te Se rooskerke (Sch.) het bedrag van f 197 opgebracht. BRUINISSE Interkerkelijke herdenkingsdienst In de Nederlands hervormde kerk te Bruinisse is een interkerkelijke her denkingsdienst gehouden naar aanlei ding van het overlyden van prinses YVH- helmina. Omdat de Nederlands hervorm de predikant ds. J. van der Ser, in ver band met een operatie niet aanwezig kon zjjn, stond de dienst onder leiding van ds. G. van Heeten, gereformeerd •redikant. ïurgemeester C. H. van de Linden her dacht de prinses als een hulpvaardige vrouw, die bij de rampen het getroffen gebied bezocht en die door haar mede leven de harten van ons volk stal. „In Bruinisse was zij na de stormramp van 1911", aldus burgemeester Van de Lin den. Hij memoreerde verder, dat prin ses Wilhelmina voor de bestrijding van de kanker een fonds heeft helpen op richten, dat haar naam draagt: het „Ko ningin Wilhelminafonds". Ds- Den Heeten sprak vervolgens naar aanleiding van Openbaringen 1 17 en 18. ,Vcel hebben wij verloren", aldus de predikant, „maar er kan ook vreug de zijn, omdat wij zoveel jaren een der- "1ke vorstin hebben mogen bezitten". collecte voor het Koningin Wilhel minafonds bracht in deze dienst 56 op. Intocht Sinterklaas Sint-Nicolaas heeft zaterdagmiddag zyn intocht: gedaan iu Bruinisse. Met het rjjkspolitie-vaartuig „Arend" arriveerde de sint en zwarte Piet in de nieuwe ge meentehaven. Vandaar trok lijf, omgeven door vele kinderen nnar do muziektent, waar burgemeester C. H. van de Linde hem verwelkomde. De sint dankte de burgemeester voor de goede woorden en hoopte, dat de samen werking met het winkelweekcomité weer in goede banen zal worden geleid. Sinterklaas had verder grote lof voor de verbetering van de Dorpsweg en de ver breding van de weg langs de Boomdyk. „Men zal alles moeten doen wat moge lijk is om een weg te krijgen van de Grevelingendam naar Bruinisse", was de sint van mening. Hij juichte de oprich ting van de Vereniging voor Vreemde lingen Verkeer toe, „die voor de recrea tie in samenwerking met de plaatselijke overheid veel goeds zal kunnen doen" Sinterklaas was verder van mening, dat cr vlug een kampeerterrein en een strandje zullen moeten komen. Na de toespraak van St.-Nicolaas werden de kinderen getrakteerd. Benoeming Mevrouw M. van PoperingVan de Gijp te Bruinisse is benoemd tot kleuter leidster in tijdelijke dienst aan dc kleu terschool te Bruinisse. KLEUTERS VOOR „OPEN HET DORP" De leerlingen van de kleuterschool te Bruinisse hebben voor de actie „Open het dorp" f 45,bijeengebracht- SINT-ANNALAND Ijsbaan onder water De y'sclub „St.-Annaland" heeft 3 decem ber de ijsbanen onder water gezet. St.-Nicolaasfeest Dezer dagen was het St-Nicolaasfeest in het dorpshuis te Sint-Annaland. Vele kinderen kregen een pakje van hem en enkele leden van „Accelerando" zorgden voor opgewekte Sint-Nicolaasliedjes. De ze avond was georganiseerd door de Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Sint-Annaland. THOLEN HERDENKINGSDIENST IN N.H. KERK TE THOLEN In de Nederlands Hervormde Kerk te Tholen zal aanstaande donderdag een interkerkelijke herdenkingssamen komst ter gelegenheid van het overlij den van prinses Wilhelmina worden gehouden. Deze dienst begint om half acht. Ds. P. Alblas (N.H.) uit Scherpenisse, burgemeester mr. A. J. van der Hoeven van Tholen en ds. J. van Egmond (ge reformeerd) uit Tholen zullen tijdens deze bijeenkomst het woord voeren. Verfspuiten gedemonstreerd voor Bevelandse schilders Byna honderd Bevelandse schilders hebben dezer dagen kennis gemaakt met de nieuwste methoden op het ge bied van verfspuiten. De Studie Club Schilders „Luctor et Emergo" had in de Ambachtsschool te Goes een de monstratieteam van een Bredase verf- fabriek uitgenodigd om deze avond 'te verzorgen. Ook enkele bezoekers hebben de nieu we spuiten beproefd. Het Sint-Nicolaasfeest van Luctor et Emergo, dat aanvankelijk op zaterdag 8 december zou worden gehouden, is in verband met de begrafenis van prin ses Wilhelmina verzet naar zaterdag 15 december. Dit feest wordt gehouden in het Slot Ostende te Goes en begint om half drie. ZUID-BEVELAND GOES Maandoverzicht van spaarbank Goes In de maand november werd op de spaarbank van de coöperatieve boeren leenbank te Goes een bedrag gestort van 592.046,87. In die periode werd opgenomen ƒ498.180,41. Het totaal aan de afgelopen maand 38 nieuwe spaar boekjes uitgereikt. KRABBENDIJKE Echtpaar Jacobusse-Staal 55 jaar getrouwd Vandaag woensdag dus met St.- Nicolaas, viert het echtpaar L. Jaco busse-Staal, Noordweg 26 te Krabben- dijke, zijn 55-jarig huwelijksfeest. De heer Jacobusse is jarenlang koster in de Nederlands hervormde kerk ge weest. Hoewel reeds 78 jaar oud, is hij thans nog, met behulp van zijn echtge note, die 74 jaar oud is, werkzaam als schoonmaker van de hervormde school. NIEUWDORP Rondgang voor ,,Kinderzorg" De jaarlijkse rondgang door de gemeen te van de Ned. Herv. gèmeente te Nieuwdorp voor „Kinderzorg" te Mid delburg, heeft het volgende opge bracht: 27 zakken aardappelen; 5 zakken appels; 3 zakken peren; 5 zak ken groente, 8 pakjes met kleren, di verse zakken met zilverpapier en de som van f 32.50 aan contanten. Ned. Herv. kerk In de N .d. herv. gemeente te Nieuw dorp zijn tot notabel gekozen de heren W. A. Bierens en M. Otte, beiden te Nieuwdorp. WEMELDINGE Feestavond „Volksonderwijs" Zaterdag hield de afd. Wemeldinge van „Volksonderwijs" in het jeugdgebouw" haar jaarlijkse feestavond. De toneel vereniging U.D.I. uit Wemeldinge voer de het toneelspel: „Ooom Albert toch" op, dat op verdienstelijke wijze voor het voetlicht werd gebracht. In de pauze werd de gebruikelijke collecte gehouden ter bestrijding voor de on kosten. De feestavond viel bij de tal rijke aanwezigen zeer in de smaak. Rijkspostspaarbank Bij de rijkspostspaarbank te Wemel dinge werden in de maand november aan spaargelden gestort tot een bedrag van f 19.429,85 en terugbetaald f 17-757,63. In dezelfde periode werden 4 nieuwe spaarboekjes uitgereikt. Collecte De dankdagcollecte voor de Zending heeft in de Ned. herv- kerk te Wemel dinge f 1350 ongebracht. KAMPERLAND Interkerkelijke herdenking prinses Wilhelmina In de gereformeerde kerk te Kamper land was 3 december een herdenkings dienst voor prinses Wilhelmina. Na een openingswoord van de voorzitter van de Oranjevereniging te Kamperland, de heer S. J- van Langeraad, werd meege deeld, dat namens de bevolking van Kamperland een telegram van rouwbe klag is verzonden. Burgemeester P. Wisse herdacht hierna de prinses met enige welgekozen woorden. De plaatse lijke predikanten Radder en Postma brachten de thans overleden prinses als een zeer gelovige moeder des va derlands in herinnering. Medewerking verleenden het Ned. Herv. kerkkoor en „Soli Deo Gloria" onder leiding van de Heer M. de Mol- De avond werd beslo ten met het zingen van het Wilhelmus. In statutenvergadering Provinciaal secretaris leverde cijfermateriaal Dc coöperatieve aankoopvereniging i de gewestelijke afdeling „Schouw iouwen- Duiveland" van dc Zeeuwse C.B.T.B. heeft dinsdagavond in Zierikzee het we zen en de samenstelling van de eigen organisatie op de keeper beschouwd. Dat gebeurde in het „Huis van Nassau", naar aanleiding van een beschouwing, die mr. S. Sybrandy, provinciaal secre taris van de bond, hield over liet onder werp „Hoe komen we er aan Om stof te leveren voor het overwegen van een aantal argumenten, die bij het voeren van propaganda een woordje meespreken, staafde de heer Sijbrandij zijn betoog met een aantal cijfers. Daar uit bleek, dat het percentage van de ge organiseerde landbouwers op Schouwen- Duiveland vrij gunstig ligt. Uit de pro vinciale verhoudingen en do landelijke getallen kan evenwel worden afgeleid, dat de christelijke georganiseerde land bouw ver achterop komt bij de aangeslo ten landarbeiders van dezelfde levensbe schouwing. Dit cijfermateriaal riep de nodige vragen op en stemde tot naden ken. De heer Sijbrandij stelde er enkele aan de orde. „Is hier sprake van een ze ker traditionalisme Is er een verschil in het behartigen van de belangen Be staat er wel voldoende binding tussen de leden De provinciaal C.B.T.B.-secretaris deed de Schouwse leden van de aan koopvereniging enkele suggesties aan de hand voor indirecte propaganda. Hij ontzenuwde tegenwerpingen als zou de christelijke organisatie geen plaats hebben en als zou de versnip pering desastreus werken. „Het gaat erom, dat wij onze agrarische organi satie steeds meer dienstbaar maken aan het devies „Ora et Labora", zo besloot mr. Sijbrandij. STATUTENWIJZIGING Aanleiding tot deze speciale vergadering, na een bijeenkomst van een maand ge leden, was het voorstel tot wijziging van de statuten, dat vorige maal moest wor den aangehouden wegens het ontbreken van een quorum. Voorzitter J. A. van der Bijl lichtte nog enkele van de be langrijkste aspecten uit deze wijziging toe. De naam van de vereniging zal wor den aangepast aan de gewestelijke af deling, de samenstelling van het bestuur Burgerlijke stand MIDDENSCIIOUWEN Bevallen: A. J. Francke-Aarnoutse, d.; N. van der Linde-den Boer, z.; J. de Jonge-van LeeuWen, z. Ondertrouwd: M. van dor Spek en M. C. Be velander: C. P. Hart en J. B. Neele. POORTVLIET Bevallen: J. J. Janse-van Dijke, d.; C. Lind- liout,-Molenaar, d. Ondertrouwd: A. J. van Nieuwendijk, 25 en E. J. N. Bolier, 22 J. ondergaat enige verschuiving en het op treden van de gezamenlijke leden wordt in deze wijziging nader geregeld. Thans kon de statutenwijziging ondanks de matige opkomst met algemene Stem men worden aanvaard. Oogstcollecte bestemd voor De oostcollecte in de Ned. herv. kerk te Kamperland heeft 5001,59 opge bracht. Dit bedrag is kerkvoogdij en diaconie. KAPELLE Rijkspostspaarbank In de maand november werden er op het kantoor Kapelle van de rijkspost spaarbank inlagen gedaan tot een totaal bedrag van 24.493,64. De terugbeta lingen waren iets groter en beliepen een bedrag van 25.855,47. Er werden drie nieuwe boekjes uitgegeven. DRIEWEGEN Herdenkingsdienst In verband met het overlijden van H.K. H. Prinses Wilhelmina. zal aan de voor avond van haar begrafenis, vrijdag 7 december om 19 uur, een interkerkelijke herdenkingsdienst worden gehouden in de Ned. herv. kerk te Driewegen. In deze dienst zullen de beide plaatselijke predikanten, ds. R. Das (hervormd) en ds. J. v. d. Veen (geref), voorgaan. Collecte De opbrengst van de Oogstcollecte in de Ned. herv. kerk te Driewegen was 700,-. De Zendingscollecte bracht een bedrag van 82,17 op. HOEDEKENSKERKE Overzicht spaarbank boerenleenbank Gedurende november werd bij de spaar bank van de coöperatieve boerenleen bank te Hoedekenskerke ingelegd 1.818.855,69, terugbetaald werd in de zelfde periode 1.339.184,53. Het saldo van de spaarbank bedroeg op 1 decem ber 5.873.031,92. Er kwamen 164 nieu we spaarders bij. VEILING V.V.Z.B. GOES 4 december. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 97, 75-80 85—97. 70-75 90—90, 05-70 78—86, CO- 05 06—70, 55-00 49—51, IID 27—38, grof 56— 70. fijn 29—52. Goudrenette KL. I 90-95 52. 85-90 58—02, 80-85 49—59, 75-80 47—57, 70-75 44—53, 65-70 43—48, IID 35—40, KL. II 80-85 44—47, 75-80 44, 70-75 43, 65-70 41, grot 43— 47. fijn 38. Jonathan KL. I 80-85 00. 75-80 53, 70-75 50. 05-70 46—48, 60-05 37, IID 13—17, KL. II 80-85 39, 75-80 33—34, 70-75 20—33, 65- 70 22—28, 60-65 17—24, grof 17—29. fijn 15,20— 17. Golden Delicious KL. I 85-90 67. 80-85 65— 72. 75-80 68—76, 70-75 06—76, 05-70 63—70, 60- 65 5358, IID 34—38. KL. II 85-90 03, 80-85 03, 75-80 53—05, 70-75 54—62, 65-70 58—05. 00- 65 43—49, grof 54—59. fijn 16—42. Ingrid Ma rie KL. I 75-80 04. 70-75 06. 65-70 56, IID 36. 'Winter Banana KL. I 80-85 57, 75-80 49, 65-70 37. Zoete Ermgaard KL. I 55-60 4250. IID 32, grof 34. fijn 20—23. Doyenne du Cornice KL. I 8Dt90 109. 80-85 116. 75-80 120, 70-75 122. 05-70 115, IID 90, KL. II 85-90 105. 75-80 111, 70-75 111. 05-70 107. grof 100—102. fijn 76. Saint Remy KL. I 75-85 32, 65-75 20-27, IID 23—24, KL. II 75-85 29. 65-15 25. IID 22, grot 20—23, fijn 6—17. Comtesse de Paris KL. I 65- 70 28, 00-65 25, grof 15—16. fijn 12—16. Gieser Wildeman KL. II 50-00 46, IID 23—25, grof 38—39, fijn 19—26. Pondspeer KL, I 75-85 24. 05-75 25. IID 22. grot 18- Diverse appelen, ge plukte kroet 15, val 9. Op monster: Conférence KL. I 05 mm en op 65—72. 60-05 00—G4, 55-60 50—53. Legipont KL. I 65 mm en op 64. 60-65 56. B. Hardy KL. I 60-65 53. Met ingang van deze week alleen fruitveiling op dinsdag. Totale aanvoer hard fruit 12.150 kisten. V picklers 33.59. Aanvoer 110 ton. EIERNOTERING GOES Bericht van handelaren. Kippeêieren 14 cent, kleine eieren 10',4 cent. VEILING COLIJNSPLAAT 3161 kg exportgarnalen 1.23—2.50. 211 kg schar. 158 kg wijting. 118 kg bot. 65 kg ka beljauw. 9700 kg sprot. 141 kg ongesorteerde VEILING STAVENISSE. 4 dec. Uien middel 27.60, bonken 25,60, drie lingen 37. pickles 34,30. Aanvoer 90 ton. i korter, handel Kantongerecht Terneuzen De straf, die de officier van jus titie mr. Th. Lebret, dinsdag morgen tijdens de kantongerechts- zïtting te Terneuzen tegen G. van Q. uit Westdorpe eiste, was bijzon der zwaar. In totaal 350 boete en 2 jaar onvoorwaardelijke ontzeg ging van de bevoegdheid om mo torvoertuigen te besturen. De jon ge fabrieksarbeider, die overigens verstek had laten gaan, bad het er op de avond van zaterdag 4 augustus ook naar gemaakt. „Hier is sprake van een dollemans rit", concludeerde kantonrechter mr. H. van den Belt. „Gelukkig, dat zich op dat tijdstip geen kinderen meer op straat bevonden, an ders waren er misschien wel doden ge vallen", zei de getuigende wachtmees ter van de rijkspolitie L. Het drama was begonnen tussen Zuiddorpe Axel, waar de wachtmeester een auto met zeer grote snelheid had zien nade ren. De wagen maakte zulke rare ca priolen, dat andere weggebruikers het vege lijf moesten redden langs de berm van dc weg en op de fietspaden. Wacht meester L. sprong op zijn dienstmotor en zette de achtervolging in. De dolleman had dit blijkbaar door en reed vol gas in de richting Axel. Met een ontzaggelijke snelheid vloog liy door de gelukkig byna geheel ver laten Axelse straten, trok zich niets aan van verkeersborden of stopstre- pen en raasde aan de andere kant vanAxel door in de richting van Ter- neuzen. Door de buurtschappen Vaat- wijk en Margrette waar de poli tieman al een achterstand van ruim 250 meter had opgelopen ging het door naar Terneuzen, waar de wacht meester het spoor bijster raakte en terugkeerde naar Axel. „Op de terugweg zag ik nog mensen verschrikt langs de weg staan", vertel de wachtmeester L," Het was ook een angstig gedoe. Op sommige plaatsen zag ik gewoon de rook uit de banden komen", zo voegde hij er aan toe. Op de Nieuwendijk te Axel reed hij meer dan 120 kilometer per uur. Dank zij een tip gever kon hij achter de identiteit van de dolleman komen. Bij onderzoek bleek, dat de andere inzittenden in Terneuzen waren uitgestapt en het veiliger vonden per taxi terug te keren naar Axel. Hoe wel Van Q. tal van overtredingen had begaan, werden er hem slechts vier ten laste gelegd namelijk tweemaal onver antwoordelijk snijden, geen rekening houden met stopstrepen en een overtre ding van de maximum snelheid. De kan tonrechter kwam tenslotte tot een totale geldboete van 325 subs. 65 dagen één jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. BIJEENKOMST WATERSCHAP „NOORD-BEVELAND" Het waterschap „Noord-Beveland" komt donderdag 6 december 's avonds om ze ven uur in openbare vergadering byeen. De agenda vermeldt onder meer: voor stellen van het dagelijks bestuur om voor 1963 een rekening-courantovereenkomst met de Nederlandse Waterschapsbank met een maximum krediet van 200.000 aan te gaan, een voorstel tot voorlopige vaststeling van de rekening over 1961, en een voorstel tot het vastellen van de begroting voor het dienstjaar 1963. Verder komt in behandeling een voor stel tot vaststelling van het definitief geschot voor de ongebouwde eigendom men voor 1963, de gebouwde eigendom men en voor de vronen. VEEMARKT ROTTERDAM. 4 dec. Totale aanvoer 2682. Weekaanvoer 4499. Vette koeien en ossen 250. Gebruiksvee 055. Vette kalveren 230. Graskalveren 242. Nuchte re kalveren 898. Varkens 6, Lopers 16. Biggen 36. Paarden 44. Veulens 2. Schapen of lamme ren 202. Bokken of geiten 31. Prijzen in cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 260-280 220-260 205-220 Vette kalveren 263-295 245-265 225-245 Slachtpaarden 210 190 170 Prijzen in guldens per stuk lekw. 2e lew. 3e kw. Graskalveren 275 200 175 Nuchtere kalveren 165 145 135 Lopers 95 85 70 Biggen 50 45 40 Schapen 125 110 90 Lammeren 135 115 90 Kalf- en melkkoeien 3075 975 775 Vare koeien 675 575 450 Vaarzen 800 700 500 Pinken Vette koeien: kalm, prijzen als gisteren: Vette kalveren: iets meer - goed - goed prijshoudend, enkele prima's boven notering: Graskalveren: korter - matig - ongewijzigd; Nuchtere kalveren: even ruimer - levendig - ruim prijshoudend: Lopers en biggen: matig - zeer kalm - prijs houdend; Slachtpaarden: ruimer - stil - voor al niet hoger; Schapen en lammeren: als vo rige week - goed - schapen onveranderd, lammeero iets stijver: Kalf- en melkkoeien: als vorige week - kalm - stabiel: Vare koeien kleiner - redelijk - constant: Vaarzen en pin ken: minder - stroef - onveranderd. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 4 dec. Uien I bonken 25,51, middel 55-70 26,53- 26,24. 40-55 28.52-28,62, drielingen 37,19. pick les 34.10. stek 8.99. Aanvoer 55 ton. Aardappelen: Eigenheimers I 12.87, Bintjes I 11,83-11.71, bonkc-n 14,25. Aanvoer 12 ton. VEILING KRABBENDIJKE 4 december. Golden Delicious X 85-90 6266, 80-85 65—71, 75-80 60—75, 70-75 64—74, 65-70 61—68, 60-65 49—57. II 85-90 53. 80-85 56—62. 75-80 58—64, 70-75 58—65. 65-70 53—62, 60-65 46—52, IID 37—38, III grof 50—53, III fijn 18—32, kroet 16—33. Jonathan I 75-80 59. 70- 75 40, 65-70 37, 60-65 32, II 80-85 40, 75-80 38. 70-75 35—37, 65-70 30—37, 60-65 24—32, IID 17—18, III grof 18—33, Hl fijn 15—19, kroet 12. Cox Orange Pippin I 70-75 83, n 70-75 82, 65-70 69. 60-65 59, 55-60 47. III grof 50—68, III fijn 2540, kroet 15—25. stek 19. Pr. van Engeland III grof 23, III fijn 16. lcroet 13. Doyenne du Cornice II 75-80 1.05, 70-75 1,02, 65-70 98, IID 81—90, III grof 85—39, III fijn 76. Conférence IID 3942. III grof 52, Hl fijn 36—37. kroet 17—19. Verpakt fruit.: Legipont I 75-80 64. 70-75 70. 65-70 64. 60-65 58. Cox Orange Pippin I 80-85 89, 75-80 92, 70-75 93, .65-70 82. BEURSBERICHT MARKT GOES 4 DECEMBER 19G2 Granen, peulvruchten en zaden. Gerst, basis 17 boerenschoon af boerderij f 27.0029.50 per 100 kg. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij f 29,00—31,25 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij f 40.00 52,00 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij f 50.00—67,50 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij f 75.00 116.00 per 100 kg. Kapucijners, boerenschoon af boerderij f 55,00—65,00 per 100 kg. Karwïj- zaad. boerenschoon af boerderij f 100.05— 112,00 per 100 kg. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw.. binnen landse sortering f 10.00—11,00 per 100 kg. Naar Bintje voor export bestaat weinig vraag. Levering aan de sorteerinrichting, sorteer- kosten voor rekening van koper. Voederaardappeien noteerden f 4,001.75 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 22—24 cent per kg, onafgestaart geleverd aan de sorteer inrichting. Hooi. Lucemehooi, geperst uit de ruiter f 170,00180,00 per ton. Weidehooi f 130,00 140,00 per ton. Veldbeemd. andere beemd soorten en raaigrassen f 80.0090,00 per ton. Roodzwenk f GO,00—65.00 per ton. Gerstestro f 65,00—70,00 per ton. Tarwestro f 55.00—60.00 per ton. Erwtenstro f 115,00—120.00 per ton. 'Vlas. De prijs van ongerepeld vlas bedraagt 20—26 cent per kg, levering op auto. Voor gerepeld vlas geldt een notering van 23—30 cent per leg. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Eieren. De eierprijs bedraagt f 2,142,18 per VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 4 december. Fruit: Appelen: Jonathan 70-80. 42—49, 60-70 32—44, IID 23. III fijn 44. III grof 41. Goudrenetten 80 op 49, 75-80 45—47, 65-70 40—44, 60-65 46, III grof 37—45, III fijn 37—41. Golden Delicious 75-80 76, 70-75 78, 60-70 47— 82, 55-60 54—59, IID 29—40, III grof 41—70. Peren: Saint Remy 65 op 24—27, 6Ó-G5 22—24, 55-60 2026. Gieser Wildeman 50-60 4250, III fijn 14, IID 41. Groenten: Boerenkool 19,50. Andijvie AH 26,Savooiekool AH 23.idem 21,50, Prei AI 53,—, AU 53.—. Sla 8—15. Witlof 77—59. Rode kool 11—21. Knolselderij 7—22. Uien 1532. Spruiten, ongeschoond 3490. Sprui ten, geschoond 80112. Boskroten 10. Kroten per kg 19—22. Wijnpeen 9—15. Breekpeen 7—10. Koolrapen 9. Bloemkool 4 per kist 71 105, G per kist 50—95, 3 per kist 33—59, 10 per kist 20—36, 12 per kist 12—21. Glasveldsla 113—158. Veldsla 33—54. Waspeen 1527. Pe terselie 171. Bospeen 10—35. Witte kool 8. NUTSSPAARBANK THOLEN Hoogstraat 28 Telefoon 01660-338 Giro 3574 AUTOBUSBEDRIJF LUXE TOURINGCARS en EXTRA REIZEN. BOVAG GARAGE WAGENS vanaf 25 t.m. 50 PERSONEN. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 - 305. MEUBELEN VLOERBEDEKKING VITRAGES Textielhandel Fa. A. F. Pollie Zn. Oud-Vossemeer Tel. 0 1667 - 365 reeds vanaf 85, Nu is er nog uitzoek voldoende. VOOR AL UW TEXTIEL HET ADRES THOLEN, Kerkstr. 5 Telefoon 01660-301. ST.-ANNALAND Nieuwstraat 44 Telefoon 01665-527 VAKKUNDIGE REPARATIES AUTO'S MOTOREN TRACTOREN Tonhuisstraat 15 ST.-ANNALAND Tel. 0 1665 - 454 U vindt bij ons alles onder één dak: MEUBELEN GORDIJNEN TAPIJTEN KARPETTEN LINOLEUM en BALATUM. Brugstraat 30 Tholen Tel. 01660-336. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Partij van de Arbeid in Goes besprak gemeentepolitiek De afdeling Goes van de Partij van de Arbeid hield maandagavond iu liet „Schuttershof" een vergadering onder voorzitterschap van de lieer J. A. Sa lome. Deze wydde in zijn openings woord enkele gevoelvolle woorden ter nagedachtenis aan prinses Wilhelmina, waarna staande enige ogenblikken stil te in acht werden genomen. Voorts wees hij op het grote.belang van eens gezinde samenwerking zoals om. bij de actie „Open het Dorp" tot uiting is ge komen. Bij het punt gemeentepolitiek behan delde de neer J. S. Visscher, wethouder van Goes, enkele urgente zaken van de laatste tijd. Van bijzonder belang acht te spreker de door de raad vastgestelde richtlijnen voor de maatschappelijke voorzieningen. Dit was voor de eerste keer in de politieke geschiedenis van Goes, dat de raad meesprak in het be leid om de levende mens, aldus de wet houder. De situatie in Goes is thans zo, dat alle verhoogde uitkeringen van de A.O.W. en A.W.W. rechtstreeks ten goede zijn gekomen aan de betroffen personen. Op de bijsteun werd dienaan gaande geen vermindering toegepast. Ook de toekomstige verhogingen van deze uitkeringen zullen tot onbepaalde datum op deze wijze worden behandeld. De kledingtoelage voor'de bij de ge meente in ondersteuning zijnde perso nen bedroeg drie gulden per week. Dit bedrag was dus voor iedere rechtheb bende beschikbaar, maar werd slechts uitgekeerd na aanvrage, vervolgde hij. Ook hierin bracht de raad wijziging. De uitkering werd verhoogd tot f 4.per week en deze zal tweemaal per jaar aan een ieder, die in ondersteuning is zonder aanvraag worden uitgekeerd. In de discussie over dit agendapunt werd vooral van de zijde van de bejaar den lof geuit voor de wijze, waarop de raad van Goes, als eerste in Nederland deze kwestie voor de bejaarden regelde. Ook behandelde de heer Visscher uit voerig de gebeurtenissen rondom de ambtswoning van de burgemeester, waarover wij reeds gisteren melding- maakten. Tijdens deze bijeenkomst werden voorts de voorstellen behandeld voor het par tijcongres, dat in januari te 's-Graven- hage zal worden gehouden. Als afge vaardigde hierheen werd benoemd de heer PhJ Haverhoek. Ook kwam in be handeling de beschrijvingsbrief voor de gewestelijke vergadering, die op 15 de cember te Goes zal worden gehouden. Afgevaardigd hierheen werclen me vrouw J. Kempe-Weststrate en de he ren J. Harthoorn, Ph. Haverhoek en L. de Leeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13