PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT C.D.U. GEEFT OPDRACHT TOT OVERLEG MET SOCIALISTEN „Chinese achterhoede trekt zich iets terug" Uniek voorlichtingscentrum bij Oosterscheldebrug Liberalen blijven nog bereid tot gesprek Russische Iljoesjins verdwijnen van Cuba Liever kandidaat dan soldaat AKKOORD IN GENEVE NOG VÓÓR KERSTMIS ONWAARSCHIJNLIJK Ministerie HERDENKING OP SCHOLEN Grote barak Kamer OVERNAME „KROONDUIF" IS GETEKEND 205e jaargang - no. 286 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN i de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer j ,e. Bureaus: Vlissingen: „w. (b.g.g. red." 1853, adv 52i3); Oostburg: tel. 2395: Terneuzen: red. tel. 2116, adm. tel. Min. p, adv. f 4,-. ingez. med. 3 x tariei. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct. p. regel (min. 1,25). „Brieven bur. van dit blad" 25 et. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. „n G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.franco per post 8,25 p. lew. Losse nummers 15 ct. Walstraat 68-60, tel, 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643)Middelburg: Markt 61, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 2911; Zierlkzee: red. tel. 2425, adm. tel, 2094, 0 Adv.pr. 27 ct. p. i**1- - -J-- J - -*■ - Dinsdag 4 december 1962 Een t.v.-show wordt geboren Pagina 3 WENDING IN DUITSE KABINETSCRISIS De besprekingen over de vorming van een nieuwe Westduitse regering hebben gisteren een onverwachte wending genomen. Temidden van openlijke waarschuwingen van liberale zijde tegen politieke manoeuvres en chantage heeft het partijbestuur der C.D.U. bondskanselier Adenauer verzocht coalitiebesprekingen aan te gaan met de socialisten, die de laatste dagen onder veel voorbehoud hebben verklaard een aanbod in deze richting ernstig in overweging te willen nemen. De S.P.D. kondigde aan dat haar parlementsfractie zich vanavond over deze zaak zal beraden. De liberale F.D.P. deelde mee, dat zij van het besluit der C.D.U. „kennis had genomen" en dat haar voorzitter Erich Mende, Adenauer per brief heeft bevestigd, dat zyn partij bereid blyft volgens plan vandaag dè besprekingen over een herstel der coalitie te begin- Adenauer ontving de opdracht contact te zoeken met de socialisten op een vergadering met liet partijbestuur en andere leidende figuren van de C.D.U.- C.S.U., onder wie de afgetreden minis ter van defensie Franz Josef Strauss en de- minister van woningbouw Paul Lücke, die de vorige week vele ge sprekken had met de bondskanselier en ook in contact heeft gestaan met voor aanstaande socialisten. Stormachtig De bijeenkomst' duurde drie uur en schijnt een stormachtig verloop ge had te hebben. In het communiqué erover werd later gezegd, dat Ade nauer de opdracht «reeg, nadat een aantal aanwezigen op energieke wij ze uiting hadden gegeven aan hun twjjfel over de juistheid van het be sluit. Coalitie herstellen Volgens gezaghebbende zegslieden werd het verzet tegen contacten met de socialisten geleid door de minister van economische zaken Ludwig Er- hard, die door veel christen-democraten gewenst wordt als opvolger van Ade- Minister Visser terug uit de West Met het nieuws, dat hij een voorstel van de Antilliaanse regering tot invoe ring van de militaire dienstplicht ern stig zal overwegen is de minister van defensie, ir- S. II. Visser, gistermiddag nit de West op Schiphol teruggekeerd. De voor- en nadelen er van heeft hy op Curasao met de regering doorgeno men. Afgesproken is, dat hij zo spoe dig mogelijk een beslissing zal nemen. Binnen het koninkrijk heeft Nederland de verdediging van de overzeese rijks delen tot taalt. Minister Visser, die drie weken geleden via New York naar de West vertrok, heeft daar op verzoek van de beide regeringen besprekingen gevoerd over de eventuele noodzaak van versterking der defensie. Een dezer dagen zal H.M. jager „Rotterdam" naar de Antillen vertrekken, zo deelde de minister op Schiphol voorts mede. Ook liet contingent mariniers, tijdelijk verzwakt door afvoer naar N.-Guinea, zal weer op peil worden gebracht. Voorts ligt het in de bedoeling, dat enkele kleinere eenheden van de mari ne periodiek in deze streek gaan oefe nen. Voor Suriname zal nog geen dienst plicht worden ingesteld. Het verschil tussen Suriname cn de Antilles is vol gens de minister, dat men in Suriname over een voldoend aantal vrijwilligers denkt te kunnen beschikken. De defen sie van Suriname ligt vrijwel geheel in handen van de Nederlandse landmacht. Voor die van de Antillen is de Ko ninklijke Marine verantwoordelijk. Op de foto minister Visser tijdens de persconferentie na aankomst op Schip- Hij zei, dat alles gedaan moet worden om de coalitie met de liberalen te her stellen en dat de C.D.U. niet met de S.P.D. in zee kan gaan, nadat zg haar verkiezingscampagne van het vorig jaar geheel gebaseerd hèeft op afwij zing van de socialistische denkbeelden. Niet meer mogelijk Voorstander van een gesprek met de socialisten was, volgens de zegslieden, vooral minister Lilcke- Hij bracht naar voren, dat een stabiel samengaan niet meer mogelijk is na de gebeurtenissen der laatste weken, waarin de liberalen ondanks de ernstige wereldsituatie geen kabinetscrisis schuwden. In het communiqué over de zitting werd overigens ook uitdrukkelijk ge zegd, dat de C.D.U. bereid blijft de mo gelijkheden te onderzoeken van een voortzetting der coalitie met de libera len. Prinses Beatrix op Het Loo (Van een onzer verslaggevers) Om kwart voor drie gistermiddag- arri veerde prinses Beatrix per auto bij pa leis Het Loo. Onmiddellijk na aankomst begaf de prinses zich naar de hofkapel. Het défilé werd hiervoor even onder broken. Amerikanen maakten foto's Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft gisteren meegedeeld, dat de Sowjet-Unie is begonnen met het wegnemen van Cuba van de njoesjin-bominenwerpers die door de Verenigde Staten beschouwd werden als aanvalswapens. Per schip op weg naar Sowjet-Unie De Amerikaanse onderminister van defensie Arthur Sylvester zei, dat een Russisch schip was gefoto grafeerd in de Caraïbische wate ren en dat de foto's de. rompen op het dek toonden van drie üjoesjin- bommenwerpers. et schip, de „Okhotsk", voer op hel ogenblik dat de foto's genomen wer den, ter hoogte van de Cubaanse nöordkust, aldus Sylvester. Dit was op 1 december. Bestudering van ma teriaal dat de Amerikaanse regering in handen had gekregen, aldus de on derminister, had aangetoond, dat de Sowjet-Unie op 3 november was be- fonnen met het inpakken van de ljoesjins op het vliegveld van San Julian. Houdt premier Kroesjtsjew zijn belofte aan president Kennedy, dan zullen Iljo— joesjins die Rusland aan Cuba heeft geleverd het moeten er tus sen de 30 en 40 zijn op 20 decem ber Cuba-hebben verlaten. De II- joesjin 28 is een supersonische straal- bommenwerper met een bereik van ongeveer 1200 km. Onderminister Sylvester zei dat niet had kunnen worden vastgesteld waar nog meer Iljoesjins waren gestatio neerd, maar hij zei dat ze br) tijd en wijle op verschillende plaatsen wa- Wijziging in het radioprogramma In het programma vaii de zender Hil versum 2 zyn voor vanavond enkele wij zigingen gekomen: van acht uur tot half negen, nationaal programma, reportage van het overbrengen van het stoffelijk overschot van prinses Wilhel-1 mina van Het Loo naar Den Haag. Om vijf over half. negen een Ital'~ eert i ren gesignaleerd. Of men ze boven Cuba had zien vliegen, wilde Sylves ter niet Overleg Amerikaanse en Rusische functionaris sen hebben gisteren, in overeenstem ming met hun door president Ken nedy en vice-premier Mikojan ver strekte directieven, hun overleg over een oplossing van de Cubaanse crisis voortgezet. Een Amerikaanse onderhandelings- ploeg had in het Waldorf Astoria hotel een werklunch met een Russi sche groep. Het was de eerste confe rentie die niet in het gebouw van de Amerikaanse of Russische V.N.-mis- sie gehouden werd. Tientallen Britse militairen, die graag voor him diensttijd om is weer het burgerpak zouden wil len aantrekken, hebben hun naam geplaatst op de ljjst van mogelijke kandidaten voor de tus sentijdse verkiezing, die in maart In de Britse plaats Rotlierham ge houden zal worden. In Engeland geldt namelijk het militaire voorschrift, dat iedere militair, die bekend heeft gemaakt dat hij zich kan didaat wil stellen voor een parle mentszetel, uit dienst ontslagen moet worden. Per dag vragen zo'n 12 militai ren de papieren aan, die men moet invullen om kandidaat te kunnen staan. Vroeger werd de ze manier om voortijdig uit dienst te komen maar weinig februikt, omdat een kandidaat, ic er niet in slaagt een achtste van" het totaal aantal uitgebrach te stemmen op zich te verenigen, zijn waarborgsom van. ruim 1500 gulden kwijt is. Kortgeleden hebben twee mili tairen, die zich kandidaat had den gesteld, in een kiesdistrict, echter ontdekt dat men niet wer kelijk Kandidaat behoeft te staan om uit dienst ontslagen te wor den, maar dat een verklaring, dat men van plan is om dit te doen, voldoende is. APPLAUS VAN DE PRESIDENT.. ft ant lijn Een hartverwarmend plaatje uit Washington, waar mevrouw Jacqueline Kennedy in een natio nale televisieuitzending het woord voerde ter gelegenheid van een zogenaamd Amerikaans kunst juweel". President Kennedy apr plaudisseert voor de charmante spreekster, die hem met een lieve lach bedankt. Generaal Norstad nam afscheid van W.E.U.-parlement Enthousiast over liet werk der laatste jaren en vol vertrouwen in de toekomst heeft generaal Lauris Norstad, de af tredende N.A.V.O.-opperbevelhebber in Europa, gisteren afscheid genomen van het parlement der Westeuropese Unie. Norstad, die de afgevaardigden uit Ne derland, Bèlgië, Luxemburg, Frankrijk, Duitsland, Italië en Engeland aan het begin van hun wintervérgadering in Pa rijs een overzicht gaf van de huidige mi litaire stand van zaken, verheelde niet dat op bepaalde gebieden nog ernstige tekorten in de militaire opbouw bestaan. Maar het overwinnen vaq die tekortko mingen zou minder inspanning vergen dan de opbouw van de afgelopen jaren. De opperbevelhebber wees de afgevaar digden op hun medeverantwoordelijkheid op dit gebied. Het zou rampzalig zijn, zei hij, als men zou proberen de deien- sieopbouw aan te passen aan de moge lijkheden van het ogenblik. 'Gelukkig echter waren alle N.A.V.O.-regeringen het erover eens, dat dit niet het uit gangspunt kon zijn en dat de plannen moesten worden opgesteld aan de hand van de behoeften op langere termijn. Premier Nehroe Pakistan zou binnen 2 weken willen praten Premier Nehroe heeft gisteren in de Indiase volksvertegenwoordi ging medegedeeld dat de commu- nistisch-Chinese troepen in het noordoostelijke grensgebied „klaarblijkelijk over enige afstand zijn teruggetrokken". Het communistisch-Chinese persbureau „Nieiiw-Chïna" heeft zondag gemeld dat de Cliipese grenswachten de posten te Tsjila en Samoeweierh, in liet noordoos telijke grensgebied, „in overeenstem ming met de 21 november j.I. gedane Chinese bestandsvoorstellen", hebben teruggetrokken. Nehroe zei verder dat het terugtrekken dercommunistisch-Chinese troepen „klaarblijkelijk in de achterhoede ge schiedt". Hij voegde hieraan toe: „het is mogelijk dat de sterkte der Chinese troepen in het frontgebied is vermin derd. Een feitelijke terugtrekking heeft hier echter nog niet plaatsgevonden". „ZWARTE DOZEN" WEER OP TAFEL Tsarapkin wees „neutraal" voorstel af De kans moet gering worden ge acht, dat de afgevaardigden der zeventien landen, die in Genève proberen een verbod op kernproe ven te produceren, nog vóór Kerst mis succes zullen hebben. De Russische afgevaardigde, Tsarapkin, noemde deze mogelijkheid althans erg klein. De conferentie gaat eind deze maand op reces en een datum waarop men elkaar weer zal ontmoeten is nog niet vastgesteld. De neutrale groep aan de Geneefse tafel probeerde gisteren weer eens de Russi sche rots, bestaande uit bezwaren tegen inspectie op haar grondgebied, te splij ten met een voorstel een commissie van wetenschapsmensen te vormen, die op naleving van een voorlopig akkoord zou mogen toezien door middel van een aan tal inspecties ter plaatse. Zwarte dozen „Het vragen om inspectie is een reeds eerder toegepast en beproefd middel om een akkoord te verhinde ren", zo luidde het antwoord van Tsarapkin, waarmee hij de hoop der neutralen de bodem insloeg. Hij stuwde wel weer het denkbeeld van de „zwarte dozen", de onbemande seismische stations, over de conferen tietafel. Dit zou een „basis voor overeenstem ming" kunnen verschaffen, zo zei lig. Een Russische woordvoerder zei na af loop van de vergadering, dat de Sowjet- Ume weliswaar niet formeel aanvaar- De Amerikaanse afgevaardigde, Dean, zei, dat uit de woorden van de neutrale afgevaardigden gebleken is, dat zeker aantal" inspecties ter plaatse noodzakelijk is. De Verenigde Staten verwelkomden de nieuwe voorstellen en zouden ze zorgvuldig overwegen, aldus Dean. Vrachtauto' Nehroe verklaarde dat het moeilijk te zeggen was hoeveel Chinezen zich hadden teruggetrokken, terwijl even min reeds kon worden vastgesteld welke eenheden uit het frontgebied waren verdwenen. „Het ziet er inderdaad naar uit dat in verschillende frontsectoren Chinese troe pen worden teruggetrokken. Er zijn ook Chinese vrachtauto's waargenomen, die het frontgebied verlieten", aldus de pre mier. BINNEN 2 WEKEN Uit betrouwbare bron in de Pakistaanse hoofdstad Rawalpindi werd gisteren vernomen, dat Pakistan binnen 2 weken op ministerieel niveau besprekingen wil beginnen met India over grote wrijfpun ten. Het Pakistaanse kabinet zou dit be sluit zondagavond hebben genomen en het zou gisteren ter kennis van .de India se regering worden gebracht. Minister Klompé heeft vorige maand bij de behandeling van haar begro ting in de Tweede Kamer weer met elan het bestaansrecht van haar departement verdedigd. Zoals men weet wordt aan dit bestaansrecht hier en daar getwij feld: ook in deze kolom is die twijfel uitgesproken. Zo meenden wij en aan die mening hebben "wij uiting gegeven dat noch het onlangs verschenen boekje over het tienjarig bestaan van het minis terie noch de laatste memorie van toe lichting duidelijk maakten, dat voor de taken van dit departement een afzon derlijk ministerie nodig zou zijn. Uiter aard laat deze opvatting onverlet het respect, dat wij (met vele anderen) de enige Nederlandse bewindsvrouwe toe dragen voor de wijze waarop zij de haar toevertrouwde portefeuille beheert. Mi nister Klompé heeft nu echter in de Ka mer verklaard, dat zowel haar memorie van toelichting bij de begroting als het bewuste boekje posi tief zijn ontvangen. Je zei het aldus: ,Voor zover mij tot dusverre vanuit de Kamer en vooral ook uit de samenleving reacties op deze publikaties hebben bereikt, kan ik stellen dat deze positief waren". Wrj vragen ons nu af of de minister wel alles heeft gelezen: in de afgelopen maanden zijn óns althans verscheidene reacties onder ogen gekomen, die men (vanuit een departementaal standpunt bezien) met de beste wil van de wereld niet positief zou kunnen noemen. Inte gendeel, héél, héél erg negatief. De minister heeft tevens van de gele genheid gebruik gemaakt de Ka mer in enkele zinnen mee te delen wat nu de taak van haar departement wel is. Wij citéren letterlijk: „Op mijn departe ment wordt gestalte gegeven aan de welzijnsbevordering voor de mens door explicite het maatschappelijk functione ren van de samenleving in relatie tot het individuele welzijn aan de orde te stel len. Ook omdat het onderling samenle ven van de mensen, het zich wel bevin den van het individu, mede bepaald wor den door de sociale structuur van deze samenleving. Tegen deze achtergrond moet ook worden gezien het beleid van mijn departement, gericht op het welzijn van individu en gezin, immaterieel en materieel". Oh, is het .dat, excellentie PRESIDENT TITO IN RUSLAND President Tito van Zuid-Slavië is op het ogenblik door de Oekraï ne op weg naar Moskou, waar hij belangrijke besprekingen zal hebben met premier Kroesj tsjew en enige tijd zal uittrek ken voor een vakantie. Gistermorgen overschreden Tito, zijn vrouw en een reeks adviseurs de Rus- sisch-Hongaarse grens. Vanmiddag zal het gezelschap in de Russische hoofdstad aankomen. Tito heeft de Sowjet-Unie zes jaar gele den voor het laatst bezocht. In 1948 ontstond een ideologische breuk tus sen Moskou en Belgrado. In 1960 hebben Tito en Kroesjtsjew elkaar kort ontmoet in het gebouw van de Verenigde Naties in New York. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft aan de rykssche len verzocht, voor zo'ver dit in de afge lopen dagen nog niet mocht, zjjn ge beurd, het laatste lesuur op vrydag a.s. 7 december te wyden aan een herden king van prinses Wilhelmina. Voorts heeft de minister beslist dat de rijksscholen op zaterdag 8 december ge sloten zullen zijn. In een rondschrijven aan de gemeentebesturen en besturen van bijzondere scholen heeft de minister medegedeeld, dat de regering het op prijs zal stellen indien de gemeentelijke en de bijzondere scholen dezelfde dragslrjn zullen volgen. Ir. J. G. Snip wil bezoekers „brug-minded" maken Uitkijkpost en modellenkamer Naar wij vernemen worden thans plannen uitgewerkt om te komen tot een uniek voorlich tingscentrum in de onmiddellij ke nabijheid van een van Zee- lands grootste waterbouwkun dige projecten: de bouw van de brug over de Oosterschelde. Als de plannen doorgaan zal dit cen trum, dat komt te staan aan de rand van het werkterrein bij de veerhaven te Kats, drie jaar lang een toeristische trekpleis ter van de eerste orde vormen voor Noord-Beveland. Van een hoge uitkijkpost af zul len de in dit project geïnteres seerde toeristen een prachtig uit zicht hebben op de bouw van de brug. Het panorama, dat zich voor hun ogen zal ontrollen, heeft zelfs veel meer te bieden: een ge zicht op de bedryvigheid in de werkhaven de veerhaven van Kats en op het vele hectaren grote werkterrein, waar behalve een enorme betonfabriek, twee grote portaalkranen met een hef vermogen van elk 250 ton mede het beeld zullen bepalen. Minder spectaculair, maar zeker even interessant is hetgeen men te zien zal krijgen in de zogenaamde model lenkamer. Hier zal een maquette van de brug zijn te bewonderen, terwijl de meer technisch aangelegde be zoekers hun hart kunnen ophalen aan de vele tekeningen, welke grote delen van de wanden zullen beslaan, het ligt tevens in de bedoeling de vor deringen van het werk op (kleuren) dia's vast te leggen, waarvan met een eenvoudige druk op de knop ach tereenvolgens een gehele serie tege lijk wordt vertoond. Uiteraard zal voor deskundige uitleg worden ge zorgd. De bedoeling is, de bezoekers een zodanige voorlichting te geven, dat zij „brug-minded" worden. De Oosterscheldebrug een project van de huidige hoofdingenieur-di recteur van de provinciale wa terstaat in Zeeland, ir. J. G. Snip, en één van de grote troeven van liet provinciaal bestuur van Zee land zal al een begrip moeten zyn, nog vóórdat de eerste auto er overheen is gereden. De bouw van het voorlichtingscen trum wordt geconstrueerd met een onderkomen voor de circa 75 arbei ders, die voor de werkzaamheden óp het werkterrein worden aangetrok ken, Ten gerieve van deze werkers zal een groot en modern onderkomen worden neergezet, onder meer voor zien van een ruime kantine. Dit „manschappenverblijf" komt te staan op een vrij hoge plaats op het opge spoten werkterrein. De bedoeling is nu een verdieping op het gebouw te zetten, waarin het voorlichtingscen trum kan worden ondergebracht. Van daaruit zal men een uniek uitzicht hebben over de Oosterschelde het Noordbevelandse land. Er zullen indien enigszins mogelijk, verrekij kers worden geplaatst om de ver schillende in uitvoering zijnde pro jecten dichter bij de belangstellenden te brengen. Voor de provincie Zeeland is een dergelijke voorlichting by een groot waterbouwkundig werk geheel nieuw. Met deze opzet wil men een belang rijke bijdrage leveren tot de verdere groei van het vreemdelingenverkeer in Zeeland. Aangenomen mag wor den, dat na het gereedkomen van het voorlichtingscentrum, een druk februik zal worden gemaakt van eze gelegenheid om wat meer te vernemen over het Oosterschelde- brugproject. De tochten naar de ver schillende Deltawerken hebben in de afgelopen maanden bewezen, dat grote belangstelling bestaat voor der gelijke spectaculaire waterbouwkun dige objecten. Bg de schriftelgke behandeling, van het jongste voorstel tot wijziging van de grondwet is in de Tweede Kamer weer een oude kwestie voor de dag ge komen: „Wat doen we met de Eerste Kamer Vele leden menen namelijk zo lezen wij in het voorlopig verslag dat de taak van die Kamer" beperkt kan worden Zij weten in goed gezelschap te verkeren: de staatscommissie Van Schaik. die destijds voorstellen tot grondwetswgzïgihg voorbereidde, was dezelfde opvatting toegedaan. Er zijn nu zelfs Tweede-Kamerleden, die biykens het thans verschenen verslag, nog veel verder willen gaan: „Schaf die Eerste Kamer af" is hun rigoureuze advies. Maar hun collega's zijn van deze reso lute houding kennelijk geschrokken: ver scheidene leden koesteren „de verwach ting dat het op den duur zal moeten ko men tot een Eerste Kamer van geheel andere samenstelling en een geheel an dere positie dan de huidige", zo meldt het verslag. Wanneer men: nu weet, dat professor Oud tot de ondertekenaren behoort, dan behoeft het geen betoog dat hg tot de aanhangers van de laatste opvatting moet. worden gerekend. In. zijn afscheidscollege aan de Rotterdamse Economische Hogeschool heeft hij im mers de omvorming van de Eerste Ka mer bepleit tot een soort economische kamer, die een deel van het werk, dat nu in de S.E.R. geschiedt, zou behoren te verrichten. In het voorlopig verslag heeft nu naar aanleiding van deze afschaffings- en omvormingsbetogen een groep „bezadig- den" (terecht) opgemerkt, dat het geen zin heeft thans te spreken over het vraagstuk van de Eerste Kamer: er is namelgk helemaal géén voorstel met be trekking tot dit probleem aan de orde en alle beschouwingen daarover zijn er dus een beetje met de haren bijgesleept. Niettemin moet worden erkend, dat de inzichten rond de Eerste Kamer zo lang zamerhand een verandering ondergaan: vermoedelijk zijn er thans meer „af schaffers" dan in 1848, toen het pro bleem voor het eerst diepgaand werd besproken. Maar het is wel uitgesloten, dat in een nabye toekomst er op dit stuk van zaken ook maar iets zal veranderen: een voorstel tot wijziging moet immers ook door de Eerste Kamer worden goed gekeurd en juist daar zitten de grootste voorstanders van het huidige stelsel. Bo vendien is de verandering ook déarom niet te verwachten, omdat de Eerste Ka mer over het algemeen- haar zuster aan de overzijde van het Binnenhof weinig reden tot klagen geeft: de Senaat legt zich meestal bij de behandeling van de haar toevertrouwde zaken een wgze zelfbeperking op. Onbevredigend is de huidige situatie echter wel: bg het con- flictje enkele maanden geleden rond de Archiefwet is dat duidelijk gebleken. Maar men doet er niets aan. Voorlopig zal het dus wel bij theoretische beschou wingen blijven, zoals in dit jongste ver slag van de Tweede Kamer. Herdruk „Eenzaam maar niet alleen" Naar wij van de uitgeverij, die het boek „Eenzaam, maar niet alleen", van prin ses Wilhelmina verzorgde, vernemen is de hele oplage van 140.000 exemplaren uitverkocht. De laatste dagen zijn er circa tienduizend exemplaren verkocht. Een tweede oplage zal zo spoedig moge lijk verschijnen. Van het boek, dat in ze ven talen werd vertaald zal binnenkort bovendien een Franse uitgave het licht zien. Het akkoord tussen de Indonesische re gering en de K.L.M., dat de Indonesische luchtvaartmaatschappij „Garoeda" toe staat de diensten van de dochteronder neming „Kroonduif" van de K.L.M. in westelijk Nieuw-Guinea over te nemen, is ondertekend. De „Garoeda" zal de „Kroonduif" per 1 januari a.s. vervangen. De financiële regeling is niet onthuld, doch de „Kroon duif" zal haar zeven tweemotorige vliegtuigen, waarby vier amfibietoestel len van het type Beaver, overdragen. De „Garoeda" is voornemens twee twee motorige toestellen aan de vloot van de „Kroonduif" toe te voegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1