R00VERS Kamer van Koophandel adviseert: neem streekplan-Schouwen terug PASSAP „Sociaal-economische ontwikkeling niet remmen door verboden en bepalingen" WALCHEREN Geert Ruygers over de kernbewapening KERKO BEL-O-FAST HOLLAERS VERBERKT AGENDA BEELD ONTHULD IN OOSTBURG ZUID-BEVELAND flinke hulp in de huishouding Polder Walcheren. N.V. Platenfabriek Linex-Nederland van aandeelhouders. NUTTIG SINT-NICOLAAS- GESCHENK WILBRINK Alstublieft mevrouw, hier is uw P.Z.C. SUCCESCADEAUS MAANDAG 3 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Adres aan Gedeputeerde Staten DE KAMER VAN KOOPHANDEL en fabrieken voor Midden- en Noord-Zee land heeft een dringend beroep gedaan op het college van Gedeputeerde Sta ten om het ontwerp-streekplan voor Schonwen-Duiveland in te trekken. De belangrijkste overweging daarbij is, „dat met dit streekplan de ruimtelijke ordening voor een periode van twintig jaren zou worden vastgelegd, terwijl de ontwikkeling van het eiland in dit tijdperk niet bjj benadering is te voorspel len". Mochten G-S. niet tot intrekking besluiten, dan zou de Kamer van Koop handel in ieder geval het ontwerp zodanig gewijzigd willen zien, dat de soci aal-economische ontwikkeling niet wordt geremd door regelingen en verboden, die niet passen bij een toekomstige situatie waarvan de mogelijkheden zowel kwalitatief als kwantitatief in overwegende mate nu nog niet zijn te voor- „Diverse takken van bedrijf zullen door dit plan in hun ontplooiing hier van onnodige belemmering ondervinden, tot schade van de maatschappelijke welvaart van de eilandgemeenschf zo wordt gesteld in het adres aan Na te hebben geattendeerd op de ont sluiting van het eiland voor het weg verkeer in de komende jaren, de ligging aan de intensief bevaren waterweg tussen Rijn en Westerschelde, welke beide nieuwe mogelijkheden voor vesti ging van nijverheid en handel openen, stipt de kamer aan, dat over de rich ting en het tempo van de ontwikkeling van de welvaartsbronnen geen op ex- tra-polatie of analogie berustende prog noses zijn gemaakt. Naar de mening van de kamer behoeft intrekking van het streekplan geen bezwaren op te leveren voor de ruimte lijke ordening op Schouwen-Duiveland. Immers: de oppervlakte, de begrenzing en het aantal gemeenten bieden voor een gecoördineerd planologisch beleid voldoende gelegenheid door de hante ring van het goedkeuringsrecht op de gemeentelijke uitbreidingsplannen, dat G.S. bezitten. „Door dit beleid is een soepele aanpassing mogelijk aan de zich in de loop van de tijd openbarende ontwikkelingstendenzen", aldus het adres. Uitlichten i de Kamer van Koophandel geen re den zien het ontwerp-streekplan terug te nemen worden in de brief enkele be zwaren naar voren gebracht. Ten aanzien van de voorgestelde rege lingen voor industrialisatie heeft de kamer in het plan de hiervoor noodza kelijk te achten verantwoording gemist. „Een kwantitatieve benadering van de totaal te reserveren oppervlakte voor vestigingen van nijverheid en handel en een motivering van de verhouding van de terreinen in Zierikzee en Bruinisse ontbreekt". Het verbaast de kamer, dat in de toe lichting geen rekening is gehouden met decentralisatie vanuit de randstad. Ook is niet toegelicht, waarom de in Zierik zee en Bruinisse vallende oppervlakten strand en buitendijks gebied en water niet voor industrieel gebruik toeganke lijk zijn gemaakt. Bovendien, zo wordt opgemerkt, is aan de terecht vermelde gunstige geografische ligging van Brui nisse geen gevolg gegeven. Aan deze bezwaren kan volgens de kamer worden tegemoet gekomen, door Zierikzee en Bruinisse met 't daarin gelegen water gebied uit het streekplan te lichten en de mtwikkeling daarbinnen te regelen met de in de woningwet gegeven moge lijkheden voor uitbreidingsplannen. De gelegenheid voor het wonen buiten de kommen van de woonkernen werkt volgens de kamer eerder afstotend dan aantrekkend. De voorschriften voor de grond bestemd tot agrarisch gebied B zouden hier moeten vervallen, vooral om eventuele forensen uit de randstad en stafemployés van indusMële vestigingen op het eiland tegemoet te komen. „Bevriezing" Westhoek De vrijwel totale afsluiting van een groot deel van de Westhoek een klein aantal doorgangspaden uitge zonderd en de bevriezing van de bestaande toestand daar is volgens de kamer niet in overeenstemming met het optimaal gebruik van de „natuur lijke aantrékkingskracht van het eiland en bovendien in strijd met het algemeen landelijk streven tot open legging van natuurgebieden ten gun ste van de recreatie. „Het bewaren van natuurgebieden zon der een mogelijkheid tot benutting hier- MIDDELBURG DOMBURG Winkels open Vergadering N.C.V.B. De Middelburgse winkels, die gewoon lijk dinsdagmiddag zijn gesloten, zullen in verband met de komende sinterklaas, morgenmiddag wél geopend zijn- Bode-congierge De heer P. van Zweden te Middelburg is benoemd tot bode-concierge van de gemeente Kapelle. De heer Van Zweden is op het ogenblik concierge van de christelijke hn.s, in Middelburg. Hij zal in Kapelle de plaats innemen van de heer M. Gelok die per 1 februari 1963 met pensioen gaat. Dezer dagen sprak in „De Gouden Poorte" te Middelburg het Tweede-Ka merlid, de heer G. J. N. M. Ruijgers, voorzitter van de commissie „Oorlog en vrede in het atoomtijdperk" van de P.v.d.A., over het rapport van deze commissie, getiteld „In dienst van de Het ideale „nooit meer strijken" overhemd. Nu in een luxe geschenkdoos J 16,90. de nieuwste dessins v,a. 2,95 verpakt in een feestelijk mapje. Walstraat 78 - VUssingen L. Noordstr. S5 - Middelburg VANDAAG. Middelburg Eleciro Een voor allen, allen voor één, 19.30 uur, a l City: La Ciorela- ra, 20 uur. 18 Jaar. Bejaardensociëteit. Sinterklaasavond. Vllsslngen - Alhambra Le Clorciara. 20 uur. 18 laar. Luxor: Geel ze de ruimte, 20 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: Geronlmo, de laatste der apachen, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: De duivelse dr. Mabuse, 20 uur, 14 Jaar. Hulst - Bioseoopgebouw: Twist around clock, 20 uur, a.l. Axel Het Centrum: De Commaneheros, uur, 14 Jaar. Sas van Gent - Olympiatheatcr: Porgy and Bess. 20 uur, 14 Jaar. Zierikzee -Concertzaal; Blue Hawaii, 20 uur, alle leeftijden. Goes Grand; La Clorciara, 20 uur, 18 Jaar. van is maatschappelijk niet te verant woorden", zo schrijft de kamer aan G.S. „Dat een openlegging van natuurgebie den zeer wel kan samengaan met het behoud ervan, wordt op vele plaatsen in den lande aangetoond". Natuurreserva ten, natuurgebieden en bosgebieden ziet de kamer dan ook graag adeqnaat opengesteld met mogelijkheden tot fiet sen, wandelen, spelen en picknick. Het verbod tot bebouwing in de duin gebieden achter de buitenste duinenrij voor het horecawezen is volgens de Ka mer van Koophandel niet verantwoord. In het adres wordt verder een pleidooi gehouden voor spreiding over alle ge meenten van recreatieve bebouwing en bestemming. Hiervoor is te meer aan leiding naarmate de recreatieve functie van de verschillende nieuwe meren in vervulling zal gaan. De Kamer van Koophandel ageert tenslotte nog tegen beperkende bepalingen voor gebruik van het buitendijks gebied. Ds. De Kluis ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw is benoemd de hoofdle- gerpredïkant in vaste dienst, in rang -"'-jkgesteld met jt0[0nei> ds A T vi/i Kluis, vroeger Nederlands hervormd predikant te vlissingen. Onder het luiden van de klokken van de r-k. kerk en de Ned. herv. kerk heeft pastoor-deken A. A. F. Lievegoed zondagmiddag te Oostburg op het St.- Eligiusplein het beeld van de Heilige Eligius ingewijd. Alvorens tot deze plechtigheid over te gaan, waarbij een groot aantal genodig den aanwezig was, wijdde pastoor-deken Lievegoed enige woorden aan het leven en het werk van St.-Eligius, die zoals hij zei, in de 7de eeuw heeft geleefd en vanuit Frankrijk en België tot aan de boorden van de Schelde het geloof pre dikte. De pastoor-deken bracht dank aan al diegenen de aan de totstandkoming van het beeld hun medewerking hebben verleend, daarbij in het bijzonder noe mend de Kath. Metaalbewerkersbond te Utrecht, de R.-K. Smedenbond te Til burg, de parochianen van Oostburg en de beeldhouwer Baron E. Speijaert van Woerden uit Den Haag. Bovendien bracht hij dank aan het gemeentebesttur van Oostburg voor de gegeven mede werking. De heef Ruygers ving zijn rede aan met te verklaren, dat wQ door de moderne wapentechniek een nieuw tijdperk zijn ingetreden en dat de confrontatie hier mede de partij voor nieuwe beslissingen plaatst. Het rapport van de commissie, bestaande uit 27 leden, waaronder ze ven professoren van onderscheiden fa culteiten, is het resultaat van een be zinning. De minderheid bestaande uit dr. J. J. Buskes, drs. H. M. Franssen, rapport ingediend. De spreker meende het zo te moeten uitdrukken, dat de meerderheid voor alzijdige ontwapening en de minderheid voor eenzijdige ontwa pening is. De commissie, aldus de heer Ruygers. is van mening, dat in de huidige wereld- nolitiek, hoe gecompliceerd deze ook is, iet militaire machtsevenwicht stellig :en essentiële rol speelt bh" het voorko men van een oorlog. Eenzijdige ontwa pening in ons and zou dit machtseven wicht niet verstoren, doch zou in strijd zijn met de noodzakelijke solidariteit De Ned. Chr. Vrouwen Bond afd. Dom burg, hield op 29 november haar maan delijkse vergadering onder leiding van mevrouw H. A. van der Bom-van Dalen. Dokter P. C. Kraan uit Vlissingen sprak op deze avond over „De leugen in de geneeskunde". De kerstvergadering zal gehouden worden op 20 december. SEROOSKERKE (W.) Gemeentearond van Gereformeerde Kerk Dezer dagen was in het verenigingsge bouw te Serooskerke (W.) een gemeen te-avond. uitgaande van de gerefor meerde kerk. Na de gebruikelijke ope ning door de plaatselijke predikant ds. S. van Wouwe sprak deze predikant onder meer over het synodaal geschrift. „Verdeeldheid en gemeenschap". Naar aanleiding hiervan werden vele vragen gesteld. Tijdens deze bijeenkomst werd medegedeeld dat een grammofoonplaat ten bate van de zending verkrijgbaar is bij de heer J. A. Kurz. De belangstel ling was bevredigend. Geslaagde eerste instuifavond De dezer dagen te Serooskerke (W.) in het verenigingsgebouw gehouden eer ste instuifavond is geslaagd. Deze avond,, een initiatief van de jeugdclubs van beide kerken werd door de voor zitter van het organisatiecomité, de heer P. Zoutewelle, geopend. Hierna kon de in groten getale aanwezige jeugd zich vermeien met diverse spelen zoals biljart, tafeltennis, sjoelbak, voetbalspel dammen en schaken. Een muziekclub uit Vrouwenpolder gaf vrolijke num mers en oogstte veel succes. van de westerse staten. De spreker ci teerde de woorden van prof. Rolling „dat een positie van evenwaardige kracht tussen het westen en het oosten, een noodzakelijke voorwaarde is voor het behoud van de vrede." Over dit fun damentele vraagstuk van onze tijd, zo vervolgde het kamerlid, zal een grote partij als de P.v.d.A. een positief geluid moeten laten horen. Aangezien wij met een voortgaande be wapening echter langs de rand van de afgrond zullen gaan, welke op oorlog kan uitlopen, zal de politiek van de par tij eveneens haar bijdrage moeten leve ren voor een alzijdige ontwapening. Na het te houden congres in januari a.s., waarin over het rapport van de com missie een beslissing zal worden geno men, zal aan een zodanige politiek ge stalte en inhoud moeten worden gege ven. Men zal de oorlogsdreiging even wel nimmer los kunnen zien van de ge hele wereldproblematiek (armoede in de onderontwikkelde gebieden, kolonia lisme, rassenvraagstuk enz.). Het gaat uiteindelijk, naar de mening van spre ker om twee dingen: de menselijke vrij heid en de sociale gerechtigheid in de ze wereld. Na de pauze werden discussiegroepen gevormd en werd door de rapporteurs van deze secties een groot aantal vra gen op de deskundige spreker „afge vuurd", zodat het reeds zeer laat was toen de inleider de laatste vraag beant woord had. De voorzitter van dc P.v.d.A.-afdeling, de heer M. A. L. Hu- bregtse, dankte de spreker voor zijn in teressante rede en de beantwoording der vragen. VLISSINGEN van de Arbeid hield vergadering De afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid heeft vrijdagavond in ,,'t Anker" een vergadering gehouden. In deze bijeenkomst werden de voor stellen behandeld voor het partijcongres, dat in januari te Den Haag zal worden behandeld. Ook kwam in behandeling de beschrijvingsbrief voor de geweste lijke jaarvergadering, die op 15 decem ber te Goes zal worden gehouden. Ver der werden zowel voor het partijcongres als voor de gewestelijke jaarvergade ring afgevaardigden aangewezen. Het hoofd van de Vlissingse openbare ulo school, de heer H. W. Zwagerman, hield een inleiding over de mammoetwet. Naar aanleiding van deze causerie ont stond een zeer geanimeerde discussie. Opvoering „Schip op Strand" uitgesteld In verband met het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina is de opvoe ring van het toneelstuk „Schip op strand" van zaterdag door tiet Reci- teergezelschap Serooskerke (W.) uitge steld tot zaterdag 15 december. Partij i Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 30-11; Aheos van Golf Mexico. Hegra van Casablanca, 1-12: Ta- marita van Casablanca, Auriga van Antwer pen. Vlissingen vertrokken 30-11: Fortuna Bay Colombo, Viszcaya naar Emden. Irene Malmö. 1-12: Mira Flores naar Stettin, Tamarita naar Constantza, Hegra naar Eith- reim. Vlissingen gepasserd naar Antwerpen 30-11: Arnoudspolder van Oporto, Alme van Par, Lauwers van Workington, Agnes van Londen. Navis van Port Talbot, 1-12; Antilla van Creeksea, Leuvehaven van Rotterdam, 'San- denburgh van Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 31-11: Wilja naar Londen, Viking naar Manchester» Tarzan naar Norwich, Loppersum naar Hous ton, Sirius naar Londen, Rozenburg naar Rotetrdam, Donau naar Dublin, 1-12: Algol Rotterdam, Bovenwerk naar Marseille. Officiële publikatie MIDDELBURG. WEGENVERKEERSREGLEMENT. Burgemeester en wethouders van Middelburg, daartoe gemachtigd bij besluit van de raad dier gemeente van 13 augustus 1951; overwegende, dat op de splitsing gevormd door de Seissingel en de Sandberglaan ver warring kan ontstaan, wanneer een bestuur- van een voertuig moet uitmaken of hij al dan niet tot het afslaand verkeer op dezelfde Weg behoort; overwegende, dat doorvoor gevaar voor het verkeer kan ontstaan wat lean worden voor komen, indien de genoemde splitsing wordt aangegeven als voorrangssplitsing en wel danig dat het verkeer over de Seissingel (vanaf de Seisbuitenbrug-Sandberglaan) voorrang heeft boven het verkeer, dat over de Seissingel vanaf de richting Noordbrug de splitsing nadert; gelet op de artikelen 4 en 5 van het Wegen verkeersreglement; besluiten: 1. hun algemeen besluit van 29 Januari 1959 aan te vullen als volgt: a. de splitsing gevormd door de Seissingel en de Sandberglaan aan te wijzen als voorrangssplitsing en wel zodanig, dat het verkeer over de Seissingel vanaf de Seisbuitenbrug-Sandberglaan voorrang heeft boven liet verkeer, dat ovei Seissingel vanaf de richting Noordbrug de splitsing nadert met bepaling dat de aanwijzing als zodanig zal geschieden door in het plantsoen twee borden te plaatsen volgens model 10 van de bijlage van het Wegenverkeersreglement en de afscheiding van de wegen, welke voor rang hebben aan te duiden met behulp van witte driehoeken op het wegdek voorts voor de splitsing op de Seissingel en de Sandberglaan twee borden te doen plaatsen volgens model 104 van genoem de bijlage. 2. afschrift van dit besluit uit te reiken aan: a Gedeputeerde Staten van Zeeland; b. cle hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in Zeeland te Middel burg; c. de A.N.W.B. te 's-Gravenhage; d. de K.N.A.C. te 's-Gravenhage; e. cle K.N.M.V. te 's-Gravenhage; f. de Commissaris van Politie te Middel burg: g. de directeur van Gemeentewerken Middelburg met verzoek de vereiste bor den in overleg met de Com-üssaris van Politie aan te brengen. Middelburg, 16 november 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. DRIJBER, burgemeester. J. HOOIJ, secretaris. MIDDELBURG. WINKELSLUITING. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat door de raad dier ge meente in zijn vergadering van 19 november 1962 is vastgesteld de volgende verordening: Enig artikel Het verbod bedoeld in artikel 1, lid 1, der verordening betreffende de halve-dagsluitlng van winkels geldt niet voor dinsdag 4 de cember 1962 na 13 uur. Middelburg, 28 november 1962. Burgemeester cn wethouders voornoemd, J. DRIJBER, burgemeester. J. HOOIJ, secretaris. Ontspanningsavond P.T.T.-personeel Zaterdagavond hield de P.T.T. sport- en ontspanningsvereniging „De Zeemeeu- l" een goed geslaagde feestavond in de „Prins van Oranje" te Goes. De voorzitter van de vereniging, de heer C. Pleyte, wees er in z|jn openingswoord o.m. op, dat van het college van b. en w. in verband met het overlijden van prinses Wilhelmina toch toestemming was verkregen de feestavond normaal doorgang te doen vinden. Ter hare na gedachtenis werd staande een minuut stilte in acht genomen. Het bestuur van de vereniging had aanvankelijk nog overwogen de avond niet te laten plaatsvinden. In verband echter met het feit dat de voorbereiding in een vergevorderd stadium was, had men alsnog besloten de bijeenkomst te laten doorgaan. Dit besluit is mede ge baseerd op de ruime richtlijnen die in deze aanzien door het gemeentebestuur waren verstrekt. Het gezelschap Wim de Graaf uit Mid delburg bezorgde de talrijke aanwezigen vervolgens enkele uurtjes van goede ontspanning. Op vlotte wijze bracht het een rijk gevarieerd programma van zang, muziek, declamatie en sketch, on der de titel „Muurbloempjes". Reeds de opening, een fijnzinnige spot op de Ber- lijnse muur, bracht het publiek tot enthousiasme en diverse malen vielen de artiesten open doekjes ten deel. Aan het programma werkten mee Wim de Graaf, conference: B. den Toonder, mu ziek; J. Hendrikse, zang; R. Kievit als „de post"; R. Pluijmers, sketch; Nel Gabrielse, zang en Anneke Ponse, de clamatie. Aan het slot waren er voor de dames bloemen en voor de heren een rokertje. In de middaguren werd voor een 150 kinderen van de leden van de vereni ging een zeer geslaagde Sint-Nicolaas- middag gehouden. GOES Forumavond N.V.V. De N.V.V. bestuurdersbond Goes en om streken hield vrijdagavond in het „Schuttershof" een druk bezochte fo rumavond voor de kaderleden en leden van de aangesloten organisaties. Het forum stond onder voorzitterschap van de heer C. Hoek te Goes, districtsbe stuurder van het N.V.V. en bestond uit de districtsbestuurders J. L. Lukaart (A.N.A.B.); F. Drabbe (A.B.C.); A. van Aalst (A.B.V.A.); F. Leemans (A.N.M. B.); P. Diepenveen (Mercurius) en Van Arkestein (A.N.B.). Het forum kreeg een groot aantal ac tuele problemen te beantwoorden zoals de nieuwe loonpolitieke maatstaven per 1 januari 1963 en wat het N.V.V. gaat doen met de interne coördinatie. Ook de achterstand en het loon van de agra rische arbeiders alsmede het huurbeleid passeerden de revue. Tevens vroeg een aantal aanwezigen zich af waarom de prijzen van het vlees zo duur moeten zijn, terwijl de verkoopsprijzen van de koeien zo laag z|jn. bibliotheek Goes De jongste aanwinsten van de openba re. bibliotheek te Goes waren: Romans: Baron, De gouden prinses; Belcampo, Bevroren vuurwerk: De Bree Jacob Moens, broer van zijn vader; Ekert-Rotholz, De familie Bonnard; Keim, De laatste reis van de „Mary Ann"; Ter Kuile-Scholten, Eliza danst; Maass, Een vrouw staat terecht; Mar tin, Herfsttij; Nescio, Boven het dal, en andere verhalen; Paton, Verhalen uit een verscheurd land; Robbe-Grillet, Ja loezie; Rombi, Proces om vader; Sime- non, Maigret en het huis van de rech ter; Steinbeck, Wintertij van tegenzin; Walschap, Nieuw Deps; Walschap, Trouwen; Weisenborn, De vervolger; White, De meidoorns; Wiesel, De dage raad; Wilma. Als het dode hout gaat zingen. Studieboeken: Mauriac, Le dröle; BöII, Die Schwarzen Schaf e; Bronner. Unser Vater, Der Tierarzt; Gebert, Markt der Traume; Christie, N or M?; Gallico, Coronation; Greave, The painted leo pard; Orwell, Animal farm; Wilson, Adrift in Soho; Ashetu, Yanacuna; De Boer en van Buuren, Leidraad tot het erkenningsexamen; Bouman, In de ban der geschiedenis; Brochmann, Over mooi en lel|jk; Van den Broek, Gids voor Nederlandse architectuur; Van Eyssel- steyn, De geschiedenis van de zeep; Fi- lius en Lissenburg, Gered om te redden; Gast in Haarlemmermeer; Girardeau, Het avontuur der natuurwetenschap; Hart de Ruyter, Debilitas mentis; Horn- man, Carnaval dèr tegenstellingen; Johnson, Laat mijn volk gaan; Last, Ja pan in kimono en overall; Leili, Kaart van politiek Nederland; Mulisch, De zaak 40/61; Suèr, Het dagelijks leven van onze voorouders in het midden van de 19e eeuw; Thayer, Rusland; Tokay, Het menselijk lichaam en hoe het func tioneert; Ullmann, Israël; Vedder, Mon- golisme; Vriend, Nieuwere architectuur Wielek, Het oog van de criticus. KAPELLE Inzamelingsactie Rode Kruis Met de oliebollenactie die enige tijd gé- leden werd gehouden, is de Inzamelings actie 1962 van de afdeling Kapelle, Bie- zelinge en Schore van 't Nederlandsche Roode Kruis, afgesloten. De netto op brengst van de bollenactie was f 658,96. Het totaal bedrag dat werd bijeenge bracht in 1962 was f 2195,21 tegen net vorig jaar f 2066,54. Kleutergymnasiiek Het bestuur van de gymnastiekvereni ging „Olympia" te Kapelle heeft beslo ten om in januari te starten met kleu- tergymnastïek voor jongens en meisjes van 7 tot 9 jaar. De oefendag en het uur zullen worden vastgesteld wanneer bekend is hoeveel kinderen zullen deelnemen. Herdenkingsdienst In de hervormde kerk te Kapelle werd vrijdagavond namens de kerken van Ka pelle en Biezelinge een gezamenlijke herdenkingsdienst gehouden naar aan leiding van het overlijden van prinses Wilhelmina- Ds. Jebbink opende met het lezen van Jac. 2 1-13. De gerefor meerde predikant ds. Van der Leek gaf vervolgens een overzicht van het leven van prinses Wilhelmina en de hervorm de predikant van Biezelinge ds. Sieders hield de predikatie naar aanleiding van het door ds. Jebbink gelezen schriftge deelte. Ds. Van Dijken sloot met dank gebed, waarna het Wilhelmus werd ge- BORSSELE Raad Borssele herdacht prinses Wilhelmina De voltallige gemeenteraad van Borsse le kwam dezer dagen in spoedeisende vergadering bijeen. Burgemeester P. J. Dominicus herdacht in een toespraak H.K.H. Prinses Wilhelmina. Besloten werd een telegram van rouwbeklag aan de koninklijke familie te zenden. De raadsleden stelden het presentiegeld voor deze vergadering ter beschikking voor de actie „Open het Dorp". Ver schillende gemeenteleden woonden de vergadering bij. WOLPHAARTSD1JK Raad komt bijeen Tijdens de openbare raadsvergadering zal de gemeenteraad van Wolphaarts- dijk op donderdae 6 december onder meer de volgende agendapunten te be handelen krijgen. Naast de benoeming van een bestuurslid voor de instelling voor Maatschappelijke Zorg en de aan stelling van een bestuurslid voor de stichting „Ons Dorpshuis" staat verder o.a. op net programma: de vaststelling van de gemeentebegroting 1963 met le wijziging en goedkeuring van de begro ting 1963 van de instelling voor maat schappelijke Zorg. Voorts zal de raad zich beraden over het beschikbaar stel len van een bedrag per leerling van de openbare lagere scholen voor 1963 en vaststelling van het getal der weke lijkse lesuren vakonderwijs in handwer ken op de openbare lagere school Oud- Sabbinge voor 1963. Herdenking overlijden prinses Wilhelmina De herdenking van het overlijden van prinses Wilhelmina in de Nederlands hervormde kerk te Schoondijke zal van avond (7.30 uur) behalve door de her vormde predikant, ds. P. A. B. Brink man. ook worden geleid door ds. J. D. de Vries, gereformeerd predikant te Aardenburg. Ds. De Vries is consulent van de vacante gereformeerde kerk van Schoondijke. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 30 november. Aardappelen 10—14. Andijvie I 50—75. Bloemkool I A: 6 stuks per bak 60— 1.01, 7 stuks per bak 7989. Bloemkool II A: 6 stuks per bak 58—79, 7 stuks per bak 48—73; Rode kool 10—20. Gele kool 8—13. Groene kool 7—16, Sla I A 23—27, II 12—13. Spruiten I A 50—77, H A 3018. I B 47—52. I D 59—73. Aanvoer 33.00 kg. Prei 3141. Selderij 311. Peterselie 612. Waspeen I A 1923. Grote peen 10—12. Uien 17—23. Witlof I A 1.03—1.25, II A 96—1.10, I B 98—1.08, n B 89—1.06. Aan voer 19.00 kg. Black Alicante 1421.75. Boe renkool 18—17. Coxs Orange Pippin KI. I A 70—87, I B 50—69. I C 32—47, H A 58—73, II B 58—63, II C 2131. Jonathan KI. I A 4356, I B 48—55. I C 39—49. II A 40—46, II B 21—38, II C 2028. Golden Delicious KI. I A 6679, I B 52—73. I C 39—48. Glorie van Holland KI. I A 51—56, I B 45—55, I C 33—45. Lomb. Cal ville KI. I A 47—49. Légipont KI. I A 70—74. 1 C 35—45, I B 65—68. G. Wildeman KI. I A 54—56, I B 48—49, I C 31—33. In plaats van kaarten. ONDERTROUWD: PIET SCHOUWENAAR en SJAAN HARTHOORN. Huwelijksvoltrekking op donderdag 6 december, 2 uur, te 's-Heer-Arends- kerke. Huwelijksinzegening om 2.30 uur in de Ned. Herv. Kerk aldaar. Receptie van 4.305-30 uur in „het Trefpunt" aldaar. Wemeldinge, Dorpsplein 6. 's-Heer-Arendskerke, Korte Achterweg 9. december 1962. Toekomstig adres: Zandweg 27, Wemeldinge. GETROUWD: J. I. J. MAAT en DORETHY DAVEY. Nieuwdorp, 24 november 1962. Langeweg 2. Heden is van ons weg genomen mijp lieve man, onze vader, be- huwdvader en oom PIETER IZAAK DE GROOTE, op de leeftijd vanvbijna 57 jaar. Uit aller naam, A. de Groote de Hulster. Nieuwvliet, 1 december 1962. Prinses Wilhelminastraat 4. Wij zeggen allen hartelijk dank, inzonderheid onze kinderen en kleinkinderen, voor de vele cadeaus en bloemstukken, welke wij op 23 november jl. moch ten ontvangen. H. J. Harinck. P. L. Harinck-Mieras. Goes, december 1962. Patijnweg 76. Voor de vele blijken van be langstelling, ontvangen ter gelegenheid van onze vijf enveertigjarige echtvereni ging, betuigen wij, ook mens onze kinderen, onze welgemeende dank. J. Verhage. J. Verhage-Jasperse- Koudekerke, 3 dec. 1962. Voor de zeer vele bewijzen van medeleven, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlij'den van onze innig geliefde en zeer zorgzame moeder, behuwd- en groot moeder, ADRIANA DE VISSER, weduwe van Abraham Kluyfhout, betuigen wij onze harte lijke dank. Familie Kluyfhout. Koudekerke, december 1962 Voor de vele bewijzen van medeleven, ontvangen na het overlijden van onze in nig geliefde vader, be huwd- en grootvader, JANNIS BUIJZE, betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam, J. M. Buijze-Verstrate. Zuidzande, december 1962. Het gemeentebestuur van Nieuwvliet geeft met leedwezen kennis van het overlijden van zijn ge acht mede-raadslid, de heer P. I. DE GROOTE, wiens arbeid in het belang van dc gemeente in dankbare herinnering zal blijven. Het gemeentebestuur voornoemd, J. C. Everaers, burgemeester. A. Brakman, wethouder. Na een leven van 88 jaar is vrijdag in alle rust overleden, ge sterkt door de H. Sacramenten der Zie ken, MARIA DE JONGE, weduwe van Franciscu9 Balleur. Namens de familie, S. J. Balleur. s-Gravenhage, 30 november 1962. Hengelolaan 59. De H. requiemmis, ge volgd door de begrafe nis, zal plaatshebben op woensdag 5 decem ber 1962 te Middelburg In de kerk van de H. Petrus en Paulus te 11.00 uur. 5T. NICOLAAS-GESCHENKEN GOUDEN HERENZEGELRINGEN JUWELIERS SINDS 1034 5? Dinsdagmiddag, 2 uur, VERS RUNDVLEES. ABATTOIR, Seisweg - Middelburg. S"'o. Gevraagd per 1 jan- 1963 een Mevr. DE HAAN. Brakstr- 39, Middelburg. Tel. 3789. VAN DE VELDE UW DRUKKER. Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren brengt ter algemene ken nis, dat bij de heden ge houden verkiezing van een commissaris in het polder bestuur, vertegenwoordi gende de eigenaren van de ongebouwde eigendom, als zodanig is benoemd W. DE VISSER Pzn. te Meliskerke. Middelburg, 29 november 1962. Het dagelijks bestuur voornoemd, G. C. D. Rutgers van Rozenburg, voorzitter. B. Plomp, griffier. TE KOEWACHT H.H. aandeelhouders wor den uitgenodigd tot bijwo ning van do algemene ver gadering van aandeelhou ders op vrijdag 7 december om 14-00 uur ten kantore van de vennootschap, waar de agenda met bijbehoren de stukken voor aandeel houders ter inzage ligt. Kinderen doen niets liever dan Volop keuze uit leer zame, spannende en gezellige spellen, ver pakt in stevige dozen. Bijv.: Robot, Electro, Why (mysterie), Stra- tego, Monopoly, Scrab ble, Camping, Bingo enz. Vlissingen Paul Krugerstr. 41-43 BREIMACHINES. Volautomatisch, geen gewichten. Breit ook kleuren in. Breit ook rond. Breit automatisch alle fantasiepatronen. Vraag folders. Gratis lessen. Walstraat 30 - Telef. 3694 VLISSINGEN ZIERIKZEE - BREDA - ROOSENDAAL. voor haar: huishoudelijke artikelen voor hem: kwaliteitsgereedschappen Lange Delft 31 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5