PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT LAATSTE GROET AAN PRINSES NEHR0E DOET EEN TEGENVOORSTEL Veel slachtoffers van verkeer in weekeinde Zeeland zag koningin Wilhelmina twintig maal „in tijd van vreugde en droefenis" Explosie slaat bres in Rerlijnse muur LAATSTE TOCHT PRINSES DOOR APELDOORN BEDWINGERS VAN NILGIRITOP IN NEDERLAND TERUGGEKEERD Schrik aan beide kanten IVandaag... Prinses Beatrix is weer thuis Van Chinese aftocht niet veel te merken Amerika lanceert tweede Telstar Auto tegen bus - drie doden PROVINCIALE STATEN HERDACHTEN VORSTIN Commissaris hield herdenkingsrede RUSTIGE VERJAARDAG PAP0EAVLAG 205e jaargang - no. 285 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 3 dec. 1962 Directie: P. van de Velde, P. B. den Boer en- W. de Pagter. Hoofdredactie: W.Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen; red._tel._2116L adm. tel. 2911: Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094, Adv.pr. 27 ct. p. mm. Min. p. adv. 4.-. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct. p. regel (min. 1.25). „Brieven bur. Js' i dit blad" 25 ct. r Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. (Van een onzer redacteuren). Morgenmiddag om 17.30 uur zal prinses Wilhelmina Het Loo voor altijd verlaten. De witte auto met het stoffelijk overschot zal uitge leide worden gedaan door de ko ninklijke familie en het personeel van Het Loo. Vooraf zal in de hofkapel een kor te dienst worden gehouden, waar in ds. J. F. Berkel, de hofpredi- kant, zal voorgaan. Deze dienst zal uitsluitend worden bijgewoond door de koninklijke familie en het personeel. De kist zal vervolgens worden uitge dragen door de hoofdingang van het paleis, over het basse-cour, waar het ge hele personeel zal zijn opgesteld. Bij het verlaten van het paleis zal het volks lied van Waldeck worden gespeeld. „De prinses heeft zelf bepaald dat dit lied op dit ogenblik zou klinken als een huldebetoon aan haar moeder, koningin Emma, die haar met zo grote wijsheid en toewijding opvoedde voor haar le venstaak en die tientallen jaren met ge heel haar persoonlijkheid achter konin gin Wilhelmina stond", aldus de mede deling die de particulier secretaris van de prinses, de heer Th. Booy, ons ver strekte. Prins Bernhard zal de auto met het stoffelijk omhulsel van de prinses naar het paleis Lange Voorhout Den Haag, begeleiden. DUIZENDEN DEFILEERDEN LANGS DE BAAR Een onafzienbare stroom van naar schatting 20.000 mensen uit alle delen van het land, heeft zaterc op het paleis Het Loo een laatste groet gebracht aan prinses Wilhel mina. Men verwacht vandaag, op de tweede dag van dit stille défilé nog zovelen, dat overwogen wordt ook dinsdag nog enige uren de ge legenheid te geven om de prinses een laatste hulde te brengen. De veronderstelling dat het voor een groot deel Apeldoorners zouden zijn die aan het défilé zouden deelnemen, werd niet bewaarheid. Weliswaar overheers ten zy met de bewoners van andere plaatsen in Gelderland, waaronder velen van de kleine dorpjes van de Veluwe, maar ook uit andere delen van het land was men zaterdag per auto, touringcar en trein naar Apeldoorn gekomen. Wij spraken mensen uit Zeeuwsch-Vlaande- ren, Limburgers, Friezen, Groningers, inwoners van Noord-Holland, allen te zamen een stille stoet vormend die lang zaam schuifelend vaak na meer dan een uur wachten de hofkapel bereikten en in de eenvoudige entourage, die velen daar niet verwacht bleken te hebben, stil hun laatste groet brachten. Enkele van de tienduizenden naamlozen legden bloemen naast de baar, waarbij steeds door een viertal personeelsleden van Het Loo de dodenwacht werd ge houden. De soberheid waarin het afscheid plaatsvond, maakte by de meeste diepe indruk. Om vier uur 's middags, het tijdstip waarop het défilé zou eindigen, werd de stroom bezoekers by de ingang aan de Looseweg afgeremd. Slechts zij die van buiten Apeldoorn kwamen mochten zich nog bij de lange rij aan sluiten. Het was reeds half zes toen de laatsten tot de hofkapel werden toege laten. Hun wachten werd onderbroken door de aankomst van prinses Irene, die om ongeveer kwart over vier arriveerde in een lichtblauwe sportauto, die ze zelf bestuurde Z(i reed met haar wagen over de hoofdweg van de Naald naar het paleis en ging door de hoofdingang naar binnen. (Zie verder pagina 4) N.T.S. BRENGT FILMS OVER LEVEN VAN PRINSES WILHELMINA Tot en met vrijdag 7 decem ber zal de N.T.S. iedere avond na het N.T.S.-journaal een program ma van ongeveer tien minuten uit zenden, waarin herinneringen uit het leven van koningin Wilhelmina worden verteld door personen, die haar gekend of ontmoet hebben. Dit heeft enkele verschuivingen ten ge volge, in het programma. De baar van prinses Wilhelmina in de kapel van paleis Het Loo. De Ne- ierlandse vlag bedekt de baar en er ligt een opengeslagen bijbel op; aan de voet de versierselen van de Militaire Willemsorde. De dodenwacht wordt gehouden door de particulier sècretans van prinses Wilhelmina, de heer Thijs Booy, het lid van het parkpersoneel van Het Loo, G. Marchal (links) en de opperboswacliters L. Jacobs en A. Kersten (rechts). Aankomst op Schiphol MOEILIJKE EXPEDITIE IN NEPAL TOT GOED EINDE GEBRACHT De bedwingers van de nog nimmer bestegen noordelijke top van de 7035 meter hoge Nilgiripiek in het Himalayagebergte, de drie gebroeders Van Lookeren-Cam- pagne uit Amsterdam, zijn za terdagavond in alle stilte op Schiphol teruggekeerd. Twee van hen, de tweeling H. C- van Lookeren-Campagne, werktuigbouw kundig ingenieur en P. F. J. van Loo keren-Campagne, die tandheelkunde studeert in Groningen, moesten dub bele felicitaties in ontvangst nemen. Zij zijn zaterdag 28 jaar geworden en konden dus op de dag van hun terugkeer thuis meteen hun verjaar dag gaan vieren. Met de 40-jarige Franse berggids Lionel Terray en de Sherpa Wongdi waren het deze drie broers, die op 19 okto ber j.l. na een even letterlijk als fi guurlijk adembenemende tocht elkaar triomfantelijk op de verblindend wit te Nilgiritop fotografeerden. Zonder masker „Wij hebben de hele expeditie zonder zuurstofmasker volbracht", vertelden de enthousiaste bergbeklimmers. De laatste 600 meter waren kennelijk overmatig zwaar geweest. „We had den toen erg veel hinder van het ge brek aan zuurstof. Je voelt je cr be nauwd door en je moet dan ook het tempo tot een kwart van het nor male terugbrengen wil je het volhou den". Een ander verschijnsel van te weinig zuurstof is slapeloosheid. Bo vendien verdwijnt de eetlust. Het leven van H. C. van Lookeren-Cam pagne heeft eenmaal ook alweer letterlijk aan een draad gehangen, een sterk touw dan. Hij viel in een peilloze ijsspleet tijdens een riskante beklimming. Tevoren echter had hij de Sherpa reeds gewaarschuwd. Deze had daarop zijn pickel met het touw omwonden omgekeerd in de sneeuw gestoken, was er met zijn hele ge wicht bovenop gaan staan en had bovendien het touw nog enkele malen Tweehonderd ruiten begaven het Zondagochtend om kwart voor drie heeft een grote explosie een gat van ongeveer een nieter hij een halve me ter geslagen in de Berlijnse muur. Het gat was te onregelmatig van vorm om iemand de kans te geven erdoor te ont- ...is het 150 jaar geleden, dat de 5 Vlaamse romanschryver Hendrik Consience te Antwerpen werd ge- boren. snappen. Volgens do Westberlijnse po litie was de springlading vermoede lijk een zelfgemaakte hom niet diep genoeg in de muur aangebracht. Tegen de avond hadden Oostberlijnse werklieden, die bewaakt werden door Vopo's, het gat alweer gedicht In de nabijheid van de explosieplaats zijn een kleine tweehonderd ruiten ge sneuveld. De springlading was zwaar genoeg om, bij juiste plaatsing, een groot gat in de muur te slaan maar door de ondeskundigheid van de men sen die de lading plaatsten was het nuttig effect in geen verhouding tot het lawaai van de explosie. Onmiddellijk na de slag werd aan beide zijden van de muur alarm ge slagen, zodat grote groepen Oostber lijnse Vopo's en Westberlijnse poli tiemannen een tijdlang tegenover elkaar hebben gestaan. Maar er ge beurde verder niets. om zijn eigen lichaam gewikkeld, terwijl hij dit langzaam vierde. Toch viel ziin metgezel nog zes meter om laag voor het touw bleef steken. Wonder boven wonder liep onze land genoot geen enkel letsel op. Hij kon zelf langs het touw naar boven klim men. Medisch onderzoek De Nederlandse expeditie, die in sep tember vertrok, bereikte de voet van de Nilgiri op 1 oktober. Zij bestond uit negen Nederlanders plus de Fran se berggids- De leiding berustte bij de Amsterdamse geoloog prof. dr. C. Egelaar 45 jaar) en diens plaatsver vanger. eveneens geoloog, dr. T. d£ Booy. Voorts waren er nog drie geo logen en een medicus, die als arts ter verzorging meeging en tevens wilde onderzoeken hoe het menselijk lichaam rageert wanneer het op gro te hoogte te kampen krijgt met zuur stofgebrek. Deze arts, dr. Tammes, is thans op de terugweg. De Franse berggids en de drie Alpinisten zijn ook terug, zodat alleen de vijf geologen nog door Nepal trekken. Zij worden over een week ol' drie op Schiphol terug verwacht. Eerst willen zij hun geologische onderzoekingen nog wat voortzetten. Zij zullen nog dwars door de wildernis van een laagvlakte een doorsteek maken naar zuideijk Nepal. Prinses Beatrix is weer thuis. De hele koninklijke familie heeft haar zaterdagochtend op Schiphol inge haald, toen ze terugkeerde van haar reis door het Verre Oosten. In vier wagens waren koningin Juliana, prins Bernhard, de prinsessen Irene, Margriet en Maryke om 8 uur naar het vliegveld vertrokken, waar ze een half uurtje op de iets vertraagde aankomst van de DC-8 uit Tokio moesten wachten. Toen het toestel om 9 uur tot stilstand was gekomen besteeg het koninklijk ge zin snel de trap en begaf zich naar bin nen, waar ongezien door de vele belang stellenden de begroeting volgde. Op de foto: H.M. de Koningin en prinses Beatrix, gevolgd door prins Bernhard prinses Irene, prinses Margriet en prin ses Marijke. BRIEF AAN TSJOE EN LAl Premier Nehroe heeft zijn ambt genoot van communistisch China Tsjoe en Lai zaterdag een brief en een memorandum toegezonden, waarin hij enerzijds de Chinezen ervan beschuldigd met hun wapen- stilstandsvoorstel de hand te wil len leggen op stukken grondgebied van India en anderzijds om ophel dering van het Chinese voorstel verzoekt. Opheldering wenst Nehroe met betrek king tot „de nogal verwarde en gecom pliceerde vraag, wat verstaan moet wor den onder de „lijn van feitelijke controle van 7 november 1959", waarlangs de troepen van beide kanten zich volgens het Chinese voorstel zouden moeten legeren. Hij beschuldigt de Chinezen ervan zich onder beroep op deze vage lijn te willen verzekeren van grondgebied, dat zij pas na hun massale aanvallen sinds 20 ok tober veroverd hebben. Als praktische voorlopige oplossing stelt Nehroe voor, dat de troepen der twee landen opnieuw de stellingen innemen, die zij bezetten op 8 september van dit jaar. Daarmee zou dan een atmosfeer geschapen zijn die nodig is voor een vreedzame behandeling van de grens kwestie. In de brief en het memorandum worden verder alle Chinese aanspraken op In diaas grondgebied ontrafeld en afgewe zen. De minister van buitenlandse zaken van communistisch China, Hoean Tsjen, heeft zaterdag op een bijeenkomst met Ceylonese regeringsleiders in Colombo meegedeeld, dat zijn land instemt met de Afro-Aziatische conferentie over het Chinees-Indiase grensgebied, die op 10 en 11 december op Ceylon zal worden gehouden. Deze conferentie zou voor In dia de weg kunnen banen om akkoord te gaan met de „zeer redelijke voorstel len" van communistisch China, zei hij. Volgens het persbureau Nieuw- China hebben Birnva, Cambodja, Indonesië, de Verenigde Arabische Republiek en Ghana toegezegd aan de conferentie te zullen deelnemen. Volgens zegslieden op Ceylon doet Nasser echter nog zijn best, om de conferentie te houden op een late re datum. Terugtrekking Inmiddels heeft de Indiase regering zich nog steeds niet uitgelaten over de vraag, of de Chinezen vrydag- avond om middernacht inderdaad be gonnen zyn zich terug te trekken, zoals door Radio Peking werd mee- ge.dceld. Militaire zegslieden in Tez- poer, naby het frontgebied in het Deze week zal van de Amerikaan se raketbasis Cape Canaveral in Florida een tweede Telstar wor den gelanceerd, die zal worden ge bruikt voor het doorzenden van televisieprogramma's over de At lantische Oceaan. noordoosten, zeiden zaterdagavond, dat daar nog geen teken gezien was van een Chinese terugtocht. Zij voeg den er echter aan toe, dat er de laat ste dagen over het algemeen weinig Chinezen gezien waren. Conferentie In Rotterdam BRAND VERNIELT EEUW OUD PAKHUIS Dikke zwarte rookwolken en huizenhoge vlammen boven de binnenhaven in Rot terdam werkten zaterdagmorgen als een magneet. Vele Rotterdammers trokken omstreeks acht uur over de bruggen naar het oostelijk havengebied om ge tuige te zijn van de felle brand, die "in betrekkelijk- korte tijd een einde maak te aan het bestaan van het pakhuis Amerika in het vrije, gemeentelijke en trepot aan de binnenhaven. Rond acht uur rukte de brandweer uit toen er vuur was ontdekt in de voorraad lompen, die op de zolderverdieping van het juist een eeuw oude pakhuis was opgeslagen. Kort daarna werd groot alarm gemaakt. Rond het middaguur was het grootste deel van het uitgerukte brandweermateriaal weer naar de ka zernes teruggekeerd. De firma's dieopslagruimte in het ge bouw hadden en de meeste schade heb ben opgelopen, zyn: J. Kleton en Co. N.V. expediteurs, cargadoors en be vrachtingsagenten, die onder meer de lompenopslagplaats op de bovenste ver dieping, waar de brand het felst heeft gewoed, hadden gehuurd. \Verder de Ne therlands Supply Company die een gro te opslagplaats van allerlei artikelen had en tenslotte Van Rees Burcksen en Bos nians Handelmaatschappij N.V-, die in het benedendeel van het gebouw grote partijen thee en koffie had opgeslagen. Deze partijen hebben vooral veel te lij den gehad van het gestaag neerdruppe- lende bluswater. Een totaal bedrag van de schade kon aan het eind van de zaterdagochtend nog niet worden opgemaakt. Evenmin kon worden vastgesteld hoe groot de schade aan het pakhuis zelf is. Een zeer ernstig ongeluk te Uit geest heeft gistermiddag het leven gekost aan drie personen. De slachtoffers zijn de heer Schave- maker, zijn echtgenote en de zus ter van zijn echtgenote, die met een broer van de heer Schavema- ker is gehuwd. echtparen Schavemaker reden met een 25-jarige dochter op de provin ciale weg naar ryksweg 9. By de nade ring van deze rijksweg gaf de bestuur der, de 58-jarige S. Schavemaker, geen voorrang aan een uit de richting Zaan dam komende touringcar. De personenauto werd in de linker flank aangereden en geheel van de weg ge drukt. De beide dames werden vrijwel op slag gedood. De gebroeders Schave maker werden in zeer ernstige toestand naar het gemeentelijke ziekenhuis te Zaandam overgebracht. Enkele uren daarna is een der broeders aan zyn be komen verwondingen overleden. De dochter liep lichte verwondingen op. Bevroren ruiten Zaterdagmorgen vroeg is op ryksweg E-l by Grijpskerk een personenauto achterop een truck met oplegger gere den. Hierbij kwamen twee van de vier inzittenden van de personenauto om het leven, de chauffeur, de 37-jarige K. van der Ploeg uit Grijpskerk en de naast hem zittende 65-jarige P. W. de Boer, eveneens uit Grijpskerk. Zij waren op weg gegaan naar de zui velfabriek in Hoogkerk zonder de rui ten, die bevroren waren, schoon te ma ken. Zodoende hebben zij vermoedelijk, mede door de duisternis, de voor hen rij dende truck niet opgemerkt. De beide andere inzittenden van de per sonenauto zijn met lichte verwondingen naar huis gebracht. Op ryksweg 12 Utrecht-Arnhem zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur een ernstig ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 65- jarige heer D. Groot Roessink uit Vorden en de 63-jarige mevrouw H. A. WahL-Bielderman, eveneens uit Vorden. TERWIJL DE beierende klok- ken van de Lange Jan hun bronzen tonen somber door een tonigheid, maar indrukwek kend, over Middelburg deden weeritlinken, sprak een bewo gen commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, in Zeelands Statenzaal deze woorden: „Hare Koninklij ke Hoogheid Prinses Wilhelmi na der Nederlanden is overle den. Dank zij haar gaven was zij de moeder van ons volk, het geen de minister-president te recht uitdrukte met de woorden „Onze vreugde was haar vreug de, ons leed was haar leed, onze zorgen waren haar zorgen". Als er één provincie is, die hiervan kan getuigen, is dit Zeeland, een provincie, die haar in dagen van vreugde en droefenis mocht ontvangen". De commissaris doelde hier op de in totaal twin tig bezoeken, die de vorstin aan Zeeland heeft gebracht. Alleen de bewogen stem van Zeelands commissaris en de so nore klanken van de klokken in de Lange Jan verbraken de stil te in de Statenzaal, waarin de bijna voltallige Provinciale Sta ten zaterdagmorgen in een bij zondere vergadering waren bij eengekomen ter gelegenheid van het overlijden van prinses Wilhelmina. Hoezeer Zeeland al tijd verbonden is geweest met deze vorstin bleek heel duidelijk uit de toespraak van de heer De Casembroot, die alle bezoeken van koningin en prinses Wilhel mina aan Zeeland in de herinne ring terugriep. Terecht legde de commissaris daarbij de nadruk op twee bezoeken van de oude koningin: 13 maart 1945: een dag geschreven met gulden letters in onze geschie denis, toen zy bij Eede, na een afwe zigheid van bijna vijf jaren, de lands grens weer overschreed. Een onver- getelyke gebeurtenis, zy was te ont roerd om te spreken, de aanwezige Zeeuwen te ontroerd om tie juichen. Aldus de commisaris der koningin. Ondanks het feit, dat zy zich prak tisch geheel uit het openbare leven had teruggetrokken, stond zy wan neer het vaderland haar riep spon taan klaar om te helpen. Dat is 1 februari 1953 overduidelyk geble ken. Het leed der rampgebieden was ook het leed van ons koninklyk huis. Direct wilde zy zo snel mogeiyk per- soonlyk de getroffenen haar deelne ming betuigen. Haar verschynen in de rampgebieden was hartverwar mend en ontroerend. Aldus de com missaris der koningin. Brief aan koningin Ten slotte las de commisaris een schrijven van rouwbeklag van de provinciale staten van Zeeland aan koningin Juliana, prins Bernhard en de prinsessen voor. Hierin schre- van de "staten onder meer: „Met die pe ontroering heeft de bevolking van Zeeland kennis genomen van het ver scheiden van Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Wilhelmina. Dit gevoe len wordt nog versterkt door het le vendige besef van de nauwe betrek kingen, die van oudsher tussen Uw Huis en dit gewest hebben bestaan. Met innige dankbaarheid gedenkt de Zeeuwse bevolking de hartelijke be langstelling en het diepe medeleven, van Uw koninklyke Moeder, zowel in blijde dagen als in tyden van ramp spoed ondervonden. Zeer in het by- zonder en niet zonder trots zal men zich blyven herinneren, dat Zy na de bevrijding des lands de eerste stap in het vaderland op Zeeuwse bodem zette". Juist door de soberheid, waarmee jhr. mr. De Casembroot de vele be zoeken van koningin Wilhelmina aan Zeeland releveerde, wekte zyn toe spraak bij de vele statenleden emo tie en bewogenheid op. Met nadruk wees de commissaris er op, dat deze vorstin „niet alleen nationaal gespro ken een grote persoonlykheid was, maar dat zy ook in de boeken van de wereldgeschiedenis beschreven zal worden als één der grootste en nobel ste vorstinnen, die ooit hebben ge regeerd". Vaak heeft zy een uitzon- deriyke moed aan de dag gelegd. (Zie slot pag. 2 kol. 5) De 51-jarige mevrouw B. J. Groot Roes- sing-Golstein, die de auto bestuurde, werd zwaar gewond. De personenauto van mevrouw Roessink, die in de rich ting Utrecht reed, wilde een vrachtauto met aanhangwagen inhalen, juist op het moment dat zy werd ingehaald door een duitse personenauto, bestuurd door de 24-jarige K. A. Wattermeier. Deze ma noeuvre had tot gevolg dat de Duitse personenauto de kleine personenwagen van mevrouw Groot Roessink tegen de aanhangwagen drukte. De personenauto werd totaal vernield. Kleuter In de loop van zondag is in het zie kenhuis te Kerkrade overleden de 4- jarige Wim Vluggen uit Kerkrade- Heilust, die zaterdagochtend om-, streeks half elf op de Kampstraat te Kerkrade gegrepen werd door een personenauto, bestuurd door een 23- jarige taxichauffeur uit Kerkrade. Het jongetje was plotseling de rij weg opgelopen. 0-jarige is zater Slippartij A. M. Troost uit Baren- drecht is zaterdagavond om het leven gekomen toen de door hem bestuurde auto op het viaduct over de ryksweg 16 nabij Ridderkerk slipte en over de kop sloeg. By de uitrit van de haven té Heusden is zaterdagmiddag de 23-jarige A. Bonman op zijn scooter door een grindauto ge grepen en zodanig gewond, dat hij na aankomst in het ziekenhuis is overleden. Zijn jongere, broer Gys, die bij hem op de scooter zat, is met een sehedelbasis- fractuur opgenomen in het ziekenhuis in Den Bosch. Een opvallend klein aantal Papoea's heeft zaterdag in Hollandia gedemon streerd voor het behoud van de Pa- poeavlag en het Papoeavolkslied. Na het verbod van de „Untea" om de de monstratie te houden en de bekend making van de organisatoren, dat de demonstratie niettemin door zou gaan, verwachtte men in Hoilandia kleine botsingen tussen groepen demonstran ten, maar de grote politiemacht, die op de been was gebracht, hoefde nergens tot actie over te gaan. Er heerste zaterdagochtend wel enige spanning, toen de Papoea's in alle vToegte op een aantal gebouwen in Hollandia spandoeken bevestigde, waarop leuzen waren geschreven als „Papoea's willen zelfbeschikking" en „wij willen de vlag en het volkslied handhaven". Tot laat op de ochtend gebeurde er evenwel niets. Rond het middaguur verschenen enkele jeeps en twee autobussen, omhangen met Pa- poeavlaggen in de stad. Luid toeterend raasden de auto's alle wegen van Hol landia af. maar daarmee was de hele demonstratie ook afgelopen De eerste december, de dag waarop de Papoea's volgens een aantal nationa listische leiders op grootscheepse wijze het eenjarig bestaan van de vlag zou den vieren, verliep verder uiterst rus tig. KRANSLEGGINGINEEDE BIJMONUMENT Op initiatief van de Provinciale Staten van Zeeland zullen twee statenleden zaterdagmorgen a-s om half tien namens de provincie een krans leggen bij het monu ment in Eede, dat herinnert aan de terugkeer van koningin Wil helmina op 13 maart 1945. De kranslegging zal geschieden door de twee uit Aardenburg afkomsti ge statenleden, mevrouw E. J. van den Broecke-de Man en de heer C. van Bellegem

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1