R00VERS Kamer van Koophandel adviseert: neem streekplan-Schouwen terug Sint „ontving" Thoolse kinderen in stadhuis Vara-speelgoed voor kinderen in „Ostoerio' Prijzen en oplossing sinterklaaspuzzel PASSAP „Sociaal-economische ontwikkeling niet remmen door verboden en bepalingen" KERKO BEL-O-FAST HOLLAERS VERBERKT AGENDA BEELD ONTHULD IN OOSTBURG Polder Walcheren. N.V. Platenfabriek Linex-Nederland Algemene vergadering van aandeelhouders. NUTTIG SINT-NICOLAAS- GESCHENK flinke hulp in de huishouding WILBRINK Alstublieft mevrouw, hier is uw P.Z.C. SUCCESCADEAUS MAANDAG 3 DECEMBER 1962 ;2 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Adres aan Gedeputeerde Staten DE KAMER VAN KOOPHANDEL en fabrieken voor Midden- en Noord-Zee land lieeft een dringend beroep gedaan op het college van Gedeputeerde Sta ten om het ontvverp-streekplan voor Schouwen-Duiveland in te trekken. De belangrijkste overweging daarbij is, „dat met dit streekplan de ruimtelijke ordening voor een periode van twintig jaren zou worden vastgelegd, terwijl de ontwikkeling van het eiland in dit tijdperk niet by benadering is te voorspel len". Mochten G-S. niet tot intrekking besluiten, dan zou de Kamer van Koop handel in ieder geval het ontwerp zodanig gewijzigd willen zien, dat de soci aal-economische ontwikkeling niet wordt geremd door regelingen en verboden, die niet passen bij een toekomstige situatie waarvan de mogelijkheden zowel „Diverse takken van bedrijf zullen door dit plan in hun ontplooiing hier van onnodige belemmering ondervinden, tot schade van de maatschappelijke welvaart van de eilandgemeenschap", zo wordt gesteld in het adres aan G.S. Na te hebben geattendeerd op de ont sluiting van het eiland voor het weg verkeer in de komende jaren, de ligging aan de intensief bevaren waterweg tussen Rijn en Westerschelde, welke beide nieuwe mogelijkheden voor vesti ging van nijverheid en handel openen, stipt de kamer aan, dat over dè rich ting en het tempo van de ontwikkeling van de welvaartsbronnen geen op ex- tra-polatie of analogie berustende prog noses zijn gemaakt. Naar de mening van de kamer behoeft intrekking van het streekplan geen bezwaren op te leveren voor de ruimte lijke ordening op Schouwen-Duiveland. Immers: de oppervlakte, de begrenzing en het aantal gemeenten bieden voor een gecoördineerd planologisch beleid voldoende gelegenheid door de hante ring van het goedkeurïngsrecht op de gemeentelijke uitbreidingsplannen, dat G.S. bezitten. „Door dit beleid is een soepele aanpassing mogelyk aan de zich in de loop van de tijd openbarende ontwikkelingstendenzen", aldus het adres. Uitlichten Voor het geval G.S. in de argumenten van de Kamer van Koophandel geen re den zien het ontwerp-streekplan terug te nemen worden in de brief enkele be zwaren naaf voren gebracht. Ten aanzien van de voorgestelde rege lingen voor industrialisatie heeft de kamer in het plan de hiervoor noodza kelijk te achten verantwoording gemist. „Een kwantitatieve benadering van de totaal te reserveren oppervlakte voor vestigingen van nijverheid en handel en een motivering van de verhouding van de terreinen in Zieriltzee en Bruinisse ontbreekt". Het verbaast de kamer, dat in de toe lichting geen rekening is. gehouden met decentralisatie vanuit de 'randstad. Ook is niet toegelicht, waarom de in Zierik- zee en Bruinisse vallende oppervlakten strand en buitendijks gebied en water niet voor industrieel gebruik toeganke lijk zijn gemaakt. Bovendien, zo wordt opgemerkt, is aan de terecht vermelde gunstige geografische ligging van Brui nisse geen gevolg gegeven. Aan deze bezwaren kan volgens de kamer worden tegemoet gekomen, door Zierikzee en Bruinisse met 't daarin gelegen water gebied uit het streekplan te lichten en de ontwikkeling daarbinnen te regelen met de in de woningwet gegeven moge lijkheden voor uitbreidingsplannen. De gelegenheid voor het wonen buiten de kommen van de woonkernen werkt volgens de kamer eerder afstotend dan aantrekkend. De voorschriften voor de grond bestemd tot agrarisch gebied B zouden hier moeten vervallen, vooral om eventuele forensen uit de randstad en stafemployés van industriële vestigingen op het eiland tegemoet te komen. „Bevriezing" Westhoek De vrijwel totale afsluiting van een groot deel van de Westhoek een klein aantal doorgangspaden uitge zonderd en de bevriezing van de bestaande toestand daar is volgens de kamer niet in overeenstemming met het optimaal gebruik van de „natuur lijke" aantrekkingskracht van het eiland en bovendien in strijd met het algemeen landelijk streven tot open legging van natuurgebieden ten gun ste van de recreatie. „Het bewaren van natuurgebieden zon der een mogelijkheid tot benutting hier- Ds. De Kluis ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw is benoemd de hoofdle- gerpredikant in vaste dienst, in rang gelijkgesteld met kolonel, ds. A. T. W. de Kluis, vroeger Nederlands hervormd predikant te Vlissingen. Het Ideale „nooit meer strijken" overhemd. Nu in een luxe geschenkdoos 16,90. de nieuwste dessins v.a. 2,95 verpakt ln een feestelijk mapje. Walstraat 78 - Vlissingen L. Noordstr. 35 - Middelburg VANDAAG. Middelburg Electro- Een voor allen, allen voor één, 19.30 uur. a.l. City: La Ciorcia- ra. 20 uur. 18 Jaar. Bejaardensociëteit-, Sinterklaasavond. Vlissingen Alhambra: Le Cloreiara, 20 uur, 18 laar. Luxor: Geef ze de ruimte, 20 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: Geronlmo, de laatste der apachen, 20 uur. 14 Jaar. Luxor: De duivelse dr, Mabuse, 20 uur, 14 laar. Hulst Bioscoopgebouw: Twist around the clock, 20 uur, a.l. Axel Het Centrum: De Commancheros, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatlieater: Porgy and Bess, 20 uur, 14 Jaar. Zierikzee —Concertzaal: Blue Hawaii, 20 uur, alle leeftijden. Goes Grand: La Cloreiara, 20 uur, 18 Jaar. mate nu nog niet zijn te voor van is maatschappelijk niet te verant woorden", zo schrijft de kamer aan G.S. „Dat een openlegging van natuurgebie den zeer wel kan samengaan met het behoud ervan, wordt op vele plaatsen in den lande aangetoond". Natuurreserva ten, natuurgebieden en bosgebieden ziet de kamer dan ook graag adequaat opengesteld met mogelijkheden tot fiet sen, wandelen, spelen en picknick. Het verbod tot bebouwing in de duin gebieden achter de buitenste duinenrij Herdenking overlijden prinses Wilhelmina De herdenking van het overlijden van prinses Wilhelmina in de Nederlands hervormde kerk te Schoondijke zal van avond (7.30 uur) behalve door de her vormde predikant, ds. P. A. L. Brink man, ook worden geleid door ds. J. D. de Vries, gereformeerd predikant te Aardenburg. Ds. De Vries is consulent van de vacante gereformeerde kerk van voor het horecawezen is volgens de Ka mer van Koophandel niet verantwoord. In het adres wordt verder een pleidooi gehouden voor spreiding over alle ge meenten van recreatieve bebouwing en bestemming. Hiervoor is te meer aan leiding naarmate de recreatieve functie van de verschillende nieuwe meren in vervulling zal gaan. De Kamer van Koophandel ageert tenslotte nog tegen beperkende bepalingen voor gebruik van het buitendijks gebied. Onder het luiden van de klokken van de r-k. kerk en de Ned. herv. kerk heeft pastoor-deken A. A. F. Lievegoed zondagmiddag te Oostburg op het St.- Eligiusplein het beeld van de Heilige Eligïus ingewijd. Alvorens tot deze plechtigheid over te gaan, waarbij een groot aantal genodig den aanwezig was, wijdde pastoor-deken Lievegoed enige woorden aan het leven en het werk van St.-Eligius, die zoals hij zei, in de 7de eeuw heeft geleefd en vanuit Frankrijk en België tot aan de boorden van de Schelde het geloof pre dikte. De pastoor-deken bracht dank aan al diegenen de aan de totstandkoming van het beeld hun medewerking hebben verleend, daarbij in het bijzonder noe mend de Kath. Metaalbewerkersbond te Utrecht, de R.-K. Smedenbond te Til burg, de parochianen van Oostburg en de beeldhouwer Baron E. Speijaert vair Woerden uit Den Haag. Bovendien bracht hij dank aan het gemeentebesttur van Oostburg voor de gegeven mede werking. SINT-MAARTENSDIJK GEMEENTEBESTUUR ZOND KONINGIN TELEGRAM B. en w. van St. Maartensdijk hebben dezer dagen een telegram naar de ko ningin gezonden, als bewijs van deelne ming bi] het overlijden van prinses Wil helmina. Het heeft de volgende inhoud: „Het gemeentebestuur van Sint-Maar tensdijk, historisch zo nauw verbonden met het Koninklijk Huis, betuigt Uwe Majesteit in grote verslagenheid zijn diepe medeleven met het overlijden van uw moeder H.K.H. Prinses Wilhelmi- BURGH Diaken hervormde kerk In de "Ned. herv. kerk te Burgh is dhr. J. de Koning tot diaken gekozen. De heer De Koning heeft de functie aan vaard. De P.Z.C.-sinterklaaspuzzel heeft de puzzelredactie heel wat werk bezorgd. Een stroom van inzendingen belandde namelijk op de redactietafel. Het aantal inzenders was aanmerkelijk groter dan vorig jaar. De prijzen werden als volgt verdeeld: Waardebon van 25: mej. M. Schot, Hoogstraat 49, Tholen. Waarde bonnen van 10: J. Hofman, Hogekerkstraat 4, Nieuwerkerk; A. van Akkeren, Wal 24, St.-Maartensdijk; L. Pijpelink, Irenestraat 12, Bruinisse; dames Murk, Havenplein 18, Zierikzee; mevrouw Schot- Rentier, Klein Zelkeweg 5, Zierikzee. Waardebonnen van ƒ5: J. de Munnik, Zandweg 6, Haamstede; P. A. Vos, sanatorium „De Klokken- berg" H 2, kamer 57, Breda; Ding Eindhout, Deldensestraat 12, St.- Philipsland; mej. C. Joppe, Commandostraat 2, Anna Jacobapolder; L. Kouwen, Capelweg 16, Renesse. De oplossing van de puzzel is als volgt: Horizontaal: 1. P.Z.C., 3. zoo, 5. rio, 6. vla, 8. Sint- Baaf, 9. lat, 10. u.t.s., 12. op, 14. Taag, 17. te, 18. E.K.S.G., 19. Dam me, 22. dal, 25. eiland, 27. E.M.M., 30. na, 31. old, 32. N.T.S., 33. Namen, 36. stem, 38. Bali, 40. sans, 41. Lap, 42. remt, 43. A.N.P., 44. ure, 46. An des, 48. Assisi, 52. Ondina, 53. epos, 54. Aart, 56. N.S., 57. sou, 58. re, 59 rading, 62. moeras, 65. spe, 66. Isar, 68. L.S., 70. Erato, 71. rustig, 72. ste no, 74. Ir., 75. pas, 77. se, 78. Unes co, 80. er, 81. Ceram, 82. ,ge, 83. pi, 85. piene, 87. Grevelingen, 97. ordes, 93. R.A.F., 94. Dee, 95. Tee, 96. Ir., 97. Jikkemien, 100. ossen, 102. An, Massale „audiëntie" HOGE GAST MEERDE MET KOTTER AAN KAAI AF SINT-NICOLAAS heeft zaterdag middag in het stadhuis van Tholen massaal „audiëntie" verleend aan en kele honderden kinderen. Op de trap Voor de andere jongens en meisjes de festiviteiten voor kinderen gewoon doorgang kunnen vinden. Daarom stapte hij even later in de open koets voor een rondrit door de stad langs de bedjes van de zieke kinderen. Brompieten naar de „vierschaar" keek hij met zijn zwarte helpers naast burgemees- s er in aansluiting op deze intocht de sint een filmvoorstelling in ter mr. A. J. v. d. Hoeven uit over de hal van do openbare lagere school, een dicht opeengepakte menigte. De Het bezoek keurig op poten gezet spanning stond op de gezichtjes van door de plaatselijke winkeliersver- de kleintjes te lezen. Aan de hand eniging en het atelier „Timpa" Foun- van moeder of boven de hoofden uit- dations begon rond drie uur, toen getild door vader wachtten ze op wat schuin onder de brug de „Tholen 18" er in het stadhuis stond te gebeuren, aan de Kaai afmeerde. Het peloton Plotseling zwaaide de zwartste Piet zwarte knechten zette, zich temidden met zijn karwats door do lucht, van een grote wachtende menigte op „Stilte", gebood hij en het woord was brommers en scooters om zo met het aan de burgemeester. nodige lawaai de stoet te openen. Hot ls.ons g«n°ejren. lat U nog Voor ae ca|êch(! van stnt-Ntoolaas de tijd hebt kunnen vinden om in de koets drukte van deze dagen aan Tholen te denken", zo verwelkomde de eerste burger de bisschop. Maar de sint vond in zijn antwoord, dat de burge meester veel te bescheiden was. „Hoe zouden we Tholen kunnen verge ten?" was zijn reactie. De kinderen behoefden echt niet ongerust te zijn, dat zij zouden worden overgeslagen. De sint liet hen dat duidelijk merken, toen ze hem het „Zie ginds komt de stoomboot" hadden toegezongen. „We zullen volgende week weer aan de- deuren luisteren en over de daken lopen", verzekerde hij. En deze be lofte hing ongetwijfeld nauw samen met de opmerking, die burgemeester Van der Hoeven even tevoren had gemaakt over het gedrag van de Thoolse kinderen in het afgelopen jaar. „Toen U hier de laatste keer was, had ik nogal wat klachten. Maar uw komst heeft toen kennelijk een gunstige invloed gehad- We heb ben nu veel minder last: gehad". Overigens werd de ontvangst van Sint-Ni colaas en zijn knechten deze middag aanzienlijk getemperd door de nationale rouw. Sint-Nicolaas herinnerde er de ver zamelde jeugd nog even aan en leg- do daarbij de nadruk op het feit, dat m. vcm het organiserend -. comité marcheerde het tamboer- en jachthoornkorps „De artilleristen" uit Bergen op Zoom. De zwierige pluimen op de mutsen boven de groen-witte uniformen deinden door de straten van de stad. Het werd weer een feestelijk gebeuren, deze intocht van de sint in Tholen. In de loop van de dag heeft de goedheilig man nog zijn bijdrage geleverd aan het welslagen van de winkeliersactie. HAAMSTEDE Co ei idee in Haamstede voor „Open het Dorp" Behalve de luciferdoosjesactie voor „Open het Dorp" in Haamstede is ook op andere manieren geld ingezameld. Een fruitkweker die met zijn knecht be zig was jonge boompjes door middel van z.g. manchetten (plastic-stanibe- schermers) tegen liazenvraat te be schermen, kwam op het idee voor elke manchet die om een stamme tje werd gedraait, 15 cent voor „Open het Dorp" af te staan. De knecht deed er prompt 3 cent per manchet bij zo dat des avonds een bedrag van 25,50 kon worden overgemaakt. 103. Essen, 104. Brt. Vertikaal: I. poot, 2. z.o., 3. zin, 4. klauteren, 5. rit, 6. va, 7. aftalc 8. sap, 9. l.o., II. sas, 13. re, 15. G.G.D., 16. mai dentrip, 17. tent, 19. Deltamuseum, 20. ml, 21 man, 23. Annaland, 24. la, 26. ds., 28. ma, 29. mm., 31. Osse, 34. eb, 35. Lippens, 37. ms., 39 lan dingsterrein, 42. raadsels, 45. esote- ros, 46. anti, 47. sa, 49. is, 50. tre- sor, 51. marsepein, 52. orders, 55. aap, 58. ratio. 60. Nisse, 61. erg, 63. Oene, 64. ra, 67. ai, 69. stugge, 73. ener, 76. are, 79. chefke, 81. Ceres, 83. pi, 84. Indië, 85. peen, 86. noest, 88. Erin, 89. vak, 90. geen, 92. Sr., 95. tor, 97 ja, 98. es, 99. ms, 101. Ee. Ontspanningsavond P.T.T.-personeel Zaterdagavond hield de P.T.T. sport- en ontspanningsvereniging „De Zeemeeu- ti" een goed geslaagde feestavond in „Prins van Oranje" te Goes. De voorzitter van de vereniging, de heer C. Pleyte, wees er in zyn openingswoord o.m. op, dat van het college van b. en w. in verband met het overlijden van prinses Wilhelmina toch toestemming was verkregen de feestavond normaal doorgang te doen vinden. Ter hare na gedachtenis werd staande een minuut stilte in acht genomen. Het bestuur van de vereniging had aanvankelijk nog overwogen de avond niet te laten plaatsvinden. In verband echter met het feit dat de voorbereiding in een vergevorderd stadium was, had men alsnog besloten de bijeenkomst te laten doorgaan. Dit besluit is mede ge baseerd op de ruime richtlijnen die in deze aanzien door het gemeentebestuur waren verstrekt. Het gezelschap Wim de Graaf uit Mid delburg bezorgde de talrijke aanwezigen vervolgens enkele uurtjes van goede ontspanning. Op vlotte wijze bracht het een rijk gevarieerd programma van zang, muziek, declamatie en sketch, on der de titel „Muurbloempjes". Reeds de opening, een fijnzinnige spot op de Ber- lijnse muur, bracht het publiek tot enthousiasme en diverse malen vielen de artiesten open doekjes ten deel. Aan het programma werkten mee Wim de Graaf, conference; B. den Toonder, mu ziek; J. Hendrikse, zang; R. Kievit als „de post"; R. Pluijmers, sketch; Nel Gabrielse, zang en Anneke Ponse, de clamatie. Aan het slot waren er vooi de dames bloemen en voor de heren een rokertje. In de middaguren werd voor een 150 kinderen van de leden van de vereni ging een zeer geslaagde Sint-Nicolaas- middag gehouden. Voor de eerste keer op Nederlandse bodem hebben de Nieuw-Guinearepa- triantjes in het Haamsteedse „Ostoe- rio"-hoteI zondagmiddag oog in oog gestaan met St.-Nicolaas. De VARA- speelgoedactie had ervoor gezorgd, dat de sint enkele tientallen zakken vol pakjes kon uitdelen. Een Rot terdamse klaverjasclub had de 85 kinderen in de Schouwse Westhoek geadopteerd. In federatief verband legden 600 deelnemers aan een concours in de afgelopen novembermaand op vier avonden een kaartje. Het inleggeld werd opzij gelegd, er werden tombo la's gehouden en koppelprijzen ter beschikking gesteld. Het resultaat was, dat men ongeveer 850, voor de actie kon aanbieden. Zondagmiddag arriveerde een deputatie van de Rot terdamse kaartclub met een grote autobus voor het hotel. St.-Nicolaas en zijn zwarte knecht reden ook mee en het gezelschap was bovendien nog opgefleurd met enkele artiesten. Vol ongeduld zat het jeugdige volkje al enige tijd in de hall van het „Ostoe- rio"-hotel te wachten, toen het Rot terdamse korps van goede gevers daar startte met een vrolijk pro gramma, dat voorafging aan de komst van sinterklaas. Het accor deonduo De Berrico's brachten met populaire melodieën en 5-december- liedjes de stemming erin, daarop trad de goochelaar Mabesto naar vo ren om de repatriantjes met hun ouders te laten kennismaken met een ondeugende sprekende pop. De goo chelaar liet nog enkele van zijn staaltjes zien en opnieuw liet het accordeonduo opgewekte muziek door de moderne zaal van, het „Os- toerio"-hotel klinken. Inmiddels ging er een luid ge juich op toen St.-Nicolaas en zijn knecht plotseling opdoken, sint nam plaats op een speciaal voor hem gereserveerde zetel en haalde het grote boek voor de dag. De spanning steeg onder de repatriantjes. Als eerste werd een belhamel uit de kinderschaar naar voren geroepen; sint onderhield hem even over zijn ondeugende gedrag, de jongen moest een lied je zingen, maar toch ging hfl met een groot pak onder de arm n ?r zijn plaats terug. Zo verging het ook de andere kinderen, die sint voor het front van vriendjes en ouders aan zich liet voorstellen. De Rotterdamse klaverjasclub stelde een bijzonder royale adoptiedaad. Burgemeester jhr. R. J. H. Q. Roell, bevond zich onder de genodigden, die de gulle Rotterdamse sint met zyn uitdeelactie bezig hebben gezien. De repatriantjes hebben er met enthou- gezongen Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 30 november. Aardappelen 1014. Andijvie I 50—75. Bloemkool I A: 6 stuks per bak 60— 1.01, 7 stuks per bak 79—89. Bloemkool II A: 6 stuks per bak 58—79, 7 stuks per bak 48—73. Rode kool 10—20. Gele kool 8—13. Groene kool 7—16. Sla I A 23—27. II 12—13. Spruiten X A 50—77, n A 30—48. I B 47—52, I D 59—73. Aanvoer 33.00 kg. Prei 3141 Selderij 311. Peterselie 6—12. Waspeen I A 19—23. Grote peen 10—12. Uien 17—23. Witlof I A 1.031.25. Tl A 96—1.10, I B 98—1.08, II B 89—1.06. Aan voer 19.00 kg. Black Alicante 1.42—1.75. Boe renkool 1817. Coxs Orange Pippin KI. I A 70—87, I B 50—69, I C 32—47, II A 58—73, II 5863, II C 2131. Jonathan KI. I A 4856, B 48—55. I C 39—49, II A 40—46, II B 21—38, II C 2028. Golden Delicious KL I A 6619, 52—73, I C 3948. Glorie van Holland Kl. 51—56, I B 45—55, I C 33—45. Lomb. Cal ville K1. I A 47—49. Légipont Kl. I A 70—74, I C 35—45, I B 65—68. G. Wildeman Kl. I A 54—56, I B 4819, I C 31—33. VISMIJN BRESKENS. Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 18 t/m 24 november de volgende hoeveel heden vis aangevoerd: 595 kg bot, 693 kg schar, 137 kg schol, 162 feg tong, 23 kg rog, 10.136 kg kabeljauw, 47.837 kg wijting, 1 kg paling. 22 kg wulken, 5 kg tarbot, 99 kg makreel, 3 kg zalm, 540 kg sar- dijn, 12 leg haai, 15 kg kommeraal, 4 kg her der, 378 kg baars, 700.742 kg haring, 6992 kg exportgarnalen: 105 kg binnenL garnalen. In plaats van kaarten. ONDERTROUWD: BIET SCHOUWENAAR SJAAN HARTHOORN. Huwelijksvoltrekking op donderdag 6 december, 2 uur, te 's-Heer-Arends- kerke. Huwelijksinzegening om 2.30 uur in de Ned. Herv. Kerk aldaar. Receptie van 4.305-30 uur in „het Trefpunt" aldaar. Wemeldinge, Dorpsplein 6, 's-Heer-Arendskerke, Korte Achterweg 9. december 1962. Toekomstig adres: Zandweg 27, Wemeldinge. GETROUWD J. L J. MAAT en DORETHY DAVEY. Nieuwdorp, 24 november 1962. Langeweg 2. Heden is van ons weg genomen mijn lieve man, onze vader, be- huwdvader en oom PIETER IZAAK DE GROOTE. op de leeftijd van bijna 57 jaar. Uit aller naam, A. de Groote de Hulster. Nieuwvliet, 1 december 1962. Prinses Wilhelminastraat 4. Wij zeggen allen hartelijk dank, inzonderheid onze kinderen en kleinkinderen, voor de vele cadeaus en bloemstukken, welke wij op 23 novembér jl. moch ten ontvangen. H. J. Harinck. P. L. Harïnck-Mieras- Goes, december 1962. Patijnweg 76. Voor de vele blijken van be langstelling, ontvangen ter gelegenheid van onze vijf enveertigjarige echtvereni ging, betuigen wij, ook na mens onze kinderen, onze wélgèmëënaé dablcY J. Verhage. J. Verhage-Jasperse- Koudekerke, 3 dec. 1962. Voor de zeer vele bewijzen van medeleven, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde en zeer zorgzame moeder, behuwd- en groot moeder, ADRIANA DE VISSER, weduwe van Abraham Kluyfhout, betuigen wij onze harte lijke dank. Familie Kluyfhout. Koudekerke, december 1962 Voor de vele bewijzen van medeleven, ontvangen het overlijden van onze in nig geliefde vader, be huwd- en grootvader, JANNIS BUIJZE, betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam, J. M. Buijze-Verstrate- Zuidzande, december 1962. Het dagelijks bestuur van Polder Walcheren brengt ter algemene ken nis, dat bij de heden ge houden verkiezing van een commissaris in het polder bestuur, vertegenwoordi gende de eigenaren van de ongebouwde eigendom, als zodanig is benoemd W. DE VISSER Pzn. te Meliskerke. Het dagelijks bestuur voornoemd, G. C. D. Rutgers van Rozenburg, voorzitter. B. Plomp, griffier. Het gemeentebestuur van Nieuwvliet geeft met leedwezen kennis van het overlijden van zijn ge acht mede-raadslid, de heer P. I. DE GROOTE, wiens arbeid in het belang van de gemeente in dankbare herinnering zal blijven. Het gemeentebestuur voornoemd, J. C. Everaers, burgemeester. A. Brakman, wethouder. Na een leven van i jaar is vrijdag in alle rust overleden, j sterkt door de Sacramenten der Zie ken, Y0>/o MARIA DE JONGE, weduwe van Franciscus Balleur. Namens de familie, S. J. Balleur. 's-Gravenhage, 30 november 1962. Hengelolaan 59- De H. requiemmis, ge volgd door de begrafe nis, zal plaatshebben op woensdag 5 decem ber 1962 te Middelburg in de kerk van de H. Petrus en Paulus 11.00 uur. TE KOEWACHT H.H. aandeelhouders wor den uitgenodigd tot bijwo-, ning van de algemene ver- gadei-ing van aandeelhou ders op vrijdag 7 december om 14-00 uur ten kantore van de vennootschap, waar de agenda met bijbehoren de stukken voor aandeel houders ter inzage ligt. JUWELIERS SINDS IÖ54 5 Dinsdagmiddag, 2 uur, VERS RUNDVLEES. ABATTOIR, Seisweg - Middelburg. Mevr. DE HAAN, Brakstr- 39, Middelburg. Tel. 3789. VAN DE VELDE UW DRUKKER. BREIMACHINES. Volautomatisch, geen gewichten. Breit ook kleuren in. Breit ook rond. Breit automatisch alle fantasiepatronen. Vraag folders. Gratis lessen. Walstraat 30 - Telef- 3694 VLISSINGEN ZIERIKZEE - BREDA ROOSENDAAL. Volop keuze uit leer zame, spannende en gezellige spellen, ver pakt in stevige dozen. Bijv.: Robot, Electro, Why (mysterie), Sfera- tego, Monopoly, Scrab- i, Camping, Bingo Vlissingen Paul Krugerstr. 41-4; voor haar: huishoudelijke artikelen voor hem: kwaliteitsgereedschappen Lange Delft 31 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13