Kamer van Koophandel adviseert: neem streekplan-Schouwen terug Vara-speelgoed voor kinderen in „Ostoerio" R00VERS MBBENS Prijzen en oplossing sinterklaaspuzzel „Sociaal-economische ontwikkeling niet remmen door verboden en bepalingen" KERKO BEL-O-FAST AGENDA ADMINISTRATIEVE KRACHT (vr.) ZEEUWSCH-VLAANDEREN BEELD ONTHULD IN OOSTBURG iOSRAM WILBRINK SUCCESCADEAUS MAANDAG 3 DECEMBER 1962 Wissef Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Adres aart Gedeputeerde Staten DE KAMER VAN KOOPHANDEL en fabrieken voor Midden- en Noord-Zee land heeft een dringend beroep gedaan op het college van Gedeputeerde Sta ten om het ontwerp-streekplan voor Schomven-Duiveland in te trekken. De belangrijkste overweging daarbij is, „dat met dit streekplan de ruimtelijke ordening voor een periode van twintig jaren zou worden vastgelegd, terwijl de ontwikkeling van het eiland in dit tijdperk niet by benadering is te voorspel len". Mochten G-S. niet tot intrekking besluiten, dan zou de Kamer van Koop handel in ieder geval het ontwerp zodanig gewijzigd willen zien, dat de soci aal-economische ontwikkeling niet wordt geremd door regelingen en verboden, die niet passen by een toekomstige situatie waarvan de mogelijkheden zowel kwalitatief als kwantitatief in overwegende mate nu nog niet zijn te voor- Ds. De Kluis ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw is benoemd de hoofdle- gerpredikant in vaste dienst, in rang gelijkgesteld met kolonel, ds. A. T. W. de Kluis, vroeger Nederlands hervormd predikant te Vlissingen. „Diverse takken van bedrijf zullen door dit plan in hun ontplooiing hier van onnodige belemmering ondervinden, tot schade van de maatschappelijke welvaart van de eilandgemeenschap", zo wordt gesteld in het adres aan G.S. Na te hebben geattendeerd op de ont sluiting van het eiland voor het weg verkeer in de komende jaren, de ligging aan de intensief bevaren waterweg tussen Rijn en Westerschelde, welke beide nieuwe mogelijkheden voor vesti ging van nijverheid en handel openen, stipt de kamer aan, dat over de rich ting en het tempo van de ontwikkeling van de welvaartsbronnen geen op ex- tra-polatie of analogie berustende prog noses zijn gemaakt. Naar de mening van de kamer behoeft intrekking van het streekplan geen bezwaren op te leveren voor de ruimte lijke ordening op Schomven-Duiveland. Immers: de oppervlakte, de begrenzing en het aantal gemeenten bieden voor een gecoördineerd planologisch beleid voldoende gelegenheid door de hante ring van het goedkeuringsrecht op de gemeentelijke uitbreidingsplannen, dat G.S. bezitten. „Door dit beleid is een soepele aanpassing mogelijk aan de zich in de loop van de tijd openbarende ontwikkelingstendenzen", aldus het adres. Uitlichten Voor het geval G.S. in de argumenten van de Kamer van Koophandel geen re den zien het ontwex-p-streekplan terug te nemen worden in de brief enkele be zwaren naar voren gebracht. Ten aanzien van de voorgestelde rege lingen voor industrialisatie heeft de kamer in het plan de hiervoor noodza kelijk te achten verantwoording gemist. „Een kwantitatieve benadering van de totaal te reserveren oppervlakte voor vestigingen van nijverheid en handel en een motivering van de verhouding van de terreinen in Zierikzee en Bruinisse ontbreekt". Het verbaast de kamer, dat in de toé- lichting geen rekening is gehouden met decentralisatie vanuit de randstad. Ook is niet toegelicht, waarom de in Zierik zee en Bruinisse vallende oppervlakten strand en buitendijks gebied en water niet voor industrieel gebruik toeganke lijk zijn gemaakt. Bovendien, zo wordt opgemerkt, is aan de terecht vermelde gunstige geografische ligging van Brui nisse geen gevolg gegeven. Aan deze bezwaren kan volgens de kamer worden tegemoet gekomen, door Zierikzee en Bruinisse met 't daarin gelegen water- I gebied uit het streekplan te lichten en de ontwikkeling daarbinnen te regelen met de in de woningwet gegeven moge lijkheden voor uitbreidingsplannen. De gelegenheid voor het wonen buiten de kommen van de woonkernen werkt volgens de kamer eerder afstotend dan aantrekkend. De voorschriften voor de grond bestemd tot agrarisch gebied B zouden hier moeten vervallen, vooral om eventuele forensen uit de randstad en stafemployés van industriële vestigingen op het eiland tegemoet te komen. „Bevriezing" Westhoek De vrijwel totale afsluiting van een groot deel van de Westhoek een klein aantal doorgangspaden uitge zonderd en de bevriezing van de bestaande toestand daar is volgens de kamer niet in overeenstemming met het optimaal gebruik van de „natuur lijke" aantrekkingskracht van het eiland en bovendien in strijd met het algemeen landelijk streven tot open legging van natuurgebieden ten gun ste van de recreatie. „Het bewaren van natuurgebieden zon der een mogelijkheid tot benutting hier- Het ideale „nooit meer strijken" overhemd. Nu in een luxe geschenkdoos 16,90. de nieuwste dessins v.a. 2,95 verpakt in een feestelijk mapje. HOLLAERS VERBERKT Walstraat 78 - Vlissingen L. Noordstr. 35 - Middelburg VANDAAG. Middelburg Electro: Een voor allen, allen voor één. 19.30 uur, a.l. City: La Ciorcia- ra, 20 uur. 18 jaar. Bejaardensopiëteit: Sinterklaasavond. Vlissingen Alhambra: Le Ciorclara, 20 uur, 18 iaar. Luxor: Geef ze de ruimte, 20 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: Geronimo, de laatste der apachen, 20 uur, 14 J, Luxor: De duivelBe dr. Mabuse, 20 i 14 jaar. Hulst Bioseoopgebouw: Twist around the clock, 20 uur, a.l. Axel Het Centrum: De Commancheros, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Porgy and Bess, 20 uur, 14 jaar. Zierikzee —Concertzaal: Blue Hawaii, 20 uur, alle leeftijden. Goes Grand: La Ciorciara, 20 uur, 18 Jaar. van is maatschappelijk niet te verant woorden", zo schrijft de kamer aan G.S. „Dat een openlegging van natuurgebie den zeer wel kan samengaan met het behoud ervan, wordt op vele plaatsen in den lande aangetoond". Natuurreserva ten, natuurgebieden en bosgebieden ziet de kamer dan ook graag adequaat opengesteld met mogelijkheden tot fiet sen, wandelen, spelen en picknick. Het verbod tot bebouwing in de duin gebieden achter de buitenste duinenrij voor het horecawezen is volgens de Ka mer van Koophandel niet verantwoord. In het adres wordt verder een pleidooi gehouden voor spreiding over alle ge meenten van recreatieve bebouwing en bestemming. Hiervoor is te meer aan leiding naarmate de recreatieve functie van de verschillende nieuwe meren in vervulling zal gaan. De Kamer van Koophandel ageert tenslotte nog tegen beperkende bepalingen voor gebruik van het buitendijks gebied. Gevraagd voor direct Sollicitaties te richten aan: HANDELSONDERNEMING, Westkolkstraat 40, postbus 26 - Telefoon 2272 - 3272, TERNEUZEN- WALCHEREN MIDDELBURG Bode-congierge De heer P. van Zweden te Middelburg is benoemd tot bode-concierge van de gemeente Kapelle. De heer Van Zweden is op het ogenblik concierge van de christelijke hl>.s. in Middelburg. Hij zal in Kapelle de plaats innemen van de heer M. Gelok die per 1 februari 1963 met pensioen gaat. Winkels open De Middelburgse winkels, die gewoon lijk dinsdagmiddag zijn gesloten, zullen in verband met de komende sinterklaas, morgenmiddag wél geopend zijn. OOSTBURG ST.-N1C0LAAS BEZOCHT BEJAARDENSOCIËTEIT De wekelijkse bejaardensociëteit var de Oostburgse vromvelyke vrijwilligers bereikte vrydagmiddag in het Neder lands hervormde kerkcentrum zyn hoogtepunt, toen St.-Nicolaas met ge volg een bezoek bracht. De leden van het hoogbejaarde gezel schap kregen zowel goedkeurende als vermanende woorden te incasseren. Tij dens deze feestmiddag viel de bejaarden een traktatie ten deel. De heer Cor Schrijver uit Oostburg droeg verder in Cadzands dialect „de trouwfeeste van Joantje" voor. Ook mevrouw R. Ben- jamins-Verschuure kwam met enige Cadzandse voordrachtjes. De feestmid dag werd onder meer bijgewoond door burgemeester J. L. van Leeuwen en echtgenote. AXEL Z.V.U. schoolconcert Onder auspiciën van de Z.V.U. geeft het „Schoolconcert" in het „Centrum" te Axel op 11 december aanstaande een uitvoering voor de leerlingen van het uitgebreid lager- en nijverheidsonder wijs. Hieraan werken mee Barbara Da- nies, Henk Meijer, tenor, en Peter Han sen, .piano. Op het programma staan werken van Beethoven, Puccini, en Ver di. Provinciale konijnen- en pluimveetentoonstelling Op 25 en 26 december wordt weer een provinciale Konijnen- en Pluimveeten toonstelling gehouden in de autoshow zaal van de gebroeders Esselbrugge aan de Evertsenstraat te Axel. Het is de 37e tentoonstelling, die georganiseerd wordt door de konijnen- en pluimvee vereniging „Ter Verbetering" te Axel. Verwacht wordt, dat er dit jaar zeer veel inzendingen zullen zijn en dat er ook grote belangstelling zal zijn van Belgische zijde. RETRANCHEMENT Overlijden van prinses kerkelijk herdacht Ter gelegenheid van het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina werd vrij dagavond in de Nederlands herv. kerk te Retraychement een interkerkelijke herdenkingssamenkomst gehouden. Na een inleidend woord door burgemeester J. A. Leenhouts werd gesproken door ds. L. van der Molen predikant der vrij evangelische gemeente en vervolgens door ds. G. M. C. de Vries, predikant van de Nederlands hervormde gemeen te. Prijskaarting In café „De Zon" werd een prijskaar ting gehouden, waaraan 30 personen deelnamen. De uitslag was als volgt: eerste prijs Joz. de Meij en J. de Vol- dere, tweede prijs A. Gijs en L. Sehee- rens. derde prijs J. Hakker en P. v. d. Voorde, vierde prijs J. Pattist en W. Goossen. Uitvoering muziekkorps „Ons Genoegen' Het muziekgezelschap „Ons Genoegen" gaf in de school zijn najaarsuitvoering. De voorzitter, de heer C. J. Almekin- ders-Masclee, verwelkomde in zijn ope ningswoord in het bijzonder burgemees ter J. A. Leenhouts en zijn echtgenote. Het muzikale deel van het programma stond onder leiding van de heer Alfred v. d. Bussche. Bij het toneelgedeelte had de heer J. Hakker de regie. Opgevoerd werd het toneelspel „Boerenbloed" van Kees Spierings. De avond werd beslo ten met een bal in café „Le Hollan dais". Klaprooscollecte De Klaprooscolleete bracht te Retran- chement 36,82 op. BRESKENS „Nog sneller" viert 45-jarig bestaan Op 15 en 16 december viert de postdui- venhoudersvereniging „Nog Sneller" te Breskens het 45-jarig bestaan. In het „Casino" zal er een jubileumtentoon stelling worden gehouden, waarvoor iedere georganiseerde duivenliefhebber uit de provincie kan inzenden. Er zal een kampioensklasse worden ingesteld, waarin de dieren door vier keurmees ters zullen worden beoordeeld. Burge meester J. Eekhout van Breskens zal op 15 december de officiële opening ver richten. Bezoek St.-Nicolaas In de komende dagen zal St.-Nicolaas een bezoek brengen aan Breskens. Maandagavond komt hij naar de bij eenkomst van de buurtvereniging „Bou levard" in zaal Pleyte om 5 uur, dins dagmiddag komen de r.-k. lagere en kleuterschool aan de beurt. Woensdag komt hij in de school met de bijbel en de eerste en tweede klas van de open bare school op bezoek; 's middags komt dan tot slot de openbare kleu terschool aan de beurt. Voor de leer lingen van de derde tot en met de ze vende Idas van alle scholen is er woens- „middag om half 2 een filmvoorstel ling in het „Casino". SINT-JANSTEEN Gemeenteraad Sint-Jansteen De gemeenteraad van Sint-Jansteen is tegen donderdag 6 december, des mid dags vier uur bijeengeroepen. De agen da bevat o.m. voorstellen tot het ver lenen van de ontruimingstermijn van een aantal onbewoonbaar verklaarde, doch nog niet ontruimde woningen, wij ziging van de overeenkomst inzake de onderlinge hulpverlening bij het bestrij den van brand met een tiental gemeen ten, voorstel om aan de Helde Mij. op te dragen de Schoolstraat, de Ellestraat en de Vlasstraat van een asphaltdek te voorzien. VLISSINGEN Partij van de Arbeid hield vergadering De afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid heeft vrijdagavond in ,,'t Anker" een vergadering gehouden. In deze bijeenkomst werden de voor stellen behandeld voor het partijcongres, dat in januari te Den Haag zal worden behandeld. Ook kwam in behandeling de beschrijvingsbrief voor de geweste lijke jaarvergadering, die op 15 decem ber te Goes zal worden gehouden. Ver der werden zowel voor het partijcongres als voor de gewestelijke jaarvergade ring afgevaardigden aangewezen. Het hoofd van de Vlissingse openbare ulo school, de heer H. W. Zwagerman, hield een inleiding over de mammoetwet. Naar aanleiding van deze causerie ont stond een zeer geanimeerde discussie. DOMBURG Vergadering N.C.V.B. De Ned. Chr. Vrouwen Bond afd. Dom burg, hield op 29 november haar maan delijkse vergadering onder leiding van mevrouw H. A. van der Bom-van Dalen. Dokter P- C. Kraan uit Vlissingen sprak op deze avond over „De leugen in de geneeskunde". De kerstvergadering zal gehouden worden op 20 december. De P.Z.C.-sinterklaaspuzzel heeft de puzzelredactie heel wat werk bezorgd. Een stroom van inzendingen belandde namelijk op de redac tietafel. Het aantal inzenders was aanmerkelijk groter dan vorig jaar. De prijzen werden als volgt verdeeld: Waardebon van 25: de heer A. de Koster, Nieuwleusenerstraat 3 te Cadzand; vijf waardebonnen van 10: de heer K. Hamelink, Veer B 77 te Zaamslag, mevrouw A. M. Kouwijzer-Muller, Marijkestraat 13 te Terneuzen, de heer M. Maas, Hoogstraat 11 te Biervliet, de heer P. J. van Hal, Langestraat 18 te Oostburg en de heer R. Hamers, St. SebastiaanstrLat te IJzendijke; vijf waardebonnen van 5: me vrouw A. de Zeeuw-De Feyter, Chrysantstraat 18 te Terneuzen, de heer P. J. Woittiez, Ph. van Kleefstraat 70 te Breskens, mejuffrouw S. de Vos, Gentsestraat 41 te Biervliet, mejuffrouw R. van Meenen, Bernhardstraat 34 te Axel, en mevrouw B. Rottier-Tromp, Bilderdijk- straat 11 te Terneuzen. De oplossing van de puzzel is als volgt: 1. P.Z.C., 3. zoo, 5. rio, 6. vla, 8. Sint- Baaf, 9. lat, 10. u.t.s., 12. op, 14. Taag, 17. te, 18. E.K.S.G., 19. Dam me, 22. dal, 25. eiland, 27. E.M.M,, 30. na, 31. old, 32. N.T.S., 33. Namen, 36. stem, 38. Bali, 40. sans, 41. Lap, 42. remt, 43. A.N.P., 44. ure, 46. An des, 48. Assisi, 52. Ondina, 53. epos, 54. Aart, 56. N.S., 57. sou, 58. re, 59 rading, 62. moeras, 65. spe, 66. Isar, 68. L.S., 70. Erato, 71. rustig, 72. ste no, 74. Ir., 75. pas, 77. se, 78. Unes co, 80. er, 81. Ceram, 82. ge, 83. pi, 85. piene, 87. Grevelingen, 97. ordes, 93. R.A.F., 94. Dee, 95. Tee, 96. Ir., 97. Jikkemien, 100. ossen, 102. An, 103. Essen, 104. Brt. Vertikaal: I. poot, 2. z.o., 3. zin, 4. klauteren, 5. rit, 6. va, 7. aftak, 8. sap, 9. l.o., II. sas, 13. re, 15. G.G.D., 16. mai dentrip, 17. tent, 19. Deltamuseum, 20. ml, 21 man, 23. Annaland, 24. la, 26. ds., 28. ma, 29. mm., 31. Osse, 34. eb, 35. Lippens, 37. rns., 39 lan dingsterrein, 42. raadsels, 45. esote- ros, 46. anti, 47. sa, 49. is, 50. tre- sor, 51. marsepein, 52. orders, 55. aap, 58. ratio, 60. Nisse, 61. erg, 63. Oene, 64. ra, 67. ai, 69. stugge, 73. ener, 76. are, 79. chefke, 81. Ceres, 83. pi, 84. Indië, 85. peen, 86. noest, 88. Erin, 89. vak, 90. geen, 92. Sr., 95. tor, 97 ja, 98. es, 99. ms, 101. Ec. Onder het lulden van de klokken van de r-k. kerk en de Ned. herv. kerk heeft pastoor-deken A. A. F. Lievegoed zondagmiddag te Oostburg op het St.- Eligiusplein het beeld van de Heilige Eligius ingewijd. Alvorens tot deze plechtigheid over te gaan, waarbij een groot aantal genodig den aanwezig was, wijdde pastoor-deken Lievegoed enige woorden aan het leven en het werk van St.-EIigius, die zoals hij zei, in de 7de eeuw heeft geleefd en vanuit Frankrijk en België tot aan de boorden van de Schelde het geloof pre dikte. De pastoor-deken bracht dank aan al diegenen de aan de totstandkoming van het beeld hun medewerking hebben verleend, daarbij in het bijzonder noe mend de Kath. Metaalbewerkersbond te Utrecht, de R.-K. Smedenbond te Til burg, de parochianen van Oostburg en de beeldhouwer Baron E. Speijaert van Woerden uit Den Haag. Bovendien bracht hij dank aan het gemeentebesttur van Oostburg voor de gegeven mede werking. Herdenking overlijden prinses Wilhelmina De herdenking van het overlijden van prinses Wilhelmina in de Nederlands hervormde kerk te Schoondijke zal van avond (7.30 uur) behalve door de her vormde predikant, ds. P. A. L. Brink man, ook worden geleid door ds. J. D. de Vries, gereformeerd predikant te Aardenburg. Ds. De Vries is consulent van de vacante gereformeerde kerk van Schoondijke. SEROOSKERKE (W.) Gemeenteavond van Gereformeerde Kerk Dezer dagen was in het verenigingsge bouw te Serooskerke (W.) een gemeen te-avond, uitgaande van de gerefor meerde kerk. Na de gebruikelijke ope ning door de plaatselijke predikant ds. S. van Wouwe sprak deze predikant onder meer over het synodaal geschrift. „Verdeeldheid en gemeenschap". Naar aanleiding hiervan werden vele vragen gesteld. Tijdens deze bijeenkomst wérd medegedeeld dat een grammofoonplaat ten bate van de zending verkrijgbaar is bij de heer J. A. Kurz. De belangstel ling was bevredigend. Oproering „Schip op Strand" uitgesteld In verband met het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina is de opvoe ring van het toneelstuk „Schip op strand" van zaterdag door het Reci- teergezelschap Serooskerke (W.) uitge steld tot zaterdag 15 december. Voor de eerste keer op Nederlandse bodem hebben de Nieuw-Guinearepa- triantjes in het Haamsteedse „Ostoe- rio"-hotel zondagmiddag oog in oog gestaan met St.-Nicolaas. De VARA- speelgoedactie had ervoor gezorgd, dat de sint enkele tientallen zakken vol pakjes kon uitdelen. Een Rot terdamse klaverjasclub liad de 85 kinderen in de Schouwse Westhoek geadopteerd. In federatief verband legden 600 deelnemers aan een concours in de afgelopen novembermaand op vier avonden een kaartje. Het inleggeld werd opzij gelegd, er werden tombo la's gehouden en koppelprijzen ter beschikking gesteld. Het resultaat was, dat men ongeveer 850, voor de actie kon aanbieden. Zondagmiddag arriveerde een deputatie van de Rot terdamse kaartclub met een grote autobus voor het hotel. St.-Nicolaas en zijn zwarte knecht reden ook mee en het gezelschap was bovendien nog opgefleurd met enkele artiesten. Vol ongeduld zat het jeugdige volkje al enige tijd in de hall van het „Ostoe- rio"-hotel te wachten, toen het Rot terdamse korps van goede gevers daar startte met een vrolijk pro gramma, dat voorafging aan de komst van sinterklaas. Het accor- deónduo De Berrïco's brachten met populaire melodieën en 5-december- liedjes de stemming erin, daarop trad de goochelaar Mabesto naar vo ren om de repatriantjes met hun ouders te laten kennismaken met een ondeugende sprekende pop. De goo chelaar liet nog enkele van zijn staaltjes zien en opnieuw liet het accordeonduo opgewekte muziek door de moderne zaal van het „Os- toerio"-hotel klinken. Inmiddels ging er een luid ge juich op toen St-Nicolaas en zijn knecht plotseling opdoken. De sint nam plaats op een speciaal voor hem gereserveerde zetel en haalde het grote boek voor de dag. De spanning steeg onder de repatriantjes. Als eerste werd een belhamel uit de kinderschaar naar voren geroepen; sint onderhield hem even over zijn ondeugende gedrag, de jongen moest een lied je zingen, maar toch ging hij met een groot pak onder de arm naar zijn plaats terug. Zo verging het ook de andere kinderen, die sint voor het front van vriendjes en ouders aan zich liet voorstellen. De Rotterdamse klaverjasclub stelde een byzonder royale adoptiedaad. Burgemeester jhr. R. J. H- Q. Roëll, bevond zich onder de genodigden, die de gulle Rotterdamse sint met zyn uitdeelactie bezig hebben gezien- De repatriantjes hebben er met enthou- voor gezongen Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 30 november. Aardappelen 10—14. Andijvie I 50—75. Bloemkool I A: 6 stuks per bak 60— 1.01, 7 stuks per bak 79—89. Bloemkool II A: 6 stuks per bak 58—79. 7 stuks per bak 48—73. Rode kool 10—20. Gele kool 8—13. Groene kool 7—16. Sla I A 23—27, II 12—13. Spruiten I A. 50—77. II A 3048, I B 47—52, I D 59—73. Aanvoer 33.00 kg. Prei 31—41. Selderij 3—11. Peterselie 612. Waspeen I A 1923. Grote peen 10—12. Uien 17—23. Witlof I A 1.03—1.25, II A 96—1.10. I B 98—1.08, II B 89—1.06. Aan voer 19.00 kg. Black Alicante 1.421.75. Boe renkool 18—17. Coxs Orange Pippin KI. I A 70—87, I B 50—69. I C 32—47. H A 58—73, II B 58—63, II C 21—31. Jonathan KI. I A 48—56, I B 48—55. I C 39—49. II A 40—46. H B 21—38, II C 20—28. Golden Delicious KI. I A 66—79, I B 52—73. I C 39—48. Glorie van Holland KL I A 51—56, I B 45—55, I C 33—45. Lomb. Cal ville KI. I A 47—49. Légipont KI. I A 70—74, 1 C 35—45. I B 65—68. G. Wildeman KL I A 54—56, I B 48—49, I C 31—33. VISMIJN BRESKENS. Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 18 t/m 24 november de volgende hoeveel heden vis aangevoerd: 595 kg bot. 693 kg schar. 137 kg schol, 162 kg tong, 23 kg rog. 10.136 kg kabeljauw, 47,837 kg wijting, 1 kg paling, 22 kg wulken, 5 kg tarbot, 99 kg makreel, 3 kg zalm, 540 kg sar- dijn, 12 kg haai, 15 kg kommeraal, 4 kg her der, 378 kg baars, 700.742 kg haring. 6992 kg exportgarnalen; 105 kg binnenl. garnalen. In plaats van kaarten. OND ERTROUWD PIET SCHOUWENAAR en SJAAN HARTHOORN. Huwelijksvoltrekking op donderdag 6 december, 2 uur, te 's-Heer-Arends- kerke. Huwelijksinzegening om 2.30 uur in de Ned. Herv. Kerk aldaar. Receptie van 4.305-30 uur in „het Trefpunt" aldaar. Wemeldïnge, Dorpsplein 6. 's-Heer-Arendskerlte, Korte Achterweg 9. december 1962. Toekomstig adres: Zandweg 27, Wemeldinge. GETR OUWD J. I. J. MAAT en DORETHY DAVEY. Nieuwdorp, 24 november 1962. Langeweg 2. Heden is van ons weg genomen mijn lieve man, onze vader, be- huwdvader en oom PIETER IZAAK DE GROOTE, op de leeftijd van bijna 57 jaar. Uit aller naam, A. de Groote- de Hulster. Nieuwvlict, 1 december 1962. Prinses Wi 1 helminastraat 4. Wij zeggen allen hartelijk dank, inzonderheid onze kinderen en kleinkinderen, voor de vele cadeaus en bloemstukken, welke wij op 23 november jl. moch ten ontvangen. H. J. Harinck. P. L. Harinck-Mieras. Goes, december 1962. Patijnweg 76. Voor de vele blijken van be langstelling, ontvangen ter gelegenheid van onze vijf enveertigjarige echtvereni ging, betuigen wij, ook na mens onze kinderen, onze welgemeende dank. J. Verhage. J. Verhage-Jasperse- Koudelterke, 3 dec. 1962. Voor de zeer vele bewijzen] van medeleven, ontvangen; tijdens de ziekte en na het| overlijden van onze innig geliefde en zeer zorgzame moeder, behuwd- en groot moeder, ADRIANA DE VISSER, weduwe van Abraham Kluyfhout, betuigen wij onze harte lijke dank. Familie Kluyfhout. Koudekerke, december 1962 Voor de vele bewijzen van medeleven, ontvangen na liet overlijden van onze in nig geliefde vader, be huwd- en grootvader, JANNIS BUIJZE, betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam, J. M. Buijze-Verstrate. Zuidzande, december 1962, Het gemeentebestuur van Nieuwvliet geeft met leedwezen kennis van het overlijden van zijn ge acht mede-raadslid, de heer P. I. DE GROOTE, wiens arbeid in het belang van de gemeente in dankbare herinnering zal blijven. Het gemeentebestuur voornoemd, J. C. Everaers, burgemeester. A- Brakman, wethouder. i Na een leven van 88 jaar is vrijdag in alle rust overleden, ge sterkt door de H. Sacramenten der Zie ken, MARIA DE JONGE, weduwe van Franciscus Balleur. Namens de familie, S. J. Balleur. 's-Gravenhage, 30 november 1962. Hengelolaan 59. Dc H. requiemmis, ge volgd door de begrafe nis, zal plaatshebben op woensdag 5 decem ber 1962 te Middelburg in de kerk van de H. Petrus en Paulus te 11.00 uur. ST. MIC0LAASGE5CHEMKEM RONSONe" 51 lvermatch AANSTEKERS gouden herenzegelringen JUWELIERS SINDS 1054 °0/-e Dinsdagmiddag, 2 uur, VERS RUNDVLEES. ABATTOIR, Seisweg - Middelburg. Gevraagd per 1 jan. 1963 een flinke hulp in de huishouding Mevr. DE HAAN. Brakstr. 39, Middelburg. Tel. 3789. VAN DE VELDE UW DRUKKER. Polder Walcheren. Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren brengt ter algemene ken nis, dat bij de heden ge houden verkiezing van een commissaris in het polder bestuur, vertegenwoordi gende de eigenaren van de ongebouwde eigendom, als zodanig is benoemd W. DE VISSER Pzn. te Meliskerke. Het dagelijks bestuur voornoemd, G. C. D. Rutgers van Rozenburg, voorzitter. B- Plomp, griffier. N.V. Platenfabriek Linex-Nederland TE KOEWACHT Algemene vergadering van aandeelhouders. H.H- aandeelhouders wor den uitgenodigd tot bijwo ning van de algemene ver gadering van aandeelhou ders op vrijdag 7 december om 14 00 uur ten kantore van de vennootschap, waar de agenda met bijbehoren de stukken voor aandeel houders ter inzage ligt. NUTTIG SINT-NICOLAAS- GESCKENK Kinderen doen niets liever dan Volop keuze uit leer zame, spannende en gezellige spellen, ver pakt in stevige dozen. Bijv.: Robot, Electro, Why (mysterie), Stra- tego, Monopoly, Scrab ble, Camping, Bingo I Vlissingen Paul Krugerstr. 41-43 I BREIMACHINES. Volautomatisch, geen gewichten. Breit ook kleuren in. Breit ook rond. Breit automatisch alle fantasiepatronen. Vraag folders. Gratis lessen. Walstraat 30 - Telef. 3694 VLISSINGEN ZIERIKZEE - BREDA - ROOSENDAAL. Alstublieft mevrouw, hier is uw P.Z.C. voor haar: huishoudelijke artikelen voor hem: kwaliteitsgereedschappen Lange Delft 31 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 11