„Holle Pinkel en de groeikoeken" Zonneveld-comité weer op bres voor het gehandicapte kind! Eis van 5000 wegens belastingontduiking TIEN MILJOEN GETELD VOOR HET DORP Horecawerkgevers Eerst prijsstop weg, dan c.a.o VEEL BELANGSTELLING BIJ DE BEGRALENIS VAN J. DR0NKERS POTTER'S 0, „LI NI A" rwacht maar,uil n ük, koning 33tius de L Grote, ik Krijg jou) fcjiog wel u fwat een to&fcatid!Weschurkvan a^fHallo. dokter Spikkel, /wolf heeft het hele dierendorponder delwat zitje daar te teeiiL duim.,, kwam Holle Pinkel maar weer op- F^m 1 dagen...dieweeknogwel eens een AOvSlMpwiiopenjijyl| Wj oplpssinq... -pér r Holle ij< ben bljji je te zienjkmoet-^ ije dringend spreken yAcli wat I Pen geleertfeull is ver verheven boven een domme tiran.zoals je ziek! .Uk wijk uit naar heb VbuikenlandJgm ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geschenken in Kinderzorg en Zonneveld U gaf startsein voor de actie: „Voor het Dorp" BELADEN MET GESCHENKEN en enveloppen vol met geld, bijeen- gevoetbald, gekorfbald, gehand bald, geschoten, gebiljart enzo voorts door de Zeeuwse sportmen sen, zijn de mannen van het co mité Sport Steunt Zonneveld gis teravond Walcheren weer rondge gaan. - Het gehele jaar werken ze achter de schermen, maar gisteren kwa men ze in Kinderzorg te Mid delburg, en op Zonneveld bij Oost- kapelle er vóór: voorzitter C. L. Westerweel, de actieve penning meester-secretaris Harry L. Plom pen, en de leden W. P. Joziasse, R. Overweel en Th. de Ruyter. Het was een jubileumtocht, die ze maakten, want voor de tiende maal kwamen deze mannen hun gaven voor de gehandicapte kinde ren uitdelen. Bovendien heeft de sportwereld in Zeeland voor een waarlijke jubileumopbrengst ge zorgd: de heer Plompens comité- kas puilde bijna uit met rond 11.285 gulden. En het jaar is nog niet eens omDie meer dan 11.000 gulden komen bij de ruim 52.000 gulden, die in de voorgaan de negen jaar al bij elkaar gesport werden! Zowel tijdens de bijeenkomst in Kinder zorg door de vice-voorzitter van het bestuur, mr. VV. K. II. Dieleman als op Zonneveld door bestuursvoorzitter W. J. L. de Groof werd de nu al tien jarige actie van het Zonneveld-comité in verband gebracht met de grootse actie „Voor het Dorp"; „Een dergelijke actie zon nooit zo goed geslaagd zijn als uw comité de mensen in de afgelopen tien jaar er niet. warm voor had ge maakt", verklaarde mr. Dieleman. GROTE BOOM En de heer De Groof zag het werk van de sportwereld en het comité als volgt: „Alles begint in het leven met een klein zaadje en het eindigd met een grote boom. Die grote boom is nu het dorp straks in Arnhem. Maar liet zaadje heeft U al tien jaar terug in Zeeland gezaaid. Het idee voor steun aan de gehandicapte mensen is door U neergezet. U heeft al tien jaar terug begrepen, waar het ge handicapte kind om vroeg en het is nu een nationale zaak geworden, het geen U mede tot grote eer strekt!" In Kinderzorg bracht het comité geen geschenken, wél geld er voor. Want als hot nieuwe jongenshuis van de vereni ging in de Stromenwijk gereed is kan daarin op kosten van het Zonneveld- comité een televisietoestel geplaatst worden, waarvoor thans f 1095 overhan digd werd. NOG MEER Ook zal er voor het geld een metalen buitenschommel worden gemaakt; voor het meisjestehuis hadden de mannen een platenbon van 100 gul den, voor het ontspanningsfonds nog eens 200 gulden en voorts was er een 1 bedrag van 250 gulden, waarvoor Kinderzorg materialen mag kopen om er een Sint-Nicolaas- en een zwarte Piet-kostuum van te maken. Nadat de heer Dieleman namens het Kinderzorgbestuur liet comité gelukge wenst had met het tweede lustrum, be toogde liy, dat de geschenken van het Advertentie comité byzonder welkom zyn omdat ze tot die zaken behoren, die de vereni ging niet gemakkelijk kan aanschaffen. „Het is bijzonder plezierig, dat U iets doet ook voor de gehandicapte kinderen van Kinderzorg (weliswaar gehandicapt in een andere zin dan de lichamelijke). We zijn U daar bijzonder dankbaar voor", verklaarde mr. Dieleman. De heer Schimmel, administrateur van Kin derzorg, had tot slot nog een aandenken voor de e.oinitéleden in petto. „GETOVERD" Op Zonneveld is er gisteravond „geto verd". Uit alle hoeken en gaten haalde dr. II. A. Roebers, de geneesheer-direc teur, met zijn zusters en enkele van de patiënten, de geschenken van het Zon neveld-comité vandaan. En dat was heel wat: een t.v.-appa- raat, een instructie-driewieler, een bladomslagapparaat, grote bouwblokken, een bouwset, een ra dio, een grammofoon, een tafelbil jart, een aanvulling voor de biblio theek. Dan werd het ontspannings fonds „gespekt" met een bedrag van 200 gulden en het verjaardags fonds van de patiënten kreeg er 200 gulden bij. Nog was voorzitter Wes terweel niet uitgeput, want het co mité zal ook de reiskosten voor een bezoek aan de poliodagen in Sche- veningen betalen. Nog was de gavcustroom niet ten einde: voor het laatste geschenk werd zuster S. Wattel, die binnenkort; liet zeehos pitium wegens liet bereiken van de leeityd der sterken verlaten zal, op het „podium" geroepen. En aan haar overhandigde de heer Westerweel nog eens 2000 gulden voor het reservefonds, dat bestemd is voor de bouw van liet speciale zwembad voor Zonneveld. Dat reservefonds werd nu aangevuld tot f 14.000! „Wij bewaren geweldig prettige herin neringen aan U", verklaarde de heer Westerweel tot zuster Wattel. „Uw ser vice voor alle mogelijke zaken zullen we nooit vergeten". Een van de geschenken, een spe ciaal geconstrueerd fietsje, wordt bekeken door van rechts naar linies de heer C. L. Westerweel voorzitter van Sport Steunt Zon neveld), zuster S. Wattel van Zon neveld, dokter TV. .7, L. de Groof van het Zonneveldbestuur en se cretaris-penningmeester II, L. Plompen van Sport Steunt Zonne veld. (Foto P.Z.C.) worden overgegeven", aldus de heer De Groof, die het comité prees omdat het zoveel mogelijk kinderen, die geholpen moeten worden, zijn onontbeerlijke steun wil geven, „Wy danken U voor de fantastische gave, die U ons vanavond gebracht heeft", vervolgde de heer De Groof, die het byzonder .sympathiek van de comitéleden vond, dat ze zich nooit op de „voorpagina" willen dringen. „Zuster Wattel heeft dat ook nooit gewild", vervolgde de Zonneveld- voorzitter. „Maar ze lieeft krantepa- gina's volgeschreven om met mense lijke liefde haar taak te kunnen vol brengen", aldus de lieer De Groof. De heer Westerweel antwoordde daarop, dat het comité steeds, dank zij de steun van de sportmensen er in geslaagd is, zijn opzet te verwezenlijken. Hij wees er voorts op, dat het comité thans wil pro beren om nog' meer sportmensen bi" dit prachtige streven te betrekken. Het comité wil dit doen onder liet motto: „Wordt een vriend van lipt co mité Sport Steunt Zonneveld". Deze actie zal begin volgend jaar starten: ieder kan eraan meedoen door donateur te worden voor liet minimumbedrag van 1 gulden per jaar. „We zijn er zeker van, dat we ook by 'leze actie veel medewer kers zullen krijgen", betoogde de lieer Westerweel tot slot. (Advertentie) ZEELAND-ZONNEVELD Tevoren had de heer De Groof er op ge wezen, dat 't Zonneveld-comité klein gestart is gegroeid tot een organisa tie, die het zeehospitium bij de Zeeuwen heeft gebracht en de Zeeuwen bij Zonne veld. „U heeft in Zeeland de fakkel ont stoken voor steun aan het gehandicapte kind, een fakkel, die ongetwijfeld in an dere delen van Zeeland en overal zal De speciaalzaak voor uw bril. (Van een onzer verslaggevers) Meer dan tien miljoen gulden is nu al op tafel voor „Het Dorp". Nog niet is definitief te zeggen, lioe lioog de eind stand zal worden. De schattingen be wogen zich gisteravond opwaarts in de richting van twintig miljoen. Veel vlugger dan werd verwacht om tien uur al vrijdagavond was het baar geld geteld door de staf van de Spaarbank voor de stad Amsterdam. Men kwam daar met 200 man en 70 telmachines na vier uur hard werken tot de som van rond 1,4 miljoen. Aan giro's was toen binnen 1,65 miljoen. Verder aan cheques. 900.000 gulden. Zo als bekend bedroeg de opbrengst van de lucifersdoosjesactie 5,7 miljoen gulden. Aan definitieve toezeggingen beschikt men verder over de acht ton van de waarde van de grond. Daarbij komt nog naar schatting ongeveer 2,5 miljoen gul den aan telefonisch en anderzins gedane toezeggingen, waaronder de beroemde ton van Wim Kan, 170.000, van de ef fectenhandel, 150-000 van de Neder- landsche Spoorwegen, 140.000 van Radio Veronica, 100.000 van de Lions- club. Dit alles samen komt op -ruim dertien miljoen. Hierbij mag men dan de op brengst rekenen van de goederen die op z'n Amerikaans zullen worden ver kocht, plus dan nog de later te reali seren giften in natura. Terwijl wij dit aan de redactie doorbel den gisteravond laat. stonden bij de spaarbank opnieuw mensen in de rij om geld te geven er kan alwéér duizend gulden bij gekomen zijn Radioprogramma weer normaal De omroepverenigingen zullen van van daag af hun radioprogramma's weer uitzenden zoals ze in de omroepbladen zijn gepubliceerd. De enige verande ring, die men aanbrengt is het gevolg van aanpassing van het programma rond de uitzending van de serie klank beelden over het leven van koningin Wilhelmina. Deze serie bestaat uit vier De werkgevers in het horecabe drijf hebben de nieuwe C.A.O. voor het horecapersoneel niet ge tekend, omdat zij enige voorwaar den stellen, waarvan een er is, dat de minister van economische, za ken de prijsstop* intrekt. Dit is door de voorzitter van de alge mene landelijke vereniging van de Ver enigde Katholieke Hoteliers en Restau rateurs, de heer H. Beukers uit Amers foort, verklaard in de te 's-Hertogen- bosch gehouden ledenvergadering van deze organisatie. staan op het standpunt dat de vrije, prijsvorming de enige mogelijkheid biedt De werkgevers, aldus de voorzitter, tot een rendabele exploitatie. De voor zitter merkte verder op, dat als de C.A.O. niet wordt getekend, een verdere uittocht van personeel uit de horeca- bedrijfstak niet te voorkomen zal zijn. Zowel de werkgevers als de werknemers in het horecabedrijf zijn wat him inkom sten betreft ver achtergebleven bij de inkomstenontwikkeling van bijvoorbeeld de middenstand, aldus de voorzitter. 0 Noorwegen heeft zich bereid verklaard 300 officieren en manschappen beschikbaar te stellen voor het V.N.-politieleger in Kon go. Tot dusver dienden alleen ongeveer 140 deskundigen en technici uit Noorwegen bil de V.N. in Kongo. ilelen en is samengesteld door Kees Mid delhof en Herman Felderhof. Op 8 december, dag van de begrafenis van prinses. Wilhelmina, zal de radio de gehele dag' over beide zenders een aan het begin van de begrafenisrepor tage zal men over een der beide zenders nationaal programma uitzenden. Tot de sluitingsplechtigheid van het tweede Vaticaanse concilie kunnen volgen. Men hoopt in de loop van de dag indien nodig hetzij rechtstreeks hetzij via een opname op de conciliepleehtigheid terug te komen. RECHTBANK MIDDELBURG HOFMEESTERS VERZWEGEN BEDRIJFSINKOMSTEN De officier van justitie bij de Mid delburgse rechtbank heeft giste ren een boete van 5000 gulden als mede een voorwaardelijke gevan genisstraf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar geëist tegen de Vlissingse hofmeesters C. S. en J. R. Beiden hadden gedurende een periode van 3 jaar de belasting ontdoken; elk jaar hadden ze on geveer 4000 verzwegen, zodat liet voor beide hofmeesters neer kwam op een 'totaal van 12.000 ;ulden. De beide verdachten waren in 1959 be gonnen om een bepaald bedrag van de bedrijfsontvangsten, die ze opkregen van de kelners van de provinciale boot, waarop ze voeren, niet op te geven. Op een voor S. en R. ongelukkig moment •lcten de kelners deze falsificaties echter in hun eigen afrekeningen, waar na de zaak aan het rollen ging en de fiscale recherche het bedrog ontdekte. Mr. A. W. Kosingli, (le officier van justitie, zei de overtuiging té. hebben, dat beide hofmeesters de lasten, waar- ze zich gesteld zagen, ongetwijfeld met hun normale inkomen luidden betalen. Hetgeen de beide ver- volmondig toegaven. De officier nog' geen onvoorwaardelijke ge- 'angenisstraf eisen. „Maar toch moeten ;e voelen, dat ze ernstig fout zijn ge weest", betoogde mr. Rosingh. Mr. J. J. van der Weel, de ra'adsman van beide hofmeesters, verklaarde, dat zijn cliënten een paclitcontract hebben, dat echter niet verleng'd zal worden wanneer een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf opgelegd wordt. Volgens mr. Van der Weel waren er ongetwijfeld aanknopingspunten om tot een beslissing te komen, waarbij geen onvoorwaardelijke straf opge legd zou worden. De raadsman was namelijk van oordeel, dat herhaling uitgesloten is. Er zijn, zo vervolgde mr. Van der Weel bovendien maat regelen genomen, die een overzichte lijker financiële administratie inhou den. De raadsman vroeg de recht bank dan oolc met de vordering van de officier mee te gaan. Inbraken De Haarlemse matroos P. v. d. M. (21 jaar) was ,in de vroege morgen van de 21e april j.l. aan het inbreken geslagen in Vlissingen, toen hij daar met zijn schip in de haven lag. Hij had in de keuken van een woning van A. C. W. een portemonnee met een inhoud van 8 gulden gestolen en later in een tweede woning, bewoond door A. J. V., een elektrisch scheerapparaat. De mensen, waar hij terecht kwam, kende hij totaal niet. „Hoe komt U erbij?" vroeg de pre sident van de rechtbank, nir. P. van Einpel, zich verbaasd af. De presi dent had voorts uit de dossiers ge- TE MIDDELBURG MARKANTE FIGUUR IN DE GEMEENSCHAP Onder grote belangstelling is vrijdag middag op de algemene begraafplaats te Middelburg het stoffelijk overschot van de heer J. Dronkers, die dinsdag op de leeftijd van 62 jaar plotseling te Middel burg overleed, ter aarde besteld. Uit die belangstelling en uit enkelè toespraken bleek overduidelijk welk een belang rijke plaats, de heer Dronkers in de hoofdstedelijke gemeenschap ingenomen heeft. Namens het gemeentebestuur van Mid delburg werd het woord gevoerd door loco-burgemeester A. J. Berenpas. Deze wees erop, dat Middelburg verschillen de mannen heeft voortgebracht, die zich in de loop der jaren als een markante1 figuur lïebben doen kennen. De heer Jan Dronkers was zo'n markante fi guur, verklaarde de loco-burgemeester met nadruk. „Middelburg heeft veel aan hem te danken. Het laatste wat hij voor de hoofdstad deed was het organiseren van het Sint-Nicolaasfeest. Hij deed het met vreugde omdat hrj wist, dat hij er vele Middelburgse kinderen en ook ouderen een groot genoegen mee deed". Niet alleen als organisator heeft de heer Dronkers zyn sporen verdiend. Ook was hij en dat weten velen waarschijnlijk niet een van de mensen, die zich inzetten voor de minst bedeelden in de maatschappij. „De „stille armen" hebben veel aan hem te danken gehad", betoogde de loco-burgemeester. De heer A. Imanse sprak namens de vereniging Handelsbelang;. Hij betoogde, dat de heer Dronkers éen van de figu ren was, die bij hun werk voor de ge meenschap beheerst werden door een in tense liefde voor hun geboorteplaats Middelburg. „Vriendentrouw hebben wij van hem ondervonden in onbeperk te mate", aldus de heer Imanse. Voorts wees hij erop, dat cle heer Dronkers de middenstanders heeft laten meeprofite ren van zijn rijke schat aan kennis en ervaring, die hij opdeed in en over het middenstandsbedrijfsleven. Ook de heer Imanse verklaarde, dat de heer Dron kers grote belangstelling had voor de mens in nood of moeilijkheden. „Hij vond. zijn grootste voldoening in het ge lukkig maken van anderen aldus de Handelsbelang-voorzitter. Notaris H. v. d. Briel, de voorzitter van de vereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" merkte op, dat de heer Dronkers een bezielend enthousiasme uitstraalde, dat hy ook op anderen overbracht. Voor déze overkoepelende vereniging heeft hij veel betekend, verklaarde de heer Van den Briel. Namens liet Middelburgs Muziekkorps sprak de heer J. VV. van 't Hof, die eraan herinnerde, dat de heer Dronkers 5 jaar geleden tot bestuurslid van het korps benoemd werd en in 1959 tot voorzitter. Vanaf die tijd heeft hij, zo verklaarde de heer Van 't Ilof, het korps van de stedelijke schutterij er iveer bovenop geholpen. Er waren soms vele teleurstellingen, maar die vormden voor hem een aansporing om nog meer zijn krachten aan dit opbouwende werk te geven. De heer Dronkers is de man geweest, die voor een belangrijk deel de platte lands- en de stadsbevolking tot elkaar gebracht heeft waar het om "gezamen lijke evenementen te doen was. Aldus verklaarde de voorzitter van de Zeeuw se Ringrijders vereniging, de heer P. Brasser, die de heer Dronkers een steunpilaar noemde by de organisatie van de ringrijdersfeesten. Namens het Middelburgs Dilettanten To neel sprak cle heer W. de Pagter, die de heer Dronkers een toegewijd lid van deze toneelvereniging noemde. Nadat' de heer De Pagter woorden van troost had gesproken tot de familieleden, wees een neef. van de heer Dronkers erop, dat elk evenement, wanneer de tijd er was om het te organiseren, voor de heer Dron kers het belangrijkste werd. De zoon van de heer Dronkers, de heer D. Dronkers, dankte voor de belang stelling en de waarderende woorden, aan zijn vader gewijd. lezen, dat verdachte nog meer ont vreemdingen op zijn geweten heeft, onder andere tydens de vervulling van zijn militaire dienstplicht. Mede gelet op de lange tijd, die ver dachte in preventieve hechtenis doorge bracht heeft, vroeg de officier van justi tie, mr. J. L. Andreae, een gevangenis straf van 12 maanden met aftrek, waar van 4 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Mr. H. Bruin, de raadsman, betoogde, dat zijn cliënt reeds 7 maanden in voor lopige hechtenis heeft doorgebracht. Hij pleitte daarom voor een zo kort moge- lyk onvoorwaardelijk gedeelte van de straf. Ook in,deze zaak zal de rechtbank uit spraak doen op 14 december a.s. Nagekomen advertentie Met diepedroefheid geven wij kennis, dat in het Zweedse Rode- Kruisziekenhuis te Zie- rikzee plotseling is overleden onze geliefde broer en zwager THOMAS BAKKER, op de leeftijd van 52 jaar. C. Bakker J. Bakker-Hovestadt Middelburg, 30 nov. '62 Lange Delft 34 Na een kortstondig lijden is van ons heen gegaan onze geliefde broeder, behuwdbroe- der en oom CORNELIS MOMMAAS, op de leeftijd van byna 73 jaar. Uit aller naam: C. J. Mommaas Vlissingen, v. d. Manderéstraat 38 Heden nam God tot zich, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde en zorgzame man, vader en behuwd- vader LEENDERT MUDDE, op de leeftijd van 78 jaar. Psalm 23 1. C. W. Mudde- Florusse N. Stokx-Mudde J. B. Stokx Vlissingen, 30 nov. '62 Nijverheidstraat 25 De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 4 dec. a.s. Ver trek Nijverheidstr. 25 des n.m. 3.15 uur. Liever geen bezoek. (Advertentie) het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking als j'e cadeautjes inslaat, of de daken opgaat: KING houdt je fit! MENTHOLPCLLETS V TcÖfhoest en Keelpij V Uitwerking frappant jf

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7