Raad van Vlissingen herdacht prinses Reisschema van de P.Z.C.-tournee EERSTE BEZOEK: AL IN 1894 PARAPLU CORLAS AGENDA WALCHEREN Raad Veere herdacht prinses Wilhelmina Raad St/Laurens gaf fiat aan begroting KERKDIENSTEN HOCKEY Feijenoord-Vasas in Antwerpen f Denk erom! LET OP DATA EN TIJDEN MARKTBERICHTEN DAMES- PULLOVERS VESTEN ONVERGETELIJKE SOPHIA LOREN IN DE SICA'S „TWEE VROUWEN" Avontuur en humor ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BEZOEK NA DE RAMP Ook de Vlissingse raad lieeft vrij dagmiddag het overlijden van prinses Wilhehnina herdacht. „De ouderen onder ons, die ook het meest hebben moeten wennen aan haar niet-meer-koningin-zijn, kun nen zich Nederland moeilijk den ken zonder haar", zo zei burge meester mr. B. Kolff. Hij wees er op, dat het Nederlandse volk te maken had met een sterke per soonlijkheid. „Toen de koningin na de oorlog in het bevrijde Nederland terugkwam, ver wachtte zij een vernieuwing, die maai ten dele verwezenlijkt is", aldus de heer Kolff. „Zelf heeft zij er een grote steen toe bijgedragen door een andere wijze van tegemoettreden van haar volk". De burgemeester herinnerde er aan, dat koningin Wilhelmina vaak in Vlissingen is geweest, zowel op door reis als voor officiële bezoeken. „Waarschijnlijk kwam zij voor het eerst in 1894 in Vlissingen", zo meen de de heer Kolff, „toen zij als 14- jarige koningin met haar moeder, de koningin-regentes de plechtigheid van het opnieuw onthullen van het juist verplaatste standbeeld van De Ruyter bijwoonde". Ook haalde de burgemeester nog her inneringen op aan het bezoek van prin ses Wilhelmina op 2 februari 1953 aan Vlissingen, de dag na de ramp. „Tegen het eind van de middag het begon van CORLAS gehad Grote sortering vanaf 6.50. DAMESZAAK Walstraat 76 VLISSINGEN VANDAAG. Middelburg Electro: Eén voor allen, allen voor één, 7 en 9.15 uur, a. I. City: Ln Clociara, 8 uur, 18 Jaar. Koorkerkcen trum: Sinterklaasavond Herv. Jeugdraad. 8 uur. Gouden Poorie: Feestavond „Ken tering", 8 uur. Bogardzanl: Chr. Plattel, meisjes en chr. "jonge boeren tuinders- bond. 7.30 uur. Vlissingen Alhambrn: La Ciorcinra, 19 en 21 uur. 18 Jaar. Luxor: Geef re de ruim te. 19 en 21 uur. n.l. Scheldekwartler: St.- Nicolnns-solree ambtcnarenvcreniglng „De Schelde". 20 uur. Brittannin: Toneel groep Centrum met „3 x koekoek", voor do Z.V.U.. 20 uur. Souburg De Zwaan: propagnnda-teest- avond A.N.M.B.. 20 uur. Goes Grand: La Cloelara (Twee vrouwen), 19 cn 21 uur, 18 Jaar. C.J.M.V.-gebouw: filmavond horv. leugdrnad „Moeder des lands", 20 uur. Prins van Oranje: feest avond „Zeemeeuwen", 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Gcronimo, de laat ste der apachen. 18.15 en 21 uur, 14 Jaar. Luxor: Tlaro Tahiti, 18.45 cn 21 uur, 14 jaar. Brexkcns Casinobloseoop: Fatale begeerte. 20 uur. 14 Jnar. Tcrneuzct) Luxor: Mr. Hobbs gaat met va kantie. 20 uur. a.l. Concertgebouw: De hold van Pork Chop HIM. 20 uur. 14 Jnar Oostburg - Lcdolthenter: Muiterij op de De- fiant, 19 en 21 uur. 14 Jaar. llulst - Bioscoopgebouw: De kolos van Rho- dos, 20 uur. 14 Jaar. Axel Het Centrum: Slmson cn Delilah. 18.30 en 21 uur. 11 Jaar. Sas van Gent Olympinthenter. Die Fleder- 20 u a.l. iJzcndUke - Hofzlchttheater: De zondares van Assyrië, 20 uur. 14 Jnar. Zierikzcc Concertzaal: Blue Hawaii. 20 uur, n.l. Graan beu ra - „(luis van Nassau": Sinterklaasfeest „De Dageraad". 14.30 uur ilaamstortc Bioscoop Bom: Het mysterie van het zwarte museum. 20 uur. 18 Jaar Slnt-MaartensdlJk Bioscoop „De Gouden Leeuw": De leeuwendoders. 19,30 uur. 14 Jaar. Tholcn Haven: Aankomst Slnt-Nicolaas. 15 MORGEN. Middelburg Electro- ECn voor nllen, allen voor één. 3.30 en 7.30 u. a.l. City. La Clo ciara. 8 uur. 18 Jnar. Vlissingen Alhambrn: Cnnndese speurders. 15 uur. 14 Janr. Alhnmbrn: Ln Clorclara. 19 en 21 uur. 18 Jnnr. Luxor: Geef ze de ruimte. 15. 19 cn 21 uur. a.l. Goes Grand: La Clociara (Twee vrouwen). 19 en 21 uur. 18 Jnar. Grand: „Pawnee". 14 laar. 15 uur. Bergen op Zoom Roxy: Dwars door de hel. 14.30 uur. 14 Jnnr Roxy: Geronlmo. de laatste der Apnchen. 10.30. 18.45 en 21 uur. 14 Jnnr Luxor- Aasgieren van het westen, 14 uur. 14 Jnnr. Luxor Flare Ta hiti. 1G. 18.45 en 21 uur. 14 Jnnr Brcskcns Cnslnohioseonp- De nieuwe avon turen van kapitein Blood, tfi cn 20 uur. 14 1nar. Terneii7en Luxor: De held van Porie Chop Hill. 1-1 uur. 14 Jaar. Luxor: Mr. Hobhs gaai met vakantie, 20 uur, n.l. Concertge bouw- De held vnn Pork Chop Hill. 20 uur. 14 laar. Oostburg - Ledelthoater- Mijn dochter Pa tricia. 14 uur. 14 Jnnr Ledelthoater- MulterM op de Defiant, 10.30 en 20 uur. 14 lanr Hulst - Blosenopgphnuw' De kolos van Rho- dos. 15 en 20,30 uur. 14 laar Bioseoopgp- bouw- Twist around the clock. 18 uur. n.l. Axel Het Centrum: Slmson en Delllnh, 15.45 uur. 14 1nnr. Het Centrum: De Com- maneheros. 20 uur, 14 laar. Sas van Gent Olympinthenter: Als moor denaars gebrandmerkt, 14.30 uur, a.l. Olvmpiatheater. Die Fledermnus. 17 en 20 IJzendi.ikc (lol'zichtthcuter: De zondares van Assyrië, 17 cn 20 uur. 14 Jnnr Hof- zichtlheater. Schieting op liggende wip, 14.30 uur. Zierikzcc Concertzaal: Waar revolvers re geren. 15 uur, 14 Jaar; Blue Hawaii, 20 al donker te worden werden we uit het Burger Weeshuis geroepen en ston den we ineens aan de rand van het trot toir in een kring samen met de prinses", aldus de heer Kolff. „Het viel op, dat zij ouder geworden was". Later tijdens een rit door de stad merkte zij op ge troffen te zjjn door de veerkracht, waar een ieder in zulke omstandigheden blijk van gaf. „Enige jaren later heeft haar doch ter aan wethouder Van Popering verklaard", zo vertelde de burge meester, „dat zij getracht had met het oog op de gezondheid van haar moeder haar van deze tocht naar Zeeland te weerhouden. Maar zij was er niet van af te brengen geweest". „De nieuwe wijze, waarop koningin Wil helmina na de bevrijding van mens tot mens en van hart tot hart met een ieder wist te spreken, heeft het vooral ge maakt, dat die twee, Wilhelmina en Ne derland, zijn samengegaan tot het einde toe", zo besloot burgemeester Kolff. Vervolgens nam de raad enkele momen ten van stilte in acht. Besloten werd een brief te zenden aan koningin Juli ana, prins Bernhard en aan de prinses sen, waarin „gevoelen van diep mee leven tot uiting worden gebracht". In de brief staat onder meer te lezen: ..In het bijzonder de warme belangstelling die sprak uit het bezoek van HJC.H. Prinses Wilhelmina na de bevrijding in maart 1945 en tijdens de overstroming van onze stad in februari 1953 hebben op de bevolking grote indruk gemaakt". HERDENKINGSVERGADERING STATEN VAN ZEELAND Provinciale Staten van Zeeland zullen vanmorgen (zaterdag) om 10 uur in de Statenzaal te Middelburg een openbare vergadering beleggen ter nagedachtenis van H.K.H. Prinses Wilhelmina. De com missaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal een herdenkingsrede uitspreken. Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK Aangenomen het beroep van de Genera le Synode als legerpredikant C. W. Schlingeman te Nijenveen. Aangenomen naar Bennekom P. J. F. Lamer te Ka- merik, die bedankte voor Woudenberg. Bedankt voor Krimpen aan de Lek B. M. Meindert te Waarder. GEREFORMEERDE KERK Beroepen te Hillegersberg-Terbregge C- L. Timmer te Amstelveen. Aangenomen naar Barchem H. J. Uyser, kand. te Den Haag, die bedankte voor 4 andere be roepen. Aangenomen naar Oostwold (Gr.) N. Schelhaas, kand. te Amster dam, die bedankte voor 7 andere be roepen. GEREF. KERKEN VRLJGEM. Beroepen te Amersfoort-centrum J. Kok te Enschede-Zuid. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Woïversdijk: P. Blok te Dirksland en A. Hofman te Zeist. Be roepen te Middelburg G. A. Zijderveld te Capelle aan de IJsel. COLLECTE VOOR „OPEN HET DORP" Tijdens een donderdagavond gehouden bijeenkomst van de hervormde bejaar den van wijk 3 en 4 te Vlissingen heeft men gecollecteerd voor de actie „Open het Dorp". Deze collecte bracht 38 op. MIDDELBURG Inleiding over jeugdwerk voor „Werkende Jeugd" Een groot aantal leden van de Wer kende Jeugd" in Zeeland, een christelijk sociale jeugdbeweging", heeft vrijdag avond in „De Eendracht" te Middelburg kunnen luisteren naar een boeiende in leiding van de heer J. Karmelk over het jeugdwerk in Amsterdam. De heer Karmelk, die jeugdleider isj schetste de toestanden van het jeugd werk in Amsterdam van voor de oorlog, vooral in de Amsterdamse buurten Kat tenburg en Wittenburg, alsmede in de Valkenburgerstraat in Noord, waar hij zelf aanvankelijk als zendingsagent en leider van een kleine groep jongens en meisjes werkte. In korte trekken ver telde de inleider hoe hg bij het jeugd werk was gekomen. De heer Karmel stelde, dat aan het vooroorlogse jeugd werk in Amsterdam-Noord werd deel genomen door 7000 jongens en meis jes, en dat van deze organisatie door onderlinge naijver momenteel niets meer over is. Na de pauze, waarin een ver loting werd gehouden, ging de heer Karmelk in op de huidige methoden in het jeugdwerk. De bijeenkomst werd geopend door de heer J. J. Tissink, voor zitter van de club Middelburg, die deze avond gastvrouwe was. Aan het begin van de avond werd het overlijden van H.K.H. Prins.es Wilhelmina, in een toe spraak door de heer Tissink herdacht. Na deze toespraak werd het zesde cou plet van het Wilhelmus gezongen en een ogenblik stilte in acht genomen. De bij eenkomst werd o.a. bijgewoond door de, hoofdbestuurder, de heer A. Moellcer. HERDENKINGSDIENST VOLGENDE WEEK VRIJDAG In het bericht over de herdenkingsdienst te Middelburg in verband met het over lijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina is een onjuistheid geslopen. Deze herden kingsdienst, die belegd wordt door di verse samenwerkende kerken, zal wor den gehouden op vrijdag 7 december a.s. om half acht in de Nieuwe Kerk. ST.-NICOLAASAVOND VAN HERVORMDE JEUGDRAAD De St.-Nicolaasavond van de hei-vormde jeugdraad te. Middelburg heeft in ver band met het overlijden van prinses Wilhelmina een gewijzigd programma. Zo zal onder meer aan het eind van deze bijeenkomst een documentaire over het leven van prinses Wilhelmina ver toond worden. „Het Dorp"-collecte in invalidenwerkplaats Een collecte onder het personeel in de invalidenwerkplaats te Middelburg voor de actie „Open het Dorp" heeft in plaats van 200 zoals wij eerder vermeld den een hedrag van 225,46 opge bracht. Ru Sevenhuysen als dirigent op avond van Jeugd en Muziek Op onnavolgbare wijze, was er gezegd, zou de heer Ru Sevenhuysen vrijdag avond de afdeling Middelburg van Jeugd en Muziek leren, meer van mu ziek te genieten. De lezing en de voor stelling die hg gaf in De Schakel waren inderdaad zo boeiend, dat zelfs de meest ongeïnteresseerde belangstelling en in zicht in de muziek zou hebben gekre gen. Na het een en ander over muziek instrumenten te hebben verteld, waarby duidelijk naar voren kwam hoe moeilijk de ontwikkeling tot vervolmaking van de instrumenten is geweest, bespeelde de heer Sevenhuysen het publiek als dirigent in „Young person's guide to the orchestra" van Benjamin "Britten. Daarna volgde nog een symfonisch ge dicht van Borodin: „In de steppen van Midden-Azië". Als sluitstuk 'n ouverture van Rossini, waarbij de heer Seven huysen als dirigent, wees op de ver schillende geestige passages. De avond waarvoor veel belangstelling was. werd geopend door Connie Alberti, die een kort herdenkingswoord wydde aan H.K.H. Prinses Wilhelmina. In de pauze vertelde Ineke van Boven dat de werk groepen doorgang vinden: de aandacht werd gevestigd op de kerstmuziekavond in de foyer van de Concert- en Gehoor- zael op woensdag 19 december om half acht. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 30 nov.: Kirlon- dijke naar Cacn. Vardal naar Houston. Gepasseerd naar Antwerpen op 29 nov.: Nelly van zee. Fravizo van Amsterdam. Cul- tcx Utrecht van rede. Donau van Imming- hnm. Seabreeze van Londen. Mangen van Rouaan. Gazelle van Londen. Sylvia van :-Gent. 30 nov.: Alblasserdijk van Rotter dam. Rozenburgh van Mosteras. Overijsel van Cadiz. Sirius van Londen-Gent. Aleol 'an Brisbane. Eagle van Londen. Aurora 'an Londen. Gepaseerd van Antwcrpn op 20 nov.: Alnitak Rotterdam. Phidias naar Rotterdam. Steenbergen nnar Bordeaux. Friesland (slpb.) naar Gothenburg. Grebbedijk naar Rotter- dam. Repeto naar Odense. Oranje naar Kingslyn. 30 nov.: Twee Gebroeders naar Belfast. Leemans naar ze. Eeenhoorn naar Alexandrië. Luise Emelie naar Stockvik- Terneuzen. Ares naar Rotterdam. VLISSINGEN N.C.V.B. kwam bijeen Dezer dagen hield de N.C.V.B., afdeling Vlissingen, een maandelijkse ledenver gadering onder leiding van mevrouw Van Mourik-van Rij. Mevrouw Van Beest-van Wyland hield een lezing over „Huwelijk en echtscheiding". De volgen de vergadering, een kerstwijding, is vastgesteld op 18 december a.s. DOMBURG RAAD DOMBURG HERDACHT OVERLIJDEN PRINSES De raad van Domburg heeft vrijdag avond een buitengewone vergadering gewijd aan de nagedachtenis van prin ses Wilhelmina. Burgemeester mr. W. J. E. Crommelin bracht, in een terug blik op het leven van tie prinses, de dramatische periode van de geschiedenis in herinnering tijdens welke koningin Wilhelmina regeerde. Hij benadrukte de fiere, krachtige Jiou- ding van de vorstin tegenover het bui tenland en het grote Godsvertrouwen, dat haar de kracht schonk om haar taak te vervullen. „Bg een terugblik komen wij iedere keer weer tot de conclusie, dat koningin Wilhelmina de juiste weg wist te vinden", aldus burgemeester Crommelin. Uit de reacties op het over lijden concludeerde de burgemeester, dat de wereld de karaktergrootheid van de overleden prinses heeft begrepen. Resu merend „stelde hij, dat de gevoelens van droefheid- toch worden overheerst door de dankbaarheid en de bewondering voor de „weergaloze wgze waarop zij haar taak heeft vervuld". De raad besloot een telegram van deel neming te sturen aan de koningin en de naaste familie. Daarna werden enkele ogenblikken stilte ter nagedachtenis van de overleden prinses in acht genomen. Namens de raad dankte de heer Jac. de Visser Lz. burgemeester Crommelin voor zijn woorden. B. en w. van Veere hebben donderdag morgen de gemeenteraad in spoedeisen de vergadering bijeengeroepen, ter her denking van wijlen H.K.H. Prinses Wil helmina. In deze vergadering gaf burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael een uit eenzetting van het leven van de prin ses, waarbij hij wees op de uitzonderlij ke betekenis welke zij voor land en volk heeft gehad tydens, wat hij noem de, de langste regeringsperiode van een lid van het Oranjehuis. De burgemeester zei voorts indertijd ge troffen te zijn geweest door haar uit spraak: „Wij willen onszelf zijn en blij ven", die de thans overleden prinses eens richtte tot de jeugd van Drente. Voorts wees hij op de diepere beteke nis van de witte begrafenis, namelijk Prinses Wilhelmina's opvatting dat de dood ingang tot het leven is. De voorzitter verklaarde nog dat woensdag een telegram naar konin gin Juliana was gezonden met de volgende tekst: „Het gemeentebe stuur en de bevolking van Veere bie den Uwe Majesteit en de overige le den van uw huis onze ontroerde deel neming aan, doch putten kracht in het besef dat de Moeder des Vader lands in hoger licht haar diepere be kroning heeft verworven". Omdat Veei-e markiezaat is, hebben b. en w. gemeend er goed aan te doen ook in deze gemeente voor de ingezetenen een condoleantïe-register voor tekening open te leggen, en wel op de gemeente secretarie, waar burgemeester Den Beer ter herinnering aan de prinses en kele foto's uit haar leven heeft opgehan gen. Voorafgaande aan de raadsvergadering van Sint-Laurens heeft burgemeester yv. Baas vrijdagmiddag woorden ter nage dachtenis aan H.K.H. Prinses Wilhel mina gesproken. De heer Baas wilde zich aansluiten bij de woorden, die de voor zitters van de Eerste en Tweede Kamer geuit hebben. „Wij bidden de koningin én haar gezin de kracht toe om deze slag te dragen", zei de burgemeester, waarna de, raad enkele ogenblikken staande stilte in acht nam. Tot slot werd besloten om mede na mens de inwoners van Sint-Laurens een telegram aan het koninklijk gezin te zenden, waarin Sint-Laurens aan ko ningin Juliana en haar huis zyn innige deelneming betuigt met het overlijden van de prinses en waarin de raad en de inwoners de koninklijke familie kracht toewensen om dit zware verlies te dra gen. Na deze herdenkingswoorden wijdden de raadsleden zich aan de normale agenda zaken, waarbij de vaststelling van de begroting voor 1963 het belangrijkste punt vormde. Alleen de heer S. Simonse (a.-r.) hield algemene beschouwingen, waarin hij het college van b. en w. en het secretarie-personeel hulde bracht voor het feit, dat dc begroting sluitend kon worden aangeboden. Nadat de heer Simonse nader was ingegaan op enkele posten (een ruimer bedrag voor wo ningverbetering, f 2500 voor onderhoud van straten eri pleinen, f 3200 voor plantsoenen en beplantingen) en daarbij speciaal wees op de hoge lasten op het gebied van de krankzinhigenverzorging, werd de begroting na een korte bespre king vastgesteld. De gewone dienst ver meldt aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 380.350,77 met een post voor onvoorziene uitgaven van bgna f 6700. O.- EN W.-SOUBURG N.C.V.B. vergaderde Donderdagavond hield dfe afdeling Sou burg van de N.C.V.B. een ledenvergade ring onder leiding van de presidente me vrouw A. Polderman-Lijnse. Zuster A. Evertsen uit Middelburg sprak over „Kankerbestrijding". Haar causerie werd toegelicht met een filmpje. De kerst vergadering zal worden gehouden op 20 december. Landbouwersknecht door trap van paard gewond Vrijdagmorgen omstreeks kwart over acht is de 54-jarige landbouwersknecht I. M. O. te Stavenisse tijdens landbouw- werkzaamheden op de hoeve van de heer M. J. de W. door een trap van een paard aan het hoofd verwond. Dok ter H. Zoeteman verleende eerste hulp en constateerde een lichte hersenschud ding en verwondingen aan het gelaat. O. is oer auto naar zijn woning overge bracht. Afdeling C.M.B. Borssele opgericht Borssele heeft de eerste afdeling van de Christelijke Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid en Elektrotechnische In dustrie (C.M.B.) in de Zak van Zuid- Beveland. Dezer dagen hebben de In Borssele wonende leden een volledig be stuur gekozen. Deze leden stonden tot nu toe ingeschreven als verspreide leden of ressorteerden onder de afdeling Goes. De heer A. Joosse uit Goes sprak op deze oprichtingsvergadering over „Uw bond en zijn werk". ZONDAG 2 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerltc 10 ds. Dc Boer, 2.30 ds. Duisterhof; Arnemuiden 10 en 2.30 de heer Vroom; Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2. ds. Altena; Domburg 10 en 7 ds. Van Vliet; Grgpskerke 10 ds. Wapenaar, 2.30 ds. Kok; Koudekerke 9 ds. Bartlema, 2,30 ds. Nennie, 7 ds. Altena. Lammcrenburg; 't Zand 10.15 ds. Altena, 10.15 jeugdk., 7 ds. v. d Schoot; Meliskerkc 2.30 ds. Kwast,; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Van Boven (H.D.), 7 ds. Theunissen, ds. Van Til en ds. Tutuarima; Engelse Kerk 10 ds. Enker (jeugdd.); Koorkerk 10 ds. Van Santen, 7 ds. Van Santen: Oost- kerk 10 ds. Nauta; Nieuw- cn St.-Joos- land 10 en 2.30 dr. Van Haarlem; Sou- Schoot; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. Wapenaar; Ritthem 10 ds. Nennie, 7 ds. Kwast; Serooskerke 30 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. De Boer; St.-Laurens 10 ds. Kok, 2.30 ds. Richard; Vlissingen St.-Jacobskerk 10 kand. v. d. Bank, 5 ds. Odé; 't Anker geen dienst; Johan- neskerk 9.30 ds. Kwast, 7 jeugdd. ds. Visbeek Jr.; Havendorp 10 ds. Kloos terman; Engelse Kerk 9.30 jeugdk.; Be jaardentehuis 7 ds. Rothfusz; Westka- pelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoute- lande 9.30 en 2.30 ds. Van Dullemen. Eglise Wallonne. Middelburg 10.30 Pas teur Mahieu. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesdienst. Bethel Temple (Pinkslerkerk). Vlissin gen (Havendorp) 4 dc heer Davidsz. Vole Evang. Gemeente. Middelburg 10 dienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2 30 ds. v. Til, Domburg 10 en 2.30 ds. v. d- Bom Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot, Grijpskerkc 10 en 2.30 ds. Verschoor, Koudekerke 10.30 en 7 ds. Elshout, Meliskerkc 10 en 2.30 ds. Van Heesen, Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds- Kreuzen, 2.30 ds. Feenstra 5 ds. Boonstra. Noorderkerk 9.30 ds. Feenstra, 5 ds. Keuzen, 't Zand 8-45 ds. Boonstra, Oost- en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. Hoornstra, Oostka pelle 10 en 2.30 ds. Gommer, Seroosker ke 9.30 en 2-30 ds. v. Wouwe, St.-Lau rens 10 en 2.30 ds. Van Ulden, Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hommers Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Donner, Westkapclle 10 en 2 30 Geref. Kerk (vrijgem.) Souburg 9.30 ds. Pontier. ds. Douma, Middelburg 8.30 en 9.30 ds. Wiskerke, Vlissingen 4.30 ds. Douma, Vrouwenpolder 9 30 en 2.30 ds. v. Be- veren. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd-, Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd., Middel burg 9.30, 2 en 6.30 leesd., Oostkapelle 10 en 2.30 leesd-, Vlissingen 9.30, 2.30 en 6-30 leesd.. Wcstkapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zoutelande 10 en 2-30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Dreclisler. Ver. van Vryz. Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg 10 en 7 ds. v. San ten, Vlissingen 10.15 ds. v. Beek. Evang. Lulli. Gem. Middelburg 11J.5 ds. Ten Rouwelaar, Vlissingen 9.45 ds- Ten Rouwelaar. Doopsg. Gem. Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Hcrst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst- Herst. Apost. Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heilsk. Vlissingen 11 Heilsk. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 dhr. Jansc. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter A. W. Boerwinkel, Noordweg 48 te St.-Laurens, tel. 2460. Apo theek: W. K. Hummelen, Markt 69. tel. 2134. Vlissingen: dokter L. P. Boone. Badhuis straat 30, tel. 2950. Apotheek: D. H. van de Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. Koudeker ke. Westkapelle en Zoutelande: dokter L. Sloos, Middelburgsestraat 1 te Koudekerke, tel. 01185—231. Serooskerke, Veere en Oost kapelle: dokier G. Schep, Dorpsstraat 46 te Serooskerke, tel. 01189—212. AAGTEKERKE Gemeente-avond van Ned. Herv. Kerk In een geheel gevulde achterzaal van „Amicitia" te Aagtekerke is woensdag een gemeente-avond gehouden van de Ned. Herv. Kerk. De predikant ds. B. Duisterhof hield een korte toespraak over de Psalmen en hun berijming ter inleiding van een gesprek over „De nieu we psalmberijming". Hierover werd druk gediscussieerd en de meningen lie pen nogal uiteen. Na 'n korte koffiepau ze gaven achtereenvolgens ouderling P. de Visser Czn een beknopte uiteenzet ting over de taak van een ouderling, de kerkvoogd P. Wisse over het werk van de kerkvoogdij en diaken L. Corré over de werkzaamheden van een diaken. Ter gelegenheid van deze samenkomst werden enkele psalmen in de berijming gezongen. Officiële publikatie VLISSINGEN Bekendmaking. Gcmcenterckening. B, en w. van Vlissingen maken beleend, dat de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente, alsmede die van het grondbedrijf, het bedrijf van de gemeentelijke reinigings dienst, het bedrijf van de vee- en vleeskeu ringsdienst voor de kring Vlissingen, het bad- bedrijf, het woningbedrijf en het vismjjnbe- drijf over het dienstjaar 1960, ter secretarie (le afdeling) voor een ieder ter lezing zijn gelegd en tegen betaling der kosten verkrijg baar worden gesteld. Vlissingen, 21 novmber 1962. OFFICIËLE PUBLIKATIE. B. en w. van Vlissingen brengen ter open bare kennis, dat op maandag 3 en dins dag 4 december a.s. tussen 9.00 uur en 17.30 uur gelegenheid wordt geboden tot schrifte lijke betuiging van deelneming met het over lijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina door ondertekening van een in de hal van het stadhuis neergelegd register van rouwbeklag. Vlissingen, 30 november 1962. MIDDELBURG Ontwcrp-begroting 1963. n w. van Middelburg maken bekend, dat het ontwerp van de gemeentebegroting en de ontwerpen van de bedrijfsbegrotingen voor 1963 op de gemeentesecretarie (afdeling fi nanciën) voor een ieder ter inzage liggen en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar worden gesteld. Middelburg, 29 november. 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd. Mr. J. Drijber, burgemeester. Mr. J, I-Iooij, secretaris. De competitieleider van de Koninklijk Nederlandse Hockeybond stelde geen wedstrijden vast voor de competitie, al leen bekerwedstrijden en enkele inhaal wedstrijden. Voor de 2e klas A heren zuid, gaat in Tilburg de grote strijd tus sen Were Di en Liberty, mocht Were Di dit verliezen, dan gaat de kampioens- strijd tussen Liberty en Warandi. In de 4e klas is vastgesteld Push V Cadetten, hetgeen een overwinning kan worden voor de bezoekers. Voor de com petitie Zuid-Nederland: Pelikaan II Olympia, hetgeen voor de bezoekers kan zijn; Rapide Et zal van Pelikaan Hl win nen, terwijl Pelikaan IV van Tempo m zal verliezen. Dc besturen van Feijenoord en Vasas zijn vrijdag overeengekomen de beslis singswedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker woensdagavond 12 december in het Antwerpsstadion te Deurne (Antwer pen) te spelen. NA DE VELE VERHALEN over de films „Robin Hood en zijn schelmen" en „Mooi maar modderig" van de „dikke" en de „dunne" eindelijk het belangrijkste nieuws over de jeugdvoor stellingen, die de Provinciale Zeeuwse Courant in de kerstvakan tie verzorgt. Nu is bekend waar en wanneer de bonnen kunnen worden ingewisseld tegen een toegangskaartje en wanneer de filmvoorstellingen worden gegeven. Opgelet dus! Hier volgt het nieuws, waar jullie al zolang op hebben zitten wachten. Om met de VOORSTELLINGEN te beginnen: hiervoor heeft de P.Z.C. het volgende programma opgesteld: MIDDELBURG in het City-theater op zaterdag 22 en maan dag 24 december; GOES in het Grand-theater op donderdag 27 en vrij dag 28 december; VLISSINGEN in het Alhambra-theater op zaterdag 29 en maandag 31 december en woensdag 2 januari. Inwisseling van de bonnen De uitreiking van de bonnen in de Middelburgse, Vlissingse en Goese winkels verloopt goed. Vele kopers in deze steden zullen al voldoende bonnen hebben verzameld om voor hun kinderen toegangsbewijzen te verkrijgen. Tyd en plaats voor de inwisseling van de bonnen zijn reeds vastgesteld. Voor diegenen, die nog niet genoeg bonnen hebben gespaard, wordt het nu kort dag: op vyf december wordt de uitreiking gestaakt. Tot en met vyf december kan men echter nog terecht in alle winkels, die een raambiljet hebben, voor het verkrijgen van de bonnen, die by iedere aankoop van minstens 1,worden verstrekt. Voor TWINTIG GULDEN aan bonnen krygt men een toegangskaartje voor één van de voorstellingen. Voor de INWISSELING van de BONNEN zijn de volgende data vastgesteld: VLISSINGEN op donderdagmiddag 6 december van twee uur tot half zes in de zaal van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond, Dr. Staver- manstraat (naast de r.-k. kerk). SOUBURG EN HAVENDORP op donderdag 6 december van 's morgens half twaalf tot 's middags half één in het Zwaantje aan dc Vlissingsestraat te Souburg. GOES op zaterdagmiddag 8 december in De Prins van Oranje, van 's middags twee tot vyf uur. MIDDELBURG op donderdagmiddag 6 december van twee uur tot half zes in Mercurius, Koepoortstraat. Vobr f 20 aan P.Z.C.-bonnen plus een dubbeltje, dat is bestemd voor een Zeeuws liefdadig doel, ontvangt men één toegangs kaartje voor één van de P.Z.C.-jeugdvoorstelIingen. Modieuze cadeaus lïWoDeHus Lange Delft 72-74 Middelburg Films in Zeeland In „Twee vrouwen" (La Ciociara) vervult Sophia Loren ontegenzeg gelijk een van haar mooiste en te gelijk moeilijkste rollen, bewijzen de dat zij tot de grootste acteer talenten van de Italiaanse er Amerikaanse filmindustrie be hoort. Loren werkte in deze film onder de re gie van Viltorio de Sica- De film is een typisch De Sica-produkt, realistisch-ro- mantisch, in sommige opzichten het melodramatische nauwelijks vermydend. La Ciociara is liet verhaal van dc jeug dige Romeinse weduwe Cesira, die tracht heelhuids met haar dochtertje van dertien jaar de oorlog door te ko men. Z|j vlucht daarom naar het dorp. waar zij werd geboren en trekt weer COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen 9—12, Andijvie 45—72 per kg. Bloemkool HA 6 stuks 6675, 7 stuks 5253 pér stuk. Rode kool 1317, Gele kool 12—17, Groene kool 15 per kg. Sla IA 2024 per stuk. Spinazie IA 57—72, HA 36—52, IB 53—58. IIB 24—28, IC 22. ID 63—65, Prei 28—40, Selderij 68, Peterselie 1112, Waspeen IA 24, Grote peen 10—11, Kroten 16. Uien 11—26, Uien ge schoond 28—29, Witlof IA 1,04—1,14, IIA 87— 1,05, IB 951,03, HB 7795 per kg. Aanvoer 24.000 kg. Black Alicante 1,28—1,61, Boerekool 14—15 per kg. Aanvoer spruiten 32.000 kg. Cox's Orange Pinpin IA 73—94, IB 56—66, IC 34—39, HA 55—70. nB 40—59, IIC 31—39. Jo nathan IA 44—S6, IB 4044, IC 29—35, IIA —54, HB 26—45, HC 24—39. Golden Delicious IA 69—82, EB 63—73. IC 55—62, HA 53—63. nB 4449. Goudrenetten IA 4555. IB 4449, IC 4146. HA 41, HB 35—39. Glorie van Holland TA 43—52, EB 41—47. EC 35—39. Lombart Ca- ville EA 40—42, EB 35—40. Comtesse IA 23—39. EB 17—18. Conference EA 68—70. IB 64—66. IC >5—56. Legipont IA 61—65, IB 52—53. IC 36— 10. Doyennè du Cornice IA 1.181,26. IB 1,16— 1,30. IC 1,14—1,20. Aanvoer fruit 95.000 kg. VEILING KAPELLE. 30 november. Jonathan 1 47—51. 70 46—51. 65 43—48. 60 35—41. 2 75 25—31, 2 70 24—31, 65 21—23. 60 15—20.20. 2 d 14—29, grof 16— 24. fijn 14.70—14.S0. Goudrenet 1 85 49—56, 49—52, 75 48—49. 70 46. 65 43—44. 2 80 46. 48, 70 45. 65 41, 2 d 37, grof 43. fijn 34 Cox's Orange Pippin 1 70 7479. 65 7173. 60 54—58. 55 46—48. 2 65 68. 60 63. 2 55 44—46. 2 d 2530. grof 4654. Golden Delicious 1 85 62—67, 80 63—74. 75 63—75. 70 63—72, 65 58—67. 60 51—61. 2 85 57, SO 60. 75 59—64. 70 57—62, 65 46—58, 60 38—51. 2 d 25—31. grof 37—52, fijn 2431. Glorie van Holland 1 75 46, 70 44. 65 41. 2 d 19—25. grof 35. fijn 16. Zoete Ermgaard 1 65 6672. 60 69, 55 56. 2 d 29—38. fijn 18—23. kroet 9. Sterappel 1 65 65—83. 60 52—68. 55 36—46. 2 60 37. 55 23—35. Laxton Superbe 1 75 52—53. 70 50. 65 39. 60 28. Lombarts Calville 2 80 33. 75 35—36. 70 34—37. 65 29—33. 60 24—28. Brab. Bellefleur 2 70 47, 55 24. 2 d 16. Winston 1 75 32. 70 31. 65 29. 60 26. 2 55 24. Ingrid Marie 52. 70 57. 65 48. 2 d 31. Kroetappelen gepl. 13 90, St. Remy 1 75 32. 65 25. 2 75 2 65 23. 2 d 22—23. grof 20, fijn 18. Comtesse de Paris 1 70 24. 65 23. 60 22. 55 20. 2 d 14. grof 16. fijn 12. Doyenne du Cornice 2 70 110. 65 112. 2 d 76—96. grof 88. fijn 57, kroet 23 Br. Alexander Lucas 2 70 34 Gie- Wildeman 1 60 53—59. 55 47—43. 50 40—44. 2 60 53—55. 50 38. 2 d 25. fijn 13—17 Kleipeer 34. Conference 2 55 63. fijn 3940. kropt 10—13 Legipont 1 70 67. 65 65. 60 57. 2 65 50. 42. 55 49. 2 d 16. grof 26. fijn 15 Ponds peer 2 75 22. Aardappelen 1 11. 2 7—9.50. Groenten: An dijvie 13—23. Prei 16—42. Sav. kool 8—17 Boerekool -7.509. Rode kool 11. Uien 7.50 27. Witlof 53—S7. Spruiten 36—61. Bloemkool 17—53. Knolselderij S.50—17. Witte kool 8— 9.50. Tomaten 25-27. Stoofsla 15. Breelipeen 10 week biedt humor en avontuur. Hu mor in Electro (Middelburg) waar Laurel en Hardy nog eens te zien zyn in hun komische creatie „Boe melstudenten" en in Luxor (Vlissin gen) waar Bing Crosby en Bob Hope te zien en te horen zyn in een feeste- lyke film, getiteld „Geef ze de ruim- verder, wanneer zy liet ln haar geboor teplaats ook te gevaarlijk begint te vin den. Cesira en Rosetta ontkomen echter niet' aan het ellendige lot, dat zij juist willen ontlopen. In een verlaten kerkgebouw worden zij door Marokkaanse „bevry-jVoor het avontuur naar Electro (Mid- ders" overvallen. Rosetta is na deze ge- delburg) waar d'Artagnan, Athos, Por- beurtenis sterk veranderd. In het ver-|thos en Aramis nieuwe avonturen bele- driet verbonden trekken de twee vrou-|Ven in een aflevering van Dumas' onver wen verder. getelyke verhaal van de Drie Muske- Sophia Loren is in deze ontroerende film tiers. „Eén voor allen, allen voor één op haar best. Rosetta wordt gespeeld heet deze film naar het motto van de door Eleonore Brown. Voor de rol van .drie befaamde vrienden, de leraar Michele, die in Cisera's dorp Het werk van de Canadese bereden po- door de bezetters wordt weggevoerd uit litie spreekt sterk tot de verbeelding. In dc vriendenkring van Cisera en Rosetta Alhambra (Vlissingen) kan men de koos regisseur Dc Sica de Franse ac- iMounties in actie zien in de film „Cana- teur Jean-Paul Belmondo. Raf Vallonedese speurders", waarin bovendien nog speelt een bijrolletje als de kolenhande- zo'n zesduizend Sioux op het oorlogspad laar Giovanni, die Cisera's hart weet te [zijn. winnen, wanneer ze voor haar vertrek (Indianen nemen ook het doek in beslag uit Rome afscheid van hem komt nemen, van Grand (Goes). In deze bioscoop „Twee vrouwen" wordt vertoond in drie geen Sïoux maar Pawnees, die zich in theaters: Alhambra (Vlissingen). Grand 'oorlogskleuren schilderen. De titel van (Goes) en City (Middelburg). [de film luidt „Pawnee" en George Mont- Hct verdere programma van dezejgomery speelt de hoofdrol- VEILING GOES. 30 november. Cox's Orange Pippin 1 75-80 87, 70-75 83, 65-70 71—75, 60-65 45—69, 55-60 32—47, 2 D 28, grof 57, fijn 25. Glorie van Holland 1 70-75 47. 65-70 4b'. 60-65 41. 2 D 29. Goudrenet 1 85-90 51, 80-85 50, 75-80 49, 70-75 47, 65-70 45. 2 D 37. grof 40—45, fijn 34. Jo nathan 1 80-85 43,75-80 46, 70-75 47—61, 65-70 43—63, 60-65 3G—JB, 2 D 17—18.20, 2 80-85 35, 75-80 31, 70-75 29. 65-70 23.10—23.40, grof 18— 28, fijn 1416. Golden Delicious 1 85-90 67, 80-85 68, 75-80 66—68, 70-75 65—66, 65-70 61— 64, 60-65 48—53, 2 80-85 63, 75-80 48—63, 70- 75 55—64, 65-70 56—60, 60-65 44—45, 2 D 35— 37. grof 40—55. fijn 15—31. Lombarts Cal ville 2 80-85 35—37, 75-80 41. 70-75 41—12. 65-70 34—37, 60-65 26—29. 2 D 21. grof 26. Sterappel 2 65-70 49. 60-65 35. 55-60 19. Zoete Campagne 1 60-65 52. 2 D 38. Pomme d' Oran ge 1 60-65 72, 55-60 65. 2 D 38. Conference 2 D 46, grof 52. fijn 43. St. Remy 2 75-80 19. 70-75 26. grof 18—19, fijn 14—16. Comtesse de Paris 1 65—70, 21. 2 D 14. grof 18. fijn 13. Gieser Wildeman 1 50-60 35. fijn 16. Totale aanvoer hard fruit 5800 kisten. Druiven: Black Alicante 2 123—125. Groenten. Bloemkool A 2 64—75. B 1 30—53, B 2 31—49. afw. 18—36. Knolselderij 1 7—22, 2 4. Wortelen 20—21. Kroten 1 7—1). Sprui ten A 1 55—59, A 2 37—51, B 2 15—34, afw. 15—27. Witlof A 1 83—95. A 2 67—31. B 1 71 —73. B 2 60—64. Prei A 1 36—41, A 2 24. Andijvie 2 7—37, afw. 19. Uien afw. 13. stek 15. Waspeen 14—15. Veldsla 2 62—72, Peen 10. Groene sav. kool 1 15—17, B 1 8. Rode kool 1 17—22, B 1 11—13. Witte kool 1 13. B 1 9—10. Boerekool 1 2528. 2 21. VEILING BERGEN OP ZOOM. 30 november. Andijvie 8—52, Sla 423. Witte kool 5—15. Boerekool 12—17. Bloemkool 22— 102. Rode kool 7—17. Sav. kool 8—18, Snrui- ten 25—157. Witlof 6»—121. Waspeen 17—26. Prei 20—40. Kroten 7—15. Tomaten 25—7S. Cox's Orange 61—79. Goudrenet 3545. Gol den Delicious 37—62. VEILING MIDDELBURG. 30 november. Tomaten A 2 99. B 2 120129. Zoete Ermgaard 60-65 59—74. 55-60 52. 2 D 37—47. Laxton Superbe 65-70 46. 60-65 27. 2 D 11, 3 fijn 33. Jonathan 70-75 54—51. 65-70 27—43. 60-65 19—52. 2 D 14—32. 3 fijn 12— 15. 3 grof 1842. Golden Delicious 70-80 74 —76. 65-70 68—74. 60-70 57—75. Peren: St.- Remy 2 D 24—25. 3 fijn 22. 3 grof 19—25. Bloemkool 3 p. kist 91. 4 per kist 81—87. 6 per kist 49—71. 8 per kist 21—57. 10 per kist 11—27, 12 per kist 19—24. Andijvie 1 33. 2 27. B 2 28.50. Sav. kool l 19 50. 2 9.50. 2 WK 7. Prei 1 35. 2 35.50. 2 x 28. Boerekool 16. Bospeen 6—34. Waspeen 21—27. Breekpeea 3—3. Wijnpeen 6—9. Rode kool 14—20. Knol selderij 2—10. Witlof 75—105. Kroten 5—21. Sla 4—13. Stoofsl3 45. Spruiten gesch. 84— 90. ongesch. 47—30. Uien 9—28. Rapen 4— 17. Witte kool 5—13. Veldsla 83-33. VEILING TERNEUZEN. Sla 10.30—12.70. Bloemkool A 76. A 2 44SL B 46—55. B 2 25—53. C 2 16—24. afw. 12—42. Knolselderij 4—12. Selderij 12—13. Bintjes 1 9.60—10. Andijvie 27—36 Rode kco' 7. Sav. kool 713. Boerekool 13—15. Breekpeen 73. Prei A 2 3342. Knolselderij per kg 15 Sprui ten gesch. 60—30 ongesch is—172 Uien 24— 26. Witlof A 2 85—87. B 84—94. B 2 68—90, afw. 53—60. Golden Delicious 1 75 65—68. 70 65. 65 56—57. 60 46—47. 2 D 30 3 grof 13—58. 3 fijn 46. kroet 37 Goudrenet 3 grof 18. 3 fijn 2334. Doyenne du Comiee 2 D 77. 3 fijn 76. kroel 60. VEILING STAVENISSE. VISMIJN COl.IJNSPLAAT. Exporlgarnalen, aanvoer 3563 kg. 137—271. Schar 43 kg. Bot 137 kg. Kabeljauw 8 kg. Sprot 17.220 kg. Zondagsdienst Taxi'* Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESE1AAR, tel. 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5