LUXE BOUWDOOS VOOR PRACHTIG ^TANKSTATION Notaris uit Temeuzen in arrest Opnieuw krediet voor Vlissingse „bomvrije" Vlissingse raad mocht (nog) geen kritiek leveren op boulevardplan Zuiddorpe was dorp zonder een bestuur Relatiegeschenken DEKKER, z-eeuwse ALMANAK MIDDELBURGSESTRAAT IN GOES KRIJGT TWEE PARALLELWEGEN ZentrA 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 Op aanwijzingen van een execu teur-testamentair in een na latenschap, is de rijksrecherche in opdracht van de officier van justitie te Middelburg, overge gaan tot arrestatie van notaris G. J. v. C. te Temeuzen. Hij be vindt zich sinds enkele dagen in het Huis van Bewaring te Mid delburg. Notaris Van C. wordt er van verdacht aan zijn beheer toevertrouwde gelden ten eigen bate te hebben aangewend tot een bedrag van enkele tiendui zenden guldens. De malversa ties zouden zich uitstrekken over een tijdsbestek van rond twee jaar. In hoeverre er nog meer gedupeerden zijn, is in dit stadium van het onderzoek nog niet bekend. De executeur-testamentair, die de zaak aanhangig maakte, was ongerust ge worden over de afwikkeling van de aan zijn zorgen toevertrouwde na latenschap, waarmee in 1961 was begonnen. Notaris Van C. vestigde zich in 1947 in Terneuzen. In 1959 is notaris Van C. gedurende een half jaar geschorst geweest. Met de waarneming van zijn kantoor was toen belast de kan didaat-notaris W. J. J. M. Vroome te Hulst. Het kantoor wordt thans waargenomen door kandidaat-nota ris J. H. W. B. J. M. Ghijzels uit Aardenburg, werkzaam op het kan toor van notaris D. H. de Graaf te Axel. Middelburger gaf geen voorrang in Bergen op Zoom Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom stond de Middelburger C. D. te recht. Hij had op 28 mei bij het oprijden van een voorrangsweg te Roosendaal de doorgang niet vrijgelaten voor de auto van A. V. te Breskens. V. had plotseling moeten remmen, waardoor zijn auto over de kop was geslagen. De officier van justitie twijfelde er aan of D. in staat is op de weg te rijden, om dat het niet de eerste keer was. dat hij een verkeersongeluk veroorzaakt had. Hij eiste een boete van f 50 subs. 10 dagen en een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter legde de boete op conform de eis, van de tijdsduur van de voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid deed hij echter twee maanden af. .A. van S. uit Kortgene had op 26 au- 'gustus bij de rotonde te Bergen op Zoom verzuimd voorrang te verlenen aan het overige verkeer. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van f 25 subs 5 dagen. C. V. uit Middelburg had op 16 juli te Roosendaal met zijn auto een botsing veroorzaakt met een motorrijder. Hij werd bij verstek veroordeeld tot een boete van f 30 subs. 6 dagen, conform de eis. Bij de aanvang van de kantop- gerechtszitting had de kantonrechter, mr. P. C. A. M. Goderie, het overlijden van prinses Wilhelmina herdacht. Keuringen 11/2-jarige hengsten en merries In drie Zeeuwse gemeenten Oostburg, Hulst en Goes worden in december premiekeuringen van 1% jarige heng sten en merries gehouden. Dinsdag 4 de cember a.s. om 11 uur organiseert de vereniging van paardenfokkers in W. Zeeuwsch-Vlaanderen „Rust Roest" ii Oostburg een keuring, waarvoor 4 hengsten en merries zijn ingeschreven. De bond van paardenfokkers „Door Eendracht Sterk" te Hulst en de Ver eniging van Zeeuwse Fokkers te Axel houden woensdag 12 december om half elf een premiekeuring. Het aantal in schrijvingen hiervoor bedraagt 68. Ir Goes organiseren de samenwerkende bonden van paardenfokkers van Zuid en Noord-Beveland, Walcheren, Tholen en Schouwen-Duiveland op donderdag 13 december 's morgens om 10 uur een keuring. Hier verschijnen 42 dieren. VOOR DE DERDE MAAL: WAAR KOMT SPORTFONDSENBAD? „SLECHTS MET de allergrootste aarzeling" zoals ir. J. B. Ebling (a.r.) het formuleerde heeft de Vlissingse raad ingestemd met het verlenen van een aanvullend krediet van 73.300 voor restauratie van en het aanbrengen van toiletten in de Gevangentoren aan de boulevard. Weliswaar is het te verwach ten, dat het rijk negentig procent van dit bedrag voor zijn rekening zal nemen, maar enkele raadsleden vonden het nu zo langzamerhand bijna toch wel te bont. Eerst (in 1959) werd er een krediet verleend van ƒ276,500, vervolgens was er een aanvullend krediet nodig voor 125.600 en nu moet er dus weer een aan vullend krediet van 73.300 op tafel komen. „Deze gang van zaken hebben we al meer beleefd en we moeten wel tot de conclusie komen, dat we bij zulk een kredietaanvraag in het vervolg beter ineens het bedrag met 100 procent kunnen verhogen", zei de heer Bikker (c.h.) wrang. „Ik kan het natuurlijk niet defini tief verzekeren, maar ik heb ik mijn hart de gedachte, dat er nu niet meer een aanvullend krediet voor de Gevangentoren gevraagd behoeft te worden", troostte burgemeester mr. B. Kolff. SLIJTERIJ - WIJNHANDEL NEEUWENDUK 51 - TEL. 4266 VLISSINGEN Surprise Jantje had in dit geval geen prui men zien hangen, zoals het al oude lied vermeldt, maar wel had ook deze Jantje, zeven jaar oud en leerling van een Vlissingse la gere school, iets ondernomen „schoon zijn vader 't hem ver bood". Althans: papa zou het zeker ver boden hebben, als hij het maar geweten had. ■onwel aanvankelijk ,Jjeuk van die jongen", had de meester nog gedacht. „Leuk be- i Jantje om in deze sin- Want getrakteerd had Jantje. Al de jongens van zijn klas. Alle maal kregen ze van Jantje een chocoladesigaar. Dacht de meester. Totdat hij in het speelkwurtie> overal kleine rookwolkjes zag op stijgen. Tientallen kleine rook wolkjes, geproduceerd door dap per dampende knaapjes. 7 Was wel een surprise. Vooral voor Jantjes vader, die van een kistje met vijftig sigaren van sinterklaas gekregen alleen het kistje overhield In het volgende agendapunt werd voor gesteld de toren voor 3300 per jaar te verhuren aan de N.V. Grand Hotel „Bri tannia". Eén vraag beangstigde de heer de Priester (p.v.d.a.): „Zal als er een aquarium en een planetarium in komt en Britannia heeft deze zaak in handen dit financieel ook nog aan trekkelijk zijn voor de Vlissingse inwo ners?" Van verschillende kanten werd voorts gevraagd of de huurovereenkomst vervalt als het aquarium en het pla netarium er niet komen. „Wij zullen trachten deze voorwaarde in de huur overeenkomst te bedingen", zegde burgemeester Kolff toe, die voorts ook de belangen van de inwoners van Vlissingen in liet oog zal houden. De heer S. J. Adriaanse (k.v.p.) was met name bezorgd over het parkeerpro bleem. maar de heer Kolff zag de si tuatie wat minder somber in: „Ook in de Westpoortstraat kan geparkeerd worden". Sportfondsenbad? rucu vraag beheerste de raadsleden voor al bij het voorstel een krediet te ver lenen van 5000 voor het laten maken van een voorontwerp en een exploitatie- opzet van een zogenaamd sportfondsen- bad (in samenwerking met Middel burg): waar zal het bad komen? Het antwoord van wethonder Ch. J. Gil lissen Verschage kon kort zijn: „De op dracht zal gegeven worden aan de N.V. de Verenigde Sportfondsenbaden in Am sterdam, die de meeste ervaring met deze objecten heeft. Deze instantie zal ook onderzoeken waar het bad econo misch het best op zyn plaats is". Het zal een bad worden waarvan 25 meter overdekt en waarvan 50 meter buitenbad is. De heer Gillissen Ver schage deelde nog mee, dat het zwem bad in het Kanaal door Walcheren niet „zonder meer afgestoten zal worden", maar dat aan rijkswaterstaat gevraagd zal worden het doorspuiten van het ka naal nog te "intensiveren. Kleedlokaal-tribune Bij het voorstel om een geldlening van 45.000 te verstrekken aan de Stichting Sportbelangen voor de bouw van kleed lokalen op het sportveldencomplex aan de Irislaan, wees de heer Oosterhuis op het urgentieschema voor 1963: „Daarop staat ook een post van 45.000, namelijk voor een overdekte tribune bij het hoofd sportveld". En hij koppelde er deze vraag aan vast: ..Is het niet mogelyk even te waeb* en dan een combinatie te maken: overdekte tribune en kleedkamers on der de tribunes, zoals dat by zoveel sportvelden te zien is. Wellicht kan dan ook economischer gewerkt worden". De lieer Gillissen Verschage meende, dat het nog te bezien is of zo'n combinatie- bouw wel goedkoper zal zijn. Zijn be langrijkste bezwaar was echter dit: „Voor een uitgaaf van ƒ45.000 voor de kleedlokalen zullen we waarschijnlijk sneller de rijksgoedkeuring krygen dan voor een project van 90.000 voor een combinatie van tribune en kleedloka len". Dat argument bleek doorslagge vend voor de meeste raadsleden. De heer P. Bikker (c.h.), die het goede doel van kleedlokalen overigens wel in zag, had het geld liever Besteed voor verlichting van de Walstraat en de heer C. C. Verheul (p.v.d.a.) pleitte voor een „vriendelijker aanzicht" van de lokalen. Wethouder Gillissen Verschage zei ech ter, dat het onderhavige ontwerp het meest voordelige was. Bij het voorstel om aan vijf winkelbe drijven grond te verkopen aan de Lange Zelke hield de heer J. Hekhuis (p.v.d.a.) een pleidooi om het Vrouweslop in tegenstelling tot de in het saneringsplan geschetste situatie te doen verdwij nen. Dit raadslid achtte dit straatje tussen Vrouwestraat en Lange Zelke daar niet meer op zijn plaats. Wethou der F. G. Smit had eenter bezwaren: „Het is nodig als bevoorradingsweg voor bedrijven aan de Walstraat en boven dien is de meeste grond ter plaatse al verkocht en is bij de architectenplan nen rekening gehouden met het wel doen voortbestaan van het Vrouweslop". Ook het verlenen van een krediet van 4500 voor het treffen van voorzienin gen aan de Hercules Segherslaan en de Vincent van Goghlaan (voor het par keren van auto's enzovoort) bracht de heer Hekhuis in het geweer. „Pas vijf jaar geleden werd dit stratenplan aan gelegd. al drie jaar lang is de toestand onhoudbaar en dus heeft dit stratenplan slechts twee jaar voldaan. Kunnen wij er nu van op aan, dat de nieuwe oplos sing voor lange tijd afdoende is?" Wet houder Smit verzekerde dit: „Wij heb ben proeven genomen ter plaatse met het oog op de nieuwe situatie met de grootste vuilnisauto, die wij heb ben, en zelfs die wagen zal er dan nog kunnen draaien als er auto's geparkeerd staan". Een teleurstellend antwoord op zijn schriftelijke vragen kreeg de heer Adriaanse, die had gevraagd het vrij gekomen kapitaal (ƒ280.000) door de verkoop van Britannia te besteden voor een sporthal. B. en w. zetten echter uit een, dat dit geld in feite niet beschik baar is, althans niet als dekkingsmid del, wel als financieringsmiddel. „De fi nanciering van een sporthal vormt geen probleem, maar wel de dekking van liet exploitatietekort", zo onderwezen b. Rare praktijken De raad ging ook akkoord om verder deel te nemen in het aandelenkapitaal van - de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. „Wij zijn er niet tegen", de heer E. de Priester (p.v.d.a.), „maar ik wil deze gelegenheid wel aangrij om erop te wijzen, dat er door deze N.V. wel hele rare praktijken op na worden gehouden"... Onmiddellijk maak te burgemeester mr. B. Kolff bezwaar tegen deze formulering. „Nou, laat ik het dan terugnemen", aldus de heer De Priester, die vervolgens sprak van „ge vallen. die wel enige bevreemding wek ken". Hij vertelde vervolgens, dat een bou- wer-in-spé, die reeds de goedkeuring van gemeentewerken van Vlissingen had, van deze N.V. te. horen kreeg, dat zij het werk wel voor hem wil den uitvoeren, maar dat hij zijn wo ning dan een kwartslag moest draaien. „Is dat nu wel een zaak, waarmee het bouwfonds zich moet bemoeien?" vroeg dit raadslid zich af. „Deze N.V. heeft toch alleen maar tot taak na te gaan of het kre diet wel óf niet verleend kan wor den?" Wethouder F. G. Smit'meende, dat het nuttig zou zijn in dergelijke gevallen het gemeentebestuur onmiddellijk te verwittigen. De heer De Priester vroeg nog m een aandeelhoudersvergadering hierop te wijzen. Bejaarde vrouw in Vlissingen zwaar gewond bij botsing Vrijdagmorgen omstreeks half elf is de 73-jarige Vlissingse mevrouw I). van S.- van B. op de Paul Krugerstraat te Vlis singen met haar fiets* in botsing geko men met een personenauto. Zij werd zwaar gewond en in bewusteloze toe stand naar het Bethesda-ziekenhuis overgebracht. Mevrouw Van S. kwam van de Brouwe- naarsstraat en sloeg brj de Paul Kru gerstraat rechts af om naar de Bad huisstraat te rijden. Plotseling sloeg z links af en wilde de Paul Krugerstraat oversteken. Zij kwam onder een perso nenauto, bestuurd door W. P. uit Vlis singen. Gisteravond laat was zij nog steeds niet bij bewustzijn gekomen. Sporthal Moeilijkheden met naaldhakken in de Vlissingse raad „De naaldhakken gaan toch uit de modeOver een jaar is dat voorbij. Dan loopt alles weer op een platte hak". Deze verplette rende mededeling voor de schoen makers deed burgemeester mr. B. Kolff vrijdagmiddag in de Vlis singse raad- De man. die begaan was met het lot van het hoog gehakte zwakke geslacht en die duidelijk twijfelde aan de burge- meesterlijke voorspelling, was de heer S. J. Adriaanse van de K.V.P. Hij wilde namelijk, dat er voor zieningen getroffen werden aan de omloop ronod de Gevangento ren op de Vlissingse boulevard. „Vooral de dames met hoge hak ken verafschuwen die omloop, omdat hun naaldhakken steeds bljjven haken in de brede spleten tussen de planken", aldus het K.V.P.-raadslid. Het was een ar gument, dat niet de minste in druk maakte op burgemeester Kolff. „Juist deze omloop past uitstekend bij het specifieke ka rakter van de bomvrije toren", zo argumenteerde hij. En dus zal dit omlóopje winstgevend voor de Vlissingse schoenmakers blijven... nèt echt, met plastic deuren, ramen, Esso-pompen, enz.! Precies op maat voor de meeste speelgoed-autootjes. Slechts Vele Esso-dealers kunnen u uit voorraad leveren. En u weet het: MET ESSO BENT U BETER UIT! BEGROTINGSBEHANDELING DOOR RAAD VLISSINGEN WORDT OPGESCHOVEN Burgemeester mr- B. Kolff heeft gister middag in de raad meegedeeld, dat er meer tijd voor de begrotingsbehandeling nodig is, dan aanvankelijk was gepland. Het vooronderzoek zal nu niet op 12 de cember, maar op 19 december worden gehouden. De begroting zal niet behan deld worden in de raadsvergadering van 25 januari. Dan is er een „gewone" raadsvergadering. Pas in een Vergade ring op 15 februari zal de begroting aan de orde komen in een openbare raadszitting. In december zal de raad verder niet bijeenkomen en ook zal ge tracht worden in februari een „gewone" zitting te vermijden. VERGADERING Z.L.M. TE GOES OP 17 DECEMBER De Zeeuwse Landbouw Maatschappij houdt op maandag 17 december a.s- in de „Prins van Oranje" te Goes de alge mene vergadering. Na de afhandeling van enkele huishoudelijke zaken (onder andere de begroting voor 1963) zal dr. W. H. Kemmers, directeur van het cen- traar bureau van de tuinbouwveilingen in Nederland, een inleiding houden over het ondervverp „De afzet van groenten en fruit in een vergroot Europa". Na de openingsrede van de algemeen voorzitter, ir. M. A. Geuze, spreekt ir. J. W. Wellen, directeur-generaal van de landbouw, tijdens de middagvergadering over „Landbouwvoorlichting en land- bouwpraktijk" Dankdagcollecte De dankdagcollecte in de Nederlands herv- kerk heeft te Hoedekenskerke 600 opgebracht. Vrachtauto slipte en blokkeerde weg Vrijdagmorgen omstreeks zeven uur is een vrachtauto van de firma H. C. K. te Rilland-Bath, bestuurd door de 19- jarige P. S. uit Krabbendijke, op de Ter- neuzensestraat te Zaamslng geslipt. De vrachtauto kwam tot stilstand op het trottoir, waarby de aanhangwagen dwars op de weg kwam te staan. Het verkeer werd ruim een uur gestremd en moest via de andere dorpswegen wor den omgeleid. S. kwam uit de richting Perkpolder en moest op de Temeuzensestraat plotse ling remmen voor een op de weg staan de driewielige motorwagen van de melkhandelaar W. de F. toen uit tegen overgestelde richting een fietser nader de. De vrachtauto begon te slippen en kwam achterste-voren tot stilstand op het trotoir. De aanhanger, die dwars op de weg stond, werd later met behulp van een andere vrachtwagen weer in het rechte spoor getrokken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De vrachtwagen met aanhanger kon na ruim ean uur oponthoud zijn weg naar Sluiskil vervolgen. Examens De heer D. Rottier te Goes, adjunct commies A van 's rijksbelastingen en werkzaam op het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Goes, slaag de voor het examen voor de toelating van de controleurscursus te Arnhem. Fout in beëdiging Oud-secretaris keek er de gemeentewet eens op na... In Zuiddorpe heeft zich het bij zondere geval voorgedaan, dat de raad van deze Zeeuws- Vlaamse gemeente tijdens een tweetal vergaderingen besluiten heeft genomen, die geen enkele rechtsgeldigheid bezaten. Eigenlijk is het zo dat de ge meente Zuiddorpe sinds 4 sep tember van dit jaar geen raads leden en zelfs geen wethouders had, zodat in feite de gemeente zonder vorm van bestuur was. KARWEI OVER DRIE WEKEN GEREED VERGEEFSE POGING VAN RAADSLID Burgemeester stond discussie over ontwerp voor gemeente niet toe TEVERGEEFS heelt de lieer E. T. Oosterliuls (v.v.d.) gistermiddag in de Vlis singse gemeenteraad getracht kritiek te leveren op het plan voor verbetering van de boulevards Bankert en Evertsen, dat het ingenieursbureau v.h. J. Hasselt en De Koning in Nijmegen in opdracht van de gemeente Vlissingen heeft ge maakt. Zoals bekend heeft het Vlissingse gemeentebestuur dit plan laten ver vaardigen „teneinde beweging in de zaak van de boulevardverbetering te krijgen en om een aandeel te leveren in de discussie", zoals wethouder F. G. Smit ons destyds verklaarde. Inmiddels heeft het college van b. en w. dit plan bestudeerd en hebben de raadsleden inzage van het ontwerp gehad. Nog voor de heer Oosterhuis echter een woord van kritiek kon laten horen, werd hij door burgemeester mr. B. Kolff in de rede gevallen met de woorden: „Ja, meneer Oosterhuls. U gaat hier toch wel te ver". En vervolgens merkte de heer Kolff onder meer op: „U weet toch, dat het plan nog niet openbaar gemaakt is". In de bijeenkomst, waarin de raadsleden over het plan werden voorgelicht, werd destijds echter geen geheimhouding opgelegd dan de bouw van dit motel alleen: ook de uitbreiding van de zeevaartschool, ook de bouw van flats". Aanleiding tot deze discussie was een voorstel om een der voorwaarden, waar onder 62 vierkante meter grond aan de boulevard Bankert (het gedeelte waar vroeger Cosy Corner stond) was ver kocht. te wijzigen. Die voorwaarde hield in, dat het te stichten hotel-restaurant bedrijf (een motel) binnen twee jaar (vóór 26 oktober 1962) moest zijn opge richt en dat anders de verkochte grond ,om niet" aan de gemeente in eigendom zou terugkeren. De gewijzigde voor waarde houdt, kort gezegd, in dat het gebouw pas opgericht moet zijn twee jaar nadat de verbeteringsplannen .oor de boulevard hun beslag hebben ge kregen. /Advertentie) „l'oen de grond destyds werd ver kocht voor de bouw van een motel", aldus de heer Ooslcrliuis, „moest de raad uiteraard ook accepteren, dut er bij bet motel een benzinestation kwam. Weliswaar was de raad niet prJÏ geporteerd voor het plan een benzinepomp o~ - ben, maar omi zienlijke verbetering ten aanzien de bestaande toestand betekende, iiain men het op de koop toe" Daar om betreurde de heer Oosterhuis liet ten zeerste op een „vreemde situa tie" te moeten wijzen: „Het merk waardige is namelijk, dat bet motel er niet is, maar de benzinepomp, die de raad juist niet wenste, maar als bijkomstigheid aceepteerde, staat er wél" „Wc kunnen nu ook wel aannemen, dat hot motel er niet meer komt. Het komt er niet, omdat de dijkverzwaringsplan nen er nog steeds niet zijn en er binnen afzienbare tijd ook niet zullen komen", aldus de heer Oosterhuis. „Dat is te meer te betreuren, omdat de tfld voor Vlissingen rijp is ook op het gebied van dc toeristische voorzieningen uit te breiden. En er wordt meer gestagneerd Niet openbaar „Nu is er dus van gemeentezijde het plan van het ingenieursbureau Hasselt en De Koning", aldus de heer Ooster huis. die vervolgens niets vermoe dend en argeloos aan z(jn kritische opmerkingen wilde beginnen: „Het spijt me te moeten zeggen al heeft het olan wel vele goede facetten maar..." En op dat moment kwam de interruptie van burgemeester Kolff, die meende, dat de heer Oosterliuls te ver ging. „U weet, dat we actief zjjn en zullen bljjven in deze zaak", zo zei hjj, „maar U weet toch ook dat het plan niel openbaar is gemaakl". itag ik nel dan in dc rondvraag aan de orde brengen", probeerde de heer Oosterhuis no» Maar ook dat bleek niet toegestaan: „Neen, dat mag ook niet; het is helemaal niet aan de orde", aldus de burgemeester. „Nu, dan zal ik ver der maar stoppen", was het enige, dat nog gezegd mocht worden door ae heer Oosterhuls, die vele kritische opmerkin gen niet voor kon lezen. Wethouder Smit wees er nog op, dat de kopers van de grond gedupeerd zijn door het uitblijven van de bou levardplannen. „En om nu toch wat te Kunnen doen met hun bestede geld, hebben ze er een benzinestation ge zet". aldus de wethouder. Burge meester Kolff lichtte nog toe, dat b. en w. de bouw van dit benzine station niet tegen konden houden „De pomp is namelijk geplaatst op grond, die al in hun bezit was", ver telde hij. „Kan iedereen, die een stukje grond bezit, dan zo maar een benzine station beginnen", wilde de heer E. de Priester (p.v.d.a.) nog weten. „Als er meentewege zijn, zoals bijvoorbeeld het geen beperkende bepalingen van ge- saneringsplan, dan kan dat, ja, alleen is er dan natuurlijk nog dc hinderwet", zo besloot burgemeester mr. Kolff de discussie. Verkeersader dan veiliger De Middelburgsestraat in Goes onder gaat sinds enige tijd een grondige „ge daanteverwisseling". Ken legertje ar beiders van het aannemersbedrijf J. Verduijn en Ovaa uit Souburg is bezig de westelijke entree van Goes een volko men ander aanzien te geven. De opzet is deze drukke Goe.se verkeersader vei liger en berijdbaar te maken. Over on geveer drie weken zal dat het geval zyn. Daarvoor moest de berm aan weerszij den van de rijweg mét het anderhalve meter brede fietspad verdwijnen. Daar voor in de plaats komt een parallelweg: voor het langzame verkeer en een trot toir voor de voetgangers. Dit gebeurt over een afstand van ongeveer 250 me ter tot aan de oprit bij dc 's-Hcer-Hen- drikskinderendjjk. Dat deze dubbele parallelweg aan beide zyden naast dc rijbaan een ver betering zal zijn, .igt voor dc hand: het snelverkeer wordt dan niet lan ger gehinderd en opgehouden door langzame voertuigen, die thans in beide richtingen dc andere straat tot hun beschikking hebben. De pa rallelwegen krijgen een breedte van vierenhalve meter, terwijl de aan sluitende trottoirs anderhalve meter breed worden. De helft van het karwei dat een bedrag vergt van ongeveer 65.000, is al ach ter dc rug: de aanleg van de nieuwe weg aan ae rechterzijde van dc rijbaan is vorige weck klaargekomen en van een voorlopige bestrating voorzien. Het bleek noodzakelijk om de lichtmasten langs het „opcratieterrein" iets dichter bij de rijbaan tc plaatsen. Als het werk Is uitgevoerd, ligt het in de bedoeling, dat do gemeentelijke plantsoenendienst van Goes zorg draagt voor een groenstrook aan beide zilde" tussen narallelstrant «n rjlhnan De foto toont de werkzaamheden aan deze belangrijke hoofdverkeersader door de Ganzestad. (Foto P.Z.Cj De raadsleden zijn namelijk op 4 sep tember j.l. door burgemeester A. J. M. Kesbeke foutief beëdigd, in feite dus niet beëdigd. Dit hield in dat de onbeëdigde raadsleden niet het recht hadden wethouders te kiezen en dat alle raadsbesluiten in die vergade ring en in die van 23 oktober geen rechtsgeldigheid hadden. Op 4 september las burgemeester Kesbeke het zuiveringseedformulier en het ambtseedformulier achter elkaar op en liet daarna de raadsle den éénmaal de eed afleggen. Het raadslid J. Moerdijk gepensioneerd gemeente-secretaris twijfelde aan de juistheid van de gevolgde proce dure en keek er thuis de gemeente wet op na. Daar las hij in artikel 45, dat de raadsleden, alvorens hun betrekking te kunnen aanvaarden, eerst de ambtseed moeten afleggen. Zij wordefa hiertoe niet toegelaten, aldus het artikel, dan nadat de zui veringseed door hen is afgelegd. „Fout dus", constateerde de oudge meente-secretaris, die dit in de ver gadering van 23 oktober ter kennis van de raadsvoorzitter bracht. Burgemeester Kesbeke hamerde de bezwaren af en ging over tot de orde van dc dag. „Dan kan ik hier verder niets doen, omdat ik niet beëdigd ben en ga ik naar huis", aldus de heer Moerdijk, die de daad bij het woord voegde, de vergadering verliet en de commis saris der koningin waarschuwde. De commissaris zei tot de heer Moer dijk, dat de kwestie zou worden be handeld in de eerstvolgende verga dering van ..Gedeputeerde Staten. Daar werd beslopen het gemeentebe stuur van'Zuiddorpe schriftelijk tte adviseren het afleggen van de eed alsnog te doen plaatsvinden. Dit is dinsdag 27 november gebeurd en wel tweemaal, zoals het behoort. Maar ook moesten de wethouders opnieuw bleek de houding van de raadsleden tegenover hen nog niet veranderd, zodat beiden toch de vereiste meer derheid van stemmen behaalden. Verder werden alle sinds 4 septem ber behandelde voorstellen en agen dapunten opnieuw aan de orde ge steld. Ze werden alle met de hamer slag afgedaan. Eén punt was geheel nieuw, namelijk de vraag of de niet beëdigde raadsleden voor het bywo- nen van de twee vergaderingen, recht hadden op presentiegelden. KigenP-k niet, dacht het. college van b. en w., maar (le heer Moerilyk was van me ning, dat de raadsleden wel wettelijk toegelaten waren geweest. Er kwam een voorstel aan de orde de presentie gelden toch maar toe te kennen. Er stemde geen enkel raadslid tegen. Zendingscollecte De zendingsco'.lecte in de Nederlands hervormde kerk In Borsselc bracht in totaal f 440 op. {Advertentie) HOR LOGES MEESTERWERKEN VAN Z TOT A W. J. CAMPER, Lange Delft 51 - MIDDELBURG JAC. MOURER, Horloger - ZIERTKZEE J. DE VOOGD, C. HARINCK, Nieuwe plannen voor behoud oude panden n het artikei „Nieuwe plannen voor het behoud van Middelburgse oude pan den" is onder de tussenkop „Enthou siasme". dooi liet wegvallen van een tweetal regels, een storende fout geslo pen. Het citaat uit liet stencil van de Vereniging tot instandhouding van oude gebouwen luidt als volgt: „Helaas beschikt onze vereniging niet over veel middelen, waarmede zy U zou kunnen helpen, maar wel over liet nodige en thousiasme om het behoud van onze oudo monumenten te bevorderen". ZONNIG WEEK Zonnig en droog weer. Zwakke tot ma tige noordoostelijke wind; in de ochtend temperaturen om liet vriespunt, in de middag oplopend tof enkele graden bo ven nul. ZON EN MAAN 2 december Zon op 8.26 onder 16.32 Maan op 12.36 onder 21.41 3 december Zon op 8.27 onder 16.32 Maan op 13.09 onder 22.56

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2