Raad van Vlissingen herdacht prinses Reisschema van de P.Z.C.-tournee PARAPLU CORLAS AGENDA ZUID-BEVELAND KERKDIENSTEN HOCKEY Feijenoord-Vasas in Antwerpen Denk erom! LET OP DATA EN TIJDEN MARKTBERICHTEN DAMES- PULLOVERS VESTEN ONVERGETELIJKE SOPHIA LOREN IN DE SICA'S „TWEE VROUWEN" Avontuur en humor ZATERDAG 1 DECEMBER 1962 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BEZOEK NA DE RAMP EERSTE BEZOEK: AL IN 1894 Ook de Vlissingse raad heeft vrij dagmiddag het overlijden van prinses Wilhelmina herdacht. „De ouderen onder ons, die ook het meest hebben moeten wennen aan haar niet-meer-koningin-zijn, kun nen zich Nederland moeilijk den ken zonder haar", zo zei burge meester mr. B. Kolff. Hij wees er op, dat het Nederlandse volk te maken had met een sterke per soonlijkheid. „Toen de koningin na de oorlog in het bevrijde Nederland terugkwam, ver wachtte zij een vernieuwing, die maar ten dele verwezenlijkt is", aldus de heer Kolff. „Zelf heeft zij er een grote steen toe bijgedragen door een andere wijze van tegemoettreden van haar volk". De burgemeester herinnerde er aan, dat koningin Wilhelmina vaak in Vlissingen is geweest, zowel op door reis als voor officiële bezoeken. „Waarschijnlijk kwam zij voor het eerst in 1894 in Vlissingen", zo meen de de heer Kolff, „toen zij als 14- jarige koningin met haar moeder, de koningin-regentes de plechtigheid van het opnieuw onthullen van het juist verplaatste standbeeld van De Ruyter bijwoonde". s Ook haalde de burgemeester nog her inneringen op aan het bezoek van prin ses Wilhelmina op 2 februari 1953 aan Vlissingen, de dag na de ramp. „Tegen het eind van de middag het begon al donker te worden werden we uit het Burger Weeshuis geroepen en ston den we ineens aan de rand van het trot toir in een kring samen met de prinses", aldus de heer Kolff. „Het viel op, dat zij ouder geworden was". Later tijdens een rit door de stad merkte zij op ge troffen te zijn door de veerkracht, waar een ieder in zulke omstandigheden blijk van gaf. „Enige jaren later heeft haar doch ter aan wethouder Van Popering verklaard", zo vertelde de burge meester, „dat zij getracht had met het oog op de gezondheid van haar moeder haar van deze tocht naar Zeeland te weerhouden. Maar zij was er niet van af te brengen geweest". „De nieuwe wijze, waarop koningin Wil helmina na de bevrijding van mens tot mens en van hart tot hart met een ieder wist te spreken, heeft het vooral ge maakt, dat die twee, Wilhelmina en Ne derland, z(jn samengegaan tot het einde toe", zo besloot burgemeester Kolff. Vervolgens nam de raad enkele momen ten van stilte in acht. Besloten werd een brief te zenden aan koningin Juli ana, prins Bernhard en aan de prinses sen, waarin „gevoelen van diep mee leven tot uiting worden gebracht". In de brief staat onder meer te lezen: „In het bijzonder de warme belangstelling die sprak uit het bezoek van H.K.H. Prinses Wilhelmina na de bevrijding in maart 1945 en tijdens de overstroming van onze stad in februari 1953 hebben op de bevolking grote indruk gemaakt". (Advertentie) van CORLAS gehad Grote sortering DAMESZAAK Walstraat 76 VLISSINGEN VANDAAG. Middelburg Electro: Eén voor allen, allen voor één. 7 en 9.15 uur, a. 1. City: La Cioclara, 8 uur, 18 jaar. Koorkerkcen- trum: Sinterklaasavond Herv. Jeugdraad, 3 uur. Gouden Poorte: Feestavond „Ken tering", 8 uur. Bogardzaal: Chr. Plattel, meisjes en chr. jonge boeren tuindera- bond, 7.30 uur. Vlissingen Alhambra: La Cioreiara, 19 en 21 uur, 18 jaar. Luxor: Geef -.e de ruim te, 19 en 21 uur. a.l. Scheldelcwartier: St.- Nicolaas-soiree ambtenarenvereniglng „De Schelde", 20 uur. Brittannia: Toneel groep Centrum met „3 x koekoek", voor de Z.V.U., 20 uur. Souburg De Zwaan: propaganda-feest- avond A.N.M.B.. 20 uur. Goes Grand: La Ciociara (Twee vrouwen), 19 en 21 uur, 18 jaar. C.J.M.V.-gebouw: filmavond herv. jeugdraad „Moeder des lands", 20 uur. Prins van Oranje: feest avond „Zeemeeuwen", 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Geronimo. de laat ste der apachen, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. Luxor: Tiare Tahiti, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. Brcskens Casinobioscoop: Fatale begeerte, 20 uur, 14 jaar. Terneuzcn Luxor: Mr. Hobbs gaat met va kantie. 20 uur, a.l. Concertgebouw: De hold van Pork Chop Hill, 20 uur, 14 Jaar Oostburg Ledeltheater: Muiterij op de De fiant. 19 en 21 uur. 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De kolos van Rho- dos. 20 uur. 14 Jaar. Axel Het Centrum: Simson en Delilah. 18.30 en 21 uur. 14 jaar. Sas van Gent Olympïatheater: Die Fleder- maus. 20 uur. a.l. I.Izendljke Hofziehttheater: De zondares van Assyriö, 20 uur, 14 jaar. Zicrlkzec Concertzaal: Blue Hawaii, 20 uur. a.l, Grnanbeurs - „Huis van Nassau"- Sinterklaasfeest „De Dageraad". 14.30 uur naamstedc Bioscoop Bom: Het mysterie van het zwarte museum, 20 uur, 18 Jaar Sint-Maartensdijk Bioscoop „De Gouden Leeuw": De leeuwendoders, 19,30 uur. 14 Jaar. Thoicn Haven: Aankomst Stnt-Nicolaas, 15 MORGEN. Middelburg Electro; Eén voor allen, allen voor één. 3.30 en 7.30 u, a.l. City: Ln Cio ciara. 8 uur. 18 jaar. Vlissingen Alhambra: Canadese speurders, 15 uur, 14 Janr. Alhambra: La Cioreiara, 19 en 21 uur, 18 jaar, Luxor: Geef ze de ruimte, 15. 19 en 21 uur, a.l. Goes Grand: La Cioclara (Twee vrouwen), 19 en 21 uur, 18 Jaar. Grand: „Pawnee". 14 jaar, 15 uur. Bergen op Zoom Roxy; Dwars door de hel. 14.30 uur, 14 jaar. Roxy: Geronimo, de laatste der Apachen, 16.30, 18.45 en 21 uur. 14 jaar. Luxor: Aasgieren van het westen, 14 uur. 14 jaar. Luxor: Tiare Ta hiti, 16, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. Breskcns Caslnobioseoop: De nieuwe avon turen van kapitein Blood, 16 en 20 uur. 14 laar. Ternenzen - Luxor: De held van Pork Chop Hill. 14 uur, 14 jaar. Luxor: Mr. Hobbs gaat met vakantie, 20 uur, a.l. Concertge bouw- De held van Porie Chop Hill, 20 uur, 14 jaar. Oostburg - Ledeltheater: Mijn dochter Pa tricia, 14 uur, 14 jaar Ledeltheater: Muiterij op de Defiant., 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Hulst - Blosconpgehouw: De kolos van Rho- dos. 15 en 20.30 uur. 14 jaar Bioscoopge- bouw- Twist around the clock, 18 uur, a.l. Axel I-Ier Centrum: Simson en Delilah. 15.45 uur, 14 jaar. Het Centrum: De Com- mancheros. 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympinthcater: Als moor denaars gebrandmerkt, 14.30 uur, a.l. Olympïatheater: Die Fledermaus. 17 en 20 IJzcndlfkc Hofziehttheater: De zondares van Assyrië, 17 en 20 uur, 14 jaar. Hof ziehttheater: Schieting op liggende wip, 14,30 uur. Zicrlkzec Concertzaal: Waar revolvers re geren, 15 uur, 14 Jaar: Blue Hawaii, 20 uur, a.l. HERDENKINGSVERGADERING STATEN VAN ZEELAND Provinciale Staten van Zeeland zullen vanmorgen (zaterdag) om 10 uur in de Statenzaal te Middelburg een openbare vergadering beleggen ter nagedachtenis van H.K.H. Prinses Wilhelmina. De com missaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal een herdenkingsrede uitspreken. Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK Aangenomen het beroep van de Genera le Synode als legerpredikant C. W. Schlingeman te Nijenveen. Aangenomen naar Bennekom P. J. F. Lamer te Ka- merik, die bedankte voor Woudenberg. Bedankt voor Krimpen aan de Lek B. M- Meindert te Waarder. GEREFORMEERDE KERK Beroepen te Hillegersberg-Terbregge C. L. Timmer te Amstelveen. Aangenomen naar Barchem H. J. Uyser, kand. te Den Haag, die bedankte voor 4 andere be roepen. Aangenomen naar Oostwold (Gr.) N. Schelhaas, kand. te Amster-, dam, die bedankte voor 7 andere be roepen. GEREF, KERKEN VRIJGEM. Beroepen te Amersfoort-centrum J. Kok te Enschede-Zuid. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Wolversdijk: P. Blok te Dirksland en A. Hofman te Zeist. Be roepen te Middelburg G. A. Zijderveld te Capelle aan de IJsel. COLLECTE VOOR „OPEN HET DORP" Tijdens een donderdagavond gehouden bijeenkomst van de hervormde bejaar den van wijk 3 en 4 te Vlissingen heeft men gecollecteerd voor de actie „Open het Dorp". Deze collecte bracht 38 op. Landbouwersknecht door trap van paard gewond Vrijdagmorgen omstreeks kwart over acht is de 54-jarige landbouwersknecht I. M. O. te Stavenisse tijdens landbouw- werkzaamheden op de hoeve van de heer M. J. de W. door een trap van een paard aan het hoofd verwond. Dok ter H. Zoeteman verleende eerste hulp en constateerde een lichte hersenschud ding en verwondingen aan het gelaat. O. is per auto naar zijn woning overge bracht. 10ES Goedbezochte ouderavond scholen Geref. Gemeente In het „Schuttershof" te Goes werd de jaarlijkse ouderavond gehouden van de kleuterschool, lagere school en uloschool van de Gereformeerde Gemeente. De goede bezochte bijeenkomst circa 200 ouders gaven acte presence werd geopend door de tweede voorzitter, de heer M. de Bat, wegens ziekte van ds. A. F. Honkoop. De heer De Bat sprak een openingswoord naar aanleiding van 1 Saniuël 1. De heer S. Houtekamer, leraar aan de uloschool der Gereformeerde Gemeente te Goes, hield een rede over het onder werp: „De christelijke school bedreigd". Spreker trok een parallel tussen de theologische opvattingen van de in ar tikel 9 van de Nederlandse geloofsbelij denis genoemde Marcion en die van Karl Barth. De Duitse professor Ham- melsbeck wenst de theorieën van Barth te zien toegepast op het gebied van op voeding en onderwijs, aldus de heer Houtekamer. Dit betekent, dat de chris telijke school kan verdwijnen. De chris telijke opvoeding dient plaats te vinden in gezin en kerk. De algemene staats school zal onverdeeld de kinderen uit alle schakeringen van ons volk kunnen ontvangen, aangezien zij slechts opvoedt tot humaniteit, tot het waarachtige mensdom". Dit zegt professor Ham- melsbeck, aldus de heer Houtekamer. Spreker schetste met enkele sprekende voorbeelden het naar zijns inziens on houdbare van deze gedachte. „Ham- melsbeck heeft van de aard van de christelijke school in Nederland niets begrepen. Toch is hij meningmaal in Nederland met vertegenwoordigers van het christelijk onderwijs in contact ge weest. Velen in ons land zijn echter toch deze gedachte toegedaan", betoogde de inleider. Hij noemde o,a. prof. Van Nif- trik. De heer Houtekamer besloot zijn rede met een oproep tot algehele bezin ning op de taak van de christelijke school. Na de pauze droeg mej. M. Quist, hoofd leidster van de Kleuterschool een ge dicht voor. Daarna bestond er in het Schuttershof en in de lagere school op de Dam gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen. Aclie „Open het Dorp" De federatie van personeelsverenigingen te Goes heeft ook haar steentje bijge dragen voor de actie „Open het Dorp". Van de geldinzameling onder de leden van de aangesloten verenigingen ten be hoeve van de Sint-Nicolaasactie werd een bedrag van f500 aan het actie comité overgemaakt. Mars „Excelsior" gaat niet door De voor vandaag zaterdag vast gestelde mars van het pijperkorps „Ex celsior" te Goes voor de St.-Nicolaas- actie van de G.M.C. zal in verband met het overlijden van prinses Wilhelmina geen doorgang vinden. Ledenvergadering P.v.d.A. De afdeling Goes van de Partij van de Arbeid heeft haar leden tegen maandag a.s. voor een ledenvergadering bijeenge roepen in het „Schuttershof". Het pro gramma vermeldt onder meer het punt „Gemeentepolitiek". Voorts worden be sproken de agenda voor de gewestelijke vergadering en het ontwerp verkiezings program van de partij. WOLPHAARTSDUK Echtpaar Boesman sprak Voor Plattelandsvrouwen Dinsdagavond hield de afdeling Wol- phaartsdijk van de Nederlandse Bond van Plattelands Vrouwen haar jaarlijk se familieavond in het dorpshuis. Na de opening door de presidente, mevrouw A. C. Noteboom-Blok, werd de avond ver der verzorgd door het ballonvaarders- echtpaar Boesman, dat op interessante en humoristische wijze vertelde van hun avonturen en ervaringen. Tot slot wer den enkele filmpjes van ballonvaarten vertoond. De beheerder van het dorps huis, de heer A. Schuit, stelde de op brengst van een consumptie beschikbaar voor „Open het Dorp", wat f144,op leverde. Een Amerikaanse verkoping le verde voor dit doel f 60,op. BORSSELE Afdeling C.M.B. Borssele opgericht Borssele heeft de eerste afdeling van de Christelijke Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid en Elektrotechnische In dustrie (C.M.B.) in de Zak van Zuid- Beveland. Dezer dagen hebben de in Borssele wonende leden een volledig be stuur gekozen. Deze leden stonden tot nu toe ingeschreven als verspreide leden of ressorteerden onder de afdeling Goes. De heer A. Joosse uit Goes sprak op deze oprichtingsvergadering over „Uw bond en zijn werk". ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Goes: dokter T. F. v. d. We rif, Wijngaard- traat 51, Goes, tel. 7451. Wolphaartsdijk, i-Heer-Arendskerke en Heinkenszand: dok ter A. J. Zonnevylle te 's-Heer-Arendskerke, tel. 01106—202. Rilland, Krabbendijke, Krui- nlngen en Hansweert: dokter J. de Beij te Hansweert, tel. 01130344. Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter A. P. Kole te Hoe dekenskerke, tel. 01193—262. De praktijk van dokter E. F. Schaeffer te Kapelle en dokter H. J. Entink te Kloetinge wordt waargeno- door dokter A. J. Eckhardt te Wemeldin- ge, tel. 01192438. Kapelle en Biezelinge: doleter I. J. Risseeuw te Kapelle, tel. 01102 290. Driewegen en 's-I-Ieerenhoek: dokter J. H. Lucas Luijckx te 's-Heerenhoek, tel. 01105 280. Borssele en Nieuwdorp: dokter J. J. Gclderblom to Nieuwdorp. tel. 01196327. Ziekenauto Goes: tel. 5619. b.g.g. 7695. Apotheek Goes: de Zeeuwsche Apotheek, Grote Markt 10, tel. 5255. Chlrurgendienst: dr. J. Gosses, tel. 5208. DIERENARTSEN. De praktijk van dokter G. Bonescbanser te Kruiningen wordt waargenomen door dokter A. A. Elzerman te Goes, tel. 01100—5259 en door dokter M. Gakeer te Ovezande, tel. 01195 -283. Ook dokter A. C. Noordenbos te Hein kenszand, tel. 01106290 heeft dienst. Van i i adverteerders HEINKENSZAND Condoleantietelegram aan H.M. de Koningin De gemeenteraad van Heinkenszand heeft tijdens zijn vergadering van don derdag onder voorzitterschap van bur gemeester N. M. Eisen besloten in ver band met het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina een telegram van rouwbeklag te zenden aan H.M. de Ko ningin. Geen muziek bij Sint-Nicolaas In overleg met de burgemeester heeft het Sint-Nicolaascomité bepaald, dat bij zijn intocht te Heinkenszand op zater dag 1 december 1962 de sint niet zal worden begeleid door muziek. De ont vangst door het gemeentebestuur zal evenmin kunnen doorgaan. Dit zal overigens niet verhinderen, dat de kin deren met de sint toch nog nauw con tact kunnen maken. Hij zal ze namelijk buurtgewijs ontvangen in gebouw Mara- natha en in café Hoondert. Leden kiezen ouderlingen en diakenen in N.-H. Kerk In de Nederlands hervormde kerk t«> Heinkenszand hebben woensdagmorgen de lidmaten bij stemming bepaald, da', de stemgerechtigde leden in de komende zes jaar de ouderlingen en de diakenen zullen kiezen. De andere mogelijkheid was. dat de kerlteraad deze ambtsdra gers zou kiezen namens de lidmaten. Do lidmaten bepalen iedere zes jaar op nieuw hoe deze verkiezingen gehoudeD zullen worden. NIEUWDORP Uitvoering koren in gereformeerde kerk Het chr. gemengd koor „Tot nut en. genoegen" gaf met medewerking van het meisjeskoor „Van knop tot bloem" de jaarlijkse uitvoering in de gerefoi-- meerde kerk te Nieuwdorp. De koren stonden onder leiding van mej. C. B. Kousemaker uit Goes, dirïgente van ge noemde koren. Verder werkten mede Franc.ine Fregeres, sopraan en J. de Ja ger, orgel. Ds- R. Holwerda, Ned. herv. predikant te Nieuwdorp opende de bij eenkomst. Na het zingen van het zesde vers van het Wilhelmus ging hij voor in gebed. Hierna werd een mooi en vlot programma afgewerk, waarna Kerst- Oratorium van H. F. Müller voor soli en gemengd koor werd gezongen met me dewerking van de tenor de heer J. Blankenburgh te Nieuwdorp. Nadat de diligente en soliste bloemen waren aangeboden ging ds. R. Holwerda voor in dankgebed, waarna gezongen werd Ps. 89 7 en 8. Voor deze uitvoe ring bestond goede belangstelling. N.C.V.B. kwam bijeen De N.C.V.B. afdeling Nieuwdorp kwam dezer dagen bijeen onder leiding van de presidente mej. J. M. Dikkenberg te Nieuwdorp. Na het huishoudelijk gedeel te sprak majoor Franken uit Goes ovei het onderwerp „Achterbuurtwerk". Hierop volgde een gezellig gesprek. Er werd besloten om op 18 december in een k.erstvergadering bijeen te komen. Dankdagcollecte De dankdagcollecte in de Ned. Her vormde Gemeente te Nieuwdorp heeft tot op heden opgebracht de som van 1254. ZONDAG 2 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Goes, Grote Kerk 10 ds. Metselaar, 5 ds. Janssen; Ooster- kerk 10.45 ds Janssen; Jeugdkerlt (Pr. v. Or.) 10 wika Hiensch; Jeugdkapel (Pr. v. Or.) 10 de heer De Kok, 's-Heer- Abtskcrkc 10 en 2 ds. Hamminga. 's-Heer-Arendskerke 10 ds. Mooij, 2.30 ds. Baars. 's-Heer-Hendrikskinderen 10 ds. Van Dijk, 7 ds. Hamminga. Katten- dijke 10,30 mej. Stok. Kloetinge 9 en 10.30 ds. Van Cruijningen. Wilhelmina- doi-p 9.30 ds. Lindeboom. Wolphaarts dijk 10 ds. Van Liere, 2.30 ds. Willekcs. Baarland 9.30 ds. Beneder, 2 ds. Huls bergen. Borssele 10 ds. Sieders, 2.30 ds. Vrijlandt. Driewegen 10.30 ds. Das. Ellewoutsdijk 9.30 ds. Blok (H.D.). 's-Gravenpolder 9.30 en 2 ds. Kluiver. Heinkenszand 10 en 2.30 ds. Kwakkel- stein. Hoedekenskerke 9.30 ds. Hulsber gen, 2 ds. Beneder. Lewedorp 10.45 ds. Holwerda. Nieuwdorp 10 ds. Nijssen, 2.30 ds. Holwerda (H.D.). Nisse 10 ds. Kooren. Oudelande 9.30 en 2 ds. Jonker (HD.). Ovezande 9 ds. Das. Biezelinge 10 ds. Vrijlandt, 2.30 ds. Sieders. Hans weert 9.30 en 2.30 ds. Bronsgeest. Ka pelle 10 en 2.30 ds. Jebbinlt (H.D.). Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. Van Leeu wen. Kruiningen 10 en 2.30 ds. Hoff man. Rilland-Bath 10 en 2.30 ds. Blok, Schorc 9.30 ds. Baars, 2 ds. Mooij. Waarde 9.30 en 2 ds. Huizing. Wemel- dinge 10 en 2.30 ds. Zoodsma. Yerseke 10 en 2.30 ds. Reijenga. Geref. Kerk. Goes, Westerkerk 10 ds. Jansen, 5 ds. Kats; Oosterkerk 9.15 ds. Kats, 5 ds. Jansen. Wolphaartsdijk 10 en 2.30 ds. Heyerman. Baarland 9.30 en 2 ds. Joosse. Borssele 10 en 2.30 ds. De Craene. Driewegen 9.30 en 2 ds. v. d. Veen. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Leek. Heinkenszand 10 en 2.30 ds. Willemse. Lewedorp 9.15 en 2.30 ds. v. Egmond. Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Goè- dendorp. Kapelle 10 en 2.30 ds. Gilhuis. Krabbendijke 10 en 2.30 ds. Fidder. Kruiningen 10 en 3.30 ds. Koolstra. Rilland-Bath 10 en 2.30 kand. Ubels. Wcmeldinge 10 en 2.30 ds. Hoogkamer. Yerseke 9.30 en 2.30 ds. Booy. Geref. Kerk (Vrüffem.). Goés 10 en 3 ds. Hendriks. Geref. Gemeente. Goes 9 30 en 6 ds. A, Honkoop, 2 leesd.; Wolphaartsdijk 9.3Ü, 2 en 6 leesd.; Borssele 9.30, 2 en 6 leesd.; 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 6 leesd.; Hoe dekenskerke 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nieuwdorp 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nisse 9.30, 2.30 en 5.30 leesd.; Biezelinge 9.30, 2 en 6 leesd.; Krabbendijke 9.3Ö en 6 ds. Suijker, 2 leesd.; Kruiningen 9.30, 2 Een filmavond over landbouwwerktuigen In de „Prins van Oranje" te Goes werd uo vrijdagavond een druk bezochte film- j en" 6 leesdWaarde'9.30, 2 en 6 leesd., avond en voorlichtingsbijeenkomst ge-1 wemoldingo 10 en 4.30 leesd.; Yerseke houden over de Massey-Ferguson trek- 9,30, 2 en 6 leesd.; Riland-Bath 9.30, 2 kers en landbouwwerktuigen van de fir ma Brinkman en Niemeijer N.V. te Zutplien. Een aantal interessante films over combines, persen, tractoren en hooibouwwerktuigen kwam op het wit te doek. De heer P. Hecker uit Zutphen, I Vrii Evang. Gemeente. Goes 10 en 5 ds. „„„Irnnn „„..„I. °.,rin. r> orv en 6 leesdienst. Oud-Geref. Gemeente. 's-Gravenpolder 9.30, 1.30 en 5.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Goes 10 leesd., 5.30 ds. Van Dijken. chef verkoop van de n.v. sprak een kort woord. Deze avond werd aangeboden door hot auto- en tractorbedrijf A. Tramper te 's-Gravenpolder en de heer P. van der Weele te Colijnsplaat, key-dealers voor Karelse; Wemeldinge 10 en Niewöhner; Yerseke 10 en 2.30 ds. Dc Jonge. Ver. van Vryz, Hervormden. Goes 7 ds. J. van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Goes 10.30 Zuid- en Noord-Beveland. In de pauze j mej. dr. Bakker vond een gratis verloting plaats met alsLeger des Hei Is. Goes 10 Heilingsd., hoofdprijs onder meer een stel kooiwie- 7.45 Verlossingssamenkomst o.l.v. maj. len, geschonken door de beide dealers Pieters; Yerseke 10 Heiligingsd., 6 Ver en de fabrikant P, Mol te Lewedorp. I lossingssamenkomst. Te Nisse, Kattendijke en Wilhelmina- dorp wordt in de morgendienst het overlijden van prinses Wilnelmina her dacht. Ned. Herv. Kerk. Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. Dijkmeijer (H.D.), Geersdijk 10 en 2.30 dhr. Kraak, Kamperland 10 en 0.30 ds. Postma, Kats 10 en 2 ds. Visbeek, Kortgene 10 ds. Willekes. 2 30 ds. v. Liere, Wissenkerke 10 ds. Koole (H.D.) 2.30 ds. Koole. Geref. Kerk. Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. Bouwmeester, Kamperland 9.30 en 2.30 ds- Radder, Geersdijk 10 en 2.30 ds. Van Aller, Wissenkerke 10 en 2.30 ds. v. d. Heide. Geref. Gem. Colijnsplaat 10, 2 en 6 leesd. Kamperland 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Kortgene 10. 2.30 en 6 leesd. 6 dec. 7.15 ds. A. Honkoop. KRABBENDIJKE AVOND VOLKSONDERWIJS In de zaal van „De Koophandel" te Krabbendijke werd dezer dagen een bij eenkomst gehouden door de afdeling Krabbendijke van het „Volksonderwijs". Doordat de voorzitter, de heer J. Sent- wegens ziekte verhinderd was, sprak de secretaris, de heer M. L. Markusse, een welkomstwoord. Vervolgens voerde de heer S. F. Alberts uit Oost- en West-Souburg het woord. Daarna werd toneel en een forumspel gebracht. Hoewel in het begin van de avond, mede in verband met de actie „Open het Dorp" de zaal matig bezet was, kwam hierin in de loop van de avond veran dering, zodat het geheel een goed ge slaagde en gezellige avond was. Vrachtauto botste tegen geparkeerde personenauto Op de Westweg te Krabbendijke is don derdagmorgen de vrachtauto, bestuurd door T. F. D. uit Wemeldinge, bij het achteruitrijden in botsing gekomen mel de geparkeerde auto van M. G. uit Krab bendijke. Er ontstond slechts lichte ma teriële schade. HOEDEKENSKERKE N.C.V.B. vergaderde De afdeling Hoedekenskerke van de Ned. Christen Vrouwen Bond kwam bij een in de consistorie van de Ned. her vormde kerk. De presidente, mevrouw M. van Doeselaar-Meeuwse hield een korte meditatie en gaf daarna het woord aan de heer J. Jonkheer uit Dordrecht, die sprak over „Jeanne d'Arc". De vol gende bijeenkomst, de kerstavond, is vastgesteld op maandag 17 december. De avond zal door de leden zelf wor den verzorgd. YERSEKE Geen intocht van Sint-Nicolaas Door omstandigheden kan de jaarlijkse intocht van Sint-Nicolaas in Yerseke, zoals dit een traditie is geworden, dit jaar niet doorgaan. De pakjes voor zie ken en gebrekkigen zullen door de sint en zijn knecht wel worden bezorgd, doch de feestelijke intocht gaat zaterdag niet door. SLEUTELTJES VOOR „OPEN HET DORP Voor de actie „Open het Dorp" is door de vrouwengroepen uit Yerseke een be gin gemaakt met de verkoop van de zil veren sleuteltjes. Officiële publikatie OPENBARE BEKENDMAKING In verband met het overlijden van Hare Ko ninklijke Hoogheid, Prinses Wilhelmina, brengt de burgemeester van Goes ter open bare kennis, dat op zaterdag 8 december 1962: a. de verleende ontheffingen van de verbo den, vervat in de artikelen 75 en 77 van „Algemene Politie Verordening der ge meente Goes" (muziek en dans) niet gel den: b. de verleende toestemmingen tot het geven an gelegenheid tot dansen niet gelden. Het is derhalve de houder van een voor h publiek toegankelijke ruimte of plaats op 8 december 1962 verboden daarin of daarop voordracht, tentoonstelling, een uitvoe ring of een voorstelling van welke aard ook te houden of toe te laten: daarin of daarop geluid ten gehore te brengen door middel automatische instrumenten, radiotoestel len of geluidsversterkers. Eveneens is het de houder van een voor het publiek toegankelijke ruimte of plaats op 8 december 1962 verboden daarin of daarop gelegenheid te geven tot dansen of toe te la- dat daarin of daarop gedanst wordt. Goes, 30 november 1962. De burgemeester voornoemd, F. G. A. De competitieleider van de Koninklijk Nederlandse Hockeybond stelde geen wedstrijden vast voor de competitie, al leen bekerwedstrijden en enkele inhaal wedstrijden. Voor de 2e klas A heren zuid, gaat in Tilburg de grote strijd tus sen Were Di en Liberty, mocht Were Di dit verliezen, dan gaat de kampioens- strijd tussen Liberty en Warandi. In de 4e klas is vastgesteld Push V— Cadetten, hetgeen een overwinning kan worden voor de bezoekers. Voor de com petitie Zuid-Nëderland: Pelikaan H— Olympia, hetgeen voor de bezoekers kan zijn; Rapide n zal van Pelikaan m win nen, terwijl Pelikaan TV van Tempo m zal verliezen. De besturen van Ferjenoord en Vasa zijn vrijdag overeengekomen de beslis singswedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker woensdagavond 12 december in het Antwerpsstadion te Deurne (Antwer pen) te spelen. n/WUWVWWWWMM/WtfUVWA/WUWMAWWVWWWVWWWWWMWMMMAAA/WWVWVVVVt NA DE VELE VERHALEN over de films „Robin Hood en zijn schelmen" en „Mooi maar modderig" van de „dikke" en de „dunne" eindelijk het belangrijkste nieuws over de jeugdvoor stellingen, die de Provinciale Zeeuwse Courant in de kerstvakan tie verzorgt. Nu is bekend waar en wanneer de bonnen kunnen worden ingewisseld tegen een toegangskaartje en wanneer de filmvoorstellingen worden gegeven. Opgelet dus! Hier volgt het nieuws, waar jullie al zolang op hebben zitten wachten. Om met de VOORSTELLINGEN te beginnen: hiervoor heeft de P.Z.C. het volgende programma opgesteld: MIDDELBURG in het City-theater op zaterdag 22 en maan- dag 24 december; GOES in het Grand-theater op donderdag 27 en vrij dag 28 december; VLISSINGEN in het Alhambra-theater op zaterdag 29 en maandag 31 december en woensdag 2 januari. Inwisseling van de bonnen De uitreiking van de bonnen in de Middelburgse, Vlissingse en Goese winkels verloopt goed. Vele kopers in deze steden zullen al voldoende bonnen hebben verzameld om voor hun kinderen toegangsbewijzen te verkrijgen. Tijd en plaats voor de inwisseling van de bonnen zijn reeds vastgesteld. Voor diegenen, die nog niet genoeg bonnen hebben gespaard, wordt het nu kort dag: op vijf december wordt de uitreiking gestaakt. Tot en met vijf december kan men echter nog terecht in alle winkels, die een raambiljet hebben, voor het verkrijgen van de bonnen, die bij iedere aankoop van minstens 1,worden verstrekt. Voor TWINTIG GULDEN aan bonnen krijgt men een toegangskaartje voor één van de voorstellingen. Voor de INWISSELING van de BONNEN zijn de volgende data vastgesteld: VLISSINGEN op donderdagmiddag 6 december van twee uur tot half zes in de zaal van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond, Dr. Staver- manstraat (naast de r.-k. kerk). SOUBURG EN HAVENDORP op donderdag 6 december van 's morgens half twaalf tot 's middags half één in het Zwaantje aan de Vlissingsestraat te Souburg. GOES op zaterdagmiddag 8 december in De Prins van Oranje, van 's middags twee tot vijf uur. MIDDELBURG op donderdagmiddag 6 december van twee uur tot half zes in Mercurius, Koepoortstraat. Voor f 20 aan P.Z.C.-bonnen plus een dubbeltje, dat is bestemd voor een Zeeuws liefdadig doel, ontvangt men één toegangs kaartje voor één van de P.Z.C.-jeugdvoorstellingen. Modieuze cadeaus ijUoDenyis Lange Delft 72-74 Middelburg Films in Zeeland COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen 9—12. Andijvie 4572 per tg. Bloemkool HA 6 stuks 66—75, 7 stuks 52—53 per stuk. Rode kool 1317, Gele kool 1217, Groene kool 15 per kg. Sla IA 20—24 per stuk. Spinazie LA 57—72, HA 36—52, IB 53—58, HB 24—28, IC 22. ID 63—65. Prei 28—40, Selderij 68, Peterselie 11—12, Waspeen IA 24, Grote peen 1014, Kroten 16, Uien 1123, Uien ge schoond 28—29, Witlof IA 1,04—1,14, IIA 87— 1,05, IB 951,03, HB 77—95 per kg. Aanvoer 24.000 kg. Black Alicante 1.281,61, Boerekool 14—15 per kg. Aanvoer spruiten 32.000 kg. Cox's Orange Pippin IA 7394, IB 5666, IC 34—39, nA 55—70, IIB 40-59, IIC 31—39. Jo nathan IA 44—56, IB 40—44, IC 29—35. IIA 32 —54, HB 26—45, nc 24—39. Golden Delicious IA 69—82, IB 63—73, IC 55—62, IIA 53—63, IIB 4449. Goudrenetten IA 4555, IB 4449, IC 41—46, IIA 41. HB 35—39. Glorie van Holland IA 43—52. IB 41—47, IC 35—39. Lombart Ca- vitle IA 40—42, IB 35—40. Comtesse IA 23—39, IB 17—18. Conference IA 68—70. IB 64—66, IC 55—56. Legipont IA 61—65, IB 52—53, IC 40. Doyennè du Cornice IA 1,181,26, IB 1.16 1,30, IC 1,141,20. Aanvoer fruit 95.000 kg. VEILING KAPELLE. 30 november. Jonathan 1 4751, 70 4651. 65 43—48, 60 35—41, 2 75 25—31, 2 70 24—31, 65 21—28, 60 15—20.20, 2 d 14—20, grof 16- 24, fijn 14.70—14.80. Goudrenet 1 85 49—56, 80 49—52, 75 48—49, 70 46. 65 43—44, 2 80 46, 75 48, 70 45. 65 41, 2 d 37, grof 43. fijn 34. Cox's Orange Pippin 1 70 74—79, 65 71—73, 60 54—58, 55 46—48, 2 65 68. 60 63. 2 55 44—46, 2 d 2530, grof 4654. Golden Delicious 1 85 62—67, 80 63—74, 75 63—75, 70 63—72, 65 58—67, 60 51—61, 2 85 57, 80 60, 75 59—64. 70 57—62, 65 46—58. 60 38—51, 2 d 25—31, grof 37—52, fijn 24—31. Glorie van Holland 1 75 46, 70 44, 65 41. 2 d 19—25, grof 35. fijn 16. Zoete Ermgaard 1 65 6672. 60 69, 55 56, 2 d 29—38, fijn 18—23, ltroet 9. Sterappel 1 65 65—83, 60 52—68. 55 36—46. 2 60 37. 55 23—35. Laxton Superbe 1 75 52—53. 70 65 39, 60 28. Lombarts Calville 2 80 33. 75 35—36, 70 34—37, 65 29—33, 60 24—28. Brab. Bellefleur 2 70 47. 55 24, 2 d 16. Winston 1 75 32, 70 31, 65 29. 60 26. 2 55 24. Ingrid Marie 1 75 52, 70 57. 65 48, 2 d 31. Kroetappelen gepl. 13.90, St. Remy 1 75 32. 65 25. 2 75 20. 2 65 23, 2 d 22—23, grof 20, fijn 18. Comtesse de Paris 1 70 24, 65 23, 60 22. 55 20. 2 d 14. grof 16, fijn 12. Doyenne du Comice 2 70 110, 65 112. 2 d 76—96, grof 88. fijn 57, kroet 23. Br. Alexander Lucas 2 70 34. Gie- ser Wildeman 1 60 58—59. 55 47—48. 50 40—44. 2 60 53—55, 50 38. 2 d 25, fijn 13—17. Kleipeer 2 60 34. Conference 2 55 63, fijn 39—40. kroet 10—13. Legipont 1 70 67. 65 65, 60 57, 2 65 50. 60 42, 5-5 49. 2 d 16. grof 26. fijn 15. Ponds peer 2 75 22. Aardappelen 1 11. 2 7—9.50. Groenten: An dijvie 13—23. Prei 16—42. Sav. kool 8—17- Boerekool 7.50—9. Rode kool 11. Uien 7.50— 27. Witlof 53—87. Spruiten 36—61. Bloemkool 17—53. Knolselderij 8.50—17. Witte kool 9.50. Tomaten 25-27. Stoofsla 15. Breekpeen 10 In „Twee vrouwen" (La Ciociara) vervult Sophia Loren ontegenzeg gelijk een van haar mooiste en te gelijk moeilijkste rollen, bewijzen de dat zij tot de grootste acteer talenten van de Italiaanse en Amerikaanse filmindustrie be hoort. Loren werkte in deze film onder de re gie van Vittorlo de Sica- De film is een typisch De Sica-produkt, realistïsch-ro- mantisch, in sommige opzichten het melodramatische nauwelijks vermijdend- La Ciociara is het verhaal van de jeug dige Romeinse weduwe Cesira, die tracht heelhuids met haar dochtertje van dertien jaar de oorlog door te ko men. Zij vlucht daarom naar het dorp, waar zij werd geboren en trekt weer verder, wanneer zij het in haar geboor teplaats ook te gevaarlijk begint te vin den. Cesira en Rosetta ontkomen echter niet aan het ellendige lot, dat zij juist willen ontlopen. In een verlaten kerkgebouw worden zij door Marokkaanse „bevrij ders" overvallen. Rosetta is na deze ge beurtenis sterk veranderd. In het ver driet verbonden trekken de twee wou wen verder. Sophia Loren is in deze ontroerende film op haar best. Rosetta wordt gespeeld door Eleonore Rrown. Voor de rol van de leraar Michele, die in Cisera's dorp door de bezetters wordt weggevoerd uit' de vriendenkring van Cisera en Rosetta koos regisseur De Sica de Franse ac-1 teur Jean-Paul Belmondo. Raf Vallone speelt een bijrolletje als de kolenhande laar Giovanni, die Cisera's hart weet te winnen, wanneer ze voor haai- vertrek uit Rome afscheid van hem komt nemen. „Twee vrouwen" wordt vertoond in drie theaters: Alhambra (Vlissingen), Grand (Goes) en City (Middelburg). Het verdere programma van deze week biedt humor en avontuur. Hu mor in Electro (Middelburg) waar Laurel en Hardy nog eens te zien zijn in hun komische creatie „Boe melstudenten" en in Luxor (Vlissin gen) waar Bing Crosby en Bob Hope te zien en te horen zijn in een feeste lijke film, getiteld „Geef ze de ruim te". Voor het avontuur naar Electro (Mid delburg) waar d'Artagnan, Athos, Por- thos en Aramis nieuwe avonturen bele ven in een aflevering van Dumas' onver getelijke verhaal van de Drie Muske tiers. „Eén voor allen, allen voor één heet deze film naar het motto yan de .drie befaamde vrienden. Het werk van de Canadese bereden po litie spreekt sterk tot de verbeelding. In Alhambra (Vlissingen) kan men de Mounties in actie zien in de film „Cana dese speurders", waarin bovendien nog zo'n zesduizend Sioux op het oorlogspad z(jn. Indianen nemen ook het doek 111 beslag van Grand (Goes). In deze bioscoop geen Sioux maar Pawnees, die zich in oorlogskleuren schilderen. De titel van de film luidt „Pawnee" en George Mont gomery speelt de hoofdrol- VEILING GOES. 30 november. Cox's Orange Pippin 1 75-80 87, 70-75 83, 65-70 71—75, 60-65 45—69, 55-60 32—47, 2 D 28, grof 57, fijn 25. Glorie van Holland 1 70-75 47, 65-70 46. 60-65 41, 2 D 29. Goudrenet 1 85-90 51, 80-85 50. 75-80 49. 70-75 47, 65-70 45, 2 D 37. grof 40—45, fijn 34. Jo nathan 1 80-85 43. 75-80 46, 70-75 47—61, 65-70 43—63, 60-65 36—48, 2 D 17—15.20, 2 80-85 35, 75-80 31, 70-75 29. 65-70 23.10—23.40, grof 18— 28, fijn 14—16. Golden Delicious 1 85-90 67, 80-85 68. 75-80 66—68, 70-75 65—66, 65-70 61— 64, 60-65 48—53, 2 80-85 63, 75-80 48—63, 70- 75 55—64, 65-70 56—60. 60-65 44—45, 2 D 35— 37, grof 40—55. fijn 15—31. Lombarts Cal ville 2 80-85 35—37, 75-80 41, 70-75 41—42, 65-70 34—37, 60-65 26—29, 2 D 21. grof 26. Sterappel 2 65-70 49, 60-65 35. 55-60 19. Zoete Campagne 1 60-65 52. 2 D 38. Pomme d' Oran ge 1 60-65 72, 55-60 65, 2 D 38. Conference 2 D 46. grof 52, fijn 43. St. Remy 2 75-80 19. 70-75 26. grof 1819, fijn 1416. Comtesse de Paris 1 65—70, 21. 2 D 14. grof 18, fijn 13. Gieser Wildeman 1 50-60 35. fijn 16. Totale aanvoer hard fruit 5300 kisten. Druiven: Black Alicante 2 123—125. Groenten. Bloemkool A 2 64—75, B 1 30—53, B 2 31—49, afw. 18—36. Knolselderij 1 7—22, 2 4. Wortelen 2021. Kroten 1 711. Sprui ten A 1 55—59, A 2 37—51, B 2 15—34, afw. 15—27, Witlof A 1 83—95, A 2 67—31, B 1 71 —73, B 2 60—64. Prei A 1 36—41, A 2 24. Andijvie 2 7—37, afw. 19. Uien afw. 13, stek 15. Waspeen 14—15. Veldsla 2 62—72, Peen 10. Groene sav. kool 1 15—17, BIS. Rode kool 1 17—22, B 1 11—13. Witte kool 1 13, B 1 9—10. Boerekool 1 25—28, 2 21. VEILING BERGEN OP ZOOM. 30 november. Andijvie 352, Sla 423. Witte kool 515. Boerekool 1217. Bloemkool 22 102. Rode kool 7—17. Sav. kool 8—18. Sprui ten 25—157. Witlof 69—121. Waspeen 17—26. Prei 20—40. Kroten 7—15. Tomaten 25—78. Cox's Orange 61—79. Goudrenet 35—45, Gol den Delicious 37—62. VEILING MIDDELBURG. 30 november. Tomaten A 2 99, B 2 120—129. Zoete Ermgaard 60-65 59—74, 55-60 52. 2 D 3747. Laxton Superbe 65-70 46, 60-65 27. 2 D 11, 3 fijn 33. Jonathan 70-75 54—51, 65-70 27—43. 60-65 19—52, 2 D 14—32, 3 fijn 12— 15. 3 grof 1842. Golden Delicious 70-80 74 —76, 65-70 68—74. 60-70 57—75. Peren: St.- Remy 2 D 24—25, 3 fijn 22, 3 grof 19—25. Bloemkool 3 p. kist 91, 4 per kist 81—87, 6 per kist 49—71, 8 per kist 21—57, 10 per kist 11—27, 12 per kist 19—24. Andijvie 1 38. 2 27. B 2 28.50. Sav. kool 1 19.50. 2 9.50, 2 WK 7. Prei 1 35. 2 35.50, 2 x 28. Boerekool 16. Bospeen 6—34. Waspeen 21—27, Breekpeen 58. Wijnpeen 6—9. Rode kool 14—20. Knol selderij 2—10. Witlof 75—105. Kroten 5—21. Sla 413. Stoofsla 45. Spruiten gesch. 84 90, ongesch. 47—80. Uien 9—28. Rapen 4— 17. Witte kool 5—13. Veldsla 83—88. VEILING TERNEUZEN. Sla 10.30—12.70. Bloemkool A 76. A 2 44—84, B 46—55, B 2 25—53, C 2 16—24, afw. 12—42. Knolselderij 4—12. Selderij 12—13. Bintjes 1 9.60—10. Andijvie 27—36. Rade kool 7. Sav. kool 713. Boerekool 13—15. Breekpeen 78. Prei A 2 3342. Knolselderij per kg 15. Sprui ten gesch 60—80 ongesch. 15—72. Uier. 24— 26. Witlof A 2 8587. B 84—94, B 2 68—90, afw. 53—60. Golden Delicious 1 75 65—68, 70 65, 65 56—57, 60 4647. 2 D 30 3 grof 5358, 3 fijn 46, kroet 37. Goudrenet 3 grof 38, 3 fijn 2334. Doyenne du Comice 2 D 77, 3 fijn 76. kroet 60. VEILING STAVENISSE. Uien middel 26.40. bonken 25. drielingen 36.30, pickles 33.40. Aanvoer 58 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3563 kg, 137—271. Schar 43 kg. Bot 137 kg. Kabeljauw 8 kg. Sprot 17.220 lig. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 21