Waterleiding „Schouwen-Duiveland" ziet verliezen langzaam afnemen „Nederlandse Ivanhoe" en „dikke" en „dunne" Uitbreiding tot 2 miljoen m3 per jaar zonder hydrologische bezwaren mogelijk Concert Vlissims Mannenkoor D.O.U. AGENDA PARAPLU CORLAS WALCHEREN Ouders LET OP DE RAAMBILJETTEN MARKTBERICHTEN Qc&_ VRIJDAG 30 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Aandeelhoudersvergadering op 13 december Cadeau nr. 1 voor elke man 'n OVERHEMD van DE VERLIEZEN van de N.V. Waterleiding Mij. „Schouwen-Dui veland" nemen af. Evenwel is van hogerhand nog steeds geen beslis sing genomen over de dekking van de verliezen over 1953 en latere jaren die inmiddels 855.000 belopen. De rente daarover is een aan zienlijke post geworden: voor 1963 rond 37.972.Op deze tekor ten is bovendien een bedrag van 25.155 afgeschreven. Zonder deze oude verliezen uit de jaren na de ramp is het algemene beeld van de maatschappij gunstiger. Wat de eigenlijke exploitatie betreft wordt zelfs een voordelig saldo van rond 29.000 voor zowel 1962 als 1963 geraamd. Deze toelichting geeft de directeur, ir. J. L. van Sloten bij de begroting 1963, die donderdagmiddag 13 december in Zierikzee aan de orde komt. De vergadering van aandeelhouders zal zich dan in hotel „Van Oppen" bezighouden met de jaarstukhen. Daaruit blijkt, dat de waterleiding maatschappij met name de laatste twee jaren een veel gezondere finan ciële basis heeft gekregen. Over 1961 kon men vrij onverwacht een saldo boeken van 5572.terwijl oor spronkelijk nog was begroot een ver lies van 2100. „De gunstiger exploitatie-resultaten zijn een gevolg van meerdere factoren, waar van de voornaamste zijn hogere op brengsten aan watergelden en meterhu- ren, meer ontvangen interest over uit staande gelden en minder kosten voor energieverbruik en voorbereiding tarief herziening. Daartegenover zijn de perso neelskosten en afschrijvingen gestegen", zo wordt verder toegelicht. De meter- huren voor de bedrijfsaansluitingen en zomerverblijven zijn bij de invoering van Het Vlïssings mannenkoor „D.O.U." ver dient zeker na het concert donder dagavond in „Britannia" een flinke uitbreiding van het aantal leden. Het moet een wtiar genoegen zijn in dit ho mogene en gedisciplineerde gezelschap te zingen. Dirigent Jan Kuiler, die ook de directie heeft van het Middelburgse mannenkoor, en die zjjn sporen in dit opzicht heeft verdiend, heeft, zo bleek donderdag ook het Vlissingse mannen koor, dat omstreeks dertig leden telt, op een verdienstelijker niveau gebracht. „D.O.U." heeft een opmerkelijke hoogte bereikt en de zang van dit koor vormde donderdagavond op het concert voor een honderdtal aanwe zigen, een waardige omlijsting van het optreden van de bas Peter de Vos, uit Bergen (N.H.), die ook in deze streek geen onbekende is. Peter de Vos zong, begeleid door Jan Kuiler, enige liederen van Franz Schu bert, van Hugo Wolf en „Zueignung" van Richard Strauss, waaruit bleek, dut hjj een fraaie stem en dito voor dracht heeft. Zyn voordracht kwam ook buitengewoon goed tot uiting.in het speelse, gevoelige lied.„Kleiner Haus- halt" van Carl Loewe op een gedicht van Franz Rückert. Jan Kuiler bege leidde op verdienstelijke wijze. Het Vlissings mannenkoor begon met een beheerst „Beate mortui" van Men delssohn, dat de aanwezigen staande aanhoorden ter nagedachtenis van wij len prinses Wilhelmina. Schuberts „Zum Sanctus" klonk sereen. Uit de mis „Re- gina Coeli" van Jakobus de Kerle had Jan Kuiler gekozen het „Kyrie", dat misschien nog iets meer beheerst had moeten worden gezongen. Palestrina's „Hoedie Christus" en Schuberts „Die Nacht" kregen een verdienstelijke inter pretatie. Twee liederen uit de Oekraïne, in een arrangement en met fonetische tekst van Sj. Djesachar vormden een apart, programma-onderdeel, dat terecht veel waardering oogstte. Terecht ook werd aan het eind van het concert het opge wekte „En revenant d'Auvergne" in een bewerking van Martin Koekèlkoren ge bisseerd. I-Iet vormde zeker één van de hoogtepunten uit het programma. Na de pauze waren het voornamelijk ncgro-spirituals en enige liederen in een bewerking van Martin Koekelkoren. Voor hen. die er bijzonder prijs op stel len zeker de moeite van het beluisteren waard. De bewerkingen van Koekelko ren liggen gemakkelijk in 't gehoor. De voorzitter van het Vlissingse mannen koor „D.O.U de heer J. W. Woltema, kon aan het eind de heren P. Meeuwse en I. van Oosten complimenteren met hun meer dan 40-jarig lidmaatschap van het koor. De heer Meeuwse is bo vendien reeds 25 jaar penningmeester. Beide heren kregen de gouden speld van en namens het Koninklijk Nederlands Zangersverbond uitgereikt en 'n daarbij behorende oorkonde. Bovendien waren er geschenken van het koor. De respectievelijke echtgenoten van de heren ontvingen een bloemen hulde. De heer Meeuwse bedankte ten slotte voor de attenties. De wethouders W. Poppe en F. G. Smit woonden het concert by. (Advertentie; Zak- «W agenda's DE VEY MESTDAGH 8ELLAMYPARK 58 VLISSINGEN VANDAAG. Middelburg Ciiy: Boemelstudenten. 2.30 uur. a.l. Electro: Een voor allen, allen voor een, 7.30 uur. a.1. De Schakel: Jeugd en muziek, 7.45 uur. Van Benthem en Jutting: expositie De Lussanet. 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: La Ciociara. 20 uur, 18 laar. Luxor: Geef ze de ruimte. 20 uur. a.l. Goes Grand: La Ciociara (twee vrouwen). 20 uur, 18 Jaar. Bergen op Zoom Luxor: Tiare Tahiti, 20 uur. 14 laar. Sas van Gent Olymptatheater: Porgy and Bcss. 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Toneelgroep Cen trum met „3 x koekoek", voor de Z.V.U.. 20 uur. Terneuzen Luxor: Mr. Hobbs gaat met vakantie, 20 uur, a.1. het gewijzigde tariefsysteem verhoogd met 3 per jaar tot kostprijs. Tevens nam het aantal geplaatste meters toe. De stijging in de wateropbrengsten be draagt 25.000.ten opzichte van 1961 als gevolg van meerdere aansluitingen en meerdere waterlevering. Bij dit laat ste speelt ook de toename van het aantal bemeterde percelen een rol. Nieuwbouw? De verlies- en winstrekening is behalve door de oude verliezen weer belast met 15.000 voor het fonds reserve nieuw bouw kantoor. Het gebouw, waarin het administratieve apparaat aan de Zierik- zeese Lange Nobelstraat nog steeds huist, raakt steeds verder in verval. De opknapbeurt van 1957 werd door de na werking van het zout van de ramp gro tendeels weer teniet gedaan. Grote on derhoudswerken bleven achterwege om dat nieuwbouw nabij scheen. Bestek en tekeningen voor rijksgoedkeuring wer den ingediend. Maar afgezien van de bouwstop voor kantoren is nog geen van CORLAS gehad Grote sortering vanaf 6.50. DAMESZAAK Walstraat 76 VLISSINGEN goedkeuring op het ontwerp met de be groting verkregen. Met het boren van putten in de duinen is inmiddels begonnen, maar de grote uitgaven met name ook aan leidingen en kabels zullen eerst in 1963 worden gedaan. Voor de zomervakantie moet een en ander zijn beslag hebben verkre gen. De transportleiding langs de rond weg bij Zierikzee met bijkomende wer ken nadert haar voltooiing. Algehele vernieuwing van de nog aanwezige giet ijzeren leidingen in de grotere kernen behoeft nog niet op korte termijn te ge beuren. Plaatselijk zgn wel grote ver schillen aan te wijzen. De categorische raming van baten en lasten geeft voor de begroting van 1963 een eindcijfer aan van 1.040.090.50. In het algemeen overzicht over het boek jaar 1961 geeft de raad van beheer nog van zijn ongerustheid blijk over de be stemming en de bescherming van de Schonwse duinen, het waterwingebied. Volgens het bestuur voorziet het ont werp streekplan voor het eiland wel in een ontplooiing van het eiland, speciaal in de recreatieve sector, maar niet in een evenredige toename van de waterwin ning. „De regenval op een beperkt duin gebied kan nu eenmaal niet vergroot worden en ontzilting van zee- of zelfs brakwater is veel te kostbaar", zo wordt daaraan toegevoegd. Stijging In 1961 steeg de waterafgifte met 4,4 tot een totaal van 886.983 kubieke me ter. De opbrengst uit waterlevering werd 3.5 hoger. Het aantal aansluitingen groeide met 137 stuks tot een totaal van 8356 en het leidingnet met ruim 2 kilo meter tot 370 km. Het verliescijfer daal de met 5104 tot rond 72.382.—. De liquiditeitspositie was steeds gunstig, mede door van de provincie en gemeen ten ontvangen voorschotten op de afre kening van het boerderijplan. De techni sche werkzaamheden bepaalde zich voor niet minder dan de helft van de gelegde leidingen tot verleggingen respectieve lijk vernieuwingen bij wegverbetering. Deze vormen voortdurend schadeposten voor het bedrijf. Verder werd de plaat sing van watermeters in nog onbemeter- de percelen met kracht ter hand geno men. Ultimo 1961 was reeds 90% der aansluitingen van een meter voorzien. Een geo-liydrologisch onderzoek toon de aan dat zonder hydrologische be zwaren uitbreiding van de waterwin ning tot ten minste 2 miljoen kubieke meter per jaar mogelijk is. Uitbrei ding moet dan ten noorden van het pompstation hjj Westenschouwen worden gezocht. Per aangesloten inwoner steeg de ge middelde bruto-waterafgifte in 1961 per etmaal tot 105 liter. Zonder in dustrieel verbruik was dit 102 liter. '61 opgepompt 20.215.420 kubieke meter water. Volgens de rapporten van het keuringsinstituut voor waterleidingartikelen en van het rijksinstituut voor de volksgezondheid waren de uitkomsten van de onderzoe kingen naar de kwaliteit van het in 1961 afgeleverde water gunstig. Op d(? agenda voor de aandeelhou dersvergadering staat nog een voor stel tot fluoridering van net leiding- punt bepalen. In de raad van beheer moeten twee leden worden gekozen wegens periodieke aftreding van de voorzitter, burgemeester mr. F. Th. Dyckmeester van Zierikzee en mr. K. A. Keuning. MIDDELBURG Bijdragen actie „Open het Dorp" Ook de leerlingen van dc Middelburg se lagere technische school en de ma- chinistenschoo! hebben een inzameling gehouden voor de actie „Open het Dorp" Ze brachten een bedrag van 300 gulden bij elkaar, dat twee leerlingen van de machinistenschool, R. Eland en A. Lilli- paly, per auto naar Hiversum gebracht hebben. Directeur, kantoorpersoneel en de min- der-valide arbeiders van de stichting Werkplaatsen Walcheren te Middelburg brachten voor hetzelfde doel een bedrag van 200 gulden bijeen. De raadsleden van Oostburg besloten woensdagavond unaniem hun presentie gelden beschikbaar te stellen voor de actie. Tijdens de woensdagmiddag ge houden groente- en fruitveiling te Ber gen op Zoom hebben de gezamenlijke grossiers 'n kist met verschillende soor ten fruit ter waarde van f 150 beschik baar gesteld voor een Amerikaanse ver koping voor „Open het Dorp". Tot tien maal toe veranderde de kist met in houd van eigenaar, tot dat de inhoud normaal werd geveild. In totaal bracht deze Amerikaanse verkoping f 2052 op. INTERKERKELIJKE DIENST ZUID-MOLUKSE KERK In het voorjaar van dit jaar werd een beroep gedaan op de protestantse kerken op Walcheren om een extra gift te schenken voor de vorming van een fonds, waaruit de benodigdheden voor de eredienst bekostigd zouden kunnen wor den voor de beide nieuwe gehouwen, die aan de leden van de Zuid-Molukse Evangelische ïverk in Middelburg en in Souburg door de overheid in bruikleen werden gegeven, Zaterdag a.s. zullen de benodigdheden aan de kerkeraden worden overhandigd in tegenwoordigheid van vertegenwoor digers van de kerkeraden van de Wal- cherse gemeenten. Zondag a.s. om 7 uur zal in de Nieuwe Kerk een interkerkelijke dienst worden gehouden, waarin zullen voorgaan ds. L. H. W. Theunissen, emeritus hervormd predikant van Aagtekerke, ds. P. van Til, geref. predikant te Middelburg en de predikant van de Zuid-Molukse Evan gelisch kerk, ds. J. H. Tutuarima. Medewerking verlenen het zangkoor en het fluitorkest der Ambonese gemeente. R. SEVENHUIJSEN VOOR JEUGD EN MUZIEK Vanavond (vrijdag) zal de adjunct-di recteur van Jeugd en Muziek-Nederland, de heer R. Sevenhuijsen. voor de afde ling Middelburg van J. en M. spreken over „Hoe kunnen we meer genieten van muziek?" Een en ander zal hij aan- schouwelyk maken door het dirigeren van een groot orkestwerk. Om kennis te nemen van het werk van J. en M. hebben alle ouders van de leden een uitnodiging gekregen om deze avond by te wonen. De aanvang in de Scha kel is gesteld op kwart voor acht. VOLGENDE WEEK VRIJDAG HERDENKINGSDIENST In Middelburg zal vandaag vrydag een interkerkelijke herdenkingsdienst worden gehouden. Deze is vastgesteld op vrydagavond 7 december in de Nieuwe Kerk, aanvang half acht. Het is nog niet bekend welke predikanten de dienst zullen leiden. GEVONDEN VOORWERPEN De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend dat aan zyn bureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent onderstaande voorwerpen, die aldaar in het tijdvak van 21 tot en met 27 novem ber 1962 als gevonden zyn aangegeven. Verschillende wanten en handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnees met en zonder inhoud, halskettinkje en armbandje in papier, sponsrubbcr duo- zit, parapluhoes, bruine portefeuille, spcclgoedhondje, zakje met nylonkou sen, lange sok, hondepenning, muntbil jet. speelgoedhelicopter, zilveren arm bandje, bruine zijden sjaal, bruine cein tuur, wit rywielpompje, handelaarsken tekenplaat van auto, bruine plastic regenjas, gouden slotje met kralen, wit te das, aktetas met boeken en schriften. Indien voorwerpen bij particulieren wor den afgehaald, gelieve men daarvan ken nis te geven aan het bureau van politie te Middelburg. VUSSINGEN Lode van Gent sprak over Centraal-Afrika De bekende anthropoloog Lode van Gent heeft woensdagavond in „Britannia" te VHssingen voor de afdeling Zeeland van het N.I.R.I.A. vertelt over zijn beleve nissen onder primitieve stammen in Equatoriaal Afrika. De voorzitter van de afdeling, de heer K. Reindcrs te VHssingen. zei in zijn openingswoord, dat het bestuur in ver band met het overlijden van prinses Wil helmina, de lezing toch niet had willen afgelasten aangezien deze bijeenkomst geen feestelijk karakter droeg. Men nam enige ogenblikken stilte in acht. De heer Van Gent, van oorsprong Vla ming maar later tot Nederlander gena turaliseerd, verblijft ieder jaar een aan tal maanden in Centraal Afrika. Hij ver telde op zeer vlotte manier over de na tuur. de levenswyze van de wilde dieren en van de primitieve stammen, de schoonheidsbegrippen in equatoriaal Afrika en over dc zedelijke gebruiken Lode van Gent heeft dit jaar vijf maan- dsn doorgebracht onder pygmeeën ir het Ituriwoud in Kongo. In april ver- trekt hij naar Kenya. Receptie zilveren jubileum woningbouwvereniging St.-Willibrord uitgesteld De receptie wegens het 25-jarig bestaan van de woningbouwvereniging Sint- Willibrord te Vlissingen op 8 december aanstaande is wegens het overiyden van H.K.H. Prinses Wilhelmina tot nader order uitgesteld. Prijzen vanaf 8.95. Bel-O-Fast 15.90, 16.90 en 19-75. Nut-O-Fast 14.90. No iron, met een klein werkje 9.95. Zie onze etalages. Walstraat 78 - Vlissingen. L. Noordstraat 35 - Middelburg. WESTKAPELLE HERDENKING OVERLIJDEN VAN PRINSES TIJDENS ZITTING GEMEENTERAAD Tü'dens een korte buitengewone verga dering van de raad van Westkapelle heeft burgemeester T. H. de Meester donderdagavond het overlijden van prin ses Wilhelmina herdacht. In het bijzon der releveerde de heer De Meester de 1, die Westkapelle heeft met de over leden prinses. Zo stond hij stil bij de bezoeken, die zij aan het dorp bracht op 15 maart 1945 per dukw in september van 1946 en 1948. Hg benadrukte daarbij de in tense belangstelling en het medeleven met de getroffenen dat de vorstin toen toonde. De heer De Meester prees de gemeente gelukkig dat de naam van de prinses voor de geschiedenis blijft leven in de naam van het Wilhelminabos, waarvoor bg het bezoek op 1 september 1948 de eerste bomen werden geplant. In algemeen verband memoreerde de burgemeester een aantal markante fei ten uit het leven van prinses Wilhelmina Hij beklemtoonde daarin haar moed, haar grote kunde als „staatsman" en haar onwankelbaar Godsvertrouwen. De raad besloot tenslotte een telegram van deelneming te doen uitgaan. Ook werden er tijdens de raadsvergadering enige ogenblikken stilte in acht geno men. ZOUTELANDE „Gemeenschappelijk Belang" rekent on groot tekort De stichting „Gemeenschappelijk Be lang" te Zoutelande kwam dezer dagen van de algemene vergadering onder voorzitterschap van burgemeester J. de Pree byeen. In plaats van de heer K. Wouters die nu voorzitter is geworden van het dagelijks bestuur, werd de heer E. Boogaard als bestuurslid aangewe zen. De stichting, die de exploitatie van het verenigingsgebouw behartigt, heeft op de begroting van 1963 een tekort van 2277"dat vooral veroorzaakt wordt door de hoge onderhoudskosten en het vertrek van de kleuterschool, die straks een eigen gebouw gaat betrek ken. Tot op heden droeg de gemeente maximum 800 per jaar in de tekorten by. Gemeenteavond voor hervormde kerk In „Middendorp" te Zoutelande waren de leden van de hervormde kerk te Zou telande dezer dagen bijeen op een ge- meenteavond. De avond stond onder leiding van de plaatselijke predikant, ds. J. van Dullemen. Allereerst was er een herbenoeming van ambtsdragers voor de eerstvolgende zes iaren. Deze zal Dlaats hebben door de leden op voordracht van de kerkeraad Ds. A. de Jonge hield een interessante inleiding over het oecumenisch concilie, waarop een geani meerde besprekine volgde. O.- EN W.-SOUBURG Bestelauto botste tegen bakfiets Op de West-Souburgse weg is donder dagmorgen omstreeks half zeven een personenauto tegen een bakfiets gere den. De bakfiets, bestuurd door H. C. C. uit Vlissingen reed in de richting Mid delburg. Een bestelauto, bestuurd door B. F. te Vlissingen reed hem achterop F. werd waarschijnHjk verblind door het licht van een tegenligger en botste te gen de bakfiets op. C. liep bij deze botsing enkele schaafwonden op. Beide voertuigen werden beschadigd. R1TTHEM Zangvereniging „Ons Lied" gaf uitvoering De gemengde zangvereniging „Ons Lied" te Ritthem, hield dezer dagen in „Ons Dorpsleven" de jaarlijkse feest avond. In zijn openingswoord bracht de heer Adr. Dellebeke dank aan het ge meentebestuur voor financiële steun in 1962 en aan de kerkvoogdij van de Ne derlands Hervormde Kerk voor het be schikbaar stellen van de consistorie ten behoeve van de wekelijkse repetities. Ook sprak hij waarderende woorden tot de beide kosters en hun echtgenoten voor de medewerking, die zij hebben verleend. Op verdiensteHjke wijze zong het koor vervolgens onder leiding van de heer Jac. Suurmond verscheidene liederen, terwgl een dameskoor ook nog vier nummers ten gehore bracht. De liederen werden deels a capella, deels met piano-begeleiding van mevrouw De Boer gezongen. Na de pauze voerde de „Reciteerclub" uit Serooskerke het to neelspel „Schip op strand" op van Ba rend v. d. Veen. De heer DeUebeke dankte aan het eind de medewerkenden Tydens de bgeenkomst werd nog een collecte gehouden voor de actie „Open het Dorp". Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 28-11: Rossborg van Maracaibo, 29-11: Harcliff van Antwer pen. Kirtondijke van Gent. Gepasseerd naar Antwerpen 28-11: Falco van Noordzee/Gent. Westereems van Kotka, Dina van Londen. Carasso van Exmouth/Terneu- zen, Phidias van Calais. Mount Everest Londen. Union van zee/Gent, 29-11: Leemans van Cardiff/Gent, Catbarina VV van Londen. Ares van Rotterdam, Bovenkerk van Amster dam. Loppersum van Hamburg, Munte van Gepasseerd van Antwerpen 29-11: Kilo Rotterdam. Nederwaal naar Amsterdam, Glo ry naar Aarhus. Congokust naar Amsterdam, Pial naar Dublin, Frejo naar Rotterdam, Cor nells Broere naar zee, 28-11: Hollandia naar Rochester, Weslland Producer naar Rotter dam, MOGELIJKE INRICHTING OUDHEIDKUNDIGE KAMER INTERNEUZEN In Terneuzen is dezer dagen een vereni ging opgericht, die zich ten doe! stelt de geschiedenis van deze snel groeiende en in vorm snel veranderende stad levendig te houden. Om de interesse voor een der- geüjke vereniging te peilen, nodigden enkele initiatiefnemers onder leiding van de heer J. de Vries, oud-directeur van het Ternenzense postkantoor, een twintigtal personen uit. Boven de verwachtingen van deze ini tiatiefnemers gaven dertien Terneuze- naren gevolg aan deze uitnodiging. Op deze oprichtingsbgeenkomst werd met een een bestuur gekozen. Het bestaat uit de heren J. de Vries, J. van de Ree, secretaris, en mejuffrouw M. de Smidt, penningmeesteres. Besloten werd de contributie vast te stellen op 2,50 per jaar. „Wq vinden het bijzonder verheu gend dat Terneuzen momenteel zulke grote ontwikkelingen meemaakt en zo sterk groeit", zo vertelde ons de oud- postdirecteur. „Maar het heeft tot ge volg dat er van het oude en intieme, dat toch ook zijn aantrekkelijkheden heeft, veel verloren gaat". Als voorbeeld noemde hg de enorme veranderingen in Terneuzen-West, waar vrijwel geen en kele vierkante meter op zijn plaats blijft en met name het wandelpark en de oude Gentse Poort ten offer vielen aan de kanaahverken. Op de oprichtingsbijeen komst is dan ook gesproken over de aanleg van een soort oudheidkundige kamer, waarin foto's, beelden, tekenin gen, schildergen en schrifturen van het oude Terneuzen kunnen worden be waard. Zo mogelgk maar dat is nog toekomstmuziek met beheer door een archivaris. Hieraan zal uiteraard een grootscheepse verzameling vooraf moe ten gaan. Verder denkt men door het houden van causerieën, vertoon van films, dia's en lichtbeelden een binding onder de leden te bewerkstelligen. Met nadruk stelde de heer De Vries dat het bepaald niet de bedoeling is om er „een oude-mannetjesclub" van te maken. Men zal ook de jeugd gaan benaderen, omdat zij de schakel vormt tussen het verleden de toekomst. Het ligt in de bedoeling in de loop van de maand januari voor het eerst met de activiteiten van nieuwe vereniging in de openbaar heid te treden. GEEN FEESTELIJKHEDEN BIJ INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER OVEZANDE Het gemeentebestuur van Ovezande heeft besloten alle feestelijkheden rond de installatie van de heer N. W. M. Mooyman als burgemeester van Ove zande af te gelasten. De installatie tij dens een bgzondere vergadering van de raad in de r.-k. nijverheidsschool „Sint- Agnes" gaat wél door. De bijeenkomst wrodt morgenmiddag zaterdag ge houden om twee uur. VRAGEN OVER REGELING AFLOOP ZOUTSCHADE Het Tweede-Kamerlid de heer Van der Peijl (C.H.U.) heeft schriftelijk aan de ministers van financiën en van volks huisvesting en bouwnyverheid gevraagd of de uitkering ingevolge de „regeling afkoop zoutschade-oorlogsschade" voor de heffing van de inkomstenbelasting als inkomen moet worden beschouwd. Voorts vraagt hg of voldoende rekening is gehouden met het feit, dat elk herstel van zoutschade slechts een tijdelgk ka rakter draagt en dat de afkoopsom te vens bedoeld is als compensatie voor de waardevermindering van de „zoutwa terhuizen". Is de minister niet van me ning, zo besluit hij, dat dientengevolge gedurende de laatste jaren een aantal aanslagen in de inkomstenbelasting, waarbg rekening werd gehouden met de uitkering zoutschade, ten onrechte voor te hoog bedrag werd opgelegd? Wielrijdster onder auto De 18-jarige wielrijdster mejuffrouw A. van O. uit 's-Heer-Arendskerke liep dinsdagmiddag lichte verwondingen op, toen zij op het kruispunt Wijngaard straat-Zusterstraat te Goes tegen een personenauto reed. Het ongeluk gebeur de op het moment, dat mejuffrouw Van O., komende uit de Zusterstraat, links de Wijngaardstraat wilde inrijden, terwijl uit de richting Koepoort de door C. Z. uit Kapelle bestuurde personenwagen naderde. Mejuffrouw Van O. werd op het kruispunt door de auto geschept en kwam op de motorkap terecht. Dokter T. F. van de Werff verleende de eerste hulp. Hometrainer-wedstrijden in Oostburg afgelast De wedstrijden op hometrainers, die za terdag in Victory in Oostburg zouden worden gehouden zijn in verband met het overlijden van H.K.H. Prinses Wil helmina afp-elast. GRIJPSKERKE Dankdagcoüecte De dankdagcollecte in de hervormde kerk te Grijpskerke heeft f 628,28 opge bracht. KOUDEKERKE ONTSPANNINGSAVOND VAN LAMMERENBURG AFGELAST De ontspanningsavond van de Vereni ging Culturele Belangen te Lammeren- burg, die vrijdag vandaag in hotel „Walcheren" te Koudekerke zou worden gehouden, is in verband met het overlij den van H. K. H. Prinses Wilhelmina af gelast tot nader order. DOMBURG Bijzondere raadsvergadering De gemeenteraad van Domburg zal van avond in bijzondere vergadering bijeen komen. Dit gebeurt om het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina te her denken. De vergadering begint om half acht. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: J. BrasserBoelman. d.: J. M. A. Traasvan Oers. d.: A. W. HengeveldMeul- blok. d.: M. J. GlerumKrul. z.: M. J. Mans bergenManni, z.: M. MeeusenPolderman. ter BeekEleveld. d.: A. P. BeijerFor- d.: J. PaslTerpstra. d.; E. A. Vranken de Gardeijn, z. Ondertrouwd: W. F. de Kok. 20 J. en M. G. Breijer, 22 j.: C. Marinisse, 26 j. en M. Meul- meester. 18 j.: J. H. Minkiewicz. 24 j. en A. J. Iwanïenko. 25 j.: L. Zwart, 26 i en C. W. de Zwarte. 30 1: W. J. P. Schampers. 23 en M. J. Groendijk, 21 j.: J. J. Kamermans, 24 J. en H. Kratschmar, 23 J.; J. Geelhoed. 30 en C. E. Martijn. 28 j.; H. Frieling, 24 J. en M. E. Spujj. 19 j. Getrouwd: J. S. M de Vries. 23 j. en J. B, G van den Berg, 23 j.: F. Visscher. 21 j. en M P. Outermans. 22 j.: H. de Vree, 20 J. en D. Tisserand, 16 J.: G. Slob, 26 1. en C. Vader. 22 j.: M. T. Bresser. 23 j. en M. P. LabruJere, 20 j.: E. T. J. Reindersma, 22 j. en H. J. Been. 20 j.; T. van den Berg. 26 j. en N. VV. van der Linden, 21 i. Overleden: P. G. Damen. 67 j.: VV. L Bliek, 61 j. e.v. 1. K. Bausz: P. Stroo. 75 j.: VV. de Wolf, 69 j. e.v. M. Bassie: M. J. H. Bongers. 39 j. e.v. M. Huiszoon: J Izeboud, 58 J. Jullie hebben nu zeker wel een indruk gekregen van wat er alle maal in de P.Z.C.-jeugdtournee 1962 te koop is. Voor die jongens en meisjes, die misschien iets vergeten zijn znllen we nog eens herhalen, wat je precies te zien krijgt. Als hoofdfilm dus „Robin Hood en zijn schelmen" of wel „De Nederlandse Ivanhoe". Een prachtige film vol spannende avonturen. En om de spanning te breken wordt daarna een kostelijke film over de „dikke" en de „dunne" vertoond. „Mooi maar modderig" heet deze rolprent, waarom je zult moeten lachen, zoals je nog nooit hebt gedaan. Dat je met de avonturen van de „dikke" en de „dunne" veel plezier kunt beleven, zullen jullie je trouwens nog wel van de PJZ.C.-jeugdtonr- nee van vorig jaar herinneren. Toen hebben jullie immers ook een film van deze twee komieken kunnen zien? Over de film „Robin Hood en zijn schelmen" nog één opmerking. Het is een Nederlandse film, met Neder landse filmspelers, die natuurlijk ook Nederlands spreken. En dit laatste is bijzonder prettig. Want nu hoef je niet te letten op de onderschriften. Je kunt al je aandacht besteden aan de avonturen op het doek. Om toegangskaarten voor de P.Z.C.- jeugdtournee te verkrijgen bestaat er weer de bekende regeling: in Middel burg, Vlissingen en Goes wordt in winkels, waar het raambiljet van onze tournee hangt, voor iedere aankoop tot een bedrag van 1 een bon ver strekt. Voor TWINTIG gulden aan bonnen kunnen jullie een plaatsbe wijs krijgen. Met de uitreiking van de bonnen is vorige week woensdag een begin ge maakt. De uitreiking eindigt WOENSDAG De P.Z.C.-tournee 1962 om vat weer een aantal voorstel lingen, die alle in de kerstva kantie zullen worden gege ven. De films, die zullen wor den vertoond zijn cultureel gekeurd, zodat alle kinderen zonder bezwaar naar de voor stellingen kunnen komen. Wij doen echter een dringend beroep op alle ouders er voor te zorgen ,dat de kinderen «naar EENMAAL de voor stellingen bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan bete kent dat, dat zij de plaats in nemen van een kind, dat nog niet is geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kunnen ook NIET worden toegelaten: de plaatsen zijn alleen bestemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Zoals de gewoonte is geworden, zal bij de inwis seling van de bonnen voor toegangskaarten tijd en plaats worden nog nader be kendgemaakt een dubbel tje per kaart worden ge vraagd. De opbrengst daar van komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. VEILING KUABBENDIJKE. 29 november. Golden Delicious 1 85-90 65— 72. 80-85 67—76, 75-80 68—77, 70-75 64—74, 65-70 62—71. 60-65 54—61. 2 85-90 60. 80-85 61—62, 75-80 62. 70-75 61, 65-70 58, 2 D 29—39. Cox's Or. P. 1 80-85 88. 75-80 88—92, 70-75 83—90, 65-70 72—76, 60-65 58—66, 55-60 47—55. 2 D 30—31. Winston 1 60-65 39. 1 55-60 27. Pr. v. Engeland 2 70-75 37. 65-70 41, 60-65 41. 55-60 36. 2 D 24. Jonathan 1 80-85 49, 75-80 46—54, 70-75 40—54, 65-70 34—51. 60-65 2843, 2 80-85 45—50 75-80 43—50, 70-75 39—49, 65-70 35—46, 60-65 28—38, 2 D 18—28. Goud renet 1 90-95 52—58. 85-90 50—56, 80-85 47—50, 75-80 46—18, 70-75 44—46. 65-70 i3—44. 2 80- 85 45. 75-80 45, 70-75 44, 65-70 42, 2 D 35. Peren: Gieser Wildman 1 60-65 57. 55-60 49 52. 50-55 39. 2 55-60 51. 50-55 37. 2 D 14—23. Comtesse de Paris 1 70-75 33, 65-70 28. 60-65 23. 55-60 19, 2 D 15. Legipont 1 55-60 50. 2 D 3L D. du Cornice 2 80-85 97. 75-80 108, 70-75 110, 65-70 110, 2 D 88. Conference 1 60-65 64. 55-60 56—57, 2 60-65 60. 55-60 52. Verpakt fruit: Golden Delicious E 70-80 87. 70-75 85—86. 1 85-90 75—77, 80-85 73—85, 75-80 71—87, 70-75 69—80. 65-70 66—80, 2 80-85 69. 75-80 68, 70-75 64—69, 65-70 65. Jonathan E 75-80 62—70. 60-65 52. 1 75-80 65. 70-75 59—72, 65-70 57—60. 60-65 46. 2 70-75 53. 65-70 46. 60-65 45. Cox Orange P E 75-80 99—110. 70-75 93—107, 60-65 69—72, l 80-85 93—104. 75-80 85—99. 70-75 83—100. 65-70 73—89. 60-65 69, 55-60 57. Crimson Cox E 75-80 92. 70-75 88. 60-65 63. 1 70-75 90. 65-70 78. 60-65 68. 55-60 54. Rode Jonathan 1 70-75 77. 65-70 65. Winston 1 75-80 48—63. 70-75 45—60. 65-70 44—55. Ingrid Marie E 75-80 71. E 70-75 67. 1 80-85 67—72. 65-70 58. Peren: Br. Alex Lucas E 80-85 5861. 75-80 53—60. 70-75 59. 65-70 52. 85-90 56. 1 80-85 58 —59. 75-80 56—59. 70-75 54—53. 65-70 50—53. Legipont E 65-70 69—75. 1 75-80 75. 70-75 75. 65-70 69—75. 60-65 64—65. 2 65-70 50. D. du Cornice E 80-85 134. 75-80 133. 1 80-85 126—132 75-80 129—136. 70-75 133—137. 65-70 123—131. 2 75-80 119—128, 70-75 123—129. 65-70 112—121 VEILING ST.-M.AARTENSDIJK. Uien: bonken 24.99. middel 55-70 25.7325.50. middel 40-55 26.71—26 59. drielingen 35 57. picklers 33 50. stek 7.016.01. Aanv 80 ton GRAANBEURS. Tarwe 29—31. Gerst 23—30. Haver 24—26 Kleine erwten 5055. Schokkers 7075. Brui ne bonen 90—115. Maanzaad 5560. Officiële publikatie VLISSINGEN Inenten en Ucrinenten tegen pokken. B. en w. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen beneden de leeftijd van twee jaar gelegenheid bestaat tot kos teloos inenten tegen pokken en voor ouderen tot kosteloos herinenten op woensdag 5 de cember 1962 te 10—11 uur v.m. in het gebouw van het Medisch Centrum. Julianalaan 4 te Vlissingen. CÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING. Weekaanvoer circa 1.200.000 stuks, waarvan 471.240 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (per 100 sluks). eieren van 49—55 gram 11.29—12.60: 55—60 gram 12.72— 13.65; 60—65 gram 13.8313.39: 65—70 gram 14.46—15.00. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 349.350 sluks. handel rustig. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 3743 gram 8.00 9.67: 5561 gram 12.5113.75: 6165 gram 1—14.16: 66—72 gram 14.52—15.00: eende- 6568 gram 10.2010.79: 6972 gram 1.01 EIERMARKT. Aanvoer 2.200.000 stuks, handel rustig. Eieren van 61 tot 65 gram 13.6014.50. Alg. prijs 13.90. Kiloprijs 2 24 (basis 62 gram) Henne- eieren van 50—60 gram 11 50—13.50. kiloprijs 2.30—2.25. VEILING ST. ANNALAND. Uien 40-70 25.7525.81. bonken 24.72, drie lingen 36.79—35.51, picklers 33.48—33.37. stek 8. Aanvoer 123 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 4138 kg. 230—275. Schar 451 kg Bot 92 kg. Wijting 486 kg. Kabeljauw 3 kg. Tong 2 kg. Rog 3 kg. Sprot 20.500 kg. Ongesort. vis 82 kg. Advertentie Sinterklaas gaat blij te moe, voor 'n overhemd naar ,^eccc" toe. Overhemden en shirts van vooraanstaande merken. Dress-shirts 10,90 en hoger Weekendshirts 13,90 en hoger. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5