ce Waterleiding „Schouwen-Duiveland" ziet verliezen langzaam afnemen „GOUDEN" Uitbreiding tot 2 miljoen m3 per jaar zonder hydrologische bezwaren mogelijk Concert Vlissines Mannenkoor D.O.U. AGENDA PARAPLU CORLAS NOORD-ZEELAND RAAD SLUIS HERDACHT HET OVERLIJDEN VAN PRINSES Sint-Nicolaasgeschenken 1AC. M0URER MARKTBERICHTEN VRUDAG 30 NOVEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Aandeelhoudersvergadering op 13 december DE VERLIEZEN van de N.V. Waterleiding Mij. „Scliouwen-Dui- veland" nemen af. Evenwel is van hogerhand nog steeds geen beslis sing genomen over de dekking van de verliezen over 1953 en latere jaren die inmiddels 855.000 belopen. De rente daarover is een aan zienlijke post geworden: voor 1963 rond 37.972.Op deze tekor ten is bovendien een bedrag van 25.155 afgeschreven. Zonder deze oude verliezen uit de jaren na de ramp is het algemene beeld van de maatschappij gunstiger. Wat de eigenlijke exploitatie betreft wordt zelfs een voordelig saldo van rond 29.000 voor zowel 1962 als 1963 geraamd. Deze toelichting geeft de directeur, ir. J. L. van Sloten bij de begroting 1963, die donderdagmiddag 13 december in Zïerikzee aan de orde komt. De vergadering van aandeelhouders zal zich dan in hotel „Van Oppen" bezighouden niet de jaarstukken. Daaruit blijkt, dat de waterleiding maatschappij met name de laatste twee jaren een veel gezondere finan ciële basis heeft gekregen. Over 1961 kon men vry onverwacht een saldo boeken van 5572.terwyl oor spronkelijk nog was begroot een ver lies van 2100. „De gunstiger exploitatie-resultaten zijn een gevolg van meerdere factoren, waar van de voornaamste zijn hogere op brengsten aan watergelden en meterhu- ren, meer ontvangen interest over uit staande gelden en minder kosten voor energieverbruik en voorbereiding tarief herziening. Daartegenover zjjn de perso neelskosten en afschrijvingen gestegen", zo wordt verder toegelicht. De meter- huren voor de bedrijfsaansluitingen en zomerverblijven zjjn bij de invoering van Het Missings mannenkoor „D.O.U." ver dient zeker na het concert donder dagavond in „Britannia" een flinke uitbreiding van het aantal leden. Het moet een waar genoegen zijn in dit ho mogene en gedisciplineerde gezelschap te zingen. Dirigent Jan Kuiler, die ook de directie heeft van het Middelburgse mannenkoor, en die zijn sporen in dit opzicht heeft verdiend, heeft, zo bleek donderdag ook het Vlissingse mannen koor, dat omstreeks dertig leden telt, op een verdienstelijker niveau gebracht. „D.O.U." heeft een opmerkelijke hoogte bereikt en de zang van dit koor vormde donderdagavond op het concert voor een honderdtal aanwe zigen, een waardige omlijsting van het optreden van de bas Peter de Vos, uit Bergen (N.H.), die ook in deze streek geen onbekende is. Peter de Vos zong, begeleid door Jan Kuiler, enige liederen van Franz Schu bert, van Hugo Wolf en „Zueignung" van Richard Strauss, waaruit bleek, dat hij een fraaie.stem en dito voor dracht heeft. Zijn voordracht kwam ook buitengewoon goed tot uiting, in het speelse, gevoelige lied„Kleiner Haus- halt" van Carl Loewe op een gedicht van Franz Rückert. Jan Kuiler bege leidde op verdienstelijke wijze. Het Vlissings mannenkoor begon met een beheerst „Beate mortul" van Men delssohn, dat de aanwezigen staande aanhoorden ter nagedachtenis van wij len prinses Wilhelmina. Schuberts „Zum Sanctus" klonk sereen. Uit de mis „Re- gina Coeli" van Jakobus de Kerle had Jan Kuiler gekozen het „Kyrie", dat misschien nog iets meer beheerst had moeten worden gezongen. Palestrina's „Hoedie Christus en Schuberts „Die Nacht" kregen een verdienstelijke inter pretatie. Twee liederen uit de Oekraïne, in een arrangement en met fonetische tekst van Sj. Djesachar vormden een apart programma-onderdeel, dat terecht veel waardering oogstte. Terecht ook werd aan het eind van het concert het opge wekte „En revenant d'Auvergne" in een bewerking van Martin Koekelkoren ge bisseerd. Het vormde zeker één van hoogtepunten uit het programma. Na de pauze waren het voornamelijk negro-spirituals en enige liederen in een bewerking van Martin Koekelkoren. Voor hen, die er bijzonder prijs op stel len zeker de moeite van het beluisteren waard. De bewerkingen van Koekelko ren liggen gemakkelijk in 't gehoor. De voorzitter van hot Vlissingse mannen koor „D.O.U.", de heer J. W. Woltema, kon aan het eind de heren P. Meeuwse en I. van Oosten complimenteren met hun meer dan 40-jarig lidmaatschap van het koor. De heer Meeuwse is bo vendien reeds 25 jaar penningmeester. Beide heren kregen de gouden speld van en namens het Koninklijk Nederlands Zangersverbond uitgereikt en 'n daarbij behorende oorkonde. Bovendien waren er geschenken van het koor. De respectievelijke echtgenoten van de heren ontvingen een bloemen hulde. De heer Meeuwse bedankte ten slotte voor de attenties. De wethouders W. Poppe en F. G. Smit woonden het concert bij. Zak agenda's DE VEY MESTDAGH 8ELLAMYPARK 58 VUSSiNGEN VANDAAG. Middelburg City: Bocmelstudenten, 2.30 uur. a.L Electro: Een voor allen, allen voor een. 7,30 uur, a.l. De Schakel: Jeugd en muziek, 7.45 uur. Van Benthem en Jutting: expositie De Lussanet, 0—18 uur. Vlisslngcn Alhambra: La Cloeiara. 20 uur, 18 jaar. Luxor: Geef ze de ruimte, 20 uur, a.L Goes Grand: La Cioclara (twee vrouwen), 20 uur, 18 Jaar. Bergen op Zoom Luxor: Tlare Tahiti, 20 uur, 14 laar. Sas van Gent Olympiatheater: Porgy and Bess, 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Ledeltheatcn Toneelgroep Cen trum met „3 x koekoek", voor de Z.V.U., 20 uur. Terneuzen Luxon Mr. Hobbs gaat met vakantie, 20 uur. a.1. het gewijzigde tariefsysteem verhoogd met 3 per jaar tot kostprijs. Tevens nam het aantal geplaatste metera toe. De stijging in de wateropbrengsten be draagt 25.000.ten opzichte van 1961 als gevolg van meerdere aansluitingen en meerdere wateflevering. Bij dit laat ste speelt ook de toename van het aantal bemeterde percelen een rol. Niemvbouw? De verlies- en winstrekening is behalve door de oude verliezen weer belast met 15.000 voor het fonds reserve nieuw bouw kantoor. Het gebouw, waarin het administratieve apparaat aan de Zierik- zeese Lange Nobelstraat nog steeds huist, raakt steeds verder in verval. De opknapbeurt van 1957 werd door de na werking van het zout van de ramp gro tendeels weer teniet gedaan. Grote on derhoudswerken bleven achterwege om dat nieuwbouw nabij scheen. Bestek en tekeningen voor rijksgoedkeuring wer den ingediend. Maar afgezien van de bouwstop voor kantoren is nog geen van CORLAS gehad Grote sortering vanaf 6.50. DAMESZAAK Walstraat 76 VLISSINGEN op het ontwerp met de be- w verkregen. :et het boren van putten in de duinen is inmiddels begonnen, maar de grote uitgaven met name ook aan leidingen en kabels zullen eerst in 1963 worden gedaan. Voor de zomervakantie moet een en ander zjjn beslag hebben verkre gen. De transportleiding langs de rond weg bij Zierikzee met bijkomende wer ken nadert haar voltooiing. Algehele vernieuwing van de nog aanwezige giet ijzeren leidingen in de grotere kernen behoeft nog niet op korte termijn te ge beuren. Plaatselijk zyn wel grote ver schillen aan te wijzen. De categorische raming van baten en lasten geeft voor de begroting van 1963 een eindcijfer aan van 1.040.090,50. In het algemeen overzicht over het boek jaar 1961 geeft de raad van beheer nog van zyn ongerustheid bljjk over de be stemming en de bescherming van de Schouwse duinen, het waterwingebied. Volgens het bestuur voorziet het ont werp streekplan voor het eiland wel in een ontplooiing van het eiland, speciaal in de recreatieve sector, maar niet in een evenredige toename van de waterwin ning. „De regenval op een beperkt duin gebied kan nu eenmaal niet vergroot worden en ontzllting van zee- of zelfs brakwater is veel te kostbaar", zo wordt daaraan toegevoegd. Stijging In 1961 steeg de waterafgifte met 4,4 tot een totaal van 886.983 kubieke me ter. De opbrengst uit waterlevering werd 3,5 hoger. Het aantal aansluitingen groeide met 137 stuks tot een totaal van 8356 en het leidingnet met ruim 2 kilo meter tot 370 km. Het verliescijfer daal de met 5104 tot rond 72.382.De liquiditeitspositie was steeds gunstig, mede door van de provincie en gemeen ten ontvangen voorschotten op de afre kening van het boerderyplan. De techni sche werkzaamheden bepaalde zich voor niet minder dan de helft van de gelegde leidingen tot verleggingen respectieve lijk vernieuwingen bij wegverbetering. Deze vormen voortdurend schadeposten voor het bedrijf. Verder werd de plaat sing van watermeters in nog onbemeter- de percelen met kracht ter hand geno men. Ultimo 1961 was reeds 90% der aansluitingen van een meter voorzien. Een geo-bydrologisch onderzoek toon de aan dat zonder hydrologische be zwaren uitbreiding van de waterwin ning tot ten minste 2 miljoen kubieke meter per jaar mogelijk is. Uitbrei ding moet dan ten noorden van het pompstation bij Westenschouwen worden gezocht. Per aangesloten inwoner steeg de ge middelde bruto-waterafglfte in 1961 Ser etmaal tot 105 liter. Zonder in- ustrieel verbruik was dit 102 liter. Sinds de in bedrtffstelling in 1930 werd in totaal tot en met 1961 opgepompt 20.215.420 kubieke meter water. Volgens de rapporten van het keuringsinstituut voor waterleidingartikelen en van het rijksinstituut voor de volksgezondheid waren de uitkomsten van de onderzoe kingen naar de kwaliteit van het in 1961 afgeleverde water gunstig. Op de agenda voor de aandeelhou dersvergadering staat nog een voor stel tot fluoridering van net leiding water, waartoe de verschillende ra den op het eiland tevoren hun stand punt bepalen. In de raad van beheer moeten twee leden worden gekozen wegens periodieke aftreding van de voorzitter, burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee en mr. K. A. Keuning. ZIERIKZEE HERNIEUWDE VASTSTELING VAN V.V.V.-STATUTEN Zierikzees V.V.V. heeft donderdagmid dag een min of meer formele vergade ring gehonden in hotel „Concordia". Het doel was te komen tot een hernieuwde vaststelling van de statuten waarvan de koninklijke goedkeuring was verstre ken. Vorige week in de algemene ledenver gadering konden deze statuten niet worden vastgesteld omdat het quorum toen niet aanwezig was. Gistermiddag waren er zeven ter vergadering aanwe zig, maar de laatste bepaling gold daar bij niet meer. Onder voorzitterschap van de heer G. C. Anker kon nu wel het besluit worden genomen om de statuten te wjjzigen en opnieuw koninklijke goed keuring aan te vragen. Een en ander was het gevolg van een verzuim, dat enkele jaren geleden is te zoeken. Met de laatste twee vergaderingen is de V.V.V. Zierikzee hieraan tegemoet ge komen. Actie „Open het Dorp" Twee leerlingen van de landbouwhuis- houdschool „Prinses Juliana" te Zierik zee, meisjes van de primaire opleiding, hebben tijdens de actie „Open het dorp" onder hun medescholieren een bedrag van honderd gulden ingezameld. SINT -PHILIPSLAND Oriënteringsrit M.A.C. „St.-Philipsland" vervalt De laatste oriënteringsrit van dit sei zoen, die de motor- en automobielclub „Sint-Philipsland" voor hedenavond (vrijdag) had georganiseerd, wordt in verband met het overlijden van prinses Wilhelmina tot nader bericht uitgesteld. Het is ook mogelijk dat de rit geheel komt te vervallen. SIRJANSLAND Actie „Open het Dorp" Dat het resultaat voor de actie „Open het dorp" te Sirjansland wel wat te leurstellend was, vindt zijn oorzaak Cadeau nr. 1 voor elke man 'n OVERHEMD van HOLLAERS VERBERKT Prijzen vanaf 8.95. Bel-O-Fast 15.90, 16.90 en 19-75. Nut-O-Fast 14.90. No iron, met een klein werkje 9.95. Zie onze etalages. Walstraat 78 - Vlissingen. L. Noordstraat 35 - Middelburg. ZUID-BEVELAND 70ES DS.W.KATS SPRAK VOOR A.R.-KIESVERENIGING Tydens de donderdagavond in hotel „Centraal" te Goes gehouden vergade ring van de a.r. kiesvereniging „Voor Nederland en Oranje" hield ds. W. Kats, gereformeerd predikant te Goes, een re feraat over het onderwerp „De roeping de overheid". Dit onderwerp was gebaseerd op artikel 5 van het beginsel en algemeen staatkundig program van de A.R. Partij en hield een bezinning ii van de van Godswege opgelegde poli tieke verantwoordelijkheid. De inleider stelde, dat de laak van de overheid veelomvattend, haast onbe grensd genoemd moet worden. „Ook de Heilige Schrift heeft in deze zin een boodschap", aldus ds. Kats. Uitgebreid stond spreker stil bij artikel 36 van de Heidelberger catechismus, waarin de taak van de overheid is beschreven. De opvattingen daarover zijn echter ver schillend. Spreker was het wel eens met de opvatting, dat deze zaak niet thuis hoort in een geloofsbelijdenis. Als alge mene hoofdlijn voor de taak van de overheid noemde spreker de bescher ming van het goede en de bestraffing van het kwade. Vervolgens behandelde ds. Kats enkele punten van artikel 5 van het beginselprogramma, dat handelt over het grensgebied van de kerk en de staat, ieder met een eigen terrein en roeping. Speciale aandacht besteedde de inleider aan de subsidiepolitiek. Ook kwam het rapport van de hervorm de synode met betrekking tot de kern bewapening nog aan de orde. Ds. Kats besloot zijn referaat met het citeren van het lied van Abraham Kuiper. In de op deze inleiding volgende discus sie werd nog dieper ingegaan op het punt van subsidie voor kerkebouw en zondagsrust. In zijn openingswoord hield de voorzit ter, de heer P. de Kam, een korte her denkingsrede nkar aanleiding van het overlijden van prinses Wfilhelmina. Staande werdén daarop enkele ogen blikken stilte in acht genomen. Aan dacht werd gevraagd voor de op 14 de cember te houden vergadering, waarin de heer S. J. Jonker, werkzaam bij de E.E.G. te Brussel, zal spreken over het onderwerp „De E.E.G. in de wereld". "Tijdens een in januari te houden verga dering zal het Tweede-Kamerlid J. A. van Bennekom uit Middelburg spreken over binnenlandse politieke vraagstuk ken. Naast de jaarvergadering in fe bruari wil de a.r. kiesvereniging in maart een bijeenkomst in samenwerking met de plaatselijke C.H.U. beleggen. de omstandigheid, dat zeer velen hier van niet op de hoogte waren- Een klacht die ook elders is vernomen. Daar ver schillende mensen toch willen meedoen wordt de mogelijkheid daartoe alsnog opengesteld. Inmiddels werd na de of ficiële opsrave reeds 60 ontvangen. Wie volgt? NIEUWERKERK Kinder ze gelactie De leerlingen van de openbare lagere school te Nieuwerkerk hebben met ver koop van kinderpostzegels en kaarten het mooie bedrag van f494,bijeenge bracht. TELEGRAM AAN KONINGIN Bedrag per leerling voor het lager onderwijs vastgesteld De raad van Sluis heeft de voor de ver gadering van donderdagavond vastge stelde agenda niet afgewerkt. De raad bepaalde zich tot een herdenkingszit ting, gewijd aan het overlijden van prin- Voor haar gouden ring gouden armband gouden hanger gouden collier gouden broche gouden horloge. Laat haar wensdroom in „GOUDEN" vervulling gaan Voor hem gouden dasspeld gouden manchetknopen gouden polshorloge gouden zegelring persoonlijk geschenk met cachet Havenplein 1 Zierikzee Tel. 01110 - 2443. ERKEND JUWELIER. Wilhelmina en na schorsing van de zitting voor de duur van een Kwartier tot behandeling van twee urgente pun ten van de agenda. De raad zal de ove rige agendapunten behandelen in een zitting op 13 december a.s. Burgemeester P. F. van Hootegem schetste prinses Wilhelmina als een die nende nationale figuur, die, ondanks alle moeilijkheden in het leven altjid zich zelf is gebleven door ccn onwankelbaar Godsvertrouwen. Namens de gemeente raad werd het volgende telegram van rouwbeklag aan koningin Juliana ver zonden: „De gemeenteraad van Sluis, in verga dering bijeen, betuigt Uwe Majesteit, Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bern- hard en Hunne' Koninklijke Hoogheden de Prinsessen namens de gehele bevol king van Sluis innige deelneming bij het overlijden van Hare Koninklijke Hoogheid prinses Wilhelmina. Was ge tekend: burgemeester P. F. van Hoote gem en wethouder J. H. Gevaert. Burgemeester Van Hootegem her innerde in zijn toespraak aan het werkzame aandeel, dat prinses Wil helmina onder andere als koningin had bij de wederopbouw en de her beplanting van de stadswallen in Sluis. Daarvoor bracht zij in haar laatste regeringsjaar in 1948 een be zoek aan Sluis. Een in de gevel van het stadhuis gemet selde steen herinnert nog aan dit be zoek, Nadat de vergadering een kwar tier werd geschorst, werden nog twee punten behandeld, die volgens wettelijke bepalingen voor 1 december moeten zijn afgewerkt. Het betrof hier de uitgaven voor het lager onderwijs. Deze werden voor 1961 vastgesteld op 45 per leer ling. Voor 1963 zal aan de minister wor den gevraagd artikel 55 van de lager- ondervvyswet 1920 te mogen toepassen, waarbij voor de bijzondere scholen het bedrag per leerling, uitgegeven ten be hoeve van het openbaar lager onderwijs, buiten beschouwing wordt gelaten. Voor de bijzondere scholen zal het bedrag dan worden bepaald op ƒ55 per leer ling. MOGELIJKE INRICHTING OUDHEIDKUNDIGE KAMER IN TERNEUZEN In Terneuzen is dezer dagen een vereni ging opgericht, die zich ten doel stelt de geschiedenis van deze snel groeiende en in vorm snel veranderende stad levendig te houden. Om de interesse voor een der gelijke vereniging te peilen, nodigden enkele initiatiefnemers onder leiding van de heer J. de Vries, oud-directeur van het Terneuzense postkantoor, een twintigtal personen uit. Boven de verwachtingen van deze ini tiatiefnemers gaven dertien Terneuze- naren gevolg aan deze uitnodiging. Op deze oprichtingsbijeenkomst werd met een een bestuur gekozen. Het bestaat uit de heren J. de Vries, J. van de Ree, secretaris, en mejuffrouw M. de Smidt, penningmeesteres. Besloten werd de contributie vast te stellen op ƒ2,50 per jaar. „Wij vinden het bijzonder verheu gend dat Terneuzen momenteel zulke grote ontwikkelingen meemaakt en zo sterk groeit", zo vertelde ons de oud postdirecteur. „Maar het heeft tot ge volg dat er van het oude en intieme, dat toch ook zyn aantrekkelijkheden heeft, veel verloren gaat". Als voorbeeld noemde hij de enorme veranderingen in Terneuzen-West, waar vrijwel geen en kele vierkante meter op zyn plaats blijft en met name het wandelpark en de oude Gentse Poort ten offer vielen aan de kanaalwerken. Op de oprichtingsbrjeen- komst is dan ook gesproken over de aanleg van een soort oudheidkundige kamer, waarin foto's, beelden, tekenin gen, schilderyen en schrifturen van het oude Terneuzen kunnen worden be waard. Zo mogelijk maar dat is nog toekomstmuziek met beheer door een archivaris. Hieraan zal uiteraard eer grootscheepse verzameling vooraf moe ten gaan. Verder denkt men door het houden van causerieën, vertoon van films, dia's en lichtbeelden een binding onder de leden te bewerkstelligen. Met nadruk stelde de heer De Vries dat het bepaald niet de bedoeling is om er „een oude-mannetjesclub" van te maken. Men zal ook de jeugd gaan benaderen, omdat zij de schakel vormt tussen het verleden de toekomst. Het ligt in de bedoeling in de loop van de maand januari voor het eerst r®t de activiteiten van de nieuwe verenging in de openbaar heid te treden. GEEN FEESTELIJKHEDEN BU INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER OVEZANDE Het gemeentebestuur van Ovezande heeft besloten alle feestelijkheden rond de installatie van de heer N. W. M. Mooyman als burgemeester van Ove zande af te gelasten. De installatie tij dens een bijzondere vergadering van de raad in de r.-k. nijverheidsschool „Sint- Agnes" gaat wél door. De bijeenkomst wrodt morgenmiddag zaterdag gr houden om twee uur. VRAGEN OVER REGELING AFLOOP ZOUTSCHADE Het Tweede-Kamerlid de heer Van der Peijl (C.H.U.) heeft schriftelijk aan de ministers van financiën en van volks huisvesting en bouwnijverheid gevraagd of de uitkering ingevolge de „regeling afkoop zoutschade-oorlogsschade" voor de heffing van de inkomstenbelasting als inkomen moet worden beschouwd. Voorts vraagt hij of voldoende rekening is gehouden met het feit, dat elk herstel van zoutschade slechts een tijdelijk ka rakter draagt en dat de afkoopsom te vens bedoeld is als compensatie voor de waardevermindering van de „zoutwa terhuizen". Is de minister niet van me ning. zo besluit hij, dat dientengevolge gedurende de laatste jaren een aantal aanslagen in de inkomstenbelasting, waarbij rekening werd gehouden met de uitkering zoutschade, ten onrechte voor een te hoog bedrag werd opgelegd? VEILING KRABBENDIJKE. 29 november. Golden Delicious 1 85-90 65 72, 80-85 67—76, 75-80 68—77. 70-75 64—74, 65-70 62—71, 60-65 54—61, 2 85-90 60, 80-85 61—62, 75-80 62, 70-75 61, 65-70 58. 2 D 29—39. Cox's Or. P. 1 80-85 88. 75-80 88—92, 70-75 83—90, 65-70 72—70, 60-65 58—66, 55-60 47—55. 2 D 30—31. Winston 1 60-65 39, 1 55-60 27. Pr. v. Engeland 2 70-75 37. 65-70 41, 60-65 41. 55-60 36, 2 D 24. Jonathan 1 80-85 49, 75-80 46—54, 70-75 40—54, 65-70 34—51. 60-65 28-43, 2 80-85 45—50 75-80 43—50. 70-75 39-49, 65-70 35—46, 60-65 28—38, 2 D 18—28. Goud renet 1 90-95 52—58, 85-90 50—56, 80-85 47—50, 75-80 46—18, 70-75 44—46, 65-70 43—14, 2 80- 85 45, 75-80 45, 70-75 44. 65-70 42. 2 D 35. Peren: Gieser Wildman 1 60-65 57. 55-60 49 52, 50-55 39. 2 55-60 51. 50-55 37, 2 D 14—23. Comtesse de Paris 1 70-75 33, 65-70 28. 60-65 55-60 19, 2 D 15. Legipont 1 55-60 50. 2 D 31. D. du Comice 2 80-85 97. 75-80 108, 70-75 110. 65-70 110. 2 D 88. Conference 1 60-65 64. I 56—57. 2 60-65 60. 55-60 52. Verpakt fruit: Golden Delicious E 70-80 87. 0-75 85—86. 1 85-90 75—77, 80-85 73—85. 75-80 1—87. 70-75 69—80. 65-70 66—80, 2 80-85 69. 5-80 68, 70-75 64—69, 65-70 65. Jonathan E '5-80 62—70, 60-65 52. 1 75-80 65, 70-75 59—72. 65-70 57—60, 60-65 46. 2 70-75 53. 65-70 46. i 45. Cox Orange P. E 75-80 99—110, 70-75 93—107. 60-65 69—72. 1 80-85 98—104. 75-80 85—99, 70-75 83—100. 65-70 73—89. 60-65 >5-60 57. Crimson Cox E 75-80 92, 70-75 88. 60-65 68, 1 70-75 90. 65-70 78, 60-65 68, 54. Rode Jonathan 1 70-75 77. 65-70 65. Winston 1 75-80 48—63. 70-75 45—60. 65-70 4455. Ingrid Marie E 75-80 71, E 70-75 67. 1-35 67—72. 65-70 58. Peren: Br. Alex Lucas E 80-85 5861, 75-80 53—60, 70-75 59. 65-70 52, 85-90 56, 1 80-35 58 -59. 75-80 56—59, 70-75 54—58. 65-70 50—53. Legipont E 65-70 69—75. 1 75-80 75, 70-75 75, 65-70 69—75, 60-65 64—65, 2 65-70 50. D. du Comice E 80-85 134. 75-80 133. 1 80-85 126—132. 75-80 129—136. 70-75 133—137. 65-70 123—131. 2 75-80 119—128, 70-75 123—129. 65-70 112—121. W. Duchesse 2 75-80 54. 70-75 53, 65-70 50. Br. d' Anjou 1 75-80 76, 70-75 78, 65-70 65. VEILING ST. ANNALAND. Uien 40-70 25.75—25.81, bonken 24.72, drie lingen 36.79—35.51, picklers 33.48—33.37, stek 1. Aanvoer 123 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 4138 kg. 230275. Schar 451 kg Bot 92 kg. Wijting 486 kg. Kabeljauw 8 kg Tong 2 kg. Rog 3 kg. Sprot 20.500 kg. Ongesort. vis 82 kg. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien: bonken 24.99, middel 55-70 25.7325.50, middel 40-55 26.71—26.59, drielingen 35 57. picklers 33 50. stek 7.01—6.01. Aanv. 80 ton. GRAANBEURS. Tarwe 29—31. Gerst 23—30. Haver 24—26. Kleine erwten 50—55. Schokkers 7075. Brui ne bonen 90115. Maanzaad 55—60. WALCHEREN MIDDELBURG Bijdragen actie „Open het Dorp" Ook de leerlingen van de Middelburg se lagere technische school en de ma- chinistenschool hebben een inzameling gehouden voor de actie „Open het Dorp" Ze brachten een bedrag van 300 gulden bij elkaar, dat twee leerlingen van dc machinisten school. R. Eland en A. Lilli- paly, per auto naar Hiversum gebracht hebben. Directeur, kantoorpersoneel en de min- der-valide arbeiders van de stichting Werkplaatsen Walcheren te Middelburg brachten voor hetzelfde doel een bedrag van 200 gulden bijeen. De raadsleden van Oostburg besloten woensdagavond unaniem hun presentie gelden beschikbaar te stellen voor de actie. Tijdens de woensdagmiddag ge houden groente- en fruitveiling te Ber gen op Zoom hebben de gezamenlijke grossiers 'n kist met verschillende soor ten fruit ter waarde van f 150 beschik baar gestold voor een Amerikaanse ver koping voor „Open het Dorp". Tot tien maal toe veranderde de kist met in houd van eigenaar, tot dat de inhoud normaal werd geveild. In totaal bracht deze Amerikaanse verkoping f 2052 op- INTERKERKELIJKE DIENST ZUID-MOLUKSE KERK In het voorjaar van dit jaar werd een beroep gedaan op de protestantse kerken op Walcheren om een extra gift te schenken voor de vorming van een fonds, waaruit de benodigdheden voor de eredienst bekostigd zouden kunnen wor den voor de beide nieuwe gebouwen, aan de leden van de Zuid-Molukse Evangelische Kerk in Middelburg en in Souburg door de overheid in bruikleen werden gegeven, Zaterdag a.s. zullen de benodigdheden aan de kerkeraden worden overhandigd in tegenwoordigheid van vertegenwoor digers van de kerkeraden van de Wal- cherse gemeenten. Zondag a.s. om 7 uur zal in de Nieuwe Kerk een interkerkelijke dienst worden ehouden, waarin zullen voorgaan ds. L. H. W. Theunissen, emeritus hervormd predikant van Aagtekerke, ds. P. van Til, geref. predikant te Middelburg en de predikant van de Zuid-Molukse Evan gelisch kerk, ds. J. H. Tutuarima. Medewerking verlenen het zangkoor het fluitorkest der Ambonese gemeente. SCHEEPVAART IN KANAAL TERNEUZEN. In het kanaal van Terneuzen kwamen in de maand oktober de volgende scheepvaartver betering voor zeevaart: Gschut Opvaart schepen ofwel 291.325 brt.; geschut afvaart 286 schepen ofwel 287.520 brt. Gelost of gela den te Terneuzen 54 schepen ofwel 46.835 brt.: Terneuzen, rede 12 schepen ofwel 109.022 brt.; Sluiskil 17 schepen ofwel 22.962 brt.; Sas van Gent 4 schepen ofwel 13 228 brt. Binnenvaart. Opvaart. Motorschepen 1687 schpen ofwel 691.258 ton: sleepschepen schepen ofwel 249.050 ton; sleepboten enz schepen ofwel 13.807 ton. Afvaart. Motorschepen 1711 schepen ofwel 701.251 ton: sleepschepen 221 schepen ofwel é268.266 ton: sleepboten enz. 369 schepen of wel 13.890 ton. Gelost ot geladen te Terneuzen 272 schepen ofwel 82.973 ton: Terneuzen. rede 70 schepen ofwel 94.437 ton; Sluiskil 216 schepen ofwel 143.980 ton: Axel Sassing 18 schepen ofwel 4433 ton. COPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING. Weekaanvoer circa 1.200.000 stuks, waarvan 471.240 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (per 100 stuks), eieren van 55 gram 11.29—12.60: 55—60 gram 12.72— 13,65: 60—65 gram 13.83—13.39: 65—70 gram 14.46—15.00. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 349.350 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 37—43 gram 8.00— 9.67: 55—61 gram 12.51—13.75: 61—65 gram 13.58—14.16: 66—72 gram 14.52—15.00: eende eieren: 65—68 gram 10.20—10.79: 69—72 gram 11.01—11.44. EIERMARKT. 2.200.000 stuks, handel rustig. Eieren tot 65 gram 13.60—14.50. Alg. prijs 13.90. Kiloprijs 2.24 (basis 62 gram) Henne- 50—60 gram 11.50—13.50, kiloprijs 2.302.25. R. SEVENHUIJSEN VOOR JEUGD EN MUZIEK Vanavond (vrydag) zal de adjunct-di recteur van Jeugd en Muziek-Nederland, de heer R. Sevenhuijsen, voor de afde ling Middelburg van J. en M. spreken over „Hoe kunnen we meer genieten van muziek?" Een en ander zal hij aan schouwelijk maken door het dirigeren van een groot orkestwerk. Om kennis te nemen van het werk van J. en M. hebben alle ouders van de leden een uitnodiging gekregen om deze avond bij te wonen. De aanvang in de Scha kel is gesteld op kwart voor acht. VUSSINGEN Lode van Gent sprak over Centraal-Afrika De bekende anthropoloog Lode van Gent heeft woensdagavond in „Britannia" te Missingen voor de afdeling Zeeland van het N.I.R.I.A. vertelt over zijn beleve nissen onder primitieve stammen in Equatoriaal Afrika. De voorzitter van de afdeling, de heer K. Reinders te Vlissingen, zei in zijn openingswoord, dat het bestuur in ver band met het overlijden van prinses Wil helmina, de lezing toch niet had willen afgelasten aangezien deze bijeenkomst geen feestelijk karakter droeg. Men nam enige ogenblikken stilte in acht. De heer Van Gent, van oorsprong Vla ming maar later tot Nederlander gena turaliseerd, verblijft ieder jaar een aan tal maanden in Centraal Afrika. Hij ver telde op zeer vlotte manier over de na tuur, de levenswijze van de wilde dieren en van de primitieve stammen, de schoonheidsbegrippen in equatoriaal Afrika en over de zedelijke gebruiken aldaar. Lode van Gent heeft dit jaar vijf maan den doorgebracht onder pygmeeën in het Iturïwoud in Kongo. In april ver trekt hij naar Kenya. Receptie zilveren jubileum woningbouwvereniging St.-Will'brord uitgesteld De receptie wegens het 25-jarig bestaan van de woningbouwvereniging Sint- Willibrord te Vlissingen op 8 december aanstaande is wegens het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina tot nader order uitgesteld. ZOUTELANDE „Gemeenschappelijk Belang" rekent op groot tekort De stichting „Gemeenschappelijk Be lang" te Zoutelande kwam dezer dagen van de algemene vergadering onder voorzitterschap van burgemeester J. de Pree bijeen. In plaats van de heer K. Wouters die nu voorzitter is geworden van het dagelijks bestuur, werd de heer E. Boogaard als bestuurslid aangewe zen. De stichting, die de exploitatie van het verenigingsgebouw behartigt, heeft op de begroting van 1963 een tekort van 2277-dat vooral veroorzaakt wordt door de hoge onderhoudskosten en het vertrek van de kleuterschool, die straks een eigen gebouw gaat betrek ken. Tot op heden droeg de gemeente maximum 800 per jaar in de tekorten bij. Gemeenteavond voor hervormde kerk In „Middendorp" te Zoutelande waren de leden van de hervormde kerk te Zou telande dezer dagen bijeen op een ge meenteavond. De avond stond onder leiding van de plaatselijke predikant, ds J. van Dullemen. Allereerst was er een herbenoeming van ambtsdragers voor de eerstvolgende zes iaren. Deze zal nlaats hebben door de leden op voordracht van de kerkeraad Ds, A. de Jonge hield een interessante inleiding over het oecumenisch concilie, waarop een geani meerde bespreking volgde. O.- EN W.-SOUBURG Bestelauto botste tegen bakfiets Op de West-Souburgse weg is donder dagmorgen omstreeks half zeven eer personenauto tegen een bakfiets gere den. De bakfiets, bestuurd door H. C. C. uit Vlissingen reed in de richting Mid delburg. Een bestelauto, bestuurd door B. F. te Vlissingen reed hem achterop. F. werd waarschijnlijk verblind door het licht van een tegenligger en botste te gen de bakfiets op. C. liep by deze botsing enkele schaafwonden op. Beide voertuigen werden beschadigd. Sinterklaas gaat blij te moe voor 'n overhemd naar Pecatoe. Overhemden en shirts van vooraanstaande merken. Dress-shirts 10,90 en hoger. Weekendshirts 13,90 en hoger. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg WESTKAPELLE HERDENKING OVERLIJDEN VAN PRINSES TIJDENS ZITTING GEMEENTERAAD Tydens een korte buitengewone verga dering van de raad van Westkapelle heeft burgemeester T. H. de Meester donderdagavond liet overlijden van prin ses Wilhelmina herdacht. In het bijzon der releveerde de heer De Sleester de band, die Westkapelle heeft met de over leden prinses. Zo stond hy stil bij de bezoeken, die zij aan het dorp bracht op 15 maart 1945 per dukw in september van 1946 en 1948. Hij benadrukte daarbij de in tense belangstelling en het medeleven met de getroffenen dat de vorstin toen toonde. De heer De Meester prees de gemeente gelukkig dat de naam van de prinses voor de geschiedenis blijft leven in de naam van het Wilhelminabos, waarvoor bij het bezoek op 1 september 1948 de eerste bomen werden geplant. In algemeen verband memoreerde de burgemeester een aantal markante fei ten uit het leven van prinses Wilhelmina. Hij beklemtoonde daarin haar moed, haar grote kunde als „staatsman" en haar onwankelbaar Godsvertrouwen. De raad besloot tenslotte een telegram van deelneming te doen uitgaan. Ook werden er tydens de raadsvergadering enige ogenblikken stilte in acht geno men. GRIJPSKERKE Dankdagcollecte De dankdagcollecte in de hervormde kerk te Grrjpskerke heeft f 628,28 opge bracht. KOUDEKERKE ONTSPANNINGSAVOND VAN LAMMERENBURG AFGELAST De ontspanningsavond van de Vereni ging Culturele Belangen te Lammeren- burg, die vrijdag vandaag in hotel „Walcheren" te Koudekerke zou worden gehouden, is in verband met het overlij den van H. K. H. Prinses Wilhelmina af gelast tot nader order. DOMBURG Bijzondere raadsvergadering De gemeenteraad van Domburg zal van avond in bijzondere vergadering bijeen komen. Dit gebeurt om het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina te her denken. De vergadering begint om half acht. RITTHEM Zangvereniging „Ons Lied" gaf uitvoering De gemengde zangvereniging „Ons Lied" te Ritthem, hield dezer dagen in „Ons Dorpsleven" de jaarlijkse feest avond. In zijn openingswoord bracht de heer Adr. Dellebeke dank aan het ge meentebestuur voor financiële steun in 1962 en aan de kerkvoogdij van de Ne derlands Hervormde Kerk voor het be schikbaar stellen van de consistorie ten behoeve van de wekelijkse repetities. Ook sprak hij waarderende woorden tot de beide kosters en hun echtgenoten voor de medewerking, die zij hebben verleend. Op verdienstelijke wijze zong het koor vervolgens onder leiding van de heer Jac. Suurmond verscheidene liederen, terwyl een dameskoor ook nog vier nummers ten gehore bracht. De liederen werden deels a capella, deels met piano-begeleiding van mevrouw De Boer gezongen. Na de pauze voerde de „Reciteerclub" uit Serooskerke het to neelspel „Schip op strand" op van Ba rend v. d. Veen. De heer Dellebeke dankte aan het eind de medewerkenden. Tijdens de bijeenkomst werd nog een collecte gehouden voor de actie „Open het Dorp". Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 28-11: Rossborg van Maracaibo, 29-11: Harcliff van Antwer pen, Kirtondljke van Gent. Vlissingen vertrokken op 28-} 1: Eemstroom naar Shoreham, 29-11; Harcliff naar Limme- rick. Gepasseerd naar Antwerpen 28-11: Falco van Noordzee/Gent, Westereems van Kotka, Dina van Londen, Carasso van Exmouth/Terneu- zen, Phidias van Calais, Mount Everest van Londen, Union van zee/Gent, 29-11: Leemans van Cardiff/Gent, Catharina W van Londen. Ares van Rotterdam. Bovenkerk van Amster dam, Loppersum van Hamburg. Munte van Gepasseerd van Antwerpen 29-11: Kilo naar Rotterdam. Nederwaal naar Amsterdam. Glo ry naar Aarbus. Congokust naar Amsterdam. Pial naar Dublin. Frejo naar Rotterdam. Cor nells Broere naar zee, 23-11: Hollandia naar Rochester, Westland Producer naar Rotter dam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 29