W aterleiding „Schouwen-Duiveland" ziet verliezen langzaam afnemen „Nederlandse Ivanhoe" en „dikke" en „dunne" Uitbreiding tot 2 miljoen m3 per jaar zonder hydrologische bezwaren mogelijk Concert Vlissings Mannenkoor D.O.U. AGENDA PARAPLU CORLAS HOLLAERS VERBERKT ZUID-BEVELAND Ouders LET OP DE RAAMBILJETTEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 30 NOVEMBER 1962 WISSEL BEVELANDER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Aandeelhoudersvergadering op 13 december DE VERLIEZEN van de N.V. Waterleiding Mij. „Schouwen-Dui veland" nemen af. Evenwel is van hogerhand nog steeds geen beslis sing genomen over de dekking van de verliezen over 1953 en latere jaren die inmiddels 855.000 belopen. De rente daarover is een aan zienlijke post geworden: voor 1963 rond 37.972.Op deze tekor ten is bovendien een bedrag van 25.155 afgeschreven. Zonder deze oude verbezen uit de jaren na de ramp is het algemene beeld van de maatschappij gunstiger. Wat de eigenlijke exploitatie betreft wordt zelfs een voordelig saldo van rond 29.000 voor zowel 1962 als 1963 geraamd. Deze toelichting geeft de directeur, ïr. J. L. van Sloten bij de begroting 1963, die donderdagmiddag 13 december in Zierikzee aan de orde komt. het gewijzigde tariefsysteem verhoogd met 3 per jaar tot kostprijs. Tevens het aantal geplaatste meters toe. De vergadering van aandeelhouders zal zich dan in hotel „Van Oppen" bezighouden met de jaarstukken. Daaruit blijkt, dat de waterleiding maatschappij met name de laatste twee jaren een veel gezondere finan ciële basis heeft gekregen. Over 1961 kon men vrij onverwacht een saldo boeken van 5572.terwijl oor spronkelijk nog was begroot een ver lies van 2100.—. „De gunstiger exploitatie-resultaten zijn een gevolg van meerdere factoren, waar van de voornaamste zijn hogere op brengsten aan watergelden en meterhu- ren, meer ontvangen interest over uit staande gelden en minder kosten voor energieverbruik en voorbereiding tarief herziening. Daartegenover zijn de perso neelskosten en afschrijvingen gestegen", zo wordt verder toegelicht. De meter- huren voor de bedrijfsaansluitingen en zomerverblijven zijn bij de invoering van De stijging in de wateropbrengsten be draagt 25.000.ten opzichte van 1961 als gevolg van meerdere aansluitingen en meerdere waterlevering. Bij dit laat ste speelt ook de toename van het aantal bemeterde percelen een rol. Het Vlissings mannenkoor „D.O.U." ver dient zeker na het concert donder dagavond in „Britannia" een flinke uitbreiding van het aantal leden. Het moet een waar genoegen zijn in dit ho mogene en gedisciplineerde gezelschap te zingen. Dirigent Jan Kuiler, die ook de directie heeft van het Middelburgse mannenkoor, en die zijn sporen in dit opzicht heeft verdiend, heeft, zo bleek donderdag ook het Vlissingse mannen koor, dat omstreeks dertig leden telt, op een verdienstelijker niveau gebracht. „D.O.U." heeft een opmerkelijke hoogte bereikt en de zang van dit koor vormde donderdagavond op het concert voor een honderdtal aanwe zigen, een waardige omlijsting van het optreden van de bas Peter de Vos, uit Bergen (N.H.), die ook in deze streek geen onbekende is. Peter de Vos zong, begeleid door Jan Kuiler, enige liederen van Franz Schu bert, van Hugo Wolf en „Zueignung" van Richard Strauss, waaruit bleek, dat hij een fraaie "stem en dito voor dracht heeft. Zyn voordracht kwam ook buitengewoon goed tot uiting in het speelse, gevoelige lied „Kleiner Haus- halt" van Carl Loewe op een gedicht van Franz Rückert Jan Kuiler bege leidde op verdienstelijke wijze. Het Vlissings mannenkoor begon met een beheerst „Beate mortui" van Men delssohn. dat de aanwezigen staande aanhoorden ter nagedachtenis van wij len prinses Wilhelmina. Schuberts „Zum Sanctus" klonk sereen. Uit de mis „Re- ina Coeli" van Jakobus de Kerle had fan Kuiler gekozen het „Kyrie", dat misschien nog iets meer beheerst had moeten worden gezongen. Palestrina's „Hoedie Christus en Schuberts „Die Nacht" kregen een verdienstelijke inter pretatie. Twee liederen uit de Oekraïne, in een arrangement en met fonetische tekst van Sj. Djcsachar vormden een apart programma-onderdeel, dat terecht veel waardering oogstte. Terecht ook werd aan het eind van het concert het opge wekte „En revenant d'Auvergne" in een bewerking van Martin Koekelkoren ge bisseerd. Het vormde zeker één van de hoogtepunten uit het programma. Na de pauze waren het voornamelijk negro-spirituals en enige liederen in een bewerking van Martin Koekelkoren. Voor hen, die er bijzonder prijs op stel len zeker de moeite van het beluisteren waard. De bewerkingen van Koekelko ren liggen gemakkelijk in 't gehoor. De voorzitter van het Vlissingse mannen koor „D.O.U.". de heer J. W. Woltema, kon aan het eind de heren P. Meeuwse en I. van Oosten complimenteren met hun meer dan 40-jarig lidmaatschap van het koor. De heer Meeuwse is bo vendien reeds 25 jaar penningmeester. Beide heren kregen do gouden speld van en namens het Koninklijk Nederlands Zangersverbond uitgereikt en 'n daarbij behorende oorkonde. Bovendien waren er geschenken van het koor. De respectievelijke echtgenoten van de heren ontvingen een bloemen hulde. De heer Meeuwse bedankte ten slotte voor de attenties. De wethouders W. Poppe en F. G. Smit woonden het concert bij. f1 j£ Zak agenda's DE VEY MESTDAGH 8ELLAMYPARK 58VLISSINGEN VANDAAG. Middelburg Cily: Boemelstudcnien, 2.30 uur, a.l. Electro: Een voor allen, allen voor een. 7.30 uur, a.l. De Schakel: Jeugd en muziek, 7.45 uur. Van Benthem en Jutting: expositie De Lussanet, M—18 uur. VUsslngen Alhambra: La Clociara. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Geef ze de ruimte, 20 uur, a.L Goes Grand: La Clociara (twee vrouwen), 20 uur. 18 laar. Bergen op Zoom Luxor: Tinre Tahiti, 20 uur, 14 laar. 8ns van Gent Olympiathoater: Porgy and Bess, 20 uur, 14 laat'. Oostburg Ledeltheater: Toneelgroep Cen trum met „3 x koekoek", voor de Z.V.U., Nieuwbouw? goedkeuring op het ontwerp met de be groting verkregen. Met het boren van putten in de duinen is inmiddels begonnen, maar de grote uitgaven met name ook aan leidingen en kabels zullen eerst in 1963 worden gedaan. Voor de zomervakantie moet een en ander zijn beslag hebben verkre gen. De transportleiding langs de rond zeg bij Zierikzee met bijkomende wer ken nadert haar voltooiing. Algehele vernieuwing van de nog aanwezige giet ijzeren leidingen in de grotere kernen behoeft nog niet op korte termijn te ge beuren. Plaatselijk zijn wel grote ver schillen aan te wijzen. De categorische raming van baten en lasten geeft voor de begroting van 1963 een eindcijfer aan van 1.040.090,50. In het algemeen overzicht over het boek jaar 1961 geeft de raad van beheer nog van zpn ongerustheid blijk over de be stemming en de bescherming van de Schouwse duinen, het waterwingebied. Volgens het bestuur voorziet het ont werp streekplan voor het eiland wel in een ontplooiing van het eiland, speciaal in de recreatieve sector, maar niet in een evenredige toename van de waterwin ning. „De regenval op een beperkt duin gebied kan nu eenmaal niet vergroot worden en ontzilting van zee- of zelfs brakwater is veel te kostbaar", zo wordt daaraan toegevoegd. De verlies- en winstrekening is behalve door de oude verliezen weer belast met 15.000 voor het fonds reserve nieuw bouw kantoor. Het gebouw, waarin het administratieve apparaat aan de Zierik- zeese Lange Nobelstraat nog steeds huist, raakt steeds verder in verval. De opknapbeurt van 1957 werd door de na werking van het zout van de ramp gro tendeels weer teniet gedaan. Grote on derhoudswerken bleven achterwege om dat nieuwbouw nabij scheen. Bestek en tekeningen voor rijksgoedkeuring wer den ingediend. Maar afgezien van de bouwstop voor kantoren is nog geen van CORLAS gehad Grote sortering vanaf G.50- DAMESZAAK Walstraat 76 VLISSINGEN Cadeau nr. 1 voor elke man 'n OVERHEMD van Prijzen vanaf 8.95. Bel-O-Fast 15.90, 16.90 en 19-75. Nut-O-Fast 14.90. No iron, met een klein werkje 9.95. Walstraat 78 - Vlissingen. L. Noordstraat 35 - Middelburg. Stijging In 1961 steeg de waterafgifte met 4,4 tot een totaal van 886.983 kubieke me ter. De opbrengst uit waterlevering werd hoger. Het aantal aansluitingen groeide met 137 stuks tot een totaal van 6 en het leidingnet met ruim 2 kilo meter tot 370 km. Het verliescijfer daal de met 5104 tot rond 72.382.De liquiditeitspositie was steeds gunstig, mede door van de provincie en gemeen ten ontvangen voorschotten op de afre kening van het boerderijplan. De techni sche werkzaamheden bepaalde zich voor niet minder dan de helft van de gelegde leidingen tot verleggingen respectieve lijk vernieuwingen bij wegverbetering. Deze vormen voortdurend schadeposten voor het bedrijf. Verder werd de plaat sing van watermeters in nog onbemeter- de percelen met kracht ter hand geno men. Ultimo 1961 was reeds 90% der aansluitingen van een meter voorzien. Een geo-liydrologisch onderzoek toon de aan dat zonder hydrologische be zwaren uitbreiding van de waterwin ning tot ten minste 2 miljoen kubieke meter per jaar mogelijk is. Uitbrei ding moet dan ten noorden van het pompstation by Westenschouwen worden gezocht. Per aangesloten inwoner steeg de ge middelde bruto-waterafgïfte in 1961 per etmaal tot, 105 liter. Zonder in dustrieel verbruik was dit 102 liter. Sinds de in bedrijfstelling in 1930 werd in totaal tot en met 1961 opgepompt 20.215.420 kubieke meter water. Volgens de rapporten van het keurïngsinstituut voor waterleidingartikelen en van het rijksinstituut voor de volksgezondheid waren de uitkomsten van de onderzoe kingen naar de kwaliteit van het in 1961 afgeleverde water gunstig. Op dc .agenda voor de aandeelhou dersvergadering staat nog een voor stel tpt fluoridering van het leiding water, waartoe de verschillende ra den op het eiland tevoren hun stand punt bepalen. In de raad van beheer moeten twee leden worden gekozen wegens periodieke aftreding van de voorzitter, burgemeester rnr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee en mr. K. A. Keuning. SOES DS.W.KATS SPRAK VOOR A.R.-KIESVERENIGING Tijdens do donderdagavond in hotel „Centraal" te Goes gehouden vergade ring van de a.r. kiesvereniging „Voor Nederland en Oranje" hield ds. W. Kats, gereformeerd predikant te Goes, een re feraat over het onderwerp „Dc roeping van de overheid". Dit onderwerp gebaseerd op artikel 5 van het beginsel en algemeen staatkundig program do A.R. Party en hield een bezinning in van de van Godswege opgelegde poli tieke verantwoordelijkheid. De inleider stelde, dat de taak van de overheid veelomvattend, haast onbe grensd genoemd moet worden. „Ook de Heilige Schrift heeft in deze zin een boodschap", aldus ds. Kats. Uitgebreid stond spreker stil bij artikel 36 van de Hoidelborger catechismus, waarin de taak van de overheid is beschreven. De opvattingen daarover zijn echter ver schillend. Spreker was het wel eens met de opvatting, dat deze zaak niet thuis hoort ln een geloofsbelijdenis. Als alge mene hoofdlijn voor de taak van de overheid noemde spreker de bescher ming van het goede en de bestraffing van het kwade. Vervolgens behandelde ds. Kats enkele punten van artikel 5 van het beginselprogramma, dat handelt over het grensgebied van de kerk en de staat, ieder met een eigen terrein roeping. Speciale aandacht besteedde de inleider aan de subsidiepolitiek. Ook kwam het rapport van de hervorm de synode met betrekking tot de kern bewapening nog aan de orde. Ds. Kats besloot zijn referaat met het citeren van het lied van Abraham Kuiper. In de op deze inleiding volgende discus sie werd nog dieper ingegaan op het punt van subsidie voor kerkebouw en zondagsrust. In zijn openingswoord hield dc voorzit ter, de heer P. de Kam, een korte her denkingsrede naar aanleiding van het overlijden van prinses Wilhelmina. Staande werden daarop enkele ogen blikken stilte in acht genomen. Aan dacht werd gevraagd voor de op 14 de cember te houden vergadering, waarin de heer S. J. Jonker, werkzaam bij de E.E.G. te Brussel, zal spreken over het onderwerp „De E.E.G. in de wereld" Tijdens een in januari te houden verga dering zal het Tweede-Kamerlid J. A van Bennckom uit Middelburg spreken over binnenlandse politieke vraagstuk ken. Naast de jaarvergadering ln fe bruari wil de a.r. kiesvereniging in maart een bijeenkomst in samenwerking met de plaatselijke C.H.U. beleggen. Feestavond P.T.T. Goes gaat door Het. bestuur van de sport- en ontspan ningsvereniging der P.T.T. „De Zee meeuwen" te Goes heeft besloten de voor norgenavond zaterdag vast gestelde feestavond toch te laten door Wielrijdster onder auto De 18-jarige wielrijdster mejuffrouw A. van O. uit 's-Heer-Arendskerke liep dinsdagmiddag lichte verwondingen toen zij op het kruispunt Wijnga; straat-Zusterstraat te Goes tegen een personenauto reed. Het ongeluk gebeur de op het moment, dat mejuffrouw Van O., komende uit de Zusterstraat, links de Wijngaardstraat wilde inrijden, terwijl uit de richting Koepoort de door C. Z. uit Kapellc bestuurde personenwagen naderde. Mejuffrouw Van O. werd op het kruispunt door de auto geschept en kwam op de motorkap terecht. Dokter T. F. van de Werff verleende de eerste hulp. Verkoopactie padvinderij voor ,,Open het Dorp" De Goese padvinderij zal zaterdag aan staande een verkoopactie ondernemen. De fa. A. I. van Melie te Goes heeft na melijk voor „Open het Dorp" 1500 pak ken biscuits cn koekjes beschikbaar ge steld, die de padvinders voor dit doel huis aan huis zullen verkopen. YERSEKE Bouw wachtlokaal Bij het parkeerterrein achter de her vormde kerk aan de Oudetorenstraat te Terseke is de firma Bruijnzeel momen teel bezig met de bouw van een wacht lokaal voorzien van toilet en urinoir. De kosten zullen ongeveer 6000 be dragen. Het is de bedoeling dat. wan neer de wachtgelegenheid is voltooid, het lokaal te bestemmen voor dc bus passagiers. Propaganda-avond uitgesteld De propaganda-avond van de gerefor meerde jeugdverenigingen te Yerseke, die woensdag zou worden gehouden in het verenigingsgebouw „De Haven" is in verband mot net overlijden van prin ses Wilhelmina, tot nader order uitge steld. 's-HEER-ARENDSKERKE CONTRIBUTIE GROENE KRUIS VERHOOGD met ingang van 1 januari 1963 van 3 tot 3.50 per jaar worden verhoogd- Dit heeft men in dc woensdagavond ge houden algemene ledenvergadering in café De Pol besloten. De aftredende be stuursleden, de heren J. Beenhakker, C. J. Rijk en D. A. Smit, werden herko zen. 's-H.-HENDRIKSKINDEREN NIETS VERMIST NA INBRAAK driksklndercn. De dader(s) hebben zich door een der ramen in de achtergevel toegang tot het huis verschaft. Daar toe werd eerst een ruit kapotgeslagen. Hoewel alle kasten waren opengebro ken en er grote wanorde was gesticht, heeft men tot nu toe niets vermist. Het is gebeurd toen mevrouw Francke naai de "kerk was. Van de dader(s) heeft men nog geen spoor. Afscheid schoolhoofd in Hoedekenskerke De hoofdonderwijzer van de openbare lagere school in Hoedekenskerke, de heer H. Arendse, heeft dezer dagen af scheid genomen in verband met zijn be noeming tot hoofd van de openbare la tere school te Voorts by Apeldoorn. De _ieer Arendse heeft het onderwijs in Hoedekenskerke bijna vijf jaar gediend. Tot voor kort was hy de enige leer kracht aan de school, die inmiddels in verband met een hoger aantal leerlin gen een tweede onderwijzer heeft gekre- jd'ens de afscheidsavond werd de heer Arendse, die zijn werkkracht aan tal van verenigingen in Hoedekenskerke heeft gegeven, toegesproken door de voorzitter van de oudercommissie, de heer H. Koert. Deze richtte woorden van dank tot de scheidende onderwijzer, die in zijn vijfjarige periode zijn stem pel heeft gedrukt op de openbare lagere school van Hoedekenskerke. Namens het gemeentebestuur werd het woord ge voerd door burgemeester mr. M. So- mers. Deze spreker wees eveneens op de vele verdiensten van de heer Arend se. De burgemeester bood voorts een geschenk aan- Bij dit afscheid was even eens aanwezig het oud-hoofd van de school, de heer J. Hofstee, momenteel leraar aan de openbare ulo te Goes, die eveneens de verdiensten van de schei dende hoofdonderwijzer schetste. Woor den van afscheid werden voorts gespro ken door de oud-onderwijzeres mej. G. de Hullu uit Goes en een collega van de heer Arendse, de heer J. Drijfhout uit Ellewoutsdijk. Het woord werd vervolgens gevoerd door gemeente-ontvanger Jac. Uitter- hoeve "namens het personeel van de ge meente en namens de muziekvereniging „Con Amore", waarvan hij voorzitter is. Eveneens werd de heer Arendse toege sproken namens de ouders en de leer lingen, waarbij hem tevens geschenken werden aangeboden. De heer Arendse sprak tenslotte een dankwoord. Het scheidende hoofd vertoonde daarna nog enkele dia's. Een groep leerlingen van zijn school voerde een toneelspel op. De heer Arendse, die afkomstig is uit Mid delburg, wordt als hoofd opgevolgd door de heer P. Robijn uit Axel. 's-HEERENHOEK Schutter Schreurs keizer van Zuid-Beveland In het café van de heer P. Rijk te 's-Heerenhoek is dezer dagen een keizer- en koningsschieting gehouden. Aan deze kamp namen 23 schutters uit 11 socië teiten deel. Er werd zware strijd ge voerd onder de schutters, temeer daar er aan deze wedstijd 2 keizers en 7 ko ningen deelnamen. Na zeven ronden vel de P. Schreurs, de keizer van Zeelan- dia, de hoofdvogel, waarmee hij de ti tel van keizer van Zuid-Beveland ver wierf. Hierna volgde een dubbel con cours waaraan met de hierboven ge noemde schutters nog 50 schutters var 12 sociëteiten deelnamen- De uitslagen waren als volgt: Hoofdvogel: C. Raas, Willem Teil, Ove- zande; hoofdvogel: W. de Jonge, ADLM, Kwadendamme; le zijvogel: H. Daal- man, ADLM, Kwadendamme, F. Clarijs, J. v. Beijeren Goes; 2e zijvogel. W. de Jonge, ADLM, Kwadendamme, J. de Rijke, Edele handboog. Oudelande; le hoofdkal: P. Daalman. ADLM. Kwaden damme. A. de Jonge Rijk, Willem Teil, Ovezande; 2e hoofdkal: A. dekjonge, So- ranus. Heinkenszand, A. v. Zunderen, Spes Nostra. Ovezande; le onderkal: J. Corstanje, Spes-Nostra, Ovezande, J. Rijk, ADLM, Oudelande; 2e onderkal: J. Doene, Willem Teil, Ovezande, J. Rijk ADLM. Kwadendamme; 2 x le klep: C. Raas, Willem Teil, Ovezande, 2e klep: W. de Jonge, ADLM, Kwadendamme, A. Vermue, Soranus, Heinkenszand; 3e klep: A. de Jonge, Soranus, Heinkens zand, J. de Rijke, Edele Handboog, Oudelande. De meeste vogels werden ge schoten door L. de Jonge, Concordia. 's-Heerenhoek en A. Geense, Zorgvliet, Ellewoutsdijk. Biljartvereniging won van „Ons Genoegen" De biljartvereniging „De Toekomst" uit 's-Heerenhoek is begonnen met een se rie nederlaagwedstrijden. De eerste werd gespeeld tegen „Ons Genoegen" uit Goes. Het was een spannende strijd waarbij af en toe goed biljartspel te zien was. Er werden 8 wedstrijden ge speeld, waarvan „De Toekomst" er i won. De hoogste serie voor Goes maakte S. Mercie met 18 caramboles. Voor 's-Heerenhoek werd de hoogste serie 21 caramboles gemaakt door Gerard Bek- Deze jonge speler ontpopt zich tot een biljarter van formaat. Vooral zijn rus tige spel valt op- De volgende wedstrijd waarvan de datum nog niet is vastge steld zal worden gespeeld tegen ABIM uit Oudelande. Collecte „Open het Dorp' De actie luciferdoosjes voor „Open liet Dorn" te 's-Heerenhoelc heeft een be drag van 493 opgebracht. Ook dc plaatselijk gehouden collecte was eer succes. Nadat des voormiddags de be volking per megafoon cn loeiende brand weerauto op de collecte werd attent ge maakt, gingen 's middags een tiental collectanten het dorp rond. De opbrengst was 519. WISSENKERKE Feestavond van „Volksonderwijs" In hotel de Kroon te Wissenkerke was dezer dagen een propagandafeestavond voor de afdeling Wissenkerke van de vereniging Volksonderwijs. Het hoofd van de openbare lagere school, dhr. J. D. M. Smits, opende deze avond. Het cabaretgezelschap van Wim de Graaf uit Middelburg verzorgde een deel van het programma. De leerlingen van de openbare lagere school verleenden met zang en spel medewerking aan deze avond. De heer Smits deelde mee dat de leerlingen voor 291 aan kinder postzegels hebben verkocht. MOGELIJKE INRICHTING OUDHEIDKUNDIGE KAMER IN TERNEUZEN in Terneuzen is dezer dagen een vereni ging opgericht, die zich ten doel stelt de geschiedenis van deze snel groeiende en in vorm snel veranderende stad levendig te houden. Om de interesse voor een der gelijke vereniging te peilen, nodigden enkele initiatiefnemers onder leiding van de heer J. de Vries, oud-directeur van het Terneuzense postkantoor, een twintigtal personen uit. Boven de verwachtingen van deze ini tiatiefnemers gaven dertien Terneuze- naren gevolg aan deze uitnodiging. Op deze oprichtingsbijeenkomst werd met een een bestuur gekozen. Het bestaat uit de heren J. de Vries, J. van de Ree, secretaris, en mejuffrouw M. de Smidt, penningmeesteres. Besloten werd de contributie vast te stellen op ƒ2,50 per jaar. „Wij vinden het bijzonder verheu gend dat Terneuzen momenteel zulke grote ontwikkelingen meemaakt en zo sterk groeit", zo vertelde ons de oud- postdirecteur. „Maar het heeft tot ge volg dat er van het oude en intieme, dat toch ook zijn aantrekkelijkheden heeft, veel verloren gaat". Als voorbeeld noemde hij de enorme veranderingen in Terneuzen-West, waar vrijwel geen en kele vierkante meter op zijn plaats blijft en met name het wandelpark en de oude Gentse Poort ten offer vielen aan de kanaalwerken. Op de oprichtingsbijeen komst is dan ook gesproken over de aanleg van een soort oudheidkundige kamer, waarin foto's, beelden, tekenin gen, schilderijen en schrifturen van het oude Terneuzen kunnen worden be waard. Zo mogelijk maar dat is nog toekomstmuziek met beheer door een archivaris. Hieraan zal uiteraard grootscheepse verzameling vooraf n ten gaan. Verder denkt men door het houden van causerieën, vertoon van films, dia's en lichtbeelden een binding onder de leden te bewerkstelligen. Met nadruk stelde de heer De Vries dat het bepaald niet de bedoeling is om er „een oude-mannetjesclub" van te maken. Men zal ook de jeugd gaan benaderen, omdat zij de schakel vormt tussen het verleden de toekomst. Het ligt in de bedoeling _..i in de loop van de maand januari voor het eerst met de activiteiten van de nieuwe vereniging in de openhaar heid te treden. GEEN FEESTELIJKHEDEN BIJ INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER OVEZANDE Het gemeentebestuur van Ovezande heeft besloten alle feestelijkheden rond de installatie van de heer N. W. M. Mooyman als burgemeester van Ove zande af te gelasten. De installatie tij dens een bijzondere vergadering van de raad in de r.-k. nijverheidsschool „Sint- Agnes" gaat wél door. De bijeenkomst wrodt morgenmiddag zaterdag ge houden om twee uur. VRAGEN OVER REGELING AFLOOP ZOUTSCHADE Het Tweede-Kamerlid de heer Van der Peijl (C.H.U.) heeft schriftelijk aan de ministers van financiën en van volks huisvesting en bouwnijverheid gevraagd of de uitkering ingevolge de „regeling afkoop zoutschade-oorlogsschade" voor de heffing van de inkomstenbelasting als inkomen moet worden beschouwd. Voorts vraagt hy of voldoende rekening is gehouden met het feit, dat elk herstel van zoutschade slechts een tijdelijk ka rakter draagt en dat de afkoopsom te vens bedoeld is als compensatie voor de waardevermindering van de „zoutwa terhuizen". Is de minister niet van me ning, zo besluit hij, dat dientengevolge gedurende de laatste jaren een aantal aanslagen in de inkomstenbelasting, waarbij rekening werd gehouden met de uitkering zoutschade, ten onrechte voor een te hoog bedrag werd opgelegd? ./VWWWWWWVWWWWWVWUWWWW%AfWWWWVVW/VW/WWWWWWW*AJWVWVWWVV Ook in Wissenkerke Open het Dorp" Voor de actie „Open het Dorp" met medewerking van een tweetal kruide niers te Wissenkerke kon een bedrag van f 257,65 worden afgedragen. De zeven- 'arige Wim Pieter Koole verhoogde dit iedrag met f 69,60, opgehaald met een buscollecte. WEMELDINGE Sint op bezoek Woensdag 5 december zal Sint-Nicolaas een bezoek aan de Wemeldingse scholen brengen. Een officiële aankomst zal dit jaar niet plaats vinden, daar dit op een dag midden in de week te veel moeilijk heden met zich brengt. Daarom zal de sint onopgemerkt de gemeente bereiken en zijn bezoeken als voorgaande jaren afwerken. Kerstpakketten voor „Open het Dorp Het personeel van de Coöp. Aan- en Verkoop Vereniging te Wemeldinge heeft spontaan de jaarlijkse kerstpaket- ten afgestaan aan de actie „Open het Dorp". Het bedrag hiervan is overge maakt naar de actie. De Coöp. Aan- en Verkoop Vereniging heeft dit bedrag verdubbeld, zodat f1250,kon worden overgemaakt. Actie „Open het Dorp" In het kader van de actie „Open het Dorp" zal op zaterdag 1 december een actie worden gevoerd in Wèmeldingè. De actie staat onder leiding van mej. I. Sonke, Wilhelminastraat 2 en zal be staan uit het ophalen van lege flessen, die dan te gelde worden gemaakt. Aan de inwoners van Wemeldinge wordt ver zocht de lege flessen gereed te zetten. Hulp in andere vorm eveneens van har te welkom. KAPELLE Fruit voor de zieken Ruim twintig schalen met fruit heeft de diaconie van de Nederlands Hervormde Kerk te Kapelle dit jaar ter gelegen heid van de dankdag voor het gewas, onder de zieken uitgedeeld. De attentie ging tevens vergezeld van een tekst- groet. KRABBENDIJKE Verkiezing notabelen In dc op dankdag na de morgendienst gehouden vergadering van de Neder lands Hervormde Kerk te Krabbendyke zijn tot notabelen herkozen de heren I. Ph. F. van de Plassche en A. C. Staal. Besloten werd dat de verkiezing van ouderlingen en diakenen, evenals voor heen, door de lidmaten zal geschieden. Actie Open het Dorp Ten behoeve van de actie „Open het Dorp" is op het postkantoor te Krab- bendijke maandagavond in lucifersdoos jes in totaal bijeengebracht een bedrag van f 685,94. Herdenkingsdienst In verband met het overlijden van prin ses Wilhelmina, wordt vanavond, vrij dag, om 8 uur in de Nederlands her vormde kerk te Krabbendijke, een her denkingsdienst gehouden. Sprekers zijn: burgemeester L. Cnossen van Krabben dijke, en de drie plaatselijke predikan ten, ds. B. Fidder, ds. J. van Leeuwen en ds. W. Suijker. Jullie hebben nu zeker wel een indruk gekregen van wat er alle maal in de P.Z.C.-jeugdtournee 1962 te koop is. Voor die jongens en meisjes, die misschien iets vergeten zijn zullen we nog eens herhalen, wat je precies te zien krijgt. Als hoofdfilm dus „Robin Hood en zijn schelmen" of wel „De Nederlandse Ivanhoe". Een prachtige film vol spannende avonturen. En om de spanning te breken wordt daarna een kostelijke film over de „dikke" en de „dunne" vertoond. „Mooi maar modderig" heet deze rolprent, waarom je zult moeten lachen, zoals je nog nooit hebt gedaan. Dat je met de avonturen van de „dikke" en de „dunne" veel plezier kunt beleven, zullen jullie je trouwens nog wel van de P.Z.C.-jeugdtour nee van vorig jaar herinneren. Toen hebben jullie immers ook een film van deze twee komieken kunnen zien? Over de film „Robin Hood en. zijn schelmen" nog één opmerking. Het is een Nederlandse film, met Neder landse filmspelers, die natuurlijk ook Nederlands spreken. En dit laatste is bijzonder prettig. Want nu hoef je niet te letten op de onderschriften. Je kunt al je aandacht besteden aan de avonturen op het doek- Om toegangskaarten voor de P.Z.C.- jeugdtournee te verkrijgen bestaat er weer de bekende regeling: in Middel burg, Vlissingen en Goes wordt in winkels, waar het raambiljet van onze tournee hangt, voor iedere aankoop tot een bedrag van 1 een bon ver strekt. Voor TWINTIG gulden aan bonnen kunnen jullie een plaatsbe wijs krijgen. Met de uitreiking van de bonnen is vorige week woensdag een begin ge maakt. De uitreiking eindigt WOENSDAG De P.Z.C.-tournee 1962 om vat weer een aantal voorstel lingen, die alle in de kerstva kantie zullen worden gege ven. De films, die zullen wor den vertoond zijn cultureel gekeurd, zodat alle kinderen zonder bezwaar naar de voor stellingen kunnen komen. Wij doen echter een dringend beroep op alle ouders er voor te zorgen ,dat de kinderen maar EENMAAL de voor stellingen bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan bete kent dat, dat zij de plaats in nemen van een kind, dat nog niet is geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kunnen ook NIET worden toegelaten: de plaatsen zijn alleen bestemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Zoals de gewoonte is geworden, zal bij de inwis seling van de bonnen voor toegangskaarten tijd en plaats worden nog nader be kendgemaakt een dubbel tje per kaart worden ge vraagd. De opbrengst daar van komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. VEILING KRABBENDIJKE. lovember. Golden Delicious 1 85-90 65 72. 80-85 67—76, 75-80 68—77, 70-75 64—74, 65-70 62—71, 60-65 54—61, 2 85-90 60, 80-85 61—62, 75-80 62, 70-75 61, 65-70 58. 2 D 29—39. Cox's Or. P. 1 80-85 88, 75-80 88—92, 70-75 83—90. 65-70 72—76, 60-65 58—66. 55-60 47—55, 2 D 30—31. Winston 1 60-65 39, 1 55-60 27. Pr. v. Engeland 2 70-75 37, 65-70 41, 60-65 41. 55-60 36. 2 D 24.. Jonathan 1 80-85 49, 75-80 46—54. 70-75 40—54. 65-70 34—51. 60-65 28—43, 0-85 45—50 75-80 43—50. 70-75 39—49, 65-70 35—46, 00-65 28—38, 2 D 18—28. Goud renet 1 90-95 52—58, 85-90 50—56, 80-85 47—50, 30 46—48, 70-75 44—46, 65-70 43—44, 2 80- 45, 75-80 45, 70-75 44, 65-70 42, 2 D 35. Peren: Gieser Wildman 1 60-65 57, 55-60 49— 52, 50-55 39, 2 55-60 51, 50-55 37, 2 D 14—23, Comlesse de Paris 1 70-75 33, 65-70 28, 60-65 23. 55-60 19, 2 D 15. Legipont 1 55-60 50, 2 D 31. D. du Cornice 2 80-85 97. 75-30 108, 70-75 110. 65-70 110. 2 D 88. Conference 1 60-65 64. 0 56—57. 2 60-65 60, 55-60 52. Verpakt fruit: Golden Delicious E 70-80 87, 70-75 85—86. 1 85-90 73—77, 80-85 73—85. 75-80 71—87. 70-75 69—80, 65-70 66—80. 2 80-85 69. 75-S0 68, 70-75 64—69. 65-70 65. Jonathan E 75-30 62—70, 60-65 52. 1 75-30 65. 70-75 59—72, 65-70 57—60. 60-65 46. 2 70-75 53. 65-70 46. 60-65 45. Cox Orange P. E 75-80 99—110, 70-75 93—107. 60-65 69—72, 1 80-85 93—104. 0 85—99. 70-75 83—100, 65-70 73—89. 60-65 55-60 57. Crimson Cox E 75-80 92. 70-75 60-65 68. 1 70-75 90. 65-70 78. 60-65 63. 0 54. Rode Jonathan 1 70-75 77. 65-70 65. Winston 1 75-80 48—63. 70-75 45—60. 65-70 44—55. Ingrid Marie E 75-80 71. E 70-75 67. 1-85 67—72. 65-70 58. Peren: Br. Alex Lucas E 80-85 5861, 75-80 53—60, 70-75 59, 65-70 52, 85-90 56. I 80-85 58 —59, 75-80 56—59, 70-75 54—58. 65-70 50—53. Legipont E 65-70 69—75, 1 75-80 75, 70-75 75. 65-70 69—75. 60-65 64—65. 2 65-70 50. D. du Cornice E 80-85 134, 75-80 133. 1 80-85 126—132. 75-30 129—136, 70-75 133—137. 65-70 123—131, 2 75-80 119—123, 70-75 123—129. 65-70 112—121. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien: bonken 24.99, middel 55-70 25.7325.50. middel 40-55 26.7126.59, drielingen 35 57. picklers 33 50, stele 7.016.01. Aanv 80 ton GRAANBEURS. Tarwe 29—31. Gerst 28—30. Haver 24—26. Kleine erwten 5055. Schokkers 7075. Brui ne bonen 90115. Maanzaad 5560. CÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING. Week aanvoer circa 1.200.000 stuks, waarvan 471.240 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (per 100 stuks), eieren van 49—55 gram 11.29—12.60; 55—60 gram 12.72— 13.65: 60—65 gram 13.83—13.39 65—70 gram 14.46—15.00. EIER VEILING S.B.E. Aanvoer 349.350 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks). Eieren van 3743 gram 8.00— 9.67: 55—61 gram 12.51—13.75; 61—65 gram 13.58—14.16: 66—72 gram 14.52—15.00: eende- »n: 65—68 gram 10.2010.79 6972 gram 11.01—11.44. EIERMARKT. Aanvoer 2.200.000 stuks, handel rustig. Eieren 61 tot 65 gram 13.6014.50. Alg. prijs 13.90. Kiloprijs 2.24 (basis 62 gram) Henne- eieren van 50—60 gram 11.50—13.50. kiloprijs 2.30—2.25. VEILING ST. ANNALAND. Uien 40-70 25.75—25.81. bonken 24.72, drie lingen 36.79—35.51, picklers 33.48—33.37, stek 8. Aanvoer 123 ton. VISMIJN COL1JNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 4138 kg, 230—275. Schar 451 kg Bot 92 kg. Wijting 486 kg. Kabeljauw 8 kg. Tong 2 kg. Rog 3 kg. Sprot 20.500 kg. Ongesort. vis 82 kg. BurgerJiike stand YERSEKE Bevallen: M. J. Martij nSchipper, z.: P. C. L. Hulsboschvan der Endt, z. Ondertrouwd: A. M. Quaak. 23 J. en J. W. Si nice, 23 J.; G. Nleuwenhuize, 22 j. en L. Hage, 19 j. Getrouwd: C. Roelse, 22 j. en A. M. Fhilipse, 18 j.; A. Baaij, 22 j. en J. Moerdijk. 21 j.: L. Nleuwenhuize, 23 J. en C. K. Moellker, 21 j. Overleden: A. van Kruinïngen, 79 j. wedn. M. Griep: W. Sinke, 84 j. wed. v. J. L. va: Dijk. Sinterklaas gaat blij te moe, voor 'n overhemd naar >yPecatoe. Overhemden en shirts van vooraanstaande merken. Dress-shirts 10,90 en hoger. Weekendshirts 13,90 en hoger. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 25