VASAS KWAM PAS DRIE MINUTEN VOOR TIJD GELIJK MET FEIJENOORD: 2-2..... Saneringsplan van Arnemuiden is zorgenkind van b. en w. r:. Hongaren vielen veel aan, schoten weinig Verlaat uitrit met 200 pet omzichtigheid' WINST ONTGING ROTTERDAMMERS DOOR ONFORTUINLIJKE PENALTY AANVOERLIJNEN NAAR ZEEUWSE WERKPLAATSEN ZIJN TE LANG Daardoor inkomsten aan de lage kant Gemeentebegroting 25 januari a.s. in Vlissingse raad Rigoletto DONDERDAG 29 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 HET EPOS FEIJENOORDVASAS uit de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen wordt, even als het duel tussen Feïjenoord en Servette in de eerste ronde een trilogie. Op de 11 van Rotterdam volgde woensdagavond onder de ogen van 15.000 Hongaren in het Boedapester Nepstadïon, dat met zijn meer dan 100.000 zitplaatsen maar zeer mager was bezet, weder om een gelijk spel: 22. In München zal op 12 december het derde bedrijf spelen, als de beslissing moet vallen wie van beide overgaat naar de derde ronde, waarin Feijenoord woensdagavond met een been stond. Drie minuten voor het einde echter werd een ongelukkige handsbal de door Kraay geattaqueerde Hongaar Maclios schoot de bal via de borst tegen de arm van de Rotterdamse spil Feïjenoord noodlottig. De Italiaanse scheidsrechter Campanati, die overigens niet bepaald tegen de Rotterdammers was, floot af en wees gedecideerd naar de elf meters tip: strafschop. Machos zelf voltrok het té zware vonnis! En daarmee bereikten de Hongaren op de valreep nog een onbeslist. Teleursteling heerste er alom in de Rotterdamse gelederen, zowel op het zware modderveld als op de kille tribunes. De algemeen verwachte ne derlaag was uitgebleven en het ge lijke spel kan dan ook als een zeer goede prestatie worden aangemerkt. Maar nu de volle winst zo dicht voor het grijpen lag, was de teleur stelling begrijpelijk. De spanning bin nen de lijnen, die soms ondraaglijk was, ontlaadde zich in felle protesten tegen de arbitrale beslissing, maar het mocht niet baten. Campanati's beslissing betekende i Vasas een gelijk spel, maar de Italiaan kon hiermee in de ogen van de Honga ren zyn gezicht toch niet redden. Een schril fluitconcert begeleidde hem naar de catacomben. Zijn taak was ook wel zeer ondankbaar geweest deze avond. Dat drie van de vier doelpunten voort kwamen uit een strafschop zegt dien aangaande al voldoende. Battle for life De wedstrijd werd gestreden in een echte cupsfeer en doordat het spekglad de veld, waarvan bruin en wit van de sneeuw de hoofdkleuren waren, wei nig gelegenheid tot gaaf voetbal bood, werd het een negentig minuten durende „battle for life". Hierin vielen twee slachtoffers, Reinier Kreyermaat en Laszlo Pal, die beiden tegen het einde van de eerste helft geblesseerd raakten. Zij kwamen na de rust nog wel terug, maar konden als hinkende vleugelspe lers geen rol van betekenis spelen. Fejjenoords grootste kracht school in zijn niet aflatende werklust en in zijn hechte verdediging, waarin voor al spil Hans Kraay uitblonk, zonder de overigen daarmee te willen voor bijzien. Kerkum en Veldhoen assis teerden hem op perfecte wijze, ter wijl voor hem Jan Klaassens en de 21-jarige Thijs Libregts de moeilijke taak had, de achter zijn voorhoede opererende middenvoor Bundzak, te schaduwen, zich eveneens prachtig weerde. De ijverige en alom tegenwoordige Piet Kruiver was ditmaal de grote man in de aanval. Hij scoorde het eerste doel punt (uit een voorzet van Bouwmees ter) en was op weg naar het tweede, toen Bakos hem op het ongeoorloofde wijze, binnen het strafschopgebied, hier van afhield. Zijn rush eindigde in een buiteling, in de modder. Campanati be strafte Bakos' actie met een penalty, waaruit Kerkum onhoudbaar, hard en laag, de stand op 21 bracht. Eenmaal faalde Kruiver daarna op een beslissend moment: hy kwam alleen voor de doel man, maar schoot tegen deze Hongaar en verzuimde de stand op 13 te bren gen. Robuuste defensie Van de op de linkervleugel opererende Bouwmeester en Moulijn kwam laatst genoemde het beste voor de dag. De door zijn blessure als rechtsbinnen spe lende Kreyermaat kon vanzelf spre kend moeilijk zijn draal vindent terwijl in de junior ploeg, de 19-jarige Jan Hordijk, meer zijn activiteit viel te roe men dan zijn voetbaltechnische waarden. En de Hongaren. Meer nog dan in Rot terdam verzuimden zjj hun vaak geraffi neerde combinaties op de juiste wijze af to ronden. Zjj bleven volharden in hun korte, ver doorgevoerde samenspel, dat op de robuuste Feijenoord-verdedi- ging telkenmale uiteenspatte. Een schot kwam er nagenoeg niet uit, gelukkig, want Eddy Pieters Graafland maakte vanavond een weinig betrouwbare in druk. Nadat een minuut stilte in acht was nomen ter herdenking van de overleden prinses Wilhelmina ontwikkelde zich da delijk een boeiende strijd. In de zesde minuut reeds kwam Kruiver dichtbij een doelpunt, toen hij de bal prachtig in de hoek kopte. De Hongaarse inter nationale doelman Szentmihalyi greep echter op de juiste wjjze in. Met vloeien- den combinaties, waarin zij vooral met hun through-passes de Rotterdamse ver dediging trachtten open te breken, be laagden de Hongaren de Feijenoord- Advertentie) LICHT-ZACHT-WARM-SOEPEL defensie. Zij wisten zich hiermee ook een aantal prachtige scoringskansen te scheppen, doch geen van de aanvallers was bij machte hieruit profijt te trek ken. In het veldspel deden de Rotter dammers weinig voor de Hongaren onder, maar in de aanvalslinie van Vasas school meer gevaar. Tenmin ste ogenschijnlijk, want zodra Pieters Graafland in het vizier kwam, vloei de het eruit weg. Kunst- en vliegwerk Niettemin moest de Rotterdamse doel man enkele malen handelend optreden onder andere ip samenwerking met Hans Kraay, toen. Laszlo Pal was door gebroken om de Hongaren te stop pen. Enige tijd dreigde de tegenstand van de Feijenoorders te bezwijken onder de aanvalsgolven van de Hongaren, maar zij bleven zij het soms met kunst- en vliegwerk, doch geschraagd door een ijzeren wil op de been. Hans Kraay vooral redde veel in middensector, maar toen hij in de 26ste minuut, om linksbuiten Tibor Pal een scoringskans te ontnemen, hem te let terlijk de voet dwars zette, bestrafte de schiedsrechter dit met een strafschop, waaruit Maclios scoorde: 10. Zeventien minuten lang konden de Hon garen zich op deze voorsprong verheu gen. Het was Kruiver, die in de 43ste minuut met een ferme kopstoot, terwijl Feijenoord op dat moment door het uit vallen van Kreyermaat met tien man speelde, de partijen weer op gelijke hoogte bracht: 11. In de twaalfde minuut van de tweede helft trad Kerkum als redder in de nood op, toen de in paniek geraakte Feijenoorddefensie blunder op blun der stapelde. Pieters Graafland liep verloren rond, na een mislukte in greep op een voorzet en toen de bal werd ingeschoten, werd het elke Feijenoorder zwart voor de ogen. Niet echter Kerkum, die met een resolute trap de situatie redde. Twee minuten later wederom grote vreugde in het Rotterdamse kamp, toen Kerkum uit een wegens een ongeoor loofde actie tegen Kruiver toegekende strafschop de balans in het voordeel van de Rotterdammers deed overslaan: 2—1. Vasas was aangeslagen. De Feijenoor ders kregen een steeds vastere greep op de wedstrijd. De zege tekende zich steeds duidelijker af, tot drie minuten voor het einde het noodlot toesloeg en Feijenoord die strafschop tegen kreeg. De ontknoping kent U. Met 22 werd de wedstrijd, die veel spanning, veel fas cinerende momenten, maar weinig goed voetbal te zien gaf, afgesloten. De ogen richten zich nu op München. Federatieverslag over 1961 Bevredigend De Zeeuwse beschuttende werkplaatsen hebben in 1961 geen gebrek aan werlt gehad. Aldus blijkt uit, liet jaarverslag van de stichting „Federatie van beschut tende werkplaatsen" in Zeeland. Het is echter jammer, dat in vergelijking met andere delen van Nederland de inkom sten niet hoog waren: ïn hoofdzaak is dit te wijten aan de hoge kosten door de lange aanvoerwegen, en de zoge naamde tweede keus. Veelal zijn goed betaalde opdrachten ondergebracht bij werkplaatsen, die zich in de nabijheid van deze industrieën be vinden. Een voorbeeld hiervan was een aanbod van een groot rubberconcern, dat een opdracht aan de Zeeuwse werk plaatsen aanbood voor 2 jaar, waaraan rond 80 personen zouden kunnen wer ken. Op het ondertekenen van het con tract na was alles voor elkaar, maar omdat de fabriek contact kreeg met een dichterbij -gelegen werkplaats, waar door de aanvoer 150 km werd bekort, ging de opdracht aan de Zeeuwen voor- De samenwerking met de dienst so ciale werkvoorziening in Dordrecht bleef uitstekend, waardoor rond 90 mensen aan het werk werden gehou den." Nieuwe objecten konden worden aangetrokken, zoals montagewerk voor de elektronische industrie, fa bricage van plastics, metaalwerk enz. Mogelijkheden Hoewel de belangstelling groeit is het volgens de verslaggever te betreuren, dat gemeente- en schoolbesturen zich niet voldoende realiseren welke moge lijkheden de Zeeuwse werkplaatsen voor orders uit Zeeland kunnen bieden. Er wordt in Zeeland door overheidsinstel lingen een groot aantal artikelen ver bruikt, die vervaardigd zouden kunnen worden door de werkplaatsen, bijvoor beeld bezems, borstels, dweilen stalen en houten meubelen, inclusief school- er kleutermeubilair. Daar er voortdurend meer industrie vestigingen in Zeeland komen, wordt de mogelijkheid voor loonopdrachten uit eigen gewest vergroot. Contacten hier voor zijn reeds gelegd. Een tuinbouw- object kon door de werkplaatsen nog niet aangepakt worden, daar de inves teringskosten te hoog zijn. K.N.V.B., K.N.Z.B. en N.H.V. gelasten programma niet af Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond heeft besloten dat lo competitiewedstrijden, welke zijn astgesteld voor het komende week einde, normaal doorgang zullen vinden. Het verzoekt echter de clubs, de vlag gen halfstok te hangen en voor de aan vang een minuut stilte in acht te nemen. De Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft eenzelfde besluit genomen met be trekking tot de waterpolowedstryden en de zwemevenementen. Ook het Nederlands Handbalverbond heeft besloten de competitiewedstrijden op zaterdag en zondag a.s. normaal doorgang te laten vinden. De Koninklijke Atletiek Unie heeft me degedeeld, dat besloten is alle atletiek- evenementen voor dit weekeinde af te gelasten. Dit betreft o.a. de nationale cross in Den Haag. Het nationaal kampioenschap veelzijdig heid van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijvercnigin- gen, dat zaterdag a.s. in Ruurlo zou worden gehouden, gaat niet door. Als nieuwe datum is vastgesteld 8 decem ber a.s. Alle wedstrijden voor de competitie van de Nederlandse Tafeltennisbond, die voor woensdagavond op het programma den, gingen niet door. De wedstrij- voor het weekeinde vinden normaal In het verslag wordt opgemerkt, dat dank zij het groeiende begrip voor het werkplaatswezen, de toeneming van de industrieën, de goede v standhouding met bestaande drachtgevers en de uitstekende kwa liteit van de artikelen, de werkvoor ziening bevredigend genoemd kan worden. De medewerking van de Zeeuwse werk plaatsen aan de tentoonstelling „Zee- d, presenteert" te Antwerpen in juni heeft er toe bijgedragen, dat de Bel gische minder validen te zijner tijd kun nen worden ondergebracht in sociale werkplaatsen. De huisvesting van de werkplaatsen i voorlopig voldoende in Hulst en voor de werkplaats „De Bevelenden" tc Goes, voor de komende jaren voldoende in Middelburg, beslist te klein voor West- Zeeuwsch-VIaanderen in Oostburg, zeer ondoelmatig in Vlissingen, te klein voor Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen en onver anderd gebleven in Zierikzee, waar ech ter een nieuwe werkplaats komt. Op het eind van het verslagjaar waren er in de werkplaatsen 505 personen werk zaam. Dertig winnaars in de sporttoto Voor de sporttoto van liet afgelopen weekeinde was de bruto-inzet 912.704. Het totaalbedrag aan prijzen bedroeg 345.398,80, zynde het beschikbare be drag van deze week (ƒ301.192) als mede de extra-prijs van de week er voor, die ƒ44.206,80 bedroeg. eerste prijs beliep ditmaal 165.655,60, de tweede prijs 90.357,60 en de extra-prijs voor de vijf gelijke spelen 89.385,60. De deelnemers, die vijf gelijke spelen juist voorspelden (zes meldingen) wa ren het beste af. Na aftrek van belas ting ontvangt elk van hen 12.662,96. De 30 deelnemers, die één kolom fout loos invulden, krijgen elk 4693,53 in handen, de 569 totoïsten, die 12 uitsla gen goed voorspelden, toucheren elk on geveer ƒ157. In Vlissingen heeft het college van b. en w. gisteren de raadsleden de gemeen tebegroting voor 1963, alsmede de be drijf sbegrotingen aangeboden. Het voor onderzoek zal woensdagavond 12 decem ber om acht uur gehouden worden. De openbare behandeling van de begrotin gen zal dan geschieden ïn de raadsver gadering van vrydag 25 januari 1963, die 's morgens om tien uur reeds begint. Motorschip aan de grond gelopen Omstreeks half negen is woensdag avond het Nederlandse 6723 brt. meten de motorschip* „Alnitak" op de Wester- schelde bij Saeftinge aan de grond ge lopen. De te Vlissingen gestationeerde sleepboot „Scaldis" en vijf sleepboten uit Antwerpen zijn naar het motorschip gevaren om mogelijk assistentie te kun nen verlenen. De „Alnitak" is van de rederij Nievelt-Goudriaan uit Rotter dam en was van Antwerpen op weg naar Rotterdam. (Advertentie) super bolknak 2», DAGRA N.V. - DIEMEN Hardnekkige ,,roos"? gebruikt u misschien de verkeerde haar-cream? Wist U, dat hardnekkige roos of wat daarvoor doorgaat dikwijls het bewijs kan zijn dat U de verkeerde haar-cream gebruikt? Tien tegen één, dat Stilbépan U er dan in een week van af helpt! Want Stilbépan haar-cream is weten schappelijk samengesteld en bereid. Stilbépan houdt niet alleen Uw haar mooi in model, soepel en gezondglanzend. De hardnekkige roos of wat U daarvoor houdt verdwijnt en Uw haar komt weer tot leven! Haal morgen een pot of tube Stilbépan haar-cream. STILBÉPAN' STILBÉPAN' voor levend haar ^Verkrijgbaar in royale pot of tube. Rotterdamse bezwaren tegen Schouwens streekplan Onder de bezwaarschriften tegen het ontwerp-streekplan voor Schouwen-Dui- veland bevindt zich sinds enkele dagen ook een adres van een groep „vaste inwoners en zomerinwoners van het eiland Schouwen-Duiveland, vakantie gangers en natuurliefhebbers". Onderte kenaars zijn Rotterdamse liefhebbers •an de Schouwse Westhoek, die alles n het werk willen stellen om planologi sche gevaren voor het domaniaal den nenbos in de Schouwse Westhoek af te wenden. Hun grieven tegen het streekplan zijn vervat in een uitgebreid bezwaarschrift, dat met name is gericht op de strand- ontsluitingswegen. Zij verzoeken G.S. van Zeeland en de directie van de Pro vinciale Planologische Dienst dan ook dringend bij de aanleg van nieuwe we gen op Westelijk Schouwen de bossen van de domeinen te sparen en onaange roerd te laten. En verder zagen zij graag met spoed een nieuw strand- gedeelte ontsloten, dat ten westen en ten zuidwesten van de vuurtoren ligt. In het bijzonder trekken de adressanten onder wie mr. P. R. Mees, J. Mees en dr. K. Wiggers van leer tegen de zuide lijk van Haamstede ontworpen ontslui- tingsweg, die volgens hen geen werke lijke spreiding van de badgasten zal be vorderen, omdat het eindpunt van deze weg te "dicht ligt bij de trap van Westen- schouwen en Toledo's Pad. Bovendien wijzen zij in deze omgeving op ver smalling van het strand. VERSLAG GEREF. KERKEN In het verslag over 1961 over dc toe stand van de Geref. Kerken in ons blad van dinsdag opgenomen is storende fout gesionen. Dit verslag had namelijk geen betrekking op de Geref. Kerken in Zeeland, maar in die in ge heel Nederland. Alvorens kantonrechter, mr. J. Moolenburgh woensdag overging tot behandeling van de zaken, wijdde hij een kort herdenkings woord aan H.K.H. prinses Wilhel mina, wier overlijden enkele uren daarvoor bekend was gemaakt. Veel van de overtredingen, die woensdag berecht werden, hielden verband met het onvoorzichtig oprijden van de weg van af een uitrit of oprystrook. De kanton rechter merkte hierover in 't algemeen op, dat het verlaten van een uitrit met 200 omzichtigheid moet gebeuren. „Wacht liever tot de weg helemaal vrij is, dan loopt XT zelfs niet het risico, door andermans schuld in moeilijkheden te komen". Streven naar realiseerbaar plan Plan voor de bouw van een nieuw verenigingslokaal (250 plaatsen) Het saneringsplan van Arnemuiden is een „zorgenkind" voor het college van b. en w. van deze gemeente; het is het moeilijkste punt van het gehele gemeentebeleid. Dit merkte burgemeester A. Huck op in antwoord op opmerkingen van de heren J. L. Joosse (s.g.p.) en H. van Belzen (p.v.d.a.) tijdens de debatten over de begroting voor 1963. De heer Joosse zei al in vele begrotingen een soort „spaarpot" voor het saneringsplan gemist te hebben. „Er moet toch iets gedaan wor den aan de oude kom", meende dit raadslid. „Achter de schermen zijn we inderdaad druk bezig om tot een totaal overzicht te komen", deel de burgemeester Hack mee, „nraar er zijn grote bedragen mee ge moeid." De raadsvoorzitter was het met de heer Joosse eens, dat de huidige gemeente kern niet in verval mag raken, maar hij achtte het byzonder moeilijk om een reserve te kweken wanneer men niet weet wat het saneringsplan uiteindelijk zal kosten. De heer Hack betoogde, dat het college thans streeft naar een plan, dat realiseerbaar is en waarhij de niet to verwezenlijken delen er al by voor baat uitgelicht zullen worden. In zijn algemene beschouwingen op de begrotingen betoogde de heer Joosse. dat hij het geld, dat thans voor diverse verenigingen (voetbal, gymnastiek, mu ziek) beschikbaar gesteld wordt „dit geld gaat weg aan IJdelheid", meende hy voor andere belangen zoals het saneringsplan gebruikt zou kunnen worden. De heer H. van Belzen merkte op, dat dc groei van de bevolking niet met de groei van de bouwactiviteiten is meegegaan. Hij vroeg zich af of het woonklimaat in Arnemuiden wel zodanig is, dat het moderne mensen aantrekt. Hij zou graag zien, dat b. en w. op dit gebied stimulerend op treden. Burgemeester Hack betoogde, dat hef college het woonklimaat binnen verant woorde grenzen bevordert. Hy was het met de heer Van Belzen eens, dat het crzorgingspcil nog wel omhoog ge bracht kan worden. Met de heer Iv. J. Steketee (a.r.) hoopte, dc voorzitter, dat begin volgend jaar de ryksgoedkeuring voor de nieuwe christolyke lagere school afgegeven zal worden. De heer Joosse gooide voorts een balle tje op over een nieuw stadhuis. Staat op het verlanglijstje, zei burgemeester Hack. Ook op het nieuwe saneringsplan: de plaats is zeer gunstig, maar ook... zeer duur. Straatherstel Iu een begrotingswijziging voteerde de raad verder f 25.000 voor straat- verbeteringen; deze hebben betrek king op: een trottoir in het Schut tershof, verbreden Nïeuwlandseweg ter hoogte van het gymnastieklokaal, verbetering bocht bij veerhuis (met betonklinkerkeien) en doorgaan be strating in bebouwde kom en uitbrei dingsplan. Na deze besprekingen ging de raad ak koord met de begroting, die op dc ge wone dienst aan inkomsten en uitgaven een raming laat zien van f 1.178.907,43 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 17.000. Burgemeester Hack deed voorts enkele mededelingen over liet nieuwe vereni gingsgebouw, dat liet bestuur van „De Arne" wil gaan bouwen aan de Rade- inacherstraat. De stichting van dit ge bouw is begroot op f 130.000, waarvan het bestuur reeds f 110.000 „binnen" heeft: via de commissaris der koningin in Zeeland heeft het bestuur uit het fonds Zuid-West Nederland (van liet Nationaal Rampenfonds) een schenking van f 70.000 toegezegd gekregen, terwijl het ministerie van maatschappelijk werk subsidieert met f 34.000. Voorts zal liet oude gebouw verkocht worden. Het nieuwe gebouw zal bestaan uit drie za len: een grote zaal met 250 zitplaatsen, een kleinere voor 60 personen (beide za len zijn te combineren) en een „zaaltje" voor 25 a 30 personen. De raad besloot om de aflossing en de rente, die het gevolg zijn van een geld lening van f20.000 (het ontbrekende ka pitaal dus) bij de coöperatieve boeren leenbank te garanderen. De bydrage in dc verbeteringskosten van wegen in het herverkavelingsblok Kleverskerke werd verhoogd van f12.000 tot f25.000. Met een bijdrage van rond f37.000 voor aanleg van we gen in de toeristische sector levert Ar nemuiden voor dit doel rond f 62.000, terwijl de gehele herverkaveling de ge meente op rond f 90.000 komt te staan. Juist om het feit, dat de gemeente uitvoerig met de ruilverkavelings commissie heeft gedebatteerd over de grootte van de bijdrage, merkte de beer P. Brasser (c.h.) op, dat de ge meente in de laatste jaren geld voor de Kleverskerkse wegen heeft kun nen sparen omdat er met het oog op de ruilverkaveling terecht wei nig voor gedaan is. Subsidies Tijdens deze raad werd een groot aan tal subsidievoorstellen behandeld: het belangrijkste was de verhoging van de bijdrage aan de muziekvereniging van f 600 tot f 900. Een „beloning", omdat „Arnes Genoegen" de afdeling uitmun tendheid heeft bereikt. De S.G.P.-fractic (de lieren Joosse en Joh. van Belzen) waren het met dit be leid niet eens. Zjj meenden, dat de muzi kanten en de bewoners zelf iets voor het korps moesten doen. Zij spraken van „te gemakkelijk leunen op de gemeente" en van „verkwisting". liet socialistisch raadslid Van Belzen juichte het voorstel van b. en w. echter toe. Hij achtte het onhoudbaar als er iu Arnemuiden geen korps moer was, en dc heer Brasser was het met liem eens. Nadat de heer Steke tee gepleit had voor concerten van ge- wjjde muziek in de toekomst, werd het voorstel aangenomen met de stemmen van de S.G.P.-fractie tegen. De ifipeeltuinvereniging De Dokke ma;, rekenen op f420. de Nederlands-Belgi sche vereniging Zeeland op f 25 en de Zeeuwse stichting voor revalidatie op 5 cent per inwoner. Voorts deelde de burgemeester mee, dat ae secretarieformatie wat in de „knel" geraakt is, omdat 2 ambtenaren binnen- koi-t vertrekken. Er is thans een nieuwe rang ingevoerd om te trachten solicitan- ten voor de vakatures aan te trekken. Tot slot werd meegedeeld, dat vermoe delijk op 15 december a.s. het gymnastieklokaal geopend wordt. Kantonrechter Middelburg: Kabaal om kabaal in Goes: burengerucht Grammofoonplaatopname van orkest „Flandria" vraag naar een grammofoonplaat van het bekende Zeeuws-Vlaamse ac cordeon-orkest „Flandria" was in de streek zeer groot en het bestuur is steeds weer opnieuw benaderd om een dergelijke plaat te kopen. Thans is het zo ver dat de opnamen zijn gemaakt. In tegenwoordigheid van de componist Frans Bonne, werd zijn bekende muset- tewals „Pale-Ale" op de plaat opgeno men. De andere zijde krijgt men de tan go van Melando te horen, namelijk „Noche de Estrellas". Fietser gewond bij botsing met vrachtwagen Woensdagmiddag om ongeveer één uur is de fietser J. S. uit Terhole op de in valsweg te Temeuzen aangereden door een vrachtauto, bestuurd door A. K. te Leksmond. S-, die geen voorrang ver leende, kwam bij de botsing te vallen en liep een ernstige hoofdwond op. Na dat hem eerste hulp was verleend, werd hij per ambulance overgebracht naar het r.-k. ziekenhuis te Hulst. Zonnestraalcollecte De opbrengst van de Zonnestraalcollecte ten bate van het t.b-c.-fonds van het N.V.V. heeft in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren 296,76 opgebracht, als volgt over de verschillende gemeenten verdeeld: Aardenburg ƒ29,60: Biervliet ƒ33,98: Cadzand 44,96: Driewegen ƒ23,43; Schoondijke ƒ71,71; Groede ƒ39,70; IJzendïjke 20,58. WEER TWEE WERELD RECORDS ZWEMMEN IN PERTH Tijdens de spelen van het Britse Ge-j menebest in Perth zijn woensdag op-1 nieuw twee wereldrecords zwemmen verbeterd. Het 15-jarige Engelse meis je Linda Ludgrove won haar serie 220 yards rugslag ïn 2 min. 35,2 sec., het geen 0,4 sec. sneller is dan het oude wereldrecord, dat sedert 14 september van dit jaar op haar naam stond. De Australische herenploeg won de fi nale van de 4x110 yards vrije slag esta fette in 3 min. 43,9 sec. en bleef daar mee 1,2 sec. onder het oude record, dat reeds op naam van Australië stond se dert 27 oktober van dit jaar. De Australische herenploeg, die het we reldrecord op de 4x110 yards vrije slag estafette verbeterde, bestond uit Peter Phelps. Murray Rose, Peter Doak en Dave Dickson. Deze laatste raad gaf mr. Moolenburgh in het bijzonder aan de aannemer B. S. uit Vlissingen, die met zijn auto de Bad huisstraat was opgereden en in botsing kwam met een bus bestuurd door A. de K. uit Middelburg. Tijdens de behande ling van woensdag kwam naar voren, dat de bus op het laatste ogenblik op het verkeerde weggedeelte ging rijden, zodat verdachte opeens op de vrije rij baan de autobus zag naderen. Raadsman mr. W. H. Vermaas meende dat zijn cliënt moest worden vrijgespro ken: „op zo'n brede weg had de bus toch niet op de linkerweghelft hoeven te rijden". Na het horen van de getuige, buschauf feur A. de K. uit Middelburg, trok de officier, mr. P. C. Doedens. zijn eis van 30.— in en besloot tot vrijspraak. Mr. Moolenburgh sloot zich hierbij aan. De buschauffeur kreeg, conform de eis, een boete van 15- De fruitkweker M. C. L. uit Wemel- dinge kwam in aanrijding met een bromfiets toen hij te 's-Heer-Abts- kerke met zijn auto achteruit de Mo lenweg opreed. De officier eiste een boete van 25.de kantom-echter maakte er 15.van- Voor een. zelfde onvoorzichtige ma noeuvre kreeg de bromfietser P. de K. vlashandelaar uit Koudekerke, een boete van 20. Niet rechts, niet links De tuinder J. P. W. uit Heinkenszand botste met zijn bestelauto in Goes op een voor hem rijdende personenauto, omdat hij niet voldoende rechts hield. Het kostte hem, afgezien van de schade, 30.—. De zaak tegen L. de R. uit Middelburg, die ten laste was gelegd, niet voldoende te hebben uitgeweken bij het inhalen van een wielrijdster, werd aangehouden tot 19 december. Doordat hij niet bijtijds naar links was uitgeweken bij het inhalen van een auto, veroorzaakte H.G Z-, tex- tiel-technicus uit Vlissingen een bot sing. waarbij een auto in de sloot te recht kwam. „Toen ik de voor mij rij dende auto wilde inhalen, week deze opeens naar links uit. Toen pas zag ik, dat er daarvoor nog een auto was. die stilstond of naar later bleek zeer langzaam reed", zo verklaarde ver dachte de botsing. De officier, mr. P. C. Doederts, meende dat, wanneer de verdachte voldoende tussenruimte had gelaten en zijn snel heid iets gematigd had, dit nooit ge beurd kon zijn. Hij eiste daarom een. geldboete van 75.De verdediger, mr. C. E. Goudsmid uit Amsterdam pleitte voor vrijspraak, hij achtte de andere auto schuldig die helemaal vooraan reed en volgens hem nooit op zo'n drukke en tamelijk smalle verkeersweg had mogen stilstaan. „De auto mócht daar staan", repliceerde mr. Doedens. ..En men moet alles kunnen verwachten" voegde de kantonrechter er aan toe. Dc uitspraak luidde 60.—. Wrak De lijst van de feiten die de slagers knecht P. P. uit St.-Laurens ten laste waren gelegd, was wel bijzonder lang. Hij beging een verkeersfout, toen hij rijdend op zijn bromfiets in de Lange. Xoordstraat te Middelburg, geen rich ting aangaf- De politie constateerde toen, dat aan de bromfiets bijna alles mankeerde. De stuurinrichting werkte niet goed, er waren geen voorremmen, er was speling ïn de aehterrem, de trap as was versleten en de voorvork zat los. Bij het lezen van dc dagvaarding, zo zei de officier, „zijn de haren me te berge gerezen. De aehterrem vertoonde een speling van 180 graden!" Hij eiste als enige straf de verbeurdverklaring van de bromfiets. Mr. Moolenburgh vonniste hiermee conform, maar veroordeelde verdachte bovendien tot 6.f 5- en 7.50 voor de afzonderlijke feiten. KERKNIEUWS Tweede zitting concilie uitgesteld Paus Joannes XXni heeft er in toege stemd dat- de tweede zittingsperiode van het tweede Yatieaanse. concilie vier maanden, tot september 1963, wordt uit gesteld. Het uitstel is aangevraagd door een aantal concilievaders. De huidige, eer ste, zittingsperiode eindigt op 8 decem ber. De tweede had 12 mei 1963 moeten beginnen en duren tot 29 juni. Burengerucht „Ik hen wel op wat afwisseling gesteld" bekende de los arbeider C. P- J. S. uit Goes woensdag heel eerlijk, „maar ge gooid niet. vuilnisbakken, harde voorwer pen, geschreeuwd en met een bezem op een deur gebonsd, heb ik die nacht in de Mattheus Smallegangebuurt in Goes niet. De officier wilde de zaak, voor het horen van getuigen, aanhouden. De betonarbeider L. R. uit Goes had wél niet dakpannen gegooid en geschreeuwd, dit ter verdediging tegen de troep jon gens die „voor de afleiding" zijn huis in de Mattheus Smallcgange-buurt beleger den. „Het is begrijpelijk dat U zich ver dedigt, maar men mag toch niet eigen rechter spelen". Voor het veroorzaakte burengerucht veroordeelde de kanton rechter hem tot een boete van 10. De officier had 25 geëist. De landbouwer W. C. A. L. uit Krabben- dijkc maakte een overtreding op de Dis telverordening

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9