Typisch verschijnsel in Zierikzees inwonertal AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN „TENNISSPORT IN AXEL IN TOEKOMST MEER VOLKSSPORT" Niet langer voor „select gezelschap" GEMEENTE HULST Ontwerp uitbreidingsplan. GEMEENTE HULST. Vastgesteld Bezoek op de St.-Nicolaasmarkten te SLUIS en AXEL. LET DUS OP DE PRIJZENKRAAM. Bezocht U nog niet onze show? INTERESSANTE SHOW RIJNBERGS HANDELSBUREAU DOORLOPEND GEOPEND TOT 9 UUR 's AVONDS. zo'n mooie witte lijst VAN AKEN chr. scheurkalenders VAN AKEN donderdag 29 november 1962 Wissel Zeeuws-Vlaand eren PROVINCIALB ZEEUW EB COURANT 5 B. en to. in begrotingsnota Eerste halfjaar: stijging daarna steeds weer daling HET INKOMSTENPEIL van Zie rikzee wordt thans niet meer na delig beïnvloed door een daling van het bevolkingsaantel. In hun aanbiedingsbrief bij de begroting voor het komende dienstjaar ach ten b. en w. het niet onmogelijk, dat zich in de naaste toekomst een, zij het nog zeer geringe toename zal aftekenen. „Hoewel dit een verheugend verschijnsel is", aldus het college, „menen wij, dat de beschikbare gegevens niet van die aard zijn, dat er min of meer gun stige toekomstprognoses op zijn te baseren". Het vertrekoverschot is namelijk nog steeds zo groot, dat het geboorte overschot daardoor voor een niet on belangrijk dee! wordt afgeroomd. Al tientallen jaren ziet men in Zierikzee dit opvallende verschijnsel: geduren de het eerste halfjaar een toename van de bevolking en daarna een af name. B. en w. zouden een ver klaring hiervoor willen zoeken in het feit, dat vooral jonge inwoners, die in de maanden juni of juli hun middelbare of vakstudie hebben vol tooid, naar elders vertrekken voor het zoeken van een passende werk kring. De vestiging van de dieselmotorenfa- briek van Smit en Bolnes in Zierikzee gaf door de overkomst van een aan tal gezinnen op 1 januari j.l. een onverwacht bevolkingscijfer van 7131 inwoners te zien. Dit was op 1 juni 1962 gestegen tot 7185 om vervolgens op 1 oktober te zyn gedaald tot 7138. Te rekenen naar de bekende gegevens zal dit aantal volgens b. en w. gedurende de rest van het jaar nog een geringe stijging ondergaan. De algemene uit kering uit de gemeentefonds is voor Zie rikzee, ingaande 1963 definitief vastge steld op ƒ53,50. Het uitkeringspercen tage is voorlopig bepaald op 112. Inge volge de nieuwe financiële verhoudings wet voor ryk en gemeente zal ingaande 1966 een kortingsregeling van de zoge naamde „garantie-uitkering" (thans ƒ512.500) in werking treden met een vijfde deel per jaar. voor de nu al zo krappe begroting van Zierikzee betekent dit „een onmogelijke zaait", aldus b. en w. Een positieve kant van de financiële verhoudingswet 1960 noemt het college het aspect, dat de nieuwe regeling meer dan voorheen wijst in de richting van de eigen gemeentelijke verantwoordelijk heid. Woningzoekenden Zonder al te optimistisch te zijn kan worden gezegd, dat de lijst van woning zoekenden in Zierikzee het laatste jaar aanzienlijk kleiner is geworden. De re alisering van de oude contingenten wo ningen in het bouwplan „Malta" heeft hiertoe belangrijk bijgedragen. Welis waar was van de toe te wijzen woningen een groot deel bestemd voor de industrie, maar daarnaast bleken vele en belang rijke verschuivingen mogelijk. Toch blijven de resterende woningzoe kenden, de personeelsbezetting bij de in dustrie, de krotopruiming en de sane ring nog een aanzienlijke' uitbreiding van de woningvoorraad vereisen. De aanvraag voor een nieuw contingent is bij Gedeputeerde Staten ingediend. Daarbij is tevens verzocht een vervan gend bouwvolume te verstrekken voor het complex van 22 oude woningwet woningen aan het 's-Heer Lauwendorp. De sint die zegt je lean ver legen, maar „Sturka"-coats ga ik bij ,J?eca" kopen. SPECIALE verkoop „Sturka" sportieve duffelcoats, met wollen plaid-voering ƒ105,-. Reversible (regen jas-winter- jas) met afknoopbare capuchon ƒ97,50. Met vaste capuchon 79,50. Sturka-coats in vijf kleuren, o.a. camel, grijs, olijf enz. Beperkte voorraad HERENMODEHUIS Delft 46, Middelburg. VANDAAG Goes Grand: Rififl in Amsterdam, 20 uur, 14 jaar: Centraal: vergadering A.-R.-kies- vereniglng, 20 uur: Prins van Oranje: to neelavond Arbeiderskunstkring. 20 uur. Middelburg Electro: Slavenjagers van Afrika. 19.30 uur. 14 Jaar: Van Benthem en Jutting: expositie De Lussanet, 9—18 uur: Citytheater: vergadering fokvee- en controlevereniging Walcheren. 9.30 uur. Concert- en Gehoorzaal: Z.V.U.-concert, 20 uur. Vlisslngen Alhambra: Rififi in Amsterdam, 20 uur. 14 jaar: Luxor: De schrik der oce anen, 20 uur, 14 Jaar: Britannia: Con cert Vlissings mannenkoor D.O.U.. 20 uur. Bergen op Zoom: Roxy: De trots en de hartstocht, 20 uur, 14 Jaar: Luxor: De in specteur, 20 uur. 14 Jaar. Zierikzee Concordia: Bijzondere algemene ledenvergadering V.V.V.-afdeling, 17 uur. Drs. M. C. Verburg neemt zitting in Europese werkgroep Op verzoek van de E.E.G. heeft drs. M. C. Verburg zitting genomen in een Europese werkgroep voor de ontwikke- lings- en probleemgebieden. De commissie „Hoogste gezagsorgaan" van de E.E.G. heeft een kleine werk groep ingesteld van enkele vooraan staande figuren uit de leden-staten voor het ontwerpen van een gemeenschappe lijk beleid ten aanzien van de ontwikke- lings- en probleemgebieden. In de diver se landen lopen de beleidsmethoden in zake deze onderwerpen sterk uiteen, hetgeen aan de bestaande problematiek nieuwe vraagstukken toevoegt. Aan het werk der commissie wordt deelgenomen door de E.G.K.S. en de Europese Inves teringsbank. Aan deze huizen moet om ze weer in bewoonde staat te brengen een der gelijk hoog bedrag aan nazoutschade en uitgesteld onderhoud worden verwerkt, dat dit economisch niet langer verant woord is. Goedkeuring daarvoor kan al niet meer worden verkregen. Wordt dit vervangend bouwvolume verkregen, dan kan tevens worden bereikt, dat het gemeentelijk industrieterrein van meer doelmatige toegangen wordt voorzien en in aanzien zal stijgen door de woningen elders in de ge meente te herbouwen. OOSTBURG N.V.V.-VROUWENBOND BIJEEN TE OOSTBURG In hotel-café „Victory" te Oostburg kwam dinsdagmiddag de federatie W.- Zeeuwsch-Vlaanderen van de N.V.V.- Vrouwenbond in vergadering bijeen on der voorzitterschap van mevrouw M. A. Dijk-Langstraat te Biervliet. Als spreker voor deze goed bezochte vergadering was uitgenodigd de pen ningmeester van het N.V.V., de heer R. Wijkstra, die echter op het laatste mo ment zijn spreekbeurt over de ,,G.S.W.- regeling" moest afzeggen. In zijn plaats hield het hoofdbestuurslid van het N.V.V., de heer L. Opheikens, een lezing over hetzelfde onderwerp. Spreker be handelde de voorwaarden en mogelijk heden voor plaatsing in de Beschutten de Werkplaatsen in Nederland. Ook schonk hij aandacht aan de zogenaam de interimregeling voor minder validen, zoals die sedert kortere tijd van kracht is. In aansluiting hierop sprak de heer L. A. Dekker uit Oostburg, bedrijfslei der van de beschuttende werkplaats „Het Lam" aldaar, over de gang van zaken bij deze werkplaats, waarin ge handicapten uit geheel West-Zeeuwsch- Vlaanderen ingevolge de G.S.W.-regeling kunnen worden tewerkgesteld. Na afloop brachten de aanwezigen een bezoek aan de werkplaats, die nog vol op in bedrijf was en waar men een in druk kon opdoen van de werkzaamhe den, die er worden verricht. LAMSWAARDE SCHIETING De schuttersvereniging „De Vrede" te Lamswaarde hield dezer dagen een schieting met 61 schutters- De uitslag hiervan was: Hoofdvogel: J. Buijs, Graauw; le zijvo- gel: J. Heymans, Vogelwaarde; 2e zijvo gel; niet afgeschoten. Grootste aantal kleine vogels e. van Waterschoot (4 stuks) te Lamswaarde. HONTENISSE Schietwedstrijden op pistool door dames Tijdens de jaarlijkse schietwedstrijden van de rijkspolitie, groep Hontenissc, die dit jaar in een der zalen van Hotel van Leuven te Hontenisse zijn gehou den was ook een wedstrijd pistoolschie ten -voor de dames van de leden der rijkspolitie en de reservisten. Mevrouw De Jager uit Zaamslag behaalde hierbij het hoogste aantal punten en kwam daardoor in het bezit van de voor deze wedstrijd beschikbaar gestelde beker. UZENDUKE NAJAARSVEEMARKT MET VELE PRIJZEN Onder het bekende motto „Voor een be tere koe naar IJzendijke toe," zal a.s. zaterdag de 11e najaarsveemarkt wor den gehouden. Deze najaarsmarkt kenmerkt zich steeds door de vele en fraaie prijzen, die er te winnen zijn. Voor de kampioenen zijn er dit jaar fraaie met de hand ge sneden koeien- en paardefiguren. Om de hoge kosten enigszins te dekken zal er een verloting worden gehouden waar aan de trekking reeds zaterdag is. HULST Jubileum bij P.T.T. De heer C. L. van den Berghe te Abs- dale is op 1 december 1962 25 jaar werkzaam als stationhouder voor de telegraaf- en telefoondienst aldaar. BRESKENS Uitslagen tentoonstelling „De Vink" te Breskens In het „Casino" te Breskens hield de vo gelvereniging „De Vink" dezer dagen een zeer geslaagde tentoonstelling, die door bijna 1000 personen werd bezocht. Deze tentoonstelling werd in het „Ca sino" voor de vierde keer gehouden. Voor de keurmeesters was net een zwa re taak om de ruim 300 inzendingen te beoordelen. De keurmeesters waren Ch. Fung Kün, H. Lubke, J. Notenboom, al len uit Amsterdam en N. Oomkens uit Zwolle. De uitslagen der keuringen waren kampioenen: kanaries eigen kweek G. van de Bunder, IJzendijke; kanaries open klas A. v. Dale, Oostburg; derde prijs P. Morel, Breskens. Eerste prijzen Goudagaat: R. Scher- beyn, Hoofdplaat; oranje-roodagaat: J. v. d. Bunder, IJzendijke (5x); Ph. Cor nells, Hoofdplaat; J- Campfens, Oost- burg; P. Morel, Breskens; W. Wieme, IJzendijke (2x). Oranje-roodisabel: P. Morel, Breskens; W. Wieme, IJzendijke. Zalm: A. Stokkerman, Oostburg (4x); A. Behage, Groede, J. Boeye, Groede, J. v. d. Bunder, IJzendijke; E. de Wandel, Aardenburg; J. v. Weelden, Oostburg (4x); H. Nieuwenhuijze. Breskens. Roodsabel schimmel: P. Morel, Bres kens; J. v. Weelden, Oostburg. Bij de groep „wildzang" was het J. v. d. Bunder, IJzendijke, die een le prijs in de wacht sleepte. De heer P. Carels uit Breskens werd kampioen. Bij de grote parkieten werd A. Swartele, Breskens, kampioen en behaalden A. de Reu, Bier vliet, A. Swartele, Breskens en J. v. d. Wege, Breskens een eerste prijs. Voor de tropische vogels was het J. de Schipper uit Breskens die het kam pioenschap behaalde, terwijl C. v. d. Stel uit Oostburg, A. de Reu, Biervliet, P. Simpelaar, Oostburg, J. Duininck, Sluis, C. v. As, Souburg, H. de Heer, Middelburg (2x) en mevrouw Giizels. Schoondijke een eerste prijs behaalden. Kampioen bij de tropische vogels werd H. de Heer uit Middelburg. Wildzang kanarie: C. v. Renterghem, Groede, kampioen, le prijzen: I. de Jon ge, Breskens, C. Brevet, Breskens. Kwartels: F. Gijzeis, Schoondijke, le fazanten: A. C. Ossewaarde, Breskens, le prijs (3x). By de stammen van 4 vogels eigen kweek behaalde J. v. d- Bunder, IJzen dijke met 353 punten het hoogste aan tal. Z U1DZANDE Thuiskomst uit Nieuw-Guinea De beide uit Zuidzande afkomstige dienstplichtigen, die in het begin van dit jaar naar Nieuw-Guinea werden uit gezonden, zijn thans weer behouden in hun eigen midden teruggekeerd- Enkele weken geleden keerde met de „Seven Seas" terug de militair C. Schou ten. Dezer dagen bracht de „Water man" Marcel Boogaard weer terug in Nederland. Beide jongemannen werden, naast de grote belangstelling van buren, vrien den en kennissen, ook welkom geheten door het college van burgemeester en wethouders en net Oranjecomité, waar bij zij tevens enkele herinneringen aan hun terugkomst in ontvangst mochten nemen. Collecten De in Zuidzande gehouden collecte voor de Anti Honger-Actie bracht op 77,46, terwijl voor de Klaprooscollecte 51.01 werd bijeengezameld. Terug uit Nieuw-Guinea Na hun verblijf op Nieuw-Guinea keer den maandag j.l. de dpi. soldaten J. de Haan en C. Louws met de „Waterman" terug. De bevolking gaf blijk van gro te belangstelling in dit gebeuren, terwijl het plaatselijk muziekkorps „Agatha" de beide dienstplichtigen een serenade bracht. SCHOONDIJKE Geslaagde uitvoering van „Nut en Genoegen" In de zaal van de heer G. Wijffels te Schoondijke gaf de Rederijkerskamer „Nut en Genoegen" haar jaarlijkse uit voering. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer A. P. de Roo, allen hartelijk welkom. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot burgemeester J. C. Hoftijzer en zijn echtgenote, wet houder Toesseint en zijn echtgenote en de afgevaardigden van de zustervereni gingen Thalia uit Breskens en de Rede rijkerskamer Zuidzande. Gezien de goede bezetting van de zaal meende de voorzitter te mogen consta teren dat het toneel zich nog altijd in de belangstelling van de dorpelingen mag verheugen. Dit bleek ook uit het aantal donateurs, weliswaar met 14 vermin derd, doch toch nog altijd 410. Na dit openingswoord bracht men het blijspel in 3 bedrijven: „Daar moet je een vrouw voor zijn", door Terence Dud ley. Op een goed verzorgd toneel werd dit stuk op aardige vlotte wijze ge bracht. De toeschouwers genoten dan ook zeer van het gebodene. Zonder andere spelers tekort te doen, mag zeker het spel van mevrouw De Bruyne-de Muynck genoemd worden. Vooral haar expressie was voortreffelijk. De voorzitter dankte in zijn slotwoord de toneeladviseur voor Zeeland, de heer Van Bergen, voor diens waardevolle ad viezen. Mejuffrouw T. van Haneghem dankte namens bestuur en leden de heer A. P. de Roo voor diens vele werk dat nood zakelijk was om deze uitvoering te doen slagen. Een reprise vindt plaats op za terdag 1 december in dezelfde zaal. AARDENBURG Rodanborchgaf geslaagde uitvoeringen De toneelvereniging „Rodanborch" te Aardenburg gaf in de zaal van hotel „De Roode Leeuw" op twee achtereenvolgen de avonden een toneeluitvoering met het toneelspel in 3 bedrijven „De zon tege moet" van Maarten van Vught. De spe lers waren stuk voor stuk rolvast en ga ven een goede vertolking van hun rol, zodat van een geslaagde uitvoering ge sproken kan worden. De spelers waren de dames E. Sïerens, Pijcke, R. de Clerck, H. de Clerck, L. de Smet en de heren E. Rijckaert, G. de Bruijne, W. Gijs en F. van Waes. Beide avonden was de belangstelling bevredigend. Aardenhurgse korfbalclub komt op de planken De toneelafdeling van de Aardenhurgse korfbalclub heeft het toneelspel in drie bedrijven „Zij, die gestuurd was", van W. Dumont in studie genomen en hoopt hiervan eind december een uitvoering te te geven. Voorlichtingsavond V.V.V. Woensdagavond 28 november a.s. zal op initiatief van de V.V.V. met medewer king van het gemeentebestuur in de zaal van „De Roode Leeuw" aan de hand van dia's een voorlichtingsavond gehouden worden voor belangstellenden over de bezienswaardigheden en de geschiedenis van Aardenburg. Filmvoorstelling over Blijdorp In het sociëteitsgebouw te Aardenburg verzorgde de heer K. van Zwieten uit Rotterdam een Blijdorpavond voor het Nutsdepartement Sluis-Aardenburg. Voor de pauze behandelde de heer Van Zwieten het probleem van het uitster ven van veel diersoorten en de strijd tot behoud. Hij vertoonde daarbij een aan tal dia's. Na de pauze werd een kleu renfilm over Blijdorp gedraaid die de kijkers in de gelegenheid stelde iets van Blijdorp te zien, dat men bij een nor maal bezoek niet te zien krijgt, 's Middags waren de kinderen aan de beurt geweest om een film te zien en ze kregen daarbij nog enige komische films toe. De waarnemend voorzitter, de heer G. J. van Oorschot uit Sluis bracht dank voor het gebodene. SINT-JANSTEEN St.-Nicolaas op bezoek St.-Nicolaas heeft aan alle kinderen van St.-Jansteen van 3 t.m. 8 jaar een kaartje geschreven dat zij zondag a.s. bij hem in het r.-k- jongenspatronaat een cadeautje kunnen komen afhalen. Tevoren wordt de sint aan het gemeen tehuis door de burgemeester ontvangen, om daarna, begeleid door de plaatselij ke muziekvereniging, in optocht naar 't patronaat te gaan. Bouw postbureau rijkspolitie Na jaren van onderhandeling en voor bereiding is het dan eindelijk zover dat te Sint-Jansteen met de bouw van een politiebureau, annex twee dienstwonin gen een aanvang is gemaakt. Het wordt gebouwd aan de Burgemeester Yse- baertstraat, ter vervanging van het lo kaaltje in het gemeentehuis, waar de politie thans is gehuisvesd. AXEL Uitslag etalagewedstrijd In het kader van het Sint-Nicolaasfeest organiseerde Het Streekcentrum Axel een wedstrijd voor de kinderen. Het ging er in deze wedstrijd om het aantal af beeldingen van Sint-Nicolaas en zwarte Piet, voorkomende in de etalages van de deelnemende winkeliers, samen te tellen. Niemand had de uitslag goed. Er waren 493 afbeeldingen van Sint-Nicolaas en 515 van zwarte Piet. De uitslag was: le prfls: Freddy van Hoorn (kampeer- tent); 2. Ingrid Broekhoven (pick-up); 3. Bert Jansen (draagbare radio); 4. Linda Amdam (fototoestel); 5. Marty Sikkema (slede); 6. Hans van Hoorn (paar schaatsen); 7. Henk de Feflter (polshorloge). Verder waren er 25 troostprijzen van f 5, Uitvoering L.J.G. en Z.P.M. 14 december aanstaande wordt in Iet Centrum" te Axel een ontspan ningsavond gegeven door de afdelingen Axel en Zaamslag van de L.J.G. Ook de ZP.M. werken mede. Ter bestrijding van de kosten zal een verloting worden gehouden. SAS VAN GENT Nieuw-Guineagangers bij thuiskomst gehuldigd Dezer dagen arriveerden te Sas van Gent twee Nieuw Guineagangers. Bij hun thuiskomst viel dit tweetal een spontane hulde ten deel. De militairen: A. Vermast en A. Dellaert mochten on der meer gelukwensen in ontvangst ne men van wethouder W. Colsen. De har monie „De verenigde vrienden" bood la ter muzikale gelukwensen aan. BIERVLIET Winkelweekactie te Biervliet Zoals gebruikelijk organiseert de win keliersvereniging „Willem Beukelszoon" te Biervliet ook dit jaar een winkelac tie en wel van 24 november t.m. 6 de cember. Bij aankopen in deze periode verstrekken 'de aangesloten winkeliers genummerde bonnen welke kans geven op het winnen van een groot aantal aan trekkelijke pry zen. De hoofdprijs be staat uit een fraaie koelkast. De op brengst van deze loterij komt dit jaar ten goede aan de plaatselijke afdeling van de EHH.O. De schoolkinderen kunnen hun geluk be proeven bij de door de winkeliers geor ganiseerde lintenwedstrijd. In alle eta lages zijn namelijk stukken lint gede poneerd waarvan de juiste lengte be paald moet worden. Ook aan deze wedstrijd zijn een aantal fraaie prijzen verbonden. De winkels zijn gedurende deze actie geopend tot 's avonds 9 uur. WESTDORPE Winkelweek De jaarlijkse winkelweek te organiseren door de winkeliersvereniging „Samen Sterk" te Westdorpe, zal dit jaar wor den gehouden van 28 nov. tjn. 5 dec. 1962. Iedere dag wordt honderd gulden aan prijzen beschikbaar gesteld. St.-Nicolaas bezoekt scholen Op woensdag 5 december a.s. zal de goede sint de lagere school en de kleu terschool te Westdorpe bezoeken. Dit grote kinderfeest wordt ook dit jaar weer verzorgd door het plaatselijke feestcomité. VEILINGVERENIGING ZUID-BEVELAND GOES Cox's Orange Pippin kl. I 80-85: 85-89. 75-80: 86—91, 70-75: 82—91. 65-70: 73—85, 60-65: 59— 55-60: 46—51, IID 26—39, grof 58—65. ffjn 31—50. Glorie van Holland, kl. I: 85-90: 47. SO BS: 48. 75-80: 47. 70-75: 45. 65-70: 41-43, 60-05: IID 34, grof 35—36. fijn 21—25. Goudre netten. kl. I 90-95: 50—51, 85-90: 51—62. 80-85: 51—60, 75-80: 48,70—55, 70-75: 45—47, 65—70: 42—46. Kl. II 85-90: 48. 80-85: 46—50. 75-80: 44 —48. 70-75: 42—46. 65-70: 41—44, IID 36—38. grof 43—45. fijn 35—38. Jonathan, kl. I 80-85: 47. 75-80: 48—55. 70-75: 47—57. 65-70: 42—53, 60-65: 36—45, IID 15—32. KI. II: 80-85: 33. 75- 30—32, 70-75: 30—13. 65-70: 28—35. 60-65: ÏJ21—25. grof 19—31, fijn 15—20. Golden Deli cious. kl. I 85-90: 63—67. 80-85: 67—75. 75—80: 65—81, 70-75: 64—83. 65-70: 59—71. 60—65: 54— 61. Kl. II 85-90: 57. 80-85: 58—68, 75-80: 59—70. 70-75: 50—67, 65-70: 32—53, 60-65: 28—54. IID 9—41, grof 44—45, fijn 16—45. Lombarts Cal ville. kl. I 80-85: 40—42. 75-80: 46, 70-75: 47. 65-70: 41—44, 60-65: 31—37, IID 23. Kl. 75-80: 40. 70-75: 40. 65-70: 32. 60-65: 24. grof 27. Laxton's Superbe, kl. I 80-85: 51. 75-80: 50, 70- '5: 49. 65-70: 47, 60-65: 35, IID 23. Dubb. Bel lefleur. kl. I 80-85: 49. 75-80: 53, 70-75: 52. 65- 70: 47. 60-65: 38. 55-60: 27. IID 18. AlUngton Pippin, kl. I 70-75: 47. 65-70: 47. 60-65: 37. IID 25. Zoete Ermgaard. kl. I 60-65: 65—68. 55-60: 45. IID 32. grof 55. fijn 27—36. Div. appels val 21. geplukte kroet 15.40. Conference op mon- -. kl. I 65 mm en op 70—73. 60-65: 62—63. >0: 55—56. Doyenne du Cornice, kl. I 85-90: 80-85: 1.16, 75-80: 1.18—1.21. 70-75: 1.08— 1,19, 65-70: 1.08—1.12. IID 95—100. Kl. H 80-85: 1,01. 75-80: 1.05, 70-75: 1,03, 65-70: 96. Saint Remy, kl. I 75-85: 28—29, 65-75: 25—28, HD 20 -23. grof 16—23. fijn 13—19. Comtesse de Pa ris, kl. I 70-75: 28. 65-70: 23—25. 60-65: 19—21. IID 12. grof 17. fijn 12. Gieser Wildeman, kl. II 60-70: 57. 50-60: 41—44, HD 21. grof 31—41, fijn 20—25. Pondspeer kL I 75-85: 21—23, 65- 75: 23. grof 18, fijn 11. Totale aanvoer hard fruit 15.600 kisten. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Uien, klasse I. bonken 26.8924.85: Middel 55- 70. 26.90: Middel 40-55. 28.76—28.00: Drielingen 37.84—38.80: Pickles 32.60. Stek 9.60. Aanvoer 67 ton. Bintje I 12. Aanvoer 3 ton. Peen B 10,00: Peen C 10.00. Aanvoer 15 ton. EIERNOTERING BERGEN OP ZOOM. 28 november. Eiernoteringen van de coöp Wouwse melkinrichting Bergen op Zoom. In gaande donderdag 29 november 1962. Prijsklas 0 20 et. 1 19 ct.. 2 18 ct., 3 17 ct.. 4 16 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM- 28 november. Andijvie 3340. Spruiten 15 136. Witte kool 6—11. Boerekool 12—16. Bloemkool 17—86. Sav. kool 7—17. Rode kool 11—18. Sla 5—19. Prei 28—11. Kroten 6—16. Waspeen 23—32. Witlof 68—106. Tomaten 25— 52. Cox's Orange 27—79. Golden Delicious 20 —93. Jonathan 14—55. Goudrenet 2549. Zoe te Armgaard 2644. Pondspeer 19—26. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Aardappelen 10—13. Andijvie 61—74 per kg. Bloemkool IA 6 stuks 80—85, 7 stuks 61—67. Bloemkool IIA 6 stuks 58—60, 7 stuks 42—63 per stuk. Stoolsla 3746, Rode kool 16—18. Gele kool 10—13. Groene kool 14—16 per kg. Sla IA 16-22, HA 11—13 per stuk. Spinazie 54—57. Spruiten IA 67—86, HA 58—67, IB 58— 68. IIB 31—34, IC 23—29. ID 72—77 per kg. Prei 3542 per kg. Selderij 6—10, Peterselie 5—15 per bos. Waspeen IA 26—28, Grote peen 10—15, Kroten 14—22, Uien 21—29, Uien ge schoond 28—32, Witlof IA 94—1.13, HA 87— 1,01. HB TI—88 per kg. Aanvoer 19.000 kg. Knolselderij 17—24 per stuk. Black Alicante I 1.00—1,52, Boerekool 14—23 per kg. Cox's Orange Pippin IA 7892. IB 5667. IC 4355. Jonathan IA 4353. IB 4353, HA 33 45, IIB 28—38. Golden Delicious IA 74—84» IB 66—75. IC 55—56. HA 50—64. Goudrenetten IA 49—64. IB 40—50. IC39—43: Glorie van Hol land IA 45—56. IB 44—52. IC 33—48. Allisons Orange IA 58—72. IB 55—56. IC 54—56. Doyen- né du Cornice IA 1.22—1.30, IB 1,24—1.26, IC .18—1,20, HA 1,17—1,20. VEILING TERNEUZEN. Sla 10.40—14.10. Bloemkool A 2 6087, B 46 —48. B 2 39—47. C 2 15—33. Knolselderij 9— 18. Selderij 7. Peen 21—24. Bintjes 10—11. Andijvie 2 15—36 Kroten 16. Rode kool 9— 20. Sav. kool 10—15. Witte kool 9—16. Bloem kool 16—29. Breekpeer. 10—12. Prei A 2 42—56. B 2 31. Knolselderij 6—13. Spruiten 45—61. Uien 15—26. Witlof A 93, A 2 79—83. B 82— 37. B 2 60—81, afw. 42—73. Goudrenet I 85 46—52. 8050, 75 47—50. 70 46, 65 41, 2 85 41—47. 80 41—49. 75 43—47. 70 41—46. 65 38, 2 D 32—34, 3 grof 38. 3 fijn 23—30, kroet 22. Cox's Orange 1 75 75-86. 70 80—84. 65 71— 74. 60 60. 55 42—45. 2 75 69. 70 68, 65 58—60. 60 53. 55 37—48, 2 D 25—35, 3 grof 49—63, 3 fijn 30—33, kroet 17—33. Jonathan 1 80 4316. 75 46. 70 46—47. 65 38—42. 60 34—35. 31—35. 75 30—35. 70 30—36. 65 31—32 60 28—30. 2 D 17—25. 3 grof 34—36, 3 fijn 19— l. kroet 16—23. Zoete appelen 3 "grof 45. fijn 25—32. Golden Delicious 1 85 60—68. 6771. 75 7078. 70 6779. 65 5565, 60 45—49. 2 80 53—59. 75 57—61. 70 55—60. 65 47—51. 60 3846. 3 grof 4555. 3 fijn 15—35, kroet 3540. Doyenne du Cornice 1 80 106, 75 115, 70 108. 65 104—105. 3 grof 84. St. Remy 2 75 21, 1 65 25—26. 2 D 22, 3 grof 20—22, 3 fijn 21. kroet 15. Wijnperen 2 50 20, 3 fijn 15—17. Gieser Wildeman 2 D 24—26, 3 grof 36—37, kroet 12. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer2922 kg. 186—241. Schar 117 kg. Bot 52 kg. Wijting 564 kg. Kabeljouw 20 kg. Tong 3 kg. Wulken 3 kg. Zalm 1 kg. Sprot 2775 kg. Ongesorteerde Wethouder C. van Bendegem Hoewel de gemeenteraad van Axel op 26 april j.l. in principe besloot diverse sportvelden, terreinen en dergelijke te verwerven en die te zijner tijd in te brengen in de onlangs opgerichte plaat selijke sportstichting, heeft het eerste voorstel van dien aard dinsdagavond een langdurig debat veroorzaakt. Dit voorstel behelsde de aankoop van de tennisbanen, het clubhuis, de afheining en overige accessoires van de tennisclub „Axel", die evenals de overige sportver enigingen deel uitmaakt van de sport stichting. De meeste bezwaren kwamen van het raadslid D. J. Oggel (g.p.v.), die van mening was, dat de tennisclub wel eigendommen overdraagt, maar haar oude rechten wil behouden. Aan die eigendommen moet veel verbeterd wor den hetgeen volgens hem nu ten koste zal gaan van gemeenschapsgelden. Ook de heer W. de Feflter (c.h.u.) noemde het voorstel niet erg gelukkig. De heer J. den Doelder (g.b.) daarentegen, zag als een winstpunt dat in de toekomst het. lidmaatschap van deze club voor meèr categorieën mensen kan worden opengesteld dan vroeger het geval was. De heer J. van Luijk (a.r.) wilde weten of in de toekomst alle sportverenigingen dezelfde rechten zullen kragen. Veel geld „De raad heeft hier destijds wellicht niet voldoende gerealiseerd dat de uitvoering van de sportplannen de gemeente Axel veel geld gaat kos ten", aldus wethouder C. van Bende gem (p.v.d.a.). „Dat moet het ons overigens waard zijn", zo voegde hij er aan toe. Hij voerde aan, dat met name de tennissport in Axel in de toekomst geen sport meer behoeft te zijn voor een select gezelschap maar kan worden beschouwd als een volks sport. „Aan die spreiding willen wij als ge meentelijke overheid meewerken". Al dus de wethouder van openbare werken. De heren Oggel en P. van Bendegem (c.h.) bleven bezwaren maken tegen het feit, dat de tennisclub haar voorrechten wil behouden en de gemeente voor de lasten wil laten opdraaien. Burgemees ter M. K. van Dijke zette nog eens uit voerig uiteen dat het voorstel een con sequentie is van het destijds genomen raadsbesluit, waarmee in principe be sloten werd alle sportaccommodaties over te nemen. Het bevreemdde hem, dat men nu bij het eerste het beste voorstel dienaangaande terugschrikt. Van de 12 aanwezige raadsleden stemden er ne gen voor. Tegen waren de heren Oggel en P. van Bendegem. De heer A. H. van der Lee (g.b.), die voorzitter is van de sportstichting Axel, onthield zich van stemming. Boerenkamer Heden nam de Heere, nog onverwachts tot onze diepe droefheid, uit ons midden weg, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, mevr. SARA DIELEMAN, weduwe van Willem Dekker, in de ouderdom van 74 jaar en 7 maanden. Namens de familie, J. Dekker. Schoondijke, 28 november 1962. Condoleantieadres O 11, Schoondijke. De teraardebestelling zal plaatshebben op zaterdag 1 december a.s., des namiddags te 2.30 uur, op de alge mene begraafplaats te Schoondijke. —0— Het hoofd van het gemeen tebestuur van Hulst brengt ter openbare kennis van belanghebbenden dat van heden af op de secretarie van deze gemeente voor een leder ter inzage ligt een ontwerp van een raadsbe sluit met bijbehorende kaart, tot het vaststellen van een uitbreidingsplan, aangeduid als: uitbreidings plan „Zuid". Binnen 4 weken na heden kunnen Belanghebbenden schriftelijk bezwaren tegen dit plan indienen b(j de ge meenteraad van Huist. Hulst. 29 november 1962. Het hoofd van het ge meentebestuur van Huist, A. L. S. Lockefeer. „KLEINTJE" PLAATSEN? Voor 9 uur v.m. opgeven voor het nummer van de volgende ochtend .(Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling). —0— Het hoofd van het gemeen tebestuur van Hulst brengt ter openbare kennis van be langhebbenden dat van he den af op de secretarie van deze gemeente gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage ligt een raadsbesluit d.d. 23 novem ber 1962 met bijbehorende kaart, tot herziening van een uitbreidingsplan, aange duid als: uitbreidingsplan „Noord", deel uitmakende van de partiële herziening 1962, regelende de bestem ming in onderdelen van gronden aan dc Tabak straat en de Zandstraat. Binnen 6 weken na deze termjjn kunnen belangheb benden schriftelijk bezwa ren tegen dit plan indienen bij Gedeputeerde Staten van1 Zeeland. Hulst, 29 november 1962. Het hoofd van het ge meentebestuur van Hulst, A. L. S. Lockefeer. prijsuitreiking vindt op beide markten plaats om 16 uur. Hoofdprijs een „Magneef'-sportrijwiel. Verder tientallen prachtige prijzen. U mlt utv omzet verhogen Adverteer dan in de PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zonder hoofdelijke stemming voteer de de raad een bedrag van f 4000, voor het opknappen en inrichten van het gebouw Nieuwstraat 32 en dit „om niet" ter beschikking te stellen van de zoge naamde Axelse Boerenkamer. Voor de noodzakelijke uitbreiding van het industrieterrein Axelse Sassing be sloot de raad zonder hoofdelijke stem ming aan te kopen een perceel grond ter grootte van 51.070 vierkante meter van een Franse eigenaar. Zoals reeds eerder gemeld worden er plannen voorbereid om in deze omgeving te komen tot in- steekhavens en een zwaaikom. Verdere mededelingen hierover kon burgemees ter M. K. van Dijke nog niet doen. De heren P. van Bendegem (c.h.u.) en P.- Scheeïe (p.v.d.a.) vonden de prijs van f 7,per vierkante meter voor de verkoop van een perceel bouwgrond aan de Zuidsingel aan de heer O. Hoekstra te Wissenkerke te laag. „Wij verkopen het met bloedend hart", aldus wethouder C. van Bendegem, „maar aangezien dit het laatste perceeltje in dit gebied is, wilden we de pry's niet meer verhogen" Verder zal een perceel van 1375 vier kante meter worden verkocht aan de N.V. „SAKO" te Sluiskil voor uitbrei ding van dit bedrijf. Besloten werd 13 aandelen, elk groot f250,te kopen van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. „Is dit wel nodig?" vroeg de heer Oggel, die van mening was, dat de financiële toestand van de gemeente niet zo erg rooskleurig is. De wethouder van financiën, de heer M. IJsebaert (k.v.p.) zei dat in Axel vier gevallen door het bouwfonds zijn behandeld en naar volle tevredenheid, voegde hij er aan toe, waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aanvaard. In de plaats van de heer P. van Bendegem. die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer A. de Waard met negen stemmen gekozen tot bestuurslid in de stichting „Beschuttende Werkplaatsen Midden Zeeuwsch-Vlaanderen' By de rondvraag wees de heer A. H. van der Lee (g.b.) op het feit, dat de gemeenteraad van Terneuzen heeft besloten uit de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht te treden. In 1955 heeft Axel dit ook getracht. Grootscheepse oefening van B.B. te Zuïddorpe In de wyk „Bontekoe" in de gemeente Zuidzande heeft de B.B. woensdagavond een grootscheepse brandweeroefening gehouden. Aan deze oefening namen brandweereenheden uit Zuiddorpe, Axel, Sas van Gent, Koewacht en Zaamslag deel. De opdracht voor deze oefening luidde als volgt: Tengevolge van een luchtbom bardement met brand- en brisantbom men zijn verschillende branden ontstaan in de buurtschap „Bontekoe" te Zuid- dorpe. De burgemeester vraagt hulp aan het hoofd Bescherming Bevolking van de A-kring Zeeland-c te Terneuzen die een peloton stuurt, bestaande uit de gemeentebrandweren van Axel, Sas van Gent en Zaamslag. Bij aankomst van het peloton is geen reddingswerk meer uit te voeren. Wel moet de Moer- spuise weg zoveel mogelijk worden opengehouden voor afvoer van gewon den enz. De plaatselijke brandweer is reeds ingezet en volledig belast met het blussen van de branden aan de verwoes te Moerspuise weg. De andere brandwe ren hebben tot' taak de branden in de panden aan de Waterhuisstraat te be strijden. De oefening stond onder leiding van de brandweercommandant van Zuiddorpe, de heer Van Dongen. Pelotonscomman dant was de heer J. C. van Doeselaar uit Axel. Aanwezig waren verder de heer De Roos van de brandweerinspectie, het hoofd van de BB., W. I. Catsman, glaatsvervangend voorzitter van de B. burgemeester Van Hooteghem, bur gemeester Kesbeke van Zuiddorpe en een aantal andere autoriteiten, waar onder bijna alle brandweercommandan ten in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. De oefening verliep in volmaakte orde. doch dit besluit werd toen door Ge deputeerde Staten niet goedgekeurd. Hij stelde het college van b. en w. voor zo spoedig mogelijk opnieuw met een voorstel tot uittreding te komen. Wat er daarna dient te gebeuren zou zijns in ziens door een speciaal daartoe te benoe men commissie kunnen worden bestu deerd. Het college zal de heer Van der Lee schriftelijk van antwoord dienen. De heer Oggel vroeg of het college al iets naders bekend is omtrent de gemeente lijke herindeling van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Verder deed de heer Oggel een nog al felle aanval op wethouder C. van Ben degem, die, aldus de heer Oggel, in strijd met de waarheid, in de raad zou hebben beweerd dat er in Axel nog nim mer opties aan toekomstige bouwers zijn verleend. „Dit is wel gebeurd", al dus de heer Oggel, die het college van b. en w. uitnodigde zo spoedig mogelijk bekend te maken hoeveel opties en aan wie die zijn verleend. „Ook U krijgt schriftelijk antwoord", al dus burgemeester Van Dijke, „maar ik kan met de meeste nadruk verklaren, dat in Axel nooit of te nimmer opties zijn verleend". Komt U dan beslist morgen, uw tijd is goed besteed op de op kantoor- en tekengebied. TERNEUZEN - NOORDSTRAAT 78 Laat nu uw schilderijen of platen moderniseren met Wij hebben deze in vele breedten en profielen voor radig. 't Kan nog vóór St,- Nicolaas klaar!! Boekbinderij en lijstenbandel Brouwerijstraat 2 TERNEUZEN. Ontvangen: de bekende Voorhoeve, Maranatha, Ge- zelle Meerburg, Neerbosch, Honingdroppels, Banier, en zovoorts. Prijs 2,65. Verder voorradig mooie ge- illustreerde maand- en weekkalenders: Ons Land, Mooi Nederland, enz. Pro- Juventute-kalender 2,90, Beatrixkalender 2,75 Zakagenda's vanaf 75 ct. Succes en andere ringagen- da's. Kantooragenda's. Boek- en kantoorhandel Brouwerijstraat 2 TERNEUZEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 27