Amsterdamse Beurs „niet slechter, maar ook niet beter" Klanken uit de ether PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer mai\(z\ fouien =5= Verf met voldoening tip» Waar zijn onze schepen? jor£NoUr^B Hpp— lipir DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Ja, dertien november waren we zestig jaar getrouwd. Heel plezierige dag ge had, er waren wel een goede vijftig ne ven en nichten en de buren vlaggen na tuurlijk dat begrijp je. Ganseman, zeiden ze, wat ben je gelukkig op je drieëntach tigste. Maar wat zal het zijn sigaret of sigaar, groot of een kleintje? Waar was ik, ja die diamanten bruiloft dat was een heel feest hier op Kapelle. En ik moest vertellen natuurlijk, want als je vijfen dertig jaar politieman bent geweest dan heb je veel wederwaardigheden. Briga dier-majoor was ik, bij de rijksveld- wacht, het laatst op Ovezande. Daar heb ik veel moeten schipperen, want die pas toor daar, dat was een kaerel hoor. Maar toen ik wegging zeiden ze dé majoor is eerlijk geweest. Want ik ben wel eens een beetje té geweest, 'k Had de naam, maar 'k geloof de daad ook. JV/Taar eerst ben ik hier op Kapelle rijks veldwachter geweest. Hier geboren en hier rijksveldwachter, dat is een unicum natuurlijk. Ik was hier als boerenjongen opgegroeid. Ik was niet slechter, maar ook niet beter. Ik had altijd gewoon meege daan. Ik deed altijd mee. 'k Had zelfs twee verbalen gehad. Eén voor sneeuwballen gooien en één voor fluiten, waardoor de nachtrust verstoord kon worden. Ik was dus een gewone jongen geweest. Dan moet je hier rijksveldwachter wezen. In 't eerst, als ze me hier dan zagen, riepen ze dienk- terom, daer komt Arjean. Toen ik boeren arbeider was wist ik dat er een departe ment van justitie bestond, maar meer wist ik ook niet. Maar ik wilde nu eenmaal bij de politie, dat was m'n ideaal. In 1902 was ik al aangesteld als onbezoldigd rijksveldwachter-jachtopziener. -In 1908 werd ik bezoldigd rijksveldwachter. Ik moest er voor naar Den Haag en daar hadden ze een lange lijst van gegadigden. Ik had zeker m'n mond goed gebruikt, want Kapelle komt vacant en waarachtig, op m'n eigen geboorteplaats wordt ik politieman. De districtscommandant voelde zich gepasseerd omdat ik rechtstreeks naar Den Haag was gegaan. Vijf dagen nadat ik daar geweest was en nog eens een brief had geschre ven, komt hij met m'n aanstelling. Hij zei nog tegen de weger van de weegbrug, want hij voel de zich gepasseerd, tegen de weger dus: die Ganseman zal het niet lang maken hier. Maar ik ben hier dertien jaar geweest, voor ik met promotie naar Dordrecht ging. Ach, hoe was dat vijftig, vijfenvijftig jaar geleden. Je werd bevorderd door een goede mond, door strooplik ken, als je in de gunst was. Zo kon je na een aantal jaren brigadier-titulair worden. Maar toen werd er om brigadier te worden voor het eerst een examen ingevoerd. Je moest een aantal VAK ZWIN TOT I jaren by de rijksveldwacht wezen om er aan deel te mogen nemen. Ik weet het nog goed, ik was juist in Brouwershaven gedetacheerd in verband met een staking onder het tramperso neel. Ik had de nood van die mensen gezien en ik sympatiseerde er mee. Was niet goed natuur lijk als je politieman bent. Maar goed in die tijd viel dat examen en ik kwam er door. 'k Was de enige in het district die slaagde. Maar ik voel niets voor zelfverheerlijking, dus laat dat er maar uit. Er kwam een vacature voor brigadier by het parket in Dordrecht. Ik had ge zegd als ze me willen straf fen, moeten ze me in de stad plaatsen. Maar goed ik ging naar Dordrecht, 'k Geloof dat 'k er vyf- tïen maanden geweest ben. Toen werd me ge vraagd of ik brigadier-majoor wilde worden, brigade-commandant in Wissenkerke of in Ove zande. Heb Ovezande genomen natuurlijk. Daar heb ik zeventien jaar en een half gestaan. Toen ik er kwam zei de burgemeester: je zult nog wat te doen krygen hoor, er is hier een zwarte bende. Voor mij was er een al oude man geweest en dan ga je zeggen God schept de dag en ik wan del, 't zal mijn tijd wel duren. Op zaterdagavonden had je veel boerenzoons in het dorp, dan bleven ze lopen. Om de politie te pesten natuurlijk. Maar als het misliep ging ik er desnoods met de gummistok over. Toen de oorlog kwam had ik fort Ellewoutsdijk in m'n brigade, het fort waarin N.S.B.-ers wer den opgesloten. Wat ik toen meegemaakt heb Met mensen, vrienden van me, had ik eens een reis naar Zwitserland gemaakt. Later moest ik ze in het fort stoppen. Heus, ook al ben je dan tegen zo'n organisatie, menselyk gezien valt dat toch niet mee- Toen we eenmaal bezet waren, zou, in 1941, de rijksveldwacht worden opgehe ven, alles moest marechaussee worden. Ik moest militair worden. Dat was niets voor mij, ik was te veel boertje. Dat militaire stond me niet aan, ik deed het niet en vroeg ontslag. Per 1 juni 1941 kreeg ik het. In die tussentijd was ik ge decoreerd, als ik op Ovezande was, ik heb de medailles liggen, een stuk of twee, drie. Omdat ik op Kapelle geboren was, wilde ik weer op Kapelle wonen. Zo kwam ik weer naar hier. Vrouw, schenk je eens een glaasje wijn in? Waar was ik, oh ja, zodra ik de rijksveldwacht uit was, werd ik controleur bij de prijsbeheer- sing, hoofdzakelijk voor groenten en fruit. Ik gesproken, zei toen die commandant. Ik zeg commandant ik ben grijs geworden ln de dienst en nog nooit heeft iemand me gewantrouwd, ik weiger te antwoorden. Verwijder je, zei hij. Een poosje later riepen ze me terug. Ik vraag je nogmaals met wie je hebt gesproken, zei hij weer. Maar ik zei ik weiger te antwoorden. Met een je-hoort-er-nog-wel-van kon ik vertrekken. Nog diezelfde dag schreef ik een brief naar Den Haag, waarin ik m'n ontslag vroeg. Laat die brief er nu eerder zijn dan het rapport van die commandant, want ik kreeg eervol ontslag. werkte bij veilingen in Holland, ook wel in Zee land. Al gauw ging ik er uit, want op den duur zou ik nog in 't fort terechtgekomen zijn. M'n chef was N.S.B.-er en de man waar ik mee moest samenwerken was het ook en ik was het niet natuurlyk. Ik ging niet meer. Een week of drie nadien werd ik op het bureau ontboden. U doet controle, vroegen ze me. Waar was je dan de zoveelste, waar heb je die dag controle ge daan? Op Baarland, zei ik. Met wie heb je daar A. GANSEMAN ...veel wederwaardigheden... M'n inkomsten gingen natuurlijk een stuk achteruit. Ik kwam op wachtgeld. Gelukkig kreeg in in '45 bericht, dat ik er bij de rijksveld wacht drie dienstjaren bij had gekregen en zo doende pensioengerechtigd was. Het was alge meen usance voor mensen, die geacht werden ontslag genomen te hebben in verband met de Duitsers. Toen ik uit die prijsbeheersing ging werd ik secretaris van de vereniging oorlogs gedupeerden Zuid- en Noord-Beveland. Dat ben ik nog tot 1950 geweest. In het verenigingsleven heb ik nog verschillende andere dingen gedaan. Bij het verlaten van Kapelle bijvoorbeeld moest ik dertien verenigingen opzeggen. Was ook nog notabel en kerkvoogd in de Hervormde Kerk. Nu is dat alles aan de kant, heb ik alleen m'n tuintje. Weet U waar ik spyt van heb? Dat ik geen dagboek heb bijgehouden. Eerst zeiden ze hier dienkterom, daer komt Arjean. Maar bij m'n vertrek was het daer komt Ganseman. En wat daartussen niet gebeurd is. Ik was maar een boerenjongen, niet slechter, maar ook niet beter dan een ander. Daarom heb ik spijt van dat dagboek- Dan had je verhalen gehad. Op Ove zande, mensenlieve /VWWWWWWN/NAAAAAAAAAAA/WVVWWWVWWWVWWWVVWWWWUVWVW BEURSOVERZICHT. de internationale waarden behalve Kon. Olie en A.K.U. is de tendentie gister middag bij de opening zeer vast tot „willig" geweest. Het Damrak (arbritrage) heeft vrij dag een goede neus gehad toen de stukken uit de marlet werden genomen in de hoop, de stukken later op de dag op de Newyorkse beurs met winst te kunnen verkopen. Dit ge beurde'prompt want Wallstreet gaf opnieuw vast slot te zien. Van de Nederlandse hoofdfondsen waren het vooral Philips en Unilevers die vrijdag in New York grote be langstelling ontmoetten tegen sterk oplopen de koersen. Hierdoor kon het gebeuren, dot Philips vrijdagavond in Amsterdam een hoogste prijs van f 152.50 werd geregistreerd Voor Unilevers I 144.30. Kon. Olie f 148.50. A. £.U. 385, Hoogovens 569. terwijl bij grote uit- :onderir.g certificaten Deli opliepen tot f 148. 3e officiële beurs zette maandag de nieuwe veek in op f 153.50 voor Philips, tegen f 148 tls voorgaande slotprijs. Aanhoudende bui- enlandse- en lokale vraag, alsmede dek- iingsaankopen door de baissiers droegen er- .oe bij. dat de prijs opliep tot f 154.10. Uni levers wilden- bij Philips niet achter blijven noteerden op f 145.20 circa zes gulden ho ger, Later werd voor ait fonds f 146 betaald Hoogovens deden van zich spreken door een opening op 575, plus zestien punten. Blijkbaar ond men deze koers nog te laa'g. Kooporders 2262. Het drietal had soms al zyn aandacht nodig voor de bodem waar op zy liepen, om niet Sn een onver wachte kuil of spleet te struikelen, temeer daar zy nog steeds enigszins versuft leken te zyn door de ener- gieschokken die hun bewakers hun hadden toegediend. Naarmate de her sens beter gingen werken, toonden zij meer interesse voor de „roetmop pen" in hun omgeving. Piloot Storm schudde het hoofd en mompelde: „Is het niet onbegrijpelijk? Ik kan myn hand gewoon door zo'n ding heenha len. zonder weerstand te ontmoeten en toch drijven zij ons voort als mak ke lammetjes! Zij hebben bepaald een zekere mate van intelligentie. Het zyn manifestaties van pure energie, pure kracht1" Toen werd Arend nydig, bleef -stok stijf stilstaan en vroeg met luide stem: „Waar brengen jullie ons heen, hè?" Hij kreeg natuur- ZEER VASTE STEMMING zorgden er gedurende de verdere beursduur voor dat de koer» zelfs opliep tot 585. Ten slotte boekte A.K.U. van de internationale waarden een koerswinst van ruim drie pun ten op 385. Gezegd moet worden dat de om vang van de handel voor de hoofdfondsen niet in overeenstemming was met de hier en daar behaalde zeer forse koerswinsten. -De beroepshandel en het publiek hebben ver trouwen in een gunstige marktontwikkeling voor de komende weken. In de scheepvaartsector viel de stemming wat tegen. Er werden in deze sector geringe koerswinsten geboekt bij een kleine omzet. Certificaten Deli werden opnieuw in de open hoek verhandeld. Begonnen werd op f 148. tegen een vorige slotprijs van f 144.70. Aan houdende vraag deed de koers oplopen tot f 149.80. Ook aandelen „Aniem" werden we derom hoger op 70 geadivseerd Voor dit fonds bestaat grote belangstelling in verband met een mogelijk spoedig herstel van de di plomatieke betrekking tussen Nederland en Indonesië. Ook H.V.A. lag goed in de markt, dit fonds deed 134, na een opening op 131 en een vorig slot van 129li. In de staatsfondsen- hoek viel niet veel te beleven. Door elkaar kwamen in deze sector geen spectaculaire koersveranderingen, ten opzichte van het vo rige slotniveau, voor. In de lokale afdelingen werdén bijna alle fondsen hoger geadviseerd. Zwanenberg-Or- ganon, welk fonds de vorige week steeg van 825 tot 889 werd op circa 900 geadviseerd. Dit neemt de N.V. Nederlandse Cocaïne- Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN Amsterdam. 26 november. Londen 10.0814—10.09. New York 3.59?;—3.60. Montreal 3.33H—3.34,',. Parijs 73.41',4—73.46',i. Brussel 7.23Vi—7.23?;. Frankfort 89.78'i— 89.83?;. Stockholm 69.54—69.59. Zu rich 83.33—83.38. Milaan 57.93';— 57.98?;. Kopenhagen 52.0752 12, Oslo 50.36—50.41. Wenen 13.92',,;— 13.93?4. Lissabon 12.57',;—12.59. fabriek over. Aandelen Ned. Ford lagen ge vraagd in de markt op de omzetstijging, als mede de mogelijkheid dat een gedeelte van de huidige assemblage van Antwerpen naar de fabriek in Amsterdam zal worden overge bracht- De eerste koers van aandelen ..Inter- las" werd geadviseerd op 345. tegen vrijdag 335 bij de laatste claimprijs. Claims confectie ateliers ,,Chas Macintosh N.V." en de claims Friesch-Groningsche hypotheekbank kwamen voor het eerst in de handel. A.N.P.-C.B.S. BEURS INDICES 22-11 23-11 Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 26-11 473.1 328:3 135.9 244.3 150.1 35LX Verklaring: staaislen. Ned. '59 4>/5 Ned. '60 4',<2 Ned '47 3% Ned '51 314 Ned. '48 3'/. Ned. '9<1 3',:» Ned. '55 3'/. Ned. '37 3 Gr. boek '46 Doll. '47 Ned '62-64 ^ed. tnd. '37 6% W.B. Len. '57 Aandelen Amst. rubb. a V .A. A.K.U. Deli M. Hongov. Philips Unilever Kon. Olie ■«eb. luchtv. a a.l. K.L.M. K.N.S.M. Kon. Paketv. gedaan oleden: 4 gedaan er laten: 91H 91ft 96'/» 96)3 88'/» 87)3 99'4 107 ?4 147.80 154.10 139.20 145.10 148 147.50 Si Mil. Ned. Nïev Goud. v. Ommeren Rott. LI. Schv. Unie Industrie enz. Alb Heijn Am. droogd. Berg. Jurg. Berk. Pat. Blaauwh. Bijenk. Calvé Centr Suik. Fokker v. Gelder Gist sp. v. d. Heem Heineken Internat. Intervam K.N. Papier K. Zout Muller Ned Dob Ned. kab. Netam Ntjverdal Rott. Dr. Dok Schelde N.B. 260 b 265 b Scnokbet. Snholten F. Stokvis Vergd Blik Vergd. Mach. Vredest. Wilton Zwanenb. Interunie Robeco Valeurop Banken Ad Bank N.H. Mij. R'd Bank 1w Bank Obi. e. N. Gem. (4?'4) 99?; 99v; B. N. Gem. '53 (5) 103 103?; a x dividend: c ex clatn 220 224 Uu Pont 233?; 233V, 800 815 Ge. Eleer. 73 74?; 175 182 Oer. Mot. 56',; 56% 342',i 345 Int. Nick. 67 68?; 184 194 Kennecott 1 70?; 70V, 356 370 •Nat. Can. ll'/« 265 267 Hep. Steel 38'/, 39% 889 898 Shell Oil 34 33% 186 Stud. Pack. 7JI 7U 18'; 206 Tide Water 18% 714 724 U.S Steel 46?» 48?; Amer. aand. Am. Enka Am, mot. Am Tel. Anaconda Berth. St. Clt Serv. Curt. Wr. 31 ft 32'/. 51' 53 i«%b 18?; PR EMI EL. Alkmaar A'darn '51 A'oaro '56 I A'dam '56 II A'dam '56 IH Breda '54 Dordr "56 Eindh. '54 Ens"h. '54 D Haag '52 I D. Haag '92 II R'dam '52 I R'dam '52 n R'dam '57 Utrecht '52 Z.-H0II. *57 Z.-H0II. "59 93 b 94 b iyk geen antwoord, maar wel een versterkte do sis energiesehokken, die hem weer vlot in bewe ging brachten. „Wees voorzichter jong!" waar schuwde Buck. „Deze dingen bezitten een ge weldig popcntiaal!" Daarna liep het drietal maar weer gedwee voort. 54 „Juist omdat het een ernstige zaak is", hield ze koppig vol. „U zegt nu wel, dat het niet presseert, maar ik kan toch wel overreden worden als ik hier de deur uitkom, om maar eens een voorbeeld te noemen. Iic zal geen ogenblik rust heb ben voor dat nieuwe testament rechts geldigheid heeft." Die nacht sliep ze rustig. De volgende morgen was er weer een brief: Hef is tijd, dat U eens aan uw kinderen gaat denlcen. De politie weet alles. Het deed haar niets meer. Ze ging die morgen niet naar de zaak, maar Pelde een nicht buiten, vertelde haar, dat zc de volgende morgen onverwachts voor zaken een paar dagen weg moest en vroeg haar of het mogelijk zou zyn dat de kinderen die tyd bij hen waren. En konden zij hen deze middag nog laten halen? Prachtig. Ze riep juffrouw Mien, zei haar, dat de kinderen een paar dagen uit logeren gingen en die middag gehaald zouden worden. Juffrouw Mien trok haar voorhoofd in bezorgde rimpels. „En noc moet het dan met de school, mevrouw?" „Een paar dagen vakantie zal geen kwaad kunnen." „Als uwes het doet, omdat U bang ben, dat ik het niet an ken, dan kennen zc gerust hier blyven. Je heb eigenlijk geen kinderen an ze", meende juffrouw Mien, die wel tienmaal per dag juist het te genovergestelde beweerde. „Och neen, ik geloof trouwens, dat ze overmorgen al herfstvakantie krijgen. En dan zouden zc je de hele dag om de voeten lopen. Neen, laat ze maar rustig naar de Potasses gaan. Die vinden liet gezellig en de kinderen zijn er gek op daar te logeren." „Nu, dat wordt dan een verrassing voor ze", zei juffrouw Mien zuurzoet. Het werd nu zo zoetjesaan tyd naar het advocatenkantoor te gaan, waar de con tracten zouden worden getekend. Ze kleedde zich met zorg en Tiet juffrouw Mien een taxi bellen. Toen ze weer terugkwam was het huis in rep en roer. Juffrouw Mien kon de kinderen eenvoudig geen baas, ze waren door het dolle heen in het vooruitzicht van deze onverwachte vakantie „Zijn jullie dan zo blij, dat je bij mam mie vandaan gaat? vroeg Brigitte wat treurig. Ze keken haar verbaasd aan. „Waarom ga je niet mee?" vroeg Geert op het laatst grappig zakelijk. „Hebben die Amerikaanse mjjnheren je al dat geld nog niet gebracht?" „Zo is het maar. Mammie moet nog wachten op die heren." „Maar dan kom je toch dadclyk", zei Betty, terwijl zc haar zachte wangetje tegen haar moeders mouw wreef. Betty was soms net een aanhalig poesje. Brigitte beloofde plechtig dat ze kwam, zodra die mijnheren haar al dat geld ge geven hadden. „En krijgen wc dan net zo'n huis als oom Wim en tante Tine?" „Precies zo'n huis, Geert „En ook een bok enne..." „Mevrouw, daar is mijnheer al." Wim Potasse kwam binnen, fors en breedgeschouderd.. Hij bracht een geur van den bulten mee. Van weilanden, ak kers en bos, „O, Wim, kon je zelf komen, wat fijn. Ik was bang, dat je er onmogelijk zou kunnen uitbreken. Daarom vroeg ik dan ook of Tine kans zag..." „Die mensen bij ons zyn zo onfatsoen lijk gezond, daar heb je geen begrip van. Vanmorgen heb ik al myn patiën ten afgereden. En Frits logeert by ons, die neemt het spreekuur waar. Een goe de oefening voor hem. Als er tenminste iemand komt." Hij lachte daverend. Maar ze voelde hoe intussen zijn doktersogen onderzoekend over haar gezicht gleden. Ze kon zien, dat hij dacht; „Ze ziet er slecht uit. Ze hooft iets." Het verwonderde haar dan ook helemaal niet hem te horen zeggen: „Je bent toch wel helemaal gezond, ita Geen last van abnormale moeheid? Of van nervosi teit? Werk je niet te hard, meiske?" „Dat heb ik misschien wel gedaan", gaf ze toe. „Maar dat is nu gelukkig afge lopen. Vanmorgen zijn de contracten ge tekend." „Zo, dat is goed nieuws. Hel was ten slotte ook geen leven voor je. Kom, ape- ltindcrs, zullen we maar eens opstap pen?" „Apekinders, oom zegt apekinders", ju belden ze verrukt. „Zeg, moeten jullie je moeder eerst niet eens goedendag zeggen?" „En een zoentje geven", zei Geert en twee stevige jongensarmen klemden zich om haar hals. Weer voelde zc Wim Potasses ogen onderzoekend op zich. toen ze de kleine jongen heftig tegen zich aandrukte. „Dag Geert, dag Betty. Dag schatten van me. Zullen jullie altijd lief zijn?" „Nu, altijd..." zei dokter Potasse met goedmoedige spot, maar er was een on geruste blik in zijn ogen. Ze hoorde het portier dichtslaan en de auto starten en zonk, zacht jammerend als een gewond beest, op een stoel. Dat het zo moeilijk viel! Nooit had ze ge dacht dat het zo moeiiyk zou zyn. Maai de kinderen waren nu goed verzorgd. Geld was er genoeg en Wim en Tine wa ren dol op hen. Ze hadden het altijd zo vreselijk gevonden, dat ze zelf geen kin deren hadden. Over een paar maanden zouden ze haar wel vergeten zijn. Geert en Betty. Kinderen vergeten zo gauw. Ze keek naar de kleine pendule op de schoorsteenmantel. Halfzes. Had ze dan meer dan anderhalf uur zo gezeten? Het was al bijna geheel donker. Juf frouw Mien kwam de kamer in. „Ik hoorde zo niks en licht zag ik ook niet. Je kunt altijd zo'n ietsepietsje licht door do deur zien, als er hier in de ka mer een lamp brandt. Daarom dacht ik zo, mevrouw zal wel in slaap gesukkeld zijn. 11 zag er toch al zo moe uit. En loen dacht ik, ik zal de arme ziel maar kalm laten liggen." „Ja, ik was werkclyk in slaap gevallen." „Mevrouw Van der Drift wou vanavond nog even aankomen." „Wat heb je gezegd? Je moet haar af bellen, dadelyk. Ik kan niemand heb ben. Kunnen die mensen je dan ook nooit met rust laten?" viel ze zenuw achtig uit. „Goed, dat zal ik doen. Weet U wat uwes nou es doen moest? U moest na het eten maar es naar bed gaan. Uwes ziet er uit, dat het niet mooi meer is." „Ilt heb helemaal geen honger", ver weerde ze zich, „en ik heb nog een hele boel te doen." „Uwes moet eten, anders wordt uwes ziek", zei juffrouw Mien streng. „En U kunt morgen even goed doen wat U dan allemaal zo erg nodig doen moet. Dat zal op een avond niet aankomen." (Wordt vervolgd) DINSDAG 27 NOVEMBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmu- zïek. 8-50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kinderen. 10.25 Klassieke orkestmuziek (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuzïek. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Licht instrumentaal kwartet en solisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Draaiorgelklanken. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tennieuws. 13.30 Zigeunerensemble. 13.50 Metropole orkest en zangsoliste. .14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen, gevarieerd programma, (herhaling van zaterdag j M. 15.45 Lich te grammofoonmuziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursberichten. 17.45 Rege ringsuitzending: Natuurwetenschappe lijk onderzoek op de Nederlandse Antil len. door drs. M. Vroman. IS00 Dans- orkest en zangsolisten. 18.25 Lichte grammofoonmuziek. 18.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Gre goriaanse muziek. 20.20 Klassieke mu ziek voor piano a quatre mains (gr.). 20.45 Limburgs symfonie-orkest, solisten en koor: moderne muziek. 21.35 Klein taaigeding. 21.50 Modern strijkkwartet (gr.). 22,15 22.25 Boekbespre king- 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders enanders. 23.10 Goud-zilver- brons: cabaret-dansant. 23.45 Lichte grammofoonmuziek. 23.5524.00 Nws- HILVERSUM H. 298 in. 1007 kc/s. AVRO: 7.00 Nieuws. 710 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. S.15 Lichte grammofoonmu ziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.40 Morgenwij ding. 9.55 Boekbespreking- 1000 Ar beidsvitaminen (gr.). IOTjO Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Zang en piano. 12-20 Regeringsuit zending: Voor de landbouw. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 MetroDolcorkest: amusementsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuziek- 13.25 Beursberichten. 13.30 Dansorkest en zangsolisten. 14.00 Lichte grammo foonmuziek. 1440 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Klassieke ka mermuziek. .16.00 Franse chansons (gr.). 16.30 Voor de jeugd. 17.30" Gram mofoonmuziek voor de jeugd. 17.55 New York calling. 18 00 Nieuws. 18.15 Even tueel actueel. 18.20 Licht ensemble en zangsolisten. 18.35 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 19.00 Weens Filharmo nisch orkest: amusementsmuziek. 19-30 Paris vous parle. 19.35 Klavecimbel-re cital: oude muziek. 20-00 Nieuws- 20.05 Tot uw orders, programma voor de mi litairen. 21.15 Cabaret, Liefde en Leed... vermaak. 21.55 Zangrecital: Zigeuner liederen en volksliederen. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Piano-recital: klassieke muziek, 23.40 Kamermuziek. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. KRO: 19.30 Adelbert, van standsorgani satie naar ideeëncentrale, gesprek. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Vaticanum II. nieuws rond het tweede Vaticaans Concilie- 20.30 Zending uit België, geva rieerd programma. 22.00—22.30 Opera- klanken. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 14.051440 Schooltelevisie. 19.00 Dc katholieke gedachte en actie. 19.30 Film voor de jeugd. 19.45 Ons kunstbezit 20-00 Nieuws. 20.25 Het manneke. 20.30 Marionettentheater. 21.05 Horizontaal, éénakter. 21.25 Literair programma. 22.00 Operaconcert, uitgevoerd door Am sterdams Kunstmaandorkest en solisten. 22.30 Nieuws. WOENSDAG 28 NOVEMBER. HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s- NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. •10 Dagopening. 7.25 Oude muziek (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang: geeste lijke liederen (herhaling van zondag 25 november j.l.). 11.10 Recht zo die gaat. hoorspel, (herhaling van donderdag 22 november 1962). 11.35 Lichte grammo foonmuziek. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/s- VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken: (gr.). (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 910 Kookpraatje. 9-15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.40 Schoolradio- VPRO: 10.00 Inzicht"en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 "Voor touw. 11100 En nuDen Haag: amusementsprogramma. {Advertentie) Een produkt van de Sikkens Groep. Advertentie) WITTE KRUIS DE &Jde PIJNSTILLER Kiespijn... maar ook andera plagende pijnen stilt u hetsnelst met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets!) De Salicyl-vrije pijn stiller, die géén maag klachten veroorzaaktl "i»,. Hn«,°"o« "an, WATERMAN 2S naa. HERMES 22 van San Juan d^P?. WETLAND 22 pa,a. Radio- naar HOUTMflNn20°v,n'"B nokok naar PUHMEREN w|Al'lem",ruys 22 naar Callao jzFi:z"s: A£v" Sanlo Domingo 23 Tm" P.\?suda„ '"ombiu V',n G° naar "MM.5;," ,a7rMpuc°MoEAU cm/"* WITMARSUM 2 van Antwarpan te to"'" «SS? naar Punta SAnaA7r'°Ha ,btro"ii o'ulnkorkan -lion, Man, sc™ *22 v^Merahaad city Zttlnno 26 to Kuwait naar Curacao SCHOUTEN 21 van Momoa.. t. ""r Am teSam v'a'^ib'o. HOOG EN LAAG WATER 28 november nap nap nap nap uur meter uur meter uur meter uur meter Vlissingen 2.28 2.08 14.34 2.13 8.48 1.90 21.09 1.94 Terneuzen 2.54 2.24 15.01 2.29 9.15 2.06 21.35 2.10 Hansweert 3.38 2.37 15.44 2.40 9.51 2.20 22.09 2.24 Zierikzee 4.10 *1.41 16.10 1.46 9.28 1.39 21.50 1.43 Wemeldinge 4.27 1.74 16.34 1:75 9.47 1.64 22.09 1.70

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 9