L Robert de gevangene van sheik Ibrahim Ir. Geuze: „Regering begrijpt onze positie in de E.E.G. onvoldoende" Waterman NEDERLAND MOET IN 1970 STERK VAN START GAAN AGENDA WALCHEREN Reeds 4 miljoen voor „Het dorp" BEGROTING '63 VAN OOSTKAPELLE: „GEEN REDEN TOT OPTIMISME..." Ouders LET OP DE RAAMBILJETTEN KERKDIENSTEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 mz3 SPREEKBEURT VOOR NOORDBEVELANDSE Z.L.M. „De Nederlandse landbouw moet in samenwerking met de regering proberen de E.E.G.-overgangsperïode zo goed mogelijk door te ko men. We mogen op geen enkel front verzwakken. Bij de start van de E.E.G. in 1970 moeten we zorgen een sterke positie in te nemen. De overheid in ons land begrijpt dat nog te weinig". Dit zei maandag middag de algemeen voorzitter van de Z.L.M., ïr. M. A. Geuze uit Poortvliet, tijdens de vergadering van de kring Noord-Beveland der Z.L.M. in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene. Ir. Geuze gaf een groot aantal Z.L.M.'ers o.m. een inzicht in de positie van de Neder landse landbouw in de E.E.G. Bij de aanvang van zijn causerie stond de algemeen voorzitter uitvoerig stil bjj het wereldgraanvraagstuk. Hij verklaar de, dat voor het eerst sedert 1952 de overschotten aan tarwe en voedergra- nen zijn afgenomen. „Het laagste niveau sedert dat jaar is bereikt", aldus ir. Geuze, die verklaarde, dat de tarwe- voorraad met 10 is afgenomen en de voorraad voedergranen met 7 Dit heeft tot gevolg gehad, dat de prijs op de wereldmarkt wat is opgetrokken. Ir. Geuze sneed in zijn rede ook het pro bleem van de onderontwikkelde landen aan. Hij was van oordeel, dat bilaterale hulp (tweezijdig) de voorkeur verdient boven multilaterale hulp (veelzijdig). „Het is beter, dat één land hulp biedt aan een ander land, dan wanneer dit over vele landen moet lopen. In de af gelopen jaren hebben we daar genoeg mislukkingen van gezien", verklaarde spreker. Hij achtte het van groot belang als men zou komen tot een wereldgoe der enovereenkomst. „Ik zou dit willen dat de E.E.G. ingrijpende veranderingen tot gevolg zal hebben. Een minder pret tige zijde van de E.E.G. heeft men in oost-Nederland leren kennen, waar ir de kippesector voor tientallen miljoe nen guldens verliezen zijn geleden. Dit als gevolg van een falende E.E.G.-over- >e Zeeuwse landbouwvoorzitter stelde, dat de boeren grote bezwaren hebben tegen het beleid van de huidige minister van landbouw, vooral omdat hij te wei nig aandacht schenkt aan de nationale landbouwproblemen. Het is goed, dat de minister internationaal gezien geïnfor meerd is, maar hij verwaarloost de na tionale landbouwproblemen, ging spre ker verder. De rundvleesmarkt is door :.-voorzitter verder. Als voorbeeld noemde hij de inter nationale suikerovereenkomst, die weliswaar bepaald niet als school voorbeeld kan worden gesteld, maar die in elk geval alle partijen bij elkaar brengt. Daardoor leert men elkaar kennen, wordt van gedachten ge wisseld, cijfers uitgewisseld, kortom het begin is er. Ir. Geuze was ove rigens van mening, dat tientallen ja ren nodig zijn om tot wereldovereen- komsten op dit terrein toe te groeien. E.E.G.-positie In den brede spon de heer Geuze uit over de E.E.G. De ervaringen sedert 1 januari jj. met de E.E.G. graanrege- ling met name tarwe zijn volgens de heer Geuze niet' tegengevallen. De tuinbouw noemde hij één van de meest florerende bedrijfstakken in Nederland. Met de kasdruiven gaat het echter niet zo goed. De heer Geuze was van oordeel Jongetje (5) aangereden Zondagavond stak het 5-jarlg zoontje van de familie W. B. uit Bergen op Zoom op de Antwerpsestraatweg te Ber gen op Zoom de rijbaan over toen er een auto naderde. Deze werd bestuurd door L. C. uit Koudekerke. Het ventje werd door de auto gegrepen en brak een en kel. Hij werd overgebracht naar het Algemeen Burger Gasthuis. Door de po litie wordt een onderzoek ingesteld. Programma van Goese kerstzangavond bekend De plannen van het comité, dat op zo terdag 22 december a.s. in de veilinghal len te Goes eén grote volkskerstzang- avond wil organiseren, zjjn thans nage noeg uitgewerkt. Het programma ver meldt samenzang, zang door koren uit Goes en Wilhelminadorp, declamatie door scholieren en enkele ummers van de muziekverenigingen „Hosanna" en „Euphonia" te Goes. Burgemeester mr. F. G. A. Hubor zal het Kerstevangelie lezen. Ds. H. M. Strating opent de avond en ds. E. Jansen spreekt een slotwoord. Deken Holtkamp houdt een toespraak. Het comité, dat tot het houden van deze kerstzangavond heeft besloten heeft in de afgelopen weken van verschillende zijden giften ontvangen. In het comité hebben personen van nagenoeg alle in Goes aanwezige kerken en geloofsge meenschappen zitting. Het comité heeft besloten by de Bank voor Zeeland, te Goes een rekening te openen waarop een bijdrage kan worden gestort. II' v. '*|f 11 II Waterman vulpennen; va, 13,80 Waterman ballpoints f1 v.a. 4,95 1 VANDAAG. Vlissingen Alhambrn: Rififi in Amsterdam, 20 uur, 14 Jaar. Luxor. De 6chrik der oceanen, 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Rififi in Amsterdam, 20 14 laar. Temcuzen - Luxor: Jong manr geraffineerd, 20 uur, 18 iaar. Hulst Bioscoopgebouw: De terreur van d< rode draak. 20 uur. 18 Jaar. Sas van Gent Olymplathoaten Nog min derjarig, 20 uur, 18 Jaar. Zlcrlkzee Concertzaal: Torzan and the Huntress. 20 uur, 14 Jaar. Mondragon: Lezing Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen, 20 uur Huls van Nassau Algemene vergadering Coöp. Ankoop- vcrcnlging „Schouwcn-Dulveland", G.A., 10.30 uur. Slnt-Annaland Velling: Snoeldemonstratle rijkstuinbouwconsulentsehnp, 14 uur. Bergen op Zoom Roxy: De ondergang van de Valiant, 20 uur, 14 Jaar. de minister verwaarloosd, betoogde de heer Geuze. Over de wet vervreemding landbouw gronden zei ir. Geuze, dat in verband met de tal van mogelijkheden en on zekerheden In de E.E.G. hierover wei nig te zeggen valt. „Het is niet precies duidelijk, welke kant we opgaan. Voor lopig moeten we daar even een vraag teken bij zetten", aldus de Z.L.M.-voor- zittcr. In de discussie, die op de rede van ir. Geuze volgde, werden nog diver se aspecten van de landbouwpolitiek naar voren gebracht. Tevoren had de voorzitter van de kring, de heer S. J. Dees een openingswoord gesproken, waarin hij erop wees, dat 1962 een goed graan-, peulvruchten- en aardappeljaar is geweest. De bieten evenwel zijn tegengevallen. Een geluk kige omstandigheid noemde hij het, dat in oktober grote hoeveelheden bieten konden worden gerooid. Velen dachten al aan een herhaling van 1959, aldus spreker. Voorts wees hij op verminde ring van het aantal werknemers in de landbouw en toeneming van de mecha nisatie. Voortschrijdende mechanisatie maakt de boer steeds afhankelijker van het weer, betoogde de heer Dees. In het verdere deel van zijn openingsrede deelde hij nog mede, dat volgend jaar met de groenvoederdrogerij bij Kortgene zal "worden gestart. Tijdens het huishoudelijk deel der gadering werd de heer Dees, herkozen als hoofdbestuurslid. In de plaats van de heer F. G. Israël werd tot lid van de financiële commissie benoemd de heer J. J. Vogelaar te Kortgene. ook met het Jubilate Teak radiotoestel f 285.- VLISSINGEN Geslaagde uitvoering van mandolinevereniging TOVIDO ARNEMUIDEN Veertigjarig bestaan kolenvereniging E.M.M. De mandolinevereniging „T.O.V.I-D.O-" (Tot ons vermaak is deze opgericht) heeft zaterdagavond in het Concertge bouw te Vlissingen ter viering van het veertigjarig bestaan een geslaagde uit voering gegeven. In zijn welkomstwoord tot de aanwezigen haalde de waarne mend voorzitter, de heer A. J. Aspe- slagh, enkele herinneringen op ten aan zien van de begintijd van TOVIDO. Te vens belichtte hij de successen, die de vereniging in de looj» der jaren behaal de. Wethouder W. Poppe feliciteerde de ju bilerende vereniging daarna namens het gemeentebestuur. „Wees er van verze kerd, dat wij als gemeentebestuur de grootste waardering hebben voor het geen U voor de jeugd doet", aldus de wethouder. TOVIDO voerde daarna een rijk gescha keerd programma uit. Na de pauze trad het jeugdaccordeonorkest voor het voet licht en de avond werd besloten door TOVIDO en het jeugdaccordeonorkest gezamenlijk. In de pauze was er een verloting. Dirigent van beide orkesten was de heer W. Meulmeester, die nog werd gehuldigd omdat hij vijf jaar diri gent is van TOVIDO. Na afloop was er een bal met medewerking van ..The Blue Boys" onder leiding van Jo Stok man. Klaviermuziekvereniging gaf uitvoering in bejaardentehuis Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de Bond van Ouden van Da gen gaf de Vlissingse Klavier Muziek vereniging onder leiding van de heer H. Gljsel dezer dagen een uitvoering in het bejaardentehuis te Vlissingen. Het was een geslaagde avond. De heer Talmon vulde de pauzes met een praatje en een lied. De voorzitter van de Bond van Ouden van Dagen, de heer E. v. d. Put te. sprak een openings- en slotwoord. De directrice van het bejaardentehuis, zuster Bijl, overhandigde een enveloppe met inhoud namens het bestuur van het bejaardentehuis, als blijlc van waarde ring voor wat de bond ook voor de be woners van het tehuis doet. Onderlinge schaakcompetitie Vooi de onderlinge Vlissingse schaak competitie werden de volgende partijen gespeeld: J. Jansen-F. H. J, Dieperink afgebr.; P. Vijn-B. J. den Decker afge- br.; J. Hoogst rate-F. M. J. van Eekhout afgebr.; A. Mabélus-J. v. d. Hagen Vi-Vt J. G. Olijve-A. de Ridder 0-1; J. den Engolsman-A. Boer 0-1: D. Blom-A. Mast 0-1; M. C. Braam-P. Benski 1-0; W. Mesman-J. Hofman %-%; A. Vijf- hulzen-J. M. v. d. Berg 0-1; P- A. C. Bikker-M. Hasselaar 1-0; M- de Bruij- ne-P. Langedijk afgebr.; A. Smit-J. Wij nen 0-1; J. v. Elzclingen-A. Smits 0-1; A. Smits-J. C. Koetsenrujjter 1-0. GRIJPSKERKE „Het Groene Kruis" vergaderde „Het Groene Kruis" te Grijpskcrke hield dezer dagen de najaarsledenver gadering onder leiding van ds. P. L. J. Wapenaar. De aftredende bestuursle den J J. Cevaal en C. Goedbloed wer den herkozen. Tot bode-magazijnmees- ter werd herbenoemd Joh. Meijer De begroting voor 1963 werd vastgesteld op 7545,-. met een tokori van 1000.-. Het oestuur zal er zich nadér beraden hoe dit tekort weggewerkt l<an worden. Na de pauze hield de heer P. J. Bom te Oostkapelle. een lezing over „Radio activiteit en gezwellen" Hij zette uit een welke gevolgen een steeds groter wordende readio'activlteit kan hebben, Dokter Bom beantwoordde tenslotte een aantal vragen, die hem naar aanleiding van zijn causerie werden gesteld. GAP1NGE N.C.V.B. INGELICHT OVER COMMUNISME De afdeling Gapinge van de N.C.V.B. kwam dezer dagen bijeen onder leiding van de presidente, mevrouw Sturm- Louws. Spreekster voor deze avond was mevrouw Van Bennekom-Van de Vliet. Zij sprak over „Het wezen van het com munisme". De kerstavond is vastgesteld op 20 december. „De Arne" het veertigjarig bestaan vierd. Tevens werden tijdens deze eenkomst de voorzitter de heer L. J. de Pree, alsmede de heer J. Baaijens, gehuldigd omdat ze resp. 40 en 25 jaar aan de vereniging waren verbonden. Beide heren kregen een cadeau aange boden; hun echtgenotes werden verrast met een bloemstuk. Als sprekers traden burgemeester A. Hack en de hee 'estveer van de coöperatie Nieuw- St.-Joosland. Het minder officiële deelte van de avond werd verzorgd door het toneelgezelschap „Nieuw Middel burg" De avond stonde onder leiding van de heer L.'K J. de Pree. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: T. v. d. Bergcie Jonge. d. M. Janse—Aarnoutse, d. A. A. de Bruijne't Gilde, z- R. v. d. BrinkKamerbeek, d. M. GoedhartFranchimont. d. J. J, SchildCas- z. M. WillemsenKarman, z, M- C. Ro- Huiszoon, z. S. E. Tahitu—Ferdinandus, P. Flipsede Groot, d. M. de Visser Sinke. z.'J. Pel—Meilink, z. W. M. Meuleiv dijksvan Zantvoort, d. J. Marijsvan Sluijs, d. N. T. v. d. VeerFranse, d. H. D. de Bokx —Dekker, d. S. C. de Kok—de Rijclce, d. Ondertrouwd: A. M. Roosjen, 22 j. en S. Lo- rlcr, 21 J. C. G. Vogelaar. 24 J. en A. P. Ja- cobso, 24 J. L. J. M. Wijfjes. 22 J. en H. J. A. d'Hondt, 25 j. P. J. Willemsen. 23 J. en J. Minderhout!, 21 J. M. Rodenburg, 37 j. en J. A. Alle wijn, 34 j. Getrouwd: W. Willems. 23 J. en H. J. Brood- 19 j. M. A. van Paassen 27 j. en M. A. Haan, 23 i. Overleden: P. Moes, 70 i., e. v. E. A. Kok. M. P. Maas, 76 3., wed. v. A. J. L. van Dongen. P. Adriaanse, 73 J., e. v. J. M. Sinke. H. Gle- 85 j., wed. v. J. A. Bosschaart. A. Ver- straate, 72 j„ e. v. J. M. Minnaar. V eehouderi jmiddag in Middelburg De vee-afzet staat er momentcel weinig gunstig voor. Dit bleek uit de betogen van de heer Joh. de Veer, voorzitter van het produktschap voor vee en vlees, over het onderwerp „Waarom stokt de vee-afzet", cn van ir. E. J. Alderkamp hoofdinspecteur van het NRS, over „Hoe staat het met de afzet van stam boekvee", tijdens de veehouderijmiddag, die de veehouderijcommissie van de ZLM maandagmiddag in het City-tho- ater te Middelburg belegd bad. De heer De Veer betoogde, dat het aan bod in eigen land op net ogenblik te groot is. terwijl in een groep landen, waarheen het Nederlandse vee geregeld verzonden wordt, de import verminderd wordt. „Wie koeien moet verkopen krijgt momenteel slechte prijzen", aldus de heer De Veer, die er daarbij op wees, dat de dieren niet tijdig geslacht en verwerkt kunnen worden. Er zijn rond 100.000 koeien te veel en de hoer De Veer had de indruk, dat men het hele volgende jaar te maken zal hebben met een vrij dwingend aanbod. Duitsland, Frankrijk en nog enkele landen hebben thans te veel koeien, terwijl Spanje nog onvoldoende aantrekt. De produktschap-voorzitter achtte het onjuist, dat de exportartikelen van de Nederlandse industrie naar Denemarken betaald worden met 15.000 Dee koeien. Ir. Alderkamp besprak in zijn betoog over de export van stamboek- en ge bruïkvee vier punten, namelijk de groot te van de export, waar de dieren naar toe gaan, de aard van de geëxporteerde dieren en de toekomstverwachtingen Ten aanzien van dit laatste punt achtte hij de situatie niet zo gunstig, temeer daar in Italië en Joego-Slavië, tot voor heen twee grote afnemers, de import be knot wordt. De heer Alderkamp be toogde, dat de veehouders in de toe komst meer de nadruk zullen moeten léggen op de kwaliteit dan op de kwan titeit. Hij verduidelijkte zijn betoog met enkele cijfers, waaruit bleek, dat Zuid-Amerika vroeger een belangrijke afnemer van hot stamboek, en gebruiksvee geweest is. In de periode van 1920-1930 ging 70 procent van de Nederlandse export naar Zuid-Amerika, in de periode van 1950- 1960 echter nog maar 3V4 procent. In de periode 1930-1940 kwam Italië als grootste afnemer naar voren, namelijk met 38 procent, welke percentage in de periode 1950-1960 toenam tot 47 pro cent. O.- EN W.-SOUBURG Geslaagde uitvoering .Uitspanning door Inspanning' Hoe men zijn vrije tijd plezierig en nut tig kan doorbrengen demonstreerde de gemengde zangvereniging „Uitspan ning door Inspanning" zaterdagavond in gebouw „De Zwaan" te Souburg. Na naarstig studeren gaf dit koor er onder leiding van Ab Lïchtendahl (Middel burg) een uitvoering, waaraan de om streeks zestig toehoorders veel genoe gen beleefden. Het koor zong met 1 enthousiasme onder meer het „The Deum" van Mozart, „Wat Gott tut das 1st vvohlgetan" van J. Pachelbel, liede ren van Haydn en .Locus ïste" van An ton Bruckner. Het aantal tenoren in het koor is te klein, maar, zoals voorzitter B. Reijerse in zijn openingswoord had gezegd, het koor wordt uitgebreid met twee teno ren. Nu waren enige tenoren voor som mige stukken ter versterking overge komen van de zustervereniging uit Mid delburg. Het koor begon aanvankelijk wat aarzelend, maar kwam er allengs beter in. In „Dir Seele des Weltalls" zong mevrouw J. J. Vortregt-Schipper op muzikale en beschaafde wijze een so praansolo. Een enkel muziekstuk, zoals dat van Brahms en Mozart „Te Deum" leek wat te hoog gegrepen voor het niet zo grote koor. Overigens gaf het een verdienstelijke uitvoering. Vooral „O Pepita" van W. Muller klonk erg aar dig. Tussendoor zong de meisjesklas van het kinderkoor „Dn jonge zangers" een paar eenvoudige liedips. waarin de meisjes onder nieer vertelden: „Het le ven is moeilijk en inconsenuent. als ie zestien bent" en voor de zeventienjari gen: „Neem ons zoals we zijn". Vooral twee liedjes van mevrouw M. Karse- meyer-Snrnit bleken de meisjes goed te liggen. Verder zongen zij nog een Frans (van Delcroze) en 'een Engels liedje (van B. Shaw). Na „Fin Walzertraum" van het „grote" koor bood voorzitter Reijerse aan de so liste een ruiker aan. De heer J. J. van Gin kei, die het koor op verdienstelijke wijze aan de piano had begeleid, ontving een geschenk en zijn echtgenote even eens een ruiker- Dirigent Ab Lïchten dahl kreeg een speciaal bedankje. Hij legde dan ook veel eer in met zijn werk, Vermeld moet worden zijn kostelijke „speelse" hegeleiding aan de piano van de tneisjcsklas. v In de pauze was er een verloting, üaar- na volgde de opvoeringen van de toneel stukjes. „Het telefoontje" en ..Hoe be koor ik een man" van Joop Spit. Tot slot was cr een gezellig samenzijn met medewerking van het Clavioline-énsem- ble van J. den Hollander uit Middel burg. Wethouder C. Janse, zijn echtge note en vertegenwoordigers van zuster verenigingen woonden de avond bij. LAATSTE NIEUWS Grond gratis ter beschikking gesteld Bij het ter perse gaan van dit nummer bedroeg de waarde van de aangeboden gelden en goederen in de actie „Open het dorp" reeds vier. miljoen gulden. De burgemeester van Arnhem, de heer C. G. Malser, die tevens lid is van het stichtinsbestuur „Het dorp" kon gister avond mededelen dat de eigenaar van de grond, waar het dorp zal moeten verrij zen, besloten heeft het terrein geheel gratis ter beschikking te stellen. Er was reeds een voorlopig contract gesloten, waarbjj de koopsom was bepaald op 800.000 gulden, die nu geheel komt te vervallen. SINT-LAURENS A.R.-kiesvereniging bijeen Dezer dagen kwam de AJt. Kiesvereni ging van Sint-Laurens in vergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer J. Riemens. Besproken werd de aanbevelingslijst van het centraal co mité voor de kandidaatstelling voor de Tweede Kamerverkiezingen. De lijst werd, nadat een kleine correctie was aangebracht, vastgesteld. De heer J. v. d. Bos te Middelburg hield een rede over „De algemene landspolitiek". Voor deze vergadering bestond grote belang stelling. ZUID-BEVELAND soes Amateuroftografen bijeen Op de de vorige week gehouden bijeen komst van de Goese amateurfotografen- vereniging „De Bevelanden" in „De Landbouw" werden twee fotocollecties besproken: in de eerste plaats het werk van de leden voor de onderlinge wed strijd. Er valt een opleving te bespeuren sedert het begin van dit seizoen binnen de vereniging, zowel wat het bezoek be treft van de leden als de animo om aan de onderlinge wedstrijden deel te nemen. Niet minder dan 10 leden kwamen met ieder twee foto's in het formaat 30 x 40 cm voor de wedstrijd vrij onderwerp. Deze foto's zullen ter beoordeling wor den gezonden aan de Dordtse Amateur- fotografenvereniging, die een bespre king zal vastleggen op de geluidsband. De tweede collectie was van geheel an dere aard. Deze was beschikbaar gesteld door een handelsonderneming en bestond uit 50 foto's, eveneens 30 x 40 cm, van de Berlijnse Amateursfotografenvereni- ging. Er waren foto's over uiteenlopende onderwerpen, zoals portretten, land schappen, avondfoto's en dergelijke. Ve le foto's waren goed van visie, maar over het algemeen genomen was de scherpte bp zichzelf wel goed net niet puntig genoeg, terwijl de doorteke ning van details in de donkere partijen te wensen overliet. De foto's waren ech ter zeker het bekijken waard. Behoefte aan vele voorzieningen Verschillende posten werden hoger geraamd wegens stijging van het algemeen kostenpeil ring van zaterdag de gemeentebegro ting 1963 aangeboden. In uitgaven en inkomsten op de gewone dienst is ge raamd een bedrag van f 722.007,61, met een post voor onvoorzien van 4563,05- Voor de kapitnalsdienst is geraamd in uitgaven 2.083.259,53 en in inkomsten f 1 .,387.783,46. De begroting geeft naar cle mening van het Oostkapelse college van b. en w. geen reden tot groot op timisme. Gezien de steeds groter wordende be hoeften aan voorzieningen van allerlei aard, zoals de in voorbereiding zijnde uitbreiding van de begraafplaats met eventuele bouw van een aula, mechani sering van de dienst openbare werken, aanschaffing van een gras- en wied- machine voor grasvelden en plantsoe nen, herstel van de bestrating van we gen (Dorpsstraat en Brouwerljweg), de zozeer gewenste bouw van een nieuw verenigingsgebouw, de ontmanteling van de Ned. herv. kerk. zal een scherp, beheer moeten worden gevoerd, aldus de toelichting op de aanbieding. hoger Uit de begroting blijkt vervolgens, dat verschillende posten hoger moesten worden geraamd ten gevolge van de stijging van het algemeen kc Het college van b. en w. is van mening dat in verband met de in 1963 in te voeren verbetering van de ophaaldienst van huisvuil, het reinigingsrecht moet worden verhoogd met ƒ1,per emmer. In verband met het dringend noodza kelijk herstel van de zoutschade uitvoering van achterstallig onderhoud en verbetering van het slachthuis en het brandspuithuis, wordt bij do eerste wijziging 1963 een bedrag van 17.000. geraamd. Verwacht wordt dat een bedrag van circa 9000 als vergoeding van de zoutschade zal worden terugontvangen. De 'jaarlijkse kapitaalslasten voor deze werken zullen rond 850 bedragen, met welk bedrag de post onvoorzien zal moeten worden verlaagd. Bij de rond vraag werd geïnformeerd naar de aan slagen rioolbelasting. De voorzitter, burgemeester F. G. Sprenger, deelde mede. dat in 1961 de aanslagen slechts voor een kwartaal golden. Thans be treffen de aanslagen over 1962 of wel een geheel jaar of een half jaar. Scheepvagrtberichten Vlissingen aangekomen op 23-11: Ursa van Stettin, Martlia Endouvour van Hamburg, Antonio Carlos van Manchester, 24-11: Nanny van Bahrein, Gandina van Gent, Karl van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 23-11: Annam naar Antwerpen, Ursa naar Antwerpen, 24-11: Ar- ïaar Stettin. Antonio Carlos naar Bre- Martha Endouvour naar U.S.A. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 23-11: Jacaranda van Londen, Ritornel van Londen, Jato van van New Hartlepool, Glory van Kal- Appingedam van Vigo. Betty Jean van Londen/Gent, Diet van Dover/Gent, Aaltje zee, Nushaba van Rotterdam. Bernisse Londen. Teun van Hull. Kerkedijk van Rotterdam, Henny-T van Rochester, 24-11: Martha van Londen, Wjjmers van Londen, Voorwaarts van Boulogne, Nassauliaven van Rotterdam, Falco van zee/Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 23-11: Batavier III naar Rotterdam, Libra naar Rot terdam. Maashaven naar Rotterdam. Jong- kind naar Belfast, MynlaS naar Ventspils, Pe- Swenden naar Lïmmerick. Beninkust Congo, Plancius naar zee, Zaankerlc Rotterdam, Antares naar Kopenhagen, Noordstad naar New Castle, Avenir naar Wa terford, Sonja-D naar Londen. Molenkerk Rotterdam. Seabreeze naar Londen, Wo- dan naar Dungeness. 24-11: Cumulus naar Londen, Dalerdijk naar Rotterdam, Falco zee. Goole naar Manchester, Lizard naar Manchester/Gent. Vlissingen aangekomen op 24-11: Rushpool van Middlesborough, Lupia van Londen, Pau la De Aspe van Hansweert, Germane van Antwerpen, 25-11: Arvo van Antwerpen. Nee- Antwerpen. Jytte-Skou van Duinker ken. Carnissesingel van Randers. Arvidsjaur Duinkerken, 26-1: Maria-Luisa van Lo westoft. Vlissingen vertrokken op 24-11: Fred-Chris- tensen naar Riga, Paula De Aspe naar Mid delburg, Zieloa-Gara naar Casablanca, 25-11: Rushpool naar U.S.A.. Karl naar Hull, Arvo naar Ipswich. Jytte-Skou naar Liverpool, Germane naar Waterford, Necton naar Lon den, 26-11: Carnissesingel naar Malta, Ar vidsjaur naar H-Roads. Vlissingen gepasSfeerd naar Antwerpen op 24- 11: La-Paloma van Southend, Eagle van Lon den. Wilja van Torsvik, Tasman van Ipswich, Fiducia van Londen, Kerksingel van Dor drecht. Westerdok van zee. 25-11: Hennie-J van Avonmouth, Korendijk van New York, Agnes van Londen, Riouw van Bremen, Zan zibar van Londen, Caltex-Utrecht van Bah rein. Pial van Par, Falco van Noordzee/Gent, 26-11: Congokust van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 24- 11: Arran naar Kopenhagen/Gent. Ritornel naar Gr.-Yarmouth. Celebes naar Bremen. Nushaba naar Bremen, Libellc naar zee, Ja caranda naar Harwich, Aaltje naar Queens- borough, 25-11: Virgo nnar Londen, Diet naar Londen/Gent. Dinkel naar Londen/Terneu- zen. Triton naar Vasteras/Gent, Bernisse naar zee. Hoc-Vinces naar Londen/Gent, Appinge- dam naar Rotterdam, Wilca naar Dublin. Spaamekerk naar Hamburg, Teun naar West- ITartlepool, Kerkedijk naar New York, Falco naar Noordzee/Gent. Jullie Billen natuurlijk nog graag iets meer Beten over de film „Robin Hood en zijn schelmen" ook Bel de „Nederlandse Ivanhoe" genaamd. Dat kan. Let maar op. Robert, de zoon van graaf Andrew, en de jagermeester John waren dus aan de handen van graaf Gilbert en diens rentmeester Siegfried ontsnapt en naar Robin Hood gevlucht. Robin Hood helpt hen om naar het Heilige Land te trekken, waar de vader van Robert de gevangene is van sheik Ibrahim. Robert en John beleven veel avonturen, maar wor den tenslotte ook gevangen genomen door de mannen van sheik Ibrahim. Kijk maar eens op de foto. Daar zitten Robert en John geboeid in dezelfde tent waarin graaf Andrew gevangen wordt ge- honden. Zo dat is B'el genoeg, meer vertellen we niet. Hoe het verder verloopt kunnen jullie zien tijdens de P.Z.C.-jeugdtoernee. „We zullen nog een kleinigheidje ver tellen over de film „Robin Hood en zijn schelmen". Eigenlijk is het geen kleinigheid, want dat er in de film NEDERLANDS wordt gesproken kim je echt wel belangrijk noemen. Je hoeft nu namelijk niet te letten king van de bonnen is vorige week WOENSDAG een begin gemaakt. De uitreiking eindigt VOLGENDE WEEK WOENSDAG. op de onderschriften. Je kunt al je aandacht besteden aan wat Robert, John, Robin Hood en al die anderen op het doek doen In de jeugdtoernee zal nog een twee de film worden vertoond: „Mooi maar modderig" van de „dikke" en de „dunne". Jullie weten zeker nog wel wat je moet doen om de P.Z.C.-jeugdvoor- stellingen die worden gegeven in Middelburg, Vlissingen en Goes te kunnen bezoeken. Maar voor dege nen, die het reeds zijn vergeten, her halen we de gang van zaken nog eens. Om toegangskaarten voor de P.Z.C.- jeugdtoernee te verkrijgen bestaat weer de bekende regeling: in Middel burg, Vlissingen en Goes wordt in winkels, waar het raambiljet van onze toernee hangt, voor iedere aan koop tot een bedrag van f 1,een bon verstrekt. Voor TWINTIG gul den aan bonnen kunnen jullie een plaatsbewijs krijgen. Met de uitrei- De P.Z.C.-tournee 1962 om vat B'eer een aantal voorstel lingen, die alle in de kerstva kantie zullen worden gege ven. De films, die zullen wor den vertoond zijn cultureel gekeurd, zodat alle kinderen zonder bezwaar naar de voor stellingen kunnen komen. Wij doen echter een dringend beroep op alle ouders er voor te zorgen, dat de kinderen maar EENMAAL de voor stellingen bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan bete kent dat, dat zij de plaats in nemen van een kind, dat nog niet. is geweest, maar er wel recht op had te gaan. Begeleiders kunnen ook NIET worden toegelaten: de plaatsen zijn alleen bestemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Zoals de gewoonte is geworden, zal bij de inwis seling van de bonnen voor toegangskaarten tijd en plaats worden nog nader be kendgemaakt een dubbel tje per kaart worden ge vraagd. De opbrengst daar van komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. WOENSDAG 28 NOVEMBER 1962 Ned. Herv. Kerk: .10 ds- Duisterhof, 7 gemeenteavond; Biggekerke 9.30 ds. Odé; Domburg 7 dienst; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. Wapenaar; Kleverskerke 9.30 ds. Wieringa: Koude kerke 7.30 ds. Altena en ds. Elsliout; 't Zandt 7 30 ds- v. Herwaarden; Melis- kerke 10 ds. Altena; Middelburg. Koor kerk 7.30 ds. Nauta; Nieuw- en Sint- Joosland 10 d. van Haarlem; Oost- en West-Souburg 7.30 ds. v. Duijne; Se- rooskerke 10 ds. v. d- Wind; Sint-Lau rens 10 ds. Kok, 7 ds. Wapenaar; Vccre 11 ds- Wieringa; Vrouwenpolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 7.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. v. Dullcmen. 7.30 gemeenteavond- Gereformeerde Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Meijnen; Domburg 10 ds. v. d. Bom, 7 ds- v. Til; Gapinge 9.30 ds. Boot, 2 ds. Gommcr; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Verschoor; Koudekerke 9.30 ds. Els- hout; Meliskerke 10 ds. ds. Brederveld; Middelburg, Hofplein- kerk 9.30 ds. v. Til. 2.30 en 7.30 ds. Boonstra; Oost- en West-Souburg 2.30 ds- v. Heesen, 7 ds. Brederveld; Oost kapelle 10 ds. Gommer, 2.30 ds. Boot; Serooskerke 10 ds. v. Ulden, 2 30 ds. v. Wouwe; Sint-Laurens 10 ds. v. Wouwe, 7 ds. v. Ulden; Veere 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Feenstra; Vlissingen 8 ds- Ver schoor; Vrouwenpolder 10 ds. Feenstra, 2.30 ds. Streefkerk; Westkapelle 2.30 ds. Pontier, 7.30 ds. v. d. Bom. Gereformeerde Kerk (Vrijgem.): Vrou wenpolder 7.30 ds. v. Beveren; Middel burg 8 ds. Wiskerke. Gereformeerde Gemeente: Middelburg 9.30, 2 en 7 ds. Hage; Vlissingen 9.3Ö. 2-30 en 7 ds. Wisse: Westkapelle 10, 2 en 6 ds. Elshout; Zoutelande 10 en 2.30 ds. Zïjderveld. Ghr. Geref. Kerk: Middelburg 2.30 7.30 ds. v. d. Molen; Vlissingen 7.30 ds. Drechsler. VLASMARKT ROTTERDAM. !6 november. Watèrropt vlas; lage soorten van f 1.50 tot f 1.68. middensoorten van f 1.70 tot f 1.85, best vlas van i 1.90 tot f 2.10. Dauwroot vlas: van f 1,35 tot f: 1.85. Breekvlns: van t 0.85 tot t 1.45, afhankelijk van kwaliteit cn bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.60 tot t 1. De produktie van waterroot vlas blijft op goed peil, de aanvoer bestaat voornamelijk uit middensoorten en lagere kwaliteiten. Be- vlas blijft schaars. De vraag is voor alle soorten gunstig, nagenoeg de gehele produk tie werd verkocht. De prijzen zijn over het algemeen wat hoger, de middensoorten en la gere kwaliteiten blijven gevraagd, er is tot 5 per kilo meer betaald, dan in vorige we ken. Dauwrootvias onveranderd aangeboden, noteringen onveranderd tot iets hoger voor de goede middenkwaliteiten, Breekvtas wordt vrijwel niet geproduceerd, de prijzen zijn in verhouding tot het gezwingelde vlas nog steeds ongunstig. Gezwingelde lokken worden op het nieuwe prijspeil vlot verhandeld. VEILING ROTTERDAM. 23 novembe.r. Aardappelen 11—15. Andijvie 34 -56. Bloemkool 1 A; 6 stuks per bak 70—88, 7 stuks per bak 5261 Stoofsla 3044. Sla I A 22—27. II A 8—12. Rode kool 16—18 Gele kooi 11—14. Groene kool 20—21. Spruiten I A 82—1.03, II A 64—78. I B 85—87. II B 29—42, I D 84—91. Prei 44—54. Selderij 9—15 Peter selie 12—16. Grote peen 12—15. Kroten 7—16. Uien geschoond 1533. Uien 17—27, Witlof I .00—1 09. n A 87—95, I B 90—98. Cl B 1.50— Black Alicante 1 50—1.69 Boerenkool 20 —26. Coxs Orange Pippin KI. 1 A 72—94, l B 60—66, 1 C 39—59. Golden Delicious KI. I A 70—85, I B 60—80.I C 5S—60. II A 50—57. Goudreinetten KI. I A 51—58, 1 B 48—53. 1 C 46—48. Glorie van Holland KI. 1 A 49—54, 1 B 4254. I C 3044. Laxlon's Superbe KI. I A 48—58. I B 37—45. I C 29—37. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1842 stuks. Vette koeien 1373 Varkens 469. Prijzen (resp. voor ie. 2e en 3e kwaliteit) in cents per leg. Vette koeien 255—275 215—250 200—215 Varkens (lev. gew.) 182 180 178 Vette koeien: aanvoer even Korter, handel kalm. afloop slepend, prijzen onveranderd, prima's boven notering. Varkens (levend ge zwicht): aanvoer iets minder, handel vlot, prijzen iels gedrukt, prima vleesvarkens bo ven notering, slachtzeugen van f 1.35—f 1,40 per kg. VEILING GOES. 25 november. Druiven: Black Alicante 2 130 136. Groenten. Bloemkool A 2 5662, B 2 39, afw. 21—26. Kropsla 2 4. Knolselderij 1 9 •16. 2 5—6. Wortelen 22. Spruiten A 1 58— A 2 45—60, B 2 25—37, afw. 34.Witlof 1 89—100, A 2 83—90, B 1 80—89, B 2 71— 80. Prei A 1 32—38. A 2 25—34. Andijvie 2 14—25. Krulandijvie 35 Tomaten A 2 38. B 2 46, C 2 45. Groene sav. kool 1 13—16, B 1 14. Rode kool 1 19, B 1 1517. Witte kool 1 17, Boerekool 1 17—30. Peen B 1 7—9. C 1 39. Veldsla 2 5973. Uien afw. 10. stek 7. Woensdag 28 november a.s. Is de veiling we gens dankdag gesloten. Deze week fruitvei ling op dinsdag en vrijdag (vrijdag om 11.30 uur). VISMIJN COLI.JNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 4162 kg, 208 250. Hanclelsgarnalen, aanvoer S41 kg, 154175. Schar 45 kg. Bot 193 kg. Wijting 196 kg. Kabeljauw 92 kg Wul ken 4 kg. Rog 5 kg. Zalm 1 kg. Ongesor teerde vis 170 kg. GRAANBEURS ROTTHRDAISL 26 november. Tarwe 17 pet. vocht naar kwaliteit, tot t 32.20. Deze week franco Rot terdam Zomergerst volgens monster tot t 23.25 af Haver volgens monster tot f 26.00 at. Rogge volgens monster tot I 24.50 af. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten op monster f 45f 54. Schokkers op monster f 45—f 70. Bruine bonen boerenschoon op monster tot f 105. AARDAPPEI.BEÜRS ROTTERDAM. 26 november. Kleïaardappelen 38 mm op waarts voor het binnenland: Bintje f 1! 25— f 12.75. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Bintje t 10.75—t 12.25. Voeraardappelen f 3— f 5. Export praktisch geen vraag - binnen land kalme handel. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden. vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto VI-ULING BERGEN OP ZOOM. 26 november. Golden Delicious 40—62. Goud renet 31—54. Cox's Orange 46—82, Jonathan 1747. Glorie van Holland 1050. Doyenne du Comice 62—117. St. Remy 20—26. Com- tesse de Paris 29—30. Andijvie 22—24. Sla 4—17. Bloemkool 40—99 Waspeen 22—30. Kro ten 10—15. Sav. kool 13—19. Prei 3016. Witlof 59—101. Spruiten 50—151. Rode kool 13—21. Witte kool 6—15. Tomaten 33—74. Boerekool 1421.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5