MARIJNEN 498: Zeeland: 71.319,74 voor Het Dorp Goese haven behoeft dringend verbetering Zeeuws Kamerorkest: concert g$g* in Goes VELE SPONTANE REACTIES Nil een 210 liter Marunen aKsiiMKMWK Zeeuwse ALMANAK GESCHIL TUSSEN HULST EN G.S VOOR RAAD VAN STATE „GELD BRITANNIA-AANDELEN VOOR BOUW VAN SPORTHAL" Motorschip „Ares" maandagmiddag vlotgetrokken s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 27 NOVEMBER 1962 DUIZENDEN lucifersdoosjes met muntstukken en bankbil jetten voor de monster-actie „Open het dorp" zijn maandag avond op de 17 hoofdpostkan toren en 180 postinrichtingen in het P.T.T.-district Zeeland- West-Brabant geteld. Daarvoor waren omstreeks 500 perso neelsleden in de weer. Vanaf kwart voor tien begon de stroom doosjes. De inhoud werd op diverse postinstellingen met telappara- ten nagekeken. De verschillende kantoren belden het eindbedrag direct door naar het RAI-ge- Advertentie koelkast voor per week zonder enige aanbetaling Verbaas u. Zoveel ruimte voor die prijs? Ja. Maar dan ook vlug zijn. Decemberfeest begint in koelkast: de room, de kip, de drank. Grote koelkast (de meesten zijn beslist te klein). Goede koelkast. Garantie! Tip voor royale mannen: geef'm cadeau. Ooit aan gedacht? Buitenkansje, deze koelkast. Groot. Slank (58 x 58 cm). Weinig stroom. Compressor. Hij staat bij uw vakhandclaar. ■a m N.V.Technisch Bureau Waldorpstr. 52, Den Haag. 070-184640 Service in het hele land. Ruiters Cornells, drie jaar oudhad van sinterklaas een ouderwets, dege lijk stuk speelgoed gekregen. Een hobbelpaard. Cornelia amuseerde zich voortrej- felijk met het houten ros. Hij liet het onstuimiger steigeren dan het paard van sinterklaas ooit zou doen. Hij was bovendienah ech te ridder te paard, edelmoedig ge noeg om zijn zusje Carolien. twee jaar oud, van tijd tot tijd een ritje te laten meemaken. Maar gisteren mocht ze niet mee. Cornetis bereed zijn ros alleen. Er was geen plaats voor passagiers. Hij had er trouwens een afdoende reden voor. die Carolien dan ook volledig accepteerde. .M'n brommer is kapót", ver klaarde hij, in volle ernst en voor zijn zusje was dat een heel aan nemelijke verklaring. Want sinterklaas mag dan hob belpaarden cadeau doen, de kleu ters van tegenwoordig zien er zonder meer brommers in. Dat is de realiteit, want wanneer zie je nou nog een man op een paard f Jawel, goed, op vijf december. Maar dat is dan ook de laatste ruiter. De laatste figuur, die paard en hobbelpaard zonder brommen in ere houdt.... bouw in Amsterdam. Meteen daarna volgde een telefoontje naar het hoofdpostkantoor in Middelburg, waar het totaal bedrag voor Zeeland en West- Brabant werd „geturfd". A.V.R.O.-reporter Kees van Dronge- len (26), die als één van de zestien reporters, die in geheel Nederland rondzwierven, naar Zeeland was ge komen niet twee technici van de Ne derlandse Radio Unie, vernam om streeks kwart over tien op het Mid delburgse hoofdpostkantoor, dat Domburg voor Zeeland de primeur had. De heer W. R. Eelsïneh, direc teur van het postdistrict Zeeland West-Brabant, vertelde hem, dat het kantoor Domburg telefonisch had ge meld, dat in deze gemeente maar liefst f 717,66 was ingezameld ten bate van het dorp voor gehandicap ten, dat bij Arnhem moet verrijzen. In Domburg, aldus de heer Eelsingh, hadden 4 postmensen het geld geteld, wat bij vier winkeliers was gebracht. Later steeg dit bedrag tot f 748,66. Honderden lucifersdoosjes met geld voor de actie „Open het dorp" arriveerden op het Middel burgse hoofdpostkantoor. AVRO- reporter Kees van Drongelen (rechts) liet de heer W. R. Eel singh (links naast hem), direc teur van het postdistrict Zeeland- West-Brabant, voor de microfoon iets vertéllen over het „turven" van de Zeeuwse bijdragen. (Foto P.Z.C In een enveloppe, die in een doos in Middelburg arriveerde zat een foto met twee Kinderen. Achterop de foto stond geschreven, dat „pappie bereid is een hobbelpaard te maken voor het nieuwe dorp". TELLEN TOTAAL Op een vraag van reporter Kees van Drongelen. hóe lang de telling zou duren antwoordde directeur Eel singh: „Er was hier zo even iemand van de Provinciale Zeeuwse Courant, die dat ook vroeg. Ik heb gezegd: bel om twaalf uur maar eens op". Kwart voor twaalf vernamen wij, dat Zeeland in totaal f 71.319,74 had in gezameld. Voor West-Brabant was het totaal f 50.097,35. Bij het post- district ZeelandWest-Brabant kwam dus in het geheel binnen f 121.417,09. Dat kwam dus via de 17 hoofdpostkantoren van de 180 postinrichtingen én de hoofdpostkan toren. Dét was de inhoud van de lucifers doosjes, die in Zeeland en West-Bra bant, gevuldmet ook Belgische muntbiljetten, overal werden ingeza meld voor de actie. Na de oproep via radio en televisie kwamen honderden Zeeuwen naar de kruideniersbedrij- ven, die voor de actie hun deuren drie kwartier wagenwijd open had den staan. A.V.R.O.-reporter Kees van Drongelen was naar Vlissingen gekomen om daar in het bedrijf van Albert Heyn in de Scheldestraat via radio en t.v. een indruk te kunnen reven hoe de actie in Zeeland ver iep. De technici van de N.R.U., de heren J. Ritter en N. Koster, waren voor het technisch gedeelte present, evenals een Zeeuwse P.T.T.-techni- cus. De heer A. W. v. d. Burg, chef van het Vlissingse hoofdpostkantoor kwam ook even kijken hoe de zaken verliepen. „Twintig man Vlissings personeel telt hst geld op het post kantoor", vertelde hij. Terwijl al de bedragen binnenkwa men telden 20 personeelsleden in het Middelburgse (pas gemoderniseerde hoofdpostkantoor, zoals de heer Eel singh voor de microfoon had ver klaard) de bedragen, die uit Middel burg, geheel Walcheren en telefo nisch van overig Zeeland werden ge meld. Alles ging in een razend tempo. Manden met lucifersdoosjes vulden zich tot aan de rand. Stapel tjes bankbiljetten (ook van 100 en 25) en muntbiljetten groeiden. Di recteur Eelsingh vertelde nog aan de A.V.R.O.-reporter, dat ook acht deelnemers aan een cursus niet naar huis waren gegaan, maar hielpen met tellen. Van het geld, dat van winkeliers in Zeeland en West-Bra bant kwam. Omstreeks kwart voor twaalf was op het hoofdpostkantoor te Middelburg het totaalbedrag van het postdistrict bekend. De laatste telefonische melding kwam van Vlissingen: totaal f 11.000. Gespecificeerd voor Zeeland waren de bedragen per ressort: Axel 1605,69, Breskens 4576,67, Goes 13.141,21, Oostburg f 1000,25, Sas van Gent f 1503.32, Terneuzen 6132.33, Tholen 2773,50, Vlissin gen f 11.000 rond, Yerseke f 2617,06, Zierikzee 7494,92. Het Westbrabantse deel van het dis trict had een totaal van 50.097,35, verdeeld over Bergen op Zoom en omgeving 19.649,68, Oudenbosch 28.883,36, Roosendaal 19.832,78 (het hoogste bedrag van het district) Steenbergen 4160,70 en Zevenber gen 3570.83. HET EERST De eerste gift van dit geld kwam al om even voor negenen binnen. Het was de heer M. Korver uit de Schel destraat, vlak tegenover de A.H.- winkel. Reporter Kees van Dronge len haalde hem tien voor half tien voor de microfoon. De heer Korver vertelde, dat hij „precies gehandeld had zoals mevrouw Bouwman had gevraagd"lucifersdoosje leegge maakt, geld erin en rennen naar de winkel. De bedrijfsleider van de winkel, de heer C. Vos, kwam ook over de ra dio. „Om vier uur hebben we de bus sen, waarin het geld moest, in de winkel gezet om te laten zien, dat de actie kwam" Vanaf zeven uur was hij al in het bedrijf. „De bussen zijn al voor tweederde vol", zei op gewekt Kees van Drongelen, die daarna nog de zestienjarige Leen Kooman aan de kijkers en luiste raars voorstelde als één van de Zeeuwse jongeren, die zijn bijdrage afdroeg. Tientallen Vlisingers kwa men bij deze winkei geld brengen en zo ging het overal in Zeeland. Maar ook, waar men voor een ander doel bijeen was, bedacht men de actie ..Open het dorp" De gemeenteraad van Waarde be sloot op voorstel van de heer M. van Houten, het presentiegeld van de vergadering op maandagavond, to taal 85, te bestemmen voor de ac tie. En voor een spontane reactie zorgde ook het bestuur van de Mid delburgse Danssociety. „Staande een vergadering" besloot het bestuur zelf een actie te voeren. Als speciale Zeeuwse bijdrage denkt men zich een door Zeeland bekostigde bungalow in het nieuwe dorp. Als begin daar van zullen de baten van een 8 de cember te houden dansavond worden bestemd. Het orkest „The Blue Boys" uit Vlissingen onder leiding van Jo Stokman zal daar optreden. Directeur I.K.O.R. (televisie) benoemd )s. W. J. Koole, directeur van dc A.M.V.J. (Algemene Maatschappij Voor Jongemannen) te Amsterdam, vroeger woonachtig in Middelburg, is met in gang van 1 januari a.s. benoemd tot di recteur van het I.K.O.R. (Interkerkelijk Overleg in Radiozaken) afdeling tele visie, te Hilversum. Zulks ter voorzie ning in de vacature ontstaan door de benoeming van ds. C. M. de Vries in Genève. BELGISCH MOTORSCHIP BIJ BATH AAN DE GROND Maandagmiddag is omstreeks half vier het Belgische motorschip „Stella" tus sen de Midden- en Westketel naby Bath tijdens dichte mist aan de grond gelo pen. Het schip, dat 617 ton meet, was met een lading cokes van Gent op weg naar Antwerpen. Gisteravond rond half negen was het vaartuig reeds geplooid en dreigde het. schip te breken. De afge lopen nacht zou men trachten het schip vlot te slepen. De sleepboten „Willem" en „De Holland" van de firma Muller uit Terneuzen waren reeds ter assisten tie aanwezig. Schipper van de „Stella' is de heer J. Turneer uit Roex (B.). OPROEP GETUIGE De commissaris van politie te Middel burg verzoekt de bromfietser, die zater dagmorgen j.l. omstreeks kwart over elf getuige is geweest van een ongeval met een personenauto, die op de Kle- verskerkseweg over de kop sloeg, zich te melden aan zijn bureau, Lange Gist- straat. Ds. F. N. M. Nijssen gaat Goes verlaten Ds. F. N. M. Nyssen, Nederlands her vormd predikant te Goes, heeft een be roep aangenomen als studenten-predi kant aan de landbouwhogeschool in Wa- geningen. Hy zal Goes omstreeks Pasen verlaten. Een definitieve datum van in trede in Wageningen is nog niet vast gesteld. Het ligt in elk geval in de be doeling van ds. Nyssen het winterwerk in zyn huidige gemeente af te maken. In Wageningen wordt ds. Nijssen de op volger van dr. P. L. Schram, die twaalf- eneenhalf jaar het pastorale werk onder de studenten verzorgde. Een stukje ge meentewerk ligt voor de nieuwe predi kant in het voorzitterschap van de commissie Evangelieverbreiding en het „meerouleren" als voorganger in de kerkdiensten. Een ander facet van de taak van ds. Nijssen is het huisbezoek aan de academisch gevormden in Wa geningen, die nauwe contacten onder houden met de studenten. Ds. Nijssen, die eerst vy'f jaar te Mij drecht stond, deed op 31 augustus 1958 zijn intrede in Goes. Hij is o.a. vice- voorzitter van de stichting prot. chris telijk streekziekenhuis te Goes. VEILING BERGEN OP ZOOM BOEKTE RECORDOMZET Op de Bergen op Zoomse groente- en fruitveiling is maandag een record omzet van zes miljoen gulden bereikt. In november vorig jaar noteerde men een omzet van rijf miljoen gulden. Dit re cordbedrag werd maandagmorgen be reikt met een party knolseldery, ge bracht door de teler P. Timmermans uit Bergen op Zoom. De partij was gekocht door de groothandelaar B. Oirbans uit Bergen op Zoom. Beiden werden door de veilingvoorzitter P. Somers gelukgewenst met dit be haalde resultaat en kregen een attentie aangeboden. Ook de telers en kopers kregen een attentie. Vorig jaar bedroeg de omzet van het gehele jaar 5.576.859, in 1960 4.309.516 en in 1959 4.011.670. Het bedrag, dat thans is bereikt, is te danken aan het hoofdprodukt van de veiling: de Bergen op Zoomse asperges. Dit jaar werd er 535.000 kg aangevoerd. De opbrengst bedroeg ƒ1.280.000. Een tweede belangrijk proaukt van de veilinj is de aardbei. Er was dit keer een aard bei-omzet van 804.107 kg. De waarde ervan was 898.527. AUTO IN BRAND De Middelburgse brandweer moest gis termiddag omstreeks 3 uur met de hoge drukspuit uitrukken naar de omgeving van de r.-k. pastorie, waar de auto van de kapelaan in brand stond. Het vuur was door nog onbekende oorzaak ont staan toen enkele monteurs het wagen tje onder handen namen. Vermoedelijk is er kortsluiting ontstaan; in elk geval was de hitte zodanig, dat de carbura teur smolt en de benzinetank uitbrand de. Met een koolzuursneeuwapparaat hebben de spuitgasten het vuur geblust; zij konden echter niet voorkomen, dat de auto flink beschadigd werd. Botsing te Bergen op Zoom Op de hoek Nieuwsstraat-Geweldiger- straat-St.-Catharinaplein te Bergen op Zoom had dezer dagen een aanrijding plaats tussen een bestelauto, bestuurd door A. L. uit Tholen en een auto die werd bestuurd door P. N. uit Bergen op Zoom. De aanrijding ontstond doordat N. geen voorrang verleende aan L. Bel de wagens werden zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Tegen N. werd door de politie proces-verbaal opgemaakt. (Advertentie) f9.75 4 ld. balpen SWAN VULPEN IMPORT - ROTTERDAM (Slot van pag. 1 van Goes een cijfer van 307 ton en vorig jaar kwam men al aardig in de buurt van een half miljoen: 461.000 ton. Dc verwachting is, dat men dit jaar weder om belangrijk hoger zal komen. Tot en met september van dit jaar gaf de ba lans al 358.000 ton aan. Een gedetailleerde lyst leert, dat 1961 bijna 2000 schepen de haven van Goes aandeden, voorts ruim 16Ö0 jachten en ruim 300 sleepboten. Het totaal aantal geladen schepen uit Goes bedroeg 298 met 53.688 ton goe deren. Naar Goes voeren 1596 gela den schepen, die totaal 400.543 ton aanvoerden. In de categorie „diver sen" werden 57 schepen genoteerd met 6860 ton goederen. De aan- en afvoer voor het grootste deel afvoer van landbouwprodukten, bedroeg in 1961 ruim 40.000 ton, waar van 79 bietenschepen met 22.899 ton bieten en 85 graanschepen met 13.913 ton graan het leeuweaandeel voor hun rekening namen. Ook de aanvoer van Geen goedkeuring raadsbesluit Financiën gemeente zouden aankoop niet toelaten Voor de eerste kamer der afdeling ge schillen van bestuur van de Raad van State, gepresideerd door prof. dr. L. J. M. Beel, is namens de gemeenteraad van Hulst het beroep toegelicht dat deze raad bij de Kroon heeft ingesteld tegen een besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is onthou den aan een raadsbesluit van 28 juni 1961 tot aankoop van het pand van de heer H. Metsers aan het Godsplein. De toelichting werd gegeven door wethouder J. D. J. Martens, die zei dat de aankoop van het pand nodig is om de rooilijn 1950, bedoeld om het Godsplein te verbreden, te kun nen realiseren. Verbreding van het plein is noodzakelijk om het .stads centrum te ontlasten van het snelver keer in de richting van de Dubbele Poort, terwijl anderzijds het aanzien van de stad een verfraaiing onder gaat. Het pand staat dc laatste fase van de sanering van het plein nog in Je weg. Het is voor een billijke prijs getaxeerd en de eigenaar heeft geen bezwaar het te verkopen. Voor Gedeputeerde Staten van Zeeland verdedigde de heer J. Goedbloed, re ferendaris ter provinciale griffie, het be sluit van G.S. tot onthouding van de vereiste goedkeuring aan het raadsbe sluit. Hij stelde dat G S. tot hun besluit zijn gekomen op grond van de financiële positie van de gemeente Hulst. Dc ge meente zit met tekorten op haar begro ting 1962 en verschillende sterk geste gen kosten drukken op het gemeentelijk budget. Daarom hebben G.S. deze uitga ve niet verantwoord geacht. Volgens de heer Goedbloed gedraagt de gemeente Hulst zich nog weinig in overeenstem ming met de nieuwe financiële verhou dingswet tussen rijk en gemeenten, die een evenwichtige begroting voorschrijft. Wethouder Martens antwoordde, dat in Hulst inmiddels wordt gewerkt aan een wijziging van de begroting 1962, waar bij deze sluitend wordt gemaakt. Dit ge schiedt door enkele opgelopen posten, zoals maatschappelijk werk'en subsi dies, drastisch te verlagen. Hulst is een; centrumgemeente, aldus de wethouder, en zij kan de taken die uit deze positie voortvloeien, niet volbrengen als de ge meente niet gesaneerd wordt. De Raad van State, woord en weder woord gehoord hebbende, zal zich bin nenskamers over het beroep van de ge meente Hulst beraden alvorens advies uit te brengen aan de Koningin. Rappor teur in deze zaak was staatsraad mr. J. Algera (oud-minister van verkeer en waterstaat), die zich door wethouder Martens aan dc hand van een platte grond op de hoogte liet brengen van de situatie ter plaatse. Vlissings K. V.P.-raadslid Schriftelijke vragen aan college van b. en w. De lieer S. J. Adriaanse heeft namens de K.V.P.-fractie schriftelyk vragen ge steld aan het college van b. en w. van Vlissingen. De heer Adriaanse wil weten of b. en w. kennis hebben genomen van een artikel in de Haagse Post van 3 no vember j.l. waarin naar aanleiding van een bericht in de Provinciale Zeeuwse Courant van 20 oktober en een advertentie in het/elfde nummer van dit dagblad verband wordt gelegd tussen de verkoop van de aandelen van de gemeente in de N.V. Grand Hotel Bri tannia en de behoefte, die in Vlissingen aan een sporthal bestaat. „heeft het college dan mede kennis ge nomen van hetgeen de commissaris van politie in deze gemeente in de mond wordt gelegd met betrekking tot de jeugdcriminaliteit in Vlissingen?" In dien deze laatste vraag bevestigend wordt beantwoord, wil de K.V.P.-woord- Advertentie) voerder weten of het college kan mee delen, of de gegevens, welke in het ar tikel in de Haagse Post voorkomen, in hoofdzaak juist zijn. „Zo ja", informeert de heer Adriaanse, „is het college dan niet met de vra genstellers van oordeel, dat de com missaris van politie een waardevolle suggestie heeft gedaan door de bouw van een sporthal als een positieve bij drage in de strijd tegen de jeugdcrimi naliteit ter sprake te brengen". „Immers", zo vervolgt het K.V.P.-raads- lid, „daardoor wordt het algemeen be lang, dat met de bouw van een sport hal wordt gediend, nog meer geaccen tueerd zodat kan worden gesteld, dat de bouw van een sporthal onverwijld ter hand dient te worden genomen: a. als een noodzakelijke stap tot het verwezenlijken van een sportaccom modatie, welke inderdaad op het peil staat van een gemeente van bijna 30.000 inwoners en nodig is in Ver band met de leefbaarheid van de ge meente mede bezien in het licht van de industrialisatieplannen, b. om de sportbeoefenaren een reële mogelijkheid tot het beoefenen van hun sport te bieden, en tenslotte nauw daarmee verbonden c ter bestrijding van de jeugdcrimina liteit. Indien deze laatste vraag bevestigend wordt beantwoord vraagt de heer Adriaanse of b. en w. dan niet van oor deel zijn dat nauwelijks een nuttiger be stemming kan worden gegeven aan het bedrag van 280.000, dat met de ver koop van de aandelen van de N.V. Bri tannia is verkregen. De heer Adriaanse vvil daarbij bovendien nog in aanmer king nemen, dat een eind is gekomen aan de jaarlijks terugkerende bijdrage in het exploitatietekort van de N.V., welke bijdrage de laatste jaren ongeveer 100.000 per jaar bedroeg, ofwel ge kapitaliseerd tegen 4 procent rente een bedrag van ongeveer 2,5 miljoen vertegenwoordigde. Vier sleepboten de „Oostzee", Jlumber", „Scaldis" en burge meester Vandamme" hebben maandagmiddag het in de nacht van zaterdag op zondag nabij Dishoek gestrande motorschip Aresvlotgetrokken. Op de foto: de „Ares" vrij van het strand. Modieuze cadeaus LAIMBOCK Heerlijk warm en Lange Delft 72 - Middelburg De vier sleepboten „Oostzee" en „Hum- ber" van L. Smit en Co en „Sealdis" en „Burgemeester Vandamme" van de Union de Remorquage et de Sauvetage en het bergingsvaartuig „Dolfyn" van Van der Tak hebben maandagmiddag omstreeks half één het bij Dishoek ge strande motorschip „Ares" van de K.N. S.M. vlotgetrokken. De 5711 brt. me tende „Ares" liep in de nacht van zater dag op zondag tijdens een dichte mist; vast op het strand bij Dishoek. Het vlot trekken van het motorschip was vrij spoedig geklaard. Na een kwartier trekken by opkomend water kwam het schip reeds vrij van het strand. De „Ares" voer daarna naai Rotterdam om op een werf van Ver- olme een dokbeurt te ondergaan. De „Humber" en „Oostzee" vergezelden het schip om eventueel assistentie te ver lenen. Overigens is het ongeluk enigszins an ders in zijn werk gegaan, dan wij in de krant van gisteren, maandag, meldden. De loodstender „Stormvogel", die tege lijk met de „Ares" vastliep, voer na melijk niet naar Vlissingen, maar had deze haven net verlaten en was met 12 loodsen op weg naar zee. Ter hoogte van Dishoek bemerkte men, dat er uit zee een schip, de „Ares", de Wester- schelde opvoer. Omdat het schip aan de verkeerde kant van de vaargeul voer, was de loodstender genoodzaakt om plotseling uit te wijken. Bij deze uit wijkmanoeuvre liep de „Stormvogel" vast op het strand. olie en benzine in Goes is niet onbe- langrijk: 233 schepen met totaal ruim i 42.500 ton. Bouwsector De bouwsector neemt evenwel het grootste deel van de bedrijvigheid voor haar rekening. Aan zand werd aange voerd 212.000 ton in 681 schepen, grint 67.000 in 248 schepen, steen 9000 ton in 145 schepen, cement 21.000 ton in 139 schepen en 4000 ton hout in 25 schepen. Slechts een zeer klein deel hiervan was „uitvoer". Vooral uit deze laatste cijfers blykt, welk een belangrijke plaats de bouwmaterialen in het geheel innemen. I Het jaaroverzicht van 1961 leert tevens, dat de „uitvoer" de „invoer" verre over treft. Mede daarom is het voor nieuwe industrieën aantrekkelijk zich op het havenindustrieterrein te vestigen, want de afvoer van hun produkten zal beslist moeilijkheden opleveren. Tientallen J schippers keren leeg uit Goes terug, ter wijl zij wat graag lading mee terug had den genomen. Accommodatie Alsof de waterweg naar Goes al niet I genoeg problemen oplevert, is daar nog de grote nood op het gebied van de ha- venaccommodatie in Goes zelf. Het la den en lossen van schepen is een nij pend probleem. In totaal heeft men de beschikking over 40 meter vrije loswal, terwijl er eén loswal is, welke continu wordt gebruikt voor het lossen van zand. Daarnaast zijn er gelukkig tal van particulieren, die los- en Iaadgelc- genheid hebben, maar op een enkele uitzondering na is de situatie verre van rooskleurig. In dit licht gezien is het jammer, datbij de aanleg van twee nieuwe insteekhavens, de havens I en 1 IV, die na de aanwijzing van Goes als kerngemeente tot stand zijn gekomen, geen damwand is gemaakt. Er ligt nu een schuine glooiing, hetgeen het laden en lossen bemoeilijkt. Ondanks de vele zorgen en moeilijkhe den zijn er echter ook lichtpuntjes. Goes is het goedkoopst met zyn havengeld- tarief, dat op vele andere plaatsen twee tot driemaal zo hoog is. Daarnaast is op 1 januari 1962 opgericht de N.V. Stuwadoorsbedryf Goes, waarvan zeer onlangs de akte van oprichting is ge- passeerd. In dit stuwadoorsbedryf heb ben de gemeente en een achttal par ticulieren beiden belanghebbenden elkaar gevonden. Hierby is ook de de directe belanghebbende, de schipper, be trokken. De schipper heeft dank zij deze nieuwe exploitatievorm van de haven een stem in het kapittel bij het laden en lossen. Daarmee is Goes vele plaatsen in de lande vooruit. Wat ook belangrijk is, is, dat het Stuwadoorsbedryf naar liet zich Iaat aanzien geen verlies zal opleveren, hetgeen niet kan worden ge zegd van het vroegere gemeentelijke havenbedrijf. Resumerend kan worden opgemerkt, dat dc Zeeuwse kerngemeente Goes een groot aantal wensen heeft met betrek king tot zijn haven. Allemaal wensen, die onder eén noemer te brengen zijn: verbetering van de haven. Het gaat niet om onderdelen, maar om de naven in ''•ij" geheel, inclusief toegang en accom modatie! Man dood in woning aangetroffen De Vlissingse politic heeft maandagmor gen de 58-jarige G. J. Izebout dood aan getroffen in z(jn woning in de Noord straat te Vlissingen. De politie kreeg maandagmorgen een informatie van dc Koninklijke Maatschappij „De Schelde", dat de heer Izebout, vrydag en maan dag niet op zijn werk was verschenen. politie ging daarop naar het huis in Noordstraat, waar de heer Izebout alecn woonde. Hij bleek te zijn overle den. Muziekkorps „Vooruit" op concours Middelburg In dc krant van maandag is een fout geslopen in het foto-onderschrift beho rende bij het verslag over het zaalcon cours van dc bond van harmonie- en fanfareverenigingen in Zeeland. Hierin wordt namelijk ten onrechte opgemerkt dat het afgebeelde muziekkorps „Exel- sior" uit Kloetinge is. Dit: moet echter zijn het muziekkorps „Vooruit" uit Waarde. Collecte De tc Biervliet gehouden collecte ten bate van de Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand te 's Gra- venhage heeft een bedrag van 42.39 opgebracht. De Stichting Zeeuws Kamerorkest geeft woensdagavond (half negen) in „Dc Prins van Oranje" te Goes een concert, waaraan de Rotter damse pianist Marinus Flipsc mee werkt. Hij speelt het concert in Bes voor plano en orkest van J. Chr Bach. Het orkest heett voor zyn optredei van morgen een programma opge steld, dat aantrekkelijk is voor vrij wel iedere muziekliefhebber. Er wor den drie werken uitgevoerd van ouck meesters, namelijk een kerksonaU van Corelli, een Sinfonia In D vat J. Michael Haydn en het pianocon eert van J. C. Bach. In de afgeio pen jaren heeft het Zeeuws Kamer orkest (onder leiding van Frangoi: Olivier) bewezen juist deze muziel bijzonder goed te kunnen uitvoeren En daarbij heel't het kans gezien eer plezierige lichte kamermuzfektoon tc ontwikkelen. Men mag dus alle goeds Het plezierige van dit optreden is, dat men ook ditmaal voorzichtig enkele nieuwe paden wil bewan delen: het programma na de pauze vermeldt ae antieke dansen oor dit concert heett hot orkest et lardig, eenvoudig programma latei Iru ;ken, waarop ditmaal de namer van alle twintig leden zijn vermeld Daaruit blijkt, clat er zes eerste vlo istcn zijn. evenals zes tweede, voort wee altviolisten en drie cellister ["wee hoboïsten en één klavecimh" istc completeren het geheel. Coals men weet bestaat dit Zeeu\» kamerorkest uit amateurs, niet diei verstande dat aan enkele lessenaar» nuziekstudenten zyn gezeten, onder .vie de concertmeesteres (Paula van ■ilst). In de afgelopen jaren Is hel irkcst reeds verschillende malen buiten Goes opgetreden, voorname lijk in plaatsen in Zeeland, waar de van dit concert van morgenavond accommodatie slechts het optreden van een klein orkest toelaat. Advertentie) kOSRAM HARDNEKKIGE BEWOLKING Overwegend droog weer niet op vele plaatsen mist of laaghangende bewol king en slechts enkele verspreide opkla ringen. Weinig wind. Ongeveer dezelf de temperaturen. ZON EN MAAN 28 november Zon op 8.20 onder 16.35 Maan op 9.11 onder 17.48

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2