JAN WESTDORP WIL IN 1963 WEER VAN ZICH DOEN SPREKEN De Langste Dag van radio en t.v. fct mïïm RENNER UIT SCHOONDIJKE SUKKELDE MET KNIEBLESSURE Klanken uit de ether Wat doet Hilversum vannacht voor Het Dorp? VAAK VERKOUDEN? LEZERS SCHRIJVER PILOOT STORM onRoerd in de siratosfeer Waar zijn onze schepen? MAANDAG 26 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Jan Wesldorp zal wel van het wie- Iertoneel verdwijnen. Deze woorden hebben wij het afgelopen jaar heel wat keren gehoord en omdat we Jan nergens meer zagen optreden begonnen we te denken dat men weieens gelijk kon hebben JAN WESTDORP met deze veronderstelling. We heb ben het Westdorp op de man af gevraagd. Zijn antwoordt luidde: „Natuurlijk zet ik in 1963 weer aan, ik heb al weer plannen ge noeg maar of ze allemaal verwe zenlijkt zullen worden! Afwachten maar". „Het seizoen 1962 was voor mij bijzonder slecht Alleen in de ron de van Spanje reed ik nog goed maar daarna was het gedaan, 12 juli was ik in Gistel bij een valpar tij betrokken en toen was het afge lopen. Zelfs op dit ogenblik onder- c vindt ik nog last van mijn linker been, tien kniebuigingen maken bijvoorbeeld lukt me Piet, na de vierde of vijfde val ik al om. En in een wedstrijd moeten je knieën nogal wat buigen. Ik heb echter goede hoop dat het in 1963 weer helemaal beter is en dan zal ik nog eens echt gaan fietsen". Door de verbluffende prestaties van zijn provinciegenoten Jo de Roo en Piet Rentmeester in het af gelopen seizoen is Westdorp op de achtergrond geraakt, hij wil terug beren en als we in zyn plakboeken zo het een en ander tegenkomen, dan moet hem dit lukken. Die boe ken staan vol successen, maar ze worden zo snel vergeten. „Toegege ven" zegt Jan „ik heb het grootste gedeelte van mijn successen behaald in België, maar neem nu vorig jaar, Ik reed sterk in de Ronde van Ne derland, eindigde elke dag in de kop groep en stond voor het begin van de laatste etappe nog op de vierde plaats in het klassement. Dat een gesloten overweg alles in duigen gooide en mij naar de elfde plaats deed tuimelen was toch niet mijn schuld. Op het eind van het vo rig seizoen gaf „Wielersport", het officiële bondsorgaan, een klas sement over de binnenlandse wed strijden. Jo de Roo werd eerste, ik tweede en Piet Rentmeester achtste. Boven het artikel stond toen „Zee- lands roem: De Roo en Rentmees ter". Kyk dat is nu voor een renner niet prettig". SUCCESSEN Wy hebben met Westdorp zijn re sultaten vanaf 1952 eens door genomen en eerlijk gezegd hebben we weinig erelijsten gezien, die zo goed gevuld waren. In 1952 reed Westdorp zijn eerste wedstrijd als nieuweling. Dicht bij huis in Groede. eindigde hij in zijn debuut als der de. „Tot overwinningen kwam ik drt seizoen nog niet, alleen in Ossen- drecht waar we samen met de Bra banders streden, werd ik officieus kampioen van Zeeland. Ik behoefde daarvoor echter niet te winnen, als ik maar zorgde als eerste Zeeuw te eindigen was de zaak oké". In 195S begon Westdorp als nieu weling, reed 34 cour sen waarvan hg er 10 won, 24 maal eindigde hij dat seizoen bij de eerste tien „Omdat ik toen als nieuweling niets meer kon leren stapte ik in september over naar de amateurs, reed daar nog 30 coursen en eindigde veertien maal by de eerste tien". De succesvolste jarcr. van de toen in 's-Heerenhoek wo nende Westdorp waren van 1954 tot 1956. Als amateur i?wam hij in 226 coursen aan de start en nam 104 maal plaats by de eerste vijf. Hij won étappes in de Ron de van West-Vlaanderen, Zes Provinciënrit, Flèche du Sud, Ronde van Oostenrijk en triom feerde o.m. ook in de driedaagse van Kemseke. Alle drie deze sei zoenen, achtereenvolgens in Eind hoven, Achtmaal en Axel, reed hij zich in de provinciale trui. Wanneer we dan zien, dat de mees te van zyn tegenstanders uit die tijd de racefiets reeds hebben opgebor gen dan blykt toch wel. dat het de Zeeuw niet aan doorzettingsvermo gen, ook in moeilyke omstandighe den ontbreekt. Westdorp streed in die dagen tegen mannen als Harry Scholten, Rien Verhelst, Carel Kee pers, Tiny Wolfs, Daan de Groot, Piet de Bruyn enz. Vanaf september 1956 rijdt hg als professional over de wegen, won in die categorie in Zele en 's-Hee renhoek en nam aan vele etappe- coursen deel. Het zou te ver voeren om over al de ze prestaties te schrijven, daarom zullen we volstaan met de vermel ding van de belangrykste 1956. 1ste in Zele (B.), 7de prof- course, die hg betwistte, 2de in Oos tende (B.) achter Gerrit Voorting. 1957. 1ste in 's-Heerenhoek vóór Theo van wychen, 5de in 2de etappe Vierdaagse van Duinkerken, 2de in Schoonaarde (B.) achter Jan Cal- laarts, 3de en 4de in etappes Ronde van België, 3de in Stene (B.), 3de in Aardenburg. 1958. 3de in Steenbergen. 1959. 3de in Amsterdam. 5de in eindrangschikking Locomotiefprijs. 1960. 8ste in Omloop van Midden- Vlaanderen, 7de in Sluitingsprijs van Putte. 1961. 4de in Omloop van Midden- Vlaanderen, 11de in Ronde van Ne derland (etappes 16. 2, 2, 19, 4, 7, 4, 2. 12. 23.), 2de in Ryen 5de in Oostende, 22ste in Ronde van Zwit serland. 33ste in Ronde van België. 66ste in Tour de France. 3de in Len- delede. Advertentie 0 Vier leden van een bende dieven die ln Mozhaisk, ongeveer 110 km ten noorden van Moskou opereerden, en meer dan 55.000 roebel hebben gestolen, zijn tot de doodstraf veroordeeld. De overige 24 kregen langdu rige gevangenisstraffen. 0 De 22-jarige Engelse fabrieksarbeider Da vid Waldner woont in een tent die staat in de tuin van zijn verloofde. Op deze nier wil hij genoeg geld bij elkaar sparen om te kunnen trouwen. 0 Het Italiaanse ministerie van gezondheid heeft gewaarschuwd dat „Preludine" even als Thalidomide misvormingen bij ongeboren kinderen kan veroorzaken. 0 Een brief, waarin de Franse schilder Paul Gauguin zestig jaar geleden aan een kunstcriticus schreef, dat hij Vincent van Gogh had beïnvloed en niet omgekeerd. Is op een Parijse veiling voor 7000 nieuwe fran ken (ongeveer 5000 gulden) verkocht. Kent U dat ironische liedje van Bert Brecht met dat doldraaiende muziekje van Kurt Weil over de zesdagenrennen? Dass sind die Sechstagenrennen, allen die dabei sind können nichts-ins-bett. Nu, zo wordt het vanavond om haif negen, als Mies Bouw man de t.v.-marathon start: ze mag dan een krap etmaal drie en twintig uur, tot de volgende avond half acht niet naar bed. Dat is wat televisiekijkend Neder- zoals hij eigenlijk nog nooit op t„\ land weten wil natuurlijk: wie komen er op het beeldscherm? Ze komen al lemaal en ze worden bij wyze van spreken bij opbod verkocht: ze mogen zo lang blgven als ze geld opbrengen. Wanneer ze aan de beurt zullen ko men (en zelfs of ze aan de beurt zul len komen) weten de artiesten nog niet: er is eigenlijk helemaal geen vast programma op het podium in de nieuwe R.AJ. Er zitten een paar kesten o.a. De Zaaiers elkaar af zullen lossen. Er staat een vleugel en de begeleiders zullen elkaar afwisselen op het krukje. En achter de schermen staan de veldbed den die geleend zijn van kazernes: voor wie echt niet langer op zijn of haar benen kan blgven staan. Dan is cr ook nog dokter Klapwijk Hij heeft beloofd dat hij Mies Bouwman fit zal houden. Hg heeft z'n zakken vol vita minen. Mies praat Men moet niet verwachten dat alle artiesten die voor de camera en de microfoons komen (de radio doet im mers ook 'de hele dag en nacht mee) pep-praatjes voor „Het Dorp" zullen houden, dat zou gauw gaan verve len. Mies Bouwman praat, en de rest speelt, zingt, danst, grimast en maakt muziek. Niet alleen A.V.R.O.-medewerkers er zullen er ook zijn van de andere omroepen, van de Nederlandse to neelgezelschappen, van de opera, het Nederlandse Ballet. Er komt zegt men een stukje Paljas met Johan van der Zalm, Marilyn Tyler zal een aria zingen, Gré van SwolBrouwen- stein zingt. Ko van Dijk zal men zien zoals hij eigenlijk nog nooit op geweest is: als komiek en Shakespeare-vertolker, en dat tege lijkertijd. Met Ellen Vogel in elfen-kos tuumpje: als Titania. Wim Kan, Wim Sonneveld en Toon Hermans, ze zijn er alle drie, en zou U ze niet eens samen willen zien Iedereen van de lichte muze zal er zijn: de lieftal lige meisjes en de malle Een beetje vreemd zal het even ly- ken, dat vóór de leut begint er nog een documentaire zal zyn over het werk van de Nederlandse huisvrou wen, maar als men weet dat de vijfhonderdduizend Nederlandse huis vrouwen die in een bond zitten hun volle gezameniyk gewicht (en dat is wat) achter de actie gezet hebben, dan is het weer niet zo vreemd. Behalve van die huisvrouwen heeft de A.VJt.O. zoals gemeld de steun gekregen van tienduizend krui deniers, van de hele P.T.T. in Neder land, van spaarbanken en boeren leenbanken, zodat het publiek op velerlei wyze geld kwyt zal kunnen. Hoe het precies gaat zal Mies Bouw man vertellen, en zc wil dat het een verrassing blijft. Of het systeem werkt zal men meteen van avond en vahnacht merken, want 'de activiteiten blijven niet be perkt tot de nieuwe R.A J. Het meest lijkt het hele geval eigenlijk op de verkiezingsnacht, maar dan naar Amerikaanse maatstaven. Het idee van de t.v.-marathón is trouwens ook Amerikaans, en dat geeft A-V.R.O.'s organisator T. van Gelder ook wel toe. In Amerika heeft men evenwel nooit gepoogd de ma rathon zo lang vol te houden, acht, negen uur is er al heel wat. De A.V.R.O.' zal proberen het drie en twintig uren vol te houden de langste dag van de t.v. Vooral nür ZOMER- VITAMINEN voor ZOMER- GEZONDHEID in de winter Geef uw gezin elke dag DAGRAVITffK TOTAAL zomer vitaminen zomer gezondheid DAGRA N.V. DIEME N (J) An twerpen, Londen, Madrid IN GERMANY MENSEN VOOR ELKAAR ZUN DAN HERKEN- ZE ELKAAR DIRECT. A De suggestie in de Kantlijn van 22 dr., om binnen de groeiende Europese Eco nomische Gemeenschap industrieproduk- ten te voorzien van een overeenkom stig merkteken van oorsprong, b.v. „Euromarktprodukt, vervaardigd in Ne derland", heeft twee kanten, zoals in- dertyd ook het „Made in Germany". Dit laatste was geen vondst van de Duitse producenten, maar het was bedacht en werd door de Britse regering voorge schreven, om de import van fabrikaten der na 1870 een grote vlucht nemende Duitse industrie naar mogelijkheid te beperken. Het was dus in wezen een orotectlonistische maatregel tegen de ;onge opkomende concurrent Duitsland. Zy neeft echter spoedig als een stimu lans gewerkt voor de Duitse industrie in haar streven naar produkten van goede kwaliteit. Zodoende werd het ken merk Made in Germany in plaats van een bedoelde discriminatie toen tot een aanbeveling. In de wereldhandel van nu lijkt het wel juister, alle industrie-produkten voor zichzélf te laten spreken door goede kwaliteit en gunstige prijzen, onver schillig of zij worden vervaardigd in Europa. De U.S.A., het oostblok, Japan, of zich nieuw industrieel ontwikkelende landen. Munt te willen slaan uit een naam, zij het van een staat of een statengemeen schap, verschuift de concurrentie op een verkeerd veld. VUssingen. H. Ehrlich. PRO-NEDIiRLANDS? In de Nederlandse dagbladpers wordt melding gemaakt van net feit, dat prin- Beatrix bij haar aankomst te Manila 2261. De toestand begon er niet al te best uit te zien voor piloot Slorm en zyn metgezellen. Gevangen genomen door een aantal onkwetsbare, oer sterke energiewezens, die nen met elektrische schokken voor zich uit dreven, weg van de Pionier, leek hel er op, dat zy voorlopig hun thuis reis niet zouden kunnen voortzetten. Het drietal had al de nodige, min ol meer aangename, ervaringen opge daan met levensvormen op andere planeten en satellieten, maar dan hadden zy toch altijd met schepsels van vlees en bloed te doen gehad. Om overgeleverd te zyn aan wezens, die meer hel voorkomen hadden van „onweerswolken", was een geheel nieuwe ondervinding. Omringd dooi de spookach tig voortglijdende vormen lieten de drie vrienden zich zwygend en willoos meevoeren, terwijl hun ogen het fantastische landschap opnamen. Dwars door kraters en bergspelonken naar een onbekende bestemming! "Diitevt 53 Nu moest ze even rustig nadenken. Had ze ooit Kits dood gewenst, zoals ze de dood van haar man gewenst had? Neen? Of toch? Ze had wel zich dikwijls on gerust gemaakt over het al of niet nog bestaan van die ongelukkige brief Dat was begonnen, toen Kit bij haar was ge komen en haar had voorgesteld reclame te maken voor Votre Beauté in de bla den waaraan zij meewerkte, ln ruil voor een durende gratis behandeling en kos teloze levering van alle toiletartikelen Carla was woedend geweest en had een en ander losgelaten over de geruchten die de ronde deden over Kits bronnen van inkomsten. „Zeg dat mens, dat we helemaal niet op haar klandizie gesteld zijn cn zelf onze reclame wel kunnen verzorgen", had ze woedend gezegd Maar Brigitte Reimers had zich plotse ling ln de greep gevoeld van een onbe stemde, verlammende vrees en Kit had haar eisen ingewilligd gekregen. Van haar kant had ze zich ook strikt aan de termen van de overeenkomst gehouden Welbeschouwd hadden ze dat Ameri kaanse contract toch eigenlijk aan een van haar reclamecampagnes in een paar buitenlandse bladen te danken. En Kit had nooit iets meer gevraagd. Zelfs geen lening. Maar zij, Brigitte Reimers. was erover blijven tobben. Ze had nu eenmaal een tobberige natuur Hele nachten had ze erdoor wakker ge legen. En toen de geschiedenis met die Amerikanen kwam en Kit zich liet ont vallen. dat zij ervan wist, was haar angst gegroeid en gegroeid, tot die haar geen rustig ogenblik meer liet. Haar angst voor Kit Grijpsma, voor wat Kit zou kunnen doen. was haar tot een ob sessie geworden Zoals eens de machte loze haat tegen haar man een obsessie geweest was Ze was ervan overtuigd nu te weten, waarheen die eerste obses sie haar had geleid Die had haar tot een moordenares gemaakt Ze had daar na eerst niet geweten, wat er eigenlijk was gebeurd Als een legpuzzel had zij dat gebeurde ln elkaar moeten passen En bij elk ituk, dat op de goede plaats viel. waren haar angst cn de afschuw van zichzelf gestegen. Zonder Kits nuch terheid zou ze gek zijn geworden. Wie kon haar garanderen, dat hetzelfde pro ces zich nu niet weer had afgespeeld? De schrijver van die anonieme brieven scheen daarvan overtuigd. Eigenlijk opsluit", zei ergens een stem- hoorde zichzelf antwoorden: „Ja, maar hoe moet het dan met de kinderen?" „Juist", zei de stem weer. „hoe moet het dan met de kinderen? Het zal voor de kinderen niet prettig zijn een moeder in de gevangenis te hebben". „Neen", fluis terde zij, „dan zou het maar beter zijn, als ik dood was". „Dat zou zeker beter zijn", bevestigde de stem Die hele dag op de zaak liep ze als in een droom. Zelfs merkte ze met schrik, dat de antwoorden, die zij gaf. soms kant noch val raakten. Ze zag juffrouw Tersteeg naar Carla's kantoor gaan Waarom deed ze dat nu? Ze wist toch. dat Carla nooit mocht worden gestoord op donderdagmiddag. Donderdag was de dag. waarop ze des middags de verkoop- administr 'k over de week bijwerkte Maar juffrouw Tersteeg bleef kloppen en Carla rukte eindelijk met een woe dend gebaar de deur open Brigitte hoor- haar zeggen: „Wat haalt U in uw verleden week nu toch al met werk van twee weken zit" Er volgde een onver staanbaar gemompel van juffrouw Ter steeg. die angstig in haar richting keek „Juffrouw Tersteeg komt me waarschu wen, dat ie je helemaal niet goed voelt" zei Carla, terwijl ze op haar toekwam „Ik weet niet. hoe juffrouw Tersteeg daarbij komt", antwoordde ze koeltjes. „Ik voel me best". „Dat zou men zo mei aan je zeggen", meende Carla bezorgd. „Ik hoop, dat U mij niet Kwaiyk neemt, mevrouw maar U gaf zulke vreemde antwoorden, dat ik dacht... ik geloof de..." „Ik neem O helemaal niets kwaiyk. Lk was juist bezig iets uit te rekenen. Of rekenen... Een kleine verandering in een van mijn formules. Morgen komen die heren uit New York. En daar was ik zo in verdiept, dat ik eigenlyk helemaal niet hoorde, watU zei en zo maar in het wilde weg antwoordde. U moet wel gedacht hebben, dat ik yide." „Formules of geen formules, ik geloot, dat je toch maar beter deed rustig naar huis te gaan en te gaan liggen", stelde Carla voor .Anders kun je morgen die Newyorkers niet eens te woord staan en komt er van het tekenen van con tracten niets." „My goed. Als jy denkt, dat dat beter Is", zei ze ongeïnteresseerd. „Dat denk ik zeker, schat Ga naai bed met wat lichte lectuur of beter nog, neem een slaappilletje, dan ben ie mor gen weer zo fris als een hoentje." Ze liei zich gewillig ln een taxi iaden, maar halverwege zei ze de chauffeur, dat ze juist had gemerkt iets vergeten te hebben en gaf ze hem het adres van haar notaris. Daar bracht ze de deftige oude heer in een aan ontsteltenis gren zende verbazing en het hele kantoor in rep en roer door haar ln hun ogen over dreven eis nu onmiddellijk een nieuw testament te maken. „We zouden U immers dezer dagen even een concept kunnen zenden, dat lijkt me toch veel verstandiger. Het presseert toch niet, mijn lieve mevrouw. Haastige spoed is nog altijd zelden goed. Een testament is een ernstige zaak. Zoiets moet men niet hals over kop doen." (Wordt vervolgd) op de Philippynen ook werd verwelkomd door de ambassadeur van Indonesië, Na- sir Pamontjak en zijn echtgenote, die voor deze gelegenheid een oranje sjerp droeg. De aanwezigheid van deze am bassadeur zal enige verbazing hebben gewekt, omdat de diplomatieke betrek kingen tussen Nederland en Indonesië nog niet zyn hersteld. Maar hen, die Na- zir Pamontjak in zijn jonge jaren heb ben gekend, zal dit wellicht nog meer verwonderen, omdat hy destijds als stu dent in Nederland een belangrijke rol ge speeld heeft in de „Perhimpoenan Indo nesia", de „Indonesische Vereniging" in Nederland, te zamen met drs. Mohamad Hatta, gewezen vice-president van de republiek Indonesia. Beiden zijn van geboorte Minangka- bauer (Sumatra's westkust) en in de twintiger jaren waren zij felle tegen standers van het Nederlandse bewind over Indië. Voor hun actie hebben zij in Nederland nog enige tijd in de gevan genis gezeten. Deze plotselinge Nederlandse gezind heid van de heer Nazir Pamontjak, die, naar ik meen, ook nog ambassadeur in België is geweest, doet zo op het oog wel enigszins vreemd aan. Maar voor hen, die de Minangkabauers kennen, ligt dit toch wel enigszins anders. In menta liteit is er tussen de Minangkabauer en de Javaan steeds een groot verschil ge weest, men zou kunnen zeggen, zoals tussen een Nederlander en een Turk. Sedert de Indonesische onafhankelijk heid is er veel gebeurd. De grote contro verse (die er trouwens altyd is geweest) tussen Minangkabauers en andere Su- matranen enerzijds en Javanen ander zijds nam nog toe. culminerend in de verwijdering van Minangkabauers uit de regering, zoals drs. Hatta, en de rebellie op Sumatra's westkust tegen de rege ring van Soekarno. Dit jaar is er dan nog de internering van de Minangka bauer Soetan Sjahrir en anderen op Java op gevolgd. In dit licht bezien kan de aanwezigheid van Nazir Pamontjak tijdens de aan komst van prinses Beatrix wel enigs zins verklaard worden, hoewel hy toch wel weer niet zonder toestemming van Djakarta gehandeld zal hebben. Nieuw- en St.-Joosland. J. K. Mesu. MAANDAG 26 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 12.05 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw 12 33 Licht ensemble: muziek uil de 20er jaren. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Lichte grammofoonmu ziek. 14.05 Schoolradio. 14.30 Samen uit, samen thuis, gevarieerd programma (herh. van donderdag 15 november j.l.). 15-40 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Bybeloverdenking. 16 30 Fluit en piano: moderne muziek. 17.00 Voot de kleu ters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Regeringsuitzencnng: licha melijke opvoeding in Suriname, door L. A. de Sanders. 18.00 Orgelrecital: amu sementsmuziek. 18.3C Met band en plaat voor U paraat: klassieke muziek. 19.00 Nieuws en weerpraatje- 1910 Grammo foonplaten voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Veranderde wereld, toespraak. 19.55 Accordeonorkest. 20.15 Vraag 7, hoorspel. 21.25 Metropole orkest. 22.00 Parlementair commentaar. 22.15 Pianorecital: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking 23.05 Muzikale vraagbaak. 23.40 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM U. 298 m 1007 kas. 12.00 Lichte orkestmuziek. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Licht ensem ble met zartgsoüste 13 00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek ^3.25 Beursberich ten. 13.30 Johan Willem Friso Kapel. 14.00 Zangrecital klassieke liederen 14.30 Lichte orkestmuziek- Hongaarse melodieën (gr.) 14.5L Voordracht 1505 Die Geschöpfe der Prometheus, ballet (gr.) 16.20 Lichte grammofoonmuziek 16.45 Perseus en Andromeda hoorspel. 17.15 Instrumentaal kwintet 17.30 Voor de jeugd 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Klassieke piano muziek (gr.). 18.25 Amateursprogram ma. 18.50 Openbaar kunstbezit 19.00 Fragmenten uit de opera Zar und Zim- mermann (gr.). 19.45 Regeringsuitzen ding: Van sparen en varen- Een zilver- vlootprogramma van Miep Diekmann, gepresenteerd door Herman Stok en Elisabeth Mooij. 20.00 Nieuws. 2005 Lichte grammofoonmuziek. 20.30 Gevarieerd programma voor de actie: Open het dorp. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 19.30 Myn vrouw is goud waard, gefilmde ode aan de huisvrouw. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtyd politieke partijen: Katho lieke Volkspartij. AVRO: 20.30 Open het dorp: liefdadigheidsactie. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 19.00 Voor de jongeren. 19.30 Film reportage over de termieten» 19.40 Cul- Britse soldaat verdient meer dan generaal-majoor Sr is in het Britse leger in Duits- and een soldaat die soms meer verdient dari een generaal-majoor Het is Tommy Know, een militair chauffeur, die momenteel te Dort mund Is gelegerd. Tommy is ook linksbuiten van Chelsea. Deze club, die leider is van de tweede divisie, Iaat hem eenmaal en soms tweemaal, per week overkomen per vliegtuig. Tommy krijgt een voetballoon van f 300 per week, plus f 250 per week wanneer Chelsea aan het hoofd van de rangiyst staat, ge lijk nu het geval is, plus 'f 40 extra voor een gewonnen wedstrijd of f 20 voor een gelijk spel. Dat is f 590 per week als eenmaal wordt gespeeld. Doch Tommy heeft ook al f 940 getoucheerd voor twee wedstrijden binnen een week. Men heeft hier uitgerekend, dat hij in een normale week meer verdient dan een brigade-generaal en dat hg een generaal-majoor verslaat wanneer hy tweemaal speelt. „Het heen-en-weer vliegen neem ik op de koop toe", zegt Tommy. turele actualiteit. 20 00 Nieuws. 20.30 Natte asfalt (Nasser Asphalt), speel film. 21.55 Medium: Toneel 22.25 Nws. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 18.30 Berichten. 18 33 Voor de kinde ren. 19.00 Engelse ies 19.30 Sportuit- zending. 20.00 Journaal 20.30 Opera fragmenten, 21.15 Filmkroniek. 22-40 Journaal. .EZA S w°b« sepia"' »>v SINON M9o, .11. HOOG EN LAAG WATER 2" november nap nap nap nap uur meter uur meter uur meter uur meter VUssingen 1.57 2.05 14.05 2.10 8.15 1.86 20.36 1.97 Terneuzen 2.22 2.21 14.31 2.26 8.43 2.01 21.03 2.13 Hansweert 3.02 2.35 15.09 2.39 9.18 2.16 21.36 2.27 Zierikzee 3.39 1.41 15.39 1.43 8.58 1.38 21.17 1.47 Wemeldinge 3.54 1.75 16.03 1.72 9.15 1.61 21.36 1.74

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7