Sinterklaas in een open calèche door Zierikzee Wanneer U praktisch denkt... geeft U AGENDA NOORD-ZEELAND PLAN VOOR AQUARIUM IN VLISSINGS GEVANGENTOREN Nog 64.800 extra voor restauratie jESÖSIÏ KRITIEK OP OPLEIDING AAN OUTWARD-BOUNDSCHOOL MAANDAG 26 NOVEMBER 1962 WISSEL SCHOUWEN PROVIN 01 ALE ZEEUWSE COURANT t Glorieuze intocht.... FEESTELIJKE STOET MET „KUNST EN EER" VOOROP SINTERKLAAS had zyn witte schim mel zaterdagmiddag aan de overkant laten staan, toen hij aan lioord van het m.s. „De Valk" van de vissertfpolitie stapte om naar Zierikzee te varen- Vo rig jaar was de slechte bestrating op vele plaatsen in de stad zyn trouwe makker maar matig bekomen. Maar ty- dens zyn glorieuze entree van Nieuwe Haven naar het podium op het Haven plein kwam hij ditmaal snel tot andere gedachten. De voorzorgen waren over bodig geweest. Zierikzee heeft in het afgelopen jaar zijn straten opnieuw en nu zonder kinderhoofdjes geplaveid. Tegenover de vele honderden kinde ren, die met spanning in hun hartjes en op hun gezichten opdrongen naar zijn hoge zetel voor de beurs van de Gasthuiskerk, complimenteerde de sint burgemeester mr. F. Th. Dtfck- meester met deze verbetering. „Vol gend jaar kan ik mijn paard weer met een gerust hart meebrengen...." Overigens was de komst van sinter klaas in Zierikzee ook ditmaal niet van hippische entourage verstoken. Alleen waren de rollen omgekeerd. Nadat de burgemeester en de vertegen woordigers van de middenstand de bis schop aan de kade hadden begroet stap te de hoge gast in eén open calèche. De „Schouwe Ruiters" haden voor twee van de vijf Pietermannen een paard meegebracht. En zo formeerde zich te midden van een enthousiaste kinder schare een feestelijke stoet. De konink lijke harmonie „Kunst en Eer", vrolijke vijf-decemberdeuntjes spelend, voorop. Gevolgd door de sint en zijn escorte en als afsluiting een groep ruiters en ama zones. Over de Oude Haven ging het naar het Havenplein, waar sinterklaas officieel werd ontvangen, de kinderen toesprak en met gulle hand liet ronddelen. Toen de sint op het podium zijn zetel had in genomen. pakte de burgemeester de mi crofoon om de goede gever te bedanken voor zijn reis naar Zierikzee. GEEN BEPERKINGEN Burgemeester Dyckmeester was vol daan over het feit, dat do gemeente geen maatregelen heeft behoeven te ne men om surrogaat-sinterklazen in hun bewegingsvrijheid te beperken. Hjj vond het prettig dat ditmaal de kinderen een (Advertentie) left handschoenen «ha Z- Voer elke man de juiste maat en de juiste kleur. Elk cadeau in luxe surpriseverpakking. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg VANDAAG. Middelburg City: Tot weerziens mUn lief ste. 8 uur, 18 jaar. Electro: De man. die te veel wist. 7.30 uur. 14 Jaar. Vlissingen - Athambra- RIfifi In Amsterdam. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: De Jacht op de verborgen goudschat, 20 uur. 14 Jaar Goes Grand: Rififi in Amsterdam. 20 uur. 14 laar. Bergen op Zoom Roxy: Follow that dream. 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympia: Amerika nacht, 20 uur, 14 Jaar. Axel Centrum: Het meisje Suh, 20 uur, 18 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De Schaduw. 20 uur 18 Jaar. Zlcrllczcc Concertzaal: De kolos van Rho- dos, 20 uur, 14 jaar, Toen de sint zaterdag Zierikzee bezocht werd hij op het podium toegesproken door burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester. Vele kinderen luisterden aan dachtig mee. Foto P.Z.C beter plaatsje hadden gekregen rondom het podium dan andere jaren en wenste iedereen „een goede sinterklaas" toe. Na een uitbundig applaus kwam de sint zelf aan het woord. Er waren hem in Zierikzee sinds zijn vorige bezoek veel veranderingen opgevallen. De nieuw bouw, de restauraties aan de monumen ten en zoals gezegd het keurige plaveisel Hij was daarover bijzonder te vreden en offreerde de burgemeester als blijk van waardering een doos met een van de Spaanse specialiteiten. Voordat hij ertoe overging om de verzamelde kinderen te trakteren vroeg hij de me nigte een lied te zingen. En toen klonk uit al die monden op het Havenplein het bekende „Zie ginds komt de stoomboot". Tenslotte maakte sinterklaas met zijn gevolg nog een rondrit door de stad. WEMELD1NGE Lezing over Curacao voor plattelandsvrouwen De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam dezer dagen in het gebouw van de vrije gelische zondagsschool bijeen onder lei ding van de vice-presidente, mevrouw H. M. Visser-Blommard. De presidente was wegens ziekte afwezig. Mejuffrouw zuster E. van Nimspeet uit Rotterdam sprak over „Curasao", waarbij zij kleu rendia's vertoonde. Mevrouw Visser- Blomaard overhandigde mejufrouw Van Nimspeet aan het eind van de avond een attentie als dank voor haar cause rie. OVEZANDE Collecte zendingscollecte in de Nederlands hervormde kerk te Ovezande heeft f 103,86 opgebracht. YERSEKE Leden van „V.I.O.S." op landskampioenschappen De gymnastiekvereniging „V.Z.O.S." uit Yerseke zullen in de eerstkomende we ken deelnemen aan de landskampioen schappen keurturnen. Jan de Wee zal 2 december uitkomen in de finale waar voor zich 21 jeugdkeurturners hebben geplaatst. Mia van de Plasse zal een week later in Den Haag aan de finale voor het landskampioenschap deelne men, waarvoor zich bij de jeugdturnsters niet minder dan 32 dames hebben ge plaatst. Naar aanleiding van het eindre sultaat worden dan de nationale keur korpsen gevormd. De P.T.T.-diensten op dankdag Ter gelegenheid van de dankdag op woensdag 28 november zullen de diens ten op de postkantoren Yerseke en Krui- ningen beperkt worden uitgevoerd. Voor de postdienst zullen de kantoren ge opend zijn van 8.30 tot 12 uur. Tele graaf- en telefoondienst zyn als op an dere werkdagen. Kwitanties worden niet ter invordering aangeboden. De tweede bestelling komt te vervallen. Tussen 16 en 17 uur bestaat ook voor niet-bus- rechthouders gelegenheid kosteloos post stukken af te halen. gesloten De gemeentesecretarie van Yerseke is woensdag a.s. in verband met de dank dag voor alle diensten gesloten. KORTGENE Opbrengst Klaprooscollecte De klaprooscollecte heeft in Kortgene f 145,76 opgebracht. De opbrengst was als volgt: Kats f31,21; Colynsplaat f 65,35 en Kortgene f 49,20. Opbrengst collecte De collecte voor het Nederlandse oor- logsgravencomité heeft te Waterland kerkje f 19,82 opgebracht. BRUINISSE Scheepslier met 6 rollen voor de visserij POORTVLIET Vergadering N.C.V.B. Voor de platvis- en garnalenvisserij heeft de fa. P. Maaskant Zonen te Bruinisse scheepslleren vervaardigd met 6 rollen, inplaats van de gebruikelijke 4 rollen. Nu kan men vanuit de stuur hut een pak vis met een haak naar bin nen trekken, wat het voordeel heeft, dat één man minder aan dek nodig is. De oud-Bruinissenaren H. Jumelet en Joh. de Waal Gz. die nu in Harlingen wonen, hebben met succes een dergelijke lier in gebruik. Lezing over internaat voor schipperskinderen Voor de hervormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" te Bruinisse sprak De afdeling Poortvliet van de N.C.V.B. heeft dezer dagen In het gemeentehuls een vergadering gehouden. De heer Weyler uit Poortvliet sprak tijdens deze vergadering over „Luther, kind van De avond werd besloten met het zingen van gezang 96 vers 1 en een ge bed door de heer Weyler. sprf mejuffrouw J. J. de Laater, directrice van het „Prinses Beatrix Internaat vóór Schipperskinderen" te Wemeldinge, de zer dagen over liet leven in het inter naat en de dagindeling van de kinderen. Wegens uitstedigheid van mevrouw v. d. Sar werd de vergadering geleid door mevrouw Jumelet-van Ree. die een bij belinleiding hield over Joh. 13 16-21. De causerie van mejuffrouw De Laater. die met dia's werd geïllustreerd, werd christelijke school, maar ze wordt be zocht door kinderen van alle kerkelijke richtingen en buitenkerkelijke jongeren. Vernieuwing van het gebouw is door te weinig ruimte zeer noodzakelijk. De schoof heeft 54 leerlingen. ZUID-BEVELAND ;oes ringbijeenkomst c.j.v. In het „Slot Ostende" te Goes is vrij dagavond een vergadering gehouden voor de Ring Goes en omstreken van het Christelyk Jongeren Verbond. De heer Jac. Sinke uit Souburg, districts secretaris van het C.J.V. hield een in leiding met als onderwerp „Daarom ben je lid". Voorts was er een opdrach- tenspel. een verloting en een ernstig woord door de voorzitter, de heer H. Eversdjjk uit Heinkenszand Raad Wemeldinge Verhoogde subsidie Schippersschool De te Wemeldinge gevestigde school voor christelijk onderwijs aan schippers kinderen krijgt over 1962 f 65 per leer ling. De gemeenteraad van Wemeldinge heeft dit vrijdagavond besloten. Vroeger was dit bedrag f 60. In dezelfde verga dering besloot dc raad bij het rioolge- maaltje aan de Hoge Weg een licht mast te laten plaatsen. Deze kost f 365 Wemeldinge neemt vijf aandelen van f 250 In de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. De raad keurde de bet ting over het jaar 1963 van het bad huis met een tekort van f 2588.80 goed. De Zeeuwse Stichting voor Revalidatie kreeg een eenmalige subsidie van vijf cent per inwoner. De heren P. J J. Dekker (wd), C. de Kraker (sgp) en M. Zuidweg (pvda) werden gekozen in de vooronderzoek commissie voor de begroting 1963. De raad aanvaardde een voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van do rioolbe lasting. By de rondvraag vroeg de heer M. Zuidweg aan b. en w. aandacht te willen schenken aan de openbare ver lichting in dc Julianastraat. Do beplan ting hindert daar het licht. WALCHEREN VLISSINGEN „Levenslust"-volkstuinen krijgen „straatnamen" De hoofdpaden in het complex volks tuinen van de Vlissingse volkstuinver eniging „Levenslust" aan de Vlissingse weg zullen een „straatnaam" krijgen. Hiervoor zyn de namen van verschillen de bloemen gekozen. Bovendien zal een nieuwe nummering op de tuinen worden aangebracht en zal langs de weg een nieuwe afrastering worden geplaatst. Dit werd meegedeeld in de dezer dagen .ehouden jaarvergadering van „Levens- ust" De vijftig aanwezige leden ver namen verder, dat een beplanting van het sportveld naar de weg zal worden aangebracht. Meegedeeld werd voorts, dat als de pa den niet worden schoongehouden in de volkstuinen, zal worden overgegaan tot bespuiting met een verdelgingsmiddel en dat wanneer een lid zijn vier uur ver plichte arbeid niet verricht hiervoor f5 zal worden gevraagd plus de daaraan verbonden kosten. Op een desbetreffen de vraag van een der leden werd ge zegd, dat grond en puin op de tuinen volgend jaar zal worden uitgestrooid of zal worden afgevoerd. BJj de bestuursverkiezingen werden de aftredende leden J. v. d. Buuse, M. de Bruijne en J van Geersdaele allen her kozen. Tot reservelid van de kascom- missie werd gekozen de heer H. Tilroe. Diverse verslagen en de begroting voor 1963 werden onveranderd goedgekeurd. Een reglementswijziging met betrek king tot de aardappelmoeheid werd even eens aangenomen. Een verzoek om de verleturen met 25 cent per uur te ver hogen werd afgewezen en op een vraag naar de afwatering van de sloten werd reantwoord, dat men zal proberen de iuikers schoon te maken. Een verzoek tot koninklijke goedkeuring werd op de vorige jaarvergadering door 90 van 'eden aangenomen. By de aanvang de vergadering werd het overleden lid de heer H. Verschoor herdacht. Afsnijden bochten van Hercules Segherslaan en Vincent van Goghlaan en w. van Vlissingen delen de raad mee, dat de rotonden in de uitlopers van de Hercules Segherslaan en de Vin cent van Goghlaan zo smal zijn, dat auto's daar moeilijk kunnen keren. Hierin kan verbetering worden gebracht door de hoeken bij deze rotonden af te snijden. B en w. stellen de raad voof het college een krediet van f 4500 te verlenen teneinde de noodzakelijke wer ken te kunnen laten uitvoeren. Dit be drag zal worden bestreden uit de aan- legreserve van het grondbedrijf. Geldlening van f 45.000 Stichting Sportbelangen Het bestuur van de Stichting Sport belangen te Vlissingen, heeft zich tot het college van b. en w. gewend met het verzoek te willen bevorderen, dat de stichting ten behoeve van de finan ciering van de bouwkosten van een kleedlokaal met nevenruimten op het sportveldencomplex aan de Irislaan een geldlening van ten hoogste f 45.000 wordt verstrekt. Voor dit sportvelden- complex is slechts een betrekkelijk wei nig accommodatie biedend kleedlokaal aanwezig, dat in verband met de aan- wezigheid van het belangrijkste voetbal veld beslist onvoldoende is. B, en w. stellen voor de gevraagde lening te verstrekken. Verbetering verlichting van plan Pottekaai ;n w. van Vlissingen geven de raad. die vrydag a.s. bijeenkomt, in overwe- KAPELLE c.j.v. „obadja" geeft uitvoering op dankdag De .J.V. „Obadja" te Kapelle zal ook dit jaar op de dankdag voor het gewas weer een uitvoering geven Hiermede zal zij een traditie voortzetten, hoofdschotel van de avond zal de op voering zijn van het biyspei „Cupido in een speelse bui", van Han de Beuke- laer. De avond zal verder een ontspan ningskarakter hebben met het optreden van een muziekcnsemble uit Nieuwdorp. Mannenvereniging bijeen Onder voorzitterschap van dc heer I. J. de Groote hield de hervormde mannen- vereniging te Kapelle in het vereni gingsgebouw „Obadja" een van haar Scriodieke bijeenkomsten. Door de heer Groenleer werd een bijbelinleiding gehouden naar aanleiding van Efeze 4 17-32 en 5 22-6 20. Het tweede ge deelte van de avond werd gevuld door de hoofdonderwijzer van de christelijk nationale school, de heer L. de Jager die aan de hand van dia's het een en an der vertelde over zijn reis naar Ameri ka. Winnaars polio-winkelweek Voor de derde maal werden door de middenstandsvereniging „Handelsbelan gen" te Kapelle-Biezelinge prijzen ge trokken in de georganiseerde Polio-wln- kelweken. Winnaars werden: L. Dek ker, B. Oele, H. W. Bierens, F. Bolle, allen Kapelle: R. Viergever, M. Sinke, W. F. Veerhoek. allen Biezelinge; J. Kaaisteker jr., Wilhelmlnadorp en H. v. Sabben, Wolphaartsdyk. Nog eenmaal zal een trekking plaatsvinden voordat de actie sluit. Deze is op maandag 10 december. Dan zullen er nogmaals ne gentien prijzen uitgeloot worden. WOLPHAARTSD1JK Twee nieuwe koningen bij handboogsociëten De handboogsociëteit „Doel naar Hoger" te Wolphaartsdyk hield dezer dagen de jaarlijkse koningsschieting op de liggen de wip in café Ossewaarde. De heer W. $an de Kreeke behaalde het hoogst aan tal punten, zodat hij zich voor het sei zoen 1962-1963 „koning" van zijn socië teit mag noemen. Tegelijkertijd hield dc koninklijke hand boogsociëteit „Jacoba van Beieren" uit Goes de jaarlijkse koningsschieting in Wolphaartsdyk. Het koningschap van deze sociëteit werd behaald door de heer P. Boonman. COUJNSPLAAT Contactavond Prinses Marijkeschool Dezer dagen hield de „Prinses Marijke- werk, dat hun kinderen vervaardigd hadden, bekijken. In het bijzonder de expositie van handwerken, die de leer lingen onder leiding van de vakonder wijzeres mej. A. dó Korte vervaardig den, trok sterk do aandacht. en omgeving (plan Pottekaai) te beslui ten. De kosten hiervan worden geraamd op f 15.000. B. en w. vragen de raad hiervoor een krediet van hetzelfde be drag beschikbaar te stellen, dat ten laste van de kapitaaldienst van de ge meentebegroting 1962 kan worden ge bracht aankoop woningen voor saneringsplan Ten behoeve van de uitvoering van liet Vlissingse saneringsplan en het plan Paauwenburg, wil (1e gemeente Vlissin gen, nu zich daartoe een gelegenheid voordoet, aankopen de panden Vrouwe straat 7, Noordstraat 55 en een gedeelte tuin aan de Vlissingsestraat De laatst genoemde aankoop zal worden gedaan ter realisering van het pian-Paauwenburg. B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor met deze aankopen akkoord te gaan. Voorts is er een voorstel van b. en w. enkele voorzieningen te treffen aan ne gen gemeentewoningen in plan-west. De raamindeling van deze woningen is reeds vele malen ter sprake gekomen, omdat regen en wind naar binnen slaan en een dikke dwarsbalk op ooghoogte het uitzicht belemmerd. Voor verbete ring van deze ramen van deze gemeen tewoningen aan de Willem Klooslaan en de Sabalaan zal 2250 moeten worden uitgetrokken. Voorts is er een verzoek van de bewoners garages te laten bijbou wen. Hiermee zal een bedrag van 27000 femoeid zijn. De exploitatielasten van eze garages zullen echter in de huur prijs worden doorberekend. Vijf nieuwe winkels in Lange Zelke B. en w. van Vlissingen delen thans aan de raad mede met een vyftal winkelbe drijven voorlopige overeenkomsten t< hebben gesloten tot verkoop van grond aan de Lange Zelke. Het betreft hier plm. 746 m2 aan P. de Gruyter Zn, N.V. voor totaal f 97.134; plm. 473 m2 aan A. Kreymborg en Co. N.V. voor totaal f 55.596: plm. 450 m2 aan N.V. C. Jamin voor totaal f 50.520; plm. 255 m2 aan Van Harens schoenfa brieken N.V. voor plm. f 27.648 en plm, 192 m2 aan de fa. H. J. Luitwieler voor f 20.172,Aan de raad wordt voorge steld tot verkoop van deze oppervlakten over te gaan Voor de uitvoering van het sanerings plan is thans overeenstemming bereikt met de fa. H. J. Luitwieler over de ver koop door de gemeente van de panden Walstraat 57 en 59 en Lange Zelke 54. ARNEMU1DEN vaststelling van de gemeentebegroting De raad Arnemuiden zal in zyn eerstvol gende vergadering op dinsdag 27 no vember om half acht 's avonds de gemeentebegroting 1963 behandelen. Te vens komen tijdens deze vergadering de verlenging van de gemeenschappelijke regeling Veerse Meer, reclamebelasting, de toekenning van de bijdrage in de kos ten van de verbetering van wegen in het ruilverkavelingsblolc, do verkoop van grond alsmede een garantiebesluit in vestering vissersvloot, aan de orde. SINT-LAURENS vaststelling begroting dienstjaar 1963 in raad De gemeenteraad van Sint-Laurens zal in de vrijdag 30 november te houden vergadering de gemeentebegroting 1963 vaststellen. Déze vergadering begint 's middags om vier uur. Verder staan op de agenda een voorstel tot wijziging van de pensioengrondslag, een voorstel tot uitkering ineens over 1962 aan het daarvoor in aanmerking komende ge- meentepersoneel en een wijziging van de gemeentebegroting 1962. ZEEUWSCH-VLAANDEREN sas VAN GENT Raad komt bijeen De raad van Sas van Gent zal in de ver gadering van vrijdagavond 30 november om 7 uur onder meer een verzoek be handelen van de katholieke Zeeuws- Vlaamse woningbouwvereniging te Kloosterzande voor 15 woningwetwo ningen in de gemeente het benodigde bouwvolume beschikbaar te stellen. Te vens vraagt deze vereniging voor de bouw de vereiste medewerking ingevol ge de Woningwet te verlenen. Op de agenda staan voorts een voorstel tot overdracht van 4 complexen woning wetwoningen aan de woningbouwver eniging „Sas van Gent", een aanvraag tot aankoop van gemeentegrond aan de Vrijstraat van de' N.V. Nieuwe Ned. Maatschappij tot vervaardiging van spiegelglas, een voorstel tot intrekking van een vroeger genomen raadsbesluit, grond in erfpacht werd uitgege- P. E. Baart te Sas van Gent, alsmede een aanvraag om gemeente grond in erfpacht van C. J. D. Strjjdonk aan de Vier Ambachtenstraat. De raad zal zich verder uitspreken over een voorstel tot verlening van medewer king aan de stichting van een imbecie lenwerkplaats door een bijdrage van f 1135 per jaar per geplaatst kind met ingang van 1962, over een verhoging van deelname in de verwaarborgings- regeling der F.O.G. met f 1000 per 1 januari volgend jaar alsmede over di verse subsidieverzoeken. Op de agenda komt verder een voorstel tot het aan- raan van een rekening-courantovereen- comst met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten ten bedrage van ƒ200.000 voor 1963 voor. SLUIS Jaarlijkse feestavond van plaatselijke E.H.B.O. De afdeling Sluis van de Koninklijke Vereniging voor E H.B.O. hield in zaal „Lamminsvliet" zyn jaarlijkse feest avond. De voorzitter van de afdeling, de heer Joh. de Bruijne, kon hier onder meer welkom heten burgemeester P. F. van Hootegem en wethouder J. H. Ge- vaert, pastoor J. Lavrtjssen, de docent van de cursus dokter G. A. M. de Mey er en de heer I. Barendse uit Breskens, districtsbestuurder. Aan de cursisten, die het diploma voor de eerste keer behaalden, werd dit ge tuigschrift uitgereikt door de burge meester. Hij wenste hen geluk met behaalde resultaat en merkte tijdens zyn toespraak op, dat het voor het ge meentebestuur verheugend was, dat de plaatselijke E.H.B.O. de laatste jaren zoveel activiteiten ontwikkelde. Voor zitter De Bruijne bood een platebon aan aan dokter De Meijer. Deze laatste merkte op, dat het behalen van een di ploma noodzakelijk regelmatig oefenen met zich meebrengt. De diploma's moe ten iedere twee jaar worden verlengd. Ook bij de hulpverlening aan gewonden moeten we by de tijd blijven. De heer Ba rendse uit Breskens sprak in dezelfde geest. Enige films werden vertoond over re cente gebeurtenissen en feesten in Sluis. Een verloting, met zeer veel fraaie prij zen, door de plaatselijke middenstand beschikbaar gesteld, vond grote aftrek. Een gezellig samenzijn besloot deze zeer geslaagde avond. Aan de volgende per sonen werd door de burgemeester het diploma uitgereikt: A. A. Dierkx, M. H. Dierkx, M. J. du Fossé, M. J. Maen- hout, mevrouw E. A. Maersman-Klein, A. E. Ohms, M. W. Roth, mevrouw A. J. Ohms-van Poucke, G. C. F. M. Adri- aansens, mevrouw F. G. van de Plas- sche-Sach te Oostburg, A. S. Vermeire te Aardenburg, F. J. van den Neste, J. Westerweele en R. A. A. van Quekkel- berghe te Breskens. Propaganda luchtbukssport van Sluise schietclub De Sluise schietclub maakte in Retran- chement propaganda voor de schiet sport door he.t organiseren van een schiettoernooi. Er was hiervoor een grote belangstelling. Er werd in twee categorieën geschoten, n.l. voor aange sloten leden bij schietclubs in de streek en niet-aangeslotenen. De gedetailleerde uitslag luidt: Aangesloten leden: 1. F. Baas te Sluis; 2. W. de Schrijver te Oostburg; 3. G. de Groote; 4. A. Bee- rens; 5. C. van Herman; 6. C. Willems; 7. P. Brugman te Oostburg; 8. L. Ver hulst te Oostburg; 9. A. Baas te Sluis. Niet aangesloten; 1. A. v. d. Wege; 2. P. Dierkx; 3. H. Dierkx; 4. T. v. Soo- lingen; 5. F. de Kramer; 6. F. v. d. Bus- sche; 7. H. Schouten: 8. J. v. Hane- ghern, Biljardvereniging Sluis verloor yan Breskens De biljartvereniging „Krijt op Tijd" uit Sluis speelde in Breskens een wedstrijd tegen de club van die naam. De Bressi- aanders waren sterker en wonnen met 8 tegen 7. Binnenkort vindt een return- match in Sluis plaats. De N.V. Grand-Hotel Britannia wil de Gevangentoren van de gemeente Vlissingen huren om daaraan een voor het vreemde lingenverkeer aantrekkelijke bestemming te geven. Hoewel zekerheid hierover nog niet is te geven, aangezien de technische mogelijkheden nog moeten wor den onderzocht, gaan de gedach ten in de eerste plaats uit naar een aquarium waarin in de Noordzee levende vissen en an dere dieren zijn ondergebracht. Tevens wordt nagegaan of het mogelijk is een hier ter stede bestaand planetarium, dat tot Verhuur aan „Britannia" Advertentie op heden weinig bekendheid ge niet, in de toren een plaats te geven. B. en w. van Vlissingen die met deze ge dachten in stemmen, stellen de raad voor de gevangentoren voor 25 jaar te verhuren tegen een jaarlijkse huur van 3300. De raad die vrijdagmiddag 30 november a.s. bijeenkomt, zal nog een ander voorstel over de Gevangentoren te be handelen krijgen. Er is namelijk ge bleken dat de kosten van de restau ratie nog 64.800 hoger liggen. Dit wordt onder meer veroorzaakt door tijdens de restauratie noodzakelyk ge bleken wijzigingen en aanvullende werken. Zoals bekend was aanvanke lijk hiervoor in 1959 een krediet van 276.500 toegestaan, waarna in 1961 een aanvullend krediet van 125.600 werd verstrekt. Ook thans kan weer een rijksbijdrage van 90% worden verwacht, zodat van het tweede aanvullende krediet 6480 voor rekening van de gemeen te blijft. oorts willen b. en w. in verband met de verhuring van de Gevangentoren toiletten doen aanbrengen, waarvan de kosten 8500 zullen bedragen. Gemeentebegroting 1963 woensdag in de raad en w. van Oostburg stellen de raad voor, die woensdag 28 november in ver gadering bijeenkomt, de heer D. Luteijn :e Oostburg een tegemoetkoming toe te kennen in de door hem gemaakte archi- tectenkosten voor bouwplannen aan de Zuidzandestraat, welke bouwplannen door later genomen raadsbesluiten niet realiseerbaar bleken. Het bedrag waar om het hier gaat is 1282,Verder wordt nog als aanvullend punt op de agenda vermeldt het voorstel tot gun ning van de sloop van een tweetal pand jes op het eind van de Langestraat en het woonhuis aan de Schoolstraat. hartverwarmend GEZELLIGE MENSEf Uitvoering in december van „Willen is Kunnen" De gymnastiekvereniging „Willen is Kunnen" uit Sluis geeft ook deze win ter weer een ledenuitvoering. Deze is zaterdag 15 december in het r.-k. paro chiehuis. Alle leden vanaf 12 jaar zullen deze demonstratie deelnemen. CADZAND Feestmiddag vrouuienbond voor kinderen en leden ties van het N.V.V., belegt de Vrouwen bond van het N.V.V. te Cadzand op vrijdag 30 november ën zaterdag 30 de cember a.s. een feestmiddag voor de kinderen van deze leden. Vrijdagmiddag treden op, de bekende goochelaar Ali Ben Lux en het Poppen theater onder leiding van de heer en mevrouw Kemeling. Zaterdagmiddag komen Sint-Nicolaas en zwarte Piet in de zaal van hotel-cafe „Du Commerce" voor kinderen tot en met 9 jaar. Vrouwenbond van N.V.V. kreeg verkeersies De afdeling Cadzand van de Vrouwen bond van het N.V.V. hield dezer dagen haar ledenbijeenkomst in de zaal van hotel-cafe „Du Commerce", waar de voorzitster, mevrouw J. Adriaansen-de Neef, ondanks de slechte weersomstan digheden, toch nog een groot aantal le den welkom kon neten. Zij verwelkom de in het bijzonder wachtmeester Van Ooyen van de rijkspolitie uit Groede. Wachtmeester van Ooyen hield een zei interessante inleiding over de verkeers problemen in deze tijd en verheugde zich er over dat ook de vrouwen van middelbare leeftijd belangstelling had den voor de verkeersproblemen. Ni ze inleiding vertoonde hij een aantal dia's over de verkeersregels, waarop de heer van Ooyen naar aanleiding hier van een aantal vi-agen stelde Door zijn gevatte opmerkingen heerste er in de zaal een opgewekte stemming: na af loop dankte de voorzitster de'heer Van Ooyen zeer hartelijk voor zijn komst naar Cadzand. OOSTBURG Feestavond„St. Caecilia" De leden van het r.-k. zangkoor „St.- Caecilia" te Oostburg waren dezer da gen in hotel-café „De Tol" bijeen voor de jaarlijkse feestavond met „potverte- ring". Men vermaakte zich best liet zich het etentje goed smaken. Voorzitter „Werkende Jeugd": „Geen vorming door bedrijfsleven buiten bedrijf" In zyn rede ter gelegenheid van dc ope ning van de vjjfde algemene vergadering der christelyk-sociale jeugdorganisatie „Werkende jeugd", zaterdag in Rotter dam gehouden, heeft de voorzitter de heer T. I'el verklaard bedenkingen te hebben tegen bepaalde experimenten met een sterk eenzydig karakter bij de vorming van de jeugd. In dit verband bekritiseerde hy de opleiding aan de Outward-Bound-school (O.B.S.) in slot Moermoud te Renesse, een instituut op gezet door een aantal bedryven. „Wy erkennen graag dat het bedrijfsle ven een eigen verantwoordelijkheid heeft ten opzichte van de werkende jon- "eren. let gaat evenwel te ver dat het be drijfsleven haar taak te dien aanzien ook op deze wijze uitvoert buiten het be drijf"., aldus de voorzitter van de „Wer kende jeugd". Hij wilde een duidelijk onderscheid zien tussen de verantwoor delijkheid en de taak die het bedrijfsle ven ten aanzien van de vorming van werkende jongeren heeft. Het is volgens hem een gevaarlijke zaak als de bedrijven zelf de vorming van jongeren buiten het bedrijf ter hand ne men. In pedagogisch opzicht achtte de heer Pel het een groot bezwaar dat ge steld wordt dat dc jongeren door de cur sussen aan de O.B.S, lichamelijk gehard en gestaald worden. „Het heeft mij daarom pijnlijk verbaasd dat de voorzitter van de Nederlandse jeugdgemeenschap, zonder overleg met de aangesloten organisaties, zitting heeft genomen in de raad van advies van de Outward-Bound-school. Ik be treur het eveneens dat van de zijde van het N.V.V. en de K.A.B. geen duidelijke uitspraken ten aanzien van deze zaak gegeven worden en dat men rustig in de raad van advies van de Outward-Bound- school is gaan zitten", aldus de heer Pel, voorzitter van de „Werkende jeugd", terdagmiddag in Rotterdam. Comité r.-k „Instuif" Een aantal West-Zeeuws-Vlaamse perso nen heeft een initiatief-comité gevormd met als doel een geregeld jongeren-con tact voor ontspanning en culturele vor ming, zoals dat ook reeds in de Kanaal zone bestaat. Het comité wordt gevormd door kapelaan M. Adriaansen, de rector van het St.-Antoniusziekenhuis R. J. Verdurmen en het hoofd van de r.-k. lagere school, P. C. AL Roozen, allen te Oostburg, kapelaan J. Ververs, Ch. v. d. Wjjnckel en H. C. Geilleit uit IJzendijke, A. Rootsaert te Eede, W. Dierick uit Aardenburg, W. van Winsberghe uit Sluis, I. van Damme te Groede, J. Steij- aert uit Breskens, Th. Alberts uit Hoofd plaat en H. de Dobbelaere uit Biervliet, Opbrengst t.b.c. -fonds De opbrengst van de bij de leden van het N.V.V. geplaatste busjes voor het t.b.c.-fonds heeft in de volgende ge meenten in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren over het 2e halfjaar 1962 opge bracht: Aardenburg f 29,60; Biervliet f 33,98; Driewegen f 23,43; Schoondijke f 32,80; Cadzand f 44,96; Oostburg f 71,76; Groede f 39,70;'IJzeadijke f 20,58, in totaal f 296,76. Zeeuws federatief solistenconcours in april 1963 n een zaterdagmiddag gehouden ver gadering van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" in „De Landbouw" te Goes is besloten op 20 april 1963 in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een Zeeuws federatief solisteneoncours te houden. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van de succesvolle so listenconcoursen van de afgelopen jaren. De vereniging „Zanglust" te Wilhelmi- nadorp heeft te kennen gegeven de or ganisatie van het bondsconcours 1963 te willen verzorgen. Daar de beschikbare ruimte hiervoor nog nader moet worden- onderzocht op voldoende geschiktheid voor een dergelijk evenement is nog geen definitieve beslissing genomen. Het concours zal in ieder geval worden ge houden op de tweede zaterdag in juni. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren L. M. Naaktgeboren, lid en P. C Schippers, secretaris, werden .herko zen. Het verzoek van de Brücke-Fock- stichting om medewerking te verlenen in de vorm van een paascantate in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg door de koren gezamenlijk de cantate wordt op een grammofoonplaat opge nomen zal nog nader worden bestu deerd. Het ziet er echter wel naar uit, dat deze paascantate doorgang zal vin den. De heer E. J. C. Sinke te Goes, voorzitter van de bond, sprak een ope nings- en slotwoord. KERKNIEUWS Intrede ds. Kwakkelstein in herv. gemeente Heinkenszand Ds. H. Kwakkelstein is zondag tijdens de morgendienst bevestigd tot predi kant van de Nederlands hervormde ge meente van Heinkenszand. Ds. Kwak kelstein is afkomstig uit Rotterdam, waar hy onder meer vicaris is geweest evenals in Vlaardingen. Voorganger in de morgendienst was ds. J. Gerritsen uit Rotterdam, die predikte naar aan leiding van Handelingen 4 vers 29: „En nu Heere, iet op hun bedreigingen en geef Uw dienstknechten met alle vrij moedigheid Uw Woord te spreken". Na de bevestiging en handoplegging, waaraan werd deelgenomen door ds. Gerritsen, ds. J. G. Kooren uit Nisse consulent in Heinkenszand en door ouderling J. Nieuwenhuize, zong de ge meente de nieuwe predikant toe Gezang 269 vers 1. In de middagdienst deed de nieuwe predikant zijn intrede. Hij had als tekst gekozen Openbaringen 5 vers 4 en 5: „En ik weende zeer omdat nie mand waardig was gebleken de boekrol te openen of dien in te zien en een uit de oudsten zeide tot mij: Ween niet, zie de leeuw uit de stam Juda. de wortel Davids, heeft overwonnen om de boek rol en haar zilveren zegels te openen". Na de prediking werd het woord ge voerd door ds. J. Kluiver uit 's-Graven- polder, namens de classis en namens de ring Borssele. burgemeester N. W. Ei- zen, namens de burgerlijke gemeente, de heer J. de Jonge namens de Gerefor meerde Kerk en namens de Ned. her vormde gemeente scriba J. Nieuwen huize. De gemeente zong daarop de pre dikant toe Psalm 121 vcre 1 en 4. Hier na dankte de nieuwe predikant voor de hartelijke woorden, die tot hem waren gericht. In beide diensten was de kerk tot de laatste plaats bezet. Er waren een groot aantal gasten uit Rotterdam en Vlaardingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 13