karel i Spiering bekend onder naam: komkommervisje Sport en wedstrijden Souburg zal riolering laten schoonmaken Vrijgesproken moeder verkoopt „memoires" FAMEUS f2.6( Knapenkoor Katholiek Zeeuwse Koorschool gaf subliem concert „RIFIFI IN AMSTERDAM", EEN PRODUKT VAN EIGEN BODEM SCHIPHOLPLAN GOEDGEKEURD Ook in Zeeland vrouwelijke scheidsrechters Schade in Nijmegen bedraagt meer dan 100.000 Vasas-F eijenoord toch op televisie Open Het Dorp Naam van Louise ook in kort geding niet openbaar ZATERDAG 24 NOVEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Dialectische aanduiding voor consumptievisje In ons artikel over de Konger aal opperden we het vermoeden, dat het toenemen van het aan tal hengelaars meer licht zou kunnen werpen op de mate van voorkomen van diverse vissoor ten in onze Scheldemonden. De reacties op dit stuitje hebben dit vermoeden bevestigd. Er is echter nog een andere kant aan deze zaak. Nu „ieder een" gaat vissen is een ander te verwachten gevolg, dat men zich tevreden moet stellen met de namen, die men „in de wan- Met BAREND ZWERFMANS op stap deling" aan bepaalde soorten heeft gegeven. Niet, dat deze namen niet kenmerkend kunnen zijn. Integendeel. Dat blijkt wel uit de naam, die we zonder com mentaar boven dit artikeltje hebben geplaatst. De onder deze aanduiding bekende kleine vissoort verspreidt een zo sterke geur van komkommers, dat de naam alleen al een beter kenmerk betekent dan het tellen van de rug vinnen, het letten op de vorm van kop of staart of wat er ook al meer voor de herkenning van een vissoort moet worden bekeken. Vijfenveertig knapen variërend in leef tijd van zeven tot zestien jaar, te za- men vormend het knapenkoor van de Katholieke Zeeuwse Koorschool te Goes, lieten vrijdagavond tijdens een concert in liet „Schuttershof" horen tot welke vocale prestaties zij in staat zijn. Op voortreffelijke wijze brachten zjj onder de leiding van directeur K. Hcijblok ve le werkjes van allerlei genre. Bijzondere bijval verwierf wel een aan tal volksliedjes uit Oostenrijk, Italië, Zwitserland, Hongarije, Israël en Frank rijk, die allo in de taal van het land werden gezongen. Op het programma stonden verder onder meer werkjes van J. S. Bach (Liebster Herr Jesu); Han del (O lovely Peace); Mlrosa (Lord is my Shepherd) en H. Andricssen (Een Schepping). Naast koorzang lieten ook diverse solisten hun stem horen. Ge noemd mogen zeker worden „O Sanc- tissima Virgine Maria" van Gordigiani, „Wohin" van Schubert en „Alleluia" van Mozart. Na de pauze werden onder meer een drietal nummers van W. A. Mozart ten gehore gebracht, te weten „Das klinget so herrlich". „Das Alphabet" en „Dus Bandcl". Dit bracht ook het met aandacht luisterend publiek in vervoering en ieder nummer werd dan ook met een ovationeel applaus beloond. Deze in niet minder dan negen talen zingende knapen verwierven ook roem buiten de provinciegrenzen; deze uitvoe ring was de 22ste in dit jaar, het over grote deel daarvan was in Brabant en Holland. Er bestaan zelfs plannen om in de toekomst ook op te treden buiten de landsgrenzen. In z(jn openingswoord kon de voorzit ter van de koorschool, de heer M. J. Bakker te Goes, onder meer welkom heten, de burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber en de deken Holtkamp. Hij bracht voorts dank aan de donateurs voor hun financiële steun, die daardoor mede hun bijdrage leverden voor de in standhouding' van de school. Contactdag katholieke jongeren in nieuwe stijl Men schrijft ons: Lange jaren trokken de Zeeuwse katho lieke jongeren reeds in vroege morgen uren naar hun traditionele Contactdag. Aanstaande zondag 25 november wor den zij echter eerst om 3 uur in „De Burcht" te Kwadendamme verwacht. Dit is echter niet het enigste nieuwe. Gloednieuw is ook hun districtsvoorzit ter Jolian dc Koster uit Heinkenszand, die deze dag gaat leiden, wuarop tevens officieel afscheid van twee oud-voorzit- tors wordt genomen. Uiterst actueel belooft het thema van Niettemin heeft deze dialectische aanduiding tot gevolg, dat men deze vis moeilijk of in 't geheel niet kan vinden in de vissenboeken en dus fei telijk toch nog in 't ongewisse moet blijven ten opzichte van de bijzonder heden over het leven van dit visje. De enige kans om er iets van te we ten te komen ligt dan hierin, dal men één, of zelfs een aantal vissenboeken moet doorlezen tot men stuit op het verwachte regeltje: „Behalve door de kenmerken van het uiterlijk is deze vis gemakkelijk te onderscheiden van alle andere door een sterke geur als van komkommers". „Geurige" naam Enkele lezers, die dezer dagen dit visje aan de haak kregen, konden dan ook niet verder komen dan de „geurige" naam en één er van belde mij ten einde raad (dit is een weinig overdreven) op om mij voor hetzelfde raadsel te plaatsen. Nu kan men er wel een grapje van maken en bij voorbaat zeggen: ,,'t Is in orde hoor, de Latijnse naam is „Fissus comkom- merus", maar geloof me vrij: dat hebben ze zo door en dan zit je weer. Gelukkig was het geval voor mij spoedig opgelost. Ik heb door uit een groot aantal visseplaatjës de over grote meerderheid te laten uitschif ten de moeilijkheid tot een minimum teruggebracht, had bovendien het ge luk het juiste boek bij me te hebben, zodat een derde gelukkige omstan digheid kon volgen. In de eerste van de daarvoor in aanmerking komende beschrijvingen stuitte ik op het te verwachten zinnetje, dat ik in het Nederlandse boek nimmer had kun nen vinden (er stond niets over in), terwijl het derde boek overigens ook zéér goed de soort niet eens noemde. Al met al was ik in een kwartier volkomen op de hoogte; de vis luisterde naar de zeer bekende naam spiering en de wetenschap pelijke naam was Osmerus eper- lanus. En een verrassende compli catie: in mijn Redeke van 1941 vond is bij het betreffende hoofd stukje een half weggesleten pot loodkrabbel van jaren terug; Komkommervis in Zeeuws dialect. Ik heb de naam dus nu maar gauw als aanvulling in de inhoudsopgave geplaatst. De vraag is nu. hoe komt het, dat een zo gewaardeerd consumptievisje in Zeeland niet of nauwelijks onder de in noordelijker provinciën alge meen gebruikelijke naam Spiering bekend is geworden. Lezen wc de be schrijving van Redeke, dan schijnt ook het omgekeerde het geval te zijn. Hoewel allerlei vindplaatsen worden genoemd, ontbreekt ten enen male een opgave van welke plaats ook in Zeeland. Dit laatste is echter slechts schijn. Dat hij naast de algemene aanduiding der benedenrivieren de Rijn, Maas, de Zuidhollandse stromen en een aantal binnenwateren apart noemt, ligt aan een aantal van daar verkregen bijzondere waarnemingen. Bovendien misschien toch ook nog aan het feit, dat men meestal niet de gewoonte heeft het vangen van zeer algemeen voorkomende vissen te ver melden (Uit mededeling van prof. Korrïnga Komkommervis Hoe het ook zij, het lijkt ons verstan dig naast de naam komkommervis ook de juiste naam spiering te gaan gebruiken. Men kan dan daarby no teren, dat deze soort behoort tot de vissen, die ten behoeve van het kuit- schieten in het voorjaar vanuit liet brakke water, waarvoor ze re voorkeur hebben, de zoete binnenwa teren gaan opzwemmeiu Volgi gegevens van Redeke o.m. de Rijn tot Wjjk bij Duurstede (bedoeld zal zijn de Lek), de Maas tot Heusden, Hollandse IJssel tol Gouda er Gelderse IJssel tot Zutphen. Het is een Noordatlantisch visje, dat voorkomt vanaf de noordelijke Fran se kust tot in dc Oostzee, maar veel noordelijker, byv. bij IJsland weer ontbreekt. Hieruit blijkt wel, dat ook een algemeen voorkomend visje zijn interessante kanten heeft. Verder komt er nog een binnensoort voor, die wat blauwer is gekleurd en zich meer aan zoet water heeft aange past, VERZEKERD BEDRAG R.V.S. DICHT BIJ DRIE MILJARD De produktie van nieuwe verzekeringen van de N.V. Rotterdamsche Verzeke ring-Sociëteiten (R.V.S.) welke zieli sinds 1948 nog steeds in stijgende lijn beweegt, bedroeg in de eerste 10 maan den van 1962 ruim 313.000.000, dit is f 17.000.000 meer dan in de overeen komstige periode van 1961. zo deelt de directie mede. De stand van het verzekerde bedraj 0 Vice premier Alexander Zusïadko, lo\ voorzitter van de wetenschappelijke en noinisch raad van de Sowjet-Unic, heeft öm gezondheidsredenen zijn ontslag geno men. aldus meldt Toss. Zasiadko heeft een belnngrljke rol gespeeld bij de ontwikke ling van de steenkoolindustrie in de Sowjot- Unle. Eén Vlissingse brochure voor Souburg Tijdens de vrijdagmiddag gehou den vergadering van de raad van Oost- en West-Soubnrg heeft het r.-k. raadslid W. M. Janssen het verschijnen van de brochure van de gemeente Vlissingen over de zelfstandigheid van Souburg ge memoreerd. „Ik heb gelezen, dat aan de be langhebbenden een dergelijke brochure zou worden verzonden. Hebben wij er nu ook één ontvan gen?". „Ja", was het korte ant woord van waarnemend burge meester M. A. van de Putte. „Eén. Het lijkt mij moeilijk om dit ene exemplaar onder de raadsleden te laten circuleren", zo zei de loco burgemeester. Hij zegde toe, dat de raadsleden te zijner tijd Van de inhoud van de brochure op de hoogte zullen worden gesteld. Verschillende raadsleden spraken verder hun vreugde uit over het wetsontwerp betreffende de ge meentelijke herindeling op Wal cheren. „Er blijven echter wen sen, die misschien nog kunnen worden ingewilligd", waren zij van mening. heeft een feestelijke verrassing voor U. De prachtige INDUS kalender met 12 schitterende kleurenfoto's van Zwitserse landschappen ont-J vangt U gratis na aankoop van een iNDUS-horloge in de periode van 17 november tot i 31 december 1962.Tegen inzen- ding van het daarvoor bestem de, bij de juwelier aanwezige, formulier aan INDUS-horloges Rotterdam wordt U de fraaie INDUS kalender franco, thuis gezonden. Uw horloger-juwelier zal U gaarne een der fraaie kleurenfoto's vrijblijvend tonen. komt nu dicht bij de 3 miljard gulden. In het begin van het jubileumjaar 1963 hoopt de directie deze mijlpaal te passe ren. De betalingen aan verzekerden in 1962 uit hoofde van afgegeven polissen bedroeg 26.079.000 (januari t/m okto ber 1961 23-998.000). De waargeno men sterfte was daarbij voor het bedrijf wederom gunstig te noemen. Aan pre mies en koopsommen werd ontvangen 65.056.000, tegen 61.349.000 in de eerste 10 maanden van 1961. De ge kweekte interest van de beleggingen be droeg 24.959.000 (januari t/m okto ber 1961 22.376.000) het percentage van de gemiddeld gekweekte interest over 1962 zal een fractie hoger zijn dan dat van 4,38 procent over 1961. Raad vergaderde Bedrag ran f 36.001} voor aankoop van kolkenzuiger De raad van Oost- en West-Souburg lieeft in de vrijdagmiddag gehouden vergadering besloten de riolering in Oost-Souburg schoon te laten maken. Voor dit werk werd een bedrag van f 30.000 uitgetrokken. Tevens stelde de raad een bedrag van f 35.000 beschik baar voor een kolkenzuiger met toebe horen. I)e zuiger zelf zal ongeveer f 15.000 kosten, terwijl de aankoop van een vrachtwagenchassis nog eens on geveer f 20.000 za! vergen. De heer C. Potter (p.v.d.a.) toonde zich verheugd, dat er iets aan de riolering wordt gedaan. Hij pleitte er voor niet alleen de riolering in Oost-Souburg schoon te maken, maar ook aandacht te besteden aan die in West-Souburg en dan met name in Tuindorp. De heer G. van Sluijs (prot. chr.) wilde weten of de oplossing' wel afdoende zal zijn. De heer J. Sinke (c.h.) vroeg zich af of men het werk niet in eigen hand kan nemen. „Net als in Vlissmgen" sugge reerde hij. Waarnemend burgemeester M. A. van de Putte antwoordde, dat met de firma waaraan het werk zal wor den opgedragen, zal worden besproken of men niet tegelijkertijd iets aan de riolering in Tuinstad kan doen. Of de oplossing afdoende zal blijken te zijn kon de heer Van de Putte niet zeggen. „De riolering zal ieder geval voldoende zijn om de normale buien op te vangen". Met de nieuwe kolkenzuiger kunnen we de riolering in de toekomst geregeld schoon houdc-n". aldus waarnemend burgemeester Van de Putte. Tot lid van de gemeentelijke instel ling voor sociale zaken werden herko zen de heren F. Leenhouts en L. van Sluijs. Tot leidster aan de tweede open bare kleuterschool werd met ingang van 1 oktober 1962 mejuffrouw J. J. M. Aerssens te Vlissingen benoemd. De heer L. Moolenbroek werd met van 1 december tot gemeentewerkman in vaste dienst benoemd. Hij was voor- (Advertentie) BANANEN ■Zijn Films in Zeeland Litvak en Sagan met probleem heen werkzaam op arbeidsovereen komst. Tot gymnastiekonderwijzer- zweminstructeur werd de heer A. van Struijvenbergh benoemd. De raad stelde verder een nieuwe verplaatsingskosten verordening vast, wijzigde het algeme ne ambtenarenreglement en kende aan het gemeentepersoneel een uitkering ineens toe over het jaar 1962. Besloten werd voor de school met de bijbel letterdoosjes aan le kopen. De raad verleende een grond- en een bouw- voorschot en besloot een jaarlijkse bij drage toe te kennen in het exploitatie tekort voor 21 woningen in plan „Na- srelenbure" ten bate van de Christe lijke Woningstichting Walchceren. Pachtvergcedingen Aan de heer W. Arendse werd een pachter vergoeding toegekend voor be ëindiging van de pacht van grond in plan „Nagelenburg". Aan de heer P. Florisse werd eveneens een pachters vergoeding verleend voor het beëindigen van de pacht van grond achter de al gemene begraafplaats. De raad besloot de rente' en aflossing te garanderen van geldleningen, die ver schillende personen met de N.V. Bouw fonds Ncdei-landse Gemeenten zullen aangaan. Bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten werd een geldlening aangegaan van 49.000. De raad besloot verder de gemeentebe groting voor 1962 op enkele plaatsen te wijzigen. Een van deze veranderin gen betrof dc post „salaris burgemees ter". Tn de begroting was er namelijk rekening mee gehouden, dat er een nieuwe burgemeester zou worden be noemd. Omdat de benoeming echter nog steeds is uitgebleven en de waarnemend burgemeester slechts de helft van diens salaris krijgt, was een wijziging van de begroting nodig. De heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) zei er prijs op te stellen in het openbaar te verklaren, dat hij deze regeling „meer dan schandalig vindt". „Als men een drie maanden het bur gemeestersambt moet waarnemen, dan lean ik er nog inkomen. Maar als de waarneming een jaar duurt dan is de regeling uit de boze", was de mening van de heer Bouff. De heer Van Sluijs had in de stuk ken gelezen, dat het college een nieuwe ambtsketen voor de burge meester wil kopen. „Als kind heb ik de huidige ambtsketen altijd een miserabel ding gevonden", aldus de heer Van Sluijs, die hoopte, dat men nu een waardige keten zal aanschaf fen. De heer W. Huson (a.r.) wilde weten wat er met de oude keten gaat gebeu ren. „Kunnen we die niet ten geschen ke geven aan mevrouw Stemerding", was zijn suggestie, die hij zelfs als voorstel wilde lanceren. Maar nadat waarnemend burgemoëstcr Van de Put te er op had gewezen, dat men er toch de penning af zal moeten halen, trok hij zijn voorstel weer in. Bij de rondvraag informeerde de heer W. de Wolf (p.v.d.a.) hoe het slaat met het onderzoek van het kanaalwater. De burgemeester had over deze kwestie weinig nieuws, maar zei binnenkort nadere mededelingen te verwachten. deze dag te worden. Kanelaan G. A. Sam gaat de vraag behandelen .Zegt Nieuw is ook de Avondmis, die met bij zondere toestemming van de Bisschop van Breda voor de deelnemers mag worden opgedragen. En nieuw voor Kwadendamme is ook de dansband „Quintet Jo Stokman" die het avond program zal vullen. Het ziet er naar uit. dat de jon^ met al deze vernieuwingen een goede greep hebben gedaan om een veel ter groep belangstellenden te trek! We gunnen hen dat van harte. Bij de première van „Rififi in Am sterdam" bespraken we deze Ne derlandse thriller niet zo geest driftig. Thans is de film in Grand (Goes) en Alhambra (Vlissingen) te zien. Het grootste bezwaar te gen „Rififi" is dat het geheel nog al onsamenhangend is, te veel een presentatie van op zichzelf soms wel grappige scènetjes en te wei nig een doordraaiende film. De cast werkt dat al enigszins in de hand- Figuren als Anton Geesink, Ton van Duinhoven. Willy Alberti en Rijk de Goover herkent men te goed als de ludoheld. de cabaretier, de zanger van net Italiaanse lied, de grappenmaker van de t.v. Daar kon zelfs een strakke regie niet genoeg aan veranderen. Anderzijds heeft „Rififi" ook weer aardige, amu sante momenten. Maar als film is dit werkstuk over het algemeen niet over tuigend. Een echte thriller, die zijn waarde al lang' heeft bewezen is „De man die te veel wist;" van de „master of sus- pence" Alfred Hitchcock. James Ste wart en Doris Day vervullen de hoofdrollen in dit uitgebalanceerde werk. Te zien in Electro (Middel burg). City (Middelburg) vertoont een speel film, waarin Ingrid Bergman een fraaie karakterrol speelt: „Tot ziens mijn lief ste" van Anatolc Litvak. Tegenspelers van Bergman zijn Yves Montand, de Franse zanger, die evenals zijn Ame rikaanse collega Frank Sinatra net zo ~roed acteert als hij zingt, en Anthony ■•erkins. „Tot ziens mijn liefste" heette oorspronkelijk „Hoiidt U van Brahnis". De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Franqoise Sagan en handelt over de teleurstellingen van een al wat oudere binnenhuisarchiteete. In haar leven zijn twee mannen: de in leeftijd haar gelijke Roger (Montand) en de veel jongere Philip (Perkins). De onvermijdelijke' keus is even onver mijdelijk verkeerd. En het is het boeien de probleem-van die keus, dat Sagan en Litvak ons presenteren. Een boeiend .^even, kundig uitgewerkt tot een in teressante film. In Luxor (Vlissingen) is het „De jacht op de verborgen goudschat", die ons een paar uurtjes aangenaam bezig houdt. Clint Walker en Roger Moore zijn de door het goud bezeten mannen. Een fraaie western, spannend en eerlijk als altijd. (Van een onzer verslaggevers) We zijn heel gelukkig met bet afkomen van de rijksgoedkeuring voor het nieu we stationsgebouw van Schiphol. We wisten dat liet, gezien de spanning op de bouwmarkt, een precaire zaak was, maar we kunnen nu dus gaan begin nen", aldus liet opgeluchte commentaar van de directeur van de luchthaven Schiphol mr. J. C. H. A. van Stapele, toen gistermorgen bekend werd, dat de minister van volkshuisvesting en bouw nijverheid de plannen voor Schiphol heeft goedgekeurd. Deze plannen houden in de bouw van een nieuw stationsgebouw met de pie ren voor het „aanleggen" der vliegtui gen, een bemanningscentrum en kan toorgebouwen, alles gelegen aan de krui sing van rijksweg 4 en rie Schipholweg, ten westen dus van het huidige ver- keerscentrum van de luchthaven. Nauwelijks is, naar het voorbeeld van de afdeling Noord-Holland van de K.N.V.B., ook in Zeeland de mogelijkheid geopend voor vrouwen om zich als kandidaat- scheidsrechter aan te melden of bij de seheidsrechterscommïssie kwamen de twee eerste aanmel dingen binnen. Twee dames, één uit Vlissingen en één uit Westka- pelle, hebben hier het spits afgebe ten en men lioopt nu maar dat spoedig meerdere kandidaten zul len volgen. Aanmeldingen voor de eerste cur sus kunnen nu tot 1 december a.s. aan het bondsbureau van de K.N.V.B., Dam 43 te Middelburg worden gedaan. Voor de aange melde dames zal door de scheids- rechterscommissie een aparte cur sus worden gegeven om hen ver trouwd te maken met de regels van het voetbalspel. Mochten on verhoopt meerdere aanmeldingen achterwege blijven dan zuUen de twee reeds aangemelde dames apart worden opgeleid. Het ziet er dus naar uit dat men in Zee land binnenkort ook vrouwelijke arbiters jeugdwedstrijden zal zien leiden want de dames zullen voor eerst alleen belast worden met de leiding van B-juniorenwedstrijden. De in Noord-Holland opgedane er varingen ziji? intussen van dien aard, dat men niet alleen in andere afdelingen in ons land maar ook ver over de grenzen belangstel ling toont voor dit experiment. Denemarken vroeg reeds uitvoerig om inlichtingen en United Press verzorgde een uitgebreide repor- tage bestemd voor... Zwitserland. Het feit, dat vele vrouwen -ook zonder de scheidsrechtersfluit te hanteren de touwtjes vaak stevig in handen hebben, staat er borg voor dat men zonder al te veel I angst dit experiment kan uitvoe- i ren. 'n/wvwwwuvwwwwvwwwuvwwvwuwn Nasleep Softenon-affaire Luik Foto op graf van dochtertje voor Frans sensatieblad Mevrouw Suzanne Vandeput, die deze maand in het „Softenonpro- ces" in Luik is vrijgesproken heeft volgens het Belgische blad „De Standaard" haar „memoires" aan een Frans weekblad verkocht voor een bedrag van 2 miljoen Belgische frank (ruim 150.000 gulden) Het blad citeert uit een lezing, die baron Y. de Brouwer, een Brusselse industrieel en rechtsgeleerde over het proces van Luik heeft gehouden en waarin deze heeft aangeboden een fotocopie van het contract te tonen indien „het bestaan daarvan in twijfel zou worden getrok ken". Baron De Brouwer deelde voorts mede, dat mevrouw Vandeput na het verlaten van de gevangenis zich be reid verklaarde naar het graf van haar dochtertje Corine te gaan, waar een Frans blad tegen zekere finan ciële voorwaarden „naar verluidt 100.000 Belgische franks" een foto kon nemen. Het bericht over verkoop van de „me moires" van mevrouw Vandeput heeft behalve in de Franse pers ook in België tot heftige reacties geleid. Het socialistische blad „Le Peuple' schreef, dat het eerst niet had willen ge loven, dat mevrouw Vandeput haar in tieme ervaringen aan een Frans blad hebben verkocht. Na een onderzoek moest echter worden erkend, dat het .ontstellende bericht" waar was. „Lu Wallonië", dat steeds sympathie heeft betuigd voor de vijf beklaagden in het „Softenonproces", heeft ook uiting gegeven aan zijn ontgoocheling. Het Luikse blad schrijft, dat „duizenden Lui kenaars pijnlijk ondervinden welke pu- bliciteitsvoordelen worden gebaald uit hun edelmoedige ontroering". „Het is alsof men hun stad heeft willen ont- eren". De dienst bouw- en woningtoezicht heeft een onderzoek ingesteld naar de gevolgen van de ontploffing die donderdag in de verre omgeving van de Einsteinstraat in Nijmegen grote consternatie heeft veroor zaakt. De schade blijkt minder ernstig te zijn dan aanvankelijk liet aanzien. Bij acht woningen moeten ingrijpende herstel werkzaamheden worden verricht. Vooral de twee dichtstbij gelegen huizen zijn ernstig beschadigd. Bij de overige wo ningen is in hoofdzaak zware glas schade geconstateerd. De dubbele gara ge waarin de ontploffing gebeurde, is geheel verdwenen. Een schuur in een nabij gelegen tuin is uit veiligheids overwegingen inmiddels gesloopt. Het totale schadebedrag zal de 100.000, zeker overschrijden. Opstelling Hellas in zaalhandbalwedstrijd Voor de belangrijke zaalhandbalwedstrij den, die voor de overgangsklas worden gespeeld in de veiling te Bergen op Zoom op zondag 25 november door de Zeeuwse handbalvereniging Hellas te Goes, bestaat bijzonder veel belangstel ling Daarom volgen hier de opstellingen: Dames Hellas (Goes): O. Tamminga, M. Huiser. K. Krauvvel, M. Moens, E. Jacobs, N. Lockefair, A. Krijger. W. Taekema. A. Veldink. M. de Kok en L. Homma. Heren Hellas GoesE. Huiser. L, Vier gever, J. Boutens, H. Poortvliet, J. Zweedijk. G. Luider. T. Jacobs, A. de Witte, J. Schijf, J. de Jonge, T. Schipper en R. Jacobs. Dames Hygiea (Den Haag): A. Rolfes. M. de Neef, L. Schwencke, K. Graat, H. de Jong, J. Clavan, C. Oldenburg, M. Das, P. van Baaien en T. de Groot. Hiervan zijn Tjits de Groot, Marjolijn Lagere resultaten Dikkers en Co. N.V. De directie van G. Dikkers en Co. N.V. heeft medegedeeld, dat gedurende de eerste 9 maanden van het lopende boek jaar enkele afdelingen voor seriefabri- katen door de afgenomen vraag onvol ledig bezet zijn geweest. De produktie in de overige volbezette bedrijfsafdelingen kon door gebrek aan geschoold personeel niet woi-den opge-, voerd. De in 1962 gestegen loonkosten zijn niet opgevangen, terwijl het alge meen prijsniveau aan een voortdurende druk onderhevig was. Teruglopende marges zijn hiervan het gevolg geweest. Door een en ander zijn de resultaten achtergebleven bij die van de overeen komstige periode van 1961. De 25-jarige mevrouw Jennifer Rogers heeft zich te Paignton in Devon gevestigd als de vermoede lijk eerste vrouwelijke bookma ker van Engeland. Mevrouw Ro gers was lerares Engels en hield in de avonduren de boekhouding van een bookmaker bij tot zij vond, dat dat teveel van haar eis te. Toen koos zij dit voor vrou wen ongebruikelijke beroep, waarvan zij de beste verwachtin gen heeft. Das en Carla Oldenburg speelsters van het nationale team. Opei-atie '55 (Den Haag): F. de Grebber, F. van West, K. Kruiskamp, G. de Jon ge. M. Paalvast, J. Visseher, H. Botter- man, P. Korver, R. Botterman en T. de Haan, Hiervan zijn Helmert Botterman (8), Ri- nus Botterman (10), Peter Korver (9) en Jaap Visseher (7) spelers van het na tionale team. De vele Zeeuwen die naar Bergen op Zoom zullen gaan, zullen vooral aan dacht hebben voor de grote goalgetter van het nationale team Tjits de Groot bij de dames en bij de heren naar de gebroeders Botterman, die over voortref felijk cirkelwerk en verbluffend schiet- werk beschikken. Met uitzondering van M. Paalvast van Operatie '55 (een nieu we aanwinst) is het dezelfde ploeg die ook aan de Europa-cup mee deed. Zater da gvoetbal afgelast Gezien de weersomstandigheden en de toestand van de velden lieeft de K.N.V.B. alle voetbal wedstrijden voor zaterdag zowel voor de afdelingen als voor de landelijke competitie afgelast. Fouten in uitslagen In de uitslagen van het Zeeuws junioren- voetbal zijn enige fouten geslopen. In groep IV A stonden de uitslagen van de wedstrijden Robur AlHeinkenszand Al en Kloetinge AlGoes A2. Deze wedstrijden zijn echter niet gespeeld. Het is vrywel zeker, dat een groot deel van de voetbalwedstrijd Vasas-Feyenoord voor de tweede ronde van de strijd om de Europa cup door de televisie zal worden uitgezonden. De Hongaarse televi sie, die voor eigen land geen ver slag van deze "wedstrijd (in Boe dapest) geeft, is bereid speciaal voor Nederland een reportage te verzorgen. Dit verslag moet via Intervisie en Eurovisie naar Nederland worden gebracht, hetgeen inhoudt, dat de straalverbinding onder meer door Oostenrijk loopt. De Oostenrijkse televisie beschikt echter slechts over. één verbinding en daar de wedstrijd van 17.25 tot 19,15 wordt gespeeld en de Oostenrijkse televisie van deze tijd een deel voor eigen programma's nodig heeft, zal het waarschijnlijk niet mogelijk zijn de gehele wedstrijd uit te zenden. Vermoedelijk zal alleen het gedeelte tussen 18.00 en 19.00 uur kunnen worden uit gezonden. De Oostenrijkse televi sie heeft zich inmiddels bereid verklaard te onderzoeken of zij in haar programma een dusdanige verandering kan aanbrengen, dat de Nederlandse Uijktrs de wed strijd tot het einde'kunnen blijven volgen. Mocht dat niet mogelijk zijn, dan zal de Nederlandse Tele visie Stichting de kijkers toch in ieder geval met een gesproken re portage van het laatste kwartier van de wedstrijd gerieven. De mo gelijkheid. dat de Oostenrijkse te levisie ook maatregelen kan ne men. die tot gevolg hebben, dat de wedstrijd al van het begin af in Nederland is te zien. wordt nu nog klein geacht. Leo Pagano zal het televisiecommentaar leveren. Advertentie Stramheid en Pijnen vallen van af met de kleine dagelijkse dosis Kruschen. Ja - met Kruschen drijft U die ondra gelijke pijnen uit uw ledematen. Dat doet de aansporende werking op de bloed zuiverende organen van Kruschen's zes minerale zouten. Onzuiverheden uit het bloed worden losgemaakt en langs na tuurlijke weg afgevoerd. Neem óók Kruschen, van vandaag op morgen en iedere dag weer. Allengs voelt ge Uzelf weer de oude worden, vief en fit en vrij van pijn. y> De A.V.R.O. deelt mee, dat ter gelegenheid van de radio- en te levisieactie „Open Het Dorp" maandag a.s. de winkeliers in de levensmiddelenbranche van 21.00 uur-21.45 uur hun zaken zullen openstellen om van hen, die wil len meebouwen aan „Het Dorp" op de wijze, die Mies Bouwman om ongeveer 21.00 via radio en televisie zal aangeven, giften in ontvangst te nemen. De winkeliers zullen om 21.45 deze giften naar de dichtsbijzijn- de postinriehtingen brengen. De postkantoren in Nederland zullen van 21.45-22.45 uur open zijn. Om de door de winkeliers verzamelde giften van hen in ontvangst te nemen. De zaken van de winke liers zijn dus open van 21.00-21.45 uur, en de postkantoren van 21.45 -22.45 uur. Nog dagelijks stromen berichten binnen over belangeloos aangebo den medewerking. Zo zullen in verschillende plaatsen tussen 21.00 en 21.45 post-, politie- en andere harmonie- en fanfarecorp sen de plaatsgenoten activeren om aan de actie deel te nemen. Het radio- en televisieprogramma zal worden verzorgd in de Oost hal van het nieuwe R.AJ.-gebouw in Amsterdam. 'VwwwvwinAnn/wwvwwwwwwwwwwwwwvu School moet meisje weer opnemen De president van de rechtbank in Den Haag, mr. G. Witsen Elias, heeft gister morgen bepaald, dat het Haagsch Ly ceum de dertienjarige leerlinge Tan'ja weer in de klas dient op te nemen. De ouders van het meisje hadden een kort geding tegen het schoolbestuur van het Haagsch Lyceum aanhangig ge maakt. omdat hun dochter onverwachts van deze school was verwijderd, aange zien zij „onrust in de klas zou veroorza ken'". Later is gebieken dat de rector de school niet het strijdtoneel wilde laten worden van de onenigheid die er bestond tussen de moeder van Tanja en haar zuster, waarvan een dochtertje toevallig in de zelfde klas zat als Tanja. In zijn vonnis overwoog de president, dat de goede gang van zaken op school inderdaad gehandhaafd dient te worden, doch hij achtte het onjuist het meisje van school te zenden zonder dat zich moeilijkheden hebben voorgedaan. De president was van oordeel, dat de rector en het schoolbestuur te voorbarig zijn geweest in hun beslissing. Het meisje dient thans weer tot het ly ceum te worden toegelaten. Bij ingebreke blijven hiervan heeft de president een dwangsom gesteld van 100.per dag. (Van een onzer rédacteuren) De Amsterdamse advocaat mr. J. Maar- sen zal maandag a.s. voor de Amster damse rechtbank in kort geding op treden namens de „oud-verzetstrijdster Louise". Wederpartij is de K.R.O. die wordt vertegenwoordigd door mr. J. van Santbrink, juridisch adviseur van tie Nederlandse Radio l'nie. De inzet van dit korte geding is een episode in de televisie-serie „De fuik", waarin „Louise" ten tonele wordt ge voerd. De echte „Louise" meent, dat door een vertoning haar identiteit zou kunnen worden onthuld en dat zij dan in eer en goede naam zou worden bena deeld. Naar wij van de zijde van de K.R.O. vernemen, zijn de president van de rechtbank en de beide advocaten over eengekomen het geding zodanig te voeren, dat de identiteit van „Louise" niet zal worden onthuld. Haar naam zal dan ook niet worden bekendgemaakt- gekomeii advertenties Heden overleed tot on ze diepe droefheid, in het ziekenhuis Bethes- da, onze lieve zorgza me man, vader, be huwd- en grootvader WILLEM DE WOLF. op de leeftijd van 69 jaar. Hij is verlost. God heeft hem welge daan- Vlissingen M. de Wolf-Bassie. M. A. Sanderse- de Wolf. J. Sanderse. Leiden: W. de Wolf. A. J. de Wolf- Hekkebus. Vlissingen A. M. van Doven de Wolf. H. van Boven. En kleinkinderen. Vlissingen. 23 november 1962. Coosje Buskenstr. 102. De begrafenis zal plaatshebben op dins dag 27 nov. a.s. om 1 uur vanaf Coosje Bus- kenstraat 102.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 7